K-report
 

Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 20. 12. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Nejotřesnější zážitky na železnici » Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 20. 12. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 628
Registrován: 2-2009
Odesláno Čtvrtek, 08. prosince 2011 - 19:36:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Macášek Josef: A co kdybys nám to předvedl vy osobně jak to má fungovat.To bychom se asi nasmáli,viďte.
Pavlík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1532
Registrován: 5-2005

Odesláno Čtvrtek, 08. prosince 2011 - 20:19:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Macášek Josef: nabídněte k dispozici svá vozdila a ukažte ČD, že to umíte na trati 301 lépe.
Bugear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2474
Registrován: 8-2005

Odesláno Pátek, 09. prosince 2011 - 00:22:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

@Zapa: Takové vyloučení jsem viděl v Rousínově, kde pravidelně zastavují až 3 vlaky za den, zbytek jen z dopravních důvodů.
»Online výpočet kontrolní číslice« »Výpočet kontrolky na mobilu (Java)«
Lekce češtiny pro diskutéry: píšeme výjimka, standard, ližina. Tipovat znamená odhadovat, typovat znamená psát či provádět typovou zkoušku.
Turista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 317
Registrován: 12-2003
Odesláno Pátek, 09. prosince 2011 - 10:27:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Náklady na osobokilometr jsou na této trati prostě nižší.

Copak že to ČD každoročně pozapomněly zmínit v požadavcích na dotace ?

Dotace od MD jsou jeden balík, co bylo na kterou linku nikde napsáno nebylo, takže logicky musely některé tratě přispívat na jiné, protože se jezdilo za stejnou kilometrickou cenu zatímco náklady stejné jistě nejsou.

No a teď linka Praha-Ostrava v tom balíku ani není, takže je to z hlediska dotací jedno.
Čuřil
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.202.65.71
Odesláno Pátek, 09. prosince 2011 - 17:29:10    Odkaz na tento příspěvek  

Chlapče od Macásků, tebe si ještě neodnesli všichni čerti? Asi usoudili i oni, že takového blba nechtějí ani v pekle, viď...
Macášek Pepík.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.197.155.190
Odesláno Sobota, 10. prosince 2011 - 19:46:58    Odkaz na tento příspěvek  

Čuřil, Čuřil...
čerti mě neodnesli, protože jsem hodný a vzdělaný člověk.
Napsal jsem jak se Díra svým mamonem hrne do všeho i když na to nemá dostatek techniky a jako příklad jsem uvedl trať Ostrava Praha kde po nasazení jančury se dějí věci.Všichni se vrhli kritizovat Jančuru, ale nikdo nepřiznal že v Díře je to opravdu špatné a její schopnost zabezpečit všechny spoje je čím dál horší!(Tak to o tom blbovi bych spíše převedl do množného čísla a použil víte kde.) A to máme zatím teplou zimu.V loňské zimě stačilo pár stupňů mrazu a "panťáky" odpadávaly jak zralé hrušky.
A když jste tu tak vzdělaní, můžete mi napsat co "nového" (myslím po roku výroby 1989) jezdí na trati 301?Snad nějaká ta 363 se nějakým měsícem přehoupne přes Listopad 1989.Jinak je to sám Husákův materiál.A s takovým materiálem to Díra těžko vytrhne.Pánbu s těmi ubožáky co musí využívat služeb Černé díry na této trati.
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2155
Registrován: 8-2006
Odesláno Sobota, 10. prosince 2011 - 20:29:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

On má Jančura zabezpečené VŠECHNY spoje? A to má mít pouze 9 párů spojů (nebo kolik přesně). A ani to nedokáže zabezpečit. Já jel z Prostějova do OL minulé úterý a všechno v pohodě. Jel sem v 16:00 z Prostějova, do OL sme přijeli normálně v 16:25, takže sem stíhal pendolino v 16:33 do Prahy. Takže asi tak.

PS: Jel sem si projet lokálku Chornice - Prostějov spojem ve 14:45 z Chornice.
Trupak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 475
Registrován: 5-2003

