K-report
 

Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 01. 06. 2012  

Diskuse K-report » Archiv 2012 » Železnice » Všeobecná železniční diskuse » Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 01. 06. 2012 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Mazda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9
Registrován: 10-2011
Odesláno Středa, 23. května 2012 - 00:31:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Miropiro: Jenže jedna věc je anonymně sbírat, kolik SporoTicketů se prodá na jednotlivé relace a druhá věc je to potom cílit na konkrétní osoby, podle toho, jak jezdí. Nepodezíral bych ČD z toho, že by zvládly něco, co by mohlo být podobné kontextové reklamě.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5551
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 23. května 2012 - 06:46:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PŠ: že se v Čechách opět vymyslelo něco, co jinde už měli
Pokud koupím samotnou EBuLu tak jak leží a běží, ale bez odpovídající datové infrastruktury, tak je mi na dvě věci. Krom toho UIC 612 zavání interoperabilitou a nejsem si jist, jestli ji řešila už ta EBuLa z roku 1988.

ML: Budou umět změnu SW a schroupnou elektronický SJŘ se vším všudy?
Předpokládám, že se nějaký ten bezdrátový přenos dat uvažuje.
Jinak příště prosím nenazývat uživatelská data SW, vede to ke zbytečnému matení.

OC: To se budeš muset zeptat přímo u tvůrců, já s tím nemám společného vůbec nic...
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4895
Registrován: 7-2007
Odesláno Středa, 23. května 2012 - 07:49:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej: hele, neříkej, že o tom nic nevíš. Kecko. Taky neříkám, že s tím máš něco společného...
Já si to nějak neumím představit. (Nic divného.)
Tak to jsem zvědav až to na nás vypadne, jaký to bude vynález. Třeba budu mile překvapen (naivka jsem já).
Sapér_vodička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 61
Registrován: 4-2011

Odesláno Středa, 23. května 2012 - 13:02:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej 5547: Ber to prostě jako fakt, se kterým nic neuděláš, třeba jako že Taliáni teď měli zemětřesení.

Dobrá, už mlčím, na nic jsem se neptal. Makaróni se moc ptali a přišel na ně zemětřas...

Ale strašně se mi líbí představa sešiťáku na displeji před pomocnickou seslí. Já to furt říkám, že by se měla zavést funkce lokomotivních radiotelegrafistek.
Vy pacholci, my vám dáme láňok!
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 612
Registrován: 3-2010

Odesláno Středa, 23. května 2012 - 13:11:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já myslím, že je furt lepší zapnout vysílačku a mít v ní jízdní řád než přenášet ten trhací kalendář a nechat ho překážet na pultě.Snad by mol být displej trochu natočený a zastíněný, ale jinak se mi to líbí.
Edmondson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 26
Registrován: 6-2010

Odesláno Středa, 23. května 2012 - 16:29:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je to věc názoru - já jsem již za léta zvyklý na klasický " trhací kalendář" neb výtah z něho,místo na něj je a stejně tam bývají rozkazy... . Pro přečtení údajů z displeje je třeba více pozornosti - proto jsou ukazatele hodnot na pultu i na LCD displejích klasickými ručkovými měřicími přístroji ( nebo jejich zobrazenou obdobou ) , protože odečet hodnoty z num. displeje je náročnější na čas, na který se musím na toto soustředit.Ale je to asi věc zvyku.
Rambomat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 69
Registrován: 3-2009
Odesláno Středa, 23. května 2012 - 22:27:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podle tohoto odkazu :http://www.orientexpress.cz/trasy/benatky_viden_praha.htm, zítra se dá očekávat průjezd Orient expresu z Benátek do Prahy. Nějaký přesnější jízdní řád by někdo neměl? Konkrétně mi jde okolí Bezpráví. Podle výpočtů průjezd tak okolo jednej hodiny.

