K-report
 

Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 02. 08. 2012  

Diskuse K-report » Archiv 2012 » Železnice » Všeobecná železniční diskuse » Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 02. 08. 2012 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2047
Registrován: 4-2009

Odesláno Úterý, 24. července 2012 - 22:05:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad. Vrbenka: K 31. 12. 2009 z provozování trati AWT vycouvalo a bylo nahrazeno Viamontem.
Viz: Tady.
Jo, a případná nákladní vozba v režii ČDC.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2396
Registrován: 4-2006
Odesláno Středa, 25. července 2012 - 09:16:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Němec_z_ova: Vrbenka je nadále provozována AWT - viz Prohlášení o dráze
Es499009
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1087
Registrován: 2-2009

Odesláno Středa, 25. července 2012 - 21:37:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdo si hraje,nezlobí.
www.youtube.com/watch_popup?v=6VAuPPufNro
2 honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 146.0.73.14
Odesláno Čtvrtek, 26. července 2012 - 00:45:29    Odkaz na tento příspěvek  

honzaklonfar: "tak říkajíc relevantní" = "nejsou relevantní"
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3164
Registrován: 2-2009
Odesláno Čtvrtek, 26. července 2012 - 11:36:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fotograf6 - a jsi si zcela jist ?? Čas ukáže, kde je pravda.
Bilbo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 19
Registrován: 5-2012

Odesláno Pátek, 27. července 2012 - 10:45:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Se vrátím k bouřkám, vono když máte bedny plné drobné elektroniky, pak celá dráha je skoro na plovoucí zemi, to stačí nepřímý zásah a hoří to všechno klidně i kilometry daleko, navíc tam chybí jiné vopatření, to třeba zajiskří od součástek na šasi bedny a problém je vyroben, hoří to i přes galvanicky oddělené vstupy/výstupy... takže když se blíží bouřka, vlakem nejeďte, je totiž pravděpodobnost, že nedojedete...
Zde malá ukázka, jak dopadla jedna deska při plným zásahu, výboj byl tak silný, že se vypařili polovodiče aj cesty
4 Blbo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.47.204.121
Odesláno Pátek, 27. července 2012 - 12:46:20    Odkaz na tento příspěvek  

Bilbo Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 19
"když se blíží bouřka, vlakem nejeďte, je totiž pravděpodobnost, že nedojedete..."

Ty si raději lehni do postele co nejdále od všech elektrospotřebičů, aby na tebe nemohl ani blesk z čistého nebe. A vem si tam knížku na opáčko češtiny: "se vypařili polovodiče", "vono", "vopatření", ...
Bilbo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 20
Registrován: 5-2012

Odesláno Pátek, 27. července 2012 - 13:29:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

4 bilbo -> téda na fejsbůku by si měl hodně velkej orgáč a asi by si tam některý pisálky nerozdejchal, do tý postele by sis měl lehnout právě ty, nějaká čegina mi je u frňáku a až budu psát slohovku třeba k těm opravám desek, tak si to nechám čítačem vopravit, jinak píšu jak mi frňák narostl, bo na to dlabu a furt čumět do pravidel pravopisu jak debil nebudu, výhoda čeginy je f tom, že to možu natlačit ruznorodě a sténak to bu hňápat, kapiš?
4 Blbo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.47.204.121
Odesláno Pátek, 27. července 2012 - 14:42:53    Odkaz na tento příspěvek  

... se pak nediv, že jsi se svým i/y za debílka.
Jezevec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 75
Registrován: 10-2010
Odesláno Pátek, 27. července 2012 - 17:16:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bilbo I účastnické desky digitálních ústředen a bloky usměrňovačů občas po bouřce krásně smrděli.
To ,jak se uzemňuje vlastě ukolejňuje na dráze, jsem netušil.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Sobota, 28. července 2012 - 17:16:59    Odkaz na tento příspěvek  

ad Fotograf 6 : podle zákulisních informací, tak říkajíc kuloárních zdrojů, se ostatní akcionáři začali chovat jako akcionáři, to znamená chtějí se domoci výnosů ze své investice do akcií a paníze, které "zlý" spoluakcionář pan Šatava (jako velký chéééf) vracel ve formě investic do podniku, chtěji proměnit v tučné dividendy, které zvýší jejich životní úroveň ... na investice pak nebude ...