Odesláno Sobota, 10. prosince 2011 - 21:22:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čelakovičan:
Mezi Jančurou a Černou Dírou je jeden rozdíl. Nebo spíš číslo. 12 miliard. To je, aspoň na mě, docela dost peněz, a taky se za něj pořídilo, pravda, spousta vozidel. Když se pořizovaly, začínalo se podle abecedy. A zrovna, na potvoru, Audiny dostaly přednost před vším ostatním. Jak symbolické... Vagóny, ty jsou až někde od "v", ty počkají...
Dál se mi nechce pokračovat....
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1892
Registrován: 12-2009
Odesláno Sobota, 10. prosince 2011 - 22:02:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

je to sám Husákův materiál
Tak, tak, naštěstí jim tu konkurují nejmodernější italské lokomotivy, které zcela jistě nejsou Husákovy.
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2156
Registrován: 8-2006
Odesláno Neděle, 11. prosince 2011 - 07:30:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trupak: Já teda vidím (ale kolem Prahy, to je fakt) třeba spoustu elefantů. Dále vidím různé Bmz, Ampz, motory ř.843+943, apod. Na druhou stranu souhlas, že se spousta peněz "prožrala". Ale - nemělo by se nadávat spíš na odbory? Já třeba takto s odstupem času tu Duškovu stávku v roce 1997 (nebo kdy) za úspěšnou vůbec nepovažuju.
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 633
Registrován: 2-2009
Odesláno Neděle, 11. prosince 2011 - 10:04:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Macášek Pepík: Navrhněte jiné řešení, zavěďte na 301 vaše nové stroje a vozy. Ukažte se, jak to dovedete vy. Možná vám budou ti "ubožáci" vděční. Pak můžete něco ukazovat. Takovýchto jako jste vy, jsou stovky, ale v závěru umíte jen křičet zde. Osobně asi nejste schopen komunikovat s těmi, kteří za ten stav mohou, vůbec. Tím nemyslím ty dělníky dole.
Nebýt těch vámi pomlouvaných Husákových strojů, asi by dnes nejezdilo daleko více spojů, než doposud jezdí.
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2157
Registrován: 8-2006
Odesláno Neděle, 11. prosince 2011 - 10:16:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě k těm "oblíbeným" 12-ti miliardám. Těch 12mld bylo určeno NA JEDNU TRAŤ? Nebo jak tedy? Když bude řeč třeba o trati Chomutov - Cheb, tak se taky budou někteří ohánět 12ti miliardama? A když bude řeč třeba o trati Č.Lípa-Rumburk, tak taky? Co se týče tý audiny, kolik stojí roční provoz? Když tu audinu Žaluda nebude mít, tak co? Tak bude moct šukafon jezdit z Prostějova až do Chornice místo do Dzbelu?
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1065
Registrován: 1-2006

Odesláno Neděle, 11. prosince 2011 - 11:34:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

- těch 12 milird bylo na vozidla, tedy jejich účelné využití by se týkalo prakticky všech tratí

- pořízení a provoz audin, stejně jako spousta dalších rozhazovačných+dojících výdajů ČD a.s. se projevuje v ceně požadované od MD a krajů za provozování dopravy (neb kdo jiný je zaplatí, že), čehož je následkem, že za stejné peníze mohou MD a kraje objednat jen o to méně dopravy.
Zda by se tento rozdíl projevil zrovna v ježdění šukafonu až do Dzbelu nebo v ježdění něčeho jiného někde jinde už je v kompetenci objednatele, v jaké podobě by chtěl ono "více levnější muziky za stejné peníze".
Ghost
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 460
Registrován: 1-2011

Odesláno Středa, 14. prosince 2011 - 20:03:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.novinky.cz/koktejl/253535-opily-mladik-jel-nacerno-a-b yl-drzy-z-vlaku-ho-vyhodil-obrovity-hrdina.html

Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5840
Registrován: 10-2003

Odesláno Středa, 14. prosince 2011 - 21:13:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ghost: Ta argumentace průvodčího mi něco připoměla.... aha, že budu s některými klienty takto zítra také hovořit. Ještě kdyby se našel podobný pořízek i u nás (ten co ho vykopnul). Posledně, když jsem se přetlačoval s bezdomáčem, tak jsem byl od něj pak jak , protože se před tím vyválel na podlaze.
Ghost
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 463
Registrován: 1-2011

Odesláno Středa, 14. prosince 2011 - 21:38:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapa: u nás se spíš stane, že lístek nebude mít takovýto pořízek a vymete průvodčího za klidného a lhostejného přihlížení všech lidí okolo...

