K-report
 

Archiv diskuse Nehody do 09. 09. 2012  

Diskuse K-report » Archiv 2012 » Železnice » Nehody » Archiv diskuse Nehody do 09. 09. 2012 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
ffff
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.162.40.146
Odesláno Úterý, 04. září 2012 - 16:12:12    Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej: Měl by zůstat uzavřen, pokud by byl přejezd otevřen méně než 7 s (17 s přejezd se závorami).
P_v
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 666
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 04. září 2012 - 16:44:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej: Nepřipadá mi, že by to bylo na úkor propustnosti, leda že by se do té propustnosti počítali i spěchálkové co to tam střelí na červenou. Minimální doba otevřeného přejezdu by mohla být 1s + předzvánění, takže by se nikdo nezdržel oproti stávajícímu stavu a předzvánění dává potřebnou vyklizovací rezervu.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3399
Registrován: 11-2006
Odesláno Úterý, 04. září 2012 - 20:33:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když už jsme u té propustnosti, tak teď napíšu něco, po čem mě budete už tuplem nenávidět, ale malá "recenze" jistého přejezdu nezaškodí.

Praha - Horní Počernice

Přejezd padá do výstrahy... 5 minut - nic... 10 minut - projede hlemýždím tempem Elefant. Dalších 5 minut nic a potom další Elefant.
Závory se zvedají. U závor několik autobusových linek, všechny si rázem vezou 12-15 minut zpoždění, celá kolona aut zablokuje i přilehlou silnici.
Ptám se LAICKY, jestli je to normální a jestli by si nádražáci stavící cesty v Horních Počernicích nemohli i uvědomit, že existuje něco jiného, než vlaky, co se potřebuje někam dostat.

Například nepochopím, proč je volno pro elefant jedoucí od Vysočan postaveno snad ještě v době, kdy nevyjel z Hlavního. Přejezd je po celou tu dobu ve výstraze.
Také by závory nemusely býýt dole a na odjezdu volno, pokud Elefant jedoucí od Nymburka teprve do stanice dojíždí. Volno by mohl výpravčí jít postavit například při výstupu cestujících.

Je takový problém být trochu ohleduplný i k účastníkům silničního provozu? Tenkrát jsem najížděl na linku (výsledné zpoždění +2 z nástupní) a psycholog by ze mě v tu chvíli neměl radost. Nejblíž byl chudák signalista, ale vyřvat jsem se nešel, i když jsem měl opravdu upřímnou chuť a nestydím se to sem napsat. (jsem upřímný) A teď do mě...
Rebel Yell
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5787
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 04. září 2012 - 20:52:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ML: Fpoho, přejezdy na elektromechanikách bez KO, co se zavírají závěrem cesty, ale poznat to na nich kromě chybějící pozitivky není jak, taky dvakrát nemusím. To mi jsou milejší šraňky na kliku, co bývaly v Semilech, protože ty nic nepředstírají.

P_v: Než se začneš obouvat do spěchálků, tak se nejdřív zamysli nad tím, jak se prodloužení přibližováku o 17 s écéčka změní, pokud tam pojede náklad pětašedesátkou...
Lexa_karel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 530
Registrován: 12-2009
Odesláno Úterý, 04. září 2012 - 22:32:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mzitka: však já to také udělal.
Ptám se ho, co má za problém, on na to, abych se naučil předpisy.
Tak jsem otevřel kufr a vyndal brožuru "ÚZ Pravidla silničního provozu" a požádal ho o sdělení, co že jsem dělal špatně. Za ním stál kamion (jehož řidič se přišel zapojit do diskuse), nemohl couvnout a ujet.
Dost jsme si ho vychutnali.
Brožuru doporučuji zakoupit a vozit ssebou, při šikaně od měšťáků ji vytáhnu se slovy "mohl byste mi prosím říci, která ustanovení jsem porušil? To víte, paměť už mi nemusí sloužit."
gp
Neregistrovaný host
Odeslán z: 147.228.95.131
Odesláno Středa, 05. září 2012 - 10:56:56    Odkaz na tento příspěvek  

ml636: Máte moc slabou lobby, vy řidiči. Už mohlo být v zákoně dávno napsáno, že přejezd smí být uzavřen jen v době, kdy je na něm vlak a třicet vteřin před tím a pět vteřin po tom.
Čert
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 862
Registrován: 11-2007

Odesláno Středa, 05. září 2012 - 12:16:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Po 11 hodině dopoledne dostal dispečink středočeské záchranné služby
hlášení o dopravní nehodě vlaku a osobního auta na vlakovém přejezdu ve
Lštětí na Benešovsku. Nikdo ve vlaku neutrpěl zranění, ale zraněn byl
řidič osobního auta. Na místo vyrazili záchranáři z Vranova a lékař ve
voze rendez-vous z Benešova. Kvůli závažnosti zdravotního stavu pacienta
byla na místo přivolána i letecká záchranná služba. Záchranáři jsou v
tuto chvíli stále ještě na místě a věnují se zraněnému.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Středa, 05. září 2012 - 13:07:46    Odkaz na tento příspěvek  

