K-report
 

Archiv diskuse Parní lokomotivy do 01. 08. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Parní lokomotivy » Archiv diskuse Parní lokomotivy do 01. 08. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Jihlavák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.226.226.236
Odesláno Pátek, 29. července 2011 - 21:40:14    Odkaz na tento příspěvek  

Samozřejmě že souprava byla doprovázena, ale na kocourovi nic cítit nemohlo být, hytlák nevím jestli byl obsazen, na 310 byl někdo určitě, a zbytek byl v BDlm. Bohužel v tom maďarovi nikdo nebyl, takže i kdyby se trochu klepal tak to nemohlo být poznat, a nikdo to necítil.
Jinak ještě z Luk mám informace o tom že tam není s kolejemi nic, to znamená že pokud ten vůz vyskočil už v Přibyslavicích, tak musel v Brancouzích na vekslích znovu naskočit a až někde za Lukama opět vypadnout. Tohle je však čistá spekulace, která se zakládá na čístém úseku okolo Luk, fotce stojící soupravy v Lukách kde jsou všechny vozy řádně na kolejích a tvrzení že šrouby jsou polámané už v Přibyslavících, a 8km před Jihlavou.
Turista_762
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 117
Registrován: 4-2011
Odesláno Pátek, 29. července 2011 - 21:49:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Johni11 To je ale velice zasadni otazka. Ja jezdil jeden cas z Budejcakama a nikdo, nikdy, co pamatuju, neopustil masinu na jakem koli prevozu. Vlacet masinu 10 km je asi taky blbost. To musi fira cejtit, ze mu divne trha vlak. Vuz uz jsem takhle zazil.
Martin_ben
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 322
Registrován: 4-2009
Odesláno Pátek, 29. července 2011 - 21:57:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad jihlavák: ve studené páře nikdo nebyl resp. jsem tak nikoho neviděl, stanoviště bylo zboku zavřeno jakousi dřevěnou shrnovací roletkou a BDlm bylo podle mě též prázdné, zelené vozy taky. Faktem je že kdyby v páře nebo i vozech někdo byl, tak se tohle nemuselo stát
jakýkoli korporátní nátěr navždy zničí design jakéhokoli dopravního prostrědku
Jihlavák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.226.226.236
Odesláno Pátek, 29. července 2011 - 22:00:59    Odkaz na tento příspěvek  

Martin_ben: No nechci se hádat, ale co vím já tak bylo přímo řečeno že někdo na mašině byl, stejně tak tuším v BDlm, a bylo to řečeno hlavně v souvislosti s tím že nebylo vůbec cítit že by to Ci kladlo nějaký větší odpor nebo poskakovalo. To je informace kterou mám přímo z místa, možná jsem ale jen něco špatně podchytil.
Turista_762
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 118
Registrován: 4-2011
Odesláno Pátek, 29. července 2011 - 22:12:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin_ben je nejbliz pravde.
Turista_762
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 119
Registrován: 4-2011
Odesláno Pátek, 29. července 2011 - 22:17:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jihlavak Od kdy se vozi masina na studeno s ojnicema?
Šoupátková_komora
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 139
Registrován: 5-2011

Odesláno Pátek, 29. července 2011 - 22:25:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Však je měla zdělané..bylo to vidět..
Jihlavák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.226.226.236
Odesláno Pátek, 29. července 2011 - 22:32:42    Odkaz na tento příspěvek  

Turista: Tak tohle je tedy moje mýlka, měl jsem totiž pocit že s mašiny sálalo teplo a že se kolem kotle lehce mihotal vzduch. Navíc jsem měl dojem že cosi pokrouceného vypadajícího jako ojnice leželo pod druhým Ci. Blíž jsem to nezkoumal. Pokud tedy byla přepravovaná studená pak ano, pak je na ní pouze ohlá spojnice tak jak jsem psal původně.
Avšak za tím že někdo na lokomotivě byl si stát budu, neb jsem to slyšel od člověka co na ní být měl a také podle dle Martina měla mašina nějakou shrnovací roletku na stanovišti (nevím kde a kdy) ale v Lukách už nebyla.
Turista_762
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 121
Registrován: 4-2011
Odesláno Pátek, 29. července 2011 - 22:51:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nebudem to dal rozebirat. At si to prislusni panove vyresi mezi sebou. Je fakt, ze bych u to bejt nechtel. Co se stalo, stalo se. Tak dzme palce, at se povede masinu co nejdriv opravit.
Turista jihlava
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.226.245.24
Odesláno Pátek, 29. července 2011 - 23:56:38    Odkaz na tento příspěvek  

