K-report
 

Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 12. 06. 2012  

Diskuse K-report » Archiv 2012 » Železnice » Všeobecná železniční diskuse » Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 12. 06. 2012 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Mol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 762
Registrován: 10-2008

Odesláno Pátek, 01. června 2012 - 17:21:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No jo, hlavně když tam byli tři, tak ten třetí si celou směnu četl noviny, bez ohledu na to, že tam byla inspekce
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Pátek, 01. června 2012 - 17:22:38    Odkaz na tento příspěvek  

ad gp : okamžitě si na něm zpravidla nevezmete nic, ale v podstatě můžete nechat na něho uvalit exekuci na jakékoli příjmy, pokud třebas rodiče nebo prarodiče založili na jeho jméno nějakou vkladní knížku nebo mu založili stavební spoření, tak se tohle dá postupně řešit.

Převedeno do extrému - exekutor může zabavit odsouzenému "dítěti" jakoukoli finanční částku, třeba když ho pošlou na nákup, kterou bude mít u sebe, případně jakoukoli cennější věc, mobilem počínaje ...
Nástroje existují, nicméně je to tak říkajíc "běh na dlouhou trať" a rodiče raději tu škodu sami zacálují ...
Praha hl n
Neregistrovaný host
Odeslán z: 31.172.30.1
Odesláno Pátek, 01. června 2012 - 17:30:59    Odkaz na tento příspěvek  

Kolíne, Kolíne, ty jeden šulíne. Vy nás tady houpete a děláte z Kolína nějakou světovou stanici, ale výpravčí se tam opravdu nepředře, ale navenek se to musí umět prezentovat. Já to říkám pořád a ono to ví každý v okolí, že Kolín je za odměnu a je to tam pěkná flákárna. Bohužel dopravní povinnosti jdou trošičku do háje.
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 65498
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 01. června 2012 - 17:41:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Boha, že mě to nenapadlo, co tady zase vyvolám.
Kaju se a jdu to někam přesunout.

Edit:
Koukám, že ta 1115 prodloužila (což ale stejně neomlouvá překročení čekaček jen tak, když se píše čekání v rámci nich).
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Nymburák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.200.55.169
Odesláno Pátek, 01. června 2012 - 19:00:21    Odkaz na tento příspěvek  

Jo jo, Kolíňáci jsou největší uplakánci. Hlavně aby si nevyplakali takový "úžasný" směny až se jim budou oči protáčet. Nevím co by měli říkat například Nymburáci sloužící v "muzeu".
Ad čekající 175 - myslím, že mezi zmíněnejma třema pesonma byl jistě někdo vlivný, dost možná některý z dispečerů..
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 633
Registrován: 3-2010

Odesláno Pátek, 01. června 2012 - 21:52:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"se" tady hádáte jak puberťáci.Koleje mají většinou stejný rozchod...
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12886
Registrován: 9-2002

Odesláno Pátek, 01. června 2012 - 23:18:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na chvilku vám přeruším plodnou diskuzi s dovolením:-)

A to má být čo toto???Pomohl až restart jističi..panel vysílačky každý pozná:

Konečně něco pořádnýho melodickýho!!
ReOrder & Stine Grove - Seize The Day (Original Mix)
Temple One - World Beyond (Daniel Kandi & Phillip Alpha Remix)
Mol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 764
Registrován: 10-2008

Odesláno Pátek, 01. června 2012 - 23:59:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

SŽDC rozdává bany?
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 550
Registrován: 6-2010

Odesláno Sobota, 02. června 2012 - 00:05:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

DHCP je nekdy pekny svinstvo, co? :-)
Utúlien aurë...
Dzioush
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 39
Registrován: 7-2010
Odesláno Sobota, 02. června 2012 - 12:25:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To ty věcičky na mašině komunikujou přes IP síť? Není to kanón na vrabce?
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12889
Registrován: 9-2002

