K-report
 

Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 08. 12. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Nejotřesnější zážitky na železnici » Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 08. 12. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Juzam
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 33
Registrován: 12-2010
Odesláno Sobota, 29. října 2011 - 13:13:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem se po několika vyletech po ČD přesvědčil,co znamená papaĺášsky slovosled ŽIVÁ NÁDRAŽÍ: ČEKÁRNY ZRUŠENÝ,NADRAŽKY ZAVŘENÝ,KIOSKY NA PERONU NEEXISTUJÍCÍ, STANICE OPUŠTĚNÉ BEZ ŽELEZNIČÁŘŮ,POSPREJOVANÝ FASÁDY,V KOLEJIŠTI TRÁVA VYSOKÁ ,ŽE TAM CHYBÍ UŽ JEN PASÁČEK VEPŘŮ,NO PROSTĚ ZPUSTOŠENÁ DRÁHA JAK MÁ BEJT....TOHLE SE VÁM LIBÍ??? TOHLE ZA KOMUNISTŮ NEEXISTOVALO!! VŠUDE BYLO LIDÎ,VYZDOBENÉ STANICE A UPRAVENÉ A VE VŠEM BYL POŘÁDEK,TEĎ JE VŠUDE BORDEL VE VŠEM AŽ HRŮZA!!! ZLATÝ KOMUNISTI!!! MÍSTO ÚTULNÉ ČEKÁRNY NA VÁŠ ČEKÁ JEN PRÁVĚ ZDE LEŽÍCÍ ZEVLÁK CO SMRDÍ JAK RASU PYTEL!!NO HROZNÁ DOBA!!! VELKÁ CHYBA ŽE ZRUŠILI OSOŽÁCI!!NA SLOVENSKU JE DODNES ŽELEZNIČNÁ POLÍCIA A JAKEJ TAM JE POŘÁDEK!! ALE TADY NEJDE NIC!! DENNE TADY NADÁVÁTE NA STAV VOZOVÝHO PARKU ČD A KDO ZA TO MŮŽE??NO JASNĚ ŽE TI NAHOŘE,KDYBY NEMĚLI TAK NEHORÁZNÉ VEJPLATY A MÍSTO TOHO TO DALI NA REKONSTRUKCE VAGONU TO BY BYLO !! NO HOŠI CO JSTE SI VYCINKALI TO MÁTE!!! AKORÁT ŽE TEN ÚDAJNÝ BLAHOBYT CO TADY JE,BY MĚL VYPADAT UPLNÉ JINAK!!!
Vojtik
Moderátor

Číslo příspěvku: 4575
Registrován: 2-2007

Odesláno Sobota, 29. října 2011 - 13:45:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A fakt to nejde napsat bez použití CapsLocku?
Howard_wolowitz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 105
Registrován: 12-2010

Odesláno Sobota, 29. října 2011 - 13:46:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A hele, trojtej Honzík už zplodil potomka.
God's sake, Mum, 26 years old!!!
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5688
Registrován: 10-2003

Odesláno Sobota, 29. října 2011 - 16:14:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Juzam: NO HOŠI CO JSTE SI VYCINKALI TO MÁTE!!!

Ale vždyť jste určitě cinkal taky s výhledem, že to tady jednou bude vypadat jako za naší západní hranicí....
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2956
Registrován: 9-2002

Odesláno Sobota, 29. října 2011 - 16:37:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ja jsem necinkal, jeste jsem na to nemel leta.

Jenze vime (snad vsichni,) ze nikdy nebude vsechno nej nej nej, at je rezim rudej, modrej, ruzovej nebo zelenej, vzdycky se bude nekde neco srat.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5692
Registrován: 10-2003

Odesláno Sobota, 29. října 2011 - 17:02:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Agent: Tohle asi pochopí každej normální člověk, jenže pak je tu skupinka "nostalgiků", kteří budou tvrdit, že tenkrát bylo všechno báječný a dnes stojí všechno za . Stejně tak i opačně.
Libcha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 834
Registrován: 11-2005

Odesláno Sobota, 29. října 2011 - 21:42:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V lichým Haškovi se (ještě) nevyladil systém zastavování v ÚnO. Na stanicích to hlásí, ale IS ve vagonech (Bpee237 apod) hlásí za Pcemi zastavení až v Brně, stejně tak hlasové hlášení (o němž jsem si do tý doby myslel že je naživo!)... Cestující jsou pak zmatení, vyptávají se průvodčí a tak... To prostě někdo nezvlád, tuším, že se tam zastavuje vlastně přes celé GVD, ne ??
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1501
Registrován: 4-2011

Odesláno Sobota, 29. října 2011 - 23:22:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen navážu na předchozí diskuze.
Moje babička v době kdy se "cinkalo klíčema" prohlásila, že horší to být už nemůže, že nemáme co ztratit, když komunismus skončí..........