Nic nového pod sluncem - podobné chování akcionářů soukromých společností vedlo císařskou Vídeň k vydání zákona o postátňování soukromých železnic. Akcionáře zajímaly zisky, nebylo peněz na údržbu vozidel.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Sobota, 28. července 2012 - 17:34:10    Odkaz na tento příspěvek  

ad S200 : nejen prohlášení o dráze, ale i "kursbuch" uvádí jako provozovatele dráhy AWT.

Ne www AWT jsem nic podrobnějšího nenašel, nákladka by tam měla být provozována AWT ... k čemu by ta trať jinak AWT byla ?
S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2401
Registrován: 4-2006
Odesláno Sobota, 28. července 2012 - 22:23:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Miroslav Zikmund: AWT je jen provozovatelem dráhy, pravidelně tam neprovozují ani osobní ani nákladní dopravu. Nevím proč si tu trať drží (ani na svých stránkách se k ní nehlásí, nepočítám-li historii) a netuším jak je postavena nájemní smlouva.
Kresta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 318
Registrován: 7-2002
Odesláno Neděle, 29. července 2012 - 07:12:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím, mám dotaz. Věděl by někdo historii vývoje názvu zastávky Praha-Holešovice zastávka s datováním? Díky předem.
adr
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.179.21.111
Odesláno Neděle, 29. července 2012 - 09:13:29    Odkaz na tento příspěvek  

Trupak -Nerýpej do p.ŽALUDA ,je to přece pan Všeználek.Když jsem mu při jedné příježitosti navrhl ať se radši se mnou sveze na lokomotivě v plném provozu (dělnické vlaky),aby pochopil podstatu problému,tak odvětil,že to není potřeba.Pochopil,že by asi nedostal povolení ke vstupu na lok .Slušně jsem vycouval,neznaje slov.
Plešoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2712
Registrován: 9-2005
Odesláno Pondělí, 30. července 2012 - 13:20:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Něco pro zasmání. Já vím, cizí neštěstí..., jenže volovi se smát budu:

Mostečtí kriminalisté hledají zloděje kovů s popálenýma rukama. U železniční tratě přesekl kabel, ve kterém byly tisíce voltů. Na místě po něm zůstala jen roztavená sekerka.
Zdroj: http://usti.idnes.cz/zlodej-presekl-kabel-u-zeleznice-do-mostu-f1 s-/usti-zpravy.aspx?c=A120730_130741_usti-zpravy_alh

Pozn.: asi před dvěma lety stejně dopad blb ve Voticích. Tam přesek 25kV kabel provizorního napájení troleje. Našli ho popáleného ve špitále a vercajk vypadal jak předtím, než ho vyrobili

(Příspěvek byl editován uživatelem Plešoun.)
Neoficiální web IV.železničního koridoru
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.92
Odesláno Pondělí, 30. července 2012 - 13:45:10    Odkaz na tento příspěvek  

jelikož pod článkem není diskuse, tak se musím ptát:"Kdo to byl, kdo byl?" a dále pokračující text druhdy populární písně českých dechovek.
Mol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 881
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 30. července 2012 - 13:47:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asi špatně koukám, ale diskuzi tam vidím...

(Příspěvek byl editován uživatelem mol.)
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.92
Odesláno Pondělí, 30. července 2012 - 14:08:24    Odkaz na tento příspěvek  

Mol: opravdu nebyla. Teď je a nese se v duchu mnou vzpomenuté písně :-)
Mol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 882
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 30. července 2012 - 14:16:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale musíte mít vždycky pravdu, že ano? První příspěvek tam je z 13:16, což je pět minut po uveřejnění článku a skoro půl hodiny před vaším příspěvkem...
Plešoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2713
Registrován: 9-2005
Odesláno Pondělí, 30. července 2012 - 16:19:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tu diskusi pod článkem vřele doporučuju prozkoumat
Neoficiální web IV.železničního koridoru
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.251.98
Odesláno Pondělí, 30. července 2012 - 16:29:04    Odkaz na tento příspěvek  

