K-report
 

Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 06. 08. 2012  

Diskuse K-report » Archiv 2012 » Železnice » Všeobecná železniční diskuse » Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 06. 08. 2012 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Plechus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 60
Registrován: 10-2011
Odesláno Čtvrtek, 02. srpna 2012 - 12:30:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

honza215: Predpokladam, ze zacatek druheho odstavce je reakci na muj dotaz v sousednim vlaknu, tak bych to rad uvedl na pravou miru.

Ja to nemyslel tak, ze osobaky vedeny radou 810 apod jsou nejak podradny, to vubec ne. Ja bych ale rad v praci, ktera je zaroven mym konickem, mel urcitou rozmanitost a rad bych jezdil i na jinych strojich. Samozrejme, ze i kdybych nakonec na tej lokalce skoncil, tak i tak budu za tu moznost delat praci, co me bavi rad.a v zadnym pripade nebudu brecet, ze me.to stve.

omluouvam se za preklepy, pisu z mobilu.
Edmondson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 41
Registrován: 6-2010

Odesláno Čtvrtek, 02. srpna 2012 - 14:22:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bob 1478: Ano, ty slovenské " megaboxy " se chovají podobně, jako např. oblíbené Zetky PKP s Knorrem, snížit o 0,8 - 1 bar.
I když kdysi stačilo, mít 2xBp s kotouči v soupravě s klasickými špalíky.Inu první vůz byl polovinou za peronem.
Nejhorší byly pokusné nekovové špalíky na 753, 742 - cca 1988-90, stačilo málo, a bylo min.prudké najetí.
Ještě k době praxe - jak bylo výše řečeno, tato příliš nerozhoduje, rozhoduje cit a zájem o práci.
Nejhorší bývali el. rychlíkoví, kteří jednou za čas dostali delší Vn v nezávislé trakci.Ono to po zabrždění a zastavení chce vyčkat ca 3 min. a pak to pomalu natáhnout a dále jet, což je zcela jiné než u R, kde v pohodě brzdím EDB a dobrzdím vzduchem, když je to s citem, ani to není cítit.
Bob1478
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.107.39
Odesláno Čtvrtek, 02. srpna 2012 - 14:37:26    Odkaz na tento příspěvek  

Přednosta:ech jestli máte pocit,že obhajuju R-kašáky,tak to jsme si nerozuměli,já jen chtěl řict,že kdyby ten dnešní výcvik probíhal v době kdy koleje brázdily Vámi popisované vozy bylo by těch průšvihů více,přece se s tím jezdilo jináč
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1718
Registrován: 3-2010
Odesláno Čtvrtek, 02. srpna 2012 - 14:52:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bob1478: ne ten pocit nemám, v tom si přece rozumíme
Ono dřív také nebylo málo průšvihů, ale ty bez následků se v pohodě zametly pod koberec a pro viníka to byla ta nejlepší škola. Však kdo udělá stejnou chybu podruhé?
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1116
Registrován: 11-2008
Odesláno Čtvrtek, 02. srpna 2012 - 15:08:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Přednosta: To máte pravdu . Když se nic nestalo, tak pokud to nikdo "neviděl", tak se to ututlalo. I já, jako výpravčí, jsem se na pár takovejch "průšvihách" řádně poučil a pamatuji si to dodnes. A tak si dávám velký pozor, abych to už nikdy nezopakoval. Jenže dneska třeba taková JOPka je "svědek" kterého nikdo neoblafne. A tak se těžko něco zahraje do autu. Dříve na elektromechanice, nebo klasické RZZ, to zpětně nikdo nedokázal, ale JOPka má "záznam" a tak se prokáže zpětně všechno na vteřinu přesně.
Edmondson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 42
Registrován: 6-2010

Odesláno Čtvrtek, 02. srpna 2012 - 15:42:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stejně jako LS-90 a další elektronické vymoženosti - kde jsou doby klasických voskovaných rychloměrných proužků.I když dopsat záznam VZ byla práce pro trpělivé.
Bob1478
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.107.39
Odesláno Čtvrtek, 02. srpna 2012 - 16:50:23    Odkaz na tento příspěvek  

