K-report
 

Archiv diskuse GVD platný a připravovaný do 05. 08. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » GVD platný a připravovaný » Archiv diskuse GVD platný a připravovaný do 05. 08. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5289
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 02. srpna 2011 - 15:01:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ic540: 100 litrů je 274 kč/den. Já myslím, že na kraji tuší, že stavět o půl čtvrtý v noci je zbytečná investice.
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
Ic540
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1178
Registrován: 6-2008

Odesláno Úterý, 02. srpna 2011 - 15:20:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Já Chopinem jezdím 2-4 do roka z/do Wídně(letiště) a z/do Ostravy je slušný nástup/výstup. Tož jaký je rozdíl mezi Ostravskou aglomerací a Zlínskou. Ti nemají snad právo???
Ať nežeru. Tedy zastavení jen Přerov a Otrokovice.
Já bydlet ve Zlíně a ten vlak mi jezdit pod nosem naprázdno, tak se vzteky po a myslím, že bych nebyl sám...

Nebo bych si 4x do roka těch 274kč zaplatil k jízdence? To by mě nepoložilo...
Malý_hektor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 609
Registrován: 3-2005
Odesláno Úterý, 02. srpna 2011 - 16:02:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

IC540:Já bydlet ve Zlíně a ten vlak mi jezdit pod nosem naprázdno, tak se vzteky po

Jenže ten vlak naprázdno nejezdí, zaplněný jezdí slušně. Ono v podstatě jedinou stanicí na našem území, kde je na něj nějaký přijatelný objem nástupů či výstupů je Ostrava hl.n. Frekvence Zlín - Vídeň je naprosto zanedbatelná, když už tak Zlín - Blava.
Nádražák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1229
Registrován: 3-2006
Odesláno Úterý, 02. srpna 2011 - 16:29:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já nevím, ale někteří jedinci mi přijdou jak umanuté malé děti. Prostě to tak chci tak to tak musí být i když je hromada pádných argumentů proč to tak nedělat . Znovu opakuji, že z Přerova se dá pohodlně s pomocí auta obsloužit drtivá většina cestováníchtivých zájemců. Ono to není taky jen o jednom zastavení, ale i o přípojích. Minimálně na sudýho Chopina by se musel vytvořit přípoj a to stojí další peníze.

IC 540: Kurňa doufám, že tu nemám chybu, bo zas bude kartáč...
Trošku OT, ale stejně si rýpnu. Slovíčko "bo" se nepoužívá jako zkrácení slova "nebo", ale používá se místo slova "protože" (ostravsko). Neplést prosím .
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7538
Registrován: 9-2005

Odesláno Úterý, 02. srpna 2011 - 16:50:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak samozřejmě, že je lehčí říct, že by to nikdo nevyužíval, než to zkusit.
Web o veřejné dopravě - vše o dopravě - tisíce fotografií, videa, články, věci ke stažení, ...
MHD v Hradci Králové - výluky, aktuality, linkové vedení, ...

Většina lidí si většinu lidí plně zaslouží. (Shirley)
Nádražák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1230
Registrován: 3-2006
Odesláno Úterý, 02. srpna 2011 - 17:12:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

21272: Chcete to zkusit? Není problém, stačí jen položit na stůl patřičný obnos, pokud je to pro někoho tak palčivý problém . Jinak obecně se mi moc nelíbí systém tvroby GVD respektive objednávky vlaků stylem zkusíme a uvidíme. Vše by mělo být podloženo nějakými fakty proč se to dělá právě takto a ne jinak. A ne zkoušet co lidi snesou či využijí a co ne

Pokud je takové poptávka jak někteří tvrdí, zajisté by se vyplatil nějaký svozně-rozvoní Sp v úseku Břeclav - Olomouc.
Příklad: Příjezd Chopina do Břeclavi je 23:33, Metropol dorazí ve 23:55. V 0:05 by mohl vyjet Sp se zastávkami jako klasický R, příjezd do Přerova by byl dejme tomu 1:10. No a v 1:17 nám odjíždí Chopin z Přerova směr Warszawa. Výsledný přínos? Cestující z Vídně/Pešti/Blavy se dostanou do Hodonína, Staráku, Otrokovic,...a současně lidé z těchto měst se dostanou do Přerova na toho samého Chopina do Warszawy. A to se vyplatí no ne?

(Příspěvek byl editován uživatelem Nádražák.)
Zdenek102
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 100
Registrován: 2-2011
Odesláno Úterý, 02. srpna 2011 - 17:28:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nádražák:
Vám je dobře.. Vy máte auto, Vy se jednouduše obsloužíte. A ti co auto nemají.. ať si koupí. A když nemají peníze... ať si našetří. A když prostě nemají čas na to šetřit .. Jejich chyba že? (to je přístup... co mám já, musí mít všichni)
21272:
Asi tak nějak...
Trať 257 nemusela být nikdy zrušena.
Jenže co naděláme když někdo musí mít zas*anou cyklostezku ....!!!!
Nádražák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1231
Registrován: 3-2006
Odesláno Úterý, 02. srpna 2011 - 17:36:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdenek102: Problém je v tom, že auto dnes již vlastní většina a většina si zvykla ho využívat. Na to pak doplácí jedinci, kteří ho nevlastní tím, že se snižuje nabídka spojů v různých relacích (krom některých výjimek) nebo se snaží železniční dopravci konkurovat autům dobou přepravy. A to u dálkových spojů. Berte prosím v potaz, že tyto vlaky ujedou stovky km. Pokud mají být konkurenceschopné automobilům, musí mít slušnou cestovní rychlost. Pokud by si každé městečko třeba ve třech státech, kterými tyto vlaky projíždí vydupalo, že tam a tam budou zastavovat a budou tak suplovat regionální vlaky, na jaké jízdní době bychom se nakonec ocitli? Osobně si myslím, že pokud jedu několik set km, domluvit se předem s nějakým známým, který by pro mě těch 10, 20, 30 km v noci přijel dnes není zase až takový problém nebo se pletu?
S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1973
Registrován: 4-2006
Odesláno Úterý, 02. srpna 2011 - 18:25:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nádražák: To s tím "bo" se Vám moc nepovedlo, protože Havířováka Ic540 o tom opravdu nemusíte poučovat a v dané větě to "protože" dává smysl.
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7451
Registrován: 8-2004