Ml636 : kdy mají "nádražáci" začít stavět vlakovou cestu jim určuje předpis, resp. staniční řád. Záleží na "konstrukci" ZZ a jeho závislostech.
Podle konstrukce ZZ lze postavit návěstidlo do polohy dovolující jízdu až poté, co je přejezd "uzavřen" a nebo jde o takovou konstrukci, kdy se přejezd uzavírá "jízdou" vlaku.
Pokud mne ošidná paměť neklame (předem omluva), tak takhle to funguje třeba ve Velimi, kde je na odjezdovém návěstidle směr Kolín VOLNO - staniční ZZ je zapojeno do autobloku - závory o kus dál jsou otevřeny i když je na návěstidle návěst volno a do činnosti se PZZ (se závorami) uvádí jízdou vlaku. Zcela pochopitelně tam musí existovat varianta pro vlak odjíždějící třeba ze třetí koleje čekající na průjezd vlaku po koleji číslo 1, tomu se odjezdové návěstidlo do polohy dovolující jízdu postaví až poté, co jsou závory uzavřeny.
A pak je tu dost podstatná věc ... "nádražák" postaví vlakovou cestu s minimálními časy uzavření přejezdu, ale projíždějící vlak jízdou ze sousední stanice chytne nějaké zpoždění (například zastaví na trati), nicméně "nádražák" nemůže jen tak mírnix dýrnix shodit tu vlakovou cestu jen proto, aby se otevřely závory ... protože vlak co má postaveno nejede ...

Patrně nepamatujete doby, kdy se závory na širé trati zavíraly ručně, tam bývaly ty doby uzavření závor ještě delší.

Čekání u závor = osud, aneb nic není tak důležitého aby to nemohlo počkat & práce kvapná málo platná & pospíchej pomalu

V životě jsou horší "neštěstí" než čekání u závor 10 - 15 minut ...
gp
Neregistrovaný host
Odeslán z: 147.228.95.131
Odesláno Středa, 05. září 2012 - 14:53:37    Odkaz na tento příspěvek  

Jenže závory na kliku nejdou ani zvednout, ani projet. Jistěže máte pravdu, že nic není tak důležitého, aby to nemohlo počkat, ale to potom není ten vlak taky a buď pořádný šraňky nebo z obou stran atrapu přejezdníku.
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.251.98
Odesláno Středa, 05. září 2012 - 15:42:37    Odkaz na tento příspěvek  

MZ: "V životě jsou horší "neštěstí" než ZBYTEČNÉ čekání u závor 10 - 15 minut ..."
bych si dovolil poopravit.

Např. v červenci s malými dětmi v autě bez klimatizace to ZBYTEČNÉ čekání NASERE. Např. již několikrát zmiňované Řevnice. Často to vypadá, že se zavírá s odjezdem rychlíku snad z Berouna. Po jeho průjezdu zůstavají šraňky dole, protože se blíží pomalík z Dobřichovic. Múže se někdo divit lidem že přecházejí????
A jeleni se klidně pasou....
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9252
Registrován: 11-2002
Odesláno Středa, 05. září 2012 - 15:59:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Miroslav Zikmund: nic není tak důležitého aby to nemohlo počkat & práce kvapná málo platná & pospíchej pomalu - pointa je, že dřív to nikdo neřešil, dnes ale dokážou někteří i kvůli pár minutám "zbytečného" čekání stropit pořádné haló a některým hrozí i postih. Aneb - "Přijel si ze zakázkou pozdě, Tvůj problém, příště si najdi jinou cestu nebo tu práci nedělej". Bohužel, i tohle přinesl pokrok...

A to zcela pomíjím fakt, že na 10-15 minut zavřený FREVENTOVANÝ přejezd dokáže dnes výrazně ovlivnit plynulost dopravy v širokém okolí. V době, kdy byly jen závory na kliku byl těch aut na cestách zlomek oproti dnešnímu stavu...
Practicus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.165.157
Odesláno Středa, 05. září 2012 - 16:04:29    Odkaz na tento příspěvek  

honzaklonfar - aha, takže mít roztahaný děcko na kilometrovém úseku kolejí je lepší, než bejt spocenej

a to, že nemáte klimatizaci, nebo dostatečnou zásobu pitné vody je váš problém, ne problém dráhy
KOKI
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 125
Registrován: 2-2012

Odesláno Středa, 05. září 2012 - 16:26:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Practicus:Přesně tak
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 703
Registrován: 9-2011
Odesláno Středa, 05. září 2012 - 16:40:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pract, koki> a když máte v autě klimošku a hektolitr vody k tomu, tak vás to ZBYTEČNÝ čekání NENASERE???
(tak si klimošku a vodu dejte patentovat jako protistressový prostředek )
Practicus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.165.157
Odesláno Středa, 05. září 2012 - 16:40:55    Odkaz na tento příspěvek  

