K-report
 

Archiv diskuse Nehody do 10. 06. 2012  

Diskuse K-report » Archiv 2012 » Železnice » Nehody » Archiv diskuse Nehody do 10. 06. 2012 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Mol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 793
Registrován: 10-2008

Odesláno Pátek, 08. června 2012 - 15:12:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

074: Byl to Tříletý chlapeček a ten se nemá sám co motat u dveří, to bylo selhání jeho dozoru. Stejně jako u toho pětiletého, který vypadl u Štěpánova...
074
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 726
Registrován: 3-2010
Odesláno Pátek, 08. června 2012 - 15:20:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mol: Sorry za záměnu pohlaví, už je to dýl . Víte mě nezajímá selhání dozoru, dozor na to nedoplatí zdravím... . Pokud ČD zařazují do soupravy vozy vhodné pro přepravu cestujících s dětmi do deseti let, tak bych v 21. století očekával alespoň jištěné dveře, to malý děcko nemůže za to, že maminka má něco jiného na práci (krafání apod.).
Pav455
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.145.173
Odesláno Pátek, 08. června 2012 - 15:35:54    Odkaz na tento příspěvek  

074:Nic neudělalo?Kolik starých neblokovaných vozů se již vyřadilo.Trošku soudnosti
betatester
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.86.162
Odesláno Pátek, 08. června 2012 - 16:03:16    Odkaz na tento příspěvek  

074: výborně, staň se takovým testerem bezpečnosti celého světa. Pouštěj svoje 5-tileté děcko samotné, kde tě napadne, a testuj, odkud se vrátí a odkud ne.
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2129
Registrován: 12-2006

Odesláno Pátek, 08. června 2012 - 16:23:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Es499009: To není škoda zmařeného života, ale než aby se nechal chytnout, tak radši skočí. S tím, že se v takové rychlosti může zabít, s tím musí počítat.
Ad 074: A v autě máš taky napsáno, že je za jízdy nemáš otevírat??? To že to dítě neuhlídali je opravdu věc dozoru, já osobně bych tak malé dítě rozhodně nenechal bez dozoru courat po vlaku.
ICQ:349 415 692
Es499009
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1060
Registrován: 2-2009

Odesláno Pátek, 08. června 2012 - 16:34:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

074:
Maminka ve vlaku má dávat pozor na děcko a ne krafat.Mám dvě děti.Nacestoval jsem se s nima vlakem dost a dost.A nikdy jsem je nenechal lítat po vlaku.I na ten hajzlík jsem šel s nima.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3228
Registrován: 11-2006
Odesláno Pátek, 08. června 2012 - 16:41:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad sprejer z rychlíku: Teď ten vagon rozhodně nečistěte! To je jako zničit kulturní dědictví například po malíři, který se stává veleslavným až po své smrti. Cynické? Ano... Když může hópat z rychlíku ve stovce, ani jemu samotnému asi jeho život za nic nestál. (...když musel čmárat)
Rebel Yell
Mirko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2176
Registrován: 6-2006

Odesláno Pátek, 08. června 2012 - 16:45:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To nebyl "malíř", ale normální prase, čmáral tam nějaký nesmysly a sprostý slova.
Má videa na YouTube Sázava - motorbike ride PUMPA
074
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 727
Registrován: 3-2010
Odesláno Pátek, 08. června 2012 - 16:49:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já bych je taky nenechal nikde courat, ale lidi jsou různí. Stačí se kouknout na typy: Maminka a tatínek popíjej v hospodě a dítě roste jak dříví v lese. Těmhle to prostě nevysvětlíte...
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3229
Registrován: 11-2006
Odesláno Pátek, 08. června 2012 - 16:52:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já vím... Svůj pokoj by si jistě takhle neničil, i když navenek šeci tvrdí, že je to umění a že je to pěkné.
Celý můj příspěvek je jen malý sociologický průzkum, kolik lidských procítěnců mě zase napadne do cynických čuňat.
Rebel Yell
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2130
Registrován: 12-2006

