K-report
 

Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 18. 04. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Nejotřesnější zážitky na železnici » Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 18. 04. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
aeshus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.99.121.90
Odesláno Sobota, 16. dubna 2011 - 17:36:58    Odkaz na tento příspěvek  

Už vidím, jak se dovybavují všechny vlaky v republice označovači kvůli takové kravině... A co opravdu potřebujeme, je další druh jízdenky... Kdo chce jet vlakem, ať se podle toho zařídí.

Červ: A dává průvodčí razítko na displej nebo ne?
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 218
Registrován: 4-2011

Odesláno Sobota, 16. dubna 2011 - 17:46:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na jaký displej??
Samozřejmě, dovybavovat všechny vlaky strojkem by nebylo ekonomicky výhodné; (jiný druh jízdenky netřeba), byla to jen teoretická úvaha.
Pražáci jezdící v pásmu PID, ale tuhle výhodu už můžou dávno a dávno využívat.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5091
Registrován: 10-2003

Odesláno Sobota, 16. dubna 2011 - 18:13:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

aushus: Na displej ne, rovnou na čelo.

červ: Pravda, zapoměl jsem, že lze zobrazit i elektronicky. Nicméně představa, že se stane elektronická jízdenka běžným jevem na osobních vlacích a POPky stále nebudou vybaveny čtečkou, tak ta mě hodně děsí.

Ostravské tornádo: No na dispej toho na čem to zobrazí, když to nebude mít na papíře. Potvrzený to bejt musí, to se nedá nic dělat.
Podporuji zřízení spojek traťových kolejí u Mokropes.
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 219
Registrován: 4-2011

Odesláno Sobota, 16. dubna 2011 - 18:19:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapa: jakto že ne na papíře?? Na jízdence by měl všechno, kromě datumu, ten by natisknul označovač a průvodčí zkontroloval jako každou jinou.
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7162
Registrován: 9-2005

Odesláno Sobota, 16. dubna 2011 - 18:30:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevím proč tady každej vymejšlí, proč by to u nás nešlo, když jinde ve světě to jde. Netvrdím, že by musel bejt automat v každý 810, ale automaty na každým větším nádraží (vč. nást.) by měly být samozřejmostí, stejně tak placení mincemi v automatech, platební kartou, rezervace místa, vyhledání spojení, atd.
Web o veřejné dopravě - vše o dopravě - tisíce fotografií, videa, články, věci ke stažení, ...

MHD v Hradci Králové - výluky, aktuality, linkové vedení, ...
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1991
Registrován: 3-2007
Odesláno Sobota, 16. dubna 2011 - 18:33:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Doérdele,ona je ta nabídka jízdenek tak malá a možnosti prodeje buď u pokladny nebo bez přirážky ve vlaku nebo na netu zase nějakému občasnému cestujícímu jako tornádo nestačí ?
Tak buď jezdím častěji a mám Golda,měsíční,týdenní jízdenku,KMB,MHD jízdenku v integrovaných systémech anebo málo a tak si ji musím koupit buď v pokladně nebo ve vlaku.
Jak už psal Zapa-kde furt hledáte nějaký problém ??? K cestujícím je toto maximálně přátelský systém na rozdíl od řady MHD provozů,kde jsem bez jízdenky prostě černý pasažér a nikoho nezajímají nějaká má nejapná či japná vysvětlování.

Tak už OT neblbni a zajdi si koupit lístek jako všichni normální slušní lidé. Nebo KMB,či jinou předplacenku.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1992
Registrován: 3-2007
Odesláno Sobota, 16. dubna 2011 - 18:43:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OT ovšem požaduje úsekové kdykoli platné jízdenky.

Kde OT konkrétně jezdíš,že si prostě nejde obstarat jízdenku v pokladně/u průvodčího ?

Nebo to je "jen tak" ? Pan Lexa má pravdu :-)
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 220
Registrován: 4-2011

Odesláno Sobota, 16. dubna 2011 - 18:44:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: no, ve většiné mých případů mi skutečně stačí něco z toho co nabízíte, ale už se mi hezky párkrát stalo, že jsem svojí cestu musel přeplánovat, kvůli koupi lístku. Nebo se (ne teda mně) stalo, že u pokladnen byly fronty a vlak měl za minutu jet a nestihl si jí někdo koupit.

Na pravidelné cestování mám momentálně traťovou, takže nic řešit nemusím, ale na jiné příležitostné cesty s různými přestupy a okliky je to někdy problém. Dokud jsem něměl traťovou (při jízdě 3x v týdnu se nevyplatí, tak jsem taková dilema řešil vždy, když mi ujel přípoj.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1993
Registrován: 3-2007
Odesláno Sobota, 16. dubna 2011 - 18:55:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže konkrétní trasy "kde to nejde" se nedozvím.
Hm.

Jaé dilema s ujetím přípoje ? To je nějaké šotoprojíždění,ne ? Když se potřebuju dostat z A do B,tak jedu dalším vlakem,ne ?

Nechápete,že takováhle změna (třeba označovače všude) by stála stovky milionů ? S nulovým výnosem ? A když si nestihnete označit,protože ta fronta,co byla před pokladnami teď stojí před označovačem ?

