K-report
 

Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 30. 01. 2012  

Diskuse K-report » Archiv 2012 » Železnice » Všeobecná železniční diskuse » Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 30. 01. 2012 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
dotaz
Neregistrovaný host
Odeslán z: 199.192.159.86
Odesláno Pátek, 27. ledna 2012 - 03:58:45    Odkaz na tento příspěvek  

Porucik, nemám. Tak to bylo postaru (101/1995Sb.), dotaz byl na přítomnost . A samozřejmě bez JPP!
(16/2012Sb.)
HLAVA DRUHÁ
Věk, vzdělání a odborná způsobilost žadatelů o vydání průkazu způsobilosti
§ 6 Věk
Minimální věk pro přístup ke zkoušce z odborné způsobilosti k řízení drážního vozidla je
a) 21 let na dráze tramvajové, trolejbusové nebo dráze lanové,
b) 20 let na dráze speciální a vlečce a
c) 18 let, jedná-li se o zkoušku k získání průkazu způsobilosti pouze pro manipulační jízdy v depu na dráze speciální a dráze tramvajové.

Jinde se ve vyhlášce již o věku nepraví.

.
dotaz
Neregistrovaný host
Odeslán z: 199.192.159.86
Odesláno Pátek, 27. ledna 2012 - 04:27:06    Odkaz na tento příspěvek  

Porucik:
"- strojvedoucí na vlečce min. 19 let, střední odborné vzdělání bez maturity, po pěti letech možnost překlopit na dráhu celostátní
- strojvedoucí na dráze celostátní min. 21 let, střední škola s maturitou elektrotechnického směru
Stačí?

Porucik - JPP?, viz:
SMĚRNICE EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY 2007/59/ES
ze dne 23. října 2007 o vydávání osvědčení strojvedoucím obsluhujícím hnací vozidla a vlaky v železničním systému:
Oddíl I Licence
Článek 10 Minimální věk
Členské státy stanoví minimální věk žadatelů o vydání licence, který musí být nejméně 20 let.
Členské státy mohou vydat licenci žadatelům starším 18 let, v tom případě je však její platnost omezena na území členského státu, který tuto licenci vydal.

Tato směrnice však není závazným právním předpisem, je toliko doporučením.

.
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1103
Registrován: 3-2010
Odesláno Pátek, 27. ledna 2012 - 09:51:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dovolím si vysvětlení: Vyhláška č.12/2012 Sb. přináší pouze aktualizaci vyhlášky č.101/1995 Sb., která samozřejmě platí nadále.
jregent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 186
Registrován: 10-2011
Odesláno Pátek, 27. ledna 2012 - 12:53:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Legislativa Drážní zákon dozná velkých změn
Porucik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 284
Registrován: 4-2009
Odesláno Pátek, 27. ledna 2012 - 14:00:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dovolil bych si slovíčkařit. č.12/2012 je POUZE PŘEDPIS. Tzn., že pouze "zpřísňuje" vyhlášku 101. A co neřeší (nezpřísnil) předpis, platí z vyhlášky.
dotaz
Neregistrovaný host
Odeslán z: 199.192.159.86
Odesláno Pátek, 27. ledna 2012 - 17:54:14    Odkaz na tento příspěvek  

Přednosta a Porucik, je vidět, že oba plácáte jen domněnky JPP.
Vaše "VYHLÁŠKA 12/2012 Sb. ze dne 19. prosince 2011. o vydání pamětní stříbrné dvousetkoruny ke 150. výročí založení Sokola." nemá nic společného s dotazem.

Pro vaši informaci Vyhláška 16/2012Sb. se zařazuje do sbírky zákonů a není to jen nějaký předpis. Mění zásadním způsobem vyhlášku 101/1995Sb. tak, že tato zůstává platná pouze v části zdravotní způsobilosti a vše o odborné způsobilosti je z téže vyškrtnuto a přeneseno na V.16/2012Sb.
Kdybyste se ráčili obtěžovat a dotyčné si přečetli, nemuseli jste tu plýtvat časem na psaní vašich nesmyslů z oboru JPP.
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1108
Registrován: 3-2010
Odesláno Pátek, 27. ledna 2012 - 19:08:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

dotaz: ano je to vyhláška 16/2012, přehlédnout nebo se nechat unést jiným diskutujícím je lidské...tak nevím co tady prudíte, když na praktickém významu to nic nemění
P.S příslušnou vyhlášku jsem četl už před zhruba měsícem, netřeba mě, prosím poučovat.
Luboš Kusenda
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.48.20.202
Odesláno Sobota, 28. ledna 2012 - 10:18:27    Odkaz na tento příspěvek  

