K-report
 

Archiv diskuse Fotografování %26%2343; fotograf... do 25. 07. 2012  

Diskuse K-report » Archiv 2012 » Železnice » Fotografování + fotografové + fotografie » Archiv diskuse Fotografování %26%2343; fotograf... do 25. 07. 2012 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Honzinus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 25
Registrován: 8-2010

Odesláno Čtvrtek, 12. července 2012 - 10:47:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mně šlo hlavně o to, odradit kinderšílence aby stáli pod náspem a cvakali na širočinu. Pokud se vymyslí dobrá kompozice z podhledu, tak s tím já nemám problém. Ale kinderšílenci ji většinou nedělají. Takže diskuze je zase někde uplně jinde.
Dám si na tebe pozor a nic ti neodpustím, jasný?!
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3084
Registrován: 2-2009
Odesláno Čtvrtek, 12. července 2012 - 10:51:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzinus - no tos měl říct hned na začátku a trochu srozumitelněji. Nikoli jako samosoudce trojjediný....
Honzinus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 26
Registrován: 8-2010

Odesláno Čtvrtek, 12. července 2012 - 10:59:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Však ono to tam bylo.
Dám si na tebe pozor a nic ti neodpustím, jasný?!
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1013
Registrován: 9-2006
Odesláno Čtvrtek, 12. července 2012 - 11:21:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzinus: Ale diskuse nikde jinde není, akorát je dobrý zvolit přesnější vyjádření. Co může býti pochopeno jedním nemusí býti chápáno druhým.
Výrazný podhled na nejširší ohnisko u krabičky (často i u zrcadlovky) dopadne téměř vždy nepěkně, jedno jestli vláčky, lidi nebo budovy. Ovšem jsou jedinci, kterým je to zbytečný vysvětlovat, protože se jim to prostě líbí a nedaj jinak a když to viděj tady, notabene od profesionálního fotografa, tak by si moh jeden hubu vymluvit a nic platný to nebude. Domněnka, že tím někoho odradíš od podobných snímků je naivní. Málokterý začátečník (bohužel i někteří z "pokročilých" fotografů) má tolik sebereflexe, aby si dal poradit.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3086
Registrován: 2-2009
Odesláno Čtvrtek, 12. července 2012 - 11:21:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hobzinus - bylo - ale táákhle malinký, Ducháčku. Máš ještě dost smrti ?
Chary
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 372
Registrován: 3-2010
Odesláno Čtvrtek, 12. července 2012 - 12:33:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenomže to by se dalo vzít i trošku jinak. Začínající fotografové zpravidla začínají na nejsnáz dostupných místech, nikoliv na místech nejsnáz fotitelných, což je kámen úrazu. A nejsnáz dostupná jsou nádraží případně cesty podél trati, často pod pešuňkem. Pod. Kdo nezačínal na peroně nebo u závor, ale hned lezl po stromech a skalách pacifiku, ať hodí kamenem.

Taková stanice má i své výhody, například při troše snahy se na tom lze "za levný peníz" naučit ovládat přístroj, což by mohlo být docela zbytečné se trmácet přes půl republiky na strom do horní dolní, abych se naučil nastavit čas a clonu, když to tak přeženu. Bohužel z praxe znám i takové případy, že se někdo vláčí přes půl světa na nějakou akci typu SPP a fotky stojej za prd jen proto, že zkrátka neumí ovládat přístroj a netuší vztahy v expoziční trojčlence a komponování a vliv ohniska jsou pro něj španělskou vesnicí. Ale ze stanice ty fotky nebyly...

Kompozičně to samý. Ono by to totiž mohlo dopadnout i tak, že by si začínající fotograf toto vzal k srdci a řekl si "takže nádraží ne a cesty u trati. Co mi zbývá? Pole!" a pohrne se fotit z padesáti metrů z pole, louky a podobně. Výsledek je nabíledni. Podobných lahůdek, které však dle Honzinova nabádání nejsou ze stanice ani zpodnáspu, a přitom stojí za starou belu, jsem už taky na stole viděl neurekom a pokud se dotyčný autor řídil Honzinovou radou "ne stanice ani zpod náspu", a stejně byl schopen vymyslet takovou šílenost, tak se táži, kde udělali soudruzi chybu?

Ono to totiž s tím začínajícím focením je trošku složitější a generalizovat to na "ne stanice a podhledy od náspu" může být poněkud ošemetné.

Dá se totiž vymyslet "špatná" kompozice ze všech úhlů a fleků, stejně jako se na nich dá vymyslet kompozice "dobrá", i na různě variant, viz ono srovnání. A teď zrovna nechci řešit, jestli je lepší shora či zespod.

