K-report
 

Archiv diskuse Nehody do 27. 02. 2012  

Diskuse K-report » Archiv 2012 » Železnice » Nehody » Archiv diskuse Nehody do 27. 02. 2012 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Mirseb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 194
Registrován: 9-2003

Odesláno Neděle, 26. února 2012 - 11:06:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pro Petr Šída : to už 843 má jen se to naučit používat, tzn vypnout v zimě EDB a používat tlačítko ONJ.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Neděle, 26. února 2012 - 11:24:55    Odkaz na tento příspěvek  

ad Vikijous : jenže v případě tohoto (a jistě i dalších přejezdů) je k diskusi, zda se mají posuzovat rozhledové poměry na přejezdu podle "předpisu platného v době vzniku přejezdu" (trať uvedena do provozu v roce 1899), pokud se c.k. erár podobnými předpisy vůbec zabýval, resp. ten přejezd tam mohl vzniknout později (třeba za "první republiky") nebo podle "doporučujícího = nikoli závazného" předpisu, který byl vytvořen o "x" let později.
Tím spíše, že není řešeno, co s "historickými" přejezdy vzniklými před vytvořením doporučujícího předpisu, který nijak neřeší vztah třetích osob v dráze nebo přejezdu (pozemek vedle dráhy, na němž je porost omezující výhled nebo budova, jejíž stavbu schválil stavební úřad, aniž by bral do úvahy omezení rozhledových poměrů ...
Vikijous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 925
Registrován: 4-2003
Odesláno Neděle, 26. února 2012 - 11:39:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MZ: Mě konkrétně ani nejde o tento přejzd, to jsem dal jen odkaz jako na jednu diskuzi, která zde proběhla jako spousta dalších. Jde mě spíš o tu asymetrii uvažování: řídič nedrážního vozidla chybu udělat nemůže, kdežto strovedoucí je již tvor občas omylný.
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1330
Registrován: 3-2010
Odesláno Neděle, 26. února 2012 - 11:47:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vikijous: já myslím, že ze strany řidičů nedrážních vozidel na přejezdech to není prioritně o chybě (i když jsou takové případy a dají se "pochopit"), ale o zbytečném riskování...Kdyby se takto chovali strojvedoucí, no radši nedomýšlet!
Vikijous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 926
Registrován: 4-2003
Odesláno Neděle, 26. února 2012 - 12:42:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přednosta: V tom s Váma určitě nejsem ve sporu. Při čekáni na vlak se s kolegy sázíme, které auto přejezd ještě projede a které ne. Na druhou stranu vím, jak je celkem jednoduché dostat se téměř pod vlak, aniž byste riskoval.
Johny11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1647
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 26. února 2012 - 13:13:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drobná poznámka k žadatelům o technickou úpravu 843 - a kde máte jistotu, že to nezapomene fíra, dílny nebo kdo zapnout? Nemělo by se to ještě doplnit snímači povětrnosti, detektory sněhu a dalšími vifikundacemi? A není pak ten fíra naprosto, ale naprosto zbytečný?
Ale v tomto konkrétním případě by možná stačilo dát nahoru na kopec ceduli "Máš vypnutou EDB?" Případně s traťovým telefonem, aby se fíra ohlásil dirigujícímu, že vypnul EDB, prvedl zkoušku brzdy a spouští se do údolí...
Naše civilizace zajde na svoji lenost myslet a chovat se odpovědně. Jestliže musíme psát řidičům do "návodů k obsluze" osobního auta, že za jízdy nesmí pouště volant a vzdalovat se z místa řidiče, tak kam se to řítíme??

God save...
takyfira
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.114.40.114
Odesláno Neděle, 26. února 2012 - 13:21:39    Odkaz na tento příspěvek  

Johny11:"...tak kam se to řítíme??"

Do Emerické mikrovlnky!

God save... / Good save... ?
T. H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.56.8
Odesláno Neděle, 26. února 2012 - 14:33:03    Odkaz na tento příspěvek  

Technologie při řízení vlaku sestaveného z vozidel řady 843, 043, 943 na traťovém úseku Tanvald – Harrachov za nepříznivých povětrnostních podmínek (technologie se použije při teplotách +2˚C a nižších nebo při sněžení nebo při souvislé sněhové pokrývce v pojížděné koleji).
Jízda ve směru Tanvald – Harrachov:
* ihned po odjezdu a ještě v obvodu výchozí dopravny se vypne pro další jízdu EDB přepínačem na řídícím pultu (na elektrickém rozvaděči je EDB zapnuta),
* k regulaci rychlosti se použije pouze tlaková samočinná brzda, k místu pravidelného zastavení se dojíždí s hnacím vozidlem ve výkonu a brzdí se razantně – první brzdící stupeň se zavede snížením tlaku vzduchu v průběžném potrubí o minimálně 0,8 bar pro ohřátí a očištění kotoučů brzdy,
* během jízdy se zajistí použitím přímočinné brzdy průběžné ohřívání brzdových kotoučů.
Jízda ve směru Harrachov – Tanvald:
* ihned po odjezdu a ještě v obvodu výchozí dopravny se vyzkouší účinek samočinné pneumatické brzdy (dle ustanovení čl. 308 ČD V15/I), dále se samostatně vyzkouší i účinnost EDB a poté se EDB vypne přepínačem na řídícím pultu,
* před nájezdem na úsek s ozubnicí (před návěstí Začátek ozubnice) se vlak zastaví použitím samočinné pneumatické brzdy,
* při další jízdě se rychlost reguluje jen použitím samočinné pneumatické brzdy, maximální rychlost jízdy v úseku Kořenov – Tanvald je 20 km/h (EDB zůstane vypnuta a připravena k použití v případě závady na samočinné pneumatické brzdě).
Při závadě samočinné pneumatické brzdy je nutno po zastavení vlaku podložit hnací dvojkolí dvěma zarážkami z výbavy hnacího vozidla a po najetí dvojkolím na zarážky se utáhnou všechny dostupné ruční brzdy.


