K-report
 

Archiv diskuse Nehody do 31. 01. 2012  

Diskuse K-report » Archiv 2012 » Železnice » Nehody » Archiv diskuse Nehody do 31. 01. 2012 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3039
Registrován: 8-2005
Odesláno Pátek, 20. ledna 2012 - 08:45:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Něco podobného jsem zažil několikrát.
Na 810 nabalenej sníh a led na zdržích a brzdil jsem několikanásobně delší dobu, naštěstí je peron v Kříži pěkně dlouhej.
Pak nabalenej sníh na 708, při dlouhé jízdě z kopce a brzdění pomocí EDB. Při zastavování, jsem škřábnul vlak, vše OK. Těstně před zastavením vlak odbrzděn a naskočila parkovačka a plynule jsem rychlostí cca 3km/h projížděl okolo nechápavě hledicích lidí u peronu. Hned jsem si vybavil zážitek z předchozího odstavce a hrábnul jsem po vlakové brzdě. Jen mašinka byla mimo nástupiště, jinak OK.
Při dobrání přes noc stojicí 042 díky ledu na kotoučích docela dost dlouho nebrzdila, i když okénka ukazovala správně.
Při zastavování s nákladem s 240 jsem si nějak odfouknul úplně OL-2, vlak zastavil, zabrzdil jsem BPčko, odbrzdil vlak a za chvilku se vlak pomalu, ale jistě rozjížděl a to měl cca 1000tun a normálně se tam na jednu popelnici udrží přes 2000tun. Opět sníh mezi špalkem a kolem.
Toť mé skromné zážitky s brzdovými starostmi.
Martin
Kořka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 498
Registrován: 10-2003
Odesláno Pátek, 20. ledna 2012 - 09:38:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a ještě jedna poznámka - možná jste si všimli na některých autech, především ze severských zemí, že mají na kotoučích vyfrézované drážky od středu směrem ke kraji(případně v různých jiných variantách) Tak to je pro lepší "setření" ledu a sněhu z destiček. Inu, mají tam své zkušenosti.
DepoZB
Neregistrovaný host
Odeslán z: 31.41.203.208
Odesláno Pátek, 20. ledna 2012 - 10:42:39    Odkaz na tento příspěvek  

Já bych si k provozu 843 dovolil poznámku:ano,člověk musí myslet na to,aby měl brzd.kotouče v pohotovosti a vypínat EDB,ale na druhou stranu právě při sněhových kalamitách na nás jsou ze strany depa a dílny vyvíjeny tlaky kvůli odcházení navlhlých TM,aby byla činná ventilace,což při vypnuté EDB není.Ani když vypnu EDB jen na pultě a částečně by měla brzdit cca 50-100 A,tak většinou odpadne úplně a brzdí jen vzduch.Samozřejmě,že musím posoudit,co je v danou chvíli přednější,jestli bezpečně zastavit anebo zachraňovat TM.O spínačích trvalé ventilace se v depu hovořilo,ale nějak to vyšumělo do ztracena.
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10659
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 20. ledna 2012 - 11:50:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

takže jak to na těch zubech vlastbě bylo? co jsem pochopil tak: 843 namrzlé kotouče, na 943 se časem chytly. pak se tu píše něco o obutí, ale co a jak jsme nevyčetl. edb na 843 nepoužita. no v březnu to snad bude ve škole.....
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Mzitka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1739
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 20. ledna 2012 - 12:05:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bobo - naštěstí ty tahle řada v depu nestojí
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3782
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 20. ledna 2012 - 12:19:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Bobo: pravděpodobně to bylo asi tak:
Vyjela z Kořenova souprava 843 + 943. Strojvedoucí nerespektoval opatření pro zimní provoz, neudržoval teplotu brzdových kotoučů tím, že na 843 nevypl EDB a jel letní rychlostí (30 km/h) do Tanvaldu. Při zastavování do zastávky Kořenov zastávka vše fungovalo a bez problémů v zastávce zastavil při použití kombinace samočinné brzdy (943) a EDB (843). Při další jízdě došlo k zaúčinkování vlakového zabezpečovače, ztrátě tlaku v HP a k ztrátě účinku EDB na voze 843. Vzhledem k zalednění kotoučových brzd na voze 843 nebyla tato brzda účinná a vlak se pohyboval pouze brzděním vozu 943, kdy se rozjel až na rychlost 83 - 87 km/h (prameny se různí). Jak se vlak nakonec zastavil nevím, ale odhaduji dva způsoby: a) kotouče na 843 se konečně ohřály a začalo to brzdit.
b) strojvedoucí nahodil VZ, zvýšil tlak v HP na 5 barů, opět zabrzdil a vůz 843 brzdil EDB. Při tomto způsobu si ale myslím, že by se rozjel ještě na vyšší rychlost a pravděpodobně by havaroval.
Dále upozorňuji, že to mohlo být i jinak, protože jsem sice přezkoušen z předpisu D40, mám tam seznání, prováděčku a i mírnou provozní praxi, ale neznám motorové vozy 843 a řídící vozy 943. Znám však vozy s kotoučovou brzdou, znám jejich chování na sněhu, ale vždy mnou vedený takový vůz měl i brzdu neadhezní (padák, kotva, modlitební knížka : - ))
T. H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.56.8
Odesláno Pátek, 20. ledna 2012 - 13:01:21    Odkaz na tento příspěvek  

