K-report
 

Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 15. 11. 2012  

Diskuse K-report » Archiv 2012 » Železnice » Všeobecná železniční diskuse » Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 15. 11. 2012 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 868
Registrován: 9-2011
Odesláno Čtvrtek, 08. listopadu 2012 - 08:43:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdena: A jaký jiný dopravce ještě jezdí mezi Prahou a Ostravou...
Pokud by celá železnice byla privatizovaná,tak by asi lidi s psíkama měli smůlu


Aha, takže "celá železnice" rovná se "trať Praha - Ostrava". Tak to pak jo.
Zdenal 300
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.103.109.53
Odesláno Čtvrtek, 08. listopadu 2012 - 13:48:20    Odkaz na tento příspěvek  

Aleš L.:Já to špíše myslel tak,že pokud by místo ČD jezdil RJ nebo LE a podobní,tak by sis v cestování se psem ani neškrtl.
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 874
Registrován: 9-2011
Odesláno Čtvrtek, 08. listopadu 2012 - 15:36:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na několika tratích jezdí místo ČD zlý soukromník. A nevím, že by psy (Mla: ) nevozil.
Kdyby RJ jezdil MÍSTO ČD, tak by určitě vozil delší vlaky a v osmi-desetivozovém vlaku by jeden vůz mohl klidně vyhradit pro psy, kolaře a jinou havěť.

PS: mně stačila pakárna s kočkou v přepravní boudě v lůžkovém voze ČD.
Zdenal 300
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.103.109.53
Odesláno Čtvrtek, 08. listopadu 2012 - 15:51:11    Odkaz na tento příspěvek  

Aleš L.:Tak pokud některý soukromník psy vozí,tak není zlý.Ten se chová jako správný dopravce.A na tyhle já nenadávám.Srovnával sem ČD-RJ-LE.
Paul_red_adair
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 498
Registrován: 8-2010
Odesláno Čtvrtek, 08. listopadu 2012 - 19:16:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Aleš Liesk:

...vyhradit pro psy, kolaře a jinou havěť...

Prosím laskavě adminy, aby speciálně kvůli tomuto příspěvku dodatečně pod jeho text dopsali větu:

Příspěvky uživatelů vyjadřují názor jejich autorů, a portál K-Report s nimi nemusí souhlasit.

Děkuji.
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 956
Registrován: 3-2010

Odesláno Čtvrtek, 08. listopadu 2012 - 20:29:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aleši,ČD nejezdí jen Praha- Ostrava. ČD jezdí i mezi Horní- Dolní. Vozí lidi z vesnic do práce, děti do školy, babky na nákupy a k doktorovi.ČD nevozí jen manažery, vozí obyčejné lidi.Ty vlaky sestávají z pár vozů, případně jedné osmsetdesítky.A představ si, že v neděli jezdí na vlaku 15970 z Brodu do Humpolce extra přívěšák pro psy a jejich majitele.Jezdit tam ta žlutá pračka špinavých peněz, museli by asi pěšky, autobus žádný nejede...
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3615
Registrován: 11-2006
Odesláno Čtvrtek, 08. listopadu 2012 - 22:01:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To spíš záleží na těch pánečcích, jak si svoje mazly vychovají a hlavně jak je umí usměrnit.
Proč by si jednotliví dopravci nemohli dát do podmínek, že v případě cesty se zvířetem v lůžkovém voze, je třeba provést zvlášť rezervaci a pokud možno se dohodnout se spolucestujícíma.

Já bych třeba s kočkou spát taky nemohl, protože jsem na kočičí chlupy alergický. Takže bych taky vřískal, kdyby mi na ubikaci strčili na kavalec dědka s kočkou a odmítli se se mnou dál bavit.

Když RJ řekne, že nebude psy vozit, tak je vozit nebude a nikdo mu to nemůže nařídit. To je právě zase ta nevýhoda soukromníků. Může zlikvidovat konkurenci a potom si diktovat podmínky a dělat si s lidma, co chce.
Na žlutý mor už takhle dojelo pár autobusových dopravců.

