K-report
 

Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 02. 11. 2012  

Diskuse K-report » Archiv 2012 » Železnice » Všeobecná železniční diskuse » Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 02. 11. 2012 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
blesk frrrrr
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Úterý, 30. října 2012 - 17:53:38    Odkaz na tento příspěvek  

Já nic takového neřekl!!! A nic proti němu nemám.
Jen se směji tomu, že tam něco napíšou a vy to hned prezentujete jako naprostou novinku a přitom je to několik let stará záležitost.
Tramvajak2255
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 65
Registrován: 3-2012
Odesláno Úterý, 30. října 2012 - 17:55:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zpoždění na železnici
http://www.youtube.com/watch?v=efdAf05gstU
Zdenal 300
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.103.109.53
Odesláno Úterý, 30. října 2012 - 18:42:53    Odkaz na tento příspěvek  

blesk:No jo,ale píšou to jako novinka.Kdo jezdí po 260,tak to pozná hned.Otázka je jestli se ale jezdí podle těch rychlostníků nebo teprve začne k novému GVD,když se mají zkrátit jízdní doby až teprve ted.
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13449
Registrován: 9-2002

Odesláno Úterý, 30. října 2012 - 21:31:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hele k těm rychlostníkům..rychlost se v některých místech měnila a rozhodně to není záležitost starší než půl roku (několik let zpátky asi taky, ale to už si nepamatuju)..ale byly to jen některá místa o 5km/h víc rozhodně ne..proto jsou třeba v úseku Letovice-Březová dvakrát po sobě vidět rychlostníky 100km/h, ale protože se měnil ten horní na 105, tak tomu je tak..
Žádná extra změna se nekonala..

(Příspěvek byl editován uživatelem luboš_ct.)
!!!! I * L O V E * T R A N C E !!!!
Mark Burton vs. Sunlounger - Try Understatement To Be Love (Armin van Buuren Mashup)
Solarstone with Aly & Fila - Fireisland (Future Disciple Remix)
blesk frrrrr
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Úterý, 30. října 2012 - 21:58:42    Odkaz na tento příspěvek  

v tom železničáři je to popsáno dobře.
Místy je to i o 20 km více.
A na sloupech jsou už dlooho.
Tak rok až 2. Ruku do toho nedám.
Traťáka se mě nechce ptat.
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13453
Registrován: 9-2002

Odesláno Úterý, 30. října 2012 - 22:06:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To by mě zajímalo, v kterých místech se zvyšovala rychlost až o 20km/h??Možná tak Opatov-Svitavy kde je jediných 140 na celé trati a to už bude opravdu déle jak rok či dva..nebo Rájec-Blansko??Mě stejně zajímají rychlosti do 100km/h:-)
!!!! I * L O V E * T R A N C E !!!!
Mark Burton vs. Sunlounger - Try Understatement To Be Love (Armin van Buuren Mashup)
Solarstone with Aly & Fila - Fireisland (Future Disciple Remix)
blesk frrrrr
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Úterý, 30. října 2012 - 22:17:15    Odkaz na tento příspěvek  

už aby nexy mohly 120:-)))
U svitav je to jasné120/140. Dále Rájec120/140 a pak přes stvolovou 100/120. To ostatní je o 5-10 km
Dobře je to popsáno v železničáři a v TTP:-)))
Paul_red_adair
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 491
Registrován: 8-2010
Odesláno Středa, 31. října 2012 - 08:44:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad blesk frrrrr:

Ještě teda k těm rychlostem, ať jsou info úplné:

Na stávající trati č. 260 se mohou změnit rychlosti nahoru v těchto dvou případech - jako bez stavebního zásahu samozřejmě:

Nutná podmínka:
Vybudování a zprovoznění systému ETCS Level 2 v celém úseku.

Případ 1 - zavedení rychlosti Vvýj pro I = 150 mm, dle vyjádření SŽDC s.o. nebude návěštěno rychlostníky/předvěstníky, ale bude indikováno fírovi na obrazovce ETCS (DMI nebo nově HMI ? - teď nevím ?) = bude přímo součástí statického rychlostního profilu trati - viz. text níže:

3.9 Rychlostní profily ETCS
1. RBC musí poskytovat statické rychlostní profily pro kategorie vlaků (NC_TRAIN):
a. základní statický rychlostní profil (basic static speed profile) je stanoven jako statický rychlostní profil pro nedostatek převýšení 80 mm (static speed profile for cant deficiency 80 mm) – použijí se rychlosti udávané:
i. rychlostníky 3
ii. rychlostníky N, pokud v místě rychlostníku N není rychlostník 3
b. statický rychlostní profil pro nedostatek převýšení 100 mm (static speed profile for cant deficiency 100 mm) – použijí se rychlosti udávané rychlostníky N
c. statické rychlostní profily pro nedostatky převýšení 130 mm, 150 mm, 165 mm, 180 mm, 225 mm (static speed profiles for cant deficiencies 130 mm, 150 mm, 165 mm, 180 mm, 225 mm) – použijí se rychlosti udávané:
i. horními rychlostníky N
ii. rychlostníky N, pokud v místě rychlostníku N není horní rychlostník N
d. statické rychlostní profily pro nedostatky převýšení 275 mm, 300 mm (static speed profiles for cant deficiencies 275 mm, 300 mm) – použijí se rychlosti udávané:
i. rychlostníky NS
ii. horními rychlostníky N na trati (části tratě), kde není rychlost udávána rychlostníky NS
iii. rychlostníky N na trati (části tratě), kde není rychlost udávána rychlostníky NS, pokud v místě rychlostníku N není horní rychlostník N.


