K-report
 

Archiv diskuse GVD platný a připravovaný do 12. 06. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » GVD platný a připravovaný » Archiv diskuse GVD platný a připravovaný do 12. 06. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Zdenek102
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 44
Registrován: 2-2011
Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 21:10:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ic540:
Pokud ste si nevšiml tak já sem měl pravda blbý a nedomyšlený návrh na Rychlík Břeclav/Hodonín->Přerov->Hranice->1.Ostrava,hl.n.100dolní, Střed,Kunčice, Český Těšín-> Žilina
2. Bohumín ( o 30 minut později aby se to nepřekrývalo a zacelila se uplně díra v délce 3:42 mezi Ostravou a Žilinou ) Český Těšín-> Žilina.
A místní diskutéři mě za ten pouhý nápad ukamenovali. Mě napadlo jeden rychlík táhnout rychle přes centrum Ostravy a tam také zastavovat aby to splnilo svůj účel a pak přes havířov. A odpovědi se mi dostalo takové že by místo toho stačil přestup ze Sp který by pak navazoval a Hotovo.
K začátku toho vymymšleného vlaku v Břeclavi. Kdyby ten odjezd byl dán na 3:55 tak by se stíhla přípoj v Přerově a tím pádem by byl zajišten i varianta cestování do Prahy ráno (na Pinďu)- ale to je vedlejšák. Tady nejde jen o tu Břeclav ale také o Hodonín který by si minimálně zasloužil přípoj Na ranní Buchlov!
Ostatně viz- o trochu výše jsou mé příspěvky.
K vážnosti mého příspěvku z 03. června 2011 - 14:23:15
Ano! Příspěvek který hlásá o dávné tradici kterou mi tu naznačili místní odborníci je fakt prdel která není vůbec myšlenana vážně. (Jde tak trochu o výsměch co si jim to ČD dovolili udělat.) Nedalo mi se totiž neozvat na adresu těch, kteří cestu přes Havířov a dál krutě odsuzovali.
Hutnik: Já s Bohumínem nemám právě Vůbec nic a nechápu co stím mají všichni ostaní a divím se že jede všechno právě přes Bohumín.
Ad. zastavování v Hranicích. To mi hlava nebere. Tak ve Studénce a v Suchdole se staví a v Hranicích ne ? No to je góóóóĺ ! (Až na to že by to mělo byt přesně naopak.) Hutník by měl jen stavit ve Hranicích a ve Studénce a Suchdole R 1260.. Připadá my to postavené na hlavu

(Příspěvek byl editován uživatelem zdenek102.)
Trať 257 nemusela být nikdy zrušena.
Jenže co naděláme když někdo musí mít zas*anou cyklostezku ....!!!!
Gajdma
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 116
Registrován: 8-2009

Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 21:17:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MHD ZDARMA:aopak třeba pro takový Frýdek-Místek se napojení na tyto IC/EC směr Břeclav podstatně zhorší - na hlavním nepřípoje o minutu (!) Takže se vám cesta tímhle směrem prodlouží o dobrou hodinu.
Bude to stejné jako dnes s tím, že si ve Svinově oproti přebíhání stihnu zajít i koupit zásoby na cestu. S přestupem v Kunčicích přijedu do Svinova v 5:29 (12 min. na Helfštýna), nyní jsou to 4 min. A vítám lepší přípoje na Prahu. Na Ex budu mít vždy 13 min. na přestup.
Jinak doufám, že ta Silesia bude mít aspoň pár vozů 2.třídy.
http://www.train-traveling.nafoceno.cz

Marek Gajdács.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5043
Registrován: 10-2004
Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 21:24:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vantju: Nedělejte z Hranic velkoměsto. Spojení na Ostravu bude luxusní a spojení na Prahu? To zajistí dvouhodinový takt Expresů ze Vsetína. Co chcete víc pro 20 tisícové město? A to tam ještě budete mít Jančuru. Myslím, že je to podobně zbytečný řev, jako předvádí Česká Třebová.
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
MHD ZDARMA*
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.178.88.242
Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 21:32:23    Odkaz na tento příspěvek  

Gajdma:Za předpokladu, že by byla téměř 100% jistota, že stihne člověk přestup v Kunčicích, pak ano, byl by tento systém lepší. Ovšem při spolehlivosti ČD, SŽDC a spol. považuju každý přestup navíc za navyšování rizika, že nestihnu moje povinnosti, ke kterým jsem vázán. Proto jsem ty ostré přestupy nezkoušel za poslední rok ani jednou a jezdil jsem raději přes hlavní nádraží o hodinu dříve...
Vantju
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1083
Registrován: 9-2007

Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 21:35:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A? Doteď to v Hranicích zastavovalo, ale najednou to bude projíždět. Navíc, Třebová má alespoň pár vlaků, co tam ve své skupině staví jako jediné (Avala, Brahms), což ovšem Hranice mít nebudou. Navíc, není možnost se z Hranic dostat do Prahy před 9.10 (a ten Matalík, to je taky spoj...), stejně jako že poslední spoj do Prahy odjíždí v 19.30 (a čekat hodinu v Olomouci se ne každému chce).
vagonWEB