Generalizovat, že začínající fotografové vymýšlí apriori špatné kompozice ve stanicích a pod náspy je jen invertované vyzobávání hrozinek. Oni totiž vymýšlí špatné kompozice všude, a až se je naučí vymýšlet dobře, budou vymýšlet dobře i pod náspem a ve stanici. Analogie s učícím procesem prakticky čehokoliv se nabízí sama. Honzinus by to z profese měl znát, ne?
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3090
Registrován: 2-2009
Odesláno Čtvrtek, 12. července 2012 - 13:08:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chary - tak teď Tě poznávám, starý dobrý Chary. Takhle to vidím i já a hned to podepisuju.
On totiž učený z nebe nespadl a jen ty blbý jak kdyby pořád někdo shazoval.
Je určitá část, která o poučení nestojí a se strojem za 30 litrů bude tvořit paskvily. Ale víc je těch, co se, vhodnou formou, poučit dají.
A vo tom to je. Ovšem budu li mít při poučování ramena přes celý záda tak to nepůjde a nepůjde. Protože je poučovatel zastraší, znechutí, traumatizuje.
Chce to lidský přístup.
Pořád se směju boji mejdlaři versus zrcadlovkáři.
Obojím se dá vytvořit pěkná fotka stejně jako sračka. Jen prostě ten kompakt je na tom hůř. Ačkoli nová generace /Sony, Samsung/ s APS C čipem už si se zrcadlockou moc nezadá.
Ale proč hned mejdlaře dehonestovat a řadit je mezi občany druhé kategorie ? Pokud svoje mejdlo bravurně zvládnou a využijí všech jeho možností tak se alespoň něco naučí a zrcadlovka pro ně bude přínosem ,nejen ozdobou na krku.
Honzinus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 28
Registrován: 8-2010

Odesláno Čtvrtek, 12. července 2012 - 14:12:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"ale hned lezl po stromech a skalách pacifiku, ať hodí kamenem"

Hážu.

Nebyly to sice sklály paciku, ale byla to Bílá sklála. A nebo portál tunelu pod ní, na něj jsem lezl již v osmdesátých letech. Později se zrcadlem P30T jsem to zkoušel taky, a následně s ultrazoomem. Jasně, nebylo to uplně ono, ale určitě to bylo lepší než cvakat v Praze na hlaváku. Jasně, mám fotky z nádraží, ale je jich fakt hrstka..

Jinak já ještě uvádím u podhledu široké ohnisko. Ano, ne všicni vědí vztahy mezi veličinama, ale kdo bude chtít, základy si může snadno zjistit. Já tak učinil.
Ale existují jedinci kteří to prostě nepochopí a budou opakovat stále stejné chyby a tvrdit, že je to cajk. Prostě věční začátečníci. To vím já ze své profese poměrně přesně.


A když už nádraží, tak nejlépe venkovské bez elektrifikace a v noci (či na přechodu dne a noci kdy není černá obloha). Takové já vyhledávám naprosto záměrně:
http://www.zelpage.cz/fotogalerie/big/754797.jpg



(Příspěvek byl editován uživatelem Honzinus.)
Dám si na tebe pozor a nic ti neodpustím, jasný?!
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3094
Registrován: 2-2009
Odesláno Čtvrtek, 12. července 2012 - 14:28:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzinus - tak jsem si prohlédl Tvoji produkci na ŽP. Hezké, řemeslně určitě perfektní. ALE, jsou tam i podstatně lepší.
Moje bys tam těžko hledal - neumětel nemá na ŽP co hledat.
ALE podle Tvého vystupování tady bych soudil nejmíň na druhého Topiče, či Ravena a do těch Ti ještě něco málo chybí ... Sorry.
Honzinus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 29
Registrován: 8-2010

Odesláno Čtvrtek, 12. července 2012 - 14:49:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mn2: vynikající, děkuji Ti za upozornění. Ať si mi chybí kolik chce, mě to ale vůbec netíží. Jestli myslíš, že jsi uhodil hřebíček na hlavičku, tak jsi na velkém omylu. Já se mohu akorát válet smíchy.
A kdyby sis ráčil vyšimnout, ani teď už nějak moc nepublikuju. Ono vymyslet něco co ještě nebylo je docela problém. Máš ještě nějaké další srovnání pro mě? Jak známo, na káčku se většinou hodně povídá a teoretizuje, ale kloudné výsledky nikde. Nebo je to jinak?
https://www.k-report.net/diskuse/prohlizec-obrazku/?autor=Mad_nood le2
https://www.k-report.net/diskuse/prohlizec-obrazku/?autor=Mad_nood le


Zametáš práh?





PS: já fotím ještě jiné věci než vláčky.

Tohle Ti posílám, tak si dávej na mě pozor:
zbude z Tebe příteli akorát toto:


Dám si na tebe pozor a nic ti neodpustím, jasný?!
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1015
Registrován: 9-2006
Odesláno Čtvrtek, 12. července 2012 - 15:16:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mad noodle2: Moje bys tam těžko hledal - neumětel nemá na ŽP co hledat.

Nekecej, jednu tam máš.
http://www.zelpage.cz/fotogalerie/ostatni/hist/hist469.html


Ale víc je těch, co se, vhodnou formou, poučit dají.

