K-report
 

Archiv diskuse GVD platný a připravovaný do 14. 08. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » GVD platný a připravovaný » Archiv diskuse GVD platný a připravovaný do 14. 08. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Pan_zababa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 98
Registrován: 7-2010
Odesláno Pátek, 05. srpna 2011 - 09:08:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jsem pro zastavování vlaků všude: Suchdol, Studénka, Hranice, Otrokovice, Staré Město, Zábřeh na Moravě, Česká Třebová, Přelouč, Kolín... Tím pak můžeme zrušit osobní vlaky. Lidi, vzpamatujte se. Definice snad platí stále: Označení vlaku EC, IC. Tyto vlaky spojují zpravidla hlavní místa států a hospodářská centra . Vlaky se vyznačují vysokým cestovním komfortem , krátkou cestovní dobou , nejvyšší možnou přesností a zvláštními službami.
Chio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 866
Registrován: 12-2008

Odesláno Pátek, 05. srpna 2011 - 09:12:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pan_zababa: Definici jste odříkal krásně, teď třeba přehodnotit, kde jsou ty EC potřebné, aby jsme kvůli definicím nevozili vzduch.
Říkají o mně, že jsem pesimista. Já se obávám, že jsem spíš realista.

Vrůtky/Vrútky; Jablůnkov/Jablunkov;
Baron
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.223.4
Odesláno Pátek, 05. srpna 2011 - 09:44:29    Odkaz na tento příspěvek  

Pan_zababa: V tom případě nepotřebujeme vlaky IC/EC a můžeme je nazvat třeba Ex... pak už Vám zastavování vadit nebude? :'o) Severní větev má své nadvlaky Pendolina (tak ať je to tedy IC/EC), jižní větev má svá daleknosná EC (tak ať zůstanou EC a zastavují ...,Praha, Pardubice, Brno,...) a Praha-Vídeň EC + Praha - Břeclav Ex (tak ať jsou Ex a můžou krmit jak Kolín, tak Třebovou).
Zdenek102
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 107
Registrován: 2-2011
Odesláno Pátek, 05. srpna 2011 - 11:58:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pan zababa:
Tak vymyslete do té spousty valků obyč Rychlík nebo Ex jedoucí v trase Břeclav-Bohumín. A můžete ho klidně i sponzorovat z vlastní kapsy, když se vám tolik nelíbí zastavování v Hodoníně,Staráku a Otrokovicích. Pak se naklonujte v počtu asi 50 pánů zababů, protože některé IC kvůli těmto zastávkám jezdí jakš takš obsazené..
Trať 257 nemusela být nikdy zrušena.
Jenže co naděláme když někdo musí mít zas*anou cyklostezku ....!!!!
Garfield
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8699
Registrován: 10-2004

Odesláno Pátek, 05. srpna 2011 - 13:43:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdyby IC Bohumín - Břeclav nestavěly na 330 v tolika zastávkách, tak by vlastně nemusely jezdit. A pokud někdo nemůže překousnout kategorii IC/EC, tak ať si to třeba ve svojem jízdním řádu přepíše na Ex nebo R...
Ic540
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1198
Registrován: 6-2008

Odesláno Pátek, 05. srpna 2011 - 16:40:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tuším, že v některém z vláken(??) již proběhla diskuze o tom, že budou posunuty Olomoucké rychlíky a tedy to bude jezdit cca po hodině...
Tak snad k tomu i s návaznosti od i k nim časem dojde, záměr takový je...
Pokud by nynější EC nestavěly, opravdu nemusí jezdit, jak píše Garfield...
Pan_zababa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 99
Registrován: 7-2010
Odesláno Pátek, 05. srpna 2011 - 21:32:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A není tu i druhá strana věci? Né každý, kdo sedí ve vlaku, chce být zastavován v kdejaké dědině. Proto lidi přechází i na autobusy, protože jsou leckdy rychlejší. EC, IC mají zůstat trošku na jiné úrovni, R si zastavujte třeba v Prosenicích... Tedy pokud Vám to odsouhlasí objednavatel :-D
Vantju
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1281
Registrován: 9-2007

