K-report
 

Archiv diskuse Parní lokomotivy do 05. 08. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Parní lokomotivy » Archiv diskuse Parní lokomotivy do 05. 08. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2111
Registrován: 2-2009
Odesláno Pondělí, 01. srpna 2011 - 19:05:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ŽMZ - vžyť to říkám, buď to je jeden z přitroublých provokatérů nebo duševní malorolník.
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 639
Registrován: 3-2010
Odesláno Pondělí, 01. srpna 2011 - 19:46:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

vžyť to říkám, buď to je jeden z přitroublých provokatérů nebo duševní malorolník.
Anebo oboje!!
Bohumír Golda
Neregistrovaný host
Odeslán z: 79.98.77.250
Odesláno Pondělí, 01. srpna 2011 - 20:25:10    Odkaz na tento příspěvek  

Pro pana Matyse:
Zhovadilost není sprosté slovo, pouze patřičný název pro relevantní činnost či tvrzení. A jinak, že parních lokomotiv je dost? Není a nebude!!!! Když již jsme u těch otázek oprav, tak opravu většinou zajišťuje provozovatel. A mimochodem, nemyslíte si, že finance ČD a muzea mají v principu jeden mateřský zdroj a tím je stát? Takže ono je vlastně jedno, jestli oprava jest hrazena z levé nebo pravé kapsy. Toť má odpověď na Váš scestný blábol (to také není sprosté slovo)
Bohumír Golda
Neregistrovaný host
Odeslán z: 79.98.77.250
Odesláno Pondělí, 01. srpna 2011 - 20:31:01    Odkaz na tento příspěvek  

Pro pana Matyse:
Každý subjekt mimo ČD a.s. platí samozřejmě za veškerá odborná školení a samozřejmě i za deponii vozidel a to buď formou úhrad faktur, nebo jejich vzájemným zápočtem za výpujčku těchto vozidel, případně další služby.
Matys
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 31
Registrován: 11-2007
Odesláno Pondělí, 01. srpna 2011 - 23:09:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Okolnosti mě nutí reagovat na to, že se nějaký blb zaregistruje pod uživatelským jménem velmi podobným mému. Ještě horší je to, že zde pod tímto jménem píše takové stupidity. Jsem znechucen a kategoricky se od nich distancuji. Není Matys jako Antonín Matys.
22Michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.13.123.3
Odesláno Pondělí, 01. srpna 2011 - 23:56:24    Odkaz na tento příspěvek  

Ach jo, opět se tu našel někdo, kdo tu opravdu "chyběl".
Tak třeba pro zmírnění napětí- i tendry jsou nádherné, nejen lokomotivy (snad se vám bude moje pseudohistorická úprava snímku líbit):
Colonel32
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 167
Registrován: 10-2007
Odesláno Úterý, 02. srpna 2011 - 01:56:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mimochodem, když už se tu začalo řešit zprovozňování Kladna (byl to můj nápad nebo ne? Pamatuju si že jsem chtěl provozní Buštěhradku a Hrabouna a repliku Nohaté), jak je to vlastně s uváděním lokomotiv do stavu aby odpovídal současným normám? Vím že u aut je to dáno tím, zda jsem na státní komunikaci nebo na soukromé, takže např. po svém lese nebo po závodním okruhu si mohu jezdit v podstatě s čímkoli. Ale jak je to u lokomotiv? Mohla by mi jezdit lokomotiva vybavená jen sací brzdou po prostorách depa? Po Cerhenickém okruhu? Případně po trati která není v majetku SŽDC - např. nějaká lokálka?
Bohumír Golda
Neregistrovaný host
Odeslán z: 79.98.77.250
Odesláno Úterý, 02. srpna 2011 - 04:30:44    Odkaz na tento příspěvek  

