K-report
 

Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 17. 10. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Nejotřesnější zážitky na železnici » Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 17. 10. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1384
Registrován: 4-2011

Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 00:42:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ghost: že by teprve první?
Vždyť od 10 k 5 to jde už docela dlouho.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4383
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 09:05:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ony města nejsou na tom o nic líp.

Mch pamatuju kterak jedno městečko dokonce mající veřejný hajzly si asi myslelo že si spraví během jím pořádaných pivních slavností městskej rozpočet nebo co a kasírovalo za hajzlíky 5,- Kč. Výsledkem byl asi nejpochcanější kostel a jeho okolí v historii
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 10:47:49    Odkaz na tento příspěvek  

No holt asi jenom Frantíci maj takovej socik, že je kachlíkovanej hajzlík volně přístupnej zvenku přímo ve spodnim podlaží kostelní věže. Jinak by jim to ochcali i ti dědci, co tam hrajou pod platanama petanque. Když příroda zavelí ..

Ale s tim magickym zeštíhlovánim a outsourcingem asi bude ještě hůř.
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 856
Registrován: 11-2009

Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 10:57:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

prag > kdyz uz neco ochcavat, tak ty zamceny dvere od hajzlu - tam by aspon odpadl moralni problem s tim, ze poskozuju nekoho jineho, nez provozovatele a i potencialni problem s mravnosti - co jsem mohl udelat vic, nez vyhledat verejny zachod

Samosebou, damy budou mit asi ponekud problem.

Tak a ted neco z cestovani behem vikendu; prekvapeni bylo jak prijemne, tak neprijemne - a to zpravidla tam, kde jsem to necekal.

V patek cesta Plzen - Ostrava; pouzil jsem nezvykle rychlik ve dve z Plzne a jel ve dvojce. Netusim, co kdo provedl s vozy za rosadu nebo jestli zacaly CD konecne pozadovat po dodavateli opravdovou malou reko a ne jen prebarveni stetkou, ale preplysovany Becko s cistym interierem bylo vcelku v pohode - k hypoteticke "dokonalosti" chybely jen samostatne sedacky misto lavice (s aspon castecnym bocnim vedenim), ovsem obsazenost nebyla ani 50%, takze tuleni se nekonalo. Vagon obuty nebyl, takze vlastne jedinou chybou na krase bylo krizovani ve Zbiroze, diky kteremu jsme nabrali ctvrthodinovou sekeru (z toho cca 5 minut pravdepodobne zbytecne ... viz https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=2277574 ) a v Praze pak Pendolino odjizdelo prakticky ve chvili, kdy jsem vystupoval o peron vedle z rychliku.

Pro pokracovani jsem tedy pouzil 149, ktery navzdory informacim z infolinky ("v tomto vlaku jsou zasuvky pouze v prvni tride") mel zasuvky temer vsude, takze velmi prijemne prekvapko. I bez mistenky jsem si nasel optimalni misto - takove, ktere mi rezervacni system nedovedl garantovat: u stolecku v klimatizovanem voze se zasuvkou, otoceni po smeru.

Do Kolina vse OK, pak nastalo "Zabori" (viz https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=2275777 ) a my byli pravdepodobne prvni vlak, ktery to chytil - vyse zminovane Pendolino to jeste projelo. Vysledkem bylo +70 v Ostrave - mimo jine proto, ze v nasem vlaku bylo na konci razene jedno obligatni "becko" - v realu tam bylo Bee272, coz cestujici potesi, ale rychlost nezvedlo. A za masinou byl navic jeste zhasnuty pulhytlak, takze je otazkou, zda by tuhle 12tivozovou soupravu krysa na vic nez 140 vubec roztahla.

U Pardubic zacaly problemy s klimou (viz https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=2278351 ) ... v Olomouci se to uz nedalo vydrzet, tak jsem si dosel pro pruvodci pres pul sopravy do posledniho kupe posledniho vozu, bohuzel bez uspechu. Cekal jsem, ze po zastaveni v Hranicich jeste bude kontrolovat jizdenky, ale neukazala se, takze u Suchdola jsem rezignoval a vzal si bundu, jako vsichni ostatni.

Vysledny verdikt? Nevim. Necekane prijemne Becko a pokud bych nepocital klimu, tak jeste prijemnejsi Bpee (to ovsem ocekavane). Jenze ta klima, ochota pruvodci to resit (a vubec byt po ruce) a prijezd do Ostravy o vice nez dve hodiny pozdeji nez byl predpokladany optimalni prijezd (byt o stovku za mistenku drazsi) moje nadseni zase hodne srazi dolu.

A podobne to bylo i s cestou zpet. EC 110 Praha prijel dokonce s predstihem, razeni deklarovane (tedy cervene B(p)ee uprostred) ... a bohuzel pro me s absenci jakekoliv zasuvky ve dvojce. Do toho vseho ani po dvou nastavenich nebyla ve vagone teplotni pohoda - narozdil od mraziciho modreho Bpee v patek bylo toto cervene Bpee poplatne sve barve a uvnitr byla sauna, v souvislosti s cimz byl vzduch "zamoren" i poticimi se spolucestujicimi, me nevyjimaje. V Koline jsem si proto presedl do jednickoveho Ampz s doplatkem, dobil notebook a doslova vychladl.