Výpravčí,Přednosta:jo jo a bude hůř(jsme jen lidé,nejsme stroje)
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4158
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 02. srpna 2012 - 17:10:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kde jsou doby klasických voskovaných rychloměrných proužků.I když dopsat záznam VZ byla práce pro trpělivé

Zbytečnost. Vyzvednou se proužky po roční archivaci na zátop na chalupě a vybere se vhodný, utrhne se první popis, dopíše se potřebný popis a máme hotovo : - )

No, už je to promlčené.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Čtvrtek, 02. srpna 2012 - 17:32:34    Odkaz na tento příspěvek  

ad Petr_Šimral : za předpokladu, že se k těm proužkům dostanete. Pokud má klíče od skladu jen "proužkař" a druhý klíč je zaplombován u strojmistra tak máte asi smůlu ...

ad Edmondson : dopsat záznam VZ byla práce pro trpělivé - zejména když na lokomotivě VZ nebyl a zaspavší fíra se snažil dokázat "obsluhou tlačítka VZ", že nespal ...
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3350
Registrován: 11-2006
Odesláno Čtvrtek, 02. srpna 2012 - 21:06:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co když měl PŠ na mysli zrovna proužkaře s klíčema od skladu. Proužkař může snad taky jezdit. Anebo se musí proužkař pozvat na "jedno" a když bude v nejlepším, udělat obtisk klíče a je hotovo.

(schválně za jak dlouho se toho zase chytí nějaký suchoprd jako záminky mi vynadat)
Rebel Yell
Edmondson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 43
Registrován: 6-2010

Odesláno Čtvrtek, 02. srpna 2012 - 21:22:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

P.Š. Pravda, to nás tehdy nenapadlo. Ale proužky dělal strojový - pro mne důležité bylo hlavně razítko RPO v prov.záznamu po směně.
Skladování a vyhodnocování RP např. po MU... měl na starost IŽD - průšvihový, který zároveň školil a již nejezdil.A klíče tedy zásadně nevydal, byl osobně při odběru materiálů na likvidaci.
RP bylo možno získat při jejich pálení v "K" jednou ročně , většinou to dělala tzv. " malá četa".Ale to je dávná minulost.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4159
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 02. srpna 2012 - 22:36:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

U nás se proužky po archivační době běžně dávaly na zátop. Bylo to lepší jak PEPO.
KZ
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.162.161.80
Odesláno Pátek, 03. srpna 2012 - 08:33:38    Odkaz na tento příspěvek  

Strojvedoucím na zkoušku

A pak, že to nejde, dopravce (KŽC) to povolí, účastník podepíše revers, že je tam na vlastní nebezpečí a je po ptákách a za dva tisíce se může na stanovišti vozit do zblbnutí. Tak co, šotouši, kdo jde do toho?
Dotázek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.67.82.59
Odesláno Pátek, 03. srpna 2012 - 09:38:54    Odkaz na tento příspěvek  

Jen by mě zajímalo, co by se dělo, kdyby byl nějaký průšvih. Projeté návěstidlo, srážka vlaku s osobou nebo jiný mimořádná událost. Jak by to vyřešila drážní inspekce???
KZ
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.162.161.80
Odesláno Pátek, 03. srpna 2012 - 10:20:55    Odkaz na tento příspěvek  

KZ: Jakby? Řešilo by se to samozřejmě pouze se strojvedoucím (on řídil), u přísedícího by DI zajímalo tak nejvýše povolení ke vstupu, které samozřejmě vydaný je.
Dotázek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.67.82.59
Odesláno Pátek, 03. srpna 2012 - 10:38:47    Odkaz na tento příspěvek  

