K-report
 

Archiv diskuse Transformace DP Praha, a.s. do 17. 10. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Tramvaje a metro » Transformace DP Praha, a.s. » Archiv diskuse Transformace DP Praha, a.s. do 17. 10. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9206
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 04. ledna 2011 - 10:50:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z úřední desky úřadu:
Dopravní podnik hlavního města Prahy porušil zákon o veřejných zakázkách v nadlimitním tendru na dodávku speciálního soustruhu na obnovu jízdního obrysu kol tramvají. Zadání zakázky s předpokládanou cenou 25 milionů korun bylo diskriminační. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) dopravnímu podniku uložil zrušit zadávací řízení. Rozhodnutí je už pravomocné. Dopravní podnik v podmínkách tendru po uchazečích požadoval realizaci minimálně tří obdobných zakázek v posledních třech letech. Tento požadavek ale nemohla splnit žádná z českých společností, protože v posledních třech letech byla v ČR realizována pouze jedna obdobná dodávka.
PF 2011 všem!
(slovně zde a obrázek tady: http://7326l.sweb.cz/)
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3483
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 04. ledna 2011 - 12:43:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z úřední desky úřadu: - Neplete si někdo úřední desku úřadu (kterého tedy konkrétně) s Bleskem?
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9213
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 04. ledna 2011 - 12:57:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nepletu. Úřad je tam zmíněn. Běžte se tam podívat.
PF 2011 všem!
(slovně zde a obrázek tady: http://7326l.sweb.cz/)
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10634
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 23. června 2011 - 09:52:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nová metoda, jak optimalizovat provoz DPP: STÁVKOVAT.
Čili další lež odborářů - že prý stávkami utrpí někdo škody - naoopak, když odboráři nedělají, je to přínos.
Zaslechnuto v rádiu:
Zhruba tři miliony korun vydělal podle svých výpočtů pražský dopravní podnik (DPP) na celodenní stávce, při níž odboráři minulý čtvrtek ochromili městskou dopravu. Podle údajů, které má k dispozici server Aktuálně.cz stávkovalo 3283 pracovníků. Podle ředitele dopravního podniku Martina Dvořáka nejsou však úspory při stávce v konečných důsledcích vítězství. "Považuji to spíš za velké mínus, než za velké plus. My jsme povinni zajistit dopravu," komentoval Dvořák první zveřejněná čísla.
Největší částku dopravní podnik ušetřil na mzdách. "Pokud někdo stávkoval celou osmihodinovou pracovní dobu, přišel asi o 1300 korun," řekl serveru jeden z odborářských předáků Oldřich Schneider. Společnost tak nebude muset stávkujícím vyplatit na mzdách až zhruba 4,3 milionu Kč. Dále firma ušetřila za energii při zastavení metra, a to cca 1,2 milionu korun, za nižší provoz tramvají jeden milion korun a za nižší počet autobusů ve městě dva miliony korun.
Tím, že však před týdnem lidé cestovali po Praze na kolech či chodili pěšky, přišel dopravní podnik asi o 4,8 milionu korun, píše server. Další peníze tratila společnost tím, že revizoři nekontrolovali cestující. V běžných dnech si díky nim přijde podle mluvčí DPP Ilony Vysoudilové asi na 600.000 korun.
Podle serveru čeká dopravní podnik v současné době už pouze na to, kolik zaplatí na náhradní autobusy společnost Ropid, která MHD v Praze organizuje. Poté bude účet za čtvrteční stávku kompletní.
OPĚT jsem oběť, ne viník.
Pankreas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 161
Registrován: 9-2003
Odesláno Sobota, 02. července 2011 - 19:33:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://praha.idnes.cz/prazsti-revizori-byli-nesmlouvavi-hned-prvn i-den-zdrazeni-jizdneho-1ic-/praha-zpravy.aspx?c=A110702_1613612_ praha-zpravy_bor

Hockovi chlapíci opět neomylně nevynechali příležitost, jak vylepšit obraz DPP v očích veřejnosti. Gratulujeme!
Pankreas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 162
Registrován: 9-2003
Odesláno Sobota, 02. července 2011 - 19:38:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mimochodem me zaujala bezelstnost, a jakou pan Hocek v DP kontaktu vysvětloval nevysetrovani stížnosti na své svěřence. S takovou pak jakékoli statistiky na tohle tema, se kterymi DPP rad operuje, postrádají jakoukoli hodnotu.