Mol: pravdu mít nemusím, byl jsem 20 let ženat... Po zveřejnění článku tam diskuse opravdu nebyla, myslím že ji umít najít. Kde berete jistotu, že jsem příspěvek psal ihned po přečtení článku? Prostě jsem reagoval na K-reportu později. Jak prosté, milý Watsone!
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Pondělí, 30. července 2012 - 19:50:11    Odkaz na tento příspěvek  

ad adr : generální ředitel ČD + jeho náměstci mají vstupku

- jízda ve služebním voze
- jízda nákladním vlakem
- jízda na stanovišti strojvedoucího

z titulu funkce ...
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3337
Registrován: 11-2006
Odesláno Pondělí, 30. července 2012 - 20:40:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pan Žaluda by si přece nešššpinil sssvoje ruččiččky, kdyby měl vyšplhat na stanoviště. Pravděpodobně by mu i ujela lakýrka a hodil by záda na šutry.
To i bývalý generální Dopravního podniku si alespoň na oko vyzkoušel řízení tramvaje. Už jen to přijít "tam dolů" mezi běžný lid a nejnižší zaměstnance, je za jeden bod navíc. Stejně byl úplně mimo realitu.
Pan Žaluda se pravděpodobně na vlak maximálně podíval v kalendáři ČD. Nejlepší ředitelé jsou ředitelé, které si firma vychovává od píky. Kdo vydrží 20 let, projde všemi potřebnými školami, z těch nejlepších se můžou rekrutovat ředitelé. Ale to se tady nenosí... Tady se přelévají manažeři z podniku do podniku a hlavně ve státních podnicích jsou to většinou průseráři - putovníci. Jeden rok tady, druhý rok tam, třetí rok nás zase upíchnou dělat průsery jinde.
Rebel Yell
podzemí
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.93.1
Odesláno Pondělí, 30. července 2012 - 20:46:35    Odkaz na tento příspěvek  

Kdyby obecentsvo zajímalo, kde zakotvil proslulý novátor Záruba, tak si jej platíme jako poradce náměstka GŘ SŽDC pro modernizaci (aneb duo Šlegr-Záruba opět na scéně).
4 Ml636
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.47.80.177
Odesláno Úterý, 31. července 2012 - 00:54:04    Odkaz na tento příspěvek  

Ml636: "To i bývalý generální Dopravního podniku si alespoň na oko vyzkoušel řízení tramvaje."

... a v hrubém rozporu s vyhláškou 101/1995Sb.
Neměl ani to základní zákonné minimum, které měl mít než si sednul do šaliny v provozu.
host 2
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.161.141.95
Odesláno Úterý, 31. července 2012 - 01:35:48    Odkaz na tento příspěvek  

4 Ml636

Hm a když mě jako patnáctiletýho kluka nechali při dni železnice popojíždět po Pardubicích s Adélou, tak jsem taky neměl zákonné minimum a stalo se co? Leda h...o... Zase to tak nedramatizujete.
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1702
Registrován: 3-2010
Odesláno Úterý, 31. července 2012 - 08:44:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

host 2: ono je to dvojsečné...samozřejmě, že se stalo h...o, jenže dnes fakt nevíš, kdo se toho chytne.
Vždyť jak jinak se většina z nás dostala k železnici, než že jsme se vozili na mašině, často za kontrolérem nebo u výpravčího točili nejen klikou induktoru...pak se nemůžeme divit, že nemáme zaměstnance s duší ajznboňáka, který má zájem a nemá problém udělat cokoliv navíc, ale jen vydělávače peněz
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2227
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 31. července 2012 - 12:04:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Přednosta: Bohužel to je znát i na těch mašinách a průserech. Pokud někomu na železnici o na té práci záleží, tak je to znát, pak je ta druhá sorta, která řekne, že návěstidlo není zeď a je mu jedno, když to návěstidlo projede. Máme mezi sebou dost kluků, bývalých kamioňáků, kteří si myslí, že je úplně jedno jestli řídí lokomotivu nebo kamion. A lepší už to nebude....
ICQ:349 415 692
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1704
Registrován: 3-2010
Odesláno Úterý, 31. července 2012 - 12:09:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

řekne, že návěstidlo není zeď
To neslyším poprvé...vraždil bych!!
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2228
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 31. července 2012 - 12:23:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Přednosta: Když vidím, jak s tím někteří jezdí. Letí k návěstidlu na kterém je stůj a na poslední chvíli brzdí na rychlobrzdu, tak co k tomu chceš dodat???
ICQ:349 415 692
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.92
Odesláno Úterý, 31. července 2012 - 12:33:38    Odkaz na tento příspěvek  