Může mi někdo ze stavěčů upomínkových cedulí, telefonistů dispečerovi a podobných kravin, jak strojvedoucího vodit za ručičku, vysvětlit, co je na výše uvedeném tak složité, že to vysoce kvalifikovaný člověk nedokáže dodržet jako úplně fundamentální záležitost, aby si nerozbil hubu?
P.S. vydáno 2006, jaktože se ten problém se "závadnými brzdami" neobjevil dřív?
Plešoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2421
Registrován: 9-2005
Odesláno Neděle, 26. února 2012 - 14:58:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asi devatenáctiletého mladíka v sobotu večer vážně zranil elektrický výboj z troleje, když se pohyboval po odstavené lokomotivě na nádraží v Hořovicích. Podle policistů se s největší pravděpodobností jednalo o zloděje, který se z lokomotivy pokoušel ukrást drahé kovy.
Neoficiální web IV.železničního koridoru
Johny11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1648
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 26. února 2012 - 15:18:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T.H. Pane výpravčí, naučte se vnímat ironii ;-).

A o kvalifikovanosti, resp. funkční gramotnosti, řady strojvedoucích mám výrazné pochybnosti - zejména těch mladších, kteří se zde vyskytují. To je jen klišé z dob, kdy maturitu, a v dobách dřívějších výuční list na "černé řemeslo" neměl jen tak někdo...
Whupi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 30
Registrován: 7-2010

Odesláno Neděle, 26. února 2012 - 16:17:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Plešoun: mě spiš překvapuje ten blábol toho hasiče a to, jak to nova jenom přepsala " V okamžiku zásahu bylo podle jeho slov v troleji napětí o síle 25 tisíc kilovoltů. "
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4788
Registrován: 7-2007
Odesláno Neděle, 26. února 2012 - 16:50:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T. H.: A může mi vaše genialita vysvětlit, jak to má strojvedoucí provádět nastane -li případ jak uvádí kolega "tanfíra". (To není až tak vyjímečné.)
Protože jste bohapustý teoretik, buďte tak laskav a nechte si ty pindy o hlouposti strojvedoucích.
To nařízení je docela pěkný alibistický žvást. Jestliže není pc mágovská honorace schopná zabezpečit spolehlivost brzdy bez závislosti na počasí - tak tam takové HV nemá co dělat.
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1331
Registrován: 3-2010
Odesláno Neděle, 26. února 2012 - 17:01:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jestliže není pc mágovská honorace schopná zabezpečit spolehlivost brzdy bez závislosti na počasí - tak tam takové HV nemá co dělat.
Ono to tady už bylo několikrát opakováno:
1) ta vozidla tam nejezdí první zimu a problémy jsou až letos
2) v prvním případě jednoznačně (ve druhém není došetřeno) strojvedoucí porušil ustanovení D 40 ohledně technologie jízdy za daného počasí
Tak co to tady stále melete dokola? Až bude strojvedoucí konat to co má a přesto se vozidlo bude chovat neovladatelně, pak se bavme o jednoznačném problému ze strany vozidla.
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1897
Registrován: 4-2009

Odesláno Neděle, 26. února 2012 - 17:12:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry: Tady si s Tebou dovolím veřejně nesouhlasit. S T.H. sice mívám rozdílné názory, ale to co tady napsal k zubačce sedí jak na nočníku.
Koukni třeba tady a nejspíše taky změníš názor.
Jezdím sice na sklonech do 20 promile, ale i tak mám před takovým spádem respekt. Ono se tady těch cca 2 500 tun rozjíždí neobyčejně ochotně.

