K-report
 

Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 16. 04. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Nejotřesnější zážitky na železnici » Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 16. 04. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Livingproof
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2154
Registrován: 5-2006

Odesláno Sobota, 09. dubna 2011 - 19:29:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pes38: Samozřejmě, že není o čem diskutovat. Ovšem s někým, kdo tuto větu uvedenou v SPPO přesto nepochopí a vykládá si ji tak, že invalida musí pobíhat po nástupišti nebo po vlaku, už bohužel o čem diskutovat je
No nic, příště takové průvodčí řeknu, ať mu to klidně napíše s +40, ale že jsem si jistý, že jí to bude stát víc.
242: Mezi takové rozhodně nepatří. Ono taky kvůli těm 6 korunám, co stojí ZTP jízdenka z Kralup do Holešovic to snad ani nemá cenu hrát nějaké divadlo :-)
Stránky o mém modelovém kolejišti
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Sobota, 09. dubna 2011 - 20:37:42    Odkaz na tento příspěvek  

Lukfi : Tak to má prostě někdo dostat úkolem, nebo se má organizační struktura upravit, když není vyhovující.

Máte naprostou pravdu, před 17. listopadem 1989 takový úkol zadal problematice příslušný tajemník KSČ nebo o tom rozhodl kolektivně, odpovědně a demokraticky v zájmu občanů (cestujících, daňových poplatníků) příslušný "výbor KSČ" a rozhodnutí bylo pro "náčelnictvo" zákonem ...

Jenže tento způsob řešení problémů se před cca 22 lety cestujícím / daňovým poplatníkům (většině občanů) nějak znelíbil a rozhodovatele poslal na smetiště dějin ...

Dnes máte možnost oslovit poslance zvolené za svůj volební obvod a pokud je přesvědčíte o správnosti svého požadavku, tak možná podají návrh na změnu zákona ... ale já tomu nevěřím.
No nakonec si můžete stěžovat i do Bruselu, že uplatňování jejich směrnic o liberalizaci železniční dopravy vedou k takovým problémům, aby s tím něco dělali = vytvořili příslušnou směrnici, která bude závazná i pro tuzemsko ...
yt
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.165.226.21
Odesláno Sobota, 09. dubna 2011 - 21:08:39    Odkaz na tento příspěvek  

Ostravské_tornádo: "Honza02: jednotky 560, téměř výhradně, takže asi tam byla i v tomto případě. A ty podle mě skutečně otevřený neodjedou.
Ale odjedou. S nedovřenými dveřmi se jezdí, je to ale nebezpečné, po odjiětění se hned otevřou a někdo může vypadnout.

Opravdu odjedou? Na to je nějaká výjimka, že smí fíra odjet jen tak bez kontroly zavření dveří?
Kraj
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.78.91.210
Odesláno Sobota, 09. dubna 2011 - 21:08:48    Odkaz na tento příspěvek  

Miroslav Zikmund: Náhodou to soudruh Pláteník na starost neměl?
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 92
Registrován: 4-2011

Odesláno Sobota, 09. dubna 2011 - 22:08:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

yt: něco jiného je co se smí a nesmí a co jde, nebo nejde :-)
yt
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.165.226.21
Odesláno Sobota, 09. dubna 2011 - 22:16:59    Odkaz na tento příspěvek  

Ostravské_tornádo, tak nám tady o tom můžeš vyprávět, až to bude tvoje zodpovědnost, tvoje peníze a tvoje hlava v oprátce. Jako kaštan si pindej, fíra nejsi, jinak by tě to nenapadlo.
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 93
Registrován: 4-2011

Odesláno Sobota, 09. dubna 2011 - 22:33:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

yt: já nepíšu co mě napadlo, ale co jsem viděl, co se tady běžně dělalo, s nedovřenýma dveřma se jezdilo a neříkejte mi, že tu fintu nechat panťák projet zhlavím, on se pohoupe a dveře se dovřou nikdo nezná. A funguje to.
Někdy asi taky ne, když není poblíž zrovna stanice, protože dveře se pak otevřou hned, jak se k tomu dá povel aniž by je někdo mačkal za kliku. A když je pak ve špičce nástupní prostor přecpanej, tak to není příjemný.
yt
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.165.226.21
Odesláno Sobota, 09. dubna 2011 - 23:02:04    Odkaz na tento příspěvek  

Ostravské_tornádo, mohls taky poradit kolegovi na "Valachach", aby jel a nenechal si našplíchat bok sprejerama. Nejspíš by tě asi taky neposlechl, protože jako fíra s psychotestama je na vyšším mentálním stupni než kaštanský radílek.
Nemám kontrolu, nejedu! Nazdárek kaštánek. Vysypat substrát a tradá na opravu, když to jinak nepůjde.
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 95
Registrován: 4-2011

