K-report
 

Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 30. 10. 2012  

Diskuse K-report » Archiv 2012 » Železnice » Všeobecná železniční diskuse » Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 30. 10. 2012 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Trs2004
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 109
Registrován: 2-2010
Odesláno Sobota, 13. října 2012 - 12:31:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prosím, potřeboval bych poradit. Vlastním in-kartu 25 1/1 a tento týden mi končí (měl jsem jí 3 roky) a mám na ní nahrané peníze. Plánuju si koupit pokračovací kartu na další 3 roky, ale chci se zeptat, jestli mi ty peníze automaticky přesunou na novou kartu. děkuji předem za odpověď
Jgcp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3820
Registrován: 6-2006

Odesláno Sobota, 13. října 2012 - 14:06:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trs2004:
Pokračovací In karta
http://zelfoto.webovastranka.cz/

ICQ : 297-774-273
....
Honza_o
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2110
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 13. října 2012 - 18:49:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trs2004: Onehdá mi bylo u kasy řečeno, že jsem si měl o přesun peněz říct . Naštěstí tam zůstalo jen 5 Kč. Možná článek říká něco jiného, ale radši si o přesun peněz výslovně požádejte.
Trs2004
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 110
Registrován: 2-2010
Odesláno Sobota, 13. října 2012 - 19:01:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To mi ani neříkejte. Já už si jí byl koupit. Na původní kartě mám okolo 500 kč.
Jgcp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3821
Registrován: 6-2006

Odesláno Sobota, 13. října 2012 - 19:48:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jestli tomu dobře rozumím, dostáváte stejnou kartu se stejným číslem. Kredit na ní předáváte do pokladny dopravci (nebo na účet) a Vám je v podstatě vytvořen účet ke kartě. Proč by Vám to z něj, když karta bude navlas stejná mělo zmizet?
Více zde: EP
http://zelfoto.webovastranka.cz/

ICQ : 297-774-273
....
Trs2004
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 111
Registrován: 2-2010
Odesláno Sobota, 13. října 2012 - 19:56:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Už je vše v pořádku. Napsal jsem na čd a odepsali mi, že se to automaticky převede. Tímto i přesto děkuji za odpovědi.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1640
Registrován: 5-2007
Odesláno Sobota, 13. října 2012 - 20:08:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honza_o: To je blbosť. Tak to nefunguje a nikdy nefungovalo (o.i. by to bolo nezákonné).

Trs2004: Kredit Vám prevedú automaticky, jediný možný chyták je, že ho treba na tú kartu nahrať. Takže ak si o to nepoviete hneď pri preberaní karty (alebo Vám príde karta poštou), musíte si to nechať previesť na pokladni/v automate predtým než prvýkrát zaplatíte kartou vo vlaku.
Sp-tube
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.225.189
Odesláno Sobota, 13. října 2012 - 20:44:14    Odkaz na tento příspěvek  

Kredit na kartě: Mám úplně jinou zkušenost (pokud tu někoho zajímá názor "kdejakého trouby"): Chyták není v tom, že kredit musíte převést před prvním placením, ale že to několik dní trvá. Tedy novou kartu jde hned nabít a platit s ní, ale k připsání starého kreditu je nutno přijít nevím,asi za týden.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5900
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 14. října 2012 - 01:11:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Desiro: Náhrada 60 km/h spojek stovkovými prodlouží zhlaví o cca 120 metrů. A na ty metry taky musí být místo (výhybky neradno cpát do přechodnice, zejména jejich výměnové části). Neříkám, že je to neřešitelný problém, jen je potřeba o tom vědět.

M2: tos to "musím se podívat" pochopil špatně - nebudu se koukat do papíru, ale z okna na trať.
David_jaša
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2695
Registrován: 5-2004
Odesláno Neděle, 14. října 2012 - 13:50:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej: viz takový Opatov je ukázka stanice, kde by se všechno v pohodě vešlo, pokud by se spojky mezi hlavními kolejemi vytáhly až za oblouky (a ty oblouky by se pak taky mohly poměrně snadno narovnat až na 160 km/h).
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5905
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 14. října 2012 - 18:40:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David Jaša: takto se to udělalo v Říčanech či Čerčanech a mělo by se dělat v Úvalech (na kolínském zhlaví). Výsledkem jsou v obou případech cestová návěstidla (v případě Říčan na nedostatečnou od odjezdů).
Brr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2032
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 14. října 2012 - 19:48:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

