K-report
 

Archiv diskuse GVD platný a připravovaný do 30. 01. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » GVD platný a připravovaný » Archiv diskuse GVD platný a připravovaný do 30. 01. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
otazník
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.140.7
Odesláno Neděle, 23. ledna 2011 - 20:04:17    Odkaz na tento příspěvek  

Takhle mě zneužít!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Chio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 684
Registrován: 12-2008

Odesláno Neděle, 23. ledna 2011 - 20:15:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

21272: Ty jsi strašně skoupý na informace. Ví se taky, že bude končit 08.12.2012. A podle tajných zákulisních informací se dokonce ví, že budou jezdit vlaky
Říkají o mně, že jsem pesimista. Já se obávám, že jsem spíš realista.

Vrůtky/Vrútky; Jablůnkov/Jablunkov;
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 523
Registrován: 1-2006

Odesláno Neděle, 23. ledna 2011 - 20:43:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

se dokonce ví, že budou jezdit vlaky

tvrdí optimisté
T.H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.56.8
Odesláno Neděle, 23. ledna 2011 - 20:50:14    Odkaz na tento příspěvek  

Ať tu trať prodají KŽC za korunu
Proč teda podruh Bárta neprodává za korunu, ale strašně pospíchá na rušení, i za cenu obcházení a porušování zákona?
Chio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 685
Registrován: 12-2008

Odesláno Neděle, 23. ledna 2011 - 20:56:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tvrdí optimisté
Kalourath se neptal konkrétně na GVD 2012 v ČR
Říkají o mně, že jsem pesimista. Já se obávám, že jsem spíš realista.

Vrůtky/Vrútky; Jablůnkov/Jablunkov;
Ic540
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 888
Registrován: 6-2008

Odesláno Pondělí, 24. ledna 2011 - 07:05:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S200: Počty cestujících byly tuším zveřejněny i oficiálně na stránkách kraje v některém z dokumentů k možnostem rozvoje železnice na Ostravsku, ale nevím v kterém vlákně se to tady již dříve několikrát probíralo(Ostravsko???).
Jinak mé info o počtech cestujících pochází také mimo jiné i ze zákulisí prodeje jízdenek.

No té Karviné a Bohumínu by se dost ublížilo, kdyby tam nic nejezdilo, ale má li existovat jedna větev současných EC, tak by se mělo jezdit v Ově jednoznačně přes centrum. A to se zároveň na Karvinou nedá. Tak to neberte jako lobing pro město Havířov, ale vyplývá to ze současné situace kolejí na Ostravsku.

(Příspěvek byl editován uživatelem Ic540.)
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3604
Registrován: 9-2005

Odesláno Úterý, 25. ledna 2011 - 16:35:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oklepané klišé je tu znovu..... http://www.financninoviny.cz/zpravodajstvi/doprava/zpravy/ceska-t rebova-chce-aby-v-meste-stavelo-vice-rychliku/586177
Novinky ze světa železnice na Vysočině: http://www.transverzala.ic.cz Souhrn všech aktualit, kompletní jízdní řády 2000- 2010, fotogalerie stanic a další.... Klikněte a uvidíte :-)
Samlep
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 650
Registrován: 2-2006

Odesláno Úterý, 25. ledna 2011 - 18:12:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenže, pokud bude jezdit Jančura přes Havířov, nebylo by lepší, aby ČD jezdily přes Karvinou a Bohumín? Protože, zas takovou poptávku, aby se vyplatilo vést tam každou hodinu vlak IC, Havířov nemá, a navíc karviňáci a bohumíňáci pak raději zvolí spoj ČD bez přestupu, než Jančurův s přestupem.
380 - nejkrásnější lokomotiva ČD.
Ic540
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 889
Registrován: 6-2008

Odesláno Středa, 26. ledna 2011 - 00:46:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Samlep: Tady tak nejde o Havířov, ten se s tím jen sveze.
S čím to srovnat...??? Zkusím...
Praha má centrum a v něm vše. Co jiného, zní to i blbě-vím. Tak asi, že by vlaky nejezdily v Praze přes Hlavas, protože by to tam vypadalo jako nedávno na Ově Středu, no z Libně by jely na Holešovice. Ale Ostrava už konečně nyní má centrum, také i je to vidět, byť zatím jen hrubá stavba Karoliny, dolních Vítkovic, jiných projektů, atd. Ale nic tam bez přestupu nejezdí. A teď právě už může, bo nové koleje, elektrizace, ale hlavně už roste opravdovo opravdovské centrum.!!!
Tady se změní v Ově jediná věc, co jinde i v té Praze a všude je(možná Brno bude vyjímkou, tam ho v centru mají,ale možná tak nějak odstěhují/odLibňují). No bude se kurňa jezdit přes centrum. A přestane existovat pouze mýtus KBD a jen místo Karviné se pojede přes Havířov.!!! Ostatní, Těšín, Třinec a další ušetří dokonce pár minut, nic víc. Jen bohužel budou přestupovat Karviňané místo Havířovanů. Orlová má víc než nadstandardatní spojení přímo k vlakovému nádraží v Havířově za pár minutek, takže také pro víc než 30ceti tisícové město bez kolejového napojení dobrá, až nadstardantní záležitost(ne že by se tedy jinak k vlaku také nedostali).
Takže jen zopakuji, po letech to otočíme kvůli zajíždění do centra Ovy a přestupovat budou Karviňané na S2, místo Havířovanů z S1.
Nebo li ještě jinak, současné posilové R přes Karvinou, ostatní kromě nočních co přepřahají/odpojují/připojují v Bohumíně, vést jednoznačně přes centrum Ovy.
Všechno jednou začíná, všechno jednou končí. Co nejdřív jezděme přes centrum. Tady to po letech konečně jde a co víc, je konečně i proč.
Vy kolegové znalí místních poměrů, které se do jisté míry již před časem reko úseku z Hlavního do Kunčic značně změnily, také i výstavbou nové zastávky na Stodolní. Na dnešní dobu nevídané, nebo li malý zázrak.
No byť v Třinci městě už zárodek nové zastávky viditelný na rentgénu je...
Samlep, také nejste z Ovy, že. Tady to tak nějak už prostě po novému je, no a musíme to dokončit. Jinak se nezlobte, že jsem se tak rozkecal/rozepsal.
Garfield
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8357
Registrován: 10-2004

