K-report
 

Archiv diskuse GVD platný a připravovaný do 26. 04. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » GVD platný a připravovaný » Archiv diskuse GVD platný a připravovaný do 26. 04. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Peva
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1288
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 22. dubna 2011 - 12:03:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Káem: To je manipulace s daty jak vyšitá ...
U R Praha-HK berete odjezd z Prahy hl.n. a u R Praha-Tanvald odjezd z Vršovic.

Ano, případná trasa přes Milovice je o 6 kilometrů kratší, jenže neexistuje...

Trasa přes Poříčany a Nymburk město (011 / 060 / 071) je také asi o pět minut pomalejší než přes Všetaty (odzkoušeno loni o výluce).

Chtěl jste tedy napsat že přes Nymburk je to z Prahy hl.n. do MB hl.n. 74 minut čistého času že? (za 0 minut v Nymburce hl.n. úvrať neuděláte ani cestující nestihnou nastoupit...) a u R přes Neratovice je to dnes z Prahy hl.n. do MB hl.n. 70 minut čistého času (X:25 Pha hl.n. - X:35 MB hl.n. (mohlo by být již dnes X:33, kdyby ve 33. minutu nevjížděl do MB hl.n. R od Dobrovic)

Ad posily: I kdyby dočasně jel jen jeden R za 120 minut, tak jakákoli posila k základní soupravě 854+054 musí být nejméně opět 854+054, žádné 854 + 3 x 054... To bychom se nikdy nikam nedostali (neb bychom museli celý takt namalovat na 854 + 3 x 054 a byli bychom tam, kde dnes... Btw: na doplnění Sp vlaků do hodinovky ve směru špičky mezi Prahou a MB není potřeba žádné vozidlo navíc, pokud by měl posilový Sp jet až do Turnova, tak k je nutné 1 vozidlo přidat.

(Příspěvek byl editován uživatelem PEVA.)
PEVA
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10150
Registrován: 8-2005

Odesláno Pátek, 22. dubna 2011 - 12:20:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peva: Nojo drobnosti se vloudí, ty Vršovice jsem přehlédl, sorry. Spíš mi šlo o to, že úpravy nutné ke zrychlení 070 by vydaly na stavbu té spojky a že třeba elektrifikace úseku NB-MB je asi reálnější než cokoliv na 070. A že síla vlaků z 070 půjde spíš na Mělník a 070 mezi Všetaty a MB stihne osud 124.
Jsem oběť, ne viník.
Fucida
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 426
Registrován: 3-2004
Odesláno Pátek, 22. dubna 2011 - 12:40:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hegot, pořád mi není jasný, kde 854 s vlekem vezme těch 0,7 m/s^2 zrychlení. To by znamenalo rozjezd na 80 km/h za nějakých 32 s, to jsem ještě nějak nikde neviděl. Počítáte s nějakým turbopohonem?
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3834
Registrován: 6-2005

Odesláno Pátek, 22. dubna 2011 - 12:50:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem:
Spíš mi šlo o to, že úpravy nutné ke zrychlení 070 by vydaly na stavbu té spojky a že třeba elektrifikace úseku NB-MB je asi reálnější než cokoliv na 070.A že síla vlaků z 070 půjde spíš na Mělník a 070 mezi Všetaty a MB stihne osud 124.

Ale houby. Pokud tu trať nechceme jednou zrušit, tak se na ní časem bude muset vyměnit svršek a udělat nějaké kulturní zabzař a to od Neratovic po Boleslav více méně postačuje.

Navíc je třeba si uvědomit, že zatímco Wilson - Neratovice může být ve výhledu (severní VRT vstup do Prahy coby stavba jednou navazující na optimalizaci 072) na cca 15 minutách jízdní doby, tak Praha - Nymburk se ani s východním vstupem VRT do Prahy tak výrazně nezkrátí. Takže případné zrychlení na trase přes Poříčany a Nymburk město lze v dohledné době vyrobit jen díky novému zabzař na 071. Ale byl bych dost příjemně překvapen, kdyby tam byl instalován AB a ne pouze AHr.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mibl.)
1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10151
Registrován: 8-2005

Odesláno Pátek, 22. dubna 2011 - 13:11:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mibl: Ok, jistě to tak z technického hlediska bude. Já spíš tak jako jestli bude společenská objednávka. Máme tratě, kde byly postaveny i nové tunely a prohánějí se tam jen ty nouzové udržovací rychlíky objednávané od stolu státem a frekvence se vozí oklikou, protože jedině tak je jí dostatečný počet.
Jsem oběť, ne viník.
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3835
Registrován: 6-2005

Odesláno Pátek, 22. dubna 2011 - 13:32:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Máme tratě, kde byly postaveny i nové tunely a prohánějí se tam jen ty nouzové udržovací rychlíky objednávané od stolu státem a frekvence se vozí oklikou, protože jedině tak je jí dostatečný počet.

Můžeš uvést aspoň 2 příklady?
1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10152
Registrován: 8-2005

Odesláno Pátek, 22. dubna 2011 - 14:17:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mibl: aspoň jeden: Žatec-Chomutov (frekvence Praha Chomutov se vozí via Ústí). A ta analogie Pah-Chom přímo jako Pha-MB a Pha -Ústí-Chom jako Pha - NB-MB je nabíledni.
Nechme toho, mám takové svrbění, že se schyluje k bouři. Nestojím zase o publicitu v bonzvlákně.
Jsem oběť, ne viník.
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3836
Registrován: 6-2005

Odesláno Pátek, 22. dubna 2011 - 14:29:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tenhle jeden jsem si vymyslel sám taky. Proto jsem chtěl aspoň jeden další.

