K-report
 

Archiv diskuse Nehody do 06. 10. 2012  

Diskuse K-report » Archiv 2012 » Železnice » Nehody » Archiv diskuse Nehody do 06. 10. 2012 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2044
Registrován: 3-2006

Odesláno Úterý, 02. října 2012 - 23:02:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Haan: To já vím, já jen reagoval na Hajného, který tvrdil, že by se muselo na rozhraní kódu dát nějakou ceduli. No a mezi Citicema a Chebem na rozhraní kódu žádná cedule není. Takže to jde i bez ní.

Practicus: ty balízy jsem myslel především jako bod pro generování brzdných křivek
Já taky, o ETCS začali hovořit až jiní. Pokud název balíza vyvolává asociace k ETCS, můžeme tomu říkat třeba 1000Hz magnet :-)
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1626
Registrován: 5-2007
Odesláno Středa, 03. října 2012 - 01:37:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Marcik: Ona veta znamenala len toliko ozrejmenie, prečo (ale neboli to teda jediné dôvody) bola zvolená forma indukčnej smyčky v kábli, a nie napr. v koľajniciach.

Martin2: Zo sady nehôd dávaných do súvisu s nutnosťou lepšieho VZ sa z titulu nedostatočnej bdelosti fíru stala myslím "len" jedna (ten ešus v Ústí) a ešte aj to spôsobom, ktorému by bohvie či zabránila aj tá SIFA. Ostatné prejdenia stoj a vykolajenia boli (ak bol na príčine fíra) pri jeho plnej bdelosti.

Practicus: Bez toho, že by som Vás chcel akokoľvek uraziť, čisto vo vlastnom záujme si ale skúste si o tej modernej zabezpečovačke naštudovať aspoň čo to, pretože ste nejak ustrnul v sedemdesiatych rokoch a aj keď to myslíte dobre, ste naozaj úplne ale úplne mimo.

V skratke: To "rádio" (dátové prenosy po GSM-R) dokáže 10000x viac než si myslíte, napájané balízy ETCS existujú, dokonca fungujú presne tak, ako si myslíte (akurát toho zasa vedia o hodne vyše), ale v ČR sa (tak ako Euroloop) používať najskôr nebudú páč to rádio je ešte omnoho lepšie, a napokon okrem koľajových obvodov existujú už pár desaťročí napr. počítače náprav.
David_jaša
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2688
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 03. října 2012 - 03:11:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asdf:
Euroloop je len dôsledok požiadavku na koexistenciu s existujúcimi VZ, ...

stejně to nevysvětluje neexistenci kolejnicové varianty, vždyť takové TVM bylo poměrně rozšířené už v raných fázích ETCS a i byť jen infill informace ze starých systémů jako je LVZ nebo RS4 by adopci ETCS mohla dost pomoct... (ano, vím, že to generálování po bitvě.)


Practicus: balíza ETCS umí být pasivní bez napájení i aktivní napájená. Ta druhá by se sice podle současných vyhlídek neměla na SŽDC vyskytovat, nicméně možná někoho napadne, že všechny tratě s D2 v dohledné době překlopit na dálkovinu (nebo D3) nepůjde a možná se tu dočkámi i toho L1 LS.
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11093
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 03. října 2012 - 11:06:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

doplnit LVZ balízama se projektovalo v 80. letech. licence byla v bulharsku
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5864
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 03. října 2012 - 18:18:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mikulda: Balízy zabezpečováci nezkousnou, neboť informace o snižování rychlosti je přenášená přítomností prvku
Koukám, že sis z připomenutí absence linkingu u PZB-magnetů nezapamatoval tu druhou půlku "na rozdíl od ETCS"...

Practicus: a to je chyba, kdyby napájeny byly, mohli by přenášet i další informace, obzvlášť na vjezdu do stanice, nebo ve stanici
Ony v ETCS-L1 na kabelu jsou, ale ten je "napájí" jen tou informací. Napájení potřebné pro zajištění funkce je furt stejné, z antény na vozidle (je to vlastně taková veliká čipovka).