ICQ 418733638
Nechic
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 165
Registrován: 4-2010
Odesláno Pátek, 03. června 2011 - 21:46:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MHD ZDARMA: Chápu vás, ale tyhle ostré přestupy ve Svinově a Kunčicích směr FM jsem měl tu čest zkusit toto GVD cca 8x a to včetně zpoždění 10min. a nikdy nebyl problém. Navíc při tomhle návrhu se cesta od Prahy na FM zrychlila asi o půl hodiny, byť s přestupem navíc, takže pokud ujede v Kunčicích nic se nestane, za půl hodiny jede další a máte to jako při současném GVD ;-)
Tom754
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1776
Registrován: 6-2010

Odesláno Sobota, 04. června 2011 - 13:03:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

2 změna JŘ od 12.6.2011

http://www.cdrail.cz/gvd/zmena2.pdf
Vzpomínka na stroj 750.143 750.143
FOTOGALERIE:FOTO
MOJE SPOLUPRÁCE WEB Rockové Hity
Čuřil
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.202.65.71
Odesláno Sobota, 04. června 2011 - 14:34:11    Odkaz na tento příspěvek  

" Jako jak se třeba dostanu do Prahy ráno na 8?"
Jednoduše. kolem páté odpolední předchozího dne sedneš na bicykl a vyrazíš směr Prag. Když se nebudeš cestou zastavovat v každé otevřené knajpě, budeš na osmou v Praze v pohodě.
Ic540
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1079
Registrován: 6-2008

Odesláno Neděle, 05. června 2011 - 07:59:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdenek102: Tak blbé to zas nebylo, jen by se to dalo udělat i jinak a zacelit tu díru Ova-Žilina...
Např. nechat vyjíždět ten R z Olomouce...
Olomouc odjezd 5:05. Staví Lipník 5:30, Hranice 5:40, Suchdol 5:54, Studénka 6:03, Svinov 6:15, Hl. 6:24, Stodolní 6:28, Střed 6:31, Havířov 6:46, ČT 7:02, Třinec 7:10, Bystřice 7:20, Nawsio 7:28, Mosty 7:35, Čadca 7:50, Krásno 8:00, KnM 8:10, Žilina cca 8:20...
Časy jsou orientačně vysledované z JŘ...
Mohl by vyjíždět i později cca 5:15 v Žilině cca 8:30...
Večer zpět z Žiliny v cca 19:40, ČT 21:00, Svinov 21:48, Olomouc cca 22:58...
Co se soupravou v Žilině? Mohlo by to jet např. až do Zvolena a zpět...
Nebo to otočit v úseku Žilina-Svinov-Žilina vždy v nějaké te mezeře mezi EX ČD...

Pokud jde o Břeclav/Hodonín a jde Vám o brzké ranní či pozdní večerní spojení tak...
Ráno spojení Břeclav cca 4:30, Hodonín 4:45 do Otrokovic, tam připojení na Zlínský Expres...
Večer vozy do Břeclavi rovněž Zlín.Ex, v Hodoníně cca 23:15, Břeclavi cca 23:30...

To by sice všechno asi i šlo a využilo se, no ale víme co tomu schází. MANY MANY.
Zdenek102
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 46
Registrován: 2-2011
Odesláno Neděle, 05. června 2011 - 21:26:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ic540:
Ono to tam na ten EXpres Zlínksý je už teď. JENŽE!
2 přestupy do Otrokovic a to tak že, z Hodonína 810 a pak 814+914+810 takže fůůůj!
A mě nejde o tenhle přípoj na zlínský Ex, nýbrž na přípoj pro Buchlov, kde by pak jel Pinďa.. A to měl právě řěšit muj „superrychlík“ a m,ylsím že zvlášť v Podnělí by si to docela hodilo. taky mě šlo o to že by se konečně Hodonín, Staré Město a Otrokovice spojili brzo ráno do Hranic, Ostravy, a Havířova/Bohumína.... Proto Hodonín...
Trať 257 nemusela být nikdy zrušena.
Jenže co naděláme když někdo musí mít zas*anou cyklostezku ....!!!!
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1197
Registrován: 12-2009
Odesláno Neděle, 05. června 2011 - 23:49:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak velké davy chtějí ráno jezdit z Hodonína do Ostravy ?

Nawsio
prosím neprasit název. Buď "Nawsie" polsky nebo "Novši"(Nowśi) po našimu
MHD ZDARMA*
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.178.88.242
Odesláno Pondělí, 06. června 2011 - 00:24:25    Odkaz na tento příspěvek  

Vzhledem k tomu, že přepravní proud během dne má co dělat, aby naplnil to co tam jezdí už dnes, to asi nebudou davy v počtu xxx, ani xx hlav... Docela často cestuju sudým Rastislavem, který taky jezdí už v docela mimošpičkový čas, byť na druhou stranu a během týdne z Otrokovic pokračuje vyloženě pár kousků... máte možnost si sednout v klidu sám do velkoprostoru Bee. Obsazenost u ranního vlaku opačným směrem bych viděl asi podobně...A nedávno jsem nestihal Rastislav a potřeboval jsem se dostat ještě večer do Zlína, tak jsem využil poslední Brňák z Ostravy a počkal si v Přerově na Zlínský expres a byl jsem snad jediný člověk, co podobně cestoval :-) Když už přidávat, tak během dne zacelit ty odpolední čtyřhodinové díry...
Ic540
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1082
Registrován: 6-2008

Odesláno Pondělí, 06. června 2011 - 02:15:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ohl: To, že dostanu zdrblé za Nawsio, bych nečekal, zvlášť když víme o co jde a píšu to tak, obecně ze srandy...
Myslím, že i ty máš názor na zacelení díry po Excelu před Beskydem, já to zkusil načrtnout viz výše a na pár minutách či změně trasy, třeba přes Bohumín nelpím. Jde spíš, aby v těchto hluchých a zároveń potřebných dobách něco jelo. Domnívám se, že by to využití našlo. To je třeba Zdenka102 pochválit za snahu něco vymyslet...
Navrhni něco...

