K-report
 

Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 16. 07. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Nejotřesnější zážitky na železnici » Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 16. 07. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 275
Registrován: 6-2010

Odesláno Pátek, 01. července 2011 - 14:07:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No doufam, ze je to jen sum v komunikacnim kanale a vysledek bude aspon trochu "lidsky".
Utúlien aurë...
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2216
Registrován: 3-2007
Odesláno Pátek, 01. července 2011 - 16:49:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OT: "když se pak sedí v mezipatře,tak se mrzne"

Mne fakt fascinují tvoje dětské pseudoproblémky-tak když mrznu,tak nesedím v mezipatře ne ? Nebo chodím lépe oblečený.
Kamaráde,nerad to říkám,ale ty bys potřeboval pořádnou vojnu jako sůl,na dva roky někde na Šumavě v mrazech mínus třicet,jako chodili ještě nedávno kluci mladší než ty. Totéž třeba Livingproof. Klucí,vy jste tak rozmazlení,až Bůh brání.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2516
Registrován: 9-2002

Odesláno Pátek, 01. července 2011 - 17:56:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tentyz nazor mam o tzv. bezudrzbovych komponentech. Naucit se hledat chyby (i kdyz na starejch kramech) je skola k nezaplaceni.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2217
Registrován: 3-2007
Odesláno Pátek, 01. července 2011 - 18:16:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vždyť je to to samé-umět se o sebe postarat.Analyzovat projevy a umět najít chybu a odstranit ji,když to nejde okamžitě,tak si vzít poučení pro příště (a ne že "příště nebude taková zima" vs. "Ten kompresor se mi příště nerozbije". Obojí naivní).
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 989
Registrován: 4-2011

Odesláno Pátek, 01. července 2011 - 19:10:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Agent; Mladějov a ostatní:
Nic proti vašemu názoru, ale v tom mezipatře se třeba sedí proto, že jinde už není místo, jak to jde, tak si tam v zimě taky nesedám, protože za kažným chodit zavírat mě fakt nebaví. Ale neumím si představit, kdyby mezi hlavním velkým oddílem a nástupním prostorem nebyly dveře.
Že u ešusu nefunguje topení, jsem neříkal, jen že tam bývá celkem chladno proti ostatním vlakům a když tam člověk přijde vymrzlý ze zastávky, tak se tam sotva ohřeje. Je to ale správné, horší je, když je vlak přetopený a pak se z toho hicu vyleze do mrazu (navíc se plýtvá energie). Proto si nestěžuju, že je v ešuse zima, ale chce to i pro jiné panťáky ty oddělené oddíly.
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 541
Registrován: 10-2010
Odesláno Pátek, 01. července 2011 - 19:43:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V ešusu se plýtvá energie úplně nehorázně, v létě, když jde klimatizace (samozřejmě na míň °C, než by bylo nutné a vhodné). Člověk tam vleze v kraťasech a krátkým tričku, trošku vlhkej od potu a málem zmrzne.
„Nu, tedy dobrá. Dostali jsme rozkaz zlikvidovat diverzanta, muže bez povolení ke vstupu do kolejiště. Zaujali jsme pozice na sedmém nástupišti a skryli jsme za služební budkou. No to mohlo bejt tak kolem půl třetí, přichází k nám muž s batohem…“ – „Jistě. Byl to narušitel a nejspíš vrah. A s takovými se musí jednat bez milosti. To není jako práce s buzolou, děti.“
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2218
Registrován: 3-2007
Odesláno Pátek, 01. července 2011 - 19:53:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OT: O.K.
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1473
Registrován: 3-2006

Odesláno Pátek, 01. července 2011 - 20:07:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono by stačilo, aby se venkovní dveře zavíraly samy po pár vteřinách a nemusíme řešit vnitřní přepážky.
Úplně odstrašující je v tomto směru 451, 460 nebo 810 - venkovní dveře při pobytu otevřené trvale a jejich funkci pak suplují dveře do oddílu, které se ovšem musí zavírat ručně.
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Fousekx
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1112
Registrován: 1-2005
Odesláno Pátek, 01. července 2011 - 22:40:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mikulda: Což se např. v Desiru běžně děje a přesto to nestačí. Obzvláště za velkých rozdílů teplot vně/uvnitř a pří častých zastávkách.