Prijezd do Prahy vcas, cesta na Plzen bez problemu - opet se jednalo o dehumus Becko, ktere nijak neurazelo - i kdyz v operadle cosi "krupalo" a pusobilo to na me dojmem, ze nove calouneni operadla neni misto puvodni kozenky, ale pres ni. O to vic me prekvapily bezhlucne a naprosto lehce se pohybujici dvere od kupe a bez nasili fungujici okna... a tak prijemnou pohodu ve ctyrech v kupe nakonec kalila jen drobnost v podobe pruvodci. Ta prisla, na chodbicce zavrela okno, zkontrolovala jizdenky a zavrela za sebou dvere do kupe, prestoze byly pred tim otevrene. Takze vstat, otevrit kupe a okno na chodbicce ... a je klid. A jen si rikam, jestli je to profesionalni deformace, ucitelsky projev autority, snaha trochu prudit a nebo jen nepochopeni duvodu, proc jsou okno i dvere otevrene (okno v kupe by delalo turbulence, hluk a vycucavalo castecne zatazene zaclonky).

Hodnoceni cesty zpatky? Opet nevim, jak to pojmout. Pokud na spoji tam byly zasuvky v Ex a na ceste zpatky v EC nejsou (mysleno ve dvojce), nehazi to rozhodne dobre svetlo na system "vlaku vyssi kvality". Obsluha byla podstatne ochotnejsi a dostupnejsi, presto vysledek dvojiho nastaveni klimy nemel predpokladany efekt - byt se jednalo o extrem zcela opacny nez v patek. Narozdil od patecni cesty byl zde prijezd vcas, takze to zase nejake plusove body nabira.

Pak tu mame jeste jednu "promo" zalezitost - piti k jizdence nad 200 km. Zatimco v patek mi rikali, ze z Plzne pres Prahu do Ostravy narok na napoj nemam, zatimco v opacnem smeru jo, v nedeli byla stejna informace ponekud pokroucena - dulezite pry neni odkud kam se jede, ale misto vydani jizdenky, ktere musi byt v Praze nebo Ostrave. Kazdopadne situace, kdy v jednom smeru narok mam a v druhem nikoliv pusobi prinejmensim usmevne a tak nejak celkove ukazuje, jakym zpusobem je lepen tarifni system, ktery v konecnem dusledku odrazi spoustu jednotlivych reakci na podnety ze vsech moznych stran, ale do vlastni systemovosti ma dane reseni dale, nez by bylo zdravo.
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2857
Registrován: 1-2007
Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 12:44:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Pardubicích jsem se před chvílí dověděl od nějakých pánů, že pojedou vlakem, kterej má radar a zastaví, když je překážka na trati...
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 90
Registrován: 9-2011
Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 12:57:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Žeby jeli 42. ešusem?
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2859
Registrován: 1-2007
Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 13:39:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aleš: Co ten má? Určitě ne tohle scifi zařízení.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 13:53:38    Odkaz na tento příspěvek  

Co je na tom scifi? Už vám to leckde za příplatek namontujou .. odkaz akorát se to zatim moc neosvědčuje v oblouku.
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 91
Registrován: 9-2011
Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 15:30:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

42. ešus má dva radary (na každým konci jeden).
Pak tu máme ještě 362.166 či 151.008, každá s jedním radarem . Žádný sci-fi to neni a zastavit před překážkou (pokud to neni třeba kráva (vč. té v auťáku) na kolejích ) to umí taky...
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2860
Registrován: 1-2007
Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 18:36:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aleš a prag: Díky pánové, nicméně to, oni to asi mysleli tak, že když bude na trati třeba strom, nebo auto, tak okamžitě zastaví.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3465
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 03. října 2011 - 22:13:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad A.L: A pak ještě 186.182 a 240 : -)

Akorát té je ten radar i s desetimiliónovým příslušenstvím v ČR k ničemu a když to při cestách na východ zapomenu vypnout, tak vjezd do Velimi to jistí :-(
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 93
Registrován: 9-2011
Odesláno Úterý, 04. října 2011 - 09:46:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mouka: šak já vím .
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1398
Registrován: 4-2011

Odesláno Čtvrtek, 06. října 2011 - 00:29:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Už mi došla trpělivost ohledně libereckého rychlíku co jezdí z Ústí nad Labem v 7:27! To je tak strašně nemožné použít na tento obrat řídící vůz?? Ona když je výluka někde v Horní Polici a přijede to 20 minut zpožděný, tak než objedou vagón tím motorákem tak to má 20 minut na odjezdu (odjížděli jsme v 7:49) a to jeden čas bylo takhle dlouhodobě. (Jedna ženská se tam tuhle rozčiloval, že za celou dobu co s tím jezdí, to nejelo včas). Zítra (vlastně dneska už) kvůli tomu pojedu o vlak dříve s těma individuama osobákem, abych nepřišel pozdě do školy. Na štěstí včera s tím jela i naše učitelka, takže to bylo jedno.

