K-report
 

Archiv diskuse GVD platný a připravovaný do 16. 08. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » GVD platný a připravovaný » Archiv diskuse GVD platný a připravovaný do 16. 08. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5306
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 14. srpna 2011 - 11:28:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Arakain: Já si myslím, že se to ještě změní. Oproti ostatním osobákům má dost pokrácené jízdní doby, postrádám dobu pro křižování s protijedoucím rychlíkem. Navíc čas R201 ovlivňuje křižování v Ješeticích, kde čeká na protijedoucí rychlík.
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
Operista
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.145.210.64
Odesláno Neděle, 14. srpna 2011 - 16:42:02    Odkaz na tento příspěvek  

Neuvažuje se nějakým způsobem o zavedení přímích vlaků na trase Horní Cerekev - Pelhřimov - Tábor - Písek - Protivín/Ražice (ten jeden vlak v neděli večer ani nepočítám)? Třeba každé dvě hodiny aby to vycházelo s rychlíky? Nemuselo by tam asi jezdit nic extra velkého, stačilo by kvatro. Nějaká by se mohla uvolnit až budou Stadlery nebo ne?
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10909
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 14. srpna 2011 - 16:52:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Operista: Jako bejvalo křídlo Junáku? Proč asi umřelo, přemýšlejte.... No myslim že by stačila drezína.
NIC NEBUDE
Operista
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.145.209.169
Odesláno Neděle, 14. srpna 2011 - 17:03:21    Odkaz na tento příspěvek  

Káem> právě to. To o to skutečně nebyl zájem, a nebylo to tím že to jelo v blbý čas? Ono co vím tak "Švejky" taky zezačátku nikdo moc nejezdil, a letos už museli přidat na všechny další vůz.
Operista
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.145.208.153
Odesláno Neděle, 14. srpna 2011 - 17:10:54    Odkaz na tento příspěvek  

Ještě doplím, já to sice už nepamatuju ale vím z vyprávění že to jezdily šukafony (a to ty původní), tak to pak taky jasné že to lidi nechtěli.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10911
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 14. srpna 2011 - 19:11:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jezdily to 842. Opravdu MUSELI přidat ten vůz? Lidem je jedno čim jedou.
NIC NEBUDE
Arakain
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 774
Registrován: 8-2003
Odesláno Neděle, 14. srpna 2011 - 19:36:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na Švejky mám jediný možný názor. Okamžitě nasadit moderní vozidla. A navýšení zájmu? Kdyby na tom byly Desiro a spol. jezdily by ve dvojici kvůli poptávce už dávno. Moje 86 letá babička, když byla po mnoha letech se mnou v Praze a slyšela, že by měla na Karlštejn jet vlakem, dělala vše proti do momentu, než viděla Elefanta. Pak s ním jela strašně ráda. Očekávám, že tento efekt by měly jakékoliv nové vlaky.

A jiné téma. Včera fajn kulturní akce v Novém městě pod Smrkem. A jak se dostanu zpět jsem nakonec řešil asi dalším 3 relativně kulturním návštěvníkům, tím že jsem je vzal do auta, protože poslední spoj jel odsud v 18.15 a akce začala ve 20.30. Tady to není o cestujících, ale o tom, že neuvěřitelně velké procento populace (vlastně jen Praha a to ještě spíš vnitřní Praha, jakž takž Brno a možná Ostrava kvůli tranzitním nočním spojům) má prostě smůlu a může tak jen na Nova, Prima, mladší na facebook a youtoube. I když, mladší jsou odolnější k operacím dojít 10 km, prochlastat se k prvnímu rannímu vlaku či cokoliv alternativního k tvrdnutí na nádraží od 19 do 5 ráno.
Jinak měřeno Pha Kačerov Jižní spojka - centrum Liberec i přes ty rozkopávky, jen trošičku přes předpisy je 1 hod a 1 minuta.
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7475
Registrován: 8-2004

Odesláno Neděle, 14. srpna 2011 - 21:24:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Arakain:
Vzhledem k postupu stavby Votice - Benešov bych se nedivil, kdyby značnou část roku byly osobáky v autobusech.

protože poslední spoj jel odsud v 18.15 a akce začala ve 20.30
Myslím, že organizátorovi oné akce nikdo nebránil objednat si zvláštní vlak s odjezdem z NMpS dle přání účastníků.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
-aa-
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3189
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 15. srpna 2011 - 14:45:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokusil jsem se dát dohromady nějaké škrty v dálkové dopravě vůči Návrhu tak, jak začínají být postupně zapracovávány do přípravy GVD (pod pojmem "vlaky" se dále rozumí vlaky financované MD):

Krnov - Jeseník: všechny vlaky

Pardubice - Jihlava: všechny vlaky

Kolín - Rumburk: v úseku Nový Bor - Rumburk všechny vlaky, dále nejede 1118 KO-CL a 1119 CL-KO

Rakovník - Jirkov: všechny vlaky

Turnov - Tanvald: 1137, 1139, 1140, 1145, 1146, 1147 a 1148 nejedou

České Budějovice - Jihlava - Brno/Havl.Brod: 922 JI-CB nejede, 926 JI-CB jede v neděli, 662 BO-CB jede jen léto pátek až neděle, 669 CB-BO jede jen léto pátek, sobota, neděle, 927 CB-JI nejede, 925 CB-HB jede jen neděle, 924 HB-JI jede jen pondělí, 928 nejede sobota

Praha - Příbram - České Budějovice: 1240 jede navíc v sobotu, 1242 nejede, 1250 nejede, 1254 PI-CB jede jen sobota,neděle, 1256 nejede, 1241 nejede, 1243 CB-PI jede jen pondělí, 1249 nejede, 1255 nejede (u vlaků 1242, 1250, 1249 a 1255 budou hledány možnosti pokrýt alespoň špičkové dny v rámci týdne)

