K-report
 

Archiv diskuse Nehody do 15. 01. 2012  

Diskuse K-report » Archiv 2012 » Železnice » Nehody » Archiv diskuse Nehody do 15. 01. 2012 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1423
Registrován: 5-2009

Odesláno Středa, 11. ledna 2012 - 01:58:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já auto označené symbolem neslyšící vidím pomalu každý den.Sousedovo syn je takto postižený a jezdí normálně.Značky má na předním a zadním skle a ještě malé nálepky nad klikou u dveří řidiče a spolujezdce.Kluk musí prostě pořádně koukat, sledovat provoz kolem sebe.Jezdí už asi 5 let a neboural ani jednou a ani nikoho snad neohrozil.Co vím, když ho zastaví PČR tak ho většinou hned pustí.Kluk sice umí odezírat ze rtu a znaková řeč je samozřejmost, ale který policista umí znakovku?? i když dneska stačí napsat na papírek:-)Ale oni ho i znají, soused jezdí se záchrankou.Ale jinak je pravda moc aut s tímto symbolem nepotkáte.
ex fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.9.122
Odesláno Středa, 11. ledna 2012 - 02:04:03    Odkaz na tento příspěvek  

Vždyt' za mlhy je to tak jednoduché (včera tu také nic nejelo).
Pilatus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 831
Registrován: 8-2007
Odesláno Středa, 11. ledna 2012 - 17:14:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Samá voda, pánové. Jako prvního si vzali na paškál onoho neslyšícího řidiče a pokud vím, tak ho do toho chtěli namočit takříkajíc za každou cenu... Ostatně nic nového pod sluncem.
M.U.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.155.41
Odesláno Středa, 11. ledna 2012 - 17:17:24    Odkaz na tento příspěvek  

Jen tak pro zpestření.Stojím s 471 na zastávce,v ruce OP.Hned za cedulí je přejezd a z jedné strany domek se zahrádkou,který ten hliník pěkně ukryje.Závory nahoře,světla nesvítí.Houkám a pískám,ale prd platné-auta frčí přes přejezd a ani nepřibrzdí.Nerad bych,aby to do mne někdo napral a tak pomaličku strčím čumák na kraj přejezdu a pak se konečně našel šofér,který mi laskavě dal přednost v jízdě.
souchotinář
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.250.6.122
Odesláno Středa, 11. ledna 2012 - 17:23:11    Odkaz na tento příspěvek  

M.U.:
Lukavec, Oleško, nebo Dobříň?
Petr_Šída
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 280
Registrován: 1-2011
Odesláno Středa, 11. ledna 2012 - 17:49:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Pilatus: to bych i čekal (snaha vyhnout se průšvihu), ale co nakonec, jak to dopadlo?
Pilatus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 832
Registrován: 8-2007
Odesláno Středa, 11. ledna 2012 - 18:48:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Naštěstí tak jak mělo. Důkazy byly vcelku jednozančné, porušení předpisů rovněž.
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 657
Registrován: 2-2009
Odesláno Středa, 11. ledna 2012 - 19:47:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pěkná diskuze,líbí se mi zastánci těch,kteří vjíždějí pod vlaky z 99% z vlastní viny.Je zajímavé,že kdysi tolik nehod na přejezdech nebylo.Ano,budou zase křičet,nebylo tolik aut,nebyl takový provoz.Mají pravdu,ale nebylo tolik bezohledných a sobeckých řidičů.
jarda667
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.185.56.149
Odesláno Středa, 11. ledna 2012 - 20:06:50    Odkaz na tento příspěvek  

O cem tu vlaste melete , na co jsou zakony , nakonec je to preci na tom kterem ridici . Nikde jsem nepsal , ze bych mel riskovat zivot , ale videli jste normalni provoz na silnici ? Tam snad na silnici 1 trid nekdo stahuje okenko a posloucha jestli jede vlak pokad blika bile svetlo ? Samozrejme kdyz vjedu pred prejezd kde je jen stopka a nejde videt kolem tak se presvedcim dusledne jestli nejede vlak. Co je na tom tak nepochopitelneho , ale nebudu si delat z vlaku celozivotniho strasaka . Ostatne vyrustal jsem na nadrazi ...
Takze to trapne vymezovani hajneho a podobne je proste jen takovy maly fanatismus pramenici z postizeni ze zamestnani :D
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 872
Registrován: 1-2011