Odesláno Sobota, 09. dubna 2011 - 23:10:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

yt: jen si dělejte srandu, fíra nejsem, ale v tornádu jsem se něco najezdil, takže co dělaj, nebo nedělaj dveře, jsem s dovolením zažít mohl. A trik se zhlavím mi ukázal fíra, kterému se dveře zrovna nedovřely, moc jsem tomu nevěřil, že to zabere, jakmile jsme projeli výhybkama kolečko se přetočilo z vodorovné do svislé polohy.
yt
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.165.226.21
Odesláno Sobota, 09. dubna 2011 - 23:36:21    Odkaz na tento příspěvek  

Ostravské_tornádo: "jen si dělejte srandu, fíra nejsem."

Ale já jo a pokud se mi do rychloměru zapisují kdejaké blbinky a pomalu i to, že jsem se na sedačce nadzvednul, abych si pohodlněji prdnul, tak prostě nehodlám riskovat nic, za co bych mohl později draze platit. Stará doba je pryč.
Na své triko jsi neučinil nic, tak neponoukej.
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 96
Registrován: 4-2011

Odesláno Sobota, 09. dubna 2011 - 23:45:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

yt: já přece nikomu neříkám, aby to dělal, padl dotaz jestli panťák je schopen se rozjet, když nebude kontrola dveří ukazovat zavřeno. Já říkam je schopen se rozjet, viděl jsem. Že by se to nemělo to je jasný, mělo by se vzít nálepku "dveře nepoužitelné", zamknout je a je klid.
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8137
Registrován: 11-2002
Odesláno Sobota, 09. dubna 2011 - 23:48:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ostravské_tornádo: to není žádný trik, i když to takto leckdy skutečně funguje. Ale leckdy taky ne. Záleží na tom, zda dveře "jen" špatně dovřely, nebo byly nesprávně otevírány cestujícím (nejčastěji násilně "páčeny" před odjištěním fírou). V tom prvním případě stačí většišnou skutečně počkat, až se vlak "rozkodrcá" a západka "docvakne", v tom druhém to už většinou nepomůže a člověk se na dveře musí zajít podívat. Zažito X krát. Ale někdy substrát dveře pačil takovou silou, že byly zralé na dílnu...

yt: no, vysypat substrát z vlaku jen proto, že nemám v pořádku signalizaci, to je trochu silné kafe, ne? Když jsou všechny dveře viditelné zavřené (může být v háji třeba jen koncový spínač), stačí snad pak počkat, zda se to vzápětí "neutřepe". A pokud ne, jít se ve vhodné chvíli podívat, kde může být chyba (často se o to požádá/požádala vlaková četa). Tak se to běžně dělalo, nevidím na tom nic špatného ani nebezpečného...

PS: pokud se i tahle signalizace zaznamenává na rychloměr a jet se s tím nesmí, co děláš v případě, kdy si nějaký blbec hraje s klikou, nebo blbne koncák (prasátko cvaká tam a zpět), nebo cokoli dalšího?
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8138
Registrován: 11-2002
Odesláno Sobota, 09. dubna 2011 - 23:51:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ostravské_tornádo: mělo by se vzít nálepku "dveře nepoužitelné", zamknout je a je klid. - což ovšem v řadě případů nevyřeší problém se signalizací "otevřených dveří". Bo, jak sem naznačil, může nastat řada situací, kdy dveře zavřené jsou, ale signalizuje se něco jiného...
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 97
Registrován: 4-2011

Odesláno Sobota, 09. dubna 2011 - 23:55:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jena: děkuju, konečně mně dá někdo za pravdu.
Dělalo se to běžně. Vždycky se to zkoušelo zavřít, otevřít, zavřít, otevřít a pořád to nezaklaplo a pak se jelo. V další zastávce se to otevřelo hned, aniž by to někdo mačkal.

