K-report
 

Archiv diskuse Nehody do 13. 05. 2012  

Diskuse K-report » Archiv 2012 » Železnice » Nehody » Archiv diskuse Nehody do 13. 05. 2012 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Ú.Di.Š.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.112.160.140
Odesláno Úterý, 08. května 2012 - 13:51:09    Odkaz na tento příspěvek  

Je to ODKLONová trasa. Vlak zde jede pod novým číslem a náležitostí vypracovaných pro tuto trať. Nejedná se o Tab3 SJŘ.
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 507
Registrován: 9-2011
Odesláno Úterý, 08. května 2012 - 14:13:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lukin: Někde jsem četl, že to mohlo být cca 9km/h méně .. nárazová ryhlost.
Já zase četl (tuším ve zprávě DI), že to mohlo být méně o 2,5 km/h, čemuž tak nějak věřím víc.

o 9km/h méně .. nárazová ryhlost. Skoro poloviční kinetická energie ...
On do toho mostu narazil třicítkou?
(pokud vycházím z toho, že snížení nárazové rychlosti o 9 km/h znamená poloviční kinetickou energii, tak mi vychází nárazová rychlost 30 km/h. Nebo u vás platí jiná fyzika?)

Pětikolejný přejezd je třeba v Šumperku, co mi tak napadá. Určitě se jich pár najde.
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 530
Registrován: 6-2010

Odesláno Úterý, 08. května 2012 - 14:40:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vůbec nejsem chytrej.
K pochybnostem jsi nam mnoho duvodu vskutku nedal.
Utúlien aurë...
Persink
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.61.4
Odesláno Úterý, 08. května 2012 - 14:46:23    Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den,
Přejezdy jsou vždy nebezpečí a mnoho otázek a diskuzí. Přitom stačí maličkost. Dodržovat určitá pravidla.

To tady již zaznělo. Pokud je přejezd vybaven světly a závorami opravdu nechápu že někdo o tom může diskutovat. To je jako na křižovatce kde svítí červená.

V součaasné době je trend přejezdy nahradit mimoúrovnově jenže nekde to nejde ať už pro peníze nebo účelnost.

V Loukově u Mnichova Hradiště kde pracuji na výhybkách se poslední dobou rozmáhá ZVEDNUTÍ ZÁVOR
A PODJETÍ AUTEM. Tam taky budete diskutovat že tam přejezd být nemá?
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3153
Registrován: 11-2006
Odesláno Úterý, 08. května 2012 - 15:35:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Paráda, Gorila v prdeli, k tomu v Kakadu a k tomu 005, která tahala a patřila co já vím mezi ty lepší.

Ještěže ten motor z toho křápu na zastávce nikoho netrefil, nevykolejilo to přes něj jako ve Vraňanech a ještěže se z toho fíra dostal.
--------------------------
Majkl001: Přečti si závěrečnou zprávu ze Studénky. Nárazová rychlost by byla se zapnutou Mg brzdou jen asi o 3 km/h nižší a Mg brzdu měl jen poslední Ampz. A právě brzdná procenta jsou to, co by tě hlavně mělo ohledně brzdící schopnosti vlaku zajímat. Ta Hungárka v Uhersku s těmito vozy měla určitě daleko víc procent nad předepsanou výměrou a musela brzdit velmi dobře.
Rebel Yell
Pikehead
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 591
Registrován: 3-2007
Odesláno Úterý, 08. května 2012 - 19:32:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je to mozna paradoxni, ale takovehle trojky, kde jezdi leccos - od traktoru s privesama v buhvijakem stavu az po nalite venkovany v noci, jsou pro koridor nezanedbatelne riziko.
Vezmete si, kolik penez stalo SZZ v Uhersku a prilehly AB (oboje brani kolizi vlaku). V porovnani s tim je vybudovani nadjezdu nebo podjezdu (brani kolizi vlaku s auty) cenove jiste srovnatelne. Zvlast kdyz to delam v okamziku generalni opravy trati... V Anglii si nevybavuju zadny prejezd (trate do Bath a do Lutonu), tam to chapali jiz pred stopadesati lety...
Pilatus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 906
Registrován: 8-2007
Odesláno Úterý, 08. května 2012 - 20:08:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aleš Liesk.: Není mi příliš jasné, co měla znamenat ta zmínka o 5-kolejném přejezdu v Šumperku. Doufám, že tenhle nechceš srovnávat rovněž s "pětkovým" přejezdem v Uhersku?

