K-report
 

Archiv diskuse Nehody do 27. 12. 2012  

Diskuse K-report » Archiv 2012 » Železnice » Nehody » Archiv diskuse Nehody do 27. 12. 2012 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1205
Registrován: 5-2006
Odesláno Pátek, 14. prosince 2012 - 21:34:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na Koridoru mezi Přeloučí a Řečany nad Labem teď srážka vlaku s automobilem, by mě zajímalo kde a jak je to vůbec možný?
V daném úseku jsou 3 přejezdy přes trať a všechny vybaveny závorami v celé šíři silnice
Pokerna
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2667
Registrován: 7-2007

Odesláno Pátek, 14. prosince 2012 - 21:58:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sipi: V Rájci je to samé a také tam málem zůstal před rychlíkem vyšmatlanej polák s cisternou
Garfield
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9791
Registrován: 10-2004

Odesláno Sobota, 15. prosince 2012 - 01:18:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sipi:
Není to tak dávno (konec léta), co v těchto místech (u Řečan n/L) trefilo pendolino auto na přejezdu.
55p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 309
Registrován: 6-2009
Odesláno Sobota, 15. prosince 2012 - 11:14:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...a pokud vím, tak se to stalo tím způsobem, že řidič nevyčkal úplného zvednutí závor, vjel na přejezd a než se z něj stihl dostat, tak šel přejezd znovu do výstrahy.
Persink163054
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6
Registrován: 11-2012
Odesláno Sobota, 15. prosince 2012 - 13:51:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Byl jsem v muzeu zab.zar v HK (Signalmont). Pruvodce nam tam krasne ukazal funkci prejezdu na modelu. Ptal jsem zda to nabizeli i do autoskol. Nabizely a neni o to zajem, presneji receno chybi penize aby byl zhruba jeden model na okres, co by stacilo aby budouci ridici vedeli co a jak na prejezdu.

Ptal jsem se na to i kamarada ktery ma autoskolu. Proste neni zajem a penize. A to je dost skoda, protoze ty ridici vazne nechapou jak prejezd funguje. A presto ze se povazuji za odbornika na zab.zar protoze je to muj velky konicek, tak sam jsem se podivoval co vsechno se musi pocitat na prejezdech a ze cele je to delane aby ridic mel cas ujet, nebo aspon utect.

Hezke vanoce, bohateho jeziska a stastny novy rok a vsem aby neprisly o praci preje Persink.
Mihyl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1292
Registrován: 8-2008

Odesláno Sobota, 15. prosince 2012 - 14:10:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.pozary.cz/clanek/61076-u-svetle-nad-sazavou-se-stretl- nakladni-vlak-s-automobilem/

Střet u Leštiny
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Sobota, 15. prosince 2012 - 14:40:22    Odkaz na tento příspěvek  

Persink163054 : není zájem, neb peníze jako takové jsou ... jenže v rámci konkurence autoškol se nabízí co nejnižší cena výuky, takže nelze zvýšit cenu o poměrnou část nákladů na výukové pomůcky ...
Jeden kus na okres nic neřeší, kdo by jej "provozoval".
Zaplacení takovéto výukové pomůcky by spíše měly nabízet pojišťovny.
Persink163054
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7
Registrován: 11-2012
Odesláno Sobota, 15. prosince 2012 - 15:53:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Miroslav Zikmund:
S Vaším názorem že by to měly nabízet pojištovny a že zájem není souhlas.
Vmorry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 321
Registrován: 6-2006
Odesláno Sobota, 15. prosince 2012 - 16:17:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sipi : byl to první přejezd za Přeloučí, druhá traťová kolej. První zbytky plechů jsou hned na místě, palubovka s volantem leží cca 400 metrů dál směrem na Řečany u protihluk. zdi vedle první koleje a poslední součástky se válí dalších 200 metrů dál zase vedle druhé koleje - vypadalo to jako poloosy a možná kus převodoffky. Musela to být řacha jako kráva. Má někdo info o šoférovi ?
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1208
Registrován: 5-2006
Odesláno Sobota, 15. prosince 2012 - 17:12:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vmorry: Díky za upřesnění, na tn.cz psali, že nikdo nebyl zraněn ani usmrcen,takže je docela pravděpodobné, že řidič nebo osádka automobilu po nehodě vzala čáru. Jinak se opravdu divím, že pro někoho je tak nesmírně těžký prorazit závoru..
Pilatus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1072
Registrován: 8-2007
Odesláno Sobota, 15. prosince 2012 - 17:20:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sipi: Jinak se opravdu divím, že pro někoho je tak nesmírně těžký prorazit závoru..