Odesláno Středa, 11. ledna 2012 - 20:52:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad jarda667: Zde se diskutuje o tom, jak se zachovat u přejezdu, kde není pozitika to jest kde BÍLÉ SVĚTLO NEBLIKÁ. Jestli si někdo dovolí vjet na takový přejezd bez naslouchání je to jeho věc, ale z hlediska zákona a hlavně případných následků je to věc i mnoha jiných.
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 661
Registrován: 2-2009
Odesláno Středa, 11. ledna 2012 - 20:59:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

7477010: nevím zda je normální řešit to,co vyřešeno je.Povinnosti jsou dány silničním zákonem pro gumokoly,a to zcela jasně.Totéž je i pro druhou stranu.Při zachování všech pravidel by nemělo docházet k těmto nepříjemnostem,nebo aspoň v takovém množství,jaké poslední dobou je.
Je to opravdu v nevychovanosti a lájdáckovstí uživatelů především silnic.
Ing. eeee
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.128.153.211
Odesláno Středa, 11. ledna 2012 - 21:52:01    Odkaz na tento příspěvek  

eeee: Pokud by Váš výklad byl správný, tak nejen že se nemusím snažit ten vlak poslouchat, já se podle Vás tedy nemusím snažit ten vlak ani vidět?? Obě podmínky jsou v zákoně stanoveny totiž naprosto stejně "...je li vidět nebo slyšet přijíždějící vlak...".
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5174
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 11. ledna 2012 - 21:53:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

eeee: Hajnej, akademickej chytrolíne, vysvětli, jak má ten vlak slyšet hluchej?!
Milý nechápající, z formulace "a zatímco sluchové postižení je zákonem uznanou nemožností slyšet" by mělo být i průměrně cvičenému jezevčíkovi zřejmé, že po opravdu hluchém nikdo (ani já) žádné slyšení vlaku nechce. Na druhou stranu musí ten hluchej vidět tak daleko, aby se i při nemožnosti slyšet mohl s dostatečnou jistotou přesvědčit, že se vlak opravdu neblíží.
No a pokud jak díš "vidí na obě strany hovno, bo na obě strany čumí protihlukové bariéry nebo porost", tak si holt musí pořídit slyšícího spolujezdce nebo jezdit jinudy (nebo na jednokolejce počkat na nejbližší vlak a přejet hned po jeho průjezdu ).

jarda667: Takze to trapne vymezovani hajneho
Pokud tím vymezováním má být konstatování, že v Čelákovicích stahuju okno a poslouchám, tak tam je dvojkolejnej přejezd jen s křížema.
22Michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.13.123.3
Odesláno Středa, 11. ledna 2012 - 22:07:33    Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej- i to projetí za vlakem na jednokolejce bych tady moc nerozebíral, ono to taky není 100%. Někdo by se toho mohl chytnout a pak skončit pod něčím, co pojede hned za vlakem (pravděpodobnost malá,a le je).
Já už jsem ve stavu, kdy se dívám i na přejezdu, kde bliká pozitivka.
Jinak je docela zajímavé, kolik lidí skončí pod vlakem, kdyby se stejně chovali na křižovatkách, kde je Stop, bylo by denně podstatně víc nehod, i mrtvých ( a že těch křižovatek není málo, i dost nepřehledných).
ZZZZZZZZZZ
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.116.206
Odesláno Středa, 11. ledna 2012 - 22:12:48    Odkaz na tento příspěvek  