(Příspěvek byl editován uživatelem ML636.)
Rebel Yell
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4011
Registrován: 3-2004
Odesláno Čtvrtek, 08. listopadu 2012 - 23:53:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

potom si diktovat podmínky a dělat si s lidma, co chce.

Zatímco ČéDé se takhle vůbec nechovají, nenutí lidi mačkat se v osmimístných kupé ve zkrácených soupravách, nenasazují vozy bez tekoucí vody, nikdy by nedopustily aby průvodčí otravoval zákazníka Xkrát za cestu ("změna průvodčích, jízdenky, přistoupili....) a taky by si nikdy nedovolily vybírat ve stannici za smradlavé záchodky kulatou částku 8 káčé, natož v první třídě podávat místo kávy nechutnou břečku.
Prostě jejich zodpovědnost a stavová čest národního dopravce prostě nedovolí chovat se monopolně.... :-)
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3439
Registrován: 12-2009
Odesláno Pátek, 09. listopadu 2012 - 07:25:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takový malý příspěvek k debatám o stromech v blízkosti tratí a kdo je má sekat

Vánoční strom pro Prahu letos pochází z lesů rodu Colloredo-Mansfeld
...
Smrk ztepilý vyrostl nedaleko západočeské obce Holoubkov těsně vedle železniční trati. "Majitel pozemků letos čistil celé okolí trati od různých dřevin. ...
Zdroj: http://praha.idnes.cz/vanocni-strom-pro-prahu-0wc-/praha-zpravy.a spx?c=A121108_161417_praha-zpravy_sfo
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.93
Odesláno Pátek, 09. listopadu 2012 - 07:54:52    Odkaz na tento příspěvek  

Ohl: škoda že se na Vánoce nepoužívají akáty.....
Pavel Večeřa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.114.219.155
Odesláno Pátek, 09. listopadu 2012 - 19:41:53    Odkaz na tento příspěvek  

Ml636: Tak to máte vcelku dobré s tou kočkou. Já si tu čtyřnohou přál celý život a teď když ji mám, tak jsem na ní samozřejmě alergický.
Pokud mi nespí za krkem, tak je aspoň opřená o hruď, takže když nezabere Zyrtec, tak je o celodenní zábavu postaráno...
Filip_stožecký
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 864
Registrován: 11-2007

Odesláno Sobota, 10. listopadu 2012 - 13:21:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzasl: Že ty budeš vnuk Tondy Zápotockýho a jezdíš taky někdy domů bez jízdenky a s harmonikou?
Jirkaxxxl: Proč "žlutá pračka špinavých peněz"? Co bys třeba dělal kdyby na tu Humpolačku vyhrál výběrko RJ ? By ses stěhoval někam pryč?
Tak třeba já zrovna ze ŠUmavy do Prahy (resp.zpět do Písku,ev.ČK ) jedu dost často žlutým busíkem (a to mám zatím již asi 30 let režijku) a můžu ti říct,že to se s vlakem k nám nedá srovnat. Rychlost,pohodlí atd žádné výluky,ujeté přípoje. Já vím že je v určité části lidí zakořeněný odpor k tomuto pánovi a jeho společnostem,ale vždyť taky dává lidem práci,poskytuje služby docela na úrovni ,tak fakt nevím kde bereš takové myšlenky že každý kdo podniká tak je prádelna špinavých peněz?
ŠUMAVA-drsnej kraj,krásnej život
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 962
Registrován: 3-2010

Odesláno Sobota, 10. listopadu 2012 - 16:58:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Filipe,že by RJ vyhrál konkurz na Humpolačku nehrozí. Toho totiž tratě, které slouží k dopravě lidí do práce, do školy, k doktorovi či na nákupy , nezajímají,protože příliš nevydělávají...a to, že každý, kdo podniká,je prádelna špinavých peněz, jsi napsal ty. Já tak nazývám žlutý mor proto, jak by si jinak mohl dovolit ty zaváděcí ceny za jednu korunu s obsluhou a s občerstvením?
Filip_stožecký
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 867
Registrován: 11-2007