Ruku na srdce, když jsem byl svědkem hromadné rvačky v Berounské bille (5 cikánů na jednoho zaměstnance billy) tak kdybych měl pak svědčit, tak bych posléze dorazivším policistům raději nic neřekl. Nejsem blázen, to už bych se v Berouně nemohl nikdy ukázat, protože bych to byl já kdo by se ocitl s gezichtem v blátě uprostřed skupinky našich spoluovčanů. A to možná dřív než bych stačil dojít z nádru k Litavce.
Macášek Josef.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.197.155.190
Odesláno Čtvrtek, 15. prosince 2011 - 16:10:19    Odkaz na tento příspěvek  

To co se po zdražení jízdného děje ne trati 301 už se vymyká lidskému chápání.
Jediná pomoc "vzít čagan do ruky a všechny ty budižkničemy, darebáky a povaleče co tam pracují odtud vypráskat svinským krokem".A začít strojvedoucími.Na jejich místa nasadit schopné lidi kteří se budou plně věnovat své práci.
Jak může někdo v Prostějově hlásit zpoždění vlaku deset minut, když vlak ještě vůbec z Prostějova nedorazil do Olomouce a jen jízdní doba Olomouc Prostějov je skoro 30 minut.A když v Prostějově člověk vidí jak vlak se zpožděním 40 minut výpravčí v klidu nechá postát (trať před ním volná), strojvedoucí je v pohodě, prvně si "pokecá", pak se teprve pojede, však nehoří....
A co se pohybuje dnes po "třistajedničce" to opravdu nemá chybu.Nasadit na trať kde je jízdní doba počítána na 100km/hod "žehličku" s max 80.km/h a posadit do ní "tatíka" strojvedoucího který to "rozpálí"maximálně na "60" nemá obdoby.
Ale vidět že v ČD jsou pořád staré struktury a ČD je nepoučitelné z minulých dob.Žehličky už tu jednou úřadovaly a v tu dobu přišla trať o největší počet cestujících.
A dřív to bylo též.Koupily se v Maďarsku motoráky, vůbec se neosvědčily, ale zase se koupily další, zklamaly, ale do třetice se zase nakoupily Maďarské motoráky.....Vidět že vedení se nemění, staré struktury jsou pořád na svých teplých místech.
Černá díra má svůj systém zdražíme o pět procent-zhoršíme služby o třicet procent.
Kam se poděla naše "MODRÁ ARMÁDA" ?Zmizela v propadlišti dějin a místo ní tu máme spolek flákačů a nemakčenků kterých jediná starost je vyřvávat že mají málo peněz a plánovat stávky, hlavně slavní strojvedoucí a na práci kašlou z vysoka.Hanba jim!
22Michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.13.123.3
Odesláno Čtvrtek, 15. prosince 2011 - 16:23:08    Odkaz na tento příspěvek  

Macášek- o jakých maďarských motorácích je řeč?
A s tou rychlostí 60km/h jste si tak jistý z jakého důvodu? Viděl jste na rychloměr? Doporučuji telefon s GPS a měření nechat na technice, ne na odhadu (i já jsem byl překvapen, když vlak v úseku s Vmax 100km/h opravdu jel těch 100km/h- odhad je na p..u).
A ještě bych si zjistil, zda tam nebylo nějaké omezení, za které by s největší pravděpodobností mohlo SŽDC...
Vás bych nechtěl potkat naživo, po půl hodině by mě asi bolela ruka...
Fucida
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 514
Registrován: 3-2004
Odesláno Pátek, 16. prosince 2011 - 12:52:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

22Michal: ono se to dá spočítat s přijatelnou přesností i podle patníků (pardon, hektometrovníků ) podle trati.
22Michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.13.123.3
Odesláno Pátek, 16. prosince 2011 - 13:50:16    Odkaz na tento příspěvek  

Fucida- to je pravda, na tuto možnost jsem zapomněl. Díky.
Nic to ale nemění na tom, že nejotřesnější zážitkem na železnici pro mě je p. Macášek Josef...
pro Macášek Josef.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.67.17.120
Odesláno Pátek, 16. prosince 2011 - 14:05:28    Odkaz na tento příspěvek  

Macášek Josef., víš ty vůbec, jak ta žehlička v 80 skáče?! Si přece nevyrazím z huby zbytek zubů i s protézou...!
Dojel jsi nakonec do školičky? Dojel. Tak buď rád, že jsi rád.
Čest práci!
Černobyl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.33.112.73
Odesláno Pátek, 16. prosince 2011 - 14:51:45    Odkaz na tento příspěvek  