(Příspěvek byl editován uživatelem ramboMat.)
Jarda Kapr
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.86.188.140
Odesláno Čtvrtek, 24. května 2012 - 09:46:18    Odkaz na tento příspěvek  

Zajímavý článek o mostech a tunelech v péči SŽDC
1543
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 50
Registrován: 11-2009
Odesláno Čtvrtek, 24. května 2012 - 21:26:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orient exspres; Tak pokud to stihnu zitra po nastupu na nocni, tak dam vedet.. Ted nocuje na ONJ, a pojede v sobotu a pokud bude cas, tak dam pro "soto" vedet....
Malydivoch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 511
Registrován: 12-2004

Odesláno Sobota, 26. května 2012 - 05:39:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobré ráno. Vím že to nejsou vlaky, ale stejně to sem dám je to zajímavé. Jde totiž o kamionovou dopravu na elektřinu. http://www.stream.cz/video/685352-kamion-na-troleji
Moje videa na YouTube tady http://www.youtube.com/user/malydivoch?feature=mhw5
Zaosai
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 611
Registrován: 7-2005

Odesláno Neděle, 27. května 2012 - 09:13:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jirkaxxxl - O tom,že bude na stanovišti SJŘ v elektronické verzi se počítá a taky bude na lok i tištěný SJŘ.
S4991023
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 707
Registrován: 9-2003

Odesláno Neděle, 27. května 2012 - 11:10:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Edmondson: Ty máš v sešiťáku údaje ve formátu ručičkových hodinek :-)?
Rychlíková laminátka

Pravda, láska a elektrická trakce zvítězí nad lží, nenávistí a trakcí dieselovou.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Neděle, 27. května 2012 - 13:28:14    Odkaz na tento příspěvek  

ad Bizon : co se jako mělo stát ?
Edmondson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 30
Registrován: 6-2010

Odesláno Neděle, 27. května 2012 - 18:20:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S4991023 : Nikoliv, jen jsem konstatoval že ad 1: klasický SJŘ ( ne výtah z něho ) na je v klasické formě čitelnější a ad 2: že údaje prov. hodnot na LCD displejích jsou zobrazovány jako klasické měřdla s ručkou - podívám se a letmo vidím přibližnou hodnotu - tyto dvě informace jsem neuváděl společně.
Ono např. na zkušebně, kde jsem měl ca 6 rudě řvoucích displejů blízko sebe, byl odečet hodnot po nějakém čase únavný. Podotýkám, že jsem se tam vyskytoval pouze občas.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5556
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 28. května 2012 - 00:08:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Edmondson: proto jsou ukazatele hodnot na pultu i na LCD displejích klasickými ručkovými měřicími přístroji (nebo jejich zobrazenou obdobou), protože odečet hodnoty z num. displeje je náročnější na čas, na který se musím na toto soustředit
A proto se na displejích, které mají možnost přepínání analog/digitál, tak časti setkávám s digitálním zobrazením...
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2113
Registrován: 12-2006

Odesláno Pondělí, 28. května 2012 - 09:00:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevím, co se to v poslední době rozmohlo za nešvar, ale mládež nám v čím dál tím větší míře škrábe čelní skla diamantem. A to zejména na řadách 451(452) a 471. Jim už nestačí, že vyškrábali ve vlaku co se dalo, ale ty debilové se už pustili i do čelních skel. Týká se to zejména trati 221. Mělo by se s tím začít něco dělat. Zejména, pokud by se někdo chytil dát to jeho rodičům zaplatit. A jedno čelní sklo na elefantech nestojí malou částku.
ICQ:349 415 692
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 553
Registrován: 9-2011
Odesláno Pondělí, 28. května 2012 - 09:10:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