Já bych ho na stanoviště prostě nevzal. U mě by měl smůlu
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1727
Registrován: 3-2010
Odesláno Pátek, 03. srpna 2012 - 11:00:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já bych ho na stanoviště prostě nevzal. U mě by měl smůlu
A v čem je problém, pokud nezasahuje do řízení, neruší od řízení...?
Dotázek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.67.82.59
Odesláno Pátek, 03. srpna 2012 - 11:11:26    Odkaz na tento příspěvek  

Jde o to, že řidičák je napsaný na moje jméno a dohadovat se pak z drážní inspekcí o tom, že jsem tam měl osobu, co tam nemá co dělat nepotřebuju
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1730
Registrován: 3-2010
Odesláno Pátek, 03. srpna 2012 - 12:19:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zda tam ta osoba má nebo nemá co dělat rozhodne dopravce, nikoliv strojvedoucí...samozřejmě mimo případy, kdy by ta osoba (osoby) omezovala strojvedoucího ve výkonu činností spojených s řízením vozidla.
Čahoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1018
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 03. srpna 2012 - 12:29:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

DI nezajímá,zda další osoba na stanovišti měla nějaké povolení ke vstupu - to je problém zaměstnavatele.DI zajímá,zda ruka,která držela páku na to měla papír.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Pátek, 03. srpna 2012 - 20:18:47    Odkaz na tento příspěvek  

Ml636 : koukám, že se hodně díváte na televizi nebo často chodíte do kina na "akční" filmy ... já jsem ten klíč od příslušného zámku rozhodně nenosil s sebou. Na to byl poněkud velký ...
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 755
Registrován: 3-2010

Odesláno Pátek, 03. srpna 2012 - 21:39:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když nějaký blbec nechá řídit jakousi uklízečku jen proto, že má štempl z GŘ,je to jeho problém. Musím se optat svých šéfů, zda mám vůbec akceptovat "vstup na stanoviště" osobám jiných subjektů, která postrádají razítko mého zaměstnavatele. Razítko provozovatele dráhy je mi cenné asi tak jako recyklovatelný hajzlpapír.
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1736
Registrován: 3-2010
Odesláno Pátek, 03. srpna 2012 - 22:05:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Razítko provozovatele dráhy je mi cenné asi tak jako recyklovatelný hajzlpapír.
Jenže spousta zaměstnanců provozovatele dráhy má vstup na stanoviště strojvedoucího z titulu výkonu své pracovní činnosti, např. kontrolní
intelpetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 335
Registrován: 12-2011

Odesláno Sobota, 04. srpna 2012 - 13:55:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proč každý průvodčí po přestupu musí kontrolovat IN kartu, když podle razítek vidí, ze už to zkontroloval kolega před ním? Mě už to začíná celkem slušně řečeno štvát
http://www.malycestovatel.bloger.cz/

Nejkrásnější Brejlovec = 754.012-3
750.346
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.180.32.131
Odesláno Sobota, 04. srpna 2012 - 18:21:22    Odkaz na tento příspěvek  

protože za každou kontrolu IN-karty v zařízení POP dostává průvodčí tuším 0,20 Kč do výplaty
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Sobota, 04. srpna 2012 - 19:37:07    Odkaz na tento příspěvek  

ad Přednosta : já se domnívám, že zaměstnanec provozovatele dráhy musí mít ke vstupu na stanoviště strojvedoucího stojícího hnacího vozidla ČD a.s. / ČDC a.s. nebo jízdu na stanovišti v celé síti / v obvodu organizační složky oprávnění podle předpisu ČD O2 účinného od 1.8.2012.

Z předpisu vypadla oprávnění "z titulu funkce".

Jak to bude u jiných dopravců nedovedu odhadnout, ale tohle by měla řešit "smlouva mezi dopravcem a provozovatelem dráhy".
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1739
Registrován: 3-2010
Odesláno Sobota, 04. srpna 2012 - 20:51:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, je to ve smlouvě mezi dopravcem a provozovatelem dráhy...tak jsem předpokládal, že to tak platí všeobecně.
Jenže jak vidno, není dopravce jako dopravce
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Neděle, 05. srpna 2012 - 12:43:42    Odkaz na tento příspěvek  

ad Přednosta : základní otázka - k čemu potřebuje lézt pracovník provozovatele dráhy (SŽDC) na HV libovolného provozovatele drážní dopravy, resp. jezdit na stanovišti strojvedoucího ?
SŽDC s.o. má licenci k provozování drážní dopravy, tak má možnost ke "kontrolním jízdám stavu tratí" používat "vlastních" vozidel.