(Příspěvek byl editován uživatelem Němec z ova.)
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
T. H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.44.252
Odesláno Neděle, 26. února 2012 - 17:16:50    Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry: Pokud chcete jen urážet a dokázat moji pomýlenost, dál číst nemusíte.

jak to má strojvedoucí provádět nastane -li případ jak uvádí kolega "tanfíra"
Můžete mi ten případ popsat? Brzdit lze vždy.
To nařízení je docela pěkný alibistický žvást
No tak oni jsou samozřejmě všichni ti konstruktéři, brzdaři, předpisáři úplně blbí a vydali žvást, takže to může strojvedoucí ignorovat a klidně jezdit se zapnutou EDB...
Jestliže není pc mágovská honorace schopná zabezpečit spolehlivost brzdy bez závislosti na počasí
Spolehlivost brzdy lze zajistit bez závislosti na počasí - prostě se ta EDB zakáže trvale. Bude to akorát míň pohodlné pro strojvedoucí (to bude řevu), větší pakárna pro údržbu (častější výměna kotoučů) a zaplatí se víc, ale bude to proletářsky přijatelné?
Protože jste bohapustý teoretik
Jo, to už mi omlacovali o hlavu jinde, že nemám odježděno 30 let, z toho 7 na 843 a nebydlím v Tanvaldu. Pokud nemáte lepší argumenty než proti osobě, co se dá dělat.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4790
Registrován: 7-2007
Odesláno Neděle, 26. února 2012 - 17:23:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přednosta: Možná že jen nenastala do této doby taková konstalace počasi. Nebo snad myslíte, že tito kolegové, jen v tomto případě porušili nařízenou technologii jízdy?
Nezlobte se na mě, když někdy podmínky bezpečnosti značně komplikují změnit cokoliv a jedná se relativně o prkotiny, tak tady necháme jezdit vozidlo s nespolehlivou brzdou? Byly snad takové případy při provozu 240?
Položím vám stejnou otázku jako teoretikovi T.H.
Jak to má strojvedoucí provádět nastane -li případ jak uvádí kolega "tanfíra"?
Němec_z_ova: Nic ve zlém, přátelská diskuze. Tak mi odpověz na výše uvedenou otázku?
Osobně zažito, při sněhové pokrývce s 1800 t v rychlosti 50 km sjet celý 20km kopec (průměrně 12 prm), aniž bych musel šáhnout na brzdu a na rovině jsem musel poptáhnout, abych vůbec dojel k návěstidlu. Takový odpor sněhová pokrývka a počasí dokáže vytvořit.
Jeffer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 563
Registrován: 1-2005

Odesláno Neděle, 26. února 2012 - 17:38:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aha, takže ak fíra po zastavení pred návestidlom AB na "stoj" sa znovu pohne, a za návestidlom začne plynulo zrýchľovať na traťovú rýchlosť, tak až sa stretne s koncom vlaku v oddiele (alebo vyskočí na lome), je to tiež alibistický predpis?

Alebo keď cez "40 a voľno" pôjde ako cez "100 a voľno", pretože "medzikružie ako medzikružie", tiež je to chyba návestidiel?

Úmysel sa ťažko dokazuje, ale osobne mám problém veriť tomu, že by takto hrubo porušil(-i) predpisy inak, než úmyselne.

Alebo sa to robí tak, že "Feri, podpíšeš si spoznanie na Harrachov? Nemám tam zajtra koho poslať…"?
Grrrrrr... Gorrrrr... Gorila! (14.2.2003 v Košiciach na stanici na R604 Dargov do Bratislavy)
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1332
Registrován: 3-2010
Odesláno Neděle, 26. února 2012 - 17:39:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nebo snad myslíte, že tito kolegové, jen v tomto případě porušili nařízenou technologii jízdy?
Mám zde mezi strojvedoucími spoustu fajn přátel, touto tratí jezdím přes 40 let...a tak to opravdu nebudu komentovat, byť o tom vím své. Nepřítel naslouchá!
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4791
Registrován: 7-2007
Odesláno Neděle, 26. února 2012 - 17:40:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T. H.: Nějakej chytlavej...
Případ jsem popsal výše. A to jako má jet jak? Když nepojede výkonem - zastaví i bez brzdy. (Možná, že na těch více promilích tomu tak není, vycházím z příspěvku kolegy)
A já snad někde píši že to mají strojvedoucí ignorovat? Já jen píši, že to nařízení je alibistické (a řekl bych, že až jako následek tohou bum do šturcu někde na moravě), protože nikdo nechtěl slyšet, že nekovové brzdové obložení na kolejových vozidlech za určité konstalace, je nefunkčni. My starší to už známe zdob, hokus pokus Rubos.
Spolehlivost brzdy lze zajistit bez závislosti na počasí Jistě že lze, ale tím vaším pitomým nápadem se to nevyřeší. Nevím proč se tam nejezdí s čistícím přítlakem (843 to nemá?)
Ale houby, jestli jezdíte nebo ne, je mi volné. Jen mi připadá, že vás spousta koumesů snad nechodí ven a vše řeší jen za pc obrazovkou.
Příroda je mocná čarodějka. Prostě to někdy nastane a je třeba zvážit, jestli je to nutno řešit. Tady si však myslím, že to někdo zatraceně podcenil. Zvláště pak když za předchozí vozby (zdrže) nic takového se nestalo.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5305
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 26. února 2012 - 18:01:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlada749: Děkuji za vysvětlení, ale. Proč tedy při jízdě do kopce s vozem ř.943 při sněhové pokrývce a mraze se stává, že 843 není schopna se při tomto do toho kopce rozjet, a proto jsou cestující vezeni nahoru a výstup je proveden při cestě zpět.
Vůz schopen rozjet se je, ale přídavná brzda na 943 není schopna na Pustinské (v Dolním Polubném i na zastávce je spád nižší) udržet soupravu do doby, než se poskládá jízdní schéma a dosáhne se potřebné tažné síly. Úprava SW pro čištění brzd z roku 2006 se ukázala být závislou na pořadí povolování rozváděčů na 843 a 943, nicméně i to bylo v roce 2010 po zřízení Pustinské vyřešeno.
Proč se to nepoužívá a děje se to, co jsi viděl, už ale nevím.