(Příspěvek byl editován uživatelem fousekx.)
22Michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.13.123.3
Odesláno Sobota, 02. července 2011 - 00:25:14    Odkaz na tento příspěvek  

Asi to sem patří- když už jste tu nakousli ty nezavírané dveře. Je opravdu pro některé lidi takový problém zavřít za sebou (konkrétně v zimě)? To když jdou z domu, tak taky nezavírají? Dřív jsem si myslel, že to nezavírá jen omladina, ale poté, co jsem si toho začal všímat víc, tak konstatuji, že je to jaksi šul-nul.
P.S.: kdo jezdí linku S2 kolem Brna- potkali jste tam toho průvodčího, co strašně pořád kecá? To by mi tolik nevadilo, ale proč mi oznamuje (po nahlédnutí na lístek), že jedu tam a tam, když já jedu úplně jinam? Občas mám chuť kvůli tomu vystoupit o zastávku dřív, jen tak pro sichr
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 991
Registrován: 4-2011

Odesláno Sobota, 02. července 2011 - 00:46:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mikulda: jen chci podotknout, že u 810 se dveře dají normálně zavírat ručně. Je to sice pracnější, ale jde to. Osobně vyzkoušeno když jsem jezdil poslední den GVD 2007/2008 v prosinci šoto jízdy Lovosice - Ústí a uvnitř krásně teplo a každý kdo nastopul, nechal to otevřené a za chvíli tam byla zima. Tak jsem za každým zavíral, protože jsem byl přímo v tom prostoru, kde jsem natáčel z čelního skla.

22Michal:
U toho elefantu se málo kdy najde někdo, kdo to zavře. já zavírám i když vystupuju, stačí upažit a zavřu obě křídla najednou. U těch novějších to ale mám pocit nejde, tam zmáčknu čudlík a nic.
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 545
Registrován: 10-2010
Odesláno Sobota, 02. července 2011 - 09:25:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, aby se ty dveře během stanicování několikrát otvíraly a zavíraly je dost špatné řešení, neb se zkrátka (zbytečně) opotřebovávají.
„Nu, tedy dobrá. Dostali jsme rozkaz zlikvidovat diverzanta, muže bez povolení ke vstupu do kolejiště. Zaujali jsme pozice na sedmém nástupišti a skryli jsme za služební budkou. No to mohlo bejt tak kolem půl třetí, přichází k nám muž s batohem…“ – „Jistě. Byl to narušitel a nejspíš vrah. A s takovými se musí jednat bez milosti. To není jako práce s buzolou, děti.“
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1474
Registrován: 3-2006

Odesláno Sobota, 02. července 2011 - 10:58:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

22Michal: Pokud jde jeden člověk a dveře jsou zavřené, tak za sebou zavře.
Pokud jde jeden člověk a dveře jsou otevřené, tak za sebou nezavře.
Pokud jde více lidí a poslední vidí, jak první otevřel dveře, tak za sebou zavře.
Pokud jde více lidí a poslední nevidí, jak první otevřel dveře, tak za sebou nezavře.
Jediná výjimka z bodu 4 je pravidelný znalý cestující, ten za sebou zavře vždy.
Toto je psáno na základě dvouletého pozorování.

OT: Ano, u 810 se dají zavřít, ale chce to sílu a tak se na to každý vykašle. U 810 bez oddílových dveří (tuším že 810.100 a ještě nějaká) je to úžasné.

Lukfi: Ještě že to Němci nevědí.
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5364
Registrován: 10-2003

Odesláno Sobota, 02. července 2011 - 11:12:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ot: U těch novějších to ale mám pocit nejde, tam zmáčknu čudlík a nic.

Ale jde.
Podporuji zřízení spojek traťových kolejí u Mokropes.
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 992
Registrován: 4-2011

Odesláno Sobota, 02. července 2011 - 12:53:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mikulda: já mám vypozorované něco jiného. Když jsem párkrát v největších mrazech seděl v mezipatře, za každým jsem se zvedal a zavíral, tudíž jednotlivci co nastupovali, si dveře otevřeli, ovšem zavřít už ne!