Při zastavování do zastávky Kořenov zastávka vše fungovalo a bez problémů v zastávce zastavil
...protože jel předtím kilometr v suchém tunelu, do kterého nesněží a je tu konstantně o pár stupňů víc než venku. To jen pro autory spikleneckých teorií, proč mu to přestalo fungovat až pod Příchovicema.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12108
Registrován: 8-2005

Odesláno Pátek, 20. ledna 2012 - 13:24:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zaslechnuto v rádiu: Na železničním přejezdu v Březnici na Příbramsku se dnes střetl osobní vlak s kamionem. Při nehodě byli zraněni tři lidé. Příčina se vyšetřuje, řekla mluvčí příbramské policie Monika Schindlová. Provoz na trati byl přerušen, v úseku Mirovice - Příbram byla zavedena náhradní autobusová doprava.
Nehoda se stala před polednem na nechráněném přejezdu se světelnou signalizací. Osobní vlak skončil po srážce mimo kolej. Při kolizi se lehce zranili dva lidé z vlaku. Řidiče kamionu s vážnějším zraněním vyprošťovali hasiči a přiletěl pro něj vrtulník záchranné služby.
Způsobená škoda zatím podle Schindlové nebyla vyčíslena.
Město: Metrolinky, napaječe a bagry.
Neměsto: spoje 2x ráno a 3x odpoledne, ale denně.
Omlouvám se za občasné překročení limitu příspěvků a prosím adminy o shovívavost.
T4781
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 428
Registrován: 2-2010

Odesláno Pátek, 20. ledna 2012 - 15:11:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tady to je
http://www.pozary.cz/clanek/51094-tragicky-stret-vlaku-s-nakladak em-jeho-ridic-zemrel/
K6S 310DR - to je zvuk,tomu se nic nevyrovná!
Vyjíždí pomalu,ale jistě a za strašlivého rachotu-tak to je Zamráča.
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 285
Registrován: 3-2010

Odesláno Pátek, 20. ledna 2012 - 15:16:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo, ty přejezdy..
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10661
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 20. ledna 2012 - 15:32:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pš- dík za teorii, vyzerá +-reálně
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Michal_novotny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1289
Registrován: 11-2002
Odesláno Pátek, 20. ledna 2012 - 15:52:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě jeden postřeh ohledně toho Kořenova a opatření jezdit v zimě 20 km/h: Není vám divné, že po nehodě byl najednou problém s tím, že tam musely všechny vlaky vedené řadou 843 jezdit 20 km/h a do pár dnů bylo nařízení zmírněno jen na některé úseky? Pokud by bylo normální dodržovat to nařízení v D40, tak ten problém by musel být každou zimu, ne? Nebo se to porušování tiše tolerovalo, ne-li nepřímo vyžadovalo?
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3041
Registrován: 8-2005
Odesláno Pátek, 20. ledna 2012 - 16:54:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad DepoZB: 843 neznám, ale uvedu příklad z elektrické trakce.
Jakmile se rozjede 163 tak se rozběhnou ventilátory na minimální otáčky a fíra nemá jednoduchou možnost je zastavit. Pokud teče obvodem proud, tak se otáčky zvyšují. Tímto je docela elegantně vyřešeno právě vlhnutí trakčních motorů.
Takže pokud dílna tlačí na provoz, aby používal EDB kvůli vlhnutí TM, tak si jen ulehčuje práci. Tohle je spíš na rekonstrukci v logice chodu TM.
Martin
Pokerna
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2466
Registrován: 7-2007