A to se taky stalo. PZZ po projeti vlaku nezhaslo, a tak se auto rozjelo, bohuzel rovnou pod MUVku tratovaku ............Tenkrat, jestli se nepletu, dva mrtvi v tom aute...........
Pilatus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 833
Registrován: 8-2007
Odesláno Čtvrtek, 12. ledna 2012 - 00:08:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlada749: ano, velmi často je to v nevychovanosti. Ale tam, kde není umožněn rozhled by svůj díl viny měl nést i správce trati nebo silnice, příp. i někdo další. Zanedbaná údržba, zarostlé značky, PHS na špatných místech. Je to úplně stejně jako kdybych neměl s autem technickou a vymlouval se, že na ni nemám peníze. Nikdo se se mnou nebude bavit a dostanu flastr. Nevidím nejmenší důvod, proč by to nemělo platit opro všechny. Háček je možná v tom, že není možné podávat žaloby na firmy, ale pouze na konkrétní fyzické osoby. A nedělám si iluze, že "zákon padajícího hov.a" nebude použit.
ex fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.9.122
Odesláno Čtvrtek, 12. ledna 2012 - 01:05:34    Odkaz na tento příspěvek  

Mluvil jsem s kolegou, měl v rodině strýce se ztrátou sluchu. Pokud chtěl jet autem, vždy s ním jela manželka. Sluchově postižení slyšící pomocí sluchadel, mohou jet sami.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2797
Registrován: 11-2006
Odesláno Čtvrtek, 12. ledna 2012 - 04:25:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já se také rozhlížím i před přejezdy s pozitivkou a okno stahuju vždy.
Těch přejezdů na světě není zase tolik, abych měl při řízení pocit, že nedělám nic jiného než sleduji vlak na přejezdech. Zdržení několik sekund se vůbec nedá uvažovat, takže ať se ten za mnou třeba utroubí.
Docela mě mrzí, že ani kolegové profíci už s autobusem nezastavují před přejezdem. Dříve to pro autobusy bylo i ve vyhlášce a mělo to určitě něco do sebe.

Podobný trend je na křižovatkách se STOPkou. Řidičů, kteří důsledně dodrží, aby se jim byť i na zlomek sekundy neotáčela kola, je už minimum. V dnešní době se předpisy pomalu stávají jakýmsi "doporučením".
Společnost si pravidla vykládá po svém, moc se diví, že po nich někdo něco vyžaduje, ale ještě víc řvou, když někdo předpisy poruší vůči jim samotným.
Rebel Yell
Kořka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 496
Registrován: 10-2003
Odesláno Čtvrtek, 12. ledna 2012 - 08:25:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proč se na přejezdech chovaj lidi jako cvoci, by zřejmě vysvětlil nějakej psycholog. K nejhorším srážkám dochází na přejezdech se světlama a pokud to někdo přežije, tak volá po závorách. To je taková dnešní móda. Ptám se tedy - proč nikdo nevolá po závorách na křižovatkách? Vždyť na rozdíl od přejezdu, kde blikaj dvě červený světla(a mnohdy po obou stranách silnice), svítí pouze jedno....
Z toho mi vyplývá, že tito motoristé mají větší strach z jiných motoristů(dle známého - podle sebe soudím tebe), než z vlaku.
Vrbam
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2360
Registrován: 7-2003

Odesláno Čtvrtek, 12. ledna 2012 - 09:20:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Teletext ČT
MLADÁ BOLESLAV - V Mladé Boleslavi v noci vykolejil nákladní vlak v úseku mezi hlavním nádražím a stanicí město. České dráhy v místě zavedly náhradní autobusovou dopravu. Na přilehlé trati s častou dálkovou dopravou počítají s několikahodinovým omezením.
Jeffer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 539
Registrován: 1-2005

Odesláno Čtvrtek, 12. ledna 2012 - 09:54:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej „A po jednej z nich (vlečka do TOS) už roky neprešlo ani koleso a na druhej z nich ide každú hodinu vlak tam aj späť, ale stále v tom istom čase - nie som tu okolo 20, alebo 35 - nestojím.” (myslenie p. vodiča Nováka)

To že prakticky každú noc ide manipulák a výnimočne sa vopchá medzi osobáky cez deň už bežný vodič vedieť nemusí. Len poznámka: Kým som býval v Brandýse, jazdil som tadiaľ často, ale vždy v tej 809. A horšie to teda bolo až na priecestí za Lázněmi Toušeň.