Jinak taky jsem jednou zapáčil a musel tam dát žlutou cedulku nevěděl jsem, že se to ručně nedá a nesmí zavřít a už to nezavřel ani centrálně:-)

(Příspěvek byl editován uživatelem ostravské_tornádo.)
yt
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.165.226.21
Odesláno Neděle, 10. dubna 2011 - 00:15:13    Odkaz na tento příspěvek  

Jena, kdy máš jistotu, že opravdu jsou všechny dveře zavřené a chyba je jenom v signalizaci? Tma, mlha, aj. Dovoluje ti něco takového zákon? Ten je společný pro všechny dráhy včetně metra, tramvají, trolejbusů a lanovky. Má-li vozidlo/souprava aktivní kontrolu zavření dveří, nesmí odjet bez kontroly zavření dveří s přepravou cestujících. (Bez přepravy ano). Porucha signalizace není zajištění bezpečného stavu a nelze se tedy na ni vymlouvat.
Neznalost zákona neomlouvá, samozřejmě.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Neděle, 10. dubna 2011 - 14:17:13    Odkaz na tento příspěvek  

Kraj : soudruh Pláteník nikoli, dráha měla vlastní stranickou strukturu (včetně kádrového pořádku / nomenklatury), ta šla mimo okresní (obvodní) a krajskou (městskou) strukturu, tenhle problém by rozhodoval vedoucí příslušného oddělení ÚV KSČ.
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8140
Registrován: 11-2002
Odesláno Neděle, 10. dubna 2011 - 18:12:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

yt: on je ale dost rozdíl mezi soupravami, kde nelze otevření/zavření dveří zkontrolovat pohledem ze stanoviště vůbec (metro, tramvaje, 451) a kde to (alespoň někdy) lze. Znovu se ptám - co budeš dělat, když se Ti za jízdy ve 460/560 nějaký blbec pověsí na kliku (nebo při rozjezdu), potažmo, když odejde třeba koncový spínač (asi méně častá příčina)? Nebo když signalizace bude za jízdy dělat "cvak sem, cvak tam" (což na 460 taky není nic neobvyklého)? Venku je světlo, jasno, včechny zastávky "do rovna", vlak plný lidí...
Orlí_spár
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1285
Registrován: 8-2004

Odesláno Neděle, 10. dubna 2011 - 22:32:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mno, České dráhy jsou mnohdy velmi oprávněně kritizovány, ale někdy jsou situace, kdy by se od nich mohly učit i takové Deutsche Bahn.
Takový neskutečný BORDEL, jako předvedly Deutshe Bahn a ostatní železniční dopravci v sobotu 2.4.2011 při výlukách v okolí Plavna (Plauen) jsem u ČD opravdu velmi, ale velmi dlouho nezažil.
Jediné informace, které se daly najít, byly výlukové jízdní řády a označení na „pragotronu“ (kde nelze ani uvádět zpoždění) o náhradní dopravě (proč tam bylo uvedeno i číslo koleje, tak to jsem taky nechápal).
Staniční hlášení-vůbec žádné. Nějaký informátor-vůbec nikdo. Když už se na scéně zjevil někdo, kdo připomínal průvodčího, tak si člověk lámal hlavu tím, jestli to, co má na sobě, je uniforma nebo ne.
Když se člověk takové osoby na něco zeptal, tak jen cosi nesrozumitelně zakvičela a zmizela někam dál, kde si mohla vypalovat zobák cigárem zn. Shnilá sláma.
Výlukový autobus přijel se zpožděním 10 minut. Kromě označení na digitálních transparentech „náhradní doprava“ na něm nebyly uvedeny vůbec žádné jiné informace (dopravce, číslo vlaku, cíl, trasa). Ani na žádném jiném autobuse jsem to neviděl.
Poté řidič akorát otevřel kufry a také zmizel někde s cigárem. Když jsme do autobusu nalezli, tak jsme v něm 15 minut bez jakékoliv informace čekali. Mezitím se tlupa čekajících důchodců někde dozvěděla, že tento autobus je i pro ně a tak se do něj začali hrnout hlava nehlava. Bohužel za chvíli byla kapacita standardního linkového autobusu zcela vyprázdněná a na zbylé cestující se již nedostalo.
Těsně před odjezdem autobusu ho raději opustíme a operativně měníme trasu Plavno-Vejprty-Chomutov na Plavno-Cheb-Chomutov.


Chápu, že výluka je nestandardní situace a musí to být, ale opravdu by se měly DB (a jiní dopravci) podívat tam, kde se to dělá mnohem lépe-třeba k těm ČD a jiným českým dopravcům.
Určitě je mnoho věcí u ČD špatně, ale tímhle mne německé dráhy velmi nemile překvapily. Jsem u nich zvyklý na mnohem vyšší standart služeb.
K připravované publikaci o trati Praha-Most-Moldava sháníme všechny zajímavé materiály: fotky (i negativy) do r. 1995,pohlednice,dokumenty a ostatní zajímavé materiály.
Máte-li něco,ozvěte se prosím na : prag_duxer_eisenbahn@centrum.cz

DĚKUJEME
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 121
Registrován: 4-2011

Odesláno Neděle, 10. dubna 2011 - 22:40:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orlí_spár: no to teda koukám. Německo místo aby šlo příkladem tak tohle. To u nás s ČD s organirováním výlukových autobusů nemám žádně špatné zkušenosti. Vždy se všechno opakovaně hlásí i kde ty autobusy jsou, na vyvěšených výlukových řádech jsou pro celou trasu vypsané místa, kde ty autobusy budou zastavovat a i označené jsou.

