K-report
 

Archiv diskuse GVD platný a připravovaný do 14. 01. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » GVD platný a připravovaný » Archiv diskuse GVD platný a připravovaný do 14. 01. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.129.10
Odesláno Úterý, 04. ledna 2011 - 15:27:39    Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: žádal jsem o SLUŠNÉ reakce (klidně i odmítavé), ale asi jste si to zapomněl přečíst. No nic. A teď k věci:

1) A z Prahy se to toho Kolína ti cestující dostanou jak ?
Ecxelsiorem.

2) obráceně,chci Metropolem z Prahy do Berlína. Jak pojedu ?
Kolikpak lidí asi jezdí v tuto noční hodinu z Prahy do Berlína ?

Jinak v sezóně 2004/5 jezdil Devín (Praha-Bratislava - v trase dnešního Metropolu) přes Nymburk, Hradec Králové a Týniště nad Orlicí. To byl taky blbý šotonápad ? ;-)
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1798
Registrován: 3-2007
Odesláno Úterý, 04. ledna 2011 - 15:37:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

chci Metropolem z Prahy do Berlína. Jak pojedu ?
Kolikpak lidí asi jezdí v tuto noční hodinu z Prahy do Berlína ?


Jasně. Z Mělníka a Litoměřic to bude lepší.


A neodpověděl jste proč,k čemu by to bylo dobré dělat šaškárnu s vozy v Kolíně,obětovat spojení na Berlín (kde si lidé i kupují z Prahy lůžka!)
Kvůli šotoorgasmu ?
Já totiž žádný rozumný důvod,proč to cestování těm lidem komplikovat a za každou cenu se vyhýbat Praze nevidím.

Jo,Praha,pfff. Takový Nymburk..
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3319
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 04. ledna 2011 - 16:00:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Praze je třeba se vyhnout proto aby s tím nejezdili lidi. Jinej důvod to mít nemůže.

Mch v Děčíně by to:
- nestavělo
- úvratilo z Východu na hlavním
- stálo na Východě u toho zbořeniště v ranžíru

Mch když už by to jako dálkáč minulo Prahu tak předpokládám že by to nikde na 231/072 nestavělo
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3320
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 04. ledna 2011 - 16:01:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

DavidJaša: ono dost lidí furt vidí třeba T3 kterak měla (má dodnes?) obsaditelnost 138 stojících kusů ve čtyřech řadách...
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1802
Registrován: 3-2007
Odesláno Úterý, 04. ledna 2011 - 16:28:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Praze je třeba se vyhnout proto aby s tím nejezdili lidi

To bude ono. A taky zrušit vozy na sedačku u všech nočních vlaků,jak tady chce Mr.Záruba,abych zdržejíce se někde déle musel sedět před nádražím až do rána na další spoj.
Nebo shánět lůžko za tři stovky u vagonu na 2h cesty Plzeň-Praha či Třebová-Praha ?

Ještě pár takovýhle reformátorů a můžem ty vlaky fakt zavřít.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4789
Registrován: 9-2007
Odesláno Úterý, 04. ledna 2011 - 16:38:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

""v B931 obsazené 60 lidmi jsou plné sedačky, uličky, plošiny, a pár lidí musí stát i na schodech. Kde by se v agoře vzalo místo pro dalších 10 lidí?"

V běžném linkáči bez místa na kočárek bývá minimálně 45 míst k sezení. Na stání se do tohoto modelu vejde minimálně 30 lidí, v linkáči se to dá snadno spočítat. A Vy budete tvrdit, že městská verze téhož autobusu má nižší kapacitu? Nedělejte z lidí voly.

edit:
Karosa B 931 Obsaditelnost (sezení:stání), 31:63.
To je podle techničáku dohromady 94, čili v praxi určitě 90.

Omluva za OT.

