K-report
 

Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 16. 12. 2012  

Diskuse K-report » Archiv 2012 » Železnice » Všeobecná železniční diskuse » Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 16. 12. 2012 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4038
Registrován: 3-2004
Odesláno Čtvrtek, 06. prosince 2012 - 00:32:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

e to teda něco jako naše 184.5 a Maxima 40 CC v jednom

Místní PC malíři, hoďte to barev AWT......:-)
sekal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.255.9.2
Odesláno Čtvrtek, 06. prosince 2012 - 01:40:34    Odkaz na tento příspěvek  

Honzasl : jsem se málem utloukl
Mol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1373
Registrován: 10-2008

Odesláno Čtvrtek, 06. prosince 2012 - 14:51:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zajímavé, běžná celní prohlídka zavazadel ve vnitrostátním rychlíku, kolik už jste takových zažili?
Olomoučtí celníci našli u cizinek ve vlaku přes sedm kilogramů marihuany
To mi teda vysvětlete. Chcete letět na kouzelném koberci za králem bramborových lidí a prosit ho, aby vás propustil, a tvrdíte, že jste úplně zdraví?!
Pavel_Večeřa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 24
Registrován: 11-2012

Odesláno Čtvrtek, 06. prosince 2012 - 14:56:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Buď to byla předem naplánovaná akce díky nějakému bonzu nebo pánové přitvrdili. Já potkával na trase Přerov-Praha policejní hlídky se psy procházející vlak tam a zpět.
Nejdříve jsem spatřil návěst "očekávej pivo", jakmile jsem zjistil, že mám postaveno do hospody, tak mi bylo ihned jasné, že přijedu domů se zpožděním...
Beznapěťový úsek projeďte se staženými svěrači.
Mol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1374
Registrován: 10-2008

Odesláno Čtvrtek, 06. prosince 2012 - 15:03:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Upřímně pochybuji, že by si náhodou vybrali rychlík a tam prohrabávali čemodány... To je jako když tenkrát náhodou ve vlaku našli kufry plné cenných papírů... Asi si myslí, že když cílenou šťáru nazvou běžnou prohlídkou, bude to budit větší hrůzu: "najdeme cokoliv kdekoliv"
To mi teda vysvětlete. Chcete letět na kouzelném koberci za králem bramborových lidí a prosit ho, aby vás propustil, a tvrdíte, že jste úplně zdraví?!
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2210
Registrován: 4-2009

Odesláno Čtvrtek, 06. prosince 2012 - 15:46:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mol: Upřímně řečeno, taky jsem kolegovi nechtěl věřit, že jej, na peróně ve Starém Městě u Uherského Hradiště, odchytili celníci a dobývali se mu do služební aminy. A přesto se to stalo.
V této zemi si už holt nemůže být jistý ani pašerák ve služebním oděvu ČD s batohem na zádech a aminou přes rameno.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Pospec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2811
Registrován: 2-2007

Odesláno Pátek, 07. prosince 2012 - 11:59:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mol: V těch R 8xx Breclav - Olomouc jsem už několikrát chlapce z celní správy zažil.
ČD: Bohužel , nejde vystavit   jízdenky na Vámi vybraný spoj !!!
DB: We hope that we have been of assistance and look forward to welcome you in our trains.
CZE
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 22
Registrován: 8-2012
Odesláno Neděle, 09. prosince 2012 - 13:43:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na čt24 je velmi zajímavá debata.
IL62
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6
Registrován: 10-2011
Odesláno Neděle, 09. prosince 2012 - 13:53:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V cem byla zajimava? Byla uplne stejna, jako vsechny predchozi, kdy se Jancura hada se Zaludou. Akorat tam sedel navic Novotny.
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1440
Registrován: 1-2006

Odesláno Neděle, 09. prosince 2012 - 14:49:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ovšem tentokrát se Žaluda tvářil jako kdyby žvejkal citrón a jeho lhaní (pardon, účelové polopravdy s úzkostlivým zatajením nejpodstatnější /leč jemu "nehodící se"/ části skutečnosti) bylo hodně křečovité - takže se musel uchylovat ke skákání do řeči a akustickému přehlušování "nežádoucích" informací.
IL62
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7
Registrován: 10-2011
Odesláno Neděle, 09. prosince 2012 - 16:30:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je pravda, jen nechapu proc. Do CD prece penize potecou porad. A jestli prestanou jezdit Pha-Ova s Pendolinem, bude jen jine vysledne cervene cislo. Jen si nejsem jist, zda vyssi, nebo nizsi.
Tunel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 49
Registrován: 12-2008
Odesláno Pondělí, 10. prosince 2012 - 15:10:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím,
za dlouhých zimních večerů můžete nakouknout do nového čísla plátku Vršovických odborů:

http://www.railian.com/Vrsovice/Zpravodaj/prosinec2012.html

příjemné počtení přeji
kaer_morhen
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 66
Registrován: 1-2012
Odesláno Pondělí, 10. prosince 2012 - 19:38:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Možná to tu už bylo,ale přece...spolu s novým jízdním řádem definitivně končí existence instituce peronky neboli vstupenky na nástupiště.Čest jejich památce.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3696
Registrován: 11-2006
Odesláno Pondělí, 10. prosince 2012 - 19:56:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.zelpage.cz/clanky/k-pocte-peronkam

Co vy na to? Já si myslím, že "peronka" by neměla být zrušena.
Neměla by sice sloužit k buzeraci náhodného návštěvníka, nebo čekající příbuzenstvo, ale je to jediný právně uznatelný podklad, jak z prostorů nástupišť vykázat "osoby nežádoucí".
Rebel Yell
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2114
Registrován: 3-2006

Odesláno Pondělí, 10. prosince 2012 - 21:26:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A na druhé straně je to úžasný nástroj pro buzeraci. Když pojedu Trilexem, kde se kupuje lístek ve vlaku, tak bych si správně měl "peronku" koupit, abych mohl legálně na nástupiště.
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4043
Registrován: 3-2004
Odesláno Pondělí, 10. prosince 2012 - 21:54:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jediný právně uznatelný podklad, jak z prostorů nástupišť vykázat "osoby nežádoucí".

Dostatečně charismatická a inteligentní ochranka nepotřebuje žádné podklady. Mě se líbí ten borec co hlídá v České Třebové, rozhodně k němu mám větší důvěru, než k té tesco-ochrance v Pardubicích...

Mimochodem, nakonec nebude od věci sdružit na nádražích funkce, stejně jako to mají kancelářské budovy a nákupní centra: úklid a ochranka, ono to spolu úzce souvisí.
Jo, už to slyším, "to už tady kdysi bylo, mladíku, staniční dělník, dozorce nástupišť, OSŽ......"
Náhradník
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 342
Registrován: 4-2011

Odesláno Pondělí, 10. prosince 2012 - 22:15:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevím jestli se to řešilo někde jinde:
ČD Cargo bude masivně propouštět a prodávat lokomotivy. Chce vyrovnat ztrátu
ČD Cargo příští rok propustí až čtyři tisíce lidí, tvrdí odboráři
ČD Cargo bude masivně šrotovat, prodávat a asi i propouštět
Plán Carga na záchranu: sešrotování vagónů a velké propouštění

Reakce na opakovaná tvrzení odborů v médiích o připravovaném masovém propouštění ve společnosti ČD C
Náhradníci - Lidé žijí své životy vzdáleně z pohodlí svých vlastních domovů přes robotické náhradníky ...
Ale_úplně_jiný_host
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 56
Registrován: 9-2011
Odesláno Úterý, 11. prosince 2012 - 07:09:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Náhradník: Nejlepší je ten tvůj odkaz na vyjádření od pána co již 2 měsíce ve společnosti ČDC nefiguruje.
S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2554
Registrován: 4-2006
Odesláno Úterý, 11. prosince 2012 - 07:32:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale_úplně_jiný_host: V tom posledním odkazu Náhradník z neznámých důvodů cituje značně neaktuální tiskovou zprávu, byla totiž vydána 27. června 2012.
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3744
Registrován: 11-2007
Odesláno Úterý, 11. prosince 2012 - 07:34:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale úplně jiný host: Někdy je dobré podívat se na datum. Slamečkovo prohlášení pochází z 27.6.2012.

Edit: Koukám, že S 200 byl rychlejší...

