K-report
 

Archiv diskuse Nehody do 04. 09. 2012  

Diskuse K-report » Archiv 2012 » Železnice » Nehody » Archiv diskuse Nehody do 04. 09. 2012 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13173
Registrován: 9-2002

Odesláno Neděle, 26. srpna 2012 - 19:52:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirel by potřeboval doznat změn..ví se o tom, neustále se o tom diskutuje a děje se něco?O verzi 4 slyším prvně, tak třeba jo a bude to skutečně něco na "úrovni"..
I přesto si troufám tvrdit, že Mirel umím ovládat dobře, ale je fakt, že občas tu pozornost prostě odvádí..Podroužek to napsal velice pěkně ostatně jako vždy s klidnou hlavou
!!!! I * L O V E * T R A N C E !!!!
Ruben de Ronde - Forever In Our Hearts (Spotlighted By Jorn Van Deynhoven)
Solarstone with Aly & Fila - Fireisland (Future Disciple Remix)
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5002
Registrován: 7-2007
Odesláno Neděle, 26. srpna 2012 - 20:22:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerrymu: Jenže pokud by tam měl Mirel, tak 100% neměl režim ZAV (tj nevedoucí HV), ale PRE nebo minimálně VÝL. Tj zásah by byl po ujetí 3 m húú a 10m bum, v těchto režimech nerozlišuje (správně) "0" nebo protisměr.
Avšak ZAV, směr "0" a pohyb není důvod, proč by měl zasahovat Mirel! Je to pitomost a způsobilo to už i dost velkou škodu, naprosto zbytečně.
Chceš návod Mirel k přečtení? Možná bys argumentoval lépe...

(Příspěvek byl editován uživatelem oldcerry.)

Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.177.69.136
Odesláno Neděle, 26. srpna 2012 - 20:25:32    Odkaz na tento příspěvek  

zejména:
 náhlým výpadkem napájení (např. z důvodu poklesu napětí z veřejné sítě
Českých energetických závodů),


Na dodávkách elektrické energie se přestaly podílet dnem 1. 5. 1992, kdy byl založen podnik ČEZ, a.s., což není zkratka, ale označení jiného právního subjektu, který NENÍ nástupnickou organizací státního podniku.
Zlámalík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 653
Registrován: 4-2006
Odesláno Pondělí, 27. srpna 2012 - 11:44:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A na jihu máme Německé energetické závody, pod zkratkou e-on :-)

Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.113.149.2
Odesláno Pondělí, 27. srpna 2012 - 14:37:56    Odkaz na tento příspěvek  

Zlámalík: Přesně tak :-)). Jestli autoři předpisů SŽDC jsou i v jiných věcech tak aktuální, tak God save...
Na dopravní fakultě ČVUT prý podobný odborník vykládá studentům, že nejvyšší povolená rychlost na SŽDC je 120 km/h
Practicus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.165.157
Odesláno Pondělí, 27. srpna 2012 - 17:50:34    Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerrymu
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.239.49.154

tak fajn, na přípravách budete jezdit semnou a při každý změně směru proběhnete všechny 4 lokomotivy, aby směry souhlasili se zamýšleným posunem, a garantuju vám, že při metrové práci to můžete brát jako tréning na olympiádu

PS.: zatím jsem tady neviděl jediný příspěvek s nápadem, který by práci zjednodušoval a zefektivňoval, a zároveň zamezoval vzniku omylů,
jediný co tady čtu je, jak za ještě menší peníz přidat dotyčnýmu prácu a jak ho co nejtvrdším způsobem trestat už jen za to, že si dovolil vyjádřit svůj názor


pánové, v jednoduchosti je genialita
Practicusi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 199.204.248.102
Odesláno Úterý, 28. srpna 2012 - 03:13:38    Odkaz na tento příspěvek  