Včera jsem jel Košičanem z Prahy do Olomouce a měl posilový vagón klasické koženkové Bčko. Bylo teda čerstvě po rekonstrukci, ještě smrdělo novotou, ale je to zvláštní na EC dát Bčko. Bylo ale dobré, jelo to pěkně, nedrncalo to, okna byla asi nová, tak čiastá se vidí málo kde. To hlavní co chci říc je to, že se taky chodilo na záchod kouřit o stošest!

A jak jsem někde tady psal, že máme tu vlastnost, když vidíme že v kupé je víc jak jeden, tak se nám to zdá plné, když jsem jel zpátky Landekem, byly jsme v kupé 2 lidi (v kupé je 6 míst). A šla nějaká paní (jak by se tady řeklo indiánka) ještě s někým, nakoukla k nám a "tady je plno"! Vedle nás bylo celé kupé prázdné, protože mělo rozbité dveře a nedalo se do něj vlézt, ale pokoušeli se o to.
Chio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 917
Registrován: 12-2008

Odesláno Neděle, 30. října 2011 - 08:43:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad. Juzam. Tady někdo zná slovenské železnice pouze z fotek. Na Slovensku se ŽP sloučila s normální policií. Pro cestující se nic nezměnilo - stejně kromě vypisování pokut dělají ho**o, stejně jako jejich kolegové dopraváci. Plná čekárna bezďáků a policisté se tváří, že jich nevidí (pokud tam nějakým omylem zabloudí, co se stane maximálně jednou týdně). Buzerovat a pokutovat.

Mimochodem, nechápu, proč se soudruzi neodstěhují do nějakého komunistického ráje. Dnes po nich nikdo nebude střílet na hranicích.
Říkají o mně, že jsem pesimista. Já se obávám, že jsem spíš realista.

Vrůtky/Vrútky; Jablůnkov/Jablunkov;
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 867
Registrován: 11-2008
Odesláno Neděle, 30. října 2011 - 12:30:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Chio: Tak já s ŽP na Slovensku mám jinou zkušenost. Například v Žilině, je jejich přítomnost znát. Ani v neděli ráno kolem 6 hodiny jsem na celém nádraží neviděl jediného bezdomáče a kuřáka na peronech, ani před výpravní budovou..... Narozdíl třeba v Pardubicích, kde člověk při východu z nádraží, se musí z hluboka nadechnout, aby mohl projít "kordonem" kuřáků, a potom kličkovat, aby se nesrazil s nějakým bezdomovcem ......
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2891
Registrován: 1-2007
Odesláno Neděle, 30. října 2011 - 12:55:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výpravčíxy: Já v únoru vešel do čekárny v Novém Mestě nad Váhom. Byl tam neuvěřitelný puch. Když jsem vešel dál, všiml jsem si, že za automatem se válí naprosto nechutné, podivné individuum.
Chio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 918
Registrován: 12-2008

Odesláno Neděle, 30. října 2011 - 13:31:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Třeba v Čadci se v zimě už několik let vyskytuje kromě bezdomovců, který se "jen" ohřívají, taky jedno individuum, které dělá bordel a pravidelně slovně atakuje cestujících. Všichni o tom ví, nikdo s tím nic nedělá - asi se čeká, než někoho napadne fyzicky. Přitom hlídky ŽP zřejmě více zajímá zastávka Čadca mesto a možnost rozdávat pokuty za přechod přes koleje.
Říkají o mně, že jsem pesimista. Já se obávám, že jsem spíš realista.

