K-report
 

Archiv diskuse GVD platný a připravovaný do 28. 07. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » GVD platný a připravovaný » Archiv diskuse GVD platný a připravovaný do 28. 07. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10756
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 25. července 2011 - 12:49:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

P.V.: Tak on neni hodinovej, ale 20-40-60-20-40-60, žejo, což už z principu je k hovnu. Jednu hodinu jede tolik lidí že jsou potřeba tři rychlíky a druhou stačí jeden? Divný ne? No a nespolehlivost EC pak způsobuje, že vlaky jedou místo i tohoto blbého intervalu fakticky třeba v int 60-60-5.
Nojo, koukám že můj geniální plán selže na dýlce nástupiště. tak holt 7 vozů, dva do děčína a 5 do chebu.
Když má orel limit, nemůže se zabývat kvákáním ropuch.
Mirek2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 222
Registrován: 4-2007
Odesláno Pondělí, 25. července 2011 - 13:06:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak vám nevím,ale chebský rychlíky jsou určeny pro rychlé spojení Prahy z Podkrušnohořím.Tak proč by měly zastavovat ještě v Lovosicích a případně jinde.Lovosice a okolí mají s Prahou spojení slušné.Jen to že děčínský rychlíky začali jezdit na hlavní nádraží už je velký plus.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10757
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 25. července 2011 - 14:00:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirek2: ale no tak, 5-6 minut vzešlých na zastaveních navíc při cestě 2-4 hodiny a při častých zpožděních v řádu desítek minut nehraje roli.
Když má orel limit, nemůže se zabývat kvákáním ropuch.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4090
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 25. července 2011 - 14:26:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jen pro úplnost: asi před tejdnem, všední den, nikoli po/pá, prázdniny:
- DC z Prahy v 8,50 (mimošpičkovější už snad ani není), obsazenost ve dvojce 2-4 ks/kupé. Nějlasbší někde tak Hněvice - Lovosice.
- dopolední Chebník na Prahu z Oustí v 11,13 (včas), obsazenost podobná, výměna v Oustí tak 30%. Protivlak v 10,48 z Oustí přijel taky tak a odjel do Chlebu 4-5 ks/kupé. A rakev+054 od Lbc dovezla dobrejch 100 ks. V dopoledním sedle. Takže nevím co jako by se mělo spojovat a dělit za účelem vzniku bordelu.
Mirek2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 225
Registrován: 4-2007
Odesláno Pondělí, 25. července 2011 - 14:57:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem:Taky nehraje roli to,že z Lovosic jezdí do Prahy vlak každé 2 hodiny a ve špičce po hodině.Kdežto z Podkrušnohoří jen každé 2 hodiny s vyjimkou ranní Větruše.Nebo chceš z Lovosic vlak do Prahy každých 30 minut?????
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2899
Registrován: 11-2007
Odesláno Pondělí, 25. července 2011 - 16:40:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No tak ony ty Podkrušnohoráky (krom jiného, už zde bylo správně poukázáno) taky zajišťují hodinový takt mezi Ústím a Prahou, při střídání se s EC. Problém je v tom, že EC mohou zpravidla v určitých úsecích jet 160, zatímco Podkrušnohoráky zpravidla mají max. 140. Nechat je někde zastavovat, pak máme založeno na rozdílné jízdní doby a rozbije se tak celý takt (buď při dojezdu, anebo odjezdu z Prahy).

Pokud by pak měly mít přímé dva vozy do Děčína, jak navrhuje Káem, pak rozboříme rychlíkové rameno Liberec-Ústí, když přesuneme přestup do Děčína, neb kapacitu libereckého rychlíku mezi Ústím a Děčínem nahradí ocas Podkrušnohoráku. Celá tahle verze pak směřuje k přímým vozům Praha-Děčín-Liberec. S přepřahem v Děčíně. Jenomže do Liberce se od Prahy jezdí jinak, takže to vypadá na to, že jediný, pro koho by to mělo význam, je velkoměsto Benešov n. Pl.....

Možná jsem něco nepochopil.
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1935
Registrován: 8-2006
Odesláno Pondělí, 25. července 2011 - 17:55:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: 2 vagony na Děčín samozřejmě jezdí, 854+Bdtn na ústecko-libereckých R.

Mirek2: Děčínský R hlavně jezděj přes Holešovice. Což kdysi ježděním z Masny (a bez NS) dost dobře nešlo. Takže nyní jezdí přes Holešovice jak EC, tak podkrušnohorské R a i pomalé děčínské R.
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7436
Registrován: 8-2004

Odesláno Pondělí, 25. července 2011 - 20:15:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šťoural:
Napsal jsem snad tady někdy, že by ty vlaky z Chebu měly jezdit až do Liberce?
Nenapadlo mě, že byste zrovna Vy, zastánce přímých vlaků, dělil mezikrajskou páteř Ústí n.L. - Liberec. Uznávám, že mě to napadnout mělo.

Káem:
ale no tak, 5-6 minut vzešlých na zastaveních navíc při cestě 2-4 hodiny
Nevšiml jsem si, že by se z Ústí nebo Teplic (asi nejčastější frekvence v těchto vlacích v úseku do Prahy) jezdilo do Prahy 2, natož 4 hodiny.

