K-report
 

Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 15. 08. 2012  

Diskuse K-report » Archiv 2012 » Železnice » Všeobecná železniční diskuse » Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 15. 08. 2012 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1755
Registrován: 3-2010
Odesláno Pondělí, 06. srpna 2012 - 21:49:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdysi,je to už pár let, jel na stanovišti na poznání strojvedoucí a ta mašinka se potkala na přejezdu s náklaďákem ,který vezl písek.
To bylo u těch Káranic nebo kdesi tam? Hmmm, smutné...a těch pár let je víc než čtvrtstoletí.
gp
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.42.226
Odesláno Pondělí, 06. srpna 2012 - 23:15:53    Odkaz na tento příspěvek  

Jirkaxxl: Nezavřou Tě, ani kdybys naboural míchačku nebo cisternu s dusíkem a závozník byl úplně mrtvej. Tvrdit, že se nenecháš zavřít za něco, za co se zavřít nedá, je přizdisráčství. Neříct na rovinu, že se bojíš hlavně o svoje prémie je srabárna.
ad seznání
Neregistrovaný host
Odeslán z: 107.20.153.182
Odesláno Úterý, 07. srpna 2012 - 00:14:46    Odkaz na tento příspěvek  

Jirkaxxxl: druhá osoba na stanovišti se zapisovala do knihy předávky.

Na základě jakého ustanovení? Já jsem se od roku 1973 dodnes nikam do předávky na seznání nepsal a ani nikoho jiného nezapisoval a že jsem toho sjezdil dost a povozil hafo kukaček.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3355
Registrován: 11-2006
Odesláno Úterý, 07. srpna 2012 - 04:32:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MZ: Nechci se přít, jestli je dobře nebo špatně, co platí ohledně další osoby na stanovišti (ne návštěvy, ale osoby zainteresované do přímého provozu na dráze). Jen si myslím, že se některé věci některými lidmi až příliš přepínají.
Já také nesmím oficiálně nikoho vézt při manipulační jízdě, ať je to vedoucí, nebo kolegové. ...a všichni se svorně vyvážejí. Mně to nikdy nevadilo.
Oficiálně se na nádraží nemá použít východu ke vcházení, oficiálně musí státní úředník pracovat pro občany a oficiálně se nesmí chc... močit na veřejných prostranstvích, kam patří i křoví na sídlišti.
Anarchie a ignorování předpisů je průser, ale druhý extrém taky. Nedal bych pokutu za rychlejší jízdu po prázdné a rovné dálnici, ale sebral bych na místě řidičák za 20 km/h jízdu kolem tramvaje, co právě zastavila v zastávce na vozovce a otevřela dveře. Tím je řečeno vše.

(Příspěvek byl editován uživatelem ML636.)
Rebel Yell
Lexa_karel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 521
Registrován: 12-2009
Odesláno Úterý, 07. srpna 2012 - 08:55:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

gp: proč tak silná slova - jste vedle, viz příspěvek Jirky ve 20:58
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 453
Registrován: 10-2009
Odesláno Úterý, 07. srpna 2012 - 11:12:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přátelé,
host do domu, bůh do domu. Jen se dvěma případy budu mít vždy problém. Ten první je, když někdo přijde a bude se chovat jako ve svým chlívě. Tak nevystupují ani naši cviční, kteří se mnou jet musí a beze všeho jet smějí.
Druhý případ je kolega na poznání a není od matky nebo ČDC. To je placená služba a je to stejný, jako by chtěl někdo od jiné firmy jet ve vlaku a chtít svézt proto, že je taky konduktérem. Na to nemá právo a já nemám právo rozhodnout, že jej vezmu s sebou. Ta mašina totiž není moje. P.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Úterý, 07. srpna 2012 - 16:01:52    Odkaz na tento příspěvek  

ad seznání : kdo jel na seznání, ten se nezapisoval. Zapisoval se ten, kdo jel na kontrolní jízdu a zápis se dělal "do knihy VZ". Takový zápis současně fungoval jako kontrola, že tam ten pracovník skutečně byl.

ad Ml636 : zajděte si někdy do lepší knihovny a nechte si vtáhnout týdeník Mladý svět někdy z roku 1988. Tam najdete reportáž jak jistý Martin Beneš (taky jste se tu o něm mohl dočíst) vzal na stanoviště strojvedoucího redaktora Mladého světa a drobet ho povozil...

Byl z toho hezký poprask, Martínek dostal vyhazov, protože vozil na HV člověka bez povolení ... (a ještě další úsměvné zdůvodnění).