Když to budu brát podle toho co vidíme dnes a denně v galerii s kolegy, tak ne. Ten poměr je opačný a to hodně výrazně.
Chary
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 373
Registrován: 3-2010
Odesláno Čtvrtek, 12. července 2012 - 15:21:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Topič, jednu tam máš
Jéžiš, a zrovna stanicovka. Asi byl tehdy ještě hodne mladý, takový kindrmafián před třiceti lety.
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1016
Registrován: 9-2006
Odesláno Čtvrtek, 12. července 2012 - 15:27:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzinus: Mad noodle a Mad noodle2 není jeden a tentýž. Vono je to jako v jednom díle pana Tau. S jistou parafrází: "Voni jsou dva, starej a mladej, voni jsou dva".
Honzinus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 30
Registrován: 8-2010

Odesláno Čtvrtek, 12. července 2012 - 15:42:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jéé...sorry..já myslel, že Šílenej trouba je jen jeden ...
Dám si na tebe pozor a nic ti neodpustím, jasný?!
Rybák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 447
Registrován: 5-2008

Odesláno Čtvrtek, 12. července 2012 - 16:09:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano Šílené nudle jsou dvě, ale fotky maj dobré oba dva
https://www.k-report.net/diskuse/prohlizec-obrazku/?autor=Mad_nood le
https://www.k-report.net/diskuse/prohlizec-obrazku/?autor=Mad_nood le2

(Příspěvek byl editován uživatelem rybák.)
Honzinus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 31
Registrován: 8-2010

Odesláno Čtvrtek, 12. července 2012 - 16:23:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jj, líbezné fotečky a líbezné edity. Paráda.
Dám si na tebe pozor a nic ti neodpustím, jasný?!
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1017
Registrován: 9-2006
Odesláno Čtvrtek, 12. července 2012 - 16:57:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzinus: Už to přestává bejt věcný. Ráno jsi tady tesknil po diskusi, tak se raději drž tématu.
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.49.12
Odesláno Čtvrtek, 12. července 2012 - 17:20:07    Odkaz na tento příspěvek  

A toto je rakurs nebo nerakurs?

(pominu, že kompozičně je to dojebané, neb na jedné straně špinavá řeka, na druhý skála, trať v oblouku a podél cesta, po které jsem nestihl doběhnout na vyhlídnutý flek, který by pobral celý vlak + vesnici nad tratí)
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3096
Registrován: 2-2009
Odesláno Čtvrtek, 12. července 2012 - 17:51:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzinusi - svoje fotky needituju vůbec. Né že by byly dokonalý ale prostě to dosud neumím. Pokud má někdo touhu posílám mu to veliké a doma ať si s tím udělá co chce. Ergo o editu nemůže být ani řeči.
A co se týče syna, ten využívá rad Charyho, či jiných zkušených. A kdyby to nebyl můj syn, řekl bych že je na tom o dost líp než Ty. A na rozdíl od Tebe / pokud jsi ještě smolil diáky/ má hodně času se ještě zlepšovat. Stejně jako Ty to má jako vedlejšák - fotí automobilové závody. Jako amatér ale dobře. Na rozdíl od Tebe - profíka.

Tolik na okraj. Jaký jsi profík dostatečně osvětluje těch pár reakcí.
Podle mě jsi samolibý jedinec, nesnášející kritiku ani tu nejmenší. Už začínám i tušit proč už na ŽP moc nepublikuješ. Když mistr oboru dostane 4 body z 10 možných ....
Jinak posílej co chceš. nejsem bázlivej a hodně jedinců to i tady ví.
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.49.12
Odesláno Čtvrtek, 12. července 2012 - 17:54:01    Odkaz na tento příspěvek  

Bohužel z praxe znám i takové případy, že se někdo vláčí přes půl světa na nějakou akci typu SPP a fotky stojej za prd jen proto, že zkrátka neumí ovládat přístroj a netuší vztahy v expoziční trojčlence a komponování a vliv ohniska jsou pro něj španělskou vesnicí. Ale ze stanice ty fotky nebyly...

Buhehe, copak SPP, to ho vyjde na pár tisícovek.
V květnu jsem zažil cca 90 šotoušů na těžce komerční fotoakci (každý den jiné HV, fotohalty apod.), za kterou dal každý desítky tisíc (hotely, víza, doprava, zájezd, komplet služby) - a našla se i řada takových s nahodile cvakajícím mejdlíčkem a absolutní neznalostí místních poměrů. Někteří si dokonce dovolili i část akce propít v jídelňáku :-) a některým dalším zase vycházejí ty charym popisované "fotky" v zahraničních časopisech. Inu, život je složitej a každej si může dopřát co uzná za vhodný.
Na druhou stranu - poslední den přistoupil známý šotič z Weimaru, co tahá otřískanou Praktiku a jeden starej objektiv - a fotí tak, že mu mmj. vyšla i obsáhlá fotopublikace.(http://www.amazon.de/Eisenbahnen-Polen-1990-2004-Zeitreise-Landsc haften/dp/3935909012)
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3098
Registrován: 2-2009
Odesláno Čtvrtek, 12. července 2012 - 18:06:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzinus - sorry zapoměl jsem náboje -
Honzinus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 32
Registrován: 8-2010

Odesláno Čtvrtek, 12. července 2012 - 18:27:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mn2: díky moc za podporu mého ega. Ještě něco k tématu nemáš? Už jsme výrazně OT, ale to je na káčku klasika..rovněž jako žvanění chytráků co mají plnou galerii luxusních fotek.

