K-report
 

Archiv diskuse GVD platný a připravovaný do 16. 06. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » GVD platný a připravovaný » Archiv diskuse GVD platný a připravovaný do 16. 06. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4617
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 12. června 2011 - 10:04:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Jenže ta "politka zastavování" je bohužel často na hlavu postavená. Prostě mi přijde blbé, když jeden R stanici projíždí a druhý R ne. Ad 090: Jaký je problém, aby chebské střely jezdily v části trasy jako třeba Ex (do/z Ústí) a v další části jako R?
Rozčilovat se znamená ničit si nervy pro blbost druhých.
Hlavně se nepředposrat.
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5080
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 12. června 2011 - 10:49:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pes38: Prostě mi přijde blbé, když jeden R stanici projíždí a druhý R ne.
Já si myslím, že je to úplně jedno, co je to za kategorii. V mnohých případech by mohlo dojít k tomu, že se kategorie během cesty mohla měnit vícekrát a akorát by v tom byl zmatek. Už vidím, jak vlezu v Kolíně do rychlíku, v Bakově v rozhlase uslyším o spěšňáku a v Rumburku vystoupím z osobáku, v horším případě ještě vlak třikrát změní číslo, a to všechno jenom proto, že zatavení vlaku ve stanici nesplňuje rychlíkové parametry nebo to naopak nemůže být vlak nižší kategorie, protože vlaky vyšší kategorie ve stanici staví. To, kde vlaky zastavují, je v JŘ. V některých situacích je vhodné, aby třeba rychlíky v hodinovém taktu stavěly v některých menších stanicích na střídačku, v lichou hodinu staví tam v sudou onde. Nebo by ve jménu kategorizace měly stavět na obou místech? A jak tohleto vyřešit na tratích, kde jede víc linek dálkové dopravy a každá staví jinde? A co třeba nesystémové posilové vlaky, které z nějakého důvodu staví navíc, ale víceméně jsou součástí určitého směru, nebo okrajové vlaky jinak vytížené linky, které staví o pár zastávek navíc a částečně nahrazují jinou vrstvu?
Já jsem tedy proti tomu, aby se řeklo, že v místě "A" budou stavět do určité kategorie včetně všechny vlaky vyšší kategorie budou projíždět. To spěje buď k totálnímu zmatku v přechodu kategorií případně k nežádoucímu zastavení v místě, protože je vlak nějaké kategorii.
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
Qěcy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3446
Registrován: 9-2005
Odesláno Neděle, 12. června 2011 - 12:18:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pes38: A projížděcí osobáky ti nevaděj? Někde je na tom postavená příměstská doprava, třeba trať 171. Byly doby, kdy Berouny projížděly ze Smíchova až do Řevníc. A pozor, dokonce se tento model dává do učebnic dopravy.
Hele, lomené kategorie jsou prasečina. Takové dálkové rychlíky z Paříže staví až po třech stech kilometrech a pak v každé druhé díře. Nebo TGV v Alpách, kde všude stavějí. Je to dáno zvoleným modelem dopravy podle poptávky a parametrů a kapacit tratí.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Myšák_tom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 650
Registrován: 10-2010

Odesláno Neděle, 12. června 2011 - 13:30:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám dotaz: DÁ SE NĚKDE NA INTERNETU SEHNAT OPRAVA REGIONÁLNÍHO JÍZDNÍHO ŘÁDU PRO JIHOČESKÝ KRAJ? Našel jsem pouze pro ČR... Děkuji
Nádražák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1204
Registrován: 3-2006
Odesláno Neděle, 12. června 2011 - 13:52:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vantju: Ale kupříkladu když jsem jel Hutníkem, tak na nástupišti co jsem z Béčka viděl (jak jela náhradní souprava od 521) tak tam byly tak 2-3 lidi.
Můžu vědět kterej Hutník to byl? Sudej nebo lichej? U sudýho o tom silně pochybuju, jezdím tím téměř denně a substrát se tu počítá na desítky. U lichýho by to bylo možná reálnější (i když ani tak se mi to nezdá, to musela byt nějaká mimořádka), ale tam zase mraky lidí vystupujou bo večer už tolik lidí nenastupuje ale tak to je všude.
John
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1926
Registrován: 7-2005

Odesláno Neděle, 12. června 2011 - 14:09:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nádražák: Vantju myslel lichého Hutníka.
Vantju: Ale tam je to logické, že je frekvence nastupujících cestujících menší. Oproti cestujícím, kteří z Hutníka vystupují. Přeci jen se ve večrních hodinách lidé vracejí. Takže na Olomouc a dále už v pozdních hodinách není taková frekvence.
Myslím, že v Hranicích je to stejné. Více lidí vystoupí, než nastoupí.
http://danone39.blogspot.com/ - nejucelenější dennodenní informace o nasazení hnacích vozidel
POZOR! Hledáme dobrovolné spolupracovníky pro tratě 300 a 330. Bližší info na mailu pod nickem. Díky.