Vrůtky/Vrútky; Jablůnkov/Jablunkov;
Negrelli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 278
Registrován: 9-2007
Odesláno Neděle, 30. října 2011 - 20:42:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak dnes se projevilo "posilování" Ve čtvrtek jsem zaznamenal posílení vlaků Pardubice-Liberec, že jezdily 2 pětivozové soupravy. Takže se vše docela slušně odvezlo. Avšak dnes, v neděli, se jaksi na posílení těch nejvytíženějších vlaků této tratě nekonalo. Takže R 991 jel minimálně ze Staré Paky plný stojících cestujících. Ze Dvora Králové cca 80 nastupujících muselo vynaložit mnoho sil na stlačení stávajícího osazenstva vlaku, aby se vůbec mohlo odjet. Zpoždění narostlo o více než 5 minut. V motorovém voze 843 mohlo být kolem 60 stojících, tj. kapacita sedících. Jediné + musí dostat průvodčí v motorovém voze, která v rámci možnosti hlasivek informovala osazenstvo o posilových vozech z Jaroměře (průchod vlakem nemožný)
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1508
Registrován: 4-2011

Odesláno Neděle, 30. října 2011 - 21:34:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Negrelli: To mi připomíná osobák, myslím do Liberce z DC, kde na 854 vypadl přívěšák a v tom motoru jsme byly tak namačkáné a každý se utěšoval, že v Děčíně východ vystoupí plno lidí a bude to lepší. Vystoupil jsem tam snad jenom já a dalších asi 15 lidí přistoupilo. Dveře zavřel až na 3. pokus.
Turista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 305
Registrován: 12-2003
Odesláno Neděle, 30. října 2011 - 22:36:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

... měl posilový vagón klasické koženkové Bčko. Bylo teda čerstvě po rekonstrukci ...

Tak bylo koženkové, nebo po rekonstrukci? Rekonstrukce zvaná "humanizace" přece spočívá mj. ve výměně těch sedaček.
Turista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 306
Registrován: 12-2003
Odesláno Neděle, 30. října 2011 - 22:41:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ze Dvora Králové cca 80 nastupujících muselo vynaložit mnoho sil na stlačení stávajícího osazenstva vlaku ...

To mají ČD z toho, že "lidovou" cenou 70 Kč demotivují cestující si kupovat místenky. Pak by totiž věděly, které vlaky posílit a nemusely by posilovat "naslepo".
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1510
Registrován: 4-2011

Odesláno Neděle, 30. října 2011 - 22:55:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Turista: zářilo nově najbrtem, mělo nová okna, všechno bylo čisté a natřené, smrdělo to asi barvou ale potahy koženkové. Podvozky byly natřené a špalíky nové tlusté neobržděné.
Negrelli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 279
Registrován: 9-2007
Odesláno Neděle, 30. října 2011 - 23:12:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Turista - R 991 je běžně na hraně a každou neděli se již v něm stojí zpravidla až ze Dvora Králové. Ale prodloužené víkendy jsou totální katastrofou, když stojící jedou už ze vzdálenějšího úseku. Domnívám se, že to porušuje i smlouvu MD s ČD, kde je přípustné stání 30 minut. Dvoráci mají smůlu - do Jaroměře, kde se navyšuje kapacita, je to jen 15 minut. Ale Stará Paka a vzdálenější již porušují nastavené parametry, zvlášť, když většina osazenstva jede až do Pardubic a dále na Moravu
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1512
Registrován: 4-2011

Odesláno Pondělí, 31. října 2011 - 00:53:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Málem bych zapomněl na asi nejotřesnější zážitek z páteční cesty. To nové spojení v Praze, to jsou takový hajzlové co po všem čmárají, mohlo to být pěkné aspoň ze začátku, než všechno orezne od toho prachu a ono to musí být hned na zvracení. Obehnat to drátama a pustit do toho napětí! A ono to není jenom to nové spojení, ty nedávno předělané zastávky směrem na Kolín a PHS kolem toho už je taky všechno počmárané. O úseku Praha Kralupy škoda mluvit. Aspoň je vidět, že opravdu nemá cenu dělat něco nového a pěkného, když tu žije takový "odpad".
Ostravská_tornáda
Neregistrovaný host
Odeslán z: 72.9.152.74
Odesláno Pondělí, 31. října 2011 - 02:37:10    Odkaz na tento příspěvek  

Ostravské_tornádo 1508:"..v tom motoru jsme byly tak namačkáné..".

Holka nejsi, podle doterajších bleptů, takže bukvice?!
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2966
Registrován: 9-2002

Odesláno Pondělí, 31. října 2011 - 14:18:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pocmarany PHS, mosty apod. mi zas az tak nevadi. Na vozidlech mi to sice dost vadi, ale treba toto se mi libilo:



(ukradeno zde na Krp)

Takze holt si budem muset zvykat, grafitaci radi roky a jen tak se to asi nezmeni.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1513
Registrován: 4-2011

Odesláno Pondělí, 31. října 2011 - 16:47:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Agent: jo, některé jsou pěkné, ale na tom vlaku ani PHS nebo zastávce, to nemá co dělat. Samozřejmě ani ve městě na baráku, prostě kdekoliv, mimo místa k tomu určená. Jak k tomu jako republika přijdeme když naše hlavní město, vizitka celé ČR, vypadá takto hrozně. Co si ti cizinci pak o nás můžou udělat za představu? A nejhorší je, že to těm čmáralům nedochází.
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 963
Registrován: 11-2009

Odesláno Pondělí, 31. října 2011 - 16:56:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ostravské_tornádo > Co si ti cizinci pak o nás můžou udělat za představu?

