K-report
 

Archiv diskuse GVD platný a připravovaný do 13. 09. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » GVD platný a připravovaný » Archiv diskuse GVD platný a připravovaný do 13. 09. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Počítač
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 66
Registrován: 9-2010
Odesláno Pátek, 09. září 2011 - 16:23:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: Většina tratí s minimem cestujících už o vlaky přišla, např. Zásmuky, Mochov, Kolešovice, Žacléř, Bochov. Otovice atd. Zbývá jich už jen minimum: Podřipsko, Rožmitál, Svojšín, Hranice v Č., Kněžmost, Jindřichovice p. Sm., (nevím jak Horšovský Týn, Temelín, Merklín, Vejprty) příp. úseky, které o provoz přijdou v prosinci tohoto roku. Trať Domažlice - Planá bych do této kategorie určitě neházel.
Kotec
Neregistrovaný host
Odeslán z: 92.62.224.9
Odesláno Pátek, 09. září 2011 - 17:49:18    Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov:
Prachatice - Volary (mimo sezónu)... to už je problém vyjezdit do Skříněrova i výlukáčem a navíc je tam z Chrobol zákaz vjezdu, kvůli ochraně přírody (CHKO), pro trvalejší provozování bus linky by se musela za x desítek milionů udělat rekonstrukce (rozšíření) té silnice. (Nebo se vykašlat na dopravní obslužnost Ovesného a Skříněrova... taky řešení říct lidem, ať chodí pěšky, když bydlí v dírách pod 50 obyvatel.)
Mělník - Lhotka u Mělníka dtto (z Hleďsebe do Vrutice není silnice pro bus, NAD jezdila dva busy a trvalo to s ní skoro o hodinu déle než vlakem).
Atd., jen asi neznám tak dobře místní poměry.
Kotec
Neregistrovaný host
Odeslán z: 92.62.224.9
Odesláno Pátek, 09. září 2011 - 17:59:46    Odkaz na tento příspěvek  

A náhrada vlaku busem - no když to proběhne jako na Netoličce, tedy v zásadě místo 7 párů vlaků 1 pár busů v podobné trase a tři páry busů v poloviční trase (a navíc jen v kladiva), tak takovou náhradu fakt nelze akceptovat. A to byla slibována "adekvátní" náhrada...
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2399
Registrován: 3-2007
Odesláno Pátek, 09. září 2011 - 18:14:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kotec: Ale jo,já říkám: se zahrnutím geografie,turistiky atd. Volarské bych tedy rozhodně v příštích 20 letech nerušil (vámi popisovaný stav silniční sítě,CHKO,hory,nákladní doprava). Ale prostě všechny tratě "levelu 1" a dost "levelu 2" by to potřebovalo.
Ad Netolička-obojí končí u Kraje. Tak prosím tam.
Netolička je klasický "Level 1".

Jinak netřeba rozhodovat odněkud od zeleného stolu. Ať si kraje rozhodnou samy. Problém,a to obrovský,je v té nekoordinaci s rychlíky.

Netřeba snad lámat nic přes koleno. Dopravu na "L1" zrušit (i s tratí) během 2 let a mezitím některé z L2 spadnou do L1 zcela jistě.

Já jsem pro umírněná řešení-a "ultra" pozice z obou stran nadělají víc škody než užitku.



(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Fany
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5413
Registrován: 6-2004
Odesláno Pátek, 09. září 2011 - 18:36:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Brr: Jenže ti předci ji nebudovali pro nás a už vůbec ne nadčasově - já také nepsal, že ji budovali nadčasově...

Psal jsem svůj osobní názor, že železnice (jako taková) má být nadčasová.. Aby sloužila i generacím, které příjdou po nás
Šťoural
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.110.25
Odesláno Pátek, 09. září 2011 - 20:15:03    Odkaz na tento příspěvek  

Koukám, že tady probíhá naprosto zvrácená diskuse, vyvolaná naivními představami některých diskutujících (kteří se evidentně považují za spasitele veřejných financí a veřejné dopravy zvlášť, netušil jsem, že Kalousek má tolik žáků), že zastavením osobní dopravy na lokálkách se ušetří bůhvíjaké peníze. Pánové, vždyť je přece zcela jasné, že zastavováním provozu a rušením tratí se leda zkurví to, co ještě jakž takž fungovalo! Naprosto nechápu, proč furt útočíte na ty nebohé šukafóny, když všichni dobře víte, že většina jejich náhrad stojí nebo bude stát za hovno (o tom si nechte vyprávět od těch, které už to postihlo, nebo se aspoň podívejte do IDOSu), a že skutečné problémy železnic a bezedné díry na peníze leží někde úplně jinde! Jinak ale doporučuju tuto diskusi přenést jinam, sem nepatří. Tady by to přece jen chtělo něco víc k budoucímu GVD.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4273
Registrován: 5-2004
Odesláno Pátek, 09. září 2011 - 21:42:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Abysme byli u Prahy tak jedním busem nejdou vyřešit ani takový lokálky jako je Lochovice - Třebáň. Ba ten soubežný bus co dnes předstírá ještě pár spojů s několika lidma (šukafonemk 20, busem do 10) je dokonce srovnatelnej i s cestou do Řevnic vč. přestupu ve Třebáni....

