K-report
 

Archiv diskuse Parní lokomotivy do 06. 05. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Parní lokomotivy » Archiv diskuse Parní lokomotivy do 06. 05. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Albatros498112
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 802
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 03. května 2011 - 12:06:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak určitým způsobem má všechno výkonný kotel a parní stroj vůči adhezní váze.Taky může být problém mezi sedačkou a regulátorem.Špatně nastavené nápravové tlaky,.... Pěkná věc je,když to je někde u vjezdového návěstidla.Jede vlak na hranici normativu.Všichni otom vědí,že to tam za jistých podmínek stojí za prd a pak si to pan výpravčí nechá nastůj.Fíra se chystá zabrzdit.Zatáhne za brzdu a,když už to klesá tak to postaví.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1984
Registrován: 2-2009
Odesláno Úterý, 03. května 2011 - 12:28:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Žmz - já to nebyl, byl jsem na Slovensku. Ale duté hlavy neodstraníš.

498112 - za určitých podmínek jo. Ale u Pětasedmy je to obzvlášť citelné - velký kotel, velké válce, velká kola a na problém je zaděláno.

A ve fírovi určitě problém nebyl, Spíš to mazivo na kolejích.
Němka by to vyblafala bez problémů - malý kola nechtěj klouzat. Krásně se to dalo pozorovat na dnech Kozla, kde se setkaly všechny možné páry, identické podmínky, stejné soupravy, kvalitní fírové.
Zatímco Bejčci mohli jet na ,,utržení komína " Bulík tam tancoval jak šantánová tanečnice. Překvapila mě ale 354.7, která to taky rvala bez bázně a hany.
Jen si / opět/ nemyslím, že by to zúčastněným strojům, vyjma 423.0 a 434.2, nějak extra svědčilo - myslím tím sklonové a směrové poměry na vlečce.
Albatros498112
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 804
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 03. května 2011 - 13:22:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mad noodle2: Třeba by si místo té dvojčité vedla lépe nějaká trojčitá popřípadně čtyřválcová (unás neprovozní).Sice by to nebylo razantní.Podobnej příběh maji zasebou dvojčité 01 a čtyřválcové 02.
475.179
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.123.93
Odesláno Úterý, 03. května 2011 - 15:32:03    Odkaz na tento příspěvek  

Janek_lemoch: Je to vůz 80 54-00 254-7 a naposled byl přetahován 11.4.2011 z Libně do Děčína https://www.k-report.net/ukazobrazek.php?soubor=557138.jpg&httpref =28/207047
Ted má doprvodný vůz WLAB 80 54-00 237-0.
Joska
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.195.226.1
Odesláno Úterý, 03. května 2011 - 15:47:22    Odkaz na tento příspěvek  

Mad noodle2: Docela rád bych viděl např.Českolipáky, Hradečáky nebo Plzeňáky, jak nadskakují při čtení těchto nesmyslů. To co dokázaly 464.0 z Lípy do Rumburka nebo na Bezděz, 475.1 z Havl.Brodu do Liberce nebo na ,,pařížáku" mezi Zdicemi a Kařízkem (když ,,padla" 498.0 a bez postrku) jasně svědčí o tom, že to není ve vysokých kolech nebo příliš výkonném stroji. Tyhle mašiny totiž nebyly žádné ,,skákačky",jenom se to s nimi muselo umět. Na pravé i na levé straně! Já na páře nejezdil dlouho, jen 12 let, ale nad tím, co se tu většinou dočítám, musím akorát kroutit hlavou.Není divu, že se do zdejších ,,diskuzí" nezapojují skuteční parní jezdci, kteří toho na mašinách zažili víc, než všichni sem přispívající dohromady. Ti fírové a topiči ještě žijí, ale je to pod jejich úroveň!
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1985
Registrován: 2-2009
Odesláno Úterý, 03. května 2011 - 16:56:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Joska - nenadskakovali, příteli, nebo myslíš, že jsem si to vycucal z prstu ?
Nebo od fírů, kteří na páře odjezdili celý život ?
Tipni si schválně - můj strýc odjezdil na plzeňských rychlících 20 let, předtím osobáky a náklady. Sedlal vše ,co se v Plzni vyskytlo. Znal jsem fíry, kteří potřebovali ke Stockeru jěště fyzicky zdatného topiče s lopatou. Znal jsem i takové, kteří ho nepotřebovali.
Jenže, milý příteli ani kolem Lípy ani z Plzně do Prahy, Domažlic, Chebu, Budějic není 22 - 25 promile a protisměrné oblouky 150 m jako na vlečce Velkopopovického pivovaru a mašiny tam nejezdily pod kritickou rychlostí jako 464.102 na inkriminované vlečce.
Stejně tak pětasedmy z HB do Liberce nepracovaly za takových podmínek. Ano hodně záleželo na borcích v boudě. Ale pak by byla špice Zvoleňáci na trati do Vrútek a hlavně do Červené Skaly.
Asi jsi jezdil na prd když myslíš ,že velká kola a lehká mašina s přebytkem výkonu jsou to pravé ořechové pro jízdu za bídných adhezních podmínek.