Zakaz grafiti neni reseni; kouknete se treba na Svinove, kdyz pojedete tramvaji do Marianek. Vypada to blbe?

A jako protiklad mam jeste v zive pameti, kdyz se kutalo nove spojeni v Praze; potemkin si zrovna hral na kolotoc pod lanovym mostem jizni spojky, kdyz se z repraku spustila "Ma vlast" (aspon doufam, uz jsem s nim ctvrt roku nejel a moc si to nepamatuju, takhle instrumentalne :-D) doprovazena prijemnym slovem "Vazeni cestujici, vitejte v Praze... nas vlak zanedlouho zastavi ..."

V tu chvili k dokonalosti chybel uz jen dodatek " podivate-li se vlevo, uvidite navoz odpadku z romske osady. A vlevo vidite odpadky od nasich spoluobcanu bez domova, kteri zde v krovi bydli. Vitejte v Praze!"
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1369
Registrován: 5-2009

Odesláno Pondělí, 31. října 2011 - 17:19:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Agent:
Tohle je fakt dobrý!!:-)
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1515
Registrován: 4-2011

Odesláno Pondělí, 31. října 2011 - 17:23:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sim: ano, to je další věc. Když před hlavním nádražím narazíme na feťáka, jak si něco píchá, jak se tam povalují bezďáci.......
Přitom Praha je tak hezké město.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pondělí, 31. října 2011 - 17:40:10    Odkaz na tento příspěvek  

No a už jsem viděl i města, kde to hezky vypadalo hned před nádražim, ne teprve když popojedete o kilák dál. Myslim že tam měli i bezďáky a sprejery, ale nějak se s tim asi naučili zacházet.
Trolleybus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1828
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 31. října 2011 - 19:04:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A to ještě není nic proti tomu, když přijedete na hlavní nádraží a jdete do Státní opery. Podchod pod Wilsonovou, zejména po skončení představení v 10 večer, to je teprve hardcore. Copak před halou a v sherwoodu, tam aspoň krouží policisté, ale ten podchod a pár metrů na straně k nádraží slabší jedince docela vykolejí, protože tam už se smažky ani nesnaží maskovat své konání.

Výpravčíxy: Narozdíl třeba v Pardubicích, kde člověk při východu z nádraží, se musí z hluboka nadechnout, aby mohl projít "kordonem" kuřáků, a potom kličkovat, aby se nesrazil s nějakým bezdomovcem
V Pardubicích došlo před nedlouhým časem k zásadní změně. Konečně totiž někomu došlo, že kuřáci nestojí u vchodu proto, že musí nutně stát u vchodu, ale protože jsou zvyklí stát u popelníku. Takže zmizely koše u vchodů a objevilo se 6 nových s popelníkem podél čelní stěny nádraží. A docela to funguje, taxikáři si stojí za rohem u svého koše, cestující u košů poblíž dveří, a ty nedýchytelné shluky huličů přímo přede dveřmi jsou pryč. Otázkou spíš je, proč se tam ty koše neobjevily už dávno, shlukování kuřáků kolem popelníků není žádnou novinkou.
Jen si nejsem jistý, zda by nádražní ostraha neměla vyfasovat taser pro situaci, kdy vyjde před halu a spatří, kterak jsou plechové koše odtahovány do výkupny železa.
Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
Negrelli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 286
Registrován: 9-2007
Odesláno Neděle, 20. listopadu 2011 - 17:52:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes v EC 79 jsem vstoupil do BUSINESSAbteil obsazeného "jen" rakouskou obsluhou netopícího jídelního vozu. Asi jsem se té čarodejnici nepozdával, tak po mě vyžadovala jízdenku s příplatkem do příslušného oddílu. A dokonce ji chtěla vidět! Na to jsem ji odvětil, že mám českou síťovou do 1. třídy. Pořád mlela svou, přesto jsem se přes její námitky usadil. Samozřejmě český průvodčí neřekl ani ň. Asi ji to nestačilo, tak začala hrát jakousi hru na mobilu s patřičným hudebním doprovodem... Tajk jsem ji trumfnul a pustil si nahlas vlastní hudební produkci. Jsem dost tolerantní, ale občas ta pověstná kapka přeteče i kliďase...
1543
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 35
Registrován: 11-2009
Odesláno Neděle, 20. listopadu 2011 - 19:27:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Negrelli; vlak 79.. Tak pokud se majitel prvni tridy domaha sedet v lepsim kupe, tak je to o cloveku.., neb tam jsou 4 kupe a tak si holt sednu do klasicke jednicky a nebudu nikomu "zprijemnovat cestu" jen aby jsem mel pro sebe celou ctyrku.. Tento cestujici ma narok na prvni tridu, tudiz muze bejt rad ze zatim nemusi za bussines tridu na nasem uzemi platit.! Jinak me osobne, pokud by me nekdo obtezoval nezadouci produkci..,) tak poleti nejmene ven na chodbu,
Negrelli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 287
Registrován: 9-2007
Odesláno Neděle, 20. listopadu 2011 - 20:11:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