Dívám se na Tebe z maximální výšky!
Dám si na tebe pozor a nic ti neodpustím, jasný?!
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3099
Registrován: 2-2009
Odesláno Čtvrtek, 12. července 2012 - 18:42:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzinus - ne více nemám. Ještě že já galerii nemám žádnou. Ani mít nebudu.
Jak vypadám z maximální výšky ? Malinkej, co ? To ten nadhled. Mate to.
Chary
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 374
Registrován: 3-2010
Odesláno Čtvrtek, 12. července 2012 - 19:30:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

W. hádám, že ti nahodile cvakající mejdlíčkem tam nebyli v první řadě kvůli fotkám, který by pak prodávali do publikací či jimi oslňovali webové galerie, to nejspíš přenechali těm víc technicky a zřejmě i dovednostmi vybaveným. Rovněž tak ti jídelňák vypíjející. Angláni taky nejezdí na naše baruny proto, aby si je fotili na každý mezi, že? Je mi jasné, že je spousta lidí, kteří jsou šotouši ne kvůli fotkám, spíš pro zážitky

Když už se bavíme o publikacích, rovněž si troufnu pochybovat, že, ve vší úctě k autorovi, některým dalším zase vycházejí ty charym popisované "fotky" v zahraničních časopisech má poukazovat např. na takové snímky. Chary tu popisuje různé fotky, které konkrétně byly míněny?

Co se týče Weimarskýho fotografa s praktikou, věřím, že se shodnem, že kvalita fotografií je docela nezávislá na drahosti a nablýskanosti přístroje, a v případě některých vybraných dokonce závislá je, ovšem nepřímo.
Honzinus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 33
Registrován: 8-2010

Odesláno Čtvrtek, 12. července 2012 - 19:46:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mn2:
ale jo, máš :-)


Je tohle: https://www.k-report.net/ukazobrazek.php?soubor=485040.jpg&nmale=2 &razeni=Vlozeno&poradi=sestupne&stranka=1



tady?: 50°4'21.827"N, 14°30'44.995"E
Dám si na tebe pozor a nic ti neodpustím, jasný?!
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3100
Registrován: 2-2009
Odesláno Čtvrtek, 12. července 2012 - 20:10:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To není galerie, nýbrž neupravený, syrový sken, který sem neskenoval já, skeneru tehdy nemaje. Ani negativ nebyl I.a. A hlavně bylo to prosto jakýchkoliv uměleckých ambicí. Byl to jen pokus ukázat co v Praze jezdilo.
Honzinus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 34
Registrován: 8-2010

Odesláno Čtvrtek, 12. července 2012 - 22:43:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mn2:
v příspvěku 3096 uvádíš důvod proč na žp už tolik nepublikuju. Zřejmě kvůli nízkému hodnocení (4 z 10). Rád bych Tě vyvedl z omylu. Udělal jsem otisk obrazovky z mého účtu kde vidíš seřazené všechny mé fotky i s hodnocením. Bohužel jsem musel otiskem, link bez logování nefunguje. Vidíš tam krásně jak jsem se od začátku vyvíjel. Hodnocení 4 tam několikrát též najdeš, dokonce i nižší, takže si přijdeš na své. Ale můžeš srovnávat kolik je tam hodocení a jak vysoké / nízké jsou.
Popravdě, nemám nouzi o vyšší hodnocení. Takže přístě si nech hloupé spekulace od cesty.
Tady je slíbený otisk:

http://img259.imagevenue.com/img.php?loc=loc360&image=119759591__ 122_360lo.

Osobně hodnocení vůbec neřeším a je mi dost jedno. Raději mám smysluplný komentář než klikání na hvězdičky. Ale když jsi to začal, tak tady to máš.


Rovněž Tě ujištuji že jsem s publikací ještě neskončil.
Ostatní třeba někde jezdí na společné akce, či fotí v Rakousku či na Slovensku v horách, to já vůbec nemám. Navíc nemám tolik času, většinou učím a když skončím, tak popadnu foťák a letím k pražcům či na letiště. Mě ty vláčky zas až tak neberou, mám ještě další okruhy focení a další záliby.


Jinak díky za přihrávku, vznáším se v oblacích.
Dám si na tebe pozor a nic ti neodpustím, jasný?!
Chary
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 375
Registrován: 3-2010
Odesláno Čtvrtek, 12. července 2012 - 23:00:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzine, ten tvůj odkaz nějak nefunguje, zřejmě není uplný. Což zrovna mně osobně nevadí, já si tvý fotky můžou prohlídnout v adminu... Tak mně napadlo, když motivačně vyháníš začínající fotografy z nádraží a zpod náspů, že určitě budeš mít portfolio na žp narvaný originálníma flekama, příklady táhnou. Leč... když se tak podívám na poslední třeba třicítku fotek, Klánovice, Rokytka, železňák, Hoštejn, Třebová, Vrutice, Záměl, Balabenka, ostatně NS na více způsobů z běžně dostupných míst, Tuklaty od patky, Nová Ves z nadjezdu nebo za ním, Nera u Stonehenge, samý docela známý věci, řeklo by se skoro až provary, některý až těžký provary. To není příliš inspirující, že?

Ber to jen jako takový postřeh ;-)

(Příspěvek byl editován uživatelem chary.)
Honzinus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 35
Registrován: 8-2010

Odesláno Čtvrtek, 12. července 2012 - 23:28:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://img106.imagevenue.com/img.php?loc=loc381&image=212305318__ 122_381lo.

Klikněte na odkaz a v prohlížeči přidejte nakonec tečku!