Odesláno Úterý, 02. srpna 2011 - 18:41:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky, ad R Praha-Nymburk:
na jednokolejné 060 je max. 100 km/hod, ještě s četnými omezeními a na 011 je max. 140 km/hod a ještě je kapacitně přetížená
Souhlas, zdůrazňuji podtržené.
Byť bych jinak proti přetrasování až tak neprotestoval, znamenalo-li by to pravidelnou 15-minutu Os na 231/2 (což ale stejně nebude).

Arakain:
Nyní jen Bus ze Zlína ve 3 ráno
Asi autobusoví dopravci vědí, jak úžasný kšeft by takový pravidelný spoj o půlnoci ze Zlína do Prahy znamenal.

Iiii:
Jinak obecně noční spoje mezi Prahou a Moravou jsou v posledních letech likvidovány ... Opravdu byly tak málo využívány
Ptal bych se, v čem se liší Morava od Čech (krom východních)?

pro všechny příznivce spojení 330<->Wien (Ic540,):
Podle mě je toto denní spojení (max. cca 2 hodiny cesty) a nevím tedy, proč pro takovou cestu třeba noční vlak.

Ic540:
jede to přes naše území a je pro naše lidi
Tato souvislot mi trošku uniká. Podle této logiky by třeba nesměly jezdit i tranztní nákladní vlaky, protože přeci nevezou nic pro občany ČR.
Nevidím důvod ten Chopin nenaplnit
Když jsem jej párkrát využil, pocit nevyužití jsem neměl, pravda, bylo to vždy v letní sezóně. Otázka, zda i vnitro-požadavky nejsou nejsilnější právě tehdy.
důvody jako pištění neberu
Dobře, psal jsem celkem 4 důvody.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7452
Registrován: 8-2004

Odesláno Úterý, 02. srpna 2011 - 19:04:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Vlček, Káem:
Čerstvý postřeh o špičkách - Káem zajisté vysvětlí - pondělní R 679 Praha-HB-Brno v 10 z Prahy v Kolíně na stojáka (krom 1.třídy). Pravda, v Křižanově už "jen" cca 4 lidi/kupé. (V následujícím Os Žďár n.S.-Vranovice asi tak 10-15 lidí celkem.)

Naopak špičkový Os z Velkého Meziříčí (vč. zast.) ve 14:20 celkem 4 lidé, do Studence přijelo 5 lidí.

Orky:
Nejvýznamnější škrty přijdou po skončení platnosti memoranda
Já bych se bál spíš významnějších škrtů v dálkovce. Byť by mě teda některé lokálky dost mrzely (ať už proto, že mají skutečně nějaký potenciál a kraje se snaží je zatraktivnit (SŽDC bohužel leckdy poněkud zaostává), tak protože je aktivně využívám), tak pro systém VHD v ČR by destrukce rychlíků na nějaké náhodné výstřely typu v 7, 13 a 17 nebo úplné odstřelení některých ramen bylo podle mě daleko katastrofičtější.

21272:
Tak samozřejmě, že je lehčí říct, že by to nikdo nevyužíval, než to zkusit.
Pár let zpět to tu bylo (do GVD 2007/08). Já si nemyslím, že by na patřičných místech pracovali takoví blbci, aby si ty údaje nezjistili.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1954
Registrován: 8-2006
Odesláno Úterý, 02. srpna 2011 - 19:09:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co vlastně jezdí za soupravu na tom ranním Os ve 4:10 z Hodonína do Břeclavi? Předpkládám, že něco dost kapacitního, když se v Břeclavi dá přestoupit na Metropol i Chopin... Je tady ještě další téma. Nově má z Břeclavi odjíždět Horehronec v 5:26, ale Os ze Staráče má přijíždět v 5:24 ... Pokud je ještě čas na připomínky, tak ať se místní ozvou, že chtěj, aby se dalo z toho Os přestoupit na R směr Blava-Levice,atd. V prosinci s novým GVD už bude pozdě. Bez ironie.
Ferda20
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 986
Registrován: 11-2009