Zdenek102: Tak pokud budou ty MANY, tak toho bude více, třeba i to spojení na Buchlov. No vyjížděl/končil by v Břeclavi. cestou by měl Vámi zmíněné různé přípoje. Nic proti tomu, souhlasím...
No všímáte si, co se řeže v rámci šetření nejdřív. Vždy to první a poslední. Teď jde spíše o to, aby se neřezalo tak dlouho, bo se třeba časem rozumně/dle potřeby nikam nedostanem...
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1199
Registrován: 12-2009
Odesláno Pondělí, 06. června 2011 - 09:08:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

máš názor na zacelení díry po Excelu
Ať tam jede Jančura, když jsou tam davy cestováníchtivých.

Je to jen návrh. Může to být ještě dost jinak.
Jiri Dvoracek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.83.251.158
Odesláno Pondělí, 06. června 2011 - 12:56:10    Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den,

jenom jsem chtěl podotknout, aniž bych se tedy chtěl zapojovat do diskuze o výhodnosti trasování dálkových vlaků přes Bohumín a nebo Havířov, že pokud se jedná o trasování vlaků přes Bohumín, tak nesmíte zapomínat na jednu podstatnou věc. A sice na univerzitní město Karviná, kde za studiem dojíždí několik tisíc studentů, a jeho nejbližší okolí. Potom následně prostým součtem obyvatel Bohumína, Dětmarovic, Orlové, Dolní Lutyně, Karviné a dalších míst dosáhnete mnohem většího počtu potenciálních cestujících, než při trasování vlaku přes Havířov. :-D
Trevi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 87
Registrován: 3-2009
Odesláno Pondělí, 06. června 2011 - 19:48:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravim panove,
potreboval bych overit vlakove spojeni na 18.6. Berlin Ostbhf - Warszawa s odjezdem v 21:21 a prijezdem v 4:45 (vlak do Kieva, D445 Kasztan nebo INT 30 v IDOSu). IDOS toto spojeni najde, nemecky bahn.de bohuzel nikoliv. Muzes mi nekdo rict, zdali tento vlak jezdi? A pripadne jestli jsou zde mista k sezeni? Diky
Zdenek102
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 47
Registrován: 2-2011
Odesláno Pondělí, 06. června 2011 - 20:21:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JIri Doracek: myslim že Karvinná má spojení LUXUSNÍ 10000x než Havířov.
MHD ZDARMA*:
Existenci Rastislava aHelfštýna ať už sudého nebo lichégo vůbec nechápu. Jediné co za vlaky vyšší kvality by mělo jezdit je Sobiesky, Polonia, Moravia (-Chopin) a to uplně stačí..
Víte on by stačil přestup z Rychlíku od Břeclavi (330) na Rychlík z Brna (300) do Ostravy(270)! V lepším případě i nějaký ten přímý vůz no.. Navíc ti lidé tama cestovali i stím blbým přestupem a stačilo by to, aby se prostě jeden Rychlík posunul o půl hodiny. Já se vůbec nedivím že mezi Břeclaví/Hodonínem atd. do Hranic, Ostravy a opačně nejezdí tolik lidí ( skoro nikdo!) co jezdívalo protože:
1) Plahočit se ososbákem z 330 už z Hodonína je opravdu velmi otravné a velmi pomalé (sám sem měl tu čest si to vyskoušet i s velkým Bonusem v podobě zdechlé 363) a to na kvalitě cestování vůbec nepřidá a lidi to akorát vyžene z vlaku.
2) Polohy Těch slavných IC ček jsou uplně k ničemu a nepoužitelné. Prostě a jednoduše ZAJISTIT PŘESTUPY Z R NA R a hned to bude jiné.! Bohužel ze zasraným sobeckým Kordisem nepohne jen tak něco, když ne ani četné zprávy na ministerstvo dopravy....!!!!!
Trať 257 nemusela být nikdy zrušena.
Jenže co naděláme když někdo musí mít zas*anou cyklostezku ....!!!!
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5057
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 06. června 2011 - 20:53:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdenek102: Vy děláte, jak kdyby z Břeclavi do Ostravy jezdili úplně všichni a vůbec nevidíte místní vazby. Ale tak se chovají skoro všichni, komu se nepodstrčí nejlepší možné spojení. To není sobecké jednání? Na vazby všude jinde se vy... a koukejte udělat vazbu v Přerově! Krom těch místních vazeb je ještě vůbec problém ty rychlíky procpat přes trať 300. Přímé spojení do Ostravy zajišťují právě IC, na které se dá rozumně přestoupit z osobáků.
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
Zdenek102
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 48
Registrován: 2-2011
Odesláno Pondělí, 06. června 2011 - 21:15:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky Orky Orky: Dříve to tak existovalo, lepší to bylo a bylo líp lidem bez IDS JMK a když se to sem doplazilo tak to tu udělalo strašnů paseku! a nehorší je, že to mělo vliv i na Přerov....
Trať 257 nemusela být nikdy zrušena.
Jenže co naděláme když někdo musí mít zas*anou cyklostezku ....!!!!
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7346
Registrován: 8-2004

Odesláno Pondělí, 06. června 2011 - 23:07:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky:
Snad nám Zdenek102 časem zmoudří...
Já míval kdysi také některé z dnešního pohledu poněkud ztřeštěné představy.