Odesláno Pátek, 05. srpna 2011 - 22:01:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Něco pro Ic540: Známý mi napsal, že je nová VODka, a že Hutník bude opět zajížděť přes Havířov do Třince, do Žilin ovšem zase pouze ve vybrané dny
DANSKESTATSBANER

vagonWEB
hutník 152/153
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.162.232.92
Odesláno Pátek, 05. srpna 2011 - 22:24:36    Odkaz na tento příspěvek  

K dnešku je připravovaný lichý Hutník přetrasován z OVhln na Havířov (22.1_) a Třinec (22.4_). Sudý a lichý maji tedy stejnou trasu.
Vantju
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1282
Registrován: 9-2007

Odesláno Pátek, 05. srpna 2011 - 23:16:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To jsem vážně napsal tak nečitelně?
DANSKESTATSBANER

vagonWEB
Ic540
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1200
Registrován: 6-2008

Odesláno Pátek, 05. srpna 2011 - 23:23:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vantju/neregistrovaný: Skláním se hluboce nad něčím rozhodnutím...
Před odjezdem na dovolenou toť nejlepší zpráva. Vám oběma srdečně děkuji za potvrzení informace...

Pan_zababa: Chtěl jsem něco odepsat, ale dnes pod tíhou nové informace a zároveň upadnutím kamene z mého pro železnici(většinou i ČD...)BIJÍCÍHO SRDCE, už nic nevyplodím...

Rovněž kolega Valdav v sekci 320 potvrdil zastavení EX Kysuca ve Vítkovicích...
To se toho 4.8. na poradě na MD TEDY POCHLAPILI soudruzi...
Zbývá posun Excelu o cca 10.minut na příjezdu do Svinova a bude to vše za co jsme s kolegy bojovali/lobovali+samozřejmě osobka/regionálka v kraji=tam to již téměř vše stvrzeno a jest OK...
Vantju
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1285
Registrován: 9-2007

Odesláno Sobota, 06. srpna 2011 - 00:25:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, a já ještě stále nemám vyhráno Neboť je sice hezké že Hranice budou mít přímé spojení s Ostravou 3mi vlaky, ale jeden bude hnusná koženka, druhý bude plný a třetí bude nepoužitelný. A většina známých po tom co jim řeknu že nás budou Ex Praha - Ostrava - Žilina projíždět (a to jsem jim říkal o těch R a IC) byly teda hodně naštvaní. Ať si tu Leoš klidně nestaví, ale Expresy tu chci.
DANSKESTATSBANER

vagonWEB
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5304
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 06. srpna 2011 - 07:42:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vantju: Ale houby třemi vlaky. Pokud to zůstane tak, jak je to v návrhu, tak do Ostravy budete mít vlaky z Brna fakticky každou hodinu, plus po dvouhodině (krom sedla) rychlík Olomouc-Ostrava, no a po dvouhodině exprex Praha-Vsetín. A do toho ještě RegioJet. Pro 20000 tisícové město doprava nadstandardní. Tak co pořád breptáte. A Vsetín, ValMez a další mají přímé spojení těmi Expresy, od Olomouce, jakožto významného uzlu, bude vazby novými rychlíky Olomouc-Ostrava, na který mají vázat ty osobáky.
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
Baron of Hell
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.223.4
Odesláno Sobota, 06. srpna 2011 - 09:36:56    Odkaz na tento příspěvek  

Pan_zababa: To je poněkud sobecký názor. V případě, že by bylo například mezi Prahou a Ostravou 20 zastávek, možná by se dalo hovořit. Pokud napočítám u EC/Ex 6 zastávek, není to nic hrozného. Pokud chce někdo nadvlak, ať jede Pendolinem. Jak jsem řekl, kategorii IC/EC prakticky u nás nepotřebujeme. Rychlíků je málo, proto plní vlaky vyšší kvality jejich účel. Kdyby byl neomezený rozpočet, tak klidně můžeme mít 10 kategorií vlaků s tím, že by některé jeli Praha - Ostrava bez zastavení (tolik Sprinterů, nádhera ne?). Ale dokud uvažujeme v reálných podmínkách, je naprosto nesmysl omezovat zastavování těchto vlaků.
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1959
Registrován: 8-2006
Odesláno Sobota, 06. srpna 2011 - 09:46:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak hlavně EC vlaky od Ovy na Břeclav dělají v Břeclavi přípoj. Takže EC103 může jet do Břeclavi "rychle", ale tam si to odstojí a odčeká na EC273 a možná i Hungarku na Brno (-Prahu,atd.) Byť tedy vlaky z Polska extra přesností nevynikají...