Rudolf33:
Celá tahle verze pak směřuje k přímým vozům Praha-Děčín-Liberec.
A když si to spojím s některými dalšími návrhy, které se tu porůznu vyskytly, tak bychom se klidně mohli dostat na trasu Praha-Děčín-Liberec-H.Králové-Brno-Olomouc-Jeseník.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5236
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 25. července 2011 - 21:33:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na klasy na 086 není poptávka. Ten jeden oběh, co tam zbyl, je spíš překlenutí období nedostatku velkých motoráků. A 5-vozové vlaky alá Cheb-Ústí-Liberec nebo Praha-Ústí-Liberec nikdo zavádět nebude už z důvodů rozdílných frekvencí a řešení přepřahů.
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 756
Registrován: 5-2009
Odesláno Úterý, 26. července 2011 - 00:03:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bavíte mě :-) Jsem rád, že zastavování v Lovosicích je stále kontroverzní téma, i když jsem tu ani kapičkou nepřispěl do ohně. No zastavovat mi EC v Lovosicích, tak snad Němcovi zaplatím plnou pálku na hranici a budu do Německa dojíždět. :-D Hlavně pro to hraje příští GVD, kdy budou rozlišeny JD pro Chebáky a pro EC. Ne, vážně :-D

R a EC ať zůstanou systémově expresní, ale osobáky by měly stihnout dojet do Ústí před nimi jako přípoje na ně! To hodinové čekání fakt není user friendly. Přestup nevadí, nepřípoj ano.

Proč ta Desira končící v Dolním Žlebu nemohou dojet do Schöny, mi taky není jasné. Z hlediska systémového i finančního by byla nejlepší linka S1 komplet Meißen-Bad Schandau a 098 komplet Děčín-Bad Schandau.

Podbabák: LTM-Praha by nic navíc nestálo, osobáky z LTM do Lovo na ty nezastavující rychlíky v podstatě jedou.

KM: Hele, to nemůžeš brát optikou obsazenosti linky 133 v Praze. :-D Rychlíky jsou obsazeny velmi solidně, řekl bych v sedle tak akorát, ve špičce pak leckdy opravdu dost.

Podkrušnohorské R jsou na tom jednoznačně hůř, přesto bych je nerušil. No a nejhůř jsou na tom osobáky, jeď se někdy podívat, by mě zajímalo, co bys dělal s tím :-D Já bych jich půlku převed do rychlejší varianty vlaků, které jsou využívané líp :-)

Orky: Děkuji za konzistentnost v otázce Lovosice města :-)

(Příspěvek byl editován uživatelem klavirista.)
Iiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2240
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 26. července 2011 - 00:34:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co se týče Lovosic, tak tam se mi zdá vhodné zastavovat s EC a chebskými R i kvůli předjíždění osobáků- tím by vznikl i přestup z ostatních míst na trati 090. Další možností by bylo zrychlit Os na 090 tak, aby do Ústí přijely před expresem.
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 757
Registrován: 5-2009
Odesláno Úterý, 26. července 2011 - 01:30:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslenka dobra, problem je, ze v tech dirach mezi Lovo a Usti nikdo nebydli :-D (snad jsem nikoho neurazil?)

Pro me by byly zastavky osobnim profitem... ale nejsem zastancem zastavek typu Ceska Trebova - pro EC. Protoze pokud Lovosice, tak i Roudnice. A pak prijde Livingproof s Kralupama. A to... NE! :-D

O tom nepredjizdeni a dojeti osobaku do Usti jsem mluvil jako o palcivem problemu 090 a v tom s Vami plne souhlasim. Ono to taky dela tem osobakum neplechy, pac EC nejezdi moc casto jak hodinky. Praxe je ovsem ruzna... jednou Chebak v Lovo zastavil primo na nastupisti, tak jsem si nastoupil, jednou zase osobak dojel do Usti a Chebak jeste nebyl pryc :-) Z toho pohledu jsou ty 2,5 min.na zastaveni (u Chebaku) opravdu smesne...
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10764
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 26. července 2011 - 09:49:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

R33: Nic nerozboříme. Pha-Ú-Cheb po dvou hodinách, mezinárodní po dvou hodinách a Plzeň-Most-Ú-LBC po dvou hodinách a máme v úseku Pha-Most (resp. DC) hodinu.
Hroch: tak ne dvě hodiny ale 70-90 minut do Ústí, když to jede.
Klavírista: pořád si myslím, že nemusí jet dva vlaky po dvaceti minutách a po 5 vozech, ale že by stačil jednou za hodinu 8mi vozovej. Jinak úsek Lovosice - Ústí je jedna nepřetržitá řada domů a vesnic - na co tam jsou, pokud v nich "nikdo nebydlí"?
NIC NEBUDE
Mirek2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 229
Registrován: 4-2007
Odesláno Úterý, 26. července 2011 - 09:56:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lovosice jsou vděčné téma.Od rychlíků jsou přípoje na všechny strany včetně busů směr Most.Co ještě chcete?Pokud by to bylo možné zrychlit osobáky,tak to snad i někdo udělá.Spíš si myslím že to nadělá neplechu v Ústí.Taky by se mi líbilo kdyby osobák odjížděl z Ústí za chebským rychlíkem.....zkrátka nemůžeme mít všechno.
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2900
Registrován: 11-2007
Odesláno Úterý, 26. července 2011 - 10:59:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: "R33: Nic nerozboříme. Pha-Ú-Cheb po dvou hodinách, mezinárodní po dvou hodinách a Plzeň-Most-Ú-LBC po dvou hodinách"

Cestující pro úsek Most - Ústí si nakreslíš, vystřihneš a nebo zrušíš osobák, na který ty rychlíky v Mostě navazují? Ty plzeňské rychlíky totiž už od Podbořan plní úkoly osobáků, když zajišťují dopravu mezi body, kde ještě nějaké potenciální cestující lze nalézt.

Zez Plzně do Liberce se nejezdí přes Děčín, ale přes Prahu. Důvod (čas i kilometráž) najdeš v IDOSu.