(Příspěvek byl editován uživatelem Rudolf 33.)
Ale_úplně_jiný_host
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 57
Registrován: 9-2011
Odesláno Úterý, 11. prosince 2012 - 08:50:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S200, Rudolf: Já to vím právě proto jsem to psal vážení pánové.
Arašídek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 374
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 12. prosince 2012 - 10:38:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ahojte, tak mě napadlo, jestli tady mezi diskutujícíma není někdo kdo umí nebo zná někoho kdo umí a je ochoten vytvořit aplikaci pro Android, kde by se zobrazovali takové srandy jako informace o jízdě vlaku, které jsou třeba tady po kliknutí na konkrétní vlak: http://provoz.szdc.cz/grapp/
tak, že bych si napsal, že chci vlak př. 515 a ono by mi to ukázalo pravidelné příjezdy/odjezdy a pak ty skutečné, a třeba i to, na které nástupiště to kde přijede a tak... Nemuselo by to umět jen tohle, mohlo by to umět i víc, dejte Vaše návrhy a on se někdo najde :-)
Když ti začne harašit, pomůže ti Arašíd :-)
Plešoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2895
Registrován: 9-2005
Odesláno Středa, 12. prosince 2012 - 19:49:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výstavba koridorů bude dokončena kolem roku 2018. Alespoň to tvrdí generální SŽDC. Není tomu tak dlouho, co byl termín 2016...
Neoficiální web 4. železničního koridoru
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3701
Registrován: 11-2006
Odesláno Středa, 12. prosince 2012 - 22:34:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak se tak postupně prokousávám řazením od nového GVD, začínám mít pocit, že jsem se zase vrátil do roku 2000, kdy jsem v EC na Brno zažil něco strašnýho, co si kdysi říkalo osobní vůz a jen České Dráhy dokázaly to něco strašného reinkarnovat do EC vozby. Tehdy byly luxusní vozy na EC 78 Csárdás, ty byly jako z jiného světa...

A dneska... Skoro všechno jedoucí z Vídně a nepokračující za Prahou dál na sever má ty samé vraky Bmee řazené i teď.
Navrhuji přehodnotit označení vlaku Eurocity, případně rovnou odejmutí označení Eurocity!

Je to neuvěřitelná ostuda a trapnost vedení ČD.
Milostpán Žaluda se v televizi vytahuje (ne že bych mu nefandil, to co tam plkal Leoš bylo velmi korektně řečeno - úsměvné), jaké jsou ČD dobré a potom pošle na mezinárodní vozbu notabene do Rakouska plesnivé smradlavé vraky a druhou půlku těchhle dobytčáků doplní polokrámy od Ing Lease a to můžeme být ještě rádi. První třída v podání Aee na EC je opravdovým luxusem.
Na druhou stranu mu jezdí na Ostravu vlaky kategorie Expres, kam přelévá všechnu snahu.
Samozřejmě i na vozbu dál na sever do Německa. Proč asi? Snaží se zachránit vlaky v podání ČD, aby se nějaký hodný Němec z vedení DB na nádraží rozeštkal a nenechal kšeft Regiojetu. Naivní představa.

Jestli TOHLE má být ten boj o zákazníka, kdy na dvou tratích v celé republice budou jezdit nové vozy a vlakušky a pštros a satelit... a na ostatních tratích se cestující budou tlačit jako olejovky ve čtyřvozových rychlíkách (vč. mezinárodních Praha-Mnichov) a na zbytku vozby EC budou plesnivé krámy, s tímhle bojem o zákazníka ať jde vedení ČD do h*jzlu. To není boj o zákazníka, to je trapárna a nasírání všech ostatních cestujících. Ale HLAVNĚ ostuda za hranicema pro národního dopravce a tedy Českou republiku.
To se budou rakušáci popadat za břicho, až tam uvidí přijet "elitní vozbu EC" v podání Českých drah - děkujeme za Vaši přízeň. ...a na uchování přízně vás odměníme vlaky Eurocity s plesnivými krámy Bmee a bez hospody.

P.S. Mně to v tomhle případě přidalo bod k dobru, protože si rád ve vlaku otevřu okno a to zrovna ty břečko-plečky Bmee umožní. Ale v celkovém měřítku a hlavně v případě mezinárodních vlaků nejvyšší kvality je to neskutečný hnůj, něco takového na ně nasazovat ve velkém a hlavně pravidelně.
Rebel Yell
Ghost
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 774
Registrován: 1-2011

Odesláno Čtvrtek, 13. prosince 2012 - 11:06:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ml636: Pokud vím tak Bmee postupně odcházejí na rekonstrukci a tudíž je to spíše jejich labutí píseň a to i vzhledem k plánovanému nasazení Railjetů na jižním EC rameni. Takže vydrž prťka vydrž a dočkáš se
21.12.2012 - Konec světa jako tragédie všeobecně sdílená, není zase až takovou osobní katastrofou.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3252
Registrován: 3-2007
Odesláno Čtvrtek, 13. prosince 2012 - 11:20:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Navrhuji přehodnotit označení vlaku Eurocity, případně rovnou odejmutí označení Eurocity!

