K-report
 

Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 01. 07. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Nejotřesnější zážitky na železnici » Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 01. 07. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 429
Registrován: 10-2010
Odesláno Pátek, 17. června 2011 - 22:10:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

=>Tornádo: Intelektuální práce je víc vyčerpávající než manuální.

=>Výp: Jednoduché jako facka, že? Tak při příštích volbách zvolte někoho, kdo nebude krást, a podělte se o to s námi ostatními, ať je můžeme volit taky. Mě napadají jenom Věci veřejné, ti zatím nic neukradli (nebo je z toho alespoň nikdo nenařknul). Ale ti jsou kvůli mediální kampani odrovnaní.

Mimochodem, Promopro je půl miliardy. Na důchody (údajně) chybí asi bilion.
„Nu, tedy dobrá. Dostali jsme rozkaz zlikvidovat diverzanta, muže bez povolení ke vstupu do kolejiště. Zaujali jsme pozice na sedmém nástupišti a skryli jsme za služební budkou. No to mohlo bejt tak kolem půl třetí, přichází k nám muž s batohem…“ – „Jistě. Byl to narušitel a nejspíš vrah. A s takovými se musí jednat bez milosti. To není jako práce s buzolou, děti.“
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2778
Registrován: 9-2007

Odesláno Pátek, 17. června 2011 - 22:13:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lukfi: Promopro je půl miliardy. Na důchody (údajně) chybí asi bilion.

To je jako říct, že já měl řízek (dnes v poledne) a druhej prožere 200 prasat (za celej život)
ZMZLONICE - VIDEO ZMZLONICE - AKTUALITY
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 430
Registrován: 10-2010
Odesláno Pátek, 17. června 2011 - 22:14:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

=>Arctia: Nevim, ještě mi tolik let nebylo. S mým dědou to viditelně jde z kopce od takového 65. roku života, kolem 70 už ho opustilo hodně fyzické síly a po mrtvičce už ani ty mentální nejsou, co bývaly :-(

Jenže ono je to strašně individuální a to je na tom celém ten největší průser. Taky proto si člověk musí spořit...
„Nu, tedy dobrá. Dostali jsme rozkaz zlikvidovat diverzanta, muže bez povolení ke vstupu do kolejiště. Zaujali jsme pozice na sedmém nástupišti a skryli jsme za služební budkou. No to mohlo bejt tak kolem půl třetí, přichází k nám muž s batohem…“ – „Jistě. Byl to narušitel a nejspíš vrah. A s takovými se musí jednat bez milosti. To není jako práce s buzolou, děti.“
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 237
Registrován: 6-2010

Odesláno Pátek, 17. června 2011 - 22:15:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

proto si zvlášť lidi v náročných povoláních musí víc spořit
Fakt promin, ale tohle uz jde HODNE za hranici naivity.
Utúlien aurë...
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 238
Registrován: 6-2010

Odesláno Pátek, 17. června 2011 - 22:21:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lukfi: Takze vlastne vis...
Jo, je to proste prusvih. A dost pochybuju, ze to vzhledem k zasvinenemu prostredi a stresovemu zpusobu zivota bude nejak do budoucna vylepsovat. Spis naopak.
Nedavno zemrela o hodne mladsi kamaradka moji mati. Bylo ji neco pres 50.

Proste se to neda resit nejakymi statistickymi tabulkami v rukou sileneho chemika.

Dedovi preju pokud mozno hodne zdravi.

(Příspěvek byl editován uživatelem Arctia.)
Utúlien aurë...
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 239
Registrován: 6-2010

Odesláno Pátek, 17. června 2011 - 22:29:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vyp: Jo, nekrast by uplne stacilo. A bylo by nejen na duchody...

Ale uz dost s politikou. Zacina me jit na nervy. TO uz fakt radsi Macaska. :-)
Utúlien aurë...
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5304
Registrován: 10-2003

Odesláno Pátek, 17. června 2011 - 22:38:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Arctia: Ano, je to naivni. Vysledky muzes poslednich 20 let videt na vlastni oci.
O stavce NIC nepisu, laskave mi nepodsouvej!


Sorry za stávku, ale psal jsem to spíš ostatním, ale jinak tedy máme dělat co, aby to tady k něčemu bylo?