informace pro "mol" - dneska na idnesu inverzní situace. Ke článku http://zpravy.idnes.cz/romske-ghetto-prednadrazi-v-ostrave-d78-/d omaci.aspx?c=A120731_1810663_ostrava-zpravy_jog
diskuse byla a už není.... Na vojně, dráze a v novinách se situace mění každým okamžikem :-)!
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3340
Registrován: 11-2006
Odesláno Úterý, 31. července 2012 - 12:33:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kamioňáci na dráze? To se někdo má, že už ten rajčák má. Oni se s tím neserou ani na silnici, takže na dráze se po letech prasečení těžko přeučí jezdit plynule. ...Dokud něco neprohrčí, pak budou mít v lepším případě na dílně o čem přemýšlet.
Rebel Yell
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1706
Registrován: 3-2010
Odesláno Úterý, 31. července 2012 - 12:37:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K tomu není co dodat, to je zase jen o tom, jaký vztah má k tomuto povolání, jak u práce myslí a jestli vůbec má nějakou fírovskou čest...i když ne vždy se nepovede zastavit jako do peřin, přesto musím s tím cílem konat.
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3933
Registrován: 3-2004
Odesláno Úterý, 31. července 2012 - 15:28:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Letí k návěstidlu na kterém je stůj a na poslední chvíli brzdí na rychlobrzdu

Inu, takhle jezdí 90% řidičů na českých silnicích, tak si holt odnášejí zlozvyky i jinam.
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2229
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 31. července 2012 - 15:55:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak ale ať se pak nikdo nediví, že je tolik projetých návěstidel...
ICQ:349 415 692
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 749
Registrován: 3-2010

Odesláno Úterý, 31. července 2012 - 20:37:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dovolím si poznámku k příspěvkům na konci této diskuse. Ano, vůbec se mi to nelíbí a kdybych mohl, jdu z fleku do důchodu.U dráhy mám odslouženo poctivých 37 roků.Jenže teď je jiná doba. My jsme začínali s lopatou na páře, pak pár roků na topírně a zálohách,dále nějaký čas letmo, podle angažovanosti.No a na lepší výkony ? To už muselo být hodně zle. V současnosti je to jak za Tondy Zápotockého.Strojvedoucí bez zkušenosti vozí osobáky a rychlíky, protože díky nesmyslnému rozdělení ČD nemají praxi kde získat.My starší jsme si většinou své práce vážili, měli ji jako povolání, ti mladí (ne všichni, jsou mezi nimi dobří kluci,šikovní a pálí jim to mnohem líp než nám)jsou dotčeni, když místo rychlíku "dostanou" jen osobák. Inu, je jiná doba...
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2233
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 31. července 2012 - 21:20:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Jirkaxxxl: Tak já jsem zkončil na osobákách, občas na záloze a jsem spokojenej. Jsem taky rychlokvaška(ale né vlastní vinou) a rád za to nejsem. Všechno jsme se museli nabušit ve velice krátkém čase, ale to už se tu řešilo několikrát. Nicméně, záleží jestli se to bere jako zaměstnání, nebo jako práce, kterou má člověk i jako koníčka
ICQ:349 415 692
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Úterý, 31. července 2012 - 21:36:40    Odkaz na tento příspěvek  

ad Přednosta : jenže ono to začínalo už tím, že mnoho zaměstnanců začalo svoji profesní kariéru už v 15 letech buď v železničním učňáku nebo na nějaké té SŠ železniční "sorboně" (kam se šlo více méně cíleně - výjimky taky existovaly), případně postupně obé, mnozí pak na VŠ ... jeden podspolužák to dokonce dotáhl na generálního ředitele ...
Při té školní nebo předprázdninové provozní praxi se pod dohledem sedělo za kontrolérem nebo s červenou čepicí vypravovaly vlaky ...
Z naší SŠ třídy sice "u dráhy" je po těch letech necelá třetina ...
"Z ulice" do profesí strojvedoucí / výpravčí nebo na někdejší provozní oddíl / správu dráhy prakticky nepřicházel nikdo. I výcviková doba
Dneska si o tom lze jen povídat.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3345
Registrován: 11-2006
Odesláno Úterý, 31. července 2012 - 21:57:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Corllin: Nebuď nerad, jezdíš očividně bez průserů, takže i rychlokvašky můžou být dobré. Škoda těch Švejků...