A to nemluvím o tom, že když to přijede, tak automaticky nezbyde nic jiného, než nastoupit do vleku, ten se přeplní a motorák pak jede skoro prázdný a je neprůchozí. Jestli s tím včera počítali a dali vleky mimořádně dva, nevím, ale kdyby místo jednoho dali řidičák, udělali by mnohem líp.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4426
Registrován: 5-2004
Odesláno Čtvrtek, 06. října 2011 - 08:01:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takovejch vlaků je víc. 7801 jezdí s +10- +15 trvale od března a fiktivní přípoj na Prahu v Berouně se stihne jen omylem tak jednou do měsíce.
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 107
Registrován: 9-2011
Odesláno Čtvrtek, 06. října 2011 - 09:26:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kdyby místo jednoho dali řidičák
Tak jim poraďte, kde ho maj vzít. Budou vám neskonale vděční.
Nebo nechtěl byste nasadit Desiro? To umí jezdit na obě strany...
22Michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.96.166.134
Odesláno Čtvrtek, 06. října 2011 - 15:50:50    Odkaz na tento příspěvek  

Aleš L.: No, Desira tu nikde nemáme, ale zkusíme se zeptat na DPMB, jestli by nebyly nějaké volné https://www.k-report.net/ukazobrazek.php?soubor=565003.jpg&httpref =48/575
Taky to umí jezdit na obě strany. Ať trochu pomůžeme severu
Myšák_tom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1174
Registrován: 10-2010

Odesláno Čtvrtek, 06. října 2011 - 18:09:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

22Michal:
V Plzni třeba půjčí s reklamou na HC Plzeň, Pilsner Urquel, Divadlo J.K.Tyla, Plzeňskou filharmonii nebo Plzeňskou teplárenskou. Ale problém, bere to 400V...

Aleš_Liesk.:
K čemu Desiro? Nejsou vlastní zdroje? Např. krásně provedené rekonstrukce 810 na RegioNovy...

(Příspěvek byl editován uživatelem Myšák_tom.)
www.mysaktom.rajce.net - II REGIOJET
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7714
Registrován: 9-2005

Odesláno Čtvrtek, 06. října 2011 - 19:48:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenom 400 V ... ?
Web o veřejné dopravě - vše o dopravě - tisíce fotografií, videa, články, věci ke stažení, ...
MHD v Hradci Králové - výluky, aktuality, linkové vedení, ...

Většina lidí si většinu lidí plně zaslouží. (Shirley)
Vojtik
Moderátor

Číslo příspěvku: 4488
Registrován: 2-2007

Odesláno Čtvrtek, 06. října 2011 - 20:48:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šaliny v Brně sosají 600V ss. Při napěťových špičkách tu ovšem není problém naměřit hodnoty, které se blíží 1000V, což je také překážka v provozu těch nejstarších historických tramvají (s výzbrojí konstruovanou právě na hodnoty okolo 500V).
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 114
Registrován: 9-2011
Odesláno Pátek, 07. října 2011 - 09:27:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vojtik: přesněji řečeno "sosají -600 V"
(a hnedle se nám tu rozběhne diskuse, jak životu nebezpečný je mít v koleji +600 V...)
TMB
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.178.65.130
Odesláno Pátek, 07. října 2011 - 10:02:51    Odkaz na tento příspěvek  

Ještě přesnějí rečeno 600 V (s tolerancí +/- 20%), tedy 480 - 720 V. No, jelikož napětí na trakčních motorech je při EDB ještě vyšší, tak je pravda to, co píše Vojtík. Ono i měnírny jsou nastaveny rovnou na nějakých 660 V, aby napajecí soustava přenesla potřebný výkon. Naopak kdysi, když nebyla ve Šlapanicích měnírna, tak zde napětí dosahovalo ztěží té dolní hranice, což začalo dělat problém při nasazení tyristorových trolejbusů 9Tr.
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7715
Registrován: 9-2005

Odesláno Pátek, 07. října 2011 - 10:51:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A není to u trolejbusů náhodou +10% / -20% (nebo opačně)? Já vím, že tam limit horní a dolní mají jiná procenta, nejsou stejné. Takže čistě teoreticky trolej na 750V by mohl jezdit i na 600V...
Web o veřejné dopravě - vše o dopravě - tisíce fotografií, videa, články, věci ke stažení, ...
MHD v Hradci Králové - výluky, aktuality, linkové vedení, ...