Taky bych chtěl mít šéfa, který by jakýkoli problém řešil metodou "řekni mi svou verzi, pravdu mas automaticky ty".
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 61774
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 06. července 2011 - 02:47:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A proč do hajzlu není aspoň možný prodávat i nějaký rozdílový jízdenky (=ke staré těch pár Kč doplatit)? Je aspoň někde přehled, kde se dají nepoužitelné jízdenky vrátit? Na dpp je akorát cosi o nějakým Cross Point, ale ani fň o tom, co to má bejt.

Takže si asi starý lístky naložím do lihu a DPP ode mne už neuvidí ani korunu. Jen by to chtělo přidat pár zastávek na železnici, přeci jen je to občas pěšky ještě docela daleko.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2252
Registrován: 3-2007
Odesláno Čtvrtek, 07. července 2011 - 01:28:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martine,klííd..Cross Point obhospodařuje okýnka s jízdenkama v metru,tak by to mělo být (na metru) prakticky všude,dobrou otvíračku (i So,Ne)má mj, Muzeum-vpravo od výlezu z "C" a brát je mají na centrálním dispečinku Na Bojišti.Na Hlaváku prodávaj u severního vlezu do metra směr Muzeum (je-li to CP).Po 1.8. už jak jsem pochopil jen Na Bojišti v počtech 5+.Ale je vidět,jak se jim do slušného zveřejnění moc nechce.
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 61798
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 07. července 2011 - 14:28:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky, když jsem si ono spojení dal vyhledat, našlo to leccos (např. http://cross-point.eu/tiskove-centrum.php), ale v podstatě nic. Skutečně "pěkný" přístup. :-(
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Sirka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 116
Registrován: 9-2007
Odesláno Neděle, 10. července 2011 - 11:39:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin zlivský: Přehled třeba tady. Je ale fakt, že asi ne každý ví, co to Cross Point je. V neděli sice otevřeno není nikde, ale v pd většinou 6-20.
"Kdo Bakcha příliš velebí, pocítí to ráno na lebi. Pročež mudřec napomíná syna: střez se hochu, zlá jest kocovina!"
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 61844
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 13. července 2011 - 12:35:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nemůžu se zbavit dojmu, že ten seznam tam byl doplněn až dodatečně... Jinak bych se tu neptal.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2264
Registrován: 3-2007
Odesláno Čtvrtek, 14. července 2011 - 19:48:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano,byl doplněn dodatečně.
Tuhle větu jsem sem dával včera-někdo to smazal ?
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 61930
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 15. července 2011 - 00:32:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já určitě ne. Spíš se nezadařilo příspěvek řádně odeslat.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10717
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 17. července 2011 - 15:55:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přijde mi neuvěřitelné, že si někdo syslí platné jízdenky, a to tolik, že ani za dobu, co je známo že se bude zdražovat, je neprojede. Je to sice cenina, asi jako poštovní známka, ale stejně.....
Když má orel limit, nemůže se zabývat kvákáním ropuch.
Hnidopich
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1280
Registrován: 6-2004
Odesláno Neděle, 17. července 2011 - 21:35:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KM: Na tom nic není. MHD jezdím příležitostně (zhruba když se jednou za uherák jde na pivo). A protože DPP (ač údajně provozuje evropskou špičku) není schopen zajistit ani zhruba rozumnou dostupnost jízdenek, pár jsem jich po kapsách vždycky měl, když se zrovna naskytla příležitost je někde koupit.

To nemluvím o celkem tichém a překotném zdražení z ledna pro vícepásmové jízdenky, na které jsem přišel po Novém roce při příletu, až když jsem na automatu nenašel "své" jízdné.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2274
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 17. července 2011 - 21:50:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

protože DPP (ač údajně provozuje evropskou špičku) není schopen zajistit ani zhruba rozumnou dostupnost jízdenek,

A SMS jízdenka není dostupná ?
Hnidopich
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1281
Registrován: 6-2004
Odesláno Neděle, 17. července 2011 - 22:14:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A SMS jízdenka není dostupná ?

Ne, není. Ta poslední věta mohla napovědět.

(Nehledě na lidi, kteří používají služební telefony.)

Ale i kdyby byla, tak bych do toho nešel. Podobně jako jsem s nástupem OpenKrad přestal sponzorovat ročním předplatným (což byla spíše lenost, než že by se to cenově vyplácelo). Levárny nepodporuji do míry, do jaké jsem schopen to ovlivnit - tj. miliardy nezachráním, ale pak už k tomu těch pár stovek nepřidám.