Jena - máte zatlačit na příslušný úřad, aby tam místo přejezdu vybudovali nadjezd/podjezd, pak nebudete muset čekat a zvýší se bezpečnost
Practicus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.165.157
Odesláno Středa, 05. září 2012 - 16:48:47    Odkaz na tento příspěvek  

Aleš_Liesk. - nevim jak vy, ale já se naučil nespěchat, např.: cesta do práce mi trvá cca 25min, ale mohou nastat nepředvídatelné okolnosti, proto si přidám na cestu 20min. když se něco po cestě stane, mám rezervu, v opačným případě jsem v práci 20 min. před nástupem a mám čas si v klidu přečíst vyhlášky, novinky, udělat si kafe, načepovat sifon atp...
jak se říká na dráze: zpoždění 5min. je špatně včas, pač lepší je přijít pozdě a v celku, než zbytečně spěchat a skončit v márnici
jjjjjj
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.203.189.165
Odesláno Středa, 05. září 2012 - 18:55:21    Odkaz na tento příspěvek  

povídaly báby v mlíkárně, že v Týništi n. O. si k sobě čuchla nějaká 163 a mandelinka MVTV...
KOKI
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 126
Registrován: 2-2012

Odesláno Středa, 05. září 2012 - 19:43:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aleš Liesek:Jo nase..,ale lepší než být pod vlakem
KOKI
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 127
Registrován: 2-2012

Odesláno Středa, 05. září 2012 - 19:52:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej
Číslo příspěvku: 5785
Shodou okolností sem jel stejnou trasu a na tom přejezdu jela regína od Ratboře a kamion pře ní přejel jen tak tak. A to ji musel vidět.Tam špatný rozhled neni.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5788
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 05. září 2012 - 22:45:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ziki: ohledně té Velimi je to jednoduše přejezd na RZZ s plně izolovaným kolejištěm. Tam ke spuštění výstrahy dochází obsazením přibližováku při postavené cestě (návěstidlo zakazující jízdu ovlivňovací obvod zkracuje) a pro rozsvícení volnoznaku musí být buď volný přibližovák nebo uzavřený přejezd. V některých případech stačí uplynutí poměrné části předzváněcí doby podle vzdálenosti návěstidla od přejezdu a někdy se dokonce přihlíží k rychlosti (kdesi mezi Brnem a Břeclaví je údajně situace, kdy se s plynutím předzváněcí doby postupně zvyšuje návěstěná rychlost).
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.92
Odesláno Čtvrtek, 06. září 2012 - 06:30:33    Odkaz na tento příspěvek  

Practicus: - o PŘEJÍŽDĚNÍ s autem nepadlo ani slovo, jak jste si neráčil všimnout. Slovo padlo jen o přecházení ZBYTEČNĚ DLOUHO uzavřeného přejezdu, s luxusními rozhledovými poměry pro přecházejícího.
Řešením není otrocké stání u spadlých šraňků, ale komplexní rekonstrukce zabzař v úseku Praha Smíchov (včetně) - Beroun (včetně). Ale to by se napřed musely najít všechny krabice s vínem, které dostal ten pazdrath, aby na to byly peníze....
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Čtvrtek, 06. září 2012 - 08:38:11    Odkaz na tento příspěvek  

Kde máte svoje polínko, Santa Simpicitas? Spíš se ptejte Kusnierze a Markvarta, oba za ODS a kolibříka s mazánkem a dalších, co místo krabice od vína používaj stěhovací vozy.
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.92
Odesláno Čtvrtek, 06. září 2012 - 09:44:45    Odkaz na tento příspěvek  

prag: omlouvám se příznivci socanů! Ano, bude se muset hledat i jinde. Nicméně na meritu věci (rekonstrukce zabzař) to vůbec nic nemění....
gp
Neregistrovaný host
Odeslán z: 147.228.95.131
Odesláno Čtvrtek, 06. září 2012 - 09:51:48    Odkaz na tento příspěvek  

hk: nesmíte zapomínat, že jakmile někdo drží v ruce klacek, nepustí ho, dokud nepřijdete s větším klackem. Nádražáci (a zabezpečováci zvlášť) budou furt říkat, že máte počkat, protože to říkat můžou. Zákon v tomto případě hovoří jasně - máte počkat - čímž chrání neschopné před hloupými. Je udivující, že přejezd s blikačkama je od začátku do konce fehlerfest, ale ani trochu frauenfest.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Čtvrtek, 06. září 2012 - 09:58:46    Odkaz na tento příspěvek  

honzaklonfar: ale kdepak, tady přece nejde o nějakou "přízeň". Maximálně o přízeň k pochytání všech, ale to je nemožný a za současný konstelace dvojnásob, nebo snad spíš na druhou.