TO uz fakt radsi Macaska

Ten mi už leze taky krkem. Vlakem evidentně nejezdí, ale bude tu prudit každý den. Ten si může proti vlakům stávkovat jak chce.
Podporuji zřízení spojek traťových kolejí u Mokropes.
Mihyl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 763
Registrován: 8-2008

Odesláno Pátek, 17. června 2011 - 22:46:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lukfi: Intelektuální práce je víc vyčerpávající než manuální. Toto tvrzení snad nemyslíš vážně? Chceš říci, že dělník v hutích, nebo sklář mají lehčí povolání než projektant? Vždyť obojí je vyčerpávající a při každé se namáhá něco jiného.
Zkus uvažovat trošku jinak.

PS: smím vědět kolik je ti let ?
Mad_noodle
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 148
Registrován: 9-2008
Odesláno Sobota, 18. června 2011 - 06:57:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lukfi - nenapravitelnej...., už ty údy ze Strakovky neposlouchej MN2
dodůchodudaleko
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.42.146.185
Odesláno Sobota, 18. června 2011 - 19:11:04    Odkaz na tento příspěvek  

Lukfi: Ty blbče.... i propagátoři penzijních fondů veřejně přiznávají, že na penzi si člověk naspořit nemůže. Ani Kalousek nic takového netvrdí - a to je obrdemagog. Proto Bismarck (víš vůbec kdo to byl?) zavedl průběžný důchodový systém.
Možná by to chtělo trochu studovat a přemýšlet, případně počítat a ne poslouchat vagínoviny typu "přesvědč dědka, přesvědč bábu"...
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 435
Registrován: 10-2010
Odesláno Sobota, 18. června 2011 - 20:31:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já vám nevím, má vůbec cenu na tohle reagovat? Nikdo po nikom nechce, aby si naspořil na důchod všechno sám, ale aspoň tu část, kterou mu stát nedá.
„Nu, tedy dobrá. Dostali jsme rozkaz zlikvidovat diverzanta, muže bez povolení ke vstupu do kolejiště. Zaujali jsme pozice na sedmém nástupišti a skryli jsme za služební budkou. No to mohlo bejt tak kolem půl třetí, přichází k nám muž s batohem…“ – „Jistě. Byl to narušitel a nejspíš vrah. A s takovými se musí jednat bez milosti. To není jako práce s buzolou, děti.“
Jeffer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 517
Registrován: 1-2005

Odesláno Neděle, 19. června 2011 - 02:01:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V súvislosti s demagógmi by ma zaujímalo, ako sa zmenilo reálne množstvo odpracovaných dní za život. Minimálne mám pocit, že výrazne stúpol priemerný vek nástupu do zamestnania - na vysokú školu ide ďaleko vyššie percento ľudí, ako v minulosti. Šesťdňový pracovný týždeň sa skracoval v šesťdesiatych rokoch - o koľko sa odvtedy zdivhol vek odchodu do dôchodku? Inak povedané: koľko priemerný človek odvedie a koľko vyberie? To je otázka, na ktorej celá (ne)nutnosť reformy stojí, leží a sedí. (Too late, nechce sa mi hľadať presné čísla, len podnet na zamyslenie.)
Grrrrrr... Gorrrrr... Gorila! (14.2.2003 v Košiciach na stanici na R604 Dargov do Bratislavy)
Mad_noodle
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 149
Registrován: 9-2008
Odesláno Neděle, 19. června 2011 - 07:08:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jeffer - nuže,ujo zamyslený, nejsem ekonom ale odpovím Ti - Vysokoškolák - prosté- dle teorie, a tou se zabýváš, vysokoškolák bude platit vyšší daně než ,povedzme, bača a tím se to srovná.
Platil jsi v 60 -tých rokoch DPH, děsivou daň z cigaret, chlastu,benzínu ? já ne. Platil jsi povodňovou daň ? Já ne.
A tak bych mohl pokračovat. Pracovný týžděň - junáku, pracuji teď na JE Mochovce a pro naši firmu pracuje spousta Slováků- soukromníků/ živnostníků. Pracují taky měsíc v kuse, bez volna ,10-12 hodin denně. Jak po tom vypadají, je na snadě.
POkud chceš o něčem psát, zvedni záď od rátača a jdi se kouknout ven, do praxe. Abys věděl ,o čem píšeš. Na Slovensku budeš mít bohatý studijní materiál.... MN2
Jeffer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 519
Registrován: 1-2005