Můj názor je, že na koridorových tratích nemá takový přejezd co dělat. Nejen, ale hlavně kvůli vozidlům typu traktor s valníkem apod.

Pro znalce mám dotaz: mám 2-kolejný přejezd na trati s rychlostí 160. Jak daleko od přejezdu je místo, odkud se k přejezdu přenese signál o blížícím se vlaku a začnou blikat výstražná světla? Matně tuším, že by to snad měla být předzváněcí doba. Snad jsem to napsal srozumitelně.
Semolina
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3782
Registrován: 2-2006

Odesláno Úterý, 08. května 2012 - 20:09:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čtyřkolejný přejezd (z toho 3 koleje na hlavní trati) je také ve Studénce na jistebnickém zhlaví.
Ostravan!!! Zanikl navždy legendární vlak?
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5518
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 08. května 2012 - 20:45:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pilatus: Pro znalce mám dotaz: mám 2-kolejný přejezd na trati s rychlostí 160. Jak daleko od přejezdu je místo, odkud se k přejezdu přenese signál o blížícím se vlaku a začnou blikat výstražná světla?
Jestli je kolmej, tak má šířku tak 12 m, s 22 m autem 34 m, pětkou přejet za 25 sekund, 5 s na šraňky, 5 s rezerva, to je ve 160 cca 1600 metrů.
ffff
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.163.149.172
Odesláno Úterý, 08. května 2012 - 20:57:38    Odkaz na tento příspěvek  

Spíše tak 2000 m, protože ve výpočtech se uvažuje 10 s na sklápění závor, 9 s na bezpečnostní doby a 1 s na reakci zařízení.

Jinak šířka přejezdu je vzdálenost měřená v ose koleje.
Trolleybus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1942
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 08. května 2012 - 21:01:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když už se řeší čtyřkolejné přejezdy, tak je třeba zmínit oba dluhonické. Vzhledem k frekvenci vlaků docela nepříjemná místa, přejezd bližší k Přerovu navíc trať kříží pod dost ostrým úhlem.
Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
Pilatus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 908
Registrován: 8-2007
Odesláno Úterý, 08. května 2012 - 22:07:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trolleybus: jo, to je taky "lahůdka" - vidím to 2x denně ...
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3159
Registrován: 11-2006
Odesláno Úterý, 08. května 2012 - 22:10:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapomnělo se tu na jednu věc: Jak by asi probíhala taková akce jako v Uhersku, na dvoukolejné trati z obou stran obehnané PHS...?
Rebel Yell
Pospec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2671
Registrován: 2-2007

Odesláno Úterý, 08. května 2012 - 22:15:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A jaka je v tech Dluhonich nejvyssi tratova rychlost? Ja pamatuji 100. Jo a v Rohatci je taky pekne siroky petikolejny na 160.
ČD: Bohužel , nejde vystavit   jízdenky na Vámi vybraný spoj !!!
DB: We hope that we have been of assistance and look forward to welcome you in our trains.
Pilatus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 909
Registrován: 8-2007
Odesláno Středa, 09. května 2012 - 05:49:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MI636: Radši to nepřivolávej. Asi je známo, jak to dopadlo, když se hasiči cvičně pokoušeli skrz PHS dostat... Doprd.., prověřují kdejakou ptákovinu a tohle se smí spáchat???
22Michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.211.48.35
Odesláno Středa, 09. května 2012 - 10:08:52    Odkaz na tento příspěvek  