Když jeden čas v Lovosicích delší dobu nefungoval mechanický pragotron po bouřce, tak tam chodily pracovníci a ochotně a neúunavě naváděli lidi kam mají jít.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1967
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 10. dubna 2011 - 23:19:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OS: Normálka. Němci neuměj improvizovat-a maj nádraží zcela bez personálu.
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 123
Registrován: 4-2011

Odesláno Neděle, 10. dubna 2011 - 23:29:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov; Orlí_spár
Dokonce to je novinka, na obyčejných zastávkách vylepujou oznámení, že v tom a v tom úseku bude výluka a že máme počítat se zpožděním a že platí třeba nějaké omezení služby, nebo že se v té a té stanici musí přestoupit do jiného vlaku. To dřív nic takového nebylo.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4518
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 10. dubna 2011 - 23:40:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

U Němců to chodí na výbornou, doku vše funguje, jakmile nastane mimořádka, jsou v pasti a neumí, to, co my:

"Karle, ty tam sjedeš a otočíš tyhle dva páry, Honza to připraví Jirkovi, ten to stíhá taktak, Michal otočí ty tři busy, Magda jako doprovod, první bus bude rychlíkovej, kdyby bylo moc lidí, tak zavolej, motor vyzbrojí v tý díře kolem oběda, najíš se cestou, no a Luboš to hold bude mít malinko přes normu (hodin), ale pak mu to vrátíme.. "

Tohle my umíme, oni na to nejsou nijak cvičeni a nemají v tom ani reálnou praxi.
Rozčilovat se znamená ničit si nervy pro blbost druhých.
Hlavně se nepředposrat.
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3678
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 11. dubna 2011 - 08:47:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jojo. Jednou mi stačilo vidět ten zmatek když s-bahno v Dresden dorazilo k opačný hraně než signalizováno a než hlásaly žlutý papíry. Češi s přehledem nastoupili a Němci čuměli jak vrány
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 340
Registrován: 11-2009

Odesláno Pondělí, 11. dubna 2011 - 10:47:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pomerne casto jsem chvalil improvizace v Rokycanech, kdy treba ziva plechova huba dokazala informovat cestujici o tom, ze vlak - prestoze prijel vcas - bude odjizdet s cca +10, protoze se ceka na protivlak na docasne jednokolejce.

V poslednich tydnech mam z toho ale pocit vesmes negativni, byt ne za vsecko muzou CD:
- Pragotron uvnitr neinformuje o zpozdeni, ani kdyz ho plechova huba hlasi
- uvnitr plechove hube neni rozumet, bo se to rozleha
- venku plechova huba neni slyset, bo kdyz se hlasi, zpravidla vlak brzdi
- venku Pragotron neni
- na peronech jsou nove instalovany reklamni cedule ... supr, to jsou ty nejdulezitejsi informace pro cestujici
- pokud prijizdi Regina od Prikosic, plechova huba v tu chvili zpravidla rika "Ke tretimu nastupisti prijizdi rychlik xxx ze stanice Klatovy/Cheb/Domazlice a Plzen, ktery dale pokracuje ve smeru Horovice, Beroun, Praha ..."
- primo pred budovou (mezi barakem a kolejema) je obrovska cedule, informujici o tom, ze tato stavba je navrzena jako kandidat do programu evropskych dotaci... jak je to mysleno netusim, ale na me to pusobi tak, ze se s dostavbou stale ceka, jestli nahodou nekdo neco neprisype.

Cely to pusobi jak z nejaky komedie, bohuzel v realu to ma ponekud horkou prichut. A to nejen z toho hlediska, ze tyhle srandicky se plati z nasich dani, ale i ve chvili, kdy to ma nekdo pouzivat.

Faktem ale zustava, ze aspon uz je mozne - byt po bahne - prejit z budovy do podchodu dverma k peronum a neni nutne to obihat venkem jako doposud.
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Peta303
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1457
Registrován: 6-2005

Odesláno Pondělí, 11. dubna 2011 - 18:44:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sim - a to se zpožděním pouhých jeden a půl roku...

Mimochodem modernizace rokycanského nádraží mi otevírá kudlu v kapse při pomyšlení na prasofirmu Skanska.