Practicus, on ten problém nebude v samotném zařízení jako spíše v jeho obsluhovateli. Panáček, který nezvládá v podstatě jednoduchý pravopis základní školy, nemá na to, aby pochopil psaný text nejednoduchého manuálu a pokouší se obsluhu zjednodušit na pár základních jednodušších úkonů. Po důkladném prostudování by třeba přišel na to, že to jde i bez toho tréningu olympijského víceboje. Není to však nic pro rychlokvašky. Jeden náš velikán řekl: Učit se, učit se, učit se!!!
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2308
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 28. srpna 2012 - 09:37:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Practicusi: A s čím máš problém, že jsme rychlokvašky???
ICQ:349 415 692
Plechus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 63
Registrován: 10-2011
Odesláno Úterý, 28. srpna 2012 - 15:29:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad "rychlokvašky".. můžete mi někdo vysvětlit, co s tím pořád máte? Pokud vím, nikdo učený z nebe nespadl, tudíž i Vy, dnešní "matadoři", jste se to museli někde naučit. To, že dráhy dnes zkrátily výcvik bohužel žádný kandidát neovlivní, i kdyby o dráhu a techniku měl sebevětší zájem. Tudíž by možná stálo zato přestat věčně "urážet" všechny mladé adepty a raději se jim snažit pomoct, ať tedy nejsou "rychlokvaškami".
42658
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Úterý, 28. srpna 2012 - 17:17:22    Odkaz na tento příspěvek  

Jeden náš velikán řekl: Učit se, učit se, učit se!!!
Opravdu? Tak co děláš na českém fóru, Rusáku?
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3378
Registrován: 11-2006
Odesláno Úterý, 28. srpna 2012 - 19:14:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ten veliký rejpal, který tady uráží už i hotové strojvedoucí, je sám jenom nějaký dobře teoreticky vybavený příznivec dráhy, ale nejspíš žádný fíra.
Hledal bych ho spíš na metru.
Takže neučí coby mistr mladé fíry, protože ani nemůže. Asi by rád, ale z nějakého důvodu se jezdit nedostal, tak kolem sebe plive na všechny strany.

Nakonec, já už si na něj zvykl a bez něj by to tady nebylo ono.
Rebel Yell
Practicus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.165.157
Odesláno Úterý, 28. srpna 2012 - 23:58:28    Odkaz na tento příspěvek  

Practicusi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 199.204.248.102

čím méně zbytečných úkonů, tím menší počet omylů, nebo snad chcete, aby se každé uvedení vlaku do pohybu rovnalo startu raketoplánu?

přesně to, co jsem psal, naložme strojvedoucímu co nejvíc zbytečné práce, abychom ho mohli za každou blbost buzerovat, pač bez nás úředníků to určitě nepojede, ale bez fíry ano


ale já zapomNěl, jste pan neomIlný, tak mÝsto oPsahu, čumÝte na prasopYs
pro Ml636
Neregistrovaný host
Odeslán z: 199.204.248.102
Odesláno Středa, 29. srpna 2012 - 00:43:24    Odkaz na tento příspěvek  

Ml636, netrefil ses. Ten rejpal má už odježděno na mašinách jako fíra bez jednoho 40 let. Sedlal lokomotivy, když tebe ještě nosil tatík ve vorku.

42658, jsi taky mimo, ten velikán byl i náš vzor bez nutnosti ruské příslušnosti či národnosti. Jen proto, že to byl vůdce revoluce, tak jej obviníš, že to vyzvání k učení není pravda?! Ano, takoví dnešní pubihlupáci prostě jsou. Co není americké, je vše špatné.
Practicus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.165.157
Odesláno Středa, 29. srpna 2012 - 01:09:45    Odkaz na tento příspěvek  