R 908 Praděd forever
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1883
Registrován: 8-2006
Odesláno Neděle, 12. června 2011 - 14:23:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad kategorie: Ona je to spíše otázka ohledně tarifu. Kdy máme sice R v relaci Letohrad-HK-Pha, ale v úseku Letohrad-HK "je cestující odbaven jako ve spěšném vlaku". Takže spoj je oficiálně R, ale v některých úsecích trasy platí i jízdné pro kategorii Sp. Co se týče (ne)zastavování, tak taky nejsem nadšenej z toho, že EC jižní větve třeba v Kolíně někdy zastavujou a někdy ne. Buď ať zastavujou všechny spoje, nebo žádný. Ale tohle střídání KO a ČT ohledně zastavování mi nepřipadá úplně v pořádku.
Vantju
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1136
Registrován: 9-2007

Odesláno Neděle, 12. června 2011 - 14:56:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No byl to Hutník z Prahy.
vagonWEB

ICQ 418733638
BoH
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.223.4
Odesláno Neděle, 12. června 2011 - 14:57:34    Odkaz na tento příspěvek  

čelakovičan: Mohu se Vás zeptat, jaké by bylo lepší řešení? Kdyby zastavovaly všechny vlaky EC/IC Kolín, ČT, místní šotouši a "odborníci" z ČVUT by to nepřežili. Kdyby zastavovaly v jednom, bylo by to pro druhé město nespravedlivé. A kdyby nezastavovaly ani v jednom, bylo by to sice spravedlivé, ale podle mě dosti nesmyslné (degradovalo by to cestovaní po této síti pro velkou skupinu lidí). Osobně bych se přikláněl k metodě - EC jednou za 2 hodiny (EC 170,...), které by nezastavovalo ani Kolín, ani ČT. Jednou za 2 hodiny Ex (Praha - Brno (max Břeclav)), které by zastavovaly Kolín i ČT.
Nádražák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1205
Registrován: 3-2006
Odesláno Neděle, 12. června 2011 - 15:05:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mě se naopak tahle "střídačka" líbí a klidně bych to rozšířil i na víc míst protože to má svoji logiku. Něco takovýho jsem kdysi navrhoval u Zábřeha a Třebové.
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1884
Registrován: 8-2006
Odesláno Neděle, 12. června 2011 - 15:26:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

BoH: Já bych tím Kolínem asi projížděl.

Nádražák: Střídačka je možná fajn do doby, než má nějaký spoj +60... Což se třeba u Hungarky několikrát "podařilo", takže pak stejně mimořádně zastavovala KO i ČT.
Nádražák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1206
Registrován: 3-2006
Odesláno Neděle, 12. června 2011 - 15:39:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

čelakovičan: jasně, ale přiznejme si, že až na Avalu která se už taky polepšila jsou tohle výjimky. Systém jako takový není špatný.

(Příspěvek byl editován uživatelem Nádražák.)
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5081
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 12. června 2011 - 16:05:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

čelakovičan: Když bych si musel vybrat, tak bych naopak projížděl Českou Třebovou. Kolín je 30tisícové město s vazbou z řady větších měst, končí tam řada dálkových linek (z Ústí n.L., Rumburka, Trutnova). Česká Třebová je na počet obyvatel poloviční, vazby dálkových vlaků jsou tam nulové a vazby regionálky čím dál tím víc chřadnou.
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
Junkrs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1006
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 12. června 2011 - 16:30:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pěkně se tu hádáte ohledně zastavování/nezastavování rychlíků tuhle a jinde. Tak mě napadá, jestli náhodou o tom zastavování nerozhoduje objednavatel tedy stát. Takže když ten si zaplatí stavění R v Horní i v Dolní, tak tam prostě stavět budou a je mu úplně jedno, jestli tam jsou dvě vrstvy vlaků nebo deset
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1885
Registrován: 8-2006
Odesláno Neděle, 12. června 2011 - 17:05:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Junkrs: Stát ale rozhoduje (alespoň doufám) na základě různých průzkumů ohledně frekvence.