Odesláno Neděle, 19. června 2011 - 10:03:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M_n Odpoveď je tam, kde patrí: https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=2180216 (Všeobecná neželezniční diskuze).
Grrrrrr... Gorrrrr... Gorila! (14.2.2003 v Košiciach na stanici na R604 Dargov do Bratislavy)
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10619
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 20. června 2011 - 12:10:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Na obrázku je zhruba polovina lidí z rychlíku ve 12,10 z Prahy do Plzně, který skončil v sobotu Rokycanech, poté co jeden z jeho předchůdců sestřelil v Chrástu bus. Nehody a zpoždění jsou pochopitelná, že ale ani dvě a půl hodiny po nehodě v sobotu (kdy jsou busy v garážích) nebyly náhradní busy a přijel pro cca 100 lidí jeden bus pro s kapacitou 70 lidí je už na pováženou, že přijel po 40 minutovém čekání na dešti je ještě horší.
Nejhorší je ale přístup dispečerů a výpravčích v Plzni, kteří měli službu v sobotu odpoledne. Naprosto se nezajímali kde bus od tohoto R je a nechali ujet osobák do Chebu ve 14,33 o pouhých 10-15 minut (kdyby byl aspoń bus včas, osobák by se stihnul). Ze zpoždění kolem 50 minut se tak pro kaštany stalo zpoždění 150 a více minut, protože náhradní souprava za R taky nebyla (jakkoliv se v Plzni hromadily soupravy od R, které evidentně dál nejely) a R do Chebu v 16,00 z Plzně do odjezdu os v 16,33 taky ještě nedorazil. Výpravčí měl spoustu alibistickejch řečí, jako že je operátor správce železniční cesty a že mu vlaky ČD neříkaj pane a podobný řeči. Píšu to sem, protože stěžovat si nemá cenu, tak pokud někdo službukonající znáte, tak abyste věděli co je to za lidi, ostatní, aby věděli jak při práci v Plzni přemýšlejí. Přeju jim, aby si užili prémie za 100% plnění grafikonu osobní dopravy v části couráky do Chebu.

OPĚT jsem oběť, ne viník.
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.92
Odesláno Pondělí, 20. června 2011 - 13:38:59    Odkaz na tento příspěvek  

Píšu to sem, protože stěžovat si nemá cenu,
No když si nepostěžujete, tak to opravdu cenu nemá.
Já si stěžoval několikrát a vždy mi bylo nejen odpovězeno, ale většinou nastala i náprava.
Takhle může být vedení ČD v přesvědčení, že vše, co činí, dobře činí.
Pošlete to obálce a dejte pak echo, co odpověděla.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10623
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 20. června 2011 - 14:01:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A.L.: Obvykle si stěžuju a poměrně úspěšně, a dovedu tudíž odhadnout, co se mi napíše. Tohle vidím jako beznadějné, protože laxnost předpisy neřeší.
Tipuju odpověď jako že
- nepředvídaná událost, nezaviněná dráhou, sobota, málo řidičů, přesto se povedlo busy zajistit, ale vzhledem k intervalu (R co hodinu a Os co dvě v jednom směru) to líp nešlo, silnice mezi Rokycany a Plzní není tak přímá jako železniční trať
-pracovnice v Rokycanech informovaly že busy nejsou a odhadly 40 minut čekání
-dispečer a výpravčí v Plzni vzhledem k okolnostem dali přednost neroznášení zpoždění po síti ČD protže na uvedené vlaky všude něco navazuje
-výpravčí i pracovnice v ČD centru poskytly informace a daly adresu, kam si stěžovat.
-věřte že šlo o stressovou situaci ve které naši zaměstnanci museli řešit souběžně provozní mimořádnosti a chápeme vaši nervozitu
-koneckonců máte právo vrátit jízdné a v cestě nepokračovat
-omlouváme se vám za nepříjemnosti a věříme že zústanete nadále naším spokojeným klientem
- uvažte prosím, že dráhy ročně přepraví 170 mil. spokojených cestujících, průměrné plnění grafikonu je 88,9 %.