Takže Tvůj nápad by nevedl k ničemu, než zhoršení dopravy v úseku Most - Děčín pro místní.A to pomíjím kapacitu toho rychlíku (motorový vůz a krátký řidičák versus 3*Bdt)při nevalné akceleraci.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10768
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 26. července 2011 - 11:10:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

R33: Tak především bych neplnil rychlíky úlohu osobáků - to je takový šotozvyk ministerstva, který exministr Bárta nestihl vymýtit. Když někde nechtěj vlaky, tak jim je tam cpát nebudu. Taky nikde není psáno, že ty lidi v tom vlaku musí být celou dobu a že se nesmí vyměnit. Uvažuji tady tak, abych vyhověl ramenotvůrcům. osobně bych jezdil s vlakama tak, jak jsou tabulky v knižnim JŘ. Praha - děčín. úUstí-Chomutov. Chomutov-Cheb. Děčín- Česká Lípa. ČL-Liberec. a podobně.
PS: a neřiká se zezplzně, plzeňáci už mi za to dali málem přes hubu
NIC NEBUDE
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2901
Registrován: 11-2007
Odesláno Úterý, 26. července 2011 - 11:35:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káeme, tabulky knižních jízdních řádů nejsou dogma a měněj se. Pro tebe nejbližším příkladem asi bude trať 120, která kdysi vedla z Prahy do Chomutova a dnes vede do Rakovníka. Ostatně bývalou Pražsko - duchcovskou dráhu dnes najdeš asi v pěti různých tabulkách.
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 62120
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 26. července 2011 - 11:39:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taky nikde není psáno, že ty lidi v tom vlaku musí být celou dobu a že se nesmí vyměnit.

Co to, měníš své přesvědčení?
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10772
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 26. července 2011 - 11:51:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

R33: taky se jezdí do Rakovníka a dřív se jezdilo do Chomutova.
MZ: Jen se snažím vyhovět ramenotvůrcům. Mým snem je osobák Volary-Číčenice-Protivín-Písek/resp. Strakonice-Blatná / - Březnice-Zdice-Beroun-Rakoník-Louny-Lovosice-Litoměřice-Česká Lípa-Liberec-Turnov-HK rameno od Blatný by jelo přes Jičín, základ přes Semily. Celý v 2xregionova
NIC NEBUDE
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7515
Registrován: 9-2005

Odesláno Úterý, 26. července 2011 - 12:39:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takhle vlak na 5. z Hradce do Pardubic se zavádět nebude?
Web o veřejné dopravě - vše o dopravě - tisíce fotografií, videa, články, věci ke stažení, ...
MHD v Hradci Králové - výluky, aktuality, linkové vedení, ...

Většina lidí si většinu lidí plně zaslouží. (Shirley)
Radekedar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 701
Registrován: 6-2008

Odesláno Úterý, 26. července 2011 - 15:34:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co pátečně-nedělní Sp Choc-Trutnov - už se pro něj našlo vozidlo? Ono by teda neškodilo, pokud by jezdil CT a ještě lépe by Sp-linka Choceň-Náchod jezdila CD, CT po 2h. Ale to bych chtěl asi moc.
Sledování trutnovských brejlovců - radekedar.xf.cz/brejlovci11 || Baimy.jdem.cz | Bdtn756.jdem.cz | Bdtn757.jdem.cz
Modus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9
Registrován: 7-2011
Odesláno Úterý, 26. července 2011 - 15:38:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pro Káem:konečně bych se dostal do Strakonic,aniž bych přestupoval,-Česká Lípa-Strakonice,koupím petku piva,a jedu,...
Zdenek102
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 74
Registrován: 2-2011
Odesláno Úterý, 26. července 2011 - 20:35:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě k předchozímu tématu:
U osobních vlaků se to má takhle:
To spojení Kyjov -> Kroměříž by bylo v celku žádané, Jestli klasicky přes Veselí nad Moravou nebo to poslat přes Moravský písek. Já bych to spíše dal pře Moravský Písek s tím že bys začínalo v Kyjově a zastavovalo se na Kyjovské zastávce a pak až ve Bzenci, ve Bzenci Olšovci na znamení Pak Morravský Písek a dál rychlíkové zastávky až do Kroměříže. Příjezd do KM by byl dobrý kolem 7:20. Zpět by se hodil kolem 13:00 (Další časy mě nenapadají)... Ovšem nejesou peníze a není motorový vůz. (hodila by se 842) a čekat na to až se dodají? Polské PESA je zbytečné. Ovšem spojení by se hodilo.
Trať 257 nemusela být nikdy zrušena.
Jenže co naděláme když někdo musí mít zas*anou cyklostezku ....!!!!
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7437
Registrován: 8-2004

Odesláno Úterý, 26. července 2011 - 21:42:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Radekedar:
Ono by teda neškodilo, pokud by jezdil CT a ještě lépe by Sp-linka Choceň-Náchod jezdila CD, CT po 2h.
Myslím, že to naráží na možnosti infrastruktury - především v Týništi n.O.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5238
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 26. července 2011 - 22:08:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hroch: Naráží to i na uzel ve 30 v Týništi, který je dán polohou okolní dopravy, zejména pak pražských rychlíků. Už takhle ty spěšňáky docela slušně ničí koncept na trati 020 v úseku Týniště-Choceň, protože OREDO nechce objednat dvouhodinový základ osobáků a díry vyplňuje těmi spěšňáky, které zas zejména o víkendech neváží na hodinový základ od Hradce. Od GVD navíc nebudou stavět, aby stihly vazby na rychlíky v Chocni.
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 759
Registrován: 5-2009
Odesláno Úterý, 26. července 2011 - 23:22:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Spíš si myslím že to nadělá neplechu v Ústí. Pokud ma nadrazi v Usti 3 nastupiste a nadrazi v Lovosicich 4, tak je neco spatne. Pokud je infrastruktura nevyhovujici, neni nic levnejsiho nez v Lovo zastavit, aby se na ten vlak dalo dostat.