To já se omlouvám, pokud nevidíte skutečný "odkláněče", neboť jsou natřeni modře a tak jsou proti jasným zítřkům naší rozzářený oblohy pro vás neviditelní. Handicapům se člověk vysmívat nemá, a navíc je to tady OT
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 705
Registrován: 9-2011
Odesláno Čtvrtek, 06. září 2012 - 12:38:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pract, koki> pánové, máte trochu problém s pochopením napsaného textu. Já tam nikde nepíšu o tom, že tam vjedu. Jen o tom, že mě to ZBYTEČNÝ stání bude štvát.
Practicus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.165.157
Odesláno Čtvrtek, 06. září 2012 - 14:16:29    Odkaz na tento příspěvek  

Aleš_Liesk. - v tomdle státě je zcela zbytečný se nad tímto vůbec pozastavovat a už vůbec ne si kvůli tomu ničit nervy
Practicus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.165.157
Odesláno Čtvrtek, 06. září 2012 - 14:17:35    Odkaz na tento příspěvek  

jen je vidět, kdo jak odvádí svoji práci, a bohužel, čím vyšší plat, tím horší jsou výsledky
Mirko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2275
Registrován: 6-2006

Odesláno Čtvrtek, 06. září 2012 - 17:01:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

750.708 dnes měla u Okříšek střet s nákladním autem, trochu o tom je zde.
Má videa na YouTube Sázava - motorbike ride PUMPA
Mirko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2276
Registrován: 6-2006

Odesláno Čtvrtek, 06. září 2012 - 17:13:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tady je i nějaké foto
Má videa na YouTube Sázava - motorbike ride PUMPA
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3403
Registrován: 11-2006
Odesláno Pátek, 07. září 2012 - 00:35:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je všechno jenom relativní. Samozřejmě nebyla řeč ani o spěchu, ani o podlézání šraněk.
V případě těch Horních Počernic to není o jednom zaseklém osobáku, ale o stále trvajícím stavu.
V pořádku, vysvětlení beru a chápu, ale štvát mě to bude pořád.
Ano, vyjet dřív, počkat, nespěchat. Všechno pěkné. Ale ne vždycky se daří. Třeba autobus stojící před šraňkami 15 minut tam přijet dřív nemůže, protože by musel vyjet dřív z konečné a vykašlat se na celý jízdní řád.
Přesto cestujícím ujedou přípoje, protože rezerva 15 minut není a kdyby si takoví cestující měli vyjet o spoj dřív, to by museli skončit v práci třeba o 2 hodiny dřív, protože přípoj do Horní Dolní jezdí jen každé 2 hodiny.
Mně jako řidiči to může být táákhle volné, jsem placen od hodiny a teoreticky mě přece nemůžou zajímat problémy těch co vezu, jakobych sám nikdy nebyl cestující.
Ale... Například, co může nastat. V čase uzavřených šraněk má řidič na konci jedinou pauzu u nákupního střediska a jedinou možnost za celých 10 hodin koupit si něco na svačinu a nebýt o hladu. Přestávka je 15 minut, takže akorát tam doběhnout a s rukama na bradavkách, se sypajícíma se houskama přiletět zpátky a včas vyjet na další kolo, protože z blízké zastávky už se cestující nervně rozhlíží, jaktože ten autobus nejede, když tam stojí. 2 minuty a už se vám tam začnou chodit ptát, jaktože nejedete.
Takže ono to není zase tak jednoduché.

Proto neuznávám ono "pár minut sem, pár minut tam nevadí". Vadí. To si může dovolit buddhista rozjímající 2 hodiny nad porcí jídla, ale nejde to uplatnit tam, kde je nějaký řád. Ať už jízdní, nebo sr*cí. Pak už záleží na osobě zodpovědné, jak to přijme a jak s tím naloží, ale vadí to.
Já se vždycky jenom vynadávám, v tomhle případě vypíšu a párkrát bouchnu do volantu a je klid.
Jiný donutí závoráře Šubrta, aby zvedl, ten zvedne a pošle autobus pod rychlík. V té "klidné době léta Páně 1950" kdy se podle některých diskutérů nikam nespěchalo.
Rebel Yell
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pátek, 07. září 2012 - 10:24:48    Odkaz na tento příspěvek  

Však dráha nikam nespěchá ani teď. Vázat blokování silnice na stavění cest deset minut předem (plus neznámý zpoždění) a automatický šraňky mít na fixní časovej interval, když se rychlosti vozidel lišej o stovky procent, toť opravdu vrchol úrovně techniky konce devatenáctýho století
braun
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.180.180.156
Odesláno Pátek, 07. září 2012 - 12:54:47    Odkaz na tento příspěvek  