Lukfi:
Že se zbytečně opotřebovávají je pravda, taky přes léto mi nevadí, že to je otevřené, jen když mrzne.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5366
Registrován: 10-2003

Odesláno Sobota, 02. července 2011 - 17:24:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ot: Když jsem párkrát v největších mrazech seděl v mezipatře, za každým jsem se zvedal a zavíral, tudíž jednotlivci co nastupovali, si dveře otevřeli, ovšem zavřít už ne!

Jenže u ešusu jsou zvyklí, že se to po minutě zavře samo, takže tam bych to i pochopil. Pravdou je, že i na těch ešusech bych klidně udělal dva režimy zavírání dveří (léto/zima), jak na 814, protože minuta je v zimě hrozně dlouhá doba.
Podporuji zřízení spojek traťových kolejí u Mokropes.
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 548
Registrován: 10-2010
Odesláno Sobota, 02. července 2011 - 17:44:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aneb proč to dělat jednoduše (dveře do oddílu cestujících), když to jde složitě (různé časovače na dveře).
„Nu, tedy dobrá. Dostali jsme rozkaz zlikvidovat diverzanta, muže bez povolení ke vstupu do kolejiště. Zaujali jsme pozice na sedmém nástupišti a skryli jsme za služební budkou. No to mohlo bejt tak kolem půl třetí, přichází k nám muž s batohem…“ – „Jistě. Byl to narušitel a nejspíš vrah. A s takovými se musí jednat bez milosti. To není jako práce s buzolou, děti.“
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1906
Registrován: 8-2006
Odesláno Sobota, 02. července 2011 - 18:29:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lukfi: Tady je asi míněn prostor, kdy se jde po nastoupení vlevo po schodech do mezipatra, kde jsou taky sedačky. A tam bych teda dveře asi nedával. Jinak já za sebou zavřel dveře asi 3x a pokaždé to mělo stejný průběh. Ve 471 jsem vyšel nahoru do patra do jedničky, sednul jsem si a - dveře už si někdo otvíral. Takže zavřené byly cca 10-15 sekund...
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1476
Registrován: 3-2006

Odesláno Sobota, 02. července 2011 - 19:08:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OT: To je možné, to moje pozorování byly dveře na kliku.

Lukfi: Pokud uděláme dveře do oddílu, tak se sice nemusí zavírat venkovní dveře, ale musí se lidi naučit po sobě zavírat dveře do oddílu. To už je jednodušší ten časovač :-)
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Fousekx
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1113
Registrován: 1-2005
Odesláno Sobota, 02. července 2011 - 22:42:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mikulda: V patrech DB regio jsou prosklené dveře se samozavíracím mechanizmem "Brano zavírá samo". A jde to i bez časovače, vzduchu, elektriky a stačí to...
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1480
Registrován: 3-2006

Odesláno Neděle, 03. července 2011 - 09:17:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fousekx: Pater DB Regio je asi 6 typů ... :-)
Ty nejnovější (s nástupními dveřmi nad podvozkem a vypouklými hornímy okny) dveře do oddílu nemají.
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 277
Registrován: 6-2010

Odesláno Úterý, 05. července 2011 - 19:36:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dneska rano mela Sirava na nasem vagonu snad hranaty kola. :-)
Utúlien aurë...
Fiqwert
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 409
Registrován: 5-2010

Odesláno Úterý, 05. července 2011 - 20:24:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ty nejnovější (s nástupními dveřmi nad podvozkem a vypouklými hornímy okny) dveře do oddílu nemají.

To ale nejsou ty nejnovější.



By www.railfaneurope.net

(Příspěvek byl editován uživatelem fiqwert.)
Bohužel, někteří lidé se ještě neprobudili z let minulých...
Krtek11
Moderátor

Číslo příspěvku: 1021
Registrován: 8-2008

Odesláno Pátek, 08. července 2011 - 21:14:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vida, že ten interiér lze udělat vkusně a ne tak, jako ve 471 stylem veškeré obložení stěn bílé, vše ostatní růžovo červené...
Česká železnice - Jedno velké železniční muzeum
Kontakt: krtek11@k-report.net/ICQ 438187387/Skype CZkrtek11
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1489
Registrován: 3-2006

Odesláno Pátek, 08. července 2011 - 21:45:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fiqwert: A které jsou tedy nejnovější?