Případ 2 - zavedení programového naklápění u jednotky řady 680 s ETCS Level 2 (nebo obecně u naklápěcích jednotek s ETCS Level), kdy se naklápění ovládá "programově" podle skutečného začátku/konce přechodnice (kilometrická poloha XXX,YYY) v závislosti na výstupu odometru a příslušeném statickém rychlostním profilu). Zde by se pak asi mírně zvýšily stávající rychlosti o cca. 5 - 10 km/h směrem nahoru, příp. upravily i stávající polohy existujících rychlostníků.

Vše ostatní je věc stavebního zásahu do trati.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4302
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 31. října 2012 - 11:15:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Docela mě zaujalo při poslední zkoušce ETCS, že omezení rychlosti nenařizuje u návěstidla, ale až skutečně u odbočné výměny. To by mohlo být velmi výrazné zrychlení. Teda pokud na to alespoň do deseti let zareagují předpisáři :-(
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3242
Registrován: 8-2005
Odesláno Středa, 31. října 2012 - 11:25:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co na to Petře přejezdy? Že by RBC znala umístění spouštěcího místa, plus případná odložení výstrahy?
Předpokládám, žes asi nejel traťovou rychlostí. Pak je to velmi pozitivní zpráva.
Počkej až tě to někdy požene plnou traťovou okolo stůj nebo zhaslého návěstidla a na displeji nebudeš mít žádné info. Nejen já si myslím, že z psychologického hlediska to není optimální řešení. Minimálně by se strojvedoucímu měla objevit hláška, že následujicí návěstidlo je na stůj nebo zhaslé z důvodu poruchy.

Martin
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4303
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 31. října 2012 - 12:49:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zatím jsem jel první test z Bratislavy do Trnavy a zpět. zkoušeli jsme to, jezdili jsme odbočkami, ke stůj. Je to level 1, tedy boďák, takže i když Ti pak postaví, tak musíš dvacítkou na balízu, ale celkově se mi to líbí. Ostatně na boďáku jsme i v Německu. Vzhledem k nemožnosti rekuperace na Slovensku jsme nejeli na automatiku, takže pomaleji, nž jsme mohli, oni se strojvedoucí současně i učili ovládat lokomotivu a jeli jsme strojově, tedy bylo to hodně živé.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1683
Registrován: 5-2007
Odesláno Středa, 31. října 2012 - 13:07:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr_Šimral: K ETCS sa viaže aj určitá implementácia do predpisov, takže určite k takému niečomu dôjde.

Martin2: Treba sa holt naučiť veriť tomu ETCS. Ostatne na tom Slovensku, keď už fíra zbadá, že je na návestidle niečo iné než na ETCS, je väčšinou aj tak neskoro ...
Michal_novotny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1416
Registrován: 11-2002
Odesláno Středa, 31. října 2012 - 14:12:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin2: Ano, ETCS bude vědět, kde jsou jaké přejezdy na zhlaví a podle nich upraví případné místo, odkud se pojede sníženou rychlostí. Taky je tam možnost v případě jízdy vlaku s ETCS zrušit odložení začátku výstrahy a přejezd by tak byl dřív uzavřen.
A k tomu stůj/zhaslému návěstidlu/sníženému návěstnímu znaku - ETCS o tom má informovat strojvedoucího pomocí textové zprávy. Stejně jako když bude v poruše přejezd.
Michal_novotny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1417
Registrován: 11-2002
Odesláno Středa, 31. října 2012 - 14:14:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo a ještě jedna věc - zrychlovat při jízdě do odbočky půjde hned po tom, co konec vlaku mine poslední omezující výhybku, nikoliv potom, co vlak opustí obvod výhybek přilehlých k návěstidlu.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5970
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 31. října 2012 - 14:30:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PŠ: Docela mě zaujalo při poslední zkoušce ETCS, že omezení rychlosti nenařizuje u návěstidla, ale až skutečně u odbočné výměny
Jo, to je u nás taky tak.

M2: Počkej až tě to někdy požene plnou traťovou okolo stůj nebo zhaslého návěstidla a na displeji nebudeš mít žádné info.
U nás snad leda okolo autobloku.