Busy na Most jako by nebyly, staci 7 min.zpozdeni rychliku a bus je fuc. Delat se s tim nebude nic.
Bugear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2174
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 26. července 2011 - 23:56:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

@Ic540: Na 323 se příští rok téměř určitě kopat nebude, když má hotový zatím jenom čerstvý posudek EIA. Maximálně by to mohla být stanice FM a případný navazující úsek na 322.
»Online výpočet kontrolní číslice« »Výpočet kontrolky na mobilu (Java)«
Lekce češtiny pro diskutéry: píšeme výjimka, standard, ližina. Tipovat znamená odhadovat, typovat znamená psát či provádět typovou zkoušku.
Wałbrzych
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 664
Registrován: 4-2004
Odesláno Středa, 27. července 2011 - 15:53:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě k těm ramenům apod.: Plzeň - Liberec asi opravdu ne, ale prodloužení vybraných R-160 do Ústí se přímo nabízí. Ten přestup na Os není hned a navíc jede pomalu; tady by se ušetřilo přes 20 minut: pak už dává i nešotoušovi větší smysl jezdit do Ústí nikoli přes Prahu, a to nejen finančně, ale i časově a kvůli komfortu (nepřestup, ne B).
Zvlášť u R 1191 v X (Most odj. 7:05), kdy je v ranní špičce na 130 docela díra: příjezdy do Teplic v 6:16 a 7:04, to je bída. 1191 by mohl jet krásně 30 min. před Excelsiorem a plnit se i regionální frekvencí.
Neznám oběhy, do Ústí by se ale mohla souprava dostat na 1196, což je už trochu po špičce (Most 18:50), aspoň trochu to přidává na přímém spojení CV - UL, kde je dneska v odpolední špičce dvouhodina.
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1272
Registrován: 12-2009
Odesláno Středa, 27. července 2011 - 15:55:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

stanice FM
Ono by to bylo njlepší začít odsud, konfigurace dnešního kolejiště je v kontextu s požadavky velmi špatná. Pokud by se budoucí dráty měly na čas zastavit tady a u většiny vlaků by byly přestupy, bude asi i potřeba 3.nástupiště, nebo prodloužení a návěstidlem rozdělení druhého.
Ic540
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1151
Registrován: 6-2008

Odesláno Středa, 27. července 2011 - 16:29:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bugear: Mám poměrně čerstvé info z nedávného zasedání ke GVD v Ově...
A to hovoří o tom, že se 322 elektrizovat nebude(ODLOŽENO AD AKTA) a proto příchod 5ti kusů Regionovy během GVD 2012...
Nyní jasná priorita 323 s tím, že právě úsek Kunčice-FM má právě hotovy všechny náležitosti, včetně EIA. Bude se při stavbě řešit i zvýšení náspu místy až o jeden a půl metru a to bude něco jako proti povodňová stavba(???). Má se tento úsek opravovat celé tři roky za plného provozu s občasnými tedy výlukami a zavedením NAD, tak snad se nemohlo za těch pár týdnů něco tak výrazně změnit??? Netvrdím pevné datum, které jsem nedávno tipnul na 1. změnu GVD. I když dneska je vše možné...
A do doby dokončení po FM se věří nejen v dokončení dokumentace od FM po FnO(Ostravici!!!), ale v návazné, PLYNULÉ pokračování a elektrizaci tohoto úseku.
No a záměr(cíl) je samozřejmě Val Mez...
Má se začít dělat kompetní reko, včetně peronizace Frýdlantu...
I ten Mošnov...
Tož to jsem zvědavý, každý týden nějaké novoty a nic radostného, kurňa...

Zdenek102
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 76
Registrován: 2-2011
Odesláno Středa, 27. července 2011 - 16:49:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ic540:
A ta elektrizace 322 se poslala uplně totálně k ledu?
Trať 257 nemusela být nikdy zrušena.
Jenže co naděláme když někdo musí mít zas*anou cyklostezku ....!!!!
Ferda20
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 970
Registrován: 11-2009

Odesláno Středa, 27. července 2011 - 18:31:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jízdní řád 2012: Poslední měsíc na úpravy
Libochovičák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.119.77
Odesláno Středa, 27. července 2011 - 18:54:19    Odkaz na tento příspěvek  

Walbrzych: Jo ten tvůj nápad prodloužit alespoň některé R ze 160 do Ústí se mi líbí. Já si je umím představit ze Žatce ohnout na Postoloprty a přímo na Most, za kratší vzdálenost by objednavatel ušetřil a Prty by měly spojení se světem. Na 124 si stejně rozmělňují cestující se Sp, které jsou momentálně k ničemu, to měly být Os s projetím pár zastávek, ale to už se tu řešilo.

Objednávku dálkové dopravy od MD považuji za velmi dobrou.

K výtkám:
Osobně mi tam schází sezónní R typu Bezdrevu, Otavy. Na tu Šumavu by přes léto mělo jet něco pořádného, aby se tam člověk nemusel plahočit celej den. Ono Český Krumlov rozhodně není méněcenný než např. Jeseník. Uvítal bych o jeden pár R navíc na Železnou Rudu.

Změnil bych Buštěhradku R na Rakovník bych nechal po dvou hod tak jak jsou, ale přidal bych R Praha-Žatec dva páry by mohly pokračovat do Chomutova. Škrtnul bych Sp Chomutov-Lužná. Kladno by s Prahou mělo rychlé spojení po hodině, a Žatec je momentálně zbytečně odříznutej.