údaje prov. hodnot na LCD displejích jsou zobrazovány jako klasické měřdla s ručkou
Když vylezu na mašinu "novým" displejem dle UIC612, tak tam vidím jen ručkový ukazatel rychlosti, pak spoustu zmatečných ikonek, a to je tak všecko.
Malování klasických budíků s ručičkami tu i přes poměrnou náročnost programování (zvlášť na "jednovrstvovém" displeji, povelovaném pomocí příkazů sady VT52/VT100) kdosi zavedl před nějakými 17 lety, a od té doby vídám, že jsem se s tím patlal zbytečně, protože skoro všichni jezdí na digitální zobrazení. Jen ten poměrný tah "naštěstí" nejde přepnout na digitál .
Zahraniční výrobci pak, když dělají "analog", většinou používají bargrafy, protože ty se jednodušeji programují
Mirek_svob
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 81
Registrován: 12-2009
Odesláno Pondělí, 28. května 2012 - 10:28:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ručička/digitál: Samozřejmě ručička má svůj význam u kontroly více přístrojů v řadě, kde digitál je spíše kontraproduktivní. Postačí zkontrolovat "známé" postavení ručiček, nikoliv hodnotu.
Mourek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1210
Registrován: 1-2006
Odesláno Pondělí, 28. května 2012 - 12:53:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirek_svob: Přesně tak mrknu a vidím .

(Příspěvek byl editován uživatelem mourek.)
gp
Neregistrovaný host
Odeslán z: 147.228.95.131
Odesláno Pondělí, 28. května 2012 - 14:15:21    Odkaz na tento příspěvek  

Corllin: čelní sklo je velký (je lepší velký plátno než malý), blbě se mění (vydrží to tam dýl), dílo má publikum (fíra je tam vždycky) a má ohlas (fíra je nsranej skoro vždycky a Vy ostatně taky). Jako rodič jsem celkem oprávněn předpokládat, že o čelní sklo náležitě pečujete a chráníte je před poškozením i cizími parchanty a že vzniklá škoda je bagatelní, protože já už jezdím s prasklým sklem na autě přes pět let a ničemu to nevadí.
Rumcajs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 501
Registrován: 6-2007

Odesláno Pondělí, 28. května 2012 - 14:23:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

gp: Jsem zvědav na vaši reakci, až vám někdo na vašem autě takhle porýpe sklo. Taky se předpokládá, že o sklo pečujete (i když jezdit s prasklým bych nenazýval péče) a chráníte před poškozením (například parkováním v uzamčené garáži) a že takto vzniklá škoda bude z vaší strany rovněž bagatelizována (například kosočtverec přímo před výhledem řidiče).
Základem je, že na cizí věci se nešahá. Bohužel dnešní doba produkuje znuděnou mládež, která si neváží téměř ničeho. Výprask dostat nemohou (to je protizákonné) a tu hodinu "keců", jak je takové chování nesprávné, už nějak přežijou (jedním uchem tam, druhým ven).

Dodatek: Jako rodič předpokládám, že vedete své potomky v duchu slušné výchovy a nikdy by si nedovolili poškozovat cizí majetek...

(Příspěvek byl editován uživatelem Rumcajs.)
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2115
Registrován: 12-2006

Odesláno Pondělí, 28. května 2012 - 14:44:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad gp: Jistě budete i bagatelizovat, když vám váš potomek z nudy bude kreslit lihovým fixem po kachličkách na záchodě, poškrábe a popíše vám fixem zrcadlo v koupelně. Při jízdě vaším skoro novým autem vám vyškrábe na zadní okno svůj ctěný podpis. Já chápu, že vám taková vylepšení bytu, auta či domu nevadí. Bohužel chápejte, že jsou lidé, kterým takováto vylepšení vadí. Děkuji za pochopení.
ICQ:349 415 692
STK
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.113.149.2
Odesláno Pondělí, 28. května 2012 - 15:05:34    Odkaz na tento příspěvek  

protože já už jezdím s prasklým sklem na autě přes pět let a ničemu to nevadí

Vy jste nebyl na technické? Závada (sebemmenší) na čelním skle je jeden z důvodů, aby auto "neprošlo"...
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 540
Registrován: 6-2010

Odesláno Pondělí, 28. května 2012 - 16:15:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jako rodič jsem celkem oprávněn předpokládat, že o čelní sklo náležitě pečujete a chráníte je před poškozením
To je na presdrzku.
Utúlien aurë...
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.183.57.99
Odesláno Pondělí, 28. května 2012 - 16:25:32    Odkaz na tento příspěvek  

gp - 5 let s prasklým předním sklem? Jezdíte po silnici nebo jen "mimo vozovku"? Uvažoval jste někdy např. o následcích střetu s bažantem? Řekl bych že ne....
ivoš
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.179.5.37
Odesláno Pondělí, 28. května 2012 - 16:53:45    Odkaz na tento příspěvek  