Orky: Ty vazby jsem nezkoumal. Nedávno jsem tam ale zažil přestup několika lidí ( bylo to v sobotu ) v 16hodin z pomalého brněnského R do Ex směr Zábřeh (-OL a dále). Ona je taky otázka, jestli se nedá z Kolína dojet do Pardubic a přestoupit tam. Ale dobře, "střídačka" je asi nejlepší řešení.

Nádražák: Fakt je, že ta Hungarka to nabrala už v Německu a jinak (snad - já jí tak často nepoužívám) jezdí celkem dobře.
Pajas2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 126
Registrován: 10-2009
Odesláno Neděle, 12. června 2011 - 17:28:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdyby šlo jen o ten samotný Kolín, ale jsou to i cestující kteří jedou odjinud a v Kolíně by chtěli přestoupit: tj. Poděbrady, Nymburk, Mladá Boleslav (případně i LnL a Čelákovice) a z druhé strany Kutná Hora, Čáslav.
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1886
Registrován: 8-2006
Odesláno Neděle, 12. června 2011 - 17:46:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čelákovice bych do toho netahal. Osobák od nás přijede do KO v xx:28 a EC na Brno odjíždí v xx:19... A i ty Poděbrady a Nbk jsou obsloužený vlastně jenom tím rumburským R. Ale víc už bych to nepitval.
BoH
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.223.4
Odesláno Neděle, 12. června 2011 - 18:56:12    Odkaz na tento příspěvek  

No nevím, myslím si, že Kolín má celkem velkou oblast, kde se lidé sjíždějí (na druhou stranu jsem tam nikdy moc lidí nastupovat/vystupovat neviděl (samozřejmě kromě frakventovaných časů). ČT na tom není o mnoho lépe (a je pravda, že spojení na Prahu má více než luxusní, ale myslím, že by byla chyba ji degradovat na jeden R za 2 hodiny na Brno) ... osobně ale využívám trasu Zábřeh-ČT-Brno a proto alespoň na místních diskusích budu lobovat za zastavování vlaků v Zábřeze a ČT :-)
Vantju
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1137
Registrován: 9-2007

Odesláno Neděle, 12. června 2011 - 20:08:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem byl dneska na pozorovačce, a dnešní frekvence:

Ex 147 Hukvaldy: výstup: +-100-120 nástup: +-40-60
Ex 142 Odra: výstup: +-40-60 nástup: +-140
Ex 149 Jan Perner: výstup: +-40-50 nástup: +-20-30

Je sice neděle, ale myslím, že to není nějak málo lidí co nastupovali/vystupovali. Tak ty R 126x/127x budou v úseku Olomouc - Hranice plné, a Hranice - Ostrava.
vagonWEB

ICQ 418733638
Nádražák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1208
Registrován: 3-2006
Odesláno Neděle, 12. června 2011 - 20:54:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak přihodím taky jednu sčítačku z neděle v Zábřeze do mé loňské bakalářky, sice je to staršího data (prosinec 2009), ale myslím že takové rozdíly oproti současnosti tam nebudou. Směrodatná odchylka si troufám tvrdit je v řádu cca 5 kousků.
Edit: Vantju: V neděli tu frekvenci z Hranic poberou mj. posiláky 1582 a 1584, takže ty R 126x směr Olmitz zas tak plné nebudou.
57.3,scitani Zabreh.doc,application/mswordScitani - Zabreh
mime2_doc.gif ( prosinec (2009) k)


(Příspěvek byl editován uživatelem Nádražák.)
Nádražák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1214
Registrován: 3-2006
Odesláno Pondělí, 13. června 2011 - 23:30:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Žádná reakce? Popravdě jsem čekal smršť příspěvků s tím, že zastavování IC/EC v Zábřeze je zbytečné/přínosné a ono nic. Ani Vantju nevyjádřil svůj názor nu což, nedá se nic dělat . Ale vážně, jsem zvědav co z toho návrhu ještě nakonec vyleze, začíná to být opravdu zajímavé.
Ic540
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1100
Registrován: 6-2008

Odesláno Úterý, 14. června 2011 - 01:22:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nádražák, Vantju a jiní:

No Zábřeh má dle mého pravidelného sledování vždy cestujících dost. Nejvíc sice využívám Hutníka. Také je dost daleko na to, aby někdo od Prahy vystoupil v Třebové, popojel regionovou do Zábřeha a ještě přestoupil na Šumperk či dále...
Z Ostravy se dá jet do Olmíku a přestoupit na směr Zábřeh. No jedu li dál, tak přestup navíc. Další přestup dojíždím li do Ovy...
Takže co se týká pomalejší vrstvy EXů, řekl bych stavět...