Kdybych nezažil, neptám se.
No, ta první zmínka zrovna na ptani nevypadala...

Pořád trváte na tom, že ř. 843 + 943 jsou opravdu vhodná vozidla v takovém zimním období jaké tu bylo na tuto raritní trať?
Jako technik bych si jistě dokázal představit různé vymoženosti, které by učinily vozidlo vhodnějším, ale nevím, kde by se na ně vzaly tintili...

Je zajímavé, že najednou jsou dva případy za sebou. Jeden a tentýž, nebo dva "lajdáci" najednou?
Už Bass se v Cirkuse Humberto ústy tenťáka Maliny zmiňuje o tom, že průsery choděj vždy ve trojici. Můj nebožtík šéf na to měl dokonce nějaké říkání - po prvním náhodně přišedším průseru se všichni cítí náramně ukolébání, že jim se to stát nemůže, a je tu druhej průser. Po něm následuje křečovitá snaha něco řešit, která přivolá průser třetí. Teprve pak se míra obezřetnosti vrátí na původní míru a situace se zase uklidní...
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5306
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 26. února 2012 - 18:06:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zda lze z něj jednoznačně, nepopiratelně dedukovat, zda došlo k použití "zakázané" EDB.
Ano.

P.Š.: Jak velký by byl problém dodat na 843 přepínač zimního provozu, který by schodil EDB a zároveň by permanentním přibržďováním udržoval kotouče zahřáté? Neřešte schvalování, jenom technicky.
Přepínač na vypnutí EDB je tam od výroby a funkce na to přibrzďování je tam od prosince 2006...
Zvídavej
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.192.161
Odesláno Neděle, 26. února 2012 - 18:19:16    Odkaz na tento příspěvek  

Mě by spíš zajímalo, zda ti fírové (či fíra) už nejezdí, když neumí jezdit podle "návodu k obsluze" ? Bylo by smutné, kdyby chybu zopakovali a byla z toho hromada
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5307
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 26. února 2012 - 18:23:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OC: Nevím proč se tam nejezdí s čistícím přítlakem (843 to nemá?)
Jestli myslíš jízdu s mírně přibrzděnou brzdou, aby led neměl prostor kde narůstat, tak to 843 má, dokonce jako první vozidlo ČD.
Nicméně brzdit je stejně potřeba vzduchem, a sice proto, aby se kotouče ohřály dostatečně na to, aby během stání v zastávce nevychladly. Pokud je totiž ohřeješ málo, tak na nich sníh nejprve roztaje na vodu, aby pak zmrzl na led.
Špalíková brzda má výhodu v tom, že se kolo čistí jízdou a špalek jako menší hmota je vždy teplejší, takže vydrží dýl nad nulou (přitom je oproti destičce těžší, takže má v sobě toho tepla víc než ona). Pokud ho ale necháš omrznout, dopadne to víceméně stejně, jak Ti tady pár Tvých kolegů už psalo.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5308
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 26. února 2012 - 18:27:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě pro OC: Ty asi neznáš všechny vzájemné vztahy mezi různými diskutujícími, ale věz, že pokud se já a T.H. dokážeme na něčem shodnout, tak zatraceně stojí za to věnovat tomu, co píšeme, pozornost.

Stejně jako by mělo jiným stát za to číst, na čem se shodneme my dva (a taky se tak někdy děje).
80.250.6.122
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.250.6.122
Odesláno Neděle, 26. února 2012 - 18:38:32    Odkaz na tento příspěvek  

Přednosta:
a problémy jsou až letos

Není pravda.
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1333
Registrován: 3-2010
Odesláno Neděle, 26. února 2012 - 18:40:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslím problémy s takovými následky...
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1898
Registrován: 4-2009

Odesláno Neděle, 26. února 2012 - 18:40:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry: Těch 12 promile je rovina. Teď vážně; to ses tehdy brodil sněhem? Na širé trati jsem to ještě nezažil a u posunu (což už je pro mne vzácnost) taky zjišťuji, že stačí pár cm sněhu nad TK a vše se chová na kolejích jinak.
S pohybem na nakloněné rovině sbírám zkušenosti zvláště v žst Mosty u Jablunkova. Tam vesměs odstupuje postrk. Po jeho odvěšení pak stačí jen odbrzdit, dát jeden, dva stupně (aby si byl MIREL jist, že jde o chtěný pohyb) a po 500 metrech už mám rychlost přes 50 km/h a je čas myslet na opětovné brzdění.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
80.250.6.122
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.250.6.122
Odesláno Neděle, 26. února 2012 - 18:45:34    Odkaz na tento příspěvek  

a sice proto, aby se kotouče ohřály dostatečně na to, aby během stání v zastávce nevychladly. Pokud je totiž ohřeješ málo, tak na nich sníh nejprve roztaje na vodu, aby pak zmrzl na led.