Myslím si, že je to proto, že většina řidičů o tom neví. Všichni si myslí, že je to jak starý kulatý břevna, který (pokud se nepletu) se jen tak snadno zlomit nedaly. Nebo ano?
Sbohem, Ťapino! Díky, žes tu byla... +5.6.2012
Koudy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4003
Registrován: 3-2004

Odesláno Sobota, 15. prosince 2012 - 17:36:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podle mého by to ani nemusel být tento názorný model, ale prezentace/video, možná i interaktivní program. Nějaký ten notebook a projektor/TV se slušnou uhlopříčkou snad dnes dnes není takový problém.

Jinak jsem byl též velice nemile s kolegou na přednášce o přejezdech překvapen, jak ze studentů všichni krom jednoho mají řidičák, ale nikdo nevěděl pořádně, jak se z pohledu uživatele pozemní komunikace chovat při 3 základních stavech.
"Svět na to nebyl připraven, prostě to příliš předběhlo svou dobu. Ale stejné zákony nakonec zvítězí a budou slavit triumfální úspěch."
Nikola Tesla
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4431
Registrován: 9-2002

Odesláno Sobota, 15. prosince 2012 - 18:01:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ja myslim, ze se zdejchli akorat vcas, nez prijede vlak, bo pokud jsou kusy auta rozhazeny na pulkilometrovym useku, tak je to spis jista
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Sobota, 15. prosince 2012 - 18:41:34    Odkaz na tento příspěvek  

Koudy : jistě, ale někdo to musí udělat a mít jistotu, že to někdo bude od něho ochoten koupit, resp. nechtít za to přemrštěné peníze a zase je tu riziko, že to prodá jednou a zbytek se "nějak" pirátsky zkopíruje ...
Možná by to mělo zafinancovat MD v rámci činnosti BESIP místo vymýšlení kdejakých přihlouplých výchovných kampaní a ať si to zkopíruje, komu se to zlíbí, resp. kdo si to u BESIPU objedná, ten dostane vypálené DVD ...
Persink163054
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8
Registrován: 11-2012
Odesláno Sobota, 15. prosince 2012 - 18:59:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Miroslav Zikmund:
To neni zase tak hloupa myslenka a priznam se ze bych klidne obetoval den, maximalne dva a natocil bych prezentaci. A tohle bych udelal zdarma, ostatne by urcite nebyl problem to natocit primo v Signalmontu, protoze jednak se snima dost dobre znam a ten vstup by me nevytrhl. Prisel jsem o vic penez.A pustit to ven zdarma aby se OSA zblaznila, protoze natocit to by opravdu nebyl problem. Mam tady 2 kamery.VHSC a TV zpravodajskou z Novy, vyrazena pro opotrebeni, ale stale dava kvalitni obraz, ale ne v kvalite TV zprav.