Na fotce vám šipka ukazuje na dveře mezi 1. a 2. třídou, ale když se na ní podíváte pořádně, tak zjistíte, že dveře mezi 2. třídou a nástupním prostorem (o kterých je celou dobu řeč) tam žádné nejsou.
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Fousekx
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1114
Registrován: 1-2005
Odesláno Sobota, 09. července 2011 - 16:58:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mikulda: V přízemí jsou: u novějších, i u těch starších. Dveře do 1. patra až tak nutné nejsou, neboť v zimě studený vzduch zvenčí nejprve zaplňuje spodní prostory.
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1492
Registrován: 3-2006

Odesláno Sobota, 09. července 2011 - 17:47:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fousekx: Chce to se zaměřit na jiné vozy než řidičáky.
Psal jsem o vozech s nástupními dveřmi nad podvozkem a ty opravdu nemají dveře ani v horním, ani v dolním patře.
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Fousekx
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1115
Registrován: 1-2005
Odesláno Sobota, 09. července 2011 - 22:09:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pouze vám vysvětluji, že takové vozy existují. Reagoval jste vy na mě, na já na vás...
Mapl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 230
Registrován: 7-2009

Odesláno Neděle, 10. července 2011 - 11:12:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když jsme u těch zážitků, tak to nejhorší, co jsem kdy zažil byla cesta s vlakem "R 1139" z Turnova do Prahy dne 7.7.2011.
V Turnově přistoupila omladina (cca 19-25 let) a velká skupina - dělali nehorázný bordel, byli silně ožralí, řvali, hráli si sposuvnými dveřmi, řvali z okna a chlastali jak dogy; poté mě došla trpělivostz, tak jsem řekl vlakvedoucímu, že jestli je nevyxhodí nebo nezklidní, tak přivolám do Boleslavi PČR s tím, že mě nezajímá, že zpozdím vlak a pak to začal řešit, ale nedostatečně - nevyhodil je, jen je mírně zklidnil - opravdu příšerná cesta.
Pak už jsem teda po zklidnění PČR nežádal o zásah, ale být vlakovou četou, tak vystupují okamžitě - porušili snad 10 odstavců SPPO. Příšerné - tuhletu verbež nahnat do dolů.
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8294
Registrován: 11-2002
Odesláno Neděle, 10. července 2011 - 11:21:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mapl: ale být vlakovou četou, tak vystupují okamžitě - hmmm, je zvláštní číst tato slova od někoho, který se v této situaci zmohl akorád na "řeknutí vlakvedoucímu" nebo případně na přivolání PČR. Aneb to se to radí, když ten problém člověk nemusí řešit na vlastní kůži...
Mapl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 231
Registrován: 7-2009

Odesláno Neděle, 10. července 2011 - 11:30:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jena: Oni totiž začali dělat bordel už v Turnově při nástupu - naplno pouštěli hlasitou hudbu, chlastali, rozlili pivo a nadávali cestujícím - vše sledoval i výpravčí a právě v té chvíli bych je vyloučil okamžitě z přepravy protože už při nástupu porušili "xy" předpisů a obtěžovali svým chováním ostatní - tzn. v Turnově by vlaková četa měla bohaté zastání mnoha dalších zaměstnanců, popř. příslušníků PČR...
Bohužel průvodčí to neřešil a pak už mi jako platícímu klientovi je jedno, co se děje později a on se s tím musí vypořádat, protože jsem nebyl nespokojen jen já, ale nadávali všichni v tom voze a v takovém případě, nedojde-li k napomenutí a ráznému připomenutí ze strany zaměstnance, je na místě zásah složek policie. Věřte mi, že to bylo neskutečné.
Mapl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 232
Registrován: 7-2009

Odesláno Neděle, 10. července 2011 - 11:31:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jena: Navíc naše vlakové čety jsou instruovány pokud vím tak, že pokud jsou cestující vůči ní agresivní nebo jí vyhrožují, tak že se má zavolat PČR neprodleně - jemu asi nevyhrožovali (to nevím), ale jejich chování hraničilo s vandalismem (ve smyslu obtěžování, hluku,....).