Jo,dobře komplikované řešení.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1995
Registrován: 3-2007
Odesláno Sobota, 16. dubna 2011 - 19:11:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Abychom to uzavřeli: Prodávat úsekové jízdenky bez data a dávat všude v celé síti označovače je věc,při které se z veřejných prostředků víc utratí než to vynese. Takže ne.
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 221
Registrován: 4-2011

Odesláno Sobota, 16. dubna 2011 - 19:16:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: o té nevýhodnosti dosazení označovačů jsem již zmiňoval.

Jezdění oklikama a přestupama - ano, to skutečně je šotoprojíždění.

Několikrát jsem musel ale i řešit tu situaci, že když jedu z M.Žernosek do Děčína hl.n - nejdříve city elefant, v Ústí přestup na klasiku, čas na přestup 10 minut, vlak čeká na zpožděné přípoje do doby pravidelného odjezdu. Do Žernosek elefant přijede včas, nebo zpoždění jen několik minut. Koupím si lístek u průvodčího (Žernoseky jsou neobsazený) do Děčín hl.n. Cestou se zpoždění zvýší a přípoj ujede. Další přípoj jede ale trasou přes Děčín východ (na hln.n staví taky). Potřebuju vystoupit až na východě. protože z hl.n. se do školy včas už nemůžu dostat a z východu ano.

Tak jsem řešil dilema. Jít si honem koupit lístek v (na tu 1 zastávku) v Ústí a riskovat že mi eventuálně ujede i ten další přípoj, nebo jet normálně a doufat, že mezi hl. n. a východem nepřijde průvodčí, nebo zkoušet ukecat tu přirážku, nebo vyspoupit na hl. n a přijít pozdě do školy......... (už se na štěstí dá kupit doplatek na jízdu za původní stanici!).

Ten případ s tou Roudnicí, na tom prodělaly dráhy, né já, takže já jsem ještě ušetřil, takže to je mi teoreticky fuk.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1997
Registrován: 3-2007
Odesláno Sobota, 16. dubna 2011 - 19:34:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

?? Tak proč nejezdíš rovnou tím druhým vlakem na Východ,když to máš blíž ? Normálně bych koupil tu žákovskou až do Dc Východ a je to-ani nemusíme měnit tarif,pokládat kilometry kabelů a kupovat tisíce označovačů :-)))

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 223
Registrován: 4-2011

Odesláno Sobota, 16. dubna 2011 - 19:37:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: jednak je to dražší a druhak bych neměl rezervu, kdyby měl zpoždění.

Teď to ale už řešit na štěstí nemusím :-)
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1998
Registrován: 3-2007
Odesláno Sobota, 16. dubna 2011 - 19:41:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

?? Jakto ? Tak jedu buď tím prvním,nebo druhým.
>Teď to ale už řešit na štěstí nemusím :-)

???

Tak tady stejně řešíme pseudoproblémy.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1999
Registrován: 3-2007
Odesláno Sobota, 16. dubna 2011 - 19:43:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak typické: Radši vyhodit miliardu ze státního,než dát denně o 4 koruny víc :-))
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 224
Registrován: 4-2011

Odesláno Sobota, 16. dubna 2011 - 20:03:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No oni 4 koruny denně navíc, to je přes půl koláčku co si ve škole kupuju k jídlu, to ní zrovna málo.
aeshus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.99.121.90
Odesláno Sobota, 16. dubna 2011 - 20:13:02    Odkaz na tento příspěvek  

A co takhle nežrat? Ušetříte 8 korun a když se k tomu proběhnete sprintem z hlavního, tak ušetříte ještě ty 4 koruny. To máte celkem 12 korun!!!

Kvůli vašim 4 korunám investovat stamiliony... Vy asi fakt máte TMD...
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 227
Registrován: 4-2011

Odesláno Sobota, 16. dubna 2011 - 20:27:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

aeshus: dobrý nápad! Nežrat a nepotřebuju skoro žádné peníze.
Lexa_karel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 220
Registrován: 12-2009
Odesláno Sobota, 16. dubna 2011 - 20:53:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OT: šotoprojíždění.
Při SoNe+ ve dvou není co řešit - jeden alespoň střeží zavazadla po dobu nepřítomnosti toho druhého a nepotřebujete žádné další jízdenky.

Nehledejte problémy tam, kde nejsou. Až na vzácné výjimky se domluvíte i s průvodčími, pokud přijdete s problémem včas a slušně (navrhnou nejvhodnější způsob řešení).
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 231
Registrován: 4-2011

Odesláno Sobota, 16. dubna 2011 - 21:05:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lexa_karel: sone + za 500, nebo kolik Kč na tak maximálně 50 km pro jednoho a to ještě když o víkend většinou nejede to, co chci se mi "vyplatí"!
Lipan_z_coridy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 330
Registrován: 11-2010

Odesláno Sobota, 16. dubna 2011 - 21:57:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OT -
Pokud vlak nevyhovuje a autobusy asi v tuto dobu nejezdí doporučuji koupit si kolo. Je to pro Vaše zdraví a nepraskne Vám cévka stoho jak se pořád rozčilujete, pomlouváte a hledáte problémy proč to nejde.
Historie železnice na Jesenicku : http://heide.sweb.cz/ozeleznice.htm
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.155.83
Odesláno Sobota, 16. dubna 2011 - 22:02:30    Odkaz na tento příspěvek  