Odesláno Pátek, 20. ledna 2012 - 18:26:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin2: Takže v zimě je pro mašinku lepší EDB než vzduch?
Slyšel jsem od známého že mašince v zimě pěkně roštoval a bouchly mu min. dva TM

Omluva za OT
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3042
Registrován: 8-2005
Odesláno Pátek, 20. ledna 2012 - 18:38:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Pokerna: nevím z čeho vyvozuješ, že by pro mašinku byla v zimě lepší EDB než vzduch.
Na té nehodě je konkrétně vidět, že to tak není. Klidně se mohlo stát, že by ta mašinka nebyla. Takže ve výsledku by pro mašinku byl lepší bouchlej trakčák než mašinka ve šrotu.

Ani u dráhy není nic černobílé, takže nejde říct, že je lepší brzdit EDB nebo vzduchem. Všechno má své pro a proti.

Nějakej zjednodušujicí závěr sem opravdu házet nebudu.
Vypočítávat přednosti a zápory jednotlivých způsobů brzdění se mi nechce, akorát by se tu zase strhla diskuze o stolici.

Martin
Pokerna
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2467
Registrován: 7-2007

Odesláno Pátek, 20. ledna 2012 - 18:43:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin2: No bylo to myšleno ve smyslu vlhnutí TM
m...d
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.40.53
Odesláno Pátek, 20. ledna 2012 - 22:32:32    Odkaz na tento příspěvek  

Vyjela z Kořenova souprava 843 + 943. Strojvedoucí nerespektoval opatření pro zimní provoz, neudržoval teplotu brzdových kotoučů tím, že na 843 nevypl EDB a jel letní rychlostí (30 km/h) do Tanvaldu.
-----------------------------------
jak víš, že neudržoval teplotu kotoučů??? EDB s tím nemá nic společného, protože liberecké 843 mají jednu zvláštnost,víš...?
Pavlík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1803
Registrován: 5-2005

Odesláno Pátek, 20. ledna 2012 - 23:28:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Srážka vlaku s kamionem na Příbramsku
Pavlíku
Neregistrovaný host
Odeslán z: 178.209.46.143
Odesláno Sobota, 21. ledna 2012 - 00:54:42    Odkaz na tento příspěvek  

Pavlík Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1803
Registrován: 5-2005 Odesláno Pátek, 20. ledna 2012 - 23:28:03

Až se probudíš, tak se podívej kousek před sebe na:
T4781 Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 428
Registrován: 2-2010 Odesláno Pátek, 20. ledna 2012 - 15:11:28
Pavlík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1804
Registrován: 5-2005

Odesláno Sobota, 21. ledna 2012 - 00:59:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavlíku: to ano, ale můj odkaz je sice o té samé události, nicméně je z jiného zdroje. Ikdyž koukám, že fotky jsou stejné...
J_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 788
Registrován: 8-2004

Odesláno Sobota, 21. ledna 2012 - 12:25:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vzhledem k tomu, ze k teto nehode doslo na zeleznicnim moste, tak by sem mohla patrit. Blbost nezna hranic.
Norfolk, Georgia, USA
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10664
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 21. ledna 2012 - 14:18:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

dotaz: 843+943 maj LS90 nebo KBS? a protismyky nemaj?
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3790
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 21. ledna 2012 - 15:53:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

843 a 943 mají LS90 a asi i protismyky. V zubačkovém případě se nejednalo o smyk dvojkolí.
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 338
Registrován: 9-2011
Odesláno Sobota, 21. ledna 2012 - 20:37:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

m...d
liberecké 843 mají jednu zvláštnost,víš...?
Opravdu?
Lipan_z_coridy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 702
Registrován: 11-2010

Odesláno Sobota, 21. ledna 2012 - 20:55:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

m...d
Nemají tuto zvláštní funkci na udržování teplých kotoučů třeba všechny 843? Výsledek úpravy právě po MU v Jeseníkách.
Historie železnice na Jesenicku : http://heide.sweb.cz/ozeleznice.htm
Občasný čtenář
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.155.255.157
Odesláno Neděle, 22. ledna 2012 - 00:00:19    Odkaz na tento příspěvek  