Odesláno Pátek, 08. června 2012 - 17:26:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ať to skusi načmárat rodičům v obýváku. Myslím, že ho za to pochválí...
ICQ:349 415 692
gp
Neregistrovaný host
Odeslán z: 147.228.95.131
Odesláno Pátek, 08. června 2012 - 17:37:37    Odkaz na tento příspěvek  

Jenže přesně tak to funguje: beta-tester, tj. maminka si v reálném provozu vyzkouší, že ty dveře její děcko nemůže otevřít, protože to sotva zvládne ona sama, když chce vystupovat, takže s klidem dítě vypustí. Před tím, že se dveře za jízdy otevírají samy, už jí nikdo nevaroval, zvlášť když má zkušenost, že obvykle jsou ty dveře za jízdy zablokovaný. (nebo nejsou a je tam červená klika-malá klika-velká klika).
smrt sprejerům: ty jsi fakt vůl. Když se někdo chce zabít, nebo se chystá udělat něco, při čem se zraní nebo zabije, je normální mu v tom zabránit i když tě ten člověk sere a posprejoval ti vlak.
vousatec: právě že tohle je diskuse o železnici: přejezd je zabezpečovací zařízení, má na to papír a v tom papíře je napsáno, že se jednou za moc let (dýl než jsou lidi na Zemi) může porouchat tak, že to bude někoho stát kejhák, což je dost málo, takže říkáme nikdy. Záznamová zařízení takový papír nemají, protože na nich nic životně důležitýho nevisí. Také se u nich předpokládá, že můžou "lhát", sice s malou pravděpodobností, ale můžou. S podobně malou pravděpodobností bude lhát současně těch tisíc svědků. Dokonce naopak, když dva lidi, ne tisíc, řekne, že výstrahu nevidělo a zřízení bude tvrdit, že jí vidělo, tak každej rozumnej technik bude pátrat potom, kde je příčina toho nesouladu. Historie techniky je plná naprosto absurdních příkladů, jak se posralo něco, co se pokazit nemohlo a jak voda tekla do kopce. Je to ostatně i příklad těch maminek, co si stokrát ozkoušely, že ty dveře otevřít nejdou a po sto prvý se ozvalo buch-cuc-mlask.
Letec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 391
Registrován: 7-2007

Odesláno Pátek, 08. června 2012 - 17:44:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Třeba si myslel, že to po skoku znova zresetuje a jede se dál. Všechny hry v počítačích jsou na téhle demagogii postavené. (I Göbels říkal, že tisíckrát opakovaná lež se stává pravdou).

Několik let nazpátek jsem měl povídání s doktorem, který měl na strosti psychotesty pro nově přijavší strojvedoucí. Odcházel do důchodu a cítil se nesmírně šťasten, že odchází ještě před změnou hodnocení výsledků psychotestů. Nastala totiž doby, kdy najednou z 80%ní úspěšnosti mladých kandidátů neprocházelo ani 10%. Vesměs se to týkalo mládeže, která měla co do činění s počítačovými hrami. A u všech se v testech projevoval téměř nulový pud sebezáchovy. Jinými slovy odpovědi na otázky byly najednou úplně jiné než celé generace před nimi. Ale v daném okamžiku neslučitelné s bezpečným řešením daného problému.
Pan doktor se proti těmhle " novým hodnocením"(aby prošli a naplnili qóty nových kandidátů)postavil a následně se raději před jejich spuštěním odebral do důchodu. Měl 25 let praxe. O něčěm to asi svědčí.
Čekám, kdy se plod nových psychotestů projeví na nehodách. Je to samozřejmě věc názoru, ale také možná jeden z důvodů, proč se dnes takové věci dějí MH
V. Špinka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.90.250.127
Odesláno Pátek, 08. června 2012 - 17:48:26    Odkaz na tento příspěvek  