Macášek Josef.: neotírejte se o ČD ale vyřiďte si to se SŽDC od té doby co jsou výpravčí pod SŽDC to stojí za h...o. SŽDC by mělo za zpoždění ČD zaplatit tučné pokuty, jen rychlost s kterou nyní nějaká soukromá firma montuje nové zabezpečení přejezdů se závorama ve Vrbátkách je otřesné a osazením pomalých jízd a nekvalitní údržbou trati SŽDC poškozují ČD. Neschopnost vedení SĎC je otřesná, informační zařízení pro cestující v žst Prostějov hl.n. obsluhují pracovníci SŽDC a těm na dobrém jménu ČD ani na spokojenosti cestujících nezáleží, bohužel jsou jinou firmou a ČD je již nemohou za nekvalitní práci postihnout a je to na práci zejména výpravčích vidět. Strojvedoucí za pomalé jízdy nemohou. Ale je vidět, že nejste objektivní a jste jen h...o. Bohužel vznikem SŽDC se údržba tratí skoro neprovádí, nebo velice neefektivně.Není divu SŽDC je vlastně obdoba správy silnic a dálnic a podle toho to vypadá. Skoro všechny dělníky propustily a vše zadávají soukromým firmám a pak se diví, že je údržba přijde ta draho. Nadávat můžete zejména vládě kam vše nechala dojít a proč vše podfinncovává. Jen na okraj ČD je akciovka kterou 100 % vlastní stát. Pokud MD napadá ČD a hází vše na managery, tak asi někdo z MD neplní funkci starat se o svěřený majetek a měl by zejmémna ministr odstoupit a být stíhán i s úředníky MD za špatnou správu majetku státu. Pokud stát firmu 100% vlastní neměl by propagovat soukromníky jak soudruh president (proč soudruh si zjistěte na internetu)
Pavlík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1615
Registrován: 5-2005

Odesláno Pátek, 16. prosince 2011 - 15:57:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Černobyl a Macášek Josef: když čtu ty vaše příspěvky, tak vy si podejte ruce... Oba umíte jenom kritizovat...
Macášek Josef v.r.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.197.155.190
Odesláno Pátek, 16. prosince 2011 - 20:23:35    Odkaz na tento příspěvek  

Pro 22Michala opravdu je rychlost měřená pomocí GPS.Nestál jsem u okna se stopkami a nepočítal rychlost podle "patníků".
Řeč je o motorácích které v době kdy tu železnice byla pro lidi a daly se podle ní řídit hodinky opakovaně nakupovali v MLR (v Maďarsku pro později narozené).Bylo to v nějakých šedesátých až sedmdesátých letech.
A omezení na trati žádné není.Všechno je to tím že ČD nemá "čím jezdit" a tak to tak "látá" , vynechává vlaky a nasazuje absolutně nevhodné lokomotivy pro tuto trať.A záměrně šidí při hlášení zpoždění.
já kdo jiný
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.77.94.237
Odesláno Pátek, 16. prosince 2011 - 20:31:23    Odkaz na tento příspěvek  

Macášku, Macášku....:-))) že si nedáte pokoj... Na železnici nemáme patníky, to si trochu pletete, a motoráky ani z Maďarska ani z MLR, tu nijak rozšířeně nějezdili...
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.0.203.162
Odesláno Pátek, 16. prosince 2011 - 20:54:24    Odkaz na tento příspěvek  

Kéž by už konečně vyšla ta léta chystaná kniha o vozidlech od výrobce Ganz-Mávag a jejich provozu u ČSD, kde to bude uvedeno na pravou míru.
Macášek Josef. :-)
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.197.155.190
Odesláno Pátek, 16. prosince 2011 - 21:30:10    Odkaz na tento příspěvek  

Já kdo jiný:patníky jsem napsal v úvozovkách jestli jste si nevšiml.
Motorové jednotky Ganz původně 495, 498 přeznačeny na 295, 298 u nás jezdily, používaly se na rychlících Slovenská Strela, Ostravan, Vindobona, Tatran, na mezinárodním rychlíku Mír Frieden...To bylo v šedesátých letech a poslední souprava dojezdila na menších výkonech začátkem 80.let.I když za moc nestály, nakupovaly se opakovaně.
Černobyl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.33.112.73
Odesláno Pátek, 16. prosince 2011 - 22:41:47    Odkaz na tento příspěvek  

Macášek Josef v.r.: dnes jsem tama jel a pomalá jízda přes oba přejezdy ve Vrbátkách 10 km/h tak se sklidni. Náhradní soupravy se nasadily, aby se eliminovalo zpoždění které zavinilo SŽDC !!! Hlášení staničního rozhlasu ČD neovlivní ani zobrazování zpoždění na informačním panelu to zajišťuje SŽDC pro všechny dopravce a neschopnost SŽDC nějak nejde ze strany ČD ovlivnit. Důsledek rozdělení železnice a nesystémových kroků ze strany MD. No potkat takového m...a jako jsi bych nechtěl jednostraně jsi zaujatý.
Filip_stožecký
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 684
Registrován: 11-2007

Odesláno Neděle, 18. prosince 2011 - 21:39:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Macášek: člověče ty jsi dobrý exot (a taky ko...t).Pléct do provozu na tr.301 provoz Ganzů -to musíš bejt hodně zhulenej co? za ty kecy o strojvedoucích a vůbec o provozu na dráze bych tě s chutí nakopal do
ŠUMAVA-drsnej kraj,krásnej život
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 497
Registrován: 6-2010

