K-report
 

Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 23. 04. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Nejotřesnější zážitky na železnici » Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 23. 04. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2013
Registrován: 3-2007
Odesláno Pondělí, 18. dubna 2011 - 16:50:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Víš co,ty blbečku,já se tě budu dovolovat,že smím něco napsat ? Co si o sobě myslíš ?
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 272
Registrován: 4-2011

Odesláno Pondělí, 18. dubna 2011 - 16:54:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: a co si myslíte vy o sobě, že může te jen tak někoho urážet, a vymýšlet si kraviny, které nejsou pravda? Navážet se do někoho to je náramně jednoduchý!!
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 355
Registrován: 11-2009

Odesláno Pondělí, 18. dubna 2011 - 17:00:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oto > castecne toto jiz plati (to co byla driv eliska, ted je to sporoneco), ale nevztahuje se to globalne - treba v te Ostrave to tusim plati do Svinova, Vitkovic, na Hlavni, ale na Stred nebo Stodolni nikoliv (coz ma logiku, bo je to urcena jako mezikrajova jizdenka, takze se pocita s cilem tam, kde stavi dalkove vlaky).

Jaka je realita netusim, ale tento clanek SPPO predpokladam, ze se vztahuje pouze na situaci, kdy nevystupuju z vlaku, ale rozhodnu se pokracovat dalsi dve stanice.

Ovsem mnou popisovana situace znamena, ze v prestupnim bode (stanice s kasou) vystoupim potrebuju jet jeste dalsi dve stanice dalsim vlakem. Takze predpokladam, ze si to mam zaridit tak, abych mel cas si zajit do pokladny. Nebo je to jinak? Rad bych se pletl ...
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2014
Registrován: 3-2007
Odesláno Pondělí, 18. dubna 2011 - 17:02:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ty ani neumíš po sobě přečíst co píšeš-na střední škole

Kristapána,to školství už je opravdu v ,když i TOHLE udělá jednou maturitu.
Milé tornádo,já jsem tady registrován přes 4 roky-a jsi první,na koho tak ostře reaguji(možná kromě jednoho dalšího diskutéra)-a nejsem sám.

Tak važ svoje slova a kritiku a já tě nebudu komentovat. OK ?
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 273
Registrován: 4-2011

Odesláno Pondělí, 18. dubna 2011 - 17:07:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: maturitu jsem na STŘEDNÍ škole před 4 rokama udělal a ne zrovna špatně, když máte argumenty mi nadávat a urážet, není špatné uvádět za co konkrétně a co se vám nelíbí, to že nemusítme mít stejný názor je evidentní, to vám nikdo nebere, ale přijde mi dost neslušné, když se se Simem o něčem bavíme a vy ze mě děláte totálního debila!!
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2015
Registrován: 3-2007
Odesláno Pondělí, 18. dubna 2011 - 17:21:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

>maturitu jsem na STŘEDNÍ škole před 4 rokama udělal a ne zrovna špatně,

Hm..Takže VŠ ?

Já to tady psal-mne (a nejen mne) nadzvedla ta tvá kritika čehokoli. Blbej tarif,blbí průvodčí,blbí Elefanti,půl koláčku do školy.

Tak promiňte pane inženýre. Já se nerad hádám. Jen kdybyste ubral ze své hyperkritičnosti-a možná bychom si mohli i rozumět.
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 274
Registrován: 4-2011

Odesláno Pondělí, 18. dubna 2011 - 17:29:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: JÁ PŘECE NEPSAL blbí průvodčí, tarif, elefanti a co. Jen že by se to dalo zlepšit, což je i náš úkol v rámci preference MHD na tý VŠ jak píšete né?
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pondělí, 18. dubna 2011 - 17:33:06    Odkaz na tento příspěvek  

Jízdenka Praha-Ostrava by prostě platila z všech zastávek v Praze do všech zastávek v Ostravě, tedy i na MHD ... to mi přijde nereálný, protože by to ta nějaká autorita musela projednat a odsouhlasit se všema zúčastněnejma soukromejma subjektama. Však to tak nefungovalo ani za bolševika, kdy by to stačilo nařídit .. a stačí se podívat na zuřící bitvy PID vs. SID, kde je těch subjektů jen pár. Toho jsme se bohužel "ve jménu svobody" asi vzdali už nafurt.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2016
Registrován: 3-2007
Odesláno Pondělí, 18. dubna 2011 - 17:36:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A cože to studujete a který semestr ? Bohužel váš způsob vyjadřování mi evokoval někoho mnohem mladšího.
aeshus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.153.78.200
Odesláno Pondělí, 18. dubna 2011 - 17:39:46    Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: Vysoká škola v nedefinovaném stádiu ukončení... Ale dotazy na úrovni mateřské školky... Kolik to a proč to a ne to... Přitom kdyby z pěti příspěvků 4x použil gůgl, tak se dozví vše... Tvrdí o sobě, že není šotouš, ale jestliže vyhledává ježdění jednotkami 451, 460 a podobně, tak to je ultimátní diagnóza totálního šotoušství.