Zdenek102:
Víte, rychlíky objednává ministerstvo dopravy, nikoliv KORDIS. A jednokolejná trať 300 také jaksi není nafukovací, aby se na ní v ideálních polohách vlezly jak po hodině R Brno - Ostrava, tak rychlíky Brno - Olomouc - Jeseník (mmch determinované např. i možnostmi tratě v Jeseníkách). Totéž hlavní nádraží v Brně.
A schválně se zeptejte známých (zejména neželezničářů), zda by byli ochotní čekat na vlak každý den o půl hodiny - hodinu déle (to je praktický dopad působení minsterstva a KORDISu-četnější spoejní).

(Příspěvek byl editován uživatelem Hroch.)
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Ic540
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1083
Registrován: 6-2008

Odesláno Úterý, 07. června 2011 - 00:24:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jiri Dvoracek: Nezapomeňte, že Havířov mé také svou spádovou oblast. Orlová má z Havířovem k vlakovému četné bus spojení, které projíždí celým městem, za cca 20.minut. Vyjedou li SA jak avizují, tak v případě dobrých/neujíždějících přípojů můžete Orlovou přiřadit k Havířovu a rázem máte ve svých počtech nepoměr...

Zdenek102: Tak některými příspěvky Jste teď trochu zklamal...
A v jihomoravském kraji jsem celkem nadšen fungováním IDS JMK. Trávil jsem tam teď pár dovolených bez a byl jsem nejen spokojen s fungováním, ale především spokojený co se četnosti spojení týká...
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1201
Registrován: 12-2009
Odesláno Úterý, 07. června 2011 - 07:49:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orlová má z Havířovem ...spojení, které projíždí celým městem, za cca 20.minut.
A kdyby se spojení obrátilo, tak přímý spoj k rychlíkům do Bohumína by měla za 10...

Jinak bude zajímavé, jestli se bez problémů naváží busy na žlutovlaky, když na modrovlaky to jde jen s problémy.
Pouch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 105
Registrován: 5-2008
Odesláno Úterý, 07. června 2011 - 08:47:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím všechny, chci se zeptat, z toho návrhu pro moravskoslezský kraj jsem trochu jelen, jak to bude stěmi IC Ostrava Břeclav? Přidají se nějáké nové IC jak bylo slibováno nebo ne? Díky za odpověď.
Wien
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 76
Registrován: 7-2006
Odesláno Úterý, 07. června 2011 - 09:37:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Můžu se zeptat proč jsou z návrhu GVD 2011/2012 zcela vyřazeny přímé rychlé expresy Praha - Olomouc - Hulín - Luhačovice / Veselí nad Moravou a nahrazeny klasickými pomalými rychlíky a naopak pomalé rychlíky Praha - Olomouc - Vsetín jsou povětšinou nahrazeny rychlímy expresy, do taktu EC?
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3923
Registrován: 6-2005

Odesláno Úterý, 07. června 2011 - 10:15:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Wien:
Předpokládám, že jde o důsledek "vyjednávání", kdy objednatel požadoval střídavě Ex do Vsetína a Luhačovic a k tomu rychlíky z Prahy do Ostravy a dopravce na toto nechtěl přistoupit (proč nevyužít ministerské objednávky k boji s nedotovaným konkurentem) a výsledkem jsou Ex do Ostravy a Vsetína, rychlíky z Prahy do Luhačovic (na to, že by bylo třeba zrychlit spojení Praha - Otrokovice, neb dálnice již stojí, patrně objednatel minimálně na rok rezignoval) a k tomu rychlíky Olomouc - Ostrava.

Faktický se jedná o důsledek zadávání linek z ruky bez výběrového řízení, neb v takovém případě by měl objednatel podstatně silnější pozici.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mibl.)
1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
Tomáš_záruba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1774
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 07. června 2011 - 10:25:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asi v tom bude hrát nějakou roli i to, že to byl pokud vím právě Zlínský kraj, kterému se řešení s dvouhodinou přímých Ex do Otrokovic nelíbilo...
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3924
Registrován: 6-2005

Odesláno Úterý, 07. června 2011 - 10:33:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Že by jim tak moc vadilo přepnutí Luhačovic i rychlíků Olomouc - Břeclav - Brno o hodinu ...
1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
Vantju
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1095
Registrován: 9-2007

Odesláno Úterý, 07. června 2011 - 18:44:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trevi: Vlak skutečně jezdí, jezdí od 31.5. do 3.10., poté je pod číslem 440/441 spojen s vlaky 1248/1249 a Moskva Expresem (střídavě, myslím 3x v týdnu jede Moskva, jednou jede Saratov + Sibiř a ve zbytku jedou různé ukrainské města). Ovšem vozy k sezení v něm nenajdete. Posílám řazení z minulého roku (krom časů, kde se jedná pouze o pár minut, se nic jiné nezměnilo)
vagonWEB

ICQ 418733638
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.141.26
Odesláno Úterý, 07. června 2011 - 19:01:11    Odkaz na tento příspěvek  

Vybírám ze zítřejšího programu jednání vlády:

Změna usnesení vlády č. 316 k omezení čerpání nároků organizačních složek státu nespotřebovaných výdajů v roce 2011 a k vázání výdajů v roce 2011

č.j. 551/11

Předkládá: ministr dopravy

(zdroj: http://racek.vlada.cz/usneseni/usneseni_webtest.nsf/9F7E44531B899 F5FC12573EF0047DADB/F23D9DBA5164BAD9C12578A800256C12?OpenDocument)

Žeby vláda dostala rozum a konečně rozmrazila ty příspěvky krajům ?
Vantju
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1097
Registrován: 9-2007

Odesláno Středa, 08. června 2011 - 10:19:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To jsem nad tím tak přemýšlel, a dospěl jsem k tomu, že ty R 126x a 127x jsou úplná k*tina. Když chce někdo jet Prahou z Prahy do Suchdola, tak jede Prahou do Hranic, a přestoupí tu na R z Brna, co v Suchdole staví. Ovšem teď bude muset jet do Olomouce, a tam přestoupí na R. Ovšem proč? Kdyby ty vlaky v Hranicích stavěly, nemusely se ty R vůbec vymýšlet! Jaký je jejich pravý účel? Proč se kvůli 2-3 minutám musí zavádět nové Rychlíky? Spíš se mi to zdá že to má účel umělého udržování vozů A150 v provozu, či nějaké zužitkování těch Bd264. Je to prostě konina, a myslým, že je zbytečné kvůli projíždění jedné stanice zavádět nové Rychlíky. Tak se vyhazují peníze.
vagonWEB

ICQ 418733638
ČSD
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.146.173.6
Odesláno Středa, 08. června 2011 - 20:52:11    Odkaz na tento příspěvek  

Klobouk dolů, to je ale prasácký návrh, kdo ho vymýšlel asi vlakem moc nejezdil. No co už, tak to tady v ČR vypadá a TO VYPADAT TEDA BUDE, když ty ko..ty necháme u koryt. Pak si prostě dělají co chcou a obyčejní LIDI je vůbec nezajímají a serou na ně.

Expresy ze Žiliny do Prahy staví pak pouze v Olomouci a pak v Praze, no tak to je trochu směšné, uplně celý návrh je směšný a více směšnější bude jistě konečný návrh.

Komunisti byli idioti, ale toto by si nedovolili.
Ať si každý myslí co chce, stydím se za český národ, fuj, hanba!!!
Nádražák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1198
Registrován: 3-2006
Odesláno Středa, 08. června 2011 - 20:55:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ČSD: Jak jste přišel na to, že to staví v Olomouci a pak až v Praze??
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5064
Registrován: 10-2004
Odesláno Středa, 08. června 2011 - 21:06:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vantju: Spojení Hranic s Olomoucí a dál z Prahou by bylo celkem kvalitní i bez zastavení Ostravských Ex i bez těch rychlíků. Hranice a Česká Třebová jsou zkrátka namlsané.
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
Zdenek102
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 49
Registrován: 2-2011
Odesláno Středa, 08. června 2011 - 21:08:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nádražák:
ČSD se podíval na návrh nového JŘ na stránkách Moravsko-slezského kraje a viděl:
Olomouc:hh:mm
Praha:hh:mm
A nanepadlo ho že je to jen návrh pro Moravsko-Slezský kraj, tudíž tam nebudou stanice jako : Česká Třebová, Pradubice, Kolín....

Trať 257 nemusela být nikdy zrušena.
Jenže co naděláme když někdo musí mít zas*anou cyklostezku ....!!!!
Nádražák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1199
Registrován: 3-2006
Odesláno Středa, 08. června 2011 - 21:25:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdenek102: Já si to myslel, ale radši se ptám . Mohl mít třeba lepší zdroje informací
xyxyxyxyyxy
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.177.85.164
Odesláno Středa, 08. června 2011 - 22:28:55    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Vantju a nemožnost se dostat do Prahy - ono určitě spojení mezi Hrancemi a Prahou bude existovat s přestupem v Přerově na R/Ex z Luhačovic, pravda nezastavení Silesie je kravina, ale pásmo rychlíků Ostrava - Studénka - Suchdol - Hranice - Olomouc má smysl už jen v tom, že se tím odlehčí přeplněným R Bohumín - Brno...A kde je psáno,že na oných R budou nasazovány vozy ř. Bdt, můžou se na nich objevit aj Bmee, které se nebudou odpojovat/připojovat v Bohumíně - tím pádem se ušetří 3 - 4 vozy Bmee - pokud se ovšem nepočítá z njákou rekonstrukcí...Pokud vyjede Jančura tak Hranice budou mít obslužnost dobrou...Navíc, když někdo pojede z Hranic na Slovensko tak spíše pojede přes ValMez než přes Ostravu....Navíc nezastavování vlaků mezi Olomoucí a Ostravou už tu bylo, tuším že někdy v devadesátých letech tak jezdil IC Praha.
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.141.26
Odesláno Středa, 08. června 2011 - 22:53:24    Odkaz na tento příspěvek  

Tak rozum naštěstí zvítězil:

http://www.financninoviny.cz/zpravodajstvi/zpravy/vlada-vzala-na- vedomi-harmonogram-otevreni-trhu-vlakove-dopravy/648157

Vláda nezruší dotace pro regionální železniční dopravu

Vláda rozhodla, že nezruší dotace krajům na provozování osobní železniční dopravy. Ministr financí Miroslav Kalousek jejich zrušení dříve navrhoval. Memorandum o podpoře krajů při objednávání regionální osobní dopravy schválila vláda Jana Fischera a podle dohody měly pro letošní rok kraje celkově získat na provozování železniční dopravy dotaci z veřejných rozpočtů přibližně 2,6 miliardy korun.