Mikulda: já jen reagoval na Hajného, který tvrdil, že by se muselo na rozhraní kódu dát nějakou ceduli. No a mezi Citicema a Chebem na rozhraní kódu žádná cedule není. Takže to jde i bez ní.
On je krapet rozdíl, když někdo něco nějak uplácá v jeednom mezistaničním úseku kdesi v Tramtárii a ještě je to dost možná považováno za byť déledobější provizorium (a kde se s tím potká sem tam nějakej vlak, když jednou za čas jede proti srsti), a když se vytvářejí systémová pravidla pro zřízení kódování v úplně jiných poměrech, než kde se zatím kódovalo (a kde se s tím potkají všechny vlaky každej den).
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2048
Registrován: 3-2006

Odesláno Středa, 03. října 2012 - 22:27:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej: On Practicus mluvil o ETCS balízách? Nějak jsem si nevšiml.
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Taj
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.180.70.172
Odesláno Čtvrtek, 04. října 2012 - 01:28:51    Odkaz na tento příspěvek  

No protože je tam v každé TK obousměrný AB, ovšem proti správnému směru je AB bez oddílových návěstidel a tedy z titulu existence AB to musí kódovat v celých mezistaničních oddílech na obou TK v obou směrech
...přečetl bych si TTP, než něco vypustím do světa. Už to zde řešíte delší dobu a stále mylně.
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 467
Registrován: 2-2010
Odesláno Čtvrtek, 04. října 2012 - 09:01:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taj: tak mě,prosím, vyveďte z omylu a napište, jak to konkrétně v úseku trati Citice-Cheb je a kde v TTP 533-tab.1 vyčtu, že je je to jinak, než jsem napsala. Budu Vám velice vděčná a asi nejen já. Předem Vám děkuji.
S4991023
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1021
Registrován: 9-2003

Odesláno Čtvrtek, 04. října 2012 - 09:12:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej5863: Jak by se zadělalo na hromadu, když by se pak kód změnil na to, co ukazuje nejbližší návěstidlo? Vidím tam sice riziko, kdybychom opouštěli oddíl s výstrahou, dostali bycxhom kousek zelené a pk rovnou Stůj ale i to by určitě šlo nějakejma logickejma podmínkama obejít. Jestliže tady má s náma LVZ ještě nějakou dobu setrvat (což asi setrvá), tak je prostě nutné z toho zobrazovače udělat alespoň nějakej zabezpečovač - i ten Mirel je lepší než nic, protože se alespoň snaží.
Rychlíková laminátka

Pravda, láska a elektrická trakce zvítězí nad lží, nenávistí a trakcí dieselovou.
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 468
Registrován: 2-2010
Odesláno Čtvrtek, 04. října 2012 - 09:42:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A ještě pro Taj:
- v TTP 533, tab. 1 stále jen 3A3, ve sl.7 je zmínka o tom, že to kóduje v 1.a 2.SK,
- v SŘ např.Dasnice toto:
"31B.: Mezistaniční úseky Citice - Dasnice a Dasnice - Kynšperk nad Ohří jsou vybaveny
traťovým zabezpečovacím zařízením 3. kategorie - tříznakovým automatickým blokem obousměrným, s oddílovými návěstidly pouze ve správném směru, doplněným o traťové souhlasy pro jízdy proti správnému směru v mezistaničním oddílu."
V čem se mýlím?
AB
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.250.29
Odesláno Čtvrtek, 04. října 2012 - 11:06:04    Odkaz na tento příspěvek  

Haan

Mezistaniční úsek Tršnice – Cheb je vybaven TZZ 3. kategorie, obousměrným tříznakovým automatickým
blokem v obou TK, s přenosem kódu VZ ve správném směru. TK č.1 nemá oddílová
návěstidla ve směru Tršnice – Cheb a TK č. 2 nemá oddílová návěstidla ve směru Cheb – Tršnice.
Jízdy v TK č.1 z Tršnic do Chebu a v TK č.2 z Chebu do Tršnic se uskutečňují v mezistaničním
oddílu (proti správnému směru).
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2191
Registrován: 7-2006

Odesláno Čtvrtek, 04. října 2012 - 11:09:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a tedy z titulu existence AB to musí kódovat v celých mezistaničních oddílech na obou TK v obou směrech

To tedy nemusí,ale koukám,že už mě někdo předběhl ...