A ještě to napiš nejen tučně, ale s většími písmeny.

Tak odeberem "EC" a co jako ? Tak pojedu zítra tím samým vlakem za ty samé peníze, v tom samém vagoně a co mi to pomohlo ?

Někteří jste s těmi písmeny EC nějak posedlí nebo co ?

Jinak jsou to snad Bmee exAmee, kupátka a široká křesla, maximálně pohodlné a nestísněné,ne ?
Já už tím hodně dlouho nejel, ale byly to jedny z nejpohodlnějších vozů na dlouhou cestu.
Ticho, teplo, tekutiny a pohoda :-)

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Koudy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3999
Registrován: 3-2004

Odesláno Čtvrtek, 13. prosince 2012 - 16:34:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: S tím teplem (alespoň u ex-budějovických ex Amee) to žádná sláva nikdy nebyla...
"Svět na to nebyl připraven, prostě to příliš předběhlo svou dobu. Ale stejné zákony nakonec zvítězí a budou slavit triumfální úspěch."
Nikola Tesla
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3703
Registrován: 11-2006
Odesláno Čtvrtek, 13. prosince 2012 - 20:22:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koudy: Pravda, pravda...

Mladějov: Nemyslím si, že by vlak této výsledné kvality měl mít oprávnění být označen jako EC vlak. Nakonec jsem psal, že já osobně s těmi plesnivými vraky zase takový problém nemám - přece je o mně známo, že mám staré vraky rád. Hlavně aby to v zimě topilo a nepršelo do toho, jako do valné většiny Bmee.
Ale pro dopravce je to ostuda jako vrata! O to šlo.
Rebel Yell
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3254
Registrován: 3-2007
Odesláno Čtvrtek, 13. prosince 2012 - 20:33:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale pro dopravce je to ostuda jako vrata!

Tak je to ovšem o čištění. Mám cestu do Brna a Vídně ještě letos, tak to exAmee schválně zkusím.
A ve shodě s ostaními - je to poslední rok.

Ono většina moderních vozů má nepříjemně tvrdé sedačky a to je na dlouhou cestu utrpení, zvlášť při plném voze. Pro mne je nejpohodlnější klasické A a starší Bmz a úplně nejlíp exOeBB Bmz.
Pohodlné sezení a prostor. Dokonce i Amz v "byznisabtailu" mne zklamaly.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3260
Registrován: 3-2007
Odesláno Pátek, 14. prosince 2012 - 08:03:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ML636: břečko-plečky Bmee umožní. Ale v celkovém měřítku a hlavně v případě mezinárodních vlaků nejvyšší kvality je to neskutečný hnůj,

Tak jsem se podíval do řazení (ze želpage) a Bmee jede akorát JEDNO (posila) V SO ČI NEDĚLI NA 77 do Rakous a zpět.

Tak tady přestaň hysterčit jako stará baba.
Jestli vyvádíš takhle vždycky na základě JPP, tak bys snad ani neměl toho strojvůdce chodit dělat.

Takže jsem se s ním chtěl do té Vídně svézt a nepůjde to.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Pátek, 14. prosince 2012 - 12:11:37    Odkaz na tento příspěvek  

ad Ml636 : vy si skutečně müslíte, že pan Žaluda rozhoduje o tom, jaký vůz pojede na EC ... o tom, jaký vůz pojede rozhoduje okamžitá situace v DKV s provozuschopnými vozy a jejich rozmístění a dostupnost v kolejišti.
S nadsázkou řečeno, někdy o tom rozhoduje posunovač, který má urychleně dodat náhradní vůz za ten, který vozmistr při technické prohlídce vyřadil a na nějaké složité výmýšlení není mnoho času ... tak se prostě vezme první provozuschopný vůz, který vyhovuje mezistátnímu režimu.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3705
Registrován: 11-2006
Odesláno Pátek, 14. prosince 2012 - 12:30:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: Ono je jich tam trochu víc a nejezdí jenom do Rakous. Akorát u Poláků jsou zvyklí víc. Zkrátka, (dobrá změknu-nerekonstruované) Bmee nemá být vůz na vlaky s označením EC. A jako pravidelná posila taky ne. Tahle pravidelná posila od poloviny roku bude dostávat další "bratříčky", takže budeš mít možností se svézt až až. JPP by to být nemělo, počkejme si.