MN: ještě jedna věc - zrychlovat při jízdě do odbočky půjde hned po tom, co konec vlaku mine poslední omezující výhybku
No on bude rychlostní profil vůbec poskládanej z jednotlivejch výhybek, takže můžou vzniknout i schody.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3561
Registrován: 11-2006
Odesláno Středa, 31. října 2012 - 15:18:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Teda kdo tohle vynalezl. Nějaký kosmonaut postižený dekompresí se snaží přetáhnout řízení raketoplánu na dráhu. Zlatý LVZ... Jak tenhle novodobý tetris s další LCD obrazovčičkou navíc nebude odvádět pozornost fírů od tratě, mi teda není jasné. Ale asi nejsem správný euroobčan.
Rebel Yell
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1684
Registrován: 5-2007
Odesláno Středa, 31. října 2012 - 16:07:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ml636: Lenže tento novodobý tetris fírovu pozornosť v podstate odvedie len od toho, že niekoho zrazil. Za normálnych okolností traťovú ani návestenú rýchlosť neprekročíš, stoj neprebehneš, sťahovačky v tom budú, ešte aj pomalé jazdy a Opčka to vie vynucovať ...

Hajnej: Na Slovensku aj okolo autohradla.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5972
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 31. října 2012 - 16:38:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ML636: Ne že bych z ETCS ve všech jeho aspektech hýkal nadšením, ale obávám se, že nevíš, o čem mluvíš.
Paul_red_adair
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 492
Registrován: 8-2010
Odesláno Středa, 31. října 2012 - 17:02:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Petr Šimral:

...omezení rychlosti nenařizuje u návěstidla, ale až skutečně u odbočné výměny...

To v Alemánii, Reichu nebo i Španělsku umí stávající liniák LZB taky (jako ETCS), ale pouze novější verze vyhovující standardu CIR-ELKE (*). Totéž platí i pro vozidla/jednotky.

(*) - Computer Integrated Railroading – Erhöhung der Leistungsfähigkeit im Kernnetz der Eisenbahn

Viz. link: http://de.wikipedia.org/wiki/CIR-ELKE
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13458
Registrován: 9-2002

Odesláno Středa, 31. října 2012 - 20:23:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

blesk:
kua dnes jsem tam jel tam i zpět a stejně si z těch rychlostníků (nad 100) pamatuju hovno...
Akorát mám teda za to, že přes Rájec je jen 130 a ta Stvolová víc jak 105 nebyla..vždy jsem se podíval pozdě..ale tak TTP by měly mluvit za vše samozřejmě, ale ty já u sebe nemám..takže raději dál už nepolemizuju:-)

Teda pokud na to alespoň do deseti let zareagují předpisáři
To je fakt, v některých bodech by se ty předpisy mohly sjednotit s drážním zákonem..

ETCS..která vozidla tímto disponují??Nezajímají mě nějaké traxy a podobné verky, ale mašinky našich výrobců
!!!! I * L O V E * T R A N C E !!!!
Mark Burton vs. Sunlounger - Try Understatement To Be Love (Armin van Buuren Mashup)
Solarstone with Aly & Fila - Fireisland (Future Disciple Remix)
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5977
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 31. října 2012 - 21:20:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Luboš: z vozidel našich výrobců prakticky žádná - jen jeden Ešus, jedno rychlý Eso a jedna Krysa. Jo a teď to dostanou jistí specializovaní Krokodýli.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1686
Registrován: 5-2007
Odesláno Středa, 31. října 2012 - 21:38:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej: Ich bude množné číslo?
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13464
Registrován: 9-2002

Odesláno Středa, 31. října 2012 - 21:48:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej:
Jo to eso bude 362.166 tedy zřejmě..zbytek nevím..to jsem toho čekal teda víc..
!!!! I * L O V E * T R A N C E !!!!
Mark Burton vs. Sunlounger - Try Understatement To Be Love (Armin van Buuren Mashup)
Solarstone with Aly & Fila - Fireisland (Future Disciple Remix)
blesk hrrr
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.250.29
Odesláno Středa, 31. října 2012 - 22:06:34    Odkaz na tento příspěvek  

blesk frrr: ke zvýšení rychlosti na 260. K 1.11.2012 se zvyšuje rychlost ze Zádulky do Třebové na 120 (2. TK), ostatní zvýšení rychlosti proběhlo cca 1-2 roky zpět, ovšem nikoliv po rekonstrukci koridoru, která byla ukončena někdy v roce 2004,
PRA: máte špatné informace, nyní je ze Zádulky do Třebové v 1. TK 120, v 2. TK je 100. A ze Zádulky na Opatov bylo po dokončení rekonstrukce 120 km/h. Rychlost 130 byla zavedena teprve před 1-2 roky
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3564
Registrován: 11-2006
Odesláno Čtvrtek, 01. listopadu 2012 - 00:06:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asdf, Hajnej: Tak rovnou vyhodíme ty fíry ne? ETCS se postará o návěstní a dopravní stránku, AVV zařídí zbytek.
K červenému hřibu kdyby pod vlak někdo spadl, posadíme toho pardubického "Tobrý ten prosssim vásss pěkně tovolte ke koŠŠŠi, těkujjji" a bude.
Rebel Yell
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1687
Registrován: 5-2007
Odesláno Čtvrtek, 01. listopadu 2012 - 00:30:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ml636: Pokrok nezastavíš Ale neboj, na normálnych vlakoch ešte pár (desiatok?) rokov bude fíra nezastupiteľný. A nejde len o pozorovanie potencionálnych samovrahov.