Onanista_Tornadowy: Obecně na diskuzi není třeba trpělivost, ale inteligence... A tím nemyslím konkrétní inteligenci, ale obecnou. Stejně tak nemá cenu se rozepisovat, co tady žvatláš blbě... Obecně všechno...
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 275
Registrován: 4-2011

Odesláno Pondělí, 18. dubna 2011 - 17:49:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

aeshus: tak jó, našli jste si někoho, abyste z něj mohli dělat kreténa, musíte si ale najít jiného, protože já končím!!
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2017
Registrován: 3-2007
Odesláno Pondělí, 18. dubna 2011 - 17:54:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OT: Jak je libo.Jen bychom rádi slyšeli školu,obor a semestr.Opravdu.
Jakápak je VŠ nedaleko Děčína-Východ ?
aeshus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.183.38.36
Odesláno Pondělí, 18. dubna 2011 - 17:56:32    Odkaz na tento příspěvek  

To jakože odteď budeš inteligentní diskutující s IQ v kladné ose? Tomu moc nevěřím... Kreténa ze sebe děláš především s těma dementníma nápadama, který tady vymejšlíš... Když už vymyslíš něco, co by mělo aspoň trochu smysl, tak to vyženeš do takovýho extrému, že je to nerealizovatelný, můžeš si za to sám. Adios...
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 276
Registrován: 4-2011

Odesláno Pondělí, 18. dubna 2011 - 17:57:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: ČVUT v Praze, Fakulta dopravní, Ústav pro bakalářská studia, pracoviště Děčín (KOKOS), Pohraniční 1

Studijní program: Technika a technologie v dopravě a spojích, semestr 4.
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 277
Registrován: 4-2011

Odesláno Pondělí, 18. dubna 2011 - 18:00:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

aeshus: nebyly extrémy, jen příklady z praxe, co je nerealizovatelného na vypisování jízdenky bez přirážky, v určité situaci??
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2018
Registrován: 3-2007
Odesláno Pondělí, 18. dubna 2011 - 18:08:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Děkuji.
aeshus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.153.43.196
Odesláno Pondělí, 18. dubna 2011 - 18:14:06    Odkaz na tento příspěvek  

Jo... A žiješ v Česku jak dlouho? Pokud myslíš tu situaci, kdo na poslední chvíli dobíhá do vlaku a jde hned za průvodčím si dovedu představit v českém provedení. Nebylo by to nic pěkného, to už by bylo jednodušší zrušit pokladny a pokladní přesunout do vlaků jako pomocné průvodčí. To by bylo zábukáčů cestujících najednou... Každej by si čekal na to svoje prokazatelné...

Systém by měl obsahovat vždy co nejméně výjimek... Jakmile se totiž do něčeho začne vrtat, jde to velice rychle do prdele. Stačí se podívat na naše slavné politiky a konkrétně například kauza autolékárničky. Příkladů je nespočet.

Stejně jako dosazovat označovače do každého vlaku. Kvůli ničemu sypat miliony, zisk v nedohlednu, kvůli tvýmu půlkoláčku by si daňoví poplatníci museli odpustit rovnou celej koláček...

Tyto problémy by obecně, nebo alespoň částečně řešila integrace... V Brně to třeba funguje pěkně. Na nástupištích označovače, automaty na frekventovaných místech, trafika na každém 3. rohu. Praha taky ujde, ač se tam nevyskytuju často. Ale menší města prostě integraci nezvládají, protože je to věc strašně komplikovaná a nákladná...
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2019
Registrován: 3-2007
Odesláno Pondělí, 18. dubna 2011 - 18:19:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

>Systém by měl obsahovat vždy co nejméně výjimek... Jakmile se totiž do něčeho začne vrtat, jde to velice rychle do prdele.

Což by,domnívám se,měli znát hlavně technici a technologové.
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 278
Registrován: 4-2011

Odesláno Pondělí, 18. dubna 2011 - 18:30:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

aeshus: no vidíte, že to jde i po dobrém

Pokud myslíš tu situaci, kdo na poslední chvíli dobíhá do vlaku a jde hned za průvodčím si dovedu představit v českém provedení

Pokud by za průvodčím hned nešel, a čekal na 1. odbavení tak by to měl s přirážkou, respektive s pokutou. Poukazoval jsem na případy kdy průvodčí stojí u vlaku venku a každou chvíli se má vyjet a někdo na poslední chvíli přiběhne a neví co, stihne si koupit ještě (evidentně nestihne) a nebo mu jízdenku vydá hded průvodčí u vlaku. Takových případů, aby to ta průvodčí nezvládla zas tolik není.
tomek bez hesla
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.40.86
Odesláno Pondělí, 18. dubna 2011 - 18:45:36    Odkaz na tento příspěvek  

Ostravské tornádo: nebyl/není tvůj otec vozmistr či přípravář?
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 281
Registrován: 4-2011