Ostrava - FM - Brno: 1444 a 1445 nejede

Otrkovice - Zlín: 1221 nejede

Bohumín - Olomouc: 1260 a 1261 jede jen pracovní dny, 1264 a 1265 nejede

Praha - Rakovník:
1288 a 1291 nejede, 1299 a 1298 jede jen neděle

Plzeň - České Budějovice: 668 a 921 jede jen neděle

Praha - Havl.Brod: 910 HB-Ca nejede, 911 Ca-HB jede jen pátek,sobota, 688 KO-Ph jede jen neděle, 675 Ph-KO jede jen pondělí, 670 a 675 nejede v neděli, 682 a 691 nejede v sobotu, 673 a 686 jede jen pracovní dny

Havl.Brod - Brno: 673 pojede v 5:02 z HB, v 7:02 nejede, 685 HB-Bo nejede, 690 Bo-HB nejede

Hradec Králové - Trutnov: 850 a 851 nejede

Praha - Plzeň - Cheb: 750 a 767 nejede, 766 a 828 nejede sobota, 751 a 819 nejede neděle

Olomouc - Luhačovice: 713 a 702 jedou jen v pracovní dny, 705 nejede Otrokovice - Luhačovice, 706 nejede Luhačovice - Otrokovice

Praha - Hradec Králové: 951 nejede Ph-Nb, 969 Ph-Poděbrady jede mimo sobotu,Poděbrady - HK jede jen v pátek, 964 jede pátek a neděle, 950, 951, 958, 959, 955, 964 a 960 jedou jen pracovní dny, 965 jede mimo sobotu,

Praha - České Budějovice: 633, 645, 632 a 650 jede jen pracovní dny, 635, 630 (CB-TA), 648 nejedou, 659 TA-CB jede pátek, sobota, 640, 631, 632, 635 a 636 nejede v sobotu, 653 nejede v neděli

Brno - Bohumín: 833, 835, 839, 830, 832, 834 jen pracovní dny, 1539 a 1538 nejedou, 830 a 831 nejede neděle, 842 a 843 nejede sobota

Brno - Břeclav - Olomouc: 817 nejede sobota, 800 nejede neděle, 801 nejede neděle, 816 nejede sobota

Olomouc - Šumperk: 933 a 934 nejede, 937 nejede v sobotu, 932 nejede v neděli

Bohumín - Břeclav: 532 nejede v sobotu, 533 nejede v neděli

Praha - Brno: 574 nejede v neděli, 721 nejede v sobotu, 862 a 865 nejede neděle

Praha - Děčín: 975 a 978 jede jen pracovní dny

Kolín - Ústí n.L.: 880 a 881 nejede neděle, 894 a 895 nejede sobota

Olomouc - Krnov: 1120 a 1121 nejede neděle

Ústí n.L. - Česká Lípa: 1154 nejede neděle, 1169 nejede sobota

Praha - Olomouc: 705 a 702 nejede

Překlep není vyloučen, kromě toho už se situace mohla i při probíhajících jednáních objednatele a dopravce změnit. Zmíněné vlaky může navíc objednat jiný objednatel nebo je může vést dopravce na své komerční riziko.

(Příspěvek byl editován uživatelem -aa-.)
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10925
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 15. srpna 2011 - 14:54:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak a ted nevyměknout.
NIC NEBUDE
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4718
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 15. srpna 2011 - 15:09:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

-aa-: Čekají nás velký změny, prý to tady ani nepoznáme...

A to ještě kdoví, jak to dopadne s regionálkou.
Rozčilovat se znamená ničit si nervy pro blbost druhých.
Hlavně se nepředposrat.
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5314
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 15. srpna 2011 - 15:25:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

-aa-: Tady někdo naboural hlavou do zdi. Nechat do Tanvaldu jen dva páry, zejména zrušit tam 1148, odstřelit Jeseníky a některé další věci skutečně mohl vymyslet jenom pitomec! Naproti tomu některé další, třeba Pardubice-Jihlava, když mají vzniknout dvouhodinové spěšňáky, se akcpetovat dají. Ale hlavně že zůstávají Pardubice, kde bude jezdit až 6 dálkových vlaků do hodiny.
Jestlipak si na MD uvědomují, jaké to bude mít důsledky?
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 867
Registrován: 1-2006

Odesláno Pondělí, 15. srpna 2011 - 16:57:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jestlipak si na MD uvědomují, jaké to bude mít důsledky?

Vyšší výběr DPH a spotřební daně z PHM, větší tržbu z dálničních známek a jako bonus ještě podporu tuzemského obchodu a průmyslu (autobazarů a automobilek).

Vážení, připravte se na fakt, že tohle škrtání (včetně zatímních 600 mil.Kč z regionálky) je jen předkrm před "hlavním chodem" který si (v horizontu měsíců až maximálně jednotek let) vynutí nemožnost dále zatínat sekeru státního dluhu - ne že by se politikům a úředníkům přestalo chtít jí zatínat, ale "tak nějak najednou" na finančním trhu nebude nikdo, kdo by od nich nakoupil další státní dluhopisy s rozumným úrokem.
141.001
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.191.204.146
Odesláno Pondělí, 15. srpna 2011 - 17:06:47    Odkaz na tento příspěvek  

I idiot Hungry Bear z toho má akorát srandu
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5481
Registrován: 10-2003

Odesláno Pondělí, 15. srpna 2011 - 17:15:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

141.001: A ono to může dopadnout nějak jinak? Mě se to taky nelíbí, ale dá se současný stav udržet?
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5316
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 15. srpna 2011 - 17:26:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hungry_bear: Víte, co je jednou ze základních potřeb moderní doby? Kvalitní doprava. Řezání do kapacitní veřejné dopravy může mít za následek vyšší ztráty v rozpočtu, než její dotování. Snižování její frekvence skutečně skončí tím, že lidi skončí v autech. A pak bude potřeba velmi draze řešit zvyšování kapacity na pozemních komunikacích. To samo o sobě udělá podstatně větší díru do rozpočtu než pár desítek milionů za ušetřenou páteřní dopravu. A mám tím na mysli skutečnou páteř, která se teď ruší, ne nějaké zapadlé lokálky, kde je zrušení vlaků o pár desítkách lidí za den. Zrušení 2/3 dálkových vlaků do Tanvaldu bude mít na komunikace v Jizerských horách vliv zcela nepochybně. Zrušení vlaků 1146 a 1148, a zejména toho druhého, fakticky ničí rozumnou možnost, jak se dostat s kolem do Jizerek. Škoda. Zřejmě je přínosnější živit 6 vlaků do hodiny v úseku Praha-Pardubice. Jestli si myslíte, že tohle zachrání naší zadluženou kasu, tak jste celkem vedle. Naší kasu zachrání zejména pořádně připravené reformy, kde je to o mnoha miliardách korun.