Odesláno Středa, 26. ledna 2011 - 01:58:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ic540:
Prostě mi to nedá nereagovat, i když je to už asi po 150. furt to samé dokolečka...
Tomu, že by v Havířově nasedalo do těch expresů víc lidí než v Karviné a Bohumíně nevěřím ani omylem, hlavně Bohumín má docela silnou frekvenci v poměru k počtu obyvatel.
A s Ostravou - dokud nebude mít nádraží na středu lepší napojení na MHD, tak bude dobré akorát tak na každodenní dojíždění do práce, do škol apod. Ale kdo jede někam dál (s kuframa), radši si dojede na hlavní, kde dojde od tramvaje/ t-busu na vlak suchou nohou. Dá se říct, že jak hlavní, tak střed mají přibližně stejnou spádovou oblast, takže je lidem jedno, na které nádraží z nich pojedou.
Tudíž pokud bude jezdit Jančura přes Havířov, nevidím jediný důvod, proč by tam měly jezdit i ČD.
Ic540
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 891
Registrován: 6-2008

Odesláno Středa, 26. ledna 2011 - 02:34:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ahoj Garfielde: Opakuji nejde tak ani o Havířov. Bohumín má sice na počet obyvatel silnou frekvenci, což asi přesahuje možná i počet Karviné, když do toho nebudem počítat univerzitní umělce, kterým by patřily současné posilové R. Protože jinak Karviná nic moc, co si budem povídat. A ten Bohumín a jeho klientela jsou 90%(?)nádražáci od Ovy po Nawsie a to Ti přiznají i oni, neboť se znají. Tam ty EC/EX využívají i zam. železáren a místní klientela, tedy Ti, co by mohli v případě lepšího, popř ve špičku častějšího časování využít OS/SP a dálkovku vést centrem Ovy.
Já se dokonce a to se budu znovu opakovaně přiklánět k tomu, aby raději dva ráno ve špičku a večer zpět jely spoje přes Vítkovice(v budoucnu Zábřeh) skrz Polaneckou spojku jako dříve R640/dnes Hutnik od Čadce/Návsí /Třince/Těšína a díky podstatnému časovému zkrácení než přes Karvinou zastavily v Studénce a Suchdole pro tuto také spádově významnou oblast.
To, že to je dokolečka Ti může ode mně připadat, samozřejmě. Nic proti, ale je to holá realita, kterou se zde snažím nastínit.
Pravda v jízdě přes centrum a Havířov se samozřejmě ukáže nejlépe tím , že vlaky Pana Jančury nejen , že vyjedou, ale podstatnou část klientely ČD přeberou. Já v to pevně věřím(vyjede li)....
Brr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1361
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 26. ledna 2011 - 03:50:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdyby jezdilo víc vlaků Ova střed - Havířov, nebyl by pak problém v Kunčicích? Mám za to, že Kunčice jsou navržené na provoz střed - FM a současně Vítkovice - Havířov, ale střed - Havířov s tím koliduje.
Ic540
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 892
Registrován: 6-2008

Odesláno Středa, 26. ledna 2011 - 07:16:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Brr: Kunčice nejsou problémem, mají opravenou výpravní budovu, kojejiště i nástupiště na 550(první zatím ne, jen druhé a třetí). Spousta foto v 320 a Ostravsku.
Není tam třeba ani stavět dálková EC. Jen SP/R regionální jako současné vlaky na lince R1(viz jízdní řád).
Vexle také opravené alá koridor, jen nižší rychlost oproti němu.
Spíše problém zatím v nižší rychlosti z Kunčic do Chotěbuzi, jen 80km/h max. zatím...
Brr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1362
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 26. ledna 2011 - 08:10:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dík, ale mně jde o něco jiného: vlak střed - Havířov kříží cestu vlakům FM - střed, podobně vlak Havířov - střed kříží cestu vlakům Vítkovice - Kunčice. Pokud by jezdilo víc vlaků střed - Havířov, nepodvazovalo by to moc propustnost nádraží a přilehlých úseků? Přeci jen, je to křižovatka dvou důležitých tratí.
S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1836
Registrován: 4-2006
Odesláno Středa, 26. ledna 2011 - 08:49:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Brr: Kunčice samozřejmě mohou být problémem. Další problém vyvstává na středu. Pokud tam vlaky projíždějí, ještě není tak zle, ale významná část vlaků tam zastavuje, což může znamenat nejen problematické nalezení vhodné trasy v GVD, ale hlavně to "drhne" při sebemenších odchylkách od GVD.
S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1837
Registrován: 4-2006
Odesláno Středa, 26. ledna 2011 - 09:08:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A abych nezapomněl, další kolizní bod je samozřejmě v Ostravě hl. n.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3416
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 26. ledna 2011 - 09:49:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No já teda jako občasný návštěvník Ostravy mám takovej pocit že zastávka na Dvěstědolní a i Střed jsouce nevábně daleko od jakýkoli MHD ideální nejsou. I když jsem jel na druhej konec tý Stodolní tak jsem preferoval dojetí do Přívozu a tramvaj, neb zejména při horším počasí se dojede přímo do centra. Pak je ještě po cestě Sviňov kde je to na mosty soc kousek ale je tam tolik tramvají a busů že vocamcaď jde dojet bez přestupu snad kamkoliv v Ostravě. Stodolní je tak akorát "chlastací" zastávka a nechápu proč nemoh bejt přístup z druhýho konce peronu nahoru na most k trolejbusům....
Ic540
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 893
Registrován: 6-2008