7. září 1953 okolo 14 hodiny mezi stanicemi Uhersko a Zámrsk, vypukl na jednom voze rychlíku požár, při němž bylo přes 30 lidí většinou těžce zraněno, jednak popálením a jednak úrazy které si způsobili vyskakováním z vozu, ještě jedoucího rychlíku. Minimálně 4 lidé zde zemřeli.
Nenakoukne sem náhodou někdo, koho se tato nehoda nějak dotknula (rodiny, známí......)?
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3943
Registrován: 9-2002

Odesláno Pátek, 07. září 2012 - 13:19:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Však dráha nikam nespěchá ani teď. Vázat blokování silnice na stavění cest deset minut předem (plus neznámý zpoždění) a automatický šraňky mít na fixní časovej interval, když se rychlosti vozidel lišej o stovky procent, toť opravdu vrchol úrovně techniky konce devatenáctýho století

Tak to zkus vyresit, jsem zvedavej, jak ti to pujde...
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 708
Registrován: 9-2011
Odesláno Pátek, 07. září 2012 - 13:27:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Všecko jde vyřešit :-) Když jsem byl na celostátním kole SVOČky, tak tam (rok cca 1985) kdosi "vyřešil" autoblok na X-kilometrové trati v PMD-85 :-)))
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pátek, 07. září 2012 - 14:59:16    Odkaz na tento příspěvek  

No pokud nejsme schopný zjistit v roce 2012 polohu a rychlost pohybujícího se předmětu s dostatečnou přesností a spolehlivostí, tak se to samozřejmě řešit nedá. Akorát je zajímavý, že se to nedá zjistit zcela specificky jen u předmětů, pohybujících se po zemi a zejména po železných kolejích .. zatimco v luftě nebo kosmickym prostoru to jde podstatně snadněji
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 711
Registrován: 9-2011
Odesláno Pátek, 07. září 2012 - 15:40:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Samozřejmě že v luftě nebo nedejbóže ve vakuu to jde líp .
Přejezdy selektivně zavírané podle rychlosti jízdy vlaku už existují. Jenže (kupodivu) jsou dražší, ale to navýšení není v tom vlastním přejezdu, ale v tom doplnění okolo. Takže musí být bezpečný přenosový kanál z vlaku na nějakou ústřednu. No a vůbec to musí celý ošéfovat někdo, kdo umí jednotlivým vlakům říct, jak můžou jet rychle, a ten někdo je třeba ETCS.
Tzn. vlak se při přihlášení do oblasti představí a paní ústředně řekne "já jsem rychlej", paní ústředna si to zapíše za uši a jak vlak postupně jede, tak jednotlivým přejezdům dopředu říká (a to prosím ne akusticky, ale zas po nějaký komunikaci, která tam zatím není), že se mají uzavřít a když od těch přejezdů přijde potvrzení o akceptaci povelu, tak povoluje vlaku vyšší rychlost.
Pak je tu ještě varianta Brod, že se přejezd standardně zavírá "na rychlý vlak" a naopak pomalé vlaky přejezdu říkají "ještě nemusíš". Tohle má (v porovnání s předchozí variantou) tu drobnou nectnost, že kromě několika málo rychlých vlaků, které to ETCS budou muset mít tak jako tak, musíte vybavit hafo šestikoláků, velbloudů, regionov, zamračenejch a podobnýho šrotu, co se na tý trati taky můžou vyskytnout, jinak ty šraňky budou sklopený skoro furt...

Takže řešení existují, jen najít pořádný kladivo na rozbití prasátka.

PS: a proč to v tom luftu nebo neluftu jde líp? No protože tam ty přenosový kanály už jsou. Zkuste na něco novýho chtít z létadla další (nejlíp zcela atypickej s úplně novýma požadavkama na infrastrukturu) přenosovej kanál a uvidíme tu vstřícnost :-)
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5792
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 07. září 2012 - 15:45:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

prag: My to v roce 2012 schopný zjistit jsme, ale pokud na to má bejt vetší spoleh než na toho Šubrta, tak to bude tak drahý, že na to erár nemá...
V tom HornoPorno je základní problém v tom, že se přejezd zavírá závěrem cesty. V úplně stejný situaci v mnohem fekventovanějších Pečkách to bylo celkem fpoho, bo RZZ...
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pátek, 07. září 2012 - 16:08:50    Odkaz na tento příspěvek  

No to já čistě z okukování tak trochu vim, jakej je přibližně stav současný techniky. Jde mi o to, jestli se s tim v ohledu na ostatní, po zemi se pohybující předměty, dá něco dělat, třeba až konečně přijde to legendární ETCS? Nebo je to nafurt?

Tak dobrá, jednou až na to budeme mít, možná ..

