K-report
 

Archiv diskuse Nehody do 04. 03. 2012  

Diskuse K-report » Archiv 2012 » Železnice » Nehody » Archiv diskuse Nehody do 04. 03. 2012 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Poborskiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14782
Registrován: 6-2003
Odesláno Neděle, 04. března 2012 - 00:23:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aktuálně mrtví potvrzeni policií bez udání počtu, zraněných udáváno stále kolem 60, z toho 30 těžce. Spoustu lidí se přitom ještě nepodařilo z trosek vyprostit.
Mapl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 393
Registrován: 7-2009

Odesláno Neděle, 04. března 2012 - 00:25:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aktuálně živě z webu www.wyborcza.pl - mrtvých bude podle svědků evidentně velmi mnoho. Fotek moc není ale to málo vypadá velice děsivě.
Uvidíme co ráno...

Edit: oficiálně potvrzeno 5 mrtvých, které údajně našli roztroušené v okolí místa nehody (omlouvám se za případné chyby překladu z polštiny); rovněž přidáno první video a sestřih fotografií - pánové horší jsem asi neviděl - Studénka podle prvního shlédnutí a dle živého přenosu polských médií byla velmi slabý odvar (byť je toto přirovnání možná nevhodné a neetické....)



(Příspěvek byl editován uživatelem Mapl.)
Vlakynachod
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 521
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 04. března 2012 - 00:38:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Už šest
Stránky o železnici na Náchodsku: www.vlakynachod.cz
Staňte se fanouškem vlakynachod.cz na Facebooku! vlakynachod.cz na Facebooku
Wool
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 783
Registrován: 1-2005

Odesláno Neděle, 04. března 2012 - 00:55:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Údajně počet obětí dosáhl čísla 8, bohužel velké množství osob je stále zaklíněno v troskách tří nejvíce poškozených vozů. Jednotky IZS se snaží dostat k obětem pomocí hydraulických nůžek. Na místo se vypravil premiér Tusk s třemi ministry (doufám, že mají alespoň kurs první pomoci, co by tam jinak dělali, že...). Na místě působí 450 hasičů, 100 policistů, 35 vozů a 2 vrtulníky záchranné služby. Zranění jsou převáženi do nemocnic v Piekarach Śląskich, Myszkowě, Częstochowě, Zawierciu, Katowicích, Sosnowci, Dąbrowě Górniczej a Bytomi.

(Příspěvek byl editován uživatelem Wool.)
29,844 – 43,138 na 311? Jednou Vám to budu všechno vyprávět...
Režimy se mění, Zubačka zůstává.
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5135
Registrován: 5-2005

Odesláno Neděle, 04. března 2012 - 04:54:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

4:50, novinky píšou 14 mrtvých a +- 60 zraněných s tím, že skoro všechny lidi už vyprostili.

Ty fotky výše jsou teda brutální. Víte, dneska mám kulatý narozky, už spousta lidí mi přálo ledacos, ale stejně, zrovny když vidím tady něco takovýho... stejně je nejdůležitější to zdraví.
Z vozovny / do vozovny režijně a hotovo!
Ghost
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 622
Registrován: 1-2011

Odesláno Neděle, 04. března 2012 - 07:07:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak podle prvních ranních zpráv na ČT24 v 7.00 je 15 lidí po smrti a 50 zraněných.

Další informace se budou upřesňovat, takže zatím oficiální vyjádření zní: "není jasné jak se jeden z vlaků dostal na nesprávnou kolej"
21.12.2012 - Konec světa jako tragédie všeobecně sdílená, není zase až takovou osobní katastrofou.
Fiqwert
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 513
Registrován: 5-2010

Odesláno Neděle, 04. března 2012 - 09:38:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OMG 15 mrtvých? To je téměř 2x tolik co u nás ve Studénce, to je katastrofické.A je možné že oběti ještě přibudou tím, že cestující v kritickém stavu potom můžou podlehnout na zranění v nemocnici, ale doufám, že se to nestane.15 lidských životů vyhaslo, je to hrozné.
Já preferuji soukromé železniční dopravce.
Ich bevorzuge private Bahngesellschaften.