U soudu to pochopitelně vyhrál. Zatímco zaměstnavatel tvrdil, že porušil předpis, protože měl na lokomotivě někoho bez povolení - kontrolou na úrovni depa, Provozního oddílu, Správy dráhy totiž nebylo zjištěno, že by pro příslušného redaktora bylo vydáno povolení podle předpisu pro vydání těchto povolenek (předepsaný tiskopis ve svazku).
U soudu ovšem vystoupil jako svědek jak redaktor, tak sekretářka redakce, kteří shodně vypověděli, že povolení k jízdě na stanovišti strojvedoucího měl redaktor vydané někdejším Federálním ministerstvem dopravy plnícím současně funkci vrcholového článku podnikového řízení (jako by generální / ústřední ředitelství).
Pointou (ta byla v záloze pro případný odvolací soud) toho všeho bylo, že strojvedoucí s redaktorem na stanovišti byl - shodou okolností - kontrolován strojvedoucím instruktorem v rámci kontrolního dne nařízeného náčelníkem oddělení 12 PO Praha. Tento kontrolní orgán, jinak z někdejšího LD Praha střed a velmi "pünktlich", lejstro vydané FMD jako odpovídající formu povolení k jízdě na stanovišti strojvedoucího UZNAL ... Formálně vzato totiž do rozsahu znalostí strojvedoucího ani strojvedoucího instruktora nepatřil předpis, který podrobně uváděl, jak má vypadat "povolení k jízdě na stanovišti" a kdo je oprávněn ho vydat.
Paradoxně podle toho předpisu jej nebylo oprávněno vydat FMD ....

Znalost aktuálně platného předpisu O2 je "alespoň" informativní ...
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 454
Registrován: 10-2009
Odesláno Úterý, 07. srpna 2012 - 16:53:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirku,
a mám snad dnes vědomí o tom, jak takové povolení vypadá? Já se pak nedivím třeba velkýmu Jirkovi, že raději nebere nikoho.
Případ Martina B. znám, stejně jako jeho i Tebe z jednoho a téhož spolku, než to ing. Zenkl rozpustil.
Jiný případ. Kolega, vzorňák a fakt poctivec, sledoval výpravu na straně peronu ze své strany. Zleva se otevřely dveře, na mašinu vylezl dědek, v ruce průkazka z DÚ. Obávaná postavička. A prý "pane strojvedoucí, jak to, že jste mě pustil na mašinu a nezkontroloval mě ještě před vstupem na stanoviště?!"
Kamarád je nesmírně hodný a slušný hoch. Já se svou slováckou povahou už bych asi seděl za ublížení na zdraví. Ani se nedivím, že někteří nejen nikoho na mašinu nepouští, ale ještě mají zarýglovaný dveře.
ad seznání
Neregistrovaný host
Odeslán z: 107.20.153.182
Odesláno Úterý, 07. srpna 2012 - 17:01:43    Odkaz na tento příspěvek  

MZ, přesně tak, kontrolní červeně, subkontlolní zeleně. Ale seznávač nikdy nikam - leda do osobního žalovacího bloku fíry.
Tam je to ale o seznání a ne o cvičném, proto se ptám Jirkaxxxl na výnos (nejspíše JPP).
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11030
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 07. srpna 2012 - 17:44:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

fíra na seznání nemá přidělenou konkrétní šichtu?
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2276
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 07. srpna 2012 - 18:10:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Bobo: U nás třeba ne. Jen máš napsanou směnu od - do a jakýma vlakama jedeš je jedno. Doneseš to jen podepsané od kolegů strojvedoucích. Jinak když jsme u toho, tak by mě samotného zajímalo jak to povolení vypadá. Jinak se mi už stalo, že mě při seznávání strojvedoucí nevzal. Po směně, jsem na něj napsal hlášení.
ICQ:349 415 692
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 455
Registrován: 10-2009
Odesláno Úterý, 07. srpna 2012 - 18:21:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KLuci,
on není každej člověk moc příjemnej. Taky mu mohli ulítnout včely. utéct manželka, nebo naopak mrcha neutekla, tak je potom milej jak struhadlo mezi půlkama. Takže, měl-li bych jen na poznání s někým takovým, raděj pojedu s někým jiným. Zatím se mi to ještě nestalo, ale stejně se vždy zeptám, má-li na mě kolega náladu. Jen jednou, když jsem chtěl svézt z depa v České Vepřové do stanice, bych nemusel zu fuss a chytil rychlík domů, řekl mi ten oný, že když jsem brňák, ať jdu po svých zadních nohou. Tož, on se všude najde někdo...
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2277
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 07. srpna 2012 - 18:29:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Podroužek: Oka, to chápu, na druhou stranu já s ním nejdu na pivo, já jdu na seznání v pracovní době kam mě poslal zaměstnavatel. Na víc, jsem šel na vlak, který tam jezdí jednou za den. Nejsem ten typ, co by se cpal na mašinu za každou cenu.
ICQ:349 415 692
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Středa, 08. srpna 2012 - 15:08:30    Odkaz na tento příspěvek  

ad Podroužek : nejdříve trochu ironie (omlouvám se) - on snad nebyl na "posledním" pravidelním školení strojvedoucích v osnově školení "Předpis O2 > Předpis pro vydávání Zaměstnaneckých průkazů a povolení ke vstupu do prostor Českých drah, a.s., a vydávání průkazů pro externí společnosti" účinný od 1.8.2012, jestliže z tabulky "Rozsah znalostí" řádek "Ostatní zaměstnanci" vyplývá povinnost znalosti předpisu "INFORMATIVNÍ" ...