(Příspěvek byl editován uživatelem jeffer.)
Grrrrrr... Gorrrrr... Gorila! (14.2.2003 v Košiciach na stanici na R604 Dargov do Bratislavy)
Tulák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 425
Registrován: 3-2010

Odesláno Čtvrtek, 12. ledna 2012 - 16:56:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zas mohlo být o dalšího magora na světě míň, naštěstí vlak zastavil a tak si strojvedoucí neodnesl nepřijemné vzpomínky:
http://www.novinky.cz/krimi/256053-hazarder-ve-favoritu-projel-pr ejezdem-pred-vlakem-eurocity-muselo-zastavit.html?ref=boxE
Jsem pro zachování pražského přívozu P4.
M.U.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.175.185
Odesláno Čtvrtek, 12. ledna 2012 - 18:19:22    Odkaz na tento příspěvek  

Dovolím si ještě jednu připomínku.Je značná část řidičů,které ani nenapadne,že mají nějakou povinnost přejíždějí-li přes přejezd,kde nebliká bílé světlo!M.U.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2799
Registrován: 11-2006
Odesláno Čtvrtek, 12. ledna 2012 - 18:48:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proč EC zastavil? Měl padák na návěstidle?
Rebel Yell
Rumek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1647
Registrován: 2-2007

Odesláno Čtvrtek, 12. ledna 2012 - 18:52:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proč EC zastavil? Měl padák na návěstidle?

Spíš to na tu vzdálenost fíra vyhodnotil jako poruchu přejezdu, že těsně před ním ještě jelo auto přes přejezd, tak začal brzdit....
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2800
Registrován: 11-2006
Odesláno Čtvrtek, 12. ledna 2012 - 19:10:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je možné. To by vysvětlovalo. Prvně mě napadlo, že třeba drbl do závory a přejezd mohl signalizovat poruchu.
Rebel Yell
814914
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 189
Registrován: 11-2007
Odesláno Čtvrtek, 12. ledna 2012 - 19:31:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M1636, Rumek:
Podle mě se strojvedoucí zachoval naprosto předpisově, viděl překážku (auto) na přejezdu, použil rychlobrzdu (pouze moje dedukce). A co udělá, když použije rychlobrzdu? Dle předpisu V15/I ponechá rukojeť brzdiče v poloze "rychlobrzda" do úplného zastavení vlaku. Pak už si jenom otře studený pot z čela, zanadává si, odbrzdí, dá návěst "Pozor" a pokračuje v další jízdě. Nahlásí výpravčímu atd.
Shalomek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 367
Registrován: 10-2008
Odesláno Čtvrtek, 12. ledna 2012 - 20:07:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jako autor fotky si myslím, že o zastavení rozhodl místo strojvedoucího Mirel. V daný okamžik se setkalo auto na přejezdu, a o kus dál očekávej čtyřicet na posledním oddíle AB. Myslím si, že na to fíra sáhl a o zbytek se postaral Mirel, který se pustil do brzdění.
Ale na lokomotivě jsem nebyl, soudím jen podle zvukové kulisy
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2801
Registrován: 11-2006
Odesláno Čtvrtek, 12. ledna 2012 - 20:42:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Musí zastavit i v případě, že rychlobrzdu spustí sám? Možná se pletu, ale netýká se to jen případů, kdy mu začne vlak brzdit bez jeho zásahu? (roztržení, závada, záchranná od cestujícího..) Když to spustí sám, ale vzápětí pomine důvod, případně si omylem škubne víc a tu rychlobrzdu nechtěně spustí, tak snad může švihnout a jet dál, pokud se vlak odbrzdí ještě před zastavením...?

Jestli to auto přejezdem jen prolítlo a hned zmizelo, tak snad ani nebyl důvod rychlobrzdit. Takže spíš ta Rumkova verze by mohla sedět. Nebo soustředění se na auto, plus Mirel před střelnicí.
Rebel Yell
22Michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.13.123.3
Odesláno Čtvrtek, 12. ledna 2012 - 21:21:17    Odkaz na tento příspěvek  

V článku o vykolejení v Boleslavi mě zaujmula ta první fotka: http://www.novinky.cz/krimi/255971-v-mlade-boleslavi-vykolejil-na kladni-vlak.html
To je ten šalunk opřený o kolejnici?
Ml636-Ml636
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.190.12.208
Odesláno Čtvrtek, 12. ledna 2012 - 21:46:38    Odkaz na tento příspěvek  

Ml636: "..tak snad může švihnout a jet dál, pokud se vlak odbrzdí ještě před zastavením...?"