Většina lidí si většinu lidí plně zaslouží. (Shirley)
Brkálek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Pátek, 07. října 2011 - 10:51:10    Odkaz na tento příspěvek  

OT: tak automaticky nezbyde nic jiného, než nastoupit do vleku
Anebo si sednout na lavičku, počkat až motor objede a poté si sednout dle libovůle na jedno z oněch prázdných míst že?
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 886
Registrován: 11-2009

Odesláno Pátek, 07. října 2011 - 11:30:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Brkálek > jo a misto motoraku prijede kocour a ja pak budu zbytek cesty travit na chodbicce u hajzlu, bo se dal nedostanu.
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1013
Registrován: 1-2006

Odesláno Pátek, 07. října 2011 - 11:44:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to Sim:

budiž ti útěchou, že ti co se v případě akutní potřeby neprotlačí opačným směrem na tom budou podstatně hůř
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1409
Registrován: 4-2011

Odesláno Pátek, 07. října 2011 - 13:29:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Brkálek: Taky možnost, já teda volím, než čekání venku v zimě, vlek ať je přecpaný nebo ne.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4436
Registrován: 5-2004
Odesláno Pátek, 07. října 2011 - 13:34:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"jo a misto motoraku prijede kocour a ja pak budu zbytek cesty travit na chodbicce u hajzlu, bo se dal nedostanu."

U kterého vlaku toto nastává? Já teda mám zkušenost že kocour znamená obvykle místa navíc neb místo motor + vlek jedou dva vleky což je kapacitně u třeba 854+054/2x054 víc.
Hyvrysák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2460
Registrován: 3-2007

Odesláno Pátek, 07. října 2011 - 13:51:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Vlček: taky ne pokaždý, někdy si vlakvedoucí zabere půlku vleku, aby měl kam dávat zboží
host
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 121
Registrován: 9-2011
Odesláno Pátek, 07. října 2011 - 21:35:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

TMB:"Ještě přesnějí rečeno 600 V (s tolerancí +/- 20%), tedy 480 - 720 V."

Pochybuji, že by v Brně měli vlastní odlišnou normu od "ostatního světa". I jejich tramvaje mají toleranci -20% +10%, protože jsou od téhož výrobce jako ostravské, pražské, liberecké, ... a se stejnou výzbrojí.
TMB se chtěl jen blejsknout šotovýkřikem, jak už to děti rády dělají.
Vojtik
Moderátor

Číslo příspěvku: 4493
Registrován: 2-2007

Odesláno Pátek, 07. října 2011 - 22:04:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zkontrolujte si, do koho zrovna kopete... uživatel TMB píše příspěvky mající hlavu, patu a smysl (i když spíše do sekcí MHD), což se o mnoha vašich příspěvcích říci nedá, nehledě na to, že porušují pravidla fóra
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 488
Registrován: 6-2010

Odesláno Pátek, 07. října 2011 - 23:34:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Az se jednou klavesnicovy hrdina "host" prestane do kazdeho prisirat, nastane konec sveta.
Utúlien aurë...
host
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 125
Registrován: 9-2011
Odesláno Sobota, 08. října 2011 - 01:51:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vojtik, TMB může psát plky s hlavou a patou, ale když píše domněnky (jako ty Smíchov) namísto relevantní informace, tak je to jen šotovýkřik.
Mladej, divokej, důležitej. Ten druhý řádek je samozřejmě o tobě.

(Příspěvek byl editován uživatelem host.)
ivoš
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.167.15
Odesláno Neděle, 09. října 2011 - 16:14:29    Odkaz na tento příspěvek  

Host: nech si překontrolovat žlučník. Z tvých příspěvků kdekoliv mám pocit, že ti přetéká do mozku.
TMB
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.178.65.130
Odesláno Pondělí, 10. října 2011 - 10:02:06    Odkaz na tento příspěvek  

Ad host:
prospekt trolejbusu 15Tr: "Pohon trolejbusu je konstruován pro stejnosměrnou napěťovou soustavu 600V + 20%, -33%."
prospekt tramvaje KT8: "DC Fahrdrahtspannung (V) 600 +120/ -200"
V předchozím příspěvku jsem chtěl jen zmínit, že hodnota trolejového napětí může být v praxí v dost velkém intervalu. Holt ta % v hlavě nenosím, ale těch 720V jako horní hranici si dobře pamatuji
Michalk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 279
Registrován: 1-2005
Odesláno Pondělí, 10. října 2011 - 10:46:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak toto letělo dneska do obálky, fakt nepříjemný zážitek... Za 6 let, co takhle jezdím, první (a doufám, že poslední) případ. Zajímala by mě reakce hlavně průvodčích, co sem chodí. Moje poučení z tohoto pro příště, že si asi nechám zavolat k výstupu z vlaku policajty, protože nechat se zmlátit (v tomto případě čtyřem se opravdu neubráním) za to, že chci cestovat tak, jak jsem si zaplatil, opravdu nemusím.