Ale inak čo ti na tom vadí? Fíra by snáď mohol byť rád, že nemusí ostriežim okom sledovať okrem trae činnosť VZ, pamätať si všetky návesti a mať na pamäti, že chvíľka nepozornosti môže skončiť vééľkým karambolom ...
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3567
Registrován: 11-2006
Odesláno Čtvrtek, 01. listopadu 2012 - 01:12:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asdf: Já jsem holt konzerva, tak na všechno nové musím nadávat už tak nějak ze zásady...

Ne, určitě to může být přínos, ale zatím co jsem se s tím hodně zhruba seznamoval, připadá mi to všechno složité. To je MIREL proti tomu facka. K tomu ty dnešní 300. stránkové manuály na všechno, na každý jiný typ vysílačky, na každý bufík, na infosystém... Přitom by to mělo být v jednoduché lajně pro snadnou obsluhu, s odkazy na podrobnosti.

Aby nakonec ten fíra nechyboval při nutnosti mít načtené všechny tyhle počítačové příručky a vychytávky na každou věc zvlášť. Ale to je právě směr v dnešním světě. Věda se vzdaluje práci, přitom mají jít ruku v ruce.
Místo rány kladivem si na stránce 4b přečteme odstavec 15 a přílohu 8z a poklepem na butonky F1 a F* úkon potvrdíme. Rána kladivem bude vzápětí provedena pomocí mezičlenu A3fp.
Já jsem právě spíš na tu ránu kladivem, než na programování kompjůtrů. Právě proto jsem se nedal na ajťáka, kde bych byl za vodou a v teple, ale hlavu jak pátrací balón, jestli bych vůbec ty jedničky a nuly nějak pochopil před rozbitím těch všech beden.
Nojo, jsem se nechal unést...

P.S. Přesně v tom samém duchu se nese manuál na autobus Mercedes-Benz Citaro. To je samé F2-ABZX, ale jak si řidič má nastavit sedačku, zapuštěné vnitřní zrcátko, nebo jak optimálně ovládat speciální typ retardéru, o tom ani řádka! Aneb překlad pro Čechy - improvizátory, asi byl zbytečný. Byl, poradil jsem si nakonec sám, stylem pokus-omyl. U tak drahého výrobku bych ale očekával, že tam v nějaký tý skleněný boudě zaměstnají někoho, kdo umí psát věty, nejen programovat.
Rebel Yell
prostě nějakej blesk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Čtvrtek, 01. listopadu 2012 - 07:26:09    Odkaz na tento příspěvek  

Takže snad už naposledy K rychlostem na 260:

Koukám teď do TTP (abych byl co nejpřesnější) a udělám tedy výtah rychlostí. Z hlavy jsem to jen nastínil, ale stále mě tu někteří nevěří.
Snad už to tu dál nikdo nebude řešit.
za Brnem 70-75
kousek u Babic 80
Adamov 75-80
Blansko 100-105
120-125
za mostem před Lhotou 120-140
Rájec 120-140
za Doubravicí 120-125
dále po letovice o 5 více jen v oblouku u Zboňku 90-100
Rozhrání 100-120
dále + 5
Hradec 120-140
Svitavy vjezd 110-120
dál 140 (vše)
Opatov vjezd 100-105
stanice 110-120
za stanicí od Zádulku 130 vše (bylo 120!!)
dál po 1 TK 120 2 TK 100. Ode dneška 120.-Toto je jediná změna co tu je!!! To ostatná je tak 1-2 roky(nevím jistě)
Po modernizaci byly pouze nižší rychlosti(to je snad jasné).
Nevím a pochybuji jestli po montáži ETCS dojde k dalšímu zrychlení rychlosti, ale můžu se mýlit. Pár rezerv ta trať má, ale už dochází:-)
Takže čd chlubítko(železničář) není až tak plnej novinek na železnici jak píše, ale je to z 99 procent stará záležitost.
Jen se divím, že si toho moc lidí nevšimlo.
Cargo omlouváme:-) poštu už tu nevozí, takže max 100:-)))

A na závěr: by mě zajímalo za kolik by to dnes projel vlak 350-380-1216-362 a kotoučema kdyby jel fakt na krev????
58-60 minut je při zpoždění standart(a byl i před zvýšením) jen pár vyjímek tu bylo kdy to dal za 55-56(chtěl bych vidět proužek:-)))))
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 837
Registrován: 9-2011
Odesláno Čtvrtek, 01. listopadu 2012 - 08:42:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ml636: vy jste se měl narodit o 200 let dřív. Na žebřiňák by vám fakt stačilo jen to kladivo a na vola bič. Žádná další technika netřeba
Narodit se jen o 100 let dřív, tak už máte problém, protože na parní lokomotivu potřebujete kromě kladiva ještě pár klíčů, hadr a olejničku. A hlavu jako balon, abyste věděl, kterej klíč je na kterou matku a co se olejuje a co ne.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5980
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 01. listopadu 2012 - 09:22:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ML636: Tak rovnou vyhodíme ty fíry ne? ETCS se postará o návěstní a dopravní stránku, AVV zařídí zbytek.
NE.
Živý fíra je velmi vhodný pro činění všelijakých strategických rozhodnutí na základě analýzy aktuální provozní situace. Naproti tomu není až tak úplně vhodný na tupou regulační nádeničinu, protože tu až tak extra neovládá, zejména pak ne X hodin v kuse. Tu už dnes fakt líp zvládá ten křemík.