No tak, AL stojí mi to za to?
OPĚT jsem oběť, ne viník.
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 315
Registrován: 2-2009
Odesláno Úterý, 21. června 2011 - 10:52:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cenu to má,sic se dá očekávat odpověď ve stylu popsaného.
Jenže oni pracovníci ,,dole,,to moc neovlivní,většinou za tyto situace jsou odpovědní ,,nezodpovědní,,páni dispečeři.A to je božstvo,bohužel.
Příklad z loňské zimy,kdy průvodčí zjišťovala důvody prodlouženého pobytu a následné čekání přípojného vlaku,kdy takovýto člověk po ní hulákal do telefonu tak,že to slyšeli i přítomní cestující,a po stížnosti bylo vše zameteno pod stůl,neboť dotyčný patřil mezi nedotknutelné.Smutné.
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1896
Registrován: 8-2006
Odesláno Úterý, 21. června 2011 - 18:02:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rejp on:

Tak kdy nám p.Macášek okomentuje bezpečnost silničního - hlavně busového a kamionového - provozu? Jen připomenu, že v tom Rakousku v neděli to byl NOVÝ bus, co havaroval. (No dobře, tak možná "novější").

Rejp off:

Káem: No vida, kolik lidí jezdí v sobotu po poledni vlakem. Bez ironie.
363084
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 139
Registrován: 1-2010
Odesláno Úterý, 21. června 2011 - 18:30:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem:
Výpravčí měl spoustu alibistickejch řečí, jako že je operátor správce železniční cesty a že mu vlaky ČD neříkaj pane a podobný řeči.
Což měl ovšem naprostou pravdu . Dneska už si bohužel výpravčí sám od sebe prodloužit čekací dobu nemůže. Na to jsou u ČD dispečeři.A o jejich "kvalitě" práce už se tu toho popsalo víc než dost. Samozřejmě to neplatí o všech, ale většina jich je určitě. Jenže pro cestující je logicky první na ráně výpravčí...
Stejné je to i s NAD - dokud si jí zajišťoval výpravčí v postiženém úseku, busů byl dostatek a relativně brzy. Dnes, když bus shání dispečer z druhého koutu republiky (myšleno v nadsázce) tak to podle toho taky vypadá..
V jednom vám musím dát za pravdu - stěžovat si na dispečery fakt význam nemá, ti jsou totiž nepostižitelní
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.196.211.27
Odesláno Úterý, 21. června 2011 - 22:58:33    Odkaz na tento příspěvek  

Dnes 20 minut zpožděný R743 (z důvodu pomalé jízdy v místě vykolejení Wapek). V Hranicích n.M. osobák směr Vsetín ujel, ve Studénce naopak oba osobáky (Kopřivnice i Bílovec) čekaly.

Na pražském hl.n. hlášení: "Vážení cestující... osobní vlak číslo XYZ z Byšic pravidelný příjezd (cca 15 hodin) bude na svém příjezdu asi 20 minut opožděn. Příčina zpoždění vznikla mimo území České republiky".
Byšice jsou v zahraničí, Neratovice jsou cizí území a jezdí se tam peáží, nebo se ve Všetatech čekalo na zpožděný ICE z Německa?
Nebo že by stávkoval zahraniční Caterpillar?
Michal_novotny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1250
Registrován: 11-2002
Odesláno Úterý, 21. června 2011 - 23:44:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A.L.: Příčinu je potřeba hledat jinde - a to na podivném chování roletky s výběrem důvodu zpoždění v systému INISS - to zpoždění mimo ČR je těsně nad jedním často používaným důvodem (jestli mě paměť neklame, tak by to snad měla být porucha lokomotivy). A díky tomu se občas stane, že místo výběru pravého důvodu se vybere důvod o pozici výš. Už i mě se to párkrát přihodilo. Stačí ve spěchu nezkontrolovat, co se opravdu vybralo a hlásí to nesmysl.
T.H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.56.8
Odesláno Středa, 22. června 2011 - 20:19:15    Odkaz na tento příspěvek  

Byšice jsou v zahraničí, Neratovice jsou cizí území a jezdí se tam peáží
No však tam někam sahá Knížectví Nebuželské, nee? :-)
na podivném chování roletky s výběrem důvodu zpoždění ... se vybere důvod o pozici výš
A to jako samo od sebe, nebo není chyba v roletce, ale mezi klávesnicí a židlí?
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10651
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 23. června 2011 - 13:52:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

čelakovičan - přiznávám, překvapili mě. Už měli někde bejt. Včetně mě

Nová story:
Tak tentokrát to nejotřesnější zážitek nebyl, po 200 min v Ústí a 180 v Przni "jen" 45, ale potřetí během tří týdnů .
Ujel jsem 540 km, s řadou přestupů , vše načas, až pár km před cílem... Z Chrudimi do Pardubic včas, rychlík ve 21.00 už tam čekal, přijel s náskokem, odjel včas. Kolem zuřila bouře. V Přelouči zastavení a sdělení, že jednak spadla trolej, jednak umřela lokomotiva od EC před námi a že se tudíž musí odřeknout osobák a že tudíž my do Kolína jako osobák se zastavováním v každé stanici. Kdesi jsme předjeli to EC - už na něj připojovali Gorilu, umřela 380. Od kolína pak už zase rychle, ale +45 bylo.

