K-report
 

Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 02. 10. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Nejotřesnější zážitky na železnici » Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 02. 10. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Tobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 36
Registrován: 10-2010

Odesláno Sobota, 17. září 2011 - 18:44:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

čelakovičan : Tak si vezmu alespoň náhradní tričko.Zejména když vím, že budu takhle s někým v kupé trávit delší čas, tak trocha ohledupnosti neuškodí.

Mimochodem, minulý týden jsem byl v Rakousku a také jsem něco zažil.Pozdně večerní osobáky (S-bahn) plné hlučných vožralů a prázdných flašek, v podchodu skupinka ne zrovna přátelských tureckých mladíků.Tohle jsem u nás ani v Polsku nezažil.A to byly tyto spoje doprovázeny Sekuriťáky.
Dále jsem pokračoval EN a do kupé později přistoupila rodina s Border kolií.Samozřejmě bez náhubku a průvodčí na to nic neříkal.
nostalgik
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.183.82.50
Odesláno Sobota, 17. září 2011 - 18:49:05    Odkaz na tento příspěvek  

nejhorší je ze kazdej si muže dělat co chbe....zrušil bych demokracii a všude nastolil pevnou ruku diktatora!!
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 411
Registrován: 6-2010

Odesláno Sobota, 17. září 2011 - 20:27:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

CO s tim ma demokracie spolecneho? Pravidla jsou dana.
Ze je jejich nedodrzovani ignorovano, je vec druha...
Utúlien aurë...
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1319
Registrován: 4-2011

Odesláno Sobota, 17. září 2011 - 21:28:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, nejlepší je to v ešuse, kde se díky ventilaci ona "vůně" dostane všude.

Jednou jsem taky v žabotlamu si na topení sušil ponožky a boty, protože mi teklo do bot a když se jde v Děčíně na východní nádraží, tak to je samá louže, když je to osvětlené výbojkama, vypadá to jako rovný asfalt, tak jsem zahučel do asi 10 cm vody
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5582
Registrován: 10-2003

Odesláno Sobota, 17. září 2011 - 23:31:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nostalgik: A první co bych jako diktátor zavedl, by byl zákaz svobodného vykecávání na podobných diskuzních fórech.
Kalanis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1739
Registrován: 12-2006

Odesláno Neděle, 18. září 2011 - 01:22:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OT: Naopak - chytrý diktátor zavede státní (lehce moderovanou) diskuzi, nejlépe však sociální síť, pomocí které zlehčí občanům přístup ke státu a ze které začne těžit spojitosti a data o lidech, kteří by mohli v budoucnu dělat problémy (a na ty pak stačí jen klasické přístupy).
Doprava nebo něčí kapsy? Je to jedno - tunely jako tunely... K-Report do mobilu
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 413
Registrován: 6-2010

Odesláno Neděle, 18. září 2011 - 01:26:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kalanis: A ja proc je vsude nacpanej FB a diskuse zacina byt podminena registraci na nem...
Utúlien aurë...
Pavlík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1379
Registrován: 5-2005

Odesláno Neděle, 18. září 2011 - 20:10:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ostravské_tornádo: příště si kupte lepší boty, do kterých vám nebudo téci a neotravujte cestující smradem z vašich ponožek a bot
nostalgik
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.4.193
Odesláno Neděle, 18. září 2011 - 20:23:06    Odkaz na tento příspěvek  

přesné tak,je velice pěkný,když jednomu strašně smrděj nohy, a druhý aby to celou cestu fetovaly...at si to dělaj doma manželce
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1324
Registrován: 4-2011

Odesláno Neděle, 18. září 2011 - 20:25:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavlik, nostalgik: to byly starý rozbitý boty a nový jsem v tý době ještě neměl.
Tom954
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.48.106.46
Odesláno Neděle, 18. září 2011 - 21:38:00    Odkaz na tento příspěvek  

Dnes jsem jel v Přerově poprvé z rekonstruovaného 4. nástupiště a už nějaké hovado stačilo počmárat novou část podchodu (konkrétně na pravém schodišti ve směru od nádražní budovy) nějakýma rádoby drsnýma klikihákama fixou nebo něčím podobným...
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 768
Registrován: 11-2009

Odesláno Neděle, 18. září 2011 - 22:05:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mno, tak zrovna patecni situace - slusnej hic, jedu v tricku (nahradni mam v batohu) a v Plzni nastupuju do rychliku na Prahu. Do klimatizovaneho vozu, kde nebezi klima. V pomalych usecich nebo v zastavkach otviram okno, presto uz pred Prahou sam sobe smrdim a prevlikam se do druheho trika.