T.H.: kromě mé fantazie se reálně vyskytuje v severských zemích. Někdo tu už zmiňoval DK a ISL, já to osobně zažil ve FIN (zapomenutej odemčenej auťák na parkovišti před skanzenem, těch bicyklů s plnejma taškama jsem tam viděl několik), z vyprávění pak stejné zkušenosti kolegů ze SWE a NOR.
Lexa_karel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 221
Registrován: 12-2009
Odesláno Sobota, 16. dubna 2011 - 22:39:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OT: a víte vlastně co chcete?
SoNe+ nejsou pouze za 500,-Kč.
Při plánované cestě kolem 50 km tolik problémů? Že Vy si na toho šoutouše tady jenom hrajete !
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 235
Registrován: 4-2011

Odesláno Sobota, 16. dubna 2011 - 23:53:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lipan_z_coridy; Lexa_karel

Kolo mám, sice starý, ale na projíždění se stačí. Tím vlakem (na ty šoto jízdy jak říkáte) by mi kolo asi nepomohlo).

Prostě se při plánování cesty musí pořád uvažovat, kde je a kde není (a to je taky oříšek, protože některé jsou jen v určité období) obsazená stanice.

Neregistrovaný host
Odeslán z: 178.32.70.160
Odesláno Neděle, 17. dubna 2011 - 00:19:56    Odkaz na tento příspěvek  

aeshus:" Vy asi fakt máte TMD..."

Jak potěšitelné, že to diagnostikoval další spojenec.
Žernosecké_truládo nezajímá, jak to má kvalitně fungovat, ale jestli to půjde nějak ojebat.
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 236
Registrován: 4-2011

Odesláno Neděle, 17. dubna 2011 - 00:45:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jů: co má fungovat?
Lipan_z_coridy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 331
Registrován: 11-2010

Odesláno Neděle, 17. dubna 2011 - 08:26:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OT : A co místo "plánování", v těchto stanicích přijít o 5 minut dříve a uvidíte hned jestli je obsazená nebo neobsazená. Tím pádem se oprostíte toho si dělat nějaké jak vy říkáte "problémy".
Historie železnice na Jesenicku : http://heide.sweb.cz/ozeleznice.htm
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Neděle, 17. dubna 2011 - 11:03:32    Odkaz na tento příspěvek  

Ostravské_tornádo : v Italsku i Frřancii je na každé zastávce označovač, kde si musíte označit jízdenku, jinak je neplatná. Průvodčí to zcela běžně tolerují u cizinců, kteří jim bezelstně podávají neoznačenou jízdenku netuše nějaké zrady. Celkem logicky - když vám někdo podává jízdenku, tak asi není černý pasažér.
Podobně na všech zastávkách, kde jezdí ve Švýcarsku dopravce SBB jsou jednak označovače, jednak jsou tam jízdenkové automaty, protože tam jezdí osobní vlaky bez konduktéra - podobně to dělají i jiné společnosti.
Pokud jezdí vlaky bez průvodčího, tak musí mít cestující možnost koupit si jízdenku třebas v polích, kde se vytváří přestupní bod BUS > VLAK a stejně tak musí mít cestující možnost si jízdenku označit.
Ve Švýcarech existuje možnost zakoupit si šest "traťových jízdenek" za cenu pěti jízdenek, k tomu ještě třeba 50 % sleva. Takže tam si musíte před nástupem do vlaku tuhle jízdenku označit. Zpravidla je označovač sloučen s jízdenkovým automatem, ve větších místech jsou navíc EXTRA označovače ...
Podobně Německo, tam jsou taky automaty všude, protože osobáky tam taky jezdí bez konduktérů - i patra.
Celé je to o tom, že tarif a systém prodeje jízdenek musí být takový, aby si jízdenku s běžnou slevou (odkud koli, kamkoli, s livovolnou kombinací dopravních prostředků a směrováním) umělo koupit i desetileté dítě a nepotřebovalo k tomu složitý manuál > jako v případě tarifu ČD při obsluze UNIPOKu nebo POP ...

Představte si, že by každý český dopravní podnik měl povinnost zřídit na každé zastávce jízdenkový automat, kde si zase můžete koupit jízdenku. Ve Švýcarech to zase až na výjimky (zastávka v poli bez možnosti napojení na elektřinu) funguje ...
Fiqwert
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 381
Registrován: 5-2010

Odesláno Neděle, 17. dubna 2011 - 12:54:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ve Švýcarech to zase až na výjimky (zastávka v poli bez možnosti napojení na elektřinu) funguje ...