Do toho bych docela sel. Dik za inspiraci
Yalapeak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 943
Registrován: 10-2006
Odesláno Neděle, 16. prosince 2012 - 13:22:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K nehodě u Přelouče - dle TV řidička s Golfem zapadla a nemohla se dostat ven. Jelikož po chvíli spadly závory, tak udělala to poslední, co jí ještě zbývalo - utekla pryč. Teď je otázkou co se přihodilo, že se nemohla dostat s autem z přejezdu. Odnesl to řidičák 071.
adYalapeak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.59.48.83
Odesláno Neděle, 16. prosince 2012 - 17:22:53    Odkaz na tento příspěvek  

Yalapeak:"Teď je otázkou co se přihodilo, že se nemohla dostat s autem z přejezdu."
To je materiál!
Podšmýklo sa a sjelo z přejezdu do koleje.
Je to tak nepochopitelné?!
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2314
Registrován: 11-2009

Odesláno Pondělí, 17. prosince 2012 - 15:28:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pilatus#1072 > Myslím si, že je to proto, že většina řidičů o tom neví. Všichni si myslí, že je to jak starý kulatý břevna, který (pokud se nepletu) se jen tak snadno zlomit nedaly. Nebo ano?

Tipuju, ze vetsine lidi to probiha hlavou uplne jinak:
- prorazeni zavory = jistota poskozeni auta = bude to muset platit a/nebo vysvetlovat a obhajovat (coz v pripade, ze je nekde nekdo nacerno a je jistota, ze se to kvuli tomu provali, je docela silna motivace)
- zustat na miste/pokusit se zavoru objet nebo prizvednout = sance, ze se o tom nikdo nedozvi a ze se to obejde zcela bez nakladu a bez vysvetlovani. Predpokladam, ze si v danou chvili malokdo uvedomuje zavaznost situace, tedy ze si zahrava s pravdepodobnosti preziti podobnou, jako kdyz leze do minovyho pole.

Zadrhel proste neni v tom, ze by lidi vedeli, co jim hrozi ... a presto dal "vyprostovali tasku z koleji". Ono to bude spis o tom, ze si malokdo vubec pripousti nejake vyraznejsi nebezpeci. Treba proto, ze na pocitaci bouraji s autem kazdou chvili, dvakrat kliknou a jedou dal. A v realu je pro ne mnohem vetsi hrozbou, ze budou muset vysvetlovat odrenou kapotu.
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2468
Registrován: 12-2006

Odesláno Pondělí, 17. prosince 2012 - 16:17:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Sim: Mě to stačilo při mé poslední směně v Černošicích. Přijíždím od Všenor, holčina změrčí, že jedu, tak vystřelila spoza závor a nevšimla si, že se blíží z druhé strany Nexák s kontejneráma, já jí mezitím přikryl přejezd a chudák fíra z Nexáku stál na houkačce. Jen jsem čekal, jestli to tam nasype a jestli ji sebral. Udivuje mě tupost lidí. Oni se nechají klidně přejet, než aby počkali 20 minut na další vlak. Fakt tupouni a ofce. A s tím prorážením závor je to to samé. Lidem běží hlavou, že když by měli prorazit závory, tak si poškrábou lak, ale vůbec jim nedochází, že když to neudělají, příjdou o celé auto. To má logiku.
ICQ:349 415 692
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2315
Registrován: 11-2009

Odesláno Pondělí, 17. prosince 2012 - 16:39:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Corllin#2468 > tohle ale nesouvisi nijak vyrazne s tuposti jednotlivce (i kdyz nekteri jedinci potvrzuji previdlo), ale otupenim vlivem vyvoje (a komfortu) vseobecne - je to naprosto prirozene. Pokud eskymak odjede na par let do tropu, pak bude mit smrtelnou rymicku i pri teplotach tesne pod nulou, prestoze pred tim chodil pri minus dvacitkach v kratasech. Nikdo z nas nedokaze ani den fungovat bez bot v beznym provozu, protoze si chodidla odvykly odolavat "provoznimu opotrebeni". A prestoze je covek schopnej se zabit pri padu z jednoho metru (hlavou na beton), rychlost, odpovidajici dopadu na zem pri padu z pateho patra, nam pripada jako bezpecna a houfne ji porusujeme (resp. pokud tu padesatku ve meste dodrzuju striktne, jsem brzdou v provozu).