Podobně by dopad úsek od Bříše po Mníšek (když pominu hovězinu jakou by bylo rušení trati ve velký aglomeraci což Praha až po Dobříš už dnes je). Mokrovraty - Mníšek, Hraštice - Dobříš.

Spíš by to chtělo mnohde popřemejšlet jak tu dopravu lehce zatraktivnit a zpropagovat.

Mch dnes jsem se zas po čase projel ze Šumperku do Zábřehu. Reginou pod drátama... Ale - je v této relaci oprávněná půlhodina (mnohdy třívozovou klasou) i v dopoledním sedle? Přišlo mi že asi moc ne když obsazenost trojnohy připomínala právě některý dopolední všednodenní šukafonie mezi Mníškem a Dobříší...
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5541
Registrován: 10-2004
Odesláno Pátek, 09. září 2011 - 21:56:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

je v této relaci oprávněná půlhodina (mnohdy třívozovou klasou) i v dopoledním sedle?
není, obzvlášť když 7 minut po jede rychlík zastavující v Převýšově. Tady by Olomouc mohla vytáhnout nějaé peníze na převedení rychlíků Jeseník-Krnov pod svá křídla.
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2405
Registrován: 3-2007
Odesláno Pátek, 09. září 2011 - 22:21:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PV:Tak Špk-Zá byl motivován jednoznačně "politicky" (Kefalín ?:-) )po drátizaci a samo opodstaněný není.Podobně jako euforie po Lichkovu,Velenicích nebo Summerau.

Jinak tedy very sorry,ale ZT Lokalbahn je plně oprávněná do Litně,tam jezdí v létě desítky ks,jinak zrušit.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2406
Registrován: 3-2007
Odesláno Pátek, 09. září 2011 - 22:28:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PV a Dobříš: Z Měchenic je na zrušení,ač jsem byl opačného názoru (aglomerace),čísla hovoří. Bohužel.
Docela dost substrátu přestupuje v Měchenicích na vlak na Prahu (M-C,PID).
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7540
Registrován: 8-2004

Odesláno Pátek, 09. září 2011 - 22:29:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šťoural:
Naprosto nechápu, proč furt útočíte na ty nebohé šukafóny, když všichni dobře víte, že většina jejich náhrad stojí nebo bude stát za hovno (o tom si nechte vyprávět od těch, které už to postihlo, nebo se aspoň podívejte do IDOSu)
Není nic jednoduššího než Vás vzít za slovo:
Náhrada významné části trati 137: 1, 2 (srovnejte i ostatní diskutující s JŘ vlaků třeba na přelomu tisícitelí - jak do četnosti, tak do rychlosti)
Výběr z náhrad za trať 132: 1, 2, 3
Nebo náhrada kladivového provozu na 084: 1, 2

Jediná vada je, že toto neumí všechny kraje. Jen to jaksi není vada těch autobusů, ale vada těch politiků, které si dotčení občané zvolili.

(Příspěvek byl editován uživatelem Hroch.)
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Tomáš_záruba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1811
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 09. září 2011 - 22:37:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Že jsem tak smělý, toto (http://www.oredo.cz/download.aspx?file=39e2d097-f997-4ce9-8844-e0 5187502266) taky nepovažuju oproti stávající trati do stanice zvané Štíty rozhodně za zhoršení, nemluvě o tomto místo 025:http://www.oredo.cz/download.aspx?file=5ce6d843-49de-4fac-a9dc-24 ccd0303e46
Počítač
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 67
Registrován: 9-2010
Odesláno Pátek, 09. září 2011 - 23:57:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: Dobříšská trať má místo v rekreační dopravě, rušit by ji mohl jedině člověk, který tam nikdy nebyl. Naopak by to chtělo řadit vozy s kapacitou více jízdních kol aby se nestávalo jako letos, že zůstanou cyklisté na peroně. Totéž liteňská trať. Určitě tam nejezdí dvoj resp. trojvozové soupravy od pátku do neděle proto, že vlakem jede 10 lidí.
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2905
Registrován: 4-2003
Odesláno Sobota, 10. září 2011 - 07:10:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vždyť už se to ví dávno, že dobříšská trať postupně ztratila význam v dopravě do škol a do zaměstnání. Takže provoz ponechat pouze od pátku odpoledne do nedělního večera s tím, že jde o provoz pro turisty, chytaře, cyklisty a tomu se přizpůsobit. Jenže na ROPIDu jsou jiného názoru. Tak se mezi Měchenicemi a Dobříší prohání v pracovní dny prázdné vlaky.......