Vidíte, a v Německu si poradí i bez elektrického napájení.Mají automaty na solární napájení.
Bohužel, někteří lidé se ještě neprobudili z let minulých...
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 265
Registrován: 2-2009
Odesláno Neděle, 17. dubna 2011 - 16:07:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kouknutí do ciziny je sic moc krásné,ale mám důvod se domnívat,že v naší překrásné kotlině by se takový automat musel zakotvit pořádnými pylony do zamě a postavit okolo něj aspoň dva ochránce. Neb kdyby toto nebylo,dlouho by v pořádku nezůstal,pokud by nezmizel úplně.Ničení všeho v naší zemi nemá obdoby,ať starého či nového.
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 242
Registrován: 4-2011

Odesláno Neděle, 17. dubna 2011 - 16:16:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lipan_z_coridy: já se v těch stanicích obvykle fyzicky nenacházím, jen mi v nich končí platnost jedé jízdenky a začíná platnost druhé.

Bývalo to v dobách, kdy jsem se takhle projížděl žabotlamama do Roudnice i dalších zastávek. Na část úseku jsem měl studentskou slevu, na část zákaznckou, takže se to nedalo koupit v celku, někde jsem musel stihnout žabák na zpátek (v Roudnici, když nebylo zpoždění, když přibývalo, musel jsem přestup zkracovat na Hrobce a podobně). Jo, nebylo to lehké.
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 243
Registrován: 4-2011

Odesláno Neděle, 17. dubna 2011 - 16:20:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Úplně by stačilo, kdyby přirážku za nástup v obsazené stanici nemusel platit ten, který PROKAZATELNĚ nenastupuje s úmyslem vyhnout se odbavení. Tedy když průvodčí vidí, jak někdo dobíhá a hned si u něj koupí jízdenku, nebo když (jako já v té Roudnici) přijde a že v pokladně nešla jízdenka vydat a podobně ještě před vyjetím, nebo 1. odbavováním.
Myšák_tom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 477
Registrován: 10-2010

Odesláno Neděle, 17. dubna 2011 - 16:25:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Miroslav Zikmund: Ve Švýcarech existuje možnost zakoupit si šest "traťových jízdenek" za cenu pěti jízdenek
Pokud vím, u nás je také nakupování blokových jízdenek stejné hodnoty ve velkém zvýhodněno...


Ostravské_tornádo: ...že v pokladně nešla jízdenka vydat...
Vlaková četa dostává Všeobecný rozkaz, ve kterém je napsáno, že cestující mají být odbaveni bez přirážky. V tom případě jedná jako při nástupu z neobsazené zastávky.
gp
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.116.147
Odesláno Neděle, 17. dubna 2011 - 16:40:51    Odkaz na tento příspěvek  

Milý OT, pokud se potřebuješ bouřit (a to evidentně potřebuješ), tak diskuse o tom, jak má vypadat optimální tarif z pohledu poloviny tvého koláčku je marná. Prostě se pohádej o 4 Kč s průvodčím, nech se vyhodit z vlaku a zbytek doběhni (nebo doplav, ukaž se, atlete). Adrenalin se ti vyplaví, spálí a pak o tom napiš veselý příběh. Mimochodem, znalost neobsazených zastávek patřila vždy k základní výbavě šotojezdiče. Nelze veřejně protestovat proti tomu, že jsi sám línej si něco pamatovat, to je trapný. A mezi vlaky opačného směru není přípoj, takže šoto do Roudnice by sis stejně měl udělat s pauzou na přestup.
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 246
Registrován: 4-2011

Odesláno Neděle, 17. dubna 2011 - 17:34:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

gp: vaše rady jsou velmi zajímavé, jen co je pravda. Učit se, která stanice a v kterou dobu je obsazená to véžně nebudu!

takže šoto do Roudnice by sis stejně měl udělat s pauzou na přestup. No kdyby mi na ten další spoj speciálně kvůli mně vypravili žabák, tak proč ne.

Když jedu za účelem filmovíní z okna, tak fakt neřeším co se děje kolem mě.

Myšák_tom: Vlaková četa dostává Všeobecný rozkaz, ve kterém je napsáno, že cestující mají být odbaveni bez přirážky. Kdyby to byl globální problém, tak asi určitě, jenže když to nešlo jenom na mojí jízdenku, tak než by nějaký ten rozkaz nebo co vydali, tak mi ta žába dávno ujela.

Tímto považuji diskuzi na toto téma uzavřenou, pokud má někdo stále potřebu prudit, nechť si najde jinou diskuzi!
Lipan_z_coridy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 332
Registrován: 11-2010

Odesláno Neděle, 17. dubna 2011 - 17:38:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OT a v čem je problém si koupit ty jízdenky na jednou při prvním nástupu? I to lze, ne pak nespokojeně nadávat-
Dále je dobré si najít variantní cestování, při přestupech raději další 3 spojení následující a pak nejsem překvapen,když mi "2" minutový přestup ujede.
Historie železnice na Jesenicku : http://heide.sweb.cz/ozeleznice.htm
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 248
Registrován: 4-2011

Odesláno Neděle, 17. dubna 2011 - 18:48:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lipan_z_coridy: kdybych znal přesný plán trasy, tak si je můžu koupit ve které koliv stanici x dnů předem na všechny úseky, jenže s těma žábama to bylo více měně: "jede žába! Honem na nádraží". Koupit si u průvodčího na začátku cesty jízdenky na všechny jízdy taky nešlo, byl by to předprodej a to bylo nepřípustné a z obsazených stanic taky nic. Chtěl jsem si takhle koupit 2 stejný jízdenky ze Žernosek do Ústí na studentskou, abych přijel z Ústí, jenom přesedl do dalšího vlaku do Ústí a jel znova a nezdržoval se v dalším vlaku vypisováním lístku a mohl hned filmovat. Už ani nevím, jak jsem to vyřešil.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4536
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 17. dubna 2011 - 18:53:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Některý věci jsou skutečně nad rozsah mého chápání.
Rozčilovat se znamená ničit si nervy pro blbost druhých.
Hlavně se nepředposrat.
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2000
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 17. dubna 2011 - 19:08:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  



A já s ním normálně diskutuju jako s dospělým člověkem..průmyslovákem.