Aby to bylo přes Nymburk a Poříčany výrazně rychlejší, tak by bylo třeba jezdit Nymburk - Boleslav za cca 15 minut, což by šlo snad jen v případě, že z Nymburka až do Boleslavi bude rychlost 140+. To je asi v principu možné, ale moc nevěřím na to, že trať bude takto zrychlena. Navíc je pak dost problém s vozidly, neb motoráky s Vmax 140 se v českých krajích moc nevyskytují.
1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
Fucida
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 427
Registrován: 3-2004
Odesláno Pátek, 22. dubna 2011 - 14:43:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A vznikl by další problém, kam že to ty rychlíky nacpat mezi Prahu a Poříčany. Asi postavit 4. kolej.
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 60703
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 22. dubna 2011 - 17:33:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky #4803:
Projevují se v tom výpočtu jízdy do odbočky a sklony?
Jinak samozřejmě i s excelem se dá počítat docela přesně, když si tu část řešenou přes zvěrstva jako integrály nahradíme pár předvypočítanýma konstantama (tabulka pro různé hmotnosti soupravy a pro různá nejtypičtější zrychlování); sklony už pak stačí přičítat nebo odečítat (menší složitostí je pak už akorát změna sklonu při změně rychlosti).

Zcela přesný výpočet to sice taky není, ale ono počítat přesně něco, co stejně přesné není (každý stroj/fíra je trochu jiný), má cenu snad u 471 jedoucími na AVV.
Největší nepřesností stejně bývají pobyty (trefit se na takovou hodnotu, která bude vyhovovat pro x % případů).
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4807
Registrován: 10-2004
Odesláno Pátek, 22. dubna 2011 - 19:34:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fucida: 0,7 m/s2 je odhad. Nemyslím si však, že úplně špatný odhad. Zrychlení příslušných vozidel a sestav vozidel se hledají dost špatně, asi jde o strašně tajnou informaci.
Martin_zlivský: Sklony tam nejsou, proto třeba nevychází Vysočany-Satalice. Stejně tak počítám s rovnoměrným zrychlením, což taky není úplně správně. Já jsem taky nikde neříkal, že výsledky jsou správné. Je to odhad, ale překvapuje mě přesnost, se kterou se trefuji. :-)
Radši těch výpočtů nechám, aby tady nevznikla představa, že je to tak jednoduché. :-)
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 60719
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 22. dubna 2011 - 21:40:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na zrychlování je potřeba znát trakční charakteristiku (ta se snad sehnat nechá) a pár vzorečků z fyziky, hmotnost vozů problém není. :-)

To není nějaká kritika, spíš jen mě to zajímá. :-) Ty sklony ale výpočet můžou bohužel docela znehodnotit, leckde výrazně víc než konstantní zrychlení během celého zrychlování.
Doporučuji aspoň v kritických úsecích jednoduše od zrychlení odečítat sklon v promile daný desetinným číslem.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4809
Registrován: 10-2004
Odesláno Pátek, 22. dubna 2011 - 22:31:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MZ: Na zrychlování je potřeba znát trakční charakteristiku (ta se snad sehnat nechá) a pár vzorečků z fyziky, hmotnost vozů problém není.
To souhlasím. Bohužel to už je tak složitá patlanina, že si nejsem tak úplně jistý, že bych to dal dohromady a měl jistotu, že to mám správně.

Doporučuji aspoň v kritických úsecích jednoduše od zrychlení odečítat sklon v promile daný desetinným číslem.
To možné je. Myslím si však, že když to v jednom úseku zanedbám, tak se dopustím relativně malé chyby. Navíc mám dojem, že v TTP sklony nejsou. Navíc se taky může stát, že ten vlak to stejně víc než na určitou rychlost nerozjede a to je podstatně větší chyba, než když při sklonu 15 promile odečtu už od tak odhadnutého zrychlení 0,015, což bude mít vliv v řádu sekund, zatímco když mi vlak místo 90 pojede 60, protože to sestavené souprava není schopna dosáhnout, tak se hraje o minuty (Vysočany-Skály). A na to, že hlavním důvodem vzniku mého excelu, byl přibližný odhad jízdních dob pro zrychlené vlaky na tratích, kde nejezdí, to stačí. Jinak si pro své projektíky vystačím s nákresnými JŘ.

Ještě ke zrychlení: Například u Desira je uvedeno:
http://www.stelzer.cz/pdf/DESIRO_Vogt_tschech.pdf
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2051
Registrován: 3-2007
Odesláno Pátek, 22. dubna 2011 - 22:51:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Tak pokud to s výpočty myslíte vážně,tak předpis ČD D 2/1 (tzv.Doplněk) je pro vás myslím dobrá pomůcka: Je plný tabulek pro jednotlivé řady,jakou při jaké zátěži dosáhnou na jakém stoupání rychlost.Samozřejmě takto lze konstruovat jízdní doby poměrně hrubě-ovšem pokud nemáte k dispozici profi programy /třeba SENA/ ,tak dobrou metodou používanou předtím byly různé metody grafické,které dávaly dobré výsledky bez obtěžujících časově náročných výpočtů. Kdysi jsem to i uměl,dnes mohu pohledat staré učebnice nebo zkuste net-tzv. "metoda ČSD" ,a metody podle pánů z Rakouska-Uherska-nicméně fyzika je jen jedna a tyto metody byly jednoduché a přesné.