Dobré zlepšovák, jak vyrobit trojdílný rychlík.
Poborskiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14758
Registrován: 6-2003
Odesláno Čtvrtek, 12. ledna 2012 - 22:27:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

22Michal: není, ty tyče podcházejí pod kolejí a jsou přichycené k larsenkám zaraženým za kolejí (na fotce vlevo) a jsou tedy namáhané v tahu, jelikož drží násep pod kolejí, aby nesjel. Ta kolej je v takových situacích obvykle hnutá právě proto, že to místy ujelo.
22Michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.13.123.3
Odesláno Čtvrtek, 12. ledna 2012 - 22:31:11    Odkaz na tento příspěvek  

Poborskiii- díky, já si toho dřív nevšiml. On ten dokřivený oblouk na první pohled vypadá, že mu někdo pomohl směrem zprava doleva.
muvkař
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.250.6.122
Odesláno Pátek, 13. ledna 2012 - 00:03:51    Odkaz na tento příspěvek  

nebo na jednokolejce počkat na nejbližší vlak a přejet hned po jeho průjezdu
Jo? A co když za ním pomaže MUVka stylem "za vlakem"?
hosttt
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.80.30.111
Odesláno Pátek, 13. ledna 2012 - 01:09:29    Odkaz na tento příspěvek  

Dle předpisu V15/I ponechá rukojeť brzdiče v poloze "rychlobrzda" do úplného zastavení vlaku.
Toto už neplatí, je možné odbrzdit dříve
T478.3002
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1479
Registrován: 7-2007

Odesláno Pátek, 13. ledna 2012 - 14:52:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na trati do Libuně se nejezdí:
http://www.cd.cz/cd-online/vyluky/mimoradnost.php?mimo=4701

Ví někdo víc?



(Příspěvek byl editován uživatelem T478.3002.)
Woyta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 463
Registrován: 3-2007

Odesláno Pátek, 13. ledna 2012 - 15:46:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Místo události: okres Jičín — Kněžnice

Datum a čas ohlášení: 13.01.2012 13:17

Typ zásahu: dopravní nehoda železniční(vč. metra)

Zasahovaly jednotky: PS Jičín, SŽDC Liberec

Popis zásahu: Dopravní nehoda osobního vlaku a nákladního vozidla, bez zranění. U osobního vlaku došlo k vykolejení přední nápravy, jednotka po průzkumu vyčkala na příjezd jednotky SŽDC Liberec a událost jim předala.
Skype: woyta01
ICQ: 325-635-238
E-mail: baranec.v@seznam.cz
4hosttt
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.28.105.33
Odesláno Pátek, 13. ledna 2012 - 19:50:38    Odkaz na tento příspěvek  

hosttt: "Toto už neplatí, je možné odbrzdit dříve."

Prosím o uvedení konkrétního článku předpisu. Předem dík.
7477010
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 881
Registrován: 1-2011

Odesláno Pátek, 13. ledna 2012 - 21:07:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad 4hosttt: Dovolím si odpovědět vlastním názorem: Prohledal jsem svůj V 15/1 (poslední aktualizace k 1.6.2007 Změnou č.4) a v základním předpise jsem našel o rychlobrzdě tohle: Nutnost ponechat rukojeť brzdiče v poloze rychlobrzda je nařízena jen při zjištění nesprávného účinkování brzdy-čl.380.
V přílohách 8a 12 jsem o nutnosti ponechávání rukojet v rychlobrzdě nenašel nic, ani u nejmodernějších , ani u historických brzdičů.
Vím určitě, že to tam někde bylo, a matně si vzpomínám, že po zavádění Mg brzdy na vozech se o tom mluvilo v tom smyslu, že se v rychlobrzdě rukojeť u vlaků s těmito brzdami ponechávat nemusí a bylo to i ve V 15/1.
Ale_úplně_jiný_host
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 28
Registrován: 9-2011
Odesláno Pátek, 13. ledna 2012 - 21:15:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

4 4hostt: Mne by zase zajímalo, který čl. to nařizuje, že se po zavedení rychločiného brzdění musí ponechat brzdič v tété poloze až do úplného zastavení
EDIT: Já to našel ještě v čl 300 a to se jedná o vložené, nebo postrkové vozidla a to ještě při překročení rychlosti nebo při návěsti Stůj zastavte všemi prostředky