Odesláno Pondělí, 18. dubna 2011 - 18:46:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tomek bez hesla: ne, proč?
aeshus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.183.89.84
Odesláno Pondělí, 18. dubna 2011 - 18:55:44    Odkaz na tento příspěvek  

To fakt nic neřeší, zamysli se... Každou chvíli se má vyjet, v podchodu stojí dav cestující, aby na minutu před pravidelným odjezdem naběhli "na poslední chvíli", dojdou k průvodčí, řeknou si o lístek bez přirážky, načež nejméně do další stanice nebude mít průvodčí čas odbavit běžné cestující, budou-li vůbec nějací... Takových případů teď sice není, ale až by se to změnilo, tak by jich teprve bylo, a to bych si dovolil klidně i garantovat, narozdíl od zásuvky v 1. třídě by to byl jev víc než častý...

Na to, jaký statistický procento cestujících řeší cestování takto operativně - takových bude absolutní minimum - se nevyplatí cokoliv řešit.

Za rok se třeba změní GVD, vlak ti posunou a problém ti zmizí... Možná se přesune jinam, obecně, ale opět, kolik lidí takhle cestuje?
tomek bez hesla
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.40.86
Odesláno Pondělí, 18. dubna 2011 - 18:58:49    Odkaz na tento příspěvek  

ostravské tornádo: jen tak :-), škatulkuju :-)
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 266
Registrován: 2-2009
Odesláno Pondělí, 18. dubna 2011 - 19:50:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ostravské tornádo:Cestuji vlaky dostatečně dlouho,taky občas na nečekaný přestup,ale musím počítat,že holt občas někdy zaplatím víc o tu přirážku.Anebo druhá možnost,naplánuji si tu svou cestu a nakoupím si jízdenky v první násupní stanici,v čemž problém není a nikdy jsem nezažil,že by nějaký problém byl.Taky fotím,občas točím.Ale bohužel si na to musím najít dostatek času,o překvapení občas není nouze. Takže trochu používat to,co mám v hlavě.
Další z možností je použít tzv.síťových jízdenek.Každé hobby něco stojí,to naše čas a peníze.Nestěžuji si,zážitky mi nikdo nemůže ukrást.
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 283
Registrován: 4-2011

Odesláno Pondělí, 18. dubna 2011 - 20:45:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

aeshus: co jsem viděl tak dobíhal vždycky tak jeden až dva, ne celý podchod. Nebo taky situace: jsem v samoobsluze, autobusové i vlakové nádraží je kousek, do obchodu přijdu pěšky, takže zpáteční jízdenka není. Vyjdu z obchodu po nějaké době a zjistím, autobus jede až za dlouho, vlak mi jede právě teď, letím na vlak, s dvouma těžkejma taškama, lístek nestíhám koupit - hraju na schovávanou s průvodčí. Taky jsem zažil.
aeshus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.153.40.103
Odesláno Pondělí, 18. dubna 2011 - 21:19:09    Odkaz na tento příspěvek  

OT: Tož kurnik, to je to, za co ti všichni nadávaj... Ty u toho nepřemejšlíš... Přečti si můj předchozí příspěvek ještě jednou... Pokud ti to ani potom nedocvakne, tak ti napovím: Odpovídám na tu situaci, kdyby byla již zavedena ta tvoje změna... To je jasný, jak křišťál, že dnes v podchodech davy nestojí, ale kdyby se zavedla tvoje změna, situace by se o dost změnila...

No a ohledně samoobsluhy a babkotaškové operativní logistiky - každý musí mít jasno, jak chce jet, kdy chce jet, čím chce jet a jaká je priorita cesty. Není možné, aby si někdo vzpomněl v obchodě, že zrovna potřebuje stihnout vlak/bus. Pokud potřebuje někam nutně jet, nemá lozit do samoobsluhy, má dojít na nádraží s alespoň 5 a více minutovým předstihem, zakoupit lístek a jet. Eventuelně lístek z předprodeje.

U autobusu je to samozřejmě jiné, ale to je ze své podstaty. Buď se jedná o MHD, nebo příměstské busy, kde je nějaká integrace a stačí lístek z automatu a cvaknout ve vozidle, nástup všemi dveřmi. Není problém, lze použít i vlak, pokud je zaintegrován. Charakteristická je vysoká hustota zastávek, snaha o co nejkratší zastávky = rychlá výměna cestujícíh = maximum možných dveří.

U dálkových busů a menších MHD je situace jiná, cestující nastupují předními dveřmi, jízdenky prodává řidič, univerzální zaměstnanec, který zastává jakoby funkci strojvedoucího, vlakvedoucího, pokladního a bůhví koho ještě. Doba nástupu je dlouhá, s čímž JŘ počítá a není až tak kam spěchat. Tím si řidič ohlídá všechny cestující, zda platili nebo ne.

Jak už je asi zřejmé, u nezaintegrovaného vlaku tohle všechno prostě nejde... Většinou minimálně troje dveře, více vozů, krátké pobyty v zastávkách a tohle se prostě už ze své podstaty uhlídat nedá.