A ono často může formálně správně PZZ fungovat, ale vnější okolnosti zmátly ty, co se na něj dívají. I já jsem viděl pozitivku na PZZ, kde vůbec není - nějaký inteligent si dal na plot blikající světlo (=že se zavírá brána) tak, že z hlediska řidiče při příjezdu k přejezdu vypadalo přesně jako pozitivka. Další důvody může být přímé slunce apod.
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2131
Registrován: 12-2006

Odesláno Pátek, 08. června 2012 - 18:14:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad gp: Znovu se tě ptám, ty by jsi nechal svoje dítě bez dozoru lítat po vlaku?? Já svoje teda ne. Nikdy nevíš kam bude chtít strkat prsty nebo co bude chtít vyzkoušet. Je to věc názoru, ale já bych to neriskoval. Za další. Když ten kluk neměl pud sebezachovy a radši risknul skočit, tak je to jeho prolblém. Z auta by jsi asi ve sto kilometrové rychlosti asi taky těžko vystupoval. A kdyby ano, tak musíš počítat s tím, že se můžeš zabít.
ICQ:349 415 692
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3230
Registrován: 11-2006
Odesláno Pátek, 08. června 2012 - 18:19:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mě by zajímalo trochu podrobněji, v čem přesně a jak se ty psychotesty změnily a ve kterém to bylo roce. Nevíte? Ve volném čase se dopravní psychologií zabývám, tak mě to zajímá...

Chce to umět oddělit svět počítačový od reálu a to právě by ten psychotest měl obsáhnout, jestli to vyšetřovaný objekt dokáže.
Rebel Yell
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1548
Registrován: 5-2009

Odesláno Pátek, 08. června 2012 - 19:09:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ten magor vyskočil v rychlosti kolem 120km/h před Hněvicema a ještě do protější koleje.No osobně si myslím, že nebyl zcela při smyslech.No pitva ukáže jestli v sobě něco měl.Ale jak zde někdo řekl, kdo chce kam....
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2132
Registrován: 12-2006

Odesláno Pátek, 08. června 2012 - 19:12:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Muselo mu být jasné, že to nemůže dobře dopadnout...
ICQ:349 415 692
Jgcp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3775
Registrován: 6-2006

Odesláno Pátek, 08. června 2012 - 19:16:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Poškození regionovy ze srážky vlaku 19207 a os. automobilu na přejezdu pod kravínem v Malešově.

http://zelfoto.webovastranka.cz/

ICQ : 297-774-273
....
Pershink
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 741
Registrován: 1-2007
Odesláno Pátek, 08. června 2012 - 19:59:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Samozrejme nemam ambici tu delat psychlogicky rozbor, ale u podobnych kokutku, co svoje okoli "zkrasluji" cmaranicema ala 3 lete decko si obvykle pred kamosi hraji na velike machry a drsone, ale kdyz se maj postavit nasletkum svych cinu, tak jsou pos... az za usima a zbyde v nich hodne maly clovicek. Po konfrontaci s vlakosem to proste nepobral a zachoval se jako lumik. Hold Darwin v praxi...
Vousatec
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.127.142
Odesláno Pátek, 08. června 2012 - 20:55:19    Odkaz na tento příspěvek  

Agp: Prosím Vás, už toho necháme. Jen si prosím uvědomte, že ono mnou zmiňované záznamové zařízení (asi nepřesný a trochu zavádějící název, nicméně všem, kdo s tím maličko přišli do styku je srozumitelný) je nedílnou součástí daného PZZ. Zřejmě jste měl na mysli klasické záznamové zařízení třeba jako je Redat nebo býval kazeťák coby součást TRS. Nic takového! PZZ se prostě skládá z více částí, po jejich smontování a odzkoušení je sepsán onen Vámi zmiňovaný papír o pravděpodobnosti poruchy. Není to žádná papírová páska, na kterou pero píše křivku, umístěná někde na psacím stole, ale elektrická věc, součást PZZ. A je chráněná proti neoprávněným zásahům, jako každé zab.zař.
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4421
Registrován: 9-2005