A co že by fírové v zastávkách lezli měřit teploty kotoučů fasovaným dotykovým teploměrem? A pokud bude teplota t< x st. C (samosebou pečlivě propočítaných výpočtáři a schválených komisí vocasů od zeleného stolu), podloží se motor Schonovými sáněmi a pro cestující se zařídí NAD.

Já sice vztahy mezi právě diskutujícími docela znám, ale trvám na tom, co ostatně říká i Oldcerry, bez ohledu na tvou názorovou shodu s kýmkoliv. Ty motoráky tam v zimě nemají co pohledávat. Je to past na fíry.
80.250.6.122
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.250.6.122
Odesláno Neděle, 26. února 2012 - 18:48:44    Odkaz na tento příspěvek  

Myslím problémy s takovými následky...
Aha. Takže začít řešit až se někdo zabije, nebo projede kilem čtyři zastávky za sebou a viadukt, popř. až se někdo nasraný odhodlá to zveřejnit?
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1334
Registrován: 3-2010
Odesláno Neděle, 26. února 2012 - 18:48:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já sice vztahy mezi právě diskutujícími docela znám
a proč se jako slušný člověk "nepředstavíš" a schováváš se za IP adresu?
T. H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.56.8
Odesláno Neděle, 26. února 2012 - 18:59:21    Odkaz na tento příspěvek  

Nějakej chytlavej
Heleďte se, vaše osobní útoky mi jsou celkem volné, na to mám jiné šampióny, co si na mě léčí svůj komplex (a přestože to jsou namachrovaní mistři zasloužilí praktici, což neopomenou stejně jako vy několikrát zdůraznit, tak teprve v polovině diskuze zjišťují, že fírovi nikdo nevyčítá, že si vypnul brzdu, ale právě že si ji NEVYPNUL :-( ).
Když nepojede výkonem - zastaví i bez brzdy
Když zastaví, tak se stalo co? Mám ten pocit, že problém byl spíš v testování zubačky na rychlost 80 km/h, než v zastavení...
tím vaším pitomým nápadem se to nevyřeší
Jakým chytrým nápadem chcete vyřešit to, že dotyčný v rozporu s předpisem i základním pudem sebezáchovy NEZASTAVÍ u začátku ozubnice samočinnou brzdou (!), pak si v tunelu brzdí dynamikou (!!) a nakonec se diví, když tam kvůli nějaké větvi v profilu nasype rychlobrzdu, že se odpojí EDB přesně podle toho, jak byla zkonstruována, a vlak se řítí dolů nebrzděný?
Tady si však myslím, že to někdo zatraceně podcenil
Ano, strojvedoucí sakra zatraceně podcenil podmínky a hrubě porušil postupy, které by té události zabránily. O to víc mě udivuje (nejen zdejší) falešná solidarita a snaha to hodit kamkoli "vejš" - jak jste si nastavili vnitrofiremní vztahy a kdo s kým válčí je mi celkem jedno, ale když už si na tom musí různé zájmové skupiny přihřívat polívčičku v televizi, tak z toho aspoň zkuste vynechat cestující jako pokusné králíky. NECHCE SE PO CHYTRÝCH PRAKTICÍCH NIC JINÉHO, NEŽ ABY DODRŽOVALI PŘEDEPSANÉ TECHNOLOGICKÉ POSTUPY, a pak nebudete muset hledat výmluvy a viníky všude kolem.
80.250.6.122
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.250.6.122
Odesláno Neděle, 26. února 2012 - 19:16:54    Odkaz na tento příspěvek  

a proč se jako slušný člověk "nepředstavíš" a schováváš se za IP adresu?

Třeba proto, abys nebyl ovlivněn mou identitou a nevysíral se do mne jen proto, kdo jsem. Takových tu už v minulosti bylo... ;-)

Ostatně, místní sledovači a třídiči IP adres ti jistě rádi prozradí....