Téma brždění 843 se probírá částečně ve vláknu 843 a psal jsem tam toto: Asi takto. Když si i při výkonu (např. nejaký ten kilometr před koncem stoupání nebo začátlem klesání) zapnu čištění, sníží se mi tlak v průběžném potrubí, na což zareagují vzduchové rozvaděče na celé soupravě a brzdové obložení se mi přitlačí na brzdový kotouč rovněž na celé soupravě. A k tomu vlhnutí TM z kopce bez EDB ve sněhu. Tam je lehká pomoc.
Mirko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2046
Registrován: 6-2006

Odesláno Neděle, 22. ledna 2012 - 12:54:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Noční vítr lámal stromy, na Liberecku do kmene narazil vlak
Má videa na YouTube Sázava - motorbike ride PUMPA
Drak_ze_skalky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1392
Registrován: 5-2010
Odesláno Neděle, 22. ledna 2012 - 23:23:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnešní aktérka nehody najetí do stromu zde již v Železném Brodu.
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3242
Registrován: 9-2002

Odesláno Pondělí, 23. ledna 2012 - 21:49:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mmch dneska jsem osobně zažil kotlák s přitaženou klikou. Zkouška brzdy přesto OK, leč o 30 km dál kola rozpálený, že pod nima schly kolejnice. Dáme na to nějakej snímač na každej vagón? Ještě pořád nás to nezruinuje...?

Jednou jsem tahnul kolegu s jeho s 141 asi 30, mozna 40 km s utazenou rucni brzdou. Jeho spalky byly rudy a v Libni nebo ve Vrskach jsme tu masinu zanechali. Sel jsem je pochcat, jen ze zvedavosti a zustaly stejne rudy, jako pred tim.

Jinak - ja tady neresim, jestli to je nebo ne ni chyba obsluhy. Chyba je ta, ze se nekam pusti vozidlo, kam by jet nemelo, minimalne s tim vybvavenim, jake ma k dispozici. Jevi se jako neprilis vhodne kotouce. A to neovlivni ani Hajnej, byt porad mam za to, ze to je schopny technik. Ja bych zacal jinak - je opravdu cena za usetrenou naftu 743 vyvazena rizikem nehody s vozidlem s radou o stovku vyssim ? Ne, neni a proto by se tam melo jezdit pouze s vozidly, kdo je podobne riziko nizsi, nez u 843. Jinak by se dobre mohlo stat, ze se 843 zacne rikat rakev nejen kvuli vzhledu...

Hajnej: Neber to zle, ale to, co za zverstva si obcas naporouci nekteri klienti, je fakt do nebe volajici. A nejen na draze, bych o tom skoro mohl napsat minimalne clanek do odbornyho elektro casaku. Energetika neni o nic vic pozadu.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5204
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 23. ledna 2012 - 22:16:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Šimral: máš to skoro dobře, jenom to nebylo prásknutí VZ, ale rychlobrzda.

m...d: Tu "zvláštnost" mají nejen liberecké 843, ale vůbec všechny 843, a pak taky 380, 750.7 a vůbec ledacos, co v poslední době prošlo našima pazourama.
Nicméně samotné použití této zvláštnosti je sice dobré na průběžné stírání sněhu z kotoučů, ale na jejich prohřátí je potřeba i to vypnutí EDB na pultě. On se totiž ten kotouč musí ohřát natolik, aby během stání v zastávce nezchladl pod nulu.
Historky s rozpálenými koly od lehce přitažené brzdy přitom ve vířícím sněhu jaksi neplatí, protože měrné skupenské teplo vody je setsakra velké.

Ondyno jsem jel vlakmo z Potůček do Perninku a podle JVP (jedna vlakvedoucí povídala) tam mívají problémy s brzdami i Desira. Věděl by někdo ze znalých, zda u nich existují nějaká "zimní opatření" pro prašan...?
Mmch samovraty v Perninku pěkně samovracely, což mě při mantinelech zvící peronu od metra (tak, že na vzdálenější koleji by se při otevření dveří na opačné straně dalo z vagónu rovnou vyjet na lyžích) docela příjemně překvapilo. Jak je to v Horní Blatné nevím, tam jsem si všiml až teprve číslice na plechovém přednostovi, když jsme odjížděli.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3793
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 24. ledna 2012 - 00:53:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Desira maj magnety, stejně jako Uerdingeny.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Úterý, 24. ledna 2012 - 10:29:30    Odkaz na tento příspěvek  

Magnety se ledem nevobalujou?
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10669
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 24. ledna 2012 - 11:07:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

v oberblátě se nekřižuje= nejsou Sv ani ohřev.
Sv v perníku a hamrech maj ohřevy + starostlivou tratovku.
btw, co fini a sních?
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Ex527
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.239.242.30
Odesláno Úterý, 24. ledna 2012 - 11:23:46    Odkaz na tento příspěvek  