Mě na tom celém štve jen jedna věc. Že si kandidáti z ulice dost často neváží, že můžou na mašinu a že se tam tenkrát dostali v rámci hromadného nabírání lidí a nemuseli řešit, že je pořád plno a nikdo neví, kdy to povolí.
V dnešní době by si takovéhle práce vážit měli. Je to přecejen ještě trochu povolání, které se dnešními zprzněnými kritérii nebere jako podřadné a je to svým způsobem jistota a snad ještě nějakou dobu vydrží.
Rebel Yell
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 750
Registrován: 3-2010

Odesláno Úterý, 31. července 2012 - 22:02:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Corlline,pozor, do závorky jsem napsal : ne všichni, jsou mezi nimi dobří kluci,šikovní a pálí jim to mnohem líp než nám....
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2234
Registrován: 12-2006

Odesláno Středa, 01. srpna 2012 - 14:09:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Ml636: Bohužel je to tak. Já jsem tuhle práci chtěl dělat celý život a podle toho taky tak jednám. Podle toho kluci, co přišli z ulice a mají to jako zaměstnání, to nemluvě o Slovácích, kteří zavítali do našich řad a při konverzaci s nima, aby si člověk vzal slovník jelikož jim úřední jazyk nic neříká je věc další. Je to vidět na tom, jak s tím jezdí. Já bych tý mašině rozhodně do těla tak nedával, ale to je o tom vztahu nevztahu.
Ad Jirkaxxxl: Já jsem to spíš bral jako povzdechnutí. Když srovnám svojí jízdu co by kandidáta, tak jsem narazil na ty dobré lidi, kteří se mi věnovali. Hodně se snažím okoukat popř. odposlouchat co a jak. Upřímně bych si ten výcvik taky rád prošel delší, odjezdil si něco jako pomocník a koukal se těm starším chlapům pod ruku co a jak dělají. Je jasné, že ve finále má každý svůj styl, ale ten se většinou rozvíjí pozorováním a tím, co mi vyhovuje....
ICQ:349 415 692
Bob1478
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.107.39
Odesláno Středa, 01. srpna 2012 - 15:06:45    Odkaz na tento příspěvek  

Corllin:tesat do kamene...není nad to pochytat různé finty od zkušených"fronťáků",kteří jsou ochtoni se podělit a mají trpělivost s rychlokvašákem
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1708
Registrován: 3-2010
Odesláno Středa, 01. srpna 2012 - 17:05:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S posledními příspěvky nezbývá než souhlasit
Na druhou stranu je třeba si uvědomit, že každá mince má dvě strany. Ta ideální je, když se zkušený fíra ochotně věnuje zácvikáři a ten ochotně tyto zkušenosti přijímá.
A pak je ta druhá strana, když jeden z nich na to sere...bohužel je spousta takových případů Ale je to dané situací v celé naší společnosti...
Honza215
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3372
Registrován: 8-2005
Odesláno Středa, 01. srpna 2012 - 17:18:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnešní doba je holt dost složitá no. Taky patřím mezi "rychlokvašky" , ale chtěl jsem (podobně jako kolega Corllin) dělat tu práci už odmala. Táhne mi na 23, přes rok jsem na tu práci čekal. Technický mozek sice nejsem, nicméně po všem zvládnutém jsem jezdil 9 měsíců na záloze a teď jsem 2. měsíc na trati. Kolegové jsou různí, někdo prostě furt předhazuje, že když začínali oni, že dělali to a to a na trať se dostali až po 3 letech. Vždy s nimi souhlasím, ale říkám, že v dnešní době regin, řídících vozů a hlavně jen osobních vlaků je už dost těžké být pomocníkem strojvedoucího. Představa, že budu jako pomocník sedět půl dne na 814 na tom verpánku vedle fíry a sledovat, jak "mačká tlačítka" je přímo děsivá. Ale pokrok se holt zastavit nedá.

Když jsem tu četl, jak jeden mladý adept na strojvedoucího se těší, že bude vozit rychlíky a nechce skončit na 810, upřímně jsem se tomu trochu podivoval. Představa jak vezu rychlík s brejlákem a 7 vozy je sice hezká, ale upřímně vám řeknu, že mě nic takového neláká. Dneska jezdím široko daleko s 810 a 814 a občas se dostanu i na zálohu a nemůžu si vůbec stěžovat . V rámci jedné výluky jsem dostal příležitost si udělat poznání na jisté trati, kde jezdí 810. Bez váhání jsem přijal a dnes jsem za to rád. Protože není nic hezčího než se solo 810 letět 8 pětek, házet tam ručně I-II-IIB. Ze dveří se na vás usmívá pěkná vlakvedoucí, na peronech samý pěkný baby. Vždyť co může být hezčího. . Proč bych měl chtít vozit rychlík, kde poletím 2 hodiny tam, 3x zastavím a 2 hodiny zpět. To opravdu zatím nemám v plánu