Odesláno Středa, 26. ledna 2011 - 10:28:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Vlček: Ze Středu kamenem dohodíte a rozbijete okno v nejbližší budově na Karolině. Nad ním povede nová lávka architektky Jiřičné, jestli bude z ní i sešup na nádr jsem se já z vizualizací nedověděl. Jinak řečeno nádr Střed je úpně ve středu nového centra.
Ze Stodolní dohodíte obrazně řečeno na Zastávku tramvaje, kterou by Jste přijel z Hlavního. Je to bez přestupu.
Trojejbusy budou jezdit cca 20 metrů kolem obou zastávek, ulicí tuším Porážkovou, ale nebude je třeba použít pokud stačí, že chcete do centra, jedině pojedete li např. směr dolní Vítkovice(i tak vše okem dohlédnutelné.

S200: Je pravdou, že problémem by spíše mohlo být Hlavní, pokud myslíte odpojování/připojování. To však odpadne, bude li jezdit nějaký ze dvou soukromníků, tak ČD budou mít také 7-8 kusů za mašinou. Ono se zájem zvedne, pojede li žlutý, ale ne o tolik, že by to museli tahat všichni desetivozové. To co se nyní v Bohumíně odpojuje, to bude mít Jančura.
V Kunčicích problém není ani kapacitně při průjezdu ani jinak. Po těch glajzách chodím denně cetou z/do práce. Tam se můžou prohánět EC i v dvaceti minutovém taktu.... Tam se šotouš někdy načeká než se nějaký náklad pohne. Osobka tam doslova prolétává a ani 10-11cti vozový Hutník tam jízdou sice do odbočky docela slušně profrčí, zvlášť když tam už ani nestaví. Kysuca má z bídou 4 vagóny a jsou prázdné právě proto, že ani na jedné zastávce v centru nezastaví.
Vy jako místní jaký máte názor na nezastavení ČD v centru. No Hutník by se možná nevlez, ale Kysuca určitě.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5182
Registrován: 9-2007
Odesláno Středa, 26. ledna 2011 - 10:39:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Že by nešlo v Kunčicích jednou za hodinu projet křížem? To se mi nechce věřit.

"zastávka ... Střed jsouce nevábně daleko od jakýkoli MHD ..... Sviňov kde je to na mosty soc kousek ale je tam tolik tramvají a busů že vocamcaď jde dojet bez přestupu snad kamkoliv v Ostravě....."

Zas to Vaše hyperbolické vyjadřování. Ze středu je to na zastávku náměstí Republiky prakticky stejně daleko, jako ze Svinova na most. Máte pocit, že toho tam jezdí méně než na Svinově?

Kdo není líný chodit, může ze středu do pořádného kusu centra dojít pěšky. Když jsem párkrát jel něco vyřídit do Brna nebo Plzně, tak jsem si cíl našel na mapě a z nádraží došel pěšky, žádnou MHD jsem neřešil. V Ostravě to dneska nejde, tam tu MHD řešit musíte.

ÚAN bez návaznosti na rychlíky, to taky není dobré.

"Stodolní je tak akorát "chlastací" zastávka"

V téhle zastávce máte celé centrum u nosu. Ani tramvaj není nijak děsně daleko. Je to asi o kousíček dál než ze středu, ale zase můžete jít rovnou za nosem.
Garfield
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8358
Registrován: 10-2004

Odesláno Středa, 26. ledna 2011 - 11:38:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ic540:
Lávka od architektky Jiřičné nakonec v Ostravě stát nebude

Jinak řečeno nádr Střed je úpně ve středu nového centra.
No to chcu vidět, mám spíš pocit, že to bude nádraží u nově postaveného shopingu

A ten Bohumín a jeho klientela jsou 90%(?)nádražáci od Ovy po Nawsie
To si mě teď rozesmál Zkus nepřehánět. Nějací nádražáci tam určitě budou, ael v Bohumíně mají vlaky docela velkou oblibu mezi obyčejnými lidmi díky tomu, že jezdí prakticky furt na obě strany a taky díky hodně dobré poloze nádraží.

Já se dokonce a to se budu znovu opakovaně přiklánět k tomu, aby raději dva ráno ve špičku a večer zpět jely spoje přes Vítkovice(v budoucnu Zábřeh) skrz Polaneckou spojku jako dříve R640/dnes Hutnik od Čadce/Návsí /Třince/Těšína a díky podstatnému časovému zkrácení než přes Karvinou zastavily v Studénce a Suchdole pro tuto také spádově významnou oblast.
Ano, nejjednodušší způsob, jak pro polovinu Ostravy, Bohumín a Karvinou udělat ty vlaky úplně nepoužitelné. Naštěstí to někomu došlo a dnešní Hutník už tak nesmyslně nejezdí.

Bručoun:
Ze Svinova je to na autobusy stojící před nádražím o hodně blíž, na tramvajky je to jenom o chlup blíž naž na středu. Ale narozdíl od středu netřeba nikde bloudit. Navíc po opravě svinovských mostů včetně přístupu k mhd v letošním roce by to taky mělo jít suchou nohou
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3759
Registrován: 6-2005

Odesláno Středa, 26. ledna 2011 - 11:50:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trochu bych to doplnil:
nejjednodušší způsob, jak pro polovinu Ostravy, Bohumín, Opavu a Karvinou udělat ty vlaky úplně nepoužitelné.
1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3419
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 26. ledna 2011 - 11:54:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No já když jsem přijel od Frýdku tak na Středu jsem vylez jen v případě nouze, zejména za tmy je lahůdka lézt po nějakejch lávkách a katakombama.... Ze zastávky 100dolní to je na stejnojmennou tramvajku tak 8-10 minut volné chůze.