v případě Říčan na nedostatečnou od odjezdů
Nemělo tam být "na nedostatečnou od vjezdů"? Na nedostatečnou od odjezdů jsou některá cestová návěstidla v Čerčanech.
David_jaša
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2696
Registrován: 5-2004
Odesláno Neděle, 14. října 2012 - 19:56:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej: byl by to případ i toho Opatova, kdyby se délky staničních kolejí prakticky nezměnily a "jenom" by se natáhlo zhlaví?
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5907
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 15. října 2012 - 00:30:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Brr: Nemělo tam být "na nedostatečnou od vjezdů"?
Nemělo. Vjezdy cca 163.335, cesťáky 164.500, odjezdy 165.200něco.

DJ: ty oblouky jsou docela dost dlouhý, takže bez cesťáků by se muselo do odbočky pomalu už zdaleka.
Fucida
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 569
Registrován: 3-2004
Odesláno Pondělí, 15. října 2012 - 12:48:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud by za oblouky byly spojky na 100, tak by se přece pomalu nemuselo vůbec.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1650
Registrován: 5-2007
Odesláno Pondělí, 15. října 2012 - 13:16:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fucida: O spojku ani tak nejde, ale keby nahodou niekto odpratal z neparnej skupiny tie plosinaky a chcel ju nedajboze zacat pouzivat, tak to uz by ...
Brožík
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.245.123
Odesláno Čtvrtek, 18. října 2012 - 23:59:41    Odkaz na tento příspěvek  

ZDE

Tak vidíte, ve vzduchu mohu pod dozorem bez "papírů" létat pomalu i s Airbasem, na dráze je problém se i jen svézt na stanovišti, nažtož "za kniplem"...
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 620
Registrován: 6-2010

Odesláno Pátek, 19. října 2012 - 12:58:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V pul kilaku neni zrovna moc do ceho to naprat...
Utúlien aurë...
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2175
Registrován: 2-2004

Odesláno Pátek, 19. října 2012 - 13:21:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Náhrada 60 km/h spojek stovkovými prodlouží zhlaví o cca 120 metrů. A na ty metry taky musí být místo (výhybky neradno cpát do přechodnice, zejména jejich výměnové části). Neříkám, že je to neřešitelný problém, jen je potřeba o tom vědět.

Tak se holt budou dělat doukilometrové stanice - dlouhé boční koleje jsou pro dlouhé vlaky potřeba.
Chcete získat zajímavou a dobře ohodnocenou práci v železniční dopravě? Naučte se dobře německy!
X-Host
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1184
Registrován: 7-2009
Odesláno Pátek, 19. října 2012 - 16:33:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cargo-stěhovani na 250. Z Tišnova teď vyrazilo na Žďár 8 loko (jen prvni 2 činné) na pouhých 10 vozů...
Renesance kolejové dopravy přijde! (a přijde nás draho, čím později - tím dráž).
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5923
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 19. října 2012 - 17:19:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Desiro: Tak se holt budou dělat doukilometrové stanice - dlouhé boční koleje jsou pro dlouhé vlaky potřeba.
Fajn, teď už jen taková maličkost, jako pořešit pozemky...
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4288
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 19. října 2012 - 17:39:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fajn, teď už jen taková maličkost, jako pořešit pozemky...

Ano. Tak jako se v rámci osobní dopravy zavazujeme k určité rychlosti, tak v nákladní dopravě je třeba závazkem 700 metrů délky. A to se zrovna moc nedaří. Ono se přeci jen s vlakem o délce 627 metrů trefuje lépe na 750 metrů než na 628 metrů dlouhou kolej.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Sobota, 20. října 2012 - 12:30:17    Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej : tohle by mohl být ten nejmenší problém, protože ČD nebo SŽDC vlastní poměrně široký pruh pozemků kolem trati.
Podle informací, které se mi dostaly do uší jsou dokonce takové absurdity, že SŽDC byla ochotná do svého majetku (o který se musí starat) pouze část pozemku podél trati, kterou potřebuje pro svoji činnost a zbytek (třeba pruh široký dva metry) zůstal ve vlastnictví ČD ... Tento "lukratovní" pozemek budou moci ČD v budoucnu jistě výhodně prodat ...
Kosir
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 112
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 20. října 2012 - 12:53:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MZ:Zrovna tohle je ten největší problém. Asi jste moc katastrálních map v oblasti koridorových stanic neviděl, že?