Honzaklofar a ostatní: vy pana gp ještě berete vážně, po všech jeho příspěvcích? Je tu už profláknutý dost.
milda974
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.233.250
Odesláno Pondělí, 28. května 2012 - 23:54:49    Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak moc obsazená je první třída v Excelsioru mezi Prahou a Žilinou a obráceně ve všední dny (út, st). Díky M.
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2119
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 29. května 2012 - 14:26:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Netušil jsem, že máme v našich řadách pilota F1Pilot F1
ICQ:349 415 692
S4991023
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 713
Registrován: 9-2003

Odesláno Úterý, 29. května 2012 - 16:21:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když gp zabije bažant, prolétnuvší čelním sklem, nevznikne žádná škoda, takže on to vidí z tohoto pohledu.
Rychlíková laminátka

Pravda, láska a elektrická trakce zvítězí nad lží, nenávistí a trakcí dieselovou.
gp
Neregistrovaný host
Odeslán z: 147.228.95.131
Odesláno Úterý, 29. května 2012 - 20:02:36    Odkaz na tento příspěvek  

Corrlin: Já chápu, že někomu vadí, že mu někdo jinej poškrábe sklo. Ale zkuste na druhou stranu pochopit, že muži v jistém věku prostě musejí vyzkoušet, jestli dokážou někam vylézt, podepsat se a zdrhnout. To máme z doby, kdy jsme lezli po stromech a všechno bylo k dispozici všem, dorostlo to samo a kdo první banán utrh, ten ho taky sežral. Protože vím, že tohle puboši dělaj, tak je auto v garáži a počítám s tím, že když ho nebudu hlídat, někdo mi ho vodře. Život je tvrdý. Bohužel, i k mašinkám, smiřte se s tím. Bažanta sklo udrží, my stejně nejezdíme víc než 2000 otáček na pětku a 2500 na čtyřku. Kolik to je km/h nevím, von neukazuje tachometr:--)
Jezevec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 68
Registrován: 10-2010
Odesláno Úterý, 29. května 2012 - 20:27:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Gp: pochopí pak muž v jistém věku či jeho rodiče,že bude-li přitižen nebude mu ustřižen, ale dostane přes držku. Aneb každá sranda něco stojí.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3208
Registrován: 11-2006
Odesláno Úterý, 29. května 2012 - 23:31:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže drzouni v průběhu stanicování vlaku vylezou ke sklu, drápnou a utečou, nebo to provádějí při aktivních odstavech apod.?
Chtělo by to pár případů pochytat, potrestat na horní hranici dostupného prostředku a zmedializovat, aby se ostatní chytli za frňák. Jenže bohužel na to nejsou prostředky, ale bude jich ještě míň. Ani si radši nechci představovat, jak vysoké jsou roční náklady na výměny čelnách skel.
----------------------------------

Menší tip pro vlakové čety: Na jistém Eurocity jsme dnes byli zastaveni, cca 10 minut jsme stáli, nikdo nic neohlásil, potom zakřaplal rozhlas a průvodčí oznámila dvacetiminutové stání vlaku z důvodu výluky. Těsně po vypnutí mikrofonu se vlak dal do pohybu. Škoda, že to nejde udělat hned...
A ještě by paní průvodčí mohla aspoň trochu pozdravit při kontrole jízdenek, nebo aspoň odpovědět na pozdrav, když už nemá svůj den. Zato uklízeč odpadků z řad 4% menšiny neměl chybu.
Pytel na odpadky v úrovni prsou, druhou ruku taky a u každého oddělení sedaček "Tobrý ten, tovolíteě ke kóšsi?" Cesta tentokrát bohatá na zážitky a to jsem půlku prospal.