Ad ....
protože jsem dnes hovořil s několika lidma z číchova, tak průjezd onoho vlaku doprovázel nezvyklej hlomoz ... Pokud se půjdete podívat na svršek, tak ten nemohl poškodit vagon !§, ale nějaká část z lokotky. A žeby vůz jel jedním kolem po hlavě a druhým huntoval vnitřní svěrky a vrtule??? - bajláky jsou rozkovaný tak 5 mm - fotka je z číchova na zastávce. a když se podíváte, jak dopadl přejezd za "brancema" tak mnohým bude jasno co se dělo ...
Před "hlavákem" je svršek na S49 a šrouby jsou tam na svěrkách totáně usekaný .... , proč v soupravě která měla 7 vozů, plus loko tato dopadla nejhůře? řazení bylo 742, "uhlák", velkej obyťák, Daak, 310, Ci, Bufet, a 2x ce. a právě 310 byla venku nejdál od pojížděné kojeje.
Turista_762
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 124
Registrován: 4-2011
Odesláno Sobota, 30. července 2011 - 00:55:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proc je masina na te vyhybce prvni napravou na jine koleji nez treti napravou? Kouknete na predchazejici foto.
Šoupátková_komora
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 140
Registrován: 5-2011

Odesláno Sobota, 30. července 2011 - 01:22:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ty jo,ale mohly třeba nebo měly nařídit občasnou zastávku,toho vlaku nebo tak něco..aby se lokomotiva zkontrolovala..jestli se třeba něco nehřeje na mašince nebo na vagonech..těžko říct..

(Příspěvek byl editován uživatelem Šoupátková_komora.)
Past
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1727
Registrován: 11-2005
Odesláno Sobota, 30. července 2011 - 06:44:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lokomotiva se vždy přepravovala do Telče ve studeném stavu se sundanou ojnicí. Je to velká škoda, doufám, že poškození nejsou fatální i když podle zpráv od Jihlaváka na tom mašina není zrovna nejlépe a asi si letos v Telči nezajezdí. Celou noc jsem sondoval, ale nikdo v celé ČT nic kloudného neví a domněnky zde psát nebudu. Musíme si počkat na závěr vyšetřování, co se vlastně stalo a na projhlídky lokomotivy a vozů. Podle zpráv je na tom nejhůře maďar, což je také škoda. Velice pěkně udělaný vůz, trochu jiný než jen Rybáky.
Internetové stránky o železnici v České Třebové:
www.klubfoticu.estranky.cz
Turista jihlava
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.226.245.24
Odesláno Sobota, 30. července 2011 - 06:47:38    Odkaz na tento příspěvek  



Loko doputovala do vyh. č. 3 . Střed DKS již nepřejela .... osová vzdálenost sousení části kolejí je již přes 2m.
Hlídač_č47
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3
Registrován: 7-2011
Odesláno Sobota, 30. července 2011 - 09:01:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Při přepravě takovýhle soupravy zpravydla naní je doprovod aby nedošlo kněčemu podobnýmu,ale zřejmě tam nikdo nebyl.Kdyby tam byl tak když to spadlo na zem,tak spadnul ze židle,jakej to je šupec:i při čtyřicícce:
Flaizer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 255
Registrován: 10-2009
Odesláno Sobota, 30. července 2011 - 10:23:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No každopádně v posledních letech je vykolejení vlaku podezřele moc často a o špatné údržbě tratí se nebudu dohadovat, když vedení raději jaksi v provozu ušetří za skupinu pracovníků odpovědnou za údržbu, namísto ušetřených peněz si je převedou na své bonusy a pak to vypadá tak jak to vypadá, hlavně že ti hlavouni mají takové platy... Nejhorší je pak když to odskáče pára či muzejní lokomotiva, to mne fak dost mrzí.
Škodovácká 310.922 je dobrá mašina, nejsilnější z třistadesítek, tuším že má k 300 koním, šlapala dobře a je veliká škoda co se jí přihodilo, nejvíce se obávám, aby ta zadní náprava nepoškodila rám a vodojem... no uvidíme jak z toho vyvázla, opravit se dá všechno ale chce to čas a hlavně peníze... Díky této mašince se uskutečnilo mnoho akcí na které moc peněz nebylo, tudíž si dovolit větší mašinu zkrátka nešlo.
Jinak jsem našel jedno opravdu vzpomínkové foto jak 310.922 v Chocni 1998 nabírá vodu...