Já jsem celkem trpělivej a nerad pospíchám, ale jsem holt takovej ten sociální typ, tak se ptám spíš zástupně za ty, co to nemůžou už teď vydejchat a soustavně narušujou železniční provoz svou neukázněností .. přeju pěknej víkend s nenarušenym grafikonem.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Pátek, 07. září 2012 - 19:33:51    Odkaz na tento příspěvek  

ad honzaklonfar : netušil jsem, že u auta bez klimatizace nejdou stahnout okna nebo prostě otevřít dveře ...

ad Ml636 : a stěžoval si někdy ten "postižený cestující"

Má šofér nárok na pauzu ? Má. Je pobyt "někde" zaznamenán na kotoučku ? Je ... Jaký je rozdíl, když se uvázne v koloně způsobené "čímkoli" nebo závorami ...

ad prag : na mojí oblíbené švýcarské zastávce Russin [hlavní trať Geneve - Bellegarde (Ain)] jdou stále šraňky dolů minimálně 5 minut před jízdou vlaku - bez ohledu na to, zda se jedná o vlak směr Geneve nebo vlak La Plaine ...

Takže když tam jede jeden vlak v tom či onom směru a pak se to zrovna sejde tak, že jede vlak i v opačném směru, tak se tam čumí třeba 10 minut a nelze vyloučit svazek vlaků ...
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3950
Registrován: 9-2002

Odesláno Pátek, 07. září 2012 - 19:39:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nekdo se bavil... Dusevni omezenec a to jsem slusnej. Zvracejici smalik porad este neni ???

http://www.novinky.cz/krimi/278135-neznamy-vytrznik-strilel-na-ro kycansku-po-vlaku.html
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
to MZ
Neregistrovaný host
Odeslán z: 198.12.67.251
Odesláno Pátek, 07. září 2012 - 23:10:35    Odkaz na tento příspěvek  

MZ, tys to nepochopil dostatečně. Šofér má nárok na pauzu, ale ne každá pauza je pauzou bezpečnostní, viz.589/2006Sb. A zrovna ta u nákupáku je jenom na srovnání jízdního řádu, zatímco ta bezpečnostní je předepsaná na opačném konci, kde si nic koupit nejde. Takhle ROPID totiž staví oběhy.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5793
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 07. září 2012 - 23:40:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

prag: Ono totiž nestačí zjistit, jak rychle se ten vlak pohybuje právě teď, ono je taky potřeba mu říct, že když už jsem kvůli šoférstvu začal počítat s tím, že jede pomalu, tak že už kvůli tomu nesmá zrychlovat.
U toho ETCS by si s tím musela poradit základnovka - spolu se zkrácením přibližováku by musela shodit rychlost v SSP.
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.251.98
Odesláno Sobota, 08. září 2012 - 06:48:58    Odkaz na tento příspěvek  

Miroslav Zikmund: kolikrát jsi stál u řevnických šraňků? Asi mockrát, takže dobře víš, že ve stínu lipové aleje je příjemný chládek i v parném červencovém dni.
Jak jen jsem na tuto důležitou skutečnost mohl zapomenout a pošpinit tak velebnou ušlechtilost zabezpečovací techniky na železnici????
Za trest si opět nedám po obědě viržinko!
Hook
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1956
Registrován: 3-2005
Odesláno Sobota, 08. září 2012 - 11:10:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M.Zikmund Má šofér nárok na pauzu ? Má. Je pobyt "někde" zaznamenán na kotoučku ? Je ... Jaký je rozdíl, když se uvázne v koloně způsobené "čímkoli" nebo závorami ...

Doporučoval bych si nejdříve nastudovat něco o bezpečnostních přestávkách řidičů v pravidelné linkové dopravě osob, jejich členění, zařazení do denního výkonu řidiče atd., než tady začnete plácat takové nesmysly.
Evidentně nemáte ponětí o tom, že existuje něco jako doba řízení, doba odpočinku, pohotovosti atd.
55p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 265
Registrován: 6-2009
Odesláno Sobota, 08. září 2012 - 11:38:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...a nenapadlo někoho nakreslit ten jízdní řád autobusů v HoPo tak, aby s tím stáním na přejezdu počítal? :-) (Ano, samozřejmě to má i své nevýhody)
Místní znalec
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.17.193
Odesláno Sobota, 08. září 2012 - 12:01:18    Odkaz na tento příspěvek  

>>kolikrát jsi stál u řevnických šraňků?