(Příspěvek byl editován uživatelem Bručoun.)
T.H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.56.8
Odesláno Úterý, 04. ledna 2011 - 16:47:34    Odkaz na tento příspěvek  

při nezaplacené inflaci (a tedy vlastně při úbytku peněz o procento)
To mě fascinuje neméně než ty vlkm, že Dráha má strukturu nákladů přesně odpovídající spotřebnímu koši (včetně těch 7% alkoholických nápojů? :-) ), takže 1% inflace pro ni znamená ten samý úbytek peněz (nárůst nákladů). Kdyby zdražila nafta, ale v protiváze zlevnily třeba potraviny, tak by "Drážní inflace" byla nulová? To je tak vysoká matematika, že do toho nevidím.
Mimochodem "inflační doložka" se v reálném světě obvykle u 1% růstu neuplatňuje.
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7153
Registrován: 8-2004

Odesláno Úterý, 04. ledna 2011 - 22:18:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nick:
Žilina je z pohledu hluku ještě v pohodě. Jsou horší stanice.

ZFJ:
Devín podle mě nebyl špatný nápad - "nenásilnou" formou bez zbytečných pobytů se prodloužila jízdní doba, aby pro požadovanou relaci byl čas odjezdu i příjezdu akceptovatelný.
Proto bych nic neměl proti Slovakii přes Bohumín kdyby nestála v Ostravě, Bohumíně a (pokud mám dobré informace) Čadci.

Mladějov:
Já bych sedačky jako takové u nočních vlaků nerušil - ale důsledně bych trval na velkoprostorech. Pokud je k dispozici lehátko (lůžko), žádné spaní po sedačkách!
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Tomáš_hradecký
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 370
Registrován: 6-2003
Odesláno Středa, 05. ledna 2011 - 08:21:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hroch: Já bych sedačky jako takové u nočních vlaků nerušil - ale důsledně bych trval na velkoprostorech. Pokud je k dispozici lehátko (lůžko), žádné spaní po sedačkách!

Přesně tak!
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4791
Registrován: 9-2007
Odesláno Středa, 05. ledna 2011 - 09:41:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Já bych sedačky jako takové u nočních vlaků nerušil - ale důsledně bych trval na velkoprostorech. Pokud je k dispozici lehátko (lůžko), žádné spaní po sedačkách!"

Výborný nápad!
Zloději
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.191.204.129
Odesláno Středa, 05. ledna 2011 - 10:34:07    Odkaz na tento příspěvek  

Já bych sedačky jako takové u nočních vlaků nerušil - ale důsledně bych trval na velkoprostorech. Pokud je k dispozici lehátko (lůžko), žádné spaní po sedačkách!


Skvělý nápad, děkujeme! Budeme mít jednodušší práci
T.H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.56.8
Odesláno Středa, 05. ledna 2011 - 10:49:46    Odkaz na tento příspěvek  

To jako že se jednodušeji krade ve velkoprostoru (kde na vás obvykle "vidí" víc lidí než v kupé)? Plácáte nesmysly, údajní "zloději".
Fucida
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 398
Registrován: 3-2004
Odesláno Středa, 05. ledna 2011 - 16:29:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Do čtvrtice: Já bych sedačky jako takové u nočních vlaků nerušil - ale důsledně bych trval na velkoprostorech. Pokud je k dispozici lehátko (lůžko), žádné spaní po sedačkách!

Nejlépe honekrova pomsta nebo něco podobného, kde je světla jako na operačním sále a nedá se to nijak ztlumit. Příjemné noční cestování.
Pravda, zase se při tom hůř krade.
Pajik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 71
Registrován: 8-2008
Odesláno Středa, 05. ledna 2011 - 18:06:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taková otázka mimo mísu, ale třeba někdo víte: Nevíte, jak správně vyjádřit v angličtině spojení "traťové poměry"? Díky.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4802
Registrován: 9-2007
Odesláno Středa, 05. ledna 2011 - 18:50:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fucida: Vyloženě zbožňuju, když ráno nastoupím do nočního vlaku, všude je zataženo a zhasnuto, v každém kupé leží dva lidi přes všechny sedačky, a není kam si sednout. Příjemné ranní cestování!
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1592
Registrován: 8-2006
Odesláno Středa, 05. ledna 2011 - 20:05:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na cestu na Slovensko přes noc byl kdysi "Hornád" naprosto ideální vlak. Včetně toho, že NEMĚL sedačky...
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4337
Registrován: 11-2005