Nechceš si,milé tornádo,najít nějaký jiný server,když teda ukončuješ diskusi ?
Holt někdo napsal něco,co se ti nelíbí,že ?
Do který třídy a kam chodíš ?
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 251
Registrován: 4-2011

Odesláno Neděle, 17. dubna 2011 - 19:41:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: co se vám zase nelíbí?? Nechápu. Tak teda nevím kdo z nás je víc nechápavý!!
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8153
Registrován: 11-2002
Odesláno Neděle, 17. dubna 2011 - 20:39:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pes38, Mladějov - nechte ho, každej byl jednou mladej a . Akorád dřív lidi neměli takovou snahu (a prostředky) na to upozorňovat své okolí. Nebo se tím dokonce chubit..
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 256
Registrován: 4-2011

Odesláno Neděle, 17. dubna 2011 - 20:41:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jena: kdo je u vás malej??
Mihyl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 702
Registrován: 8-2008

Odesláno Neděle, 17. dubna 2011 - 21:03:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OT: chce to lépe číst. Malej a mladej jsou rozdílná slova.
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 260
Registrován: 4-2011

Odesláno Neděle, 17. dubna 2011 - 21:30:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mihyl: jo jsou, sorry!

Ale aby místo děláně blbce ze mě, napsali co konkrétně se jim nelíbilo, nebo jak si to představovali, to nenapadlo nikoho.

Neregistrovaný host
Odeslán z: 178.32.70.160
Odesláno Pondělí, 18. dubna 2011 - 02:42:55    Odkaz na tento příspěvek  

Žernosecké_truládo, už sis zašel konečně k tomu svému dorostovému zjistit jestli máš LMD bebo TMD?!
Fiqwert
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 385
Registrován: 5-2010

Odesláno Pondělí, 18. dubna 2011 - 08:16:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ostravské_tornádo: Měli bychom tě vyhlásit nejpilnějším přispěvovatelem.Zaregistroval jsi se teprve teď v dubnu a už máš na svém kontě 260 příspěvků.Třeba by to chtělo méně psát, více číst.
Bohužel, někteří lidé se ještě neprobudili z let minulých...
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 349
Registrován: 11-2009

Odesláno Pondělí, 18. dubna 2011 - 09:18:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Panove, je hezke, jak se tu do OT obouvate, ale ja se ho v tomhle musim zastat - on to ma sice ponekud naruby, ale ja (a nejsem sam) povazuju za naprosto bezne, ze podle pristaveneho vlaku se rozhoduju, cim (a kudy) pojedu.

Konkretne prijedu do Ostravy na Svinov ... stoji tam jako pripoj Tornado => jdu na tramvaj. Stoji tam esus? Tak to prdim na tramvaj a pojedu vlakem ... jenze co ted? Jizdenku nemam (lepe receno, na tramvaj mam, ale ta je mi ve vlaku platna) a pokud je to naknap, cesta k pokladne a zpatky muze znamenat, ze vlak ujede.

V tehle situaci bych byl moc rad, kdyby bylo mozne vlak dobehnout a beztrestne si koupit pokracovaci jizdenku.

Dopredu to smysl nema, protoze:
- nez Tornadem, to radsi tramvaji
- nemusi tam stat ani Tornado, ani Esus, ani nic jinyho, bo zpozdeni ... v tom pripade proste jedu tramvaji

Podobna situace nastala i v jinem smyslu - je to uz vic nez rok, kdy CD chybne informovaly o vyluce a me kvuli tomu ujel vlak. Do toho se prihodila jeste nejaka MU (tusim ze tenkrat horela 749 na 171) a vysledkem byl prijezd do Prahy opozdeny o tri hodiny oproti puvodnimu planu. Jedinou sanci jak neco nahnat bylo Pendolino, na ktere jsem mel diky Inkarte narok na mistenku za 100 Kc ... jenze na prestup zbyvaly cca 3 minuty a to neni sance v Praze na hlavnim ubehnout ani kdyby byla pokladna volna. Vysledkem byla pokuta 200, prestoze jsem o problemu rikal obsluze vlaku i pri nastupu.

Treti situace je jeste zapeklitejsi - jedu vecer vlakem a prestupuju na MHD. Pokud ma vlak zpozdeni, jediny rozumny MHD spoj mi z daneho prestupniho bodu ujede - nastesti existuje jeste nahradni reseni, ze pojedu vlakem (nikoliv ale tim, kterym jsem prijel) o dve stanice dal a prestupuju na MHD jinde. Takze potrebuju dokoupit jizdenku na vlak na dve stanice ... a na beh k pokladne jaxi neni cas. Na MHD potrebuju taky "delsi" listek, ale ten neni problem s sebou vozit "kdyby nahodou".