ad rychlíky OL-OVA: Když už tedy musí jezdit, nestačil by na nich jeden ešus? Souprava 1x471 by byla, myslím, postačující. A odpadly by manévry s objížděním loko soupravy,apod.
Vantju
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1286
Registrován: 9-2007

Odesláno Sobota, 06. srpna 2011 - 14:06:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Souhlas s čelakovičanem, pořád lepší než "nouzová souprava" z Áčka, Béčka a dvou Bédéček. A navíc klidně ať mi tu nestaví zrychlené brněnské R a ať nejezdí R Olomouc - Ostrava ale ať budou ostravské Ex.
DANSKESTATSBANER

vagonWEB
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7458
Registrován: 8-2004

Odesláno Sobota, 06. srpna 2011 - 16:37:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vantju:
Aha, takže není problém v počtu vlaků, v časových polohách nebo směru, ale v kvalitě vozů. Nechtělo by to spíš bojovat za lepší vozový park na R než za zastavení EC/IC? Vaše "problémy" bych nazval "syndrom Třebové" - úplně stejný problém.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Baron of Hell
Neregistrovaný host
Odeslán z: 147.251.68.6
Odesláno Sobota, 06. srpna 2011 - 18:03:01    Odkaz na tento příspěvek  

Hroch: Nemohu si pomoc, ale v tomto má Vantju částečně pravdu. Ano, jde o kvalitu. Možná i se Třebovou máte pravdu. Ale musíte se na to dívat z reálného pohledu. Pokud bude jezdit stávající množství vlaků vyšší kvality, není kde brát vozy pro lepší cestování. Takže buď budou vlaky zastavovat tak jak zastavují, nebo se přesunou do jiné kategorie, anebo velká skupina obyvatel utře a slušné vozy budou jen pro obyvatele největších měst.
Nádražák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1234
Registrován: 3-2006
Odesláno Sobota, 06. srpna 2011 - 18:56:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hroch: Vaše "problémy" bych nazval "syndrom Třebové" - úplně stejný problém.
Vantju
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1292
Registrován: 9-2007

Odesláno Neděle, 07. srpna 2011 - 13:34:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No však je to syndrom Třebové, a až se budou další města projíždět (za 10 let budou Žilinské Ex beztak stavět jen v Praze hl.n., Pardubicích, Olomouci, Ostravě Svinov, Ostravě hl.n. a pak až v Žilině) tak bude měst se syndromem Třebové víc a víc. Navíc já jsem pro aby tam stavěly všechny vlaky (a ty co tam staví by stavěly i v Kolíně)
DANSKESTATSBANER

vagonWEB
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.141.26
Odesláno Neděle, 07. srpna 2011 - 20:05:47    Odkaz na tento příspěvek  

Dopis hejtmanů vládě proti krácení příspěvku na regionální vlaky:

http://www.kr-jihomoravsky.cz/Default.aspx?ID=168602&TypeID=2
Nádražák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1235
Registrován: 3-2006
Odesláno Neděle, 07. srpna 2011 - 20:31:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

za 10 let budou Žilinské Ex beztak stavět jen v Praze hl.n., Pardubicích, Olomouci, Ostravě Svinov, Ostravě hl.n. a pak až v Žilině
Snad nevěříš tomu, že za 10 let tu ještě nějaký vlaky budou
Čsad_zastávka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1080
Registrován: 9-2006
Odesláno Neděle, 07. srpna 2011 - 23:24:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vantju:
za 10 let budou Žilinské Ex