Je i docela možné, že Těch kvalitních parních jezdců znám víc než Ty. Bohužel už je jich dosat po smrti. Fírové odchází záhy, většinou.
Takže kruť dál hlavou, pozor na nějaký úraz a dojdi se do Popovic podívat, abys věděl o čem je řeč.

PS kdybys chtěl znát jména těch jezdců pošli mi mail.
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2747
Registrován: 9-2007

Odesláno Úterý, 03. května 2011 - 17:13:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Připadám si sice už jako somrák, ale ještě jednou: Můžete mi někdo poslat fotky Lízy z té jízdy k nám??? Jako nezaměstnanej muzeum osobníma darama už neufinancuju. Tak spolek potřebuje jiné sponzory. A sponzoři zas chtěj "něco", třeba fotoprezentaci, kde na konci jsou jejich loga. Tolik členů spolku, aby to nafotili cestou, nemáme. A bez fotek vlaku to není ono.
Chápu zdejší význačnou debatu i autorská práva i relativní hodnotu vašich snímků. Ale skutečně, jestli se nám nebude marketingově dařit přesvědčit sponzory, tak taky nemusí být kam ani čím jezdit. Zkuste to pochopit a "zasponzorovat" nás obrázkem. Budete mít větší šanci, že bude co fotit příště. A ještě jednou závěrem: Jméno autora samozřejmě u prezentace bude. Děkuji převelice za pochopení

P.S. Ještěrce děkujeme za zaslanou řepku
ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1986
Registrován: 2-2009
Odesláno Úterý, 03. května 2011 - 17:14:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Joska taky nezaškodí prostudovat D2 a pořádně číst abys věděl o čem je řeč. Místo kroucení hlavou.
Kdybys měl nějaké nové, dosud neznámé údaje o jízdě na vysokých kolech poděl se se mnou, prosím. Učím se rád a chci se učit celý život i když mám k důchodu bliž než k čemukoli jinému.
Janek_lemoch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1469
Registrován: 11-2007
Odesláno Úterý, 03. května 2011 - 17:16:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tady je menší připomenutí doprovodných Panceřáků:

Pom 91201 (ex Ca 4-5098) - ČESKÁ LÍPA (doprovodný k 524.1110)
Pom 92209 (ex Ca 4-5077) - KHKD
Pom 92210 (ex Ca 4-5082) - DĚČÍN (doprovodný k 475.179)
Pom 92211 (ex Ca 4-5094) - ČESKÉ BUDĚJOVICE (doprovodný k 556.0506)
LK
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.49.63.142
Odesláno Úterý, 03. května 2011 - 18:10:38    Odkaz na tento příspěvek  

Joska: člověče, máte hluboké mezery ve vzdělání.
Základní praxí je montáž nárazníků v ČKD a to Vy (jak vidět), nemáte. Takhle tady moc neuspějete...
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1987
Registrován: 2-2009
Odesláno Úterý, 03. května 2011 - 18:31:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lk - škoda, nikdy jsem je nemontoval - zřejmě jsem o hodně přišel...
Ovšem podstatné je mít příslušný věk, misto slkadiště tvarohu mít v hlavě mozek, zajímat se, vyptávat se znalých a povolaných, zapamatovat si to - pomáhá písemný záznam a ověřovat v praxi. Též literatura pomáhá - jsou v ní velmi zajímavé údaje. Nikoli ovšem literatura oddechová ale vlakopisy, výkazy a jiné zdroje.
Internet těžko.