Pro pana Colonela 32:
Rozhodující je tzv. shodnost typu, tj. pokud taková lokomotiva byla v provozu dříve u ČSD neměl by být problém. Za příklad stačí vyjmenovat třeba 310.006 (vzduchová brzda pouze pro vlak, lokomotiva brzděna sací přímočinnou brzdou), 313.901 Marcelka (lokomotiva brzděna parní přímočinnou brzdou) a Komárek (sací brzda). Jinak vše závisí na povolení Drážního úřadu.
Polabský
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 109
Registrován: 10-2010
Odesláno Úterý, 02. srpna 2011 - 08:46:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Colonel32:
Mám pocit, že tyto případy se řeší na kolejích i na silnici obdobně.
Výsledný zákonný parametr (př. účinnost brzd ) musí být dodržen, neposuzuje se způsob dosažení za předpokladu spolehlivosti systému.
Přeloženo do lidštiny: Staré auto s brzdami pouze vzadu Tatra 11, Aero, musí zastavit na x metrech, byť má lankové brzdy jen vzadu.
U drážního vozidla by samozřejmě rozhodoval názor DU a následné podmínky pro provoz.
Turista_762
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 140
Registrován: 4-2011
Odesláno Úterý, 02. srpna 2011 - 20:54:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Antonin Matys Tvoje nazory jsou velmi podobne byvalemu vedeni NTM, rekl bych az moc. Staticky exponat ale nikoho nebavi, musi to jezdit, treba jen obcas. To o tech spolcich?! Kdo ti vymyl mozek? Nebo nevis o zachrane vozidel vubec nic. Kdyby nebylo spolku, tak 2/3 masin uz by tu nebyly. A 4/5 nejezdilo. Tohle byla doktrina ing.Beka st. Zaplat panbuch, ze uz je ta doba pryc. Ono je mozna dobry, ze je i ing.Zaithamer pryc. Ja myslim, ze tvoje stopa vede prave nekam tam.oje stopa vede prave nekam tam.
Poborskiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14672
Registrován: 6-2003
Odesláno Úterý, 02. srpna 2011 - 22:15:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnešní reportáž TV Nova: http://tn.nova.cz/zpravy/regionalni/vykolejeny-parni-vlak-poskodi l-deset-kilometru-trati.html
Polabský
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 111
Registrován: 10-2010
Odesláno Úterý, 02. srpna 2011 - 22:26:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Poborskiii: V té reportáži mě zaujalo jen jedno. Nikdo vlastně za nic nemůže.
Nemá být nečinná likomotiva náhodou při přepravě doprovázena??
Šoupátková_komora
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 145
Registrován: 5-2011

Odesláno Úterý, 02. srpna 2011 - 22:39:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Celkově mně přijde blbost tahnout parní mašinu z České Třebové do Telče..když v Brně jsou 2..A když už měla být zatopená a nebo na ní někdo měl být..

(Příspěvek byl editován uživatelem Šoupátková_komora.)
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4917
Registrován: 9-2003

Odesláno Úterý, 02. srpna 2011 - 23:18:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co je to za blbost..pokud objednatel chce tu a tu mašinu tak tam jede,přece nelze direktivně nařídit,že nejblíž je mašina v Brně tak tam může jen z Brna...A zatopená proč??Kdo zaplatí zbytečně spálené uhlí,jen kvůli přepravě když lze u tohoto stroje v pohodě sundat ojnice..a pak jen přimazávat spojnice a pojezd..Rok od roku je vše dražší,ale doprovod je samozřejmost i u studeného stroje..Nic,už žádné komentáře,nechte 310.922 v klidu.
..pořádná mašina má kotel a komín..
Seagull
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 162
Registrován: 2-2010

Odesláno Středa, 03. srpna 2011 - 09:52:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

bych zas ty tn.cz tolik nežral,z deseti km trati udělaj 30,z doposud předpokládané závady na voze v soupravě neodhalenou závadu na mašině,eště bych počkal na serioznější zprávy...
Ještěrka_lítací
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 345
Registrován: 8-2010

Odesláno Středa, 03. srpna 2011 - 11:32:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Seagull: Celkem 10km, ale rozložených v úseku 30km, jak se to nakolejovalo a vykolejovalo. Pročtěte si zdejší vlákno, zjistíte, že mají v podstatě pravdu ve všem
Seagull
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 163
Registrován: 2-2010