Prostě pro moje cesty Vítkovice, Výškovice, Hrabůffka, širší centrum obvykle vítězil Svinov nebo Přívoz.
Semolina
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2870
Registrován: 2-2006
Odesláno Středa, 26. ledna 2011 - 12:12:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, nejjednodušší způsob, jak pro polovinu Ostravy, Bohumín a Karvinou udělat ty vlaky úplně nepoužitelné. Naštěstí to někomu došlo a dnešní Hutník už tak nesmyslně nejezdí.
Souhlas, jen je škoda, že v současném GVD je od Ex 149 Jan Perner na Opavu ve Svinově přípoj pouze v neděli. V pátek by se jistě také uživil. Jinak jede přípojný vlak až za více než 45 minut. Stejný případ se opakuje i u IC 581 Hutník.
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.129.10
Odesláno Středa, 26. ledna 2011 - 12:37:49    Odkaz na tento příspěvek  

A já si taky rýpnu: což takhle přetrasovat některé rychlíky Brno-Ostrava-Bohumín do Opavy namísto Bohumína ?
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1850
Registrován: 3-2007
Odesláno Středa, 26. ledna 2011 - 13:51:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Některé ? No to bude dobrej hockey,až pojedou substráti ze Svinova místo na Hlavák na Opavu,tam budem živit zálohu,vozmistra navíc,manipulovat ve šturcovém nádru s vozy a složitě objíždět.A plnit vodou,myčka ap. se bude kde ? V Bi je zázemí už vybudováno.
Děkuji,nechci.Přestoupit na Svinově do Sp či Elefanta je už zaužívané a nevím,proč pořád s něčím kvedlat.Potěším v tom R 10 lidí do Opavy a naséřu 600 do Ostravy hl. ? A budu tahat prázdné soupravy na Opavu ? Ale no tak..
Ic540
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 896
Registrován: 6-2008

Odesláno Středa, 26. ledna 2011 - 14:53:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Garfield: Ráno tam večer zpět, něco jako současné posiláky. V případě zast. Zábřeh(ani jiní nemusí kodrcat tramvají až na Svinov nebo Hlavas,jde přece o velká sídliště).To rychlost spojení skrz Ostravsko od Třinca po Polaneckou spojku je o cca 20.minut kratší. Netvrdím celeodenně, ale ten Hutnik nebo něco jiného. by se i díky zastávce v Zábřehu uživil. Bylo tomu tak i bez zastávky, i co do počtu cestujících.
Byl by li jeden dopravce, asi by šlo o spoj či dva navíc k současné dvouhodině a to ráno na Prahu večer zpět.. A neboj Karvinou by posílily samozřejmě sloni na S2 v úseku např. studénka-Č.Těšín do půl hodinového taktu ve špičku.
Počkejme až po vyjetí žlutého na využití centra Ovy. Úbytek cestujících bude znatelný i proto že přímí Havířovští kromě snad Hutníka nebudou mít potřebu se štrachat na Svinov, nebo nedej bože na Hlavas(bo tamní opičí dráha jen pro mladé nebo otrlé, výtah žáden, schody atd).
A možná do shoop parku, jak si nazval nové centrum bude právě zájem bez přestupu na tramvaj jezdit i z větší dálky, ale věřím že posílí po jeho dostavbě i osobka, protože bude tam spousta nových pracovních příležitostí a to jestě jsou v plánu další zatím nezačaté projekty v docházkové vzdálenosti Středu či Stodolní.
A kdo si myslí, že Stodolní je chlastací zastávka je na omylu i když k tomu účelu také slouží. No hlavně je v centru a dostupná na pár kroků...

Nic se v podstatě změnou trasy nemění. Jen místo zastavení v Bohumíně či Karviné se zastaví v centru Ovy a Havířově...

(Příspěvek byl editován uživatelem Ic540.)
3xhonzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 257
Registrován: 4-2010
Odesláno Středa, 26. ledna 2011 - 14:59:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Opava je větší než Bohumín a významnější. Do dneška nechápu proč papež musel "nahradit" Opavské biskupství Ostravsko-opavským. To považuji za nehoráznost.
Opavák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 306
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 26. ledna 2011 - 17:08:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: O Opavě. Tady zase měl někdo k obědu vtipnou kaši, co? Vezmu to postupně. Na co živit zálohu navíc, vlak přijede a zase odjede, k čemu je potřeba záloha? Vozmistr je v Opavě 24hod denně. Jaký je rozdíl mezi objížděním v Opavě nebo v Bohumíně? Jo aha, my tam máme šturc, tak to tam žádná mašinka nezvládne objet. Nečekaně máme dokonce v Opavě i vodu. I taková vymožnost už k nám došla, dokonce máme i uklízečky a jako zlatý hřeb večera, máme dokonce i předtápěcí stojany. A deset lidí, ono asi jste nikdy v Opavě nebyl co? Ono by to zřejmě nejel jako další rychlík, ale místo rychlíků Ostrava - Olomouc/Jeseník a těma skutečně deset lidí nejezdí. A to že lidí pojedou místo hlavní do Opavy, tak tomu jste nasadil korunu. Ono by totiž bylo všude napsané, že to jede do Opavy. Těžko by to jelo do Opavy, kdyby tam byl napsaný Bohumín.

Takže by to pro příště si chtělo zjistit fakta, než tady začnete psát nějaký další váš slovní průjem.