(Příspěvek byl editován uživatelem Mapl.)
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8296
Registrován: 11-2002
Odesláno Neděle, 10. července 2011 - 12:03:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mapl: ale já nezpochybnuji, že dělali bordel a že měli jít třeba i pěšky. Ale ono to vyloučení z přepravy (krz hluku či pití piva atd) není zase tak jednoduché jak se zdá. Tím spíše u větší skupiny.
Píšete, že stejně jako Vy byli nespokojeni i všichi ostatní cestující - představme se tedy modelovou situaci, kdy četa zasáhne a pokusí se je vyloučit z přepravy. Myslíte, že poslechnou? Na 99% nikoli, spíše se situace ještě vyostří. Následuje tedy příjezd PČR a celou věc řeší ve spolupráci s četou ona. Celou tu dobu vlak stojí ve stanici a zpoždění naskakuje po desítkách minut. To už se původní hněv mnohých cestujících obrací proti dráze, bo zpoždění, ujeté přípoje atd. Navíc - samotná PČR o vyloučení problémové skupiny z vlaku moc nestojí, protože se tím pro ni (a z části ani pro dráhu) nic nevyřeší, spíše zhorší, protože naštvaní "bodelisté" se přesunou na nádraží, kde opět mohou dělat bordel (a vadit ostatním), případně si odskočí někde doplnit zásoby alkoholu. Nejrozumější řešení asi je (pokud neničí zařízení vlaku) je nechat jet a vlak celou tu dobu doprovázet někým od policie. Ale i tohle nejde zařídit hned...
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4658
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 10. července 2011 - 22:53:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vyhoď 20 ožralů z vlaku... Dostaneš akorát po hubě. Než přijede Policie, trvá to i třeba půl hodiny. Asi bych souhlasil s policejním doprovodem, jako např. u přeprav fotbalových fanoušků. Nevím, jak moc to bylo hrozný, nicméně grupu řvoucích napitých lidí, co občas nějaký to pivo vylejou, jsem ve vlaku zažil nesčetněkrát a i s policejným doprovodem, který je občas (když už byl řev nesnesitelný) umravnil a jelo se vesele dál.
Rozčilovat se znamená ničit si nervy pro blbost druhých.
Hlavně se nepředposrat.
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 285
Registrován: 6-2010

Odesláno Neděle, 10. července 2011 - 23:53:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pak nema obliba vlaku klesat...
Utúlien aurë...
P_z
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 877
Registrován: 7-2006
Odesláno Pondělí, 11. července 2011 - 00:00:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co když vlezou do autobusu? Problém není v dopravním prostředku, problém je v podnapilosti těchto "cestujících"... Já osobně bych po cestě domluvil rande s policií...
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 287
Registrován: 6-2010

Odesláno Pondělí, 11. července 2011 - 00:14:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V autobusu je ponekud vetsi sance, ze se do nej vubec nedostanou.

Nepamatuju, ze by tam nekdy nekdo delal takovy bordel, jako se mi stalo ve vlaku mnohokrat.
Za to si dobre pamatuju, ze ridic si srovnal i rvouci notoricke telefonisty a sluchatkare.
Utúlien aurë...
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2574
Registrován: 9-2002

Odesláno Pondělí, 11. července 2011 - 01:54:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Busak muze vydirat opilce tim, ze vezme klic a necha bus stat. Zkus to udelat na draze !!! Co kdyz po zneuziti notbremse banikovci se rozhodne pan strojvedouci, ze dal nepojede ?

Osobne me sere jakykoliv obtezovani moji osoby, at uz vlivem alkoholu u ostatnich, nebo ze musim poslouchat nejakou muziku, ktera se mi nelibi. Cim mladsi, tim horsi (ne jen ta muzika.) Cim to asi bude ? (recnicka otazka, odpoved uz zname davno.)