Kalousek začátkem května uvedl, že dohoda mezi kraji a Fischerovou vládou není právně závazná a že je připraven dotace zrušit nebo výrazně omezit. Kraje reagovaly prohlášením, že jsou připraveny vymáhat plnění dohody soudně. Kalousek nakonec slíbil zachovat dotace v původní výši, pro příští roky ale plánuje vládě navrhnout redukci dotace krajům o 600 milionů na dvě miliardy korun ročně.

"Memorandum nelze považovat za pouhé prohlášení či politickou dohodu, neboť jeho účastníci se nepochybně chtěli zavázat ke vzájemnému plnění, a to v rovině právní," uvedlo ministerstvo dopravy v předkládací zprávě pro vládu. Podle ministerstva dopravy je dotace pro letošní rok navíc zahrnuta přímo v rozpočtu, z čehož je zřejmé, že její poskytnutí je povinností plynoucí přímo ze zákona.

Na krácení dotací si stěžovali zejména dopravní odboráři, podle kterých hrozilo radikální omezování dopravní obslužnosti a následné propouštění nadbytečných zaměstnanců Českých drah. Údajně by kvůli takovémuto výpadku ve financování mohlo dojít k redukci regionálních spojů až o třetinu.

Rozdíl mezi platbami krajů a skutečnými náklady na poskytování dopravní obslužnosti v roce 2009 podle Českých drah činil tři miliardy korun a dopravce je hradil z příjmů z nákladní dopravy a z prodeje majetku.
Bugear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2079
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 08. června 2011 - 23:00:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

@xyxyxyxyyxy: S rekonstrukcí se samozřejmě počítá a i kdyby ne, tak se hodí spíš na nahrazení Bee272 tam, kde tyto brzdí vlaky které by mohly 160. A ty přeplněné rychlíky Bo-Bi bych rád viděl, možná v neděli odpoledne, v kteroužto dobu by mohl být dostatek Bdt na ad-hoc posily, a ne kvůli tomu vozit celý týden vzduch.
Navrhované rychlíky mají jenom dva účely, nemuset snížit objednávku a umožnit ČD zrychlení ostravských Ex.

(Příspěvek byl editován uživatelem bugear.)
»Online výpočet kontrolní číslice« »Výpočet kontrolky na mobilu (Java)«
Lekce češtiny pro diskutéry: píšeme výjimka, standard, ližina. Tipovat znamená odhadovat, typovat znamená psát či provádět typovou zkoušku.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5070
Registrován: 10-2004
Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 08:27:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Navrhované rychlíky mají jenom dva účely, nemuset snížit objednávku a umožnit ČD zrychlení ostravských Ex.
Musím říct že bych našel poměrně dost úseků, kde bych ty peníze utratil radši.
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
Tycoon
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.128.153.252
Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 11:54:16    Odkaz na tento příspěvek  

Vantju:
Nepřestoupí, protože ten rychlík Z Brna (R 833) v Suchdole ani ve Studénce nestaví. Rychlíky z Brna a do Brna tam zastavují "v lichou hodinu" (například kolem 15:00), ty "sudé" (například kolem 14:00) projíždějí.
Ale jinak lze souhlasit, že ty rychlíky Olomouc-Ostrava jsou nadbytečné, protože jedou paralelně s těmi "nezastavujícími" rychlíky z/do Brna. Jinak z Hranic je spojení do Prahy stále dost "luxusní" - co dvě hodiny přímé spojení vlaků co jedou od Púchova. Co bych za něco takového v Suchdole nad Odrou (tam přijedu motorákem z vedlejší trati) dal :-)
Vantju
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1106
Registrován: 9-2007

Odesláno Čtvrtek, 09. června 2011 - 12:08:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, když se nad tím zamyslým, tak sice ano, ovšem proč se kvůli projíždění jedné stanice zavádí nové vlaky? Navíc podle současného návrhu tam mají jezdit: A150 + B256 + 2x Bd264. Už z toho lze poznat, že to bylo nějaké nouzové řešení. Btw. Bee272 budou jezdit na R Praha - Luhačovice.

(Příspěvek byl editován uživatelem vantju.)
vagonWEB

ICQ 418733638
Amnouz156a
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 189
Registrován: 1-2011
Odesláno Sobota, 11. června 2011 - 12:07:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Expresy ze Žiliny do Prahy staví pak pouze v Olomouci a pak v Praze, no tak to je trochu směšné, uplně celý návrh je směšný a více směšnější bude jistě konečný návrh.

Aspoň lidi začnou jezdit Jančurou, který bude zastavovat skoro všude (s nadsázkou).