Celé je to systémově postavené na hlavu. V D2 vůbec takové ustanovení nemělo historicky co dělat, maximálně ustanovení o tom, že na hnacím vozidle může jet za stanovených podmínek vlaková četa, resp. výpravčí ... jichž se D2 týkala.
Tohle mělo být systémově v předpise V2 (V2EM, V2P) týkajících se služby lokomotivních čet, včetně vzorů jak má povolení "ke vstupu a jízdě na stanovišti" vypadat ...

Jinak historicky povolení ke vstupu vyplývalo z "vložky ke služebnímu průkazu", resp. pro jednorázové vstupy existoval svazek tiskopisu ležící na oddělení ZÚ v depu, resp. na někdejších PO a SD ... který se vyplňoval individuálně a měl být po využití vrácen ...

V předpisu není žádná utajovací doložka, pokud nemáte možnost ho stáhnout z NORMISu, pošlu mailem. Velikost cca 5,5 MB. Když systém zaspal, musí se to řešit jinak.
Ale očekával bych iniciativní povyk z úst odborových funkcionářů, že zaměstnanci nejsou řádně seznámeni s něčím, čím se musí závazně řídit ...
Krimitz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 503
Registrován: 10-2010

Odesláno Středa, 08. srpna 2012 - 16:31:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MZ: Byl z toho hezký poprask, Martínek dostal vyhazov, protože vozil na HV člověka bez povolení ...
No vidite a kdyz si necha vytahnout Mlady Svet kdyz u nas byl na ofic. navsteve Breznev v r. 78, tak v tom cisle je 6 strankova vtipne psana reportaz o tom jak redaktor sel na sichtu na Sergeje do LD Plzen. Bohato fotek k tomu.
Tak jak teda?
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 771
Registrován: 3-2010

Odesláno Čtvrtek, 09. srpna 2012 - 10:04:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad seznání
===============
Jaký to byl výnos? Ha ha, to bych musel být opravdu na palici,abych si to pamatoval. Jo, a hlásilo se to vlakvedoucímu, že na mašině jsou dva. Ten to myslím měl zapsat do poznámek ve vlakopisu. Ono také,každé depo,jiný mrav a my tehdy patřili pod Nymburk. Také jsme museli mít na stanovišti ceduli formátu A4 s nápisem "ručím za kvalitu své práce" a domů nám přišel dopis, aby po nás manželky před směnami nepožadovaly žádnou činnost, která by nás unavovala. Do "školy" jsme museli chodit v uniformách. A to všechno není pr.el, ale pravda...
ad seznání
Neregistrovaný host
Odeslán z: 107.20.153.182
Odesláno Čtvrtek, 09. srpna 2012 - 21:09:27    Odkaz na tento příspěvek  

Jirkaxxxl, no vidíš, u vrcholovců bylo možné vše. My na Masně jsme si takové kokotiny líbit nenechali a taky si to netroufli po nás chtít.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Čtvrtek, 09. srpna 2012 - 21:24:25    Odkaz na tento příspěvek  

ad Jirkaxxxl : tak to už přeháníte.
Do vlakopisu se nic nepsalo. Depo si mohlo nařídit co chtělo, ale nebylo nadřízené vlakvedoucímu ...
Do vlakopisu se např. nějakou dobu uvádělo, že VZ není v činnosti / je v poruše, například u Ex 1, 2 Silesia když tam jela "polka", která VZ neměla - ve vlakopise to podškrábl fíra.
Kdo byl ve službě jako "aktivní" pracovník, ten se zapisoval do vlakopisu na základě provozního záznamu, resp. V5901. Kdo jel na seznání, o tom vlakvedoucí ani nevěděl. Do vlakopisu se neuváděli ani vlakvedoucí jedoucí na seznání, ale zapisoval se tam zácvikář "se žlutou páskou".
Když jsme jezdili jak študáci v rámci provozní praxe na lokomotivě, tak jsme se taky vlakvedoucímu nehlásili, tudíž jsme nebyli psáni do vlakopisu ...