Edit: Takové věci jako tzv.redukovaný sklon vám také výpočty usnadní a zrychlí.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Fucida
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 428
Registrován: 3-2004
Odesláno Pátek, 22. dubna 2011 - 22:53:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

U toho Desira je sice 1,1 m/s^2, ale jako max. rozjezdové zrychlení, tedy na 1. rozjezdový stupeň (převod do síly). Hydra (sólo) má v tomto případě podobný poměr výkon/hmotnost, samozřejmě hraje velkou roli účinnost přenosu a zpřevodování. S dalším růstem rychlosti (řazením dalších stupňů) akcelerace klesá, těch 0,7 by mohl být průměr u sólo 854.

Kdysi jsem měřil akceleraci u soupravy 163 + 4 vozy z 0 na cca 120 km/h na koridoru (výsledná rychlost mohla být o fous menší). Vycházelo to asi na 0,55 m/s^2, ale pocitově se tomuto zrychlení žádná hydra s vlekem, kterou jsem kdy jel, ani náhodou nevyrovná.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4810
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 23. dubna 2011 - 09:01:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nečekal jsem, že můj Excel vyvolá tolik reakcí, děkuju za ně. Mojí ambicí skutečně není přesný výpočet na vteřiny.

Mladějov: Zas tak vážně, abych to musel mít tak přesně jako ze SENY, ne. Pro mě je důležité, že jsem schopen se s tím alespoň řádově trefit. A myslím si, že to se mi celkem daří. Je až překvapující, jak se mi podařilo trefit metodou 0,7m/s2+10% vata jízdní doby na 070 a 1 m/s2+10% vaty jízdní doby na 200. U 200 jsem sice předhodil 9 variant, ale to mělo být spíš pro srovnání, už před zahájením jsem předpokládal použití této varianty (žívější hnací vozidlo a předpoklad, že motorový vlak 854/842 to neměl vyjet, což mi fakticky vyšlo taky při metodě 0,7m/s2+10% vata. Dokonce se mi podařilo najít ulhané jízdní doby Příbram-Březnice. Překvapuje mě, že profesionál dal do JŘ dobu, která se zkrátka vyjet nedá (19,2 km s rychlostí 75 km/hod a ještě s lokální 60 km/hod).
Teda abych byl přesný, na 200 jsem se netrefil do jízdních dob, co se týče JŘ, ale řekl bych co se týče reality, tedy, pokud Babitron nekecá. V úseku Zdice-Příbram jsem se netrefil i o minutu na příslušné mezistaniční úseky (Zdice-Lochovice a Bratkovice-Příbram), ale tam jsou evidentně jízdní doby zase přehnané. Dle Babitronu tam rychlík dokáže krátit i 4 minuty. No a pochopitelně SENou zvoraný úsek Příbram-Březnice, tam mělo být alespoň 17,5 minuty.

Fucida: Já skutečně neznám reálná průměrná zrychlení, stejně jako neznám reálná zpomalení. Já je mám ve výpočtu jako stejná, což je samo osobě nesmysl. Ale dost možná mi zkrátka chybu ve zrychlení vyrovná chyba ve zpomalení.
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
Fucida
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 429
Registrován: 3-2004
Odesláno Sobota, 23. dubna 2011 - 11:17:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ok, už nechám toho rejpání.
Hlavně, že to ve výsledku sedí.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3758
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 25. dubna 2011 - 10:59:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"vyjde vám křižování R na 080 dál než do Bělý?"
Ne. Hlavní moto je s ostatními rychlíky kvedlat jen minimálně.


A proto jim prodloužím jízdní dobu trčením v Boleslavi a Bělý.

Současně s 070 by se muselo "něco provést" i s 071. Aspoň tak že by byly perony bokem a R nejel odbočkou ale po průběžný.

Jinak postřeh ze čtvrtka: "šoto" M296.1027 byla ráda že do tý Boleslavi s osobákem vůbec dojela. Rozjezdy zoufalý, ve finále v Krnsku už se zdálo že tam zůstanem a odjet se povedlo asi 1 - 1,5 minuty po "odpískání"...

Na druhou stranu - celej systém nerozložily ani pomalý přes přejezdy v Čakovicích a nějakej přejetej u Bělý. Přípojové vazby fungovaly.

Jinak ad busy co převezou daleko víc než vlak:
po poledni z Turnova do Prahy v kladiva je "fakt široká nabídka" busů:
14,08
16,50
17,25
a pak hned ráno v 5,30. A "trvalé umírání" linek pokračuje.
Tudíž je to zjevná ptákovina už z principu a to jen proto že ty busy ani omylem nejsou "na stojáka" ale tak o 20-30 ks včetně tranzitu z ÚP. Zhruba stejně lidí přesedá v Turnově co 2 hodiny jen ve směru Lbc - MB. O dalších výchozích, průjezdných ev. od Osmihorek nemluvě.
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1809
Registrován: 8-2006
Odesláno Pondělí, 25. dubna 2011 - 14:23:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad přestupy: Jednou jsem si udělal výlet a jel se projet. Od nás do Nbk ešusem a následně z Nbk rumburským R1110 v 10:08 do Č.lípy (a dále). Rumburák měl už na příj. v Nbk cca +15, nicméně liberecký R1160 v Č.L. čekal. (Čekal v Bakově i tanvaldský R1140). R1160 ale nestáhnul nic a s +15ti dojel do Ústí, kde čekal podkrušnohorský R610... Přiznám se, že do té doby mne nikdy nenapadlo, že by +15 v Nbk u "rumburáka" mohlo mít vliv na podkrušnohorský R v Ústí... To jen malá vsuvka ohledně qedlání.
Kubajz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 154
Registrován: 6-2006
Odesláno Pondělí, 25. dubna 2011 - 15:39:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

celej systém nerozložily ani pomalý přes přejezdy v Čakovicích a nějakej přejetej u Bělý