No a ve stejnym duchu nebezpeci urazu/smrti narazem vlaku na prejezdu je naprosto pod rozlisovaci schopnosti vetsiny spolecnosti, zatimco prorazeni kola/narazeni disku pri prekonavani hrbolateho prejezdu je vnimano jako velmi zavazne.

To same v blede modrym, ze ujeti autobusu/vlaku/tramvaje a pozdni prichod do prace/prosvihnuti serialu v TV je hodnoceno jako vyssi a realnejsi nebezpeci, nez pripadny uraz nebo usmrceni vlivem nehody pri prebihani silnice/koleji zpusobene.

A i ja, i kdyz si to vsecko uvedomuju, tak sem vcera prebihal s tezkou taskou triproudovku v Ostrave ve chvili, kdyz se tramvaj objevila driv, nez jsem ji cekal/potreboval. Protoze jsem mel uz koupeny listky na vlak a tahle tramvaj byla posledni, kterou jsem to s jistotou stihal, i kdyz mi nic nebranilo ji nechat ujet, priplatit si za taxika a nebo doufat, ze sezenu jeste volny misto ve vlaku tak, abych se dostal az domu, nebo to odlozil na noc.

ALe prijde mi to tak normalni, ze v danou chvili riziko, ze me neco prejede, vyhodnotim jako neumerne male vuci komplikacim, ktere nastanou, kdyz tu tramvaj nestihnu. A pochybuju, ze je to u nekoho jineho zcela jinak - teda nepocitam sebevrahy a tak dal.

(Příspěvek byl editován uživatelem Sim.)
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.251.98
Odesláno Pondělí, 17. prosince 2012 - 17:14:11    Odkaz na tento příspěvek  

Corlin: děvenka je slepice, o tom není sporu. Ale nebyly to spíš Mokropsy? V Černošicích je na Prahu dobře vidět (v Mokropsech ze strany od školy ani náhodou).
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2469
Registrován: 12-2006

Odesláno Pondělí, 17. prosince 2012 - 17:56:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To honzaklonfar: Ne, byly to 10000% Černošice, podlézala ty druhé závory, směrem od Mokropsů. Děvenka neměla ani snahu se rozhlédnout. Viděla, že příjíždím a druhá strana jí evidentně nezajímala. Hlavně, abych jí neujel, ale že by jí mohl přejet vlak jí evidentně nezajímalo...
ICQ:349 415 692
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.251.98
Odesláno Pondělí, 17. prosince 2012 - 18:19:28    Odkaz na tento příspěvek  

Corlin: tak to je taky bohužel jasné. Děvče z Horky... Ale dělají to i staré báby ráno potmě. Zhruba 3 - 4 mi za těch 33 let dojíždění vděčí minimálně za zdraví (a žádná si nestěžovala že jsem byl sprostý. A že jsem byl!!!!).
Měla sluchátka?
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2470
Registrován: 12-2006

Odesláno Pondělí, 17. prosince 2012 - 18:50:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To honzaklonfar: Překvapivě neměla. Jen se tak soustředila na to, že přijíždím, že se ani nerozhlédla. Já se divím, že tam těch přejetých není víc. Další místa jsou: Radotín u závor i za závorama, a Mokropsy....
ICQ:349 415 692
Pilatus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1074
Registrován: 8-2007
Odesláno Pondělí, 17. prosince 2012 - 19:39:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Corlin: Já bych spíš řekl, že skoro nikdo z řidičů (aspoň osobáků) neví, že závory se dají snadno zlomit a ujet z kolejí. Tohle by měla být povinná látka v autoškolách.

Nebo na to máte jiný názor, fírové a "lidi od fochu"?

Mimochodem - dají se os. autem zlomit i ta stará kulatá břevna?
Sbohem, Ťapino! Díky, žes tu byla... +5.6.2012
Persink163054
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10
Registrován: 11-2012
Odesláno Pondělí, 17. prosince 2012 - 19:40:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honza Klofar:
Dost mi to pripomnelo blondynu co mi podlejzala zavory v Loukove u Mn.Hradisti.Rekl jsem ji co si o ni myslim, pridal hospodarska zvirata, damske prirozeni a ejhle za 30 minut policajti.