Taky jsem přišel n to, že největší borci tady jsou po hříchu anonymní. Že milé LK, Josko a druzí?
Že by předpodesrání? Nedostatek odvahy ?
Maskovaná tupost ?
Čím to jen může být....
Ještěrka_lítací
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 269
Registrován: 8-2010

Odesláno Úterý, 03. května 2011 - 18:35:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Žmz: NZ
Ještěrka_lítací
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 270
Registrován: 8-2010

Odesláno Úterý, 03. května 2011 - 18:47:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mad_noodle2: Jste takhle arogantní od přírody, nebo máte trenéra ? Už jsem viděl hodně charakterů...ale váš kalibr, to je třída
A všiměte si, že já nejsem anonymní. To, že z vašich proslovů někomu tečou nervy, nebo má naopak záchvaty smíchu není o anonymitě, ani o tuposti. To je o základní slušnosti chování a jednání s ostatními. Pokud se vyžíváte v tom někoho stále urážet, tak se nemůžete divit
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1988
Registrován: 2-2009
Odesláno Úterý, 03. května 2011 - 19:24:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještěrka lítací - ne, to mám od přírody. Tón volím podle uvážení, na hrubý pytel hrubá záplata. Konkrétně kde jsem koho čím urazil ? Mám dojem, že už jsme si taky dopisovali a protože jsi byl slušný Ty, byl jsem slušný i já.
Naopak já si myslím,že anonymita je právě o tom. Podívej se třeba na fóra na Centrum a zjistíš dvě věci : 1/ Že ve srovnnání s tamními diskutéry jsem salonně vychovaný člověk.
2/ Že tam je 99,9 % přispěvatelů ANONYMNÍ.

NAJDI MI JEDINÝ PŘÍSPĚVEK, kdy jsem si takzvaně začal a pošli mi ho. A já se hluboce omluvím.
Jinak nic měnit nehodlám. Pokud na mě někdo vyrukuje s s ,byť vkusně zabalenými, úrážkami a napadáním dočká se přiměřené reakce.
Celý život pracuju ve velmi tvrdých podmínkách ,mezi tvrdými lidmi. Tam se naučíš, že život není jen trhání konvalinek.....
Nebo je urážlivá i odpověď Tobě ? - předtím jsme si tykali, jestli mi paměť slouží.
Nikoli nevyžívám se, rád se podělím o své znalosti, postřehy,informacemi. Ale kakat na svou lisou hlavu si nedám od nikoho.
Mol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 237
Registrován: 10-2008

Odesláno Úterý, 03. května 2011 - 20:21:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co jsem slyšel od strojvedoucího jezdícího teď na velkých párách, tak se sem chodí akorát zasmát. Už asi vím proč...
Ještěrka_lítací
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 271
Registrován: 8-2010

Odesláno Úterý, 03. května 2011 - 20:24:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mad_noodle2: K tykání mě většinou někdo vyprovokuje a dá to dost práce, jinak vykám. Byl jsem vychován tak, že tomu koho nevidím a neznám ho se vyká (i u nadřízeného by to měla být somozřejmost). Na netu se to nedodržuje a to je příčina toho zla které ze sítí dnes čiší. Nevím kde jste si v čem konkrétně začal, ale celkový dojem vašeho vystupování není vůbec dobrý. Ono myslet si, že mám vždy pravdu a poslední slovo je trošku dost provokující.