A výborná hláška v Praze:


OPĚT jsem oběť, ne viník.
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.93
Odesláno Čtvrtek, 23. června 2011 - 14:58:47    Odkaz na tento příspěvek  

No my jsme včera jeli Portášem (Pardubice 22.00), sice nám ve voze pršelo :-), ale žádnou spadlou trolej jsme nezaznamenali, jen jsme postáli asi dvacet minut v Záboří (aniž by nádražník něco kváknul do plechový huby) a pak to vzali proti srsti (zatímco osobák z Kolína do Záboří jel taky proti srsti...). Naštěstí krychlík do Plzně počkal.
V Kolíně jsme viděli nějaký brněnský krychlík s bonusem rovných +100.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10656
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 23. června 2011 - 15:19:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

AL: No tak to bylo vono. A to všechno kolem. Koukám, že my s rychlíkem ve 21,00 z Pardubic ještě proklouzli i s tim zastavováním.
PS: Jé, mohli jsme jet ve stejnym vlaku, kdybych zašel v Pcích na pivo a jel o hodinu pozdějc a vyříkat si tu S6 a S35
OPĚT jsem oběť, ne viník.
Michal_novotny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1252
Registrován: 11-2002
Odesláno Čtvrtek, 23. června 2011 - 15:51:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T.H.: Nezkoumal jsem to přesně čím to je, ale už se mi to už několikrát stalo, že se navolila vedlejší (a vždy ta o řádek výše). Od té doby si na to radši dávám pozor.
Arakain
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 699
Registrován: 8-2003
Odesláno Čtvrtek, 23. června 2011 - 23:18:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

chlapci nevím, co se čertíte, Malcášek má pravdu a stačí se podívat na kvanta cestujících, kteří přešli do SA a IAD. A pro mě je hnus, když jsem letos jel 3x do Dresdern a první schopný vagon, ve kterém jsem seděl bylo Desiro z Děčína, na území ČR B, AB, BDs a podobný komunistický odpad. A přitom před pár lety se dalo jet do Děčína EC a lehce přesednout na tento spoj. Dnes je hodina díra takže jedete Bčkem nebo autem.
Kubasek12bkv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 29
Registrován: 4-2011

Odesláno Čtvrtek, 23. června 2011 - 23:57:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Arakain: No dovol?? B, AB, BDs nejsou komunistický odpad!!
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 324
Registrován: 2-2009
Odesláno Pátek, 24. června 2011 - 00:04:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Arakain: tak by mě zajímalo,čímpak jsi to do toho Dresdern jel?Ale do Drážďan zrovna odpad nejezdí.
A ani na vnitru už to nevypadá tak jak popisuješ.A pokud se týká nepořádku ve voze,myslím si,že bys měl poděkovat někomu jinému,nejspíš tomu ,,vychovanému,,cestujícímu,který se chová ve voze tak,jak ani dobytek neumí.
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 245
Registrován: 6-2010

Odesláno Pátek, 24. června 2011 - 14:20:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A přitom před pár lety se dalo jet do Děčína EC a lehce přesednout na tento spoj.

No esi von pred par lety nedelal jizdni rad nekdo jinej...
Utúlien aurë...
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1897
Registrován: 8-2006
Odesláno Sobota, 25. června 2011 - 08:09:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono se EC vlakem nedá jet do Drážďan přímo? Ono se musí přestupovat? Když už se teda řeší soupravy a nikoli jízdné. Navíc p.Macášek kritizoval soupravy na Os spojích a nikoli dálkovku. A tam je to taky na kraji, co si objedná. Ústecký kraj si objednal a zaplatil elefanty a má tam elefanty. Netvrdím, že na všech spojích. Ale jezdí tam. V západních čechách je lokálka ML-KV v režii Viamontu a ejhle - 810-ky tam nejezdí... Kolikrát p.Macášek a další kontaktoval(i) "svého" úředníka a aktivně se zajímal(i) a probíral(i) např. tu železniční dporavu?
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 955
Registrován: 4-2011