Tahle vět je opravdu hnus velebnosti. Pište normálně spisovnou češtinou, ne žádnou čecháčkovskou češtinou. My tady taky nepišeme "po našimu", takže pište normálně, kdo to má číst.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3760
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 25. dubna 2011 - 21:31:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdo to má číst? No ten kdo chce, že

To je právě ta výhoda "svobody voka"
T.H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.56.8
Odesláno Pondělí, 25. dubna 2011 - 22:06:08    Odkaz na tento příspěvek  

do té doby mne nikdy nenapadlo, že by +15 v Nbk u "rumburáka" mohlo mít vliv na podkrušnohorský R v Ústí
No a proto je ty SV Čechy přece potřeba rozqedlat, aby tyhle přípoje nebyly a pak se nebude přenášet zpoždění...
Sexuolog
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 762
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 25. dubna 2011 - 23:21:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T.H.: Vzhledem k poctu dvoukolejek, peronizovanych stanic, stihlych veksli a podobnych vymozenosti v SV Cechach, rekl bych, ze se budou prenaset zpozdeni po jakemkoli qedlani
Semolina
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3050
Registrován: 2-2006
Odesláno Úterý, 26. dubna 2011 - 07:44:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stát přestane dotovat vlaky z Prahy do Ostravy, nechá je konkurenčnímu boji
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3764
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 26. dubna 2011 - 07:49:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to asi časem bude tak že poslední vlak z Ovy do Prahy pojede v tejdnu kolem páté odpoledne. No dálnice už je dostavěná.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4822
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 26. dubna 2011 - 08:09:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud stále platí to, co kdosi dával na k-report někdy na konci zimy, tak přímé dotované vlaky do Ostravy zůstanou. Mělo by však jít o pomalé rychlíky a jenom několik párů (tuším asi 5). Rychlé vlaky po hodině by však měly zůstat, na střídačku do Vsetína a Luhačovic.
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6160
Registrován: 9-2007
Odesláno Úterý, 26. dubna 2011 - 08:26:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: "Nojo, zkrátit jízdní doby, aby to šlo, je potřeba nasadit kratší soupravy, zkrátit pobyty v důležitých přestupních uzlech a pak se být do prsou, jak málo chybí do Turnova. To je metoda."

Aha. Takže je na čase povšimnout si Orkyho metod práce s čísly.
Díl první, Orkyho pobyty ve stanicích:

Trať 200, zastavení mezi Příbramí a Pískem
Březnice 1 min.
Mirovice 0,5 min.
Čimelice 0,5 min.
Čížová 0,5 min.

Trať 070, uvažovaná zastavení mezi Neratovicemi a Příšovicemi
Všetaty 1 min.
Ml.Boleslav 2 min.
Bakov,město 1 min.
Mnichovo Hradiště 1 min.

Proč v Boleslavi dvouminutový pobyt a v Březnici minutový, když je výměna cestujících zhruba stejná? Proč ve Všetatech a Bakově městě minutový, když letošní GVD je konstruován pro půlminutový?
Jsou Orkym uvažované dvojnásobné pobyty na 070 objektivní potřebné?

Díl druhý, Orkyho vata:

Trať 200 je vypočtena s 0%, 5% a 10% vaty. Je konstatováno, že vaty je méně než 10%, ale že se to vyjezdí.
Trať 070 je vypočtena jen s 10% vaty. Je opakovaně zdůrazňováno, že když nebude 10% vaty, tak to bude na krev, a že jen nezodpovědný magor by konstruoval GVD s menší vatou než 10%.
Proč opět rozdílný přístup k trati 200 a k trati 070?
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4823
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 26. dubna 2011 - 09:13:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoun:

Díl první:
Základní rozdíl je v obratu na jednotlivých zastávkách na 070 a na 200. Zatímco na 200 je to v posledních třech zastávkách o jednotlivcích, tak na 070 jsou obraty větší. Navíc Všetaty jsou dost velké nádraží, stačí jízda do odbočky a pojedete to o cca 1-2 minuty déle. Navíc i těch 5 spočítaných minut je spíš nereálných. Kdybyste je umocnil ještě půlminutovým stáním, odjedete ze Všetat z často dvouminutovým zpožděním. A dvě minuty v Mladé Boleslavi? Uvědomte si, že tam jsou nějaké přestupy, obrat taky není zanedbatelný, přestupuje se s koly na Lípu. Stejně byste tam ty 2 minuty většinou stál. Zkrácení na minutu by znamenalo nárůst zpoždění. Březnici bych přirovnal ke Všetatům. Obojí minuta.