No a Hranice. Kloním se k názoru Vantju, že Silesií stavět, aby byl dojezd do Prahy na osmou. Také bych nechal stavět Hutníka, ten by měl mít také přestupní vazby v Hranicích, Suchdole, Studénce... Jinak je to asi vysoká politika ty OL.-Boh. a zpět. V tom případě nestaví EX ve zmíněných stanicích...
Jinak i tak mají Hranice nadstandart připočtem li SA...
Takže Silesia, Hutnik + další sice již bez Ov větve postačuje...

A samotný Hutník...
Ráno stejný stav, no ještě bonus s prodloužením do Žiliny ve vybrané dny.
Večer zbytečný vlak, nestaví Hranice(tam by mohl mít právě přípoj/přestup na Vsetín)...
Rovněž přípoje staví li Suchdol, Studénka...
No a má končit mimo vybrané dny v Bohumíně. To znamená sice ušetření svěsných km v úseku Třinec Bohumín. No ale kdo tím kromě Ostraváků pojede, není li přípoj na S1 ve směru Vítkovice, Kunčice, Havířov až Č.Těšín. Také není přípoj na S2 do Karviné. Ani do centra a F.Místku...
To zas nějaký soudruh z nábřeží měl kalkulačku v ruce...
Tolik roků to funguje a pak nějaká 3,14ča to prostě jen tak škrtne...
Dříve to byl R a stavěl i v Kunčicích, no a jezdil i přes Polaneckou...
Škoda mluvit, vlastně psát, bolí mě u srdce...
A vždy využit, plný. Ať R či IC. Ať přes Střed či Vítkovice...
Bo 3,14čo v dobrém čase a tradičně a léta a v pohodě...
Tak proč teď už ne????????? Uf...

(Příspěvek byl editován uživatelem Ic540.)
Mirec_037
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 357
Registrován: 11-2007

Odesláno Úterý, 14. června 2011 - 15:19:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Návrh GVD 2012 se letos nebude zveřejňovat??? Konkrétně myslím JMK. Loni chtěli připomínky k návrhu myslím do 7.7.

ICQ:457-187-436

Racek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 969
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 14. června 2011 - 15:29:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JMK návrh bývá zveřejňován na této stránce a zatím tam nic není ...
Ferda20
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 868
Registrován: 11-2009

Odesláno Úterý, 14. června 2011 - 15:48:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Návrh gvd plzeňského kraje
Valdav
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 735
Registrován: 1-2009

Odesláno Úterý, 14. června 2011 - 20:21:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ic540: K mému úžasu jsem zjistil, že večerní Hutník nemá mít podle návrhu přípoj ani na S1 do Opavy, kde Hutník přijíždí do Ostravy-Svinova v 21.44 a S1 odjíždí v 21.42.
Začínám věřit, že tohle fakt není náhoda.
Možná, že neznamenáš nic pro svět, ale pro někoho můžeš znamenat celý svět...
Nasazení CityElefantů v TS 441 PJ Bohumín
Vantju
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1141
Registrován: 9-2007

Odesláno Úterý, 14. června 2011 - 20:41:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ovšem dobré je to v Suchdole, tam jede do NJ vlak i po Ostravanovi, zatímco třeba Studénka je i u Hutníka bez přípojů...

EDIT: Nádražák: No co bych k tomu měl říct, snad jen, že stavět by se mělo i v Hranicích, i v Zábřehu, obě to jsou stanice, odkud vede důležitá trať.