Chtěl bych se zeptat, zda-li už někde běží výroba hnacích vozidel na zemní plyn. Existuje vůbec v ČR výrobce hnacích vozidel se spalovacími motory (myšleno lokomotivy). Přijde mi to způsob snížení nákladů na PHM. Děkuji za odpověď. }}
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 311
Registrován: 3-2010

Odesláno Sobota, 28. ledna 2012 - 10:37:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V České republice byla výroba lokomotiv postupně zlikvidována lumpy, kteří jsou nyní u moci. ČKD zmizela z povrchu zemského. Přitom lokomotivy, které se zde vyráběly, byly víc než na světové úrovni.Na plyn je předěláno pár vlečkových a posunovacích lokomotiv,poslední je snad 714 010-6...

(Příspěvek byl editován uživatelem jirkaxxxl.)
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2689
Registrován: 3-2007
Odesláno Sobota, 28. ledna 2012 - 10:40:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ne. Jen se experimentovalo s různými úpravami menších loko ("puklík" ř.703).
Musíte to vidět v souvislostech-plyn má menší výhřevnost než nafta a nádrže by u výkonných strojů nebylo ani kam dávat, musely by se budovat čerpací stanice, při odstavení se u zkapalněných plynů odpouští odpar..
Na lokomotivy se to fakt ve velkém nehodí. To co ušetříte na naftě byste vrazil do čerpaček, školení atd. a při smíšeném provozu to ani není kam umístit.
Nehledě na klasiku, že až napadne Kalouska zvýšit daň na plyn pro pohon, tak to bude celé k ničemu. A náklady na palivo nejsou zas to nejhlavnější.
František_plášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1153
Registrován: 9-2006

Odesláno Sobota, 28. ledna 2012 - 11:05:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov...školení čeho??? 9 měsíců jsem jezdil jako řidič se Zafirou CNG...jediné "školení", které jsem dostal, bylo o tom, jak se tankuje a platí za CNG. Ostatní věci jako u běžného auta, když dojde plyn (na což je bežný ukazatel "stavu v nádrži), tak to automaticky přepne na benzín....
-------------------------------------------------
...miluju Bardotky, Cecule, Zamračené, Barči..jsem rád i za Brejlovce..
V dnešní době jsem ale rád za každou velkou traťovou dieselovou mašinu, ať má srdce ČKD, CAT, MTU,...
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3813
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 28. ledna 2012 - 11:07:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přitom lokomotivy, které se zde vyráběly, byly víc než na světové úrovni.

Nespletl jste se?
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1116
Registrován: 3-2010
Odesláno Sobota, 28. ledna 2012 - 11:14:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

P.Š.: RVHP byl přece také svět
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2691
Registrován: 3-2007
Odesláno Sobota, 28. ledna 2012 - 11:15:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Plášek: Minimálně obsluhy čerpačky.
Ale to je už nepodstatný detail.
Vy jezdíte na zemní plyn ? A když ne, proč ?
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2829
Registrován: 11-2006
Odesláno Sobota, 28. ledna 2012 - 11:16:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fr. Plášek: Dráha je dráha. Aby to bylo správně drážní, musí o tom být několikanásobné školení, ve kterém se z jednoduché věci o deseti pravidlech vylepených na stěně, stává rázem stostránkový předpis a k němu 10 gestorských dodatků.
Rebel Yell
František_plášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1155
Registrován: 9-2006

Odesláno Sobota, 28. ledna 2012 - 11:41:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov ...momentálně řídím auto na LPG, nejsem majitelem, ani oné Zafiry CNG nebyl. Proto onen minulý čas - vlastní vůz momentálně nemám a s čím aktuálně jezdím je na rozhodnutí šéfa...

Nicméně, vážně uvažuju do budoucna, jakmile budu zase pořizovat vlastní vůz, o autě na CNG. Nabídka se stále rozšiřuje (mám na mysli tovární instalace, ne přestavby) a jezdit v dnešní době za cca 1,40 - 1,50 vs. 2,50 - 3,00 Kč/km je dost pádný argument. A počet plnících stanic se také rozšiřuje. Aktuálně cca 37 po celé ČR, z toho jenom v Praze 5x.

