K-report
 

Archiv diskuse GVD platný a připravovaný do 07. 12. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » GVD platný a připravovaný » Archiv diskuse GVD platný a připravovaný do 07. 12. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
-Boblig-
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.154.32
Odesláno Pátek, 02. prosince 2011 - 22:57:46    Odkaz na tento příspěvek  

No já vidím tohle:
http://www.portal.idos.cz/Data/pdf/L000132_111211_107439.pdf
Tam je v ČB autobusák na střeše. 2:10 je reálný čas z Florence bez Tábora sice na chlup, ale je. Zpět ani náhodou. Značně méně reálný čas je z hranic do ČB.
Mirbusak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1723
Registrován: 5-2005

Odesláno Pátek, 02. prosince 2011 - 23:32:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je, dyť říkám porušení licence. Ten JŘ tam visí už od půlky listopadu.
Tak to je ta ČSAutobusováDoprava národní podnik...
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2567
Registrován: 3-2007
Odesláno Sobota, 03. prosince 2011 - 08:51:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Auto mám, ale jezdím s ním jen tehdy pokud to má skutečný význam. (Nebo se alespoň o to snažím.)

Tak to jsme dva. Ale dejte si pozor, aby vás nemělo okolí za podivína: "Zase vlakem ? On je nějaký divný"..

Samozřejmě ať si každý jezdí tím, co mu víc vyhovuje a mmch netahat auto vždy a všude považuju za tu opravdickou ekologii, šetření životního prostředí, zdrojů atd.
Turista_762
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 357
Registrován: 4-2011
Odesláno Sobota, 03. prosince 2011 - 09:14:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ja se vratim k te skole. V letech 78 - 84 jsem take dojizdel. Strakonice, zacatek vyucovani v 8, Cehnice 7.30, protoze se tam v tu dobu krizovaly vsechny busy, Vodnany v 8, a my v CB v 8.30. Ale tak nejak nesouhlasim s nazorem, ze cim driv, tim lepe. I podle vlastni zkusenosti. Kdyz byvala nejaky ten den tzv. nulta hodina by to hrob a stejne jsem se probudil, v uvozovkach, az pri te prvni. Jezdim denne do prace skolnim vlakem a kdyz posloucham studaky, rikaji totez.
Kotec Znate prof. Partla?
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4636
Registrován: 5-2004
Odesláno Sobota, 03. prosince 2011 - 11:14:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jednou jedinkrát se mi od Plyšáku stalo, že se nějaký exot divil "kde jako mám zaparkovaný auto". Kupodivu to bylo v Perníkově. Přičemž já ho dostal hláškou že tam mám připravenej vlak - že mi ho přistavěj v půl druhý páč jsem ten konec jednání správně tipnul na jednu. A dotyčnýmu se zjevně přesejpaly piliny v hlavě jak přemejšlel jestli fakt mám objednanej ten vlak

Jinak asi jezdím ke "špatnejm" lidem ale nijak se netajím tím že jedu vlakem a v létě na kole a problémy to nedělá. Dokonce občas u mimopražskejch zaboduju že vím co kde je po okolí a tak...
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 992
Registrován: 5-2006
Odesláno Sobota, 03. prosince 2011 - 19:20:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

-Boblig-:
Tam je v ČB autobusák na střeše. 2:10 je reálný čas z Florence bez Tábora sice na chlup, ale je. Zpět ani náhodou. Značně méně reálný čas je z hranic do ČB.