Nejdrive mi oznamily prestupek a nabidly 2000kc blokove nebo spravni.Naoplatku jsem jim rekl zak. 266/94 Sb zakona o drahah.

Blondyna se jim sama musela priznat co provedla a za plneho vedomi. Za to ji nabidly 5000 blokove nebo spravni.

Nakonec nikdo neplatil a blondyna se se mnou nebavi, coz me nijak nebavi. Ale uz jsem nevidel ze by se pokusila podlezt zavory, protoze jsem vzdycky venku a ostrizim zrakem sleduju aby tam nekdo nelezl
Persink163054
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11
Registrován: 11-2012
Odesláno Pondělí, 17. prosince 2012 - 19:45:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pilatus:
Stare kulate zavory lze ulomit v miste kde je brevno pripevneno ke kladce. Debata je tady dele, ptal jsem se zabezpecovaku.

Presto pokud jsou starsi, stane se ze se prelomi i jinde. Neni to tak davno co nam kamion rozstipal zavory, byly z toho trisky, ale to brevno uz bylo stare.

Spravne podle zabezpecovaku se prelomi u kladky.


Oprava predchoziho:
blondyna se se mnou nebavi, coz me nijak nevadi.

Byl to preklep.
Pilatus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1075
Registrován: 8-2007
Odesláno Pondělí, 17. prosince 2012 - 21:26:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Persink: díky. Že to dokáže přelomit kamión mě nepřekvapuje, ale dokáže to i os. auto? A s jakým poškozením - zničená kastle?
Sbohem, Ťapino! Díky, žes tu byla... +5.6.2012
Mol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1396
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 17. prosince 2012 - 21:38:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Minimálně totální rozsekání čumáku, proražený blok motoru, zlomená přední náprava a dekapitace střechy a hlav osazenstva
Takovým rozmašírování pod vlakem přeji, co řeší škrábanec od bidla, které se zlomí, když si na něj někdo sedne...
To mi teda vysvětlete. Chcete letět na kouzelném koberci za králem bramborových lidí a prosit ho, aby vás propustil, a tvrdíte, že jste úplně zdraví?!
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1835
Registrován: 5-2007
Odesláno Pondělí, 17. prosince 2012 - 22:13:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pilatus: Pár škrabancov. Tie závory sú z tak podradnej preglejky, že sa periodicky musia meniť, páč zhnijú.
Persink163054
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12
Registrován: 11-2012
Odesláno Pondělí, 17. prosince 2012 - 22:53:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mol:
Jen trochu upresnim, ale jinak souhlas

Osobak ma nizko cumak, vetsinou bouchne brevno do okna a strechy.Okno vetsinou vydrzi a po strese se to sklouzne, ovsem neni to pravidlo. Tohle jsem vypozoval u PZM v Loukove, zrejme jsou brevna trochu vys.

Ten prorazeny blok motoru,myslim ze ne, protoze drevo je mekke a navic chrani motor kastle.

Zlomena predni naprava,asi by tam muselo byt neco co se vzprici, ale brevno by nedokazalo zlomit napravu. Ostatne v navodu na vyndani pistu a veci z motoru u meho dnes jiz byvaleho citroena bx bylo psano ze se vezme kus dreva a do nej uhodi kladivem. Presne si to uz nepamatuju, znalci motoru jiste upresni.

Pilatus:
Mozna u vas na slovensku (tim to nemyslim proti slovakum,jen reakce na slovensky jazyk). U nas je to klasicka kulatina a periodicky se pouze natira cerveno/bile. Problem je v tom ze ta kulatina je dost draha, takze kdyz zabezpecovakum nekdo rekne o novy brevna, tak se chytaj za hlavu kvuli rozpoctu. Cenu ovsem nevim, neptal jsem se.