Školení na obsluhu čerpačky???? Nevím, jestli jste někdy tankoval nebo viděl tankovat vozidlo na CNG - přijedete, nasadíte pistoli na plnící ventil, zmáčknete "páčku", pistole se "přicucne" na plnící ventil (popisuji plnění osobních vozů přes pistoli typu NGV1, uznávám, že pistole na nákladní auta nebo autobusy je trochu "komplikovanější"), podle pokynů na display(i) nastavíte požadovanou částku. Po natankování zmáčknete pojistku na pistoli, nasadíte zpátky do stojanu. Jak píše Ml636...jednoduchý popis a názornými obrázky v cca 10 krocích.....

Co je na tom složité????

Neberte to ve zlém, když tak stránky www.cng.cz
-------------------------------------------------
...miluju Bardotky, Cecule, Zamračené, Barči..jsem rád i za Brejlovce..
V dnešní době jsem ale rád za každou velkou traťovou dieselovou mašinu, ať má srdce ČKD, CAT, MTU,...
Luboš Kusenda
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.48.20.202
Odesláno Sobota, 28. ledna 2012 - 12:00:09    Odkaz na tento příspěvek  

Mám za to, že rozdíly v objemu paliva nafta verzus zkapalněný plyn,nejsou až tak závratné? A ten cenový rozdíl, při předpokladu, že drážní vozidla tankují za cenu obvyklou v automobilové dopravě, mi přijde už jako velmi zajímavý. Taky náročnost technologie čerpání, uskladnění atd. už nejsou tak složité. Producenti plynu by dle mého rádi instalovali plnící zařízení rádi zdarma při vizi odebraného množství, nebo ne?
Luboš Kusenda
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.48.20.202
Odesláno Sobota, 28. ledna 2012 - 12:02:27    Odkaz na tento příspěvek  

Nehledě na mnohem ekologičtější provoz. Zplodiny z naftových motorů nic moc zdravého.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2694
Registrován: 3-2007
Odesláno Sobota, 28. ledna 2012 - 12:18:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

L.Kusenda: Rozdíl je více než 50%.
A zeptám se-proč tohle nepoužívají třeba kamionisti, busníci a další autodopravci ?
Myslíte, že jsou takoví kreténi ?

A netočte se furt na "školení". Já popsal několik mnohem závažnějších nevýhod (a třeba nutnost investovat do vlastních čerpaček-lokomotivy "k pumpě" nejezdí.

Ale když tvrdíte, že je to tak výhodné-dejte tedy v plen nějaké výpočty a čísla. Nádrž 3500 l nafty bude vážit ? Objem ? Budu tahat za zamráčou vagon s cisternou ? Kolik to bude stát a kdy se to zaplatí ?

Nebo si to jenom myslíte ?
František_plášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1156
Registrován: 9-2006

Odesláno Sobota, 28. ledna 2012 - 12:18:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nicméně bych to i já viděl spíše na použití v posunu, případně přetahy a obsluhu vleček v nějakém uzlu. Traťová služba možná na nějaké lokálce.
-------------------------------------------------
...miluju Bardotky, Cecule, Zamračené, Barči..jsem rád i za Brejlovce..
V dnešní době jsem ale rád za každou velkou traťovou dieselovou mašinu, ať má srdce ČKD, CAT, MTU,...
Luboš Kusenda
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.48.20.202
Odesláno Sobota, 28. ledna 2012 - 12:23:13    Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: "Busníky" je to využíváno čím dál tím více.
František_plášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1157
Registrován: 9-2006

Odesláno Sobota, 28. ledna 2012 - 12:27:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Autobusy na LPG se používají, namátkou DPÚK včetně (ex.)ČSAD Česká Lípa, pokud vím jezdí ve Znojmě, několik busů TEDOM má ČSAD Kladno, v počtu několika kusů je má i DP Praha. Pravidelně jsem potkával SOR autobusy dopravce Česká Lípa (http://www.csad-cl.cz/voz_park.php), podle vyjádření řidičů mají akční rádius do 600km a pozor! bez záložní benzínové nádrže. Stejně tak existují dodávky na CNG. Vozový park Pražských služeb zahrnuje velký počet vozidel na CNG, od menších dodávek po velké "KUKA" vozy. Všechno s trojcípou hvězdou na kapotě ;-)

Ad plnicí stanice...jde samozřejmě o investici v řádu milionů, nicméně vše je o propočtech a dalších možnostech, jak plnící stanice "zaplatit". Např. plnící stanice v podnicích "ČSAD" umožňují používání i běžnou veřejností. Všechno je jen o tom, kde se plnička vybuduje. Argument nutnosti obsluhy prosím neuplatňujte...stanice CNG jsou na rozdíl od LPG plně samoobslužné.
-------------------------------------------------
...miluju Bardotky, Cecule, Zamračené, Barči..jsem rád i za Brejlovce..
V dnešní době jsem ale rád za každou velkou traťovou dieselovou mašinu, ať má srdce ČKD, CAT, MTU,...
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2695
Registrován: 3-2007
Odesláno Sobota, 28. ledna 2012 - 12:28:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

>Nicméně bych to i já viděl spíše na použití v posunu, případně přetahy a obsluhu vleček v nějakém uzlu.