Já jsem se do téhle debaty původně vůbec míchat nechtěl, jen mi prostě vadí postoj naprosté neomylnosti a absolutní pravdy který tu znovu zazněl...skutečnost je taková, že někdy mají pravdu ti druzí. Jen na netu se to špatně prosazuje a to platí ve všech oborech činnosti. Já o parních lokomotivách také něco vím, ne ale tolik abych si musel nechat nadávat v diskuzi, tudiž si budu myslet dále své a diskutující bych místo hádek požádal ať pošlou raději Žmz ty fotky.
Bude to pro parní jízdy prospěšnější než zdejší hádaníce o tom kdo má páru více v rukou a kdo se kde zvládne rozjet
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1991
Registrován: 2-2009
Odesláno Úterý, 03. května 2011 - 20:52:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještěrka lítací - i to je pravda. A rozhodně nejsem vševěd. Jestliže to tak vyznělo pak se omlouvám.
A pokud má někdo pravdu, uznám to i kdybych při tom měl skřípat zubama.
Jenže jsou pravdy a pravdy, mhohdy jich může být víc, podle toho, z jakého úhlu na věc nazíráme.
Fotky Žmz pošli - určitě si to zaslouží. On totiž organizátor je velmi nevděčná funkce a chce to mnohdy i hodně sebezapření. Proč, asi nemusím rozvádět.

Mol - já toho taky slyšel. Jenže já měl výhodu - sice půjdu pod kytky daleko dřív než většina zde diskutujících ale já měl možnost / díky věku/ těžit od opradových Pánů Fírů. ČÍMŽ NEŘÍKÁM, ŽE TI DNEŠNÍ JSOU NA NIC. To rozhodně ne.
Ale přece jen pravidelných párařů ,s alespoň 20 léty v pravidelném parním provozu, už mezi nimi zástupy nejsou. A o těch ještě starších už nemluvím vůbec- těch je jako šafránu.
Ještěrka_lítací
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 272
Registrován: 8-2010

Odesláno Úterý, 03. května 2011 - 21:03:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mad_noodle2: Můj snímek z akce už má pořadatel
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2748
Registrován: 9-2007

Odesláno Úterý, 03. května 2011 - 21:13:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže ještě jednou děkuji "Ještěrka Lítací" za řepku. Nově děkuji "Past" za skálu, "J.Helmich" za podlešínskou spojku. A tedy ještě "Grochol", ale ten je náš (pro koho jinýho bych ty mašiny tak na topírně nasražil k focení), takže tu už jsem měl před zveřejněním zde. Ještě zkouším jednoho Hektora pod Řípem o týden dříve a půjdu na to
ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
Huffnagell
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 476
Registrován: 9-2007
Odesláno Úterý, 03. května 2011 - 21:45:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.rsd.cz/doc/Silnicni-a-dalnicni-sit/Historie/nemecka-pr uchozi-dalnice-2dil/$fi/nemecka-pruchozi-dalnice_2dil.pdf
Najdete zde pár fotek a odkazů na zrušené drážky, používané při stavbě Německé dálnice
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2749
Registrován: 9-2007

Odesláno Středa, 04. května 2011 - 02:31:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

VŠEM děkuju za fotky i pomoc. Teď už nás nic nezastaví !
ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
kremak432
Neregistrovaný host
Odeslán z: 95.173.70.253
Odesláno Středa, 04. května 2011 - 07:09:19    Odkaz na tento příspěvek  

Žmz: Ale zastaví, až Vám soudruh Kalousek dá z každého exponátu daň, aby si naplnil kapsy. Jako vše v tom našem zk... státě.
Zderadíček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 318
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 04. května 2011 - 09:17:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo, už zbývá jen zavést dań z chudoby..
Ferdinandka přežije!
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1995
Registrován: 2-2009
Odesláno Středa, 04. května 2011 - 10:06:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kremák 432 - ale fuj, podsouvat lidumilovi Kalouskovi takové úmysly...
Páňula
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1660
Registrován: 1-2007