Zapa: Provoz na všech tratích a všech vlaků zcela určitě ne. Provoz pravidlené dálkové páteřní dopravy by ale měl být jednou z priorit, i kdyby měly jít stranou jiné věci. Já bych moc nedal za to, že mnohé ze zrušených vlaků převezou víc lidí než některé lokálky za celý den. Já se domnívám, že celkově pro systém veřejné dopravy by bylo lepší, kdyby stát přestal platit krajům těch 2,6 mld. jako doplněk na regionální dopravu a postavil pořádnou a provázanou dálkovku, u níž by měly kraje jistotu, že zůstane dalších několik let neměnná. Kraje by si tak mohli lépe připravit svůj systém. Teď paradoxně může dojít k tomu, že stát na poslední chvíli poruší vlaky a návazné osobní vlaky, ale i autobusy, pojedou do prázdna.
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5482
Registrován: 10-2003

Odesláno Pondělí, 15. srpna 2011 - 17:36:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: V celku souhlas, ale evidentně je to šité horkou jehlou s touhou ušetřit "hned teď". Ty (ne)návaznosti by mě taky zajímaly.
-aa-
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3191
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 15. srpna 2011 - 17:40:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky a ostatní: Rozhodl jsem se, že ten návrh nebudu dále komentovat, protože to nemá smysl a nechci se zaplétat do nějakých sáhodlouhých diskuzí ať s odpůrci nebo s příznivci škrtů. Berte to jako informaci a budu reagovat jen pokud někdo odhalí nějakou chybu v seznamu nebo pokud se objeví nové skutečnosti.
-aa-
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3192
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 15. srpna 2011 - 17:43:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Tak přece jen malý dovětek na vysvětlenou. Kraje seznam dostaly od MD cca před týdnem, takže je ještě určitý čas reagovat. A to ať třeba úpravou objednávky (což se nabízí třeba pro relaci Nový Bor - Rumburk - zrušit Os a financovat z kraje trasy R) nebo úpravou přípojů. Času tedy není mnoho, záleží na tom jak který kraj a KCOD k tomu přistoupí, ale je to lepší než před 2 lety, kdy MD své dodatečné škrty (byť rozsahem nesrovnatelně menší) udělalo den před asi o 14 dní na později posunutou uzávěrkou jízdního řádu. Tam už nebyl čas se to ani dozvědět, natož reagovat. Jiná otázka je, zda takto navržené škrty postačují na oněch 200 milionů, což je údajně stanovená meta úspory.
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 868
Registrován: 1-2006

Odesláno Pondělí, 15. srpna 2011 - 18:01:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jestli si myslíte, že tohle zachrání naší zadluženou kasu, tak jste celkem vedle.

Ale kdepak - pořadí příčiny a následku bude přesně opačné - když ve státní a krajských kasách nebudou peníze, tak jejich představitelé pochopitelně nejdřív "típnou" výdaje, ze kterých sami nic nemají (což jsou z pohledu krajů i ČD a.s.) a teprve když na tom budou s penězi ještě hůř, tak teprve začnou (pomalu začínají) z donucení pomalu "típat" i "přínosné" výdaje (např. penězotoky skrz ČD a SŽDC na centrální úrovni) - no a že už je nejhůř, to poznáme z náhlého nezájmu o posty na ministerstvu zbrojní korupce - ovšem až do té chvíle si z tenčícího se zbytku bude každý soudný politik, úředník i lobbista chtít urvat co se jen ještě dá, co nejvíc a co nejrychleji, s vědomím, že z toho musí vyžít po zbytek života i s rodinou - takže "nepřínosné" výdaje "kompetentním osobám" jen ubírající z koryta (např. veřejná doprava bez přiměřené provize) půjdou do rychle a "konsenzuálně".

(Příspěvek byl editován uživatelem Hungry_Bear.)
PeM
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.191.224
Odesláno Pondělí, 15. srpna 2011 - 18:19:59    Odkaz na tento příspěvek  

Situace je asi kritická, máme tady další pokus jak ušetřit státní peníze...
http://www.novinky.cz/finance/241792-stat-v-tichosti-chysta-pro-s tudenty-skolne-na-splatky.html
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5318
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 15. srpna 2011 - 18:24:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

-aa-: Já po Vás žádnou reakci nežádám, každopádně děkuji za ten seznam. Ano, kraje reagovat mohou, ale budou mít mnohem těžší práci, když fakticky nevědí, jestli jim stát sebere ještě dalších 600 milionů korun! Když kouknu do smluv na MDČR, 200 milionů je kolem 5%, což je docela dost, ale jestli to stačí, nevím a počítat se mi to nechce.
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
Počítač
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 61
Registrován: 9-2010
Odesláno Pondělí, 15. srpna 2011 - 18:50:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co třeba začít šetřit tím, že se přestanou stavět kolem modernizovaných tratí protihlukové stěny. To by bylo ušetřených milionů.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5319
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 15. srpna 2011 - 19:27:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tady se postupně objevuje návrh pro Zlínský kraj:
http://www.koved.cz/jizdni-rady/
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
Šťoural
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.106.13
Odesláno Pondělí, 15. srpna 2011 - 20:02:01    Odkaz na tento příspěvek  