Díl druhý:
Pokud jste se podíval na mají tabulku, tak vidíte, že jsem se v neulhaném úseku opět do jízdních dob trefil s tím, že jsem použil živější jednotku, která tam jezdí (1 m/s, zase 10% vaty). To s tou menší vatou bylo myšleno pro můj odhad motorového vlaku. Co jsem se ptal v příslušné diskusi, tak tam se ulhaný úsek Příbram-Březnice, bere právě z vat v úseku, který ulhaný není. Naštěstí na 200 není příliš velké množství ostrých křižování téměř bez rezerv, takže se tam ty vaty dají využít. Nebýt tam vata, kterou vy byste klidně škrtl, stejně jako na 070, tak se 200 sesype.
Takže žádný rozdílný přístup. Vždy 10% vata. Jen na 070 počítám s méně živou jednotkou než na 200. I když bude na 070 jenom 854+054, pořád to bude méně živé než 750+3xB na 200.

Až seženete pro 070 opravdu živější jednotku, můžeme se bavit o reálnosti zkrátit současné jízdní doby. V opačném případě se budete muset smířit s tím, co tam dneska je. Současné jízdní i pobytové doby tam rozhodně dlouhé nejsou a možná i díky tomu, že jsou ty dlouhé prostoje v Boleslavi, se tam daří udržet stabilitu, protože R080 k ní nepřispívají. Rozdíl 854+054+054 a 854+054 je na takovém počtu zastavení malý.

(Příspěvek byl editován uživatelem orky.)
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6161
Registrován: 9-2007
Odesláno Úterý, 26. dubna 2011 - 09:41:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky, ad pobyty: Jen mlžíte. V den, kdy se v Boleslavi přestupuje s koly, se na 200 vystupuje s koly právě s těch stanicích, kde je pobyt 0,5 minuty, nanejvýš minuta. Na položené otázky jste neodpověděl.

"Všetaty jsou dost velké nádraží, stačí jízda do odbočky a pojedete to o cca 1-2 minuty déle."

Jak často to podle Vás bývá? Nepřeháníte zase jen proto, abyste si obhájil Váš způsob nakládání s čísly?

"na 200 není příliš velké množství ostrých
křižování téměř bez rezerv
"

Seznam ostrých křižování na 200:
Příbram-Písek R x R
Mirovice R x Os
Čížová Os x Os
Protivín "ostrý" přestup Os x R
Jízdní doby mezi všemi těmito křižováními jsou hodně ostré.
Sorry, Váš argument o absenci ostrých křižování na 200 je úplně mimo.

"Nebýt tam vata, kterou vy byste klidně škrtl, stejně jako na 070, tak se 200 sesype."

Nechte si tyhle pitomé hlody. Jestli někdo pravidelně porušuje pravidla slušné a korektní diskuse, tak jste to především Vy.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3766
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 26. dubna 2011 - 09:45:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No dost by mně zajímalo jak by takový minutový pobyty v Boleslavi vycházely teď během svátků....

Výměna v Březnici je asi jak v Mnichově Hradišti. To se s Boleslaví nedá srovnávat. Navíc Boleslav má sypaný a ouzký perony takže výměna je daleko pomalejší než v modernizovaný Březnici.

Mch busy "kterejma jede většina" - v neděli jede poslední výchozí bus z Mnichova Hradiště na Prahu ve 14.00. Ostatní co jezdily (bylo jich ještě tak 3-4) umřely. Předpokládám že kdyby byly samouživitelný tak je Sekotrans neodstřelil po neobjednání krajem.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6162
Registrován: 9-2007
Odesláno Úterý, 26. dubna 2011 - 09:52:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"dost by mně zajímalo jak by takový minutový pobyty v Boleslavi vycházely teď během svátků...."

Úplně stejně jako půlminutové na 200 nebo minutový v Březnici. Kola se ani o víkendu nevykládají celý den, navíc na nejvytíženějším vlaku na 070 jezdí o víkendu 749, která to dožene na jízdní době.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4824
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 26. dubna 2011 - 10:07:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoun: Úplně mimo jste vy. Znáte to vůbec na 070? Na 070 je ostrých křižování mnohem více, zejména mezi Všetaty a Prahou, kde jezdí osobáky po hodině. I v dalších úsecích je potřeba procpat víc vlaků, třeba Bakov-Boleslav, ale i jinde jsou vložené vlaky po hodině.
Mlžíte tady vy. Jediné, na co jste se zmohl, byly nějaké odhady, totálně bez zkušenosti na dané trati. Když mi moje výstupy nevěříte, tak si to, sakra, spočítejte, na to Vám stačí dva vzorce s fyziky.
070 je trať, kterou používám nejvíc. Troufám si tvrdit, že už to tu mám relativně dost naježděné na to, abych věděl. co a jak tady může nebo nemůže fungovat.
Vemte si k ruce NJŘ, abyste viděl, co a jak 070 a 200 musí ustát a možná k tomu údaje ze zpoždění vlaků.
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4825
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 26. dubna 2011 - 10:20:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No nic, já se radši zase vrátím ke své "zásadě č. 2", jinak z toho tady bude hnojiště. Slušná komunikace s Vámi zřejmě není možná.
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6163
Registrován: 9-2007
Odesláno Úterý, 26. dubna 2011 - 10:21:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: "Úplně mimo jste vy. Znáte to vůbec na 070? .... Jediné, na co jste se zmohl, byly nějaké odhady, totálně bez zkušenosti na dané trati."