Předpokládám, že ten Linz se bude z ČB jezdit na florenc přes Písek. Tam je to reálný čas. Přes Tábor nikoli ani v jednom směru. Jen průjezd ČB je občas i 15-20 minut
Kotec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 59
Registrován: 10-2011
Odesláno Sobota, 03. prosince 2011 - 19:23:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sipi: No zrovna průjezd z Florence směr Strakonická je taky dost pomalý, před Muzeem, na I.P.Pavlova a na Karláku to bývá dost zacpané (dopoledne i odpoledne) a pokud by jel až na Pražský okruh, tak je to zace šílená zajižďka a rychlejší to také nebude. SA jezdí za 2:20 s jedinou mezizastávkou v Písku (a zvládají to i za 2:10) - ale z Knížecí.
Adamek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 472
Registrován: 10-2007
Odesláno Sobota, 03. prosince 2011 - 19:52:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, z vlastní zkušenosti vím, že čím déle škola začíná, tím lépe se v ní cítím. Začínat i v 8 znamená pro leckteré vstávat až nekřesťansky brzy, o začátcích typu 7:20, 7:10 ani nemluvě. Efektivita výuky musí jít s dřívějšími začátky logicky dolů - když máme výjimečně od 9 nebo od 10, přijíždím do školy odpočatý, nasnídaný, osprchovaný, zkrátka v pohodě. Odpadá ranní shon, cestování v mrazivých zimních ránech, cestování za tmy, usínání na lavici apod.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6139
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 03. prosince 2011 - 20:28:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Adamek: Ono to taky dost závisí na tom, kdy člověk chodí spát.
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
Mirbusak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1725
Registrován: 5-2005

Odesláno Sobota, 03. prosince 2011 - 21:43:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Předpokládám, že ten Linz se bude z ČB jezdit na florenc přes Písek. - předpokládáte špatně, licence zní přes Tábor - určil Jihočeská kraj:
Navrhovaná trasa linky po území Jihočeského kraje:
Dolní Dvořiště, státní hranice - sil. I/3 - České Budějovice (sil. I/3 - sil. II/156 Mánesova - MK Novohradská,
Průmyslová, Dvořákova - autobusové nádraží - MK Dvořákova, Průmyslová, Nádražní - sil. II/157 Nádražní -
sil. I/3 Pražská) - sil. I/3 - hranice Jihočeského kraje, zpět po stejné trase.

Tak to je ta ČSAutobusováDoprava národní podnik...
Fantomasdc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1752
Registrován: 7-2002

Odesláno Sobota, 03. prosince 2011 - 23:48:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Tak za sebe můžu říct, třeba u mě problémy s brzkým ranním vstáváním vůbec nesouvisejí s tím, v kolik jdu večer spát. Zkrátka je jedno jestli usnu v deset nebo ve dvě ráno, protože v šest ráno se mi bude blbě vstávat vždycky. Obzvlášť, když je tma... A vliv to na mě má prakticky celej den.
Zlaté časy - Moderní časy.
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 993
Registrován: 5-2006
Odesláno Neděle, 04. prosince 2011 - 02:26:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirbusak: Ano předpokládal jsem špatně, vlastně předpokládal jsem, že JČ kraj bude alespoň trochu myslet a požene veřejnou bus dopravu rychlejší, málo frekventovanější a v konečném důsledku i bezpečnější trasou. Bohužel trasováno přes TIR tranzit+přes nevyzpytatelnou D1 před/za Prahou.
Otázka je proč? Jen proto že je to tranzit a tak to bude? R4 neni zdaleka tak využívaná jakou má kapacitu, ale všechno se mucí cpát po E55. Bonus pro lidi v Soběslavi, Plané, Sezimáku...

Kotec: No zrovna průjezd z Florence směr Strakonická je taky dost pomalý, před Muzeem, na I.P.Pavlova a na Karláku to bývá dost zacpané

Ono jet z florence na strakonickou nebo na D1 je vlastně uplně jedno. Časově je to stejné. Resp. pokud si zadáte do vyhledávače Praha Florenc-ČB aut. nádr. tak vám vyleze nejrychlejší (autem) trs přes Písek 1:57.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4639
Registrován: 5-2004
Odesláno Neděle, 04. prosince 2011 - 08:14:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Ono jet z florence na strakonickou nebo na D1 je vlastně uplně jedno"

V neděli ráno.