(Příspěvek byl editován uživatelem Kosir.)
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5926
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 20. října 2012 - 21:18:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ziki: tohle by mohl být ten nejmenší problém, protože ČD nebo SŽDC vlastní poměrně široký pruh pozemků kolem trati.
Jak kde. Zkiste o tom třeba hodit řeč s karlštejnskejma...

(Příspěvek byl editován uživatelem Hajnej.)
Cityelefant
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 562
Registrován: 11-2007

Odesláno Neděle, 21. října 2012 - 02:46:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobré brzké nedělní ráno,
chtěl bych se zeptat (nevím kterou jinou diskusi k tomu využít) - od nějaké doby si eviduji jízdy, hlavně kvůli naježděných kilometrech, a narazil jsem při porovnávání údajů na jisté nesrovnalosti v délce jízdy, kterou uvádí IDOS, a délce kterou si pečlivě změřím např. pomocí obkreslení trati na Mapy.cz.

Už jen na krátké vzdálenosti, které jezdím skoro denně, (Úvaly - Praha-Libeň nebo -hl.n. nebo -Smíchov) se kilometráž někdy liší až o 2 km. Např. u trasy Úvaly - Libeň udává IDOS délku 18km a pomocí přesného změření na Mapy.cz (od/do prostředku nástupiště) je vzdálenost po kolejích jen 16,45km. Proto bych se rád zeptal, čemu tedy lze věřit, protože budu li brát v potaz tu chybnější hodnotu, nakonec se mi ty chyby sečtou a bude mi takový výsledek na houby. Přecejenom bych radši nejpřesnější možný údaj.

Děkuji, S.F.
Simulátory elektromechanických SZZ, ICQ: 368229645
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 622
Registrován: 6-2010

Odesláno Neděle, 21. října 2012 - 04:17:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pomocí přesného změření na Mapy.cz
:-) :-)
Utúlien aurë...
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2882
Registrován: 8-2007

Odesláno Neděle, 21. října 2012 - 06:11:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cityelefant: V Jízdních řádech pro veřejnost jsou uvedeny"tarifní kolometry",které nemusí odpovídat realitě.Skutečné kilometry tratě jsou v tabulkách TTP,které vydává SŽDC pro služ.potřeby.
Přilepy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 253
Registrován: 1-2009
Odesláno Neděle, 21. října 2012 - 10:07:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pražské hlavní nádraží si vybralo už veľa režisérov a hudobných producentov,kde nakrútili scény z filmov alebo celé videoklipy.Tak tomu je aj v tomto hite,ktoré české rádiá nehrajú. Romantický slaďák v ktorom nechýba Fantova budova a vlaky ČD. http://youtu.be/zpc5nXb2fb4
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5927
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 21. října 2012 - 11:09:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Arctia: než začneš sázet smajlíky, tak si to nejdřív na něčem zkus. Sedí to velmi slušně (na rozdíl od jiných jsem měl mnoho příležitostí srovnávat ortofotomapy s odometrií na vozidle).

CE: rozdíl km poloh míst zastavení 471 ve 2. koleji je 16,790 km, přičemž v Úvalech se staví koncem vlaku a v Libni začátkem, čili jsme celkem ve shodě.
Rozdíly vznikají především zaokrouhlováním na celé km, dále pak je v případě Libně potřeba mít na paměti, že původně byla o cca kilometr blíž k centru.
Cityelefant
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 563
Registrován: 11-2007

Odesláno Neděle, 21. října 2012 - 12:11:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Děkuji všem za reakce. K tabulkám TTP přístup mám tak není problém to tedy sázet z nich, případně si to tedy proměřit. Zaokrouhlování přecijen
Simulátory elektromechanických SZZ, ICQ: 368229645
Persink
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.52.12
Odesláno Neděle, 21. října 2012 - 14:30:15    Odkaz na tento příspěvek  

Taky si mužeš vzít krokoměr a změřit to ručně. Já jsem kdysi navrhoval program pro měření rychlostí pomocí staničníků a notebooku, ale bylo mi K-reportu řečeno že staničníky se davají na nejbližší sloup TV, proto by program nemusel fungovat správně a v nejbližší době si chystám komisionální pochůzku ve vybraných úsecích. A protože mě znáš, tak věřím že se přidáš.
Cityelefant
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 564
Registrován: 11-2007