1543 - jsem majitelem In-100. Kde v TR10 je zmínka, že na BA si musím připlácet? V ČR prostě toto definováno není, tudíž klasická kupátková jednička... Velkoprostor byl dosti obsazen, v kupé tak 1-2 osoby. Navíc preferuji kupé... Takže se nebudu cpát do velkoprostoru a sednu si tam, kde je více místa.

Dále bych chtěl vidět, jak obsluhu z jídeláku budete vykopávat, zvlášť pokud je to jiná váhová kategorie než Vy ... V kupé po mém příchodu jsme byli dva, takže nikdo další naší nadměrnou produkcí netrpěl
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2121
Registrován: 8-2006
Odesláno Neděle, 20. listopadu 2011 - 21:27:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ona může být obsluha jídelního vozu jinde, než v jídelním voze? Nebo netopící=nefunkční jídelní vůz? To byl ten jídelák mimo provoz, že obsluha mohla být v jiném voze? Kdo teda obsluhoval v jídelním voze, když obsluha byla jinde?
Negrelli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 288
Registrován: 9-2007
Odesláno Neděle, 20. listopadu 2011 - 22:07:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ano, jídelák byl mimo provoz... hlášeno osazenstvu vlakovým rozhlasem
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Pondělí, 21. listopadu 2011 - 22:36:11    Odkaz na tento příspěvek  

Negrelli : ona ta BSE uměla česky nebo jste se snížil k tomu, bavit se s ní německy ... já mám pro takovéto situace připraven výraz (foneticky) "Gé zum Tojfel" = táhni (běž) k čertu nebo "Maul halten" = drž hubu ... nebo v kombinaci "drž hubu a táhni k čertu" ...

Moc se jim to sice nelíbí, ale to mi vadí asi tak tání ledovců v Antarktidě ...
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1035
Registrován: 1-2006

Odesláno Pondělí, 21. listopadu 2011 - 23:05:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to M.Zikmund - případně beze slov mezinárodně srozumitelné "Kalousku, jsi jednička"
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 283
Registrován: 9-2011
Odesláno Úterý, 22. listopadu 2011 - 09:27:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já bych jí řekl "Hoď a bengáliš tygriš bosom ég a čírtoš fasat!", nejlépe s výrazem odpovídajícím větě "Přispějte prosím Armádě spásy na chudé a nemohoucí"
PavelB
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.138.12.169
Odesláno Úterý, 22. listopadu 2011 - 18:37:49    Odkaz na tento příspěvek  

A to je z čeho?
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 774
Registrován: 10-2010
Odesláno Úterý, 22. listopadu 2011 - 19:53:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já bych řekl, že z maďarštiny.
„Nu, tedy dobrá. Dostali jsme rozkaz zlikvidovat diverzanta, muže bez povolení ke vstupu do kolejiště. Zaujali jsme pozice na sedmém nástupišti a skryli jsme za služební budkou. No to mohlo bejt tak kolem půl třetí, přichází k nám muž s batohem…“ – „Jistě. Byl to narušitel a nejspíš vrah. A s takovými se musí jednat bez milosti. To není jako práce s buzolou, děti.“
MatesL
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.100.57
Odesláno Úterý, 22. listopadu 2011 - 22:35:34    Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý večer naštěstí žádný otřesný zážitek nemám, spíš jenom poznatek, nebo porovnání.. měl jsem tu možnost se svézt minulý čtvrtek(svátek) ráno rychlíky R1138/R1108. Rychlík R1138-posílená souprava. Teplota uvnitř skromných 16/15°C,záplatované, ošoupané koženkové sedačky a upatlané okno. R1108 už na tom byl líp-ve voze 854 19°C, čerstvě umyté okno, hlášení zastávek. Sice kvůli běžnému řazení trochu větší hustota cestujících..nicméně depo Trutnov by asi v tomhle případě porazilo Prahu(vypadalo to jako by to byly dvě různé společnosti)..klasické soupravy jsou sice pěkné ale spíš zvenku, z pohledu cestujícího se moc nepředvedli. je nějaká šance že i na posílených rychlících bude řazeno něco lepšího než orezlé přesluhující Bt?.)
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Středa, 23. listopadu 2011 - 18:31:32    Odkaz na tento příspěvek  