Krimitz : nemám bohužel čas se o tohle literární dílo zajímat. Otázka je, co je na takovém materiálu jednak pravdivé, jednak nelze vyloučit, že to prošlo příslušnou "cenzurou" a bylo upraveno ... On Mladý svět (vydavatelem byl ÚV SSM) patřil za tuhé normalizace mezi prominentní tiskoviny (pan exministr vnitra / poslanec John patřil ke gardovým redaktorům).
Pod hlavičkou SSM se daly dělat neskutečné věci, nehledě na možnou spoluúčast StB ...

Ten případ Martina B. se odehrál za poněkud jiné situace (pokud neznáte "osoby" a "obsazení" té komedie [celý soudní spis], tak se to nelze srovnávat).
V odůvodnění rozsudku, kterým byla výpověď prohlášena za neplatnou, se kromě jiného dostala nezapomentulná věta "svědkové, ačkoli pracují ve stejné funkci, si jednotlivá ustanovení předpisu vykládají jinak".
(Svědky v kauze byli výpravčí z téže ŽST ...)
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 776
Registrován: 3-2010

Odesláno Čtvrtek, 09. srpna 2012 - 21:39:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zikmunde,je to asi nad Vaše ctěné chápání(nebo nechápání), ale nepřeháním.
K onomu
"Do vlakopisu se nic nepsalo. Depo si mohlo nařídit co chtělo, ale nebylo nadřízené vlakvedoucímu ..."
asi tolik:
Vlakvedoucí byl vždycky jen poskok,který dělal, co mu bylo nařízeno.Depo mělo tyhle poskoky u zádele, stačilo vznést požadavek u jejich nadřízených. V tom zapisování do vlakopisu máš pěkný maglajs.
ad seznání
Neregistrovaný host
Odeslán z: 110.4.43.202
Odesláno Čtvrtek, 09. srpna 2012 - 22:53:02    Odkaz na tento příspěvek  

Jirkaxxxl, maglajs v tom máš ty. Sice si nepamatuji včerejší oběd, ale to před 30 roky bezpečně ano. Ty jsi na tom už podstatně hůře a vybavuje se ti jen, co JPP. Píše ti to tu MZ i já ve shodě a ty argumentuješ jak skalní vrcholovec.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Pátek, 10. srpna 2012 - 10:13:39    Odkaz na tento příspěvek  

ad Jirkaxxxl : promiňte, ale já jsem ty vlakopisy (úplné) vyplňoval (patrně na rozdíl od vás) cca čtyři roky (na zjednodušené jsem u vlaku kašlal > těmi jsem odbavoval pouze soupravy jedoucí z HLN na ONJ nebo na Smíchov), takže i přes poměrně velký časový odstup si pamatuji, co se tam psalo (dodnes mám schovaný ty tiskopisy, jak úplného vlakopisu, tak vlakopisu zjednodušeného) ... v D2 (vydání 1962, platné tuším od 29.8.1962) se psalo : vlakopis je důležitým dokladem o jízdě vlaku, vyplňuje se obyčejnou tužkou ... definovány i zkratky pro jednotlivé funkce vlakové čety, resp. dole údaje o hnacích vozidlech a lokomotivní četě (strojvedoucí / pomocník), včetně úseku odkud kam.

Požadavek na zapisování osob na seznání v D2 nebyl, ani k tomu neexistoval pokyn v rámci "Sbírky rozkazů SSZD" (podobné sbírky byly i v ostatních SD), kterou se tehdy vlastně doplňovaly D1 a D2, případně jiné předpisy.
Pokud si nějaké depo dohodlo (resp. dohodli se soudruzi načálníci nebo jejich náměstci) s příslušnou domovskou stanicí vlakových čet něco jiného (vlaková četa podléhala příslušnému náčálníkovi stanice), tak to nelze vyloučit, ale na vlakvedoucí jiných domovských stanic se nějaká interní dohoda mezi depem a ŽST vztahovat nemohla.
Edmondson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 44
Registrován: 6-2010

Odesláno Pátek, 10. srpna 2012 - 11:43:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud si ještě dobře pamatuji, pak se skutečmě zapisoval do vlakopisu KD na vlaku a kontrolor vozby ( cvičný ) do knihy předávky loko červeně,jinak se nezapisovalo nic, stejně jako MZ mohu doložit jak starým vlakopisem, tak knihou přehlídek bývalého KV, známěho, který je dávno v důchodu a do které zapisoval jednotlivé kontroly.Byl a je to slušný člověk, který vždy před vstupem na stanoviště decentě dal na vědomí svoji přítomnost, aby si člověk stihl vypnout puštěné rádio, jež bylo tehdy zakázané.
Cca před 15 léty, kdy jsem si dělal poznání Lbc - Zittau, pod LD Lbc ( kde jsem byl naštěstí pouze krátce, neb všichní starší příchozí tam byli za cizáky, tedy většinou ), se vehementně domáhal vstupu a jízdy na stanovišti 810 študent z Masny s platným povolením k jízdě na stanovišti dle tehdejší O2, kterou jsem ani já, ani kmenový strojvůdce neznali. Tak že se svezl několik stanic a pak byl vypuštěn.
Po nějaké době jsem se s ním shodou okolností setkal co cestující rg a když jsem slyšel, čím vším se chlubil, raději jsem se nedal poznat, ale dojalo mne to.
Danou problematikou zapisování se nezabýval ani základní předpis pro LD V2. Pouze O2,možná V2EM neb. K 15 o které jsme ve škole něco zaslechli a vypustili danou informaci druhým uchem ven.
Edmondson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 45
Registrován: 6-2010