Tak to já taky. Nějaké zkoušky se dělaly v DKV Praha, kde za ONJ je Pražská plynárenská.
Taky třeba opotřebení a vliv na spalovací motor,olej atd. při dlouhodobém používání je nutno vzít do úvahy (ověřit). Ono režim lokomotivního motoru je o dost tvrdší než automobilního.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2696
Registrován: 3-2007
Odesláno Sobota, 28. ledna 2012 - 12:31:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

SOR autobusy dopravce Česká Lípa podle vyjádření řidičů mají akční rádius do 600km bez záložní benzínové nádrže

Jestli to nebude tím, že je to diesel

Nic, musím končit, tak sem dejte nějaké výpočty pro třeba Zamračenou. Třeba mne přesvědčíte.
František_plášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1158
Registrován: 9-2006

Odesláno Sobota, 28. ledna 2012 - 12:38:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Například uskladnění - u CNG jen v nutné míře!! plnící stanice je napojena na běžné rozvody zemního plynu (předpokládám středotlak), a vlastní stanice sice má kromě vysokotlakých kompresorů (nádrže vozidel se plní na 200bar) i zásobníky o určitém objemu, ale nic, co by zabralo obrovskou plochu.

Toto je např. plnící stanice CNG v Praze na ČS Shell, technologie je ten šedivý "kontejner" v popředí...



Ale jak jsem už napsal, určitě by mě nenapadlo využití u velkých traťových lokomotiv a na dlouhé ramena...posun, přetahy v rámci uzlů, apod.
-------------------------------------------------
...miluju Bardotky, Cecule, Zamračené, Barči..jsem rád i za Brejlovce..
V dnešní době jsem ale rád za každou velkou traťovou dieselovou mašinu, ať má srdce ČKD, CAT, MTU,...
František_plášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1159
Registrován: 9-2006

Odesláno Sobota, 28. ledna 2012 - 12:43:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jestli to nebude tím, že je to diesel

...omyl pane!!!...technologie CNG i LPG je založena na technologii benzínového (zážehového) motoru. Takové tlaky vstřikovacího systému, aby došlo k samovznícení (což je princip naftového=vznětového motoru) je v soustavách plynu nedosahují. Dokonce i LPG pohon vyžaduje používání benzínu při studeném startu a do doby zahřátí motoru. U CNG vozidel díky vyšším tlakům plně postačuje plyn!!!

Mám pocit, že svou poznámkou jste o svých znalostech plynových pohonů lecos naznačil.. :-(((

(Příspěvek byl editován uživatelem František_plášek.)
-------------------------------------------------
...miluju Bardotky, Cecule, Zamračené, Barči..jsem rád i za Brejlovce..
V dnešní době jsem ale rád za každou velkou traťovou dieselovou mašinu, ať má srdce ČKD, CAT, MTU,...
Kosac
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 121
Registrován: 1-2006
Odesláno Sobota, 28. ledna 2012 - 12:49:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trosku michate pojmy.

LNG - liquid natural gas - zkapalneny zemni plyn
CNG - compressed natural gas - stlaceny zemni plyn
LPG - liquid propane (petrol) gas - zkapalneny propan

Na LNG u nas nic nejezdi. (mozna nejake zkusebky)
CNG pouzivaji autobusy (ta cerpacka CSAD Ceska Lipa - aktualne Busline Semily), a zacina se rozsirovat do osobnich aut.
LPG se tankuje u benzinek do osobnich aut.

Ta 703 je tusim na CNG. Problem je v cerpackach. Pokud je v jednom depu, da se to pouzit jen na posun. Vystavba tech cerpacek je docela nakladna.

Nizkotlake kompresory, kterymi se tankuje CNG do auta z domaciho rozvodu zemniho plynu prijdou na cca 150000 z druhe ruky. Auto tankujete 8 hodin.
Vysokotlake natankuji za par minut, ale pohybuji se v cenach milionu korun.