Jenze lidi mezi sebou se respektujou pokazdy min, takze stejne jen hazim hrach na zed.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Howard_wolowitz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 70
Registrován: 12-2010

Odesláno Pondělí, 11. července 2011 - 11:42:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Agent: Neříkej mi, že na západě jsou lidi stejný prasata jako tady. Ve Švajcu určitě nemají poplivaný a povajglovaný perony.
God's sake, Mum, 26 years old!!!
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 290
Registrován: 6-2010

Odesláno Pondělí, 11. července 2011 - 12:17:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nekdy si chovani "zapadaku" vsimni tady u nas (nebo kdekoliv jinde nez u nich doma) a budes mit odpoved...
Utúlien aurë...
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1019
Registrován: 4-2011

Odesláno Pondělí, 11. července 2011 - 13:01:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co se týče toho pouštění hudby ve vlaku, tak pokud zrovna nefilmuju, kde mi záleží na zvuku ve videu, nebo nejedu zrovna 460kou, tak pro mě za mě ať si to pouštěj (i když ta hudba mnohdy odpovídá inteligenci majitelů přehrávačů). Aspoň cesta líp uteče. Proto vždycky když ve vagónu kromě jich a mě skoro nikdo další není a mají to puštěný ne moc nahlas a přijde průvodčí a hned jím nadává, ať to vypnou, tak si myslím svoje.
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 587
Registrován: 10-2010
Odesláno Pondělí, 11. července 2011 - 13:35:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Maj si to pustit do sluchátek, nikdo na to není zvědavej.
„Nu, tedy dobrá. Dostali jsme rozkaz zlikvidovat diverzanta, muže bez povolení ke vstupu do kolejiště. Zaujali jsme pozice na sedmém nástupišti a skryli jsme za služební budkou. No to mohlo bejt tak kolem půl třetí, přichází k nám muž s batohem…“ – „Jistě. Byl to narušitel a nejspíš vrah. A s takovými se musí jednat bez milosti. To není jako práce s buzolou, děti.“
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7465
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 11. července 2011 - 13:44:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ovšem některá sluchátka by se měla prodávat spíš pod názvem reproduktory...
Web o veřejné dopravě - vše o dopravě - tisíce fotografií, videa, články, věci ke stažení, ...
MHD v Hradci Králové - výluky, aktuality, linkové vedení, ...

Většina lidí si většinu lidí plně zaslouží. (Shirley)
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 291
Registrován: 6-2010

Odesláno Pondělí, 11. července 2011 - 13:44:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No i ty sluchatka kolikrat staci.

Nekterym expertum to rve, ze ja si tak nepoustim televizi nahlas. A po petiminutovem poslouchani "TS TS TS TS TS" zacinam byt silne agresivni. A to ve vlaku diky "prirozenemu pozadi" je to jeste relativne snesitelne. V autobuse je to na okamzite vykuchani takoveho debila.

(Příspěvek byl editován uživatelem Arctia.)
Utúlien aurë...
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2578
Registrován: 9-2002

Odesláno Pondělí, 11. července 2011 - 21:32:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Howard Wolowitz: Mozna ve Schweizelandu ne (tam jsem este nebyl,) ale treba ve Francii nebo Espanistanu jo.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Pospec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2377
Registrován: 2-2007

Odesláno Úterý, 12. července 2011 - 16:52:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mapl#230: to jsem zažil nedávno, připitý nastoupil za rozjezdu vlaku, málem spadl a nadával cvakerovi. Ten si nechal hrozně srát na hlavu. Taky tam bylo od cestujícího víc porušení, nespolupracoval a policie nevolána.
ČD: Bohužel , nejde vystavit   jízdenky na Vámi vybraný spoj !!!
DB: We hope that we have been of assistance and look forward to welcome you in our trains.
Lc937gt11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 822
Registrován: 1-2009

Odesláno Středa, 13. července 2011 - 11:41:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Než se diskuze "zvrhne" v co kdyby a kdyby bylo jen bych si dovolil připomenout:

PŘEPRAVNÍ ŘÁD - KAPITOLA XI - vztahy mezi ČD a cestujícími
bod 162
Porušením přepravních podmínek z hlediska bezpečnosti cestujícího, jiných osob a ochrany zdraví, plynulosti dopravy, pořádku, čistoty a klidu ve vlaku je, pokud cestující:
odstavec n) chová se hlučně, produkuje hlučně hudbu nebo zpěv, používá hlasitě audiovizuální techniku nebo obtěžuje ostatní cestující jiným nevhodným způsobem;