Die Bahn macht mobil!
Ghost
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 623
Registrován: 1-2011

Odesláno Neděle, 04. března 2012 - 09:46:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A to se podle posledních zpráv prý ještě nedostali do nejvíce zničného vozu.
21.12.2012 - Konec světa jako tragédie všeobecně sdílená, není zase až takovou osobní katastrofou.
Chio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1007
Registrován: 12-2008

Odesláno Neděle, 04. března 2012 - 09:50:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podle zpráv na TVP Info musí nejdřív odstranit EP09, aby se dostali do vozu, co leží pod ní. Je tam minimálně jedna mrtvola (patnáctá), o které ví, ale nemohou se k ní dostat. Možná tam bude mrtvých víc
Říkají o mně, že jsem pesimista. Já se obávám, že jsem spíš realista.

Vrůtky/Vrútky; Jablůnkov/Jablunkov;
Banan151
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 327
Registrován: 6-2009
Odesláno Neděle, 04. března 2012 - 10:01:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ty voe, to je probuzení. Ať se počet mrtvých nezvedá . Upřímnou soustrast pozůstalým. To je v , než odstraní tu EP09, tak se může počet v tom posledním voze ještě zvýšit..... Ať lékaři a hasiči dělají, co umí.......
http://www.youtube.com/user/pantograf460023024

Chio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1008
Registrován: 12-2008

Odesláno Neděle, 04. března 2012 - 10:07:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Livestream TVP Info - je tam i video z místa nehody, právě se snaží vytahovat vozy.
http://tvp.info/tvp-info-online/wideo/on-air/526478
Říkají o mně, že jsem pesimista. Já se obávám, že jsem spíš realista.

Vrůtky/Vrútky; Jablůnkov/Jablunkov;
kilanziom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 32
Registrován: 9-2011
Odesláno Neděle, 04. března 2012 - 10:27:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

čelni srážka kolem města Szczekocice, vlak IR 13126 Warszawa Wschodnia - Kraków Główny vedeny ET22-1105 narazil si s TLK 31100 Przemyśl Główny - Warszawa Wschodnia vedenym EP09-035.

http://rail.phototrans.eu//images/photos/big/15/62253.jpg
http://rail.phototrans.eu//images/photos/big/2/63896.jpg

(Příspěvek byl editován uživatelem kilanziom.)
obdivovatel_železnice
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14
Registrován: 2-2012
Odesláno Neděle, 04. března 2012 - 10:52:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je hrozné,to je tragédie.Zajímalo by mě kdo to zavinil,ale myslím si že to zabezpečovacím zařízením nebude.
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1908
Registrován: 4-2009

Odesláno Neděle, 04. března 2012 - 11:21:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Online dění z místa neštěstí chronologicky: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114912,11279031,Katastro fa_pociagow_na_trasie_Krakow_Warszawa.html
Omlouvám se za neaktivní odkaz, ale jinak to nefungovalo.

obdivovatel železnice: Ono to zab zař v Polsku "funguje" trochu jinak než u nás. Bývá třeba háklivé na zvýšený odběr z TV a brání se mu úplným zhasnutím návěstidla.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Martin96
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 98
Registrován: 9-2011
Odesláno Neděle, 04. března 2012 - 11:24:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ještě horší nehoda než Studénka...co tomu dodat. Tragédie
http://www.martinacek96.webnode.cz - Webové stránky
http://www.martinacek96.blueforum.cz - Forum
http://www.youtube.com/user/Martinacek96 - Youtube kanál
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1492
Registrován: 5-2009

Odesláno Neděle, 04. března 2012 - 11:45:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Njn. pěkný průser!
emhadeckar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 15
Registrován: 1-2012

Odesláno Neděle, 04. března 2012 - 11:49:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak Poliaci si to niejak pokazili -smajlík hovorí za všetko http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/260833-vlakove-nestesti-v -polsku-neprezilo-15-lidi.html
//www.youtube.com/user/emhadeckar pripadne
http://www.facebook.com/pages/MT-Lines/108781735851847?sk=info#!/profile.php?id=100003337152974
Mhd heslo ;Nezalezi na veku ale co sa skryva v tebe Keby nebolo mhd tak by bolo ovela viac casu ale keby nebolo mhd nedava to taku chut v zivote
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 11157
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 04. března 2012 - 11:49:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Možná souvislost?