Odesláno Úterý, 02. srpna 2011 - 19:11:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Regionální vlaky čeká temná budoucnost, hejtmani viní vládu
Nádražák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1232
Registrován: 3-2006
Odesláno Úterý, 02. srpna 2011 - 19:19:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S200: A já si zase myslím, že povedlo. Věta Kurňa doufám, že tu nemám chybu, PROTOŽE zas bude kartáč. mi moc správně nepřipadne. Buď bych použil:
1. Doufám, že tu nemám chybu NEBO zas bude kartáč.
2. Doufám, že tu nemám chybu, PROTOŽE BY BYL kartáč. Věta tak jak ji uvádíte je jakousi podivnou slátaninou.
Měl jsem tušení že IC 540 je z Ostravska, tím spíše mě tohle slovní spojení překvapilo. Ale to už jsme opravdu hodně mimo téma.
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.141.26
Odesláno Úterý, 02. srpna 2011 - 19:29:32    Odkaz na tento příspěvek  

Ferda20: boj o peníze na regionální vlaky propukl naplno. Do boje o peníze pro vlaky se včera zapojil i náměstek jihočeského hýtmana Kuba (a to je co říct):
http://www.novinky.cz/domaci/240642-jihocesky-kraj-vyzyva-vedeni- cd-k-jednani-o-financovani-zeleznice.html

Jinak seriózní zpravodajství by nemělo sklouzávat k informacím typu "jedna paní povídala", jako toto:

Vysočina dostane od vlády asi o 27 milionů korun méně. Oficiálně kraj neplánuje pro rok 2012 žádná omezení v železniční dopravě. "V roce 2012 se na počtu vlakových spojení v Kraji Vysočina nic nemění," uvedl náměstek hejtmana Libor Joukl. Současně ale jsou slyšet úvahy o zrušení až pětiny stávající objednávky, pokud stát dotaci skutečně nevyplatí. Výsledkem by tak mohlo být zrušení osobní dopravy až na deseti vysočinských lokálkách.

Ptám se: odkud jsou slyšet ty "rušící" úvahy ? Pokud jsou to úvahy relevantních lidí (čemuž i věřím, bohužel), a pak by to mělo být v této zprávě zmíněno - kdo o tom uvažuje. Jinak je to zpráva z agentury JPP.
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.141.26
Odesláno Úterý, 02. srpna 2011 - 19:31:51    Odkaz na tento příspěvek  

Ještě by mě zajímala jedna věc: je to memorandum skutečně právně vymahatelné, anebo ne ? Řečí o tom jsem slyšel už spoustu, takových i onakých, ale zatím jsem neviděl žádný právní rozbor, byť obě strany (ministerstvo finaní i kraje) tvrdily už v květnu t.r., že si ty právní rozbory nechají udělat.

Komukoli znalému děkuji za informaci.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5290
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 02. srpna 2011 - 19:43:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hroch: Toho se obávám taky, radši ať se škrtne určité procento dosypů než nějaké výraznější zásahy do rychlíkové vrstvy. Rušení rychlíků by mělo výraznější vliv na systém než porušení málo obsazených osobních vlaků.
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
Arakain
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 757
Registrován: 8-2003
Odesláno Úterý, 02. srpna 2011 - 21:24:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ách jo. Já řeším půločního Chopina, tj z Břeclavi na Přerov. Tím na jih opravdu nikdo nejezdí. A ohledně těch půlnočních časů to snad mohl Hroch a spol před rýpavou reakcí pochopit. Neboli co šlo a dnes jedině autem:
Sednout před půlnocí či lehce po na regionu o cca 200 tis obyvatelích a ráno přijet (lůžkem direct, sedačkou s přestupem) - Praha, severní Čechy, Plzeňsko, klidně i Norimberk, nebo naopak Dresdern atd. Anebo třeba Polský Těšín (taky jsem jel 1x Chopinem z Hodonína a s přestupem v Ostravě) ráno na burzu, protože ta je od 5 ráno do cca 9 a na to si hotel ani nic jiného neberete. Zbývající velká polská města, kde Chopin zastavuje si vyjmenujte sami. To bylo řevu, že v prdeli jménem Česká Vepřová nezastavují EC ( přitom s Taurem krátí tolik, že klidně můžou) a tady okrádáme 1/3 Moravy o možnost kulturního spojení na polovinu země. A přitom jim to jede kolem nosu, dřív to bezproblémů zastavovalo a je +- před půlnocí (přání aby EN i když Chopin EN není) jel durch od 0.00 do 4.OO = to se splní, až bude v čele Husar a šíbování se přesune do Vídně, protože z Budapešti i Bratilavy je to skoro i blíž a ČR to jen projede. Magořina? Ne tímto přístupem do pár let realita. Nezapomínejte komentátoři, že gro toho EN vlaku z Vídně je v Praze ve 4.30 ráno a to je teprve pecka. To není Ostrava, kde třetina města vstává. A i díky tomuto přístupu se hranice Asie přibližují ze slovenských hranic k Průhonicím.
Malý_hektor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 610
Registrován: 3-2005
Odesláno Úterý, 02. srpna 2011 - 22:42:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ohledně Chopina. Když někdo nemá auto a potřebuje nutně jet v noci vlakem z Moravy na západ. To je takový problém si na těch pár kilometrů sehnat taxi?
Bugear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2192
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 02. srpna 2011 - 22:43:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

@Nádražák: Jazykový cit člověka, který to má do Ostravy co by kamenem dohodil, říká, že to je zcela přípustné použití. Holt se tu někdy používá (i když kvůli délky nepříliš často) protože i v situacích, kdy by se v jiných oblastech použilo nebo. Tak asi mimo jiné vznikl ten problém s pražáckým bo. O používání bo poučujte radši Pospece, ten je z mého pozorování snad jediný, kdo ho na Káčku používá blbě.
»Online výpočet kontrolní číslice« »Výpočet kontrolky na mobilu (Java)«
Lekce češtiny pro diskutéry: píšeme výjimka, standard, ližina. Tipovat znamená odhadovat, typovat znamená psát či provádět typovou zkoušku.
MHD ZDARMA*
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.48.33.186
Odesláno Středa, 03. srpna 2011 - 00:14:37    Odkaz na tento příspěvek  

Potvrzuji slova Bugeara, jako Ostravák mi ta věta přijde úplně běžná ve zdejším prostředí.