Je mi líto, ale tunýlek SMS jízdenka opravdu není odpovědí na neschopnost za posledních 20 let civilizovat dostupnost jízdních dokladů.
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 62005
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 17. července 2011 - 23:27:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov:
Cena za dostupnost SMS jízdenky je ale poměrně velká (=lépe rozdíl projíst, propít atp.).


Káem:
Nic nesyslím, pouze mám v záloze nějakých 5 - 10 lístků v dokladech (i budějckých).
Pro případy, kdy není čas jízdenku řešit, ale i pro případy, kdy by nebylo kde jízdenku koupit (a SMS má zbytečně dlouhou platnost - taky si nekupuju sud piva, ale jen malý štěně :-)).

A protože pražské MHD využívám z více důvodů stále méně a méně (párkrát do roka), nějak se mi nepodařilo lístků včas zbavit.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10719
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 18. července 2011 - 11:54:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hnidopich: No tak pokud takto bojuješ proti tunelum a levostem, tak se nediv, že čas od času jseš bit.
MZ: Ale tak pokud jich je pár, tak bych si je schoval do sbírky, jako správnej šotouš. Za pár let budou mít cenu.
Když má orel limit, nemůže se zabývat kvákáním ropuch.
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 62017
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 18. července 2011 - 16:23:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zejtra se uvidí, jak s nima naložím. Kdybych měl klasický, tak snad. Ale automatový si schovávat nebudu. (A i kdyby, tak snad stačí projetý, ne?)
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2278
Registrován: 3-2007
Odesláno Pondělí, 18. července 2011 - 16:58:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hnidopich: Nojo,vícepásmová..já si toho všiml,ale už jsem nechtěl editovat.Jinak váš vysoce morální postoj v nezakupování předplatného-váš boj. Holt jezdíte služebním/firemním autem. Já služebák nemám a platit desítky tisíc za benzín navíc a řešit otlučené blatníky někým jiným,protože budu "bojovat proti opencard" nehodlám a jestli je to fakt důvod,tak jste tedy zvláštní pán.. Prostě mi nezbylo než se přizpůsobit a volím řešení pro sebe nejvíc vyhovující-tedy předplatné a jezdění VHD. Tyjátr se zácpami a parkováním nesnáším a proto ve špičce nerad jezdím i autobusy.
Nevím,jak který měsíc vydělávám/prodělávám s předplatným vůči jednotlivým jízdenkám,ale jsem prost starostí s nakupováním,označováním a teď koukám i vyměňováním jízdenek. Já se snažím čas věnovaný takovýmto hloupostem radši využít lépe.
Ale proti gustu žádný dišputát.
Hnidopich
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1282
Registrován: 6-2004
Odesláno Pondělí, 18. července 2011 - 20:15:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KM: Nikoliv, SMS nešlo a lítačka se mi stejně nevyplácela, akorát to bylo pohodlné. Ale na poslední optimalizaci tarifu už bit nejsem, před odsunem ke Germánovi jsem projezdil zbytek zásob. No a bydlení jsem si teď pronajal v docházkové vzdálenosti (ca 2km), takže problémy s dojížděním jsou řešeny prevencí.

Mladějov: A no to jste přišel jak? Auto jsem si vždy koupil a jeho provoz živil sám (naopak, zájemcům zaměstnavatel proplácel OpenKrad na čtyři vnitřní pásma P,0,B). Finančně mě auto vyšlo lépe (ano, nemusel jsem do kanceláře více než 2-3x týdně) a hlavně bylo mnohem (více než 2x) rychlejší, což zase ocení rodina.

Blatníky. dveře... neřeším. Je to jenom auto. Když je trochu "obouchané", alespoň je méně zajímavé pro zloděje a nemusím dumat, jak se dostanu domů, když by se někomu moc líbilo.

Když už jsem do kanclu jel, tak v dobu, kdy zácpy nebyly problém.

Ale máte pravdu, prostě každému vyhovuje něco jiného.