Aktuálne.cz: http://aktualne.centrum.cz/domaci/regiony/liberecky/clanek.phtml? id=744054
gp
Neregistrovaný host
Odeslán z: 147.228.95.131
Odesláno Středa, 09. května 2012 - 10:15:37    Odkaz na tento příspěvek  

Probíhala by normálně: v PHS je každejch 200 metrů díra a čtyřmetrová zeď se dá přelézt i s třímetrovým žebříkem.
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 508
Registrován: 9-2011
Odesláno Středa, 09. května 2012 - 12:05:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pilatus: nesrovnávám, původně byl snad dotaz na to, zda-li 5-kolejný přejezd existuje i jinde.
Marek3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2885
Registrován: 8-2008

Odesláno Středa, 09. května 2012 - 15:36:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pospec: V Dluhonicích je stále stovka.
Andulka "Ančí" = + 21.8.2010 - NEZAPOMENEME !!! :-( :-( :-(
Garfield
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9326
Registrován: 10-2004

Odesláno Středa, 09. května 2012 - 16:19:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pár desítek metrů od našich hranic je přejezd, kde cesta vede přes cca 12 kolejí.


Docela by mě zajímalo, jestli existuje ještě nějaký vícekolejný přejezd...

(Příspěvek byl editován uživatelem Garfield.)
Marek3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2887
Registrován: 8-2008

Odesláno Středa, 09. května 2012 - 18:27:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Garfield: Jo, to je ten známý, přes něho jezdím celkem dost, tam se někdy stojí i půlhodiny (kvůli posunu v Chalupkách). :-)
Andulka "Ančí" = + 21.8.2010 - NEZAPOMENEME !!! :-( :-( :-(
Honza_o
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1923
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 09. května 2012 - 19:09:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Probíhala by normálně: v PHS je každejch 200 metrů díra a čtyřmetrová zeď se dá přelézt i s třímetrovým žebříkem.

Položme si otázku, co je/bývá za dírou . A jak rychle se čtyřmetrová zeď přelézá s raněným na nosítkách .
Plešoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2566
Registrován: 9-2005
Odesláno Středa, 09. května 2012 - 19:26:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Položme si otázku, co je/bývá za dírou

Jednoduchá odpověď: za dírou bývá někdy díra, někdy plot, někdy křoviska, někdy... Na vlastní oči se o tom přesvědčil kolega loni v květnu na vzorku z Prahy Kolovrat do Uhříněvsi.
Vážným zájemcům doporučuju si přečíst i související články, zmíněné v textu.
Neoficiální web IV.železničního koridoru
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1983
Registrován: 4-2009

Odesláno Středa, 09. května 2012 - 20:55:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pár desítek metrů od našich hranic je přejezd, kde cesta vede přes cca 12 kolejí.
Nedávno jsem se tam toulal služebně a té atrapě kolejí bych navrhoval říkat jinak (zatím netuším jak). To, co tam slouží k pohybu kolejových vozidel, nemá s kolejemi v Evropě pranic společného.
Alespoň jsem na vlastní "oka" zahlédl rybinový závěr výměn, "potulné" zarážedlo (to jsme, my Němci, vymysleli dobře) a ekologicky "nepřátelského" Sergeje.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 509
Registrován: 9-2011
Odesláno Čtvrtek, 10. května 2012 - 08:56:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hafokolejný přejezd je i v Žilině na seřaďovacím nádraží u depa. Tam bude taky aspoň 7 kolejí, ne-li víc.
(Dopředná poznámka: 160 se tam nejezdí :-))
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3162
Registrován: 11-2006
Odesláno Čtvrtek, 10. května 2012 - 09:54:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

160 se tam běhá, jinak hrozí že na druhou stranu člověk dojde už bez peněz, zato s kudlou v břiše.
Rebel Yell
Marek3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2892
Registrován: 8-2008