Jinak mě napadlo, jakou BOZP zajistí těm vybíračům košů jejich zaměstnavatel, když mají sice rukavice, ale koše vybírají jen hrábnutím do nich zvrchu. Otázka času, kdy se napíchnou na nějakou jehlu.
Rebel Yell
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2120
Registrován: 12-2006

Odesláno Středa, 30. května 2012 - 08:09:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad gp: Ok, takže až vám příjde učet za vašeho potomka za výměnu čelního skla na City Elefantu za pár set tisíc, tak vám na to jenom odpovím, že váše dítko vylezlo na City Elefanta, aby si dokázalo, že někam vylezlo a u toho se zvěčnilo na sklo, které nebylo zrovna nejlevnější. Tak vám řeknu, ať se smíříte s tím, že vám na to praskly celoživotní uspory nebo vám sebrali dům, který jste celý život dával dohromady.
ICQ:349 415 692
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Středa, 30. května 2012 - 08:28:25    Odkaz na tento příspěvek  

Jo jo .. ovšem to by musely bejt odstavy hlídaný, abyste ho při tom dokázali chytit. Přijde mi že se na to dlabe .. boční okýnka se uhlídat nedaj, ale ty čelní se přece nedaj škrábnout nenápadně za jízdy ani když někdo jde po peronu jen tak náhodou kolem.
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2121
Registrován: 12-2006

Odesláno Středa, 30. května 2012 - 09:13:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to není, na kamerách už jsou zachycení a policie proti nim zahájila vyštřování. Jelikož je to relativně malá obec, tak není problém, aby si pro ně přišli
ICQ:349 415 692
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.93
Odesláno Středa, 30. května 2012 - 09:45:41    Odkaz na tento příspěvek  

Corlin - která "relativně malá obec" to je? Řevnice? Ešus na to poškrábání musí nějakou chvíli stát bez fíry na stanovišti.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Středa, 30. května 2012 - 09:47:22    Odkaz na tento příspěvek  

A bez fíry na zadnim stanovišti?
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2122
Registrován: 12-2006

Odesláno Středa, 30. května 2012 - 09:50:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad honzaklonfar: Řevnice a Říčany, vždyť je to stejné.....
ICQ:349 415 692
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.93
Odesláno Středa, 30. května 2012 - 10:22:19    Odkaz na tento příspěvek  

Z hlediska škrábání na sklo zcela jistě. Když bude škrábačům míň jak 15, tak to policie stejně odloží (aby se nenarušil duševní vývoj těch zmrdů).
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2123
Registrován: 12-2006

Odesláno Středa, 30. května 2012 - 10:28:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad honzaklonfar: No ukopnout mu hlavu kanadou. To je řešení. A věž, že tě ČD pochválí, ale už né tolik státní zástupce.
ICQ:349 415 692
Mol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 755
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 30. května 2012 - 12:10:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Corllin: Přiblížit se pěkně zezadu, zkopat do kulata a pověsit ho za nohu na návěstidlo...
gp
Neregistrovaný host
Odeslán z: 147.228.95.131
Odesláno Středa, 30. května 2012 - 20:23:36    Odkaz na tento příspěvek  

Corlline, to prostě nedáte. Když je škrábačům míň než 15, jsou ze zákona nepostižitelní (proto to policie musí odložit) a po rodičích nic chtít nemůžete, pokud dítko řádně vychovali, řádně varovali a přiměřeně hlídali. Mimochodem, proč má dneska každej vořežprut na garáži kameru se záznamem a ešus jí nad sklem nemá, když to sklo stojí stejně jako vořežprutí auťák?
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5568
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 30. května 2012 - 21:36:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

gp: po rodičích nic chtít nemůžete, pokud dítko řádně vychovali, řádně varovali a přiměřeně hlídali
Jééé, a teď ještě tu o Karkulce...
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Středa, 30. května 2012 - 22:37:33    Odkaz na tento příspěvek  

ad gp : omyl, i když je dítku méně než 15, tak ho to nezbavuje odpovědnosti za škodu způsobenou protiprávním jednáním.
Odpovědnost za škodu je občansko-právní institut, práva a povinnosti vznikají okamžikem narození, zanikají smrtí.
I desetiletého "fracka" lze zažalovat o náhradu škody a pak jde jen o to, jak si poškozený ohlídá vymáhání náhrady způsobené škody na základě pravomocného rozsudku ...