A co se týká slováků ? Měl jsem tu čest být v kurzu asi s 10 kousky. Některé to evidentně bavilo a dneska z nich jsou dobří strojvedoucí bez průserů. A ty co to nebavilo a těšili se, jak sednou hned po záloze za rychlík, tak byli převážně odejiti od V-08, někteří i od zákonitých. A Ti co přežili a na několikátý pokus se jim to podařilo, tak už pár průserů měli. Ale jak říkám, nelze říci, že slovenský fíra je špatný. Je to prostě kus od kusu. Stejně jako u nás

Já se celkově k té práci snažím přistupovat tak, abych udělal to co mám, dovezl cestující tam, kam chtějí a nic nikde neprojel. Když mi někdy nevyjde pomalá a z 60 mi to místo na 30 zbrzdí na 18, tak mě to naštve a řeknu si, že příště to musím lépe vychytat. Když udělám při brzdění vidle, tak mě to štve taky.

Ale nejvíce člověka potěší, když po skončení šichty přijde vlakvedoucí a upřímně řekne, že na začínajícího kolegu byla jízda má jízda vynikající a bez sebemenších problémů. To se pak člověk do té práce rád vrací a snaží se opět o to, aby všechno bylo bez problému !
http://www.regionovy.cz - Stránky o motorových jednotkách 814
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1709
Registrován: 3-2010
Odesláno Středa, 01. srpna 2012 - 17:31:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když mi někdy nevyjde pomalá a z 60 mi to místo na 30 zbrzdí na 18, tak mě to naštve a řeknu si, že příště to musím lépe vychytat.
Ano, přesně o tom to je. To, že se něco nepovede je lidské, ale prostě mě to musí nutit, abych byl příště lepší. Ale to by mělo platit v každém povolání, v každé naší každodenní činnosti
J. Kačírek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.143.253
Odesláno Středa, 01. srpna 2012 - 18:51:40    Odkaz na tento příspěvek  

Corllin, Honza215, pánové neurazte se, ale až tak nevěřím, že to, co říkáte, myslíte od srdce. Nebo jste čestné vyjímky a v tom případě vám patří má omluva. Viděl jsem už po různých cimrách mraky zácvikářů a -možná jsem měl smůlu- všichni svorně tvrdili, že je výcvik dlouhej, že je nebaví, školicí fírové jsou dementi, že bych chtěli jezdit s brejlákem rychlíky, či s dvojkou do Bánovců a ne se s.át někde na záloze. A to není můj názor, to je názor asi 98% zácvikantů.

A můj recept na věc? Po splnění předepsanýho výcviku dát na pět let na nákladní dopravu. Nejdřív někde na hrbu, pak šoupáky, rychloběžky, atd. Tam by se naučili nejvíc, a bez újmy nevinných cesujících, co jim padá batoh na hlavu. Ono brzdit s Taurusem 6 vozů s kotoučema umí i cvičená vopice, ale 2500t uhláků, nebo nějaké směsky, to už hold chce fištrona, nehledě na regulaci rychlosti na spádech, přihlédnutí k možnosti vyčerpání brzdy, trošku přemýšlet při posuzování normativů atd. Viděl jsem pár mladejch kluků, co přešli od ČD do Carga a byla to dost katastrofa.
Honza215
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3373
Registrován: 8-2005
Odesláno Středa, 01. srpna 2012 - 19:39:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

J. Kačírek: s druhou částí souhlas. Náklady by asi byly průser. Ten zácvik tam prostě chybí a sednout z takové reginy na uhlí o 2500 tunách, to by asi byl docela mazec. Před takovou soupravou mám docela respekt

A ohledně prvé části - jen na upřesnění. Já i kolega Corllin už jezdíme, už jsme tím zácvikem prošli. Za sebe můžu říci, že zácvik byly nejkrásnější měsíce na dráze. Po roce, kdy jsem tu svou vysněnou práci konečně vybojoval, tak přišla dílna. Zde souhlasím, že každý měsíc navíc by byl k dobru. Za ty 3 měsíce co jsem tam byl, tak jsem těch věcí poznal opravdu hodně a jak na záloze, tak poté na trati jsem si vzpomněl, že tuhle závadu jsem už někdy viděl a tam bylo hned jednodušší zjednat nápravu. A pak přišel po dalších věcech jízdní zácvik. Nevím, jak jinde. Ale já jsem měl štěstí na samé dobré kolegy, kteří mi toho poměrně dost dali jsem vcelku spokojen. Vyzkoušel jsem si všechno a všude: 704, 714, 742, 754, 810, 814, 854 na lokálkách, za deště, na sněhu, jednou i po koridoru ... Prostě fajn měsíce