Vzhledem k dosavadnímu vývoji si myslím, že žádné "žilinské expresy" už nebudou. Vlaky budou vedeny jako vnitrostátní a spíše bude snaha je prodloužit za Prahu například po rekonstruované trati do Plzně. Na Ostravsku by třeba mohly být ukončeny v Českém Těšíně, odkud budou navazovat přípoje jednak do Katowic a jednak do té Žiliny. Jízdní řád bude daleko důsledněji zohledňovat skutečnou frekvenci, tj. zastávka v Hranicích na Moravě klidně může zůstat, třeba se i bude počítat s tím, že od vlaků z Břeclavi se bude ve směru na Prahu přestupovat v Hranicích. Česká Třebová si myslím, že se bude projíždět, a Kolín podle toho, kolik cestujících si oblíbí rychlíky z Kolína směr Ústí n. Labem a Česká Lípa, případně Liberec, pokud se s 070 konečně něco udělá.
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1290
Registrován: 12-2009
Odesláno Neděle, 07. srpna 2011 - 23:50:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ukončeny v Českém Těšíně, odkud budou navazovat přípoje jednak do Katowic
Oni Poláci budou něco dělat s tratěmi z Těšína, kromě snah o zrušení?
Pokud přípojem byl myšlen bus, tak možná...
Semolina
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3260
Registrován: 2-2006
Odesláno Pondělí, 08. srpna 2011 - 08:04:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

čelakovičan: rychlíky OL-OVA: Když už tedy musí jezdit, nestačil by na nich jeden ešus? Souprava 1x471 by byla, myslím, postačující. A odpadly by manévry s objížděním loko soupravy,apod.
Nestačil, ráno bude potřeba až 3 soupravy. Pokud byl elefant myšlen místo klasické soupravy, tak kde je vezmete? Leda by přišly nějaké z Prahy.

(Příspěvek byl editován uživatelem Semolina.)
Vantju
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1297
Registrován: 9-2007

Odesláno Pondělí, 08. srpna 2011 - 12:50:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nebo ty Rychlíky 126x by mohly jezdit do Katowic, když tam není prakticky žádné dobré spojení, když tam chce člověk na výlet na den, tak jediný použitelný spoj je Sobieski
DANSKESTATSBANER

vagonWEB
Chio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 869
Registrován: 12-2008

Odesláno Pondělí, 08. srpna 2011 - 13:09:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak ten byl dobrý
Říkají o mně, že jsem pesimista. Já se obávám, že jsem spíš realista.

Vrůtky/Vrútky; Jablůnkov/Jablunkov;
Malý_hektor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 613
Registrován: 3-2005
Odesláno Pondělí, 08. srpna 2011 - 14:10:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

IC540: já mluvil o Morávii, ta jezdila před třemi lety v čase dnešního Helfštýna. V Otrokovicích nastupovalo lidí dost, to ano, ale většinou buď vnitrofrekvence nebo směr Slovensko, do Vídně to byly spíš vyjímky. A myslím, že i u ostatních vlaků je to podobné.
Ale OK, proč tam s Chopinem nezastavovat, jen bych jako hlavní argument neprosazoval spojení Zlín - Vídeň.
Zdenal 300
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.224.145
Odesláno Úterý, 09. srpna 2011 - 21:32:45    Odkaz na tento příspěvek  

Jestli pak po rekonstrukci Přerova,budou do tamní stanice zajíždět některé spoje relace Praha-Bohumin/Vsetín jako dřív.
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7464
Registrován: 8-2004

Odesláno Úterý, 09. srpna 2011 - 22:17:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdenal 300:
Není k tomu žádný rozumný důvod.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.141.26
Odesláno Úterý, 09. srpna 2011 - 22:41:45    Odkaz na tento příspěvek  

Zdenal 300: silně pochybuji, to by je dost zdrželo. Aby stavěly vlaky Ex/EC Praha-Bohumín-dál v Přerově, musela by vzniknout zastávka v Předmostí (nebo tam někde). Už se o tom tady i diskutovalo, ale asi se shodneme že to moc reálné není...
M.Kunt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 839
Registrován: 10-2009
Odesláno Úterý, 09. srpna 2011 - 22:49:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Může mi někdo vysvětlit, proč všechny vlaky do Žiliny musí přes Bohumín (nejdelší trasou)? Bývaly doby, kdy alespoň část jezdila přes Púchov a rychleji.
Zdenek102
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 110
Registrován: 2-2011
Odesláno Úterý, 09. srpna 2011 - 23:28:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdenal 300:
Já bych tam nechal zajíždět rychlíky 126x v budoucím GVD podmínkou by byl „SYSEL“(řídičák 961) který by podstatně urychlil úvrať.
M.Kunt
Co si mám předtsvit pod pojmem „Všechny vlaky do Žiliny“? Já že existují současné Ex DETVAN, FATRA, HRADČANY a dokonce EC KOŠIČAN. Jsou vám málo 4 spoje vyšší kvality? (Pravda budoucí Ex Vsacan by tam také mohl zajíždět.. Ale bude poptávka?)
Trať 257 nemusela být nikdy zrušena.
Jenže co naděláme když někdo musí mít zas*anou cyklostezku ....!!!!
Unipuls
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3389
Registrován: 5-2003