Wien: Teď jsem si toho všiml. Nepochopitelné.
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1881
Registrován: 8-2006
Odesláno Sobota, 11. června 2011 - 13:14:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To sem teda u Jančury zvědavej na ty davy pravidelných cestujících nastupujících/vystupujících třeba v ÚnO. Jinak ty expresy ze Žiliny budou mezi OL a Prahou nejspíš zastavovat jako nyní - ČT, Pce, Kolín a tipnu si nově i Zábřeh.
Vantju
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1127
Registrován: 9-2007

Odesláno Sobota, 11. června 2011 - 14:19:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, Zábřeh navíc, kde stejně nastupuje lidí jako třeba v Bezpráví (ano, existují vyjímky), ale Hranice, kde třeba na Prahu čekalo kolem 50ti lidí, tak ty se budou projíždět.
vagonWEB

ICQ 418733638
Břéťa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.202.65.71
Odesláno Sobota, 11. června 2011 - 14:55:19    Odkaz na tento příspěvek  

".. ale Hranice, kde třeba na Prahu čekalo kolem 50ti lidí..."
Za celý den? Nejste vy v těch Hranicách naočkováni od MuNu? Jen Hranice a MuN, jinak nikde nikdy nikdo nenastupuje/nevystupuje, a proto tam nemá cenu zastavovat..
Vantju
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1129
Registrován: 9-2007

Odesláno Sobota, 11. června 2011 - 15:00:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ne, ale vždy tu stavěly, tak proč by měly najednou projíždět?
vagonWEB

ICQ 418733638
Vlakomil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1103
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 11. června 2011 - 15:50:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neměl by někdo oběhy plzeňských es platné od 12.6.? Dík
http://www.lokomotiva.nafotil.cz/uvodni-stranka/-fotografie lokomotiv,modelů,přezdívky lokomotiv
BoH
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.223.4
Odesláno Sobota, 11. června 2011 - 16:07:16    Odkaz na tento příspěvek  

Vantju: No já neznám Váš zdravotní stav, ale radil bych zajít k očnímu, pokud přirovnáváte Zábřeh k Bezpráví. Také dosti pochybuji, že někdy nastoupí více lidí v Hranicích, než v Zábřeze. Každopádně chápu vaše rozhořčení nad nezastavováním vlaků v Hranicích a myslím, že omezování zastavování vlaků na této trase je cestou špatnou (Ostrava-Praha).
Nádražák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1201
Registrován: 3-2006
Odesláno Sobota, 11. června 2011 - 18:00:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vantju: koukám ty si případ pro Chocholouška . Navíc typicky šotoušský dogma: vždycky se to tak (ne)dělalo, tak se to tak musí (ne)dělat navždy. Tohle ale přece není opodstatnění toho, proč tam ty Ex stavět nemaj. Samotnýho by mě pravej důvod taky dost zajímal, protože po otevření toho návrhu jsem docela valil bulvy. Ale sorry a srovnávat Zábřeh s Bezprávím...

(Příspěvek byl editován uživatelem Nádražák.)
Nádražák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1202
Registrován: 3-2006
Odesláno Sobota, 11. června 2011 - 18:03:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

čelakovičan: ano, Zábřeh u těch expresů ještě někdy v dubnu figuroval, ovšem poslední dobou se věci mění dost za pochodu takže si netroufám tvrdit jestli to tak nakonec bude nebo ne.

(Příspěvek byl editován uživatelem Nádražák.)
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1882
Registrován: 8-2006
Odesláno Sobota, 11. června 2011 - 18:23:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Letos (a asi i v minulosti) dálkovka projížděla Studénkou i Suchdolem, v Hranicích stavěla a žádné R Ova-OL nebyly potřeba. Nově má dálkovka projíždět i Hranice a ejhle - najednou jsou tu jakési R Ova-OL. Proč? Buď je v Hranicích frekvence lidí na zastavování dálkovky. Nebo tam není a v tom případě nejsou potřeba ani R Ova-OL. Navíc by mne zajímala ta frekvence lidí ve Studénce a Suchdole. Když tam teda zastavuje Silesia a Hutník, ale Hranicema projíždějí.

Mimochodem. Když je teda potřeba zkracovat JD, jak to bude v úseku Kolín-Pha? Pořád bude natažená JD kvůli předjíždění pendolinem?
Vantju
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1130
Registrován: 9-2007

Odesláno Sobota, 11. června 2011 - 18:26:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No tak jsem to trochu přehnal, ale stejně tak nemyslím, že by tu měly projíždět. Navíc většinou když jedu něčím, co v Zábřehu staví, tak tam moc lidí nenastupuje.

A souhlasím s čelakovičanem, proč Sileska Hranice projíždí? A ani přípoj na ni není

Někdy se asi projedu něčím dálkovým, co v Suchdole a Studénce staví, a spočítám si frekvenci
vagonWEB

ICQ 418733638
Nádražák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1203
Registrován: 3-2006
Odesláno Sobota, 11. června 2011 - 18:48:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vantju: Zajímavé, když jedu já něčím do Ovy tak mi přijde, že v Zábru je frekvence větší . Možná je to tím, že jezdíš někde v zadní části vlaku, ale 90% lidí leze do předku bo podchod je hned na začátku nástupiště a málokomu se chce někam ještě lítat. Proto je tvůj pohled možná trochu zkreslenej.
Vantju
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1131
Registrován: 9-2007

Odesláno Sobota, 11. června 2011 - 19:18:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No asi jo, poslední dobou jezdím spíše 1. třídou Ale kupříkladu když jsem jel Hutníkem, tak na nástupišti co jsem z Béčka viděl (jak jela náhradní souprava od 521) tak tam byly tak 2-3 lidi.
vagonWEB

ICQ 418733638
Antonín Novák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.88.169
Odesláno Sobota, 11. června 2011 - 20:12:24    Odkaz na tento příspěvek  