Odesláno Středa, 03. srpna 2011 - 13:05:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

já to pročítal ale dosud jsem z toho usuzoval že po cestě jely mimo jen vozejky a lokotka vylítla až na rozvětvení v Jihlavě,takže to už od počátku bylo na ní ?
Antonín_Matys
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3
Registrován: 8-2011
Odesláno Středa, 03. srpna 2011 - 14:33:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže jsem zde zpět milá šotoušská rodino.
Všichni máte černý puntík s výstrahou pana Zababy,za to ,že pořád sedíte na K-Reportu a neopravujete parní mašinky.Nedivím se,když tady každého jen poučujete co jak má být,pak ani nemáte čas sedět u trubkovnice a hladit kouřovky se žárovkami (pozor nesvítí).To to pak vypadá.
Pěkně popořadě.
Pro pana Šnábla - CHOVÁNÍ JE ZRCADLO, V NĚMŽ KAŽDÝ UKAZUJE SVŮJ OBRAZ.To říká klasik.Neměl by jste se chovat jako prase,nadávat tady a poučovat všechny.
To platí i pro paní Meyerovou.Je milé,že za všechno u ČD platí.Stejně tomu nevěřím.
Colonel32 - jestliže jste chtěl provozní Buštěhradku a repliku Nohaté,není to jen na soudní odebrání přístupu ke klávesnici,ale i na Bohnice.
DEKA - vy tady každého jen hledáte podle IP adresy.Zasloužíte si proto Zlatý zavináč II.stupně s věnováním vedení Telematiky.
Pepa I - vy jen Stříbrný zavináč.Milý Watsone.
Žmz - vy určitě také nemáte s ČD nic společného,žádné využívání ničeho,ani lidí,ani duševního vlastnictví,že?
Matys - Líza je jen moje a Antonín Matys jsem jen já!!Ten pravý.
Turista 762 - ten Arcivévoda Karel - to mě opravdu urazilo.Nemám s NTM nic společného,ani nefandím ukrajinským lesním drahám.

No a celkově - vážně by mě zajímalo,co kdo dělá proto aby čoudy kouřily??Všichni jen píšete a píšete.
A bylo to přesně jak jsem zamýšlel před prvním psaním.Ozvaly se potrefené husy.
Své evangelium budu zvěstovati,každý dopolední den dle zvážení potřebnosti. Ale jen v pracovní době.
Deka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1521
Registrován: 11-2004

Odesláno Středa, 03. srpna 2011 - 15:01:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Matys: Jsou takhle chytří, jako vy, na Telematice všichni? Že si pletete žárovky a žárnice bych přešel, ale psát "by jste" místo byste může opravdu jen blbec. Styďte se za prznění jazyka. Tak místo nastavování zrcadla šupem pro učebnice ČJ.
...a ještě měl tu drzost říct mi ty py*o ty semnou nikam nepojedeš. Co to máte za řidiče??? ----
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2116
Registrován: 2-2009
Odesláno Středa, 03. srpna 2011 - 15:04:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milý ,neznámy Matysi - jak se budu chovat určuji jen já sám. Od někoho si nechám občas líbit i korekci nebo pokus o ni. A protože jsi zatím pro mne anonymní nula , bez možnosti spojení, ty k ní rozhodně nepatříš. Já jsem ase svým obrazem prasete spokojen a těm co mě znají, nepřekáží. A tvůj názor anonyma je mi u řiti. Tolik zase můj názor. Máš pod nickem mail a pokud nemáš plné gatě ozvi se a hlavně se podepiš !! Jinak za svými výroky stojím ať si kdo chceš. Jen se mi zdá, že jsi ještě větší pako než jsem doufal, milá Lízo. Odkazy si vetkni za pokrývku hlavy, do dnešní společnosti jsou nepoužitelné a navíc jsem staromilec.

Čekám na mailu, milý lojzo.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2117
Registrován: 2-2009
Odesláno Středa, 03. srpna 2011 - 15:10:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro ostatní - chybějící čárky a překlepy omluvte, pan By jste Matys antonín, topič elektrárenský,je opraví.....
Ještěrka_lítací
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 346
Registrován: 8-2010

Odesláno Středa, 03. srpna 2011 - 17:47:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Seagull: Viz příspěvek RIC "Chybějící-ztracená listová pružnice pravé strany S2 nalezena v úseku Okříšky - Bransouze"
a dále příspěvek 749.241
"Dále netřeba komentovat. Opravdu tedy nezatížené "vandrující" kolo...ale ne na voze Ci"
A nakonec to kolo, které jistě nejelo v šutru jen pár metrů https://www.k-report.net/discus/obrazky/22/43/602243.jpg
RIC
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.177.246.222
Odesláno Středa, 03. srpna 2011 - 17:55:00    Odkaz na tento příspěvek  