(Příspěvek byl editován uživatelem vantju.)
vagonWEB

ICQ 418733638
Honnzok
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 467
Registrován: 12-2009

Odesláno Úterý, 14. června 2011 - 23:04:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prosím nemá náhodou někdo návrh pro tratě 021/020?
Turista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 121
Registrován: 12-2003
Odesláno Středa, 15. června 2011 - 00:09:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevíte, jestli podobně brzy, jako je tomu v ČR, zveřejňují předběžné návrhy GVD i jiné země?

Německo, Rakousko, atd? Mezinárodní spoje přece už musí být skoro domluvené.
Ic540
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1101
Registrován: 6-2008

Odesláno Středa, 15. června 2011 - 00:48:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Valdav: Jó jo promiň, Já v rozpoložení, které jsem svým článkem snad dostatečně vyjádřil úplně na směr Opava zapoměl.
Tak to už klidně může končit v Olomouci. Ostraváci se už něčím svezou. To by člověk myslel, že aspoň tím vloženým Hutníkem budou chtít konkurovat SA.
Bóže, chtěl bych znát to kokodrilo, co to vymyslelo. Má tu palici jen na to, aby mu do krku nepršelo....Uf....
Přidávám radši šmajlíka, aby mi to nesmazali. No to chlapi fakt někdy nejde... se nerozohnit nad těmi výstřely.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5092
Registrován: 10-2004
Odesláno Středa, 15. června 2011 - 08:02:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honnzok: Pardubický kraj na svých stránkách slibuje zveřejnění do 17.6.
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
Kalous65
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 580
Registrován: 10-2008
Odesláno Středa, 15. června 2011 - 16:44:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proč jedou všechny EC,IC,Ex z Prahy do Brna v xx:39 ale jen Ex 575 jede v 18:36?Je to podle idosu.Po ,,degradaci'' na Ex mu přibyla zastávak Praha Libeň a proč né taky Kolín?
Lukssek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2063
Registrován: 2-2006

Odesláno Středa, 15. června 2011 - 17:26:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kalous65:
Vlastně jste si odpověděl sám. Kvůli tomu zastavení navíc v Libni...
Kniha jízd-nejaktuálnější sledování nasazení hnacích vozidel na síti SŽDC
Vantju
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1143
Registrován: 9-2007

Odesláno Středa, 15. června 2011 - 20:00:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak teda když to Faigja načal v osobních vozech, popíšu tu nějaké ty Vsetíny a Luhačovice od 2012

R 620/621 Matalík - Čas stejný, řazení: 2x B neRIC v určité datumy + 4x Bee272 + BDs neRIC + A RIC

R 622/623 Bečva - Čas 622 - Pojede místo Vsacana, ale pod stejným číslem, 623 bude současný 625, řazení: stejné jako Matalík

Ex 523/R 624 Portáš - Ano, místo Luhačovic pojede jeden Expres jako Portáš ze Vsetína, naopak do Prahy pojede jako R, čas: stejný jako teď (ale posunují si čísla, místo 628/629 na 523/624), řazení (): 7x Bmee248 + Aee142

Ex 520/521 Vsacan - Místo raního Mojmíra, tedy shodný čas, řazení Aee142 + 4x Bmee248

A tím výčet Vsetínů končí. Luhačovice se mi vypisovat nechcou, bude jich 12 + jeden Expres, rychlíky budou mít stejné řazení jako Vsetíny + Expres bude jako Portáš.

(Příspěvek byl editován uživatelem vantju.)
vagonWEB

ICQ 418733638
Kalous65
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 584
Registrován: 10-2008
Odesláno Středa, 15. června 2011 - 20:40:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lukssek:Ale i košičan zastavuje v Libni a to je EC nebo IC 580/581 Hutník má horší soupravu než Ex 575,mě jde o to proč souprava která je podle mě docela svou kvalitou vysoko musí být snnížena na kategorii Ex,vím je jedno jestli jedu v Bmz241 a večeřím ve WRmz815 a je to Ex nebo IC,ale je mi divné že od prosince jezdí jako IC a od Česrvna jako Ex......
Vantju:A jak bude řazen Hašek?Stejně jako letos?Přece jen už jsem si na ARmpee docela zvyknul:-)A kde budou řazeny vozy Bee238 a Bpee237,teda pokud už to víš?:-)
Semolina
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3152
Registrován: 2-2006
Odesláno Středa, 15. června 2011 - 21:17:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kalous65: vím je jedno jestli jedu v Bmz241 a večeřím ve WRmz815 a je to Ex nebo IC
Opravdu?
Antonín Novák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.88.169
Odesláno Středa, 15. června 2011 - 21:31:02    Odkaz na tento příspěvek  