(Příspěvek byl editován uživatelem Ale_úplně_jiný_host.)
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4119
Registrován: 9-2005

Odesláno Pátek, 13. ledna 2012 - 21:57:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

k zubačce a 843: http://zpravy.idnes.cz/vlaku-ktery-se-ritil-z-korenova-brzdy-nese lhaly-chyboval-asi-strojvudce-144-/krimi.aspx?c=A120113_181947_li berec-zpravy_oks
M.U.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.115.193
Odesláno Sobota, 14. ledna 2012 - 00:39:08    Odkaz na tento příspěvek  

Happy:Z to mi běhá mráz po zádech.To si chlapci myslí,že když za záchranku zatáhne nezkušený cestující,pofrčí si to do Tanvaldu 90kou?
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3237
Registrován: 9-2002

Odesláno Sobota, 14. ledna 2012 - 01:29:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ja uz si taky nepamatuju, kde to bylo, ale psalo se tam neco ve smyslu ze "u dlouhych a tezkych vlaku z duvodu nebezpeci vzniku razu v souprave - pripadne pretrzeni, je zakazano uvolneni nouzove brzdy az do jeho zastaveni."

Neni to presny zneni, ale zhruba tak nejak. Ale nevim, jestli to este plati
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Venca_m
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 245
Registrován: 4-2009
Odesláno Sobota, 14. ledna 2012 - 01:34:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

->M.U.
Cestující má mít zkušenosti z taháním za záchranku??? Promiň, ale nedalo mi to se nezeptat. V.
http://zeleznice.ddmpraha.cz
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4123
Registrován: 9-2005

Odesláno Sobota, 14. ledna 2012 - 01:51:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

za záchranku zatáhne nezkušený cestující,pofrčí si to do Tanvaldu 90kou
Tohle mě právě taky napadlo. Pročítal jsem to si myslím důkladně a tahle možnost zde nebyla vůbec zmíněna. A 843 nemá přemostění záchranné brzdy pokud se nepletu.

Cestující má mít zkušenosti z taháním za záchranku??? Promiň, ale nedalo mi to se nezeptat
No kdybych v tom spoji seděl, tak bych asi možná za ní vzal, protože rychlostní rozdíl byl více než patrný a každému muselo být jasné, že se něco děje.
Venca_m
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 246
Registrován: 4-2009
Odesláno Sobota, 14. ledna 2012 - 02:56:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

->Happy
rychlostní rozdíl byl více než patrný a každému muselo být jasné, že se něco děje
Obzvlášť, když to jelo rychlostí, kterou široko daleko nikdo pořádně nezná... Teď vážně! Pro ty lidi tam to nebyla vůbec žádná sranda. V.
http://zeleznice.ddmpraha.cz
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1425
Registrován: 5-2009

Odesláno Sobota, 14. ledna 2012 - 09:02:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Průser v Německu:
http://www.bild.de/news/inland/zugunglueck/zug-rast-in-rinderherd e-22064150.bild.html
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 668
Registrován: 2-2009
Odesláno Sobota, 14. ledna 2012 - 09:09:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Happy: Ale zas nikomu z těch,kdo v tom vlaku seděli nevezme,že mají na této trati rekord v rychlosti zde nevídané.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Sobota, 14. ledna 2012 - 18:27:13    Odkaz na tento příspěvek  

Dotaz pro blíže obeznámené - dával strojvedoucí zvukovou návěst "stůj zastavte všemi prostředky" ?
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1842
Registrován: 4-2009

Odesláno Sobota, 14. ledna 2012 - 18:33:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Venca_m, Vlada749: Některé "slabší" povahy však pro tento rekord nemají pochopení.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1059
Registrován: 3-2010
Odesláno Sobota, 14. ledna 2012 - 20:29:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Miroslav Zikmund: dával strojvedoucí zvukovou návěst "stůj zastavte všemi prostředky" ?
Jo, na tuhle píčovinu jsme tady čekali!! šedej vlk nezklamal...
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 970
Registrován: 11-2008
Odesláno Sobota, 14. ledna 2012 - 22:59:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Přednosta: A průvodčí vybíral "rychlíkový příplatek" ?