Perlička nakonec

Jelikož kolejová část funguje zcela nezávisle, není možno ani okamžitě zaznamenat její ztrátu. Toho využívají zloději, pro něž je rezonátor zdrojem barevných kovů. V diskusi k jakési nehodě na serveru Wirtualna Polska se píše:

„Ve Slezsku ukradli zloději všechny SHP. Zabezpečení nespočívá v doplňování úbytků, proto PLK předává na lokomotivy informace o chybějících (SHP) a tím považuje problém za vyřešený.“


Z Wikipedie...
lokomotivy.net
FZF
Plzák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 792
Registrován: 2-2005

Odesláno Neděle, 04. března 2012 - 12:03:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak ve Studénce byla nárazová rychlost tuším že 135 km/h. Zde do sebe vlétly oba vlaky ve 120 km/h... což je nárazová rychlost 240 km/h a to už musí být safra znát....
Srdce indiána bije s Tebou!! Howgh!
HC Plzeň 1929
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1224
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 04. března 2012 - 12:11:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nárazovka ve studénce byla 98. a polské vlaky oba brzdily a nárazovka byla právě těch 120. ale to je jedno, protože obojí je neskutečný fofr
Mapl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 395
Registrován: 7-2009

Odesláno Neděle, 04. března 2012 - 12:19:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Plzák: Rychlosti se nesčítají. Jedou-li oba vlaky rychlostí 120 km/h, je nárazová rychlost 120 km/h - viz akce a reakce sil. (bylo to dokazováno i v jednom populárně-vědeckém pořadu a je to učební látka VŠ).

Každopádně je to "vedlejší problém" - teď hlavně aby se co nejvíce lidí zachránilo a došlo k vyšetření tohoto neštěstí...
Chio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1009
Registrován: 12-2008

Odesláno Neděle, 04. března 2012 - 12:36:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Našli šestnáctou oběť.
Říkají o mně, že jsem pesimista. Já se obávám, že jsem spíš realista.

Vrůtky/Vrútky; Jablůnkov/Jablunkov;
Pershink
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 715
Registrován: 1-2007
Odesláno Neděle, 04. března 2012 - 12:40:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mapl:

hlavní podle mého bude zajistit, aby se nic podobného (pokud možno) neopakovalo. Zatím podle prvních náznaků to bude nejspíš systémové selhání ze strany PLK, a to rozhodně nebude snadné rešit...
Atmák
Moderátor

Číslo příspěvku: 3605
Registrován: 10-2006

Odesláno Neděle, 04. března 2012 - 13:01:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stahování trosek z kolejí:


ŠD11 2040 Čedok Bratislava
Trainfun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 243
Registrován: 6-2009

Odesláno Neděle, 04. března 2012 - 14:28:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejvíc mě vždycky fascinuje, jak se na místa podobných neštěstí začnou sjíždět ministři, premiéři apod. Je jich tam hovno potřeba, maximálně tak překážejí. Kde se zviditelní tam se zviditelní...
Marian Kechlibar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.195.65
Odesláno Neděle, 04. března 2012 - 14:40:35    Odkaz na tento příspěvek  

@Trainfun: Mnohdy je to prevence, aby na ně nenaplivala politická konkurence (stylem: "zatímco mrtvoly nevinných dětí stydly v rozbitém vlaku, pan ministr si dával sedmichodovou večeři v luxusním salonu").

V demokracii musí být politik aspoň zčásti populista.
rogue
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.63.99
Odesláno Neděle, 04. března 2012 - 14:45:21    Odkaz na tento příspěvek  

Novinky z Polska: podle radia Zet oba strojvedoucí prý přežili, jeden je v nemocnici, druhý bez zranění. Podle Gazety nebylo tu noc zab.zař. z důvodu oprav v činnosti. Oba vlaky údajně dostaly "volno" na poslední nácestné stanici bez ověření obsazení traťového úseku.
Ghost
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 624
Registrován: 1-2011

Odesláno Neděle, 04. března 2012 - 15:01:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když vidím tu EP09 tak se mi ani nechce věřit, že strojvedoucí mohl přežít.
A vůbec, dva vlaky se čelně střetnou ve 120 km/h a oba strojvedoucí přežijí? To se rovná zázraku.
21.12.2012 - Konec světa jako tragédie všeobecně sdílená, není zase až takovou osobní katastrofou.
Johny11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1649
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 04. března 2012 - 15:07:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mapl: bohužel se mýlíte. Kinetická energie každého z vlaků je úměrná druhé mocnině rychlosti. Pokud by každý vlak jel těch 120 km/h, tak je to stejné, jako by jeden stál a druhý do něj napálil dvojnásobnou rychlostí.
Budeme-li předpokládat, že se oba v okamžiku srážky zastaví, změní se tato kinetická energie v deformační práci (na vlacích a svršku), přírůstek potenciální energie (vymrštění částí vzhůru) a ve vnitřní energii (projeví se změnou teploty). S ohledem na podstatu vlaku, je většina na straně té deformační práce, což je nakonec vidět na fotkách.