Odesláno Středa, 04. května 2011 - 17:50:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tento pátek pojede zvláštní vlak ke 140. výročí GFPVM z Walmezu do Rožnova a zpět. Z VM kolem 9:15, zpět z Rožnova něco po 12... Na čele by měl jet Matěj (433002) + nějaká ta historická souprava
Pokud by jste chtěli jet, tak by jste ovšem museli zapadnou mezi početné obsazení vlaků studenty v "historickém oblečení a kostýmech."
Scuderia Ferrari
Sensation =>
Vše je o lidech. Železnice nevyjímaje.
Dobi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2024
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 04. května 2011 - 19:53:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Páňula: zvláštní vlak vyjede z VM v 9.15 a z RpR 12.05 a v čele bude 433.002

PS: Doufám, že poslední zvonění někteří v bufetovém voze nemyslíte vážně...?
433.002 + 314.303 + T466.0007 - Valašská historická trakce
Dobi + Matěj (433.002) = nerozlučná dvojka!
433.002 - nejkrásnější lokomotiva
www.rlz.bilysklep.cz
Union_pacific
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 959
Registrován: 11-2009

Odesláno Středa, 04. května 2011 - 20:01:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Veselí nad Lužnicí 29.3.2000
Lexa_karel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 233
Registrován: 12-2009
Odesláno Středa, 04. května 2011 - 20:59:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mad noodle2: a jaký je rozdíl v anonymitě mezi Mad noodle2 na straně jedné a LK, Joskou, Kremákem 432 + dalšími anonymy na straně druhé?
Jste stejný anonym jako neregistrovaní, jenom jste si svou anonymní přezdívku registroval.
Něco jako registrovaný odborník Boblick alias Karlshaus.

"Že by předpodesrání? Nedostatek odvahy?
Maskovaná tupost?
Čím to jen může být ..."

Zkuste se podepsat svým jménem, třeba si na Vás vzpomenou i odborníci z ČKD a potvrdí, že jste kolem těch nárazníků jenom chodil.
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1403
Registrován: 4-2009

Odesláno Středa, 04. května 2011 - 21:23:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lexa_Karel: Ahoj Karle, v případě Mad noodle2 se s anonymitou lehce mýlíš. Kolega má pod nickem uveden svůj email s pravým jménem. Pravda, s drobnou gramatickou chybou. Tu ovšem berme jako autorskou licenci.
A vzhledem k docela odborným příspěvkům ohledně kovových materiálů, svařování a motorů ČKD nemám pochybnost i o zaměstnání Mad noodla2 v této bývalé lokomotivce.
A "praštění dráhou" (myšleno v dobrém - snad mne Mad noodle2 nepraští pěstí) už mají v rodině. Jeho brácha se třeba podílel na vzniku vynikající brožury o KBK.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2000
Registrován: 2-2009
Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 05:02:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lexa Karel - Odpověděl Ti za mě Němec z ova, jen dodám, že ten mail je pravý / stejně jako u Kremáka 432/ a na rozdíl od jiných pravidelně sledovaný. Máš ho i se jménem a několikrát jsem se zde i představil - exrta pro Tebe to udělám ještě jednou:
Ivan Šnábl, rok výroby 1953, V ČKD Praha od roku 1975 do dnes. Je libo ještě nějaké doplňující údaje, vyjma r.č. ?
Kolem nárazníků jsem nechodil, můj mateřsský podnik je ve Vysočanech nikoli pod Sazka arenou.Pokud jsem tam chodil tak jako pracovník defektoskopie ale nárazníky nebyly předmětem mého zájmu.

Takže tak Lexo Karle -Navíc vybraným jedincům na bizím i osobní setkání aby viděli, že nejsem počítačový program. Máš zájem ?
Jsem pro Tebe ještě stále anonymní ?

Němec z ova - ne, myslím že si rozumíme a ke svému defektu se rád přiznávám.
Zderadíček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 320
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 06:23:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Docela bych prosil stručně přiblížit, co vlastně z ČKD zbylo, jestli se to tak ještě jmenuje, nebo se tomu tak říká z tradice, a co se tam vlastně dělá, jestli to není tajné...
Děkuji
Ferdinandka přežije!
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3744
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 07:23:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