KAPITOLA VI - mimořádné zastavení vlaku
bod 126
126. Při porušení přepravních podmínek tím, že dojde k mimořádnému zastavení nebo zdržení vlaku, které nebylo ČD předem povoleno, zaplatí každý, kdo zpoždění způsobil nebo zavinil, přirážku 500 Kč. Náhrada za zpoždění všech vlaků, které byly v důsledku mimořádného zastavení zpožděny, se platí pouze jednou a v souladu s §§ 438 a 511 Občanského zákoníku se předepíše jednomu ze zúčastněných, kteří mimořádné zastavení vlaku zavinili. Výše náhrad za zpoždění jsou uvedeny v tarifu TR 10.
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1183
Registrován: 5-2009

Odesláno Středa, 13. července 2011 - 13:04:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Howard_wolowitz:
Prasata jsou všude i ve Švajcu.Tam už to neni tak čístá země jak bývala, výjma horských středisek.Díky přistěhovalcům.A navíc bych řekl, že je to daleko horší na celém západě jak u nás.Hlavně kolem nádraží a celé železnice.Jen se o tom moc nemluví.Vše díky přistehovalcům z Afriky a přivandrovalcům z Bulharska,Rumunska a Albanie.
262
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.238.162
Odesláno Středa, 13. července 2011 - 21:59:48    Odkaz na tento příspěvek  

Dispečer o11:...a taky turistům,co se neumí chovat,páč jsou z Česka
Pozoruji to každý den,kdy papírek či vajglík je na zem odjozen.
pozoruji to při každé procházce lesem...kde se tam ty pneumatiky berou?Říkám si,tedy:ta zvěř je dobytek,takhle si hyzdí domov...
Řeč o okolí silnic už nemá cenu komentovat zcela.
Vojtik
Moderátor

Číslo příspěvku: 4211
Registrován: 2-2007

Odesláno Středa, 13. července 2011 - 22:32:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejhorší zážitek na cestách vlakem? Cestující. Z dnešní brigády v rámci IDS JMK namátkou:

1) nohy i s botami na sedačce
2) čichač ředidla na WC, které následně celé poblil
3) nažraná mládež, jedoucí do Vizovic na jakýsi festival
4) inteligent, co v rychlosti 120 km/h strčil cákající plechovku s pivem z okna, načež jsme s průvodčím o kupé vedle dostali sprchu

A bohužel by se dalo pokračovat...
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 295
Registrován: 6-2010

Odesláno Středa, 13. července 2011 - 23:55:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

262: A pozorovals nekdy zapadni turisty u nas, kdyz teda jen ti nasi se neumeji chovat? Co reknes na to, kdyz zastavi autobus z hor odjizdejicich Nemcu u lesa a vyhazi tam igelitove pytle s odpadky?

S tim "pac jsou z Ceska" HODNE OPATRNE! Malo kdo z Cechu si dovoli to, co zapadaci tady, nebo KDEKOLIV na vychod!
Utúlien aurë...
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 296
Registrován: 6-2010

Odesláno Čtvrtek, 14. července 2011 - 00:00:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vojitk: Dokud to nebude zastavit - vysadit - vsechno pekne zacalovat, nemuze se to zlepsit.

Ale za to si draha muze sama svou neduslednosti.
Utúlien aurë...
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2585
Registrován: 9-2002

Odesláno Čtvrtek, 14. července 2011 - 02:53:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Spis nedostatkem €. Ale ani to nevyresi vsechno.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 298
Registrován: 6-2010