Odesláno Sobota, 25. června 2011 - 15:57:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

čelakovičan: ono se ECčkem jede do Německa za jiné jízdé??
Pokud jde o elefanty, tak na spojích Praha (Roudnice nad Labem) - Ústí na taktovkách jezdí pouze elefanty. Klasika jezdí jen na spojích (Hněvice) Roudnice nad Labem - Ústí - (Děčín) v ranních doplňkových spojích co jezdí jen v pracovní dny. (Kromě posledního spoje Ústí -Roudnice co jezdí klasika vždy kromně 5 a 6 co jezdí elefant a jako návoz do Děčína (Hněvice - Děčín jediný přímý vlak do Děčína). Pokud jde o spoje Děčín - Most tam jezdí klasika vždy, kromě 1 soupravy elefantu, která jezdí v 6 a 7 a o státních svátcích přilehlých k víkendu.





(Příspěvek byl editován uživatelem Ostravské_tornádo.)
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 250
Registrován: 6-2010

Odesláno Neděle, 26. června 2011 - 02:58:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, nekdy to neni jen tim, co se objedna. U nas se obavam, ze 810 se nezbavime, protoze nic delsiho se tam "neprotahne".

Jeden cas jezdila 854, coz bylo fajn, protoze se od Chlumce nemuselo presedat - jen to odhakli od tehdejsiho Krakonose. Ala prej to moc zralo koleje (agentura JPP).

A zluteho dvojmoru se asi nedockame. Jednak je to kapacitni luxus, kdyz bohate staci jedna 810. Nehlede na to, ze kdyz se jeste jezdivalo s vlecnakem, tak to v zime bylo docela napinavy. :-)

Ale aspon uz dotlacili 810 s vysokejma sedadlama.
Utúlien aurë...
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 328
Registrován: 2-2009
Odesláno Neděle, 26. června 2011 - 11:39:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jednu dobu přestavovali maďaři naše 810(myslím tím výrobce) na motorový vůz na přípoje k IC vlakům,možná by toto vylepšení stálo za to udělat pro zlepšení konfortu na některých našich lokálních tratích,kde je zbytečné tahat více kapacitní vozidla.Jenže asi není zájem.
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7413
Registrován: 9-2005

Odesláno Neděle, 26. června 2011 - 11:53:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano - to je InterPici. Úplně by postačovalo, to co mají slovácí - 812.008 (odkaz). Ale to by se zase řvalo, jaktože to je 2. třída, když to má stejný sedačky jako 471 v 1. třídě a to nejde a hned 810 přeznačit na 810.8 a 1. třídu .
Web o veřejné dopravě - vše o dopravě - tisíce fotografií, videa, články, věci ke stažení, ...
MHD v Hradci Králové - výluky, aktuality, linkové vedení, ...

Většina lidí si většinu lidí plně zaslouží. (Shirley)
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 251
Registrován: 6-2010

Odesláno Neděle, 26. června 2011 - 15:32:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No chtelo by to nejakou zlutomorku mono. Vymenit okna a sedacky za "lidsky". (I kdyz uz i ty vysoky je 1000% pokrok. :-)
Utúlien aurë...
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7414
Registrován: 9-2005

Odesláno Neděle, 26. června 2011 - 16:27:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak tak, nechápu proč zůstalo jen u 1 ks 812.6...

(Příspěvek byl editován uživatelem 21272.)
Web o veřejné dopravě - vše o dopravě - tisíce fotografií, videa, články, věci ke stažení, ...
MHD v Hradci Králové - výluky, aktuality, linkové vedení, ...

Většina lidí si většinu lidí plně zaslouží. (Shirley)
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 960
Registrován: 4-2011

Odesláno Neděle, 26. června 2011 - 16:36:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Arctia: No chtelo by to nejakou zlutomorku mono. Vymenit okna a sedacky za "lidsky"
A reko 810 s vysokými sedadly a spouštěcími okny je co?