Kolegové, když jsem napsal, že na pomník, tak jsme nevěděl jak jsem blízko skutečnosti. Ano je tomu již tak 310.922 bohužel skončí na pomníku (!?) nebo v Lužné jako neprovozní exponát. Důvod. Příčina vykolejení je stále v moci úřední, tedy vyšetřování. Nemohu uvést. Ale důsledek vykolejení je znám. To co je důvodem k další neschopnosti provozování lokomotivy je: ohnutí hřídele nápravy H a S2 přes toleranci danou předpisu V25, tedy +- 11 mm nebo +- 7 mm(!!!). Obojí jako důsledek vykolejení v Jihlavě na výhybkách (nikoliv příčina).
Pokud by se někdo domníval že to lze opravit, necht na to zapomene. Jedná se o výrobu celého dvojkolí - hřídele nápravy (kola možno použít) i tak se částka na jejich výrobu a montáž odhaduje až na (+-) 1 milión. Z Jihlavy ji ani nelze po vlastních kolech a po kolejích SŽDC přepravit do Č.Třebové, to bude možné jen na hlubinovém voze.
Ted odbočím - Parní léto v Telči bude - realizuje se na pátek zapůjčení loko 433.001 z Brna, ovšem za vyšší cenu než za 310.922.
Ted pro ty znalé. MU v Jihlavě s 310.922 rozhodně způsobí (už způsobuje) změnu náhledu na celou Nostalgii u ČD/SŽDC, se slovy se tu bude mluvit jen: "Nostalgie před Jihlavou - Nostalgie po Jihlavě".
(tento příspěvek vyjadřuje osobní názor autora)
Šoupátková_komora
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 146
Registrován: 5-2011

Odesláno Středa, 03. srpna 2011 - 18:07:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak 1 milion škoda na parní lokomotivě..4,5 mega škoda na traťi..to máme 5,5 milionu které někdo musí zaplatit..A já osobně bych 1 milion do takové malé lokomotivy nedával..ten 1 milion se může vrazit do kotle takové 498.022 která si na na sebe umí vydělat rozhodně víc než 310.922..Stejně nepochopím jak si toho nikdo nemohl všimnout,že lokomotiva jela mimo koleje..přece ten kdo byl na lokomotivě to musel cítit to není možný..
362/3
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.48.41.38
Odesláno Středa, 03. srpna 2011 - 18:20:50    Odkaz na tento příspěvek  

Uvědom si že to dvojkolí ti vydrží i desítky let, kotel máš za pár let prošlej.
Nehledě na to ,že malé mašinky jezdí daleko ,ale daleko častěji než ty velké, a dětem stačí když zahouká kafemlejnek
362/3
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.48.41.38
Odesláno Středa, 03. srpna 2011 - 18:27:06    Odkaz na tento příspěvek  

A jen tak takový menší dotaz ještě, ty jsi ten vlak vezl,že říkáš že to musely poznat? Ta mašinka je malá a lehká to není štokr.
To máš jak když ti na nákladu o 400m vyskočí jedna náprava na voze, to ani nepoznáš. Viz vozy na auta poskákaly několik km, mezi Přerovem a Prosenicemi.
Jely v tom rybáky, což jsou dvouosé vozy a v oblouku to má větší odpor než 4-osáky. Trať je samé oblouk tak se nediv.
A dost pochybuji ,že to vezla nějaká rychlokvaška, i když u ČD je možné vše.

Nevěděl by někdo prosím přesnější složení oného vlaku? Předem díky
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2118
Registrován: 2-2009
Odesláno Středa, 03. srpna 2011 - 18:40:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

362/3 - příčina je úplně jinde.....
Hynďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 32
Registrován: 9-2007
Odesláno Středa, 03. srpna 2011 - 19:04:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šoupátková komora: Naopak, malá mašinka si na sebe vydělá mnohem snáze než velká lokomotiva... Teda pokud si za ní ČD neúčtujou bůh ví kolik.
Šoupátková_komora
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 147
Registrován: 5-2011

Odesláno Středa, 03. srpna 2011 - 19:53:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