ICQ 237-113-861
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11096
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 04. října 2012 - 11:09:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

já se též přidám: jak z TTP zjistim, kde mi co na štrece koduje? jediná zmínka o kodu jsou koleje v žst. pak si akorát přečtu 3AB nebo 3AH. z toho poznám co? 3AH někde koduje,(sedlo-chodof), jinde ne (kv). AB neni podmínka kodování, kor když se to jistý lidi snažili vypnout.
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11097
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 04. října 2012 - 11:10:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ab- tohle vyčtu v TTP gde?
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
22Michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.211.48.35
Odesláno Čtvrtek, 04. října 2012 - 11:11:28    Odkaz na tento příspěvek  

Jeden smtný konec po ránu:
http://www.novinky.cz/krimi/280525-rychlik-odmrstil-z-mostu-zelez nicare-na-trati-chomutov-praha.html
A to vše jen proto, že se v našem pseudodemokratickém státě pořád tolerují krádeže tohoto typu, je velkým problémem pojmenovat pachatele a postihnout je.
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2192
Registrován: 7-2006

Odesláno Čtvrtek, 04. října 2012 - 11:16:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tohle vyčtu v TTP gde?

S dovolením,v TTP to nevyčte NIKDE,bo to tam není .. Tyto informace jsou k najití ve SŘ stanic ...


ICQ 237-113-861
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2050
Registrován: 3-2006

Odesláno Čtvrtek, 04. října 2012 - 11:34:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tyto informace jsou k najití ve SŘ stanic ...

... které projíždějící fíra nemá ve znalostech ...
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2373
Registrován: 12-2006

Odesláno Čtvrtek, 04. října 2012 - 11:39:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jelikož se seznání rozděluje na Stanice A - Stanice B a nebo Stanice A až stanice B
ICQ:349 415 692
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2193
Registrován: 7-2006

Odesláno Čtvrtek, 04. října 2012 - 11:42:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

které projíždějící fíra nemá ve znalostech

Nemá,já vím ..ale to není starost plácaček ..ouřadů je v kancelářích všude plno,tak ...


ICQ 237-113-861
Pospec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2730
Registrován: 2-2007

Odesláno Čtvrtek, 04. října 2012 - 12:02:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Michal22: to neni o politice, ale o tom, ze se pouceny zeleznicar necha srazit vlakem
ČD: Bohužel , nejde vystavit   jízdenky na Vámi vybraný spoj !!!
DB: We hope that we have been of assistance and look forward to welcome you in our trains.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3472
Registrován: 11-2006
Odesláno Čtvrtek, 04. října 2012 - 12:13:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To bude jedna z věcí, které se na dráze dědí "na hubu" při seznání že?
Na "pravobřežní magistrále" je taky autoblok a jsou tam stanice, ve kterých není kód ani při průjezdu po hlavní koleji. Ve Všetatech se zase zničehonic chvíli objeví kód na stůj, přitom je to viditelně postavené skrz. (z vyprávění)
Kdo se pak z toho LVZ nemá zbláznit? Kdoví, z jaké trati tam to stůj leze. Třeba od vjezdu do Kolína.:D Jezdit tam s Mirelem bude asi pěkný koncert rukou obsluhujících nepřetržitě tlačítka opakovače.

Místní specifika vládnou světu. Moje povaha tohle přímo nenávidí, ale jsou i takoví, co si z toho udělají přednost a ze sebe o to vzdělanější část národa, když to dobře zná. Jen aby se to někdy nevymstilo...
Rebel Yell
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.93
Odesláno Čtvrtek, 04. října 2012 - 12:15:54    Odkaz na tento příspěvek  