Odesláno Středa, 05. ledna 2011 - 20:34:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já bych sedačky jako takové u nočních vlaků nerušil - ale důsledně bych trval na velkoprostorech. Pokud je k dispozici lehátko (lůžko), žádné spaní po sedačkách!

Blbost, odradíš tím spousty lidí.
Rozčilovat se znamená ničit si nervy pro blbost druhých.
Zvířata jednají pudově a proto po vás pudou...
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
Pozorovatelka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 25
Registrován: 11-2010
Odesláno Středa, 05. ledna 2011 - 20:36:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pajík : "line conditions " co na to říkáš
Čuřil
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.202.112.250
Odesláno Středa, 05. ledna 2011 - 23:40:40    Odkaz na tento příspěvek  

Ad noční vlaky: Já bych se také spíš než za zrušení "sedačkových" vozů na "nočnících" přimlouval za ty velkoprostory. Oni totiž tyto vlaky přepravují kromě mezinárodní a dálkové i vnitrostátní frekvenci(pravda, někdy nepřííliš významnou), která, z různých důvodů potřebuje být třeba v té Olomouci, P5erově či Ostravě časně nad ránem(ať už proto, že odtud mají přípoje někam dál, či pracovně nebo i z jiných důvodů), ale zároveň nemůžou(opět z různých důvodů) odjet např. v podvečer a v místě přenocovat. Pro tyto cestující(kteří většinou nejedou jen např. z/do té Prahy/Ostravy, ale i do/z nácestných stanic, kde často i přestupují z jiných/na jiné vlaky) jsou právě sedačkové vozy na těchto vlacích velice vhodné, protože např. z takových Pardubic do Přerova, Hranic či Brna se lůžko nebo lehátko nevyplatí ani cestujícímu, ale ani dopravci. Příklad: potřebuji se dostat z Liberce do Uherského Hradiště , abych byl v UH kolem páté hodiny ráno(protože např. odtud pojedu s někým někam dál autem), ale do odpoledních hodin mám ještě pracovní povinnosti v Liberci. Pojedu tedy z Liberce do Děčína, odkud si koupím(možná, bude-li k mání) lehátko na Metropol do Břeclavi, nebo vyjedu o půldruhé hodiny později přímo do Pardubic, kde si přestoupím na ten Metropol také, ale do sedačkového vozu? Kromě časové úspory je to při cestě s přestupem v PU i dost výrazná úspora finanční, než při cestě přes Děčín.
3xhonzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 180
Registrován: 4-2010
Odesláno Čtvrtek, 06. ledna 2011 - 01:12:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Škoda že se Bručounovi nepodařilo prosadit za ta léta zastavování rychlíků v Plzni Jižním Předměstí.
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2018
Registrován: 10-2008
Odesláno Čtvrtek, 06. ledna 2011 - 01:17:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jiné téma.
Mě by zajímalo, jestli se už díky 380 a reko vozů už konečně příští GVD bude moct něco počítat na 160 km/h místo 140.
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
Ic540
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 860
Registrován: 6-2008