Ono taky lze srovnat úseky PlChu, které dělal Viamont a které Skanska a také je rozdíl v rychlosti a kvalitě práce velký.

(Příspěvek byl editován uživatelem peta303.)
Livingproof
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2158
Registrován: 5-2006

Odesláno Středa, 13. dubna 2011 - 09:14:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes v Sp 1711 opět průvodčí neznalý SPPO v oblasti manipulační přirážky, resp. jejího neplacení držitelem průkazu ZTP při nástupu v obsazené stanici. Za kamaráda jsem to "uhádal", ale průvodčí poté, co si tuto skutečnost zjistil zavoláním někam, se ani neomluvil. 4 měsíce to platí a někteří stále nejsou schopni si novinky v předpisech zjistit a doslova okrádají postižené
Stránky o mém modelovém kolejišti
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5078
Registrován: 10-2003

Odesláno Středa, 13. dubna 2011 - 10:15:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Livingproof: Je to smutné, nicméně s tím okrádáním postižených bych se mírnil. Chápu, že předpis toto umožňuje, nicméně plno držitelů průkazů ZTP, to pochopilo tak, že jízdenku lze koupit jen ve vlaku. Pokud jde dotyčný kolem pokladny, a že ve většině případů jde, tak by snad nemusel být takový problém si to koupit tam.
Nejlepší je, když se mi do vlaku dopotácí nalitej mladík se ZTP a chce vystavit jízdenku. Když měl na to se takhle zřídit, tak je schopný navštívit okýnko pro výdej jízdenek.
Podporuji zřízení spojek traťových kolejí u Mokropes.
Livingproof
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2159
Registrován: 5-2006

Odesláno Středa, 13. dubna 2011 - 13:05:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak samozřejmě, že většinou se kolem pokladen jde, ale ikdyby šel kolem 10 pokladen, kde nebude muset stát frontu, tak to nic nemění na znění předpisu, který zní jasně. Nějaký důvod k tomu, tuto novinku pro cestující se ZTP zavést, asi byl.
A určitě si nikdo tu jízdenku nebude kupovat až ve vlaku jen proto, aby např. v případě, že průvodčí nestihne přijít, ušetřil v případě jízdného ZTP doslova pár korun. Když jsme jednou jeli z Kralup do Nelahozevsi, tak jsem si říkal, že jen ten tisk jízdenky musí stát víc než ty 2 koruny.

(Příspěvek byl editován uživatelem livingproof.)
Stránky o mém modelovém kolejišti
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 174
Registrován: 4-2011

Odesláno Středa, 13. dubna 2011 - 20:29:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přirážky.

S těmi přirážkami je to pěkně blbý, je to teda už lepší než bývalo, ale v Děčíně třeba se dá na nádro přijít i z druhé strany a zacházením až do haly a k pokladnám se zbytečně zkrátí čas, navíc je to delší cesta a po schodech.

Někdo tu již dříve zmínil, že je to jako kdybychom si kupovali lístek v autobuse u řidiče, ten je taky dražší. To je, ale stojí 18Kč a ten z trafiky, nebo automatu 15Kč (v Ústí). To je trochu rozdíl přirážka 3 koruny, nebo 40.

Neregistrovaný host
Odeslán z: 178.32.70.160
Odesláno Středa, 13. dubna 2011 - 21:03:20    Odkaz na tento příspěvek  

Ostravské_tornádo:"..a zacházením až do haly a k pokladnám se zbytečně zkrátí čas..

Přinejmenším těm s LMD, ostatním se obvykle prodlouží. Stejně ho mají všichni zbytečně moc.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5079
Registrován: 10-2003

Odesláno Středa, 13. dubna 2011 - 21:26:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ostravské tornádo: Ono je také něco jiného MHD a vlak.
Podporuji zřízení spojek traťových kolejí u Mokropes.
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 177
Registrován: 4-2011

Odesláno Středa, 13. dubna 2011 - 21:48:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jů: LMD je co prosím?

Zapa moc rozdílů mezi MHD a vlakem teda nevidím, až na to, kdyby si v tom autobuse chtěl takhle koupit lístek každý, tak nikdy neodjede.

Neregistrovaný host
Odeslán z: 178.32.70.160
Odesláno Čtvrtek, 14. dubna 2011 - 16:35:16    Odkaz na tento příspěvek  

Ostravské_tornádo, zeptej se svého dorostového lékaře, co to máš.
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 192
Registrován: 4-2011

Odesláno Čtvrtek, 14. dubna 2011 - 19:42:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jů: už 4 roky jsem u dospěláckého lékaře :-)

Neregistrovaný host
Odeslán z: 178.32.70.160
Odesláno Čtvrtek, 14. dubna 2011 - 21:52:13    Odkaz na tento příspěvek  

Ale projevuješ se jako pubescent. Tím spíš se zeptej, možná už díky tomu věku i TMD.
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 201
Registrován: 4-2011

Odesláno Čtvrtek, 14. dubna 2011 - 22:09:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jů: to mě zajímá! Povídejte!