Plechus - to bohužel nikdy nebude, pač jsou strojvedoucí a strojvedoucí a nedejbože, když se mladej strojvedoucí na chvíli natáhne, i když má okna vyleštěný, žárovky povyměňovaný, stanoviště zametený, tak se vždy najde nějakej "starej pardál" co ho bude buzerovat a když se ho člověk na něco zeptá, tak neví

to mi připomělo, jak na mě v zimě v Bohumíně kdosi do vysílačky řval, že jsem si při půlhodinovém stání dovolil zvednout oba smetáky, když jsem topil 9 vozů
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3384
Registrován: 11-2006
Odesláno Středa, 29. srpna 2012 - 02:53:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co si má co dovolit buzerovat? Asi bych ho hodně rychle poslal a je mi fuk, že by běžel až by z něj kšandy lítaly za strojmistrem žalovat. Celý život jsem zvyklý otevřeně posílat hlupáky do zadních míst, takže mně z toho vrásky nenaskočí.

Platí mě On nebo České Dráhy a.s.? Kdo mě platí, ten je můj šéf a ten má právo úkolovat. Případně pověřená osoba mého šéfa - můj přímý nadřízený, případně ten, koho přímý nadřízený pověří a mě vyrozumí, kdo je ten pověřený.
Jestli Někomu vadí oba zvednuté smetáky a předpis vydaný mým nadřízeným říká oba smetáky, pak si může Někdo proti podpisu převzít vlak k výkonu sám a já jdu domů placený průměrem skrz překážku na straně zaměstnavatele, nebo se může starat sám o svůj vlak a druhých si nevšímat.

Občas jsem se taky přistihl při nevyžádaných radách mladším, to je pravda. Vždycky jenom když jsem si byl jistý, že ten druhý dělá vážnou blbost a já mu to můžu svojí znalostí problému vyložit, aby pochopil, proč tu blbost příště nedělat.
Nechodím do práce, aby mě tam někdo buzeroval že ležím když můžu ležet, nebo se staral místo o sebe o mě, a už vůbec ne někdo, kdo ke mně nemá žádný služební vztah kromě toho, že si oba chodíme ke stejné misce pro výplatu.
V opačném případě je důvod k odpovědi a není důvod ke slušné odpovědi. Někdy mám pocit, že po dobrém to tady opravdu nejde.

(Příspěvek byl editován uživatelem ML636.)
Rebel Yell
Vmax
Neregistrovaný host
Odeslán z: 147.32.101.94
Odesláno Středa, 29. srpna 2012 - 09:23:23    Odkaz na tento příspěvek  

ad SŽ:
Na dopravní fakultě ČVUT prý podobný odborník vykládá studentům, že nejvyšší povolená rychlost na SŽDC je 120 km/h
Který odborník vykládá, že se jezdí max. 120 km/h?
Pene
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 988
Registrován: 8-2009
Odesláno Středa, 29. srpna 2012 - 11:17:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.pozary.cz/clanek/57912-v-cakovicich-se-stretla-fabia-s -vlakem-ridic-byl-lehce-zranen/
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2310
Registrován: 12-2006

Odesláno Středa, 29. srpna 2012 - 17:25:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Practicus:to mi připomělo, jak na mě v zimě v Bohumíně kdosi do vysílačky řval, že jsem si při půlhodinovém stání dovolil zvednout oba smetáky, když jsem topil 9 vozů
Tak ho pošlu do prd... a jestli s tím má problém, ať mi to příjde říct do očí....
ICQ:349 415 692
Pantáta
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.21
Odesláno Středa, 29. srpna 2012 - 23:53:48    Odkaz na tento příspěvek  

Ahoj, možná to ze již bylo: http://www.youtube.com/watch?v=d2uHAS6eXh4
V těch 2:25, neni to na Žižkově???
taky fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.246.1
Odesláno Středa, 29. srpna 2012 - 23:57:44    Odkaz na tento příspěvek  

Na tyhle žvásty říkám jen jedno:

"Jestli máte kuří voko, kolega ho koupí".

popř.:

"Koza je taky zelená. Na blbou otázku blbá odpověď "(když se někdo na něco blbě ptá)