Odesláno Čtvrtek, 11. srpna 2011 - 12:46:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když jsem poprvé zaslechl něco o Sp Olomouc - Bohumín, zasvitla malá něděje, že by mohlo jezdit něco v poloze zredukované dvojice Excelsior/Cassovia, tzn. ráno rychlé spojení do Ostravy a večer ještě použitelné spojení zpět. Výsledek je geniální. Ráno do Ostravy opět jedině osobáky, zpátky raději nic, a tam, kde stačilo zastavit, zavedeme rovnou vlak navíc. Jsme bohatá země.
Dispecer111
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 31
Registrován: 6-2011
Odesláno Čtvrtek, 11. srpna 2011 - 15:42:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevíte někdo kdy konečně JIKORD zveřejní ty návrhy?
Sukafon534
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 252
Registrován: 6-2010
Odesláno Čtvrtek, 11. srpna 2011 - 17:09:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://jikord.cz/articles.php?article_id=6
Dispecer111
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 32
Registrován: 6-2011
Odesláno Čtvrtek, 11. srpna 2011 - 17:20:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tam uz jsem se koukal predtim. Ale kdy to tam daj,to asi nikdo neví.
Mirbusak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1644
Registrován: 5-2005

Odesláno Čtvrtek, 11. srpna 2011 - 17:57:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Až proškrtají, co je v "neveřejném" (pracovním) návrhu teď:-)

(Příspěvek byl editován uživatelem mirbusak.)
Tak to je ta ČSAutobusováDoprava národní podnik...
Pajik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 84
Registrován: 8-2008
Odesláno Čtvrtek, 11. srpna 2011 - 18:47:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono jde s tím zveřejňováním také touto dobou o to, že MD zřejmě připravilo poměrně rozsáhlou redukci dálkovky, takže oproti návrhu bude návrh konečný možná vypadat úplně jinak

(Příspěvek byl editován uživatelem pajik.)
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.141.26
Odesláno Čtvrtek, 11. srpna 2011 - 19:13:04    Odkaz na tento příspěvek  

Sukafon534: jo jo, JIKORD slibuje a slibuje, a nic z toho... To je ale každoročně. Stejně jako Vysočina či střední Čechy. Bohužel.
P.S. A argumentaci možnými škrty neberu - většina krajů návrhy zveřejňuje (třeba proto aby se lidi mohli případným škrtům bránit), tak proč ne i ty ostatní ?
Pajik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 85
Registrován: 8-2008
Odesláno Čtvrtek, 11. srpna 2011 - 19:27:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z F J: ano, většina zveřejňuje a taky by to bylo fér, kdyby to JIKORD zveřejnil, ale ty především rychlíkové škrty tam nejsou zcela jistě ještě zapracovené, protože to je záležitost hodně nová, takže by správně měl JIKORD ještě k návrhu napsat informaci B, co se vše MD nechce objednat, protože už to jistě ví z pracovních návrhů. Na druhou stranu jenoduše řečeno, návrhy z června jsou silně neaktuální, a jestli chce JIKORD ještě něco měnit sám, tak si myslím, že si ještě počkají, až se zaprucují veškeré změny i u rychlíků. A návrh zveřejní až tak v září, takže lidé nic nezmůžou - s čímž samozřejmě nesouhlasím. Ono by bylo také fér, kdyby MD zveřejnilo ten seznam škrtů v dálkovce.