Já jsem právě spíš na tu ránu kladivem, než na programování kompjůtrů. Právě proto jsem se nedal na ajťáka...
...a právě proto se radši nedávej ani na toho fíru.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3106
Registrován: 3-2007
Odesláno Čtvrtek, 01. listopadu 2012 - 10:19:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

připadá mi to všechno složité.

Tak složité to je, a hlavně se pořád musíš učit nové a nové věci. Holt když budeš prodávat v Zelenině, tak je to pořád stejné a dokola.
Mne by ovšem jednotvárná práce nebavila (a že jsem si to už leckde ozkoušel).
To si musíš vybrat.
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3243
Registrován: 8-2005
Odesláno Čtvrtek, 01. listopadu 2012 - 10:52:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad PŠ 4303: takže je to na Slovensku podobné PZB?

ad asdf 1683: člověk co nejezdí, zpravidla nechápe v čem je nepříjemné. Vtlouká se lidem do hlavy, že před červenou nebo zhasnutým návěstidlem se má zastavit. Když je to na rychlo (padák), tak to tam člověk automaticky nasype. No a teď budou tratě, kde při té samé situaci nemá na brzdu šahat. Něco jiného by byla zpráva, že následujicí návěstidlo je v poruše a je možno projet.
Já vím, L2 návěstidla už nepotřebuje, ale když už tam jsou, tak není šťastné si u vlaků vedených ETCS hrát na to, že tam nejsou, kór takhle tvrdě.

ad Michal_Novotny 1416: a to si myslíš nebo to víš, že to tak je? Nyní u nás RBC nemá vůbec pojem o návěstních znacích, takže se žádná zpráva mezi Poříčanama a Kolínem nekoná. Uvidíme jak to bude v definitvní verzi. Tohle co tam teď běží se totiž asi bude z části vyhazovat.

ad Hajnej 5970: nevím jak jsi to myslel (jako, že je to vpohodě), ale myslím, že i na AB to stačí. Párkrát jsem zhaslé nebo červené návěstidlo AB z důvodu poruchy měl.
Jak to bude fungovat, když výpravčí postaví ve stanici průjezd a dojde jen k přepálení zelené a žluté žárovky. Normálně rozsvítí PN. Jak to je u ETCS? Vždyť VC je pod závěrem, takže by čistě teoreticky vlak mohl jet plnou rychlostí. A RBC nemá tuchu o tom co svítí na klacku. Že by ten závěr díky nesvícení povolujicího znaku neměl ty samé parametry jako, když tam svítí volno? Teď nevím, takže se ptám. Neřeším teď přejezdy.

Jo a jen tak na závěr. Rakušák už to používá i v Linci a směrem na Vídeň a jsou z toho trošičku rozčarování, protože dřív při PZB se hlídala jízda mašiny i při posunu. Nyní je PZB vypnuté a posun se tedy vůbec nehlídá. Ano, magnety u návěstidel byly furt aktivní, takže se obsluhovalo tlačítko befel, ale aspoň nějak se dávalo najevo, že tu červenou s posunem chci projet.
Martin
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13469
Registrován: 9-2002

Odesláno Čtvrtek, 01. listopadu 2012 - 11:06:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

prostě nějakej blesk:
Co je to za TTP nebo si vybral jen něco??
Za Adamovem zastávkou za prvním krátkým tunelem začíná kousek 90!Jen k Novohradskému tunelu..v něm v 2TK pak jest jen 80 tuším a v 1TK je 100!
Před Blanskem v obou kolejích 70-75 v místě před tunelem (posledním od Brna) do stanice na vexle..
To stejně přes Březovou 85-90..
Ale abych nebyl napaden, tak předpokládám, že si tedy vybíral jen něco:-)Rychlosti nad 100 nevnímám, takže nezbývá než věřit:-)

K ETCS se raději zatím nevyjadřuju neb o tom vím velké kulové a ani o tom nic zatím vědět nechci, dokud není potřeba..