Vysledek - pribehnu k vlaku a ptam se pruvodci, co mam delat, kdyz nestiham letet k pokladne... pry jedine reseni je priplatek, bez nej mi ona jizdenku nesmi vydat (ano, teoreticky jsem si mel vyhledat pruvodciho zpozdeneho vlaku, kterym jsme prijel, ale kdyz neni k nalezeni?). Takze bud si vlak nechat ujet (bo dalsi nejede), nebo doplatit prirazku ... a nebo to risknout, nerikat pruvodci nic a pripadne delat blbyho.

A tak nejak na tu posledni variantu nemam naturu, na prvni cas ani naladu ... co zbyva?

Pokud to chapu spravne u OT to je podobna situace. Jede jednou trasou a v pripade zpozdeni (nebo pristaveni jineho vlaku nez jeho oblibeneho) potrebuje (ve druhem pripade chce) operativne zmenit trasu. Diky tomu pojede bud jinudy, nebo se mu jinde bude lamat system studentske slevy, takze je nutny jiny listek. A panove, to fakt myslite vazne, ten nazor "vzdyt muze jet dalsim vlakem"???

No a ted neco zcela mimo tema nakupu jizdenek ve vlaku; cim dal tim vic me prudi, kdyz pruvodci "vynasi rozsudek", aniz by si overil veskere nalezitosti. Konkretne povazuji doplatek do prvni tridy za naprosto standardni vec, se kterou by mel pocitat, takze hlasky typu "ale tohle je prvni trida" nebo "vy mate jizdenku pozde do dvojky, to budete muset doplatit" me zacinaji zvedat ze sedacky.

A to hlavne proto, ze pruvodci ma povinnost tak jako tak si zkontrolovat, jestli jizdenka je vydana prave k moji inkarte, jinak je neplatna. Ale on ne, on napred bude prudit (ano, pokud to mate behem jednoho dne potreti, tak uz to prudi) a pak teprv si milostive precte, co ze to na te inkarte vubec je nahrate.

Chapu, ze se najde spousta koumaku, co si "nevsimnou", ze sedi ve dvojce, ale postup by mel byt jasne dany, nebo ne? Tak jako tak si tu inkartu musi pipnout, tak co otravuje?
Posláno z mobilu.
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Pajas2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 117
Registrován: 10-2009
Odesláno Pondělí, 18. dubna 2011 - 10:04:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sim: Taky mne to dříve nadzvedávalo, s "d1" jezdím dva roky a když za den udělám cestu tam a zpět s celkem 8 razítky na jízdence a z toho 4x-6x slyším, že mám dvojku a jsem v jedničce, tak to mne zvedá i dnes. Už je to ale lepší, než když doplatek začínal, tehdy to bylo skoro 100 %, teď průměrně už jen tak 30 %. Většina se umí omluvit, ale najdou se i výjimky a tak jednou za rok i vysloveně protivové.
Třeba na lokálkách je to jedno, tam jednička běžně nebývá, ale tuhle mě dostala průvodčí ve vídeňákovi - EC 77, že prý to ještě neviděla a těch okýnek (aplikací) co tam mám.
gp
Neregistrovaný host
Odeslán z: 147.228.95.131
Odesláno Pondělí, 18. dubna 2011 - 12:10:28    Odkaz na tento příspěvek  

Milý OT, já si nemyslím, že byste byl blbec. Já si jen myslím, že je mnohem jednodušší, než uvažovat o změně podmínek, aby vyhovovaly šotoušům, se prostě přizpůsobit těm stávajícím a jen si pamatovat: v Děčíně Veleň, v Podmoklech Přípeř, v Ústí Trmice, v Lovosicích závod a v té Roudnici Hracholusky, v Kralupech Úžice, ve Vraňanech Beřkovice a v Praze Holešovice zastávku, abychom měli tu 090 celou. Ve všech jsem někdy byl a ze všech jsem si někdy jindy koupil jízdenku, i když jsem nastupoval na "hlavním nádraží", protože jsem zrovna taky stíhal žábu, albatros, pendolíno nebo nějakou jinou žábu, co zrovna nastupovala a neměl jsem čas si kupovat lístek.
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 266
Registrován: 4-2011

Odesláno Pondělí, 18. dubna 2011 - 13:45:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fiqwert : jestli to nebude tím, že ze mě někteří stále dělají blbce a nedokáží se stručně a jasně vyjádřit k problamatice.

Sim to vysvětlil konečně jasně, tak doufám že to i ostatní pochopili. V případě tornádo/CE se budu rozhodovat přesně opačně, ale nic to nemění na způsobu rozhodování tras, či vlaků.
Pro takové případy bych udělal skutečně tu úpravu tarifu, že když průvodčí vidí, jak někdo dobíhá a hned si u něj koupí lístek, tak že to bude za standard cenu.