Jediné, co mohlo a pořád může odvrátit odliv cestujících z vlaků pacifiku je zastávka na Kačerově. Kdepak jí máme? Od doby, co se o ní začalo mluvit, uplynulo zhruba dvacet let. Takže tohle je krásná ukázka, jak se povedlo (ne)reagovat na potřeby lidí a odliv cestujích byl dost rychlý. Dá se říci, že kdyby byla tahle zastávka vybudována již před dvaceti lety, tak by vytížení vlaků bylo daleko větší a nejspíš by nedocházelo k úvahám o rušení vlaků mezi Měchenicemi a Dobříší i přes katastrofální pomalost tohoto úseku a míjení Mníšku a Dobříše.
ValcavNakiz
Neregistrovaný host
Odeslán z: 95.82.168.20
Odesláno Sobota, 10. září 2011 - 08:28:24    Odkaz na tento příspěvek  

Po zastavení osobní dopravy na trati je třeba autobusovou dopravu řešit trochu šířeji, protože je jasné, že pouhá náhrada busem, který bude zajíždět do obcí, kam jel vlak, a nejlépe ve stejném pořadí, přepravu moc neurychlí.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2407
Registrován: 3-2007
Odesláno Sobota, 10. září 2011 - 09:06:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PC,Bram: Ale my se shodnem-Měchenice-Dobříš a Liteň- provoz pátek odpoledne-neděle,rozhodně nechci kolisty a chataře hnát do aut (i když tam většina chatařů už je a až vymře "chatařská vlaková generace",tak tam budou všichni.Na chaty jezdí vlakem už jen důchodci (samozřejmě s pár výjimkami)).
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2408
Registrován: 3-2007
Odesláno Sobota, 10. září 2011 - 09:19:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak samozřejmě nějaká Liteň nebo Dobříš je až za horkými kandidáty různých vzduchovozičů na Nymbursku,Moravě,v pohraničí.

Prostě jak jsem psal výše-k redukcím vzduchovozičů stejně dojde,jestli letos nebo za 2,3,4 roky.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4276
Registrován: 5-2004
Odesláno Sobota, 10. září 2011 - 09:50:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Liteň:

tam jsou kladiva slabý dál za Liteň ne proto že by tam nikdo nebydlel a nechtěl dojíždět do Prahy (když v regionu chcíp pes) ale proto že dvouhodina v ranní špičce kladiv naláká možná někoho v pohraničí. U Prahy ne. Pokud by byla hodina ráno a vhodně odpoledne ze Třebáně do Hostomic tak bych se vsadil že nabyde lidí ve vlaku a do Třebáně na přestup to bude vypadat jako ten Prokopák kde též bylo argumentováno že vlak je kravina když jede superbus na Zličín k metru. Mch teď v létě o prázdninách jsem párkrát jel odpoledne ze Třebáně nahoru. A až po Hostomice jsme stavěli všude neb všede byla nějaká výměna a v Litni toho ze ca. 30 ks vylezlo tak polovina. Neboli až někdo přijde na useknutí v Litni tak bude s otevřenou hubou čumět že mu tam jezdí najednou jen 15 ks. A kdyby snad chtěl udělat pendl po hodině, tak sic asi lidí přibyde, ale furt jich bude v každým vlaku těch 15-20.

Ad Dobříš - proč teda vloni v říjnu uprostřed tejdne v 10 z Prahy byl z Vranýho kde byl ponechán vlek v rámci "akce listí" motor plnej tak akorát (45-50 ks), přičemž ještě v Mokrovratech kde jsem vystupoval jich bylo 10-15?
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5542
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 10. září 2011 - 10:57:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomáš_záruba: A taky jde o ukázku neefektivní koncepce veřejné dopravy. Ale to už jsme si řekli na jaře.
Bram: Objednavatelem a plátcem na trati 210 je středočeský kraj. Pokud do toho ROPID kecá, pak je to jen doporučující hlas.
ValcavNakiz: Moudrý koordinátor při zastavení osobní dopravy provede úpravu oblasti v celé oblasti včetně obcí, které vlaky nemají a zamyslí si, jestli i tam by nestálo nabídku trošku rozšířit.
Mladějov: Ať ukáží průzkumy, jak je rekreační provoz pro lidi zajímavý.
Petr_vlček: Pokud by chtěl někdo zastavit provoz na Liteňce, tak ho asi zastaví na celé trati a objedná bus linky Třebáň-Liteň-Korno-Tobolka-Tetín-Beroun či Třebáň-Liteň-Měňany-Koněprusy-Beroun.
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2409
Registrován: 3-2007
Odesláno Sobota, 10. září 2011 - 11:01:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PV,Dobříš: Nevím. Náhoda ? Hele,co se týče Pacifucku,ale třeba i Liteňky,Podřipských atd. mám dobré informace o obsazenosti z ofiko dat i od lidí z provozu a ty v případě Dobříše prostě mluví v týdnu o něčem jiném.
Rekreační Prokopák byl zaříznut necitlivým zrušením téměř všech vlaků v 1997.
I proto to tady probíráme,aby se tak nějak stanovilo pořadí těch redukcí při redukci peněz,tedy aby to bolelo co nejmíň lidí.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2410
Registrován: 3-2007
Odesláno Sobota, 10. září 2011 - 11:11:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak Liteňka S,+ od posledních spojů ze třech krabiček na peronu dav-odhadem 100ks.
Vůbec blízkost Prahy (či jiného velkého města) má vliv na frekvenci a s rušení-ale já třeba běžně už tak 15 let jezdím na jedné jinak slušně vytížené trati mezi 15:30 či v 16:30 v sološuku
sám či do 5 osob.
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2906
Registrován: 4-2003
Odesláno Sobota, 10. září 2011 - 11:19:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Vlček: Je zvláštní, že čísla, které dodáváš, jsou zásadně v rozporu z pozorováním mým a skoro všech ostatních. Čili je mi líto, ale čísla od tebe beru vždy jako cinklá ve prospěch vlaku, jsi přeci ingoldista?