Vylezu na hlavnim na peron, nakracim do Pendolina a po chvili ze me zase leje - behem stani totiz klima nebezela a naskocila az za Libni.

Co v tuhle chvili delat? Pruvodci muze sice ohrnovat nos, ale ja si s sebou na adrenalinove cesty s s prestiznimi spoji pod hlavickou CD opravdu skladaci sprchu nosit nebudu
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.220.193.115
Odesláno Neděle, 18. září 2011 - 23:29:33    Odkaz na tento příspěvek  

Vozit třetí triko, přece ;-)
Samozřejmě. Měla by to policie sbírat, nebo kropit na místě?
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 425
Registrován: 6-2010

Odesláno Neděle, 18. září 2011 - 23:39:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavlik: No, na "udrzovane" chodniky (a mnoho a mnoho prazskych prechodu pro chodce) s deseticentimetrovou kaluzi ti jsou i nove boty na houby, kdyz ti to natece vrchem... :-)
Utúlien aurë...
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7660
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 19. září 2011 - 11:11:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chodit v rybářských holinkách .
Web o veřejné dopravě - vše o dopravě - tisíce fotografií, videa, články, věci ke stažení, ...
MHD v Hradci Králové - výluky, aktuality, linkové vedení, ...

Většina lidí si většinu lidí plně zaslouží. (Shirley)
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 429
Registrován: 6-2010

Odesláno Pondělí, 19. září 2011 - 15:28:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vzhledem k mnozstvi "naslapnych min" nejlepsi reseni. :-)
Utúlien aurë...
Ghost
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 302
Registrován: 1-2011

Odesláno Úterý, 20. září 2011 - 15:52:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sim: Prosím o specifikaci vlaku a vozu. Klimatizované vozy z Plzně na Prahu totiž jedou až večer v pět a v devět. A nejsou to rychlíky ale Ex, navíc v Bmz přeci nelze otevírat okna a v ee vozech s klimoškou to jsou jen malé výklopky nahoře (zamčené). V ostatních vozech klima není.

(Příspěvek byl editován uživatelem Ghost.)
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4773
Registrován: 11-2005

Odesláno Úterý, 20. září 2011 - 17:34:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Do klimatizovaneho vozu, kde nebezi klima. V pomalych usecich nebo v zastavkach otviram okno, presto uz pred Prahou sam sobe smrdim a prevlikam se do druheho trika.

Proč? Když neběží klima, nechám to klidně ve vedrech otevřený celou cestu.
Rozčilovat se znamená ničit si nervy pro blbost druhých.
Hlavně se nepředposrat.
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 780
Registrován: 11-2009

Odesláno Úterý, 20. září 2011 - 19:24:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ghost > 355, posledni vagon ABvmz, provozovatel Arriva.

Pes38 > nemam rad tlakovou rezonanci, mam rad svuj sluch a spunty do usi jsem s sebou vyjimecne nemel. A predpokladam, ze pokud nejste vyznavacem S(adra)M(alta) technik, taky na koryte budete okna zavirat, pokud se zrovna nebudete plouzit krokem (treba pres MuN, UnO nebo Plzen).
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1329
Registrován: 4-2011

Odesláno Úterý, 20. září 2011 - 19:40:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sim: jo, přesně to taky nesnáším, když to letí 140 po rovině, celý se to klepe, div se to nerozpadne a ten tlak do uší je hnus! A když je to takhle rozjetý a rozklepaný, nejde to okno ani zavřít, musí se počkat, až zastaví.