Ve vysílačce to zní zvlášť efektně. A vždy už bylo ticho. Dobrou radu nikdy neodmítnu, ale srát na hlavu si nenechám. Od nikoho.
Zlámalík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 655
Registrován: 4-2006
Odesláno Čtvrtek, 30. srpna 2012 - 12:09:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pantáta: jo, je.
Tajemný_em
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2316
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 30. srpna 2012 - 12:19:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pantáta: Jj, nákladové Žižkov 10.4. loni. Docela z toho záběru posledních chvil 742.027 jde hrůza.
Spolehlivý prostředek ke snížení nehodovosti na našich silnicích? Fyzické tresty pro narušitele předpisů! Pokuty a nesmyslné body to nevyřeší...
Practicus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.165.157
Odesláno Pátek, 31. srpna 2012 - 17:36:06    Odkaz na tento příspěvek  

Practicusi - fajn, takže za to, že mašina zůstává na odbočkách, přitom na displeji je nula (ne na budíku), může strojvedoucí, bravo, a za jadernou havárii ve Fukušimě může strojvedoucí podle vás taky........

no jo, já zapoměl, ti co to v životě ani neviděli, mají pravdu vždy, jen strojvedoucí je debil, protože s tím nesmyslem musí jezdit
Practicusovi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 176.62.193.191
Odesláno Pátek, 31. srpna 2012 - 21:07:55    Odkaz na tento příspěvek  

Practicus, co to tady předvádíš za výron? Nějak ti ujíždí nervičky a skáčeš z vlákna do vlákna a pleteš si oponenty.
Practicus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.165.157
Odesláno Pátek, 31. srpna 2012 - 21:18:54    Odkaz na tento příspěvek  

Practicusovi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 176.62.193.191

samozřejmě, pač tady už začíná jít o život, aneb cílená likvidace strojvedoucích
Practicusovi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 199.204.248.102
Odesláno Sobota, 01. září 2012 - 00:45:07    Odkaz na tento příspěvek  

Practicus, tak jdi makat do Globusu. Tam ti o kejhák nepůjde. Tahle práce fakt není pro měkejše.
dudek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.162.107.90
Odesláno Sobota, 01. září 2012 - 07:01:33    Odkaz na tento příspěvek  

Practiku, bud te dobroty a nelez ke klavesnici ozraly. Delas ostudu nejen sobe, ale vsem firum. Asi by ses mel vratit na salinu a delat ostudu dopravnimu podniku, ty mistre sveta!
Posláno z mobilu.
Practicus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.165.157
Odesláno Neděle, 02. září 2012 - 02:15:25    Odkaz na tento příspěvek  

pánové, je zajímavý, že na starým esu ve 140 je bezpečněji, než na pseudorekonstrukcích při 40, a teď nemám na mysli ani tak sebe, jako okolí

a nemyslim si, že jsem mistr světa, to ani omylem, narozdíl od některých

Practicusovi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 199.204.248.102
otázka zní: kolik mrtvých je potřeba, aby ostatní začali brát vážně to, co jsem tu napsal

PS.: mě problém mrtvoly nedělaj
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3390
Registrován: 11-2006
Odesláno Neděle, 02. září 2012 - 19:12:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

host: To mi připomíná bývalého garážmistra jedné garáže jednoho podniku, jménem Ž. (příjmení znamená v Ruštině výstižné slovo na jeho povahu - pojmenoval se sám).
Ten mimo stovek jiných "perel" prohlásil na adresu jednoho kolegy, když mu zamrzal vzduch a musel co zastávku chodit dozadu dovírat ručně několikery dveře - ať jde vozit brambory, když mu to vadí!
Je fakt neuvěřitelné a možné snad jen u nás, že nadřízení provozních pracovníků mají tyhle názory a dál můžou zastávat dané pozice.