Odesláno Sobota, 02. června 2012 - 12:36:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Až mi takto jednou zbělá obrazovka tady doma, to se asi divit nebudu..už budu vědět, že je to BANán
Konečně něco pořádnýho melodickýho!!
ReOrder & Stine Grove - Seize The Day (Original Mix)
Temple One - World Beyond (Daniel Kandi & Phillip Alpha Remix)
Tonda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 79
Registrován: 9-2011
Odesláno Sobota, 02. června 2012 - 13:24:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Nymburák: Ohledně kolínských kolegů mám taky neblahý pocit, že se budou divit, až jim na základě všech testů, vyšetření a prošetření vedení nařídí třeba osmihodinovou pracovní dobu! Pak bude pozdě ronit slzy a volat na pomoc odbory. No ale každý svého štěstí strůjcem.
Koulín
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.24.185.55
Odesláno Sobota, 02. června 2012 - 17:26:18    Odkaz na tento příspěvek  

Martin_Zlivský: Kdyby jste si na kolínské borce snad stěžoval, tak věřte, že se jich vrchnost zastane. Oni to tam prostě mají na háku. Například v zimě, když vládly mrazy -20°, tak měl večerní rychlík 20 minut zpozdění. Stál jsem v hale a čekal, plechová huba mlčela, ale já jsem dveřmi na nástupiště najednou zahlédl můj rychlík odjíždět. Podle toho, co napsal Mol o čtení novin, soudím, že už pání výpravčí už asi spali, tak neměl kdo ohlásit příjezd.
Stodesátník
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.177.54.207
Odesláno Sobota, 02. června 2012 - 20:44:49    Odkaz na tento příspěvek  

Není nad to když jsou udělány nové nabíjecí stojany v hale. Člověk aspoň nezapomíná, že dělá na dráze
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5582
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 02. června 2012 - 21:10:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

110: Hm, když nebožtík Jirka V. říkal, že do jistého depa nesmí přijít Pendolina, protože by tamní ševci zapojili dráty k naklápění obráceně, takže by se to v oblouku místo dovnitř naklopilo ven, tak ho mohli sežrat. Ale zdá se, že někde takoví jedinci opravdu existují...
Stodesátník
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.177.54.207
Odesláno Sobota, 02. června 2012 - 21:40:22    Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej: ono se právě jedná o to "jisté" depo
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5583
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 03. června 2012 - 00:03:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

110: Ale teď ohne sranda - za tohle by měli někoho pověsit za koule do průvanu.
Vlastně by jich mělo být víc: toho, kdo to vlastníma rukama spáchal, a toho, kdo je podepsanej pod revizní zprávou (i když samozřejmě bude tvrdit, že se dá přeznačit jakejkoliv drát kromě žlutozelenýho, tak wo co go).
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3889
Registrován: 3-2004
Odesláno Neděle, 03. června 2012 - 08:43:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

DHCP je nekdy pekny svinstvo, co? :-)

Zejména tehy, když se na nějakém zařízení "zapomene" natvrdo nastavená IP a to zařízení se zapíná jen občas a v náhodných časech, to je potom radost to hledat....

Stodesátník
Uf uf uf, no to je masakr.....
X-Host
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1110
Registrován: 7-2009
Odesláno Pondělí, 04. června 2012 - 08:42:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stodesátník: kromě toho, že to na obrázku je prasárna, tak nehledě na to, že už to tak někdo zflikoval, jaký byl problém vzít červenou a modrou elektroizolační pásku a kdyby nic jiného, tak překrýt špatné barvy správnými (jasně, potom by to pochopitelně někdo zapojil "jako obvykle" a přepóloval)...
I když pochopitelně ideálním řešením by bylo použít nějakou zásuvku, která by vyloučila možnost přepólování...
Renesance kolejové dopravy přijde! (a přijde nás draho, čím později - tím dráž).
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 551
Registrován: 6-2010

Odesláno Pondělí, 04. června 2012 - 16:58:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzasl: Jo, jo. :-)

Stodesatnik: Slovy Jardy Duska (serial Hospoda): A me se dela spatne. :-D
Utúlien aurë...
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pondělí, 04. června 2012 - 17:15:29    Odkaz na tento příspěvek  

Co máte proti "IP síti", tedy nejspíš UTP/STP ethernetu? Je to dneska asi nejrozšířenější a nejjednodušeji pouřitelná sběrnice (protože RS-232 holt je jen point to point a ty další RS-xxx se moc neujaly) když potyřebujete propojit víc zařízení.