Odesláno Čtvrtek, 06. ledna 2011 - 02:54:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ds 3.1. 10:38 : Dojezd ve 03:45. Pravda, já tímto spojem jezdím v rámci doprovodu své sestry na odlet brzo ráno už 10let 2-3x ročně. Jednou jsme jeli spacím, ale z Ovy je to dost krátké spaní(mě by to stačilo usnu vždy a všude, ale sestra bývá nervózní před letem za oceán), tak jezdíme jedničkou v sedě a kecáme. Ségra pak únavou v lítadle do USA usne a já se odebírám do Havířova bez spaní zpět. Sleduji v denní době co jest nového na hlavní glajze z Práglu do Moravska nového. Pak dva(dvě),tři, štyry piva z nádru cestou domů a spím od 20:00 do někdy...
Ale lůžko v excelu s rodinou zásadně využíváme při cestách k rodině na Karlovarsko.
Jsem toho názoru, ať je bez vozů na sezení Slovakie či jiný EN, vyplatí li se jich více. Ale Excely, Šíravy atd, ať jezdí i se sedáky.
Fucida
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 399
Registrován: 3-2004
Odesláno Čtvrtek, 06. ledna 2011 - 06:52:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoun: to není můj případ, mě stačí jedna sedačka (v 1. třídě), ostatní můžou být klidně obsazeny. Ale taky vyloženě zbožňuju, když si chci ještě cestou do práce (nebo častěji večer zpátky) tu půlhodinu pospat, a v každém kupé sedí jeden trotl a svítí naplno, i když to nepotřebuje.

Velkoprostory v tomto případě nazavrhuju, ale chce to něco způsob Bt, kde se dá rozvítit zářivka jen nad jednou čtyřkou, nebo možná Bpee, tam to taky není tak intenzivní.
Nepíšu o celonočních cestách na sedačkách, ale o cestách trvajících okolo hodiny.

(Příspěvek byl editován uživatelem Fucida.)
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3498
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 06. ledna 2011 - 07:53:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pamatuji v 70. letech v Maďarsku na nočním osobáku (opravdu všudezastávkový) jedničku a velkoprostor. Velkoprostor ve dvojce jsme si na trase Nagykanizsa - Budapest upravili na tmu odcizením všech žárovek v salónu. Průvodčí jen koukal, ale ráno jsem tam žárovky vrátili.
Fucida
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 400
Registrován: 3-2004
Odesláno Čtvrtek, 06. ledna 2011 - 09:03:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No jo, to aby s sebou člověk všude nosil šroubovák a štafle, aby se k těm zářivkám dostal a aspoň je na cestu vyhodil z patic.
3xhonzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 182
Registrován: 4-2010
Odesláno Čtvrtek, 06. ledna 2011 - 09:27:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ic 540 Tak teda nechápu proč jste do Prahy jeli na letadlo do zámoří vlakem a neletěli jste letadlem už z Ostravy a v Praze byste jen přesedali? K čemu pak ta letecká linka je, když jezdíte vlakama autobusama a autama do Prahy Ruzyně? Kdo má peníze na letenku do zámoří má peníze i na letenku vnitrostátní. Takže asi tak.
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2020
Registrován: 10-2008
Odesláno Čtvrtek, 06. ledna 2011 - 10:00:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K čemu pak ta letecká linka je
Tuto otázku si asi před jejím zrušením položily ČSA také. Ona totiž nebyla zrovna za hubičku.
No, teď je to zas jinak, uvidíme jak moc se to osvědčí.
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
Ic540
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 863
Registrován: 6-2008

Odesláno Čtvrtek, 06. ledna 2011 - 11:10:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

3xhonzík: Ne že by letadla z Ovy do Prahy nelétala, zvolený let většinou časově nesedí na odlet do USA. Také rozhoduje cena přepravy, takže vlak do Práglu+ třeba přestup Frankfurt nebo Miláno a za vodou NY, pak teprv Atlanta. Výjde určitě levněji než přímý do Atlanty. A když se rozhodne na poslední chvíli, většinou to výjde na vlak z Prahy. A tak různě jak kdy...
Pajik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 72
Registrován: 8-2008
Odesláno Čtvrtek, 06. ledna 2011 - 11:57:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pozorovatelka: díky, tak nějak bych to asi taky řekl
pv_
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.14.114.236
Odesláno Čtvrtek, 06. ledna 2011 - 12:06:48    Odkaz na tento příspěvek  

Tomáš_záruba
být doma ve 4, zalehnout do 8 a v 9 v práci. ne každý chodí na šichtu na 6
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2024
Registrován: 10-2008
Odesláno Čtvrtek, 06. ledna 2011 - 12:49:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hroch: Já bych sedačky jako takové u nočních vlaků nerušil - ale důsledně bych trval na velkoprostorech. Pokud je k dispozici lehátko (lůžko), žádné spaní po sedačkách!