A přístup některých cestujících je fakt zvláštní! Když jsem v Povrlech u osobáku na vteřinku otevřel okno, abych se kouknul na návěstidlo, jeden "pán" se mohl pos..t, ať si prý vlezu na střechu a když jedu rychlíkem (jako ve vašem případě), najivně čekám, kdy to přestane bavit člověka sedícího u okna a pokusí se to zavřít (jestli to za jízdy půjde). No to by ch se načekal a tak se jich zeptám, jestli by jim nevadilo, kdybych to zavřel.
nostalgik
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.183.180.247
Odesláno Úterý, 20. září 2011 - 20:01:22    Odkaz na tento příspěvek  

dneska zase jel z Prahy do Řevnic dědek,a ten tak SMRRRDDĚÉL že to nebylo možný tam vydržet...tyhle tchoře bych nechal střílet!!
Ghost
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 303
Registrován: 1-2011

Odesláno Úterý, 20. září 2011 - 20:43:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sim: Tak to jo, jediný vůz na který jsem zapomněl.
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 783
Registrován: 11-2009

Odesláno Úterý, 20. září 2011 - 21:02:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ghost > stane se ... bohuzel je to jediny rozumny vagon, ktery v me dostupne dobe (12:00 - 15:00) na Prahu jede. A na lepsi casy se zatim stale neblyska - kdyz dva delaji totez, neni to vzdy totez, takze zatimco jedni s ojetinami maji za tyden vyjet do ostreho provozu, druzi se pravdepodobne porad jeste nemuzou shodnout na nerudovske otazce.
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4774
Registrován: 11-2005

Odesláno Úterý, 20. září 2011 - 23:38:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ze pokud nejste vyznavacem S(adra)M(alta) technik, taky na koryte budete okna zavirat, pokud se zrovna nebudete plouzit krokem (treba pres MuN, UnO nebo Plzen).

To sice nejsem, ale osobně mi horko a dusno vadí mnohem víc, než "tlaková rezonance" a průvan jako kráva. Takže ho klidně nechám otevřený a myslím, že i většina lidí, s vyjímkou snad pár důchodců, kteří se i v 30st. vedrech bojí, že je "ofoukne".

A když je to takhle rozjetý a rozklepaný, nejde to okno ani zavřít, musí se počkat, až zastaví.

No to snad ne... Ty neumíš za jízdy zavřít okno?
Rozčilovat se znamená ničit si nervy pro blbost druhých.
Hlavně se nepředposrat.
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1333
Registrován: 4-2011

Odesláno Úterý, 20. září 2011 - 23:44:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pes38: někdy to fakt nejde. Jednou jsme takhle jeli Bčkem z Olomouce do Prahy a to se muselo čekat až to zastaví. Tam kolem Pardubic a Kolína to byla teda chuťovka ten řev a "tlaková rezonance".

Máma takhle jezdí často a přijede vždycky z toho polomrtvá a přesto jezdí radši Bčkem než ECčkem, což v tomhle případě nechápu.

(Příspěvek byl editován uživatelem Ostravské_tornádo.)
Trolleybus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1807
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 20. září 2011 - 23:56:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vibrující otevřené okno za jízdy není zrovna něco extra, ale skutečný masakr je až ta rána do bubínků, když jede v protisměru Ex nebo EC svých 140-160. To už je skutečně dost blízko hranici bolesti, o tom, že to z kupé vynese lehčí věci na chodbu, ani nemluvě.
Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1334
Registrován: 4-2011

Odesláno Středa, 21. září 2011 - 00:04:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trolleybus: Tak to jsem zas tak nevypozoroval, ale fakt pěkný jsou tunely u Zábřehu a Tunel v Mlčechvostech, to vždycky vyhlížím, abych si včas zacpal uši.
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 787
Registrován: 11-2009

Odesláno Středa, 21. září 2011 - 12:14:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pes38 > ja nerikam, ze to nejde. Pouze tvrdim, ze nefunkcni klima je i v tomto voze (s otviracimi okny) zavazne snizeni komfortu. A je v konecnym dusledku fuk, jestli to bude v dusledku horka ze zavrenyho okna nebo huceni v hlave jeste den pote z ramusu okna otevreneho.