Audio nahrávky - http://flaizer.wgz.cz
Video - http://www.youtube.com/user/MrFlaizer
já kdo jiný
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Sobota, 30. července 2011 - 11:58:01    Odkaz na tento příspěvek  

Flaizer: Vy tu zase plácáte hovadiny!! (první odstavec příspěvku č. 255) Teď už jen chybí, abyste nám řekl, že v Americe bijí černochy... Vy máte k dispozici závěr z vyšetřování MU, abyste mohl vynášet takovéhle soudy? (dost pochybuji, s ohledem na to, že k tomu došlo včera)
Deka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1516
Registrován: 11-2004

Odesláno Sobota, 30. července 2011 - 12:08:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ty kdo jiny: Abyses neposral!
...a ještě měl tu drzost říct mi ty py*o ty semnou nikam nepojedeš. Co to máte za řidiče??? ----
Flaizer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 256
Registrován: 10-2009
Odesláno Sobota, 30. července 2011 - 13:15:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mno mě stačí, že nejmenovaný "troll" z IP: 82.117.130.3 se v Pátek, 29. července 2011 - 12:31:33 pod nickem RIC vyjádřil o lokomotivě neuctivě a to takto: "Ale 310.922 už dojezdila, už jen na pomník" to snad světčí o neinteligenci přispěvovatele, proto raději doporučuji na toto IP nereagovat a nekrmit tak trolly...
Audio nahrávky - http://flaizer.wgz.cz
Video - http://www.youtube.com/user/MrFlaizer
Past
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1728
Registrován: 11-2005
Odesláno Sobota, 30. července 2011 - 13:26:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taky přidám několik obrázků s 310.922 z dob, kdy jsem byl ještě členem spolku a okolo Kačenky občas okukoval.



Internetové stránky o železnici v České Třebové:
www.klubfoticu.estranky.cz
já kdo jiný
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Sobota, 30. července 2011 - 13:47:02    Odkaz na tento příspěvek  

Flaizer: S RIC-em nemám nic společného. Chtěl jsem od Vás zdůvodnění tohoto Vašeho závistivého výlevu: o špatné údržbě tratí se nebudu dohadovat, když vedení raději jaksi v provozu ušetří za skupinu pracovníků odpovědnou za údržbu, namísto ušetřených peněz si je převedou na své bonusy a pak to vypadá tak jak to vypadá, hlavně že ti hlavouni mají takové platy...
Nyplzet
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 548
Registrován: 10-2006

Odesláno Sobota, 30. července 2011 - 14:19:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

já kdo jiný: Co na tom chcete zdůvodňovat nebo vysvětlovat. Je to všechno naprosto zřejmá pravda. Zkuste si někdy popovídat s lidma od traťovek co doopravdy konají práci a ne s lidma co si myslí, že když mají funkci manažer, že můžou brát horentní prachy a vůbec nic nedělat. Traťovky mají vesměs materiál, ale samy přiznávají, že nejsou lidi, kteří by jej použili. Nejsou kvůli ředitelům, manažerům, ombucmanům a jiným nic nedělajícím lidem, prachy na správu a údržbu tratí a vozidel. Pokud se rychle nic nezmění, tak to teda potěš koště.