Odesláno Pátek, 08. června 2012 - 20:56:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/180278-k-nehode-na-preje zdu-prispela-konstrukce-silnice/
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5585
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 09. června 2012 - 00:27:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

SDF: Už se posunuje, že vedoucí posunu řídí lokomotivy vysílačkou?
Mašiny, co poslouchají přímo vysílačku, už kupodivu existují, akorát se tomu člověku, co drží tu druhou vysílačku, pořád říká strojvedoucí.
Mmch je to skvělá pomůcka pro šocení, člověk si prostě tu mašinu postaví kam potřebuje, aby záběr vyšel.
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 555
Registrován: 6-2010

Odesláno Sobota, 09. června 2012 - 00:43:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

gp: ty jsi fakt vůl. Když se někdo chce zabít, nebo se chystá udělat něco, při čem se zraní nebo zabije, je normální mu v tom zabránit...

A kam se tak najednou ztratila ta svobodna vule, co?
Utúlien aurë...
Letec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 392
Registrován: 7-2007

Odesláno Sobota, 09. června 2012 - 00:58:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

add Ml636
Šlo o rok 2007. To se začaly objevovat prvé snahy nabrat strojvedoucí a výpravčí (budoucí) rovnou z dopravních škol. Výsledky byly tak dobré, že z asi z 200 studentů prošlo +- 15, a ve finále z nich asi 3 měli vůbec zajem tyto profese dělat. Jak moc se to pak upravilo nevím. Vím jen, že to pan doktor okomentoval slovy, že se nenechá zavřít a odešel dodůchodu.
S dnešními psychotesty jsem se naštěstí nemusel zatím setkat a ani po tom nějak netoužím.
Tolik z jeho podání, snad si neměl důvod vymýšlet.
Rk_kn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2297
Registrován: 1-2005

Odesláno Sobota, 09. června 2012 - 08:33:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Videl som v praxi v akcii stavebný žeriav, staval 4 poschodovú admin. budovu , na diaľkové rádiové riadenie. Pán žeriavnik stál na dvore na zemi a osádzali veľké okná, aj so sklami do okenných otvorov. Z odstupom na prácu videl lepšie, ako z kabíny, kde by mu zavadzala strecha kabíny a konštrukcia výložníka.
Vousatec
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.127.142
Odesláno Sobota, 09. června 2012 - 10:00:30    Odkaz na tento příspěvek  

Dálkové řízení posunujících lokomotiv? Nic nového-v Nymburce takto na spádovišti jezdily dvě tehdejší T 457.0. A ve Valašském Meziřící podobně jezdila jedna E 458.0, ta dokonce bez rádia, na pomocnou trolej. Ale stejně tam byl strojvedoucí. Klasické dálkové řízení se snad ještě požívá na vlečce cementárny u Radotína, tam strojvedoucí když potřebuje řídí normálně a když je to možné, sleze a přepne se na dálkové.
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9082
Registrován: 11-2002
Odesláno Sobota, 09. června 2012 - 10:09:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vousatec: ještě bych doplnil, že běžně se dálkového řízení užívá ve Vítkovických železárnách u vlaků se surovým železem při přístavbě k místu vykládky. Upravené na to mají tuším stroje 729.604 a 605. A v NH měli svého času dálkové ovládaného čmeláka (771.504 a nebyl tuším jediný).
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2020
Registrován: 4-2009

Odesláno Sobota, 09. června 2012 - 11:16:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dálkové ovládání také používají Awataři na dole Paskov. Viděl jsem to jenom tam, ale lze předpokládat, že jej používají i jinde.