Jinak při odskákání na křižovatku Žitná/Mezibranská se směr D1 už plynule jede i přes IPP zatímco na Smíchov se skáče via Karlák. Jedině jet přes Kačerov a Jižní spojku - tam ale nutně vynechám Smíchov jako zastávku a nevím jestli je to rozumný - když tedy na Smíchově leze do vlaků třetina až polovina lidí a to je vlak v kdežto Knížecí v docházce z Andělcentra. A i tak než se dojede po spojce od Kačerova a myší dírou na Strakovnickou tak už je po D1 někde u Průhovnic.
Boubín
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.202.65.71
Odesláno Neděle, 04. prosince 2011 - 18:45:33    Odkaz na tento příspěvek  

Sipi: A on Jihočeský kraj podával návrh a vystavoval koncesi na mezinárodní linku Linz-Praha? Pokud mě pamět neklame, tak žádost si podává budoucí provozovatel mezinárodní linky u ministerstva dopravy(v tomto případě by to měl učinit dokonce v Rakousku, nebot žadatelem je Westbus)) a toto ministerstvo by potom mělo na ministerstvo dopravy v ČR zaslat dotaz, zda s provozem linky souhlasí. Přitom by mělo české ministersvo kontaktovat kajské dopravní úřady, zda tyto nemají nějaké výhrady k žádosti(trasování, zastávky, vnitrostátní pžeprava aj.). Ovšem, jak tak znám situaci na odboru dopravy v JČ kraji, asi si s tím hlavu vůbec nelámali a (možná, aniž tu žádost vůbec četli) bez připomínek souhlasili. A protože zřejmě ani Praha(jako kraj) nemělo připomínek, poslao ministerstvo dopravy do Rakouska souhlas s provozováním linky tak, jak ji Westbus požadoval.
Boubín
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.202.65.71
Odesláno Neděle, 04. prosince 2011 - 19:01:32    Odkaz na tento příspěvek  

Petr Vlček a spol.: Možná, že jste nezaregistrovali, že linka West busu má v Praze jedinou zastávku, a tou je Florenc. Takže bych to z Florence střihl na magistrálu a přes Nuselský most na D1 a v případě jízdy přes Písek potom z D1 odbočit po okruhu na Strakonickou.
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 914
Registrován: 11-2008
Odesláno Neděle, 04. prosince 2011 - 19:40:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zajímavé ..........„V tomto případě musíme využít takzvanou třetí vrstvu dopravy, protože odvézt lidi musíme, ale vypravovat pro ně autobus, to by bylo ekonomicky nepřijatelné,“ vysvětlil náměstek Tichý. „Najdeme proto vhodnou taxislužbu, která pro nás v závazku veřejné služby tyto cestující odveze. Je mi jasné, že toto v naší zemi netradiční řešení, které je ale mimochodem v cizině normální, bude cílem laciné kritiky. Ale tam, kde by jiné kraje posílaly pro dva tři cestující celý autobus a platily sto dvacet korun za kilometr, my vyřešíme problém tak, že je necháme odvézt taxíkem a kilometr nás vyjde na desetinu této ceny.“ Taxík přitom bude dokonce zanesen v jízdním řádu...........................................................Ta k se vyjádřil p. Tichý, náměstek pro dopravu Pardubického kraje na jednání se starosty ve Svitavách. ............Kolik tedy kraj dotuje autobusovou dopravu ??? Tady se mluví o 120 Kč za kilometr autobusu, proto raději taxi. Ale vždyť se všude křičí, že dotace na vlak cca 90 Kč je moc, že autobus za cca 35 Kč je levnější ........

(Příspěvek byl editován uživatelem výpravčíXY.)
Béda z hor
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.202.65.71
Odesláno Neděle, 04. prosince 2011 - 19:53:52    Odkaz na tento příspěvek  

A že by kilometr jízdy taxíkem stál 12 korun? To pan radní teda hóódně přehnal... To snad jedině v případě, že toho taxíka bude provozovat on sám nebo nějaký jeho známý a kraj mu bude doplácet dotace do ceny, kterou by dával za autobus.
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1054
Registrován: 1-2006

Odesláno Neděle, 04. prosince 2011 - 21:00:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tady u nás na venkově (J.Hradec) jezdím taxíkem za 10,- Kč/km zcela běžně - kouzelná formulka zní "množstevní sleva".
Zderadíček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 394
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 05. prosince 2011 - 06:54:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A jéje, medvěde - jak často a kolik km?
Ferdinandka přežije!
Répal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.33.112.73
Odesláno Pondělí, 05. prosince 2011 - 11:39:34    Odkaz na tento příspěvek  