Mladějov: Tak tak, trať na Dobříš není v současnosti ta, co by měla nulové využití. Jde mi jen o to, když někoho postihne nějaký záchvat v rámci šetření s rušením vlaků na této trati, aby se zrušilo to, co má význam minimální. A ten záchvat se dá časem očekávat, skoro bych to čekal jako jistotu.

Orky: Ano, rekreační provoz je pro lidi zajímavý, jede se s kolem či na pěší výlet a v případě dobříšské trati lze v zimě při dobrých sněhových podmínkách, které se teď v posledních letech vyskytují, vidět i běžkaře. Sám mezi ně patřím.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5543
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 10. září 2011 - 11:21:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: Rekreační Prokopák byl zaříznut necitlivým zrušením téměř všech vlaků v 1997.
Nebylo to 2007?
Jinak Liteňka S,+ od posledních spojů ze třech krabiček na peronu dav-odhadem 100ks.
Pak je pitomost ji rušit. Naopak sehnat někoho, kdo vhodně doplní historickými vlaky (dle vzoru JHMD) a může oblast zatraktivnit).
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2907
Registrován: 4-2003
Odesláno Sobota, 10. září 2011 - 11:24:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: Lidé dnes chodí do práce později a taktéž z práce později odjíždějí. Takže třeba u mne v práci je v sedm hodin na pracovišti ze 46 lidí maximálně šest sedm lidí, ostatní dorážejí povětšinou až kolem osmé či půl deváté a asi pět lidí dorazí těsně před půl desátou.
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2908
Registrován: 4-2003
Odesláno Sobota, 10. září 2011 - 11:25:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Chce snad někdo rušit provoz na liteňce o víkendu???
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2411
Registrován: 3-2007
Odesláno Sobota, 10. září 2011 - 11:26:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A hustý takt u Litenky ? Těžko vyjezdíš. Jinak ad 2h a "pohraničí"-no na takovém Pacifiku 212 je 2h základ,na hodinu je v kladiva zhuštěn akorát úsek Čerčany-Sázava a taková 3h dopolední jáma do Čerčan tam byla vždycky a nějakou prázdnotu tedy nepozoruji.

P.S. Omlouvám se za víc příspěvků-odešla mi myš do myšího ráje a blbě se mi edituje.
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3696
Registrován: 9-2005

Odesláno Sobota, 10. září 2011 - 11:45:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nemluvě o tomto místo 025
Tak trošku mně přijde zvrácené si tu vychvalovat vlastní práci, ale budiž. Jen by mě zajímalo, jak se budou stíhat jízdní doby mezi Hanušovicemi a Králíky? Automobil dle mapy.cz zajede těch 18 km za 18 minut. Váš autobus po té klikaté cestě a zdolávání rozdílu cca 240 m nadm. výšky pojede to samé za 26 minut, přičemž zastaví v 10 zastávkách (nástupní nepočítám a zastávky nejsou na znamení). Takže se počítá s tím, že to bude neustále zpožděné a tedy pro přestup nevhodné, nebo se počítá, že tím vůbec nikdo nepojede? V zimě, tak to bude vůbec super....
Novinky ze světa železnice na Vysočině: http://www.transverzala.ic.cz Souhrn všech aktualit, kompletní jízdní řády 2000- 2010, fotogalerie stanic a další.... Klikněte a uvidíte :-)
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2412
Registrován: 3-2007
Odesláno Sobota, 10. září 2011 - 11:54:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PV: "Zatraktivnit a zpropagovat" je jistě hezké,ale u neatraktivních (rychlostí,směrově) tratí je ti to dost gh-tam ti pojede tak někdo jednou na výlet,nejlíp v sobotu ráno.
A propagovat můžu hotové tratě-třeba 221,ale rozhodně ne 171,která je ráda,že ty lidi a vlaky vůbec pobere a minimálně 2x týdně se po.ere.
Jct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 449
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 10. září 2011 - 12:37:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Orky (5536): OK, budiž takových tratí v celé síti třeba i 30, nicméně jejich zrušení řeší problém financování osobky jenom částečně (to není obhajoba provozu na nich, jenom konstatování).