Za největší nesmysl a kravinu vidím projíždění Chebských rychlíků Lovosicemi. Dráha zbytečně přichází o půlku Litoměřic, protože je to zhruba půl na půl, kdy půlka lidí jezdí do Prahy vlakem a půlka možná ta větší busy po D8. Několikrát jsem ty busy použil, jezdí opravdu plné a využívají je i lidé od nás kdy si do Doksan zajistí odvoz a odtud jedou busem do Prahy. Na Lovosice se nedá dívat jako na menší město, ale jako důležitý uzel s Litoměřicemi. Do Lovosic na X:30 přijíždí spousta busů, což jsou další lidi z menších obcí. Navíc jsou zde pracovní příležitosti a těch je rozhodně víc než v nějaké České Třebové. Přínosem je získání dalších lidí, Litoměřicko by získalo pohodlné spojení s Prahou, severem (přípoje na Liberec), ale i západem čech. Klady rozhodně převažují nad negativy, tím je oslabení obsazenosti Děčínských R. Pár minutek navíc se zastavením nemůže nikoho ohrozit, připomínám i tohle se dá řešit např. nasazením ojetin z OBB nebo nasazením Sysla, který zkrátí obrat v Ústí, takže ani Tepličáci by nebyli na tom škodní.

Roudnice na zastavení Chebáků nemá nárok, protože to není uzel a generuje mnohem méně cestujících než Lovosice řekl bych maximálně čtvrtinu co Lovosice, Kralupy generují lidí dost, ale nestavěl bych tam, pro Kralupy bych zavedl Sp Praha-Slaný kdy by to jelo Praha-Kralupy jako rychlík a na 110 by to projelo jen díry-bylo by to místo současných Os na 110, takže ani Livingpool by projetím nic netratil. To Slaný bych zbytečně neodřezával, cestování gumokolem ze Slanýho do Prahy po R7 stojí za starou bačkoru!

Rozhodně co bych změnil v regionálce je 093, jen si zkuste dát spojení vlakem z Ústí do Kladna, to je úplnej očistec.
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7443
Registrován: 8-2004

Odesláno Středa, 27. července 2011 - 18:54:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky:
Na klasy na 086 není poptávka. Ten jeden oběh, co tam zbyl, je spíš překlenutí období nedostatku velkých motoráků. A 5-vozové vlaky alá Cheb-Ústí-Liberec nebo Praha-Ústí-Liberec nikdo zavádět nebude už z důvodů rozdílných frekvencí a řešení přepřahů.
Myslím, že všichni (až jednu výjimku ?) míní své příspěvky s klasikama Děčín - Liberec ve srandě.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1937
Registrován: 8-2006
Odesláno Středa, 27. července 2011 - 19:31:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Lovosice: Já bych bral v potaz i přestup v Praze na EC směr Brno. Třeba v sobotu dopoledne kolem 10:30 jsem viděl dost lidí přestupovat z R611 do EC77. Například. Čili tuhle vazbu pokud možno zachovat.

ad pomalé R: Zase. Třeba R777 přijede na hl.n. v 9:08 a v 9:16 odjíždí R637 na Tábor a ČB. Času na přestup moc není, ale třeba takto někdo jezdí. Osobně bych byl rád, kdyby se podařilo zkrátit JD u táborských R. Bylo by fajn, kdyby v opačném směru třeba R648 přijel na hl.n. cca o 5minut dříve. Tak, aby za ním jedoucí Os9124 dojel do Vysočan cca v 16:59 a DĚLAL PŘÍPOJ k Os5833 linky S2 na Lysou... No a na přestup na hl.n. mezi R648 a R780 by bylo více času. A pokud by Hungarka měla +10, stíhala by se i Hungarka...
Ic540
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1152
Registrován: 6-2008

Odesláno Středa, 27. července 2011 - 19:55:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdenek102: Jak jsem koupil, tak prodávám. Ano úplně k ledu...
I proto, že na zázraky na našich železnicích tak nebylo a jak to vypadá, ani nebude místo...
Mírnou útěchou může být absolutní upřednostnění, co se železničních projektů týká elektrizace 323(původně dle plánů Pana Bárty na rok 2025-2030)...
Tož uvidíme...
Šťoural
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.204.113
Odesláno Středa, 27. července 2011 - 19:57:06    Odkaz na tento příspěvek  

Mirek 22, Libochovičák: O "rychlém spojení" Podkrušnohoří s Prahou chebskými rychlíky si úspěšně dovolím pochybovat, minimálně v úseku z Chebu až do Chomutova (stačí se podívat do IDOSU na autobusy). A nesmyslně dělají úvrať v UNL (kde jsou ty časy,kdy třeba Brněnský drak jezdil "západem"), na druhé straně stejně nesmyslně nezastavují v Lovosicích.

Chtěl bych varovat Libochovičáka před příliš kacířskými myšlenkami. Pro mnohé zde diskutující je naprosto nepředstavitelné, že by přímý vlak z Prahy měl jet nejen do RA, ale třeba párkrát za den i do Žatce, nebo, nedej bože, ještě dál! Hroši se na Vás zcela jistě sesypou! A co je nejhorší, kraviny tohoto typu vymejšlí někdo i na ČD nebo MD - viz Pendolino 1x týdně z Phy až do Fr.L. Když už přece bylo jednou rozhodnuto, že rychlé vlaky "smějí" jezdit nejdál do Chebu! To jsou přesně ty tendence, které na "páteřní" železnici vůbec nepatří - naprosto nejdůležitější přece je, že všechny vlaky na jedné trati jedou vždy jen z bodu A do bodu C přes bod B, a vždy a jedině ve stejném intervalu! To se dobře kreslí na notebooku, a hlavně se to dobře pamatuje cestujícím (že musejí vždy a za všech okolností v B přestoupit, když chtějí jet do D, neležící na trati z A do C, to samozřejmě vůbec nevadí. Ani že jim v C pravidelně a plánovaně ujíždí vlak do E. Důležité je, že ujíždí v taktu).
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7444
Registrován: 8-2004

Odesláno Středa, 27. července 2011 - 20:27:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Už se sypu, už se sypu. (Pořád lepší než kdyby se sypali Šťouralové, to by bylo horší než stádo kobylek nad dozrávající úrodou.)