O co je řidič víc řidič, když po dvacátém vyběhnutí třeba zapomene zajistit ruční brzdou autobus, ten se mu po dovření dveří rozjede a on při pokusu o doběhnutí spadne pod kola, jako zase jiný kolega tehdy na Pankráci.
Myslím, že řidič (a strojvedoucí) je od slova řídit a ne vychytávat za jízdy různé mouchy a vymýšlení různých okliček, jak je obejít, místo aby to dílna v klidu a bez časových oprátek dala dohromady, aby se ten řidič (a strojvedoucí) mohli soustředit jen na řízení.
Kam vede různé řešení závad za jízdy, to už se ukázalo několikrát. Někdo sjede do škarpy nebo nedá přednost, někdo si udělá exkurzi po vlečce.

Měkkota je spíš ten, co nad vším v práci máve rukou a nechá se sebou dělat, co se druhým zlíbí. Fíra který nepíše závady a netrvá na jejich odstranění, dílenský mistr který se neozve že chybí náhradní díl, vedoucí garáže který je rád, když to jezdí, ale už je jedno v jakém stavu...
Když si představím svojí bývalou vedoucí, jak dřepí na svojí židli a celý den se klepe, aby tu židli náhodou nedali někomu jinému, takže jí nezbývá už nic jiného, než to stylem padajícího h*vna pouštět níž a níž, mám přesný prototyp měkkoty.
Peníze za vedoucí funkci vzít to ano, ale jistou zodpovědnost, to už ne.
Rebel Yell
Erwin
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.61.158.141
Odesláno Neděle, 02. září 2012 - 21:00:54    Odkaz na tento příspěvek  

Ml636: Jó tak to v týhle zemičce chodí - a bude hůř...
Kmotr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 565
Registrován: 5-2006
Odesláno Pondělí, 03. září 2012 - 07:23:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Srážka Os14002, regionova 814.095, směřujícího do stanice Olomouc hl.n. s osobním automobilem na železničním přejezdu u Olomouc město, ulice Palackého a Litovelská.

Pospec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2720
Registrován: 2-2007

Odesláno Pondělí, 03. září 2012 - 09:01:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na přejezdu Vmax 10km/h a ani to nepomůže. Ach ti řidiči...
ČD: Bohužel , nejde vystavit   jízdenky na Vámi vybraný spoj !!!
DB: We hope that we have been of assistance and look forward to welcome you in our trains.
Persink
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.126.8
Odesláno Pondělí, 03. září 2012 - 09:24:13    Odkaz na tento příspěvek  

Dobry den,
nejsem z Olomouce proto se jen zeptam. Na fotce je videt PZZ a evidentne funguje, proc je tam Vmax 10km/h.

Diky za odpoved.
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2103
Registrován: 4-2009

Odesláno Pondělí, 03. září 2012 - 09:42:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Odpověď naleznete zde.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Staré koště
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.157.3
Odesláno Pondělí, 03. září 2012 - 09:50:07    Odkaz na tento příspěvek  

Nevím kde jste tu desítku sebrali. Před přejezdem u cesťáku začíná 40 km/h. Desítky byly před 14 dny v Řepčíně když bylo vypnuto PZZ na dvou přejezdech.
Milosspecinger
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 29
Registrován: 9-2010

Odesláno Pondělí, 03. září 2012 - 09:59:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vzpomínka ...

810.061 po nehodě 24.6.1995
Miloš Špecinger - Polička
www.policskazeleznicka.717.cz
www.dymokurka.webgarden.cz
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2104
Registrován: 4-2009

Odesláno Pondělí, 03. září 2012 - 10:05:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Staré koště: Taky se mi to zdálo divné. V 10 by auto zůstalo stát na cestě (pokud by vůbec došlo ke srážce) s promáčklými dveřmi. Tohle jsem si odhadl tak na 30 km/h. Díky za objasnění.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Pospec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2721
Registrován: 2-2007