Jděte s tímto způsobem argumentace do . Nebudete mi vykládat kde jsem kolikrát byl a kde nebyl. Místo abyste argumentoval k věci, tak argumentujete k osobě.
Škoda že nemáte taky zásadu č.3: "neprovokuju, nedělám z věcných sporů spory osobní, nikoho zbytečně neosočuju, nesnažím se z druhých dělat voly"

Jako kdyby bylo nemožné poslat jednou za kladiva a celkem dvakrát za víkend 750.7 + nxB místo variací na 854+054+054. To jsou prakticky jediné vlaky, kde je třeba delší pobyt v MB, a ten by se u svižnější 750.7 vzal z jízdní doby počítané pro 854.
Když ale někdo chce dokázat že "nic nejde", tak to bezpochyby dokáže.

"Když mi moje výstupy nevěříte, tak si to, sakra, spočítejte"

Po zkušenostech z dřívějška, kdy jste si všechno přizpůsoboval požadovanému výstupu, Vám opravdu nevěřím. Teď, když jsem Vám porovnal různé způsoby nakládání s čísly a našel podivnosti, tak honem končíte diskusi. Asi máte proč.

(Příspěvek byl editován uživatelem Bručoun.)
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2210
Registrován: 10-2008
Odesláno Úterý, 26. dubna 2011 - 10:30:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak něco z nadcházejícího GVD se objevilo v novinách.
Ministerstvo dopravy poprvé neobjednalo žádné přímé vlaky mezi Prahou a Ostravou
Čekal bych, že třeba nějaké Ex nebo R budou. Takže mi není jasné, jestli "žádné přímé" znamená opravdu ani toto, nebo jde jen o celkem obvyklý novinářský šum.
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
T.H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.56.8
Odesláno Úterý, 26. dubna 2011 - 10:37:19    Odkaz na tento příspěvek  

v neděli jede poslední výchozí bus z Mnichova Hradiště na Prahu ve 14.00
A to je zas co za podmínku, "výchozí bus"? Vždyť tam (logicky) jedou odpoledne a večer všechny ty Špindly a Rokytnice, ale ty mají být ve prospěch vlaku neviditelné, proto podmínka "výchozího busu"?
Z Mnichova Hradiště nejede v neděli žádný výchozí vlak na Prahu :-)
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4826
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 26. dubna 2011 - 10:40:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoun: Tak nevěřte, no. Pokud byste se přeci jenom odhodlal svoje doměnky podložit, tak pokud nebudete něco přizpůsobovat pro to, aby Vám to vyšlo, tak výsledek bude stejný.
Každopádně postup úpravy dat byl u obojího stejný. Vložení TTP > nastavení zrychlení (0,7 pro línou jednotku a 1,0 pro živější jednotku > nastavení konstanty pro vatu (vždy 1,1) > výstup. U 070 jsem jen ve Zdětíně zrušil 40 km/hod. To je všechno. Pro 070 byl výstup pro 0,7/10%, pro 200 bylo ve výstupu 9 variant.
Tím komunikaci s Vám raději ukončím, ať tady zůstane rozumná úroveň diskuse.

Tommasel: Jak jsem psal výše. Co jsem viděl, tak má zůstat několik párů pomalých rychlíků. Ano, ale tento způsob spěje k tomu, že se do Ostravy bude dát rozumně dostat pouze v době, kdy bude vysoká poptávka, a taky k tomu, že mohou být více ignorovány regionální vazby na linky Praha-Ostrava.

(Příspěvek byl editován uživatelem orky.)
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2212
Registrován: 10-2008
Odesláno Úterý, 26. dubna 2011 - 11:24:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky:
Nojo, ale s Ex na Slovensko přes Ostravu jako Landek a Janáček to vypadá tedy jak - zmizí, nebo je ČD chtějí zvládnout nedotovaně?
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
T.H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.56.8
Odesláno Úterý, 26. dubna 2011 - 11:31:36    Odkaz na tento příspěvek  

tento způsob spěje k tomu, že se do Ostravy bude dát rozumně dostat pouze v době, kdy bude vysoká poptávka
Jo, tyhle kecy jsme my ze severu zažili taky, tehdy od obhájců monopolu ČSAD Liberec - že zlý Jančura nasadí dumpingovou cenu, zničí chudáka konkurenci obětavé postsocialistické firmy (s dobrými vazbami na Krajský úřad), pak zase horentně zdraží a bude jezdit jen tehdy, kdy se mu to vyplatí.
Takže si račte porovnat jízdní řád ČSAD Liberec v 90. letech a SA (+ DPML) dnes. To je jednoznačný důsledek konkurence, přes veškerou ideologii kolem toho.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3768
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 26. dubna 2011 - 11:32:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Jako kdyby bylo nemožné poslat jednou za kladiva a celkem dvakrát za víkend 750.7 + nxB místo variací na 854+054+054"

No nepřijde mi levný mít krom "standardní" soupravy co odjezdí takt ještě jednu co se otočí jednou denně zatímco jedna z "Ltaktu" bude spát. To bych řek že je celkově efektivnější mít o 5 minut delší jízdní dobu....

"To jsou prakticky jediné vlaky, kde je třeba delší pobyt v MB"

No o víkendu to jsou:
pá 3x odpoledne
so: 2x dopoledne
ne: 3x odpoledne opačně
Nádražák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1135
Registrován: 3-2006
Odesláno Úterý, 26. dubna 2011 - 11:37:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tommasel: To se mi nějak nezdá, co jsem měl možnost vidět já, tak by mělo být 6 párů rychlíků, z toho 5 trasováno až na Slovensko. Tohle bude nějaký blud nebo se situace razantně z ničeho nic změnila.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3769
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 26. dubna 2011 - 11:42:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

TH: který busy máte na mysli? V neděli z Hradiště jedou:
14,10 Rokytnice/Harrachov
14,45 Vysoké
17,00 Český Buk resp. Osečná
17,05 Špindl
17,35 Rokytnice/Vysoké
Dál ani ťuk. Zastávkovej Harrachov zrušen, Mísečky zrušeny už dřív.