Zkuste si vyhledat spojení Dzbel- Chornice, či Chornice - Moravská třebová jak od nového GVD budou navazovat na vlaky ve Dzbelu. Pardubický kraj tvrdil, že budou návaznosti na autobusy, ty jsem bohužel nenašel. Lidé by měli požadovat zrušení Pardubického kraje a území Moravy by se mělo vrátit Moravským krajům a zbytek Čech dát třeba pod Hradecký kraj a ušetříme hned zbytečné úředníky a likvidátory dopravy. To by byla úspora.
Franta ze Svinova
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.89.144.51
Odesláno Pondělí, 05. prosince 2011 - 12:07:10    Odkaz na tento příspěvek  

s ukončením provozu osobních vlaků na trati 025 Dolní Lipka - Hanušovice se slibovalo nahrazení autobusy + cyklo- / ski- -busy Lichkov - Dolní Morava. Bude něco takového uskutečněno popř. kde bych tyto informace mohl najít?
Díky
spojení
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.254.173
Odesláno Pondělí, 05. prosince 2011 - 13:58:33    Odkaz na tento příspěvek  

ad Répal: No opravdu zajímavé možnosti spojení ...Hlavně Dzbel - Chornice,...jízdní dona cca 2 hodiny a jen 4 x přestupovat. Perfektní .....
spojení
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.254.173
Odesláno Pondělí, 05. prosince 2011 - 14:06:13    Odkaz na tento příspěvek  

A spojení Lichkov - Hanušovice taky perfektní. Jestli už to IDOS bere podle nového GVD, tak dva spoje denně ( v 10 a v 11 hod), které navíc neberou kočárky, tak tomu se říká perfektní obslužnost.
Pajas2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 178
Registrován: 10-2009
Odesláno Pondělí, 05. prosince 2011 - 14:18:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podle informací na webu Chapsu ještě nejsou data pro autobusy kompletní a to jak on-line v IDOSu, tak off-line v aplikaci pro Windows.
Takže by to mělo během týdne podstatně zhoustnout.
-Boblig-
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.154.32
Odesláno Pondělí, 05. prosince 2011 - 15:26:50    Odkaz na tento příspěvek  

Nepleťte si CIS pod správou CHAPSu (www.portal.idos.cz), kde absolutní většina jízdních řádů visí - ale hledat se musí podle zastávek, s portálem www.idos.cz pod správou Mladé fronty, kde ještě hodně dlouho budou chyby a nedostatky.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4647
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 05. prosince 2011 - 15:42:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak pardubickej kraj snad vznik proto aby byly jak Perníkov tak i Mechov hlavními městy, ne?
Pavlík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1493
Registrován: 5-2005

Odesláno Pondělí, 05. prosince 2011 - 15:49:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Boblicku, díky za odkaz. Ale co je toto za bus, jede nebo nejede?

http://www.portal.idos.cz/Data/pdf/L720312_111211_111932.pdf
Pajas2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 179
Registrován: 10-2009
Odesláno Pondělí, 05. prosince 2011 - 15:49:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

-Boblig-: To ovšem nic nemění na tom, že kompletní data pro nový GVD zatím nejsou ani v CIS a ani v IDOSu.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4650
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 05. prosince 2011 - 18:07:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šmarjá - ony maj Busy líné provozovnu už i v Šalingradu?

Mch přehlednosti JŘ by prospělo, kdyby podmínkou licence na LINKU bylo jetí aspoň 10 spojů ročně (prázdninové neděle a pod.) v celé trase linky. Protože spoje jedoucí jednou za rok za účelem udržení licence akorát snižujou přehlednost a dělaj dojem že něco jezdí.
Radekedar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 822
Registrován: 6-2008

Odesláno Pondělí, 05. prosince 2011 - 18:28:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

BusLine vyhrál nějaký balíček v IDS JMK, pokud si to dobře pamatuju.

K tomu JŘ - opravdu lze udržovací spoj udělat tak, že nejede vůbec? To mi přijde jako už docela silný kafe...
Sledování trutnovských brejlovců - radekedar.xf.cz/brejlovci11 || Baimy.jdem.cz | Bdtn756.jdem.cz | Bdtn757.jdem.cz
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7869
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 05. prosince 2011 - 18:57:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No občas se to řeší tak, že se dá poznámka nejede 8.12.12. Pak se v červnu poznámka předělá třeba na nejede 1.5.12 (v červnu prošlé datum) a nejede se stejně.
Web o veřejné dopravě - vše o dopravě - tisíce fotografií, videa, články, věci ke stažení, ...
MHD v Hradci Králové - výluky, aktuality, linkové vedení, ...