22Michal: pojmenování je zástupný problém. Prostý lid už si udělal substituci a ví, kdo jsou ti neviditelní mladíci. Horší je to s useknutím pazoury či hlavy těm třitečky, třitečky , třitečky zasraným! Co by asi udělali se mnou, kdybych dovalil pár kilo mědi z ukradeného traťového kabelu???? Šel bych bručet pro obecné ohrožení a mohl bych vykřikovat o dyzgrymináci jak bych chtěl!
Toho chlapa (asi návěstní mistr) je mi opravdu líto. To si za ty prachy opravdu nezasloužil!
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 469
Registrován: 2-2010
Odesláno Čtvrtek, 04. října 2012 - 12:25:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tam kde je AB, tam to podle D2 kódovat musí.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Čtvrtek, 04. října 2012 - 13:56:13    Odkaz na tento příspěvek  

ad Haan : papír toho snese; podle Op16 čl. 72 se taky musí stezky podél tratí udržovat ve schůdném stavu i když téměř žádné nejsou, leč při chůzi podél trati musí zaměstnanci používat stezek ...
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 983
Registrován: 5-2008

Odesláno Čtvrtek, 04. října 2012 - 13:57:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

vidím , že musím zas upozornit na předpis T 108" Obsluha vlakového zab. zař. " sice z roku 1991 , ale stále platného.
Se píše v části první, článku 6 na straně 10 :
že traťové a staniční koleje , kde je přenos kodu se uvedou v dodatku(dnes TTP) a SJŘ, v SJŘ 724 z roku 1988 to je !
Proč tedy strojvedoucí neupozorní na to , že úprava dnešních SJŘ neodpovídá tomuto ustanovení předpisu T 108?
P. S. podle rozsahu znalostí , mají strojvedoucí tento článek jako poviný
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 787
Registrován: 9-2011
Odesláno Čtvrtek, 04. října 2012 - 14:58:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kódují i autobloky Přelouč - Prachovice či Sedlnice - Štramberk?
Já mám takový nejasný pocit, že snad ne.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Čtvrtek, 04. října 2012 - 15:31:29    Odkaz na tento příspěvek  

honzaklonfar, koukám že jste si tu substituci udělal sám a hnedka dvojnásobnou. Ale dobrý konexe ve výkupu druhotných surovin si jistě může udělat i bílej. Konec konců, kdyby to v těch "bílejch" dvorech nevykupovali, nebude to tam nikdo nosit, a na skladování doma ve sklepě to zas nejni až tak atraktivní. Ryby prostě smrděj od hlavy a schody se musej zametat odshora, i kdybyste si byl stokrát jistej, že vám na ně ty vajgly házej zdola.
Milanklewar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 920
Registrován: 9-2005
Odesláno Čtvrtek, 04. října 2012 - 15:51:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sedlnice-Štramberk není autoblok.Je už zrušený asi 2 roky.Na 810 nekodoval.
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4104
Registrován: 9-2002

Odesláno Čtvrtek, 04. října 2012 - 16:17:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na 810 jsou opakovace (kompletni VZ, asi LS90 ?) Jestli se tam nezacaly davat po r. 2004, tak tam nejsou. Jediny, co tam je, jest toliko KBSE, to se na 810 zacalo davat relativne nedavno (2002 - 2004, mam dojem...)

(Příspěvek byl editován uživatelem agent.)
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 470
Registrován: 2-2010
Odesláno Čtvrtek, 04. října 2012 - 17:16:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

AB: k úseku Citice-Cheb(25km): v SŘ chápu pojem obousměrný AB tak, že je AB na každé TK v obou směrech. Rozdíl mezi těmi dvěmi TK vidím jen v tom, že při jízdě proti správnému směru je AB bez oddílových návěstidel. Z toho dovozuji, že i při jízdě proti správnému směru je kolej vybavena AB (byť se jízdy vlaků uskutečňují v mezistaničních oddílech) a tedy musí kódovat. V čem se mýlím?
Milanklewar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 921
Registrován: 9-2005
Odesláno Čtvrtek, 04. října 2012 - 17:37:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To o těch 810,že nekodovaly je nadsázka.Snad to diskutující pochopili.
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.251.98
Odesláno Čtvrtek, 04. října 2012 - 18:09:37    Odkaz na tento příspěvek  