Ad Mladějov: Vůbec blízkost Prahy (či jiného velkého města) má vliv na frekvenci a s rušení-ale já třeba běžně už tak 15 let jezdím na jedné jinak slušně vytížené trati mezi 15:30 či v 16:30 v sološuku

O jakou trať se jedná ?
Dj_tiësto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 300
Registrován: 11-2007
Odesláno Sobota, 10. září 2011 - 12:39:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: nechtěl by si už toho tady s těma kecama o rušení nechat nebo si psát jinde?Můžete si se Zárubou, Bručounem a spol. založit svoji diskusi nebo si pište na mail a tam si můžete nad těma svýmapochrochtávat Tady to je o připravovaném GVD.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2413
Registrován: 3-2007
Odesláno Sobota, 10. září 2011 - 13:03:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milé těsto,nechtěl. To je prostě realita a já si o ní a o vytíženosti různých tratí s inteligentními diskutéry rád popovídám.Od toho je tady K-rep.Vždyť to není povinné číst ?
A chovej se slušně,chlapče. Nikdy nevíš,kde na koho narazíš.
Wałbrzych
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 698
Registrován: 4-2004
Odesláno Sobota, 10. září 2011 - 13:30:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je prostě realita -- pardon, co je "prostě realita"? Že jsou některé tratě nadbytečné? To není realita, ale interpretace několika diskutérů. A slovo "realita" pak rétorická strategie. -- Konec školometské poznámky.
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2909
Registrován: 4-2003
Odesláno Sobota, 10. září 2011 - 13:42:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Walbrzych: Smolík, ty některé nadbytečné tratě prostě realita jsou - přežily se a ztratily smysl.

Stejná realita jako chybějící modernizované železniční tratě a novostavby - například Praha - Turnov, Liberec - Turnov - Jičín - H.K. - Pce, Praha - Kladno - Slaný - Louny. A dalo by se pokračovat dále. O novostavbě trati Praha - Brno raději ani nemluvě.

Železniční síť v ČR je prostě minimálně padesát let pozpátku za vývojem společnosti.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4279
Registrován: 5-2004
Odesláno Sobota, 10. září 2011 - 14:16:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No bus Beroun - Tetín - Porno - Liteň sic ještě takňák jezdí (samosebou že už až na Tetín jen v kladiva protože rekreační oblast). Stejně tak se proplejtaj různě zmateně linky podbrdským oudolem kolem Hostomic. Když je vidím tak proti nim je ten šukafon fakt přetíženej. Co je ale typický že ty busy nemaj pražádnou vazbu v Litni na vlak.

Tuhle mně ale docela dostalo když jsem v tejdnu a už byla škola jel ráno na kole z Březnice a potkal - v poslední fsi před Březnicí - školní bus. SORka, ta menší (9,5??) a v ní něco mezi 10-15 lidma. Že by to byl důsledek toho že poslední spoj z Březnice jede "až" někdy kolem pátý a tudíž pro nějaký dojíždění do práce je to nepoužitelný? Ač jak tu mnozí tvrdí "jede v ideální poloze a ne v taktu"?

Já poslední dobou vídám mnohde k svému překvapení vlaky relativně obsazený zatímco busy vozej jednotky kusů (třeba tuhle v Počáplech, kde v "mrtvém" úseku v ešusu jelo nějakých 30-40 ks zatímco v busu co jel z Roudnice na Mělník (tedy spojení s atraktivním místním spádovým městem) byli lidi 4. Slovy ČTYŘI. Náhodou jsem viděl i výměnu u obou v těch Počáplech - a ač bus stojí uprostřed vsi zatímco vlak na jejím kraji tak bus -0/+1 oproti vlaku -3/+5. Čím to když "bus lidem víc vyhovuje protože na něj maj blízko"? Všední den, 9 dopoledne, škola.

A ten samej den v poledne jsem ze šotodůvodů odjel šukafonem z Lužce. Příjezd 8 ks, odjezd 4 ks. Postupně ale na příjezdu do Kralup něco mezi 15-20 ks. Když vemu dotaci na cestujícího a ne na km tak na tom asi Lužec vlak bude líp než bus Roudnice - Mělník...