M.Z.: Pan Žaluda ukáže prstem a řekne, na které vlaky se bude soustřeďovat největší péče. On, nebo někdo těsně pod ním. Koneckonců to naznačil i někdejší pan náměstek Blažek, který byl buď jenom hloupý, nebo nezvykle upřímný, nicméně vyletělo z něj do kamery všechno, o čem se tu vědělo, ale zatím to byla ta JPP.
"...že se kvalita v rámci konkurenčního boje bohužel odebere na jiných tratích, ve prospěch tratí s konkurencí." Taky je to od těch dob více nebo méně vidět.
Rebel Yell
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1817
Registrován: 5-2007
Odesláno Pátek, 14. prosince 2012 - 13:05:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ml636: Vas by teda v Rakusku, jak tam ako posily na OBB-EC jazdia stare (nie tie rekonstruovane !!!) schliereny, musel snad slak trafit ...
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3262
Registrován: 3-2007
Odesláno Pátek, 14. prosince 2012 - 15:29:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

}Ono je jich tam trochu víc a nejezdí jenom do Rakous. potom pošle na mezinárodní vozbu notabene do Rakouska plesnivé smradlavé vraky

Takže jsi začal s Rakouskem.


ana vozbu dál na sever do Německa. Proč asi? Snaží se zachránit vlaky v podání ČD, aby se nějaký hodný Němec z vedení DB na nádraží rozeštkal a nenechal kšeft Regiojetu. Naivní představa.

Ale pendrek. Do Berlína a dál jsou nutností vozy na 200km/h. Kontrolní otázka: Které vozy ČD
ji mají..? Posílání 160km/h vozů a pomalejších do Wien, kde je Vmax = 120 km/h je tradice, protože to nikam jinam ani jet v mezinárodce (okrem Sk) nemůže.

Koukám začínáš být pomalu ale jistě pěkný mistr světa..

Asdf: Ty nereko schliereny potvrzuji. Jel jsem tím taky.
Paul_red_adair
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 538
Registrován: 8-2010
Odesláno Pátek, 14. prosince 2012 - 15:50:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Mladějov:

Do Berlína je zatím Vmax = 160 km/h, Vmax = 200 (230) km/h je až na ABS do Hamburgu, vozy by nutně nemusely být na V = 200 km/h, pokud by vlak končil v Berlíně, ale i na tu V = 160-ku je potřeba mj. Mg-brzda (cca. 200 br. % na soupravě) a tu mají z parku ČD jen Ampz, WRmz, Bmz, ARmpee, Bbdgmee236 a ne Trnavská reka. Dále je minimálně do Hamburgu (do Berlína nevím) potřeba mít na osobních vozech systém přemostění záchranné brzdy a dneska možná i vakuové WC a s otazníkem je i např. tlakotěsnost (?!).

Do Vídně opravdu stačí vůz s Vmax = 120 km/h, ale mezi Vídní a Vídeňským novým městem potažmo Grazem byly rychlosti V = 150 km/h na trati a V = 140 km/h přes stanice, takže vozy s maximálkou 120-et jsou zde málo.

Zdravím.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3266
Registrován: 3-2007
Odesláno Pátek, 14. prosince 2012 - 16:29:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PRa: Co já vím, tak tam Němec vozy pod 200 nechce a hotovo.
I třeba na Metropolu, když bylo potřeba nasadit v nouzi nejvyšší klasický WLAB, tak se prohazoval v Pešti, aby jel jen Pha-Bp-Pha a ne celé kolo. Samo i z důvodů komfortu.