Odesláno Pátek, 10. srpna 2012 - 12:07:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě jednu věc jsem si zjistil, ca od 90. let olatil předpis V3 pro strojvedoucí.instruktory, kde toto bylo řešeno.Zda byl podobný ca okolo roku 1980 by se snad dalo dohledat v tehdejší M 10 - seznam platných předpisů, výnosů a PMR.
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11036
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 10. srpna 2012 - 14:06:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když jsme jezdili jak študáci v rámci provozní praxe na lokomotivě, tak jsme se taky vlakvedoucímu nehlásili, tudíž jsme nebyli psáni do vlakopisu ... my se na průmce vlakoši hlásili....
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3260
Registrován: 1-2007
Odesláno Pátek, 10. srpna 2012 - 19:11:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Miroslav Zikmund:
1277.-1281
Neobsazeno.

Asi mám špatnou D2.
Lokel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 15
Registrován: 6-2012
Odesláno Pátek, 10. srpna 2012 - 19:22:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mouka: Není D2 jako D2. Některé články včetně těchto zůstaly v ČD D2 a ze SŽDC (ČD) D2 byly vypuštěny.
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2161
Registrován: 7-2006

Odesláno Pátek, 10. srpna 2012 - 19:24:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asi mám špatnou D2.

Ano Ty máš D2 SŽDC,kde to není .. tyto články se nacházejí v D2 ČD ...


ICQ 237-113-861
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 779
Registrován: 3-2010

Odesláno Sobota, 11. srpna 2012 - 00:38:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MZ,"cca čtyři roky", to je opravdu "velká praxe". Opakuji, jako důsledek oné nehody, kdy se druhá osoba na stanovišti udusila pískem, protože o ní nikdo nevěděl a tudíž jí ani nikdo nehledal, byla zavedena povinnost strojvedoucího nahlásit přítomnost druhé osoby vlakvedoucímu, který to měl uvést ve vlakopisu.Nepamatuji se, jakou formou to bylo nařízeno,nemám archiv vlakopisů ani použitých prezervativů, ale předpisy s tím nemají co činit.A jestli na to někdo, jako vy,pane MZ,kašlal, je smutné, že se tím tady ještě chlubíte. Jinak, já mám praxe 37 let a 10 dní.
Zaosai
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 620
Registrován: 7-2005

Odesláno Sobota, 11. srpna 2012 - 02:52:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové,když jedu navíc na stanovišti a mám vlakvedoucího,tak mu to vždy nahlásím.Pro svoji bezpečnost.Pokud to někdo nedělá,tak je v dnešní době kaskadér.
Aliafia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9
Registrován: 7-2008
Odesláno Sobota, 11. srpna 2012 - 06:54:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jirkaxxxl - ano,ano,byl jsem v depu Nbk od r.1973 do r.2005 a Vámi zmiňovaná opatření si pamatuji.
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13049
Registrován: 9-2002

Odesláno Sobota, 11. srpna 2012 - 12:07:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Řikonín:
Omlouvám se, ale s tím rokem 1970 jste měli samozřejmě pravdu..nevím proč jsem měl zafixované, že minulý rok tomu bylo 40let od této nehody..ten čas letí asi moc rychle:-)
Takže MZ a Parmezano máte samozřejmě pravdu
Konečně něco pořádnýho melodickýho!!
ReOrder & Stine Grove - Seize The Day (Original Mix)
Dark Matters feat. Jess Morgan - The Perfect Lie (Beat Service Remix)
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 936
Registrován: 5-2008

Odesláno Sobota, 11. srpna 2012 - 13:19:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Luboš ct: ten strojvedoucí z toho postrku měl přeražený obě nohy a na mašinu si už nesedl a pak dělal vrátnýho v depu v majlontě , výpravčí z Říkonína si to odseděl a pak jezdil s ještěrkou u AŽD v kenigu a za nějaké rok ho přejel vlak na mostě u Dolních Louček
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13053
Registrován: 9-2002