Odesláno Neděle, 18. prosince 2011 - 21:52:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Macasek je typicky troll (mam ale radsi ceske oznaceni na "d"). Placat picoviny a vyprovokovat nejakou emotivni reakci a pak si nad tim honit...
Utúlien aurë...
Filip_stožecký
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 685
Registrován: 11-2007

Odesláno Neděle, 18. prosince 2011 - 22:07:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Arctia:Ale jen ať si to pěkně udělá,taky to tak tipuji že viděl bobra tak max.na obrázku...
Ale proč musí své mindráky ventilovat zrovna tady
ŠUMAVA-drsnej kraj,krásnej život
Deka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1540
Registrován: 11-2004

Odesláno Neděle, 18. prosince 2011 - 23:26:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Macášek je takový Chrobák Vreco zdejší diskuse. Patrně mu příspěvky v internetových diskusích v rámci terapie doporučil doc. Chocholoušek.
...a ještě měl tu drzost říct mi ty py*o ty semnou nikam nepojedeš. Co to máte za řidiče??? ----
Josef Macášek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.197.155.190
Odesláno Pondělí, 19. prosince 2011 - 17:59:22    Odkaz na tento příspěvek  

Černobyl Vrbátky leží na trati Prostějov Nezamyslice?To jsem netušil.
A dvě pomalé jízdy u stanice kde vlak zastavuje dají dohromady zpoždění 40 minut?
A zrovna SŽDC se o trať Nezamyslice Prostějov stará dobře, je prakticky celá opravená, zato ČD tam nasazuje jen "šrot" vyrobený za "totality", na nic novějšího se nezmohlo.(pro šťouraly až na vyjímku kdy po trati asi dvakrát jelo Pendolino).Že je nedostatek souprav na trať je fakt, jen tady se to pořád svádí na něco jiného.
A Ganzy jsem zmínil jako příklad že se na železnici něco neosvědčilo, ale zase se to udělá znovu, že se ve vedení ČD nic nezměnilo.Na této trati šlo o nasazení "žehliček" do osobní dopravy.Už v minulosti se to neosvědčilo, samo vedení to přiznalo, v tom čase došlo k největšímu úbytku cestujících pro absolutní neschopnost dodržet jízdní řád a stejná chyba s jejich nasazením se dělá opět.
Spíš byl strojvedoucí "někdo", ale dnes je to jen "frajer" který si hraje na pánaboha a přitom vozí méně lidí než řidič autobusu.
Ale_úplně_jiný_host
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 21
Registrován: 9-2011
Odesláno Pondělí, 19. prosince 2011 - 18:37:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Josef Macášek: Co víte o práci strojvedoucího, kromě toho,že je jenom umíte pomlouvat a nadávat na ně.
PS: Máte odkaz na některý autobus pro cca 200 lidí? To aby si je mohli autobusáci pořídit jako náhradu za ty vlaky které vozím.
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2181
Registrován: 8-2006
Odesláno Pondělí, 19. prosince 2011 - 19:20:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ČD (respektive jakýkoliv jiný dopravce) tam nasadí to, co si objedná a zaplatí kraj. Pokud si kraj objedná u Jančury žabotlamy, bude tam Jančura provozovat žabotlamy. Proč by tam sám od sebe dával něco lepšího? Jen tak z plezíru? Jediný, co je asi na kritiku, jsou ostré obraty. Když sem přijel z Prostějova (odj. v 16:00) do OL v 16:25, tak hned v 16:32! jela souprava zpět na Prostějov a Nezamyslice. A 7 min. na obrat mi přijde opravdu málo.
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7899
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 19. prosince 2011 - 19:23:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale_úplně_jiný_host: Máte odkaz na některý autobus pro cca 200 lidí?

Není problém - Mercedes-Benz O 530 GL CapaCity má obsaditelnost 188 cestujících.
Web o veřejné dopravě - vše o dopravě - tisíce fotografií, videa, články, věci ke stažení, ...
MHD v Hradci Králové - výluky, aktuality, linkové vedení, ...