A co se týká zálohy ? Člověk může jít na trať po 3 měsících místních výkonů. Byl jsem rád, že jsem na záloze strávil těch svých 9 měsíců. Za tu dobu jsem řešil poměrně dost provozních problémů, které už mě pak na trati nepřekvapí. A rovněž - kdo zná řadu 714, tak ví, že se pořád něco děje. Když na tom člověk tráví od rána do večera, zákonitě ho nějaký problém vždy potká. Každou šichtu jsem něco řešil a vždycky jsem i do toho depa na ten kanál dojel.

Dneska je dost těžké přiznávat na dráze u kolegů, že tu práci dělám srdcem. Protože rázem je poté ze mě mladý naivní blbec (někde se to holt takto bere). A chápu, že i vám se to zdá podivné - ale když po 1 rok jsem den co den komunikoval s ČD ohledně toho, jestli bych u nich mohl nastoupit a povedlo se mi to až po roce, tak o to více si té práce cením!!! A to Ti, o kterých jste se zmiňoval a měli to štěstí, že jeden den se rozhodli býti fíry a druhý den je vzali, nikdy nepochopí. Proto jak říkám, jsem rád, že mám ty své 810 a 814. Taky bych nemusel mít nic a mohl bych prodávat v potravinách
http://www.regionovy.cz - Stránky o motorových jednotkách 814
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1711
Registrován: 3-2010
Odesláno Středa, 01. srpna 2012 - 20:47:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono brzdit s Taurusem 6 vozů s kotoučema umí i cvičená vopice, ale 2500t uhláků, nebo nějaké směsky, to už hold chce fištrona, nehledě na regulaci rychlosti na spádech, přihlédnutí k možnosti vyčerpání brzdy,
Milý pane, nevím kolik a kde jsi toho odjezdil, ale budu trochu oponovat z mých skromných zkušeností...6 vozů s Taurusem bez EDB nebude zas taková pohádka udržovat rychlost, 2500 tun ucelenky uhláků brzdí jako rychlík a ty směsky už dávno nejsou o vyčerpání brzdy
A začínat dnes na nákladech ČDC jako strojvedoucí ČD je poněkud utopie...bohužel.
-QQ-
Neregistrovaný host
Odeslán z: 178.77.216.89
Odesláno Čtvrtek, 02. srpna 2012 - 07:02:02    Odkaz na tento příspěvek  

Pánové, chci se jenom ujistit:
Výlep a údržbu jízdních řádů ve stanicích a na zastávkách má na starosti SŽDC?
Bob1478
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.107.39
Odesláno Čtvrtek, 02. srpna 2012 - 08:54:36    Odkaz na tento příspěvek  

Přednosta: ale taková směska prázdných především Resů,650m délky a připadám si jak učeň(pravda 5let praxe je nic moc)
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2052
Registrován: 4-2009

Odesláno Čtvrtek, 02. srpna 2012 - 09:03:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bob1478: Jo jo, můj první samostatný traťový výkon.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Bob1478
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.107.39
Odesláno Čtvrtek, 02. srpna 2012 - 09:07:17    Odkaz na tento příspěvek  

Honza215:je to o zvyku,já si nedovedu představit ježdění z régiošukem 20km tam a z5,ty máš štěstí na pěkné vlakvedoucí,vidíš pěkné baby(já si toho užil v i busu dosti-i ty negativa)a já zas říkám uhlí si nestěžuje,dřevo hezky voní a pokud nedělám průsery mám klid a kochám se...ale souhlas s tebou léto budiž pochváleno,je na co koukat
Bob1478
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.107.39
Odesláno Čtvrtek, 02. srpna 2012 - 09:19:27    Odkaz na tento příspěvek  

Němec_z_Ova:Č.Tř-Ova,to jsou ty vlaky jo jo,ale vezl jsem jednou vyrovnávku z Lidče s polskýma křapákama(prázdné)a to byla jízda..zabrzdím nic,přidám nic,ještě přidám lehce to začne zabírat,rychlot 70,raz dva tři povolím a?....stojím,ještě,že za mnou nic nejelo
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2239
Registrován: 12-2006