(Příspěvek byl editován uživatelem výpravčíXY.)
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1061
Registrován: 3-2010
Odesláno Neděle, 15. ledna 2012 - 08:55:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výpravčíxy: Ono je to spíš na otázku, zda se v té rychlosti vůbec bylo možné udržet na nohou. V každém případě bych považoval za zázrak, že vlak zůstal na kolejích...
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1752
Registrován: 3-2006

Odesláno Neděle, 15. ledna 2012 - 13:51:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlaku, který se řítil z Kořenova, brzdy neselhaly. Chyboval asi strojvůdce
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Kalanis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1847
Registrován: 12-2006

Odesláno Neděle, 15. ledna 2012 - 14:29:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Až na detail hezký - z diskuze:
Nezkušený strojvedoucí?
Chtěl bych vidět pracovníka DI, jak odbrzdí průběžné potrubí a bude čekat až mu a zda vůbec naskočí EDB. Navíc předpis mluví jednoznačně-požít všech brzd včetně nevybavení tlačítka VZ. Hezky se mluví po bitvě, to je každý generálem. Je zajímavé , že to samé se stalo u stejné řady, zkušenému strojvedoucímu s 30letou praxí na trati Šumperk - Jeseník taky v zimě na 30promilích , za stejných povětrnostních podmínek, již asi před 15lety. A to už na uvedených vozech jezdil minimálně 10let. Samozřejmě tenkrát také nic nezjistili při šetření. Bohužel dělat zkoušku brzd po určité době nepřinese žádný výsledek, protože led na kotoučích a segmentech odmrzne.Pokud vůz stojí, tak teplo ze spalovacího motor pod vozem jej spolehlivě do 15minut rozpustí. Musel by tam po tomto zastavení někdo hned vlézt a vyfotit. Jinak nic nevyšetří.Nejlepší je to hodit na nezkušenost strojvedoucího.

Přiznejte se, kdo to psal? Protože pak je jednoznačně pochybení při zajišťování důkazů (i námraza na brzdových špalcích je důkaz - viz některé letecké nehody).
Doprava nebo něčí kapsy? Je to jedno - tunely jako tunely... K-Report do mobilu
Michal_Ř
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 427
Registrován: 4-2005
Odesláno Neděle, 15. ledna 2012 - 14:30:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prý nešlo vůbec přejít do řidičáku, musela to být strašná mela. Pokud je ale ten článek pravdivý, musely se kotouče přecejen chytnout, protože ta vlečka je asi jen 200 m od konce ozubnice u Riedlovy vily, tudíž v podstatě na konci toho celého spádu.
No, a že nikdo nepoužil záchranku bylo možná rozhodující, bo by to šlo téměř jistě do smyku a to se obávám by byla konečná.
Připomíná mi to projetí šturcu před lety v Ostravě Svinově, také s rakví a také kotouče, sníh, i když ne tolik.
P_z
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 929
Registrován: 7-2006
Odesláno Neděle, 15. ledna 2012 - 15:43:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Michal_Ř: A jaký je rozdíl mezi záchrannou brzdou a rychlobrzdou?
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1062
Registrován: 3-2010
Odesláno Neděle, 15. ledna 2012 - 16:19:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

P_z: rozdíl je především v tom, že rychlobrzdu zavádí strojvedoucí a tudíž ví co a proč dělá, kdežto stržení záchranné brzdy může přijít v určité situaci hodně nevhod...
P_z
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 930
Registrován: 7-2006
Odesláno Neděle, 15. ledna 2012 - 16:48:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tohle vím, bylo to myšleno v kontextu na komentář Michala_Ř...
Michal_Ř
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 429
Registrován: 4-2005
Odesláno Neděle, 15. ledna 2012 - 17:17:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je otázkou, co se tam opravdu dělo. Pokud ale - obecně - jako cestující spustím záchranku, je v podstatě vymalováno, pokud tam není přemostění. Zatímco manipulaci s brzdičem si fíra ovládá dle svého úsudku, traťových poměrů, předpisového ustanovení atd. a někdy i s pomocí Boží.