...a s nahrávacíma kamerama.
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7154
Registrován: 8-2004

Odesláno Čtvrtek, 06. ledna 2011 - 21:12:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomáš Hradecký, Bručoun, ad.:
Docela mě překvapuje, že je tu tolik reakcí na věc, kterou jsem tu už několikrát zmiňoval při už takřka notoricky se opakujících diskuzích o "nočnících".
Ale jsem rád, že nejsem se svým názorem sám.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Tomáš_hradecký
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 374
Registrován: 6-2003
Odesláno Čtvrtek, 06. ledna 2011 - 21:28:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hroch: věc, kterou jsem tu už několikrát zmiňoval při už takřka notoricky se opakujících diskuzích

Já to nemám z vlastní hlavy, četl jsem o těch velkoprostorech na nočních vlacích někde na K-reportu a ten nápad se mi líbil. Psal o tom mimo jiné nějaký Hroch
J_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 678
Registrován: 8-2004

Odesláno Pátek, 07. ledna 2011 - 11:18:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Danske sluzebni jizdni rady 2011 jsou k dispozici zde
Nakladni
Osobni-vychod
Osobni-zapad
S-tog

Jen statni trate, soukrome trate tam nejsou. Ovsem soukrome vlaky na statnich tratich tam samozrejme jsou uvedeny.
Ferda20
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 509
Registrován: 11-2009

Odesláno Pátek, 07. ledna 2011 - 21:05:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z ohrožených lokálek mizí nákladní vlaky
Mzitka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1379
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 12. ledna 2011 - 19:49:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hroch a další - nic nového, velkoprostory jezdily už na konci sedmdesátých let na nočním rychlíku z Prahy střed do Karlových Varů...
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 512
Registrován: 1-2006

Odesláno Středa, 12. ledna 2011 - 20:18:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jo, to byl obrat osobákové soupravy (rychlíkové soupravy z Chomutova/K.Varů jezdily na Prahu hlavní)
Pozorovatelka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 32
Registrován: 11-2010
Odesláno Středa, 12. ledna 2011 - 21:30:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

platný švýcarský listy GVD jou tady: http://www.fahrplanfelder.ch/
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3594
Registrován: 9-2005

Odesláno Pátek, 14. ledna 2011 - 09:16:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rána z milosti: http://www.ct24.cz/doprava/zeleznicni/112509-vlaky-zmizi-z-dvou-d esitek-slovenskych-trati/

Ať to nechaj všechno RJ a maj pokoj....
Novinky ze světa železnice na Vysočině: http://www.transverzala.ic.cz Souhrn všech aktualit, kompletní jízdní řády 2000- 2010, fotogalerie stanic a další.... Klikněte a uvidíte :-)
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 514
Registrován: 1-2006

Odesláno Pátek, 14. ledna 2011 - 10:30:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ať to nechaj všechno RJ a maj pokoj....