362/3- Tak neříkej mně,že kdyby si jel v té mašině,že neucítíš co to dělá..přece když to sklákalo pod maticích to musí dělat bordel jak prase..nehledě na vibrace..a když něco vibruje jak prase tak je takovej problém se podívat z okna na dvojkolí co to dělá?..Snad zkušený člověk co na tom jezdí pozná..jestli je vše OK..a nebo něco není v pořádku..A k těm penezům..pokut někdo psal školu na lokomotivě 1 milion..tak je to dost..1 milion je určitě pro DHV velká částka..a podle mně bude lepší mašinku odstavit a tyto peníze lépe využít..
Johny11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1508
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 03. srpna 2011 - 20:20:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

362/3 Nebuďte líný a prolistujte diskusi, popis soupravy i celé události tady byl opakovaně.
To, co se ví jen potvrzuje můj názor, že doprovod, pokud nějaký vůbec byl, seděl na tranzistoru a krafal s fírou od manipuláku, jaká je to pakárna a jací blbci teď šéfují na dráze...
A jak napsal RIC, byla "nostalgie před Jihlavou" a bude "nostalgie po Jihlavě" .... jiná, omezenější a dražší... Pokud vůbec bude.

A jsem zvědavý, kdo zatáhne ten hlubiňák, nakládku a přepravu. Jestli to dobře dopadne, tak 310.922 skončí na pomníku právě v té Jihlavě někde u zhlaví. S nápisem "Zde skončila ..."
749.241
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.162.141.238
Odesláno Středa, 03. srpna 2011 - 20:22:20    Odkaz na tento příspěvek  

RIC: rozumím tomu tak, že nápravy (nazvané hřídelemi) jsou ohnuté tak, že rozkolí H a S2 se pohybuje v hodnotách +-11, resp. +-7mm? . To už je opravdu síla a taky škoda, neboť obruče jsou pěkně macaté a ne každý lisovaný spoj se podaří rozlisovat bez poškození.

Tím pádem bych se obával i zohýbání čepů pro uložení ojnic.
Bdlm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 811
Registrován: 3-2007

Odesláno Středa, 03. srpna 2011 - 20:29:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M.Kunt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 824
Registrován: 10-2009
Odesláno Středa, 03. srpna 2011 - 20:50:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RIC: obava co bude dál je určitě na místě. Jinak vůbec nechápu, jak je možné, že nebyl žádný doprovod a jelo to v kuse 30 km. Už jen kluzná ložiska (vozů, stroje) by si zasloužila pravidelnou kontrolu - pokud to někdo chápe jako historický artefakt a ne jako prostředek k výdělku. ...498.022 která si na na sebe umí vydělat rozhodně víc než 310.922.
Jestli on ten provokujícví Matys nemá trochu pravdu...
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2120
Registrován: 2-2009
Odesláno Středa, 03. srpna 2011 - 21:08:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M.Kunt - a tu druhou větu myslíte vážně ?
hank
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.217.220
Odesláno Středa, 03. srpna 2011 - 21:14:23    Odkaz na tento příspěvek  

Nostalgie před a po Jihlavě... Kdyby vykolejil třeba tuctový Os nebo Pn, navrhoval by někdo zrušit nebo zdražit všechny Pn nebo Os? Zřejmě by se to vyšetřilo, padly by nějaké tresty pro pěšáky a/nebo šéfovské hlavy, změnily/zpřísnily by se nějaké předpisy a život by šel dál. Chcete říct, že to někomu poslouží jako vítaná záminka?

zdraví
hank
M.Kunt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 826
Registrován: 10-2009
Odesláno Středa, 03. srpna 2011 - 21:28:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mad noodle2: ano. A NTM by si mělo ujasnit, komu a za jakých podmínek půjčuje vozidla.
Mimochodem, vedle NTM jsem našel jen tyto železniční muzejní sbírky:
- Muzejní expozici sděl. a zabezpečovací techniky
- V. Zahrádka Lysá n.L.
- J.Martínek Třeboň
Pokud v CESu naleznete jiná, dejte vědět ;-)
Ještěrka_lítací
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 347
Registrován: 8-2010