Když deakitvuju URL odkazy, uplně ten link zmrší. Rovněž kopírování přes schránku nefunguje.
Dám si na tebe pozor a nic ti neodpustím, jasný?!
Honzinus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 36
Registrován: 8-2010

Odesláno Čtvrtek, 12. července 2012 - 23:36:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, jsou to provary, to nepopírám. O vymýšlení nového už jsem též psal.

Z míst, které nejsou tak známé bych z poslední doby vybral toto:
http://www.zelpage.cz/fotogalerie/big/350944.jpg
http://www.zelpage.cz/fotogalerie/big/151949.jpg
http://www.zelpage.cz/fotogalerie/big/363312.jpg
http://www.zelpage.cz/fotogalerie/big/163072.jpg
http://www.zelpage.cz/fotogalerie/big/754797.jpg
http://www.railgallery.cz/showphoto.php?photo=6232

Tak snad se letos zadaří lépe. Už něco dokonce mám.

(Příspěvek byl editován uživatelem Honzinus.)
Dám si na tebe pozor a nic ti neodpustím, jasný?!
Chary
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 376
Registrován: 3-2010
Odesláno Čtvrtek, 12. července 2012 - 23:36:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zkus tinyurl.com
mimochodem ta Bulovka je provar ;-)

(Příspěvek byl editován uživatelem chary.)
Honzinus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 37
Registrován: 8-2010

Odesláno Čtvrtek, 12. července 2012 - 23:41:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://tinyurl.com/cuje5qn



Jinak oba fleky u Mítkova jsou už v čudu, pokáceli tam stromy což je špatný....



Co se týká Bulovky, tak na žp jsou asi 2 fotky pokud pamatuju a navíc z dřívější doby.
No mám to tam i z portálu, ale ještě jsem to nezeditoval. Tak snad brzo.

(Příspěvek byl editován uživatelem Honzinus.)
Dám si na tebe pozor a nic ti neodpustím, jasný?!
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3101
Registrován: 2-2009
Odesláno Pátek, 13. července 2012 - 06:47:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzinus - nejsem zase až tak zvědavý člověk. Úplně mi postačuje to, co je bez problémů přístupné.
Ad čas - sice nic neučím ale volný čas, který by šel využít k sezení u trati, je u mne roven takřka nule.
Že považuješ vlákno na Káčku za galerii je Tvůj problém. Vznášení rovněž, možná ses přepil Redbullu.

Víš, Honzinusi, mezi námi je několik rozdílů - pominu li věk, pak už to, že Ty se stavíš do pozice neomylného profíka, tvořícího skvosty, kdežto já jsem své fotky nikdy za dokonalé nepovažoval. Nemám výtvarný talent, na rozdíl od Tebe. Mojí prvotní snahou je vytvořit technicky dobrou fotku lokomotivy - předmětu mého zájmu. Foto malinkého vláčku ve veliké krajině se mi líbí, např. od Bey Želtvayové, ale cenu pro mě nemá. Topičovy páry ve mě budí nadšení, stejně jako fotky Charyho, Ravena, Bazaly, Alexe 74, Šlechtičny a jiných, ale nesnažím se je tvořit. I když se mi líbí, nejsou pro mé potřeby nutné. Jsem kategorie lokomotivní filatelista a pro mne má větší cenu technická fotka třeba té samé lokomotivy ale v různých časových obdobích, míněno v rocích, či desítkách let, v různých nátěrech, u různých majitelů... Stejně jako u spottera, či jak se fotič letištní nazýva, je tím hlavním imatrikulace na řiti letadla, nebo alespoň kdysi byla. Tam jde estetično taky stranou. Bez mučení přiznám, že mi chybí cit pro kompozici, udělal jsem to na těchto stránkách už několikrát a netajím se tím ani teď.

Pro toho, kdo srovnává ,, umělecké foto" se skenem 30 a vice let starého negativu, poškozeného častým používáním, mám jen útrpný úsměv. Fleky jsem nikdy aktivně nevyhledával, fotil jsem tam , kde se dalo.
Jinak nevím co a koho učíš ale musí to být zajímavé - vždyť ty ani neumíš číst - psal jsem že začínám tušit.. víš, co je to za stav ? Kdybys byl totiž jedinec přiměřeného ducha, ega, nikdy bys předchozí formulace nepoužil.
To, co píšeš, svědčí o egu mnohem větším, než dokážeš zvládnout. Navíc si myslím, že o zcela neopodstatněně velikém egu. Jinak bys neměl potřebu neustále si dokazovat, jaký jsi pašák.
Nuže podle mě nejsi pašák ale osoba trpící nějakým komplexem, který si kompenzuješ nafukováním ega.
No a to by bylo asi vše. Jsem rád, že jsem Tě poznal, že jsem Tě pobavil, povznesl, umožnil Ti se vznášet. Měj se .
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3103
Registrován: 2-2009
Odesláno Pátek, 13. července 2012 - 07:41:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzinus - a abych jen nemluvil - toto je cíl mého snažení a fotka jakou do archivu potřebuju. Žádné umělecké pojetí, výtvarně pojetí nula. Jen obraz lokomotivy, s informacemi o tom jak vypadá, která to je, kde a kdy to bylo.