Odesláno Neděle, 21. října 2012 - 14:40:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No jestli myslíš že já pokrokuju Úvaly - Libeň, případně Úvaly - "naše" stavědlo 1., tak ani omylem. Něco jinýho to bude na kole, to klidně... a přesuňme se do SZ.
Simulátory elektromechanických SZZ, ICQ: 368229645
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5928
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 21. října 2012 - 17:05:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

CE: pro svoje potřeby můžeš považovat ortofotomapy za dostatečně přesné. Rádobyvtipných poznámek si nevšímej.
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2176
Registrován: 2-2004

Odesláno Neděle, 21. října 2012 - 17:58:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ČD nebo SŽDC vlastní poměrně široký pruh pozemků kolem trati
Ano. Stanice má být dlouhá a štíhlá, jako pěkná holka:-) tj. stanice by se měly prodlužovat - stačí vždy jedna sudá a jedna lichá kolej vytažená z původní stanice.
Chcete získat zajímavou a dobře ohodnocenou práci v železniční dopravě? Naučte se dobře německy!
Jarekvesely
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 165
Registrován: 1-2007
Odesláno Pondělí, 22. října 2012 - 08:35:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Apollo_17
Cityelefant: V Jízdních řádech pro veřejnost jsou uvedeny"tarifní kolometry",které nemusí odpovídat realitě.Skutečné kilometry tratě jsou v tabulkách TTP,které vydává SŽDC pro služ.potřeby.

Při uvedení zastávky Slavkov u Opavy do provozu nastala debata: Bude to 6 nebo 7(tarifních) km z Opavy?
Dáme 7, pravil odpovědný pracovník, více dráha vydělá...
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3646
Registrován: 11-2007
Odesláno Pondělí, 22. října 2012 - 10:11:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jarekvesely: S tím si nelamte hlavu. V roce 1918 se z Chomutova do Vejprt tarifovalo 72 km
http://csd1918.wz.cz/1918s044.jpg
v roce 1944 za DRB 57,8 km a dnes 58 km, aniž by s kolejema někdo hnul. Buštěhradka halt tarifovala vodorovně

(Příspěvek byl editován uživatelem Rudolf 33.)
Jarekvesely
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 166
Registrován: 1-2007
Odesláno Pondělí, 22. října 2012 - 12:03:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rudolf 33, přísp.3646
Nelámu,zaokrouhlovat se holt občas musí...
P.S. Dva roky jsem běhal po drážních institucích, než vznikla tato zastávka, byla by z toho docela zábavná kniha.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5933
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 24. října 2012 - 14:09:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Desiro: stačí vždy jedna sudá a jedna lichá kolej vytažená z původní stanice
Ty kluku ušatá, že ty nám chceš zvednout kšeft o cesťáky, které tím vzniknou...?
Ale dávej bacha na Oldcerryho, ten je nemá rád (a já taky ne).
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2177
Registrován: 2-2004

Odesláno Pátek, 26. října 2012 - 10:18:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ty kluku ušatá, že ty nám chceš zvednout kšeft o cesťáky, které tím vzniknou...?

Holt se stanice o trošičku prodraží.
Chcete získat zajímavou a dobře ohodnocenou práci v železniční dopravě? Naučte se dobře německy!
Cogwheel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 654
Registrován: 1-2012