Orky, Hroch a spol. Pánové, je evidentní, že z vašeho slavného taktu nezbyde brzo nic, páteřní tratě se stanou bezpáteřními, nebude z čeho a na co přestupovat! Není to tak dávno, co jste se (nejen) na mě sesypali kvůli mým kacířským názorům, a už je to tady - rumunský takt dřív, než jsem i já mohl tušit. Pokud tedy vůbec nějaký! Netěší mě to, a mám obavy, že jde jen o předkrm před tím, co teprve přijde. Opravdu si ještě myslíte, že je přímé spojení jen jednou nebo dvakrát za 24 hodin tak zavrženíhodné (Praha - Tanvald)? Ještě budete vzpomínat na doby, kdy aspoň to málo existovalo!
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7477
Registrován: 8-2004

Odesláno Pondělí, 15. srpna 2011 - 20:41:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šťoural:
Pominu-li fakt, že motáte hrušky s jabkama (každý vlak jinam vs. alespoň nějaký vlak), tak rozhodně nadšený nejsem. A mám-li být objektivní, tak rozdíl mezi "2 páry za den" a "nic" není už moc velký. Menší jak rozdíl dvouhodinový takt vs. 2 páry. A nejde o absolutní počty, ale o využitelnost, neb cokoliv méně než 2-hodinový takt je podle mě už pouze pro šotouše. Kdokoliv jiný si pořídí auto, protože taková parodie na nabídku ho nezajímá.

Orky:
Tanvaldy zůstal ranní tam, večerní zpět a příslušné obraty, jak se dívám.
Mě subjektivně daleko víc (asi nejvíc ze všeho) štve 1119 jako ideální spoj pro návrat z Rumburska, Českolipska a širšího okolí a též jako přípoj od večerního Tanvaldu (návrat z Jizerek/západních Krkonoš).
Souhlasím, že R-010 mohly zůstat o víkendu ve dvouhodině (jen brňáci). Také by mi celkem nevadilo nezavedení R Olomouc - Bohumín. Prostě za zkousnutelné bych považoval osekání víkendů na dvouhodiny, na méně vytížených ramenech i ta čtyřhodina by se o víkendu nějak přežila. R-238 při krajských Sp také není škoda. Dokázal bych si též třeba představit zrušení R Lípa - Rumburk a převedení pod kraje při současném zrušení Os min. Svor-Jedlová. Ale to zas moc nejde dohromady s dalšími redukcemi "krajských peněz".

Určitě by se dalo šetřit o něco lépe na infrastrktuře (ve smyslu méně staveb), ale jak píše Hungry bear - z nich plynou kapříci, tak tam se šetřit nemůže (alespoň ne tolik). Takto se bude spíš šetřit na věcné náplni a až se třeba zase něco povede rozjezdit, tak se zjistí, že se mezitím leccos nevratně zredukovalo(=vytrhalo/nepoložilo/...).
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5321
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 15. srpna 2011 - 20:57:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šťoural: Víte co, povíme si to příští rok, až ten směr přijde o valnou většinu lidí. Jinak viz Hroch.

Hroch: Prostě někdo na ministerstvu zase myslí zadkem, nic překvapivého. Holt to zase spěje mílovými kroky ke stavu v polovině 90. let.
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3669
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 15. srpna 2011 - 20:58:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rozbít již zaběhlý systém, tak to může udělat jen osel. Na mnoha tratích to spíš vypadá jak svoz studentů na koleje. Ořezání okrajových spojů na 225 je vůbec "geniální". Můžeme dat valé jednodenním výletům mezi těmito krajskými městy. No hlavně, že mě bude hřát u srdce pomyšlení na fakt, že neschopný kraj Vysočina (tedy pardon Kraj Vysočina- když už nás to přejmenování stálo miliony kč) bude mít dále penízky na úchvatné spoje pole- les- pole- les, tedy HC- Jihlávka- Poč.- Žir. No holt mnoho měst nemá na Vepřovou. Když už se něco mělo likvidovat, tak to kompletně vylikvidovat dotovaní R na I.TK. To, co by stálo za námahu, tam zastaví soukromník či ČD na své podnik. riziko a co ne, tak to je na regionálku. Dotovaná VHD je tu hlavně kvůli slabším relacím a ne kvůli dodotování silných spojů!!
Novinky ze světa železnice na Vysočině: http://www.transverzala.ic.cz Souhrn všech aktualit, kompletní jízdní řády 2000- 2010, fotogalerie stanic a další.... Klikněte a uvidíte :-)
750 410-3
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.192.3.150
Odesláno Pondělí, 15. srpna 2011 - 21:40:10    Odkaz na tento příspěvek  

Když se zruší R CL-RBK a to i jinejch R, třeba Pha-Ta, tak se obávám, že do pár let se může seknout klině všechno, protože v Lípě rozhodně nikdo nebude chtít přestupovat do 814, pak na Jedlový další přestup směr RBK Skvělá vizitka, jak vyhnat zbytek lidí a hezky potichoučku vše zlikvidovat, namísto, aby se udělalo něco pro to, aby lidé opět využívali, VHD jinak za chvíli na silnicích budou tvrdnout v kolonách. Já bych radši uvítal, kdyby někdo konečně šlápnul na kuří oko všem tunelářům, co si hrabou pro svý blaho,potom by bylo peněz na více služeb a klidně i na žalostně nutné opravy tratí a obnovy parku.
Pryž
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 176
Registrován: 12-2008
Odesláno Pondělí, 15. srpna 2011 - 21:42:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Orky a Happy: škrtá se tak, aby se dolezlo na požadovanou částku při co nejmenším bolení. Proto je zřejmé, že je-li R z Krnova do Jeseníku (mj. kvůli polský peáži) dejme tomu 5x dražší, než R na koridoru, tak se jeho rušením dříve umázne potřebná část - tolik k věcnému postupu. Další výběrové kriterium byla obsazenost. Ostatní názory ve smyslu, že rušit zaběhnutý systém je 3,14čovina nehodlám rozporovat, protože s tím naprosto souhlasím (mějme však na paměti, že to není rušení z vůle MD...). Tato situace už nemá dobré řešení, a pravděpodobně to není konečná - důvod zcela přesně objasnil Hungry Bear v příspěvku 868.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5486
Registrován: 10-2003