Odesláno Čtvrtek, 10. května 2012 - 13:52:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dětmarovice jsou taky čtyřkolejný, dvě jdou na Petrovice a dále PKP (tah z ČR na Warszawu) a další dvě jdou na Karvinou (tah z ČR na SK). :-)
Andulka "Ančí" = + 21.8.2010 - NEZAPOMENEME !!! :-( :-( :-(
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Čtvrtek, 10. května 2012 - 16:04:04    Odkaz na tento příspěvek  

ad Garfield : jistě, v Chotěboři
Křivi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.131.18
Odesláno Čtvrtek, 10. května 2012 - 17:16:49    Odkaz na tento příspěvek  

Kolik je v Chotěboři? Pět? V Písku 6 kolejí. A ještě jedna mimo závory, jestli ještě není zrušená. Takže asi 7.
ONJ
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.195.175.204
Odesláno Čtvrtek, 10. května 2012 - 18:56:34    Odkaz na tento příspěvek  

V Praze na odstavnym je přejezd se závorama vedoucí přes asi 10 kolejí.
1543
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 48
Registrován: 11-2009
Odesláno Čtvrtek, 10. května 2012 - 20:25:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ONJ.;Je třeba také napsat pro koho je ten přejezd určen... Tam opravdu nejezdi rádoby řidiči z Prahy.. Tak pokuď takovej přejezd někdo por..ovná z korytem..., tak to se člověk zasměje....
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 65315
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 10. května 2012 - 21:07:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Křivi:
Měla by být dokonce i pojížděná.


ONJ:
Není ten přejezd v základní poloze uzavřen?
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Lukin001
Neregistrovaný host
Odeslán z: 91.187.39.130
Odesláno Čtvrtek, 10. května 2012 - 23:53:18    Odkaz na tento příspěvek  

to Aleš Liesk:
ad:
Lukin: Někde jsem četl, že to mohlo být cca 9km/h méně .. nárazová ryhlost.
Já zase četl (tuším ve zprávě DI), že to mohlo být méně o 2,5 km/h, čemuž tak nějak věřím víc.

o 9km/h méně .. nárazová ryhlost. Skoro poloviční kinetická energie ...
On do toho mostu narazil třicítkou?
(pokud vycházím z toho, že snížení nárazové rychlosti o 9 km/h znamená poloviční kinetickou energii, tak mi vychází nárazová rychlost 30 km/h. Nebo u vás platí jiná fyzika?)

Ano máte pravdu. Podle zprávy DI by byla nárazová rychlost menší přesně o 2,3km/h. Omlouvám se za nepřesnost. Každopádně by to bylo o 10,5% menší kinetická energie při nárazu. Tedy jednoznačný vliv na následky nehody. A stačilo přestavit jednu páčku .... Samozřejmě je třeba velebit reakci strojvedoucího, všechna čest. Reagoval dvě vteřiny po pádu mostu.
Ale ve zprávě se hovoří doslova:
Provozovatel drážní dopravy ČD, a. s., v návaznosti na čl. 23 vnitřního předpisu ČD V15/I, ve
smyslu § 35 odst. 1 písm. a) zákona č. 266/1994 Sb., nezajistil provozování drážní dopravy
podle pravidel provozování drážní dopravy, platné licence a smlouvy uzavřené
s provozovatelem dráhy o provozování drážní dopravy na dráze tím, že vlak EC 108 nebyl
před vznikem MU brzděn nejvyšším účinkem brzd.