Odesláno Sobota, 10. listopadu 2012 - 17:07:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jirkaxxxl: Tak já myslím,kdyby to bylo v rámci objednávky kraje (ta Humpolačka) tak proč by do toho nešel? Však na Slovači taky brázdí "cikánskou" a řek bys před lety že zrovna tahle štreka bude Radima interesovat?
Ty zaváděcí ceny ,nevím,nevím,já jsem nikdy nepodnikal,nejsem ekonom,takže do toho nemůžu kecat.Jistě to mnoho lidí v české kotlině (no v tvém případě i na Vysočině)irituje,ale jsem možná naivní a věřím že kdyby to opravdu byla taková "prádelna",tak třeba příslušné orgány proti němu zakročí
ŠUMAVA-drsnej kraj,krásnej život
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 963
Registrován: 3-2010

Odesláno Sobota, 10. listopadu 2012 - 18:07:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Filipe, doba je taková, jaká je. Já jsem za život ukradl leda tak vánoční stromek, a to ještě zparchantělý semenáček, který by stejně uřízli.Také nejsem ekonom,živím se jako strojvedoucí a abych si mohl dovolit začít opravovat barák,jet na dovolenou a koupit si 310cm dlouhý gumák s čtyřkoňovým motorem jsem jako vedlejšák spravoval dvanáct let motorky.To, co mám, jsem nabyl poctivě.Proto nechápu, jak u nás mohou být miliardáři,kteří začli "od nuly".V naší zemi,kterou mám rád, vládne mafie, mamon a korupce. Rád bych se dožil toho, že tomu tak nebude...
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2005
Registrován: 3-2010
Odesláno Sobota, 10. listopadu 2012 - 18:49:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jirkaxxxl: jak ne vždy s Tvými názory zcela souhlasím, pak musím v tomto:
Já tak nazývám žlutý mor proto, jak by si jinak mohl dovolit ty zaváděcí ceny za jednu korunu s obsluhou a s občerstvením?
Ano, je to pračka na prachy, to tvrdím od samého začátku...a na to nemusím být ekonom.
V naší zemi,kterou mám rád, vládne mafie, mamon a korupce.
Ano...bohužel
T. H .
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.56.8
Odesláno Sobota, 10. listopadu 2012 - 19:06:35    Odkaz na tento příspěvek  

Jirkaxxl: jak by si jinak mohl dovolit ty zaváděcí ceny za jednu korunu s obsluhou a s občerstvením?
Asi fakt nemá furt dokola cenu vyvracet, že Liberec-Praha "za korunu" (opačně se platilo "fplnýpalbě"!) nebyly žádné zaváděcí ani dumpingové ceny, ale "škoda", která vznikla a byla uplatněna z protiprávního jednání ČSAD Liberec (za které nakonec dostalo nemalou pokutu).
On to totiž ideologií zaslepeným alergikům na cokoli žlutého stejně nikdo nevysvětlí.
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1880
Registrován: 5-2009

Odesláno Sobota, 10. listopadu 2012 - 19:20:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T. H .
Nehudruj porád :-)
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 964
Registrován: 3-2010

Odesláno Sobota, 10. listopadu 2012 - 19:42:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

TH
Alergik na žlutou nejsem, nám rád jarní louky plné rozkvetlých pampelišek, jarní zlatý déšť, ne už tolik pole zasviněná řepkou, ale alergikem na žlutou nejsem.To spíš ty trpíš alergií na jiné názory než prezentuje tvůj ideový otec Kalousek...
benešák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 43
Registrován: 9-2011
Odesláno Neděle, 11. listopadu 2012 - 18:55:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Od nového jízdního řádu nastanou změny v hlášeních pro cestující.
Pro nás, cestující kaštanstvo k lepšímu. Pokud si přečtete tu směrnici zjistíte, že konečně kdosi tam nahoře zapřemýšlel a dal hlášení zkrátit na rozumnou úroveň
Poklop D400
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.80.234.119
Odesláno Neděle, 11. listopadu 2012 - 20:48:55    Odkaz na tento příspěvek  