Jasně, RJ jim určitě bude naopak platit za to, že ho někde nechají hrát si s vláčky


PS: Radičová holt má "koule" o jakých si Kalousek s Bártou můžou nechat jen zdát - viz třeba jak se nepodělá před EU

PPS: netřeba si dělat naděje, že by "pendlující 810" u nás během pár let čekal jiný osud - tož projíždějte a šoťte jak o život.
Franta z hor
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.129.10
Odesláno Pátek, 14. ledna 2011 - 10:34:39    Odkaz na tento příspěvek  

Přesně rozhodnuto ještě není, ale podle posledních zpráv jsou na Slovensku nejohroženější tyto úseky:

■Myjava – Vrbovce
■Čadca – Makov
■Trenčianska Teplá – Horné Srnie št. hr.
■Trenčianska Teplá – Trenčianske Teplice
■Plešivec – Muráň
■Trenčín – Chynorany
■Prievidza – Nitrianske Pravno
■Šaľa – Neded (v současné době v provozu jen jeden pár náhradní autobusové dopravy)
■Čata – Šahy
■Brezno – Tisovec

Jinak diskuse na toto téma probíhá ve vláknu Slovensko.
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.129.10
Odesláno Pátek, 14. ledna 2011 - 10:39:26    Odkaz na tento příspěvek  

Hladový Medvěde, opravdu si myslíte že odstřelení tratí je projev "koulařství" ? Když vezmu ten Fandův seznam, tak jistě netřeba brečet např. kvůli trati Šala-Neded nebo Plešivec-Muráň. Ale co tratě jako Trenčín-Chynorany, Čadca-Makov či Brezno-Tisovec ? Opravdu si myslíte že na těchto tratích se jedná o "hraní s vláčky" ?
Tomáš_záruba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1699
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 14. ledna 2011 - 10:48:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No jakkoli se mi tisovecká zubačka líbí a moc nevěřím v její naprostý konec, tak nejvíc zírám na ty Trenčianske Teplice. To fakt nechápu. Zažil jsem tam (loni) pořádné návaly (pravda, koncem sezóny).
Fandaprudič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1395
Registrován: 3-2009

Odesláno Pátek, 14. ledna 2011 - 11:20:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hladový mědvěd :-) :
Tak já znám třeba trať, kam se nic jiného, než 810 nedostane. Trať na Moldavu, tunel před Mikulovem.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4960
Registrován: 9-2007
Odesláno Pátek, 14. ledna 2011 - 11:33:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Ale co tratě jako .... Čadca-Makov či Brezno-Tisovec?"

Něco si prohléděnte:
application/pdf
Cadca-Turzovka.pdf (126.3 k)

application/pdf
Brezno-PohrPolhora.pdf (119.8 k)
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6825
Registrován: 9-2005

Odesláno Pátek, 14. ledna 2011 - 12:44:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenoduché řešení, zrušíme autobusy.
Web o veřejné dopravě - aktualizace fotogalerie - celkem 1210 fotografií
AGORAFOBIE. Agora = autobus, fobie = strach, obava z něčeho. Agorafobie je tedy nemoc, při které se lidé bojí jezdit Agorou, potažmo CityBusem.
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 515
Registrován: 1-2006

Odesláno Pátek, 14. ledna 2011 - 13:20:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hladový Medvěde, opravdu si myslíte že odstřelení tratí je projev "koulařství" ?

Nikoli "odstřelení tratí", ale odvaha a vůle skončit se zbytečným sypáním peněz do kanálu (a přinutit k tomu také podřízené).
3xhonzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 222
Registrován: 4-2010
Odesláno Pátek, 14. ledna 2011 - 13:33:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Radičová má koule? to jsou kecy. Jak řešila neoliberální pravicová vláda na Slovensku nezaměstnanost? v době před nástupem Fica? Jednoduše. Vypudila slovenské nezaměstnané do Česka, kde tím pádem dneska trpíme 10% nezaměstnaností, hald problém odsunuli západním směrem. Jenže v Česku to dál již nejde dál na Západ je již Němčina, takže budeme jen trpět. To jsou ty vaše slovenské úspěchy reforem. Snížila se cena práce v Česku a zvýšila se nezaměstnanost. Děkujeme.
Racek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 920
Registrován: 5-2004
Odesláno Pátek, 14. ledna 2011 - 13:34:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejen Radičová, i Hašek má koule:

Vážené obce Jihomoravského kraje,
v roce 2011 Jihomoravský kraj připravuje velmi rozsáhlou redukci veřejné autobusové a vlakové dopravy v řádu mnoha desítek procent spojů. Nejmenší obce kraje mají zůstat zcela bez veřejné dopravy, ostatní mají mít jen nejnutnější spoje v pracovní dny. Jihomoravský kraj se rozhodl na veřejné dopravě velmi výrazně finančně ušetřit, aby prý měl na jiné věci. Datum redukce bude od 12.6.2011.
Berte toto varování naprosto vážně a bombardujte svými dotazy hejtmana Jihomoravského kraje Michala Haška - je tu přece pro nás a aby nám sloužil a ne likvidoval veřejnou dopravu v Jihomoravském kraji.


Zřejmě to není úplně hoax, ze zdroje u ČD mám potvrzeno, že se na základě požadavku kraje připravuje několik redukčních variant v rozsahu jednotek procent až 30 %.
Chio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 668
Registrován: 12-2008

Odesláno Pátek, 14. ledna 2011 - 13:45:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoun: a co z toho vyplývá? Např. ty autobusy CA-Turzovka nejezdí prázdné (jezdí nimi docela dost lidí) a pokud se tam má nacpat dalších třeba 150 lidí, nemusí to stačit.
Nehledě na to, že některé spoje (třeba bus ve 14:25) jsou na přímé spojení docela nepoužitelné.
Říkají o mně, že jsem pesimista. Já se obávám, že jsem spíš realista.

Vrůtky/Vrútky; Jablůnkov/Jablunkov;
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.129.10
Odesláno Pátek, 14. ledna 2011 - 13:59:55    Odkaz na tento příspěvek  

Racek: možné je sice ledacos, ale Jihomoravský kraj má nejlepší inregrovaný systém v republice. Navíc loni na podzim když Bárta chtěl rušit tratě, tak KÚ Jihomoravského kraje odpověděl, že oni již ztrátové spoje zrušili dříve, a teď už tedy není co rušit. A u busů to je myslím podobné.

Takže buďme ve střehu, ale zrovna v tomto krraji mi to příjde poněkud podivné.
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 516
Registrován: 1-2006

Odesláno Pátek, 14. ledna 2011 - 14:19:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ale zrovna v tomto krraji mi to příjde poněkud podivné

Inu, klasika - je před volebním sjezdem ČSSD a Hašek má ambice i šanci stát se předsedou - tož je proti němu každý hoax dobrý.
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.129.10
Odesláno Pátek, 14. ledna 2011 - 14:29:16    Odkaz na tento příspěvek  

Hungry Bear: my dva se asi shodneme na máločem, ale na tomhle skoro jo . Ne, nechci Haškovi nasazovat svatozář, ale když v kraji vybudoval plně integrovaný systém, který mu ostatní kraje závidí, tak by byl pitomý kdyby ho naboural. Určité přesuny mezi vlaky a busy - tomu bycho věřil, ale nějaká plošná redukce mi příjde nepravděpodbná. Ale psát Haškovi lze, to není nikdy na škodu, aspoň politik vidí že voliči nespí.
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.129.10
Odesláno Pátek, 14. ledna 2011 - 14:31:56    Odkaz na tento příspěvek  

Namísto spekolací či semi-hoaxů mám reálný dotaz: ví někdo, zda se nedávná výrazná redukce vlaků v Řecku dotkne letního spoje Praha-Soluň ? Jeden známý uvažuje že by ten vlak použil, tak já jen jestli pojede.
David_jaša
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2153
Registrován: 5-2004
Odesláno Pátek, 14. ledna 2011 - 14:43:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hašek přišel k IDS JMK jako slepej k houslím, hlavní zásluha patří Juránkovi a ODS.
Franta z hor
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.129.10
Odesláno Pátek, 14. ledna 2011 - 14:44:51    Odkaz na tento příspěvek  

Hroch: Já bych sedačky jako takové u nočních vlaků nerušil - ale důsledně bych trval na velkoprostorech.