(Příspěvek byl editován uživatelem Opavák.)
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7191
Registrován: 8-2004

Odesláno Středa, 26. ledna 2011 - 21:00:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

IC 540, Opavák (ad.):
Polaneckou spojku nebrat - vynechá se přípoj na Opavu i na Karvinou.
Opavu bych možná vzal u nějakých těch posiláků, ale jako páteřní trasa Ostravskou aglomerací by měla podle mého mínění být linie (Studénka-)Svinov-hl.n.-střed-Havířov-Těšín-Třinec-Návsí(-Čadca).
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Ic540
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 897
Registrován: 6-2008

Odesláno Čtvrtek, 27. ledna 2011 - 09:00:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hroch: Každý mluvíme o něčem jiném. Vy jste dle svých příspěvků ve směru zejména Čechy vždy velmi znalý. A jsem rád, že jste další co páteřně hovoří o jízdě přes Střed.

No ale Polanecká má svůj význam opravdu minimálně pro 1-2 posilový spoj navíc(ráno na Prahu,odp. zpět((samozřemě euro až na prvním místě)), když už jinak by to nemohlo býti. A to viz můj příspěvek výše, zvlášť jezdil by jak tomu je zatím, jen jeden dopravce.!!! Zastaví např. ve Studénce i Suchdole pro tamní substrát, protože kratší cestovní dobou přes Polaneckou to dorovná a od Hranic již stejně. Také ta nová zast. v Ově Zábřehu by podstatně situaci měnila. A to se pak Karviné ani Opavy netýká tyto spoje, slouží něčemu, někomu jinému a jinak.

Situace výstavbou centra a novým dopravcem, (vyjede li) s jízdou skrz centrum s počty cestujících u vlaků ČD zamává, byť skoro nikdo si to nepřipouští. Vím jen že v Havířově, kromě zarytců(jsem to i já) se stovky lidí co znám, těší na nového dopravce, vidí přeneseně ty úspěšné žluté busy, ale těší se hlavně na jízdu bez přestupu. Ať už dálkovkou do/z Prahy, ale i častější přímé/slibované os/sp do centra(R1).

Jinak řečeno 100tisícová spádová oblast Havířovska, spolu v kombinaci jízdy skrz centrum Ovy, neboli trojí výhodné zastavení v Ově(Svinov, Hlavní, opravdové centrum) bude znamenat silný odliv cestujících od ČD(a to jezdí((snad bude)) jen jeden žlutý spoj z/do Žiliny, no něco točí v Nawsie-Jablunkově). Jezdily li by všechny z/do Žiliny, budou další cestující, kteří radši vystoupí v centru, než na Hlavním a pojedou žlutým přímým, než modrým naokolo na Hlavní-a na tramvaj/nebo přestupem v Těšíně na S1/R1.
No dost, díky za trpělivost s posledními asi 5-6 příspěvky v tomto vlákně...

(Příspěvek byl editován uživatelem Ic540.)
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3422
Registrován: 5-2004
Odesláno Čtvrtek, 27. ledna 2011 - 11:39:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já jsem zvědavej jak to dopadne. Aby to nebylo nakonec tak že ČD zrušej ty dva posiláky o víkendu a žlutej bude pá/ne narvanej a jinak prázdnej. Dost lidí co má různý předplatný pojede stejně s ČD a to budou vesměs ty častějc jezdící.

Ono to stejně bude bída pro oboje. Mimo pá/ne to není ani dnes nějakej zázrak co do obsazenosti.
Semolina
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2872
Registrován: 2-2006
Odesláno Čtvrtek, 27. ledna 2011 - 15:48:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z F J, Opavák: Je třeba vzít v potaz také vazbu v rámci Moravskoslezského kraje. Pokud by jezdily rychlíky Brno hl. n. - Ostrava-Svinov - Opava východ, nepředpokládám, že by jezdily také linky R1, R10 a S1 (alespoň ne v takovém rozsahu jako nyní).

Chcete přímé rychlíky z Opavy do Brna za cenu, že dojde k omezení (zrušení) některých spojů linky R1 do centra Ostravy? Předpokládám, že víc cestujících cestuje mezi Opavou a Ostravou (centrem), než mezi Opavou a Brnem. Vedení přímých vlaků Opava - Brno přiláká kolik nových cestujících? Ale kolik jich to odláká?

Pak by došlo k omezení jaké linky? R10?

Další problém by mohl být počet nástupních hran v Opavě. Rychlík by musel přijet pouze na 3. nebo 7. kolej. Hlučíny (špičkové) odjíždějí také z dlouhého nástupiště. Pak tam bude Elefant, do toho osobní vlak na Krnov. Moc místa tam nebude.

Dovedl bych si představit nějaký páteční posilový rychlík Brno hl. n. - Opava východ, něco na způsob pátečných R 1583 a R 1585 Praha - Třinec.
Brr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1364
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 28. ledna 2011 - 06:28:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Vlček: já myslím, že Jančura není žádný blbec, takže to bude mít asi propočítané.
To předplatný ČD je co? Předražené Ingoldy - kolik lidí ho má? Řekl bych, že jejich množství je ve statistické chybě. Režijky - o ty mít asi zájem nebude. KMB a zákaznické jízdné - dnes tak drahé, že asi Jančurova cena bude srovnatelná s nimi. Elišky a pod. jsou omezené množstvím, těch taky tolik není.
Spíš to dopadne tak, že i on si zavede nějaké "předplatný" a vzniknou dvě skupiny cestujících, každá preferující toho svého dopravce. Stejně jako si letecké společnosti zavedly partnerské programy a tím si rozdělily skupinu často cestujících lidí mezi sebe.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3430
Registrován: 5-2004
Odesláno Pátek, 28. ledna 2011 - 07:47:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak IG bych řek že úplně málo není. Stačí dojíždět kolem 50-60 km denně a lepší nabídka prostě není. Nebo jezdit hodně.