Většina lidí si většinu lidí plně zaslouží. (Shirley)
Pavlík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1500
Registrován: 5-2005

Odesláno Pondělí, 05. prosince 2011 - 19:02:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je to bordel. Na co mám licenci, když nebudu stejně nikdy na dané trase jezdit?
-Boblig-
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.154.32
Odesláno Pondělí, 05. prosince 2011 - 19:20:10    Odkaz na tento příspěvek  

Co mám informace, tak některým krajům se vůbec, ale vůbec nelíbí přístup Ústeckého kraje a Jihomoravského kraje. Povolují totiž licence, kde doprava buď vůbec není zajištěna (Brno), nebo spoj jedoucí Okm jednou do roka.
Chápu existenci udržovacích licencí, pokud má dopravce linku pojištěnu z obou výchozích krajů. Pro dopravce s nimiž spolupracuji to jen doporučuji. Kdo se v dopravě pohybuje, ví, že změna v politickém vedení kraje může značně změnit přístup i úředníků. Tudíž pro většinu čistě komerčních linek je to jakýsi sichr. Nebo může jít o to, že na jedné lince jsou běžné spoje, kterým kdyby se přidaly poznámky ke svátkům, tak by zrovna ty byly nepřehledné. A tak se použije druhá licence, kam se dají jen ty svátky - a jsou dva relativně čisté jízdní řády u stejného dopravce po stejné trase.

Pak je možné, že dopravce má zákulisní informace a zavčasu si postaví linku (licenci) tak, aby až vyjde nějaké to VŘ příslušného kraje na dotovanou, tak odvoláním proti VŘ k MD získá zajetou linku jiného dopravce (ale bez dotace). Vzhledem k chování takového Středočeského kraje to již brzy bude cesta třeba k takovému rozbití SIDu. A příslušný kraj s tím vůbec, ale vůbec nic nesvede.
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7870
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 05. prosince 2011 - 19:20:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavlík: Třeba budu, ale časem. Anebo jsem jezdil, dočasně nechci a nechci se zbavovat licence a pak si ji znovu pořizovat.

(Příspěvek byl editován uživatelem 21272.)
Web o veřejné dopravě - vše o dopravě - tisíce fotografií, videa, články, věci ke stažení, ...
MHD v Hradci Králové - výluky, aktuality, linkové vedení, ...

Většina lidí si většinu lidí plně zaslouží. (Shirley)
-Boblig-
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.154.32
Odesláno Pondělí, 05. prosince 2011 - 19:27:30    Odkaz na tento příspěvek  

Pajas2:
Na mnou odkazované stránce JSOU kompletní vlaky, viz: http://www.portal.idos.cz/Train/Search.aspx?type=l .
V autobusech si povšimněte, že chybí především Student Agency. Hádejte proč. A pak skutečně pár jř buď kvůli objíždkám nebo pro chyby dopravců. Odhaduji méně než půl procenta. Srovnáním s číselnou řadou (dosud platnou) fakt chybí jen pár kousků. Osobně mám staženo vše, co v ČR a SR vyšlo, něco Eurolines, tak mám docela přehled.
Pavlík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1501
Registrován: 5-2005

Odesláno Pondělí, 05. prosince 2011 - 19:29:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Boblick a 21272: děkuju za odpovědi.
Pajas2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 180
Registrován: 10-2009
Odesláno Pondělí, 05. prosince 2011 - 19:49:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

-Boblig-: Vlaky jsou komplet, o tom žádná. Já měl na mysli hlavně autobusové spoje IREDO v Pardubickém kraji, ty které se průběžně objevují na webu Oreda a ani tam je ještě nemají zveřejněny kompletní. Např. když si zadám všechny linky v Králíkách [UO], tak je to vesměs bez IREDO. Píšu to kvůli té náhradě vlaků Lichkov-Hanušovice (zde tedy konkrétně přímá linka 980). Nebo to tam někde už je?