co se tam vlastně dělá, jestli to není tajné... - Jsou to dluhy a je to neveřejné .-) Viz kauza Sazka. Fabriky ve Vysočanech (ČKD, Praga...) jsou vesměs srovnané se zemí. Kde není Aréna, tam se nově bydlí a nebo je tam megaplac pro bleší trhy a megakoncerty. Dokud se neodstraní tzv. ekologická zátěž. Otázka je, zda v nějakém menším objektu opravdu něco málo jakési strojírenské výroby nezbylo.
Lexa_karel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 234
Registrován: 12-2009
Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 07:53:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mad noodle2: pro mne nejste anonymní již dávno, mně vadí, že se někdo s anonymní přezdívkou opírá do jiných, stejně anonymních.
Respektuji, že je řada důvodů, proč veřejně neuvádět své jméno - pak ale musím také strpět toto právo ostatním.
Jsem přesvědčen, že textace o předpodesrání, nedostatku odvahy, tuposti,vyřídíme si to ručně,..., jsou zbytečné, vědomosti se dají "prodat" i slušnějším způsobem.

Nárazníky - slyšel jste někdy hlášku "kdo neházel vexle v Tanvaldu, není ajznboňák" ? Tak něco podobného se již dávno neslo o ČKD "kde děláš - ále, montuju nárazníky v ČKD" a bývalo výrazem příslušnosti k lokomotivce.
Jindřich Rosa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.155.50
Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 08:22:38    Odkaz na tento příspěvek  

Borovička:
Fabriky ve Vysočanech (ČKD, Praga...) jsou vesměs srovnané se zemí.

ale to snad ne...

ČKD NOVÉ ENERGO, a.s.
Vývoj a výroba rotačních soustrojí, kompresorů či elektrických točivých strojů.
Adresa:
ČKD NOVÉ ENERGO, a.s. Klečákova 1947, 190 00 Praha-Vysočany http://www.ckdnoveenergo.cz



ČKD Praha Diz, A.s.
Generální dodavatel technologických investičních celků ve 3 hlavních oblastech: plyn a ropa (kompresorové stanice tranzitních plynovodů, podzemní zásobníky plynu), energetika (kotelny, chladicí zařízení, energetické využití odpadů, spalovny odpadů), infrastruktura (dopravní systémy, obchodní a administrativní centra, zdravotní zařízení, ČOV atd.)
Kolbenova 499/42, 190 00 Praha 9-Vysočany


jinak:
http://www.ckd.cz/
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2001
Registrován: 2-2009
Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 08:52:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

J. Rosa - ano je to tak. Navíc ještě funguje Elektrotechnika i když pod jiným názvem a Trakce se přerodily ve firmu / soukromou/ SKD, která nadále vyrábí komponenty pro lokomotivy a tramvaje.
Pokud se nepletu funguje i Elektronika - bývalé Polovodiče.
Definitivně bylo zbouráno jen generální ředitelství - část s archivem a pod., část Elektrotechniky,část Sléváren a snad kus Zásobování. V Trakcích byly zbořeny jen objekty v místech kde má stát nová budova Kolben Cube.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2002
Registrován: 2-2009
Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 09:14:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lexo Karle - je určitý rozdíl mezi neregistrovaným a registrovaným s mailem. Alespoň z mého pohledu.Pokud to vidíš jinak, je to Tvůj problém.

Co Ti vadí a co ne, rovněž. I já sem o ledasčem přesvědčen a pokud bych nebyl přesvědčen, že to jsou výrazy pro dané jedince vhodné, nepoužil bych je.
Pokud někdo diskutuje o věci věcně a s argumenty, pohrdání se ode mne nedočká.
Pokud napadá, rýpe, zesměšnuje má smůlu.Dostane klystýr jako nikdo druhý. A to se ještě v aroganci, ironii a sprostosti držím silně zpátky. Abych adminům nepřidělával práci.