Ale jistěže VobalujOU, pokud se s nima pravidelně netluče o kolejnici.V minulých zimách u Ešusů běžná věc. Všech 6 magnetů několik cm nad kolejí a přesto CP vesele hlásí, že jsou Mg zabržděny (ne, že by to byla jeho chyba )
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 341
Registrován: 9-2011
Odesláno Úterý, 24. ledna 2012 - 11:24:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bobo: co fini a sních?
Fini a vytápěná mg. brzda .
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5205
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 24. ledna 2012 - 14:13:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bobo: může bejt, 3. kolej projetá nebyla - ale proč je teda na plechovym přednostoj to numero...?
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10673
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 24. ledna 2012 - 16:06:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

bo současný vjezdy.
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5210
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 25. ledna 2012 - 09:23:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To jako že když mám v sešiťáku vyznačenej současnej vjezd, tak si to mám sám naházet na kolej, co je napsaná na tabulce, a nečekat na cvičení mažoretek s praporkem...?
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1762
Registrován: 3-2006

Odesláno Středa, 25. ledna 2012 - 10:07:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej: Ne, na tabulce je napsáno, kam je to naházeno v základní poloze (H. Blatná má na obou jedničku).
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1093
Registrován: 3-2010
Odesláno Středa, 25. ledna 2012 - 10:59:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej: při současném vjezdu je určená vjezdová kolej v TJŘ nebo PvD3 (v tomto případě není určeno pořadí vlaků) a není proto třeba cvičení mažoretek s praporkem...
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5214
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 25. ledna 2012 - 12:42:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dík, už mám asi jasno.
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10679
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 25. ledna 2012 - 13:32:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jj, máš správně jasno.
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
sněchulákBobo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 178.209.46.143
Odesláno Čtvrtek, 26. ledna 2012 - 03:33:30    Odkaz na tento příspěvek  

Bobo Číslo příspěvku: 10669
"btw, co fini a sních?"

Ty umíš postavit sněchuláka? Co je to fini? Co je to bobo?
vox.populi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3
Registrován: 1-2012

Odesláno Čtvrtek, 26. ledna 2012 - 12:18:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den. Jsem zde nový.Buďte na mě hodní. Děkuji.
Paveldacicky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1830
Registrován: 5-2007

Odesláno Čtvrtek, 26. ledna 2012 - 17:04:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

vox.populi

Neboj,tady po papuli nedostaneš....
Amper
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 273
Registrován: 2-2010
Odesláno Čtvrtek, 26. ledna 2012 - 18:20:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale dostaneš.
vox.populi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10
Registrován: 1-2012

Odesláno Čtvrtek, 26. ledna 2012 - 18:23:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A proč,prosím pěkně?
vox.populi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14
Registrován: 1-2012

Odesláno Čtvrtek, 26. ledna 2012 - 20:46:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Protože ti šplouchá na maják!
(Máš to v avataru) ;-)
===================================
Aha.Takže ty budeš asi podle nicku číňan,že? 所以,吻我
Amper
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 274
Registrován: 2-2010
Odesláno Čtvrtek, 26. ledna 2012 - 21:53:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen tak, protože je to tady nejoblíbenějčí činnost.
Nefertitii
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.77.92.106
Odesláno Čtvrtek, 26. ledna 2012 - 22:21:29    Odkaz na tento příspěvek  

vox.popapuli: Tady je vše jinak. A zrovna v nehodách...
Není to tak dávno, co tu kolega cosi rozvířil, a bylo zle.
Vidím to na komerční konec K-Reportu.
Leccos se chystá. Ale to bude jen pro vybrané.
Současnost jaksi nemá budoucnost.
Michal_Ř
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 435
Registrován: 4-2005
Odesláno Pátek, 27. ledna 2012 - 00:19:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslíš, jako třeba jen pro registrované, abychom věděli, s kým máme tu čest?
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1109
Registrován: 3-2010
Odesláno Sobota, 28. ledna 2012 - 08:01:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To už mělo být dávno, určitě by se úroveň diskuze značně pozvedla.
J.F.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.115.30
Odesláno Sobota, 28. ledna 2012 - 11:21:05    Odkaz na tento příspěvek  