P.S. A jak si jistě můžeš ověřit, snažím se tu pod touto IP diskutovat slušně a nikoho nenapadat. Takže prosím k věci a ne k ÍPéčku, děkuji.
80.250.6.122
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.250.6.122
Odesláno Neděle, 26. února 2012 - 19:19:10    Odkaz na tento příspěvek  

tak z toho aspoň zkuste vynechat cestující jako pokusné králíky

Opravdu? ZKUŠEBNÍ provoz 843 na této trati z nich pokusné králíctvo nedělá?
T. H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.56.8
Odesláno Neděle, 26. února 2012 - 20:11:24    Odkaz na tento příspěvek  

Takže prosím k věci a ne k ÍPéčku
Tak to zrovna říká ten pravej... 17x a ty tři určitě dojdou :-)
Edmondson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11
Registrován: 6-2010

Odesláno Neděle, 26. února 2012 - 20:32:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K řadě posledních příspěvků - prosím,měl jsem a mám za to, že toto vlákno je pro aktuální info o nehodách,nikoliv spekulacím a předčasnému hodnocení , ostatní slovní šarvátky prosím přesuňte jinam.
Co ce týče hodnocení - obou MU - toto ponechme osobám povolaným a znalým.
T.H. Zřejmě by jste mohl co býv. výpravčí poradit vedoucímu provozu PJ Lbc o aktuálním nasazení vhodné řady HV pro tuto trať.Ale máte pravdu, řada 843 opravdu na tuto trať není zrovna vhodná volba.
Pokud by někdo měl situaci komentovat, pak turnus. strojvůdci , kteří trať Tanvald - Harrachov alespoň dvě zimy jezdili a znají problematiku provozu. Před léty jsem si to užil i já. I s T 426.
Děkuji.
T. H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.56.8
Odesláno Neděle, 26. února 2012 - 20:36:15    Odkaz na tento příspěvek  

poradit vedoucímu provozu PJ Lbc o aktuálním nasazení vhodné řady HV pro tuto trať
Třeba 843 se strojvedoucím, který chápe smysl vypínače EDB na pultě. A jako prémii vám můžu poradit s češtinou :-)
80.250.6.122
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.250.6.122
Odesláno Neděle, 26. února 2012 - 20:52:26    Odkaz na tento příspěvek  

T.H.:
Když vás slušně utře člověk, který (narozdíl od vás) má ten provoz na zubačce pod kůží prakticky, tak si najdeme něco, čím ho aspoň trochu zesměšníme?

Obvyklá figura u vás, viďte?
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 720
Registrován: 2-2009
Odesláno Neděle, 26. února 2012 - 20:56:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prostě doufejme, že nebude žádný do třetice, a že nedopadne ještě hůře než ti dva. Jeden dvě stanice, druhý čtyři, tak dle násobku by to mohlo být i osm.
Můžete mě bít, ale myslím si, že v situaci, která zde nastala v souvislosti s počasím, šlo toto operativně řešit dříve, než vůbec mohlo k něčemu takovému dojít. A to např. nasazením řady pro tuto trať vyvinuté. Ovšem v rámci úspor k tomu došlo až po druhé rychlíkové jízdě.
Ono to tak totiž v té naší krásný vlasti funguje u všeho. Nejprv nějaký ten průser a pak se to teprve řeší. Většinou až je pozdě.
A hloupostí se na tý naší dráze taky událo více než dost. A většinou vyšly z per odpovědných, nikoliv od sluhů.
Jinak chci poděkovat za vysvětlení problematiky, nemínil jsem v tomto případě nikoho osočovat ani urážet. Ale nikdy neexistuje jen jednostranný pohled a jsme vždy jen lidé, a ti jak známo nejsou bezchybní.
De_De
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.216.218.208
Odesláno Neděle, 26. února 2012 - 21:00:20    Odkaz na tento příspěvek  

Páni mám malú otázku.Prečo tam nieje navrhnutá nejaká reko aby tá EDB bola funkčná aj v prípade prázdneho priebežného potrubia? Aj napríklad na r.350 v minulosti pri rýchlobrzde bol odpad EDB a už nieje,síce z iných dôvodov ale technicky by to nemal byť problém?
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5310
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 26. února 2012 - 21:04:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlada749: A to např. nasazením řady pro tuto trať vyvinuté. Ovšem v rámci úspor k tomu došlo až po druhé rychlíkové jízdě.
Aby nebyla mejlka - tou řadou má být 854 nebo 840...?
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5311
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 26. února 2012 - 21:08:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

De_De: Proč? Protože
1) maximální brzdná síla EDB je 48 kN, kdežto maximální brzdná síla třecí brzdy je větší,
2) protože se z bezpečnostních důvodů u pohonu ČKD trhá obvod buzení, aby případnou poruchou nedošlo k nežádoucímu tahu.
T. H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.56.8
Odesláno Neděle, 26. února 2012 - 22:04:23    Odkaz na tento příspěvek  