O tom ,že by pofidérní rčení bylo výrazem příslušnosti k Lokomotivce pochybuju, snad u pomocných dělníků.
Dobi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2027
Registrován: 10-2008

Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 11:42:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jedna fotka z aktuálního dění ve Valašském Meziříčí:


433.002 + 314.303 + T466.0007 - Valašská historická trakce
Dobi + Matěj (433.002) = nerozlučná dvojka!
433.002 - nejkrásnější lokomotiva
www.rlz.bilysklep.cz
Aklman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 16
Registrován: 1-2010
Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 12:31:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Průměr kol 534.1 (Pr. G10):
Naše literatura udává 1350mm.
Německé zdroje udávají 1400mm.
Neví někdo proč jen 1350mm?
Mourekk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 103
Registrován: 1-2006
Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 12:52:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No ČKD Polovodiče byly na pankráci , přestavěná JAWA a zmizelo to velmi rychle po r. 89. Takže kanceláře, gř cel, různé pojišťovny a jiné obchodní organizace a z čisté haly Bauhaus a Billa a OKay.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2004
Registrován: 2-2009
Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 13:04:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Alkman- s největší pravděpodobností byl rozdíl dán sílou obručí - 50 versus 75 mm.
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3747
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 13:07:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jindřich Rosa: ale to snad ne...

Ale to snad jo...


Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3748
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 13:11:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A když jsem u těch mizejících objektů ČKD. Je někde nějaká pěkná (foto)dokumentace objektu lokomotivky. Byla tam kolej 7 rozchodů a příslušné splítky a výhybky. A kdo tam pamatuje parní lokomotivy? Ať už výroba nebo posun?
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2005
Registrován: 2-2009
Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 13:13:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mourekk- to ano, nicméně po přestěhování může existovat dál, že ? Stejně, jako existovala byť chvilku Lokomotivka a kus Trakcí na Zličíně.

Lokomotivku, podle mě, usmrtilo několik věcí- Vládou minimálně doporučené dokončení ČME3, nezaplacení dluhu ruskou stranou,ztrátakoncepce s příchodem nových ,,manažerů", neplatné záruky vlády, dluh na odvodech za fakturovanou ale nezaplacenou částku z Ruska a v neposlední řadě snaha Siemense otevřít si trh.
Ale do par to nepatří - ergo omluva všem pravověrným párařům.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2006
Registrován: 2-2009
Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 13:16:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Alkman- s největší pravděpodobností způsobeno rozdílnou silou obručí - 50 versus 75 mm.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2007
Registrován: 2-2009
Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 13:25:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Borovička - fabrické páry už nejezdily když jsem nastupoval - 1975. A dokumentace v Loko ale i jinde ? Jen pro vyvolené. Jedině kde jsem mohl fotit byla vlečka u spalovny. A to jen díky tomu, že jsem vlastnil průkazku opravňující ke vstupu do všech org. jednotek VHJ ČKD. TO UŽ TAM ALE BYLY JEN DIESELY.
Jindřich Rosa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.155.50
Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 13:38:57    Odkaz na tento příspěvek  

Borovička:
no dobře...
záleží, na co kdo klade důraz - já si třeba ve Vašem příspěvku všimnul slova "...vesměs.." a s tím jsem tedy moc nesouhlasil.

Jinak je pravka, že ty nejstarší a nejviditelnější objekty - tedy lokomotivka a původní Kolbenka - z Vysočan zmizely...
Mourekk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 104
Registrován: 1-2006
Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 15:06:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mad noodle : něco možná přesunuli ale určitě ne vlastní výrobu polovodičů ,diody tyristory, triaky. To teď dělaj číňani a mám podezření že nepoužívají monokrystal křemíku ale specíální polovodivou mičurinovu rýži.

(Příspěvek byl editován uživatelem mourek.k.)
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2009
Registrován: 2-2009
Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 15:40:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mourekk - Jak se to projevuje navenek ?
Ta rejže ?
Páňula
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1662
Registrován: 1-2007

Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 18:41:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Poslední zvonění se dělalo dnes, původně se to mělo dělat v tom vlaku nebo v Rožnově... Jinak ty historické kostýmy platí, takže by možná byly i zajímavé fotky, ale netvrdím, že tak pojede 100% celý vlak...
Scuderia Ferrari
Sensation =>
Vše je o lidech. Železnice nevyjímaje.
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2752
Registrován: 9-2007

Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 18:53:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Doporučuji k nahlédnutí pár krásných filmových záběrů z jízdy Svatého Jiří
ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
Dobi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2030
Registrován: 10-2008

Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 19:19:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Páňula: někde se tam potkáme, tak doufám, že budeš mít pěkný kostým
433.002 + 314.303 + T466.0007 - Valašská historická trakce
Dobi + Matěj (433.002) = nerozlučná dvojka!
433.002 - nejkrásnější lokomotiva
www.rlz.bilysklep.cz
Zdepa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1062
Registrován: 7-2005
Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 19:54:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  



v roce 1976 ČSD zrušilo dost parních lokomotiv, aby si další dvě mohlo koupit....
st-p.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.13.72.136
Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 22:14:49    Odkaz na tento příspěvek  

žmz:pěkné video,jenom doufám,že voda vytékající 475 z dýmnice není závada,pouze důsledek přílišného používání stříkání v rámci protipožárních opatření.
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4667
Registrován: 9-2003

Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 23:26:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdepa
..pořádná mašina má kotel a komín..
Medvedcz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 607
Registrován: 4-2009

Odesláno Pátek, 06. května 2011 - 01:31:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

st-p.: Bez Vás bych si té vody nevšiml. Celou dobu jsem žil v přesvědčení, že dýmniční dvířka by měly těsnit kvůli vyvození podtlaku v soustavě dyšna - komín.
Tedy není dost možné, aby z dýmnice "chcala" voda.
To by jí tam musel být extra sloupec, aby se ten podtlak překonal.
Věděl by o tom někdo zasvěcenější víc?
Prosím, NE Mad Nudle a Bram. O urážky nestojíme.
Děkuji.
Umění žít spočívá v tom, umět se včas rozhodnout, na co se dřív vysrat...
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2015
Registrován: 2-2009
Odesláno Pátek, 06. května 2011 - 05:02:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Medvecz - a přesto to zkusím - je to opravdu od stříkání do dýmnice, nejen kvůli požární bezpečnosti ale i pro ochlazení popílku na dně dýmnice. Čili běžný jev. Lokomotiva jede výběhem nebo jen s minimálně otevřeným regulátorem takže podtlak v dýmnici se nekoná a voda může vytékat. Při plném otevření regulátoru se podtlak obnoví.
Ovšem není to podtlak nějak velký , měří se ve stovkách mm vodního sloupce.
Shrnuto - Líze se nic nepřihodilo,
Ještěrka_lítací
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 277
Registrován: 8-2010

Odesláno Pátek, 06. května 2011 - 09:08:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

st-p.,Medvedcz: Skutečně se jedná o důsledek stříkání do dýmnice (přetečení), ono to s těsností dýmničních dvířek není v určitých provozních režimech tak horké. Porucha by to byla v případě, že by tzv. tekly trubky což nepředpokládám. Prostě přetékání vody na dolní hraně dýmničních dveří je běžný jev a lze ho pozorovat skoro při každý jízdě bez ohledu na použitý stroj
Mourekk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 105
Registrován: 1-2006
Odesláno Pátek, 06. května 2011 - 09:51:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mad noodle. s "rýžovými " polovodiči jsem se setkal u slaboproudých prvků a projeví se to tak že jediné co odpovídá parametrům je nápis na součástce. Nesouhlasí parametry tranzistoru integrovaný obvod je nefunkční a je to v celé sérii. Prodejce má radost a varuje zákazníky. Vrchol byl že se objevi obvod který měl o nožičku méně.
Valmezák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.48.90.226
Odesláno Pátek, 06. května 2011 - 09:56:45    Odkaz na tento příspěvek  

Meziříčský Matěj 433.002 v čele zvláštního vlaku V.M. - Rožnov - V.M. v rámci oslav 140 let od založení meziříčského gymnázia
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2016
Registrován: 2-2009
Odesláno Pátek, 06. května 2011 - 11:42:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mourekk - aha, já montoval ještě Teslu....

Ještěrka lítací - tak tak, a výron z netěsných trubek by navíc byl daleko spíš parní a vypadal by a dost jinak. Předpokládám totiž, že když potečou trubky voda se z valné části změní v páru. A v kuchyni by asi bylo neveselo, zadýmeno...