Implementaci pro microblaze procesor v programovatelných broukách od xilinxu jsem dělal pomalu před desíti lety .. nic složitýho. Ale dhcp bych do pevně zapojenýho "souboru komponentů" snad radši netahal, pevná IP je pevná IP a když nic jinýho, odatraní to ztrátový časy než se najde protistrana. Konec konců, dá se jet i podle MAC adres ...

A potíže se "zapomenutou" pevnou adresou se v DHCP systémech nejlíp řeší tim, že se pevný IP přidělujou z jinýho poolu, než je rozsah přidělování DHCP, to je snad jasný, ne?
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3891
Registrován: 3-2004
Odesláno Pondělí, 04. června 2012 - 18:06:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

že se pevný IP přidělujou z jinýho poolu, než je rozsah přidělování DHCP, to je snad jasný, ne?

Inu my síťoví samouci občas provádíme průzkum bojem.... :-)

Co máte proti "IP síti", tedy nejspíš UTP/STP ethernetu?

Dneska už asi nic, vzhledem k tomu, že se jedná o průmyslový standard.
Ale pokud si dobře vzpomínám na jakési přednášky o ŘS v Temelíně, tak tam, kde byla důležitá rychlost odezvy a "realtime" (tj. řídící systémy a PC hry), tam se používalo místo TCP/IP protokol IPX. Pravda, naposledy jsem si ho nastavoval tak před deseti lety při hraní Dooma...

pevná IP je pevná IP
Pokud je počet zařízení větší než 10, dochází k jejich přesunům a vzdálenost mezi nimi větší než metr, potom je to spíše pro zlost......
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pondělí, 04. června 2012 - 18:16:49    Odkaz na tento příspěvek  

Tož přesouvat je klidně můžete, pokud je z nějakýho důvodu nebudete potřebovat přeadresovávat. Ale během provozního života mašiny nejspíš nebude nutný ani jedno z toho. Určitej smysl by snad dhcp mělo u ešusu, kde se různě prohazujou vložáky a řidičáky, ale jen pokud by se adresní rozsahy měnily podle výrobních čísel .. kdyby snad z toho chtěl někdo udělat ropovod
M_g
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 371
Registrován: 6-2006
Odesláno Pondělí, 04. června 2012 - 20:42:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

protože RS-232 holt je jen point to point a ty další RS-xxx se moc neujaly

No toto? A Profibus si myslíte, že je co, za sběrnici?
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3217
Registrován: 11-2006
Odesláno Pondělí, 04. června 2012 - 23:57:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak které je to vlastně červené mínus? Červené na bedně, nebo červené na kabelu?
--------------------

Upřímně, nechápu důvod zrušení stanice Zbiroh. To je takový problém udělat peróny kousek dál od stanice a k nim zastřešený, nebo nezastřešený příchod?? Nebo je tam nějaký jiný problém?
Rebel Yell
4 Ml636
Neregistrovaný host
Odeslán z: 108.174.54.163
Odesláno Úterý, 05. června 2012 - 03:03:47    Odkaz na tento příspěvek  