prag: symbioza "sběrna & hnědočeši" je vzájemně výhodná a ti bílí nákupčí jsou stejní hajzlové jako méně bílí nabízeči. Nejsem rasista, ale dělal jsem leta na Smíchově a mám příbuzné na Kladně. Mně nebude nikdo nic vykládat, realita je taková, jakou popisuju.
K PRACUJÍCÍM Cikánům / Cikánkám mám velmi kladný vztah. V drážním oboru se setkávám s uklízečkami, jejichž práci sakramentsky respektuju a u flamendrů z hlaváku na 171 nastoupím do již uschlého nástupního prostoru, abych to nezašlapal. Cikánku, která u nás v kantýně umývá nádobí zdravím jako každou jinou ženskou, ačkoliv je o 20 let mladší. V mimodrážním oboru jsou to cikánské firmy, které pokládají kabely. I tyto lidi mám v úctě, s autem i kolem zastavím, abych zbytečně nerušil jejich těžkou práci a rozjíždím se až po jejich dovolení. S kopáčskými pracemi a taháním kabelů mám totiž osobní zkušenosti.
Zato zmr*ovi, který ukradne kabel a zaviní nepřímo smrt nevinného člověka bych neměl problém useknout ruku.
belka6v
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 126
Registrován: 2-2012
Odesláno Čtvrtek, 04. října 2012 - 18:51:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

honzaklofac...od Ruzynskeho namesti k ulici Libocke na praze 6 spoluobcane nekdy v roce 1999 pokladali kabel 22kv...kopalo se rucne okolo silnice,tece tam Litovicky potok,smerem ke zdi obory...mili spoluobcane vynervovani pokrikovanim sveho nacelnika neustale rozhlizejiciho po nekom ze stavebniho dozoru zahrabali kabel do 20 cm hlubokeho ...ehm...ze by vykopu? a okamzite ho zahrabali...kabel byl silny jako zapesti a vedl do trafacky,takze staci zamokra jedna slecna na jehlach a ma jiskrive mikado se zmenou barvy nejen v obliceji...22kv ma byt pod komunikaci min. metr hluboko,mimo min.0,7 m...tak takovehle prace si nevazim a rozhodne nad ni a jejimi vykonavateli smekat nebudu...
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.251.98
Odesláno Čtvrtek, 04. října 2012 - 19:05:43    Odkaz na tento příspěvek  

belka6v: i to se může stát. Já se setkal s pokládkou kabelů signalizačních (Vypich) a telekomunikačních (Cukrák - Kazín).
Pokládka kabelu je stavba a někdo ji musel převzít, že? Že si Cikáni ulehčili práci je špatně, nicméně nejsou v tomto oboru sami...
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2194
Registrován: 7-2006

Odesláno Čtvrtek, 04. října 2012 - 20:01:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

obousměrným tříznakovým automatickým
blokem v obou TK, s přenosem kódu VZ ve správném směru.


Co je na tom k nepochopení,prostě co je psáno,to platí .......to samé bylo před reko v nedávné době mezi Ústím n/O a Brandýsem,po správné kód byl,při jízdě proti správnému směru kód nebyl,což bylo i napsáno ve SŘ,jako zde .....a světe div se,také to i nekódovalo,na což jsou svědci ...


ICQ 237-113-861
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 471
Registrován: 2-2010
Odesláno Čtvrtek, 04. října 2012 - 20:26:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Láďa: obousměrným tříznakovým automatickým
blokem v obou TK, s přenosem kódu VZ ve správném směru.

kde to, prosím, čtete? V TTP? V SŘ? V SŘ Citice, Dasnice, Kynšperk, Tršnice jsem tento text o přenosu kódu nenašla.
Neboť: pokud to v některém směru nekóduje, tak to nelze nazvat obousměrným autoblokem.
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 472
Registrován: 2-2010
Odesláno Čtvrtek, 04. října 2012 - 20:42:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Láďa:"...to samé bylo před reko v nedávné době mezi Ústím n/O a Brandýsem,po správné kód byl,při jízdě proti správnému směru kód nebyl,což bylo i napsáno ve SŘ,"...
a proto tuším, že se tam smělo jezdit proti správnému směru pouze při výlukách dle opatření stanovených Výlukovým rozkazem. Ale to je jiná písnička, nicméně taky zajímavá, proč to bylo v TTP-tab.1 značeno jako 3A3.
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2195
Registrován: 7-2006

Odesláno Čtvrtek, 04. října 2012 - 21:03:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kde to, prosím, čtete?

SŘ žst. Cheb,příloha 05A ..