Hungry_bear : ale fuj, i vůči BSE je to neuctivé ...
U těch "rakušáků" člověk nikdy neví, zda "rozumel(-a) césky", protoze jeho dedecek emigrovala do Wien ..., poslat je jadrnou češtinou do výstupu tlustého střeva, tomu by mohla rozumět, i kdyby to bylo učeným výrazem ...
Rakoska
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Středa, 23. listopadu 2011 - 22:13:51    Odkaz na tento příspěvek  

MatesL:
Šance na řazení srovnatelné soupravy i na R 1138 v 6 je pravděpodobná.
Rail2005
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 815
Registrován: 11-2005

Odesláno Čtvrtek, 24. listopadu 2011 - 15:55:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pozor na lůžkové vozy Českých drah. Jsou v nich štěnice!
http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=7 22597#utm_source=aktualne.centrum.cz&utm_medium=carousel
http://rail2005.euweb.cz (aktualizace 30.3.2008 / sekce IV. koridor)
Moula
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.42.164.211
Odesláno Pátek, 25. listopadu 2011 - 20:47:26    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Grafitty:
Nerad bych tady rozjížděl nějakou delší debatu o grafitty, protože moc dobře vím, že y se tu za chvíli objevil nějaký chudáček, co by je hned začal obhajovat, nicméně souhlasím s Tornádem. Ať jsou ty čmáranice sebevíc povedené (a můžu říct že mezi tím odpadem se celkem často najde nějaká, co stojí za to), pořád jsou to nelegální grafitty a nemají tam co dělat. Klidně si říkejte že ta zeď nebo jednotka je veselejší a barevnější a lepší než nějaká "nudná" jednotná barva, ale grafitty na mě působí vulgárně a jsou a vždy pro mě byly symbolem vandalismu. Být nějaký řízek a vidět nějakýho takovýho ťulpase při činu, asi by brzy sbíral zuby ze země. Tupé to je, na školu to s*re, ale hlavně že to umí šmárat po zdech.
Pardon, ale na tuhle chátru jsem alergický.

A co se týče nového spojení, to je taky něco úděsného.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Sobota, 26. listopadu 2011 - 19:27:31    Odkaz na tento příspěvek  

Sobota 26.11.2011 - R 872 "Macocha" (na Smíchově v 18.27) - netopící vůz AB 248 DKV Brno ... Polepen dne 24.11.2011 v Šumperku před vlakem 932 (cca 6.00) nálepkou DO OOR "Směrem k opravně možno ložit" ...pro závadu NETOPÍ / NESVÍTÍ
Přesto nebyl ani při opakovaném projetí v místě domovského DKV vyřazen ...
1543
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 36
Registrován: 11-2009
Odesláno Sobota, 26. listopadu 2011 - 21:10:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Moula: cmaranice; tak ja osobne pro ne mam lepsi osloveni.. dementi! Kdyz nekdo dokaze pocmarat novou fasadu, ci novej esus, tak to je uz demence.. Proste beze svedku chytit a patricne odmenit..! Jinak potesim cestujici.. Prej od noveho pGVD v Praglu opet usetrej na posunovacich a jejich praci (priveseni a odveseni) pribude vozmistrum ve stejnem poctu jako letos... Tak jsem opravdu zvedav jak to kolegove obehnou.. Hlavne pri zpozdeni, ci pri zdrzeni u vlaku z duvodu nejake zavady. Jo setrit v provozu se musi i kdyby todraha nemela jezdit... Dnes proste kaslem na cestujici a hlavne aby prezilo nabrezi... Potom se nemuze nikdo div..., ze soukromnik vydelava...
Dan_od_mun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 425
Registrován: 6-2005

Odesláno Sobota, 26. listopadu 2011 - 22:00:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MZ - Včera v Brně hl.n. po přistavení R 878 (20.47 z Brna) vyřazen vůz AB (neviděl jsem už číslo), ve zbytku soupravy první půl hodiny zima, díky níž ztvrdla koženka . + 10 minut. Už nějaký čas se na těchto rychlících občas objevuje A ve"starém provedení interiéru" s přeznačením 5 kupé na 2. třídu.