A pokud mi nevěříte, udějete si pokus - třeba na s autíčky na dálkové ovládání. Zkuste narazit do takového, kdo jede proti vašemu, které stojí a které jede ve stejném směru jako vy, ale o něco menší rychlostí. Nakonec, proč asi "železný dědek" a jiní chytali ujeté vozy na lokomotivu jedoucí ve stejném směru? Když je to jedno?

K příčině nehody - pokud je správná informace, že se z důvodu výluky jezdilo jednokolejně, tak je to s největší pravděpodobností problém lidského faktoru :-(.
Tadis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 693
Registrován: 9-2010

Odesláno Neděle, 04. března 2012 - 15:14:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Možná, že to bude radikální názor (ale moje, už takové hold, někdy jsou...) - furt ta nehoda dokazuje, že je železnice velice bezpečná, protože 16 lidí umře na silnici v Polsku za 12 hodin, navíc i ze nejzdevastovanějších vozů valná většina lidí přežila (vlaky byly v době nehody (i přesto, že jely v sobotu) relativně plné)
YOUTUBE
Být debilem je těžké, konkurence je obrovská!!
FLICKR
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3282
Registrován: 11-2007
Odesláno Neděle, 04. března 2012 - 15:48:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tadis: máte nejen radikální, ale i věcně nesprávný názor. Vaše úvaha by byla správná jen za předpokladu, že výkony silnice a železnice jsou v daném čase shodné. Což pravda není (tím samozřejmě nepopírám, že železnice se opravdu jeví bezpečnější).
=
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.214.155
Odesláno Neděle, 04. března 2012 - 15:50:46    Odkaz na tento příspěvek  

Pokud by každý vlak jel těch 120 km/h, tak je to stejné, jako by jeden stál a druhý do něj napálil dvojnásobnou rychlostí.
Ne. Jde nam o to, aby v obou pripadech byla stejna energie srazky, coz je soucet kynetickych energii.
Trochu to zjednodusime a posleme proti sobe dva vlaky o stejnych hmotnostech a stejne rychlosti. E = mv^2, pak tedy energie srazky bude 2*mv^2. Ma-li teto energie dosahnout jediny vlak stale o stejne hmotnosti, musi jet ne dvakrat rychleji, ale odmocnina-ze-dvou-krat rychleji!!! Cili ne 240 (2*120) ale "jen" cca 170. Jakym zpusobem s tim zamavaji rozdilne hmotnosti obou vlaku snad uz nemusim rozepisovat...
xox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13
Registrován: 11-2011
Odesláno Neděle, 04. března 2012 - 16:15:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ghost - ona EP09 je poctivý kus železa,žádný laminát....
Tadis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 694
Registrován: 9-2010

Odesláno Neděle, 04. března 2012 - 16:16:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rudolf 33: Sám jste se, z logiky věci, popřel ale budiž (protože výkon polských železnice je dost vysoký - je to jedno z volebních kréd polských politiků - zvýšení kapacity vlaků (krásný článek s krásnou www, kdysi v MF Dnes), ale i v takovém případě, že počítate s ČR by se taková havárie měla dít co 2 měsíce...)...
Jsem ovšem rád, že jste mě, jak je obecně na www.k-report.net zvykem, neposlal do apod. věci
YOUTUBE
Být debilem je těžké, konkurence je obrovská!!
FLICKR
Pavel_reiser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1630
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 04. března 2012 - 16:22:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Johny11 > mapl má pravdu - on mluví o rychlosti a ne o kinetické energii. Jedou-li proti sobě dvě vozidla, každé jede 120 a výsledkem nárazu je, že se vozidla v místě srážky zastaví, tak jsem nenarazil v 240ti, ale v těch "mých" 120ti...
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3283
Registrován: 11-2007
Odesláno Neděle, 04. března 2012 - 16:27:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tadis: nepochopil a nepochopil. Chcete-li srovnávat jablka a hrušky, budiž, ale výsledek bude k ničemu. Chcete-li srovnávat bezpečnost provozu, pak musíte srovnávat srovnatelné (např. počet mrtvých na osobokilometr). Vaše úvaha je nanic, protože srovnáváte časovou řadu, která v sobě nezahrnuje výkon. Takže jste dospěl ke správnému závěru nesprávnou cestou. Na to jsem chtěl upozornit.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Neděle, 04. března 2012 - 16:53:56    Odkaz na tento příspěvek  