Odesláno Sobota, 27. října 2012 - 10:18:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V nevlídném počasí může přijít vhod návštěva výstavy. Jak jsem už zmiňoval ve vláknu "Splavňování a práce na vodních tocích", v Letohrádku královny Anny poblíž Pražského hradu tento víkend končí výstava o dopravních stavbách, architektuře a urbanismu, konaná v rámci akce Architectureweek, viz též http://www.architectureweek.cz/cz/
Z kolejové dopravy je tam k vidění např. prezentace Nádraží budoucnosti:
- že v Havířově usilují zbourat stávající nádražní budovu a postavit novou s terminálem MHD před ní (příslušné vizualizace).
- pro Karlovy Vary hor.n. je navržena známá plechem pobitá "ledvina", historicky cenné zastřešení 1. nástupiště chtějí přemístit před nádraží na nástupiště MHD.
- nová budova pro Ml. Boleslav hl.n. (různé fantasmagorické návrhy).
- návrh Smíchov City počítá s překrytím kolejiště.
- Žižkov City (na místě stávajícího nákladového nádraží).
A jiné, menší plánované nebo již realizované rekonstrukce (Telč, Ústí n.L., Třinec, Příbram, Poděbrady).
Z dalších subjektů tam např. město Olomouc prezentuje, že u nové tram. trati vznikne akvapark.
Praha 5 se chlubí metrem do Motola a gumokolním projektem Radlické radiály s tunelovými úseky, dále megalomanskými plány na "zastřešení" nádraží Praha Smíchov a zástavbu přilehlého neužívaného nákl.nádraží, nakonec též uvažovaným prodloužením barrandovské tram.trati.
Město Brno předvádí Velký městský okruh a odsun hl. nádraží.
Žilina - zběsilý návrh na zástavbu žel uzlu Žilina, opět se "zastřešením" kolejiště.
V 1. patře navazuje výstava architektury z celého světa, k vidění tam je např. model nádraží Praterstern ve Vídni (realizováno v pozměněné podobě) a model nového hl. n. ve Vídni (dokončuje se).
Přeji příjemnou zábavu. Ty vize architektů a touhy developerů v přízemní části výstavy doplňují i autentické historické exponáty.
Lubino14
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.112.69.236
Odesláno Sobota, 27. října 2012 - 23:16:41    Odkaz na tento příspěvek  

ahojte.chcem sa spytat ci sa tu nenajde dobra dusa ktora ma cestu z CZ na Sk a bola by ochotna mi kupit Lidlenku na 17.11.
Ausig
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14
Registrován: 9-2011
Odesláno Neděle, 28. října 2012 - 11:28:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

27.10.2012 - Jindřichův Hradc + JHMD






dotaz
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.96.187.152
Odesláno Neděle, 28. října 2012 - 11:29:45    Odkaz na tento příspěvek  

proč to cpete sem??????
Libas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 191
Registrován: 2-2010

Odesláno Neděle, 28. října 2012 - 15:26:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ausig: spíš do sekce JHMD (Jindřichohradecké místní dráhy) a Osoblažka
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3550
Registrován: 11-2006
Odesláno Neděle, 28. října 2012 - 18:01:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chválím České Dráhy za zlepšení podmínek vydávání nápojů k jízdenkám na Hlavním nádraží v Praze!

Příjemné překvapení, když jsem šel se skupinovou jízdenkou pro jednu plechovku Pepsi a nasázel mi jich do náruče tolik, kolik bylo lidí na jízdence, až jsem ty plechovky málem začal trousit po zemi.
Povídám, že to je příjemné zlepšení, když jindy dávali k jízdenkám pro skupiny vždycky jeden nápoj, pán odpovídal že néé, že takhle to bylo odjakživa - tak jsem jenom s úsměvem přikyvoval a pomyslel si, že ten bugr kdysi tady kvůli tomu spuštěný, jehož jsem byl jeden z iniciátorů, asi nebyl tak úplně naprázdno.
Palec nahoru! Už nenastávají trapné situace, že se bude 8 lidí dělit o jednu plechovku.
Rebel Yell
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 897
Registrován: 3-2010

Odesláno Neděle, 28. října 2012 - 19:23:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No a proč tenhle bonus nemají i cestující, kteří si koupí jízdenku v jiných stanicích? Nesmrdí to pragocentrismem?
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3553
Registrován: 11-2006
Odesláno Neděle, 28. října 2012 - 21:07:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Spíš Regiojetismem. RJ sbírá lidi hlavně v Praze a je to nejvíc na očích, tak mu ČD právě tam přistavily lednici s limonádama, na důkaz zlepšování služeb. (Anebo proběhl průzkum a zprůměrování největšího počtu cestujících, z jakého nádraží jich nejvíc absolvuje cesty nad 200 km?)
Mám takové mlhavé tušení, že další a poslední destinací, kde se nápoj vydává, je Ostrava HLN. Nicméně jsem tam ještě donedávna nenašel výdejní místo. Takže jsem buď slepej, nebo je to kachna.
Rebel Yell
Pospec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2740
Registrován: 2-2007

Odesláno Pondělí, 29. října 2012 - 09:14:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je to poděl na ostatní cestující ČD, kteří platí stejné koruny (mnohdy tvrději vydělané, než v Pze). Stejně jako protijančurovské akční nabídky, které jsou jen pro vybrané trasy a ostatní holt mají smůlu.
ČD: Bohužel , nejde vystavit   jízdenky na Vámi vybraný spoj !!!
DB: We hope that we have been of assistance and look forward to welcome you in our trains.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Pondělí, 29. října 2012 - 14:55:13    Odkaz na tento příspěvek  

Pospec : už jste informoval ortodoxní stalinistické komunisty, byla by to voda na jejich ideologický mlýn o "zlých kapitalistech" (pan Jančura), kteří pak vedou nelítostný boj ohledně dosažení zisku na úkor prostého lidu ...
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4003
Registrován: 3-2004
Odesláno Pondělí, 29. října 2012 - 18:14:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nesmrdí to pragocentrismem?