Odesláno Pondělí, 03. září 2012 - 10:19:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejakou chvili jsem tam nebyl, ale je tam krizeni s tramvajovou trati a vlak jezdil mene nez 30. Mozna se neco zmenilo. Nicmene na netu pisou, ze ridic byl nadrbany...
ČD: Bohužel , nejde vystavit   jízdenky na Vámi vybraný spoj !!!
DB: We hope that we have been of assistance and look forward to welcome you in our trains.
Mihyl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1234
Registrován: 8-2008

Odesláno Pondělí, 03. září 2012 - 13:19:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.pozary.cz/clanek/58246-nakladak-narazil-do-zeleznicnih o-mostu-na-silnici-ze-semil-na-chuchelnu-vlak-se-podarilo-zastavi t/
mue
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 403
Registrován: 10-2011
Odesláno Pondělí, 03. září 2012 - 14:50:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pospec: Dřív tam bývalo 10km/h pokud si dobře vzpomínám, ale už pár let se tam jezdí snad 40.

Jj, řidič měl v krvi. Skoro 1,2 promile. Jiné auto zastavilo před přejezdem a čekalo, on jej objel a bum.
PS: Dnes jsem mezi zaměstnanci ČD zaslechl, že popito měl i fíra. Nechtěl bych takové pomlouvačné kolegy.. když v protokolu PČR je u něj dechová zkouška negativní.. :-)

(Příspěvek byl editován uživatelem mue.)
Bob1478
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.107.39
Odesláno Pondělí, 03. září 2012 - 16:01:45    Odkaz na tento příspěvek  

Kluci malá poznámečka k přejezdům v Olomouci:ta 10 tka tam byla kvůli křížení s,poté co byly vyměněny za nové(jiná konstrukce)byla rychlostzvýšena(Ol.město,Nová ulice 40km/h,Bělidla do Krnova 20,obráceně 30)...a nedaj si říct a nedaj
Persink
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.77.165.45
Odesláno Pondělí, 03. září 2012 - 16:47:25    Odkaz na tento příspěvek  

Ja dekuji vsem za objasneni rychlosti na zminenem prejezdu.

Strojvedoucimu preju co nejmene naslednych problemu a trablu, protoze jak bylo receno vyse, je hrozne kdyz kolegove tvrdi ze mel upito. Tohle je od nich hnus.

S pranim hezkeho dne.
Staré koště
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.157.3
Odesláno Pondělí, 03. září 2012 - 16:53:11    Odkaz na tento příspěvek  

Byl jsem zjistit který kolega to sundal a popito určitě neměl. Tenhle zrovna nepatří k těm "do nástupu to vyprchá".

Na Bělidlech je 20 a z druhé strany 30 kvůli předzváněcí době.
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 472
Registrován: 10-2009
Odesláno Úterý, 04. září 2012 - 07:53:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Autobusáku,
dík za velice trefný příspěvek. Myslím ten 3390.
Doplním jen to, že nejvíc nasereš takového šéfa, když po něm chceš, aby dělal co má. Aby rozhodl.
Hezký den. P.
Unipuls
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3782
Registrován: 5-2003

Odesláno Úterý, 04. září 2012 - 10:38:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trať010 | (Praha -) Kolín - Česká Třebová (a zpět)
Úsek: Záboří nad Labem - Řečany nad Labem Kraj: Pardubický kraj, Středočeský kraj
Počátek: 04.09.2012 10:12
Příčina: následky srážky vlaku s automobilem
Plánovaný konec: 04.09.2012 12:15
Stav: probíhající

Opatření v dálkové dopravě (SC, EC, IC, EN, Ex, R):
Provoz zastaven v úseku Řečany nad Labem - Záboří nad Labem.

Vlak EC 275 bude v úseku Kolín - Brno hl.n. odkloněn přes Havlíčkův Brod, vlak mimořádně nejede přes stanici Pardubice hl.n.

Opatření v regionální dopravě (Sp, Os):
Provoz zastaven v úseku Řečany nad Labem - Záboří nad Labem.