Lidi, to se bavíte o změně od nového GVD, nebo od zítřka? Dík
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7352
Registrován: 8-2004

Odesláno Sobota, 11. června 2011 - 21:19:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nádražák:
Vantju: koukám ty si případ pro Chocholouška . Navíc typicky šotoušský dogma: vždycky se to tak (ne)dělalo, tak se to tak musí (ne)dělat navždy.
Souhlasím. Vůči (ne)zastavování vlaků nejrychlejší vrstvy Pha-Ova v Hranicích nemám zcela jednoznačný názor, byť se spíš kloním k tomu, že Ex+R směr Vsetín (Žilina), R Brno-Ova a Jančura dostačují. Zarážející je ale především ta argumentace ... teda spíš neargumentace.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Vantju
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1133
Registrován: 9-2007

Odesláno Sobota, 11. června 2011 - 23:24:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobře, budu teda držet tlamičku. Ale minimálně za Silesku a Hutníka si stojím, protože když může být Studénka (u současného Ostravana z Prahy navíc úplně zbytečně, v průvodci není ze Studénky žádný přípoj) tak můžou být i Hranice
vagonWEB

ICQ 418733638
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4616
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 12. června 2011 - 06:56:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K tomu zastavování a nezastavování. Já si osobně myslím, že od toho máme kategorie vlaků. Považuji za krajně nevhodné, aby jeden R stavěl skoro všude a druhý rychlík skoro všechno projel. Je v tom pak bordel. Když už máme tolik kategorií -byť si myslím, že bychom si v pohodě vystačili s Os, Sp, R, Ex a možná EN, neboť provozovat vlaky IC a EC s "béčkama" a rychlostí nižší 160km/h je prostě ostuda. Co je nám platné, že IC/EC na Břeclav má nový slušný vozy, mašinu ES 380 a k tomu hospodu, která je z tech. důvodů nyní omezena na 140km/h. Když budou jízdní doby dost natvrdo (nyní jsou volný i na 140km/h, tak ten rozdíl už prostě znát bude.) Další ostuda je, že nemáme dodnes vícesystémovku na rychlost min 160km/h a zároveň schválenou ve všech okolních zemích, aby bylo možné jet Berlín-Vídeň (Budapešť) bez přepřahu. Až bude tohle v rychtyku, pak nemám s kategoriemi IC, EC žádný problém. Takže jsem pro to, aby R stavěl ve všech důležitých stanicích, Ex jen ve velkých uzlech (Kolín, Pce, ČT, Olm. atd.), u EN nemám problém s tím, když bude stavět v Praze a pak až v Brně nebo třeba Ostravě. Ale hlavně, aby ty zastávky byly u dané kategorie vlaků stejný, aby v tom nebyl bordel a neřešil jsem, jestli tam tento rychlík staví nebo ne.
Rozčilovat se znamená ničit si nervy pro blbost druhých.
Hlavně se nepředposrat.
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5079
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 12. června 2011 - 09:47:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pes38: Zastavovat podle kategorií a požadovat jejich zastavování dle počtu obyvatel je pitomost. Každý vlak nebo každá linka vlaků má svojí funkci, u leckterých vlaků je žádoucí, aby v počátku trasy stavěly měné než na konci. Krásnou ukázkou je koncepce dálkové dopravy na 090. Kolik už bylo sporů o tom, že vlaky Praha-Ústí-Cheb jsou přeci rychlíky, tak jaktože projíždějí Kralupy, Roudnice, Lovosice, když je to rychlíková stanice. Když se z tohoudělají expresy, tak se zase šotouši budou hádat, jakto že to staví v Duchcově, Kynšperku ale možná i v Bílině či Kláštěrci, protože 15-17 tisíc obyvatel přece není stanice expresů. Pak je ale paradoxem, jaktože rychlíky staví v takových dírách jako Mírovice, Čimelice nebo dokonce v Jedlové, ve kterých by v mnohých případech nestavily ani spěšné vlaky.
Jenže takhle škatulkovat to nejde. Politika zastavování závisí na celé řadě aspektů závisející na důležitosti tratě, velikosti tranzitu, počtu obyvatel v okolí tratě, na velikosti spádových měst, rychlosti tratě apod.
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
Tycoon
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.207.6.238
Odesláno Neděle, 12. června 2011 - 09:49:20    Odkaz na tento příspěvek  

Vantju:
Ano, ve Studénce a Suchdole toho napočítáš málo. Ale proto, že v zastavování dálkových vlaků je nekoncepční. Dám příklad. Ve Studénce zastavují ve směru od Prahy dva dálkové vlaky denně - večerní Hutník a Ostravan. Jenže ani na jeden z nich není přípoj ve směru na Bílovec a Kopřivnici !!! Naopak Landek, Leoš Janáček či Hukvaldy tam nezastavují, ačkoliv by tam na ně přípoj byl. V Suchdole dle návrhu nového jízdního řádu ujede cestujícím z přípojných vedlejších tratí Hutník (do Prahy) "přímo před nosem" o několik minut.
Pokud se podívám na Hranice, tak dnes je spojení na Prahu doslova luxusní. Dle toho návrhu na příští rok bude "dobré", až na tu Silesii a Hutníka ... ale to předpokládám, že v těch Hranicích nakonec zastavovat budou, když už stojí v Suchdole i Studénce.