(Příspěvek byl editován uživatelem Láďa.)
ICQ 237-113-861
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5867
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 04. října 2012 - 21:08:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Haan: a proto tuším, že se tam smělo jezdit proti správnému směru pouze při výlukách
A autoblok Plzeň - Stod tedy kóduje a nebo se tam jezdí jen o výlukách...?
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5868
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 04. října 2012 - 21:10:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S499: kdybychom opouštěli oddíl s výstrahou, dostali bychom kousek zelené a pk rovnou Stůj
To ses přepsal a nebo si děláš kozy...?
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 790
Registrován: 9-2011
Odesláno Čtvrtek, 04. října 2012 - 21:14:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milankl: v oficiální mapě SŽDC z 11/2010 tam ještě AB malovaný je (tudíž je možné, že ho někdy poté sundali).

Belka: no přeci ho nezakopou moc hluboko, vždyť by s tím potom měli moc práce...
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 473
Registrován: 2-2010
Odesláno Čtvrtek, 04. října 2012 - 21:31:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Láďa: děkuji Vám. SŘ žst.Cheb řeší ovšem úsek pouze Tršnice-Cheb a opáčně (o této informaci vím). Ale to nelze zobecňovat na ostatní stanice. Ostatní mezistaniční úseky z Tršnic až do Citic nejsou v SŘ vyřešeny tak, jak je hezky psáno v SŘ Cheb. Pro fíry je to nedostatečné, ti to musí vyčíst z TTP. Já si z této již letité studie i mnohých konzultacích a sdělených názorech odborníků, udělala svůj závěr: je-li v TTP-tab.1 uvedeno 3A3 na vícekolejné trati, pak to AB beru jako obousměrné na každé TK a tedy s nutností přenosu kódu VZ (D2-čl.304-jak tady již dávno prvně napsal Oldcerry).
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 474
Registrován: 2-2010
Odesláno Čtvrtek, 04. října 2012 - 21:34:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

p.Hajnej: no jestli je tam v TTP-tab.1 uvedeno 3A3, tak kódovat muší. Jinak při neexistenci kódu jen PRP
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5020
Registrován: 7-2007
Odesláno Čtvrtek, 04. října 2012 - 22:18:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Haan: vydržte do 1.6 2013 a bude o tomto po mudrování...Když jsme to přežili x let, tak 8 měsíců je sranda.
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 475
Registrován: 2-2010
Odesláno Čtvrtek, 04. října 2012 - 22:26:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry: no, ono v nové D1 je AB definován stejně, jako v současně platné D2. To bylo první, na co jsem koukla. Zdravím.
belka6v
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 127
Registrován: 2-2012
Odesláno Čtvrtek, 04. října 2012 - 22:32:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ales liesk...taky se na Spectru divas na porad Planeta Zeme po vymreni lidstva krome neprizpusobivych? Pane Boze,nechtel bych zazit tu show,az lidstvu dojdou energie,to bych byl docela zvedav,ktere etnikum se bude snazit rozdavat karty,ale podle mne to budou ti,co poslednich par generaci nedelali takrka vubec nic,max. bordel...
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5022
Registrován: 7-2007
Odesláno Čtvrtek, 04. října 2012 - 22:52:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Haan: tak to není konečná verze...
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3473
Registrován: 11-2006
Odesláno Pátek, 05. října 2012 - 01:48:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jak je to, kóduje ten kousek autobloku mezi Koterovem a Starým Plzencem, plus ten úsek z Plz.Předměstí do Stodu, nebo ne?

Jestli vzpomínáte, asi tak před půl rokem se to tady kvůli té Chebské trati dost slušně zhádalo, když jsem si dovolil poukázat na mapu zabzař ze stránek SŽDC, kde jsou ty inkriminované úseky pro jízdu proti správnému směru značeny sice červenou barvou jako autoblok, ale nesprávný směr je značen jako "automatické hradlo bez oddílových návěstidel".
Odpovědí bylo, že se přesto jedná o regulérní autoblok (bez oddílových návěstidel).
Tuším bylo tam i něco o tom, že se tam kóduje i proti správnému směru. Ale už si to přesně nepamatuju.

Že by se od 1. 6. 2013 konečně začalo blýskat na lepší informovanost a omezilo se předávání životně důležitých provozních informací "na hubu"?