Zcela upřímně - jet na stojáka s rizikem že se vůbec nevejdu (protože nějakej výstup bejvá až v Boleslavi) a s jízdní dobou prakticky stejnou jako rychlík (do Prahy, ne do supermarketu) je krávovina. A asi i proto ty busy vymíraj. Zatím se kupodivu držej "venkovský" dopravci co jedou do Prahy po obědě. To co jezdilo Stč tradičně k večeru vymírá. Třeba svého času jezdil bus z Rokytnice do Prahy v 18. Z Lomenice už nikde nestavěl a jel jako krychlík, býval kdysi 20,50 na Florenci, poté ca 20,30 na ČM (s epizodou Palmovka). Dnes je z něj regulérní vymeták s přechcávkou 10 minut v Jičíně a na ČM je 21,10, neboli prodloužení jízdní doby o nějakých 30 minut(!). To spolu s příměstským busem prostě lákadlo v 21. století není. To i na tý 070 došlo k jistém urychlení za dané období.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4828
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 26. dubna 2011 - 11:46:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tommasel: To nevím. Jen prodávám, jak jsem koupil tady.
T.H.: Od kolika lidí se vyplatí autobus a od kolika vlak? Trošku rozdílné počty.
Petr_vlček: No nepřijde mi levný mít krom "standardní" soupravy co odjezdí takt ještě jednu co se otočí jednou denně zatímco jedna z "Ltaktu" bude spát.
Přesně tak. Stejně jako časem zmizí klasa z 086, lze předpokládat, že dřív či později zmizí i z 070. Teď je to spíš záplata pro nedostatek motorových vozů. Ale čekal bych, že v budoucnu se spíš budeme setkávat se soupravou 854+4x054+854, obzvlášť pokud se objeví na S3 motorové jednotky, jak se o tom někde psalo.
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
Ic540
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 981
Registrován: 6-2008

Odesláno Úterý, 26. dubna 2011 - 11:47:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A to se ještě chystá zrušení zastavování R v Čadci.
Článek i s odkazem je v sekci 320.
Je to voľaaké čudné ty v poslední době se rojící zprávy. Jsem zvědav co z toho vyleze.
Honzalb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7
Registrován: 11-2010
Odesláno Úterý, 26. dubna 2011 - 11:50:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomassel: novinářský šum to není, zásadní pasáže a citace jsou panem Michalčíkem autorizovány.
T.H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.56.8
Odesláno Úterý, 26. dubna 2011 - 12:05:42    Odkaz na tento příspěvek  

Petr_vlček: jet na stojáka s rizikem že se vůbec nevejdu
No, zejména ten Český Dub bude úplně narvaný. Zatímco v Tanvalďáku to na stojáka není...
Zcela upřímně: tyhle busy vymírají proto, že mají stále vyšší a vyšší náklady při klesajícím počtu cestujících (ne, ti nejdou do vlaku, ale do IGK). Budoucností pro velké dopravce typu BusLínej či Transarriva je dotované regio, garážovým dopravcům typu Kukla se jednou Vrakosy rozpadnou a nic nového už nepřijde. Nebudu hodnotit, jestli by se MČD víc vyplatilo zadotovat do Liberce busflamendr (když dotuje vlakflamendr do všech ostatních 100tis. měst) než cpát všechny prachy ČD, ale i na toto jednou třeba dojde.
Orky: Od kolika lidí se vyplatí autobus a od kolika vlak? Trošku rozdílné počty
Počty rozdílné, ideologie furt stejná. Soukromí dopravci zničí systém, dumpingem zlikvidují ostatní a pak zdraží, budou jezdit jen v časech velké poptávky... tohle všechno jsem už četl ve sto obměnách.
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2214
Registrován: 10-2008
Odesláno Úterý, 26. dubna 2011 - 12:11:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzalb:
A autorizoval pan Michalčík i sousloví "žádné přímé vlaky", a pokud ano, opravdu tím myslel to, jak to zní? Vypadá to na mnohem větší změnu, než se doteď čekalo.
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
Honzalb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8
Registrován: 11-2010
Odesláno Úterý, 26. dubna 2011 - 12:18:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano. Změna je to opravdu zásadní, proto jsme se jí věnovali.
T.H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.56.8
Odesláno Úterý, 26. dubna 2011 - 12:32:58    Odkaz na tento příspěvek  