Pokud jde o Chopina a zlínskou aglomeraci - šestou největší v ČR - tak bych se pozastavil nad jednou věcí. Jako Ostravák vím, jak je používán noční Excelsior převážně pro cesty z/na pražské letiště, někdy taky pro cesty z koncertů, dlouhých jednání. Na relaci Wien-Zlínský kraj nám padají dlouhá jednání a i ty koncerty (až tak velký věhlas v zahraničí nemají), ale přesto tu máme největší letiště v středoevropském regionu. Počet cestující ze zlínského kraje nebude úplně zanedbatelný. Nešlo by to tedy udělat s povinnou rezervací v ČR, aby to využívali pouze cestující na dálkovku, kontrolovalo by se to u vlaku a tudíž by nemohli nastoupit rizikovější typy v Přerově? ČD by si přišly o zanedbatelný peníz, pár stovek lidí za rok by si ulehčilo cestu a ze Zlína by zas bylo o krůček do světa blíž. Byt připouštím, že Přerov není daleko ...Ale vaty tam je u Chopina dost a v noci není rychlost až tak prioritní.
Ic540
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1180
Registrován: 6-2008

Odesláno Středa, 03. srpna 2011 - 00:53:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To aby se člověk bál něco napsat. Jinak slova bo a kurňa jsem použil záměrně. Vím, že nejsou spisovná, ale tady různě používá kde kdo různé krajové slátaniny, tak jsem to v dobré víře použil také. A činím tak povětšinou...
Tak jako ostatní, zde jen v diskuzi předávám co vím a co jsem se kde dověděl a jaký názor zastávám. Jsem z Havířova jak bylo výše zmíněno. A kdo se chce dovědět více, nechť napíše dotaz na email, nebo více sleduje vlákno 320...
Aneb někteří jen plácají, ale nedělají nic...

Malý hektor 609: Je dobře, že jezdí zaplněný slušně. Osobně jsem se o tom několikrát přesvědčil...
Ale kde berete jistotu, že ze Zlínské aglomerace je to zanedbatelné, když tam Chopin nestaví...
Aneb nestaví, tož se jízdenka nekupuje...
Jste si trochu naběhl, ne...

Nádražák 1229: Tak to asi neznáte mapu kolego. Z Přerova se dá dojet z Olomouce i z jiných míst. Ale bydlet ve Zlíně/Uh. Hradišti/Brodě, jet do Přerova autem, pak skoro kolem baráku vlakem. Nevím, nevím...
Možná tak směr Krakow, Warszawa...

Nádražák 1232: To nesnese ani komentář...
Sice se taky někdy vytočím, ale cílem mých příspěvků je kromě věcné informace i třeba pobavit. Ti co mě znají, vědí...

S200, Bugear, Zdenek102:

čelakovičan: Přesné a adresné. Já spolupracuji s KCOD v Ově a účastním se pravidelně zasedání na kraji k následujícímu GVD. Snad se najde někdo v okolí Břeclavi, kdo na to upozorní REGIONÁLNÍ KCOD. O tom to vlastně je, ABY SE JEN NEŽVANILO na káčku, ale také pracovalo...

MHD...:
Kubabe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 418
Registrován: 7-2007

Odesláno Středa, 03. srpna 2011 - 01:08:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Opravil jsem a přidal řazení na www.masa.unas.cz
ICQ: 479782455
Ic540
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1183
Registrován: 6-2008

Odesláno Středa, 03. srpna 2011 - 01:49:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kubabe: Poslední info(SŽDC Olomouc) o Hutníku hovoří, že jeho trasa byla změněna z cílové destinace Bohumín na Třinec. Jako ráno, nebo vlastně i letos, přes Havířov...???
Mrkněte na to a dejte vědět. Předem veliké díky.
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7542
Registrován: 9-2005

Odesláno Středa, 03. srpna 2011 - 09:26:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No vidíte, mě chybí zase spoj na 5. do Pardubic / na 6. do Prahy :-). Klidně by si ta regionoha mohla střihnout ještě jedno kolečko, s příjezdem do Pardubic třeba v 5.00 a pak může v 5.07 ject po svém 5301 dál...
Web o veřejné dopravě - vše o dopravě - tisíce fotografií, videa, články, věci ke stažení, ...
MHD v Hradci Králové - výluky, aktuality, linkové vedení, ...