Letec: Psychotesty jsem úspěšně prodělal v letech 2005 a 2007 a rozdíl jsem nezaznamenal. Ale třeba to na Moravu ještě tehdá nedorazilo.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Jarda667
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.91.222.214
Odesláno Sobota, 09. června 2012 - 14:54:15    Odkaz na tento příspěvek  

Neco prave ted vykolejilo na trati opava olomouc, mezi miloticemi a bruntalem , za tim tunelem... cerstva informace :D
jarda667
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.91.222.214
Odesláno Sobota, 09. června 2012 - 14:59:03    Odkaz na tento příspěvek  

Tak doplnim , vlakem cestovalo snad jen 6 lidi a je to bez zraneni . Dneska je tam hnusne pocasi mozna vlak najel na strom nebo neco , akorat je tam blby teren , nedostupnost ze silnice...
Johny11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1654
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 09. června 2012 - 16:00:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Letec: No a co? Úspěšnost adeptů na operátory JE je u psychotestů také pod 5 %. Od toho snad ty testy jsou, ne?
Ferda20
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1612
Registrován: 11-2009
Odesláno Sobota, 09. června 2012 - 16:25:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Řidič se s autem zřítil z mostu na koleje
Paveldacicky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2104
Registrován: 5-2007

Odesláno Sobota, 09. června 2012 - 19:06:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No,dám to sem..aneb po Polsky "Kdo se bojí,sere v síni"-(pozn.přejezd byl normálně v činnosti):
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9084
Registrován: 11-2002
Odesláno Sobota, 09. června 2012 - 19:50:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Paveldacicky: v PL nic neobvyklého, mnozí řidiči se nezdráhají ani objíždět závory. A to i na tratích, kde se jezdí rychleji, než obligátních 30-60km/h... Onehdá se mě třeba ptala řidička s dětmi na zadním sedadle, zda už vlak jede, nebo ještě "není v dohledu" (vyhlížel jsem něco k focení zrovna u přejezdu). Kdybych tam nestál a neřekl, že se už vlak blíží (nekecal jsem, byl v tu chvíli necelých 500m od přejezdu a rozjížděl se na zhruba na 80km/h), asi by to riskla rovnou (vidět ho dřív než s čumákem v trati nemohla, bo křoví)...
Jarekvesely
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 158
Registrován: 1-2007
Odesláno Sobota, 09. června 2012 - 19:57:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes v 16.30 hod na přejezdu do přístavu v Mělníku:Záloha lok 742 vytahující vozy z přístavu stojí před návětidlem před přejezdem, tento je v provozu- bliká červená.Kolona aut z obou stran, po asi 10 minutách čekání se šoféři naštvou a začnou dostihy. ti zezadu začnou předjíždět čekající, červená, nečervená.......
Co dodat???
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Sobota, 09. června 2012 - 20:35:35    Odkaz na tento příspěvek  

ad Jarekvesely : dělat to tam pravidelně s použitím videa a o kus dál s početným policejním komandem ukládajícím pokuty v maximální hodnotě ... kdo bude drzý, ten se podle možnosti rozloučí s řidičákem ... resp. provede se mu podrobná technická kontrola ...
Jarekvesely
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 159
Registrován: 1-2007
Odesláno Sobota, 09. června 2012 - 20:49:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Miroslav Zikmund: Jako strojvedoucí (v.v) souhlasím. Jako řidič se ptám, proč tam bylo nutno tak dlouho stát, až nastala uvedená situace...Někde se stala chyba?Ona ta silnice je značně frekventovaná.Jo, řidič náklaďáku za mnou si vytáhl noviny a četl.
VojtaF
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.222.170
Odesláno Sobota, 09. června 2012 - 21:33:16    Odkaz na tento příspěvek  

ad Miroslav Zikmund: pojem "ohleduplnost" Vám evidentně nic neříká. Dráha není o nic důležitější, než lidi na silnici. V popsaném případě je špatně organizovaná doprava po dráze, nesmí přece být zbytečně deset minut zablokovaný frekventovaný přejezd. Napadá mě v této souvislosti přejezd, který donedávna dokázal rozpálit nejednoho šoféra doběla: http://www.mapy.cz/s/46TR.
Vousatec
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.127.142
Odesláno Sobota, 09. června 2012 - 22:43:33    Odkaz na tento příspěvek  