Všichni "dole" vědí, že problém je "nahoře". A neni to o tom, že bych si to myslel, ale pohybuji se přímo u zdroje, tedy "dole".
xicht
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.93.254
Odesláno Sobota, 30. července 2011 - 15:42:27    Odkaz na tento příspěvek  

Flaizer: jestli vám to neuniklo, RIC byl první, kdo zde o té události informoval. O lokomotivě se nijak neuctivě nevyjadřoval a také nespekuloval předem jako vy. Lokomotiva rozhodně aktuálně dojezdila. Takže když mluvíte o trollech...
Já bych se však vyjádřil neuctivě o doprovodu lokomotivy.
Jnd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5385
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 30. července 2011 - 16:23:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Měl bych prosbu na pořadatele parních fotovlaků aby se mi v případě nějaké jízdy ozvali na mejl JINDRAV@CENTRUM.CZ

Chtěl bych fotit na černobílý film tak by to nejlepší někdy na podzim až pujde od mašin více kouře aby na fotkách ,alespon něco bylo.
Něco takového by se mi líbilo nejvíce http://www.lokomotivy.net/zobraz2.php?rada=r475&loko=11108&cislo= 475.1

Poplatek za axi bych samozřejmě uhradil.

Za případné info dík.
troll Flaizer
Neregistrovaný host
Odeslán z: 95.168.196.103
Odesláno Sobota, 30. července 2011 - 16:56:19    Odkaz na tento příspěvek  

Flaizer - Fajn RIC se vyjádřil, jak se vyjádřil a plně ho chápu. Ale tebe nechápu vůbec....
Jen tak mimochodem, RIC je jeden z mála, díky komu vlastně akce Horácké léto existuje a funguje. Takže si své ubohé kecy o trollech strč někam a zamysli se sám nad sebou.

xicht: přesně tak...
Klukso
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 260
Registrován: 6-2010

Odesláno Sobota, 30. července 2011 - 21:15:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím, měl bych dotaz, zdali v nejbližší době nepojede někde v okolí ČB 556.0506 ? Děkuji za odpověd.
Důlní těžba nikdy neskončí.
Flickr

Mirek 55
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.2.171.39
Odesláno Neděle, 31. července 2011 - 05:38:21    Odkaz na tento příspěvek  

Alf, případně ostatní.
Pokud jeli s 310.922 rychlostí 40 Km/h tak to si již koledovali o průser vykolejení. Nápravy jsou vyváženy kompletně ustrojeny. Pokud jsou odstrojeny ojnice a zchozeny výstředníkové tyče rozvodu je nevyváženost taková, že to i při rychlosti nad 30 dokáže 310 pěkně rozkzmácet, případně vyhodit z kolejí. Ale rychlost se pozná z rychloměru hnacího vozidla, předpokládám že 310.922 jej jako ostatní 310.ky nemá.
Nechci aby z toho ale vznikl závěr, že jeli příliš rychle. K tomu nejsem zdaleka kompetentní. Od toho jsou jiné orgány.
Fabec1222
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 7-2011
Odesláno Neděle, 31. července 2011 - 09:11:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přihodí někdo fota z včerejší či dnešní Údolské Poutě?
Hlídač_č47
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4
Registrován: 7-2011
Odesláno Neděle, 31. července 2011 - 10:25:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přátelé,to že jsou některé tratě rozbitý na hadry,otom žádná.Jezdim na opravách tratí,je pravda,dokud stát nezačne nalejvat peníze do oprav,tak to tady půjde od deseti k pěti.Viz trať:Březno u Chomutova - Žatec kde není 50 milionů na opravu tak se tam dá pomalá jízda.Jak tady bylo řečeno:hlavně že si páni nahoře mastí kapsy.
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4912
Registrován: 9-2003

Odesláno Neděle, 31. července 2011 - 10:48:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad.Mirek55,však jsem psal rychlost DO 40km/h..ostatní je jasné..Počkal bych na oficiální výsledky vyšetřování příčin a už to tady nepitvat.
..pořádná mašina má kotel a komín..
749.241
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.162.217.85
Odesláno Neděle, 31. července 2011 - 14:21:23    Odkaz na tento příspěvek  

Ke 310.922: jak jsem se tak probral dostupnými informacemi, není v tom samotná pára nevinně? Objevilo se cosi o demolovaném ložiskovém domku vozu Ci, nalezených částech pravděpodobně upadlých z vlaku a poškození trati 15km zpátky-přichází mi na mysl jako možná příčina vytavení ložiska vozu, následné ukroucení čepu nápravy. Odhlehčené kolo si pak poskakovalo jak se mu zlíbilo, tu vykolejilo, onde na přejezdu zase naskočilo a ve výhybkách šlo ven definitivně-neboli dost typický děj pro jízdu vozu s ukrouceným čepem (nebo rozsypanou pružnicí). V Jihlavě na zhlaví pak poškozená náprava podhodila výhybku, na které zbytek vlaku vyskákal ven. Že by se takhle (celých cca 15km jízdy, chovala tříspřežní lokomotiva (byť tažená se sundanými "železy") je dost nepravděpodobné.
Kucharczyk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 188
Registrován: 1-2006
Odesláno Neděle, 31. července 2011 - 16:19:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aktuální vzhled lokomotivy U37 006 v Ružomberoku ...
Polabský
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 108
Registrován: 10-2010
Odesláno Neděle, 31. července 2011 - 18:33:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