A aby bylo jasno, jako správný Don Quijote nehledím při svým bojích až tak na výdaje a pohodlí. Když někdo chce moc a naštve mě, tak nedostane nic, i když náhradní řešení stojí mnohem více času a korunek. Ale chápu, že přesvědčení a zásady se na rozdíl od kalkulu a utilitarismu v Kotlince moc nenosí. Taky jeden z důvodu, proč jsem si sbalil fidlátka (alespoň než se to trochu civilizuje). Prostě už mě to nebavilo.
Drak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1051
Registrován: 10-2002
Odesláno Pátek, 19. srpna 2011 - 13:22:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včera jsem na MSA při čekání na vlak pozoroval dva revizory, kteří se poflakovali na peróně a vyvíjeli aktivitu pouze pokud se objevila kořist vykazující znaky zahraničního turisty. Z vlaku se jich vyvalila celá banda, rozhlíželi se bezradně po perónu a koukali do map. Revizoři statečně přikvačili a místo aby nabídli radu, vytáhli placky a začali je nekomprosmisně probírat. A jeden málem slavil úspěch, protože turista měl starý lístek. Akorát revizor mu nebyl schopen vysvětlit v čem je problém, tak ho pustil. Jen by mě zajímalo jestli alespoň taxikáři na své pověsti zapracovali.
Hnidopich
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1283
Registrován: 6-2004
Odesláno Sobota, 20. srpna 2011 - 01:34:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem se vypravil na návštěvu širých stepí rodného Čechistánu a nestačil jsem se divit. Na optimalizaci cen základního jízdného v Praze jsem byl připraven díky příslušné medializaci a debatě. Ale nějak mi uniklo, že ve snaze zlepšit nabídku a snížit počet aut ve městě, stojí P+R přesně 2x tolik, co stál ještě před dvěma měsíci a ty tam jsou veškeré nabídky návazných jízdenek. Nicméně určitě (ač pochybně provedené) plus je zjednodušení tarifního bordelu odpadnutím možností a nová "zkrácená" jízdenka za 24 podobně jako její předchůdkyně za 26 (ehm, nebo jak se to PR že, ale tohle je minutová změna ceny +130% ve všední den a +177% o víkendu, pokud mě paměť nešálí) nemá tisíc pravidel a výjimek.

Mj. jsem se potkal potkal s kolegou, který se v Praze krátce dovolenkuje a navzdory špičkové úrovni místní VHD, o které jsme pravidelně spravováni, se podivoval, že v roce 2011 potřeboval shánět tunu kovu k opatření jízdních dokladů (jízdenky na den pro členy rodiny) a ani nikdo z personálu na Dejvické nějak patřící k VHD mu nedokázal v dané situaci pomoci (i kdyby chtěl a mohl), protože se s ním nikdo nebyl schopen domluvit ani Německy, ani Anglicky.

Aneb zapomeňte na distribuci. Důležitá je patřičná revize (a turnikety).
McBain
Administrátor

Číslo příspěvku: 19671
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 20. srpna 2011 - 20:34:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

protože se s ním nikdo nebyl schopen domluvit ani Německy, ani Anglicky.

Tak hlavně, jestli to uměli aspoň česky (s malým "č")...
Výpravní budova 16/H

Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
5735
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 653
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 25. srpna 2011 - 20:36:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hnidopich: Důležitá je patřičná revize (a turnikety).

, turnikety už jsou minulostí, budoucností se stanou mýtné brány
(viz zde: http://wiener.blog.idnes.cz/c/206884/Mytne-brany-revoluce-v-prazs ke-MHD.html )
Pavel Večeřa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.114.196.168
Odesláno Pondělí, 29. srpna 2011 - 15:45:38    Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den. V Praze jsem bydlel naposledy v dubnu 2011 a to jsem mohl jezdit na kombinaci studentský průkaz + slevněná měsíční jízdenka. (Měl jsem i modrou žákovskou kartičku, ale ta mi propadla, tak jsem začal jezdit na ten studentský průkaz.)

Bude možné jezdit na tuto kombinaci i v září a brzkých měsících, nebo budu muset přejít na Otvírací Kartu? Nějaká známá od matky strašila, že se klasické měsíční jízdenky přestanou prodávat.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.220.193.115
Odesláno Úterý, 13. září 2011 - 22:41:14    Odkaz na tento příspěvek  