Ad VojtaF.: Ohleduplnost právě zde není na místě. Přednost drážní dopravy před silniční je jasně daná zákony tohoto státu. Prostě když ve přejezd ve výstraze, tak auta musí stát. Je to úplně stejné, jako když se silnice stane neprůjezdnou třeba proto, že velkému procentu řidičů pojem ohleduplnost nic neříká. A to jim to Zákon o silničním provozu dokonce-na rozdíl od Zákona o drahách-ukládá jako povinnost.
Ad Jarekvesely.: Když je třeba, aby drážní vozidlo stálo delší dobu před uzavřeným přejezdem, je k tomu zpravidla důvod. Těch pochopitelně může být víc-začněme tím, že lokomotiva pro poruchu nejede, nebo se něco stalo na soupravě posunovaných vozů, v horším případě mohlo dojít při posunu k úrazu a.t.d. Divné je, že vedoucí posunové čety nevyužil možnosti, kterou mu dává jak D 2, tak Zákon o silničním provozu-vzít si praporek, a auta pustit.
Johny11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1657
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 09. června 2012 - 22:46:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vousatec: Divné je, že vedoucí posunové čety nevyužil možnosti, kterou mu dává

To je právě ta ohleduplnost.... ale oni ti "blbové" v autech počkají, že? Když my musíme hákovat a oni si jen tak někam jedou, kravaťáci...
Jarekvesely
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 160
Registrován: 1-2007
Odesláno Sobota, 09. června 2012 - 23:20:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

: Divné je, že vedoucí posunové čety nevyužil možnosti, kterou mu dává
Vedoucí pos.čety z mašiny slezl, až když viděl, co se na přejezdu děje...Po pár jeho krocích k přejezdu se mašina rozjela...
ffff
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.162.143.252
Odesláno Neděle, 10. června 2012 - 06:02:57    Odkaz na tento příspěvek  

ffffatec: Ba naopak, je na místě. Nadměrná výstraha na přejezdu ponižuje u řidičů vnímání závažnosti výstrahy. A chování ve stylu my jsme dráha, kdo je víc zakládá jen potencionální problémy.
jarda667
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.185.56.149
Odesláno Neděle, 10. června 2012 - 06:30:23    Odkaz na tento příspěvek  

ffff: Presne tak , hlavne a ted si rypnu v dobe kdy zeleznice je jenom prostredek na vysavani statniho rozpoctu...Naprosto marginalni zalezitost.
Vubec se tem ridicum nedivim a chapu lidi z prostredi zeleznice , ale dostavaji me hlasky , ze treba nekdo zastavuje nebo spomaluje na prejezdech s blikajicim bilým svetlem...
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.183.57.99
Odesláno Neděle, 10. června 2012 - 06:57:27    Odkaz na tento příspěvek  

Vousatec - doba poněkud pokročila a s ní množství provozovaných automobilů. Buzerační lpění na liteře 50 let starých předpisů není na místě. Ostatně někteří pracovníci dráhy/vlečkařů to na rozdíl od vás již pochopili a budiž jim za to vzdán dík!
Ideálem všech kovaných zabezpečováků je "doprava v klidu". Všechno stojí a všude svítí červená. Pak se zcela určitě nic nestane, že? Ale z praktického hlediska je pak celá doprava i se zabezpečovací technikou jaxi k prdu, že?
T. H
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.56.8
Odesláno Neděle, 10. června 2012 - 07:56:22    Odkaz na tento příspěvek  

Jarekveselý: Co dodat???
Že si to má železnice zařídit tak, aby i přes svou namyšlenost úplně zbůhdarma neblokovala 10 a více minut provoz na velmi frekventované silnici. Což ostatně bylo už ve starých předpisech, že se po deseti nebo patnácti minutách musí posun přerušit a závory zvednout. Co kdyby v té koloně byla třeba sanitka?
nezmar2
Neregistrovaný host
Odeslán z: 178.248.252.202
Odesláno Neděle, 10. června 2012 - 08:45:09    Odkaz na tento příspěvek  