Tedy někdo z Českých drah selhal a tak to prostě je.
Tak a teď do mne .....
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3168
Registrován: 11-2006
Odesláno Pátek, 11. května 2012 - 02:06:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neselhal někdo, selhala určená osoba, možná v rychlosti a snaze, aby se nezvýšilo zpoždění, nebo nepředpokládal, že Mg brzda bude vypnutá. Stejně tak si mohl někdo udělat srandu a páčku přehodit. Nepravděpodobné, ale nevylučitelné. Ale hlavně kdyby se nebazírovalo na zdánlivých "maličkostech" typu originál rozkazu k podpisu, tak ten vlak byl při pádu mostu dávno v prd*** a ještě s pokráceným zpožděním.
Je to těžký, já bych si ho vyřval asi taky, ale kdybych věděl, že to bude výpravčí trvat dalších deset minut, které si "údajně" vlak přivezl z Polska, tak teda... Jestli je to formálně platné, srozumitelné, česky a k přečtení, tak je to rozkaz. Když to pak pos*ru já, tak mi podepsaný originál ležící u výpravčí stejně nepomůže. Můj názor.
Rebel Yell
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5527
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 11. května 2012 - 07:14:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lukin a ML: Pánové, pánové...
Co takhle zamyslet se nad tím, za jak dlouho by ta magnetka na posledním voze vůbec naskočila, když je mezi ním a mašinou devět vozů bez potrubních zrychlovačů? Pak byste přišli na to, že ty výpočty jsou tak trochu teorie, protože jsou založeny na průrazné rychlosti - jenže ta platí pro náskok rozvaděčů (tak, jak ženou zrychlovací komory prvotní pokles tlaku), ne pro dosažení poklesu tlaku až pod aktivační tlakáč Mg brzdy. Pro ten už platí vypouštění dlouhý roury, tomu už ty zrychlovací komory nepomůžou, bo jejich účelem je zajistit pouze naskočení brzdy. Proto se taky ty zrychlovače montujou...
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 514
Registrován: 9-2011
Odesláno Pátek, 11. května 2012 - 09:04:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lukin: přesně o 2,3km/h. .... Každopádně by to bylo o 10,5% menší kinetická energie při nárazu
Poslyšte, že ještě votravuju s tou fyzikou, jak vlastně počítáte kinetickou energii?
Mně totiž vychází ta energie menší jen o 5%. (a to jak rychlým odhadem, tak normálním výpočtem :-)

Jo a teorii s přestavením páčky jsme tu řešili hlavně z "vozmistrem z Prahy", haló, jste tu někde?
Mám totiž obrázek dokládající můj názor, že rukojeť lze čtyřhranem zajistit v žádané poloze


(červeně - drážky, do kterých zapadne "jazyk", zeleně - "zámek" na čtyřhran, ovládající onen "jazyk")
Pokerna
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2523
Registrován: 7-2007

Odesláno Pátek, 11. května 2012 - 09:20:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aleš Liesk.: Mě vyšlo to samé 5%.
Taj
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.180.70.172
Odesláno Pátek, 11. května 2012 - 11:10:00    Odkaz na tento příspěvek  

Mám totiž obrázek dokládající ...
Ale on ten "jazyk" bude zřejmě kulička s pružinkou...
rum-ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 2-2012

Odesláno Pátek, 11. května 2012 - 12:02:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čtyřkolejný přejezd je i ve Svinově na polaneckém zhlaví.
Pavel_reiser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1706
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 11. května 2012 - 12:17:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taj > v odemčeném stavu asi ano, ale v zamčeném nebude pružinka pružinkovat...
Mihyl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1122
Registrován: 8-2008

Odesláno Pátek, 11. května 2012 - 12:45:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.pozary.cz/clanek/54865-nakladni-vozidlo-se-na-prejezdu -stretlo-s-osobnim-vlakem/
P_z
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 955
Registrován: 7-2006
Odesláno Pátek, 11. května 2012 - 15:01:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

O 5% menší kinetická energie je hezká, ale to nutně neznamená, že by bylo třeba mrtvých méně, mohlo jich být třeba i více... Vagony se mohly poskládat jinak díky jiné energii a klidně třeba víc blbě... Tomu už se pak ale říká osud...
Monte_walsh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 270
Registrován: 5-2009

Odesláno Pátek, 11. května 2012 - 17:25:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Další mrtvý

Text a ilustrační foto dokreslují úroveň autora.}
Requiescat in pace.
DR Ing
Neregistrovaný host
Odeslán z: 199.36.78.56
Odesláno Pátek, 11. května 2012 - 17:29:59    Odkaz na tento příspěvek  

Aleš_Liesk. Číslo příspěvku: 514
"Jo a teorii s přestavením páčky jsme tu řešili hlavně z "vozmistrem z Prahy", haló, jste tu někde?"