749.241: 310.922
Já se taky probral dostupnými .........!
Lokomotiva byla zapřažena za Dsk-čko, které poslední projelo správně, 310.922 zakopla na přejezdu o panely, ztratila při tom trámec brzdy a přes dvojitou kolejovou spojku šla "ven". Vzala ssebou i Ci-čko, to se za křížením propadlo do rozbíhajících se kolejí druhou "zadní" osou. Další vozy ho hrnuly před sebou. V tu chvíli došlo k prudkému zastavení, hlavně devastaci rozsoch, zmiňovaného domku a dalších částí. Vůz po nakolejení dostal na čep svojí pánev, bylo mu zajištěno nouzové mazání a byl odtažen do deponie.
Chtěl bych vyjádřit poděkování všem zasahujícím u této nehody, jejich přístup k historickým vozidlům byl velmi solidní. Šlo hlavně o HZS SŽDC a Nehodový jeřáb Brno.
Doporučuji opravdu vyčkat na závěrečné stanovisko DI.
Hezký den
Johny11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1507
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 31. července 2011 - 18:35:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

749.241 - hezká teorie, ale podle Jihlaváka ten maďarský Cí co byl za tou 310.922 vyjel 8km před Jihlavou. Takže vyčkejme, DI za dva roky zveřejní závěrečnou zprávu. Mají toho tento víkend hodně...} :-).
RIC
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.177.246.222
Odesláno Neděle, 31. července 2011 - 18:40:29    Odkaz na tento příspěvek  

Děkuji diskutujícím za názory. Byl jsem přímým účastníkem mimořádné události. Nemohu více psát o důvodu vykolejení a celé události v Jihlavě. Nunto počkat do závěru vyšetřování, což podle zpráv na DI bývá až jeden rok. Rád bych něco napsal a uvedl všechny vaše dotazy a úvady na správnou míru. Ale nemohu.
Také se omlouvám všem co jsem napsal v první reakci na nehodu, že 310.922 skončí na pomníku. To byla nejem moje ůvaha, ale i všech co stáli v prvních minutách přímo u nehody. Děivý pohled a ještě děsivější myšlenky. Po ukončení prací na odstranění nehody v 01:15 minut, jsem měl již poněkud lepší pocit, ale i tak to vypadá dost špatně. Za parního provozu by to byla práce na 7 pracovních dnů. Ale dnes? je to vše o financích, které ale ČD a.s. nemají (?). Takže zprovoznění je možné(!), ale za rok 310.922 propadá kotel. Takže majitel bude muset zvážit zdali se investice do opravy pojezdu vyplatí ještě na rok provozu. (to je jen můj osobní názor). Osobní vůz Ci v majetku NTM je na tom nejhůře pro totálně deformované rozsochy a vedení (prasklý ložiskový domek u jedné nápravy nebyl příčinou ale jen důsledkem), případně i zkřížený rám - z Jihlavy bude odvezen na automobilovém traileru - asi do Krnova na opravu (pokud NTM bude mít dost financí ?) nebo do Chomutova k deponování - po svých kolech ale jezdit nemůže!
Jelikož nemůžu psát o příčinách nehody (jen o známých důsledcích), přesto mohu uvést jednu dobrou-špatnou zprávu: chybějící-ztracená listová pružnice pravé strany S2 nalezena v úseku Okříšky - Bransouze.
(příspěvek vyjadřuje pouze osobní názory autora)
749.241
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.161.33.177
Odesláno Neděle, 31. července 2011 - 19:09:36    Odkaz na tento příspěvek  

RIC: Já taky děkuji...poslední věta za dvojtečkou je velice výstižná, dále netřeba komentovat. Opravdu tedy nezatížené "vandrující" kolo...ale ne na voze Ci.
Flaizer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 257
Registrován: 10-2009
Odesláno Neděle, 31. července 2011 - 20:38:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RIC: se omlouvám za nařčení, ale stejná IP a stejně laděný názor tomu jen napovídá, že se jedná o stejného člověka, doporučuju Vám proto se zaregistrovat s možností skrýt e-mail...
Jinak děkuji za přiblížení problému...
NEREGISTROVANÝ: Mimochodem, trol se snaží vytvářet flame čímž se živí, moje příspěvky takové však nejsou, navíc jsem nikterak nespekuloval, jen konstatoval a to je rozdíl...