Odesláno Pondělí, 15. srpna 2011 - 21:45:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

750 410-3: aby se udělalo něco pro to, aby lidé opět využívali, VHD jinak za chvíli na silnicích budou tvrdnout v kolonách

Myšlenka dobrá, ale troufám si tvrdit, že většina národa si na to tvrdnutí už zvykla. Bohužel.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4162
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 15. srpna 2011 - 22:06:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No vzhledem k tomu jak chátraj jak krajský tak celostátní silnice (i taková R7 do Slanýho je snad horší než balkánská dvojka) tak jsem zvvědavej po čem že se má za 10 let odehrávat doprava.

Zkrácením R jen na úsek Turnov - Tanvald z nich ubude na 070 tak čtvrtina až třetina cestujících... Vzniká nám tu "systém" autobusovejch náhodnejch výstřelů kterej bude i podobně využitej - zrovna v neděli jsem měl tu čest nějak kolem sedmé večer na Roztylech (největší nedělní špička) vidět přijet bus na lince z Vlašimi s celejma PĚTI lidma.

To není krok k Rumunsku ale spíš k Polsku - rozsekaný silnice na hovno s maximální nehodovostí + trosky osobní dopravy na dráze + náhodně jezdící náhodný bus výstřely.
Valis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 124
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 15. srpna 2011 - 22:08:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.reflex.cz/clanek/politika/42914/ceske-drahy-budou-muse t-zrusit-kvuli-skrtum-a-splatkam-asi-10-procent-rychliku.html
Tomáš_záruba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1798
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 15. srpna 2011 - 22:11:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dotovaná VHD je tu hlavně kvůli slabším relacím a ne kvůli dodotování silných spojů!!

Troufám si vyslovit kacířskou (?) myšlenku, že dotovaná VHD je hlavně a především od toho, aby veřejná doprava tvořila provázaný systém. Rozhodně bych neviděl prioritu v systému "aby jezdilo všechno, a berme to od konce, nejsilnější si na sebe vydělá." Kam to vede, když to tak není, obávám se brzy uvidíme na 270. Rozsah toho systému je samozřejmě věc jiná, důležitá, ale přece jen druhořadá.

Jinak Pardubický kraj bude na uvedená omezení reagovat úpravami na 024 a 238 tak, aby pokud možno byl dopad na cestující minimalizován.
Šťoural
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.106.13
Odesláno Pondělí, 15. srpna 2011 - 22:29:14    Odkaz na tento příspěvek  

Hroch: Dovolím si nesouhlasit - lepší je 2x denně nějaké dálkové spojení, než nic. Svoje zákazníky si jistě najde. Stejně jako si je našel vlak BRKS, který jel přímo ze Záhorské Vsi až do Blavy, byť už to ke konci éry byl jen 1 pár - ale ty vlaky byly plné, neb bezpřestupové! Uvědomte si, že tímto způsobem - dlouhá léta a úspěšně - funguje mnoho dálkových autobusových linek. Některé mají jen jeden nebo dva páry spojů. Jsou k ničemu? To si nemyslím! Stačí se jít ráno podívat na Florenc nebo na Zvonařku, co přijíždí, a jak jsou ty autobusy plné. I když nejedou v taktu!
Vykradený takt se čtyř a vícehodinovými dírami bude možná větší průser, než situace, kdy žádný takt není, ale občas a ve vhodnou dobu alespoň něco jede. Nejhorší je zavést takt, a pak ho vzápětí popřít.

Pryž: R přes Hlucholazy je skutečně pětkrát dražší, než R na koridoru?
A s tím kritériem obsazenosti bych si až tak moc jistej nebyl...
Nejde o rušení z vůle MD? A kdo dělá objednávku u ČD?

Orky: Bude to výrazně horší, než v polovině 90. let!
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5323
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 15. srpna 2011 - 22:46:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pryž: To je všechno hezký. Jenže když na 1. koridoru zrušíte 20% spojů, tak Vám jich zbyde ještě celá řada, navíc když tam máte navíc Jančuru. Myslím si, že kdybyste zrušil R-270 v celé trase, tak ušetříte neskutečné prostředky. Za jeden pár Praha-Přerov ušetříte 200 tisíc vlakokm/rok, což dává při průměrné dotaci přes 20 milionů za rok, což je 10% s 200 milionů. Zůstane tam Ex-Ostrava a Ex-Olomouc-Vsetín/Luhačovice, který by se přinejhorším zastavil navíc v Chocni, aby vykryl díru. Když zrušíte Tanvaldy, Jeseníky, Rumburky a další, připravíte lidi o rozumnou dopravu. Nechápu, že to s sebou nevzalo komplet celou zbytečnou novou linku Bohumín-Olomouc. Sorry, ale to není koncepční úprava, když zničíte schopný systém v půli republiky a na koridoru necháte fakticky stejný počet spojů ještě posílený o RegioJet! Když zrušíte návazné vlaky, klesne Vám i koridor.
Já se domnívám, že MD by mělo hledat úspory jinde a ne tady.

TZ: Tak zrušení R-238 Vám alespoň otevírá ruce k hezkému dvouhodinovému základu.
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
Pryž
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 177
Registrován: 12-2008
Odesláno Pondělí, 15. srpna 2011 - 22:48:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Štoural - neříkám, že je 5x, to byl příklad - říkám, že dražší je a proto se z "dražších" věcí rychleji úspora poskládá. Ad rušící vůle - pokud by MD nedostalo zkrouhlé prachy, tak by se takhle neškrtalo.
názor
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.80.30.111
Odesláno Pondělí, 15. srpna 2011 - 22:56:35    Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Ale hlavně že zůstávají Pardubice, kde bude jezdit až 6 dálkových vlaků do hodiny.