Libochovičák:
Nic proti vlakům nad rámec taktu. Ale podle mě jsou to spoje extrémně drahé a že by je vytížil zrovna Žatec, to dost silně pochybuji. (Přímé spoje na Kladno město nerušit!)

Šumava by v létě mohla být lepší, ale i tak nevím nevím.

O Lovosicích toho bylo napsáno už dost, nebudu se opakovat.

S 093 by to chtělo něco udělat, souhlas, ale to by mj. nesměl objednatel trvat na zastavování v takových křovích jako Vrapice nebo Dřetovice.

Čelakovičan:
Na Tábor bych v příštích letech čekal spíš opak, tj. prodlužování cestovních dob.
Mmch bych s dovolil vyslovit názor, že pro polohy vlaků na 220/1 jsou důležité rovněž oboustrané přípoje v Čerčanech, nejen uzel Tábor.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1938
Registrován: 8-2006
Odesláno Středa, 27. července 2011 - 20:50:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šťoural: Úvrať je nesmyslná? Takže lidem z Ústí pojede vlak na Prahu jednou z hlavního (=EC vlak) a podruhý ze západu (=rychlý R)? To budou mít lidi radost. Hlavně, že v Praze je přebíhání mezi Masnou a hlavákem kravina... A v Ústí na to čekaj jak na smilování. Aby mohli přebíhat z jednoho nádraží na druhý.

Hroch: Tak mne šlo spíš o osobáky a nenávaznost S2 a S9 ve Vysočanech. Když už je teda nutný jezdit s S9 až do Vysočan. U těch R to je obtížný. Děčínský R maj "svoje uzly" v Kralupech, Lovo,atd., no a táborský R maj taky "svoje uzly" po cestě do ČB.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5240
Registrován: 10-2004
Odesláno Středa, 27. července 2011 - 21:48:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čelákovičan: Posun odjezdu o něco později směrem na Tábor by mohlo zařídit dokončení úseku Benešov-Votice.
Libochovičák: Jméno v nicku asi dost ukazuje, proč "je projíždění Lovosic kravina". :-)
Hroch: No, některých bych si s tím "ve srandě" nebyl tak jistý. Klasiky jsou srdeční záležitostí mnohých šotoušů, a to, že jde oproti jiným variantám snad o nejdražší možnost, jak ty vlaky vést, je nezajímá.
Vlaky nad rámec taktu jsou drahé, ale nemusí tomu být vždy. Je pořád dost míst, kde jsou vypravovány posily třeba jen v ranní špičce a jsou tam potřeba. Takové soupravy pak klidně mohou odjezdit rekreační vlaky.
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
Šťoural
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.204.113
Odesláno Středa, 27. července 2011 - 22:40:52    Odkaz na tento příspěvek  

Čelakovičan: Samozřejmě i v Praze by některé R mohly jezdit z Masaryčky, jako dříve jezdívaly. A pro další skrzové by bohatě stačily Holešovice a nemusely by na Wilson. Léta to tak fungovalo! Úvratě najednou "nevadí" a přitom tyto vlaky pak leckde jinde nezastavují jen kvůli tomu, aby se ušetřily tři minuty. Trapné!

A ty slavné "rychlé" chebské R, o kterých jsem si tady již dříve dovolil polemizovat v tom smyslu, že nepovažuju za zcela účelné, aby Praha měla 15x denně přímé ale pomalé vlakové spojení s Chebem a přitom ani jednou třeba se Žatcem nebo Českým Krumlovem: Když se nahánějí "cenné" minuty nezastavováním chebských rychlíků v Lovosicích, proč nevadí jejich úvrať v UNL? Já si spíš myslím, že skutečným důvodem bude nedostatek modrých mašin...

Shrnuto: Vlaky Praha - Cheb horem ano, ale nemusí to nutně být 7x denně. Měly by určitě stát v Lovosicích a nemusely by nutně zajíždět na UNL hlavní. R z Liberce by snad v té souvislosti mohly končit na Západě. A dvouhodinový takt "rychlých" vlaků je v úseku Chomutov - UNL naprosto nedostatečný. Čímž naprosto netvrdím, že by ho měly zajišťovat nebo zahušťovat jen vlaky jedoucí z/do Prahy. Jsou i jiné možnosti!
Jan Svoboda 1
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.170.97.229
Odesláno Středa, 27. července 2011 - 22:47:59    Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím nevím jestly se tu někdo už ptal co bude na obalu jízdního řádu pro rok 2012. Nikde jsem to nenašel.
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5890
Registrován: 8-2003

Odesláno Středa, 27. července 2011 - 22:50:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Logo ČD.
Slepeckou holí se golf nedá hrát!
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5891
Registrován: 8-2003

Odesláno Středa, 27. července 2011 - 22:52:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šťoural:
Pochop už konečně třeba to, že substrát není ochotný si pamatovat odkud co kdy zrovna jede, ale požaduje, aby všechny vlaky jezdily z/na stejné(ho) nádraží. I proto musejí chebské rychlíky jezdit v Ústí na hlavní.
Slepeckou holí se golf nedá hrát!
Jan Svoboda 1
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.170.97.229
Odesláno Středa, 27. července 2011 - 23:02:40    Odkaz na tento příspěvek  