Většina lidí si většinu lidí plně zaslouží. (Shirley)
Hutník
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.253.96.67
Odesláno Středa, 03. srpna 2011 - 09:45:17    Odkaz na tento příspěvek  

Ve VOD z půlky července je Hutník psaný v trase Žilina - Čadca - Třinec - Havířov - Ova - Pha (příj. 9.50), zpět z Prahy 18.17, přes Ostravu, Bohumín (22.02), Čadcu (23.12) do Žiliny (23.38).
Nádražák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1233
Registrován: 3-2006
Odesláno Středa, 03. srpna 2011 - 10:06:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

IC 540, Bugear: Říkejte si co chcete, ale ta věta jak ji napsal IC 540 je prostě nesmysl. Já sám často používám slovíčko "bo" místo slova "protože", ale v tomhle kontextu tam nesedí ani jedna z nich tečka. Víc již netřeba rozebírat.
Co se Chopina týče - myslím, že kdyby byl tak velký zájem jak tu tvrdíte, tak již Zlínský kraj toto zastavení objednal za příslušný obulus jak již psal uživatel montekuko. Jenže se mu nějak nechce - proč?
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 843
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 03. srpna 2011 - 10:27:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nádražák: Říkejte si, co chcete, ale na Ostravsku se prostě tak mluví.
T.H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.56.8
Odesláno Středa, 03. srpna 2011 - 10:43:30    Odkaz na tento příspěvek  

Nádražák: je z vaší strany úplně geniální/blbé (nehodící se škrtněte) poučovat chachary S200 a Ic540 o tom, jak se mluví na Ostravsku
Nesebar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.155.255.142
Odesláno Středa, 03. srpna 2011 - 11:04:45    Odkaz na tento příspěvek  

Ve VOD z půlky července je Hutník psaný v trase Žilina - Čadca - Třinec - Havířov - Ova - Pha (příj. 9.50), zpět z Prahy 18.17, přes Ostravu, Bohumín (22.02), Čadcu (23.12) do Žiliny (23.38).

Jo to je máš pravdu, ale když napíšeš A musíš napsat i B a to B je to, že v úseku Bohumín – Žilina jede 22.XII.,1.I.,6.,27.IV.,4.V.,29.VI.,27.IX..
Semolina
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3253
Registrován: 2-2006
Odesláno Středa, 03. srpna 2011 - 11:33:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hutník, Nesebar: Tak v tom případě i C, a to je, že v úseku Žilina - Třinec jede 23. XII., 2. I., 7., 28. IV., 5. V., 30.VI., 28. IX.
Bugear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2194
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 03. srpna 2011 - 13:48:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Musím se Pospecovi hluboce omluvit za můj omyl, bo tady nepoužívá špatně on, ale Pokerna.
»Online výpočet kontrolní číslice« »Výpočet kontrolky na mobilu (Java)«
Lekce češtiny pro diskutéry: píšeme výjimka, standard, ližina. Tipovat znamená odhadovat, typovat znamená psát či provádět typovou zkoušku.
Nystrom
Neregistrovaný host
Odeslán z: 92.62.224.3
Odesláno Středa, 03. srpna 2011 - 13:50:05    Odkaz na tento příspěvek  

ad odkaz: "v těchto dnech začali krajští ředitelé Českých drah jednat s krajskými radními zodpovědnými za dopravu o rozpočtu na rok 2012" Začali? A do kdy je připomínkování návrhu JŘ?? Kdo s nima jednal do teď?
Jmx
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 687
Registrován: 5-2003

Odesláno Středa, 03. srpna 2011 - 14:44:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nystrom: ono jednání o rozpočtu nemusí znamenat připomínkování návrhu JŘ, ale jedání o finančních otázkách ohledně DPH, Kalouskovi, a třeba změnách ve dlouholetých smlouvách s kraji. Ty nyní v zájmu stability krajských rozpočtů mnohdy obsahují pevně daná pravidla úhrady vlaků a proti zvyklostem z let předchozích to nemusí být ve prospěch dopravce, navíc každý kraj má smlouvu individuálně ušitou sobě na míru. Na takových jednáních o jízdních řádech nemusí padnout ani slovo.
Zdenek102
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 101
Registrován: 2-2011
Odesláno Středa, 03. srpna 2011 - 16:10:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

cyp:
A když jezdím relaci Olomouc -> Kyjov tak si můžu zvykoka nasrat(a to ještě přestupuju na BUS) ... Opravdu takého vola sem eště neviděl.... „Přípoj je nesmslný“... Myslíte si že dělat přípoj jen tam kde se domníváta že má být je dobře? Vy si myslíte že ste na světě sám nebo co?
Trať 257 nemusela být nikdy zrušena.
Jenže co naděláme když někdo musí mít zas*anou cyklostezku ....!!!!
Nystrom
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.34.225
Odesláno Středa, 03. srpna 2011 - 16:46:34    Odkaz na tento příspěvek  

ad jednání o rozpočtu 2012 - takže máme dohodnutý JŘ 2012 a teď zjistíme že nebudou penízky - k čemu je tedy ten dohodnutý JŘ? když nebude za co ho odjezdit?? Kocourkov.
Samlep
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 661
Registrován: 2-2006

Odesláno Středa, 03. srpna 2011 - 17:00:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Celkem by mě zajímalo, jestli bude Moravia v úseku Bohumín-Ostrava nahrazena nějakým osobákem, když podle Kubabeho webu nemá do Bohumína vůbec zajíždět. Vlak s odjezdem ve 14:46 byl celkem hodně využíváný, takže jeho zrušení by byla hloupost.
380 - nejkrásnější lokomotiva ČD.
Zdenek102
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 103
Registrován: 2-2011
Odesláno Středa, 03. srpna 2011 - 17:11:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Samlep:

A co taklhe se podívat sem?
Trať 257 nemusela být nikdy zrušena.
Jenže co naděláme když někdo musí mít zas*anou cyklostezku ....!!!!
Samlep
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 662
Registrován: 2-2006

Odesláno Středa, 03. srpna 2011 - 17:15:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdenek102: Díky za odkaz... jenže tady ji píšou z Bohumína, tak nevím, co z toho bude nakonec pravda.
380 - nejkrásnější lokomotiva ČD.
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1955
Registrován: 8-2006
Odesláno Středa, 03. srpna 2011 - 18:24:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdenek102: A v současnosti tu relaci OL-Kyjov jezdíte jak? Když Ex521 končí ve Staráči. Ten Sp by teoreticky čekat mohl. Pokud je ale z Veselí na Bzenec jednokolejka, je potřeba vyřešit křižování s protijedoucím Os24160/1 z M.Písku. Pokud je jednokolejka i za Bzencem, je potřeba vyřešit křižování s Os4119, resp.Sp1737 ( čísla vlaků případně někdo opravte). Teď z hlavy mne napadají ještě přípoje v Brně na Os směr Třebíč (odj. ve 22:39) a Os4025 směr Vyškov (odj.22:46). Jak vyřešíte tyto přestupní vazby? Přestupy na busy (pokud "po cestě" nějaké jsou), nyní necháme stranou.
Ferda20
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 990
Registrován: 11-2009

Odesláno Středa, 03. srpna 2011 - 21:15:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Do Horního Slavkova povede trať už jenom z Varů
Malý_hektor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 611
Registrován: 3-2005
Odesláno Středa, 03. srpna 2011 - 22:26:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

IC540:Ale kde berete jistotu, že ze Zlínské aglomerace je to zanedbatelné, když tam Chopin nestaví...
Aneb nestaví, tož se jízdenka nekupuje...
Jste si trochu naběhl, ne...


Nenaběhl. Když před dvěma lety jezdívala ještě Moravie až do Cluje, jezdil jsem s ní čtyřikrát do týdne. Lidí jedoucích z nácestných stanic za Ostravou, kteří by jeli pak do Vídně bylo minimum. ( přestup na Dvořáka ).
cyp
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.194.214.128
Odesláno Středa, 03. srpna 2011 - 22:37:17    Odkaz na tento příspěvek  

čelakovičan: Z Veselí a i ze Bzence je dvoukolejka, takže křižování není potřeba řešit. Jinak ty Vaše další argumenty (přípoje v Brně) samozřejmě platí. Ale tak daleko on neuvažuje, toho není schopen.

Zdenek102: Ale to jste vůbec nenapsal, že pojedete tím Ex 561 už z Olomouce. Podcenil jsem totiž hrubě Vaši inteligenci, protože jsem předpokládal, že chcete nastupovat v Uh. Hradišti (nebo někde dál) a požadujete, aby Sp 1738 ve Veselí čekal. Protože teď já Vás mohu skutečně oprávněně nazvat volem, který neumí hledat v jízdním řádu a místo toho se jen hned rozčiluje a nadává neoprávněně druhým.
Zdenek102
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 104
Registrován: 2-2011
Odesláno Středa, 03. srpna 2011 - 22:50:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čelakovičan:
1.Jezdím z Olmiku R 814 v 19:06, pak přestup v Mor.Písku na Os24156 a pak v přestup ve Bzenci na Os 4172 a v Kyjově čekám hoďku na BUS... No krásné spojení nemyslíte? Jak my to všechno navazuje bez DLOUHÉHO čekání. (teda na dráze)
2.Ona je z Brna do Veselí 2 kolejka (pokud ty koleje v tom ůseku nevytrhaly během doby co sem tudy nejel -asi tak předevčírem..)
Já bych to spíše viděl na odjezd ze
Staráku 20:40,
U.H. 20:46/7,
K.zast 20:51,
O.N.V 20:55,
Ostroh 20:59,
Veselí 21:03
Brno 21:32... Nejlepší by bylo kdyby se Osobák z Vizovic prodloužil do Veselí (jen v x a 6) kde by byl ve 20:51 a Spěšňák by jel nezastávkově z U.H. do Veselí a byl by ve Veselí 21:01 a odjezd 21:02.. No osobák který by byl ve Veselí by pak odjížděl ve 22:10 směr U.H. ovšem nejsou peníze že...
3.Křižování bych vyřešil tak, že by si Sp 1735 odjížděl z Brna 19:32 a ve Veselí 21:02 odjezd 21:04 Ostroh 21:08 a Šohájek by si 2-3 minutky v Ostrohu počkal
4.Kdyby neprošla varianta s prodlouženým osobákm z Vizovic (Jako že je to nereálné) tak bych v rámci IDS JMK se snažil všechny odjezdy posledních vlaků z Brna sjednotit na 22:50-23:05 takže bych ty 2 vámi zmíněné osobáky posunul o 5 min. pozdíš
cyp:
1.Kdybych nasedal v U.H. tak neřeknu ani popel.
2.Když já sem vůl tak vy ste KORUNOVANÝ VŮL protože napsat: „přípoj je nesmyslný“ na poslední večerní spoj tak
A kama mám podle vás jezdit? Kdybyste četl moje příspěvky uplně, tak zjistíte že jsem našel trasu jak přestupovat dokonce 3x (bez busu) ale proč když to jde jednou? A jak ste došel na to že neumím hledat v JŘ?
3.„Ale tak daleko on neuvažuje, toho není schopen.“
Tyhle řečičky používají jen malé dětičky kterým není víc jak 13 let...
4.Nevíte čeho sem schopen a jak daleko vidím a proč i za tím a za oním stojím tak si toho trapného očerňování nechte si sám pro sebe