Navic, ono zalezi take na tom, odkud mate s otevrenym oknem zkusenosti; do 60km/h s tim nemam jiny problem nez prachovy, kolem 100km/h uz je problem hlukovy a nad 120 uz je to problem tlakovy. K tomu se pak jeste pridavaji "doplnkove" funkce - v useku Plzen - Rokycany sice nejsou PHS, ale chrastivy hluk z koleji (?povolene srouby?) je neskutecne vlezly. Projedete Rokycany, zacina nova trat, od podvozku je podstatne tiseji - jenze zacina tunel z PHS, takze otevrenym oknem dostavate ramus jeste intenzivneji, nez pred tim. Kolem Horovic se kope, jede se pomalu - ale zase dovnitr lita bordel ze stavby (s pylem na astma uz to nastesti v tuto dobu neni tak zly). Od Berouna dal je to zase na urovni useku prvniho ...

To treba mezi Prerovem a Ostravou to je - z hlediska hluku (tlakove vlny jsou ale problemem podstatne vetsim) podstatne prijemnejsi pro otevrene okno, koleje ramus nedelaji a PHS skoro nejsou, takze zvukove je mnohem horsi treba obuti kola, ktere se projevi bez ohledu na otevrenost okna.

No a treba jizdu "rychlikem" do Zelezne Rudy si uz v lete jinak, nez bez otevreneho okna, ani nedovedu predstavit - zde je nejvetsim omezenim smrad z brzd, kdyz se sjizdi od Spicaku na Nyrsko.
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Ghost
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 307
Registrován: 1-2011

Odesláno Čtvrtek, 22. září 2011 - 11:17:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

chrastivy hluk z koleji (?povolene srouby?) ano v tomto úseku to hlučí opravdu hodně, ovšem tipl bych podle zvuku spíš příliš ojeté kolejnice...
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 798
Registrován: 11-2009

Odesláno Čtvrtek, 22. září 2011 - 15:47:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ghost > puvod toho hluku se mi nepovedlo vypatrat, ovsem je to randal, nesouci se kilometry daleko - i pres kopce. A je to jen na urcitem useku, jiny usek se stejnym typem kolejnice i prazcu je naprosto potichu - proto me napadlo to povoleni sroubu. Nesouvisi to totiz ani s tim, jestli je kolej rovna nebo v oblouku, na zemi nebo na moste.
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Macášek Josef.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.197.155.190
Odesláno Čtvrtek, 22. září 2011 - 16:56:32    Odkaz na tento příspěvek  

Na železnici dějí se věci.....
Je 6,20 ráno, na nezamyslickém nádraží stojí "pantograf" jako osobní vlak do Olomouce.Najednou se zavřou dveře.Cestující se snaží nastoupit, ti zkušenější zkouší více dveří protože ví že některé nefungují a nic...
Až po čase se ukáže průvodčí a se slovy "nenastupujte, bude se posunovat".
Deset minut po pravidelném odjezdu vlak pár metrů popojel, dveře se otevřely,cestující konečně nastoupili a s +15 se vlak slavnostně vydal k Olomouci.I tak se dá pokoušet trpělivost cestujících......
A na závěr si dovolím citaci z knihy Milana Plcha Kam v ČR za vlaky a vláčky.
To poví o železnici opravdu vše.
Do té doby tratě zanedbané, neudržované a potácející se na hraně zrušení s přehlížením gigantických ČD nesmírně ožily...trať si žila poklidným životem snad s výjimkou nesmyslného totálního omezení provozu Českých drah v době kdy bylo rozhodnuto o privatizaci...Trať je přímo učebnicovým příkladem toho jak privatizace lokální trati schopným a odpovědným vlastníkem je jediná cesta k jejich rozkvětu.Takřka s polovinou zaměstnanců a se ziskem místo několikamiliónové roční ztráty oproti dobám Českých drah tu hospodaří Jindřichohradecké místní dráhy....Ještě před jistou privatizací tu České dráhy stačily zavést několikaměsíční nepřetržitou výluku s
Johnson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1060
Registrován: 5-2007
Odesláno Čtvrtek, 22. září 2011 - 17:03:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Macášek Josef. Nástup je ta lepší varinta, horší je když se dřeve zaseknou a chceš vystupovat, což se mi stalo nedávno. Štěstí bylo že průvodčí těma dveřma chtěla dávat souhlas k odjezdu, takže to nakonec dopadlo tak že sem použil jiné dveře.
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1335
Registrován: 4-2011

Odesláno Čtvrtek, 22. září 2011 - 18:18:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono tam na tom nezamyslickém nádru se sjíždí panťák a 842 na stejné koleji, tak hlásí, aby se nevstupovalo do kolejí, bude se posunovat, ale aby panťák zavřeli a ještě k tomu v době, kdy už měl odjíždět, jsem ještě neviděl.