Trainfun & Marian Kechlibar : ta "přítomnost" je tam samozřejmě zbytečná, je to divadélko pro veřejnost, ale nejen v "demokratických" systémech, ale i tam, kde "je podle demokratů DIKTÁTORSKÝ REŽIM", protože báťuška "diktátor" musí lidu ukázat, že mu neštěstí nejsou lhostejná a někdy dokonce "řídí" záchranné práce ...

Kdybyste se zeptali kritiků "nepřítomnostI" vrcholných politiků na místě nehody (hlavně z řad novinářů všelijakých bulvárních plátků), co by tam jako byli platní a jak by jejich přítomnost ovlivnila práci záchranářů (leda negativně že je budou zdržovat), tak na vás budou vejrat s otevřenými ústy "na co že se jich vlastně ptáte ..."
FiJi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.67.82.13
Odesláno Neděle, 04. března 2012 - 16:56:21    Odkaz na tento příspěvek  

Jedou-li proti sobě dvě vozidla, každé jede 120 a výsledkem nárazu je, že se vozidla v místě srážky zastaví, tak jsem nenarazil v 240ti, ale v těch "mých" 120ti...
A když ta protijedoucí souprava bude stát, tak narazíte také ve 120? Takže je vlastně jedno, jestli protijedoucí souprava stojí nebo jede 120? Pak by ale mělo být jedno i to, zda "moje" souprava stojí nebo jede 120...

Nezapomínejte na to, že uváděná rychlost se vztahuje vzhledem k zemi, ta ale hraje zanedbatelnou roli. Představte si ty vlaky 10 cm nad kolejemi a bude vám jasné, že záleží na vzájemné rychlosti souprav a ne na tom, kam pod nimi ubíhají koleje.
Johny11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1650
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 04. března 2012 - 17:01:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad = ...kynetickou energii bych vám ještě odpustil. Ale to, že nevíte, že se počítá jako E = }1/2mv^2, je smutné...

Při úvahách o rychlosti je třeba vzít vztažný bod, resp soustavu, ve které tuto rychlost určujete... vůči místu srážky? nebo vůči druhému vlaku?
Z hlediska následků pak je důležitá energie a z ní vyplývající deformační práce.
Polaanek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 301
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 04. března 2012 - 17:08:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Johny11: Asi tak
Narazí-li jedoucí vlak do "dokonalé" zdi, pak se veškerá jeho kinetická energie spotřebuje na "deformční práci" - zeď je "dokonalá", takže se zdeformuje jen vlak.
Jedou li dva totožné vlaky stejnou rychlostí, pak se zdeformují oba stejně. Tzn. celková energie je 2x tak velká, ale mám také 2x tak velkou deformční zónu. Tudíž výsledek je stejný.
Tudíž "vlak x vlak" a "vlak x dokonalá zeď" dá stejný výsledek. (Samozřejmě za předpokladu stejných rychlostí, hmotností, a deformačních zón - zjednodušeně)
=
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.214.155
Odesláno Neděle, 04. března 2012 - 17:09:15    Odkaz na tento příspěvek  

Johny11: v obou pripadech mate, ciste formalne, pravdu. Ale ta zapomenuta polovina na uvazovanem prikladu samozrejme nic nemeni... :-)
Mapl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 396
Registrován: 7-2009

Odesláno Neděle, 04. března 2012 - 17:26:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Polaanek: Přesně to co jsem myslel jste vyjádřil velmi erudaovaně a lépe než já.
Jinak počet obětí se snad zastavil na 16 lidech, tak doufejme, že přeživší se z toho dostanou co nejrychleji.
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1909
Registrován: 4-2009

Odesláno Neděle, 04. března 2012 - 17:40:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Polsku již začaly spekulace, aneb opět jeden neaktivní odkaz: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,11280217,Przyczyn y_katastrofy__obaj_maszynisci_dostali_od_dyzurnych.html
Našincům pak doporučuji poslední větu článku, aneb novináři jsou všude stejní.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Dejw
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 191
Registrován: 11-2007