U nás na vesnici stojí jogurt 13 káčé, někde superhypermega na Černém mostě stojí možná 9,90 káčé a taky mi nepřipadá divný nebo nemorální, bo nájem a poplatky jsou u nás v Horní Dolní zase někde jinde, než v Prahe.

A kdyby na to přišlo a někdo řekl: zahustíme vám v Horní Dolní takt autobusů na celodenní hodinu od 5:00 do 22:00 a jízdné bude dvojnásobné, já říkám "jdu do toho..."
Zdenal 300
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.103.109.53
Odesláno Pondělí, 29. října 2012 - 18:49:00    Odkaz na tento příspěvek  

K 1.11.2012 změna rychlostníků směrem nahoru na trati 260.Zrychlení dopravy.
Priapos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 10-2012
Odesláno Pondělí, 29. října 2012 - 21:13:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdenal 300: Mohu vědět kde přesně?
Zdenal 300
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.103.109.53
Odesláno Pondělí, 29. října 2012 - 21:37:03    Odkaz na tento příspěvek  

Priapos:Téměř celý úsek 260,a to Blansko-Č.Třebová.Navýšení o 5 až 10 km/h.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3555
Registrován: 11-2006
Odesláno Pondělí, 29. října 2012 - 22:45:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je výborná zpráva! Co tomu zrychlení předcházelo, když předpokládám, parametry tratě jako takové, se nezměnily...?
Rebel Yell
JardaS
Neregistrovaný host
Odeslán z: 151.249.106.140
Odesláno Úterý, 30. října 2012 - 07:29:42    Odkaz na tento příspěvek  

NKÚ zkontroloval hospodaření SŽDC. To se závěrům brání
blesk frrrrr
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.96.187.152
Odesláno Úterý, 30. října 2012 - 07:49:05    Odkaz na tento příspěvek  

Chlapci to zrychlení je tam už několik let!!!!!!!!!!!!!!!
K tomu datu se zvýší jen 2TK zádulka-ČT(pokud už to taky dávno není)
Nesmíte tolik žrat železničář!!!!!!
Paul_red_adair
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 488
Registrován: 8-2010
Odesláno Úterý, 30. října 2012 - 09:36:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad blesk frrrrr:

Mezi odb. Zádulkou a ČT je aktuálně V = 100 km/h v 1.TK a V = 120 km/h ve 2.TK (obousměrně v obou případech). A nevím nic o tom, že by tomu mělo být jinak. Jinak optimalizace zde začínala Zádulkou = tam se to svého času zvyšovalo na soudobou V = 130 km/h v obou TK a pak se upravoval ten Opatov, kde se jedna rychlost "rozhodila" podle zhlaví na rychlosti dvě, a to tuším V = 100/105 se dalo na svitavské zhlaví a V = 105/110 (??) na česko-třebovské. A někdy spolu s tím se daly dvě krátké V = 140 km/h (horní rychlostník)) - jedna je přes Rájec-Jestřebí a druhá mezi Svitavami a Březovou nad Svitavou.

Víc asi v rámci stávající stopy udělat nelze snad s výjímkou rychlostí pro I = 150 mm, ale to se zatím (obecně) v TTP neřeší, i když sloupec na to by tam byl....
blesk frrrrr
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.96.187.152
Odesláno Úterý, 30. října 2012 - 16:07:42    Odkaz na tento příspěvek  

Ano to, ale není nic nového. V 1 Tk je 120 čt-zad taky dávno a to co píšete je taky pravda, ale znovu píšu, že to není žádná novinka.
Zdenal 300
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.103.109.53
Odesláno Úterý, 30. října 2012 - 17:10:04    Odkaz na tento příspěvek  

blesk frrrrr:Co máš proti Železničáři?To že se např.začne od roku 2014 na trati Kolín-ČT-Břeclav provádět ETCS je taky blábol??