(Sakra. Nez to sesmolim, je tu plno dalsich prispevku :-( )
František_plášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1160
Registrován: 9-2006

Odesláno Sobota, 28. ledna 2012 - 12:59:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KOSAC...trošku Vám to zkusím upřesnit..

CNG ... jak jsem psal, počet plnících stanic v ČR cca 37, použití - osobní vozy (beru jen tovární vestavby) - OPEL, FIAT, VW, Mercedes tř. B, E(!), prý bude Škoda CityGo, autobusy (beru jen to, co jsem viděl v provozu) SOR, IVECO, TEDOM, (M-B si nejsem jistý, ale technologii mají), dodávky IVECO, FIAT, M-B, jak jsem psal v Praze používají firmy na svoz odpadu (nejenom Pražské služby) i velké "KUKA" vozy, vetšinou jde o Mercedesy, snad jsem viděl i IVECO...

LPG - z hlavy mě aktuálně napadne jen tovární ŠKODA Octavia LPG (je v nabídce cca od léta 2011)
-------------------------------------------------
...miluju Bardotky, Cecule, Zamračené, Barči..jsem rád i za Brejlovce..
V dnešní době jsem ale rád za každou velkou traťovou dieselovou mašinu, ať má srdce ČKD, CAT, MTU,...
Mol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 536
Registrován: 10-2008

Odesláno Sobota, 28. ledna 2012 - 13:00:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já myslel, že mají výměnné bomby. To by opravdu nešlo měnit sady bomb a prázdné posílat na opětovné naplnění?
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10694
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 28. ledna 2012 - 15:44:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ty bomby o objemu mnoho kubíků a váze hodně metráků furt vyndavat? a tesnost něch furt rozebíraných spojů?
btw maj plynový motory dělán spalovací prostor speciálně na plyn, nebo to jsou hen zbastlený benzíny/ dýzly? plyn má jinou geometrii plamene.....
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Kenca2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 75
Registrován: 7-2011
Odesláno Sobota, 28. ledna 2012 - 15:50:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jenže motor s plynovou přestavbou může klidně jezdit jen na benzín
Knapido
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1078
Registrován: 1-2006
Odesláno Sobota, 28. ledna 2012 - 17:37:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

František Plášek: Jezdím se škodou 120 L na LPG. Starty na plyn jsou lepší jak na benzin. Když je to studený tak neskáče a chytá ihned i teď v zimě.
když tě všechno zradilo, pomůže ti kladivo.. a když né to tak použij flexu !! Jinak tě už nic nezachrání... Je to v řiti. Dneska ani flexa nepomohla !
Na K-reportu od 23.ledna 2006
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 312
Registrován: 3-2010

Odesláno Sobota, 28. ledna 2012 - 18:36:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přitom lokomotivy, které se zde vyráběly, byly víc než na světové úrovni.

Nespletl jste se?
====================
No, já jsem na nich měl tu čest jezdit,třistadesítkové bezproblémové šestiválce byly ve své době na úrovni a nevyvážely se jen do RVHP, jak zde někdo rádobyvtipně poznamenal. Horší už byly 230 dvanáctiválce se zmršenou polskou zavěšenou klikovkou. Ale i tyhle mašinky jezdí pořád, ne jako čína z DDR.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2702
Registrován: 3-2007
Odesláno Sobota, 28. ledna 2012 - 19:00:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

třistadesítkové bezproblémové šestiválce byly ve své době na úrovni a nevyvážely se jen do RVHP

A kam ještě ? Akorát rozvojové země, Afrika, Vietnam a to ještě zadarmo jako dar na podporu socialismu.
Já mám taky zamráči a čmeláky rád, ale proto si nemusím nic namlouvat.
Sráčovitost většiny řad kromě M262.0 a 478.1 a 466.2 taky ne.
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 313
Registrován: 3-2010

Odesláno Sobota, 28. ledna 2012 - 19:14:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sráčovitost většiny řad kromě M262.0 a 478.1 a 466.2 taky ne.
================
Je vidět, že víš o lokomotivách hovno
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2703
Registrován: 3-2007
Odesláno Sobota, 28. ledna 2012 - 19:19:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tlustej jirka: Nějaké konkrétnější argumenty místo urážek by nebyly soudruhu ?
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1121
Registrován: 3-2010
Odesláno Sobota, 28. ledna 2012 - 19:20:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je vidět, že víš o lokomotivách hovno
Ale co ten slovník? Pánové, já myslím, že nikdo tady nemáme patent na rozum...někdo zná lépe to a jiný zase ono. A to můžeme být stejné profese, stejného vzdělání, stejné praxe. A pozor, také postupně zapomínáme
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 314
Registrován: 3-2010