(Příspěvek byl editován uživatelem pajik.)
Zdenek102
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 111
Registrován: 2-2011
Odesláno Čtvrtek, 11. srpna 2011 - 19:28:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z F J
aby se lidi bránit NEmohli
Trať 257 nemusela být nikdy zrušena.
Jenže co naděláme když někdo musí mít zas*anou cyklostezku ....!!!!
Dispecer111
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 33
Registrován: 6-2011
Odesláno Čtvrtek, 11. srpna 2011 - 19:45:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No právě,jak lidé mohou podávat připomínky,když není podle čeho.
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.141.26
Odesláno Čtvrtek, 11. srpna 2011 - 22:10:51    Odkaz na tento příspěvek  

Víte co je zajímavé ? Že každoročne, se železnou pravidelností, se touto dobou (červenec-září) opakuje tvrdý boj o podobu nového JŘ. Vždy se objevují informace o hrozbě rušení vlaků v regionech o iks procent a rychlíků o ypsilon, vláda tvrdí že peníze nejsou a nebudou, atd. Předloni Slamečka mluvil o nutnosti rušení tratí, loni se objevily "krvavé" Bártovy seznamy tratí na odstřel, letos zase hrozí Kalousek snížením příspěvku na regionální vlaky, atd. No, ne že bych podceňoval (nejen) Kalouskovy rušící a škrtající schopnosti (to ani náhodou), ale říkám si: co z těch zpráv je pravda (nebo reálná pravděpodobnost), a co je "dělostřelecká příprava" před rozhodujícími jednáními ? Dost by mě to zajímalo.
P.S. A za rok touto dobou se bude diskutovat stejně. A za dva roky taky... atd.
Zdenal 300
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.224.145
Odesláno Čtvrtek, 11. srpna 2011 - 22:30:50    Odkaz na tento příspěvek  

Je to sice zajíždět do Přerova zdržení,ale ne tak velké,zvláště po reko sever.zhlaví.Teoreticky by tam mohlo zajet i nějaké pendolino,pokud by o to byl zájem.Pokud přijde na trat Pha-Ostr ješte další soukromý dopravce,tak CD kvůli zatížení opět ráda využije spojení vlaků např.Pha-Luhač+Pha-Zilina do Přerova,kde se soupravy rozdelí a pak každá pojede svým směrem..
Garfield
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8709
Registrován: 10-2004

Odesláno Čtvrtek, 11. srpna 2011 - 22:37:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud přijde na trat Pha-Ostr ješte další soukromý dopravce,tak CD kvůli zatížení opět ráda využije spojení vlaků např.Pha-Luhač+Pha-Zilina do Přerova

Pokud se budou chtít zbavit i zbytku cestujících v relaci Ova - Pha, tak určitě Věřím, že zajíždění do Přerova by při konkurenci zasadilo těmto vlakům poslední ránu.
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.141.26
Odesláno Čtvrtek, 11. srpna 2011 - 22:48:38    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Přerov: jak jsem již psal, zastavování IC/EC/Ex Praha-Ostrava v Přerově by bylo možné jedině při vzniku zastávky v Předmostí (vcelku se divím, že v minulosti tam zastávka nevznikla, vzhledem k velikosti Přerova). Aby tyto vlaky zajížděly úvratí do přerovského nádraží, to je nesmysl.
Rumek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1514
Registrován: 2-2007

Odesláno Pátek, 12. srpna 2011 - 08:55:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je to sice zajíždět do Přerova zdržení,ale ne tak velké.......

Soupravy Ex vlaků mají být řazeny z vozů na 160 km/h, Hranice se mají projíždět, jen aby se ušetřila nějaká minutka na jízdní době (na trase Praha - Ostrava to má být asi 11 minut).....
Zajíždění do Přerova z těchto důvodů asi nepřipadá v úvahu

Více se k tomuto tématu dá přečíst na stránkách "Zelpage".
Zdenal 300
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.224.145
Odesláno Pátek, 12. srpna 2011 - 11:38:10    Odkaz na tento příspěvek  

Je jasné,že se jízdní doby budou zkracovat,a pro ty co necestují do Přerova to asi zdržení je,ale aspon nějaký spoj,hlavně z relace Pha-Vsetín.Ta zastávka v Předmostí se dřív asi nerealizovala z důvodu,že hodně vlaků do Přerova zajížděla.Určitě mi dáte za pravdu,že rychlé přímé spojení Přerov-Hor.Lideč chybí.
Vantju
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1309
Registrován: 9-2007

Odesláno Pátek, 12. srpna 2011 - 12:36:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdenal 300: Takhle v 2007 jezdil bývalý Matalík (tehdajc beze jména). Na Ex 521 do Přerova, a z Přerova jako R 621. Tehdy nejlepší rychlík co do Vsetína jezdil, jednou jsem tím i jel.
DANSKESTATSBANER

vagonWEB
bbcc
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.179.22.237
Odesláno Pátek, 12. srpna 2011 - 19:58:55    Odkaz na tento příspěvek  