(Příspěvek byl editován uživatelem Ml636.)
Rebel Yell
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 792
Registrován: 9-2011
Odesláno Pátek, 05. října 2012 - 08:35:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Belka> na Spectru (a to ještě vypůjčeném) jsem se koukal tak akorát na klávesnici
Musil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 557
Registrován: 9-2005

Odesláno Pátek, 05. října 2012 - 09:05:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Plzeň-Stod kóduje v obou směrech normálně, pokud se za posledních pár měsíců nic nezměnilo.
tomas.0045
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 18
Registrován: 3-2012
Odesláno Pátek, 05. října 2012 - 10:11:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ke kódu"proti srsti":Znám několik úseků na 503,504 i 527,kde to nekóduje,a že by se tak jezdilo pouze při výlukách...Bývalo to uvedeno v TTP.Je pravda,že v takovém případě se na tuto kolej odjíždí na"přivolávačku"a vjezd.náv.bývá jen dvousvětlové(bílá,červená).Znalejší doplní,jestli je to náhoda či úmysl.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Pátek, 05. října 2012 - 12:04:12    Odkaz na tento příspěvek  

Parmezano : máte sice pravdu, že předpis T108 stále platí, ale je tento předpis také závazný pro provozovatele dráhy = zpracovatele / vydavatele SJŘ ?

Jedná se o interní předpis provozovatele drážní dopravy ČD a.s., který je provozovateli dráhy, resp. ostatním provozovatelům drážní dopravy celkem ukradený ...
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 984
Registrován: 5-2008

Odesláno Pátek, 05. října 2012 - 13:21:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M.Z. : asi ano , protože má označení SŽDC(ČD)
Mol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1213
Registrován: 10-2008

Odesláno Pátek, 05. října 2012 - 15:11:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ICE rozmašírovalo u Köthenu auto...
A můžeme diskutovat, má na deklu od spřáhla barvu z auta, nebo šoféra?

(Příspěvek byl editován uživatelem mol.)
To mi teda vysvětlete. Chcete letět na kouzelném koberci za králem bramborových lidí a prosit ho, aby vás propustil, a tvrdíte, že jste úplně zdraví?!
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1782
Registrován: 5-2009

Odesláno Pátek, 05. října 2012 - 18:20:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já myslím, že to bude obojí. Více fotek:
http://www.bild.de/regional/leipzig/unfaelle-mit-todesfolge/bahnu nglueck-ice-rammt-auto-ein-toter-26558852.bild.html
Mol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1214
Registrován: 10-2008

Odesláno Pátek, 05. října 2012 - 18:44:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Doufám, že to není penalta se šoférovou hlavou
http://bilder.bild.de/fotos-skaliert/sichtschutz-28914310_mbqf-26 564994/2,h=343.bild.jpeg
To mi teda vysvětlete. Chcete letět na kouzelném koberci za králem bramborových lidí a prosit ho, aby vás propustil, a tvrdíte, že jste úplně zdraví?!
K6S310DR
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.183.64.242
Odesláno Pátek, 05. října 2012 - 20:04:03    Odkaz na tento příspěvek  

Jsem našel něco staršího ale zajímavého
http://www.youtube.com/watch?v=08D7UfsQsok&NR=1&feature=endscreen
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3475
Registrován: 11-2006
Odesláno Sobota, 06. října 2012 - 15:22:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včera kolem 22. hodiny si zase někdo zkoušel sílu vlaku v Českém Brodě. Byl to tuším R 721 a dostal 100 minut. Ostatní vlaky samozřejmě taky zpoždění.
Rebel Yell
honzaub
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.48.59.250
Odesláno Sobota, 06. října 2012 - 15:50:01    Odkaz na tento příspěvek  

MI636: Podle oznámení mimořádnosti, které je zkopírováno ve vedlejším vláknu, se jednalo o R 710 Luhačovice - Praha, nikoliv o R 721.
Ferda20
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1800
Registrován: 11-2009
Odesláno Sobota, 06. října 2012 - 16:09:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes opět zkoušení síly proti vlaku.

Vlak usmrtil ve Frýdku-Místku na přejezdu dívku