Vantju, jak to víš?
Vantju
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1144
Registrován: 9-2007

Odesláno Středa, 15. června 2011 - 21:33:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tajný zdroj
vagonWEB

ICQ 418733638
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.141.26
Odesláno Středa, 15. června 2011 - 21:41:38    Odkaz na tento příspěvek  

Ferda20: Plzeňský kraj víceméně totéž jako teď, akorát mě zaujalo že po zmodernizované trati Plzeň-Cheb nepojede žádný mezinárodní vlak. Ani rychlíky Praha-Norimberk nebudou vráceny na chebskou trať, natož aby byly "povýšeny" na IC. Marně se snažím přijít na to, proč se ta trať vlastně modernizovala ...
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2354
Registrován: 10-2008
Odesláno Středa, 15. června 2011 - 21:54:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z F J:
Nebude to třeba tím, že když už mermomocí přes Cheb, tak by se pro mezinárodní vlak by se nehodila zmodernizovaná Plzeň-Cheb, ale Praha-Cheb?

Ale spíš se ta trať vlastně modernizovala aby definitvně nezanikla samovolným rozpadem, jak to hrozí i 171.
Když už tedy vynecháme paličatost a hlavouprotizdizmus plánovaču "koridorů" zvyklých na směr, který vyhovoval hlavnímu městu Vídeň.
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
Blekyn_2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 46
Registrován: 2-2011
Odesláno Středa, 15. června 2011 - 22:40:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A kde berete návhry jízdních řádů pro Zlínský kraj a obraty pro Zlínský kraj? Dejte někdo informaci na jakých stránkách jsou nějaké návrhy.Dík
Kotva_trakčního_motoru
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 25
Registrován: 5-2011

Odesláno Středa, 15. června 2011 - 22:59:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vantju: čili Mojmír jak ho známe ted bude zrušen nebo to bude rychlík ? a co Šohaj ?
Negrelli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 227
Registrován: 9-2007
Odesláno Středa, 15. června 2011 - 23:32:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Docela by mě zajímalo, jak se budou navážet soupravy do Stéblové na 6236. Zda od HK, či Pardubic. Zda to bude SV nebo to pojede připojené na jiném vlaku (kterém?). Jinak z pohledu dálkového cestujícího na 031 je to jednoznačně
Johnson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 942
Registrován: 5-2007
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 00:19:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Blekyn 2: Pravděpodobně si Vantju někde sehnal návrh řazení. Ohledně těch návrhů pro Zlínský kraj, tak pokud to bude jako loni, tak až v červenci, něco ale zveřejní okolní kraje.
Vantju
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1145
Registrován: 9-2007

Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 08:22:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, jak říkám, tajný zdroj

Kotva: No bude jako Rychlík, říkám, bude jich 12, tj. 700 - 712. Odpoledne bych mohl zveřejnit názvy
vagonWEB

ICQ 418733638
Radekedar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 673
Registrován: 6-2008

Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 09:45:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Negrelli: On je už někde k dispozici návrh pro KHK/PaKo?
Sledování trutnovských brejlovců - http://brejlovci-ts771.tk/ | Vozy ex Baim - http://baimy.jdem.cz | Vozy Bd264 - http://vozybd.jdem.cz
Turista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 123
Registrován: 12-2003
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 09:45:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Plzeňský kraj víceméně totéž jako teď, akorát mě zaujalo že po zmodernizované trati Plzeň-Cheb nepojede žádný mezinárodní vlak.

Mezinárodní vlak nezáleží jen nás. Ale alespoň na dvouhodinový takt osobáků se mohli vzmoct. A odbourat 18 minut čekání R v Plzni.
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.141.26
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 10:36:19    Odkaz na tento příspěvek  

Turista: tak nějak. Nechápu proč ta plzeňská tangenta končí nelogicky v Kozolupech, a ne logicky ve Stříbru, což je přirozené místní centrum. Na druhé straně taky končí logicky v Blovicích, a ne třeba v Nezvěsticích.
BoH
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.223.4
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 12:21:37    Odkaz na tento příspěvek  

http://www.kr-olomoucky.cz/OlomouckyKraj/Doprava/%C5%BDelezni%C4% 8Dn%C3%AD+doprava/%C5%BDelezni%C4%8Dn%C3%AD+doprava_CZ.htm?lang=C Z
Suri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 573
Registrován: 4-2003
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 12:30:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ZFJ: ono logické by bylo, kdyby končila v Nýřanech
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6482
Registrován: 9-2007
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 12:47:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Nechápu proč ta plzeňská tangenta končí nelogicky v Kozolupech, a ne logicky ve Stříbru"