A když vlastní vozidlo není, tak si může provozovatel dráhy objednat a zaplatit strojovou jízdu za účelem kontroly ... kontrolující pracovník bude mít jako doprovod pověřeného pracovníka dopravce - toho bude muset taky zaplatit.
V podstatě model "zaplacená jízda na stanovišti strojvedoucího na Brünigbahn [ZB] nebo Gotthardbahn [SBB]"
4 MZ
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.80.65.185
Odesláno Neděle, 05. srpna 2012 - 13:11:26    Odkaz na tento příspěvek  

MZ: Přesně vystiženo a napsáno. Protože ani policajt mi neleze do auta, abych ho někde vozil...
151kbar151
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 95
Registrován: 2-2009
Odesláno Neděle, 05. srpna 2012 - 14:08:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevím kam to mám psát tak třeba sem. Na Youtube nemůžu najít video ze stanice Praha hl.n. Pamatuji si že bylo tak 14 nebo 15 minut dlouhé a bylo v HD. Na konci videa tam byly záběry z nějakého starého motoráku (něco se na něm porouchalo).
TS12-většina modelů ČD funguje.
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3256
Registrován: 1-2007
Odesláno Neděle, 05. srpna 2012 - 14:37:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

4MZ: Běžně se to sice nedělá, ale pokud by k tomu došlo, obávám se, že ho tam budete muset odvézt.
Při nějaké dopravní nehodě museli kolemjedoucí odvážet raněné, protože santky nestíhalaly.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5716
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 05. srpna 2012 - 17:12:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Však si taky SŽDC pořizuje vlastní měřičáky přestavěné z motoráků. Koneckonců nějaké takové čudo sloužící k měření pro ETCS ukazoval "DéBéNec" už na Innotransu tuším 2008.

Na druhou stranu je někdy dobré umět si vzájemně vyhovět - nevidím důvod, proč by fíra neměl vzít infrastrukturního člobrdu např. na kontrolu viditelnosti návěstidel. Někdy totiž může z různých vozidel vycházet různě.
S4991023
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 851
Registrován: 9-2003

Odesláno Neděle, 05. srpna 2012 - 18:46:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hlavně si hejhurá Ziki neuvědomuje, že ty objednané a zaplacené strojové jízdy buďto SŽDC promítne do ceny dopravní cesty nebo ty prachy budou chybět jinde. Já nevidím důvod, proč Zabezpečováka nebo traťováka nesvézt.
Rychlíková laminátka

Pravda, láska a elektrická trakce zvítězí nad lží, nenávistí a trakcí dieselovou.
T. H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.56.8
Odesláno Neděle, 05. srpna 2012 - 20:00:29    Odkaz na tento příspěvek  

k čemu potřebuje lézt pracovník provozovatele dráhy (SŽDC) na HV libovolného provozovatele drážní dopravy, resp. jezdit na stanovišti strojvedoucího ?
Vono to má stejnej průběh jako na Slovensku, kdy se z unitárních "kolegů" stali během dvou let úhlavní nepřátelé :-)
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2063
Registrován: 4-2009

Odesláno Neděle, 05. srpna 2012 - 20:12:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenže spousta zaměstnanců provozovatele dráhy má vstup na stanoviště strojvedoucího z titulu výkonu své pracovní činnosti, např. kontrolní
Nebo z důvodu zajištění odstavované soupravy podložkami v neobsazené dopravně. To radši svezu pohotovostní výpravčí přes 2 stanice, než bych se někam vloupával a hledal prostředky k zajištění vlaku.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1741
Registrován: 3-2010
Odesláno Neděle, 05. srpna 2012 - 20:29:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslím, že to tady bylo "ústy rozumných lidí", kterým děkuji, řečeno jasně a není třeba se tím dále zaobírat
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2266
Registrován: 12-2006