A zluteho dvojmoru se asi nedockame. Jednak je to kapacitni luxus, kdyz bohate staci jedna 810.
A já myslel, že 810 má kolem 60 míst a žlutý dvojmor 48 v motoru a nula, nula nic v řidičáku.
A ty vysoký sesačky lepší určitě jsou, než ty rovný prkna, ale nějak kor o moc, teda ani ne.
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 590
Registrován: 11-2009

Odesláno Neděle, 26. června 2011 - 21:38:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

21272 > bo se zjistilo, ze tahle uprava sukafonu na komfortni vozidlo se nerentuje, aspon ne v tom rezimu, co s tim chteli jezdit u ZSSK. A pokud se nepletu, InterPici uz taky nejsou pouze mistenkove pripoje na IC...
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 252
Registrován: 6-2010

Odesláno Pondělí, 27. června 2011 - 01:23:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OT:
U nas jezdi vysoke sedacky (3+2) a stara okna. Ale mysleny byly sedacky z Reginy. Tam se mi zdalo, ze je vic mista na nohy.

OK, tak ne kapacitni, ale provozni luxus. ;-) 48 mist by stacilo bohate, tak na co se tahat s ridicakem.
Utúlien aurë...
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 966
Registrován: 4-2011

Odesláno Pondělí, 27. června 2011 - 01:52:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Arctia: Myslím že ty vysoký sedačky jsou jak u žlutomorky, tak u reko šukafóu stejné, nebo ne (až na to, že u šukafonu se zachvávává 6 sedadel a 4 sedadla)?
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 255
Registrován: 6-2010

Odesláno Pondělí, 27. června 2011 - 02:09:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak mas pravdu. Podle fotek jsou skoro stejna - i barevne. (Jen v 810 neni delene sedadlo a chybi operatka pro ruce.)

Ale moje utkvela predstava byla, ze jsou cerno-sediva a podobna jednice v 954, jen zmensena. Mozna to byl nejaky prototyp. Nebo halucinace. :-)
Utúlien aurë...
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 967
Registrován: 4-2011

Odesláno Pondělí, 27. června 2011 - 02:17:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Arctia: ale já myslím, že jsou dělený i v 810 aspoň v té co jsem jel já, tak byly.
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 256
Registrován: 6-2010

Odesláno Pondělí, 27. června 2011 - 02:33:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Operadla delena. Sedak jedno "prkno" (ale uz chvala prirode polstrovane).

Ale u nas a v okoli jezdi(ly) takovy hybridy. :-) Z venku Najbrt, uvnitr jeste kozenka. Nebo chlupaty sedadlo, ale nizky operadlo a podobne...
Utúlien aurë...
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7417
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 27. června 2011 - 08:15:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No já jel 810.529 a tam je ta sedačka sice plyšová, ale pořád 90° (skoro) - odkaz. Zatímco v 814 má trošku nějaký (alespoň malinký) tvar - odkaz.
Web o veřejné dopravě - vše o dopravě - tisíce fotografií, videa, články, věci ke stažení, ...
MHD v Hradci Králové - výluky, aktuality, linkové vedení, ...

Většina lidí si většinu lidí plně zaslouží. (Shirley)
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 970
Registrován: 4-2011

Odesláno Pondělí, 27. června 2011 - 23:44:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Arctia: oni existujou taky šukafóny, co mají sedačky úplně beze změny a místo koženky takový ošklivý hnědošedý strakatý hadr.

Dneska jsem viděl v Lovosicích, matka s dětmi štrádujou si to služebním přechodem až na 4. nástupiště, to jde hezky příkladem
Asi je učí, co nemají dělat, jak jednou odpověděla v televizi
A docela jsem nemohl v Neštěmicích, chlápek si to vyrazil přímo před rozjíždějící se osobák a to klidně mohlo jet něco souběžně. Pak nemáme furt číst v mimořádných událostech "srážka vlaku s osobou"
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 261
Registrován: 6-2010

Odesláno Úterý, 28. června 2011 - 10:48:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nebyl to takovej nahnedlej (asi privazovaci) navlek? :-) To jezdilo v nedeli v noci do CnC. Hnusnej vytahanej hadr. :-)
Utúlien aurë...
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1916
Registrován: 8-2007

Odesláno Úterý, 28. června 2011 - 15:57:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad 21272:Tak tak, nechápu proč zůstalo jen u 1 ks 812.6...

Protože 812 má malou kapacitu,není nízkopodlažní,nemá modernější záchod atd..
Místo takové reko je levnější a pro cestující skoro stejně konfortní 810 s vyměněnými sedadly a okny.
814 bez řidičáku má sice 48 míst s sedění(kdy se těch 48 sedaček dá obsadit normálními lidmi a né vietnamci,nebo školáky ZŠ),ale postrádá záchod a na neexistujícím II.stanovišti má el.rozvaděč a vzduchový rozváděč.
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2800
Registrován: 1-2007
Odesláno Úterý, 28. června 2011 - 19:09:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jeden bohumínský panťák.
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 974
Registrován: 4-2011

Odesláno Úterý, 28. června 2011 - 19:40:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mouka: nebyl to ten počmáranej 023/024, nebo 063/064?