Ve všední dny to dopadne tak že místo 150 ks jedním vlakem jich pojede dejme tomu po 80 ve dvou vlacích. Jsem zvědavej jak dlouho to bude trvat než nastanou výrazné redukce u obou (a pak si bude možné vybrat s kým cestující nepojedou).
Brr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1366
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 28. ledna 2011 - 08:39:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak IG bych řek že úplně málo není. Schválně, kolik jich ve svém okolí znáte? Pro všechny: tady diskutující asi jezdí vlakem nadprůměrně. Kdo z vás toho Ingolda má?
Stačí dojíždět kolem 50-60 km denně Tak vloni jsem o něm uvažoval. Dojíždím denně - tj. v pracovní dny a mimo dovolené - Praha - Benešov, to je 49km jedním směrem (pokud se nepletu, může se stát). I přesto mi vyšlo, že bych musel ve volném čase podstatně přidat na šotoušení, aby se mi to zaplatilo. A nebo trvat na tom, že mi koženka není dost dobrá a musím mít blešák - jenže tak noblesní osoba nejsem.
A jezdit hodně - jak jinak než denně dojíždět, ale podstatně víc, než těch 50km. A k tomu mít zaměstnání, které vynese tolik, že těch 22tis. se ztratí v rodinném rozpočtu.
než nastanou výrazné redukce u obou To se klidně může stát. Ale podle toho, kolik vlastních peněz do toho oba soukromníci (tedy i Leo) vráží, se zdá, že si celkem věří.
Prostě nastane normální situace, která je v jiných oborech už dávno.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3435
Registrován: 5-2004
Odesláno Pátek, 28. ledna 2011 - 10:04:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No nějak nemám dojem že by se ceny až tak změnily - před asi 3 lety jsme řešili dojíždění kolegů z Kolena do Prahy a čtyři traťovky vůči goldu vyšly šulnul. Tudíž byly goldy hned dva. Třetí mám já. A když vemu kolik lidí dojíždí třeba z Prděbrad do Prahy a toi jedničkou tak bych hádal že jen v této relaci bude těch goldů tak kolem 30-50. Jiný to nebude z Kolína, dojíždí dost lidí třeba i z Perníkova nebo Oustí na Dlabem. Takže bych řek že to marginalita zcela jistě není.
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6859
Registrován: 9-2005

Odesláno Pátek, 28. ledna 2011 - 10:29:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdesi kdysi se ČD nechaly slyšet, že IG se vyplatí na denní dojíždění nad 120 km. Ale to byly ještě staré ceny.
Web o veřejné dopravě - aktualizace fotogalerie - celkem 1210 fotografií
AGORAFOBIE. Agora = autobus, fobie = strach, obava z něčeho. Agorafobie je tedy nemoc, při které se lidé bojí jezdit Agorou, potažmo CityBusem.
Brr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1368
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 28. ledna 2011 - 10:43:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jen v této relaci bude těch goldů tak kolem 30-50 Takže když vezmeme Kolín a Poděbrady (nad 50km), tak to jsme na úžasných 60-100 ingoldech. Z Perníkova a Oustí se sice jezdí denně za prací a ingold si jistě pořídí, ale v celkovém počtu cestujících to je prd, takhle daleko dojíždějících moc není. Možná dalších 60. (Taky vím o lidech, co jezdí denně z Jablonce nad Nisou do Prahy.) Takže i s Vámi je to celých 161. Odhadem, jestli z lidí, co mají inkartu, má ingolda 1%, tak bych řekl, že je to moc. Prostě statistická chyba, kterou si může pro nějaký byznysplán dovolit zanedbat.
Já jsem počítal 3*čtvrtletní traťovka na 49km + 2* měsíční traťovka na 49km (ten jeden měsíc si vybírám dovolenou, neb workoholismem rozhodně netrpím) a vyšlo mi, že ingold.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3438
Registrován: 5-2004
Odesláno Pátek, 28. ledna 2011 - 11:49:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No tak ho neřešte. Lidi asi vědí proč si ho pořizujou.
neregistrovaný
Neregistrovaný host
Odeslán z: 147.32.127.213
Odesláno Pátek, 28. ledna 2011 - 13:08:55    Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den, dovolte mi poznámku k tématu Havířov/Karviná, resp. vlakem přes centrum. Má jistě pravdu pan Ic540 a další (myslím tím ty, kteří občas cestují do Ostravy), že vlak až do centra je prostě velké plus (například v Brně) a přispívá malý dílem i k větší návštěvnosti města pomocí vlaku těmi, kteří přijíždějí z větší vzdálenosti jak za povinnostmi služebními či za zábavou, poznáním atd.. kteří neznají MHD tak dobře jako místní a jelikož nemusí pak ještě tramvají, mohou třeba proto místo auta jet vlakem. Proto mi připadá vhodné, aby více vlaků jezdilo na střed (na Stodolní se asi 8 vozů nevejde?). Ono by to klidně mohlo být i to pendolino, které by mohlo na středu končit nebo lépe jet dále na Havířov a Třinec (proto je podle mně tento nadvlak s povinnou rezervací ne moc vhodný, lépe by bylo, kdyby to jezdila normální souprava IC na 160 km/h, příp. ten Railjet) a tento vlak by umožňoval v kombinaci s R1 rychlé spojení každou hodinu z Těšína do centra Ovy, zároveň bych však určitě zachoval stávající IC vlaky přes Karvinou a Bohumín, nelze ten Havířov, který docela stárne, bezhlavě preferovat. Je otázka, který z těchto vlaků by měl pokračovat do Prahy jako rychlý spoj (nestaví Zábřeh atd.). To se v podstatě samo částečně vyřešilo, že ČD přes Karvinou a SA přes Havířov, kterým zároveň budou cestovat i lidé z Havířova do centra. Je však třeba stavět střed nebo Stodolní, Hutník tam nestaví, čímž obslouží méně lidí než při jízdě přes Bohumín. Jak jsem tady před nějakou dobou psal o posunu spoje linky 591, ta je myslím z Orlové naprosto ideální a Hlavní nádraží je vlídnější než Bohumín, kam lidé jezdí z Orlové na vlak spíš ze setrvačnosti, navíc ten pochod přes lávku nic moc tedy. Myslíte, že je reálné aby autobusy místo u Billy končily před nádražím?
3xhonzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 264
Registrován: 4-2010
Odesláno Pátek, 28. ledna 2011 - 15:00:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad spádovost Havířova a spol. Proboha Karviná, Havířov, Bohumín apod. To všechno tvoří jednu aglomeraci. Něco jako Katowická aglomerace. Tedy spádovost je jednoduchá, všechno míří do centra Ostravy. A je jedno zda Havířov nebo Karvinná. Obě města patří do jádra Ostravskokarvinské průmyslové aglomerace. Takové město 780 000 obyvatel.
3xhonzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 265
Registrován: 4-2010
Odesláno Pátek, 28. ledna 2011 - 15:00:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinými slovy. Mezi Havířovem, Karvinou a Ostravou nemáte žádný venkov.
Opavák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 307
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 28. ledna 2011 - 16:07:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Semolina: Já to nemyslel tak, že by do Opavy měly jezdit rychlíky z Brna, ono by to asi moc dobře ani nešlo z důvodu již zmíněného malého počtu kolejí, ale můj příspěvek byl myšlen tak, že kdyby na to prostě přišlo, tak Opava je na to připravena a má proto vše potřebné, ne jak si myslel pán "Mladějov", že je Opava nějaká díra, kde vlak nemůže objíždět, protože máme na jedné straně nádraží šturc.