Opravdu inteligentní lidi to řeší s vozmistrem, ti s mnoha tituly před i za jménem bohužel s menší skutečnou ale velkou předstíranou to řeší z vozmistrem.
Asi takhle:
Sedí dva třicetiletí inženýři v čekárně obvodního lékaře stejného věku. A jeden povídá druhému: "Poslyš, jestli je on takový doktor, jako jsme my inženýři, tak bude nejlíp, když odejdeme."
DR Ing
Neregistrovaný host
Odeslán z: 199.36.78.56
Odesláno Pátek, 11. května 2012 - 17:37:57    Odkaz na tento příspěvek  

AL: "(červeně - drážky, do kterých zapadne "jazyk", zeleně - "zámek" na čtyřhran, ovládající onen "jazyk")"
To zeleně okolečkované nevypadá na zámek. Spíše je to obyčejný šroub se špičkou, imbus čtyčhranný místo jinohranného (6-1000).
Pikehead
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 594
Registrován: 3-2007
Odesláno Pátek, 11. května 2012 - 23:49:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mohl by nám zamindrákovaný inženýr říšských drah sdělit, jak jeho polodementní anekdota a věta postrádající nějaký podstatný větný člen vyvrací argumentaci Aleše L., nebo se jakkoliv týká tématu?

Nemohl by moderátor podobné nesmysly od anonymů prostě mazat?
Bmz
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.17.132
Odesláno Sobota, 12. května 2012 - 14:13:41    Odkaz na tento příspěvek  

Aleš_Liesk: Vám ten jazýček nějak nedá spát. Spokojte se s tím že prostě zamknout nejde a konec. Ty drážky jsou jenom aretace polohy, ne zámek.
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3540
Registrován: 9-2002

Odesláno Sobota, 12. května 2012 - 16:57:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kde ja jsem to jenom cet, ze zamknout jde jen R+mg ?
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2093
Registrován: 12-2006

Odesláno Sobota, 12. května 2012 - 18:51:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jste akorát teoretici. To, že to má X brzdících % neznamená, že to tak opravdu brzdí. Kdyby jste zkusili udělat zkoušky ze stejnými typy vozů, na určité dráze, tak zjistíte, že každá souprava brzdí jinak a i jinak zastaví. Takže zase teorie o ničem. Teoretici.
ICQ:349 415 692
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 519
Registrován: 9-2011
Odesláno Sobota, 12. května 2012 - 20:42:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ty drážky jsou jenom aretace polohy, ne zámek.
Tak proč ty aretace polohy nejsou na přestavovači bez Mg?
Přestavovač bez Mg nemá ani ten "zámek".

Áda: poslechne, že mu tak strašně vadí jeden překlep, když on sám ani není schopen napsat kloudnou větu...
Pikehead
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 601
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 13. května 2012 - 00:13:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Corllin: tak to je asi vlastnost všech reálných věcí, že se do nějaké míry odlišují od teoretických výpočtů a opak tu asi nikdo netvrdí. Otázka je očekávaná velikost odchylky (zjištěná prakticky), která se většinou stává součástí těch teorií a bere se v úvahu i při praktických aplikacích.

Vaše poněkud extrémní pozice, obávám se, s vaničkou zcela zbytečně vylévá i dítě, tedy tu teorii, podle které se přes sto let počítají brzdná procenta... A mimochodem, asi by bylo užitečné říci, co přesně si představujete jako alternativu té teorie.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3173
Registrován: 11-2006
Odesláno Neděle, 13. května 2012 - 03:27:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co takhle alternativně použít větu, tolik oblíbenou zkušenými strojvedoucími, která v krátkosti vystihuje úplně vše?
"Papírem vlak nezastavíš."
Rebel Yell
Zaosai
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 606
Registrován: 7-2005

Odesláno Neděle, 13. května 2012 - 08:57:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Corllin -Tak to máš úplně pravdu,vždy to záleží na hodně okolnostech.Velice často vozím osobní vlak s 88% a pokaždé brzdí jinak.Stačí skladba vozů a jejich zařazení - tedy kde jsou vozy s kotoučovou brzdou a se špalky.Směrem tam je to paráda a zpátky si připadám jako učeň.A když v soupravě začnou blbnou protismyky,to je pošušňáníčko na brzdění.
Pikehead
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 603
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 13. května 2012 - 09:05:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MI636: To bych nerad tvrdil, ale pokud ty brzdy odrážejí normovaný stav, měly by se podle toho i chovat.