Odesláno Středa, 03. srpna 2011 - 21:32:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

hank: Trefa...
Polabský
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 112
Registrován: 10-2010
Odesláno Středa, 03. srpna 2011 - 21:43:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen pro pochopení:
Pokud se u parní lokomotivy poruší některá pružnice, či závěska, dojde k rozvážení provahadlování. To provahadlování vyrovnává rozdílné zatížení jednotlivých kol a náprav v průběhu jízdy nerovnostmi. Podobně je to např. i u vícenápravových nákladních aut.
Ve chvíli porušení této rovnováhy může dojít i k situaci, že se některá osa, či pouze kolo dokáže samovolně zvednout nad temeno kolejnice.
Podobně se ovšem může zachovat, když je přidřená, nebo není dobře namazaná
Lokomotiva se normálně chová jako "stonožka".

Lokomotiva navíc díky spojnicím si trochu pomáhá a proto dvojkolí nemusí jít tak tvrdě po pražcích. Spojnice můžou i pomoci vypadlému dvojkolí zpět na temeno kolejnice.
Tím v žádném případě neomlouvám to, že lokomotiva velmi pravděpodobně neměla příslušnou pozornost doprovodu!!!!
Deka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1523
Registrován: 11-2004

Odesláno Středa, 03. srpna 2011 - 22:00:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A i na studené mašině má být doprovod?
Polabský: Ale nechci se mejlit, ale i pohyb vahadel není neomezený, takže by pružnice neměla mít jak vyletět.

(Příspěvek byl editován uživatelem DeKa.)
...a ještě měl tu drzost říct mi ty py*o ty semnou nikam nepojedeš. Co to máte za řidiče??? ----
Polabský
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 113
Registrován: 10-2010
Odesláno Středa, 03. srpna 2011 - 22:31:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud se list přelomí .......
Podobné problémy přinese např. i přetržený svorník, či závěska.
To jde o problém nezatížení osy, která snadno "vyběhne".
Ohledně doprovodu a dohlídky nad lokomotivou nehodlám nikomu sahat do svědomí ale ..........
Tolik kilometrů a nic nezjistit???
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2876
Registrován: 9-2007

Odesláno Středa, 03. srpna 2011 - 22:31:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Antonín Matys Žmz - vy určitě také nemáte s ČD nic společného,žádné využívání ničeho,ani lidí,ani duševního vlastnictví,že?

Ne, opravdu nemáme s ČD vůbec nic společného. Ani lidi, ani využívání, ani duši. Jestli myslíte smluvní vztah, to samozřejmě příležitostně máme.
ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
Šoupátková_komora
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 149
Registrován: 5-2011

Odesláno Středa, 03. srpna 2011 - 22:36:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Deka- No jistě,že má..když si vzpomenu jak se vezla 354.1217 a 498.106 do Chomutova..tak taky na každé mašině byly lidi..nikdy nevíte co se může přihodit..

(Příspěvek byl editován uživatelem Šoupátková_komora.)
Flaizer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 264
Registrován: 10-2009
Odesláno Středa, 03. srpna 2011 - 22:43:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Deka: Ano i na studené "parní" mašině má být doprovod, který při technických přestávkách maže a kontroluje pojezd... dnes takto viděna žehla s malým bejčkem 432.009 a na ní samosebou doprovod...

ad ta 310.922, jak tak čtu a to nejenom zde na káčku příspěvky, tak si většina neuvědomuje, kolik výjezd této malinké mašinky vůbec stojí?! (stál) Sice nemá veliký zásobník na vodu, tak ujede max 30km, takže náklady s km vzrůstají kvůli hasičům(voda), ale větší čouda je prostě na provoz dražší a právě tyto menší náklady umožňují akci zorganizovat, většina akcí je z veliké části na sponzorech, takže když nějaká pára vyjede, tak nekomentujme proč jede či nejede tak a tak a buďme moc rádi, že mašina nestojí jenom u točny na rotundě... takže většina menších akcí s párou by vůbec prostě nebyla, protože by se nesehnal potřebný balík peněz... viz. třeba tento dokument http://www.rudoltice.cz/soubory/soubor351.pdf ... zkrátka se může lehce stát, že namísto páry, která by se vešla do rozpočtu buď nic nepojede, viz. výročí tratě Č.Třebová-Brno nebo pojede jen tam-zpět třeba hurvínek... takže "kačenky" je obrovská škoda, bohužel už nebude rozveselovat tváře fanoušků co se dá dělat... no a ještě k tomu výdělku, nemyslím si, že by si jakákoliv čouda na sebe vydělala, většinou je to po pokrytí nákladů a údržy s opravami vyrovnané, né-li prodělečné... ještě, že je provozních strojů několik, bylo by smutné, kdyby zůstal třeba jen jeden...
Audio nahrávky - http://flaizer.wgz.cz
Video - http://www.youtube.com/user/MrFlaizer
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2877
Registrován: 9-2007