To jen pro ilustraci že mnohde převedení do busu by znamenalo snížení počtu lidí ve VHD násobně až o řád ač ten bus je teoreticky zcela úžasnej moderní s dobou jdoucí dopravní prostředek. Tudíž bych byl velmi opatrnej.
Wałbrzych
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 699
Registrován: 4-2004
Odesláno Sobota, 10. září 2011 - 14:28:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bram: no pro někoho evidentně smysl mají, a taky se neřekne, že to je realita. Pro boblicka byla realitou nadbytečná 171...
Málokdo ovšem řekne, které tratě dle něj tuto realitu tvoří. Kdo by s klidným svědomím zrušil třeba jinak zcela marnou severní 063, po které ovšem jednou za uherák jede škodovácký odklon?

Železniční síť v ČR je prostě minimálně padesát let pozpátku za vývojem společnosti.
No svým způsobem je to dobře, však se taky společnost zvlášť za posledních pár let nijak nevyvinula k lepšímu. Aneb: takovéhle řeči toho ani o jedné straně srovnání moc neříkají.
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2910
Registrován: 4-2003
Odesláno Sobota, 10. září 2011 - 14:48:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Walbrzych: A protože ti došly argumenty, tak vytahuješ Boblicka a jeho nenávist k trati 171.

A s tou 063 jsi také vedle. Existuje dokonce nějaké nákladiště Kněžmost. Takže nejen odklony.

Mimochodem, co je špatné na konstatování faktu, že tu máme tratě, které se přežily? Jsem snad pro likvidaci těchto tratí? Ne. Jen mi vadí, že jedinci jako jseš ty, si prostě neuvědomují, že objednávat na nich dopravu krom turistického provozu už nemá smysl.

A co je špatného na tom, že jsem konstatoval, že vývoj železniční sítě má půlstoletí zpoždění? Asi je v z pohledu železničních fanatiků naprosto košér, že musím použít buď auto, nebo autobus, pokud jedu třeba do Liberce, Karlových Varů, Znojma a pod..

Dobrou noc a sladké sny.

(Příspěvek byl editován uživatelem Bram.)
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4280
Registrován: 5-2004
Odesláno Sobota, 10. září 2011 - 16:29:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No z Oustí nebo Mostu do Varů bych spíš jel tím vlakem. Ze Semil do Liberce to taky vyjde skoro líp než se motat autem.
Paul2no
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 317
Registrován: 11-2009
Odesláno Sobota, 10. září 2011 - 16:38:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Měl bych takovou otázku, neuvažovalo se někdy o tom že by rychlíky na 240 stavěly ve Střelicích, kvůli přestupu? Když staví i v Okříškách pro přestup na Znojmo...
http://www.youtube.com/paul2no
Wałbrzych
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 700
Registrován: 4-2004
Odesláno Sobota, 10. září 2011 - 16:41:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Boblickova nenávist k 171 je protiargumentem k tomu, považovat to, co si myslím, za realitu. Bram si myslí, že jsou zbytečné, já v některých případech možná taky a jindy ne, ale když Bram říká:

Jen mi vadí, že jedinci jako jseš ty, si prostě neuvědomují, že objednávat na nich dopravu krom turistického provozu už nemá smysl,
je to totéž: odkud ví, co si uvědomuju? Jedinec, jako jsem já, by nerad paušalizoval ohledně smyslu provozu na lokálkách. Někde může být spoj s 10 lidmi postradatelnější než jinde s 25. Ale dost už, to nejspíš uzná i Bram. Jen ještě poznámka: pokud se trať přežila, jak to, že má ještě smysl na ní něco provozovat (byť ne Os CD, CT)? A pokud to smysl má, tak jak to, že se přežila?
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2911
Registrován: 4-2003
Odesláno Sobota, 10. září 2011 - 17:00:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Vlček: Míněno samozřejmě z Prahy. A k tomu, jak jezdit třeba ze Semil do Liberce, se raději zeptej místních. Moje bývalá přítelkyně pocházející z Turnova téhož názoru nebyla. Taktéž vlakem z Turnova do Liberce nejezdila. Buď bus, ale daleko častěji auto. A můžeš hádat proč. Vlakem začala po ČR jezdit po dlouhé době až zas se mnou. Nebyla z toho moc nadšena, ale jelikož jsem jí nikdy nenutil pitomostem typu jízda z Liberce do Prahy vlakem, tak to nakonec snášela celkem dobře. A občas byla i příjemně překvapená.


Walbrzych: Milý Waldenburgu, zanech slovíčkaření. Moc dobře víš, oč se jedná, neb jsem to ve svých předchozích příspěvcích vysvětlil celkem jasně.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5560
Registrován: 10-2003

Odesláno Neděle, 11. září 2011 - 10:15:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Naopak sehnat někoho, kdo vhodně doplní historickými vlaky (dle vzoru JHMD) a může oblast zatraktivnit).