Odesláno Čtvrtek, 14. července 2011 - 11:05:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To taky. Jenze to se bez zvyseni komfortu cestovani nezlepsi. A ted nemyslim stari a vzhled vozu, ale chovani substratu (v tomto pripade se slovo cestujici skutecne neda pouzit).
Utúlien aurë...
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 595
Registrován: 10-2010
Odesláno Pátek, 15. července 2011 - 14:33:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sice ne ze železnice, ale taky to bylo na kolejích. Pražská tramvaj typu T3 na lince 19 vyjíždějící z konečné na Lehovci.
Tramvaják (má přestávku, nebo končí směnu) se baví s tramvajačkou (řídí tramvaj). Předními dveřmi nastupuje pár s kočárkem. Tramvaják se na ně začne utrhovat, že tady nemají nastupovat, že musí do jiných dveří.
Muž je rozladěn ("co na mě řvete?!"), žena, evidentně cizinka, se snaží omluvit se ("I'm very sorry"), ale vsadil bych se, že pořádně neví, za co.
Tramvaják řve ještě hlasitěji a nedokáže páru pořádně vysvětlit, proč nemůžou do prázdné tramvaje nastoupit předními dveřmi a kterými dveřmi teda mají nastoupit. V afektu posílá rodinku do třetího *vagónu* namísto třetích dveří. Takže notně zmatený pár jde nastoupit do druhého vozu, pochopitelně zase předními dveřmi. Tramvaják a tramvajačka něco znechuceně pronesou ("no až se tam s tim dítětem zabijou tak já řeknu že nevim"), tramvaják opouští jeviště.

To jsou lidi, co? Nastupovat do tramvaje s kočárkem a neznat přitom tramvajácké předpisy, kam kočárek smí a nesmí, to je neomalenost.

Pro upřesnění: zvenku na tramvaji u dveří nikde není žádný piktogram, že se tam s kočárkem nesmí nastupovat. Pouze u zadních dveří je obrázek kočárku. To ale cestující stojící u nástupiště vepředu nemůžou vědět.
Jo, retrospektivně si sypu popel na hlavu, že jsem se těch lidí nezastal, jak jsem byl celou scénou zaražen.
„Nu, tedy dobrá. Dostali jsme rozkaz zlikvidovat diverzanta, muže bez povolení ke vstupu do kolejiště. Zaujali jsme pozice na sedmém nástupišti a skryli jsme za služební budkou. No to mohlo bejt tak kolem půl třetí, přichází k nám muž s batohem…“ – „Jistě. Byl to narušitel a nejspíš vrah. A s takovými se musí jednat bez milosti. To není jako práce s buzolou, děti.“
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2076
Registrován: 2-2009
Odesláno Pátek, 15. července 2011 - 15:40:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

262 - nevím jak turisti ale zcela bezpečně vím, že německé a jiné sračky, nikoli jen nevinné vajglíky a papírky, se nějak objevují u nás, ty extra nebezpečné pak v Africe nebo na dně mořském. Jenže to není tak lákavé téma , co ?
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Pátek, 15. července 2011 - 20:43:04    Odkaz na tento příspěvek  

Lukfi : a v zahraničí mají všechny tramvaje piktogram, který upozorňuje na nemožnost "tudy" nastupovat s kočárkem ... ?
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 600
Registrován: 10-2010
Odesláno Pátek, 15. července 2011 - 21:53:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To já nevím. Třeba to byli lidi z venkova. Určitě by ale bylo přínosnější jim to vysvětlit, než na ně hulvátsky řvát a zmást je ještě víc, než byli.
„Nu, tedy dobrá. Dostali jsme rozkaz zlikvidovat diverzanta, muže bez povolení ke vstupu do kolejiště. Zaujali jsme pozice na sedmém nástupišti a skryli jsme za služební budkou. No to mohlo bejt tak kolem půl třetí, přichází k nám muž s batohem…“ – „Jistě. Byl to narušitel a nejspíš vrah. A s takovými se musí jednat bez milosti. To není jako práce s buzolou, děti.“
P_z
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 880
Registrován: 7-2006
Odesláno Pátek, 15. července 2011 - 22:24:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jako na jednu stranu chápu, že jezdit jako řidič skoro každý den a neustále opakovat, upozorňovat, napomínat (a bůhví co ještě) cestující je únavné a může to lézt na nervy, ale tak jak je to tu napsáno, to je humus a je to neomluvitelné.

A taky se pak tramvajáci diví, že občas dostanou po tlamě, evidentně si o to říkaj...
Kotva_trakčního_motoru
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 73
Registrován: 5-2011

Odesláno Sobota, 16. července 2011 - 08:22:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lukfi: lidi z venkova...ty musíš být řádně švihlý