(Příspěvek byl editován uživatelem Dan_od_MuN.)
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 615
Registrován: 2-2009
Odesláno Sobota, 26. listopadu 2011 - 23:14:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MZ: možná se vás dotknu,ale možná by stálo za to dát takovouto informaci trošku někomu jinému.Ono pobrečet si zde je hezké,ale věřte,že i tam na tom"nábřeží"jsou lidé,kteří,byť tomu nik nechce věřit,umí tyto problémy řešit.Mám zkušenost z nedávné doby,kdy jsem upozornil na vadný vůz dom.st.,zde na to nechtěli nějak reagovat,tak jsem toto podstoupil vyšší instanci a ejhle,najednou se to řešilo.
PS: nejsem zaměstnancem ČD ani jiné organizace kolem kolejí.
Sysel sysel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 147.32.23.43
Odesláno Čtvrtek, 01. prosince 2011 - 11:12:38    Odkaz na tento příspěvek  

Dnes jsem se opět přesvědčil, že lidská blbost je neomezená.
Jedeme do Děčína poloprázdným Bdtčkem (obsazenost čtyřek 2-3 lidi, ani jedna ne po 4) a na představku namačkaná skupina lidí, že ani průvodčí nemohla projít.
Když jsem to nevydržel a něco jím řekl, že tam mají poloprázdný oddíl, že se tam nedá projít, tak reakce byla, že kam bych jako chtěl procházet, do mašiny? (Byl to prostřední vagón).
Pak to přijede na zastávku a než aby se tím lidi procpávali do oddílu, tak zůstanou taky na představku a blokuje se to čím dál více. Pak si ještě můžou stěžovat, že vlak má malou kapacitu

V autobuse by si to asi nedovolili, protože tam by na ně řidič vlítnul a to by postupovali dále do vozu!
Milanm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1572
Registrován: 9-2005
Odesláno Čtvrtek, 01. prosince 2011 - 12:06:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím, co mám já zkušenosti s rychlíky R 8xx a 9xx Praha-Brno-Šupmerk-Jeseník, tak je to docela síla, co se týká čistoty vagonů jak interieru tak vnějšku. Najít relativně čisté kupé a aby bylo schopně vidět z okna je umění.
Tady na Plzeňsku jezdí na rychlících taky hodně klasických Béček, ale čistotou jsou na tom lépe a to už i chebské vozy.
Fucida
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 513
Registrován: 3-2004
Odesláno Pátek, 02. prosince 2011 - 15:58:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No a když už jsme v tom nadávání na vagóny, tak jednomu rakouskýmu Bmz v soupravě Buchlova (R 700) nefungujou asi 2 týdny dveře (ty úplně poslední před vagónem 1. třídy). Nikoho to netankuje, ani cedulka tam není.
Urpín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 725
Registrován: 2-2010

Odesláno Pondělí, 05. prosince 2011 - 14:18:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sysel: Nic proti kolegyni vlakvedoucí, ale je to částečně její chyba. Já si obecenstvo většinou (někdy to vážně nejde) dokážu usadit a chodbičky/představky zprůchodnit.
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 627
Registrován: 2-2009
Odesláno Úterý, 06. prosince 2011 - 19:24:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sysel sysel:
od určité doby na postoupení váženého obecenstva dále do vozu netrvám,nechávám to totiž na nich.Ono vyjíti s tím "dobytkem",který s námi jezdí není jednoduché.Takže u mě v buse to je na nich.Chcete jet,zařiďte si to.Jinak jen vypnu motor a čekám.Ono to většinou někomu donde.Někoho upozornit na to,že si má postoupit dnes nemá moc smysl,zvlášť když jde o namyšleného blba,který si myslí,že se před ním pos... celý svět.Pak následuje stížnost a to tě naučí to nechat na nich.
-Boblig-
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.154.32
Odesláno Úterý, 06. prosince 2011 - 20:13:35    Odkaz na tento příspěvek  

Vlada749:
Jezdíš dotovanou. Na komerční dálkovce je toto nemyslitelné, páč našlapaný jř. Namyšlený idioty lze načapat vždy na nějaké levárně. A pak je lze vysadit z důvodu porušení SPP na nějaké "vhodné" zastávce. Nejlépe tam, co bus staví v úterý a ve čtvrtek ve školním vyučování v 13:40.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5802
Registrován: 10-2003

Odesláno Úterý, 06. prosince 2011 - 20:45:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Boblig: co bus staví v úterý a ve čtvrtek ve školním vyučování v 13:40.