Vozy o 120 na W. ani neuvažuji a takové RICové snad ani nejsou, jen to píši pro ilustraci panu ML, aby tady nepsal bláboly o štkajících úřednících DB.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3706
Registrován: 11-2006
Odesláno Pátek, 14. prosince 2012 - 19:50:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nojo, takže je nakonec zase chyba ve mně, všechno je to JPP a naše EC vlaky jsou vlastně úplně mezinárodně dokonalé.
...Ale jo, vyjde to, konkurence je zatím jen na Ostravu a tam jezdí expresy dobré. Na ostatních tratích to nějak přežijeme, ostatně příplatek EC se už nevybírá. Mně šlo jen o princip. Tím končím svoji účast v diskuzi o EC.
Rebel Yell
Koudy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4001
Registrován: 3-2004

Odesláno Pátek, 14. prosince 2012 - 20:30:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PRA: Od čeho je to omezení ve stanicích na 140?
"Svět na to nebyl připraven, prostě to příliš předběhlo svou dobu. Ale stejné zákony nakonec zvítězí a budou slavit triumfální úspěch."
Nikola Tesla
Paul_red_adair
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 540
Registrován: 8-2010
Odesláno Sobota, 15. prosince 2012 - 02:20:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Mladějov:

Kouknul jsem - pro jistotu - do mezinárodního řazení z roku 2009 a je to zhruba tak, jak jsem psal v minulém příspěvku, tj. rychlost V = 200 km/h, Mg-brzda, vakuové WC a přemostění záchranné brzdy,a to do Berlína i Hamburgu.

(viz. 3 x foto níže)



ad Koudy:

Od čeho je to omezení ve stanicích na 140?

Nevím přesně proč, vím jenom, že to tam tak cirka před 10-15 lety - co jsem tam jel - tak nějak bylo vyznačeno na trati rychlostníky (V = 150 km/h byla nejvyšší rychlost do Wiener Neustadt).
Rk_kn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2428
Registrován: 1-2005

Odesláno Sobota, 15. prosince 2012 - 10:07:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejedná sa náhodou o obmedzenie pre zabezpečenie výhybiek ? Najmä pre jazdu proti hrotu.
milan183
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.145.211.118
Odesláno Sobota, 15. prosince 2012 - 10:52:13    Odkaz na tento příspěvek  

přátelé, mám takový skromný dotaz. Nevíte někdo, kde se dají stáhnout jízdní řády vlaků do mobilu, v podobě JAVA APLIKACE? Grafikon 2011/2012 jsem si stáhnul ze stránky hekrhy.hopto.org , ale teď už ty stránky nefungují a tudíž asi odtud nebudou ani aktuální data.

Děkuji
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1818
Registrován: 5-2007
Odesláno Sobota, 15. prosince 2012 - 12:48:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ml636: Vasa chyba je, ze ste moc startovaci na pruzinke ... a su ludia, ktori ocenia napr. aj to Bmee, pac je tam lepsi signal na mobily

Napr. na 79 včera bol väčší problém, že tam chýbalo Bdbgmee aj špajzák, alebo chýbajuci veľkopriestor (nemal som si kam položiť laptop ) než že tam bolo to Bmee, ktoré tam bolo zjavne mimo radenia (Bo 3ks Y160 tam, boli, akurát samý kupák, tak asi ako náhrada toho Bdbgmee) ...

(Příspěvek byl editován uživatelem asdf.)
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3271
Registrován: 3-2007
Odesláno Sobota, 15. prosince 2012 - 13:28:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

>Vasa chyba je, ze ste moc startovaci na pruzinke ...

To jste vystihl pěkně, to asi bude ono.

Jinak nikde nejezdí JEN Bmee, takže si lze vybrat z více typů vozů (i třeba na těch Mnichovech), akorát to není Bmz komplít, no.
Zase se tím pokryje víc vlaků.

Nevyskakuj na pružince, nbo to napiš/zavolej rovnou Žaludovi, mně (a nejsem sám) tyhle hospodské řeči typu "Stojí To Za Howno, hrůza a zmar" už nějak poslední dobou vadí.
Zvlášť kvůli pár Bmee, což je určitě lepší, než tam dávat koženku.
T. H .
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.56.8
Odesláno Sobota, 15. prosince 2012 - 14:01:33    Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem se podíval do řazení (ze želpage) a Bmee jede akorát JEDNO (posila) V SO ČI NEDĚLI NA 77 do Rakous a zpět
No a já jsem se podíval na chocen.tv...
78 předevčírem
78 včera
78 dnes
Škoda že liché vlaky to vyfotí hned za loko, kde je Ampz, a ve čtyři odpoledne už je na EC70 tma.
Hmm, asi všechno JPP, nebo fotomontáž, ale já tan ty otvírací okna vidím (i přes maskování se do najbrtu).
Zvlášť kvůli pár Bmee, což je určitě lepší, než tam dávat koženku
PROBUĎTE SE! Končí rok 2012, ne 1982!
Koudy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4002
Registrován: 3-2004