Většina lidí si většinu lidí plně zaslouží. (Shirley)
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 787
Registrován: 10-2010
Odesláno Pondělí, 19. prosince 2011 - 19:40:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

=>Ale_úplně_jiný_host: Neoplan Jumbocruiser. Bohužel už se nevyrábí.
„Nu, tedy dobrá. Dostali jsme rozkaz zlikvidovat diverzanta, muže bez povolení ke vstupu do kolejiště. Zaujali jsme pozice na sedmém nástupišti a skryli jsme za služební budkou. No to mohlo bejt tak kolem půl třetí, přichází k nám muž s batohem…“ – „Jistě. Byl to narušitel a nejspíš vrah. A s takovými se musí jednat bez milosti. To není jako práce s buzolou, děti.“
Ale_úplně_jiný_host
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 23
Registrován: 9-2011
Odesláno Pondělí, 19. prosince 2011 - 20:30:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lukfi + 21272:
Neoplan 100 sedících + zbytek vertikálně
MB : Městský autobus takže cca 50 sedících + zbytek vertikálně
Do 810 při správné konstalaci je možno narvat 85 cestujících + 7 kol
Bombos3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 66
Registrován: 11-2011
Odesláno Pondělí, 19. prosince 2011 - 20:58:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak chcete do 810 narvat 7 kol(samo o sobě snad nemožné)a navíc 85 lidí?
To bych chtěl vážně vidět(zvenku, účast bych raději vynechal)
Ale_úplně_jiný_host
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 24
Registrován: 9-2011
Odesláno Pondělí, 19. prosince 2011 - 21:20:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nepřeji poslouchat co se z té 810 ozývalo ale jde to. Těch 7kol bylo narváno na stojáka před WC a druhé stanoviště.
Ono když končí ve dvou vesnicích vedle sebe dva tábory a nikdo nikomu nic neřekne a odjíždějí posledním přípojovým motorem tak se to tam musí narvat.
Bombos3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 68
Registrován: 11-2011
Odesláno Pondělí, 19. prosince 2011 - 21:26:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Moje zkušenost s koly v 810, proto nechápu, jak se to mohlo podařit...

Musela to být zajímavá podívaná.
Kola by se ani do 810 neměla dávat, maximálně kočárky...(nebo se mýlím?)
Ale_úplně_jiný_host
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 25
Registrován: 9-2011
Odesláno Pondělí, 19. prosince 2011 - 21:31:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No ještě dvě vedle těch co tam jsou a tři na vertikálu mezi dveře. Do zbylých míst narvány baťohy a přilby
Urpín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 742
Registrován: 2-2010

Odesláno Úterý, 20. prosince 2011 - 09:41:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bombos3: Do 810 se dá nacpat i 16 kol. Osobně praktikováno na trati Dolní Lipka - Hanušovice.

Případně 129 lidí a 4 kočárky. Opět osobní zážitek. Tentokrát v úseku Svitavy - Polička.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4712
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 20. prosince 2011 - 09:45:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak já osobně zažil v šukafonu 13 kol + 3 kočárky. Raději nebudu psát kde...
Bombos3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 71
Registrován: 11-2011
Odesláno Úterý, 20. prosince 2011 - 16:18:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To sebou čety vozí pumpičku a pokaždé tu 810 přifouknou?
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 133
Registrován: 3-2010
Odesláno Úterý, 20. prosince 2011 - 17:13:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo, kola a kočárky v 810, to je katastrofa.Představte si, že vám v Humpolci nastoupí pět cyklistů,navíc s koly ověšenými batohy,s platnými jízdními doklady, a pak cestou do Havl. Brodu chtějí přistoupit tak dvě tři matky s kočárky. Jak se má strojvedoucí zachovat? Má těm cyklistům říct, že kočárky mají přednost a že tedy pojedou dál po vlastní ose? Nebo se má zachovat jako člověk, porušit předpis, zarovnat uličku, ohrozit bezpečnost v případě potřeby rychle opustit vozidlo, znemožnit přístup k WC a zkomplikovat cestujícím nástup a výstup? Odpoví mi někdo, co je správně? Když jsem se na to ptal ve "škole", kloudné odpovědi se mi nikdy nedostalo a předpis to neřeší. Nebo se pletu? Podotýkám, Humpolačka je O/O/S.
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 134
Registrován: 3-2010
Odesláno Úterý, 20. prosince 2011 - 17:26:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A když už jsme u těch "skvělých" zážitků, když končil minulý školní rok, na Humpolačce byka výluka a jezdil autobus.Byl i náhradou i za vlak 15961, odjezd z Humpolce v 12.07. V Humpolci je nějaká škola, kde se zabývají kynologií a školáci se tedy stěhovali i se svými čtyřnožci domů na prázdniny. Koho by to napadlo, že,poslední den školního roku. Takže jel jen jeden autobus. Nechal jsem to na řidiči,sám jsem zalezl do kouta a ani nedutal. Nakonec před nádražím zůstalo asi deset mládežníků se psy, i tak v Karose nebylo k hnutí. Byla to ostuda, ale ne moje.
Bombos3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 73
Registrován: 11-2011
Odesláno Úterý, 20. prosince 2011 - 17:28:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No IMHO by to mělo být následovně:
V Humpolci nesmí nastoupit 5 cyklistů(bicyklů), protože vozidlo tuto službu neumožňuje, stejný postup by platil i v případě, že by bylo na trasu mimořádně zařazeno jiné vozidlo(neumožňující kola), ale v JŘ by kolo uvedeno bylo.
V případě, že by pak chtěly přistoupit matky tak jsou dvě varianty:
1)Už byly porušeny kola, v takovém případě mají bohužel smůlu matky s kočárky, protože to již kapacita vozidla neumožňuje-ačkoli je to způsobeno koly
2)Je volno(nejsou kola), ale nelze tam dát 3 kočárky>smůla>kapacita vozidla to neumožňuje>kdo dřív přijde...