I když bůhví jak to dopadne, pokud to uvažované výběrové řízení na rychlíky Ostrava - Olomouc/Jeseník nedejbože nevyhrajou ČD.
Tomáš_hradecký
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 395
Registrován: 6-2003
Odesláno Pátek, 28. ledna 2011 - 16:29:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

3xhonzík:Tedy spádovost je jednoduchá, všechno míří do centra Ostravy.

Toto budiž důkazem, že na každou, sebesložitější otázku, existuje jednoduchá a srozumitelná nesprávná odpověď
Semolina
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2876
Registrován: 2-2006
Odesláno Pátek, 28. ledna 2011 - 17:19:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

neregistrovaný: Je však třeba stavět střed nebo Stodolní, Hutník tam nestaví
Hlavním limitujícím faktorem je délka nástupišť, a to jak na Stodolní, tak na středu. Jejich délka je 200 metrů v obou případech. Hutník se tam při současné délce jednoduše nevejde. (Přitom by ČD mohly hravě předehnat Jančuru s jeho plánovanými zábavními vlaky z Prahy na Stodolní. Hutník by byl ideální, příjezd na Stodolní v cca 22:20, odjezd ze Stodolní do Prahy v cca 5:40. Jen ta délka nástupiště.)

Ale například Kysuca je v normě a stejně nezastavuje ani na středu, ani na Stodolní. Přičemž zejména lichá Kusyca, jedoucí po 14. hodině, by na Stodolní nebo na středu zastavovat mohla, cestující by se jistě našli.

(Příspěvek byl editován uživatelem Semolina.)
Ferda20
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 573
Registrován: 11-2009

Odesláno Pátek, 28. ledna 2011 - 19:31:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Česká Třebová opět bojuje o Eurocity
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1638
Registrován: 8-2006
Odesláno Sobota, 29. ledna 2011 - 11:15:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Opava: Umím si tam představit posilové R1538/1539, apod. Ale R jezdící CD/CT asi spíše ne. Ono záleží na místních, jestli chtějí přímé spojení Opavy z Havířovem a Těšínem, nebo s Přerovem a Brnem. V podstatě souhlas se Semolinou a jeho příspěvkem 2872.

ad in-gold: IG se vyplatí hlavně tam, kde jezdí 1.třída. Kolem Brna, Plzně, apod. žádné elefanty s 1.třídou nejezdí, tudíž IG nemá smysl. Také záleží na variabilitě dopravy. Taky znám jednoho, co jel z Vysočan do Čelákovic tak, že jel metrem na ČM + busem 398 do Nehvizd + busem 405 do Čelákovic. Spíš to ale byla výjimka, si myslím.
Urpín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 594
Registrován: 2-2010

Odesláno Sobota, 29. ledna 2011 - 17:54:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad EC ČT: Tu se stále mluví o EC do Prahy. A copak vede jediná štreka z ČT do Prahy? Podívejte se např. na žalostné spojení ČT - jih Slovenska. Ta hodina čekání v Brně je skutečně o ničem. Nejlepší by bylo prohodit Vídeňské a Bratislavské EC. Tj. R do Brna, Bratislavské EC které projede, protože R co odjel před 230 minutama na něj tvoří do Brna přípoj a hodinu nato Vídeňské které zastaví. A tak stále dokola. Už jen proto, že více potencionálních zájemců z trasy těch R pojede podle mne spíše na SK než do Rakous.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5264
Registrován: 9-2007
Odesláno Sobota, 29. ledna 2011 - 21:53:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"žalostné spojení ČT - jih Slovenska" ....