PS: Za foto se zpětně omlouvám, ta od pana Stejskala je přeci lepší Ale bylo to tak, že vláček přijel na 1. nástupiště, po pár minutách popojel na zhlaví, aby dobrali vodu, tak jsme dobíhali těsně kdy už měli plno, po té se vláček nevracel na nádraží ale jel přímo na Třebovou a ti co zůstali na nástupišti v domění, že se vláček vrátí, tak nás zpětně doháněli rychlíkem v Ústí, kde se čekalo na křížení pamatuju si slova jednoho pána "Vy jste nám ujeli!" jo ten den o zábavu postaráno
Audio nahrávky - http://flaizer.wgz.cz
Video - http://www.youtube.com/user/MrFlaizer
Past
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1729
Registrován: 11-2005
Odesláno Neděle, 31. července 2011 - 20:58:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Flaizer: jedna z mých fotek je zhotovena ve stejný den na stejné akci, už si přesně nepamatuji, asi jedna z jízd "okolo tří hradů, či dvou zámků". Jsem ale líný kouknout se do záznamů o co šlo.
RIC: díky alespoň za nějaké zprávy o stavu a škodách lokomotivy 310.922. Velká škoda je vozu Ci. Stále doufám, že to "Kačenka" rozdejchá a ještě si zajezdí. Velká škoda jen, že okolo ČT jezdí jen 2x do roka, Den železnice a pak Mikuláš ( v posledních letech hlavně Choceň - Litomyšl). Proč tomu tak je však nemá cenu zde psát, zase bych narazil, už tak mám u Spolzel DKV ČT nahnutý.
Internetové stránky o železnici v České Třebové:
www.klubfoticu.estranky.cz
Hlídač_č47
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5
Registrován: 7-2011
Odesláno Neděle, 31. července 2011 - 21:47:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vážení příznivci parních lokomotiv,hezky se dohadujeme o příčinnách nastalé situace,je na snadě jestly za to může stav žel.svršku,rychlost vlaku,ale v každym případu za přepravu odpovídá doprovod,ten je tam odtoho aby kněčemu takovému nedošlo.A oto by měly být obezetřněší když je to jediná čouda toho čísla která jezdí.Tak že 100%tně je to jejich.
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4585
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 31. července 2011 - 22:24:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Znáte lokomotivu 331.001 ?


Samozřejmě to nemá být model, spíš je to ukázka lidového řezbářství slovenských horalů, ale mně se to tak líbilo, že jsem to sem musel dát.
www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
Kodan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 449
Registrován: 9-2007

Odesláno Neděle, 31. července 2011 - 22:35:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fabec1222: Něco málo z návratu do Turnova mám.

VIDEO: http://www.youtube.com/watch?v=4V39nc9NdTw
MY YOUTUBE CHANNEL
Deníček Liberecké železnice
Bdlm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 809
Registrován: 3-2007

Odesláno Neděle, 31. července 2011 - 22:57:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myšák_tom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 792
Registrován: 10-2010

Odesláno Neděle, 31. července 2011 - 23:06:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bdlm: To je ta vykolejená v Jihlavě? Pěknej mazec...
Antonín Matys
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Pondělí, 01. srpna 2011 - 06:54:00    Odkaz na tento příspěvek  