Mozna by bylo zajimave v takovych pripadech pozadovat po draze nahradu skody...
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5586
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 10. června 2012 - 08:45:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jarek Vesely: Co dodat???
Že ten, kdo nechal 10 minut zavřenej přejezd a bylo mu to úplně fuk, je bohorovnej kretön, kterej zaslouží prokopnout pördel s rozběhem.
Vousatec
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.127.142
Odesláno Neděle, 10. června 2012 - 08:58:59    Odkaz na tento příspěvek  

Mnoho povyku pro nic, řečeno slovy klasika. Kdo ví, jak to tam ve skutečnosti bylo? Mohlo dojít k poruše PZZ a přejezd se neotevřel, i když měl. Nebo posunový díl čekal na souhlas k posunu, nebo...možností je iks. Proti tomu, co dělají jistí řidiči železnici, je tento případ-byť k němu nemělo dojít-doslova muškou.

Ad jarda667: Vy jste odborník na slovo vzatý. Jednak to plyne z vašeho vyjádření o marginalitě železnice (proč ji tedy podporuje celá EU, že by z rozmaru?), a já osobně vím o přejezdu, kde je zastavení i při ,,blikajícím bílém světle" nařízeno dopravní značkou Stop. Jinak i já v autě před přejezdem s pozitivkou zpomalím, zákon totiž mimo jiné nařizuje v takové situaci max.rychlost 50 km/h. Vy to neděláte?
Ještěrka_lítací
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 452
Registrován: 8-2010

Odesláno Neděle, 10. června 2012 - 09:12:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Krásná debata Dříve nebyl problém stát u mechanických závor 20-30 min (často i více) než se ukončí posun ve stanici (Slaný na obou zhlavích), nebo až vlak na širé trati dorazí do nejbližší stanice, dojde odhláška a hláskařka to vytáhne klikou (Tochovice a spousta dalších). Dnes se každý gumokol posere když má stát 2 min, dobře jim tak a to říkám i přesto, že také tím gumokolem také jezdím. Třeba někomu dojde, že dráha má na přejezdu ze zákona přednost ať se nám to líbí, nebo ne

A to, že se dnes na dráze jezdí méně a závory se zvedají rychleji na tom nic nemění.

(Příspěvek byl editován uživatelem Ještěrka_lítací.)
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.183.57.99
Odesláno Neděle, 10. června 2012 - 09:52:49    Odkaz na tento příspěvek  

ještěrko lítací - problém není v délce čekání, ale v jeho NEZBYTNOSTI ve 21. století!
Disciplinovaně stojím na černošických závorách (15 minutový takt osobní dopravy + vložené rychlíky na dvojkolené trati) a nepyskuju. Zato pyskuju na řevnických šraňkách (pražské zhlaví), kde díky dispečerskému řízení jsou šraňky dole i 6 minut před příjezdem vlaku! Vím, že uzavřený přejezd je podmínkou pro vjezdové návěstidlo, ale mohla by se zohlednit REÁLNÁ rychlost a pozice vlaků!
Když ten řevnický přejezd projedu na kole (po důkladném rozhlédnutí na trať i odjezdová návěstidla a zjištění že v okolí nejsou děti), tak vidím vlak NEJDŘÍV až za Letovským mostem....
Řidiči zcela nedotčenému zabezpečovací technikou na dráze to připadá jako buzerace, víme?
Milanklewar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 894
Registrován: 9-2005
Odesláno Neděle, 10. června 2012 - 09:56:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdysi v Řevnicích fungovala signalizace a při stažených závorách se dalo objet pod mostem.Už to tam není?
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.183.57.99
Odesláno Neděle, 10. června 2012 - 10:33:51    Odkaz na tento příspěvek  