Odesláno Středa, 03. srpna 2011 - 22:46:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Flaizer: V Turnově tuším dělaj "stejnou", ale tedy "buržoazní". Každopádně je mi Kačenky líto. Je to má krevní skupina
ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
Schotek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 6-2011
Odesláno Středa, 03. srpna 2011 - 23:44:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neznám přesně rozdíly jednotlivých verzí řady 310 a tak mne napadlo, zda by nešlo použít nápravy z některé neprovozní (třeba i pomníkové) 310. Možná by bylo levnější je upravit než vyrábět nové či poškozené složitě opravovat. Ale znalci mne asi vyvedou z omylu, že tudy prostě cesta nevede.

Osobně jsem pro provozování parních lokomotiv. Je to poslední technika, na které je vidět i z venku, že to něco dělá. Moderní technika se jen hýbe z místa na místo (i když uznávám její vnitřní technickou dokonalost).

Historii lze připomínat vystavováním v muzeích i předváděním funkce ve skanzenech - každý preferuje něco jiného a oboje má smysl. Proto mají smysl jak muzejní depozitáře neprovozních lokomotiv, tak i nostalgické jízdy těch provozních. Autoveterány jejich majitelé také opečovávají a udržují a pokud to technický stav umožňuje, tak na různé akce jezdí. A podobně by to mělo být i u lokomotiv.
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4919
Registrován: 9-2003

Odesláno Čtvrtek, 04. srpna 2011 - 02:18:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bohužel 310.922 je Škoda 1930,takže konstrukce je kapku jinde než 310.0 z starších časů..
Ad.Flaizer..tak tady máš tu přepravu

A dotaz pro znalé:nevíte po kolika km (cca) se za pravidelného provozu vylévala znovu zděřová ložiska spojnic,jen se ptám..zda až když rozvod mlátil..či jen dle najetých km i když se ještě zdály v normě..prostě uvažuju kolik mohla např.423.0 najezdit na jedno vylití..
..pořádná mašina má kotel a komín..
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2121
Registrován: 2-2009
Odesláno Čtvrtek, 04. srpna 2011 - 08:09:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M.Kunt - hledal jste asi špatně, nebo máte odlišné nastavení parametrů.
Nuže zeptám se Vás přímo - v čem měl mít hňup pod nickem Antonín Matys pravdu ? Konkrétně.
Že je 310.922 bezcený stroj ?
Že jsou tady jen blbci a vyžírkové ?
Nebo, že to, co kousek nade mnou nastínil Schotek je nesmysl? Pro mne ne, na 100% s ním souhlasím.
Podobné příspěvky, jako A.M. sem psal jistý Albatros 112 a do Karkulí neméně zdatný 444 - teď nepíše - asi se připravuje na krušné chvíle, kterého za nedlouho potkají. Pokud byste se chtěl vyjádřit tak na mail- sem to zas až tak nepatří. Ale velmi rád si s Vámi vyměním, ve vší slušnosti, názory a informace.
362/3
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.48.41.38
Odesláno Čtvrtek, 04. srpna 2011 - 08:13:18    Odkaz na tento příspěvek  

ŠK: Já se tu ale o žádném doprovodu který byl na kafemlejnu nebavil.
To mě máš za takového blbce ,že být na mašině a jet po pražcích bych nepoznal? Dík teda
Johny11: Děkuji, sice jsem po noční ,ale dokopal jsem se k tomu

Jinak mi to zrovna jako moc krátká a lehká souprava nepříjde.