Odesláno Neděle, 04. března 2012 - 17:40:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oba vlaky odjely na přivolávací návěst. Zde je plánek stanic mezi nimiž se nehoda odehrála s vyznačenou trasou obou vlaků:

http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=89124192&postcount=5 84
http://www.dejw.estranky.cz
Mw36
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 115
Registrován: 3-2009
Odesláno Neděle, 04. března 2012 - 17:43:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak jsem se dočetl na wiadomosci.gazeta.pl,tak jeden strojvůdce mrtev a druhého ještě nenašli Hrůza ...
Moula
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.207.5
Odesláno Neděle, 04. března 2012 - 18:37:22    Odkaz na tento příspěvek  

Mw36

rogue
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.63.99 Odesláno Neděle, 04. března 2012 - 14:45:21

Novinky z Polska: podle radia Zet oba strojvedoucí prý přežili, jeden je v nemocnici, druhý bez zranění. Podle Gazety nebylo tu noc zab.zař. z důvodu oprav v činnosti. Oba vlaky údajně dostaly "volno" na poslední nácestné stanici bez ověření obsazení traťového úseku.


Kdo má tedy pravdu?
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 499
Registrován: 3-2010

Odesláno Neděle, 04. března 2012 - 18:48:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Moula
Kdo má tedy pravdu?

To se Moulo uvidí, až to vyšetří.
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1910
Registrován: 4-2009

Odesláno Neděle, 04. března 2012 - 18:55:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Moula: A co tohle?

18:10: Okazuje się, że trwają poszukiwania trójki maszynistów, dwóch z Intercity i jednego z Interregio. Najprawdopodobniej są wśród niezidentyfikowanych ofiar lub wyskoczyli z pociągu, choć pojawiła się też hipoteza, że jeden z maszynistów wysiadł z pociągu wcześniej - donosi katowicka ''GW''.

17:33: Jak dowiedzieliśmy się, na miejscu wciąż brakuje jednej osoby, to maszynista. - Będziemy prowadzić poszukiwania krok po kroku, do skutku. Sprawdzamy teren wzdłuż torowiska, możliwe że jego ciało zostało z pociągu wyrzucone. Prognozujemy, że akcja będzie trwała całą noc, może nawet do popołudnia - mówi wojewoda śląski Zygmunt Łukaszczyk. Jak dodaje z najświeższych informacji wynika, że kolejny z maszynistów został zidentyfikowany, nie żyje - donosi katowicka "Gazeta Wyborcza"
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Yalapeak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 876
Registrován: 10-2006
Odesláno Neděle, 04. března 2012 - 19:18:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Němec_z_ova: Můžu poprosit o překlad (stačí samozřejmě i zkrácený)? Něco si přeložím, ale jen něco málo. Přiznám se, je to pro mě takový překladatelský oříšek...
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 500
Registrován: 3-2010

Odesláno Neděle, 04. března 2012 - 19:22:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Překladač Google:
18:10: Zdá se, že pokračující hledání pro tři řidiče, dva z Intercity a je jedním z Interregio. S největší pravděpodobností jsou mezi neidentifikovaných obětí nebo vyskočil z vlaku, ačkoli tam byla hypotéza, že jeden z řidičů dostal z vlaku dříve - Katowice hlášeny'''' GW.

17:33: Jak jsme se dozvěděli na místě se stále chybí jedna osoba je řidič. - Budeme hledat krok za krokem, v tom smyslu. Zkontrolujte oblast podél trati, je možné, že jeho tělo byl vyhozen z vlaku. Očekáváme, že akce bude trvat celou noc, možná dokonce až do odpoledne - říká guvernér Slezska Zygmunt Łukaszczyk. Dodává nejnovější informace naznačují, že další z řidičů byl zjištěn, je mrtvý - zprávy Katovice "Gazeta Wyborcza"
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8881
Registrován: 11-2002
Odesláno Neděle, 04. března 2012 - 19:36:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Yalapeak: má verze bez google překladače, vycházejí z nedokonalé znalosti řeči. Takže "bez záruky"...