(Příspěvek byl editován uživatelem luboš_ct.)
!!!! I * L O V E * T R A N C E !!!!
Mark Burton vs. Sunlounger - Try Understatement To Be Love (Armin van Buuren Mashup)
Solarstone with Aly & Fila - Fireisland (Future Disciple Remix)
Michal_novotny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1418
Registrován: 11-2002
Odesláno Čtvrtek, 01. listopadu 2012 - 11:08:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin2: To o informování strojvedoucího o poruše návěstidla jsem četl v zadávací dokumentaci k výstavbě ETCS. Bohužel už nemůžu najít, kde na webu SŽDC byla. Stejně tam taky byla povinnost poslat zprávu strojvedoucímu v případě, že je poruchou snížený návěstní znak - v takovém případě ETCS dovoluje rychlost podle postavené cesty, nikoliv aktuální snížené návěsti. Jinak ohledně přepálení zelené a následně i horní žluté/dolní žluté - v zadávací dokumentaci byla podmínka, že ZZ, na které bude navázané ETCS bude muset mít funkci Automatická PN, tj. že v takovém případě se rozsvítí přivolávačka
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3571
Registrován: 11-2006
Odesláno Čtvrtek, 01. listopadu 2012 - 11:38:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bezva... Kvůli debilitě tvůrců ještě debilnějších manuálů abych měl jít prodávat do zeleniny.
To radši proti těm blbostem budu bojovat na pozici, pro kterou dané manuály vznikají.
Rebel Yell
Priapos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 10-2012
Odesláno Čtvrtek, 01. listopadu 2012 - 11:50:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

prostě nějakej blesk:
ale stále mě tu někteří nevěří.
za stanicí od Zádulku 130 vše (bylo 120!!)
dál po 1 TK 120 2 TK 100. Ode dneška 120.-


A oprávněně nevěří. Protože těch 120 bude až od 15.11.2012. Jinak zajet "na krev" se to dá těsně pod 56 min
prostě nějakej blesk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Čtvrtek, 01. listopadu 2012 - 11:53:29    Odkaz na tento příspěvek  

Jasně jen výcuc. na 260 je rychlostník snad každý druký kilometr. já vypsal jen ty nejdůležitější změny.
prostě nějakej blesk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Čtvrtek, 01. listopadu 2012 - 11:56:25    Odkaz na tento příspěvek  

to že je to od 1.11 jsem převzal od blesk hrrr.
Mě osobně je to už celkem fuk.
a co dál je tam tak strašně špatně???
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3244
Registrován: 8-2005
Odesláno Čtvrtek, 01. listopadu 2012 - 13:02:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Michal_novotny 1418: kdyby to ohledně té zprávy ke strojvedoucímu bylo tak jak píšeš, tak ani nepípnu. Dle více různých lidí co to rozumí mnohem více než já, to takhle na pilotu nefunguje. Prý není kapacita na přenesení všech těchto informací do RBC.
Možná to bude na těch projektech co se teď rozjedou, protože by RBC měla komunikovat s tratí a stanicí datově. A pilot se bude stejně předělávat.

Teď k tomu vjezdu, ano o automatické PN jsem slyšel. Jak to bude v případě, že se přeruší kabel k návěstidlu? Taky už jsem to za těch pár let zažil (jednou to byli hlodavci, podruhé barg). Prostě bude vjezd zhaslej, co na to ETCS? Neprožene mne plnou okolo návěstidla a já zase nebudu nic vědět. Nebo pro hnidopichy, kabel bude tak poškozenej, že jediné světlo co bude svítit je červená.
Martin
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 838
Registrován: 9-2011
Odesláno Čtvrtek, 01. listopadu 2012 - 13:33:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ml636: si představte, že někdy v roce 1988 prodáváte v zelenině. Brambory, jabka, švestky, celer, ředqičky, rajčata, papriky. Jako největší bomba pak mandarinky a kubánský pomeranče. A najednou se z ničeho nic v Avii za pomerančema vobjeví bedýnka s kivákama. Hrůza. Ale ono to pokračuje. Pak přivezou ananasy, jindy papáju, příště pomelo... Furt něco novýho...
Člověče, vy byste si to hodil i v tý Zelenině
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2161
Registrován: 4-2009

Odesláno Čtvrtek, 01. listopadu 2012 - 16:08:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ml636: si představte, že někdy v roce 1988 prodáváte v zelenině. Brambory, jabka, švestky, celer, ředqičky, rajčata, papriky. Jako největší bomba pak mandarinky a kubánský pomeranče. A najednou se z ničeho nic v Avii za pomerančema vobjeví bedýnka s kivákama. Hrůza. Ale ono to pokračuje. Pak přivezou ananasy, jindy papáju, příště pomelo... Furt něco novýho...

A za pár měsíců přijde revoluce a do prodejen vtrhne červená čekanka. Pamatujete ještě na tu hroznou televizní reklamu?
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1688
Registrován: 5-2007
Odesláno Čtvrtek, 01. listopadu 2012 - 16:47:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin2: Tak holt führer uberie pár rokov zo svojho života, v strese (slabšia povaha aj v panike) zatáhne notbremse, orosí sa mu čelo, kamže sa to vlastne žene, zastaví, zavolá fahrdienstleiterovi že was ist das, ten mu povie, že je to alles in ordnung a nech valí ďalej. Koľkokrát myslíte, že sa niečo takéto stane?
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 919
Registrován: 3-2010

Odesláno Čtvrtek, 01. listopadu 2012 - 17:35:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin, přijde mi, že ty sám jsi hnidopich.Zapoměls ještě na možnost, že někdo vyšroubuje z návěstidla všechny žárovky. Tak holt u toho klacku zastavíš a počkáš, co se bude dít. Předpisy to řeší.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3574
Registrován: 11-2006
Odesláno Čtvrtek, 01. listopadu 2012 - 17:46:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aleš Liesk: Hlavně že vy páni inženýři jste neomylní vědátoři, schopní kdykoliv kohokoliv posoudit podle nějaké diskuze.
Ono je možná v životě složitější porozumět věcem, které se nedají změřit a spočítat. Co jsem si tak všiml, s tím mají právě páni inžinýři největší problém. A vždycky kolem sebe kopou do ostatních stejným způsobem.