Ml636, přece to modré, co není modré ... !
X-Host
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1114
Registrován: 7-2009
Odesláno Úterý, 05. června 2012 - 06:22:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M_g: Modbus, Profibus či RS-485 - akorát všechno naráží na rychlost + nutnost implementace (zvláště pokud se do systémů vplíží věci založené na Win-platformě, tak dostat se k sériové komunikaci je čím dál tím větší utrpení). Naproti tomu ten TCP/IP je v systémech transparentní (i když by bylo zajímavé implementovat IPv6, kdy by doslova každý vagon i mašina mohli mít svoji subsíť veřejně adresovatelnou v rámci celé IPv6 sítě - a neb "ovládejte" si svůj vláček odkudkoliv :-))
Renesance kolejové dopravy přijde! (a přijde nás draho, čím později - tím dráž).
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 561
Registrován: 9-2011
Odesláno Úterý, 05. června 2012 - 11:41:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tohle jestli bude cist Oldcherry, tak pociti hluboke zadostiucineni ve veci PCsracek :-)
Ja chapu, za TCP/IP dneska zna kazdej bambus, co udela stredni skolu. Je to ale padny duvod ho cpat tam, kde na to nejsou podminky?
Pro vozidla existuje treba MVB nebo CAN (chapu, v PCcku to nenajdete...)
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Úterý, 05. června 2012 - 14:15:51    Odkaz na tento příspěvek  

Jistě že je profibus a can-bus spousta jinejch busů, které jsou pro heavy duty mobilní aplikaci vhodnější a odolnější podmínkám, ale nálepku na tom maj unicontrols, tak se snad poptejte u nich. Já si zatim s eternetem vystačím i na padesát metrů po výrobní hale.

A vůbec, původně jsem se vyjadřoval k tomu "kanonu na vrabce" s tím, že pro multipoint dneska víceméně nejni nic "jednoduššího" k dispozici. Ne k tomu, že lepší než kanon by na vrabce byla mezikontinentální balistická křižující raketa
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 11350
Registrován: 11-2005

Odesláno Úterý, 05. června 2012 - 19:02:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Luboš:A to má být čo toto??
Má to souvislost s tím, jak si mi psal ohledně těch IP adres a BANů SMSky?

Preventivně jsme zakázali log in na Káčko z mašin
lokomotivy.net
FZF
Lukas_matura
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 149
Registrován: 9-2009
Odesláno Středa, 06. června 2012 - 19:50:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravim. Poslal by mi nekdo prosim sjr vlaku 177 na emai lukas.matu@seznam.cz? Predem dekuju.
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1075
Registrován: 11-2008
Odesláno Středa, 06. června 2012 - 20:01:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

SJŘ pro vlak 177 samostatně neexistuje. SJŘ jsou vydávány pro jednotlivé tratě. Například SJŘ pro trať 501 Č.Třebová - Praha. A v nich jsou uvedeny všechny vlaky, které po té trati jezdí. Je vydání zvlášť pro osobní vlaky a zvlášť pro nákladní vlaky. Takže konkrétně SJŘ pro vlak 177, je v několika SJŘ.
Hrady
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 194
Registrován: 10-2007

Odesláno Středa, 06. června 2012 - 20:05:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je známá věc, že je svět plnej magorů, co si neváží vlastního života, ale tohle je fakt extrém...

http://www.drsnysvet.cz/hazardovani-se-zivotem/
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Čtvrtek, 07. června 2012 - 12:13:55    Odkaz na tento příspěvek  

ČD a.s. i SŽDC jsou často máchány za způsob poskytování informací a jsou vyzdvihovány jiné železnice, kde to umí líp ....

Jedu do Finska a tak si ověřuji cestu pomocí více informačních zdrojů. V elektronických vyhledávačích (ani v německém HAFASu totiž všechny vlaky nejsou, dokonce ani některé vnitroněmecké, které jsou - světe div se v rakouské modifikaci) ... Pozoruhodné informace získá zákazník ohledně vlaku NZ 92 z Göteborgu přes Stockholm do Luleá dne 18.6.2012

V kursbuchu SJ který je na webu se jede ze Stockholmu ve 21.05; švédská HAFAS najde rovněž čas 21.05
- německá HAFAS - jak OFF-LINE (data ze 30.05.) tak v ON-LINE se rovněž jede ve 21.05
- letní rakouská HAFAS ovšem jede ve 22.50
- IDOSu jede ve 22.50 ...