Hujer:Nehoda vlaků v Mostě
----------------------------------------------------
Pokud myslíš nehodu tří vlaků na třebušickém zhlaví v Mostě hl.n.proběhla asi takto.Z tehdejšího Mostu hl.n.odjížděly prázdné uhláky vedené lok.E469 1...doTřebušic.Lok.četa:strojv.+strojv.instr.z LD Ústí n.L+vlakv.žst.?Z Mostu n.n přijížděl "štokr"v obr.postavení(pro mladší ročníky tendrem napřed).Zda LV nebo vezl vlak se již nepamatuji.Projel okolo vj.n.a vjel do vl.cesty uhlákům.Došlo k čelní srážce s tragickými následky.Na e.lok.zahynul instr.a vlakvedoucí.Mladý strojv.kterého instr.patrně tak zvaně zajížděl,stačil ještě utéci do strojovny a zachránit si život.Do uhláků vyšinutých do profilu vedlejší koleje najely WAPY ložené uhlím z Třebušic vedené lok.E469 2008 strojv.také z LD Ústí n.L.Tato lok.se dost nelogicky "vyšplhala" na uhláky a tím
lok.četa přežila bez vážnější úhony.Byla to "hromada jak zákon káže"nejezdilo se několik dnů.Byla uzavřena z viny lok.čety ze
"štokru"který projel vj.náv.v poloze Stůj!Poté jak to většinou bývá,se objevila spousta "zaručených"verzí o nehodě.Jedna z nich byla,že strojv.vlaku z Třebušic viděl pro vlak z "ranžíru"(Most n.n.)na tehdy mech.vj.n.návěst Vjezd odbočkou-dvě ramena šikmo vzhůru a o tom také vypovídal při vyšetřování.Pro zajímavost strojv.přeživší nehodu se nachomýtl během doby k další nehodě
s tragickýmí následky a opět díky své duchapřítomnosti přežil a dnes se doufám těší dobrému zdraví a užívá si zasloužený důchod.
Pokud jsem se dopustil v popisu nehody nějakých nepřesností,omlouvám se,stalo se to již před více než 40 lety a také moje paměť
už tak neslouží.
Duš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2079
Registrován: 2-2005

Odesláno Sobota, 28. ledna 2012 - 23:03:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

J.F.
To byla E469.148, strojvedoucí JV ... mohl bych požádat, zda by jste mě nekontaktoval na mejl ( 230.101@email.cz )... Díky
Plešoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2380
Registrován: 9-2005
Odesláno Neděle, 29. ledna 2012 - 15:08:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nehody v minulosti: Říčany 1979
Neoficiální stránky o výstavbě IV.tranzitního železničního koridoru
zizkovskej
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.80.212.35
Odesláno Úterý, 31. ledna 2012 - 12:50:13    Odkaz na tento příspěvek  

http://www.financninoviny.cz/zpravodajstvi/zpravy/v-pardubicich-r osicich-se-na-jedne-koleji-potkaly-dva-vlaky/748447
Jarda_krapas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 492
Registrován: 5-2007

Odesláno Úterý, 31. ledna 2012 - 13:35:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V tom odkazu nahoře píší ... "zastavil v bezpečné vzdálenosti"... ale myslím že těch 26m už by leckdo za moc bezpečnou vzálenost nepovažoval
Ale pravda...zastavil! ( i když zpravodajské novinářské kanály typu JPP spekulují, že za to sám mohl)
http://www.novinky.cz/krimi/257757-strojvudce-ubrzdil-rozjety-ryc hlik-pred-srazkou-s-osobnim-vlakem.html?ref=boxE
Mol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 542
Registrován: 10-2008

Odesláno Úterý, 31. ledna 2012 - 13:40:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je to hrdina, zastavil u nástupiště ve stanici, kde pravidelně staví

Názor s nejvíce souhlasnými hlasy (10)
Tenhle mašinfíra zaslouží metál. A pořádnou odměnu za záchranu lidských životů

(http://www.novinky.cz/krimi/257757-strojvudce-ubrzdil-rozjety-ryc hlik-pred-srazkou-s-osobnim-vlakem)
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Úterý, 31. ledna 2012 - 14:05:26    Odkaz na tento příspěvek  

Tož navrhuju za odměnu povýšit a za trest zastřelit
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1021
Registrován: 5-2006
Odesláno Úterý, 31. ledna 2012 - 14:06:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bez použití rychlobrzdy a 26 m před? Tady něco nehraje
Nebo to zase až tak akční, jak se to všude podává nebylo?