Vím, že se stává, že se u panťáku (460) zaseknou dveře, už jsem slyšel různé příhody. Mně se zatím na štěstí nestalo, že bych kvůli tomu nevystoupil. Větší problém jsem měl ale u klasiky (asi nějaké kupéčko), že jsem už se pomalu smiřoval s tím, že se projedu dál, ale po snažení více lidí se dveře podařilo otevřít.
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8463
Registrován: 11-2002
Odesláno Čtvrtek, 22. září 2011 - 18:30:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Johnson: horší je když se dřeve zaseknou a chceš vystupovat, což se mi stalo nedávno - za což si ovšem v 99% případů může u 460(560) cestující sám. To jedno procento připadná na skutečnou mechanickou závadu, ve zbylých je to zapříčiněno bezvýhradě tím, že po stačení kliky je na dveře zároveň vyvíjen tlak k jejich otevření (jako je tomu třeba u klasického béčka). Případně tím, že klika není stlačena až dolů, takže se dveře začnou otevírat, ale zaseknou se o "nestlačenou západku" (znalci nechť upřesní)
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1336
Registrován: 4-2011

Odesláno Čtvrtek, 22. září 2011 - 18:52:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jena: jo, přesně tak. Když to funguje jak má, stačí zmáčknout kliku a o zbytek se vzduch postará sám. Párkrát se mi ale stalo, že se to otevřelo jen na kus, pak dlouho nic a pak to vystřelilo. To je dost nepříjemný.
No a jednou se mi povedlo dveře úplně vyřadit z provozu, když jsem nevěděl, že zavřít se dají jen vzduchem. Tak jsem za to zatáhnul a pak už to fíra nezavřel. Musel k tomu přijít, vyřadit a zamknout, pak to několik dnů jezdilo se žlutou cedulí.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pátek, 23. září 2011 - 09:32:53    Odkaz na tento příspěvek  

Možná na těch dveřích schází návod k použití ;-)
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7687
Registrován: 9-2005

Odesláno Pátek, 23. září 2011 - 09:36:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No to schází. Když jsem s tím jel poprvé v životě, tak jsem taky dostal facku .
Web o veřejné dopravě - vše o dopravě - tisíce fotografií, videa, články, věci ke stažení, ...
MHD v Hradci Králové - výluky, aktuality, linkové vedení, ...

Většina lidí si většinu lidí plně zaslouží. (Shirley)
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 951
Registrován: 1-2006

Odesláno Pátek, 23. září 2011 - 10:16:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to 21272:

cestoval jsi s Kalouskem ?
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7690
Registrován: 9-2005

Odesláno Pátek, 23. září 2011 - 12:39:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ne, pouze s 560 .
Web o veřejné dopravě - vše o dopravě - tisíce fotografií, videa, články, věci ke stažení, ...
MHD v Hradci Králové - výluky, aktuality, linkové vedení, ...

Většina lidí si většinu lidí plně zaslouží. (Shirley)
Hyvrysák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2423
Registrován: 3-2007

Odesláno Neděle, 25. září 2011 - 10:29:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jeden důkaz o tom, jak se v Praze označují místenková místa..Chudák slečna, kterou jsme v Kolíně museli vyhnat z místa, přestože podle označení na její místo místenka prodána nebyla..