18:10: Stále se hledají tři strojvedoucí (na té EP09 měli být dva). Nejpravděpodobněji budou mezi neidetifikovanými obětmi nebo vyskočili z vlaku, ale také se objevila hypotéza, ze jeden ze strojvedoucích vystoupil z vlaku už dříve.

17:33: jak jsme se dozvěděli, stále postrádáme jednu osobu, strojvedoucího. Budeme provádět pátrání krok za krokem. Prohledáváme také okolí tratě, protože je možné, jeho tělo bylo z vlaku vyhozeno... ... Z nejnovějších informací vyplývá, že další ze strojvedoucích byl již identifikován, je mrtev...
Trolleybus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1905
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 04. března 2012 - 19:50:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prohledáváme také okolí tratě, protože je možné, jeho tělo bylo z vlaku vyhozeno...
Já bych to spíš přeložil jako: ...tělo bylo z vlaku vymrštěno (nárazem). Jinak řečeno - že fýra vyletěl z lokomotivy a leží tak daleko od místa nehody, že tam záchranáři zatím nehledali.
Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8882
Registrován: 11-2002
Odesláno Neděle, 04. března 2012 - 20:00:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trolleybus : to je přesnější...
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3294
Registrován: 9-2002

Odesláno Neděle, 04. března 2012 - 20:21:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zda se mi to, nebo ne ? To je to polsky ZZ tak natvrdly, nebo jak to je s tou ztratou kodu/prenosu - SHP neznam ???

Pochopil jsem spravne, ze se da jezdit bez toho proti stuj na plnej kotel ???

Pak tedy i cz zarizeni je podobne skvele bezpecne...

Jizda bez kodu v cz znamena Vmax kilo, ne ? Co na to polska normativa ? Podobny ustanoveni ?

Jina je otazka, zda skutecne ZZ bylo nebo nebylo v cinnosti a jak bylo nebo nebylo obslouzeno. Byla zde zminena privolavacka. Pokud byly dany privolavacky proti sobe, je na miste otazka, proc k tomu doslo.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Poborskiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14783
Registrován: 6-2003
Odesláno Neděle, 04. března 2012 - 20:44:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Píšou, že tělo strojvedoucího z Interregia bylo identifikováno, u Intercity bylo tělo jednoho strojvedoucího identifikováno, tělo druhého se hledá jak podél trati, tak mezi mrtvými (z 16 mrtvol bylo identifikováno zatím jen 9).
rogue
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.63.99
Odesláno Neděle, 04. března 2012 - 20:53:10    Odkaz na tento příspěvek  

Co se týče těch údajně živých strojvedoucích, vycházel jsem z toho co tvn24 řekl zástupce prokurátora. O hodinu později se ukázalo že to byl komunikační šum
Rumek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1681
Registrován: 2-2007

Odesláno Neděle, 04. března 2012 - 21:08:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jizda bez kodu v cz znamena Vmax kilo, ne ? Co na to polska normativa ? Podobny ustanoveni ?

Polská zabezpečovačka nemá přenos kódu.....
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1911
Registrován: 4-2009

Odesláno Neděle, 04. března 2012 - 21:49:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak ještě nějaké obrázky:


Obrázky pocházejí ze stránky, jež jsem tu už jednou propagoval. Pokud si chcete udělat obrázek o dění okolo této nehody tak se podívejte na:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114912,11279031,Katastro %20fa_pociagow_na_trasie_Krakow_Warszawa.html
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Amper
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 305
Registrován: 2-2010
Odesláno Neděle, 04. března 2012 - 22:03:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže znovu: "Posterunek w Starzynach zasłynął wypadkiem, który zdarzył się 25.02.1994 roku".
V roce 2011 byl modernizován, návěstidla doplněny o bílou.
Zdá se, že nebyla správně přestavena tato výhybka: http://semaforek.pl/wiki/index.php/Plik:P7292322-1.JPG

(Příspěvek byl editován uživatelem Amper.)
Amper
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 306
Registrován: 2-2010
Odesláno Neděle, 04. března 2012 - 22:23:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A podle kilometráže to vychází někam zrovna do toho oblouku:http://www.mapy.cz/#q=starzyny&x=19.783645&y=50.694000&z=11&qp=18 .995009_50.685168_21.320011_51.222765_8&d=ward_102811_0_1&rp=m&m= 99PdWx1d-C5wtx1UOQhAWdJT

No, chraň nás pánbůh od něčeho podobného.

(Příspěvek byl editován uživatelem Amper.)