Příkladem jsou třeba dopravní podniky, které běžně žalují desetileté děti za jízdu bez jízdenky a soudně vymáhají nezaplacené pokuty ...
Plechus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 37
Registrován: 10-2011
Odesláno Čtvrtek, 31. května 2012 - 09:45:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.drsnysvet.cz/hazardovani-se-zivotem/
gp
Neregistrovaný host
Odeslán z: 147.228.95.131
Odesláno Čtvrtek, 31. května 2012 - 16:32:01    Odkaz na tento příspěvek  

MZ: Nepochybně máte pravdu, dítě můžete žalovat o náhradu škody, ale co si na něm vezmete? Podle §422 je sice (spolu)zodpovědný rodič, ale pokud prokáže, že dohled nezanedbal, nevysoudíte nic. Příklad s dopravním podnikem je špatný, tam se soudí o dlužné jízdné a pokutu, nikoli o náhradu škody. Kouzlo věkové hranice pro trestní odpovědnost je v tom, že policie zjistí, odloží a prokazání výše vzniklé škody je na poškozeném, což je první věc, kterou protistrana napadne.
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2125
Registrován: 12-2006

Odesláno Čtvrtek, 31. května 2012 - 16:37:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Problém je ten, že rodič je zákonný zástupce, tak by se měl postarat i o náhradu škody. Když jeho dítko provede nějakou škodu, tak by ji měl i zaplatit. Když jsme byli my mladí, tak to tak za nás bylo. Dneska je to všechno vzhůru nohama. Nedivím se lidem, že když někde do někoho kopou, tak radši otočí hlavu. Protože z oběti se nakonec stane útočník a z útočníků poškození. Takže, nedělejme radši nic a nechejme je ať si ty skla třeba roztřískaj.
ICQ:349 415 692
Slanour
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 396
Registrován: 6-2008
Odesláno Čtvrtek, 31. května 2012 - 18:36:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin_zlivský: a v Pardubicích někdy náké přípoje byly? sorry za OT
Slaňour
patriot
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.145.209.161
Odesláno Čtvrtek, 31. května 2012 - 18:42:27    Odkaz na tento příspěvek  

usekat jim ruce hajzlíkům, a tvdou výchovu by to chtelo,žádný tutununu! Dnesni haranti by meli mit dril rakouska uherska aby se bály promluvit,natož něco zničit
Tonda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 77
Registrován: 9-2011
Odesláno Čtvrtek, 31. května 2012 - 18:43:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad gp: Tak beztrestnost nezletilého dítka rozhodně není tak jednoznačná. Především je nesmysl vůbec ta vámi určená věková hranice pod a nad patnáct let v případech odpovědnosti za škodu podle §422. U odpovědnosti nezletilých jedinců není v rámci věku od narození do osmnácti let stanovena žádná konkrétní věková hranice, od které by byli výlučně sami (byť třeba i jen částečně) odpovědni za způsobenou škodu. Proto je nutné vždy v konkrétním případě zvážit, zda nezletilý, který škodu způsobil, měl deliktní způsobilost, tj. zda mohl posoudit následky svého jednání a své jednání také ovládnout. Oba tyto předpoklady musí být splněny zároveň a plně. Předpokládejme, že škrábat po předním skle na Elefantu nám nebude asi osmiletý klučina, nýbrž asi tak jedinec od třinácti výše. A ten už v naprosté většině má pojem o tom, že jeho jednání není košer. A to vyvinění rodičů z odpovědnosti také není tak jednoduché. Nejvyšší soud to ve svých rozhodnutích už nejednou prokázal.
Vozejk78
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 78
Registrován: 6-2007
Odesláno Čtvrtek, 31. května 2012 - 19:43:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MZ: EC175 jistě čekal na R1115, v posledních dnech je tento rychlík většinou zpožděný
M62
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 163
Registrován: 7-2007
Odesláno Čtvrtek, 31. května 2012 - 20:28:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak závidím, že vlak 175 čekal, protože většinou ti blbci v Kolíně mají postaveno na průjezd, i když tyto dva vlaky vjíždí do stanice současně a tudíž ho stíhají jen ti nejrychlejší..
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pátek, 01. června 2012 - 13:59:45    Odkaz na tento příspěvek  