Tohle všechno bys ale měl sakra vědět, pokud chodíš na dopravní výšku!!! Já výšku nemám a střední školu mám elektro a píšu snad kraviny? Klidně mě někdo opravte, ale myslím, že nejsem daleko od pravdy, nu což?
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 287
Registrován: 4-2011

Odesláno Pondělí, 18. dubna 2011 - 21:43:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

aeshus: no né, máte pravdu, ten autobus je linkový, lístky se kupují u řidiče. Nákup byl v tomhle případě účel cesty a čekat hodinu s taškama na lavičce na autobusáku, když teď jede vlak se mi nechtělo. Je pravda, že kdyby ta zavedená novinka s nákupem jízdenek u průvodčího neměla žádné úskalí, začli by toho lidi zneužívat, proč se ale přizážky rok co rok zvyšují? Jetli se nepletu tak v roce 2004 byla přirážka 10 Kč a zvýšilo se to už na 40, nebo kolik. A to se tenkrát psaly jízdenky s tím kopírákem ještě ručně pomocí kolonek.

Neregistrovaný host
Odeslán z: 178.32.70.160
Odesláno Úterý, 19. dubna 2011 - 01:38:26    Odkaz na tento příspěvek  

Ostravské_tornádo: "Mladějov: ČVUT v Praze, Fakulta dopravní, Ústav pro bakalářská studia, pracoviště Děčín (KOKOS), Pohraniční 1
Studijní program: Technika a technologie v dopravě a spojích, semestr 4."

Přesně tohle jsem si myslel. Ten Moos to vede od 10 k 5 - no státní škola!!!
Na děčínskou pobočku ČVUT vemou bez přijímaček každého debila bez ohledu na diagnózu. Může mít LMD, TMD, DG307 a je přijat. Na pražské v Konkvitské by se bez výběrka nechyt ani náhodou. Bohužel je to podobný případ jako ten, co si říká arakain. Oba věční študenti, co mají problém se základní češtinou, nemohou chápat jinak v podstatě jednoduché a logické závěry. Divím se rodičům, že ty blbce podporují a tolerují jim to lenošení. Můj synátor dostal po prvním neúspěchu na ČVUT druhou šanci a poté hybaj konečná! Dále už jen za svoje.
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.93
Odesláno Úterý, 19. dubna 2011 - 08:52:21    Odkaz na tento příspěvek  

Za šotouše se nepovažuju
"Jedním z poznávacích znaků šotouše je, že o sobě tvrdí, že není šotouš".
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 293
Registrován: 4-2011

Odesláno Úterý, 19. dubna 2011 - 09:05:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jú: Profesor Moos už dávno není děkan. Teď je Svítek a proděkan je docent Čarský.

Na to že v Děčíně ze 70 lidí dostuduje asi 7 by přijímačky byly zničující už tak ohroženého ústavu.

Víme dobře, jaké fámy o nás kolují, že nic neděláme, dostaneme diplom za nic a tak.

Ať si to nejdříve někdo zkusí a pak kecá, kdo se dostane přes matematiky, materiály, možná i mechaniku tak zbyde ta menšina co obvykle.
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 269
Registrován: 2-2009
Odesláno Úterý, 19. dubna 2011 - 09:37:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OT: vy hledáte problém,tam kde není,max.ho máte sám u sebe.V jednoduchosti je síla,ale dle vás bychom měli vymýšlet,kdy,jak a proč. Jednou jsou věci nějak dané a většina s tím umí žít.Jen u vás je vyhledávání problému,tam kde nejsou.
Prostě když něco chci,musím tomu něco obětovat.A když nechci,tak to nedělám.
Celou tu dobu,co tu vyšíváte,vám jde jen o jedno,jak nejlépe vy...at s platnými předpisy v osobní dopravě na železnici.Vše by mělo být jen pro vás,vy si vzpomenete,že právě ted chcete to,tak to tak musí být,pak najednou bum,vše je jinak,a ono to nejde dle mého,problém.
Taky jezdím na nákupy,bohužel počítám již s tím,že pojedu až dalším spojem.Zkuste to taky,zklidníte se.
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 295
Registrován: 4-2011

Odesláno Úterý, 19. dubna 2011 - 09:49:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlada749: ale o to tady vůbec nejde, když jsou pravidla tak daná, tak nám nezbyde než je dodržovat, broblematika je spíš v tom, na základě čeho ta pravidla byla stanovena. V 99% se nemusí řešit nic. Každý dopravce má pravidla jiná.
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 296
Registrován: 4-2011

Odesláno Úterý, 19. dubna 2011 - 10:03:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aleš Liesk.: přesnou definici slova šotouš neznám, ale považuju za ně ty, co lezou s foťákem po tratích a nenechají si ujet žádný vlak aniž by ho vyfotili, lezou po stožárech osvětlení a návěstidel, přetváří si krajinu nejrůznějšími nástroji za účelem lepšího fototofleku a podobně. Nic z toho teda nedělám. Jen si občas vyfotím většonou ve stanici nějaký vlak, pokud možno když se tam objeví něco, co se nevidí hned tak, nebo si natočím, jak jede vlak přes přejezd se závorama, nebo signalizací, nebo krajinu z okna. Pokud šlo o žabotlamy tak byly poslední příležitosti tuto řadu na 090 spatřit, tak jsem se s ním párkrát projel a něco natočil, protože z elefantu to nejde a elefanty nějaký ten pátek ještě jezdit budou.