Tak ještě jednou: Nemám problém pochopit návod. To jsem studoval složitější a náročnější, než k vysílačkám a ETCS. Jenom si dovolím říct a stále si za tím stojím, že je to zbytečně, ne-li přímo trapně složité a v situaci kdy potřebuju například jako nepříliš zkušený něco rychle zjistit, mám smolíka.
Když potřebuju rozsvítit A tlačítkem B, potřebuju v návodu větu "rozsvítit A tlačítkem B". Nestojím o okecávání a dvousetstránkový román bez logiky.
----------------------------
To je stejné, jako když v hospodě je u mušlí příznačný text: "Pro inženýry - přistupte tak, aby průsečík pomyslné svislice koncového bodu zdroje tlakové tekutiny a podlahy ležel uvnitř průmětu mušle do roviny tvořené podlahou místnosti."

"Pro ostatní: Stůjte tak, abyste nechcali vedle."

Tohle napsal někdo moc chytrý. Inženýři to jednou prostou větou nepochopí, potřebují román. A k tomu ještě mají frňáky na někoho, kdo není těmi romány stejně postižený, jako oni sami.
Rebel Yell
Practicus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.165.157
Odesláno Čtvrtek, 01. listopadu 2012 - 18:22:52    Odkaz na tento příspěvek  

Ml636 - proč něco dělat jednoduše, když to jde složitě a na dráze to platí minimálně 2x tolik
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3118
Registrován: 3-2007
Odesláno Čtvrtek, 01. listopadu 2012 - 18:48:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ML 3574: To je spíš na nějakou osobní diskusi.
Každopádně být dobrým a kvalitním fírou znamená ochotu se učit až do posledního dne.
Practicus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.165.157
Odesláno Čtvrtek, 01. listopadu 2012 - 18:52:47    Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov - jeden kolega, kterýho si dost vážím říkal, chceš-li míti předpoklady k tomu, aby ses stal dobrým fírou, vyser se na dráhu a na lidi
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 921
Registrován: 3-2010

Odesláno Čtvrtek, 01. listopadu 2012 - 19:29:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Practicus, v jakém smyslu být dobrým fírou? Co je dobrého na vysrání se na dráhu a na lidi? Já tedy asi budu fírou špatným, na dráhu ani na lidi neseru ani po 37 letech pracovního poměru...
Practicus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.165.157
Odesláno Čtvrtek, 01. listopadu 2012 - 19:44:50    Odkaz na tento příspěvek  

Jirkaxxxl - 1) každej ti může nakecat co chce, ty máš svý předpisy a povinnosti
2) nedělej bytečně práci ostatních, dobrý úmysl je vždy po zásluze potrestán
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3575
Registrován: 11-2006
Odesláno Čtvrtek, 01. listopadu 2012 - 20:03:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: S tím samozřejmě souhlasím. Člověk se pořád musí učit a nejen na mašině.
Rebel Yell
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 922
Registrován: 3-2010

Odesláno Čtvrtek, 01. listopadu 2012 - 20:18:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Practicus
V roce myslím 1905 ,jelikož jako státní zaměstnanci nesměli stávkovat,tohle byla jakási forma odporu zaměstnanců železnice, takzvaná pasivní rezistence. Doprava tehdy zkolabovala.Ano, jsem pro, aby každý dělal to, co má. Ale bohužel, kdyby tomu tak bylo, nehne se ani kolo...
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3245
Registrován: 8-2005
Odesláno Čtvrtek, 01. listopadu 2012 - 21:24:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Jirkaxxxl: přeji dobrý den, zkus si znovu přečíst o čem si s Asdf, Michalem a Hajným píšem. Mohu se zeptat jaký předpis řeší jízdu kolem zhaslého návěstidla u vlaku, jehož jízda je hlídána ETCS L2? Nebo je snad zakázáno se bavit o něčem co nás čeká až za pár let?