1) Z důvodu větší poptávky po úseku trati do Blovic.
2) Proto, že v Plzenci, Šťáhlavech, Nezvěsticích, a Blovicích je relativně krátká docházková vzdálenost na nádraží. Naopak za Kozolupy bydlí v rozumné docházkové vzdálenosti poměrně málo lidí
3) Směrem na Stříbro jezdí nezanedbatelná část lidí autobusem, zatímco do Blovic jezdí autobusů málo. (Souvisí s bodem 2.)
4) Rozumný organizátor VHD nebude vyhazovat peníze za prázdné vlaky, ani přidělávat kaštanům zbytečný přestup kvůli jejich umělému vytěžování.
Johnson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 944
Registrován: 5-2007
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 12:55:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na trati 280 se pro příští GVD plánuje zase všechno v panťácích ? Podle těch obratů by to tak vypadalo, nebo se tam plánuje nasazení těch nových řidičáků ?
Ostravák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5823
Registrován: 5-2005

Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 13:01:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

3) Směrem na Stříbro jezdí nezanedbatelná část lidí autobusem, zatímco do Blovic jezdí autobusů málo. (Souvisí s bodem 2.)

Tak minimálně ve Stříbře by tohle šlo vyřešit použitelnou MHD navazující na vlaky pokud možno v nějakém IDS stylu, což by někoho do vlaku přitáhlo.
MHD Ostrava
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6483
Registrován: 9-2007
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 13:34:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ostravák: Ve Stříbře MHD je a na vlaky čeká, akorát pokud vím není integrovaná.
K čemu by ale bylo přidávání vlaků? Autobusy obsluhují vsi po cestě (Sytno, Sulislav, Úlice, Bdeněves) a zajišťují přímé spojení pro ty, kteří nemají rádi přestupy. Podle mě by to by to spíš chělo autobusy zaintegrovat podobně jako v JMK a KHK, a dát je do prokladu s vlaky. Rušení autobusů a jejich náhrada vlakem by nikomu a ničemu nepomohlo.

(Příspěvek byl editován uživatelem Bručoun.)
Ostravák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5824
Registrován: 5-2005

Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 13:45:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoun: Tak si mrkni na JŘ MHD a vlaku a zjistíš, že v mnoha případech autobus ujíždí vlaku o několik minut a obráceně.
MHD Ostrava
Turista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 124
Registrován: 12-2003
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 13:48:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tam by snad byla potřeba spíš zastávka u centra, ne?
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6484
Registrován: 9-2007
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 13:58:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale houby. Vlak autobusu neujíždí ani podle JŘ, a autobus když čeká, tak čeká. Nechci zabřednout do diskuse, jestli by to v MHD Stříbro chtělo nějaké změny JŘ či nějaké spoje navíc. Zas tak dobře to tam neznám, abych vymýšlel nějaké vylepšování.
Tvrdím, že nové vlaky navíc by neměly valný význam, a kdyby je někdo chtěl zavádět místo stávajících autobusů, tak by vyloženě škodil.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6485
Registrován: 9-2007
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 14:02:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zastávka u centra? Ve Stříbře? Běh do vrchu? To nevím, jaký by to mělo úspěch.
Turista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 125
Registrován: 12-2003
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 14:27:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je to cca 30m výškových. Nuselák je vyšší a taky lidi z údolí na metro choděj. A to jsou Pražáci líní.
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.141.26
Odesláno Čtvrtek, 16. června 2011 - 15:13:03    Odkaz na tento příspěvek  

BoH: díky. Je fajn že se konečně objevily na papíře i první vejšplechty Pardubického kraje. Třeba trať 271 ukazuje krásný kontrast - v úseku Prostějov-Dzbel velmi slušný počet vlaků navíc v taktu, a v úseku Dzbel-Chornice - nic. A i prázdný jízdní řád trati 025 a v úseku M.Karlov-Štíty je do očí bijící. No pokud toto nevzburcuje příslušné obce v PaK, pak už nic.