Na mě to dělá dojem, že tvůrci škrtání jezdí spíše do Pardubic než do Tanvaldu. Proč do Pardubic 6 vlaků za hodinu? O víkendu by se dvouhodina snesla... Když škrtat, tak aby to nejméně bolelo - dle mého názoru by se do Pardubic klidně 4 vlaky za hodinu přežít daly, ale to by se asi tvůrci škrtání mačkali. Do Tanvaldu nejezdí, tak jim je to jedno nebo ne?
Pryž
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 178
Registrován: 12-2008
Odesláno Pondělí, 15. srpna 2011 - 22:59:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Orky: já Vám neberu Vaše přesvědčení. Já nic rušit nechci, mě se to nelíbí! - podle mě by se měl ten systém dálkovky dále rozvíjet a ne ničit. Jen konstatuji, že stav je ten, že pokud mimo cca 50-ti dní v roce sedí v Tanvaldech X cestujících, a v plívách na 010+270 sedí po 250 dní v roce 100X cestujících (kteří tou plívou jedou z nějakého důvodu dobrovolně, tudíž ji nejspíš k něčemu potřebují), tak naštvání klientely bude pravděpodobně souhrnně nižší při zrušení Tanvaldů, než těch plív.
Ale to je prostě principielní otázka, zda se má rušit tak, aby "všem zůstalo stejně", anebo tak, aby se naštzvalo co nejmíň lidí. To jsou prostě dva odlišné a nesourodé přístupy... Ostatně úplně stejně to platí při "optimalizacích" a překopávání dopravních systémů s omezeným balíkem peněz - nechci, aby se tu rozořel flame na téma pardubické či ústecké optimalizace, ale v obou případech se sledovalo držení (resp. posilování) páteří, na úkor relací slabších.
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3670
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 15. srpna 2011 - 23:03:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad rušící vůle - pokud by MD nedostalo zkrouhlé prachy, tak by se takhle neškrtalo. A proč MD přistoupí na to, že zapadlé regiony budou ještě zapadlejší? Proč se mstít Vysočině, Lbc. kraji atd., tedy krajům, které již tak mají dost chabé dálkové spojení po železnici? Navíc se opět potvrdilo to, co tu neustále omílám. Desetileté smlouvy za dobré slovo pro ČD vůbec nic nevyřešily. A jestli si ČD skutečně samy vybraly spoje, které ostrouhají, pak o to více je to zavrženíhodné. To je jasné, že sáhnou na to, co se jim nehodí do krámu. A už vůbec nedopustí to, aby zůstaly na 1.TK zcela bez dotací, když co nevidět tam bude žlutej a paštikář.
Novinky ze světa železnice na Vysočině: http://www.transverzala.ic.cz Souhrn všech aktualit, kompletní jízdní řády 2000- 2010, fotogalerie stanic a další.... Klikněte a uvidíte :-)
názor
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.80.30.111
Odesláno Pondělí, 15. srpna 2011 - 23:05:36    Odkaz na tento příspěvek  

tak tak, na dopravu mají nárok obyvatelé velkých měst a ti co bydlí na vesnici nechť si koupí auto. Ostatně, nedávno jsem slyšel názor "ve spoustě vesnicích žádné dopravní spojení není, tak co najednou někomu vadí zrušení lokálky, on si odvykne". Přestěhovat do těchto končin příslušné autory a bylo by...
bohužel pro dnešní dobu je typické myslet hlavně na sebe. Co se týče toho, že kolem velkých měst bude vždy větší frekvence, je pravda. Ale i ten člověk z vesnice se někam potřebuje dostat nebo ne? No holt na to nejsou peníze, na kvalitní dopravu mají nárok pouze ti, kde jezdí vlaky plné, takže budeme jezdit autem, stejně je to pohodlnější a rychlejší.
Špáňa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4077
Registrován: 9-2007

Odesláno Pondělí, 15. srpna 2011 - 23:06:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdybych třeba luhačovické R Galán a Hradišťan zkrouhnul pouze na úsek Olomouc-Luhačovice, tak o Prahu nepříjdu protože návaznost z/na žilinské Ex v olmíku stejně je a ušetřím tím 1000 km denně z kterých například můžu vklidu pokrýt ten Tanvald, Rumburk a další ramena kde se kvůli pár ušetřeným km z těch rychlíků nadělali paskvily...
youtube: http://www.youtube.com/user/Brejlovec754049
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5325
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 15. srpna 2011 - 23:23:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pryž: Ale když příští rok přibude řekněme 9x Jančura, který zcela nepochybně vytáhne z vlaků ČD na 010/270 poměrně velké množství lidí, sáhnout i tam? Ne. Tam prostě TEĎ jezdí v každém vlaku víc lidí než v koncových úsecích jiných linek, i když tam jezdí vlak každou chvíli a žádný vlak tam nelze postrádat.

Špáňa: Bingo! Jenže to autor šrtů zřejmě nevidí.
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
Pryž
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 179
Registrován: 12-2008
Odesláno Úterý, 16. srpna 2011 - 00:12:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Orky: jen se nebojte, za rok se bude určitě škrtat znovu, tak pokud Jančura vyjede a pokud vydrží, a pokud se k němu přesunou cestující z objednávaných vlaků na jiných linkách, tak se ty spoje/linky nepochybně octnou na škrtacím seznamu....
Pavlík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1341
Registrován: 5-2005

Odesláno Úterý, 16. srpna 2011 - 06:02:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ostrava - FM - Brno: 1444 a 1445 nejede