Co o tornádech, to jsou mé nejoblíbenější vlaky, tak když je nějaká příležitost se s ním projet a nahrát nějaké zvuky, tak vždy využiju.
Taky už je to celkem ohrožený druh, tak za pár let můžou dopadnout jako žabotlamy a čím víc se toho stihne vyfotit a natočit, tím lépe.
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 270
Registrován: 2-2009
Odesláno Úterý, 19. dubna 2011 - 10:27:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OT:na zkušenostech
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.93
Odesláno Úterý, 19. dubna 2011 - 12:59:30    Odkaz na tento příspěvek  

OT> velice pěkný článek o šotouších byl kdysi na serveru d-fens, další hezký článek je v Hudcově Atlasu tratí ČR.
Oba texty jsou pak k nalezení na DF ČD (d-fens-ův článek byl vložen 10.10.2005 ve 13,56 do tématu Stč. kraj a Praha, Hudcův pak 3.2.2003 v 15,49 do tématu Srazy...) (3 minuty hledání...)
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 213
Registrován: 10-2010
Odesláno Úterý, 19. dubna 2011 - 13:53:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rád bych si to přečetl, ale na tom fóru s designem a funkcemi první poloviny 90. let minulého století nejsem s to nic najít (a už vůbec ne za tři minuty). Odkaz by nebyl?
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.93
Odesláno Úterý, 19. dubna 2011 - 14:57:59    Odkaz na tento příspěvek  

http://82.117.129.14/forum/topic.asp?DF=DFCD2&Style=1&SrchBy=C&Ar chiv=&X=707727&SrchFor=siderodromofilis&SrchTopicId=0&AnnotC=0

http://82.117.129.14/forum/topic.asp?DF=DFCD2&Style=1&SrchBy=A&Ar chiv=&X=185163&SrchFor=d-fens&SrchTopicId=0&AnnotA=0

Méně než minuta :-)

Jinak diskutujícím se daný vzhled líbí (jsou to většinou starší lidé a připomíná jim to jejich mládí ) a má to též tu výhodu, že tam neoxiduje žádný Kozel s tisícem snímků peršinků z těch nejpitomějších úhlů...
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Úterý, 19. dubna 2011 - 15:54:54    Odkaz na tento příspěvek  

Ftipný jako fšecko odd fense .. nojo, ale k tomu hledání musíte znát magický numero 82.117.129.14 protože Google to buď neindexuje vůbec, nebo to uvádí na osmsetšedesátýdevátý stránce výsledků. To se to pak s minutama vytahuje.
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.93
Odesláno Úterý, 19. dubna 2011 - 16:16:14    Odkaz na tento příspěvek  

Mám pocit, že když se Lukfi prokousal k designu minulého století, tak v magickým numeru chyba nebyla...

Jinak myslím, že původní fórum na adrese www.cd.cz lomeno něco ještě taky funguje.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Úterý, 19. dubna 2011 - 16:20:47    Odkaz na tento příspěvek  

Možná jo, pokud víte co následuje za záložkou .. odkaz na to žáden už dávno neni a gůglem jsem to prostě nenašel, ani za tři minuty. Ze záložek jsem to taky vymazal už dost dávno .. nějak to tam bylo celý čim dál víc off topic

Designem minulýho století třeba myslel předřečník tohle fórum .. aspoň tak jsem to pochopil z kontextu, neboť žádnej fejsbuk ani flešový animace tady naštěstí nevidět. Ale to musíme nechat na něm, jak se vypeckuje.
gp
Neregistrovaný host
Odeslán z: 147.228.95.131
Odesláno Úterý, 19. dubna 2011 - 16:30:26    Odkaz na tento příspěvek  

Milý OT: Tak už si to přiznejte, jste šotouš. Není to nelegální ani neetické. Být šotouš je docela normální, šotoušem se člověk stává už během nitroděložního vývoje, pravděpodobně působením zvýšené hladiny železa a dehtu v matčině organismu. V běžné populaci je asi 3,9 % šotoušů a to je dost na to, aby je většinová společnost akceptovala jako svou důležitou součást, i když jsou šotouši v lecčems jiní. Vždyť kolik vynikajících synů naší vlasti bylo šotouši, za všechny vzpomeňme jen Antonína Dvořáka, který trávil dlouhé hodiny na nádraží v Nelahozevsi.