Asi tak: mám v plánu filmovat na 090 ze žáby a čistě teoreticky to zrovna pojede ešus a úplně někudy jinudy, tak podle ostatních nemám váhat a jet ešusem trasou, kterou jsem vůbec nechtěl.

Jen tak pro zajímavost, z ešusu se filmovat nedá.
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 268
Registrován: 4-2011

Odesláno Pondělí, 18. dubna 2011 - 14:04:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sim : jinak ty "maškarády" s tou 1. třídou v ešusu je taky kapitola sama pro sebe.

Mám si připlácet za pohodlí, které je tam srovnatelné s klasickým vlakem a ve dvojce u ešusu, kde je to o třídu horší než u klasického vlaku platím stejně.

Stejně tak by mě zajímalo jaký je rozdíl v pohodlí mezi nemodernizovanou 1. třídou v Ačku YNDR a Bčkem modernizovaným. To štěstí jet v Ačku jsem neměl, takže nevím, ale na pohled tam krom potahu do kterého když se praští tak se vznese oblak prachu, rozdíl nevidím. Spíš to modernizované Bčko vypadá na pohled mnohem líp. Jsou tam zásuvky na elektřinu (teda nevím jestli fungujou).

A u toho ešusu, když mají negarantované spoje, které jezdí třeba 99% celý rok, tak to nikomu nevadí, že choděj do 1. třídy i ty tak zvaný socky.

Jakmile jsou garantované, tak se ve špičce lidi mačkají dole a 1. třída zeje prázdnotou.

Jak pak taky řeší případy, když do Opavy nemají dost ešusů a jede tornádo a lidi, když mají v JŘ psáno že je 1. třída a koupí si na to lístky a teď jim připíská 460ka??
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 353
Registrován: 11-2009

Odesláno Pondělí, 18. dubna 2011 - 14:21:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OT > v tomhle se asi neshodnem, ja slona povazuju za jednu z nejlepsich moznosti, jak lze pohodlne cestovat po nasich kolejich. A to jak ve tride kratke, tak i stredni a dlouhe vzdalenosti.

Pravda, okna tam stahovat nejdou, takze foceni nic moc (coz ovsem pro vetsinu pripadu neni ucel prepravy). Zrovna tak je problem vypadek klimy (nastesti jsem nezazil) nebo jeji spatne nastaveni. Zatim vsechny slony, kde jsem mel tu moznost se povozit, mely ve dvojce sedacky pro me osobne mnohem pohodlnejsi, nez je lavice v Becku, podobne jako bych dal kdovico za to, abych mezi Plzni a Prahou mel moznost jezdit v necem, co ma v jednicce zasuvky a stolecky na notes. Ale to je proste o tech osobnich prioritach.

Nicmene jste uhodil hrebicek na hlavicku v tom, ze problem jakekoliv nadstandardni sluzby je v pripade, ze tato neni garantovana. Pripadne garantovana je, ale bez moznosti satisfakce (coz je napriklad mistenka v klasickem vlaku, kdy si rezervuji sedadlo ve velkoprostoru na solo sedacce (a tedy u okna) a misto toho jede treba Bc a najednou mam mistenku do plneho osmickoveho kupe v u dveri - pokud tuto sluzbu chci reklamovat, ziskam maximalne cenu mistenky, tedy nejakych 33 korun).

Pro "neverneho" cestujiciho (bez vernostni karty) to zas takovy problem neni, ten si muze zazadat (v pripade absence jednicky) o doplaceni rozdilu jizdneho. Ale Ingoldaci, priplatkari a jini "predplaceni" obecne maji smulu.

Takze je (nebo by aspon mela byt) snaha dany standard nastavit a drzet na vsech spojich dane linky stejny standard, jinak se na to lidi vybodnou (malokdo ma rad loterii). Vysledkem je pak vami neoblibeny stav, kdy neni esus prostridan s tornadem nebo zabou, ale je na jedne lince garantovan (a na jine treba neni vubec).
Posláno z mobilu.
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
aeshus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.183.225.5
Odesláno Pondělí, 18. dubna 2011 - 14:22:34    Odkaz na tento příspěvek  

OT:Co kdyby sis ty šuldo,místo těch věčnejch přiblblejch dotazů nastudoval SPPO ČD...
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 269
Registrován: 4-2011

Odesláno Pondělí, 18. dubna 2011 - 14:34:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sim: To cestování v CE samozřejmě je to subjektivní pocit, já ho považuji za přijatelný, když s ním nejedu dál jak do Lovosic, tedy 4 km, ale nevím teda jestli cestujete jen na Moravě, nebo i u Prahy, ale ty sedačky u slonů od 017 výše jsou mnohem horší, než do 016 a klasiky. Ty zásuvky je taky rozporuplné téma. Čistě teoreticky teď mám vybitý mobil a když pojedu rychlíkem z modernizovaných Bček, tak si zavolám a bez příplatku, když pojedu ešusem, tak si zavolám, jedině když si koupím úplně novou jízdenku (mám studentskou do dvojky) a ještě s příplatkem.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2009
Registrován: 3-2007
Odesláno Pondělí, 18. dubna 2011 - 14:56:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

>čistě teoreticky

Prosím tě,nežvaň ! Prostě jsi držgrešle a nemáš rád Elefanty,protože se z nich nedá filmovat.
Tak to okecáváš horem dolem.