Až si diskuzi zkušíš znovu přečíst, tak zjistíš, že není problém v předpisu (zatím stejně žádnej není), ale v jiné věci. Jak správně poznamenal Asdf dnes v 1617.

ad Asdf: zažil a nebo jsem přímo slyšel o následujicích povedených záležitostech ZZ(jde o stav z pohledu obsluhy): na předvěsti svítila zelená i žlutá (normálním svitem), ve žlutém pruhu svítilo jedno či dvě světla, možnost otočit traťový souhlas AHr při obsazené trati a rozsvícení zelené na oddílu pro opačný směr jízdy, přehlodaný kabel k předvěsti, překopnutý kabel k vjezdu. Nevím zda je to moc nebo málo.
A osobně člověk ze zabezpečovácké praxe, který běhá po stanicích a tratích by těch historek měl mohem více. Stejně jako mam já k mašinám:-).
Martin
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1690
Registrován: 5-2007
Odesláno Čtvrtek, 01. listopadu 2012 - 22:54:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin2: Pri takýchto veciach je vždy otázka kedy je to situácia pri ktorej došlo k externému narušeniu a zariadenie dokázalo buď zareagovať bezpečne, alebo v zásade "o nič nešlo" (porušené či zaplavené káble, nesvietiace pruhy, ...). V takom prípade je to len o tom, kedy k tomu došlo a ako rýchlo sa k tomu to zariadenie dokáže postaviť.

Horšie situácie typu možnosť otočiť súhlas, alebo rozsvietenie opačného smeru potom spravidla idú za konkrétnym vinníkom (kto čo menil a nepreskúšal, alebo keď už preskúšal, tak nepreskúšal dostatočne), naozajstný prúser (napr. som videl jedno relé 1. bezpečnostnej skupiny zaseknuté v zopnutej polohe, nepríjemný pohľad, z čias mechaniky spomeňme pád stromu na drôtovod, majúci za následok zodvihnutie predzvesti, prípadne onu často omieľanú dlhodobú stratu šuntu celého vlaku, ...) sa stane, ak vôbec, tak naozaj raz za niekoľko mnoho rokov.
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 923
Registrován: 3-2010

Odesláno Pátek, 02. listopadu 2012 - 03:55:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin 2
Já moc na sci-fi nejsem a uvažovat o něčem, co jednou možná bude? Vaše debata je vaše věc,je mi volná,byla to poznámka k tomu hnidopišství,vymýšlení teoretických možností závad, které se stanou jednou za sto let a podobně.
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.93
Odesláno Pátek, 02. listopadu 2012 - 06:45:28    Odkaz na tento příspěvek  

asdf: "napr. som videl jedno relé 1. bezpečnostnej skupiny zaseknuté v zopnutej polohe"

Mohl bych prosím vědět kde? Já jsem jedno také viděl. Po teplotních zkouškách zařízení se "smrsknul" tehdejší termoplastový kryt.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1693
Registrován: 5-2007
Odesláno Pátek, 02. listopadu 2012 - 08:53:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

honzaklonfar: U jedného pána z jednej unvierzity v kancelárii. Závada bola v podstate rovnaká, teplom zdeformovaný plastový kryt ...
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 843
Registrován: 9-2011
Odesláno Pátek, 02. listopadu 2012 - 09:34:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ML636: jenže třeba ETCS není jednoduché kombinační zařízení typu "v případě A stiskni tlačítko B", protože v drtivě většiné případů to mačkání tlačítka B v případě A zvládá samo, aniž by o tom fíru informovalo. A na fíru nechává až složitější situace, se kterými si samo neporadí a které jsou tím pádem složitější než "v případě A stiskni B".

To jsem studoval složitější a náročnější, než návod k ETCS.
Pokud jste přečetl všech 118 stránek návodu, tak řekněte, se kterým odstavcem máte problém a můžeme o tom diskutovat.

Ad "inženýrský nápis" - to je klasickej příklad, kdy se někdo snaží bejt vtipnej na úkor někoho jinýho, a přitom ztrapňuje sám sebe (což ovšem většina Joudů, kterým je to určeno pro pobavení, vůbec nepostřehne).
"Pomyslná svislice koncového bodu zdroje" je nesmysl, svislice, zvlášť pomyslná, se nějakým bodem "vede", nikoliv že jenom "je". "Koncový bod zdroje" je taky poněkud diskutabilní obrat a hlavně, tato definice mi klidně umožní chcát na stěnu či na podlahu, což asi autor na mysli neměl.
PS1: že to je napsáno ve srandě vím.
PS2: podobný nápis jsem viděl několikrát.
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1175
Registrován: 11-2008
Odesláno Pátek, 02. listopadu 2012 - 09:43:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad pomyslná svislice: Také na bývalém rekreačním středisku Kraskov byl tento nápis na WC umístěn. I s názornou kresbou. A vedle ještě poznámka, že není nutno strhávat, kopie je na požádání na recepci.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5985
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 02. listopadu 2012 - 11:48:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ML636: Tohle napsal někdo moc chytrý
Jistě, napsal to nějaký inženýr, tos nevěděl...?
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5986
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 02. listopadu 2012 - 11:51:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jirka: byla to poznámka k tomu hnidopišství, vymýšlení teoretických možností závad, které se stanou jednou za sto let a podobně
No jo, jenže dokud tu teoretickou závadu nevymyslíš, nedokážeš zodpovědně stanovit, že se stane jednou za sto let...
Vzpomeň si na Moravany a myšlenkový posun od "to je blbost, to se nemůže stát" k "jaktože to někdo nepředvídal".