Odesláno Neděle, 05. srpna 2012 - 20:38:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taky mě to kastování štve. Jestli je ten výpravčí ze SŽDC nebo strojvedoucí je od ČD, ČDC nebo RegioJet je mi jedno. Když je ten člověk normální, tak s ním tak budu jednat a naprosto normálně s ním pokecám. Když bude blb od ČD, tak ho klidně pošlu do háje. Rozlišovat lidi podle zaměstnavatele mi příjde postavený na hlavu.
ICQ:349 415 692
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 758
Registrován: 3-2010

Odesláno Neděle, 05. srpna 2012 - 21:10:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dřív mi bylo celkem jedno, kdo mi přišel na stanoviště,chtěl se svézt nebo někde zastavit. Byli jsme jedna parta. Nyní jsme v roli dopravce, takže povolení k pobytu na stanovišti chci mít orazítkován od své firmy, tedy ČD,a na trati zastavím jen na příkaz "V",k čemuž napíši po směně patřičné hlášení,mimořádné zastavení má být povoleno a i účtováno.Povolení s razítkem SŽDC si soudruzi od traťovky mohou vetknout do zádele,na O/O S jim budu účtovat i přepravné za ty jejich krámy, co tahají s sebou...
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 759
Registrován: 3-2010

Odesláno Neděle, 05. srpna 2012 - 21:15:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Corlline, takhle,jak to píšeš, by to bylo v pohodě a normální. Ale co když ten závozník bez patřičného oprávnění utrpí třeba při střetu na přejezdu nebo při setkání se stromem padlým přes koleje úraz? Víš, kdo to pak odsere?
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5720
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 05. srpna 2012 - 21:40:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S499: A to neuvažujeme možnost, že ve dne může být vyčerpaná kapacita a v noci je prd vidět...

Ať si z toho JirkaXXXL dělá ouřad, to se ještě dá pochopit, ale takový ty postoje "nevemu a přes to nejede vlak" mi už přijdou za hranou.
Poklop D400
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.80.234.119
Odesláno Neděle, 05. srpna 2012 - 23:35:03    Odkaz na tento příspěvek  

A nešlo by na lokomotivu dočasně nainstalovat HD kameru se záznamem? A po projetí tratě ji zase sejmout a následně prohlížet už jenom záznam? Při rychlosti vlaku 40 m/s toho člověk sám moc neuvidí a když se chce na něco zaměřit, tak už je to pryč.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3353
Registrován: 11-2006
Odesláno Pondělí, 06. srpna 2012 - 03:09:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mně se líbí tyhlety vaše strkanice. V Praze na MHD jezdí několik různých dopravců. Ani by nás nenapadlo poslat do háje kohokoliv z řidičů, kdo by chtěl svézt, nebo kdo by si dělal "poznání". Kdo to udělá, rázem má věčnou nálepku všeho možného, jenom ne kolegy a časem se mu to vrátí i s úroky.
Pro mě řidič z "konkurenční" firmy v Praze jako řidič z Košic. Rozdíly nedělám a přijde mi to na hlavu. Na trati a na silnici dělá každý stejnou činnost a nezáleží, jak se hejskové nahoře spolu domluví nebo nedomluví.
Jestli si zrovna těma svýma depilovanýma prackama nepotřesou a budou na sebe dělat bububu, s tím nemá nic společného řidič, nebo fíra. Musel bych se propadnout hanbou, kdybych někoho z tohohle důvodu poslal do háje.
Placené zastavení? To říkám cestujícím, na kolik korun přijde zbytečný rozjezd autobusu, když zbytečně zmáčknou znamení a potom nevystoupí.
Ale abych si nechal dávat potvrzení, že nějaký traťovák chtěl někde zastavit a vysadit a má to do koruny zaplacené. Proč...??? Když nezastavím traťovákovi, tak mi tam vběhne harant a když to před ním dobrzdím, ukáže mi "jedničku" uteče do lesa a já jedu dál. Mám volat policii a všechen dispečerský aparát Evropy a nechat si ho pověsit za nohy na strom a vytřást z něj drobné za zbytečný rozjezd? Uznejte, že se to nikdy nepodařilo.
A když nevyběhne harant, tak v cíli mi řekne výpravčí, že budu šíbovat trochu déle protože xxx. Propálím stejně nafty.