Dobrý den,
včera (9.10.) se mi stala dost nepříjemná záležitost. Při cestě vlakem do Brna (...konkrétní vlak, zde nepodstatné...) někde mezi Pardubicemi a Českou Třebovou přistoupilo do posledního vozu 1. třídy několik alkoholem posilněných jedinců, kteří tam začali docela hlasitě povykovat. Pan průvodčí je při kontrole jízdenek po odjezdu z České Třebové odtud zcela správně vyhodil, což jsem jako cestující 1. třídou ocenil. Bohužel tyto individua se tam ihned po jeho odchodu vrátila a pokračovala ve své "zábavě". Rozhodl jsem se tedy zajít za průvodčím, jesti by je nemohl opět nějak slušně vykázat. Také se tak stalo ti se do Brna už neukázali. Ovšem jaké bylo moje překvapení, když po výstupu z vagónu v Brně mě obestoupili a se slovy "máš nějaký problém?" došlo k menší slovní potyčce a strkanici. Naštěstí pro mě je to přestalo po chvilce bavit a než jsem se stačil vzpamatovat, zmizeli v davu.

Je mi jasné, že není možné zajistit absolutní bezpečnost, ani nechci nějak kritizovat práci pana průvodčího ve vlaku, ten se zachoval velmi vstřícně. Spíše by mě zajímalo, jestli je nějaký postup, jak v takových situacích postupovat, ať už z pohledu práce průvodčích, či nějaká rada pro cestující, jak se mají zachovat, pokud se chtějí domáhat svých práv, mezi které cestovat kulturně po zaplacení 1. třídy bez obtěžování opilých cestujících z třídy druhé (doufám) patří.

Včera to pro mě skončilo jen strkanicí a nepříliš dobře mířenou ránou pěstí ze strany útočníků, docela se však děsím toho, že by místo pěstí použili ke své odplatě třeba nůž, nebo dokonce něco horšího.

S pozdravem,
...
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pondělí, 10. října 2011 - 11:38:51    Odkaz na tento příspěvek  

Musíte příště vystupovat jen na peron pro první třídu.
Michalk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 280
Registrován: 1-2005
Odesláno Pondělí, 10. října 2011 - 11:57:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

prag:
Hele, nějakou podobnou reakci jsem fakt čekal, ale opravdu nevím, jak by Vám bylo. Ono to totiž není problém jen první třídy, ale tak nějak obecně, že? Ovšem děkuji za reakci, potvrdilo mi to jen, že někteří diskutéři opravdu mají velice divné myšlenkové pochody.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pondělí, 10. října 2011 - 12:18:26    Odkaz na tento příspěvek  

No ne, právě že je to problém naprosto obecnej, tak nechápu proč to adresujete zrovna dráze. Měl jste to adresovat Kubicemu.
Fakt je že když jeden jede ve dvojce, tak většinou drží hubu nebo si jde do jinýho wagonu přesednout sám, je to pak trošku jednodušší. Nic ve zlym, ale to samý můžete schytat v noční tramvaji na Žižkově, stačí když se neopatrně protlačíte ke dveřim a o někoho "časovanýho" se nechtěně otřete.
Michalk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 281
Registrován: 1-2005
Odesláno Pondělí, 10. října 2011 - 12:38:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dráze jsem to adresoval právě proto, že se mi to na dráze stalo. A jestli jste si to dobře přečetl, tak je mi jasné, že zcela ke spokojenosti všech slušných cestujících (v jakékoli třídě) to vyřešit nejde, jen mě zajímá, jestli to případně dráha je schopna nějak řešit, přece ve vlaku je nějaký průvodčí, který je schopen si problémové cestující nějak pohlídat, zvláště když už si na ně někdo stěžuje (Nikdo nechce, aby to dělal sám, ale jde to i jinak, třeba právě tím, že si je někdo k tomu určený pohlídá při jejich vystupování z vlaku...). Máte pravdu, že (nejen) v žižkovské tramvaji k něčemu podobnému může dojít, a to výrazně snadněji než ve vlaku. Tam je opravdu rozumnější zatnout zuby a držet hubu, ikdyž by je člověk v tu chvíli nejraději postřílel. Aspoň do včerejška jsem si myslel, že ve vlaku s bezpečností je to přece jen trochu lepší, právě kvůli tomu, že tam se mnou "někdo" od dráhy jede...
Ondra_málek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 991
Registrován: 10-2005