Pokud vim, tak třeba dopravní podnik si s tim poradit umí, a některý jiný firmy taky, viz odkaz odkaz tak nevim co v tom brání dráze.
Jaroslav T
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.213.196.218
Odesláno Pátek, 01. června 2012 - 14:08:58    Odkaz na tento příspěvek  

Dovolím se zeptat:
Jak zjistí dopravní podnik jméno, adresu a rodné číslo nezletilého děcka, když občanský průkaz je až od 15 let věku?
gp
Neregistrovaný host
Odeslán z: 147.228.95.131
Odesláno Pátek, 01. června 2012 - 14:32:34    Odkaz na tento příspěvek  

Corlline, Vy ste něco roztřískal a rodiče to musili zaplatit, když "to tak" za Vás bylo? To byste teda byl bejval pěknej panchart. :--)
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 65494
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 01. června 2012 - 15:17:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Corlin:
Netušil jsem, že máme v našich řadách pilota F1

A to na 680 jezdí jistý pilot, jemuž se přezdívá Fittipaldi.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 440
Registrován: 10-2009
Odesláno Pátek, 01. června 2012 - 16:09:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Všimnul jsem si, že někteří kolegové jezdí s čelním oknem poškrabaným nebo posprejovaným. To se jim tedy divím. Otázka zní: Jsem zbaven zodpovědnosti, pokud přes okno, které mám povinnost udržovat v čistotě, nepostřehnu to, co bych postřehnout měl?
Je to blbý, že daň za demokracii musí platit zaměstnavatel, tedy dopravce. Ale s tím se asi nedá nic dělat. Dokonce jsem viděl rychlík, který jel v zimě na východ od Prahy. Peršing neměl pravé čelní okno vůbec, ten debil co to řídil byl zabalenej jako pumpa. Asi nějaký hrdina kapitalistické práce. Podnik mu to nezapomene, až nebude moct. P.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Pátek, 01. června 2012 - 16:41:53    Odkaz na tento příspěvek  

M62 : proč považujete výpravčího, který postaví návěstidlo do polohy dovolující jízdu za blbce ... znáte vůbec povinnosti výpravčího při přípravě vlakové cesty ... nehledě na to, že odjezdová / cestová návěstidla ve stanici mohou být "zapojena" do autobloku, takže odjezdové / cestové návěstidlo se do polohy dovolující jízdu "postaví více méně samo" v závislosti na uvolnění následujícího prostorového oddílu.
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 65497
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 01. června 2012 - 16:49:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slanour:
Jo, od EC 175 na osobák do Moravan a odtud do Holic. Konkrétně jsem jel (chtěl jet...) .../EC 175/Os 5025/Os 25056.


Hejk:
V rámci čekacích dob?!? Zajímavé, asi mám nějakou jinou verzi, ale já tam vidím u EC 175 základní, což sotva může na odjezdu znamenat +12.
Jakýsi přestup se konal, vidět byli asi tak tři lidi (ale nemohu vyloučit, že jich bylo víc).

Průvodčí se neobtěžoval cokoliv hlásit, ani se neobjevil, ozval se až před příjezdem do Pbic, jako by se nechumelilo.


M62:
V Kolíně se vždy najdou "objektivní důvody", proč nic nejde (a pak se v lepším případě čeká s rychlíkem v Poděbradech, než mu přiveze cestující osobák...).
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Kolín hl n
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.254.173
Odesláno Pátek, 01. června 2012 - 17:04:26    Odkaz na tento příspěvek  

ad Miroslav Zikmund: No, jestli to není tím, že výpravčí v Kolíně mají jiné starosti, než hlídat přípoje / nepřípoje. Vždyť ta služba v Kolíně je tak náročná, že nyní hrozí, že po 10 letech služby tam, bude muset výpravčí službu ukončit a jít sloužit jinam. Aby nebylo ohroženo jeho zdraví ......