Je-li dovoleno citovati zákon... Pánové, důkazy máte?
§ 206 Pomluva
(1) Kdo o jiném sdělí nepravdivý údaj, který je způsobilý značnou měrou ohrozit jeho vážnost u spoluobčanů, zejména poškodit jej v zaměstnání, narušit jeho rodinné vztahy nebo způsobit mu jinou vážnou újmu, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok.
(2) Odnětím svobody až na dvě léta nebo zákazem činnosti bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 tiskem, filmem, rozhlasem, televizí nebo jiným obdobně účinným způsobem.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3622
Registrován: 11-2006
Odesláno Pondělí, 12. listopadu 2012 - 00:40:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejlepší je, že si Radim ty nálady proti sobě rozjel vlastně sám. Kdyby se pořád nenavážel do ostatních a to nejen na kolejích, tak po něm pes neštěkne a nemusel by brečet, jak mu ČD hážou klacky pod nohy. Kam přijde, tam se chová jak slon v porcelánu a pak si stěžuje.
Otázka je, jestli neprovokuje schválně, aby potom mohl zaujmout pozici ublíženého v očích veřejnosti, která vítá nástup konkurence na koleje.

Nevšiml jsem si, že by podobné antikampaně probíhaly u LEOexpresu. Ten se hned s Dráhou dohodl na používání různých věcí a ředitelé se nepředhání, jakou největší urážku na sebe do médií nakydají.
Když si uvědomíme, že se tento dopravce dostal na trh skrz zisky z masové produkce nepříliš kvalitních potravin (mírně řečeno), tak startovní pozici mají s Radimem, údajnou pračkou peněz - jeden za osmnáct, druhý bez dvou za dvacet...
Rebel Yell
Trollino_15
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4173
Registrován: 2-2005

Odesláno Pondělí, 12. listopadu 2012 - 09:58:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Otázka je, jestli neprovokuje schválně, aby potom mohl zaujmout pozici ublíženého v očích veřejnosti, která vítá nástup konkurence na koleje.

To si myslím, že je trefa do černého. Radim umí, a dost dobře, zaujmout média. V tomto případě pak nejde o to, jestli mluví pravdu, nebo (trochu) lže, ale jen a pouze o reklamu zdarma, protože jeho jméno si každý spojí s vlaky a autobusy. Dokáže zaujmout tak, že cestující chce vyzkoušet, zda-li jsou autobusy tak hrozné, stew tak nepříjemné a vlaky tak zpožděné...a, ke smůle všech ostatních, valná většina cestujících je spokojená a ta nespokojená dostane nějaký bonus (cenu jízdenky zpět apod.)....a vlaky jezdí plné.

a něco z novin:
podvod s vagony
Jedná se skutečně od Ing. Foltýna ze SZD nebo jde jen o shodu jmen?
MHD je pro lidi ! ! !
Škoda 27Tr Solaris...perla Plzně
ICQ: 260 116 510
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 974
Registrován: 3-2010

Odesláno Pondělí, 12. listopadu 2012 - 11:52:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jé, tady mě smazali.Za to, že jsem Poklopovi napsal, kam si má strčit ty svoje zákony. Ano, když je budou dodržovat všichni, bude to v pořádku. Ale pokud je před zákonem rovný každý jinak podle toho, kolik má na kontě nebo zda je víc opálený,takové zákony jsou k ničemu...
Deleter
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 405
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 12. listopadu 2012 - 13:33:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové, nechci vám do toho kecat, ale pračka peněz se nedělá tak, že si zařídíte dopravní společnost a půjdete konkurenci po krku dumpingem.
To se dělá tak, že si otevřete hospodu, kam nikdo přes hrozné ceny chodit nebude a přesto účetně vykážete narvanej lokál.