Pokud jsem nechtěl pokoukat na vlaky, tak ani jednou... :-)
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Sobota, 08. září 2012 - 15:13:25    Odkaz na tento příspěvek  

ad Hook : vždyť jsem napsal, že řidič má nárok na pauzu, proč tam rozvádět podrobnosti uvedené v AETR, resp. v nařízení vlády 589/2006
Hook
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1958
Registrován: 3-2005
Odesláno Sobota, 08. září 2012 - 16:48:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pane Zikmunde, nevím zda akceptujete skutečnost, že časové skupiny činnosti řidiče jsou zcela jasně definovány, stejně jako časové úseky, kdy musí být vložena přestávka.
Vy jste reagoval na případ řidiče linkového autobusu, který v časovém období jeho výkonu řízení, daného linkovým jízdním řádem, tvrdne někde před shozenými šraňkami nebo v koloně - v tomto případě tato doba nemůže být započítána jako přestávka, je vykonávána jako "jiná práce" a pro Vaši orientaci je definována jako "ostatní doba čekání, během níž nemůže řidič disponovat svým časem a musí se zdržovat svém pracovišti připraven zahájit práci související s přepravou, když není předem známa doba trvání tohoto čekání".
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 713
Registrován: 9-2011
Odesláno Sobota, 08. září 2012 - 21:12:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MZ: koukám, že Vy byste byl schopnej jednu desetiminutovou pauzu rozpustit do dvaceti půlminutovejch čekání před červenou
Marcik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 179
Registrován: 9-2007
Odesláno Sobota, 08. září 2012 - 22:37:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

U toho ETCS by si s tím musela poradit základnovka - spolu se zkrácením přibližováku by musela shodit rychlost v SSP

Nechtěl bych se dožít stavu, kdy (přehnaně řečeno) vlaky budou dávat přednost autům (snižovat kvůli nim rychlost jízdy, resp. ji nebudou moci zvyšovat, bo před nimi je přejezd, kde se zrovna vyrovnává přibližovací doba, aby gumokolníci nemuseli tak dlouho čekat). Uvažovat maximální rychlost vlaku při stanovování okamžiku spuštění výstrahy možná ano, ale rozhodně ne omezovat jeho rychlost, což by se dělo při uvažování jeho skutečné rychlosti.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3406
Registrován: 11-2006
Odesláno Neděle, 09. září 2012 - 01:25:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lépe to za mě napsali jiní, tak ještě doplním už naznačené, že není přestávka jako přestávka.
Když budu posuzovat provoz MHD v Praze, tak tady na drtivé většině linek, ne-li na všech, jsou rezervy v jízdním řádu takové, že by se muselo stát nevím co, aby řidič překročil zákonnou dobu řízení. Zatím to ještě neutáhli tak na krev, takže vynechat i přestávku bezpečnostní, po dohodě s dispečinkem lze.
Ale narozdíl od přestávky na jídlo, nebo "vyrovnávkové", v případě přestávky bezpečnostní dispečink nemůže nařídit vyjet, ale přestávku musí umožnit čerpat v plné délce uvedené ve VJŘ! Pokud se jí vzdáte, je to váš problém, správně se vše má konzultovat s dispečinkem, ten dle údajů z GPS podle pohybu autobusu zjistí, jaká je doba řízení a dispečerský program ho upozorní, kdyby hrozilo přetažení, nebo k němu už došlo.

Jo, taky to zpoždění a okamžité vyjetí na další kolo může zopakovat příhodu, která se před pár lety stala řidiči, který v půlce prosecké estakády zjistil, že buď to půjde okamžitě ven, nebo okamžitě do sedačky, zastavil kloubák, sotva stáhl kalhoty sedl na svodidlo a v tu chvíli mu nevadilo těch 100 párů očí upřené pod autobus směrem k němu...
Rebel Yell
Radek ml.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.116.188
Odesláno Neděle, 09. září 2012 - 09:00:20    Odkaz na tento příspěvek  

Nic se nedá dělat, když musíš tak musíš. Já také na jaře při jízdě do vozovny jsem zjistil, že je zle, tak okamžitě zastavit (přestože tam byl zákaz zastavení na 4proudovce) a utikal do meze..
perspektivní manager
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.18.234
Odesláno Neděle, 09. září 2012 - 10:53:28    Odkaz na tento příspěvek  

"desetiminutovou pauzu rozpustit do dvaceti půlminutovejch čekání před červenou"

Výborná myšlenka, na příští poradě nás mladých perspektivních budu hvězdou. Děkuji.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Neděle, 09. září 2012 - 13:09:24    Odkaz na tento příspěvek  

Marcik: a to je přesně důvod, proč tady kromě lidí co maj rádi vlaky začíná vznikat i čim dál větší skupina lidí, která nemá ráda dráhu an sich. Vy prostě nepřipustíte zdržení vlaku ani o sekundu, a gumokolníci ať si ten důlek v asfaltu poctivě vystojej. Konec konců nemaj nárok ani na ty rozumný rozhledový poměry na přejezdu, že, můžou přece požádat o rozhled toho běžce, co před nima musí uhánět s červenym praporkem ;-)

Pak se ovšem můžou věci měnit jen k horšímu, pokud se nepochopí, že povrch zemský je limitovaný a vzácný zdroj a zájemci o něj musej jít na rozumnej kompromis. Konec konců různý romantický "ochánci krajiny" či přírody jsou na tom ve vztahu k betonovýmu pokroku pro gumokoly či k pěstování řepky nebo fotovoltaický elektřiny úplně stejně.