To myslíte vážně? KOVED nic takového netvrdí.
-aa-
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3193
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 16. srpna 2011 - 07:04:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zase jen malá poznámka: Je třeba si uvědomit, že na trati 010/270 toho již není zase až tak mnoho dotovaného. Nejsou dotovány EC/IC/Ex Praha - Ostrava, zůstávají dotovány jen EC/IC/Ex na rameni Vsetín a dále R na rameni Luhačovice (na 010 též R na rameni Třebová - Brno). Takže se dle mého názoru můžeme velmi brzo dočkat toho, že některé EC/IC/Ex směr Ostrava nepojedou. Typicky se strachuji o osud Beskyda. Jeho tržby jsou jak všeobecně známo nevalné v obou směrech, obsazenost nic moc, zkrátka typický vlak na dotování z veřejného rozpočtu (narozdíl od vlaků Praha - Olomouc ve špičce). Leč ministr (Bárta) rozhodl, že Praha - Ostrava se dotovat nebude a to ani ve 4 ráno z Prahy a ve 20 z Ostravy. Jsem zvědav jak dlouho ČD vydrží nálada vozit takový vlak na komerční riziko. A ještě víc jsem zvědavý, zda jeho trasu nahradí alespoň částečně jakýkoli jiný komerční dopravce.... Možná z tohoto pohledu pak chápu, že si MD nechává objednané vlaky typu rychlík mezi Prahou a Olomoucí a ty podivné rychlíky Olomouc - Ostrava. Z jejich vlkm totiž potom bude snad možné vytvořit nějaké náhrady těchto dle rozhodnutí ministra komerčních produktů, které však správně mají být typickou státní charitou, poté cood nich všichni dva / brzo už tři dopravci dají ruce pryč. Tudíž z tohoto důvodu bych zase až tak MD za rozhodnutí neomezovat zatím objednávku na trati Praha - Olomouc netepal. Myslím že je to velmi předčasné.

Jinak samozřejmě takovými škrty (obzvlášť přidají-li se škrty krajské, státem vynucené) roztočí spirálu železniční smrti. Všem doporučuji přečíst si článěk v Dráze 7/2011 o veřejné dopravě na Slovensku, protože to vypadá, že jsem se rozhodli naše východní sousedy nejen dohonit, ale dokonce i rychle předehnat. Jestli je to pro stát dobře či nikoli a zda zrovna tyto kroky odvrátí osud Česka od řecké cesty či nikoli ponechávám stranou a nekomentuji.
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2941
Registrován: 11-2007
Odesláno Úterý, 16. srpna 2011 - 07:45:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak se obávám, že se tady zase rozpoutala diskuze o ničem. -aa- sem předhodil (a upozornil na to, byť nenápadně) provnání současného jízdního řádu se seznamem vlaků dálkové dopravy, které hodlá ministerstvo dotovat. A někteří na to pěkně nalítli, když přehlédli, že něco takového je srovnání jablek nikoli s hruškama, ale rovnou s mrkví. Prostě se tady, dost účelově, vyvolal dojem, že vlaky nezanesené v seznamu nepojedou. Přitom nejde o situaci novou, opakuje se při tvorbě jízdních řádů již několik let.

Někteří vášniví diskutéři (důvod nehledám) totiž najednou (účelově?) zapomenuli na to, že vlak si může objednat - a zavést do jízdního řádu - prakticky každý (kdo má prachy). Existují dokonce i "rychlíky", které jejich provozovatel zajišťuje vlastními náležitostmi (nemluvím o jančurovi).

O čem mluvím, lze nejsnáze pochopit nahlédnutím do návrhu jízdního řádu pro trať 080, kde -aa- věští ukončení kolínských rychlíků v České Lípě, zatímco ústecký (a liberecký) kraj s nimi počítají do Rumburka. Vtip je v tom, že MD už několik sezón tyto rychlíky v úseku ČL-RU nedotuje (nemají přílišný význam pro dálkovou dopravu), ale krajům se souprava (a bezpřestupový přípoj) hodí pro zajištění regionální dopravy. Takže většinu "rychlíků" v tomto úseku dotují kraje v rámci ZDO. Rozdělování vlaku v jízdním řádu podle toho, kdo dotuje který úsek, je snad taková pitomost, že snad ani nejzavilejší šotouš by na to nepřišel...

A to není jediný omyl, který někteří ze seznamu vyvodili.
Peva
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1336
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 16. srpna 2011 - 08:09:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Pryž: Jeden blbý dotaz - šetří se peníze nebo ukazatel "kilometry"? Nikoho nenapadlo vyhnat ušetřený motorák z Krnova, Rumburka a Chrudimi do Příbrami a tímpádem nemuset ořezávat tuto (nebo jinou) relaci tak moc? Nebo i zde platí §1 DD? (Je snad souprava 750.7 + 2x B stejně nákladná jako 843+943?)
R33: R ČL-Rbk dotované krajem (1109, 1116 a 1119) v seznamu nejsou...

(Příspěvek byl editován uživatelem Peva.)
Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4164
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 16. srpna 2011 - 08:25:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Uvědomte si, že tímto způsobem - dlouhá léta a úspěšně - funguje mnoho dálkových autobusových linek"

A proto zanikaj jak na běžícím pásu.

Ještě dotaz: kolik se tím škrtáním ušetří třeba na Švejkách náležitostí a čet?

O tom že tahle vláda se snaží zkrouhnout nejen nejchudší lidi ale i regiony asi už nikdo nepochybuje - viz Jesenicko a vztah směr Ostrava.

O demenci ve škrtání Tanvaldů po vzoru 1997 "nulovej grafikon" a ne dle frekvence ani nemluvě.

Ale kdo ví jaký zájmy v tom jsou. "ČD zrušej vlaky". "Hle, našel se soukromník co to odjezdí bez dotací". No von do začátku přecejen nějakou podporu potřebovat bude". A za čas nikomu nedojde že jezdí dráž nebo za stejno jako původní. Ani nebude moc vadit že v mezidobí ubude třetina lidí z VHD jako celku....
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2942
Registrován: 11-2007
Odesláno Úterý, 16. srpna 2011 - 08:49:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peva: "R ČL-Rbk dotované krajem (1109, 1116 a 1119) v seznamu nejsou.."