Na stránkách obce Červený Újezd je návrh JŘ pro trať 220.
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.141.26
Odesláno Pátek, 12. srpna 2011 - 20:14:03    Odkaz na tento příspěvek  

bbcc: odkaz na ten web by nebyl ?
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.141.26
Odesláno Pátek, 12. srpna 2011 - 20:19:37    Odkaz na tento příspěvek  

Už jsem to našel: http://www.obeccervenyujezd.cz/navrh-zeleznicniho-jizdniho-radu-o d-11-12-2011-do-8-12-2012/d-1192

No, pokud to moc neproškrtají, tak to nevypadá tak špatně... Hlavně úseku Tábor-Veselí nad Lužnicí vypadá mnohem líp než teď, ale i úsek Veselí-ČB je o něco lepší.
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 62298
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 12. srpna 2011 - 20:55:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ne že by teda mělo pod Veselím něco jezdit, ale kdyby náhodou, tak projíždění Ševětína Sp 1765, zatímco v dírách staví 20 minut (a méně) za sebou Os 8205 a Sp 1765, to mi připomíná úmyslnou likvidaci (podobně jako se na 190 vyjebalo se Zliví - výsledek se dostavil, úbytek cestujících o nějakých 50 - 75 %).
Ale třeba to nechápu správně a nevidím všechny cíle.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Mirbusak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1648
Registrován: 5-2005

Odesláno Pátek, 12. srpna 2011 - 22:52:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pokud to moc neproškrtají - moc se neraduj, spoje pod Veselím si odstřihni, pak máš skoro návrh 220.
Tak to je ta ČSAutobusováDoprava národní podnik...
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 62302
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 13. srpna 2011 - 01:01:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A jak to nakonec dopadlo s požadavkem na zastavování R (i u R bych ale očekával, že na jihu budou škrty větší než jinde - když KÚ nemá zájem, MD se vnucovat nebude)?
Stejně by mě zajímalo, co se za tím projížděním Ševětína skrývá. Že by snad na spoji mělo jezdit něco ještě menšího než 810, aby hrozilo nepobírání?
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.141.26
Odesláno Sobota, 13. srpna 2011 - 06:58:14    Odkaz na tento příspěvek  

Martin zlivský: z rozdělení osobáků Tábor-ČB v úseku Tábor-Veselí na pracovní dny a víkend usutzuji, že v pracovní dny bude v "silnějším" úseku Tábor-Veselí nasazen panťák, zatímco o víkendu bude celou tratu jezdit motorák.
Ad Ševětín: jeden ranní spěšňák ho projíždí už teď...
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 62308
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 13. srpna 2011 - 15:01:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Teď je to aspoň na střídačku, tedy každá zastávka má jeden z vlaků. V tomhle je to poněkud jinak - díry vše, jediná stanice s opravdu silnou poptávkou (kdysi a v případě použitelného JŘ i teď) se projede.

Jinak by to mělo bejt tak, že na severu spíše 814, pod Veselím, občas nad ním (a o víkendu celý) klasika.
Nicméně vzhledem k tomu, že pod Veselím se nejspíš za Horusice (jestli vůbec aspoň tam) nic nepojede, může to bejt ještě různě. Ale určitý podíl 814 se nad Veselím dá čekat minimálně kvůli zbrojení a údržbě.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Martin_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 433
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 13. srpna 2011 - 21:31:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MZ: 814 je na severu psaná na dvou párech Os odpoledne, na Yetim a večer na posledních Os jako letos. (i když občas jsou chyby i na intranetu)
Arakain
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 771
Registrován: 8-2003
Odesláno Neděle, 14. srpna 2011 - 08:23:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ten návrh na 220 je boží. Z Benešova jede 7.50 Os do Tábora a 7.59 R201 timtéž směrem. po 54 km a asi 20 zastávkách je Os v Táboře 8.46 a R201 (skoro nadvlak, když jezdí Linec) 8.52. Skvělá cestovní rychlost. To už mohl R201 celou cestu zastavovat na znamení a ušetřit mnoho kilometrů kraji na dotacích