(Příspěvek byl editován uživatelem pajas2.)
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7746
Registrován: 8-2004

Odesláno Pondělí, 05. prosince 2011 - 20:04:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

-Boblig-:
Vzhledem k chování takového Středočeského kraje to již brzy bude cesta třeba k takovému rozbití SIDu.
Kéž by.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4653
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 05. prosince 2011 - 22:14:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

U SIDu celkem není co rozbít.

Přičemž se mi stejně nezdá ten nastíněnej postup. Pokud kraj vypíše výběrko na linku "jen tak", tak ano. Pokud to výběrko bude na konkrétní linku i s parametry, t.j. včetně prvních a posledních spojů v jednotlivých dnech a intervalech mezi spoji, případně rovnou s časovejma polohama spojů, tak jsem zvědavej jak to nějakej dopravce odjezdí bez dotací.

Vhodně postavený VŘ by takto skoplo snahy i o linku typu Zdice - Praha. V krajním případě by pak ta linka musela bejt např. Chodouň - Praha...
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Úterý, 06. prosince 2011 - 18:18:14    Odkaz na tento příspěvek  

V autobusech si povšimněte, že chybí především Student Agency. Hádejte proč.
Tipnu si .. Jančura nedodal data
-Boblig-
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.154.32
Odesláno Úterý, 06. prosince 2011 - 18:38:56    Odkaz na tento příspěvek  

prag:
Nazval bych to sprostě. Ale proč má brněnský podnikatel většinu licencí na kraji, odkud naopak ostatní komerční dopravci utíkají na ty venkovské? Hádejte kdo už tamtéž má dávno schválené jř? No ano, konkurence. A protože se nedaří na kolejích, tak je prostě nutno prachy vysát na úkor bus konkurence.
Híhou
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 332
Registrován: 9-2008

Odesláno Úterý, 06. prosince 2011 - 19:23:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na idosu už je nové řazení vlaků
Béda z hor
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.202.65.71
Odesláno Úterý, 06. prosince 2011 - 19:38:55    Odkaz na tento příspěvek  

Pokud jste se dobře dívali, tak na stejné lince, stejnou trasou, tak jak ji má psané linka 720312 brněnské provozovny BusLine, je letos(a bude i další rok) provozovaná linka 720270, provozovaná Tourbusem. Ale nejde jen o tuhle linku, on BusLine má v JMkaji od neděle provozovat i další linky příměstského i městského charakteru místo nynějších dopravců(např. SEBUS, Tourbus), dá se říci, celoročně. Pouze dálkové linky do Zlína a Olomouce(ta má dokonce i skoro stejné časy jako dnešní dopravce) jsou jen udržovací. Myslím si, že Tourbus se během několika let asi z linkovky stáhne úplně.
-Boblig-
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.154.32
Odesláno Úterý, 06. prosince 2011 - 20:06:54    Odkaz na tento příspěvek  

Béda z hor:
Spíš to vidím tak, že rusák koupil Tourbus. Busline není česká firma (stejně jako Veolie, ČSAD České Budějovice, skupina Arriva). SEBUS je ze skupiny Jančury, takže přímý útok na poslední jeho ZVS. A od přímého konkurenta. On totiž rusák chce i na koleje. Jinak rusák je mezi některými šotouši znám jako Jeleni. Už má téměř monopol v Libereckém a Ústeckém kraji (tam ti idioti na kraji jsou nepoučitelní: nejdřív DPKÚ a teď si stejně pěstují Jeleny).
Urpín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 727
Registrován: 2-2010

Odesláno Úterý, 06. prosince 2011 - 20:15:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nezbývá než OREDU poděkovat za bezkonkurenční zlepšení dopravní obslužnosti. O víkendu z Květné v současnosti jede 11 vlaků do Svitav k přípojným vlakům, nově to budou až 4(!) autobusy.
5:33, 9:33, 13:33 a 17:33. Na polední nebo večerní rychlík prostě nikdo jet nepotřebuje a basta.