Vlak i autobus je podle mě hromadný prostředek a i v linkových a dálkových se jízdenky kupují u řidiče, tak nevidím důvod proč mám být ve vlaku trestán za to, že chci jet a nestihnu si koupit lístek, nebo proč mám chodit na druhý konec nádraží, když se dá přijít rovnou k vlaku.
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.92
Odesláno Pátek, 15. dubna 2011 - 08:54:00    Odkaz na tento příspěvek  

OstrTo: protože jsme v Česku, kde je národním sportem si nějakou tu korunku ušetřit, abych měl na další pivo-cigára-Aha-...
V civilizovaných zemích je zcela běžné, že ti, co čas mají, si lístek koupí dopředu a ti, co čas nemají, nastupují do určených dveří vlaku, kde je pak obslouží průvodčí bez přirážky i ze stanice, kde kasa otevřená je.
Jenže tohle fungeje jen v zemích, kde můžete před obchodem nechat odemčenej auťák třeba hodinu nebo dáte do stojanu bicykl (samozřejmě se nezamyká) a na řídítkách necháte 2 nákupní tašky plný věcí, a když se vrátíte, tak je tam všecko, co tam bylo při vašem odchodu.
Mírná nouance těch autobusů oproti vlakům je, že se nastupuje určenými dveřmi, kde již netrpělivě čeká řidič na příděl grošíků.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Pátek, 15. dubna 2011 - 16:51:41    Odkaz na tento příspěvek  

Livingproof : máte pravdu, před nějakými deseti lety jsem se snažil vypočítat náklady na vydání jedné jízdenky ze stacionární pokladny a po započtení všecho (mzdy, energie na provoz výpočetní techniky atd.) mi to vycházelo tak na nějakých 5 kaček ...
Takže už tehdy jsem razil teorii, že jakákoli jízdenka by neměla být prodávána pod nákladovou cenu = i ta nejlevnější jízdenka, včetně peronky by neměla být pod sedm korun > minimální cena jízdenky, ze které se neposkytuje žádná sleva.

Prodávat jízdenku za dva koruny je ekonomický nesmysl ... je to ztrátové, ekonomicky je lepší nechat cestujícího jet zdarma. Je to divné, ale i tohle je obrázek podivného hospodaření ČD ...
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 203
Registrován: 10-2010
Odesláno Pátek, 15. dubna 2011 - 18:41:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Odkud kam se dá dojet za dvě koruny?
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7154
Registrován: 9-2005

Odesláno Pátek, 15. dubna 2011 - 18:58:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já bych spíš zase řekl, že jiná bude cena za "jízdenku" (náklady na tisk) v Praze, hl.n., jiná v Hradci a jiná třeba v Opatovicích n.L...
Web o veřejné dopravě - vše o dopravě - tisíce fotografií, videa, články, věci ke stažení, ...

MHD v Hradci Králové - výluky, aktuality, linkové vedení, ...
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3724
Registrován: 5-2004
Odesláno Pátek, 15. dubna 2011 - 19:04:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Odkud kam se dá dojet za dvě koruny?"

Před 21 lety např. z Rokytnice do Martinic
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5085
Registrován: 10-2003

Odesláno Pátek, 15. dubna 2011 - 19:04:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Miroslav Zikmund: Teorie je to sice hezká, ale pokud tam započteme právě ty mzdy, energie na provoz výpočetní techniky atd. a když uvážíme, že tam ta "bába" bude sedět tak jako tak, tak nemůžeme přijít s tím, že nejlevnější jízdenka bude za 7,- Kč.

Prodávat jízdenku za dva koruny je ekonomický nesmysl ... je to ztrátové, ekonomicky je lepší nechat cestujícího jet zdarma.

Není to takhle náhodou dorovnávané státem (v případě ZTP)?

Lukfi: Diskuze se točí kolem jízdného pro ZTP a nároku si v tom případě koupit jízdenku ve vlaku bez MP. Cena 2,-Kč je v mnoha případech u takových lidí zcela normální.