(Příspěvek byl editován uživatelem zdenek102.)
Trať 257 nemusela být nikdy zrušena.
Jenže co naděláme když někdo musí mít zas*anou cyklostezku ....!!!!
cyp
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.194.214.128
Odesláno Středa, 03. srpna 2011 - 23:18:02    Odkaz na tento příspěvek  

Zdenek102: Kama máte jezdit? Tak vám tedy ukážu, že jste opravdu korunovaný vůl, který v tom jízdním řádu neumí hledat. Až nkdy pojedete v GVD 2011/2012 z Olomouce Ex 561 v 19.43, tak s ním nepojedete až do Veselí, ale ve Starém Městě přestoupíte na Os 4226, v Moravském Písku opět přestoupíte na Os 24160 a ve Bzenci počkáte na Sp 1738. Už je vám jasné, proč jsem nazval vaše požadavky nesmyslnými?
Zdenek102
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 106
Registrován: 2-2011
Odesláno Středa, 03. srpna 2011 - 23:33:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přočtěte si můj příspěvek v klidu a hlavně bez zbytečného spěchání na nesmyslnou odpověď.. Přečtěte si to hlavně pořádně i klidně 5x po sobě (protože váš mozek nepracuje nebo nevnímá informace které by měl) a tak píše trapné odpovědi na to co o pár řádků výše popisuji
achjo..zase vedle
Trať 257 nemusela být nikdy zrušena.
Jenže co naděláme když někdo musí mít zas*anou cyklostezku ....!!!!
Ic540
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1185
Registrován: 6-2008

Odesláno Čtvrtek, 04. srpna 2011 - 00:11:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Malý hektor: To je tedy argument. Jel jste vy a je jelo málo lidí. Jel jsem já a mám za to, že jich bylo vždy dost. Tedy tvrzení proti tvrzení. Aglomerace Zlínska by si zasloužila i četnější spojení a právě Chopin by mohl býti doplňkem. Nevidím důvod ho stavět 2x v Ově a na Zlínsku ne.
Názor Polských kolegů z CSMK(.pl) tady dodám časem po podrobnějším prozkoumání a přeložení do češtiny.
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 844
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 04. srpna 2011 - 00:36:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jel jste vy a je jelo málo lidí. Jel jsem já a mám za to, že jich bylo vždy dost. Tedy tvrzení proti tvrzení.
Pro někoho jsou 3 lidi málo, pro jiného dost. Tak zkuste nahodit konkrétní čísla a ne jenom subjektivní pojmenování počtu, ať i ostatní vidí, o jakých číslech se vlastně bavíte.
T.H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.56.8
Odesláno Čtvrtek, 04. srpna 2011 - 00:54:41    Odkaz na tento příspěvek  

Názor Polských kolegů z CSMK(.pl)
Proč by měl být názor spolku šotoušů směroplatný jinak než jako názor spolku šotoušů?
Ic540
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1188
Registrován: 6-2008

Odesláno Čtvrtek, 04. srpna 2011 - 01:11:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Babilon: Otrokovice vždy plné co jedu, tak co dodávat. V Břeclavi slušný přestup na EC Wídeň(těžko říct kdo ze Zlínska, na čele to napsané není...)...
Jsem jen prostě pro zastavení Chopina na Zlínsku...tečka...

T.H. Z toho co jsem ve zkratce napsal, bych se asi zeptal sebe/Vás stejně...
Spíše jde o to, že nejen šotouši z Cieszyna se o něčem bavili. No proběhla tam široká diskuze na téma možné trasy Chopina v Polsku. Napíšu časem více...
Semolina
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3257
Registrován: 2-2006
Odesláno Čtvrtek, 04. srpna 2011 - 09:00:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když tady pořád čtu o zastavování či nezastavování Chopina v Otrokovicích i o částce 100 tisíc za rok, kterou by musel zaplatit Zlínský kraj.