Odesláno Sobota, 15. prosince 2012 - 14:06:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

milan: Adresa je jiná, nicméně nová verze zatím není.
"Svět na to nebyl připraven, prostě to příliš předběhlo svou dobu. Ale stejné zákony nakonec zvítězí a budou slavit triumfální úspěch."
Nikola Tesla
milan183
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.145.217.47
Odesláno Sobota, 15. prosince 2012 - 14:23:37    Odkaz na tento příspěvek  

Koudy:

Ó, děkuji Ti mnohokráte teď už jen počkat na update verze.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Sobota, 15. prosince 2012 - 15:02:30    Odkaz na tento příspěvek  

ad Ml636 : o tom, jaké vozy budou jezdit na tom kterém vlaku vůbec, ale opravdu vůbec pan Žaluda (jakýkoli nejvyšší pan železničář) nerozhoduje. O tom se rozhoduje na mezistátních poradách, kam nejezdí ani náměstci generálního ředitele, většinou ani ředitelé "odborů", ale zpravidla "úředník, který to má v referátu" a má potřebné diplomatické schopnosti. Za ČSD tam jezdíval dlouhá léta pan ing. Kocourek mající přirozenou autoritu a dokázal v rámci vzájemného souboje "urvi co můžeš na úkor souseda" dojednat pro ČSD přijatelný kompromis ... Ono takové jednání není jednoduché a rozhodující slovo, nedělejte si iluzi o rovném postavení všech zúčastněných, tam mají zástupci DB. Co řeknou DB je "svaté" a ostatní se tomu musí přizpůsobit, jinak skončí v pohraniční stanici na území Německa (nebo společné německo - sousedské stanici). V případě ČD mají šanci dojet do Bad Schandau nebo "stále v lese" ...
Pro mezistátní "koženky" mají pochopení akorát tak ve městě nad Dunajem, i když mnohé jejich vozy jezdící do tuzemska jsou na vyšším "levlu" komfortu než třeba Pendolino, stále "marketinkem" označovaným" jako "nadvozidlo" oslňujcí cestující, jemuž nelze odolat. I mnohé slovenské reko vozy "Bdt ..." na Vmax=120 jsou na vyšším "levlu" než koženkové vozy ČD jezdícím v mezistátním režimu na Slovensko ...
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1819
Registrován: 5-2007
Odesláno Sobota, 15. prosince 2012 - 15:08:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T.H.: Keď tu ešte vystavovali súpravy DB, tak sem veselo jazdili Bimzy so sťahovacími oknami bez klimaanlage, so stavom interiéru nie nepodobnom tým Bmee a tiež na to nikto nereptal. Po Švajci tiež až donedávna jazdili vagóny staršie, a možno aj zošúchanejšie ako Bmee ... Francia jak by dal. Podstatné je aby to jazdilo, nehádzalo, rozumne pohodlne sa v tom sedelo, bolo čisto a akurát teplo. A to zatiaľ to Bmee spĺňa. Až budú RailJety, bude to lepšie.

Ešte raz, ďaleko väčší prúser sú chýbajúce "servisní vozy" a špajzáky (to vidno na vašich obrázkoch tiež), než nejaké Bmee.
Bllizzard
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 590
Registrován: 9-2008
Odesláno Sobota, 15. prosince 2012 - 15:10:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chorvatský strojvedoucí odmítl přesčas a odstavil vlak
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3021
Registrován: 8-2007

Odesláno Neděle, 16. prosince 2012 - 01:05:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

znechucen prací přesčas, proto vlak v pátek zastavil ve vesnici Hrvatski Leskovac nedaleko Záhřebu a jednoduše odešel.

To jsem viděl nějaký rok nazpátek v Táboře.Někde mezi Benešovem a Táborem zuřila bouře,rychlík na Budějovice měl asi 1,5 hod. zpoždění.Když konečně dorazil od Prahy,natěšení cestující chvatně nastoupili,ale u Esa spadly smetáky,fíra vlak zajistil,zamknul lok. a odešel.
Až za nějakých 40 minut přišel jiný a po oživení lok.se jelo dál.
Jo,pracovní dobu v dopravě se nedá natahovat donekonečna.
Rk_kn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2429
Registrován: 1-2005