IP adresa: Obvyklá figura u vás, viďte?
Tak to zrovna říká ten pravej, co nás jinde mistruje z dění na zubačce, přičemž se podstatné informace dozvídá až v průběhu dne a večera z oné diskuze (aby to pak kamufloval, že se "spletl") :-) Ale dvacítku jste udělal, frajer.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4792
Registrován: 7-2007
Odesláno Neděle, 26. února 2012 - 22:22:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Abychom se k něčemu v diskuzi dobrali.
Kolegové s nějvětší pravděpodobností nedodrželi napsaný postup. Dobře, nerozporuji.
Je však takový přípis, který rovnou předpokládá nespolehlivost brzdy v pořádku? Respektive je takové HV provozně spolehlivé tak, aby bylo provozováno v těchto podmínkách? (Ty nepovažuji v této oblasti za nijak extrémní.)
Zatím nikdo nerozporoval mé tvrzení, že pokud jezdila řada M240 tento problém nenastal.
Takže je skutečně chyba jen ve strojvedoucích, nebo je i chybná volba HV (brzdového systému) pro tuto trať?
Hajnej: Já tobě a T.H. věnuji pozornost, ale že vy dva se shodujete ještě není jednoznačné, že je na vaší straně pravda.
Čístící přítlak (cca 0,3 Bar) by měl dostatečně prohřívat. Takový tlak na 17km vzdálenost dokáže zavinit požár či pootočit obruče. (Proč se v tom opatření o zapnutí tohto nemluví?)
Je to stejné, jako když strojvedoucí pravidelně odbrzďuje a přibrzďuje. (Si myslím.)
Proč je tam EB tak slabá?
Stejně jako by mělo jiným stát za to číst, na čem se shodneme my dva (a taky se tak někdy děje).
Dokonce se i tak děje když se neshodnem. Ale veřejně to přiznat, či alespoň v odborném kolektivu, to ani náhodou...
Škoda že nejsem ješitný, jako někteří, to by asi někdo ztratil iluze..
Zítra čau...Bude-li čím..
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3086
Registrován: 8-2005
Odesláno Neděle, 26. února 2012 - 22:49:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Spíš máme tak trochu i neznalosti v provedených úpravách po problémech v Jeseníkách a při povolování provozu v Jizerkách.
Jsou stále přibrzděné kotouče nebo na to má fíra funkci rozmrazování brzd?
Za jakých okolností se přišlo na západě na funkci rozmrazování brzd?

Výkon EDB je podle mne malý, protože odporník má jen přirozené chlazení. Brzdná síla je cca poloviční než max. tažná. Mimo jiné třeba Herkules v tom poměru je na tom jen o trochu lépe.

Martin
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5312
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 26. února 2012 - 22:57:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OC: je i chybná volba HV (brzdového systému) pro tuto trať?
Vozidlo se špalíkovou brzdou je jako novostavba už drahně let neschválitelné, protože brzdná dráha z vyšších rychlostí a protože hluk. To budeme zubatici provozovat až do vyčerpání historických vozidel a pak ji zavřeme...?

Čístící přítlak (cca 0,3 Bar) by měl dostatečně prohřívat.
Skupenské teplo tání sněhu dovede fakt hodně.
Rozpustit kilo ledu = ochladit kilo vody o 80°C. A voda má měrné teplo větší, než cokoliv v přírodě. Já vim, vzorečky teoretiků...

Proč je tam EB tak slabá?
800 kW je dáno přorozeným chlazením odporníku. 48 kN tím, aby byla přijatelně rovná charakteristika bez zubů. Ono bez čopru v kotvách to není až zas taková sranda, jako na Esu...
belka6v
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 23
Registrován: 2-2012
Odesláno Neděle, 26. února 2012 - 23:04:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to na tom kopecku nemaji turbinku,aby to obcas krapet pofoukali? Nedavno ji tam meli,tusim v roce 1976,byli jsme tam se skolou lyzovat,bylo mi 16 a delalo to strasny bordel...
JirikP.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.157.74
Odesláno Neděle, 26. února 2012 - 23:06:31    Odkaz na tento příspěvek  

OC: Je však takový přípis, který rovnou předpokládá nespolehlivost brzdy v pořádku?

Není v tom případě vadná celá V15/I, která předpokládá, že brzdy na vlaku fungovat nebudou, a bez zkoušky brzdy nedovoluje jet?
22Michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.13.123.3
Odesláno Neděle, 26. února 2012 - 23:09:44    Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej- taková (možná blbá) otázka: neexistuje něco jako zakrytování kotoučové brzdy? Neviděl jsem nikdy uspořádání podvozku HV řady 843- kotouče jsou na na nápravách?
Díky
M.U.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.197.94
Odesláno Neděle, 26. února 2012 - 23:28:24    Odkaz na tento příspěvek  

Malý dotaz: Udrží,popřípadě zastaví vlak na max.sklonu trati 843 s EDB v součinnosti s 943 ?
Mourek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1152
Registrován: 1-2006
Odesláno Pondělí, 27. února 2012 - 07:49:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

22Michal: Jenže ona by se pak asi neuchladila. Kotouče bývají uprostřed duté a mají tak udělanou vlastní ventilaci.
qwe
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.123.142
Odesláno Pondělí, 27. února 2012 - 08:31:00    Odkaz na tento příspěvek  

Předpis D40 a opatření o zkušebním provozu (opravdu se tam už pátou zimu jezdí na zkušební provoz a stále to není řádně zapracováno do předpisů ?????!!!!!????) taky říká něco o tom, jaké má být na vozidlech brzdové obložení, co se má denně kontrolovat, atd. Bylo toto všechno splněno ?