Mad_noodle2: Příčinu vykolejení neuvádím. Jen jsem chtěl konstatovat co mohlo způsobit tak dlouhou jízdu po pražcích či šroubech
A jak píše Johny11 tak když seděli a kecali, tak to se už vůbec nedivím ,že to tak dopadlo ač to není oficiální informace
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2878
Registrován: 9-2007

Odesláno Čtvrtek, 04. srpna 2011 - 10:26:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Schotek: Kompatibilní je jedině ta v Turnově, původní stroj Cukrovaru Dobrovice (označená 310.901), o které jsem psal. Je to prostě meziválečná průmyslovka, která s 310.0 nebo 310.1 má společného vcelku nic (myslím díly).


(Příspěvek byl editován uživatelem Žmz.)
ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2125
Registrován: 2-2009
Odesláno Čtvrtek, 04. srpna 2011 - 10:32:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Žmz - tak jest, amen.
749.241
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.162.245.102
Odesláno Čtvrtek, 04. srpna 2011 - 16:27:43    Odkaz na tento příspěvek  

Polabský: pokud praskne pružnice (hlavní list) nebo se utrhne její závěs, na dnes běžně používaném nákladním voze (třeba zetka nebo vnitro Eas), tak odlehčené dvojkolí obvykle velmi záhy opouští kolej (i opakovaně) a než si ho někdo všimnce, tak dělá větší či menší paseku.
Pokud se vůz nespadne do příkopu, aby se rozpojilo potrubí, tak s tím vlak na nikým nedozorované trati s DOZZ rozryje klidně 40km svršku, protože 1 vypadlej vůz z 25 taženech se na mašině nepozná ani omylem.
Turista_762
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 145
Registrován: 4-2011
Odesláno Čtvrtek, 04. srpna 2011 - 19:55:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ted jsem z toho jelen. Vuz je jasnej. Muze mi ale dat nekdo seriozni udaj, kolik kilometrů, nebo metru, byla venku masina? Dik.
Vltavský
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.225.212
Odesláno Čtvrtek, 04. srpna 2011 - 19:56:18    Odkaz na tento příspěvek  

749.241: Tak tenhle případ asi Polabský nemyslel... Tohle přeci nebyl nákladní vlak! Nebýt na parní mašině během přepravy považuji za skutečně neomluvitelný šlendrián - ostatně problém vykolejení je jedna věc - druhá rozsah škod, který mohl být výrazně, ale opravdu výrazně menší, kdyby jel na mašině doprovod a sledoval chod stroje!
749.241
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.162.245.102
Odesláno Čtvrtek, 04. srpna 2011 - 20:18:01    Odkaz na tento příspěvek  

Vltavský: doprovod přímo na mašině by každopádně významně snížil rozsah škod, možná by se ani ty nápravy nezohýbaly a nedošlo by ani k orání zhlaví v Jihlavě.
Jedna věc je technický cit, který mi říká, že lokomotivu obsadit, druhá věc je, zda je někde napsáno, že je nutno nečinnou a studenou (byť parní) lokomotivu s platnou TK při převozu obsazovat.
Ještěrka_lítací
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 349
Registrován: 8-2010

Odesláno Čtvrtek, 04. srpna 2011 - 20:45:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

749.241: Nejsem odborník, ale není ono to náhodou tak, že studená parní loko (i s demontovaným rozvodem) = špatně (nebo alespoň hůře) mazající loko a tím i dvojnásobná ostražitost a kontroly ve stanicích ?
Pravapara
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 277
Registrován: 5-2006

Odesláno Čtvrtek, 04. srpna 2011 - 21:50:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdepak je 310.9 z Meziměstí???
Petr_barchánek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 711
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 04. srpna 2011 - 22:04:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bohouši, v Meziměstí stávala BS200 vč. 2207, tj. dnešní 213.902 z Výtopny Zlíchov.
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4927
Registrován: 9-2003

Odesláno Čtvrtek, 04. srpna 2011 - 22:07:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koukni o pár příspěvků výš a čti...nápověda-nad obrázky..
..pořádná mašina má kotel a komín..
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4928
Registrován: 9-2003

Odesláno Čtvrtek, 04. srpna 2011 - 22:08:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No oni tam byly pomníky dvaNa nádraží BS200 a v depu 310.901..
..pořádná mašina má kotel a komín..
T478.1223
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.218.174
Odesláno Pátek, 05. srpna 2011 - 01:02:27    Odkaz na tento příspěvek  

Neví někdo jak a kdy se bude přepravovat brněnská 433 na víkendové parní jízdy v Telči?