Odesláno Čtvrtek, 02. srpna 2012 - 09:22:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad J. Kačírek: Corllin, Honza215, pánové neurazte se, ale až tak nevěřím, že to, co říkáte, myslíte od srdce. Nebo jste čestné vyjímky a v tom případě vám patří má omluva.
Věř tomu, že aspoň v mém případě, patřím do druhé skupiny. Už samo to, že mám řady od 703 po 151 hovoří za vše. Jediné co mi chybí jsou esa, které bych si rád dodělal. Jsem rád pro své strojmistry přínosem, když mi může dát jakoukoliv směnu bez toho, aby se mi musel koukat do karty jestli mám řadu nebo seznání. Co se týká znalostí řad, tak se s mladšími kolegy hodně doplňujeme o poruchách mašin a vysvětlení předpisů. Mě se stalo tohle a jemu zase tohle, hodně se dozvíme od starších kolegů. Jak jsem psal, měl jsem opravdu štěstí na kolegy, možná je to tím, že patříme ke starším strojvedoucím z těch nejmladších. Přišli jsme v té první větší vlně mladých strojvedoucích. A to, že jsou z nás rychlokvašky, za to ani já, ani nikdo z mých mladších kolegů nemůžeme. My jsme si ten systém nevymysleli, že jsme proletěli od začátku až po zákonité za rok, tak mějte pro to pochopení a berte to tak, že to naše chyba není. Jinak chápu, že se naučit předpisy a všechny schémata + obsluhy mašin nedá naučit za rok. Já jsem měl štěstí, že jsem předpisy řešit moc nemusel, jelikož jsem dělal 11 let signalistu a praxi v provozu nějakou mám.
ICQ:349 415 692
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1714
Registrován: 3-2010
Odesláno Čtvrtek, 02. srpna 2012 - 09:25:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

směska prázdných především Resů,650m délky
Plošiňáky nikdy nebrzdily zázračně, já měl na mysli v porovnání s takovou tou salakvardou před čtvrt stoletím, kdy bylo ve vlaku kdeco, od různých železničních správ, různých brzd často vyčerpatelných a poměrně dost zastoupené vozy bez brzdy. Takové ložené cisterny brzdí také pěkně, ale když u toho nedomyslíš, co dokáže rozhoupaná kapalina...
Nechci to tady nijak bagatelizovat, všichni víme, že každá souprava se chová jinak, ale po dvou zabržděních musí mít fíra jasno co má za hrbem. A hlavně stále se učíme
Hollywood
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 662
Registrován: 7-2009

Odesláno Čtvrtek, 02. srpna 2012 - 10:32:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad. J.Kačírek: Honzu215 znám osobně několik let a říká pravdu.
Pepa Němec, Bob1478: Nj, prázdný Resy to je nevyzpytatelná souprava. Ale polské rakve to je ještě horší...míval jsem tu čest hodně často a o nevyčerpatelnosti jejich brzdy taky vím své.
T 478.2053-2058 čtyřicet dva let.
Bob1478
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.107.39
Odesláno Čtvrtek, 02. srpna 2012 - 11:26:29    Odkaz na tento příspěvek  

Přednosta:já sem Vám rozuměl,ty vyčerpatelné brzdy by podstatně snížily řady nás rychlokvašáků(dvakrát zacvičím s brzdičem a ono nic a průser na světě) Hollywood:a co teprv jak říkají slováci "megaboxy"(Continental Půchov)nekovové jednostranně bržděné malé kolanic nic a pak jak když tě chytne za ocas,jó bez tréninku není vítězů
Hollywood
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 663
Registrován: 7-2009

Odesláno Čtvrtek, 02. srpna 2012 - 11:34:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bob1478: Jo, tak ty jsou taky dobrý tam to chce cpát hned skoro o atmosféru dolů.
T 478.2053-2058 čtyřicet dva let.
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1716
Registrován: 3-2010
Odesláno Čtvrtek, 02. srpna 2012 - 12:06:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bob1478: já jsem se tady přece ani jednou nezmínil o nějakých rychlokvaškách...i méně zkušený strojvedoucí, pokud u práce myslí a učí se, může odevzdat kvalitnější práci než starej floťák, který si myslí, že už umí všechno a podle toho se chová.