Říkám, je mi to fuk. Po tom, co mi nejeden řidič od Jančury na společné konečné sám od sebe nabídl kafe, bych to udělal i pro řidiče SA, protože jen někteří nasákli ten kreténismus svého šéfa, ale ne všichni a k tomu se musí přistupovat podle konkrétního člověka.

Počkejte, až si to necháte zajít tak daleko, že vás od ČD výpravčí SŽDC požene lopatou, až si budete chtít zalít kafe, nebo umýt zasviněné ruce od opravy vybrajglované 70 let staré elitní rychlíkové mašiny, kde už od dob Velké a Slavné dráhy let socialistických nefunguje umyvadlo. Tohle hrdinství bych si dovolil jedině, kdyby mi zaměstnavatel zajistil odpovídající podmínky. A proč bych to vlastně dělal? Abych si na někom vybil frustraci a našel si důvod, že on je SŽDC a já ČD?
O mně tu kdosi prohlásil, že jsem "pubík" který neví co chce, přitom právě tyhle přetahovanice mně přijdou pubertální a navíc kontraproduktivní. Pro pravdu se někdo zlobí, tak se zlobte kdo chcete...

(Příspěvek byl editován uživatelem ML636.)
Rebel Yell
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1744
Registrován: 3-2010
Odesláno Pondělí, 06. srpna 2012 - 07:02:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ml636: ač ne vždy zcela souhlasím s Tvými řádky, tak s posledníma dvěma odstavci souhlasím stoprocentně. Ono tohle fungovalo i za unitární železnice, když někdo moc prudil, tak to dostal brzy sežrat
Tunel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 43
Registrován: 12-2008
Odesláno Pondělí, 06. srpna 2012 - 07:48:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den,
železnice očima odborové organizace,
srpnový zpravodaj:
http://www.railian.com/Vrsovice/Zpravodaj/srpen2012.html
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2267
Registrován: 12-2006

Odesláno Pondělí, 06. srpna 2012 - 09:52:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Ml636: Přesně. Plně s tebou souhlasím. Rozlišovat, jestli je fíra od RJ, UNI nebo AWT je postavený na hlavu. Jednou je to fíra a hotovo. Plný souhlas.
ICQ:349 415 692
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2155
Registrován: 7-2006

Odesláno Pondělí, 06. srpna 2012 - 10:37:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rozlišovat, jestli je fíra od RJ, UNI nebo AWT je postavený na hlavu.

Toto rozlišuje jen naprostý řekněme "dement",jelikož na kolejích je nezbytná vzájemná spolupráce,aby "TO JEZDILO" a ne se nervovat a hádat,bo pak jde věškerá práce tzv. do kopru ... A chovat se ke kolegům tak,jak se chovají oni k Vám .. někdy si raději dvakrát přešlápnout,než řéct něco,čeho bych pak třeba litovala .. každej je nějakej a každý den není posvícení ...

P.S. Ale nikdy si nenechat tzv. kálet na hlavu .. a umět se nedat a případně ozvat .......to je umění spolupráce,bo někdy i ten protihráč může mít pravdu nebo lepší řešení .....což znamená nestydět se za to,že přiznám chybu třeba ...