Odesláno Sobota, 28. ledna 2012 - 19:27:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tlustej jirka: Nějaké konkrétnější argumenty místo urážek by nebyly soudruhu ?
=============
Soudruhu, jen odpovídám přiměřeně na tu "sráčovitost". To není urážka, ale stanovení diagnózy. Začínal jsem jako topič na páře a jezdit s karkulkou, šroťákem, ceckatou, čmelákem či brejlovcem pro mne byla ta nejlepší léta u dráhy.Proto mi vadí, když se někdo neznalý věci takhle vyjadřuje.
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 353
Registrován: 9-2011
Odesláno Sobota, 28. ledna 2012 - 20:28:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No zrovna M 262.0 v začátcích svého provozu byla sráczovitá velice velmi. Moc pamětníků těžkých havárií (rozlomení tlapového ložiska) typických pro odjezd z křižování při jízdě do kopce už není. Nebo poněkud nevhodný výklad páně Jansova výroku o "postupném nárůstu tažné síly při rozjezdu" vedl k potupným couváním při pokusu dojet do Mníšku p. B... I naftový okruh navrhoval asi nějaký Kamarád Táborových Ohňů.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2705
Registrován: 3-2007
Odesláno Sobota, 28. ledna 2012 - 20:35:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aleši, to já moc dobře vím, že M262.0 byly spolehlivé až po vychytání dětských nemocí, jen jsem nechtěl tlustýmu jirkovi brát úplně všechny iluze.
Bohužel československé stroje byly sráčovité.. Problém byl spíše v tom, že každá nová technika má problémy bez ohledu na zeměpisnou délku..akorát se na tom Západě konstruktéři nebáli přiznat omyl a něco změnit.
znalý neznalého
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.250.6.122
Odesláno Sobota, 28. ledna 2012 - 21:13:55    Odkaz na tento příspěvek  

Je vidět, že víš o lokomotivách hovno
Ten neznalý má odjeto jen asi 25 let na D i E a ES trakci, kolego.
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1853
Registrován: 4-2009

Odesláno Sobota, 28. ledna 2012 - 21:50:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Něco k zapalovači.
O plynové 714 se lze na stránkách "http://zelam-vzd.ic.cz/" také dočíst:
Pracuje se , jak já říkám na velké plynovce, přestavba z ř.714.010-6, mašina se dvěma CNG motory Tedom už je téměř hotová, zbývá doladit souhru obou motorů a elektroniku, toto je bohužel asi to nejtěžší co techniky čeká, poté by měla plynovka jezdit půl roku zkušebně u nás na vlečce snad ve válcovně, později snad v Bohumíně a nakonec u svého zákazníka na posázavském pacifiku. Stroj to bude parádní, silná mašina s rychlým startem, elektrickým brzdičem a elektrodynamickou brzdou, dobrý výhled, minimální emise, ekonomický provoz, bylo by fajn kdyby zůstala na naší vlečce navždy.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
gp
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.42.85
Odesláno Sobota, 28. ledna 2012 - 22:04:13    Odkaz na tento příspěvek  

To vůbec nesouviselo s přiznáním omylu. To mělo přímou příčinu v tom, že za socíku se z principu nic pořádně vyrobit nedalo. Co se tak dá vyrobit v továrně, která nemůže investovat do vlastního zařízení a vlastně ani nesmí vydělávat? (přesněji, odpisy se odváděly do státního rozpočtu přímo a případný zisk se celý zdanil, aby dělníci nebyli vykořisťováni.)
Hlavně na západě konstruktéři řešili vlastní problém, nikoli jak to zbastlit z momentálně dostupného materiálu a naplánovaných dodávek.
Velkej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 145
Registrován: 7-2007
Odesláno Sobota, 28. ledna 2012 - 22:57:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na CNG jezdí celá MHD v Prostějově + příměstské linky už asi 20 let. A možná díky tomu je jízdné pořád tak nízké (9Kč za 40 minut).
Nejmenší domácí plničku (plnička Phill firmy FuelMaker) lze koupit novou už za cca 65 tisic bez DPH. Bohužel plní cca 1,5 m3 za hodinu a žere při plnění cca 800 W, ale dá se připojit přímo na rozvod v domě jako plynový kotel.
Lexa_karel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 409
Registrován: 12-2009
Odesláno Neděle, 29. ledna 2012 - 12:22:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