Seznam pravděpodobně dotčených vlaků:
SC 32, EC 77, EC 111, Ex 150, EC 174, Ex 220, Ex 221, EC 275, SC 506, Ex 572, R 707, R 866, R 869, IC 1006, IC 1007, Os 5006, Os 8659

*Seznam dotčených vlaků je pouze orientačního charakteru, situace v provozu se může lišit.

Poznámka:
Srážka vlaku SC 32 s automobilem, probíhá vyšetřování.
Mol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1074
Registrován: 10-2008

Odesláno Úterý, 04. září 2012 - 11:07:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak snad to mají na kameře
Doufejme, že se nic vážného nestalo...
To mi teda vysvětlete. Chcete letět na kouzelném koberci za králem bramborových lidí a prosit ho, aby vás propustil, a tvrdíte, že jste úplně zdraví?!
Garfield
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9565
Registrován: 10-2004

Odesláno Úterý, 04. září 2012 - 11:11:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Auto vjelo před Pendolino, zastavilo koridor Praha–Brno/Ostrava

Podle policejní mluvčí Evy Maturové zřejmě řidič po zvednutí závor nepočkal, než přestanou svítit výstražná světla. "Vjel na železniční přejezd ve chvíli, kdy se závory teprve zvedaly. Ty však začaly znovu klesat a zůstal mezi nimi uvězněn ve chvíli, kdy projíždělo Pendolino," přiblížila mluvčí chvíle před nehodou.

Co dodat...
host3
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.71.213.23
Odesláno Úterý, 04. září 2012 - 11:46:08    Odkaz na tento příspěvek  

"Vjel na železniční přejezd ve chvíli, kdy se závory teprve zvedaly. Ty však začaly znovu klesat a zůstal mezi nimi uvězněn ve chvíli, kdy projíždělo Pendolino,"

To neumí přidat plyn a prorazit závoru?
Jurajs_89
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 98
Registrován: 6-2011
Odesláno Úterý, 04. září 2012 - 12:43:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ridic by mel byt ok, 680 trefila zadek auta. Navic mel kombika.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3397
Registrován: 11-2006
Odesláno Úterý, 04. září 2012 - 12:43:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám jednu linku, kde za kolo musím projet 2 přejezdy a za den se stane i několikrát, že jsou šraňky dole. Můžu zvrchu pohodlně pozorovat, jak se řidiči chovají. VŽDY se najde z jednoho jízdního pruhu, který nepočká doběhnutí šraněk a zhasnutí výstrahy! Někdy dokonce z obou. Ale většinou je jeden ukázněný.
Jde o trať, kde za normálních okolností další vlak ty závory ani shodit nemůže, takže tam se tohle nestane, ale vzorové chování řidičů a neznalost, nebo nerespektování předpisů na přejezdech to poskytuje dostatečně. Až nepříjemné vidět, kolik řidičů kolem mě je vlastně nespolehlivých a selhávajících i v nestresových situacích. Jak se potom budou chovat v horších podmínkách...?
Rebel Yell
Fucida
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 552
Registrován: 3-2004
Odesláno Úterý, 04. září 2012 - 12:51:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mno, něvěřil bych tomu, ale právě včera jsem zaslechl vyprávění "svědka" (neřídil, ale seděl v tom autě), že na koridoru se někdy stane, že šraňky se zvednou, přestane blikat čarvená a pak šraňky bez výstrahy (bez červených světel) zase spadnou a jede další vlak. Prý to hlásili SŽDC, ta o tom ví, ale to je asi tak všechno.
Takže opatrně s těmi soudy o uspěchaných řidičích.
Lexa_karel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 529
Registrován: 12-2009
Odesláno Úterý, 04. září 2012 - 12:57:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ml636 (3397): souhlas! V Táboře na dvoukolejném přejezdu koridoru bývám snad jediný, kdo čeká až to vše zhasne. Při jednom takovém čekání se za mnou mohl zbláznit i řidič zájezdového BUSu - houkal jak zběsilý.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5785
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 04. září 2012 - 13:05:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fucida: u těchhle svědectví bych byl opatrný - viz výpovědi, že přejezd v Hlubočepích nedělal nic (aneb když čumim na troubící svatbu, tak přejezd ani nevidím, ani neslyším).