Odesláno Neděle, 16. prosince 2012 - 11:28:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Apollo 17 : Vo veľkej stanici ako je Praha to je jasné, zrejme už to mal vopred vybavené, ale nemali skor náhradníka. Ale ten popísaný prípad bol iný, ten zastavil ešte pred Zágrebom, na nejakej menšej staničke. V osobnej doprave som zažil podobné prípady, ale len v mimoriadnych prípadoch, pri odklonoch počas nehod a výlukách. Skor sa objavovali takéto prípady v nákl. doprave. Preto sa aj zaviedlo uvádzanie nástupu rušňovodiča v rozboroch a zprávach o odchode.
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1134
Registrován: 3-2010

Odesláno Neděle, 16. prosince 2012 - 12:00:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevím ,jak to mají v Chorvatsku,ale u nás je to jasně dané, 12 hodin na trati od nástupu, u dělené směny 12hod 45 minut. Délka směny "vcelku" max. 13 hodin Pokud se pamatuji, dříve se při mimořádnostech mohlo(či dokonce muselo) dělat až 15 hodin. Lecos se tím dalo vyřešit a vyřešilo.
zamykač
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Neděle, 16. prosince 2012 - 12:17:42    Odkaz na tento příspěvek  

Vo veľkej stanici ako je Praha to je jasné, zrejme už to mal vopred vybavené, ale nemali skor náhradníka.
Kolega psal v Táboře, a to není Praha. Odešlý kolega udělal jen co měl dle zákona. Netřeba mu cokoli vyčítat. Kdyby v "prodloužené" trefil jen ožralku na přejezdu, už se veze s plnou parádou minimálně za ohrožení bezpečnosti. Za to mi žádný cestující nestojí. Ten mi pak ze svýho nic nepošle.
zamykač
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Neděle, 16. prosince 2012 - 12:20:02    Odkaz na tento příspěvek  

Jirka xxxxl: V žádném případě 15 hodin. To je max. délka směny solo strojvedoucího od nástupu, přičemž od 13,01 do 15,00 hodiny nesmíš řídit HV. Ale tvá práce dle DZ končí uplynutím 13. hodiny od nástupu, dle regulí O12GŘ uplynutím 12., aby byl malý vakl asi.
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1135
Registrován: 3-2010

Odesláno Neděle, 16. prosince 2012 - 12:30:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zamykač
===============
Napsal jsem, že se DŘÍVE dělalo při mimořádnostech až 15 hodin a to je pravda. Sám jsem jednou(to byla ještě ČSSR) za sněhové kalamity seděl na mašince víc než 21 hodin,nebyl jsem tak "znalý" předpisu, abych ji tam nechal zamrznout...
zamykač
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Neděle, 16. prosince 2012 - 13:36:10    Odkaz na tento příspěvek  

Za komoušů se od nástupu 15 hodin smělo jet, to je pravda, ovšem od 12. hodiny musel bejt na mašině pomocník. Zažil jsem to. Užil jsem si té doby dost. Něco jiného je na ní dřepět a ohřejvat. Přesto ofiko přes 15 hodin nelze. Směna se musí rozdělit po 15. hodině.
Rk_kn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2430
Registrován: 1-2005

Odesláno Neděle, 16. prosince 2012 - 13:40:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zamykač : v texte je napísané, dorazil do Prahy...
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3024
Registrován: 8-2007

Odesláno Neděle, 16. prosince 2012 - 14:10:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rk kn:V textu nepíšu do,ale od Prahy.Už si to pořádně přečti.
zamykač
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Neděle, 16. prosince 2012 - 14:57:02    Odkaz na tento příspěvek  

Apollo_17: Ono je to pro něj cudzou rečou. Budeš mu to muset asi přeložit do mateřštiny.
viktor čistič
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.56.194
Odesláno Neděle, 16. prosince 2012 - 15:19:52    Odkaz na tento příspěvek  

Rádoby senzace a přitom by to měla být samozřejmost, aby si někteří lidé začali plnit svoje povinnosti a organizovat opatření včas. Na železnici všeobecně jakákoliv mimořádnost, nepřesnost, šlendrián zpravidla neovlivňuje délku směny na stacionárních pracovištích. Dopadá to ale vždy na ty od jízdy, kterým to pak nevychází.
Takhle je aspoň vyvozen tlak na zodpovědnost dotyčných.
A netahejte do toho odbory. Je to zákonná a systémová záležitost a případné škody ať si zdůvodňuje ten, který se nestaral, nebo nechtěl vidět.