gp: když tak čtu Váš příspěvek z 28.1.12 - 22:04 napadá mne, že byste neměl tak věřit Mladé frontě dnes. Máte v tom gulášovku.
Zejména se mi líbí Vaše poslední konstatování týkající se konstruktérů - ve vztahu k diskusi sekce tratě 220 mi připadá, že v Olbramovicích jako konstruktér neřešíte vlastní problém, ale bastlíte to přesně v duchu Vámi konstatovaného socíku.
Aby bylo jasno - netroufám si posuzovat, zda je u Vás ve firmě ten socík až tak zažitý.
Raspi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1624
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 29. ledna 2012 - 13:24:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jenže motor s plynovou přestavbou může klidně jezdit jen na benzín

To platí pouze u přestaveb osobních automobilů, kde je motor na benzín původně konstruovaný a celá benzínová soustava zůstala zachována. U přestaveb původem naftových motorů LIAZ do autobusů (Karosa 7xx) to je pouze na plyn. Takže stačilo podcenit plnění a busík se vracel do garáže potupně na tyči.


maj plynový motory dělán spalovací prostor speciálně na plyn, nebo to jsou hen zbastlený benzíny/ dýzly?

Pokud mě paměť neklame, tak na Liberecké univerzitě se při experimentech s rekonstrukcí nepřeplňovaných motorů LIAZ dělaly nové písty a to hlavně pro nižší kompresní poměr. Ten byl asi 15:1.
Byl to hukot sedět 8 hodin vedle hučícího motoru na zkušebně a opisovat všelijaké měřené hodnoty (hlavně emise).
Co je vrchol mazlivosti? Malý bílý kocourek nalezený před dveřmi na rohožce :-)
frako
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13
Registrován: 7-2011
Odesláno Neděle, 29. ledna 2012 - 14:18:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jirkaxxxl- pokud zabrousíš na vlákno párovek a budeš trochu hledat, dozvíš se o prapůvodu motoru 6S310DR docela zajímavé věci.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Neděle, 29. ledna 2012 - 14:55:54    Odkaz na tento příspěvek  

gp : ono je zajímavé, že za socíku se československým technikům dařilo téměř z ničeho vyrobit téměř všechno, zatímco těm nesocialistickým konstruktérům dělalo leckdy potíže vyrobit totéž ze všeho ... Spíše šlo o koncovou kvalitu ...
Ono mnohdy šlo o to, že z ideologických důvodů se nemohl dovážet kvalitní materiál, například kvalitní měď pro vinutí trakčních motorů z Chile, protože tam vládl "fašista" Pinochet ... Tudíž se kupovala levná, ideologicky neposkrvrněná měď, což se ovšem projevilo nízkou spolehlivostí ...

Od konstruktéra - který se měl možnost podívat v souvislosti s vývozem celků z ČKD - DUKLA do "kapitalistické ciziny" i exotických zemí a srovnat tam práci "tuzemských" techniků a těch "ze svobodného světa", jsem slyšel, jak ti naši všeumělové si dokázali s problémem vzniklým při uvádění zařízení do provozu mnohem rychleji a jednodušeji.
gp
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.42.85
Odesláno Neděle, 29. ledna 2012 - 23:13:19    Odkaz na tento příspěvek  

l_k: guláš je jinde. Když shrnu svůj názor na 220 jednou větou: žádný bastlení, návěstní soustava je daná, žádná bílá, žádnej indikátor, co neubrzdíš, to neukecáš.