Odesláno Pondělí, 10. října 2011 - 13:57:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Michalk:
Podle mě průvodčí udělal co bylo v jeho silách, opakovaně odstranil ty nežádoucí z jedničky a určitě si je pak líp hlídal, když už se do Brna neobjevili. Ale aby je hlídal i při výstupu a dokonce i po výstupu, kam jdou, co dělají atd., to už v jeho silách určitě nebude. V tomhle případě - incident na nástupišti - by mohla zasáhnout jedině bezpečnostní agentura (která je v Brně hl.n. přítomna snad nepřetržitě) ale pravděpodobnost že budou právě nablízku není velká.
Aby byla zajištěná bezpečnost každého z nás, musel by se stát asi zázrak.... Je nespočet "lidí", kteří na světě pouze zabírají místo a jsou jen přítěží pro společnost a s tím nic neuděláš....
TrainWeb - železniční fotogalerie ==> http://trainweb.cz
Sdružení přátel železnice v Chotěboři ==> http://spzch.wz.cz
Michalk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 282
Registrován: 1-2005
Odesláno Pondělí, 10. října 2011 - 14:49:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ondra_málek:
Jasně, já s Vámi v podstatě souhlasím, v žádném případě bych nemohl chtít po průvodčím, aby nasazoval svůj krk do bitky a až vůbec ne mimo jeho vlak. Včera šlo naštěstí v podstatě o houby, těm blbečkům naštěstí stačilo k vybití zlosti relativně málo, takže nějak extra řešit to dále nehodlám. A mimo řádky, to že se už neukázali bylo jen díky tomu, jak jsem se později dověděl, že jim v tom bylo průvodčím znemožněno - prostě se do toho vozu nemohli dostat. Bezpečnostní agenturu tam asi někdo nasměroval, když jsem odcházel, tak jsem je zahlédl přicházet, ale to už bylo pozdě.
V podstatě mi jde jen o dvě (tři) věci:
1) Zjistit, jak se mám (a nejen já) konkrétně v tomto případě (účinně) chovat, ale ne v tu chvíli, kdy už jde do tuhého, to už mi nepomůže nic, ale jestli je to nějak řešitelné předem. Protože pokud ne, je to signál, že v podstatě ožralové si mohou dovolit všechno, a to se mi zdá docela smutné.
1a) Jako možné řešení do budoucna bych viděl: Jejich druhé vyhození se sehrálo cca 45 minut před příjezdem do Brna, tudíž dost času k případnému zavolání alespoň té bezpečnostní agentury, že se možná po příjezdu toho a toho vlaku může něco semlít. Chápu, že to nikoho nenapadlo (mě to taky napadlo až ex-post), ale pokud by tam někde poblíž ta bezpečnostní agentura byla, nemuselo se to stát.

2) A to možná hlavně: Dávejte si všichni na tohle bacha, bohužel při prosazování svých práv při jednání s takovými individui je nutné si zajistit ona pověstná zadní vrátka. Jak jsem psal, setkal jsem se s takto vyhroceným přístupem po šesti letech pravidelného cestování, tak doufám, že se s něcím podobným zase dlouho nesetkám. A tímto poučením bych to z mé strany asi uzavřel - ikdyž jak se říká, zkušenost je nepřenositelná...
.li
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.201.60.169
Odesláno Pondělí, 10. října 2011 - 23:39:00    Odkaz na tento příspěvek  

Bolestivá místa a jejich účinky

Oko - tlak palcem na oko působí velmi bolestivě. Slabý tlak způsobí slzení či chvilkové oslepnutí. Prudké píchnutí do oka vyvolá velkou bolest a jsou možné i trvalé následky.
Zevní ucho - při nárazu dlaní na zvukovod se může protrhnout bubínek. Napadený má silné hučení v hlavě. Jsou možné trvalé následky.
Meziklíčková jamka - prstem tlačíme na hrtanový nerv. Snažíme se tlačit co nejhlouběji, a pak mírně tlačíme prstem ve směru hrtanu nahoru.
Oblast žaludku - tlak i úder na krajinu žaludeční (plexus solar), kde se paprskovitě sbíhají nervy, působí velmi bolestivě a při silnějším úderu může způsobit i ztrátu vědomí.
Slabiny, třísla – zasažení způsobí velmi bolestivý tlak.
Genitálie – zasažením genitálií může dojít i k trvalým následkům.
Čelo - slabý úder dlaní způsobí otřes a přerušení myšlenkového pochodu. Silný úder může vyvolat slabý otřes mozku a velmi silný úder způsobí mdloby popř. silný otřes mozku.
Kořen nosu - slabý úder vyvolá mdloby, středně silný úder omráčení a při silném může nastat i smrt.
Konec nosu - úder způsobuje slzení, bolest, krvácení z nosu, zlomení nosní kosti.
Zubní výběžek horní čelisti – úder způsobuje omráčení, bezvědomí. Silný úder může způsobit trvalé poškození zdraví popřípadě smrt.
Brada - slabý úder vyvolá bolest případně i omráčení a silný bezvědomí.
Hrtan - slabý úder způsobí omráčení, středně silný bezvědomí nebo smrt.
Spánky – po slabém úderu může nastat omráčení. Středně silný úder vyvolává bezvědomí. Hrozí rovněž trvalé následky s možností smrti.
Krční tepny - slabý úder vyvolá prudkou bolest, střední omráčení a silný představuje možnost smrtelných následků.
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1435
Registrován: 4-2011

Odesláno Čtvrtek, 13. října 2011 - 23:31:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dneska jsem měl v Bdt na trase Děčín - Dobkovice a Děčín - Ústí štěstí na takovéhle "pěkné" okno a hned 2x v jednom dnu (podruhé už jsem šel na své "oblíbené" místo). Jen netuším, jestli je to plíseň, nebo tam něco krystalizuje

Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1592
Registrován: 12-2009
Odesláno Pátek, 14. října 2011 - 10:49:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Určitě to není plíseň. Takových, co by si libovaly v rychlých změnách teploty,asi moc nebude.
Takové okno je neopravitelné a peníze na výměnu všech takových nejsou. Nehledě k tomu,že občas i okno z výroby zá pár týdnů může vypadat podobně.
Jedné řešení-povolit rozbití z venku a pořádně vyčistit. Sice se bude rosit v zimě zevnitř,ale je to menší újma, než po čase neprůhlednost a dojem hnusu.
EKV
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.159.111.165
Odesláno Pátek, 14. října 2011 - 11:29:40    Odkaz na tento příspěvek  

Ohl:"Určitě to není plíseň."
No fuj nazývat takovou čistou kulturu plísní!
Je to čistá houbička. Oproti žampionu málo chutná, spíše nevýrazná.
lubomír vysloužil
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.56.73
Odesláno Pátek, 14. října 2011 - 16:59:29    Odkaz na tento příspěvek  

K O.tornádu 1435: zřejmě se jedná o oxidační proces hliníkového (duralového) meziskelního pásku, nastartovaný netěsností okna a vnikem nějakého alkalického mycího roztoku. Zvláště krásné "plísně" vzniknou, když je přítomna Hg v podobě chloridu či dusičnanu rtuťnatého. Nikoliv jako Rtuťový muž.
Smin
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.220.230.91
Odesláno Pátek, 14. října 2011 - 19:36:14    Odkaz na tento příspěvek  

Když už se mluví o oknech, předpokládám že v současnosti je u rekonstruovaných vozů s novými okny (Xpee, Xee) do rámů skel vkládán silikagel pohlcující vlhkost a prostor mezi skly se plní plynem podobně jako u izolačních skel v klasických moderních oknech.

Nevíte ale někdo jestli se taková konstrukce oken používala už v původních oknech vozů Bpee (Apee) ? Před rekonstrukcemi v nich byla vysrážená vlhkost skoro pravidlem.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.161.13.148
Odesláno Pátek, 14. října 2011 - 19:55:12    Odkaz na tento příspěvek  

Tak ono je to po nějaký tý desítce let celkem jedno, protože žádný těsnění netěsní dokonale a ani silikagel nefunguje věčně. Jsem docela zvědavej, jak za dvacet let dopadnou třeba všechna ty dvojskla a trojskla, co se dneska s dotacema montujou do všech baráků kolem. Třeba budou mít lidi radši akvárium, než výhled na sousední panelák ;-)
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1438
Registrován: 4-2011

Odesláno Pátek, 14. října 2011 - 20:14:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dík všem za vysvětlení :-)
Spíš jsem myslel, že to nějaké houby, nebo plísně nebudou. Ten plyn by snad měl být i u takových starších oken ne? I u elefanta jsem viděl "akvárko", spíš ale u staršího kousku.

A to když se to okno vymění, to se nadá to staré potom rozebrat, vyčistit, nalisovat nové těsnění a použít v jiném vlaku? To musí jít do pece přetavit se na nový výrobek??

Pořád tyhle klasiky jsou na tom podstatně líp než olomoucké tornáda, jak teďko vypadají, jsem začal objevovat teprve od loňského léta a to jsem na nich skoro odchovaný.
Knapido
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 965
Registrován: 1-2006
Odesláno Pátek, 14. října 2011 - 20:57:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PRAG: Až tam budeme mít akvárko koupím neonky .
když tě všechno zradilo, pomůže ti kladivo.. a když né to tak použij flexu !! Jinak tě už nic nezachrání... Je to v řiti. Dneska ani flexa nepomohla !
Na K-reportu od 23.ledna 2006
Tass
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 165
Registrován: 10-2006

Odesláno Sobota, 15. října 2011 - 16:15:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Navrhuji osadit vozová WC sprinklery a odtokem v podlaze jakožto prevencí proti huličům. Měl jsem tu smůlu, že jsem jel vlakem s bandou polsky hovořících idiotů, kteří nastoupili v Praze a už od Libně začali jeden po druhém chodit na toaletu. Samozřejmě po pár minutách byl kouř v celém velkoprostoru, což těm samozřejmě nijak nepřekáželo v tom, aby na WC nestřídali jeden po druhém dál. Průvodčímu si na to ještě přede mnou stěžovali další cestující, jenže kouřící zmetci zřejmě dobře věděli, že mají po každé stanici počkat, než průvodčí projde, takže s cigárem ani jednoho nechytil. Nemám mu to za zlé, v pátečním narvaném vlaku má podstatně víc starostí, než lovit burany s cigárem. Nicméně výsledkem bylo, že jsem v Olomouci z vlaku vylezl a oblečení mi smrdělo jak po návštěvě zahulené hospody.
Takže mě napadlo řešení se sprinklerem. Hulič vleze na WC, zapálí si, protipožární čidlo zaregistruje kouř a začne hasit. Voda odteče výtokem v podlaze a je klid. Řekl bych, že by to každému stačilo jen jednou, aby si příště nechal na cigáro zajít chuť, dokud nevystoupí.
TASS je zplnomocněn prohlásit, že 3x3 je 9, pakliže Nejvyšší sovět nerozhodne jinak...
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7743
Registrován: 9-2005

Odesláno Sobota, 15. října 2011 - 16:44:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bohužel teplota kouře nedosáhne nějakých 50 - 60°C, aby ta trubička praskla , takže jedině nějaké optické čidlo...
Web o veřejné dopravě - vše o dopravě - tisíce fotografií, videa, články, věci ke stažení, ...
MHD v Hradci Králové - výluky, aktuality, linkové vedení, ...