Až někde u Olomouce jsem si všiml, že lístek s číslem 61 je ve vedlejším kupé - holt se někomu něchtělo papírky od sebe odstřihnout, tak je nechal pěkně pohromadě
Myšák_tom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1134
Registrován: 10-2010

Odesláno Neděle, 25. září 2011 - 13:22:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hyvrysák: Přitom je to perforované...
Jinak já někdy žasnu nad označením expresní rezervace (nejen) na rychlících Praha-Klatovy. Normálně jde místenka (resp. zpráva o expres. rezervaci) vložit do držáku bez jeho odemčení. Aby ale ušetřili své ruce raději držák otevřou a plesknou tam aršík 2x3. Někdy se jim to povede i tak, že to vypadá, že řada u okna/dveří je mimo rezervační systém...
www.mysaktom.rajce.net - II REGIOJET
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Pondělí, 26. září 2011 - 18:08:04    Odkaz na tento příspěvek  

nostalgik : jste příliš útlocitný ... zápach ze zutých nohou je sice nepříjemný, stejně tak jako zpocený cestující jsou slabým odvarem toho, jak vypadal někdejší vlak 526/527 "Laborec" (do roku 33/34) zvaný "cikánský expres" ... tam více méně mimo jedničky nebo ubytovacích vozů páchl celý vlak ... a v tomhle se dělalo celou cestu ze Žiliny do Prahy suma sumárum tak sedm hodin ...
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 76
Registrován: 9-2011
Odesláno Úterý, 27. září 2011 - 13:15:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zápach ze zutých nohou je sice nepříjemný

Ja si myslim, ze t.c. je pro mnohe mnohem neprijemnejsi zapach ze zlutych (nejen nohou)

(Regiojetu se omlouvam, neni to mysleno nijak urazlive vuci RJ, ale proste ta nahravka na smec nesla odmitnout )
Lumicun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 1-2011

Odesláno Středa, 28. září 2011 - 12:16:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pachnouci lide ve vlaku jsou opravdovy problem :-( pro zeleznicni spolecnost ale neresitelne. Cestujici ani zakazniky si nevyberes. Je problem teto zeme ze je vyjimkou aby si prisedici clovek treba v kupe v pripade zeleznice nevybalil nejake odporne jidlo nebo treba nepachl.
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 820
Registrován: 11-2009

Odesláno Středa, 28. září 2011 - 17:43:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lumicun > tak sice ne uplnym, ale minimalne castecnym resenim je rozumna ventilace - tedy nespolehat na otevrena okna (bo nejdou otevirat vzdy) a proste udelat ventilaci nucenou s dostatecnym mnozstvim vzduchu.
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Mol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 397
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 28. září 2011 - 18:27:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Funkční klimatizace smraďochy celkem úspěšně eliminuje. Nedávno si k nám do kupé v Metropolu přisedl nějaký Ind. Dokud šla klimatizace tak to bylo v pohodě, horší když taur stáhl sběrač, to se kupé proměnilo v malou indickou komnatu "vůní"... Přečkat Břeclav bylo jako soutěž ve výdrží lovců perel... I když občas jsou vozy na Chopinu jako po teroristickém útoku, všichni leží poskládaní přes sebe, někteří i na zemi (nejlepší, když si lehnou v kupé na podlahu, a hlavu mají z otevřených dveří na chodbičce) a vzduch jak na jatkách...
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1370
Registrován: 4-2011

Odesláno Středa, 28. září 2011 - 18:55:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Snad díky nucené ventilaci se smrad šíří po celém vlaku (aspoň u elefantu), jak u jiných to nevím. V kupéčku asi to bude lepší.
q
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.151.72.26
Odesláno Středa, 28. září 2011 - 20:43:07    Odkaz na tento příspěvek  

ad Macášek Josef: Pokud vím, tak předtím, než jindřichohradec. úzchorozchodky přebrala JHMD, byla tam lokomotiva, která byla tesně po dílnách nebo z nich přicházela a místo přesměrování na Osoblahu (nebo už přesun na Osoblahu měl být), bylo to stopnuto a vygenerálkovaný (za peníze státního dopravce)stroj zůstal JHMD. Navíc bych si nebyl jist tím současným ziskem, ale to je jen můj odhad.
Arakain
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 842
Registrován: 8-2003
Odesláno Středa, 28. září 2011 - 20:45:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vzhledem k tou, že hotovosti se už vyhýbám, jako čert kříži, neboť mi banka, za každý trapný pohyb, byť třeba 10 kč kartou vrací 10 kč na poplatcích, tak tento blog je přesně výstih ČD.
http://blog2.idnes.cz/diskuse.aspx?iddiskuse=A110928_212164_blogi dnes