Hezký .. odkaz
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11146
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 14. září 2011 - 14:45:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zaslechnuto v rádiu:
Pražský dopravní podnik dostává v posledních letech každý rok vyšší dotace od města, vykazuje ale nižší výkony. Vyplývá to z analýzy hospodaření dopravního podniku, kterou si nechali zpracovat opoziční zastupitelé za TOP 09. Analýza ukazuje také to, že i přes zvýšení jízdného v roce 2008, se podniku nezvýšily tržby z jízdného. Dopravní podnik výdaje obhajuje, některé výstupy analýzy zpochybňuje.
Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP) dostal letos od města ve schváleném rozpočtu na provozní náklady 10,86 miliardy korun. V letech 2007 a 2008 tato dotace činila 7,7 respektive 7,3 miliardy korun. "V roce 2009 a 2010 přitom prudce klesly výkony, a to více než v době povodní v roce 2002," řekl dnes novinářům zastupitel Tomáš Hudeček (TOP 09). Zastupitel dodal, že podle neoficiálních informací DPP na příští rok požaduje asi 13 miliard korun, vedení města mu takovou částku odmítá dát.
Podle mluvčí DPP Ilony Vysoudilové ale v minulých letech klesala investiční dotace od města. Celkový objem peněz, které z městské kasy proudily do DPP, tak podle Vysoudilové klesl z 15,2 miliardy korun v roce 2007 na 12,7 miliardy korun v loňském roce. DPP ale čerpá na investice každoročně stamiliony korun také z evropských fondů. Vysoudilová popírá, že by v posledních letech klesl objem služeb, které DPP poskytuje. Podle ní navíc DPP poskytuje služby levněji a s menším počtem zaměstnanců.
Podle analýzy také podnik přes razantní zvýšení jízdného v roce 2008 nevydělává výrazně více na prodeji jízdného. V roce 2008 sice tržby stouply zhruba o miliardu korun na 4,88 miliardy korun, v dalších letech ale klesly na 4,22, respektive 4,27 miliardy korun. "... což rozhodně nelze interpretovat jinak než, že 'za ty peníze ta služba není zas až tak výhodná a lidi přestali jezdit'," uvádí se v analýze.
Podle Hudečka se tak podobný trend dá očekávat i po zdražení, které vedení města prosadilo k letošnímu začátku července.
Už v úterý TOP 09 zveřejnila informace o tom, že dopravní podnik utratil za dva roky přes 160 milionů korun za poradenské a konzultační služby. Pro podnik by tak podle obvyklých tržních cen muselo pracovat každý pracovní den přes 21 konzultantů na plný úvazek. Vysoké byly náklady především v roce 2009, kdy dosáhly částky 102,9 milionu korun.
Podle Vysoudilové byly služby zaměřené především na snižování nákladů a získávání peněz z EU. Díky tomu bylo podle mluvčí mimo jiné zrušeno 768 pracovních míst a byly získány stovky milionů korun z programu Praha Konkurenceschopnost.
Analýza porovnávala také náklady na opravy a údržbu v posledních letech. Přestože podnik tyto činnosti vyvedl mimo firmu s cílem snížit náklady a zefektivnit provoz, výdaje na tyto účely se podle analýzy každoročně navyšovaly. Celkové náklady na externí opravy v roce 2008 činily 915,5 milionu korun, loni dosáhly částky 1,686 miliardy korun. Vyvedení činností mimo podnik tedy nebylo výhodné. Podle analýzy by si outsourcingy v dopravním podniku zasloužily forenzní audit. Podle Vysoudilové je ale nutné efektivitu tohoto opatření posuzovat během trvání celého projektu.
Analýza upozorňuje rovněž na to, že od roku 2008 prý neodůvodnitelně vzrostly náklady na odměny členům statutárních orgánů. Do roku 2008 postupně klesaly na částku 1,59 milionu korun ročně. Poté se ale začaly zvyšovat až na loňských 2,74 milionu korun. DPP to odmítá, odměny jsou prý od roku 2001 stejné.
Analýza vycházela z dat zveřejněných ve výročních zprávách Dopravního podniku hlavního města Prahy. TOP 09 ji chce nyní předložit dozorčí radě podniku, v které má město své zástupce.
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 675
Registrován: 6-2004

Odesláno Středa, 14. září 2011 - 15:41:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Něco shnilého ve státě pražském. Za 4 roky dotaci vyšroubovat o 6 miliard to je hezký.

Nevím jestli to přijde jenom mě, ale proč TOPka vytáhla problémy s bídou za cca miliardu a zbytek neřeší? Že by nakonec šlo o to získat svoje místečko a pak to hezky utichne
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3802
Registrován: 2-2006