Většina lidí si většinu lidí plně zaslouží. (Shirley)
Tass
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 166
Registrován: 10-2006

Odesláno Sobota, 15. října 2011 - 16:56:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aha, tak to pardon, já myslel, že to detekuje kouř, nikoli teplotu...
TASS je zplnomocněn prohlásit, že 3x3 je 9, pakliže Nejvyšší sovět nerozhodne jinak...
Mihyl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 963
Registrován: 8-2008

Odesláno Sobota, 15. října 2011 - 17:54:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové, dělají se oba typy čidel. Opticko-kouřové - detekují kouř a druhé čidlo se nazývá termodiferenciální - spouští při detekci tepla.
Na toto téma se lze více rozepsat, ale myslím, že pro zjednodušení to takto postačí.
Příušnice
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.180.103.13
Odesláno Sobota, 15. října 2011 - 20:49:33    Odkaz na tento příspěvek  

Ano. Existují čidla, která reagují nejen na kouř, ale i na prach a výpary např. acetonové, benzínové atd. Mají sdruženou funkci.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Neděle, 16. října 2011 - 15:34:11    Odkaz na tento příspěvek  

Tass : ještě existuje jedna možnost, jak s huličí "vydrbat" - to WC jim prostě zamknout ...
pravda postihne to i ostatní cestující ...
Hyvrysák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2483
Registrován: 3-2007

Odesláno Neděle, 16. října 2011 - 15:55:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tass: smraďoši nejradeji choděj na WC v dětském voze..To si pak člověk udělá obrázek o tom, co je to za idioty
Jinak menší postřeh z včerejších cest - proč se na zastávce (Starý Kolín) hlásí, že vlak přijede na druhou kolej, když nikde žádné označení kolejí není vidět? Mě jako nádražáka to nerozhodí, vím, která kolej je služebně druhá, ale stála tam i vyděšená paní s dcerou, která byla zralá na to, aby přeskakovala koleje. Důvod? Přesně naproti ní byl u protější koleje na sloupu kilometrovník obsahující číslo 2 ve spodním řádku...
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4483
Registrován: 5-2004
Odesláno Neděle, 16. října 2011 - 19:56:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hyvrysák: no asi ze stejnýho důvodu z jakýho jsou u Dobříšky na jednokolejnejch zastávkách (určitě to je v Bojanovicích ale viděl jsem to nejen tam) cedule zakazující vstup do kolejiště před zastavením vlaku...
Tass
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 168
Registrován: 10-2006

Odesláno Pondělí, 17. října 2011 - 12:05:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hyvrysák: Smraďoši chodí na WC ve všech vozech. Paradoxně jsou v tomhle směru nejlepší stará béčka, jelikož mají na WC velké sklopné okénko, takže kouř nejde do ventilace, ale letí ven z vozu. Nemohu si pomoci, ale asi by bylo nejlepší vrátit do vlaků kuřácké vozy. Je evidentní, že existuje nezanedbatelná skupinka pitomců, kteří si prostě musí zapálit kdekoli. Pokud ČD nejsou schopny zajistit kontrolu, aby se nehulilo v nekuřáckých vozech (a plně chápu, že to prostě nejde, pokud nebude u každého WC stát hlídač), tak by bylo vhodnější to řešit tím, že by si huliči vlezli do svého vozu (samozřejmě řazeného na konci vlaku, aby kouř za jízdy neletěl k dalším vozům) a byl by pokoj.
Mimochodem, sám si také párkrát denně zapálím. Ale jednak vždy pouze tam, kde to nikomu nevadí, jednak zásadně mimo místnosti, protože cigáro na čerstvém vzduchu a zahulená místnost jsou i pro kuřáka hodně velký rozdíl. A hulit ostatním pod nos mi přijde jako prasárna, je to můj zlozvyk a rozhodně ho nemusím dávat "vychutnat" svému okolí.
TASS je zplnomocněn prohlásit, že 3x3 je 9, pakliže Nejvyšší sovět nerozhodne jinak...
Turista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 294
Registrován: 12-2003
Odesláno Pondělí, 17. října 2011 - 12:27:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud ČD nejsou schopny zajistit kontrolu, aby se nehulilo v nekuřáckých vozech

Pokud se nepletu, tak to kouření zakázal zákon, nikoliv ČD.