No nevím, když jsem viděl před týdnem Podbrdský motoráček v Třebani, tak bych do toho fakt nešel. Mmch to jezděj za svoje, nebo to dotuje kraj v rámci turismu? Jezdit s prázdnou 830 asi moc výdělečné nebude.
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2914
Registrován: 4-2003
Odesláno Neděle, 11. září 2011 - 10:35:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapa: Dotace. Jediný motoráček, který má smysl pro lidi, je ten na semmeringu.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5562
Registrován: 10-2003

Odesláno Neděle, 11. září 2011 - 10:54:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bram: Já si to myslel. Ono té naplněnosti také napomáhá JŘ. Určitě bych cílil na zájemce od Třebaně/Karlštejna, ale někdy v sobotu ráno/dopoledne. Tak jak je to postavený je to k ničemu, šotouši to nezachrání.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5551
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 11. září 2011 - 11:33:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapa: Něco, co jede párkrát do roka, a ještě to má nulovou propagaci, nelze příliš počítat za atrakci.
Bram: Pražský motoráček je nějaká lumpárna, objednavateli se rozhodne nevyplatí. Jde snad o vlak s nejvyšší dotací v ČR vůbec.
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
Gajdma
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 167
Registrován: 8-2009

Odesláno Neděle, 11. září 2011 - 11:58:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Poprvé byl plný i Boleslavský motoráček a to bylo řazení M262+2xBix+M262 a nebylo pomalu kde sednout, zda zájem ustoupil nevím, ale myslím, že už to takové není. Jinak problém je právě s tím, že tyto akce nejsou nikde propagovány. Kdyby byl, třeba by se počet cestujících alespoň trochu zvýšil.

(Příspěvek byl editován uživatelem Gajdma.)
http://www.train-traveling.nafoceno.cz

Marek Gajdács.
Počítač
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 68
Registrován: 9-2010
Odesláno Neděle, 11. září 2011 - 14:02:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bram: A co Podřipský motoráček? Viděl jsem ho letos třikrát a v průměru 3 lidi na čtyřku, což se mi nezdá málo.
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.141.26
Odesláno Neděle, 11. září 2011 - 18:44:13    Odkaz na tento příspěvek  

Tak VeVerky chtějí navýšení rozpočtu, jinak prý ho nepodpoří:

http://www.novinky.cz/domaci/244302-vv-zadaji-navyseni-rozpoctu-j inak-ho-nepodpori.html?ref=ostatni-clanky

A pro rezort dopravy chtějí hned o 11 miliard víc. No, tento týden chtěl P.Dobeš "jen" 8,8 miliardy, tak to ještě navýšili... No uvidíme, ale držme jim palce ať něco vysomrují. Jsem zvědavý co na to řekne Kalousek, kterému prý někdo vyhrožuje zabitím:

http://www.novinky.cz/domaci/244308-policie-udajne-patra-po-anony movi-ktery-chce-zavrazdit-kalouska.html?ref=zpravy-dne

Tak co, není to někdo z pravidelných uživatelů rychlíků přes Jedlovou nebo z Jeseníku do Krnova ? Přiznejte se...
Kotec
Neregistrovaný host
Odeslán z: 92.62.224.9
Odesláno Neděle, 11. září 2011 - 19:00:11    Odkaz na tento příspěvek  

No, ono vůbec z autobusových JŘ mám občas pocit, že si tam kdokoliv může napsat libovolné jízdní doby a že je to úplně putna, zatímco u vlaku by to fakt nešlo... Pak samozřejmě je problém jakákoliv síťovost dopravy, protože buď to jezdí soustavně pozdě nebo naopak soustavně s náskokem. Myslím, že stačí jen několik příkladů:
1) Bus v 12:00 z PT do Prahy jede v pátek sice stejné zastávky jako jiný pracovní den, ale i přece očekávané větší nástupy (PT, Vodňany, Písek) a větší provoz je o 10 minut rychlejší než jiné dny.
2) Bus v 13:00 z ČB do PT to jede 55 minut, ostatní minimálně hodinu (pročež jezdí soustavně opožděn, zejména v pátek i o 15 minut). Přičemž úsek Hracholusky - Vitějovice má jet JEDNU minutu, i když je to 2,5 km.
3) Bus v 16:25 z PT do ČB má naopak jet 70 minut, ač se jedná o rychlíkový spoj, takže kdyby z PT nevyjížděl později, bude trčet v Netolicích či odjíždět odtamtud s náskokem.
4) Bus v 18:05 z Prahy do ČB jezdí do Písku 1:19 a 2:13 do ČB, ačkoliv zastavuje po cestě a zajíždí do Milína, Protivína a Vodňan, zatímco SA stejnou trasu jede 1:20 do Písku a 2:15 do ČB bez zastávek.
5) Bus v 17:15 z ČB do Lhenic nemůže v žádném případě být na zastávce Branišovská za 7 minut, trvá to dle zácpy v ČB minimálně 15 a maximálně až 35 minut.
6) Bus v 16:40 ze Strunkovic do Netolic jezdí celkem prázdný a velmi často ho vidím jet ihned po příjezdu ze Strunkovic z obratu, což je cca 16:32... (8 minut náskok žádná míra, pak se nelze divit, že náhodný cestující to nepoužije a pravidelným se tedy ani nestane...)
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2915
Registrován: 4-2003
Odesláno Neděle, 11. září 2011 - 20:41:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Neřeším dotaci na Pražský motoráček - o tom si můžeme myslet cokoliv, ale já pozadí neznám. Ale na využití spojů tohle nemá vliv a to je víc než slušné. Jak by ne, když je to v Praze a je to něco, co chybělo.