Odesláno Středa, 14. září 2011 - 16:52:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Znáš tu o hruškách a jabkách ?
Analýza TOPky klasicky směšuje provozní a investiční dotace a vyvozuje z toho nárůst objemu financí.
Takže provozní dotace má/měla vytrvale klesající tendenci, zatímco investiční díky MĚSTEM vybraným hračkám typu 14T, 15T a NB1x stoupá. Navíc se dokupovaly další M1...
Celkový objem dotací tak v minulosti klesal, v posledních letech se držel víceméně na stejné sumě a ani příští rok nebude vyjímkou.
Já za alarmující považuju spíš ten prudký nárůst nákladů na outsourcovaný činnosti, kde teda proklamovaným cílem vedení byl vždy opak, nicméně člověka znalého problému to ani v nejmenším nepřekvapí.
Posuzování výhodnosti projektu v delším časovém horizontu je oblíbenou formulkou vedení, přitom je jasný fakt, že výhodnost projektu nutně MUSÍ být největší v prvním roce, protože outsourcer má smluvně zajištěno navýšení financí v letech následujících po tom "odrazovém"...
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Středa, 14. září 2011 - 19:14:10    Odkaz na tento příspěvek  

Mediální vlna se vzdouvá ke smrtícímu tsunami .. aneb DP horší než povodně
odkaz - ještě větší pitomci, než byste čekali.
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.0.203.121
Odesláno Středa, 14. září 2011 - 20:12:38    Odkaz na tento příspěvek  

Dnes také v pražském deníku Metro byl rozhovor s ředitelem DP Dvořákem: http://www.metro.cz/rozhovory/5060-martin-dvorak-jizdne-by-melo-z drazit Podle něj by mělo být jízdné v pražské MHD ještě dražší.
(Když s tím srovnáme, kolik lidí v Praze jezdí MHD legálně či ilegálně zadarmo...)
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2455
Registrován: 5-2003

Odesláno Čtvrtek, 15. září 2011 - 14:50:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Praha dala zavedení turniketů v metru k ledu
Genetičtí inženýři lámou její kód, po Praze se o nich šíří,že jezdí tramvají, strkají hlavy pod vodovod a pak i oni nakonec podléhají. (Pavel Dobeš - Něco o lásce)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.220.193.115
Odesláno Pátek, 16. září 2011 - 22:41:41    Odkaz na tento příspěvek  

Uff.. sem si oddech
Hnidopich
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1285
Registrován: 6-2004
Odesláno Sobota, 17. září 2011 - 14:29:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Teď se jenom vtírá otázka. Je to v Praze neočekávané vítězství zdraveného rozumu? Nebo ticho před bouří, aby udeřila ještě větší pitomost (nebo stejná s větší razancí)?
Drak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1057
Registrován: 10-2002
Odesláno Sobota, 17. září 2011 - 21:15:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Spíš soudruhy na magoši sere že si to upekla Príma a nechce se dělit protože medvěd je už rozporcován a to se teprve hledá les. Za čas určitě příjde Ropid se změnou odbavovacího systému a z jejich hlav to určitě nebude.
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 690
Registrován: 6-2004

Odesláno Sobota, 17. září 2011 - 21:39:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asi takhle Myslím, že magistrát má ted vystaráno.
1) Blanka do roku 2014 + pak se bude pokračovat.
2) Škoda 15T. Do roku 2017 vystaráno + pak začnou dožívat R.P
3) SORky + po konci dodávek budou možná první zralé na obnovu taky.
4) Stavba A + když se konečně někomu rozsvítí tak bude D.

Pořád vám přijde málo věcí na porcování medvěda? :-)
Drak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1058
Registrován: 10-2002
Odesláno Neděle, 18. září 2011 - 14:23:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čím víc medvěda tím líp. Navíc by asi některé struktury na kus medvěda 1) - 4) nedosáhly tak je zachvátil zmatek a nejistota.
Drak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1059
Registrován: 10-2002
Odesláno Úterý, 20. září 2011 - 15:07:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z dnešních Hospodářských novin:
HN: Pavel Procházka z Ropidu, společnosti která v Praze organizuje hromadnou dopravu, by radši zvýšil počet revizorů.
Martin Dvořák: Nejsem si jistý, zda by se Ropid měl vyjadřovat k pořizování turniketů. S Pavlem Procházkou chci mluvit. Nevěřím tomu, že řekl tu nejhloupější větu – že turnikety nahradí dvojnásobek revizorů. To nemohl myslet vážně.