ICQ 237-113-861
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1625
Registrován: 5-2009

Odesláno Pondělí, 06. srpna 2012 - 11:16:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dotaz jaký je rozdíl mezi polskou mašinou EU 07 a ET 41 ???? řešíme problém v přechodnosti HV v tabulkách je EU 07 ale ET 41 není?
S4991023
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 852
Registrován: 9-2003

Odesláno Pondělí, 06. srpna 2012 - 12:09:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej: Já jsem si prohlédl i příspěvky strojvedoucího Jirkxxxl, co je u dráhy 34 let a má ve všem jasno, strojvedoucí nikdy za nic nemůže, je potřeba pozavírat GŘ ČD a ČDC a inspektroy od DI i v různých diskusích mimo K-R. Takže teď mám já jasno, co se jeho týče.
Rychlíková laminátka

Pravda, láska a elektrická trakce zvítězí nad lží, nenávistí a trakcí dieselovou.
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3508
Registrován: 11-2007
Odesláno Pondělí, 06. srpna 2012 - 12:33:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dispečer: ET 41 jsou v podstatě lokomotivy EU 07, provozované trvale ve dvojici, takže bylo možno vynechat vybavení "vnitřních" dvou stanovišť strojvedoucího a nahradit je přechodem mezi stroji. U nás (tedy dnes na Slovensku) je obdobně řešena ř. 125.8 a 131. Takže předpisově je s tím nakládat nejspíše jako s dvojicí lokomotiv, řízených na kabel jedním strojvedoucím. Každá z těch lokomotiv je jinak schopná jet i samostatně.
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1626
Registrován: 5-2009

Odesláno Pondělí, 06. srpna 2012 - 13:07:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No já doufám že to tak je, řešením předpisově.Jako u řady 131 nebo 125.8. Tohle nás hned napadlo, že je to podobné. Spíš mě zajímalo zda tam není ještě jiný rozdíl.Ale každopádně díky. Uvidíme zda SŽDC zapracuje nějakou změnu nebo výnos v tabulkách, či předpise.Tam to rozhodně není....
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 648
Registrován: 9-2011
Odesláno Pondělí, 06. srpna 2012 - 13:13:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Intelp.> Proč každý průvodčí po přestupu musí kontrolovat IN kartu, když podle razítek vidí, ze už to zkontroloval kolega před ním?
Protože cestující by to zneužili
(Kolega s In-K koupí levnější lístek z Plzně do Ostravy, sám dojede jen do Prahy (protože má holku v Praze), tady vám ho předá a vy bez In-K pak neoprávněně jedete se slevou...)
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3509
Registrován: 11-2007
Odesláno Pondělí, 06. srpna 2012 - 13:21:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dispečer: Co jsem nejpodrobnějšího okamžitě dostupného našel je zde:
http://pl.wikipedia.org/wiki/EU07

Co je na tom zajímavého: Tři lokomotivy ET 41 dnes jezdí jako EU 07 (po zničení jednoho dílu a dovybavení druhého stanoviště strojvedoucího). Navíc váha EU 07 se pohybuje od 80 t do 83,4 t dle provedení, rovněž jsou drobné rozdíly i v délce vozidla.
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1627
Registrován: 5-2009

Odesláno Pondělí, 06. srpna 2012 - 13:31:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo na to jsem taky koukal:-)
No víme, že technicky je všechno ok, ale administrativně (předpisově) je v tom bordel. Problém by pak nastal, případě nějaké MU. Všichni víme po čem všem se pak jde.A stačí jedna mála blbost...... No je to stejně v podstatě jedno, za přechodnost hnacích vozidel a úkony k tomu spojené si dneska dopravce odpovídá sám :-).
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Pondělí, 06. srpna 2012 - 18:34:25    Odkaz na tento příspěvek  

S4991023 : jistě započítá > ČD vlaků v osobce jede denně řekněme 7 000 = 2 555 000 vlaků za rok, denně si objedná SŽDC výkon za 5 000 korun, ročně 1 825 000; na vlak nárůst 0,71 Kč ... a v přepočtu na vlakové kilometry suma v řádu tisícin koruny ...