Navic se vychazi z vyhlasky o provozu na pozemnich komunikacich a podle ni by teoreticky nemelo k prorazeni brevna dojit. Prakticky je to reseno napriklad v tomto vlakne.

Jinak popisuji konkretni PZM v Loukove u Mn.Hradiste, trat 070 PHA-TUR,kde jsou dvoje zavory. Mistni na 16 otacek, jenom prevod a dalkove 47 otacek, s treci brzdou a na stojanu predzvanec trojlistek.

Tim netvrdim ze to tak vsude je, pouze popisuji ty zavory na kterych slouzim
Majkl007
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.81.158
Odesláno Úterý, 18. prosince 2012 - 00:45:16    Odkaz na tento příspěvek  

Persink163054: Ehm... já mám dojem, že Mol ten první řádek svého příspěvku myslel ironicky... pokud se nemýlím.
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2317
Registrován: 11-2009

Odesláno Úterý, 18. prosince 2012 - 07:27:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mol#1396 > tak jedine vycouvat ... a bude to facka jak od Macka ;-)

Trochu z jineho soudku. Chapu, ze si snad kazdy chce cestu zkratit, obcas i v pripadech, kdyz ma casu dost ... ale, co mi proste hlava nebere, kdyz provozni zamestnanci prejdou pres koleje z jednoho peronu na druhy a v nem stejne zalezou do podchodu.

To uz se neda nazvat jinak, nez provokace cestujicich.
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Persink163054
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 15
Registrován: 11-2012
Odesláno Úterý, 18. prosince 2012 - 07:51:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sim:
Kde se to stalo/stava? Ja jdu obcas taky kolejema, ale tohle nedelam. Samozrejme ze vim ze prispevek neni proti me.
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2471
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 18. prosince 2012 - 07:57:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Persink163054: Pořád přemýšlím, které závory máš na mysli. Na 070 jsem taky jezdil, tak ji znám. No jak jsi se tam dohadoval z blondýnou, tak mě zaujalo, že ti chtěli dát pokutu. 1) Toto se řeší tak, že se udělá výslech a pak to jde na přestupkovou komisi, kde se rozhodne( měli jsme to se sousedama) a 2) Je ten zakon postavený na hlavu. Chtít po někom ať se přizná, že udělal přestupek, aby mu napařili pokutu. No České zákony.
Jinak těch závor kde jsou klády už moc není a ty prkýnka, spíš bych řekl, že jelikož máš čumák pod břevnem, tak si maximálně poškrábeš auto.
ICQ:349 415 692
MP michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.24.8.222
Odesláno Úterý, 18. prosince 2012 - 08:32:19    Odkaz na tento příspěvek  

Taky to souvisí s nehodami, na Špičáku u Železné Rudy hořela nádražní restaurace, hasiči jsou ještě na místě. Informace z ČR1 Radiožurnál
Zeleznicni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3798
Registrován: 10-2003

Odesláno Úterý, 18. prosince 2012 - 08:41:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Corllin: http://www.mechaniky.cz/?q=loukov
www.mechaniky.cz — přehled mechanických závor v ČR na mapě
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2474
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 18. prosince 2012 - 08:53:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Zeleznicni: Jj, už vím, které to jsou
ICQ:349 415 692
Persink163054
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 16
Registrován: 11-2012
Odesláno Úterý, 18. prosince 2012 - 08:54:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Corllin:
Zakon a ustava neni postaven na hlavu. Je dano pravo na obhajobu jakymkoliv zpusobem. Ja jsem to zkratil, ustavu lze najit na netu. Tady slo o to ze blondyna se vzdala sveho prava na obhajobu, coz je ovsem jeji problem.

Mimochodem a sem to nepatri, tahle veta v ustave ze obvineny se muze hajit jakymkoliv zpusobem, zpusobuje ze spravedlnosti utikaji ti co kradou, tuneluji a podobne.