Neregistrovaný host
Odeslán z: 178.32.70.160
Odesláno Úterý, 19. dubna 2011 - 16:37:24    Odkaz na tento příspěvek  

Aleš Liesk.:"Jinak myslím, že původní fórum na adrese www.cd.cz lomeno něco ještě taky funguje."

Ano, tato adresa funguje a dál už nic. Co má být to něco, když žádný link na nějaké DF není ani v mapě sránek ?
Myslet není totéž, co vědět. Ikdyž spousta zdejších žvanilů nejen neví, ale ani nemyslí.
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 215
Registrován: 10-2010
Odesláno Úterý, 19. dubna 2011 - 16:37:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K-R je taky předpotopní (o něco méně), ale měl jsem na mysli to fórum ČD. Za odkazy díky.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Úterý, 19. dubna 2011 - 19:28:53    Odkaz na tento příspěvek  

Fiqwert : nu dobrá, a jak jim tam funguje "on-line" napojení na server, kde si lze rezervovat místo.

Ostravké_tornádo : slušel jste něco o jízdence IN 100, dříve IN GOLD ? Ta zcela vyčerpávajícím způsobem řeší vaše problémy s nástupem do vlaku minutu před odjezdem, když nemáte čas zaběhnout ke kase ... eventuálně o "Kilometrické bance".

Měl jsem zato, že tyhle základní věci jsou součástí výuky na vámi navštěvované VŠ. Posluchači někdejší VŠD v Žilině, oboru Provoz a ekonomika dopravy museli v prvním semestru - pokud nebyli absolventy dopravní průmky oboru "Doprava a přeprava" a neudělali si zkoušku na výpravčího po studiu včetně autorizace, absolvovat kurz pro výpravčí, včetně osobní a nákladní komerce ...
Zjevně to byla nejlepší průprava pro další studium.
Lexa_karel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 223
Registrován: 12-2009
Odesláno Úterý, 19. dubna 2011 - 21:25:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MZ: to už jsem mu navrhoval také, vše je pro něj buď drahé nebo nevyhovující.

gp se mýlí - není to šotouš, ale prudič. Šotouš nemá tak základní nedostatky ve vědomostech.

Tipuji, že je to převlečený známý expert na vlaky mezi Prahou a Kralupy n.Vltavou. Teď když má slony, chytil ho absťák na panťáky.
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 300
Registrován: 4-2011

Odesláno Úterý, 19. dubna 2011 - 21:43:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Miroslav Zikmund: půjčku na in Gold si brát nebudu (vyřešilo by to ale všechno, i do elefantu bych mohl do 1. třídy)a do oborů na Management a ekonomika v dopravě a spojích, nebo Dopravní systémy a technika se zařadíme v rámci výběrového řízení do projektů které se bude konat od 25.4.. Takže dva roky jsme pouze studijní program "Technika a technologie v dopravě a spojích" a tam těch předmětů s železničním provozem moc není.
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8159
Registrován: 11-2002
Odesláno Úterý, 19. dubna 2011 - 21:48:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OT: Na to že v Děčíně ze 70 lidí dostuduje asi 7 by přijímačky byly zničující už tak ohroženého ústavu - což o něčem ovšem taky vypovídá, a sice, že škole ani tak nejde o kvalitu (myšleno studenty), alébž kvantitu. A za tím se neskrývá nic jiného, než prachy - dotace. Aneb když naberu do prváku X lidí, dostanu na ně příspěvek Y. Plus příspěvek Z za ty v dalších ročnících. Ten ovšem nehraje až tak roli, neb jej vždy vyvážím počtem přijatých studentů X. Pochopitelně, nějaké to Z z principu zůstat musí (byť by klidně mohlo být i nulové), aby ústav měl nějaké výsledky...
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 301
Registrován: 4-2011

Odesláno Úterý, 19. dubna 2011 - 21:59:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jena: no to je právě to, že ústavu hrozí zavření, kvůli pár studentům nemá cenu udržovat chod školy. Je fakt, že kdyby se přijímačky dělaly, rovnou by se vyhodili ti, kteří tam jdou jen jeden až 2 semestry zneužívat statutu student. Rozhodně to není tak (jestli jsem to špatně pochopil, tak se omlouvám), že by těch 7 studentů se tam udrželo za každou cenu, i kdyby jejich kvalita byla špatná.
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.93
Odesláno Středa, 20. dubna 2011 - 09:12:30    Odkaz na tento příspěvek  

Myslet není totéž, co vědět
Samozřejmě. Proto jsem taky napsal "myslím".
Před několika měsíci byl hlavní proud DF ČD přesměrován na to kouzelné číslo s tím, že na nové adrese to poběží o něco lépe a radostněji (což zhruba platí), a stará adresa zůstane v platnosti, dokud ji Bůh nepovolá k sobě.
A tak jsem starý odkaz smazal a už tam nelezu, takže NEVÍM, jestli ještě funguje (a ani už nemám odkaz), ale MYSLÍM, že by ještě fungovat mohla.
Fiqwert
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 389
Registrován: 5-2010

Odesláno Středa, 20. dubna 2011 - 11:03:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nu dobrá, a jak jim tam funguje "on-line" napojení na server, kde si lze rezervovat místo.