Jinak já mám doktorát z techniky a barák opravovat nemůžu, bo žádnej nemám, na nějakej gumák můžu rovnou zapomenout. No co to je za spravedlnost???
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2020
Registrován: 3-2010
Odesláno Pondělí, 12. listopadu 2012 - 14:22:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové, nechci vám do toho kecat, ale pračka peněz se nedělá tak, že si zařídíte dopravní společnost
A proč ne? tady se prachy perou významně dobře
Deleter
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 408
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 12. listopadu 2012 - 16:07:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No jasně, ale proč k tomu kupovat vagony a platit nějaké použití dopravní cesty atd...
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2024
Registrován: 3-2010
Odesláno Pondělí, 12. listopadu 2012 - 16:37:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Protože v tom se to krásně zlegalizuje...
Zdenal 300
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.103.109.53
Odesláno Pondělí, 12. listopadu 2012 - 17:00:24    Odkaz na tento příspěvek  

TSS Cargo bylo ukradeno v Ostravě 25 nákl.vozů a byly objeveny na severu Polska přečíslované a přelakované.To sou věci!
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3130
Registrován: 3-2007
Odesláno Pondělí, 12. listopadu 2012 - 17:21:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co to je TSS Cargo ?
Koukám asi JPP.
Zdenal 300
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.103.109.53
Odesláno Pondělí, 12. listopadu 2012 - 17:23:59    Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov:Tratová strojni společnost.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3131
Registrován: 3-2007
Odesláno Pondělí, 12. listopadu 2012 - 17:29:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

TSS byla dříve traťová strojní stanice, ale já se ptám na TSS Cargo, ono má Cargo nějakou svojí traťovku ? A co mají za stroje ? A kde pracuje ? Na tratích SŽDC ? Za úplatu ?
Bllizzard
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 568
Registrován: 9-2008
Odesláno Pondělí, 12. listopadu 2012 - 17:41:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: Zde je odkaz na článek na Novinky.cz

Firma půjčila mužům vagóny za 80 miliónů, našla je přemalované v Polsku
Zdenal 300
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.103.109.53
Odesláno Pondělí, 12. listopadu 2012 - 17:44:10    Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov:TSS Cargo a.s. vlastní stroje 711,721,730,740,742 a 753. Nákl.vozy Chopper,Ua,Facc,Smmp,Rmms,Falns 54 sk. Zároven i pronajímá.Jednalo se o pronájem nějakých/zánovních či opravovaných/ vozů,které se u nás moc nepoužívají a byly určené pro západní trh.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3132
Registrován: 3-2007
Odesláno Pondělí, 12. listopadu 2012 - 18:01:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OK, přečetl jsem si článek a rozumím.
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2175
Registrován: 4-2009

Odesláno Pondělí, 12. listopadu 2012 - 18:12:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

„A myslím si, že to je skutečně jenom vrcholek ledovce,“ říká Karel Ležatka
S tím se dá, bohužel, jenom souhlasit.
Však i OOS má s nekalými praktikami své zkušenosti. Sice neumí (nebo určitě do nedávné doby neuměla) pořádně opravit (rekonstruovat) nákladní vozy, ale zakázky se jen hrnou. Dokonce tak, že z nich zbylo i na nákup TSS a.s.
No a krádeže vozů? Ty byly, v podobě přemalovávání a drobných rekonstrukcí vozů, na polském území v kursu i za unitárních ČD. Nebo už byla nějak rozumně vysvětlena zázračná reinkarnace dvoustovky Fallsů, jež odjela k sešrotování do Polska? Hlavně, že si vozy potom ČD / ČDC zcela nepokrytě pronajmulo zpátky.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Pondělí, 12. listopadu 2012 - 19:08:07    Odkaz na tento příspěvek  

Trollino_15 : Je-li SZD zkratka pro "Slezské zemské dráhy" není to shoda jmen.

Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhe.

ad Mladějov : http://www.tsscargo.cz
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2029
Registrován: 3-2010
Odesláno Pondělí, 12. listopadu 2012 - 19:28:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhe.
Nepamatuju, že by někdy pil vodu...tedy dobrovolně
Lipan_z_coridy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 860
Registrován: 11-2010
Odesláno Pondělí, 12. listopadu 2012 - 20:10:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen tak mimochodem neprovozuje řadu 753.7 již nějaký pátek tak trocha ČD CARGO?
Alespoň podle galerie se jedná o tuto řadu.
S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2517
Registrován: 4-2006
Odesláno Pondělí, 12. listopadu 2012 - 20:20:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lipan_z_coridy: ČD Cargo má pronajaty 4 stroje řady 753.7 od TSS Carga.
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2031
Registrován: 3-2010
Odesláno Pondělí, 12. listopadu 2012 - 20:25:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ČD Cargo má pronajaty 4 stroje řady 753.7 od TSS Carga.
Ani už radši nechci víc vědět, stačí se podívat do OR...
Lipan_z_coridy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 862
Registrován: 11-2010
Odesláno Pondělí, 12. listopadu 2012 - 20:34:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S200 : Samozřejmě jsem měl na mysli ty 4 lokomotivy od TSS co má ČDC pronajaty. Jenomže je má TSS na svých stránkách pořád psané pod sebou.
S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2518
Registrován: 4-2006
Odesláno Pondělí, 12. listopadu 2012 - 20:56:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lipan_z_coridy: Tyto lokomotivy jsou od 1. ledna 2012 majetkem TSS Cargo, stejně jako ostatní lokomotivy, které byly do té doby v majetku firmy Traťová strojní společnost.
Lipan_z_coridy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 863
Registrován: 11-2010
Odesláno Pondělí, 12. listopadu 2012 - 21:32:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S200: Ale již před 1.1.2012 tyto stroje to ČDC nějakou dobu provozovalo není-liž pravda?
Nevím jak je to v současné době, kdo je provozuje, ale asi pořád to ČDC.
S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2519
Registrován: 4-2006
Odesláno Pondělí, 12. listopadu 2012 - 22:31:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lipan_z_coridy: To ano, akorát do konce loňského roku si je ČDC pronajímalo od Traťové strojní společnosti a od začátku letošního roku si je pronajímá od TSS Carga.
Lipan_z_coridy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 865
Registrován: 11-2010
Odesláno Pondělí, 12. listopadu 2012 - 22:51:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S200: Může být já se nehádám.
Děkuji za osvětlení, ale proč to tedy nenapíše TSS CARGO na svých stránkách?
S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2520
Registrován: 4-2006
Odesláno Pondělí, 12. listopadu 2012 - 22:54:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lipan_z_coridy: Co tam má napsat TSS Cargo? Vždyť píšou, že jsou vlastníkem lokomotiv řady 753 (myšlena je samozřejmě řada 753.7), což je pravda, takže nechápu v čem je problém.
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13565
Registrován: 9-2002

Odesláno Pondělí, 12. listopadu 2012 - 23:48:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lipan:
Jako, že by na své stránky napsali, že v současné době má stroje řady 753.7 v počtu 4ks pujčené ČD Cargo??:-)
K čemu by taková informace byla??

Nicméně jsem taky nevěděl o zrodu firmy TSS Cargo..zase jsem o něco chytřejší..
!!!! I * L O V E * T R A N C E !!!!
Mark Burton vs. Sunlounger - Try Understatement To Be Love (Armin van Buuren Mashup)
Yahel & Liya - Creatures (Paul Oakenfold Remix)
www
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.145.209.99
Odesláno Úterý, 13. listopadu 2012 - 07:20:21    Odkaz na tento příspěvek  

http://m.idnes.cz/ekonomika/domaci/clanek.A121112_202148_ekonomik a_ert.idn
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 884
Registrován: 9-2011
Odesláno Úterý, 13. listopadu 2012 - 08:36:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přednosta: Protože v tom se to krásně zlegalizuje...
Vy jste nikdy žádný peníze nepral, co?
Pořídit si pračku, do který musím na začátku vrazit poměrně dobře vyčíslitelnej a hlavně nemalej balík peněz, který navíc musím být schopen doložit, a kterej v případě zahoření koudele musím odepsat, to udělá jen blbec. Navíc toky přes tu pračku jsou celkem dohledatelné, těžko budete berňáku argumentovat, že se vám do jednoho vlaku nacpe 1000 lidí a každej je ochotnej za cestu zaplatit tisícovku.
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13575
Registrován: 9-2002