Je to sporné, ale nejlepší je řídit se tím, že do 810 kola nepatří a kočárky do naplnění kapacity. Zrovna v 810 bych zarovnání uličky rozhodně neriskoval-bezpečnost a zdraví především!
Nemluvě o tom, že pokud se budete řídit předpisem, tak jste z obliga...
Ohledně větších skupin>musí být předem ohlášené, ovšem ze zkušenosti vím, že na to vedoucí skupiny obvykle kašle: Přece do vlaku se vejdem vždycky, né?

Spoustě cestujících by se to určitě nelíbilo, ale za cestující je zodpovědný právě průvodčí, ten půjde s kůží na trh!
Macášek Josef v.r.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.197.155.190
Odesláno Úterý, 20. prosince 2011 - 17:40:08    Odkaz na tento příspěvek  

Úplně jiný host se "upsal" o jednu nulu,na trati je průměr tak 20 lidí.Při poslední výluce to "stíhaly" dvě poloprázdné Karosy.
Podle neznalosti nejmodernější techniky se jedná o staršího člověka, pamatujícího osmdesátá léta, kdy opravdu jezdilo na této trati i mnohem víc něž 200 lidí.Takový "dělnický" vlak v 15.hod, čtyři "osmidveřáky" obsazeny všechny sedadla, plus zaplněna i valná část chodbiček.Kdeže loňské sněhy jsou pane Jiný hoste.Tehdy ještě železnice byla pro lidi.Čas kdy v době konání BVV v Brně se do vlaku již v Nezamyslicích nedalo pro množství lidí pomalu nastoupit odvál neodvratně čas a při současném chování ČD a všech!!! jejich zaměstnanců budeme svým vnukům už jen vykládat a na fotografiích ukazovat co to bylo "ten vlak".
Ale_úplně_jiný_host
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 26
Registrován: 9-2011
Odesláno Úterý, 20. prosince 2011 - 18:41:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Macášek Josef v.r.: Pro takové jako Vy i kdyby se jezdilo nejmodernější technikou a na čas tak si stejně najdete něco jiného na co si budete stěžovat.
Např. Ono mi to ujelo, protože to jelo na čas a já jsem nevěděl jak si mám otevřít dveře
Tak si stěžujte dál, ale to musíte zvednout svoje ukřivděné tělo a jet na KÚ do Olomouce ten objednává dopravu, pak na SŽDC, ty mají na starosti největší část zpoždění. Pokud by byla traťová rychlost daná tak jak je a ne všelijaké omezení tak by ty zpoždění takové nebyly.
PS : O tu nulu jsem se neupsal
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 139
Registrován: 3-2010
Odesláno Úterý, 20. prosince 2011 - 19:10:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bombos
============
Hm, průvodčí tam není. To zaprvé. Jízdenky i doklady pro přepravu kol prodá cestujícím výpravčí. Takže podle tebe je nemám nechat nastoupit? I když mají veškeré jízdní doklady?}} A jak jsi přišel(konkrétně kde) na to, že 810 tuto přepravu neumožňuje?
Bombos3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 75
Registrován: 11-2011
Odesláno Úterý, 20. prosince 2011 - 19:14:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Není na ní symbol kola-pouze kočárku, nemluvě o tom, že tam na to ani není místo, jak je patrné z mé fotografie...
To, že jim výpravčí prodá lístky, to je jejich věc co si koupí...
Ale_úplně_jiný_host
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 27
Registrován: 9-2011
Odesláno Úterý, 20. prosince 2011 - 19:24:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jirkaxxxl : Těch 7 kol byl důsledek toho, že výpravčí prodávají doklady na přepravu kol, aniž by si zjistili, jestli je volná kapacita dotčeného vlaku.
PS: Taky 0/0/S
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 140
Registrován: 3-2010
Odesláno Úterý, 20. prosince 2011 - 19:43:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bombos3
Registrovaný uživatel