Bkp: zapoměl jsem napsat co bude za obrázek?
Bugear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2176
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 27. července 2011 - 23:54:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

@Ic540: EIA je bohužel jen první z náležitostí. Pokud by SŽDC měla už teď hotovou DÚR, tak územko při bezproblémovém průběhu by mohlo trvat asi půl roku, potom vypracování DSP a stavební povolení taky nějaký čas zaberou.
Pokud chápu dobře, tak si SŽDC rozsekala 322 na tři části (1A: optimalizace stanice FM, 2A: FM (mimo)-Nošovice a 2B: Nošovice-ČT (včetně)), v žádosti o ÚR je ovšem zase spojila a pokud ho po problémech se Stříteží dostane, použije ho akorát na stavbu 1A a stanici Český Těšín, která byla neprozřetelně zahnuta sem a ne do koridoru.
Jinak dráty až do FnO a na zázraky si rád nechám zajít chuť, přeci jen existují potřebnější akce.

@Ohl: Tou délkou bych si nebyl tak jistý. V rámci projektu se počítá s kolejovými úpravami v žst. Frýdek Místek, jejichž cílem je dosažení potřebné provozní konfigurace stanice a užitečné délky v dopravních kolejích 650 mm.
»Online výpočet kontrolní číslice« »Výpočet kontrolky na mobilu (Java)«
Lekce češtiny pro diskutéry: píšeme výjimka, standard, ližina. Tipovat znamená odhadovat, typovat znamená psát či provádět typovou zkoušku.
Zdenek102
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 82
Registrován: 2-2011
Odesláno Středa, 27. července 2011 - 23:55:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bkp:
Jen blbec by mohl spoléhat na takt! Před každou jízdou vlakem se přece musím ujistit kdy a jak přesně to jede.. Pochybuju že obyčejný občan který cestuje vlakem to má nastudované z JŘ!(Navíc spousta lidí ještě neví že nějaký blbý takt existuje.) Bohužel každé úvrati nahrává to že se celý proces s výměnou lokomotiv urychluje tím, že Eso nemusí čekat na to až Peršing odjede. A protože je málo 363/2 tak se nebude plýtvat „modrou lokomotivou“ na dlouhý stejnosměrný úsek do Prahy. Ale jinak by to nebyl vůbec špatný nápad, ovšem kdyby byl dostatek 2 systémových lokomotiv. A TAKT! si vážení strčte do protože ten se hodí jen do okolí Prahy a do velmi úzkého okolí Brna, (-Ostravy)! (Tolik od občana který na takt nepěkně doplácí.)
Trať 257 nemusela být nikdy zrušena.
Jenže co naděláme když někdo musí mít zas*anou cyklostezku ....!!!!
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1940
Registrován: 8-2006
Odesláno Čtvrtek, 28. července 2011 - 05:53:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže cestujícím VYHOVUJE, když vlak jednou jede z Ústí-západ do Prahy hl.n. a podruhé z Ústí hl.n. do Prahy na Masnu? Opravdu cestujícím VYHOVUJÍ ČTYŘI RŮZNÁ nádraží??
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5892
Registrován: 8-2003

Odesláno Čtvrtek, 28. července 2011 - 09:15:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jan Svoboda 1:
Na blbou otázku blbá odpověď.
Slepeckou holí se golf nedá hrát!
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5893
Registrován: 8-2003

Odesláno Čtvrtek, 28. července 2011 - 09:19:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdenek102:
Jakkoli souhlasím, že ne všude je takt přínosem, ale na hlavních trasách spojující krajská města rozhodně ano.
Nechápu, proč by měl být takt nespolehlivý, resp. nespolehlivý tak že před každou jízdou je nutné se znova dívat do JŘ. Pravidelní cestující už si taktu dávno všimli a naučili se ho využívat, a troufnu si říct, že většina ho i oceňuje (resp. oceňuje jeho princip, konkrétní časová poloha může být problém, ale to může být problém i v netaktu).
Slepeckou holí se golf nedá hrát!
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2814
Registrován: 4-2003
Odesláno Čtvrtek, 28. července 2011 - 09:20:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdenek102: Strč si do všechny nepravidelnosti a náhodné výstřely. Čím běžný občan na takt doplácí?
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2815
Registrován: 4-2003
Odesláno Čtvrtek, 28. července 2011 - 09:22:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bkp: Takt není přínosem tam, kde je slabá frekvence. Jenže pak je otázka, zda tam vůbec objednávat vlak. Osobně si myslím, že v takových případech je to na autobus.
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5894
Registrován: 8-2003

Odesláno Čtvrtek, 28. července 2011 - 09:29:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takt není přínosem tam, kde je slabá frekvence.

V tom naprostý souhlas.
Slepeckou holí se golf nedá hrát!
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1963
Registrován: 8-2007

Odesláno Čtvrtek, 28. července 2011 - 09:52:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Zdenek 102:Ale jinak by to nebyl vůbec špatný nápad, ovšem kdyby byl dostatek 2 systémových lokomotiv.