Ostatní budou ukončeny na autobusovém nádraží, takže batůžek na záda a hurá 3 kilometry na to vlakové.
Zdenal 300
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.224.145
Odesláno Úterý, 06. prosince 2011 - 20:38:14    Odkaz na tento příspěvek  

Dotaz:Pokud pojede páteční R Brno-Val.Mez.-Ostrava,tak zpět do Brna pojede jako Sv nebo spojen s nedělním Sp Radhošt??
-Boblig-
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.154.32
Odesláno Úterý, 06. prosince 2011 - 21:09:52    Odkaz na tento příspěvek  

Urpín:
Hele, ty jsi průvodčí? Máš zcela určitě v něčem pravdu. Za stávajícího stavu. Podle mne OREDO nemělo odvahu 261 zarazit zcela. Od března o tom nepochybuji. Pak si už nebudeš mít na co stěžovat. Tedy pokud jde o VHD. Jo. Nebude to . To, co vidím na www.portal.idos.cz hovoří už dnes za vše. Bohužel pro na 261.
Obyčejní cestující s tím problém mít nebudou. Jet 810 nebo busem je zcela ve prospěch busu i kdybych bral v potaz, že busem bude turecká pomsta.

Osobní dotaz: pokud zarazí 261, přijdeš o práci? Nebo holt budeš muset jezdit jinde, kde Ti to bude méně vyhohovovat?
Kotec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 63
Registrován: 10-2011
Odesláno Úterý, 06. prosince 2011 - 21:56:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

-Boblig-: Proč by si někdo měl mezi 810 a busem vybírat jednoznačně bus, pokud není autobusový šotouš? Prostě si normální člověk vybere to, co jede v příhodnější dobu případně zajišťuje lépe návaznosti na další spoje (jede-li dále) a pokud jede obojí stejně, pak někde někdo něco udělal špatně. (Faktem je, že paralelní souběh tady u nás v JčK také párkrát je a vyhrává ho vesměs na frekvenci vlak.)
Béda z hor
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.202.65.71
Odesláno Úterý, 06. prosince 2011 - 22:04:32    Odkaz na tento příspěvek  

Boblig: Já vím, že BusLine má jako majitele ruského "podnikatele", jehož jméno si ted nepamatuji. stejně, jako i ty Vámi jmenované i nejmenované další firmy mají majitele ze zahraničí. o tom, že jeleni skoupí celý Tourbus, jsem uvařoval taky, ale nějak mi to neladilo s tím, že by to mělo být postupně.
Urpín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 729
Registrován: 2-2010

Odesláno Úterý, 06. prosince 2011 - 22:15:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

-Boblig-: Nemyslím si, že zarazit 261 je dobrá volba. Samozřejmě obsazenost je jak na houpačce ale to snad všude. Některé vlaky 30%, některé 120%. Např.

Středa dopoledne vlak 15313:
Borová + 54
Borová z. + 11
Oldřiš + 29
Sádek + 7
Polička -125

Sobota 15324 Svitavy - Polička
Svitavy +68
Svitavy z. -6/+3
Vendolí 0
Vendolí z. -2/+1
Květná -6/+5
Květná z. -1/+1
Pomezí, Pomezí z. 0
Polička -53

Neděle 15325 Polička - Svitavy

Polička (29)+53
Pomezí z. +1
Pomezí 0
Květná z. +2
Květná -8/+4
Vendolí z. +1
Vendolí 0
Svitavy z. -1/+3
Svitavy -84

Už hodně dlouho se mluví o zvýšení traťové rychlosti na 80 km/h a skutek utek. Ovšem už jen při nasazení výkonnějšího vozidla (RS1) by se dalo přípojovat ve Svitavách, zastavovat všude, křižovat v Poličce a Čachnově a dojet na kříž do Žďárce. To vše v hodinovém taktu.

K osobní otázce: Už dnes jezdím všude možně a díky vlaku se to relativně dá. Od prosince to však bude katastrova. Každopádně reálné riziko prvního zde samozřejmě také je.