Takže on by se Ropid neměl vyjadřovat k tak radikální změně odbavovacího systému. Za chvíli příjdou vodaři s něčím jiným, pak standabus .... No potěš, ale je to o tom že gating gatingu vzít nedáme.
A že by Prohazka nepronášel hloupé věty?
On celý rozhovor vůbec stojí za to.
Drak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1060
Registrován: 10-2002
Odesláno Úterý, 20. září 2011 - 15:56:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V této souvislosti by mě zajímalo z jakého titulu DP provádí v PID přepravní kontrolu. To vyhrál nějaký výběrový řízení nebo je to historicky ložený. Stejně tak servis automatů na jízdenky.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2800
Registrován: 2-2004
Odesláno Úterý, 20. září 2011 - 17:51:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drak: Pokud Dvořák řekl, to co řekl, znamená to, že se cítí nadřazen Ropidu...a to je na jeho okamžité odvolání, protože nepochopil, jak to v Praze je. Respektive to ukazuje, jak to v Praze je opravdu a že na DP je stále mocenské centrum, co se vzteká, že je někdo proti turniketům. Nejenže by se měl Ropid k turniketům vyjadřovat, věta by měla být opačná, vyjadřovat by se k nim neměl Dvořák, protože turnikety mění odbavovací systém a DP je jen jedním z dopravců. Organizátor PID je Ropid.

Drak: Jako největší dopravce má DP smlouvu na takové věci. Infosystém, zastávky, distribuce jízdenek, kontrola...to je zase logické.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5616
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 20. září 2011 - 18:08:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: Souhlasím. Vliv DPP na organizování věcí související s organizaováním dopravy by měl dále klesat ideálně do podoby, kdy bude pouze dopravcem podobně jako ostatní dopravci v PIDu.

To, že DPP je obrovskou dírou do rozpočtu Prahy, už tvrdím dlouho. Za to, co si od Prahy vezme jsou jeho služby dost špatné. DPP je jasně nejdražším dopravcem v republice, přesto v jeho flotile stále potkáváme autobusy vyrobené ještě za Československa, ty nové stojí za starou bačkoru. A dalo by se pokračovat. DPP potřebuje dostat nějakou facku, jenže to je dost problematické, protože je ve vlastnictví hlavního města a politici toho taky řádně využívají. Je na čase, aby magistrát DPP trochu propláchnul. Pro začátek by stačilo, kdyby přišel o nějakou zajímavou porci výkonů, které by transparentním výběrovém řízení dostal jiný, kvalitnější a levnější dopravce. Nepochybuju o tom, že by se nějaký našel.
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
Akribius
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1077
Registrován: 4-2003
Odesláno Úterý, 20. září 2011 - 18:34:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

DPP by měl být jenom dopravcem. Já v Oslu pracuju v největší dopravní firmě, ale zastávky, distribuci jízdenek, info centra a já nevím co ještě si dělá místní Ropid.
Jinak najít levnějšího dopravce proč ne, ale ne na úkor kvality a platu personálu. Ať se do podmínek dá minimální plat pro řidiče a depáky jako tady (což je v českém kapitalismu dost neprosaditelné). Když jsem měl v zácviku dva východňáry (Slovák a Čech), tak jsem neměl pocit, že lepší firma je ta, která je levnější tím, že část mzdy dává na ruku a část přes pásku a přesčasy a soboty a neděle neproplácí. Mimochodem ta jedna firma je velmi dobře zavedená, to prostě nepochopím.
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3955
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 20. září 2011 - 19:57:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

protože turnikety mění odbavovací systém a DP je jen jedním z dopravců - nojo ale poliček za jízdné zdarma pro mládež dostal dpp a nikoliv ropid (ČOI zahájilo správní řízení vůči dpp)
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.220.193.115
Odesláno Středa, 21. září 2011 - 00:19:03    Odkaz na tento příspěvek  

ČOI, NKÚ a ÚHOS jsou tady vůbec instituce pro srandu. Dělaj že nevěděj, která bije, a querulujou s drobnostma, místo aby chytali postatný. Ale voni za to nemůžou, maj taková interní zadání ;-)
Drak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1061
Registrován: 10-2002
Odesláno Středa, 21. září 2011 - 20:09:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: Jako největší dopravce má DP smlouvu na takové věci. Infosystém, zastávky, distribuce jízdenek, kontrola...to je zase logické.
V situaci, kdy se DP zbavuje činností, které mu jako dopravci přísluší mi to až tak logický nepříjde.
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1708
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 21. září 2011 - 20:33:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

však je taky spousta těch činností pro DP outsourcována, jen ta kontrola zatím ne
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2806
Registrován: 2-2004
Odesláno Středa, 21. září 2011 - 21:50:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drak: U přepravní kontroly je jaksi obava, že kdyby ji ve prospěch města dělal někdo najatý, bude problém s vymahatelností. Který je i tak... Takhle jí dělají pracovníci dopravce 100% v majetku města. Umím si představit, co by vzniklo za cirkus, kdyby "vymáhal" soukromník... Cirkusy u jiných činností vypukly též, ale ty veřejné publikum netankujou...
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.220.193.115
Odesláno Středa, 21. září 2011 - 22:03:28    Odkaz na tento příspěvek  