Co takhle nechat zastavovat Chopina v Otrokovicích v sezóně, řekněme od června do září? Ušetřil by kraj, udělal by se průzkum (nastupujících, popř. vystupujících cestujících), vyhodnotilo by se to a došlo by se k závěru, zda i v budoucnu s Chopinem v Otrokovicích zastavovat, či nikoliv.
Sukafon534
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 240
Registrován: 6-2010
Odesláno Čtvrtek, 04. srpna 2011 - 09:33:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zajímalo by mě proč je v návrhu na jř 2011/2012 dán rychlík 202 a 203 F.A.Gerstner , když s ním bude stejně jezdit jenom 5 lidí,protože v Budějovicích bude ve 14 hodin. Když chtějí zavést rychlík,který nebude efektivní tak proč tedy rovnou nezavedou zase zpět rychlík Šumava,kterým jezdilo přímo 10 lidí.
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 845
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 04. srpna 2011 - 09:42:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Otrokovice vždy plné co jedu, tak co dodávat.
I v noci?
Jsem jen prostě pro zastavení Chopina na Zlínsku...tečka...
A já jsem proti. Tímto způsobem argumentace těžko získáte někoho na svoji stranu.
jenča
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.66.23
Odesláno Čtvrtek, 04. srpna 2011 - 10:18:32    Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den, na cd.cz je uvedeno zkrácení JD v novém JŘ mezi Prahou a Žilinou o 39 minut,má jezdit jen o víkendu. Jestli je ale dnes JD po 280 a tratích SR za Púchovem kratší o hodinu, co by to udělalo s časem pro pendolína tudy? Je ta trať ve stavu,kdy je schopná snést rychlost o 20% vyšší při naklápění? Slovenská část 280 + trať za Púchovem asi ano. ( Vím, že ČD jde o spojení Ostravy a Žiliny s Prahou pro dojíždějící a studenty, pokud by ale přišly nové soupravy RJ, pak Pendolino z Košic by takto dost uspořilo i na slovenské trati. ) Díky za informace, i když je mi jasné, že 280 se reko a nějaké změny na vyšší rychlost asi nedočká nikdy.
Qěcy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3467
Registrován: 9-2005
Odesláno Čtvrtek, 04. srpna 2011 - 12:55:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jenča: Z Hranic n. M. přes Púchov až do Žiliny není ani jeden kousek schopný snést větší nevyrovnané zrychlení. Kromě obou TK Jablůnka – Vsetín, které jsou nové, ty by mohly snést větší nevyrovnané zrychlení, pokud mají na to upraven i spodek.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1956
Registrován: 8-2006
Odesláno Čtvrtek, 04. srpna 2011 - 18:30:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad relace OL-Kyjov: Nic mi do toho není. Ale já bych asi jel tím R814 do Staráče, kde jsem v 19:55 a ve 20:18 odjíždí Sp1738 na Kyjov a Brno. V Kyjově sem ve 21:28 a je otázkou, jestli stíhám ten bus. On ten Os4172 přijíždí do Kyjova ve 20:33 a HOĎKA čekání (doslova) by znamenala odjezd busu ve 21:33 a tudíž reálný přestup ze Sp1738 na ten bus.
Malý_hektor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 612
Registrován: 3-2005
Odesláno Čtvrtek, 04. srpna 2011 - 19:38:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

IC540: já v tom vlaku pracoval, jezdil jsem tuto trasu mnohokrát do měsíce po celý rok. Tohle snad dodává mému argumentu alespoň trochu vypovídající hodnoty.
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.141.26
Odesláno Čtvrtek, 04. srpna 2011 - 19:46:50    Odkaz na tento příspěvek  

Zeptal jsem se v debatě na webu VV poslance Skokana (prý jednoho z ex-kandidátů na ministra dopravy) na níže uvedené. No, uvidíme jak se k tomu postaví skuteční "veverčí" ministři...

02.08.2011 20:13 | vložil: Zdeněk Janout
Vážený pane poslanče, úvodem Vás srdečně zdravím, a mám na Vás dvě otázky: 1) jste připraveni se postavit proti snížení dotace na regionální železniční dopravu o cca 600 milónů Kč, což navrhuje ministr financí ? Považuji to za podraz a nedodržování smluv (memorandum je také smlouva, a ne že ne).

04.08.2011 14:18 | vložil:Petr Skokan
1)Dobrý den. Ne, že jsem připraven, ale v minulosti jsem se proti tomu několikrát postavil a budu v tom i pokračovat.
Ic540
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1190
Registrován: 6-2008

Odesláno Pátek, 05. srpna 2011 - 00:50:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Babilon 845: Děláte si ze mě srandu. I v noci??? Když tam Chopin nestaví, tak kolik asi??? Tou tečkou jsem chtěl ukončit diskuzi. Ne něco podtrhnout a nedejbože urazit. Jen opravdu chtěl říci, že krajské město Zlín/alias Otrokovice+drobné možnosti z okolí nejsou dohromady žádná prdel... Aneb místo dvojího stavění v Ově například jedno u Zlína...

Malý hektor: Jestli Jste pracoval v Chopinu, který tam nestavěl, tak si děláte ještě větší srandu...
Nebo Jste pracoval v jiném vlaku a já Vás jen nepochopil...
Já vídávám v Otrokovicích vždy silný nástup/výstup, no neptal jsem se, jestli jedou na Wídeň. Nenapadlo mě totiž nikdy, že někdo bude upírat, když je tady ta možnost mít i noční spojení takové aglomeraci....to fakt nepochopím...

Nevidím důvod proč by mělo být méně cestujících ze Zlína než z Ostravy, snad jen v početním nepoměru. V Ostravské aglomeraci je více lidí než na Zlínsku...tak jen procentuálně o tolik!!!! Ani o nohu míň...
Baron
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.223.4
Odesláno Pátek, 05. srpna 2011 - 08:25:28    Odkaz na tento příspěvek  

Ic540:
Nechci přilévat do ohně, ale Zlínská "aglomerace" má 100000 obyvatel, Ostravská aglomerace má 600000, takže i ten podíl je poměrně značný. Mě spíš udivuje, v kolika zastávkách zastavují denní vlaky IC/EC mezi Přerovem a Břeclaví.