Samosebou, že realita ČD se specifickým přístupem k údržbě a k dodržování řazení vlaků tu odchilku výrazně zvyšuje...
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3174
Registrován: 11-2006
Odesláno Neděle, 13. května 2012 - 12:55:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Normovaný stav by to mít mělo, ale když nám praktici říkají, že záleží na všem, tak to beru.
Každé auto taky brzdí jinak. Mohlo by se zdát, že 10 stejných Béček má 10 stejných komponent, ale jestli záleží i na tom, jak jsou seřízené rozvaděče, tak jsou to kolikrát milimetrové záležitosti, se kterými se nikdo nebude nějak extra patlat, aby je spárovali k sobě a opravdu to spolu dokonale ladilo. A potom samozřejmě soupravu nechat v uceleném řazení.

Největší problém takhle od stolu vidím v kombinaci kotouče/špalky. Důležité je nic neprojet, vyzkoušet si to a ono se to nějak zvládnout dá. Ještě hodně dlouho bude trvat, až tady pojede všechno podle dodržovaných norem a ne podle "tak nějak"... Holt slavná česká schopnost improvizace má i své nevýhody.
Rebel Yell
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1984
Registrován: 4-2009

Odesláno Neděle, 13. května 2012 - 14:12:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ale jestli záleží i na tom, jak jsou seřízené rozvaděče, tak jsou to kolikrát milimetrové záležitosti, se kterými se nikdo nebude nějak extra patlat, aby je spárovali k sobě a opravdu to spolu dokonale ladilo.
Rád bych poprosil o rozvedení těch milimetrových záležitostí a párování vozů. Děkuji.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3178
Registrován: 11-2006
Odesláno Neděle, 13. května 2012 - 20:10:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Němec: Přesně seřídit rozvaděče na jedné soupravě tak, aby reagovaly všechny stejně a nerozhazovat soupravu.
Rebel Yell
750.715
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5
Registrován: 4-2012
Odesláno Neděle, 13. května 2012 - 21:02:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ml636: A jak chceš ošetřit opotřebení brzdových segmentů?
První vůz ti asi naskočí a bude brzdit dřív než 5 nebo třeba 10 tím se bude opotřebovávat více než ty ostatní? Jak chceš toto ošetřit ? Jak chceš dosáhnout toho, aby ti začali brzdit a pak všechny odbrzdily v jednu chvíli? Toto není autobus.
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3543
Registrován: 9-2002

Odesláno Neděle, 13. května 2012 - 21:18:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ep brzda...
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Jarda_krapas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 544
Registrován: 5-2007

Odesláno Neděle, 13. května 2012 - 21:36:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

13. květen 2012, 18:16Požár
Požár Hodonín
Podtyp: DOPRAVNÍ PROSTŘEDKY

Popis: Jednotky vyjely k požáru vlaku. Osoby byly v době příjezdu JPO mimo vlak. Jednotka hasí prostor motoru pomocí VTP(vysokotlak,pozn JK.).
18:30 - Lokalizace. 18:39 . Likvidace.

Jednotky: HZSp SŽDC Brno, PS Kyjov, SDH Kyjov, SDH Vlkoš, SDH Vracov

Obec: Vlkoš

Stav: Likvidovaná

Zdroj: HZS Jm kraje, 21:33 hod

Omlouvám se, že už je to vloženo v aktuálních info o provozu jsem si všiml pozdě

(Příspěvek byl editován uživatelem jarda Krapas.)