P.S. Při poslední návštěvě GB jsem hotově zaplatil 3 libry a jinak úplně vše, včetně jízdenek na MHD jsem platil kartou
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 824
Registrován: 11-2009

Odesláno Čtvrtek, 29. září 2011 - 08:40:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ostravské_tornádo > tim je prave mysleno to "rozumna ventilace" ... i uzavreny system ventilace jde udelat tak, ze tam je pruvan a nevyvetra se, nebo je ji mozne pojmout profesionalne - dnes uz je pomerne bezne, ze i auta stredni tridy jsou vybaveny vicezonovou klimatizaci, ktera udrzuje v kazde zone jinou teplotu. A - svete, div se - ono to funguje i bez prepazek mezi temito zonami.

Arakain > taky naprostou vetsinu transakci platim bezhotovostne, zpravidla v mesici mi pres penezenku protece mene jak tisicovka v kesi. A zapas s nevedomosti pokladnich u modrych uz bohuzel k tomu neodmyslitelne patri. Nejde o vsechny pokladni, uz jsem nekolikrat psal, ze tu v Plzni na hlavnim vim o dvou, ktere s tarifem, bezhotovostni platbou a prozakaznickym pristupem nemaji sebemensi problem - ovsem jedna se o dve z celkem 10 - 20ti pokladnich (odhad, mozna nekdo upresni), coz je bohuzel porad malo, aby se tem neschopnym mel clovek moznost spolehlive vyhnout. Vysledkem je fakt, ze krome casu na vystani fronty u kasy je potreba si rezervovat dalsich 10 minut na sledovani zapasu, coz opet jeste vice znevyhodnuje pouzivani vlaku mezi Plzni a Prahou oproti (zluto)busu.

Arogance a odmitani vydat jizdenku v souladu s prepravnim radem, s tim uz se po stiznostech prakticky nesetkavam, ale do dokonalosti to ma bohuzel porad daleko.
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
T.H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.56.8
Odesláno Čtvrtek, 29. září 2011 - 09:32:28    Odkaz na tento příspěvek  

Pokud vím, tak předtím, než jindřichohradec. úzchorozchodky přebrala JHMD, byla tam lokomotiva, která byla tesně po dílnách nebo z nich přicházela a místo přesměrování na Osoblahu (nebo už přesun na Osoblahu měl být), bylo to stopnuto a vygenerálkovaný (za peníze státního dopravce)stroj zůstal JHMD
A máme tu další tzv. "modrogumní lež" - ono to totiž bylo přesně naopak: lokomotiva 705.911, která příslušela do depa Jindřichův Hradec (už od svého dodání v roce 1958!) a jako taková byla součástí převodu místního úzkorozchodného provozu JHMD (za onu modrogumy dodnes nevydýchanou jednu korunu, čímž stát ušetřil několik miliónů ročně) se "náhodou" v roce 1997 "zapomněla" (po opravě v Krnově) vrátit ze "zkušebních jízd" v Osoblaze a musela odtud být složitě vyreklamována.
Mimochodem v okamžiku předání tratí JHMD už ČD zastavily provoz na trati do Nové Bystřice a připravovaly brutální redukci na "Obrataňce", takže dnes už by v jejich "péči" nejezdilo v Jindřichově Hradci po úzkém rozchodu vůbec nic (ale hlavně že by to nedostal fujfuj soukromník, viďte, modrogumídci - Dráhu si rozvracet nedáme, radši ji zbouráme).
Asi byste si ve svém černobílém hodnocení "chudák Dráha a zlí Vyzobávači" měl aspoň ověřovat základní fakta.
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2942
Registrován: 4-2003
Odesláno Čtvrtek, 29. září 2011 - 09:41:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen tak mimochodem, vůbec bych tu raději neoperoval s pojmem "peníze státního dopravce". Stát plně dosypával a nikdo nevěděl ani na co, neb státní dopravce vykazoval ztrátu a tvrdil, že nejde říci za co.
T.H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.56.8
Odesláno Čtvrtek, 29. září 2011 - 09:41:39    Odkaz na tento příspěvek  