Odesláno Sobota, 11. srpna 2012 - 13:25:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Parmezano:
O tom z vrátnice jsem slyšel, ale o výpravčím vůbec nic..
Konečně něco pořádnýho melodickýho!!
ReOrder & Stine Grove - Seize The Day (Original Mix)
Dark Matters feat. Jess Morgan - The Perfect Lie (Beat Service Remix)
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Sobota, 11. srpna 2012 - 16:28:53    Odkaz na tento příspěvek  

ad Jirkaxxxl : proč bych zastírat, že jsem kašlal na vedení zjednodušeného vlakopisu, když jsem psal úplný ... Ano čtyři roky praxe při vyplňování tiskopisu, pak jsem šel dělat zkrátka něco jiného co odpovídalo dosaženému stupni vzdělání ...
Jinak ta má "praxe" začala již v červnu 1973 ... štípáním lístků ve vlaku ... takže jsem na tom o z hlediska její délky o něco líp než vy ...
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 782
Registrován: 3-2010

Odesláno Sobota, 11. srpna 2012 - 17:29:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MZ,"z hlediska její délky"?...no,ještě že ne "jeho délky",někdy i tak se dělá kariéra....inu, co dělat, někomu stačí čtyři roky štípat lístky,aby spolknul veškerou moudrost, já jsem pořád začátečník,hlavně zde na "Káčku" si tak někdy připadám, ale nevadí mi to,člověk se pořád učí.Až na malý detail, milý MZ, učím se jen od těch, kteří něco umí a kteří něco znají....
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5739
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 11. srpna 2012 - 23:07:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JxxL: On MZ působil na dráze krapet déle, než ty čtyři roky štiplístkování, během kterých si nějakým způsobem (dálkově?) zvyšoval vzdělání.
Ono je někdy potřeba při čtení příspěvku koukat po tom, co tím chtěl pisatel říct, a ne jen hledat, za co by se ho dalo omést...
KarelD
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.144.112
Odesláno Neděle, 12. srpna 2012 - 08:19:06    Odkaz na tento příspěvek  

Nechápu jedbu věc a to proč se u nás na nádražích u vlaků co jedou do Rakouska nebo Německa hlásí německy. V Rakousku ani Německu je přitom hlásit česky ani nenapadne. Od našich mi to přijde jako vlezdoprdelismus. Maďarsky se přece taky nehlásí u vlaků co tam jedou. Osobně bych byl pro to aby se hlásilo jen česky pro ty co rozumí, a anglicky pro ten zbytek, ale žádná němčina alespoň do doby, než na Wien Meidling uslyším hlášení u ECčka v češtině. Co si o tom myslíte vy, souhlasíte se mnou?
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 458
Registrován: 10-2009
Odesláno Neděle, 12. srpna 2012 - 08:46:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Velkej Jirko a Mirku, kluci,
nešlo by to mírněji? Vždyť patříte oba k těm, kteří mají, narozdíl od mnohých jiných, tady na Káčku co říct. A že se občas neshodnete? Nebo máte rozdílnou zkušenost? Co je na tom divnýho? To přece není ani v nejmenším důvodem k nepřátelství.
Děkuji. Přeji krásný zbytek léta. P.
M_g
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 376
Registrován: 6-2006
Odesláno Neděle, 12. srpna 2012 - 11:36:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KarelD:
co si o tom myslím? Jste malý český křupan.
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1774
Registrován: 3-2010
Odesláno Neděle, 12. srpna 2012 - 13:15:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KarelD: česky a samozřejmě německy! proč anglicky?
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 463
Registrován: 10-2009
Odesláno Neděle, 12. srpna 2012 - 14:21:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KarleD,
proč asi umí trochu česky zaměstnanci hotelů v cizině, kam přijíždí početná česká klientela? Jde o vlezdoprdelizmus? Já myslím, že se jedná o orientaci na zákazníka. Z Vašich slov plyne, že jste anglofilní a počítáte mezi lidi hodné toho jména jen ty, kteří jsou jimi též.
Podivné by bylo, kdyby hlášení ve vlacích a na nádraží ku německy mluvícím destinacím bylo kromě češtiny prováděno v eskymáčtině.
Připojuji se k panu Přednostovi a volám: Proč anglicky?!
Považuji se za českého vlastence a patriota, češtinu miluji. Leč němčina je světový jazyk, jehož užívá valná část zahraniční klientely v našich mezistátních vlacích. Mě to tedy vůbec neuráží a necítím z tohoto důvodu jakýkoli národnostní útlak. Když už, vadí mi právě anglikanizmy zbytečně plevelící naši krásnou řeč. A přátelé z Německa si stěžují na totéž. P.
ES499.0009
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1096
Registrován: 2-2009