Dneska to jde i bezdrátově.
Ale poku vím, je to teprve ve stádiu testování.
Bohužel, někteří lidé se ještě neprobudili z let minulých...
gp
Neregistrovaný host
Odeslán z: 147.228.95.131
Odesláno Středa, 20. dubna 2011 - 16:42:08    Odkaz na tento příspěvek  

Lexa: asi máte pravdu, OT má na šotouše mizerné znalosti a málo nadšení. Ale zase na prudiče má málo kontroverzní názory. Když si přečtu jeho příspěvky, tak mně ho je vlastně líto. Žabotlamy jsou ohrožený druh, stejně jako tornáda, dřeviny rostoucí mimo les zlí šotouši lámou, přijímačky by mu zničily školu, ze které i tak skoro všechny vyhodí, tarif je špatný, z ešusu se nedá filmovat, matika je moc těžká a pověst školy špatná, hodiny padačky mu nepadají. A oškliví sprejeři po žábách kreslí. Zatracený život.

Znám jednoho absolventa děčínské VŠ a cestovat s ním vlakem byl opravdu otřesný zážitek (abych se držel tématu). Furt si na něco stěžoval - moc učení, těžký zkoušky, pak málo peněz, moc práce, blbej šéf. Nemáte náhodou Leiden des jungen Werthers v prváku jako povinnou četbu? :--)
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 310
Registrován: 4-2011

Odesláno Středa, 20. dubna 2011 - 17:46:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

gp: no, konečně to někdo "trefil", líto mi je spíše vás a dalších, co dokážou jen blbě
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 272
Registrován: 2-2009
Odesláno Středa, 20. dubna 2011 - 18:06:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

asi by bylo vhodně to tady nějak utípnout,že ano pane OT.Každý má jen nějaký názor,ale vy kolem sebe šíříte vztek,nejspíše se vám asi nedaří,tak jak jste si myslel.Ale takových je nás tu víc,komu se nepovede todle čí tamto,nesedí mu toto či ono. Názor na to říct můžem,obhajovat si jej taky,ale s mírou a rozumem.
K urážkám se uchylují jedinci slabší duševně a ti,kteří již nemaj co říci,ale jsou přesvědčeni,že musí být slyšet.
K těm vašim přeskokům mezi vlaky,jen toto,zkuste tedy příště vystoupit o zastávku dříve,zde si počkáte na zpáteční vlak.A máte po spoustě problémů,a nemusíte kolem sebe šířit negavistickou náladu.Ono jí je ve společnosti už tak dost.
Čuřil
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.202.65.71
Odesláno Středa, 20. dubna 2011 - 19:15:52    Odkaz na tento příspěvek  

"Na to že v Děčíně ze 70 lidí dostuduje asi 7, by přijímačky byly zničující už tak ohroženého ústavu."
Díky za Vaši upřímnost, ale možná by tohle prohlášení měl číst někdo z ministerstva školství či vlády, aby jim bylo jasné, kam mizí peníze daňových poplatníků.. . Tím vás osobně nepodezírám z toho, že nestudujete jen proto, abyste jen získal diplom jakékoliv barvy, ale jde o to, že náklady vaší pobočky v Děčíně kvůli těm několika lidem, kteří tam dostudují až do konce, stojí celou společnost možná víc peněz, než provoz celé fakulty v Praze,kam by se určitě těch několik lidí navíc vešlo. Tomu tedy říkám ekonomika a efektivita výuky !! Ale už jako bych slyšel vaše připomínky, jak by se vám prodražila doprava do školy, nutnost časného vstávání a dalších vašich připomínek, když tady brečíte nad těmi čtyřmi korunami, které byste musel dát ze svého. Ale že se za provoz vaší školy doslova vyhazují ročně miliony, to už jaksi nevnímáte, ty peníze totiž nejdou z vaší kapsy, ale z kapes nás všech, daňových poplatníků.
Macášek Josef v.r.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.197.155.190
Odesláno Středa, 20. dubna 2011 - 21:16:59    Odkaz na tento příspěvek  