Oprava: dílny na 705.911 se v roce 1997 dělaly v Šumperku, ne Krnově. Každopádně to odsud bylo blíž do Osoblahy na vyzkoušení, aby se poté, co vláda v březnu 1997 rozhodla o privatizaci JHMD, pokusily ČD o šméčko s "předáním" této lokomotivy do Osoblahy.
IŽd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 116
Registrován: 12-2008
Odesláno Čtvrtek, 29. září 2011 - 10:17:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Hyvrysák:
díky za dokumentaci, příslušný tranz. přípravář má "pozdrav" k výplatnici . Když budete mít jakékoliv podobné delikty zaznamenané, sem s nimi, zařídíme zbytek :-)
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 62745
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 29. září 2011 - 10:33:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hyvrysák, IŽd:
A to tyhle jsou aspoň trhací. Na Burgas se fasovaly na klasickém papíře, takže "oběť" si pak s označováním sedačky pěkně vyhrála.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


vred
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.162.43.183
Odesláno Pátek, 30. září 2011 - 14:15:09    Odkaz na tento příspěvek  

Aee145 006: zaclonky kazda z "jineho testa", navic jeste roztrhnuta, o zaslosti potahu radeji nemluvim, pres okna nejde pres spinu pomalu nic videt... opravdu humus humusu... tohle je prvni trida 21. stoleti? A to nemluvim o Ackach... CD by mohly konecne zacit delat i uzitecnejsi veci, nez ten nehorazne trapny cirkus co ted predvadi na rameni Praha - Ostrava...
Juzam
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 31
Registrován: 12-2010
Odesláno Sobota, 01. října 2011 - 18:56:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem se dnes přesvědčil jak to vrchnost z GŘ myslí dobře s prozákaznickým přístupem ---byl jsem v Pečkách a začal pocitovat tlak kdesi pod poklopcem nutně použít WC, šel jsem do pokladny si půjčit klíč od toalet ale Ejhle!! Pokladní mi sdělila že tu záchody prostě nejsou že i samy si stěžujou ale nikdo s tim nic nedělá!! mooc krásný...no nic počkal jsem na vlak a ulevil si v něm.Pak odpoledne jsem se ocitl v Lysé nad Labem, opět s tlakem dole a prosbou o klíč, tentokrát mi bylo řečeno že se o to stará soukromá firma ať jdu za nimi...samozřejmě osazenstvo od WC jakoby se po nich slehla zem...a člověk se v tu chvíli může třeba pochcat!! jen by mě tedy zajmalo , kam potom vede toto veškeré členění dráhy, když díky složité struktuře na ČD nejsou dostupné tak základní služby jako je tato,bohužel to není jen WC, úspěšně se zavíraj a rušej čekárny, zlikvidovali se ČD centra která byla pracně vybudovaná...ale hlavně všude slyšet Zákazník náš pán, všecko pro lidi !! Mě připadá že vrcholový menežment na lidi z vysoka s... !
Nostalgia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 82
Registrován: 6-2010
Odesláno Neděle, 02. října 2011 - 08:59:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výstižnější je toto: Polibte nám

(Příspěvek byl editován uživatelem Nostalgia.)
Sláva Václavu Knopovi!
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Neděle, 02. října 2011 - 14:03:19    Odkaz na tento příspěvek  

Juzam: jedinný řešení je ochcat jim tam podchod nebo nástupiště, případně rovnou dveře od dopravní kanceláře. Až vás takových bude víc, bude i v jejich zájmu tam radši to WC zprovoznit ;-)
Ale jak tak chodim tady po městě, funguje to taky pomalu a ne moc spolehlivě.
Ghost
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 327
Registrován: 1-2011

Odesláno Neděle, 02. října 2011 - 23:03:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

prag: Nevím proč by měl ochcávat dveře výpravčím, kteří chudáci jsou tam sami v nájmu.
Vážení přátelé, musíte se smířit s tím, že holt lidí v provozu, kteří se starali o věci jako úschovny, WC apod. ubývá a bude to jen horší. Hajzly nemá kdo uklízet, nemá je kdo opravovat apod. To se porád řvalo o přezaměstnanosti na dráze a o "molochu". Jenže ejhle, tohle jsou první vlaštovky. Jak říkám, bude hůř.