Odesláno Neděle, 12. srpna 2012 - 21:40:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Považuji se za českého vlastence a patriota, češtinu miluji. Leč němčina je světový jazyk, jehož užívá valná část zahraniční klientely v našich mezistátních vlacích. Mě to tedy vůbec neuráží a necítím z tohoto důvodu jakýkoli národnostní útlak. Když už, vadí mi právě anglikanizmy zbytečně plevelící naši krásnou řeč.
Ano,tohle bych klidně podepsal!
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5741
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 12. srpna 2012 - 22:23:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podroužek: S těmi anglicismy to nebude tak horké, čeština si s tím časem poradí stejně, jako si za první republiky poradila s francouzštinou. Nebo snad trváte na tom, aby se místo "garsonka" říkalo hezky česky "mládenecký byt"...?
Pavel Večeřa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.114.196.168
Odesláno Neděle, 12. srpna 2012 - 22:30:59    Odkaz na tento příspěvek  

KarelD:
U těch vlaků jedoucích přes nás je docela průjem, že v Německu a Rakousku všichni mluví ke všeobecnému překvapení německy a v Polsku či Maďarsku najdete málo lidí, kteří umí plynule anglicky. Nemčina tam prostě vede z historických důvodů. (Já sám jsem se kvůli tomu naučil polsky, s Maďarama jsem se na výšce domluvil jenom německy, aneb alespoň k něčemu ta jazykovka byla...)
Takže ačkoliv jsou Grejt Brytn a Emeryka anglické velmoci, tak u nás si defakto mohou trhnout, ostatně angličtina není ani jazykem UIC pokud vím.

Co se anglikanizmů týče, souhlasím s předchozími uživateli.
Nechápu, proč politici v minulosti jezdili na sraz či sjezd a dnes pouze na meeting, proč novináři dříve poskytovali rozhovor, zatímco dnes jen interwiew, proč místo nízkonákladových společností máme lowcost, a takhle bych mohl pokračovat dále...
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3945
Registrován: 3-2004
Odesláno Neděle, 12. srpna 2012 - 23:37:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proč anglicky?!

Inu, protože třeba Japonci? Ve vídeňských EC jich a dalších asiatů vidím tuny a přijde mi na hlavu padlé, když všechny nápisy a pokyny ve vlaku jsou ve slavných UIC jazycích, které považuji za spíš pohrobek studené války.
Ovládám sám základy němčiny, jsem pro hlášení v německém jazyce, ale tvrdím, že angličtina je pro všechny "cedule" základ. Jo, když zbyde místo, ať přibydou další jazyky. Ale nevidím důvod, proč mít všude cedulky ve francoužtině, ruštině a italštině a zároveň vynechávat angličtinu.

Mmch, kdo si všiml, že v Brně zmizely nedávno z nástupišť cedule "Bahnsteig" a платформа a nahradila je "platform"?
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5749
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 13. srpna 2012 - 05:05:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel Večeřa: Politici sice dřív měli sjezdy, ale atleti jezdili na mítinky už tenkrát. A ti dnešní polotici nemají sjezdy nejspíš proto, že se z různých důvodů chtějí odlišit od těch, co je měli.
Nízkonákladoffky jsou delší slovo než loukost, to je holt těžká pomoc. To s těmi novináři, co poskytovali rozhovory, je asi kouzlo nechtěného, protože rozhovory se běžně poskytují i dnes, ale naopak novinářům.

Honzasl: když už tu řešíme jazyky, dovolil bych si připodotknout, že jazyk země galského kohouta se píše se -zš- a to místo přísně vzato zbude a jazyky zcela určitě přibudou, nikoliv zbyde a přibydou, bo jest obojí odvozenina od slovesa být, jakkoliv u nich z podstaty věci nemá smysl přítomný čas.
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 464
Registrován: 10-2009
Odesláno Pondělí, 13. srpna 2012 - 07:44:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Haló pane Hajnej !
Také já používám slovo "garsonka", nikoliv mládenecký byt a dokonce smrkám do kapesníku a ne do "kapsonosopleny". Ale myslím, či aspoň doufám, že mně , při Vašem vzdělání. rozumíte. Tož tak.
Přeju krásný pracovní či dovolenkový týden. P.
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 670
Registrován: 9-2011
Odesláno Pondělí, 13. srpna 2012 - 09:37:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

místo "garsonka" říkalo hezky česky "mládenecký byt"
A místo "volant" budeme říkat "řídicí kolo"? Ještěže místo šoféra (chauffeur) máme toho řidiče

P.Večeřa: Maďarama jsem se na výšce domluvil jenom německy
To jste měl celkem štěstí, protože s Maďarem se člověk nejlíp domluví ýbršvuňkem...