No tak MČD bude minimálně dál financovat provoz pendolín (ne přímo, aby to tlouklo do očí, ale když pendolína horko těžko vyprodukují nulu na provozním účtě, tak záruky za jejich pořízení zaplatí stát), a nesměl bych se v oboru pohybovat tak dlouho, abych bych uvěřil tomu, že jim i peníze na ostatní spoje (a hlavně "cenový souboj" s ostatními dopravci) nešoupnou někde bypassem přes jiné vlaky navýšením toho či onoho kritéria, vymyšlením dalšího příplatku za tuhou zimu a teplé léto či virtuální prodej předraženého majetku s minimální tržní hodnotou.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4829
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 26. dubna 2011 - 12:34:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T.H.: když dotuje vlakflamendr do všech ostatních 100tis. měst) než cpát všechny prachy ČD, ale i na toto jednou třeba dojde.
Těch tratí, kde se tomu dá říkat flamendr z pozdním dojezdem dost málo. Takový rychlíky jsou skutečně na hlavních tratích, a na 030.
Já neříkám nic o tom, že by měly soukromnící zničit konkurenci. Já říkám, že pojedou vlaky, které se vyplatí nebo které povazou náležitosti na vlaky, které se vyplatí. Já si zkrátka myslím, že to mohou odnést první vlaky z Prahy a poslední do Prahy a sedla.
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2215
Registrován: 10-2008
Odesláno Úterý, 26. dubna 2011 - 12:38:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzalb: Změna je to opravdu zásadní

Kdybych si tuto větu mohl upřesnit:
Vy tedy víte, jestli např. Ex 145 Landek (Praha - Žilina) nebo Ex 241 Leoš Janáček
a) zmizí bez náhrady
a1) ČD je povede na podnikatelské riziko, ale jen do Ostravy, na Slovensko zmizí
b) ČD je povede na podnikatelské riziko
d) není přímý vlak Praha - Ostrava?
Jste přesvědčen, že ona zásadní změna znamená žádná "pomalá" R, o kterých psal např. Nádražák?

(Příspěvek byl editován uživatelem tommasel.)
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4830
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 26. dubna 2011 - 12:41:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T.H.: No tak MČD bude minimálně dál financovat provoz pendolín
Já bych se ani nedivil tomu, kdyby se celý projekt připravil Jančurovi na přání, aby se mu zajistily lepší zisky. Stejně tak jako bych se nedivil tomu, kdyby Jančura nefinancoval vlaky křížově ze svých jiných činností (to, co sám kritizoval, když se ztrátová osobka měla dofinancovávat z dopravy nákladní).
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
Honzalb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9
Registrován: 11-2010
Odesláno Úterý, 26. dubna 2011 - 12:43:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

žádná pomalá R v celém úseku, jen na jeho částech
vlaky na Slovensko nebudou dotované v úseku Praha - Ostrava, z Ostravy na hranice ano.
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2216
Registrován: 10-2008
Odesláno Úterý, 26. dubna 2011 - 12:46:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzalb:
Aha, dík za odpověď. To zní rozumně.
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
T.H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.56.8
Odesláno Úterý, 26. dubna 2011 - 12:48:03    Odkaz na tento příspěvek  

Já bych se ani nedivil tomu, kdyby se celý projekt připravil Jančurovi na přání, aby se mu zajistily lepší zisky
No to víte že jo, MČD zničehonic otočí o 180°, vyndá prst z řiti Dráhy a začne přihrávat Jančurovi...
Akorát mi teda zkuste tím vaším specifickým úhlem pohledu vysvětlit, proč by se "stejné podmínky pro všechny" (neb tak navenek vypadá ten krok ministerstva) měly připravovat na "Jančurovo přání pro zajištění lepších zisků"? Copak Drážní manažeři jsou tak neschopní, že bez státního protekcionismu nedokážou s Jančurou držet krok?
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4831
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 26. dubna 2011 - 13:05:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T.H.: Vidíte. Stejné obvinění jako vy obviňujete MD s budoucí podpory Pendolin ČD.
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2217
Registrován: 10-2008
Odesláno Úterý, 26. dubna 2011 - 13:05:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T.H.:
Přesněji řečeno, o rušení objednávky rychlých vlaků pro ČD už víme, a to rozhodně nebylo v zájmu ČD. Jak to bude v reálu s "Jančurovým krokem", to ještě tak moc nevíme, a na zprávy o jeho reálné ziskovosti si budeme muset ještě dost počkat.
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
Wałbrzych
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 595
Registrován: 4-2004
Odesláno Úterý, 26. dubna 2011 - 13:08:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K Liberci: poslední busy do Prahy tam vidím 17:45, 19:00, 19:45. To je celkem bída. Srov. s 030. Je na tom prakticky stejně jako Jablonec, kde odjíždí jelen v 19:30. Jen tak pro zajímavost -- s příjezdem do Prahy ve 21 by to celkem odpovídalo tomu poslednímu vlaku z Ostravy v 17.
T.H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.56.8
Odesláno Úterý, 26. dubna 2011 - 13:14:13    Odkaz na tento příspěvek  

Orky: MD s budoucí podpory Pendolin ČD
Budoucí????? Už deset let běžící.
Wałbrzych: K Liberci: poslední busy do Prahy tam vidím 17:45, 19:00, 19:45. To je celkem bída
Jakkoli to asi Pražákům přijde nepochopitelné, tak směrem do Prahy se jezdí ráno, směrem z Prahy večer. A srovnání s 030 to samozřejmě s ohledem na dotování vlaků, ale už ne autobusů nesnese - nikdo z dopravců by se jistě dotování autobusového flamendru nebránil.
T.H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.56.8
Odesláno Úterý, 26. dubna 2011 - 13:15:59    Odkaz na tento příspěvek  

o rušení objednávky rychlých vlaků pro ČD už víme, a to rozhodně nebylo v zájmu ČD
A nebylo to takhle náááhodou v zájmu nastavení rovných podmínek pro všechny (což je bůhvíproč vydáváno za krok ve prospěch Jančury, přitom to je akorát vytvoření normálního prostředí)?}