310.922 nemá žádnou dokumentační hodnotu,jde o majetek ČD,které mají historických vozidel nadbytek.Proto doporučuji zrušení,případně zmiňovaný pomník.
Opravdová hodnota je ve voze KBD,který by měl holding ČD NTM zaplatit.Za zničení.
A jsme u provozování historických vozidel všeobecně.Exponáty,které jsou kulturním dědictvím se provozovat NEMAJÍ,pro zajištění reklamních parních akcí má ČD dostatečný počet parních lokomotiv.
Dále je zde dost soukromých subjektů,které by naopak neměly využívat know how ČD - zaměstnanci,infrastruktura. V tomto oboru jsou velmi pokřivené vztahy.
Samozřejmě pro všechny vozidla,bez rozdílu by měl platit zákaz instalace zločinného symbolu rudé hvězdy kdekoliv.Zkuste v Německu hakenkrajc ... (neplést s orlicí bez svastiky)
Hezký den šotouši.
Bohumír Golda
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.142.234.1
Odesláno Pondělí, 01. srpna 2011 - 08:25:41    Odkaz na tento příspěvek  

Pro A. Matyse
Myslím si, že to co píšete je zhovadilost. Každý veterán má svoji historickou hodnotu, můžeme jen spekulovat o její výši. Jinak samozřejmě provozní exponát je obecně daleko lepší než hora zakonzervovaného plechu bez ohledu na jeho jedinečnost. Vše pouze záleží na pradvidlech provozování exponátu.
Nehody se stávaly a stávat budou, netřeba spekulovat o důvodech bez relevantních seriozních informací.
Jinak vše se dá opravit. U malé mašinky to zas není tak velký problém jako u velké čoudy.
Pepa_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1978
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 01. srpna 2011 - 08:50:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To by mě zajímalo podle čeho p. Matys určuje co má a nemá dokumentační hodnotu? Vypadá to že asi jen tak od stolu podle toho jak se vyspal...
Antonín_Matys
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 8-2011
Odesláno Pondělí, 01. srpna 2011 - 12:12:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro B.Golda
Věřím,že pro Vás oprava jakékoliv mašinky není problém.To je bohužel zdejší velký problém:-)
Mám pro Vás takovou akademickou otázku.Myslíte,že by soukromý subjekt měl ČD a.s ve vlastnictví státu,tedy majetku nás všech i nešotoušů,platit za např. navštěvování pravidelného dopravního školení,uschovávání exponátů,používání dílen?
Exponát NTM určitě nemá jezdit,pokud nejde o opravdové výjimky jako Aza třeba.
A nepoužívejte sprostá slova prosím.
Pro Pepa I
A dokumentační hodnota je na vědcích a ne na spolcích.Myslím,že čoud je v téhle zemi přehršel.A to nemluvím o Karkulích.Měla by se nechat jedna loko od vývojové řady,pokud se podnik rozhodne věnovat se muzejnictví a druhá třeba nabídnout NTM.Ale subjektům mimo podnik by se jako potencionální konkurenci nemělo prodávat nic.

Zde odkaz pro první pomoc :-))
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2103
Registrován: 2-2009
Odesláno Pondělí, 01. srpna 2011 - 12:15:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pan Matys bude zřejmě znalec a kovaný muzejník. Přesto by neškodilo opláchnout si přirození vroucí vodou - přijde na chvíli na jiné myšlenky....
Antonín_Matys
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 8-2011
Odesláno Pondělí, 01. srpna 2011 - 12:29:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pan Matys je strojvedoucí.Jezdí na svojí Líze tam a zase zpátky.Co mu jen koleje a lidi co jí mají rádi vydrží a dovolí.To by jsi měl ty vulgaristo vědět.
M.Kunt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 808
Registrován: 10-2009
Odesláno Pondělí, 01. srpna 2011 - 12:33:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asi bych souhlasil s tím, že historická hodnota některých věcí je taková, že by se zprovoznění (a uvedení do souladu s předpisy) rovnalo zločinu (už to tady taky bylo, třeba Kladno).
Ale naprosto nechápu, co to je za nesmysl s tou konkurencí v muzejnictví. Pomiňme ovšem, že nostalgie provozovaná většinou spolků nemá s muzejnictvím nic společného.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2105
Registrován: 2-2009
Odesláno Pondělí, 01. srpna 2011 - 12:43:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pan Matys je možná strojvedoucí ale s Lízou p. Matyse asi nejezdí. Slušňáku. Bohužel fakt, že je někdo strojvedoucí, patent na rozum jaksi automaticky nesupluje.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2106
Registrován: 2-2009
Odesláno Pondělí, 01. srpna 2011 - 12:46:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M.Kunt - to snad nenapadlo nikoho, nebo jo ? To Kladno.
S druhou větou nemohu souhlasit - je to případ od případu.
Seagull
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 161
Registrován: 2-2010