Ale to sem nepatri, jenom na upresneni
Persink163054
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 17
Registrován: 11-2012
Odesláno Úterý, 18. prosince 2012 - 08:59:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

koukal jsem na odkaz, takze upresnim ze se jedna o PZM v km 95,786 a PZM v km 96,123 (oznaceny jako I,II) ty III jsou trvale uzamceny a oteviraji se na pozadani vypravciho z dnes jiz zruseneho stavedla II. Tam zustal pohon, omotany retezem a zamknuty visacim zamkem.
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2318
Registrován: 11-2009

Odesláno Úterý, 18. prosince 2012 - 15:40:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Persink163054#15 > videno v Beroune
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Ferda20
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1896
Registrován: 11-2009
Odesláno Středa, 19. prosince 2012 - 16:37:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlak na Olomoucku smetl na přejezdu auto, řidič se těžce zranil
Jeneč
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 940
Registrován: 12-2006

Odesláno Čtvrtek, 20. prosince 2012 - 19:36:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.novinky.cz/koktejl/288451-sesuv-pudy-smetl-vlak-z-kole ji-jako-detskou-hracku.html
Jamessn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1306
Registrován: 9-2006
Odesláno Čtvrtek, 20. prosince 2012 - 22:44:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dávám přímý odkaz z Railcoloru, pekelné štěstí, že nikdo nepřišel o život či k újmě na zdraví.
Pokud dobře překládám: 19.12. večer v Düsseldorf-Eller autobus vjel na přejezd, motor bouchl, řidič evakuoval 3 cestující, pokoušel se zastavit provoz mobilem, ale to už šly závory dolů; přilehlý barák zdemolovaný DB189 prázdný ("letní sídlo").
Zlámalík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 710
Registrován: 4-2006
Odesláno Pátek, 21. prosince 2012 - 00:26:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jamessn: no haluz. To si všichni vybrali příděl štěstí na pár let dopředu.
Jeffer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 587
Registrován: 1-2005

Odesláno Pátek, 21. prosince 2012 - 18:33:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pardubice-Kostenice nasledky zrazky vlaku s osobou, Prelouc sa plni a aj ostatne stanice v okoli sa plnia. Zas niekto okolo CzB nepozeral pri prechadzani cez kolaje? To si zas vybral den a cas...
Grrrrrr... Gorrrrr... Gorila! (14.2.2003 v Košiciach na stanici na R604 Dargov do Bratislavy)
Persink163054
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 24
Registrován: 11-2012
Odesláno Pátek, 21. prosince 2012 - 22:15:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to spis jen doufam ze to nebyl sebevrah. taky k tomu nemam daleko
Mol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1413
Registrován: 10-2008

Odesláno Neděle, 23. prosince 2012 - 13:41:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Řidička vjela v Prostějově na nechráněný železniční přejezd v době, kdy bylo v provozu výstražné signalizační zařízení."
Tak tohle už je tuplovaná demence, jak od "šoférky," tak od "redaktora..."
To mi teda vysvětlete. Chcete letět na kouzelném koberci za králem bramborových lidí a prosit ho, aby vás propustil, a tvrdíte, že jste úplně zdraví?!
Martin123
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 30
Registrován: 12-2012

Odesláno Středa, 26. prosince 2012 - 21:18:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proč demence od redaktora

(Příspěvek byl editován uživatelem martin123.)
Omluvte mi prosím chyby ve větách-neumím psát na klávesnici .
Můj kanál na You Tube: http://www.youtube.com/user/belkin541?feature=mhee
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1395
Registrován: 2-2009
Odesláno Středa, 26. prosince 2012 - 21:26:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin123: Nechráněný železniční přejezd, výstražné signalizační zařízení v provozu. Nic?
Jinak chráněn je přejezd s pouze křížem. Povinnost řidiče je dána silničním zákonem. Ale dejme tomu.
Lokel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 54
Registrován: 6-2012
Odesláno Středa, 26. prosince 2012 - 21:36:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nechráněný železniční přejezd, výstražné signalizační zařízení v provozu. Nic?