No a proč? Exekutoři jsou taky soukromí, a jak jim to vymáhání pěkně jde.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5641
Registrován: 10-2004
Odesláno Středa, 21. září 2011 - 22:10:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kontrolory by klidně mohl zaměstnávat koordinátor, stejně jako další služby (propagace, lístky, jízdní řády...). DPP by měl zajišťovat pouze dopravu, případně údržbu dopravní cesty pro své drážní dopravní prostředky.
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1709
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 21. září 2011 - 22:31:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Není politická vůle posilovat pravomoce koordinátora.
Drak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1063
Registrován: 10-2002
Odesláno Čtvrtek, 22. září 2011 - 15:44:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prohlášení Dopravního podniku hl. m. Prahy k probíhajícímu šetření ČOI

V Praze, 22. září 2011 – Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) reaguje na některé články v médiích, které byly publikovány v uplynulém týdnu a týkají se údajného klamání cestujících, které je předmětem šetření České obchodní inspekce (ČOI).

DPP považuje některé tvrzení uvedené v tisku za zavádějící, a proto uvádí následující skutečnosti:

DPP není tvůrcem tarifu v pražské PID ani určovatelem typů potřebných dokladů pro jednotlivé cestující v pražské PID. Tuto funkci zastává společnost Ropid. Tedy tvrzení o tom, že DPP „nutí cestující k používání určitého typu dokladů“ je nepřesné a zavádějící.
Rozhodnutí o změně tarifu pro cestující ve věku od 10 do 15 let DPP nijak neinicioval, pouze přijal rozhodnutí.
Na základě rozhodnutí společnosti Ropid připravil DPP propagační materiály, která upozorňovaly cestující na změnu tarifů pro cestující ve věku od 10 do 15 let. Přípravu materiálů DPP konzultoval se společností Ropid a v materiálech bylo jednoznačně uvedeno, že DPP poskytuje službu vůči této cílové skupině pouze při splnění určitých podmínek, mezi které mimo jiné patří počáteční investice do pořízení cestovního dokladu. DPP se proto domnívá, že neporušil zákon o ochraně spotřebitelů a nesouhlasí se závěry ČOI a podal námitky proti kontrolnímu protokolu.


Jen kdyby si DP vzal poučení že se nemá montovat do věcí které mu nepřísluší protože pak je s tím automaticky spojován.
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3958
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 22. září 2011 - 18:06:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslím, že tady prská ČOI pomýleně - zřejmě něco nepochopili. A evidentně ani neví proti komu vést řízení.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2809
Registrován: 2-2004
Odesláno Čtvrtek, 22. září 2011 - 19:14:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Tak :-).
Drak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1065
Registrován: 10-2002
Odesláno Pátek, 07. října 2011 - 09:14:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sice je to mimo téma
drak: Jen by mě zajímalo jestli alespoň taxikáři na své pověsti zapracovali.
Nezapracovali http://www.novinky.cz/domaci/246738-prazsti-taxikari-patri-mezi-n ejhorsi-v-evrope.html
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11347
Registrován: 8-2005

Odesláno Pátek, 07. října 2011 - 09:39:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

taxikáři ani nechtějí na své pověsti pracovat, to je základní věc. Ne na pověsti, ale na nich samých musí někdo zapracovat.
Jinak jiný skandál - DPP přiznal v pražském vydání MfD ústy své mluvčí, že není schopen dát na vlastní web oznámení o výluce/nehodě/problému dřív než za několik hodin. To je pro mě neuvěřitelný.
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3831
Registrován: 2-2006

Odesláno Pátek, 07. října 2011 - 22:34:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jeden článeček na velmi aktuální téma...
Škoda Plzeň se přestěhovala do Tichomoří
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
strix
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.24.159.2
Odesláno Pondělí, 17. října 2011 - 10:31:14    Odkaz na tento příspěvek  

http://zpravy.idnes.cz/prazsti-revizori-podvadeli-psali-pokuty-na vic-tvrdi-byvaly-straznik-1ep-/krimi.aspx?c=A111016_201149_praha- zpravy_abr
Hnidopich
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1288
Registrován: 6-2004
Odesláno Pondělí, 17. října 2011 - 22:09:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kolega něco takového hlásil před pár lety ze zkušenosti svého kamaráda. Že jel na černo a pak mu přišla upomínka na další pokutu na datum, kdy byl zcela mimo ČR.