Doprava náhodných cestujících v nočních vlacích (Metropol aj.) se dá vyřešit tím, že se k tomu vlaku připojí jeden dva vagóny pro osobní (vnitrostátní) přepravu, přičemž ostatní vagóny budou zamčené a lidi do nich můžou nastoupit jen mají-li lůžkový či lehátkový lístek.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3360
Registrován: 5-2004
Odesláno Pátek, 14. ledna 2011 - 14:50:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No nevím jestli má Radičová koule nebo je to jako v jistém románu kde byla jedna dáma charekterizována "má mozek v kozách. Problém je že nejsou propojený", nicméně okolí Brezna je zajisté tak bohatej kraj že nějaký turisty na technickou památku v podobě zubačky nepotřebuje lákat.... Jinak druhdy na rozdíl od nás na Slovensku velmi dobře fungovaly místní busy jezdící i do ouplnejch i o víkendech. Pak přišel jistý ministr popravy, zavěšti ze svejch křišťálovejch koulí a bylo po busech. Takže nějaký náhrady asi nikdo moc řešit nebude....
ABCDE
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.129.10
Odesláno Pátek, 14. ledna 2011 - 14:59:52    Odkaz na tento příspěvek  

Petr_vlček: tím ministrem dopravy máte ne mysli pana Prokokotoviče, ééé čo tárám, Prokopoviče ?
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3596
Registrován: 9-2005

Odesláno Pátek, 14. ledna 2011 - 15:12:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Bručoun: Tebou uvedené příklady jsou jasné: Naprosto neefektivní systém, který je založen na přemnožených autobusových spojích místo toho, aby se využilo kapacitní železnice. Samozřejmě dutost ZSSK je velká, tarif je katastrofální a tak se není čemu divit, že busy na těchto relacích prosperují na úkor železnice. O faktické likvidaci silnic autobusy nemluvě.

Nehledě na fakt, že systém dotování VHD, který je na Slovensku pobdobný tomu v Rakousku, je zcela nesmyslný a z principu se nemůže jednat o plnohodnotnou ZDO, ale pouze o byznis. Resp. vede k tomu, že se nalejí prachy trychtýřem do molochu, požaduje se nějaký vlkm proběh. Potom je jasné, že tento systém musí být neefektivní, když si dopravce sám sobě "zadotuje" spoje, které třeba jsou i tak ziskové.

Hašek přišel k IDS JMK jako slepej k houslím, hlavní zásluha patří Juránkovi a ODS.

Kam socdemák šlápne, tam ........ (ale zase ne všichni, vyjímkou je třeba Sepp v Lbc kraji). Nejlepší na tom je to, že kdyby podobné kroky dělal někdo jiný, tak se odboráři zblázní, ale že politiku destrukce dělají oranžové vlády např. na Vysočině, Jčk, ...., nyní i v Jmk, tak to je asi správné.

Já jsem si říkal, jak to v tom Jmk dlouho vydrží... No nic, alespoň bude na černé pyje na náměstí a jiné kreténské pomníky vlastní zhovadilosti....
Novinky ze světa železnice na Vysočině: http://www.transverzala.ic.cz Souhrn všech aktualit, kompletní jízdní řády 2000- 2010, fotogalerie stanic a další.... Klikněte a uvidíte :-)
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 517
Registrován: 1-2006

Odesláno Pátek, 14. ledna 2011 - 15:21:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

že nějaký turisty na technickou památku v podobě zubačky nepotřebuje lákat....

Lákat tím, že pro potěchu turistů donutí místní obyvatele místo rychlejší a levnější cesty po silnici utrácet víc peněz i času v plahočivém motoráku ?

Nebo tam snad někomu brání provozovat na k ničemu jinému nepotřebných kolejích turistickou atrakci ve vlastní režii ?