Zatim na takový kverulanty můžete klidně kašlat, jak Jakeš na Červenym hrádku
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Neděle, 09. září 2012 - 17:22:05    Odkaz na tento příspěvek  

ad Hook : a já jsem snad někde napsal, že by měl být "pobyt u závor" počítán jako nějaká legální přestávka, na níž má řidič nárok, resp. je povinen ji "podle zákona" absolvovat.

Nevkládejte mi prosím do "klávesnice" něco co jste si vyfabuloval, zřejmě proto, abyste byl zajímavý.

Takže já vám to napíši tak říkajíc polopatisticky, aby vám to bylo jasné : "bude-li řidič stát 10 minut u stažených závor, tak má podle "zákona" předepsánu přestávku, kterou prostě absolvuje ve stanovené délce, bez ohledu na to, co na to budou říkat cestující. Na "kotoučku" má pobyt u závor dokumentován, tudíž při nějaké stížnosti na zpoždění spoje je tu doklad, že se nejednalo o nějakou svévoli, ale že řidič postupoval podle zákona ..."

ad Aleš_Liesk. : moje prosba se vztahuje i na vás. Já jsem snad něco takového napsal nebo podléháte fabulacím Hook (?) ...

******************

Tzv. dělené bezpečností přestávky, které jsou někdy v MHD uplatňovány (zákon je připouští) jsou v zásadě nesmyslné, především u tramvají, kde nemůže tato dělená přestávka splnit svůj účel - řidič by měl strávit přestávku mimo vozidlo, s možnosti relaxace, což u tramvaje, která musí pravidelně popojíždět - v případě, že je na konečné plánována BP v délce přes 30 minut - tak jak se v řadě stojících vozidel posunuje, samozřejmě nemůže.

Pokud jste se zajímali o to, jak fungují tramvajové provozy ve Švýcarsku, jistě jste si tam všimli, že na konečné stojí vždy pouze jedno vozidlo a to u jediného označníku, pobyt vozidla je zhruba v délce 3/4 intervalu mezi jednotlivými spoji, do vozidla lze nastupovat ihned po jeho příjezdu na konečnou (výstupní označník se hledá marně), řidič v poklidu vozidlo i nastoupivšími opustí a využije sociálního zařízení nebo se v automatu či u stánku.
Na nějakou "bezpečností přestávku" na konečné není čas (a kolejově ani prostor) ... bezpečností přestávka se poskytuje střídáním na ose ...
KOKI
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 128
Registrován: 2-2012

Odesláno Neděle, 09. září 2012 - 17:41:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Strojvůdce http://jindrichohradecky.denik.cz/nehody/strojedouci-zastavil-vla k-vcas-a-zachranil-mladikovi-zivot-20120909.html
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 715
Registrován: 9-2011
Odesláno Neděle, 09. září 2012 - 19:22:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MZ> a já jsem snad někde napsal, že by měl být "pobyt u závor" počítán jako nějaká legální přestávka

No já si myslím, že tento Váš výrok za toto lze považovat:
Má šofér nárok na pauzu ? Má. Je pobyt "někde" zaznamenán na kotoučku ? Je ... Jaký je rozdíl, když se uvázne v koloně způsobené "čímkoli" nebo závorami ...

(Mmch, za mým příspěvkem byl smajlík, který naznačoval, že to nemyslím zcela doslova)
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5494
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 09. září 2012 - 19:27:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MZ Na "kotoučku" má pobyt u závor dokumentován - a kdepak mají autobusy MHD stanovenou povinnost mít "kotoučky" ?

(Příspěvek byl editován uživatelem 353.)
www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5797
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 09. září 2012 - 21:07:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

prag: Vy prostě nepřipustíte zdržení vlaku ani o sekundu
Ale houbeles, to jsi udělal logickej zkrat. Marcikovi šlo o to, že z okamžité rychlosti ještě nemusí být jasné, za jak dlouho bude vlak u přejezdu, protože třeba taky má v úmyslu zrychlovat. Pak ovšem potřebujeme vědět, na jakou rychlost až může zrychlovat a s jakým zrychlením tak může činit. No a to už není až zas tak jednoduchá úloha jako zjistit a přeposlat aktuální rychlost, jak tu kdosi předhazoval jako řešení hodné 21. století.
Mimochodem, pokud ty mezí hodnoty neznáme a odhadujeme to z nejnepříznivějších možných hodnot (= sólo mašina, která může jet traťovou rychlostí), tak to zas tak velký zkrácení předzváněcí doby není, aby ta štrapác za to stála. Takže pokud chceme něco získat, musíme chtě nechtě pracovat s limitem rychlosti pro daný vlak - a ten musíme znát a ten vlak ho musí dodržovat. To už je tak brutální zásah do ZZ, že je snad lepší postavit nadjezd/podjezd...