Honzinus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 38
Registrován: 8-2010

Odesláno Pátek, 13. července 2012 - 08:47:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mn2: o tom, že se stavím do role "neomylné profíka", to si fakt nejsem vědom. Ale díky, zvážím to.
Navíc mi přisuzuješ věci které nedělám. To je taky bezva.
Staré fotky mám rád, takže palec nahoru. Vidím na nich místa který poznávám.
Dám si na tebe pozor a nic ti neodpustím, jasný?!
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1020
Registrován: 9-2006
Odesláno Pátek, 13. července 2012 - 09:37:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mad noodle2: No jo, je to tak jak píšeš. Bohužel si tohle uvědomuje málokdo. Když jim pak fotku jako nevhodnou do galerie odmítneš je většinou po rozumné komunikaci.

(Příspěvek byl editován uživatelem topič.)
Unipuls
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3723
Registrován: 5-2003

Odesláno Pátek, 13. července 2012 - 12:35:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MN2: no to je dost, že tahle nesmyslná debata došla svého konce. Od Tebe zazněl alespoň normálně lidsky slušně řečený názor, co jak a proč fotíš. Na týpky jako zde jeden nejmenovaný se vykašli a dělej raději něco užitečného, než diskutovat s povýšenými nadutci, spatřujícími smysl života v zesměšňování druhých.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3105
Registrován: 2-2009
Odesláno Pátek, 13. července 2012 - 12:45:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ahoj Ivo, relaxuji po supertropickém cyklu na JE Mochovce / 36 - 39 ve stínu / a tak si krátím čas psaním. Sošli Ti Maďarky z N.Z. ?

Dobře Honzinusi, hlavně, že jsme si to vysvětlili. Nechovám k Tobě nějakou zášť nebo averzi, jen si zkrátka nesedíme. I to se stává .....
Honzinus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 39
Registrován: 8-2010

Odesláno Pátek, 13. července 2012 - 14:54:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mn2: díky, já si nesedím s více lidmi.
Dám si na tebe pozor a nic ti neodpustím, jasný?!
Malý_fotograf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4233
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 13. července 2012 - 15:10:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mad_noodle2: Ten nápis - tuším "PTS" vedle ČSD na boku šestikoláka má nějaký důvod, nebo je to dílo nějakých pravěkých sprejerů?
Každý je šotouš, ale v jiné věci...
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9169
Registrován: 11-2002
Odesláno Pátek, 13. července 2012 - 15:55:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Malý_fotograf: ono tam je spíše napsáno PT5 - což bych zkusil přeložit jako "pátý postrk" nebo něco takového. V té době jezdily některé mašiny prakticky stále stejné výkony, takže nepřekvapí ani ten nápis barvou. Jinak se zhusta vyshytovaly různé plechové cedulky zavěšené někde z venku (viz ta berta) nebo plastové umístěné za sklo (často čelní, ale třeba postrky v Jablunkově mívaly to číslo v bočním okně strojovny)..
Malý_fotograf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4234
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 13. července 2012 - 16:09:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jena: Jasně, vzpomínám že v Plzni měly některé jezevce na pravém boku za sklem uvedené nějaké číslo zálohy které vozily... Díky za objasnění!
Každý je šotouš, ale v jiné věci...
zdeneknovy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9
Registrován: 7-2012
Odesláno Sobota, 14. července 2012 - 12:09:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den! Nemá někdo prosím fotografie vlaků s náklady vápence kolem Berouna z 60. a 70. let? Děkuji moc.
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9183
Registrován: 11-2002
Odesláno Pátek, 20. července 2012 - 22:11:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Měl bych prosbu - známá se na mě obrátila s radou o pomoc při výběru foťáku (nic velkého, spíše "digikrabičku"), ale páč se v tom zase tak moc nevyznám a v obchodě leckdy spíše ne/poradí, dal byste mi někdo, moc prosím, tip? Z vlastních zkušeností, z doslechu a tak...

Stručně by měl mít: Video Full HD, stabilizátor, dobrou rychlostní uzávěrku, velikost zoomu není podstatná. Hlavně aby fotil ostře i rychlé pohyby, budou se na něj fotit (a točit) hlavně lidi při cvičení (v tělocvičně i venku) a tak. Cena - tak do 7000,-

Předem díky moc za ochotu a dobou radu, určitě se pak dotyčné přiznám, že to není jen z mé hlavy...
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3153
Registrován: 2-2009
Odesláno Pondělí, 23. července 2012 - 14:21:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jena - Tvoje otázka je ošidná a stejně tak odpověď. Při tom množství na trhu... Projeď si stránky internetových prodejců a Hledej v kategorii 4500 a výš.
Všeobecně se jedná o ,,kteativní kompakt", který je vedle programu a systémových nastavení vybaven i poloautometikou - předvolba času, clony, manuál. Obecně - Sony, Casio / rychlostní/Parametry jsou u většiny prodejců uvedeny. Ale existují i jiné weby - Digineff, digimánia, Fotografování, kde najdeš žádané informace.
Mirko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2235
Registrován: 6-2006

Odesláno Úterý, 24. července 2012 - 08:27:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tip na nový foťák


Má videa na YouTube Sázava - motorbike ride PUMPA
Honzinus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 50
Registrován: 8-2010

Odesláno Úterý, 24. července 2012 - 19:17:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mýdlo néééé....
To nebude fotit ostře ani statický fotky.....
Dám si na tebe pozor a nic ti neodpustím, jasný?!
Mirko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2237
Registrován: 6-2006

Odesláno Úterý, 24. července 2012 - 20:21:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To neni mýdlo, ale krásná zrcadlofka přeci, nebo néé?
Má videa na YouTube Sázava - motorbike ride PUMPA
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3157
Registrován: 2-2009
Odesláno Středa, 25. července 2012 - 06:45:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzinus - i mejdlo dělá ostrý fotky, mám jich v archivu mnoho, z různých značek. Pravda, full frame to není...