Já jel před týdnem z Kolína směr Uhlířské Janovice. Projel jsem Kořenicemi a blížil se k přejezdu u chotouchovské zastávky, udkud se právě rozjela Regína. byl jsem tak u dvou pruhů, tak jsem zvolnil, abych fíru neplašil. najednou mě cosi upoutalo v zrcátku a koukám, že mě předjíždí auto řízené blondýnou a šup přes přejezd cca 50 m před vlakem (ten už dávno houkal jak o posledním soudu). Než jsem se z toho vzpamatoval, tak koukám, že mě předjelo další auto (pro změnu zase blondýna) a sere si to přes přejezd. Tahle druhá by to nejspíš dostala akorát "na komoru", ale na poslední chvíli to zahamtla těsně před přejezdem. Paradoxně se pak celou cetu srala 70...
Fucida
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 553
Registrován: 3-2004
Odesláno Úterý, 04. září 2012 - 13:13:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No jo, ale u těch Kořenic jsou jen kříže a vlak jednou za hodinu.
Na tom koridoru neměli být jediní, komu se to stalo a dostali i odpověď od SŽDC, že to občas stane a neví se, proč. Detaily nevím. Ale lidi jsou to místní (ve vazbě na daný přejezd), s poměry a provozem na koridoru seznámeni denním dojížděním do práce.
Myslím, že vyloučit to nelze, ostatně volno na obsazenou kolej by se taky postavit nemělo a při souběhu blbých okolností se to stalo.

(Příspěvek byl editován uživatelem Fucida.)
Mzitka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1879
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 04. září 2012 - 13:40:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lexa_karel - v takových případech vystupuji z auta a v klidu se jdu troubícího trouby (jak je ta čeština krásná) se zeptat, co se děje...
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5612
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 04. září 2012 - 14:03:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já kdysi osobně viděl šraňky co spadly až za vlakem. Stalo se na "starý teplický" na přejezdu neratovický lokálky. Jel jsem tehdá jako spolujezdec s tátou a koukám jak zprava jede šukafon. Tak oba koukáme že přejezd nic, pak naskočila červená blikačka, poté projel ten šukafon a vzápětí po průjezdu šly dolů šraňky.

Čímž nechci tvrdit že to byl tento případ - spíš že je dobrý se nespoléhat na "bliká - nebliká" ale čumět i při ty bílý...
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Úterý, 04. září 2012 - 14:12:41    Odkaz na tento příspěvek  

Blondýna? Však ten přejezd neblikal
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Úterý, 04. září 2012 - 14:14:37    Odkaz na tento příspěvek  

Petr_vlček : holt šukafon jel tak rychle, že byl rychlejší než ty závory ... když si někde vyrazily na trať vozy bez lokomotivy, tak ty sice dokázaly uvést do činnosti PZZ, ale protože zlobivé vozy nedodržovaly rychlost, tak projely ten přejezd při otevřených závorách dříve, než stačily závory jít dolů.
P_v
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 665
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 04. září 2012 - 14:29:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Už se to tu probíralo... české předpisy nenařizují konstruovat PZZ tak, aby závory nezvedalo, když nemohou zůstat nahoře aspoň po nějaký minimální čas. A tak takové nehody byly, jsou a budou, dokud se šraňky budou chovat takto neergonomicky.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5786
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 04. září 2012 - 15:59:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

P_v: Sice nenařizují, nicméně kupříkladu přejezdy na autobloku by ve stavu odložení začátku výstrahy měly zůstat zavřeny.
Potíž téhle funkce je ovšem obecně ta, že jde o typický příklad zvyšování bezpečnostií (zde spíše blbuvzdornosti) na úkor propustnosti.