Ovšem tohle si může dovolit jedině ta uživatelsky vstřícná autobusová doprava....
Lexa_karel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 366
Registrován: 12-2009
Odesláno Úterý, 06. prosince 2011 - 21:25:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapa: i on jednou padne na kosu - stačí, aby se na takovéto zastávce v pustinách někomu něco stalo, dobrý advokát to zvládne jedna báseň. Vylučování z přepravy není žádná.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Středa, 07. prosince 2011 - 22:45:24    Odkaz na tento příspěvek  

Vlada749 (Sobota, 26. listopadu 2011 - 23:14:20 ): a co myslíte že předcházelo "podělení se o tento zážitek" ve zdejší debatě ?
Vlak zastavil v 18.27 a majlík na příslušné místo odešel v 18.54 ...
V pondělí bylo na soupravě místo AB jen Béčko ...
Macášek Josef.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.197.155.190
Odesláno Čtvrtek, 08. prosince 2011 - 17:00:02    Odkaz na tento příspěvek  

Prostějovské nádraží dnes odpoledne.Hlášení rozhlasu:-osobní vlak z Olomouce do Nezamyslic bude asi 10 minut opožděn (měl 25 minut zpoždění).Osobní vlak přijede na x kolej.Osobní vlak dále nepokračuje, cestující využijí zpožděného rychlíku který mimořádně zastaví ve všech stanicích...Důvod byl primitivní díra nemá dostatek souprav na obsazení trati.
Už se projevuje "mamon" Černé díry, urvat všechno pro sebe a přitom na to nemít dostatek dopravních prostředků a do ničeho neinvestovat.Jezdí stále s tím co podědili po svých prapředcích, speciálně na této trati se pohybují samá veteránská vozidla.To je přístup k několika posledním cestujícím co zde ještě jezdí.Jedině Jančuru na Černou díru.Jak se nám hezky rozjela situace na trati Ostrava Praha.Prostě je potřeba na každou trať nasadit pár Jančurových vlaků a "to se bude jezdit, to bude ráj" .To by se pak Díra přetrhla aby něco urvala pro sebe.Její jednání na trati Ostrava Praha je stejně podraz na ostatní cestující.Jančura má cenu jízdenek ze stanice do stanice.Díra má cenu podle kilometrů.Když slevní jen Ostravu Prahu je to nefér pro ostatní.Jednou platím od kilometru a ne aby cestující na ostatních tratích přispívali na podraz Díry na Jančuru!Je to opravdu pakáž ta Černá díra!
Hyvrysák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2665
Registrován: 3-2007

Odesláno Čtvrtek, 08. prosince 2011 - 17:22:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Macášek: hele, na tyhle žlutý ódy máš spešl vlákno, tam se můžeš vyřádit do aleluja . Jinak si dovolím připomenout, že ani slavnej Jančura nevyjede od nového GVD zdaleka se všemi vlaky jak je uvedeno v JŘ. Důvod? nemá čím jezdit
Turista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 316
Registrován: 12-2003
Odesláno Čtvrtek, 08. prosince 2011 - 17:27:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díra má cenu podle kilometrů.

Není tomu tak. Viz SporoTiket.

Když slevní jen Ostravu Prahu je to nefér pro ostatní.

Proč nefér? Náklady na osobokilometr jsou na této trati prostě nižší. Konkurence obecně vede k tomu, že se ceny více přiblíží nákladům. A vy (soudím podle zbytku vašeho příspěvku) konkurenci podporujete, tak si nestěžujte.
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1061
Registrován: 1-2006

Odesláno Čtvrtek, 08. prosince 2011 - 18:30:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Náklady na osobokilometr jsou na této trati prostě nižší.

Copak že to ČD každoročně pozapomněly zmínit v požadavcích na dotace ?
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2150
Registrován: 8-2006
Odesláno Čtvrtek, 08. prosince 2011 - 18:49:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A v čem by byl jako Jančura lepší? V tom, že NEPOJEDE VŮBEC NIC?!? Nebo snad z Prahy do Havířova v 9:27, 13:27 apod. "něco" jede?