Kdybych teda čistě teoreticky měl vybitý mobil,tak dám desetikorunu průvodčí nebo komukoli a zavolám si od něho.Když ty taháš ssbou nabíječku (což nechápu) tak jí můžeš připojit třeba v hospodě a není nutno si kvůli tomu kupovat první třídu.

Já se ostatním omlouvám za příkrost,ale takovýhle pseudoproblémy a kecy..hrůza.

99% cestujících preferuje 471 před starou 451 ale holt pro šotouše předěláme celou dráhu..zas typické: Chce Béčka a 451. Krista pána !
aeshus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.183.100.148
Odesláno Pondělí, 18. dubna 2011 - 15:06:01    Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: Už toho arcišotouša neřeš,zamrzl v době před 40lety... Možná tak adept na kurátora NTM- sekce kolejových vozidel...
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2011
Registrován: 3-2007
Odesláno Pondělí, 18. dubna 2011 - 15:22:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

aeshus: Máš pravdu.Nebudu.Já jen,že pořád hledá chyby všude jinde a u jiných,ale ani trochu u sebe.Mistr světa za čtyři koruny.
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 354
Registrován: 11-2009

Odesláno Pondělí, 18. dubna 2011 - 15:56:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ostravské_tornádo > ad zasuvky ... je to to samy, jako s garantovanim prvni tridy. Nebo cehokoliv jineho.

Pokud proste pocitam se zasuvkou - a vybiram si podle toho spoj tak, aby zasuvku mel, nebo si podle toho prikoupim prvni tridu (a je ted uplne fuk jakou formou), proste je pruser, kdyz tam zasuvka neni. A je to pruser treba i v situaci, kdy "jen" jedu na vylet, musim jet rovnou z prace a potrebuju si cestou dobit baterku do fotaku/navigace/telefonu/cehokoliv jineho.

Problem CD obecne je, ze tech "garantovanych" zalezitosti je bohuzel porad stale tak malo, ze se to s trochou nadsazky limitne blizi nule. Zatim jako nejvetsi jistotu (zasuvek) vidim pendolino v jednicce - tam se snad jeste nestalo, aby jednotka (v pripade nahradni soupravy) zasuvky nemela. Ale je to zatracene drahej spas (standardni jizdne Pha-Ova_Sv 432, standardni priplatek za tuhle jistotu (byt s dalsimi doplnkovymi sluzbami) nam dela 415 korunek, tedy zhruba jeste jednou tolik) a bohuzel zatim neni jina alternativa, na kterou by byl spoleh.

Tim myslim moznost vybrat si spoj, kde budou garantovany zasuvky v jednicce (pricemz jizdni doba bude "standard"), za priplatek o neco mensi. Nebo zaruku klimy na danem spoji a tak podobne.

Ale celkove je asi jasny, ze zasuvky nejsou primarne urceny pro nabijeni zcela vytluceneho telefonu v pripade, ze si chci zavolat.
Posláno z mobilu.
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 270
Registrován: 4-2011

Odesláno Pondělí, 18. dubna 2011 - 16:33:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov;aeshus

Vás se nikdo neptal, tak prosím nežvaňte kraviny!

Za šotouše se nepovažuju a že se nedá z elefantu filmovat není jediný důvod proč je nesnáším.
Že chci Bčka a 451 jste si vycucali tentokrát z kterého prstu??

Nabíječku na telefon s sebou mám, protože jsem si bral doma telefon vybitej, samozřejmě, kdyby bylo volání velmi naléhavé, mohl by mi telefon půjčit kdokoli, ale tohle bylo srovníní situace 2. třídy se zásuvkou a 1. se zásuvkou.

Sim: dík, taková odpověď mi stačí.

Musí mít na tuto diskuzi člově pořádnou dávku trpělivosti
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 359
Registrován: 6-2007
Odesláno Pondělí, 18. dubna 2011 - 16:45:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Konkretne prijedu do Ostravy na Svinov ... stoji tam jako pripoj Tornado => jdu na tramvaj. Stoji tam esus? Tak to prdim na tramvaj a pojedu vlakem ... jenze co ted? Jizdenku nemam (lepe receno, na tramvaj mam, ale ta je mi ve vlaku platna) a pokud je to naknap, cesta k pokladne a zpatky muze znamenat, ze vlak ujede.

Tyhle problémy s MHD pořádně vyřeší teprve až nějakého osvícence napadne zónově relační tarif pro všechny veřejnou dopravu v ČR. Jízdenka Praha-Ostrava by prostě platila z všech zastávek v Praze do všech zastávek v Ostravě, tedy i na MHD ...

V tehle situaci bych byl moc rad, kdyby bylo mozne vlak dobehnout a beztrestne si koupit pokracovaci jizdenku.

Na to se nevztahuje čl. 75b SPPO?
Bez manipulační přirážky nebo přirážky k jízdnému si lze ve vlaku zakoupit jízdenku nebo doplatek k jízdnému:
...
b) při doplatku jízdného do 1. vozové třídy, za jízdu oklikou, při jízdě za původní cílovou stanici a při ...