Počítač: Bude Podřipský motoráček slušně využit trvale? Zajímá mne trend, nic víc.
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.129.10
Odesláno Pondělí, 12. září 2011 - 08:19:57    Odkaz na tento příspěvek  

Safra, ten P.Dobeš se mi začíná líbit... Nejenže bojuje za prachy pro dopravní obslužnost, ale nechce mýrnyxtýrnyx rušit ani trati které by SŽDC s chutí hned zařízla:

http://zpravy.e15.cz/byznys/doprava-a-logistika/ministr-dobes-zar azil-ruseni-trati-chysta-jejich-prodej-699051
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.94.242
Odesláno Pondělí, 12. září 2011 - 09:57:35    Odkaz na tento příspěvek  

Myslím, že tratě v držení "poctivců" z KŽC - to by bylo z bláta do louže.
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3701
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 12. září 2011 - 12:21:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslím, že tratě v držení "poctivců" z KŽC - to by bylo z bláta do louže.
To jo, každopádně to bude na zodpovědnosti nových majitelů. A doufám, že to snad nebude horší než macešské chování SŽDC. Pan ministr podle mě udělal velmi rozumný krok. Potom uvidíme, jak se kdo k získanému majetku zachová. Takže cca 30 tratí... To je víc než sem čekal.
Novinky ze světa železnice na Vysočině: http://www.transverzala.ic.cz Souhrn všech aktualit, kompletní jízdní řády 2000- 2010, fotogalerie stanic a další.... Klikněte a uvidíte :-)
Zderadíček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 346
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 12. září 2011 - 12:28:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ZFJ: staré (české?) přísloví: Nové koště dobře mete. Samozřejmě jeho mladickému zápalu budeme fandit a přát si, aby mu co nejdéle vydržel.Snad to bude déle, než jen do chvíle, než ho Státní Pokladník pošle do pryč...
Ferdinandka přežije!
Negrelli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 249
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 12. září 2011 - 19:05:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Teď ve Zprávách na Primě zaznělo, že tratě bude stát (MD) prodávat za normální ceny. Takže řada z nich se pravděpodobně nového vlastníka a zachování nedočká.
Zderadíček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 347
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 13. září 2011 - 07:50:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co je to "normální cena" takové x let staré, podudržované trati (lokálky)? Cena odhadní? (přihlíží mj. i k nasycenosti trhu). Cena zůstatková? Cena v místě obvyklá?(tratě se, pravda, neprodávají každý den, jako třeba auta nebo domečky). Nebo se trať vydraží?
Otázek více, než odpovědí...
Ferdinandka přežije!
Zderadíček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 348
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 13. září 2011 - 07:57:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když to nikdo nekoupí, stát stejně bude mít náklady s případnou likvidací (proto stojí tolik opuštěných staveb, na jejichž zboření nejsou peníze). Proto bude pro stát výhodnější trať převést bezúplatně, nebo prodat za symbolickou cenu a náklady budou 0 Kč, než kdyby se platila likvidace - tu cenu likvidace tuším už někdo spočítal.Možná, že tato diskuse by se měla vést v sekci "zrušená tratě", ale když ono to souvisí i s "grafikonem připravovaným"
Ferdinandka přežije!
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2850
Registrován: 1-2007
Odesláno Úterý, 13. září 2011 - 10:57:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zveřejnil už krom Plzeňského kraje (a dá se říct, že i ROPIDu) nějaký další kraj konečný návrh?
Zderadíček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 349
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 13. září 2011 - 11:46:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já myslím, že Zlínský ano.
Zkuste zde: http://www.koved.cz/jizdni-rady/
Ferdinandka přežije!
Zderadíček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 350
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 13. září 2011 - 11:48:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, možná ještě není konečný,někde se mluvilo o prodloužení nějakých přípravných časů (na projednání změn) asi o 14 dní...
Ferdinandka přežije!
3xhonzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 936
Registrován: 4-2010
Odesláno Úterý, 13. září 2011 - 12:22:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co je na KŽC tak zlého? Já je neznám, tak abych věděl.