----------------------------------------------------------------- ---------------
Není na ní symbol kola-pouze kočárku, nemluvě o tom, že tam na to ani není místo, jak je patrné z mé fotografie...
To, že jim výpravčí prodá lístky, to je jejich věc co si koupí...
===========
Není na ní symbol kola, to je dobrý. A je jejich věc co si koupí. A strojvedoucí, poser se. Máš podivnou logiku. Cestující s platným dokladem má nárok na přepravu. Plácáš tady kraviny.
Bombos3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 78
Registrován: 11-2011
Odesláno Úterý, 20. prosince 2011 - 19:58:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ne, kravina je nakládat do vozidla něco co tam prostě nepatří! Například:
Do vozu nastupují cestující s bicykly a na sklopných sedačkách sedí lidé-kdo má vypadnout kola, nebo lidé?
Podle mě kola!

(V případě kočárku je to něco jiného, to má kočárek i z morálního hlediska přednost!)
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 143
Registrován: 3-2010
Odesláno Úterý, 20. prosince 2011 - 20:35:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Do vozu nastupují cestující s bicykly a na sklopných sedačkách sedí lidé-kdo má vypadnout kola, nebo lidé?
Podle mě kola!

==============
Já jsem se neptal, jak je to podle tebe, ale zda je to dáno nějakým předpisem nebo nařízením,a to není. Co si myslíš ty nebo já je vedlejší, jde o to, jak to vysvětlit těm cestujícím, kterým již někdo prodal jízdenky a pak je nenecháš nastoupit do vlaku. Takže opakuji, nezajímá mě, co si myslíš ty, ale co je konkrétně stanoveno některým předpisem nebo vyhláškou.Symbol kočárku je podružnost a cestující ze sklopek si přesednou, je-li kam.
Bombos3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 82
Registrován: 11-2011
Odesláno Úterý, 20. prosince 2011 - 20:46:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prostě je to podle vás tak, že je to plácek na který si někdo naloží kočárek, někdo kolo-prostě na to co má jízdenku. A jak k tomu přijde ten, kdo má jen jízdenku? Jak byste řešil případ, kdy je oddíl plný, u wc sedí lidé a někdo přistupuje s kolem?
já kdo jiný
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Úterý, 20. prosince 2011 - 22:33:59    Odkaz na tento příspěvek  

Jirkaxxxl: nejsem sice komerční specialista :-), ale doporučuji předpis ČD KC 3
já kdo jiný
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Úterý, 20. prosince 2011 - 22:38:47    Odkaz na tento příspěvek  

Spoluzavazadla:
24. Na chodbicce vozu nebo na predstavku (nástupní plošine) umožní pruvodcí cestujícím ukládat spoluzavazadla, která není možno umístit na urceném míste. Pruvodcí zajistí, aby spoluzavazadla nebyla uložena v motorových vozech na chodbicce za stanovištem strojvedoucího ve smeru jízdy vlaku a nebránila v
pruchodu chodbickou vozu. Rozhodnutí o umístení spoluzavazadla nebo odmítnutí prepravy z duvodu vycerpané kapacity nebo z technologických duvodu
prísluší výhradne vlakvedoucímu nebo pruvodcímu v jemu pridelených vozech, u
vlaku bez vlakové cety strojvedoucímu.
já kdo jiný
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Úterý, 20. prosince 2011 - 22:42:00    Odkaz na tento příspěvek  

31. Pri vycerpání kapacity prostoru pro prepravu spoluzavazadel ve vlaku oznaceném symbolem jízdního kola postupuje pruvodcí nebo vlakvedoucí podle cl. 193 tohoto predpisu.

Vycerpání kapacity
193. Pri vycerpání kapacity spoje se službou úschova behem prepravy, s prepravou
spoluzavazadel nebo kurýrních zásilek informuje pruvodcí nebo vlakvedoucí centrální zákaznický servis (tel. 972 222 222), který zajistí zpravení dotcených stanic prostrednictvím UNIPOK a dispecerského aparátu SŽDC. Výpravcí podle
možností zajistí informování cestujících rozhlasem. KCOD stanoví po dohode
s dotcenými stanicemi novou prepravní cestu až do stanice urcení s možností využití spoju CD-Kurýr.
Pokud je známo (z rezervacního systému nebo z EDPS), že kapacita služebního
prostoru pro prepravu zavazadel a zásilek je vycerpána, urcený zamestnanec
KCOD o této skutecnosti zpraví centrální zákaznický servis a odešle dotceným
stanicím e-mail s upozornením na vycerpanou kapacitu u konkrétního vlaku.