Nějak je tu neveselo.
Minulý týden k nám zase zavítala Bobina.Čekali jsme ji od Olomouce a ona se zjevila od Přerova.Jde to s ČD čím dál víc s kopce.
Ale co mne zaujalo-přepřažení lokomotivy.Pusunovač se dobelhal vycházkovým tempem jakým se chodilo po kolonádě, několik nádechů, potom hluboký výdech aby se přes své mohutné břicho sehnul pod nárazník.Mohutný nádech po těžké námaze a s vypětím všech sil odpojil lokomotivu.Nádech, hluboký výdech a opět se ponořit pod nárazníky.Popadnout dech a po obrovské námaze cigaretku, však nějaké to zpoždění čert vem.A to ho ještě čekala dlouhá štreka kolem tří vagonů na druhý konec vlaku a připojit lokomotivu....
A v tom kolem projel rychlík Bohumín Brno a co nevidím-na posledním vagonu otevřena půlka přechodových dveří.Kdyby tam šlo dítě nebo méně pohyblivý člověk na WC, stačí jedna vyhýbka, vlak cukne a už se koulí za vlakem.A zase by jste to sváděli na vše, jen nepřiznali ten nepořádek jaký panuje u ČD.
IDSJMK je dobrá věc, jen nějaký "chytrák" vymyslel skoro u každého vlaku Vyškov Nezamyslice křižování s rychlíkem.Ty jezdí "opravdu" včas, tak se z jízdní doby cca 15 min.stává 20 až 30 a to už na 15 km může vlak rychlostí konkurovat tak jedině jízdnímu kolu!Ve 21 století.
Ta sebedestrukce ČD je do očí bijící.Železnice dělá vše, aby se zbavila i posledních cestujících a "mašinfíra" se "štiplístkem" si mohli jezdit ve vlaku sami a nikdo je neobtěžoval.Na železnici se prostě dějí věci.
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 312
Registrován: 4-2011

Odesláno Středa, 20. dubna 2011 - 21:22:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlada749: Už delší dobu tady neřešíme názory, ale způsob vyjadřování se, tedy lépe řečeno ať napíšu cokoliv, vždycky je to špatně a i když to může být blbý názor co napíšu, nemusí mě někteří hned urážet do blbců s TMD, zpochybňovat vzdělávací ústavy a podobně, od toho jsem myslel, že diskuze taky je. Přesně to, co píšete: K urážkám se uchylují jedinci slabší duševně a ti,kteří již nemaj co říci,ale jsou přesvědčeni,že musí být slyšet. si o některých tady myslím taky (ne teda o vás, sorry), že by se mi nedařilo, to se říct nedá, jen jsem začal reagovat na starší diskuze ohledně zážitků s průvodčími, a tak jsem si vzpomněl na některá svá "dobrodružství" v tom horším slova smyslu s tarifními podmínkami.

Čuřil Ano, to je právě ten problém, proč hrozí zánik děčínské pobočky. Proto se o tom rušení začalo už vážně uvažovat. Ten počet 7 lidí respektive asi 8 je stav od roku 2007, kdy nastoupilo 69 lidí ke studiu a ve 4. ročníku je jich nyní 8. To samé platí i pro kombinované studenty. V budově KOKOS je ještě fakulta jaderné fyziky a tam statistiky neznám.

Jezdit do Prahy, no bylo by to 2x tak daleko, ale co by se dalo dělat, kdyby to zrušili. Jsou ale i studenti, kteří jezdí právě z Prahy do Děčína.

Je to celkem škoda že tam je taková "úmrtnost", protože děčínská pobočka má i své výhody. Na druhou stranu si neumím představit, kdyby nikdo neodpadal, jak by to řešili s kapacitou učeben, protože učebna na těch 70 lidí je tam jednom jedna, další roky by se muselo více a více dělit do skupin a rozvrh by byl pořád divočejší.
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 313
Registrován: 4-2011

Odesláno Středa, 20. dubna 2011 - 21:27:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Macášek Josef v.r. : těch nezamčených mezivozáků jsem taky pár zažil, ale jistě se tu najdou tací, kteří budou tvrdit, že se to nikdy nestalo.
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 148
Registrován: 6-2010

Odesláno Pátek, 22. dubna 2011 - 23:52:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Macasek: "Mohutný nádech po těžké námaze a s vypětím všech sil odpojil lokomotivu.Nádech, hluboký výdech a opět se ponořit pod nárazníky.Popadnout dech"

Pane, jste trapny. A nejen to.
Utúlien aurë...
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4545
Registrován: 11-2005

Odesláno Sobota, 23. dubna 2011 - 07:51:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mohutný nádech po těžké námaze a s vypětím všech sil odpojil lokomotivu.Nádech, hluboký výdech a opět se ponořit pod nárazníky.Popadnout dech"

A myslíš, že musí být každý mladý, akční, dynamický? Jednak si myslím, že to může být i někdy na škodu a jednak i ten funící pusunovač se nějak musí uživit. A nevidím žádný důvod, proč by měl při posunu kolem vagonu třeba utíkat, za to rozhodně placen není a kdyby se něco stalo, nikdo mu nepomůže. Pokud na to nestačí technolog. časy a nestíhá se to, je chyba jinde, ne v něm.
Rozčilovat se znamená ničit si nervy pro blbost druhých.
Hlavně se nepředposrat.
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1381
Registrován: 4-2009

Odesláno Sobota, 23. dubna 2011 - 10:16:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a co nevidím-na posledním vagonu otevřena půlka přechodových dveří
Nechť si je šotoušstvo taky po sobě laskavě zavře!!!
Asi si nebudeme nalhávat, že druhá půlka dveří byla v době natáčení otevřená, že?
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!