Švýcarský ON-LINE vyhledávač spojení neumí najít vůbec .... v přehledu vlaků jedoucích 18.6.2012 ze Stockholmu není vlak 92 ani s odjezdem ve 21.05 ani ve 22.50.

Po upozornění správce dat se v IDOSu na 18.6. vybrala k publikaci z různých variant vlaku NZ 92 ta s odjezdem ve 21.05 ...
Matyfou
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Čtvrtek, 07. června 2012 - 14:09:04    Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím železniční nadčence
Narazil jsem u kamaráda na tuhle pěknou pozůstalost, noční výpravku. Netušíte někdo kdo byl výrobcem a kdy se přesněji používala? http://matyfou.rajce.idnes.cz/Vypravka_CSD/#
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1078
Registrován: 11-2008
Odesláno Čtvrtek, 07. června 2012 - 14:55:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Matyfou: Výrobce nevím, ale já ji používal někdy do roku cca 2003, kdy nám sebrali červenou čepici a tím se u nás přestala noční výpravka ( i denní ) používat. Nyní se na ni práši ve skříňce v šatně.........
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 876
Registrován: 5-2008

Odesláno Čtvrtek, 07. června 2012 - 16:17:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

matyfou: družstvo KOVO Věšín
Krimitz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 481
Registrován: 10-2010

Odesláno Pátek, 08. června 2012 - 12:52:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

5.6.2012 probehlo v tichosti 25. vyroci zahajeni el. provozu na trati Praha-Plzen v useku Beroun-Plzen.
Nenasel jsem o tom nikde jedinou zminku a bohuzel ani v poradu CT " Pred 25 lety", kde tento datum chybi ve vysilani. Vim, ze v tehdejsich televiznich novinach o tom byla reportaz.
No nic, tak at to jezdi!
:-)
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2937
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 10. června 2012 - 15:36:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak já se nedivím, že "v tichosti", protože to mělo být již od nového GVD a nějak se to nestihlo, takže se asi 14 dní jezdilo s dýzly místo es,takže takový odpolední Sp do Plzně vedla 751.006 a jezdilo všechno, co mělo kola.
PPP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.232.59.54
Odesláno Neděle, 10. června 2012 - 15:57:19    Odkaz na tento příspěvek  

Já jsem ve vysílání ČT24 dobovou reportáž o zahájení el. provozu Praha - Plzeň zahlédl, ale už nevím který den a v kolik. Takže jsem to na netu nenašel. Zkuste jim napsat třeba na FB
Johny11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1658
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 10. června 2012 - 16:43:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: Můžete mi, prosím, najít, kdy jezdil z Prahy do Plzně odpoledne Sp? Nejen v GVD 1987/88..
Že to bylo na den přesně, za to bych ruku do ohně nedal, paměť je ošidná. Ale největší problém byla spolehlivost "ES", resp. jejich usměrňovačů z ČKD Polovodiče. Pamatuji se v tom měsíci na spotřebu 3 lokomotiv na cestu z Prahy do Plzně na jednom rychlíku. Ten den jich mělo LD Plzeň neschopných 8... Takže možná v tom byl problém, že jezdily diesly.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2938
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 10. června 2012 - 17:03:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

J11: Pochybujete ? Já se kouknu do starých KJŘ,ale dostanu se k nim tak nejdříve za 2 týdny, 16:52?z Phy.
Nee, rozhodně nebyly dráty zapnuty. To vím jistě.
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1544
Registrován: 3-2010
Odesláno Neděle, 10. června 2012 - 17:23:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem nakoukl do JŘ 1987/88 a skutečně v 16.15 odjížděl Sp 950 z Prahy do Plzně, opačně odjížděl Sp 951 v 11.55 z Plzně...
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2939
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 10. června 2012 - 18:02:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přednosta: Děkuji, přednosto, že jste se mne zastal.. (citát).
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1546
Registrován: 3-2010
Odesláno Neděle, 10. června 2012 - 18:18:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: tak mě to samotného zajímalo, neboť jsem se v roce 1987 naplavil ze severu do Plzně a tu dobu mám hodně intenzívně v paměti
Mořepetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1063
Registrován: 3-2006