Arctia: ty potahy v tom šukafonu byly normálně jako klasický potah, ale hadrák a myslím že jsem viděl i novější hezčí vzor, ale pořád je to to původní pravoúhlý tvrdý prkno i opěrátko stejné.
Kubasek12bkv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 33
Registrován: 4-2011

Odesláno Úterý, 28. června 2011 - 21:58:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mouka: Jó to je ten 013/014 bez okna. Které hova*o to udělalo???!!! on snad myslím jezdil bez toho okna týden a víc...
Simba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 999
Registrován: 7-2008

Odesláno Úterý, 28. června 2011 - 22:16:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kaem : dodatecne, to s tou bourkou a zab.zar. na Budejovice je pravda. Jedna vetsi burina a ESA jde do kopru, k tomu si pridejte nikde nikdo a je vymalovano.
Jezdit autem zbytečně je největším projevem hlouposti.
Fotogalerie : www.picasaweb.google.cz/simbianis
www.4koridor.cz
4.zeleznicni koridor NYNI I NA FACEBOOKU :-)
Mzitka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1508
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 30. června 2011 - 14:42:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Škodá brání většímu komfortu pro cestující na železnici - článek
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 983
Registrován: 4-2011

Odesláno Čtvrtek, 30. června 2011 - 23:11:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mzitka: pokud by se snad měla na rychlíkovou vozbu udělat modifikace elefantu, tak je jasné, že by to nějaké změny v komfortu proti dosud známé verzi mít muselo a s tím se snad také počítá.
Jen si nějak nedovedu představit to jednoúrovnňové uspořádání bez přechodových dveří (které má být i u nových panťáků pro Os), to tam zmrznem už doopravdy.
Pokud jde o housenkovou dráhu, tak pořád lepší housenková dráha v elefantu, než jednoúrovňová dráha s šoupačkama v klasickém rychlíku. Opravdu nebylo nic příjemného se s báglama takto stěhovat v tuším 9 vozovém Vsacanu z jednoho konce na druhý!!
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7429
Registrován: 9-2005

Odesláno Pátek, 01. července 2011 - 09:39:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad bágly: Ven, po peronu dopředu a dovnitř .
Web o veřejné dopravě - vše o dopravě - tisíce fotografií, videa, články, věci ke stažení, ...
MHD v Hradci Králové - výluky, aktuality, linkové vedení, ...

Většina lidí si většinu lidí plně zaslouží. (Shirley)
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 269
Registrován: 6-2010

Odesláno Pátek, 01. července 2011 - 10:35:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Za jizdy by to byl asi malicko problem. :-)
Utúlien aurë...
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 270
Registrován: 6-2010

Odesláno Pátek, 01. července 2011 - 10:42:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zrusit prechodove dvere je trotlovina nejvyssiho radu. Takze particka opilcu bude oblazovat pul vlaku? Tomu rikam zvyseni komfortu.
Utúlien aurë...
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 987
Registrován: 4-2011

Odesláno Pátek, 01. července 2011 - 12:12:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Arctia: jo, je to pořádná blbost. To znám z elefantu. Nikdy tam v zimě nebývá tepla nazbyt a když to stojí např v Ústí mezi obratem a každý kdo nastoupí tak zavřít po sobě ty venkovní dveře (od 061 výš to snad ani nejde) je veliký problém a když se pak sedí v mezipatře tak se mrzne. Ten hlavní oddíl je trochu chráněný těmi dveřmi, co se mají zrušit a lidi je ku po divu po sobě celkem i zavírají, takže tam to s tou zimou není až tak hrozný. Teď když to zmizí, tak nevím nevím.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5363
Registrován: 10-2003

Odesláno Pátek, 01. července 2011 - 13:17:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ot: To znám z elefantu. Nikdy tam v zimě nebývá tepla nazbyt

Sorry, ale já si fakt nepamatuju, že bych za poslední zimu v ešusu mrznul. Proti fungování klimatizace v létě, je topení celkem spolehlivé. Mezipatro je otevřené, ale od toho jsou tam ty fukary s teplým vzduchem nad schodama.
Podporuji zřízení spojek traťových kolejí u Mokropes.