Aby bylo jasno - Mladá fronta je stejně mizerný zdroj před i po listopadu, nevidíte skutečnost, ale její "mediální obraz". Výše uvedené ekonomické příčiny nízké úrovně lidově demokratické techniky si snadno ověříte studiem zákonů a vyhlášek a na praktické provedení se snadno doptáte někoho, kdo za socíku dělal účetnictví.
Naprosto souhlasím, že kreativita a schopnost improvizace jsou dobré dovednosti nejen v jazzu. Ale to děláme z nouze ctnost. Pokud se z kombinování odporů z E12 na E24 stane tak rozšířená zábava, že na to v celostátním časopise vyjde nomogram, případně naprosto legálně strávíte šichtu u soustruhu výrobou dlouhých mosazných šroubů, protože ve skladě nejsou a příštího půlroku nebudou, v systému je zásadní chyba, která brání kvalitní technické produkci.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2830
Registrován: 11-2006
Odesláno Pondělí, 30. ledna 2012 - 09:15:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://zpravy.idnes.cz/lide-spilaji-vypravcim-jsme-figurky-na-sac hovnici-rika-jeden-z-nich-1fm-/domaci.aspx?c=A120126_1722592_pard ubice-zpravy_mav Zajímalo by mě, jestli člověk, nebo lidi, co za tímto stojí, už dostali z plánování jízdních řádů výpovědi, případně jestli by neměli nést i nějakou trestní odpovědnost. (jistěže ne, budou škodit dál...)
Rebel Yell
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 988
Registrován: 11-2008
Odesláno Pondělí, 30. ledna 2012 - 09:23:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To jako myslíte, jestli Tichý, Záruba a spol byli nějak potrestáni ? Já když opozdím rychlík o minutu, tak jsem bez prémií .....V kancelářích se za zmetky netrestá .....
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 317
Registrován: 3-2010

Odesláno Pondělí, 30. ledna 2012 - 15:11:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono mnohdy šlo o to, že z ideologických důvodů se nemohl dovážet kvalitní materiál, například kvalitní měď pro vinutí trakčních motorů z Chile, protože tam vládl "fašista" Pinochet ...
=================
Za diktátora byl Pinochet po zavražděnílegálně zvoleného Allenda dosazen americkými teroristy až v roce 1973...

(Příspěvek byl editován uživatelem jirkaxxxl.)
gp
Neregistrovaný host
Odeslán z: 147.228.95.131
Odesláno Pondělí, 30. ledna 2012 - 15:28:49    Odkaz na tento příspěvek  

Ml636: výpověď? Za co? To je snad normální, že když mám čekat pět minut na autobus, tak na něj 5 minut počkám. Že když se autobus zpozdí o 10, už se nečeká, to je riziko, které na sebe cestující bere tím, že jede hromadkou. Kdyby šel pěšky, tak může nadávat leda sám sobě, že přišel qlaku pozdě. Optimální by bylo, aby přípoje vycházely doprostřed dvouhodinového intervalu, protože pak by se ta nádražka uživila a index spokojenosti cestujících by se dal snadno doladit promo-akcí při zpoždění grog zdarma (režijkáři bez rumu).
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Pondělí, 30. ledna 2012 - 15:32:02    Odkaz na tento příspěvek  

Jirkaxxxl : a peršinky "s problémovými TM" se vyráběly o desetiletí později ...
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 318
Registrován: 3-2010

Odesláno Pondělí, 30. ledna 2012 - 15:50:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No,když už jsme u té mědí, ta nejkvalitější se těžila i u nás v Měděnci,Bělovsi,Horní Kalné,Zlatých Horách,Studenci a na mnoha dalších místech.Měď tady v Evropě byla totiž již před Kolumbem...
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3751
Registrován: 3-2004
Odesláno Pondělí, 30. ledna 2012 - 16:14:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ta nejkvalitější se těžila i u nás
A přesto někomu stálo spáchat zločin v podobě zlegalizování hlinikových sítí TN-C v domovních rozvodech v zájmu úspory mědi....
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 321
Registrován: 3-2010

Odesláno Pondělí, 30. ledna 2012 - 16:38:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A přesto někomu stálo spáchat zločin v podobě zlegalizování hlinikových sítí TN-C v domovních rozvodech v zájmu úspory mědi....


=================
No,ono někomu stálo za to i to, aby se v rámci úspor vozily po kolejích takové komodity jako písek,cement, uhlí,kulatina,hutní výrobky a podobně a aby kamiony nedopravovaly náklady jen "jednosměrně".Existovala tzv. vytěžovací střediska, a to myslím nebylo vůbec špatné...
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3752
Registrován: 3-2004
Odesláno Pondělí, 30. ledna 2012 - 17:06:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Existovala tzv. vytěžovací střediska, a to myslím nebylo vůbec špatné...

A vy myslíte, že dneska neexistují? Ono i dneska prázdný kamion generuje majiteli ztrátu....
ex fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.9.122
Odesláno Pondělí, 30. ledna 2012 - 19:57:05    Odkaz na tento příspěvek  

Železničář č.1/2012
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pondělí, 30. ledna 2012 - 20:16:55    Odkaz na tento příspěvek  

No jestli taky tenkrát už ta "nejkvalitnější měď" nebyla dočista vytěžená ..