..... a co teprv žalostné spojení do Londýna, Dillí a Novosibirsku! Každé okresní město tam má spojení 10x denně, jen veleuzel v Třebové ne!
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1857
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 30. ledna 2011 - 00:29:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad předplatní Gold-y a podobná verbež-ono nepominutelnou výhodou je pohodlí-nemusím řešit platnost-jen jednou ročně,cokoli dokupovat..
A až zavedou po vzoru pražské roční MHD "lítačky" možnost platnost IG přerušit až na 2 měsíce,tak to myslím osloví i další (výhody-dovolená,nemoc lze přerušit)
Ic540
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 898
Registrován: 6-2008

Odesláno Neděle, 30. ledna 2011 - 01:07:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

3xhonzík: No jsem na lecos zvyklý, ale Vaše výstřely jsou opravdu ve stylu, jak to nazvat, AURORA. Když pojedou někdy na Moravu, zkusil nevystoupit už v Olomouci. A přijel i do východního koutu ČR. Stačí, když to příště sesumírujete do jednoho výstřelu/příspěvku...(264/265).

Semolina: Ten Střed se bude také určitě dělat na 550. Takže tam vidím možnost velkolepého vylepšení/prodloužení, právě pro možnost jízdy a zastavení v centru. Věřím v to, že i paštikář zamíří do centra(skrz) a bude se po hodině střídat s SA. No ČD se přepřaháním/přípoj./odpojováním a tím i s časovou prodlevou a jízdou mimo centrum Ovy půjdou s počty cestujících do
Ta Kysuce, že nestaví na Středu či Stodolní je docela maras. Tak trochu to sleduji a řekl bych mimo jiné i že právě kvůli tomu jezdí prázdná. V jedničce nula kusů nebo jen režista, dvojka by stačil jeden vůz(TAMS), má plachtu a je to velkoprostor...

neregistrovaný: Asi je pro Orlovou lepší Hlavní než Bohumín. No ale časem budou všechny busy z Orlové, Karviné i Havířova končit na přestupním terminále Hranečník, takže vznikne přestup na tramvaj. No však než ten PT vznikne, ještě něco ty busy odvozí...

Tomáš hradecký: .

(Příspěvek byl editován uživatelem Ic540.)
Rezny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 168
Registrován: 5-2005
Odesláno Neděle, 30. ledna 2011 - 19:58:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V životě sem nebyl sprostej na K-reportu, ale proboha kterej **** vymejšlí mezinárodní spojení s nějakým Beogradem, když celou trasu jede maximálně 15 lidí, kteří si můžou přestoupit. jelikož to jezdí až odněkud z Balkánu tak sme odsouzeni k neustálému čekání na Brněnským hlavním nádraží. Toto ramenio dělá ten vlak tak nespolehlivej že to ani není možný . Jakej vy na to máte názor diskutující ? Pohodlí pro 15 lidí bez přestupu v Budapešti nabo každodenně nasranejch xset lidí na zastávkách Budapešť - Praha ??? Nechci říkat že přesedám na auto, protože jízda vlakem je nejpohodlnější ale i ten kdo chce jezdit vlakem někde musí být na čas někde... pozdravem z brněnské čekárny na*raní cestující
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 59502
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 30. ledna 2011 - 20:26:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono by zkrácení pomohlo jen částečně, zrovna Avala poslední dobou dostává dalších +15 ve Štúrově i Blavě...
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Bugear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1845
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 30. ledna 2011 - 20:31:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jaké by byly důsledky pro železnici, pokud by protektor splnil svou nejnovější výhrůžku a vypověděl smlouvu s ROPIDem?
»Online výpočet kontrolní číslice« »Výpočet kontrolky na mobilu (Java)«
Lekce češtiny pro diskutéry: píšeme výjimka, standard, ližina. Tipovat znamená odhadovat, typovat znamená psát či provádět typovou zkoušku.
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.141.26
Odesláno Neděle, 30. ledna 2011 - 20:34:37    Odkaz na tento příspěvek  

Ad spojení ČR s Balkánem: lepší než Avala by byly přímé lůžkové/lehátkové vozy na Hungárii či Jeseniovi, z Budapešti by je vezl Beograd-expres (do Bělehradu), resp. Ister nebo Dacia (do Bukurešti). A když by měl vlak z Bukurešti či Bělehradu zpoždění, tak by se v Budapešti ty lůžkáče píchly k pozdějšímu vlaku do Prahy.
ABCDE
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.141.26
Odesláno Neděle, 30. ledna 2011 - 20:36:15    Odkaz na tento příspěvek  

Bugear: Rath nic nevypoví, to se klidně vsadím. Takových keců už bylo ... Jo a těch busů má být od úterka zrušeno "jen" asi 10%. A ta druhá vlna rušení (od března) prý možná nebude. Proč ? Senátní volby v Kladně se blíží.
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7202
Registrován: 8-2004

Odesláno Neděle, 30. ledna 2011 - 20:37:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Avala je jeden s takových evergreenů. Já hlasuji pro roztržení ramene. (Podobně také hlasuji pro dlouhý pobyt v Bohumíně/Ostravě u vlaků z Polska.)
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Tomáš_záruba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1717
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 30. ledna 2011 - 20:57:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já hlasuji pro zachování ramene v JŘ, ale posilové vozy (= skrytá náhradní souprava) z Budapešti a pravidelné přivěšování balkánských vozů na Metropol (nebo přestup do případně operativně přidaného lůžka, ono moc lidí tranzitovat nebude) v případě, že by byl odjezd z Bp jinak řekněme přes +15.
Kamzik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 74
Registrován: 11-2008

Odesláno Neděle, 30. ledna 2011 - 21:24:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jaké jsou vůbec příčiny zpožďování Avaly?
Žilinská Univerzita - Železniční doprava
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.141.26
Odesláno Neděle, 30. ledna 2011 - 22:48:19    Odkaz na tento příspěvek  

Tomáš Záruba: tak tak, přímé vozy. To jsem psal už výše. Ale volil bych nikoli Metropol (kvůli nočnímu příjezdu do Prahy), ale kombinaci Beograd/Dacia/Jesenius anebo Beograd/Ister/Hungaria.