Odesláno Neděle, 10. června 2012 - 18:48:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K neslavnému zahájení el. provozu Chrást u Plzně-Beroun:
1) Nebyla dokončena napájecí stanice Zdice.
2) Poruchovost "ES" byla tak velká, že bylo zakázáno jejich nasazování na expresy.
Vraťte 842, patří na Protivínku.
Tunel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 41
Registrován: 12-2008
Odesláno Neděle, 10. června 2012 - 21:06:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Něco málo ze života na české železnici pohledem odborů:

http://www.railian.com/Vrsovice/Zpravodaj/cerven2012.html

příjemné počtení
Johny11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1659
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 10. června 2012 - 21:49:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přednosta: Díky, paměť je ošidná. V tu dobu už jsem nejezdil každý týden. V tuhle dobu jezdil dlouhá léta v 16:25 rychlík do Chebu, později do F. Lázní a v osmdesátých letech do K. Varů. Sp. v 16:15 jsem opravdu neregistroval :-)
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1555
Registrován: 3-2010
Odesláno Pondělí, 11. června 2012 - 06:15:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

paměť je ošidná
a nebude to s věkem lepší
Krimitz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 482
Registrován: 10-2010

Odesláno Pondělí, 11. června 2012 - 10:42:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PPP: diky. na FB nemuzu bo tam nejem registrovan.
Pokud by to nekdo zjistil, byl bych mu moc vdecen. Diky.
Johny11: pravda, pravda, nejvice bylo potizi s UNIPULSama. Ale vcelku se III. serie rozjezdila rychle. Navic LD Plzen ozivovala vsechny Esa pro dalsi LD v CR. Ovsem nejvetsim skolitelem byl Prerovak, to se musi nechat.
frako
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 38
Registrován: 7-2011
Odesláno Pondělí, 11. června 2012 - 17:48:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tohle se také stalo v souvislosti s ES, zrovna to bylo v r.87, někdy v létě, převáželi chlapci Sergej (1415?) ze ŽOS Nymburk do depa So, v Rokycanech na přání disp.(po domluvě se mnou, jakožto strojmistrem, abych byl také trochu zůčasten) zapřáhli R 550 i s neschopným Esem, v Plzni ho odstavili a pokračovali s R 550 až do Sokolova, vlastně až do K.V., ze Sokolova jako os. Pak zpět do So. No a ráno už to mastil Sergej ve svém oběhu s 2400 t za prdelí směr Bílina.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Pondělí, 11. června 2012 - 19:32:30    Odkaz na tento příspěvek  

ad Krimitz : ono oživení lokomotivy - nevím co si pod tím představujete > zvednout smeták, ujet několik desítek metrů po depu ... to je jedna věc, müslím, že tohle se dělalo i na zkušební koleji v Doudlevích.

Na "středu" jsme si naše oživovali sami, resp. po dovezení konvoje se udělalo provozní ošetření = kontrola a odtáhly se do Velimi na ohruh a tam s nimi ing. Hála dělal TBZ (tedy postupně oživoval). Teprve úspěšným absolvováním TBZ začala běžet dvouletá garance ...

Ono tam toho "problémového" bylo více, například si musely rozumět různé "karty" v regulátoru. I když karty splňovaly odpovídající kvalitu, resp. zkušebna naměřila stejné parametry, tak si prostě karty někdy vzájemně nerozuměly a "závada se odstranila" sama v rámci postupného prohazování karet.