Podroužek: měl jste na mysli nosočistoplenu, že? (pověvadž jest určena k čištění nosu, nikoliv k nošení v kapse )

Qěci:
Jsem pro angličtinu (mluvenou naším mluvčím) a případně němčinu. Nevím, kdyby přístup "jste v Čechách, naučte se česky" praktikovali třeba ve Finsku, jestli bych tam ještě nejezdil ve vlaku marně čekajíc, kdy už bude Pieksämäki...
(ve Finsku hlásí finsky, švédsky a anglicky, a to i v osobácích)
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1781
Registrován: 3-2010
Odesláno Pondělí, 13. srpna 2012 - 09:59:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ve Finsku hlásí finsky, švédsky a anglicky, a to i v osobácích
Ano, tam samozřejmě angličtina patří...stejně jako do střední Evropy němčina.
Koudy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3872
Registrován: 3-2004

Odesláno Pondělí, 13. srpna 2012 - 11:20:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KarelD: Asi budete překvapen, ale třeba v Linci Plečnika česky hlásili.
"Svět na to nebyl připraven, prostě to příliš předběhlo svou dobu. Ale stejné zákony nakonec zvítězí a budou slavit triumfální úspěch."
Nikola Tesla
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 673
Registrován: 9-2011
Odesláno Pondělí, 13. srpna 2012 - 12:59:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já myslím, že angličtina patří všude.
Bez ohledu na to, co říká vyhláška UIC.
(kolik lidí ve střední Evropě rozumí anglicky a kolik francouzsky nebo italsky?)
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1999
Registrován: 3-2006

Odesláno Pondělí, 13. srpna 2012 - 14:22:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já myslím, že angličtina patří všude.
Ukrajinci to pochopili a tak ledkotrony v Kyjevě se přepínají mezi UA, RU a EN, v metru je hlášení UA a EN atd.

Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Pondělí, 13. srpna 2012 - 15:50:19    Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej : děkuji, bylo to drobet naopak, nejdříve jsem po základce začal studovat "kolejová vozidla" na jedné "střední dopravní sorboně" a když jsem mohl uzavřít "dohodu o hmotné odpovědnosti", tak jsem šel štípat lístky do vlaku, jednak abych si zpestřil nudné studium, jednak aby si něco vydělal. Kvůli "2 se skly" jsem nemohl dle někdejší Op5 dělat ani pomocníka ... A ve čtvrťáku jsem si při denním studiu přivydělával nočními a víkendovými šichtami.
A po maturitě jsem u toho na nějakou dobu zůstal než mi umožnili vyplňovat vlakopisy. Trochu lituji jen toho, že jsem taky neabsolvoval nějakou dobu s krumpáčem a vidlemi u traťovky.
pro MZ
Neregistrovaný host
Odeslán z: 76.17.84.69
Odesláno Pondělí, 13. srpna 2012 - 20:44:52    Odkaz na tento příspěvek  

Nazvat břeclavský ústav sorbonou (ikdyž s malým s) je přinejmenším úsměvné. Absenci vidlí mohlo vykompenzovat studium na právech. Hnůj jako hnůj.
Trs2004
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 96
Registrován: 2-2010
Odesláno Úterý, 14. srpna 2012 - 15:19:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prosím vás, nevíte někdo, jak hodně bývá plná 1.třída na vlaku R 440 Excelsior v úseku Ostrava-Praha. Děkuji
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Úterý, 14. srpna 2012 - 20:02:36    Odkaz na tento příspěvek  

ad pro MZ : já takto nazývám všechny tuzemské vzdělávací ústavy ...
T. H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.56.8
Odesláno Středa, 15. srpna 2012 - 06:18:26    Odkaz na tento příspěvek  

Ukrajinci to pochopili a tak ledkotrony v Kyjevě se přepínají
...což je ovšem jen následek EURO 2012, jinak by tam nacionalisti bojkotovali i tu ruštinu :-)
Pershink
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 759
Registrován: 1-2007
Odesláno Středa, 15. srpna 2012 - 15:17:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No na nekterych cedulich uz jsem ve vlaku videl pod veledulezitou italstinou a francouzstinou i anglinu. Mozna uz jim v UIC bliklo, ze se nepise rok 1970 . Jeste z jidelaku vyndat ty cedule "americanum nenalevame!" a vzhuru do 21. stoleti
Plechus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 62
Registrován: 10-2011
Odesláno Středa, 15. srpna 2012 - 21:12:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím Vás všechny :-)

Vedete si Vy, co jste fírové, nějaký přehled o tom, kolik kilometrů už máte na mašinách nalítáno? :-)
ad Plechus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.145.211.126
Odesláno Středa, 15. srpna 2012 - 21:36:53    Odkaz na tento příspěvek  

Plechus, po tom prvním melounu to už člověka omrzí sčítat...