(Příspěvek byl editován uživatelem Zapa.)
Podporuji zřízení spojek traťových kolejí u Mokropes.
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 204
Registrován: 10-2010
Odesláno Pátek, 15. dubna 2011 - 20:34:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aha.

tam ta "bába" bude sedět tak jako tak
Ve stanici s malým provozem ano. Ale čistě teoreticky, na větším nádraží, kde je víc přepážek, prodej takovýhlech jízdenek může být přesně tím, kvůli čemu potřebuješ mít ty přepážky třeba tři namísto dvou. Pochopitelně, když jenom za vydanou jízdenku dostane dopravce dotaci, tak to asi jinak nejde.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5089
Registrován: 10-2003

Odesláno Pátek, 15. dubna 2011 - 21:52:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lukfi: Ale čistě teoreticky, na větším nádraží, kde je víc přepážek, prodej takovýhlech jízdenek může být přesně tím, kvůli čemu potřebuješ mít ty přepážky třeba tři namísto dvou.

Hm, fakt by mě zajímalo, jestli se změnou prodeje u těch ZTP, snížili někde počet pokladních. Tohle opatření se dělalo určitě kvůli něčemu jinému.

Ono čistě teoreticky by na jízdenky nižších hodnot a na kratší vzdálenosti, bez různých záludností, měl postačovat automat.

(Příspěvek byl editován uživatelem Zapa.)
Podporuji zřízení spojek traťových kolejí u Mokropes.
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 206
Registrován: 10-2010
Odesláno Pátek, 15. dubna 2011 - 21:56:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je pravda. Těším se, až sem tato na západě již běžná technologie za nějakých 30 let přijde.
nostalgik
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.183.198.46
Odesláno Pátek, 15. dubna 2011 - 22:16:51    Odkaz na tento příspěvek  

copak,štvou vás přirážky??...jsou 4 možnosti: 1.obětuju 40kč jedu timto vlakem 2.lituju 40kč jdu k pokladne jedu až dalšim vlakem 3.nebo,můžu si koupit zpáteční 4.nebo,předprodej jízdenek je umožněn až 60 dní před odjezdem!!! ALE TO BY JSME NESMÉLI BEJT V ČECHÁCH NEBOŤ TENTO NÁROD VĚČNYCH ZTĚŽOVATELŮ JINEJ UŽ NEBUDE!
bambulus blbus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.117.235
Odesláno Pátek, 15. dubna 2011 - 22:33:42    Odkaz na tento příspěvek  

Než všichni co pomlouváte ČD za tarifní problematiku si přečtěte první dva články tarifních podmínek
TR1O Tarif
Českých drah pro vnitrostátní přepravu
cestujících a zavazadel

1. Tarif TR 10 se řídí platným výměrem Ministerstva financí ČR.
2. Podmínky, za nichž ČD poskytují výkony veřejné vnitrostátní železniční pravidelné přepravy se řídí podle zákona o dráhách č. 266/1994 Sb. v platném znění a vyhlášky ministerstva dopravy a spojů číslo 175/2000 Sb., o přepravním řádu pro veřejnou drážní a silniční osobní dopravu (dále jen “PŘ”).
T.H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.56.8
Odesláno Pátek, 15. dubna 2011 - 22:43:23    Odkaz na tento příspěvek  

v zemích, kde můžete před obchodem nechat odemčenej auťák třeba hodinu nebo dáte do stojanu bicykl (samozřejmě se nezamyká) a na řídítkách necháte 2 nákupní tašky plný věcí, a když se vrátíte, tak je tam všecko, co tam bylo při vašem odchodu
Taková země se krom vaší fantazie vyskytuje kde?
Kalanis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1580
Registrován: 12-2006

Odesláno Pátek, 15. dubna 2011 - 22:59:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Island, Dánsko (někde).
Doprava nebo něčí kapsy? Je to jedno - tunely jako tunely... K-Report do mobilu
Petr47
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 16
Registrován: 4-2010
Odesláno Pátek, 15. dubna 2011 - 23:07:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak k tomu dotazu se též přidávám...myslím,že se krade všude...ano,někde méně,někde více.Ale opravdu všude..nedělejme si iluze...
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 214
Registrován: 4-2011

Odesláno Pátek, 15. dubna 2011 - 23:39:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nebo bych přivítal, kdyby se dala koupit jízdenka na určený úsek, ale nebyla by časové omezená platnost. Až by se nastupilo, tak by se projela, jako v MHD. Pak kdybych je nosil u sebe, tak bych je nemusel na rychlo kupovat, nebo si zacházet k pokladnám.
Lexa_karel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 219
Registrován: 12-2009
Odesláno Sobota, 16. dubna 2011 - 08:54:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OT: to by byl tak obrovský únik tržeb, o jakém se Vám nezdá.
Na delší vzdálenosti tato jízdenka již existuje - Kilometrická banka. Zažil jsem pátek odpoledne z Prahy narvaný rychlík, kde bylo snad 90% cestujících s KMB. Všichni samozřejmě až odpis ve vlaku a tak průvodčí jen veelmi pomalu postupovala vpřed - drtivá část si klidně počkala a psala odjezd až z Kolína či Pardubic.
Dokud by nepřišel průvodčí, tak by se jízdenka neznačila - obyčejná lidská vlastnost šetřit.
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7158
Registrován: 9-2005