Samozřejmě, že vlaky, na nichž nemá ministerstvo jakýkoli podíl, se nemohou octnout na seznamu ministerstvem dotovaných spojů. Věcně je to poněkud složitější: Některé spoje totiž v některé dny ministerstvem dotovány jsou, přičemž celotýdenní provoz je umožněn tím, že ve zbylé dny je dotuje kraj jako ZDO.

Já zde především reaguji na výkřiky Štourala, 750 410-3 a jim podobné.

Prostě doporučuji nahlédnout do krajských návrhů, dříve než začnu křičet. Malé nahlédnutí odstraní i velké pochybnosti...(pokud snad některý kraj návrhy nezveřejňuje na webu, za to opravdu nemohu).

Pro ústecký kraj jsou např. zde:
http://www.kr-ustecky.cz/vismo/dokumenty2.asp?id_org=450018&id=16 60962&p1=183530

Pro liberecký kraj zde (mimochodem Tanvaldy jsou monimálně pětkrát denně):
http://www.iidol.cz/navrhovane-jizdni-rady.html

(Příspěvek byl editován uživatelem Rudolf 33.)
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7580
Registrován: 9-2005

Odesláno Úterý, 16. srpna 2011 - 09:10:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jest zde ale problém, zda v těch návrzích jsou již zahrnuty nové škrty.
Web o veřejné dopravě - vše o dopravě - tisíce fotografií, videa, články, věci ke stažení, ...
MHD v Hradci Králové - výluky, aktuality, linkové vedení, ...

Většina lidí si většinu lidí plně zaslouží. (Shirley)
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5326
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 16. srpna 2011 - 09:27:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rudolf_33: Ty návrhy na příslušných stránkách jsou z června, návrh na regulaci dálkovky jsou evidentně pozdější. Je tedy jasné, že zrušení těch vlaků v těch návrzích nenajdete.
Pryž, -aa-: Dalšího rušení se obávám taky. Holt za 4 roky se vrátíme s množstvím dálkových vlaků do období první poloviny 90. let. A přitom ty vlaky nebudou plnější než dneska. Zato budou plnější naše silnice.
Přesto však existuje způsob, kterak ušetřit a přesto systém uplně nezničit. Ale na úvod je potřeba jediné - domluva stát+kraje, tedy obětovat státní dosyp krajům. Ano, bude to destrukční pro naše lokálky, ale to stejně jednou přijde, nejpozději v roce 2019. Páteřní a provázaný systém dálkové dopravy je to, co využívá největší množství lidí. To, co se chystá, je fakticky průřez stromu od prostředka, tzn. že okrajové větve odpadnou samy.
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2943
Registrován: 11-2007
Odesláno Úterý, 16. srpna 2011 - 09:40:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky, je to (v podstatě) přesně obráceně. Nemá smysl upravovat jízdní řády (když to přeženu) EC vlaků podle lokálky Opočno - Dobruška, opačně je to vhodné. Dojem vzniká tím, kdy někdo něco donese na k-r... -aa- nepřinesl nic nového, podobný seznam tu byl už loni.

Prostě jde o seznam vlaků. které dotuje ministerstvo. Kraje k této kostře přilepují své zájmy (samozřejmě podle peněz, které mají k dispozici podle svého rozpočtu).

A pak následuje hledání společné cesty.
host
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Úterý, 16. srpna 2011 - 09:41:11    Odkaz na tento příspěvek  

Mohu se zeptat, proč mají osobáky z Benešova do Prahy tak volné jízdní doby? Uvažuje se o jejich zkrácení? Samozřejmě tak, aby byla pořád dostatečná vata. Ovšem současný stav, kdyz se vlak plouží, je teda děs.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5328
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 16. srpna 2011 - 10:02:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rudolf_33: Loni ten seznam byl podstatně kratší, mělo se jednat o cca 1%. Teď jde tak o 5% a odkaz na článek mluví až o 10%! Teď je čas na společné projekty, najít kompromisy.
Moc v to nevěřím, ale kdyby zůstaly R1148 alespoň v pátek, 1114 či 1116 v pátek, 1108 a 1117 v sobotu a neděli.
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2944
Registrován: 11-2007
Odesláno Úterý, 16. srpna 2011 - 10:11:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hoste, tohle se mnohokrát diskutovalo v příslušné diskuzi. Problém je v tom, že se pořád někde něco staví a pak je nutno dohánět občasná zpoždění, tím vzniklá. A ty stavby nemusí být jenom v posuzovaném úseku, můžou je přivézt i přípojné vlaky.
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2945
Registrován: 11-2007
Odesláno Úterý, 16. srpna 2011 - 10:24:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: nebylo by jednodušší, aby ses podíval do přímo do návrhů, které jsem shora odkazoval? Vlaky 1148,1114,1108,1117 tam vidím každý den, jen u 1116 vidím omezení v úseku Rumburk -Svor na sobotu a neděli, zbytek trasy denně.

Za těchto okolností nevidím v tvém návrhu jakékoli zlepšení. Výrazné zhoršení, to ano.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4165
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 16. srpna 2011 - 10:25:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Až na to že jinde se staví taky a žádný vaty se na to nedávaj. Viz 170 a snad ani jeden R v Berouně od Plzně včas.
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2946
Registrován: 11-2007
Odesláno Úterý, 16. srpna 2011 - 10:38:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr vlček: No tak tam dali málo vaty. Že je jízdní řád mnohdy jenom propagandou, na to už jsme si zvykli.

Úsloví: ČD = času dost prostě platí.
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 869
Registrován: 1-2006

Odesláno Úterý, 16. srpna 2011 - 11:04:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nebylo by jednodušší, aby ses podíval do přímo do návrhů, které jsem shora odkazoval?

Nebude informační hodnotě "podívání se" tak trochu překážet, že ony návrhy vznikly dřív než bylo rozhodnuto z peněz na jejich financování škrtnout cca 800 mil. Kč ?

(abych předešel polemice - 800 je součet 200 osekání objednávky MD a 600 osekání krajům naslibovaného "dosypu za podepsání smlouvy s ČD")

(Příspěvek byl editován uživatelem Hungry_Bear.)