Odesláno Pondělí, 01. srpna 2011 - 15:45:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Některé myšlenky asi nestíhám,ale nechápu co má jiného větší historickou hodnotu než provozuschopná a provozovaná supící parní lokomotiva. Chladný stroj v potemnělý hale kde děda ukazuje vnoučkovi,tak tohle jezdilo,když můj tatínek byl kluk jako ty...?,samozřejmě by bylo ideální při více exemplářích též řady zachování stroje provozního a stroje v historické podobě jako oko v hlavě chráněného pro generace příští... samozřejmě toto zamyšlení se netýká vozidel,která by pro zprovoznění musela být uvedena do historicky znehodnocujícího stavu,což ale snad ani nelze,takové vozidlo by se také těžko mohlo běžně "prohánět" po kolejích. o ošetření zacházení s historickými vozidly at už vlastními či cizími debata žádná ...
Deka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1518
Registrován: 11-2004

Odesláno Pondělí, 01. srpna 2011 - 15:52:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Antinín Matys: To jsem netušil, že Telematika má takové odborníky na historii. Tak, milej Tondo, příště se přestaň flákat po netu v pracovní době, uvědom si, že máš vyrábět zisk akcionářům.
...a ještě měl tu drzost říct mi ty py*o ty semnou nikam nepojedeš. Co to máte za řidiče??? ----
Pepa_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1979
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 01. srpna 2011 - 17:07:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Deka: Pan M. bude nejspíš vědec telematik a ještě k tomu (dle IP) z Prahy. To mu dává oprávnění rozhodnout co je dokumentační hodnota
M.Kunt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 811
Registrován: 10-2009
Odesláno Pondělí, 01. srpna 2011 - 17:32:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to snad nenapadlo nikoho, nebo jo ? To Kladno.
Ale napadlo. Zrovna v tomhle vlákně asi před rokem/dvěma.
Motoráček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 669
Registrován: 8-2006

Odesláno Pondělí, 01. srpna 2011 - 17:39:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No ono jde o to, že skutečné hodnoty je třeba uchránit pro budoucí generace. Nemyslím na 10-20 let, ale o řád výše a i nad tento rámec. Nicméně i ta 310.922 svůj historický smysl má. Vždyť kolik se dochovalo lokomotiv a vozů (na ty se pořád a pořád zapomíná) dodaných pro čs. armádu? Jde tedy o úhel pohledu. Je pravdou, že veřejnost více osloví fungující stroj, nežli statický exponát. A to nemluvím o tom, že některé skutečné vzácnosti se ani veřejnosti neukazují, ale uchovávají se pro ně vhodných podmínkách právě s tím cílem je uchovat budoucnu. Toť můj názor.
Zachrochtám, zavrčím, zahalím se do oblaku dýmu a zmizím jako červený sršeň! www.pshzd.cz
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2107
Registrován: 2-2009
Odesláno Pondělí, 01. srpna 2011 - 17:45:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M.Kunt - hm, tak to je síla....
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2875
Registrován: 9-2007

Odesláno Pondělí, 01. srpna 2011 - 18:29:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale subjektům mimo podnik by se jako potencionální konkurenci nemělo prodávat nic.

Jé, tady to jede. Zas jeden úchylák dělící železnici na tu co je a na tu co jako není. Kde by pane "Matysi" byly vlečkové lokomotivy? Asi v prdeli, aby s nimi někdo nechtěl náhle oživit třeba konkurenční cukrovar, případně 310.922 ve šrotu, aby nedošlo k válce. A mohu-li se držet zde zveřejněné teorie, že jste zaměstnanec sponzora našeho spolku, nechcete se připoutat na protest třeba u vchodu do jeho sídla? Třeba se uvázat tím horkou vodou opláchnutým přirozením.

Ale vážně, Vy jste našel u akciovky ČD, že její podnikání je provozování muzejních expozic, depozitářů a doplňkových atrakcí? Bez toho jde těžko o konkurenci
ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
Lukyy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1017
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 01. srpna 2011 - 18:52:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pár fotek od JHMD U37.002 a Px 048