Ale v autoškole taky neprovozují Rolsy, bylo by to na dvě věci.

Měl bych dotaz - jaký softvér ze zrcadlovky nahradí začátečníkovi neznalost a neumění ? Do dneška jsem na to nepřišel....
perník
Neregistrovaný host
Odeslán z: 147.251.140.181
Odesláno Středa, 25. července 2012 - 08:32:31    Odkaz na tento příspěvek  

Pokud se to cvičení a pohyb bude fotit uvnitř (tělocvična apod.), tak to chce opravdu něco sofistikovanějšího než krabičku za 6-7 litrů. Honzinus mělů totiž zřejmě na mysli mj. i to, že vzhledem ke světelným podmínkám nebude krabička schopna fotit na dostatečně krátký čas. A pokud ano, tak jen při neúměrně vysokém ISO.
Honzinus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 51
Registrován: 8-2010

Odesláno Středa, 25. července 2012 - 09:51:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mn2: tak viděl jsem fotky z mýdla co vypadaly slušně, ale zrcadlovka to nebyla. Rovněž jsem viděl fotky z ultrazoomů a taky vypadaly pěkně, ale to už musíš ovládat editaci abys z toho vytěžil maximum. Zrcadlovka je uplně něco jiného, hlavně má prostě větší snímač. Na to abys měl kvalitní fotku nepotřebuješ fullframe, naprosto stačí APSC.
Co se týká softu, tak neznalost úmění nenahradí žádný software. Chce to ovládat alespoň základní fotografické dovednosti.

perníku: i mýdla mají manuální režim kde si nastavíš rychlost závěrky a clonu, ale já to myslel spíš obecně, prostě kvalita fotky se těžko bude rovnat zrcadlovce a to hlavně právě kvůli velikosti znímače a kvůli ne příliš kvalitní optice. Když zvedneš u mýdla ISO, kvalita půjde hodně rychle dolu. Zrcadlo bude samozřejmě taky šumět, ale nesrovnatelně méně. Já fotím na konzertech klidně na ISO 800 či 1600 a je to koukatelné v pohodě.


Když má někdo 7 000 na foťák, tak by mohl zvážit ještě našetřit 3 navíc, kolem 10 000 se už dá sehnat zrcadlovka se setovým objektivem. A výsledek bude o mnoho lepší než u mýdla či ultrazoomu za sedmičku.
Dám si na tebe pozor a nic ti neodpustím, jasný?!
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3158
Registrován: 2-2009
Odesláno Středa, 25. července 2012 - 19:26:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzinus - jasně, ale když uchopí zrcadlovku začátečník a neuměl nem dopadne to dobře. Už jen proto, že v hledáčku nevidí to, co vidí čip - mám na mysli pod - a pře- expozici, kontrast. Pokud nebude zrcadlo obstarožní, tak v sériovém snímání jí da mnohý kompakt dá na řiť. / té za 10 000/
Jinak taky né každý je nadšen z tahání podstatně větší a znatelně těžší zrcadlovky.
Jena se ptal na kompakt, odpověděl jsem mu na téma komakt.
Perník - no ono to hlavně záleží na výkonu blesku a dovednosti fotisty. Navíc nové kompakty to odjedou na ISO 400 a s filmem bys taky vejš nešel. A to už nemluvím o faktu, že kompakty mívají na dolním konci lepší světelnost než 99% seťáků od zrcadlovky.
Kdo umí dokáže divy i s kompaktem, kdo je chomout, tomu nepomůže ani 24 mega fullframe.
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9192
Registrován: 11-2002
Odesláno Středa, 25. července 2012 - 19:50:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Děkuji pánové za názory i a následná diskuze lecco napověděla. Mad_noodle2 to vystihl nejlépe. I s digikrabičkou se dají udělat fotky lepší, než s kdejakou zrcadlovkou. Většina "zmetků" má totiž původ mezi zemí a foťákem. Samozřejme má "krabička" své hranice, ale v běžném amatérském focení se k nim člověk leckdy ani nepřiblíží. Navíc - tahat s sebou zcadlovku leckdy ani nejde, nebo je to spíše přítěží, která nevyrovná finální výsledek. Takže rady "Když má někdo 7 000 na foťák, tak by mohl zvážit ještě našetřit 3 navíc, kolem 10 000 se už dá sehnat zrcadlovka se setovým objektivem" jsou sice hezké, ale poněkud mimo mísu.
Jsem si vědom, že za 5000-7000 nekoupíme něco na focení fotek v profesionální kvalitě, ale pro běžnou dokumentaci činnosti a různým "pokusům o umění" pro sebe a své blízké to bohatě postačí..
Honzinus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 52
Registrován: 8-2010

Odesláno Středa, 25. července 2012 - 20:53:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"I s digikrabičkou se dají udělat fotky lepší, než s kdejakou zrcadlovkou"

Tak a jsme zase u toho! Mnohokrát omílané téma, mnoho diskuzí a hádek.