Je to tam a používám to. Ale vyskytne se situace, že signalizace ještě nezvítí a než dojedu ke šraňkám tak už je výstraha. Zvlášť ve směru od Prahy.
Jinak autem čekám VŽDY, abych tu nebyl za lumpa.
Ještěrka_lítací
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 453
Registrován: 8-2010

Odesláno Neděle, 10. června 2012 - 12:24:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

honzaklonfar: Však říkám, dráha jezdí méně, zato gumokolů je jak kdyby je zhora shazovali, každá rodina musí mít 3-4 auta, muž, žena, dítě, druhé dítě (protože do školy přece nepůjdou nohama, že) a doba je hektická. To vše ale nemění nic na zákonu a ten mluví jasně a stále stejně. Tedy, pokud je v činnosti PZZ, nesmím vjet na přejezd i kdyby nic nejelo a signalista si jen ze mě dělal šprťouchlata, nebo byla porucha
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5588
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 10. června 2012 - 13:34:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Flying Lizard: Třeba někomu dojde, že dráha má na přejezdu ze zákona přednost ať se nám to líbí, nebo ne
To kupodivu leckomus dochází, ale zdá se, že některým nádražníkům ještě nedochází, že má dráha čím dál tím menší modal split (ať se jim to líbí nebo ne).
Ještěrka_lítací
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 454
Registrován: 8-2010

Odesláno Neděle, 10. června 2012 - 14:07:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej: Proč by jim to mělo docházet ? Zákon o něčem takovém snad hovoří ? Je snad dáno zákonem, že čím méně dráha jezdí, tím více můžou gumídci projíždět stažené šraňky ? Já tam nevidím ani nic o tom, že by nádražák měl povinnost nezdržovat silniční vozidlo, to bude jen zbožné přání některých jedinců. Co takhle šraňky obráceně, to by se nelíbilo, vždyť ta dráha stejně jede dvakrát za den, tak počká ne ?
Pene
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 829
Registrován: 8-2009
Odesláno Neděle, 10. června 2012 - 15:12:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/180821-nehoda-na-prejezd u-zablokovala-trat-do-dobrise/
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2133
Registrován: 12-2006

Odesláno Neděle, 10. června 2012 - 16:05:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdysi bylo nějaké nařízení, že závory smějí být dole maximálně 5 minut. Aspoň já, jako bývalý signalista jsem byl k tomu tak honěný. Jinak když vidím dnes a denně, jak lidi riskují přecházení kolejí, viz Radotín, kde tam rozhlas hlásí, aby cestující k nástupu použili výhradně podchod a všichni vesele chodí přes koleje a není nic platný, že v Radotíně každou chvíli někoho přejedou. Mě těch lidí upřímně líto není. Lidi jsou hovada, tak proč s nima mít soucit?
ICQ:349 415 692
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5590
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 10. června 2012 - 16:39:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Flying Lizard: Zákon o něčem takovém snad hovoří ?
No, taky není zakázáno zákonem, abych se Ti opíral hodinu o zvonek u dveří, a přesto to nedělám. Proč asi...?
Ještěrka_lítací
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 455
Registrován: 8-2010

Odesláno Neděle, 10. června 2012 - 16:56:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Gamekeeper: Ano jistě, ale já teď neměl na mysli zlomyslnost, ale situaci kdy ty závory opravdu mají být dole a vynucovat si v té chvíli jejich zvednutí jen proto, že JÁ jsem chvátající gumokolista je blbost. Předpokládám totiž, že závory se krom poruchy nestahují, aby se prudili řidiči, ale proto, že něco pojede, nebo se blíží. Nehledě na to, že to dnes už nedělá člověk, ale počítač / zabzař a ten neumí být zlomyslný (většinou)

Corllin: Nejsem zaměstnanec dráhy, tak nevím, ale těch 5 min, bylo asi počítáno ve chvíli kdy se na přejezdu nic nepohybuje ne ? Z vlastní zkušenosti ještě z dob kdy železnice žila vím, že pokud u nás probíhal posun a přes přejezd se odráželo do stanice, tak 20 min byl normální čas.