A pokud jsou strojvedoucí "staří praktici" (myšleno v dobrém slova smyslu) přesvědčeni o tom, že je nějaké ustanovení špatné a rozhodnou se jej prostě ignorovat nebo porušovat, tak to jsou s prominutím blbci... Ja nemám FS rád, tak v těchto případech by možná zrovna mohla být k něčemu a zkusit ta ustanovení změnit, nebo vyvolat diskusi, která by vedla k jejich vysvětlení atd., pak se to třeba nemuselo stát...
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2408
Registrován: 8-2007

Odesláno Pondělí, 27. února 2012 - 08:39:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad 22MichalNeviděl jsem nikdy uspořádání podvozku HV řady 843- kotouče jsou na na nápravách?
Protože má 843 trakční motory,jsou kotouče na kolech(podobně jako ř.380).
22Michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.211.48.35
Odesláno Pondělí, 27. února 2012 - 08:46:39    Odkaz na tento příspěvek  

Mourek- ano, chlazení je největší problém, ale snad by šlo udělat jako nucené? Ale vzhledem k tomu, co píše Apollo_17, je možnost zakrytování kotoučů nereálná.
Díky za info.
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 417
Registrován: 9-2011
Odesláno Pondělí, 27. února 2012 - 08:52:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MU> samozřejmě že udrží, EDB tak činila až do toho osudového zavedení rychlobrzdy.
To je celá podstata problému - kdyby to EDB neudržela, tak by musel být vzduch i na motoráku a kotouče by nenamrzly.
Plešoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2425
Registrován: 9-2005
Odesláno Pondělí, 27. února 2012 - 09:01:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dovolím si rušit a jít k nehodám:

Protivín, Jihočeský
Protivín, v ulici Blanická v obci Protivín okres Písek
vážná nehoda
Od 27.2.2012 08:25 do 09:25 v ulici Blanická v obci Protivín okres Písek; žel. přejezd P1148 - vážná nehoda; - střet vlaku s dodávkou, dádávka zaklíněná pod vlakem cca 150 m od železničního přejezdu, dodávka i vlak hoří
doporučena objížďka:Ne
Doba platnosti: od 2012-02-27 08:25:00 do 2012-02-27 09:25:00

Neoficiální web IV.železničního koridoru
Pisecan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1051
Registrován: 2-2009
Odesláno Pondělí, 27. února 2012 - 09:01:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A voda má měrné teplo větší, než cokoliv v přírodě.

Taková hnidopišská připomínka: vodík a helium
1+1 se ne vždy rovná 2
Plešoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2426
Registrován: 9-2005
Odesláno Pondělí, 27. února 2012 - 09:03:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A ještě jedna:

Ostrožská Nová Ves, Zlínský
Ostrožská Nová Ves, na silnici 55 u obce Ostrožská Nová Ves okres Uherské Hradiště
nehoda
Od 27.2.2012 08:50 do 10:55 na silnici 55 u obce Ostrožská Nová Ves okres Uherské Hradiště nehoda; železniční doprava mimo provoz; - OA v kolejišti, vlaková doprava zastavena, PČR jede na místo.
doporučena objížďka:Ne
Doba platnosti: od 2012-02-27 08:50:00 do 2012-02-27 10:55:00

Neoficiální web IV.železničního koridoru
Pav455
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.145.173
Odesláno Pondělí, 27. února 2012 - 09:32:16    Odkaz na tento příspěvek  

Pánové dohadujete se tady hezky,ale nic to nemění na tom,že nás SŽDC nechá jezdit po tratích v hrozném stavu někdy-sníh,listí,blaťáky apod.A také,že řada 843 na tuto konkrétní trať vhodná není.
Nikdo nechodí do služby aby dělal průsery,ale snažíme se dělat vše nejlépe,jak umíme a že těch vyhlášek,nařízení apod je.
Ano sníh se nedá odklidit okamžitě ani ostatní závady odstranit,to už tak bude,s tím se musíme při práci smířit,odneseme to vždy jako první.Ale jak se tu někteří snaží hodit vše na fíry to je ubohé.Kdo jezdí,ví dobře jak je blízko průšvihu a ostatním vám přeju,ať máte štěstí co neměli tito dva kolegové,kteří se na trati v neprovozuschopném stavu a s vozidlem v neprovozním stavu snažili jak mohli a ať se vám průšvihy také vyhýbají.Kdo nejezdí,nepochopí.
Pospec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2585
Registrován: 2-2007

Odesláno Pondělí, 27. února 2012 - 10:20:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na novinkách píšou: naštěstí v osobním vlaku nebyli žádní cestující.
V osm ráno v osobáku ani noha? To se mi nechce věřit...
ČD: Bohužel , nejde vystavit   jízdenky na Vámi vybraný spoj !!!
DB: We hope that we have been of assistance and look forward to welcome you in our trains.
Deka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1562
Registrován: 11-2004

Odesláno Pondělí, 27. února 2012 - 10:24:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Plešoun 26. února 2012 - 14:58:03:
To jste měl spíš hodit do doskuse vtipy na železnici...
...a ještě měl tu drzost říct mi ty py*o ty semnou nikam nepojedeš. Co to máte za řidiče??? ----