A kde je v současnosti definovaný pojem chráněný přejezd?
Majkl007
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.81.158
Odesláno Středa, 26. prosince 2012 - 21:54:19    Odkaz na tento příspěvek  

Stále stejná písnička. Pro pisálky (obzvlášť z různých bulvárních nebo internetových "novin"), a bohužel i pro velkou část veřejnosti těmito pisálky ovlivněnou, je "chráněný" přejezd pouze ten, na kterém jsou instalovány závory, ostatní přejezdy jsou "nechráněné". Podle zákona je "chráněný" každý přejezd, který je označen příslušnými dopravními značkami, tedy i pouze výstražným křížem.
Jaroslav T
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.213.196.218
Odesláno Středa, 26. prosince 2012 - 22:05:21    Odkaz na tento příspěvek  

Už se o tom tady kdysi psalo, takže:
"Nechráněný přejezd" od roku 1960 neexistuje; dnes existují (vyhl. 177/1995 Sb., část druhá)
přejezdy zabezpečené pouze výstražným křížem,
přejezdy zabezpečené světelným přejezdovým zab. zařízením s tím, že stávající přejezdy mohou být zabezpečeny přejezdovým zab. zařízením mechanickým.
Zákon 361 o silničním provozu zná v § 28 a § 29 železniční přejezd, dopravní značky A29 a A30 rozlišují žel. přejezd se závorami nebo žel. přejezd bez závor.
Chráněné nebo nechráněné přejezdy podle současné legislativy neexistují, tyto pojmy používají pouze neinformovaní novinářim kteří ani pořádně nevědí, o čem vlastně píšou.
Lokel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 55
Registrován: 6-2012
Odesláno Středa, 26. prosince 2012 - 22:05:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Majkl007: Jenže oni vychází z dobové definice, kdy nechráněný přejezd byl přejezdem bez závor. Z té doby pochází i dopravní značky pro přejezd s a bez závor. Dnes už je chráněný přejezd archaický pojem, který nemá v ničem oporu, takže existují různé výklady.
JirikP.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.157.74
Odesláno Středa, 26. prosince 2012 - 22:10:18    Odkaz na tento příspěvek  

Majkl007: Nikoli. Podle zákona (resp. jiných podzákonných norem) je zabezpečený, nikoli chráněný, i přejezd s výstražným křížem (i když tady by se, v duchu vlákna, dalo mluvit o demenci SŽDC, ale nechme to stranou). Chráněný přejezd je termín, který se vyskytoval ve starších vyhláškách o silničním provozu, a označoval (... chvilka napětí ...) právě přejezd se závorami. Takže příště by to chtělo vypilovat vlastní terminologickou přesnost, až budete terminologickou přesnost jiných kritizovat.
Čert
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 901
Registrován: 11-2007

Odesláno Středa, 26. prosince 2012 - 22:12:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V současné době bych chápal pojem nechráněný přejezd u přejezdu, kde chybí výstražný kříž. Každý jiný je chráněný
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6204
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 27. prosince 2012 - 00:46:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Můžete to pojmout třeba tak, že přejezd se šraňkama je krapet víc chráněnej před blbostí řidičů...
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3676
Registrován: 12-2009
Odesláno Čtvrtek, 27. prosince 2012 - 09:09:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej
Schválně - o kolik je líp chráněný před blbostí uváznutí mezi závorama, případně objetím půlzávor?
Persink163054
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 28
Registrován: 11-2012
Odesláno Čtvrtek, 27. prosince 2012 - 09:12:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.novinky.cz/krimi/288758-vlak-u-ostravy-srazil-cloveka- spoje-do-prahy-a-z-ni-nabiraji-zpozdeni.html
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Čtvrtek, 27. prosince 2012 - 17:22:29    Odkaz na tento příspěvek  

Čert : leč přejezd bez "výstražného kříže", pokud tento není "zprivatizován", neexistuje ...