Odesláno Úterý, 13. listopadu 2012 - 10:26:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aleš:
Vy jste nikdy žádný peníze nepral, co?
To vypadá, že s tím máš nějaké zkušenosti...
!!!! I * L O V E * T R A N C E !!!!
Mark Burton vs. Sunlounger - Try Understatement To Be Love (Armin van Buuren Mashup)
Yahel & Liya - Creatures (Paul Oakenfold Remix)
Chrástecký
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 85
Registrován: 2-2011
Odesláno Úterý, 13. listopadu 2012 - 14:37:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, já nevím jak vy, ale já peru prachy ve vířivce. Dřív jsem je měl ve vaně a přehazoval vidlema :-)))
Deleter
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 411
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 13. listopadu 2012 - 16:10:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No tak já nemám co prát, ale stejně bych řek, že je jednodušší vybudovat za dvě stovky knajpu a potom tam točit megatržby přestože tam nepáchne ani hnáta, než nakupovat za desítky milionů autobusy a vlaky a pak zcela kontrolovatelně prodávat jízdenky. :-)
Mol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1307
Registrován: 10-2008

Odesláno Úterý, 13. listopadu 2012 - 16:29:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nebyla tenkrát ta slovenská společnost Regio rail s pronajatým herkulem, co spíš nejezdil než jezdil odhalenou pračkou?
To mi teda vysvětlete. Chcete letět na kouzelném koberci za králem bramborových lidí a prosit ho, aby vás propustil, a tvrdíte, že jste úplně zdraví?!
Lipan_z_coridy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 866
Registrován: 11-2010
Odesláno Úterý, 13. listopadu 2012 - 20:43:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S200,Luboš_čt:
Pokud by si chtěl potencionální zákazník třeba pronajmout tyto lokomotivy, tak by asi bylo dobré kdyby tuto skutečnost na těch stránkách firma TSS Cargo asi uvedla, nebo ne?
Karel Bezdeda
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.112.160.140
Odesláno Úterý, 13. listopadu 2012 - 20:57:49    Odkaz na tento příspěvek  

Nemec z Ova: ja vedet neco o smeline tak jak ty, letim hned na cajty. Delam to tak u nas se smazkama.
S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2522
Registrován: 4-2006
Odesláno Úterý, 13. listopadu 2012 - 22:41:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lipan_z_coridy: Od té doby, co byly vynalezeny telefony, stačí zavolat a zeptat se. TSS Cargo navíc nemá jen ty 753.7 a nebude se zabývat tím, že by své stránky muselo poměrně často aktualizovat. Nehledě na to, že ty 753.7 nejsou u ČDC asi navěky, takže se potenciální zájemci mohou na firmu obracet s dotazy na možnost pronájmu, aniž by byli odrazováni informací, že jsou momentálně pronajaty.
Zdenal 300
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.103.109.53
Odesláno Středa, 14. listopadu 2012 - 17:08:53    Odkaz na tento příspěvek  

V polských vlacích PKP IC útočí štěnice /hmyz/! Idnes.cz
Gapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 720
Registrován: 8-2006

Odesláno Čtvrtek, 15. listopadu 2012 - 08:30:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://ekonomika.idnes.cz/v-polskych-vlacich-utoci-stenice-d41-/e ko-doprava.aspx?c=A121114_152544_eko-doprava_neh
Nad lidskou blbostí se nedá zvítězit, ale nikdy se proti ní nesmí přestat bojovat.

chcete dostávat pohledy z celého světa? Registrujte se na www.postcrossing.com/about - posíláte a dostáváte pohledy od ostatních uživatelů
Marcel_Štancl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 64
Registrován: 7-2012
Odesláno Čtvrtek, 15. listopadu 2012 - 08:59:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jsou už někde prosím oběhy hnacích vozidel od grafikonu 2012/2013? Pro fotografování scháním zajímavosti typu Regioszrek, případně jestli nebude nějaké nové zahraniční vozidlo?