Osobně nesouhlasím!


Ale:
1) někteří matalákové dělají se zrcadlovkou a kvalitním objektivem prasácký fotky co vypadají hůř než z mýdla.
2) zase naopak, někteří borci co to fakt umí dokáží z mýdla vytěžit maximum a fotka vypadá lépe než u oněch matláků. Ovšem tací u mýdla nezůstanou dlouho.

Ovšem tvrezní, že mýdlo porazí zrcadlovku je hodně nepřesné.
Porazí ji pouze za určitých podmínek, zjednodušeně řečeno, musí ji v ruce držet totální matlák (znám jich několik, ale nebudu jmenovat).
Dám si na tebe pozor a nic ti neodpustím, jasný?!
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3160
Registrován: 2-2009
Odesláno Středa, 25. července 2012 - 21:03:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzinus - vidím to stejně. I když je pravdou, že dnešní kompakty, pomineme li ty nejlevnější a výrobky pofidérních značek, jsou už úplně jinde než ty z před pár roků. Nakonec Sony NEX 5 je taky kompakt....
Unipuls
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3745
Registrován: 5-2003

Odesláno Středa, 25. července 2012 - 21:11:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

On je tu ještě jeden aspekt, krabička má sice menší snímač, ale díky tomu si může dovolit při daných rozměrech kvalitnější optiku. Jaké bylo mé rozčarování nad světelností a hloubkou ostrosti seťáku Nikonu při relativně malých možnostech zoomu...
O kvalitách ostření ani nemluvě. A přitom na digi zrcadlovce se zoomem manuální ostření nepadá v úvahu a přesvědčit automatiku, aby ostřila s využitím hloubky ostrosti od nekonečna dopředu co to půjde, to je docela kumšt...
Takže o kvalitě fotem z velkého snímače je zbytečné diskutovat, ale o tom, že si velký snímač vyžádá i patřičně velký objektiv pro rozumnou světelnost a zoom, o tom se už vzhledem k účelu použití diskutovat dá. A při focení na "lepší" krabičku s dobrou optikou a s rozumem (ručně ISO a poloautomaticky expozici s prioritou času/clony) při daném účelu to nemusí být žádná velká prohra.
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9193
Registrován: 11-2002
Odesláno Středa, 25. července 2012 - 21:39:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzinus: "Ovšem tvrezní, že mýdlo porazí zrcadlovku je hodně nepřesné. - a já někde napsal, že porazí? Maximálně jsem se vyjádřil ve smyslu, že může mít lepší výsledky, pokud to mýdlo drží v ruce někdo, kdo s ním umí a naopak tu zrcadlovku drží někdo, kdo si myslí, že pořízením tohoto stroje se z něho stal "pan fotograf"... Což není nic neovyklého... Bohužel...

PS: ještě bych nezapoměl zdůranit, že celá debata není o tom, co je lepší (krabička vs zrcadlovka), ale tom, co je lepší v dané kategoii. Mmch. až sám zrcadlovkář, na dovolenou (klasickou, ne "šoto") bych si vzal 100x raději nějakou krabičku, co strčím do kapsy, než "profi foťák", co bych i s příslušenstvím tahal na dvoukoláku....

(Příspěvek byl editován uživatelem jena.)
Honzinus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 53
Registrován: 8-2010

Odesláno Středa, 25. července 2012 - 21:49:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Uniplusi, to že má krabička menší snímač neznamená, že má kvalitnější optiku. Jak tomu mám rozumět?
Dám si na tebe pozor a nic ti neodpustím, jasný?!
Unipuls
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3747
Registrován: 5-2003

Odesláno Středa, 25. července 2012 - 22:00:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro menší snímač se dá na stejných vnějších mechanických rozměrech udělat objektiv s větší světelností v širším rozsahu zoomu.
Důsledek se projevuje u levných a nepříliš velkých seťáků, nízká světelnost, která navíc při zvětšujícím se zoomu ještě dál rychle klesá. Výsledkem je pak malá hloubka ostrosti, tudíž potřeba přiclonit a tudíž prodloužit čas nebo tu hloubku ostrosti obětovat...
Takže pokud opravdu chci využít možnosti snímače, tak buď budu tahat sebou víc hmoty v objektivu, nebo budu fotit na objektiv s pevným ohniskem ale dostatečně světelný. Jenže zoomu se dneska už vzdát nikdo nechce, tak to jsou ty centimetry a deka navíc.
Honzinus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 54
Registrován: 8-2010

Odesláno Středa, 25. července 2012 - 22:32:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Uniplusi, zkoušel jsi někdy fotit krabičkou se světelností obejktivu f/2.8 na 200 mm eq? Chceš mi říct, že to bude kvalitní výsledek? Vem si svoji krabičku a upaluj to zkusit na Ruzyň k plotu. Já tam půjdu se zrcadlovkou a objektivem f/4 a 200mm. A pak to porovnáme jo?
Vždyť mýdlo má ten objektiv 3x menši a snímač rovněž. To se pak projeví na kvalitě.
Dám si na tebe pozor a nic ti neodpustím, jasný?!