Nikde není napsáno, že určité pracovní profese SŽDC s.o. na základě vzájemné dohody mezi "nejvyššími šéfy" nebudou mít příslušné oprávnění ...

ad Ml636 : pokud se dostanete na lokomotivu, tak netahejte čerta za ocas.
Až takhle kolegiálně vezmete někoho "bez oprávnění" na stanoviště a objeví se tam "kontrolor vozby" nebo jiný nadřízený, tak se na vaší výplatní pásce objeví částka o něco menší než obvykle a není vyloučeno, že nafasujete "žlutou kartu". Na fírcimře vás budou mít za hlupáčka ...

Dobré úmysly často dláždí do pekla ...

ad Němec_z_ova : přeprava výpravčího na stanovišti je umožněna D2 / 1278, s tím není problém.
S4991023
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 856
Registrován: 9-2003

Odesláno Pondělí, 06. srpna 2012 - 19:47:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ziki: Za pět tisíc tu mašinu možná tak nastartuješ, ty výkone. Jsi prostě vzorový modrogum. Jistěže budou určité provozní profese mít oprávnění, naštěstí nemají SŽDC ani většina dopravců ve vedení žádné Zikiovce.
Rychlíková laminátka

Pravda, láska a elektrická trakce zvítězí nad lží, nenávistí a trakcí dieselovou.
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 763
Registrován: 3-2010

Odesláno Pondělí, 06. srpna 2012 - 20:52:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milánkové, když mi na stanoviště vleze kdokoliv, a má k tomu oprávnění, budiž,rád si pokecám a směna lépe utíká.Ale vám vám nedochází, co se může stát v extrémní situaci. Kdysi,je to už pár let, jel na stanovišti na poznání strojvedoucí a ta mašinka se potkala na přejezdu s náklaďákem ,který vezl písek. Ten strojvedoucí tam umřel, v tom písku, kterého bylo na stanovišti až po strop, se udusil.Umřel proto, že nikdo nevěděl, že tam je.Já nejsem vůbec pro žádné kastování či cokoli podobného, ale nenechám se zavřít za něčí šlendrián...máš na to papír? Jsi vítán. Nemáš? Máš smůlu.
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 764
Registrován: 3-2010

Odesláno Pondělí, 06. srpna 2012 - 20:58:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě něco, jak napsal MZ,nedávno za cizí osobu na stanovišti dostal kolega žlutou s výstrahou a celé prémie,bylo to ve "škole". Za to mi dělat dobroděje nestojí, chodím do práce, abych vydělával...
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2274
Registrován: 12-2006

Odesláno Pondělí, 06. srpna 2012 - 21:05:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Jirkaxxxl: To jsi slyšel dobře, ale jeden stačil utéct do strojovny a druhý tam zůstal, ale nic se mu nestalo. Nicméně. Když mám vstup na stanoviště a jdu si dělat seznání, tak jak zjistí, když vemu ten tvůj extrémní případ, že tam jsem? Strojmistr mi dá papír a řekne udělej si seznání a na papír si nechej potvrdit s kým, jakého depa, na jakém vlaku jsi si dělal seznání a přines mi to. To je celé, takže ikdyby se takové neštěstí stalo, tak těžko někdo může tušit, jestli jsem tam jel nebo ne. Ale jak vidět, je to depo od depa.
ICQ:349 415 692
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 765
Registrován: 3-2010

Odesláno Pondělí, 06. srpna 2012 - 21:17:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Corlline, tenhle strojvedoucí,co si dělal poznání, to nepřežil.Druhého vyhrabali včas. To on se začal shánět po druhém kolegovi,když "přišel k sobě".Bylo učiněno geniální opatření, druhá osoba na stanovišti se zapisovala do knihy předávky. Bylo to za Jakeše, v době, když ještě byly ČSD.
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2275
Registrován: 12-2006

Odesláno Pondělí, 06. srpna 2012 - 21:36:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Jirkaxxxl: V té době jsem chodil ještě na základku
ICQ:349 415 692