Odesláno Sobota, 16. dubna 2011 - 09:21:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ostravské tornádo: Tak toto již (částečně) u nás funguje - tam kde jezdí 809 a prodávají se blokové jízdenky. Ale i ty už spolehlivě mizí. Ještě loni nebo předloni se daly koupit v Chrudimi na 017, ale to už je taky pryč.
Web o veřejné dopravě - vše o dopravě - tisíce fotografií, videa, články, věci ke stažení, ...

MHD v Hradci Králové - výluky, aktuality, linkové vedení, ...
Ostravák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5765
Registrován: 5-2005

Odesláno Sobota, 16. dubna 2011 - 10:16:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No nově jsou zase na 018, takže bych netvrdil, že mizí.
MHD Ostrava
Urpín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 630
Registrován: 2-2010

Odesláno Sobota, 16. dubna 2011 - 10:44:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ostravské tornádo: Než něco napíšeš, tak se nad tím dlouze a hluboce zamysli.

Ve vlacích jsou označovače jako v MHD? (kromě očiček pochopitelně)

Jediné řešení by bylo na každou zastávku automat a do vlaků označovače a vlakvedoucí/průvodčí by pak fungoval jen jako revizor .. máš tiket? nemáš? jízdné+1000. A plyne z toho další, pokud vlaková četa bude suplovat revizora, tak vyhodíme revizory = úspora .. jak moc je to reálné posuďte sami.
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 356
Registrován: 6-2007
Odesláno Sobota, 16. dubna 2011 - 12:49:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Reálné to je. V Německu v regionálce to tak funguje. Musíš mít lístek předem, jinak +40 EUR, což je jasně napsané u dveří. Průvodčí většinou ani nepřijde. Ovšem v každé stanici je automat, na velkých nádražích je jich několik desítek, i na nástupištích.

V dálkové dopravě možnost nákupu "na palubě" je. Ale ani tak se to nezneužívá, protože
1) průvodčí má většinou čas to mezi zastávkami projít, nejsou za každým bukem
2) vám takto prodají akorát NormalPreis a hodně lidí si radší koupí nějakou lepší cenu předem

Co se ale někdy zneužívá, je BayernTicket, kdy lidi somrují u spolucestujících. Takto se k nám na Mnichov-Plattling přidala jedna slečna :-)

(Příspěvek byl editován uživatelem oto.)
Rk_kn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1946
Registrován: 1-2005

Odesláno Sobota, 16. dubna 2011 - 16:22:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Urpín : samoobslužný systém. Ja by som to videl ináč. Vyhodíme sprievodcov , revízorov aj tak nie je príliš veľa. Revízor nemusí cestovať po celom svojom úseku ako sprievodca, nemusí dodržiavať turnus, nemá povinnosti v dopr. obsluhe jazdy vlaku pri problémoch. Zdrhne preč a má kľud.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5090
Registrován: 10-2003

Odesláno Sobota, 16. dubna 2011 - 17:00:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ostravské tornádo: Pak kdybych je nosil u sebe, tak bych je nemusel na rychlo kupovat, nebo si zacházet k pokladnám.

Obecně bych cestující rozdělil do dvou základních skupin:

1) pravidelní - ti mají možnost si koupit měsíční, týdenní, roční a nemusí tedy každou cestu k pokladně - vlastně takový bonus za to, že s námi jezdí

2) nepravidelní - ti si tam zkrátka dojdou - tam logicky žádný bonus není

Mmch, když už tak strašně pospícháte, tak si to doma můžete objednat a vytisknout sám.
Podporuji zřízení spojek traťových kolejí u Mokropes.
červ
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Sobota, 16. dubna 2011 - 17:23:29    Odkaz na tento příspěvek  

Tisknout není třeba, stačí PDF na LCD NT či MT
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 217
Registrován: 4-2011

Odesláno Sobota, 16. dubna 2011 - 17:30:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Samozřejmě by se ty označovače do vlaků musely doplnit, pak by průvodčí kontroloval, jestli je jízdenka označená a když ne, tak pokuta.