Na vozbu podkrušnohorských R až do Prahy by byla navíc potřeba 1 lok.362(dnes stojí v Ústí 1,5 hodiny).
Přímo z Ústí západu se jezdilo v roce 2007 a byla to katastrofa.Nádraží Ústí západ má velmi nevyhovující kolejiště,absenci peronů a velký provoz ostatních vlaků,které ovlivňují zastavení delších R.Vedlo to k tomu,že rychlík skoro pokaždé čekal před stanicí,až dojedou všechny vlaky ,aby mohl vjet do stanice Ústí Západ,kterou na 5 minut zablokoval,protože je tam úzký peron,na kterém se vystupující a nastupující těžko míjejí,nemluvě o nastupování s kolem,kočárky a pod...
Již nyní je problém přes Ústí západ projíždět,protože tam jsou skupiny vlaků a každá minuta zpoždění zazdí další vlaky.
V L:50 projíždí R do Chebu
v L:52 přijíždí Os od Lysé
v L:55 přijíždí Os od Mostu
v S:00 Os Děčín -Most
v S:03 odjíždí Os do Lysé
V S:05 projíždí R do Prahy.
Když se do toho zamotaly ještě R z Liberce byla to katastrofa(rychlíky stály i 10 minut u vjezdu,než se uvolnilo nádraží).
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4107
Registrován: 5-2004
Odesláno Čtvrtek, 28. července 2011 - 09:55:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ovšem problém toho "netaktu" tam kde je slabá frekvejnce je obvykle ten že je frekvence ještě menší. Protože ten bus pak slouží akorát ke svozu ze samot do nejbližšího městečka. A tam přípoj někdy je hned, jindy se čeká, tu to o fous ujede a zpravidla když už je přípoj tam tak není nazpátek. Neboli napřípojovat takt na netakt z principu pořádně nejde - příkladem budiž kraj Liberecký a jim vlastněné a spravované Podkrkonoší.

Pokud by to něco chtělo tak udělat dlouhodobou (aspoň s výhledem na 10 let) "taktovou kostru" a na ni nacpat regionálku. S tím že se prostě projedná se školama a rozhodujícíma zaměstnavatelema úprava pracovních dob tak aby seděla na VHD po celé její délce. Což ovšem nejde a nepůjde pokud se bude každoročně a nejlíp vícekrát kvedlat.

To jak vyhovuje takt je krásně vidět na 030, kde ani v sedlech rychlíky nevozí vzduch a to ani v "mrtvejch" úsecích typu Dvůr - Semile. Oproti stavu zedřív kdy celý 2 páry R "v době poptávky" (rozuměj ráno a večer) zely prázdnotou tak že i ve čtyřvozový klase si ve špičce vždy šlo vybírat z prázdnejch kupé.
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5896
Registrován: 8-2003

Odesláno Čtvrtek, 28. července 2011 - 10:24:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S tím že se prostě projedná se školama a rozhodujícíma zaměstnavatelema úprava pracovních dob tak aby seděla na VHD po celé její délce. Což ovšem nejde a nepůjde pokud se bude každoročně a nejlíp vícekrát kvedlat.

Tak už to někde funguje dnes a je naivní domnívat se, že "taktová kostra na deset let" na tom něco změní - buď dojížší polovina žáků/zaměstnanců a potom je začátek/konec vyučování/pracovní doby uzpůsobený už dneska, anebo dojíždí jeden z deseti (navíc každý odjinud), a kvůli nim nikdo se začátkem/koncem vyučování/pracovní doby hejbat nebude, bez ohledu na stabilitu JŘ.
Slepeckou holí se golf nedá hrát!
Brr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1427
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 28. července 2011 - 10:29:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S tím že se prostě projedná se školama a rozhodujícíma zaměstnavatelema úprava pracovních dob tak aby seděla na VHD po celé její délce. A kdyz nahodou nevyjde krizovani skolnich vlaku do Prostredni Lhoty, tak deti dojizdejici z Dolni Lhoty budou mit vyucovani od pul osme, ale ti z Horni Lhoty od pul devate. Nebo si Lhoty budou moct presunout skolu jako kostel v Moste.
na 030, kde ani v sedlech rychlíky nevozí vzduch Ano, obvykle je v kazdem voze aspon jeden cestujici. Bohuzel u tech sedlovych spoju taky ne vic.

Ono se taky rika, ze kde nic neni, ani smrt nebere. Vsi s par obyvateli vygeneruji jen urcite pozadavky na prepravu, ktere obvykle tech par spoju nepresahuji.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10781
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 28. července 2011 - 11:01:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Všimli jste si, vy taktizátoři, že ty děti nechoděj deset let do stejný školy?
To o těch R na 030 bude nějaká pověra, P.Vlčku. zrovna nedávno jsem s tim jel.
Bkp: S tim logem je to jistý nebo to byla opravdu jen blbá odpověď? Co má ČD společného s jízdním řádem, kromě toho, že je zatím ještě stále nějakou dobu do jisté míry určitým jakoby většinovým dopravcem?
Hroch: mrkněte se do diskuse pod jedlovou, jak nikdo nechce klasy na os. Bohužel.

(Příspěvek byl editován uživatelem Káem.)
NIC NEBUDE
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10782
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 28. července 2011 - 11:13:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šťoural: Tak to vypadá, že přesuneme všechno na Ú-západ. Děčínský vlaky budou úvraťovat na Západě, a Chebský pojedou přímo. Němci budou nadšeni.
S tim Žatcem - kudypak byste tam ten tzv. rychlej vlak chtěl vést? Ony i ty tzv. "rychlý vlaky" do Rakovníka jsou jen nezastavující osobáky - uštvaný, pomalu se vlekoucí motoráky. On kdyby Žatec chtěl nějaký vlaky, tak by si je jistě vydupal a nemusí čekat na šotouše, že mu je vymodlej.
Obecně ale nezastavování v Lovosicích je barbarství.
NIC NEBUDE
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4110
Registrován: 5-2004
Odesláno Čtvrtek, 28. července 2011 - 11:18:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JO? Já taky. A ne jen zrovna nedávno. A hlavně je i vídám v onom nejslabším úseku.