Serie ES 499.1:
69 E0 - 01,02 (Jihlava)
69 E1 - 03 > 12 (Přerov)
69 E2 - 13 > 42 (Přerov)
69 E3 - 43 > 82

LD Plzeň mělo 43,44,45,46,47 pak 53,54,55,56,57,58,59,60,61,62 ... pak müslím 68,69,70,71,72 ...
na středu byly 48,49,50,51,52,63,64,65,66,67,73,74,75,76,77.

Údaje na
http://spz.logout.cz/vozidla/363/vs363.html

nejsou zcela přesné, LD Přerov mělo celou sérii od 13 do 42, do Bratislavy a Leopoldova přišly až pozdější série ...

Takže ke GVD 1987/1988 měla mít obě depa (Plzeň i Praha) už něco dostatečně "ojetého". To vůbec nevylučuje, že na jednom vlaku mohlo odejít několik mašin ...

ČKD Polovodiče pracovalo s materiálem, který mu tehdejší politický systém dovolil použít ...
Johny11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1660
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 11. června 2012 - 20:01:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MZ: ES 499.1 dostalo LD Plzeň těsně před grafikonem, protože před tím pro ně nemělo využití. Nasazovaly se právě až v souvislosti se zprovozněním Chrást - Beroun.
A problém ČKD Polovodiče nebyl v politickém systému, ale kvalitě práce na lince a na zkušebně. Nakonec, když tam pracovali takoví lemplové, jako pozdější "primátor" Kondr, tak to jinak vypadat nemohlo...
VláďaH
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.209.6.26
Odesláno Pondělí, 11. června 2012 - 20:26:48    Odkaz na tento příspěvek  

Miroslav Zikmund:nejsou zcela přesné, LD Přerov mělo celou sérii od 13 do 42
Kde jste na to přišel. Lokomotivy ES 499.1037 - 1042 byly bratislavské, do Přerova se vracely až po dodání vyšších sérii.
Krimitz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 483
Registrován: 10-2010

Odesláno Úterý, 12. června 2012 - 08:29:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MZ: ...v Doudlevcich hotova Esa? Mno, predani ze Skody probihalo z lokomotivky do mistniho LD a jen o zvednuti smetaku to nebylo:-)
Plzen mela i 81, 82.
Tu dobovou reportaz nikdo nevycmuchal?
Frako, to ten Sergej na Plchu stihal i JD, pocitam.
Polabský
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 287
Registrován: 10-2010
Odesláno Úterý, 12. června 2012 - 14:45:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přijměte prosím pozvání 21. - 24. června !!
http://www.ntm.cz/aktualita/21-2462012-zpristupneni-chomutovskeho -zeleznicniho-depozitare-ntm-verejnosti-0
frako
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 39
Registrován: 7-2011
Odesláno Úterý, 12. června 2012 - 18:07:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Krimitz - Na čas to do So nebylo,to určitě, ale tragedie to také nebyla. Nejvíc nabral v Rokycanech. Byl na tom známej "floťák" a ten jel určitě na krev. Notabene na té Plzeňské bylo dost kulatejch, o pomalých ani nemluvě. Jak to tam vypadá dnes, nevím naposledy jsem tam jel v r.1990.
Mořepetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1064
Registrován: 3-2006

Odesláno Úterý, 12. června 2012 - 20:04:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když není video, alespoň článek v "Ruďasu" o zahájení elektrického provozu odkaz
Vraťte 842, patří na Protivínku.
Plechus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 40
Registrován: 10-2011
Odesláno Úterý, 12. června 2012 - 22:37:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.aktuality.sk/clanok/208054/video-suboj-brzd-vlak-verzu s-auto/
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2025
Registrován: 4-2009

Odesláno Úterý, 12. června 2012 - 23:44:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Plechus: Zajímalo by mě, co si z toho může odnést "obyčejný" smrtelník?
V tom článku / vyjádření mluvčí ŽSR je pár konin. A ta grafika s Fóbií a video s Ochcávkou tomu už jen nasadila korunu.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!