(Příspěvek byl editován uživatelem Urpín.)
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 915
Registrován: 11-2008
Odesláno Úterý, 06. prosince 2011 - 22:53:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Borová - Polička - Svitavy: Počkejte na první sníh..... Pamatujete ?........ Na jaře tu někdo psal jak 3.května byla na Poličsku sněhová přeháňka a autobusy nejezdily a do vlaku se to málem nemohlo vejít .......... Jinak jsem se v zimě kolem Poličky a Svitav najezdil dost autem a státovka ze Svitav do Poličky a dál na Borovou je ráno dost problematicky sjízdná .... A to kilometr předemnou jela Tatra s pluhem a já už málem zapadal ....
Arakain
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 934
Registrován: 8-2003
Odesláno Středa, 07. prosince 2011 - 07:19:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenže většina národa, co jezdí VHD, zná SA, takže i jejich stránky. Ale bude míň těch, co znají IDOS. Tak proč se s tím dělat, platit...
Arakain
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 935
Registrován: 8-2003
Odesláno Středa, 07. prosince 2011 - 07:21:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A proč furt řešíme Poličku, kde bydlí i s okolím míň lidí než na Praha 2, Teplicích

(Příspěvek byl editován uživatelem arakain.)
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 63606
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 07. prosince 2011 - 08:07:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Protože tam třeba dotyční jezdí? Mě už v té oblasti nikdo neuvidí, jedině (i když PK za to může jen částečně, na vině je i likvidace R z Jihlavy).
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Pajas2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 181
Registrován: 10-2009
Odesláno Středa, 07. prosince 2011 - 08:18:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejen na Praze 2 bydlí lidé ... (zrovna od Vás bych tak hloupou otázku nečekal)
Urpín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 730
Registrován: 2-2010

Odesláno Středa, 07. prosince 2011 - 09:56:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ta otázka je vážně naprosto mimo. Anebo se všichni přestěhujeme na Prahu 2?
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11769
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 07. prosince 2011 - 10:48:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdo je tu konkrétně z Poličky a okolí? Řekl bych že v takovémto mikroregionu by opravdu neměl být problém, aby spoje jezdily podle toho, co chtěji místní lidi. Zastupitelstva jsou příliš blízko a nízko, než aby byli potřeba "osvícení zezhora a odjinud".
Znám to z vesnice kde mám chalupu - v červnu tam Rath prudce osekal busy a už v září se ukázalo, které lidi chtěj a do listopadu byly dvě změny a potřebné busy jsou zpět. A nikde se o té díře nemluvilo v TV na netu ani v novinách. Takže ta konkrétní praxe mě přesvědčila, že se moc nemejlim, když si myslim že hodně v těchto lokálních případech hraje roli zájem místních.
Bohužel občas dojde k překročení emisního limitu příspěvků, výhradně vinou nekázně ostatních přispěvatelů, a to se v rámci snahy po šetření s příspěvky nereaguje na zvuky pocházející ze zdrojů: Ignác, Ťuntík, Hroch, McB, 262, Bdlm, 3xHonzík, Žel.provoz, Sergej11, Jtb, Corllin, Domin, neli13, Pm1, Křivi,Rybák, Vetinari ve všech podobách (další jména budou postupně aktualizována a přidávána).
Urpín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 731
Registrován: 2-2010

Odesláno Středa, 07. prosince 2011 - 12:22:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zájem místních

Aha. Budiž. Petice s 6 tisíci podpisy za onen mikroregion není dostatečný zájem?

Konkrétní připomínky starostů a stížnosti občanů tedy zřejmě rovněž ne.
Ignác
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 241
Registrován: 10-2011
Odesláno Středa, 07. prosince 2011 - 12:43:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Urpín - Tomuhle říkáte nedostatečné spojení pro vesnici? Mně spíš přijde, že si toho Květná vyřvala až moc, a že na tom budou bity jiné vsi v kraji.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11777
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 07. prosince 2011 - 12:53:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Urpín: Pokud tomu tak je, nevydrží nežádoucí stav přes první změnu. vsaďme se.
Bohužel občas dojde k překročení emisního limitu příspěvků, výhradně vinou nekázně ostatních přispěvatelů, a to se v rámci snahy po šetření s příspěvky nereaguje na zvuky pocházející ze zdrojů: Ignác, Ťuntík, Hroch, McB, 262, Bdlm, 3xHonzík, Žel.provoz, Sergej11, Jtb, Corllin, Domin, neli13, Pm1, Křivi,Rybák, Vetinari ve všech podobách (další jména budou postupně aktualizována a přidávána).