K-report
 

Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 28. 07. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Nejotřesnější zážitky na železnici » Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 28. 07. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 602
Registrován: 10-2010
Odesláno Sobota, 16. července 2011 - 08:58:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo sorry. Vy kdykoliv přijedete do cizího města třeba i v jiné zemi, než kde dlouhodobě žijete, tak automaticky víte, do kterého autobusu a tramvaje se kudy nastupuje, kde platí jaké jízdní doklady...
„Nu, tedy dobrá. Dostali jsme rozkaz zlikvidovat diverzanta, muže bez povolení ke vstupu do kolejiště. Zaujali jsme pozice na sedmém nástupišti a skryli jsme za služební budkou. No to mohlo bejt tak kolem půl třetí, přichází k nám muž s batohem…“ – „Jistě. Byl to narušitel a nejspíš vrah. A s takovými se musí jednat bez milosti. To není jako práce s buzolou, děti.“
Kotva_trakčního_motoru
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 74
Registrován: 5-2011

Odesláno Sobota, 16. července 2011 - 12:29:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

podle tvojí logiky je každý "cizinec" venkovan
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 603
Registrován: 10-2010
Odesláno Sobota, 16. července 2011 - 13:04:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nikoliv. Podle mojí logiky nelze o cizincích ani jiných předjímat vůbec nic, natožpak, že automaticky znají SPPO daného dopravce.
„Nu, tedy dobrá. Dostali jsme rozkaz zlikvidovat diverzanta, muže bez povolení ke vstupu do kolejiště. Zaujali jsme pozice na sedmém nástupišti a skryli jsme za služební budkou. No to mohlo bejt tak kolem půl třetí, přichází k nám muž s batohem…“ – „Jistě. Byl to narušitel a nejspíš vrah. A s takovými se musí jednat bez milosti. To není jako práce s buzolou, děti.“
H.-nereg.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.113.51.27
Odesláno Sobota, 16. července 2011 - 15:43:42    Odkaz na tento příspěvek  

Pokud jsi zakoupil jízdenku, automaticky stvrzuješ znalost SPPo daného dopravce.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Sobota, 16. července 2011 - 15:47:59    Odkaz na tento příspěvek  

Lukfi : po pravdě řečeno, v "západní Evropě" se s kočárkem nastupuje zpravidla na zadní plošinu nebo středními dveřmi, kde je nízkopodlažní část vozidla ...
Že by se nastupovalo někde předními dveřmi si tak nějak nevybavuji, tím spíše, že ty přední dveře u tamních tramvají bývají mnohdy užší ... Podobně u autobusů, kde bývá u řidiče kasička ...

Z tohoto pohledu je nástup předními dveřmi nebetyčná blbost ...
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1924
Registrován: 8-2006
Odesláno Sobota, 16. července 2011 - 16:05:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak to tak čtu, tak nikdo nekritizuje tramvajáka za to, že řve na platící cestující...

P.S. Tramvaj T3 má nízkopodlažní část?
H.-nereg.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.113.51.27
Odesláno Sobota, 16. července 2011 - 16:38:30    Odkaz na tento příspěvek  

Některé ano. Pochopitelně pak mají za označneím T3 ještě pár písmenek.
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 604
Registrován: 10-2010
Odesláno Sobota, 16. července 2011 - 18:28:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

=>H.-nereg.: Ale prosím vás, očekáváte od cizinců, že budou hledat a číst lawyerspeakem psané dokumenty na několik stránek A4, když chtějí někam jet tramvají? Tady je to fakt samý ajznboňácký zabedněnec, to se na mě nezlobte. Navíc připomínám, že tramvaj vyjížděla z konečné a byla prázdná. Tramvaják ty lidi klidně mohl nechat nastoupit a pak jim v klidu říct, ať s tím kočárkem přejdou dozadu. Tramvaj byla opravdu T3, žádná wana, s klasickým uspořádáním sedaček, čili místa tam bylo spoustu.

Myslím, že ti lidé, až příště přijedou do Prahy, využijí služeb půjčovny automobilů. Gratuluji, podařilo se vyhnat potenciálního cestujícího MHD. Přítomní tramvajáci se mohou hrdě poplácat po ramenou.

(Příspěvek byl editován uživatelem lukfi.)
„Nu, tedy dobrá. Dostali jsme rozkaz zlikvidovat diverzanta, muže bez povolení ke vstupu do kolejiště. Zaujali jsme pozice na sedmém nástupišti a skryli jsme za služební budkou. No to mohlo bejt tak kolem půl třetí, přichází k nám muž s batohem…“ – „Jistě. Byl to narušitel a nejspíš vrah. A s takovými se musí jednat bez milosti. To není jako práce s buzolou, děti.“
Buggy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 719
Registrován: 10-2005

Odesláno Sobota, 16. července 2011 - 20:08:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lukfi: Máte moji podporu.
Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos.
Buggy/Beatlesák
Kalanis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1664
Registrován: 12-2006

Odesláno Sobota, 16. července 2011 - 20:13:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čelakovičan: Jistá verze má.

Štípnuto uživateli Davelbc z Liberecké tramvajové
Doprava nebo něčí kapsy? Je to jedno - tunely jako tunely... K-Report do mobilu
H.-nereg.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.113.51.27
Odesláno Sobota, 16. července 2011 - 20:23:42    Odkaz na tento příspěvek  

Lukfi: nech si ajznboňáky od cesty. Kdybych jel já s kočárkem někam jinam, kde to neznám (klidně i do Německa), tak si minimálně pozjišťuju (třeba tak že si ty tramvaje prohlídnu), kde se s tím nastupuje. Minimálně základní věci chování, co se smí a co ne si pozjišťuju, pokud to nevím. Třeba v ČR to je skoro všude stejné, co se nesmí. Jinak je jasné, že není v moci znát celé SPPo, to já nevím všechno, ani co je v těch našich tady u nás. A upozorňuju, že řeším dodržování SPPo, chování řidiče neřeším, nebyl jsem u toho, nevím, jak to bylo.
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1925
Registrován: 8-2006
Odesláno Sobota, 16. července 2011 - 20:32:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky ohledně té T3. Já tramvaje moc neznám tak sem si nebyl jistej. V Praze jsem taky viděl na lince 8 tram, kde byl uprostřed nízkopodlažní vstup. Předpokládám, že na tom Lehovci to byla "stará klasická" T3.
Wolkum
Neregistrovaný host
Odeslán z: 95.154.230.254
Odesláno Neděle, 17. července 2011 - 01:14:42    Odkaz na tento příspěvek  

Lukfi, tím naznačuješ, že ta každodenní banda cyklistických blbů, co se cpou s kolem v metru do prvních dveří za fírou, jsou samí turisti a cizinci? Já jsem přesvědčen, že jsou to každodenní uživatelé metra a neobtěžují se ani minimálně si zjistit info o přepravních podmínkách. A přitom to visí všude u vstupů, na peronech i ve vozidlech M,A,T.
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 606
Registrován: 10-2010
Odesláno Neděle, 17. července 2011 - 09:41:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ne, to nenaznačuju. Přepravní podmínky možná všude visí, ale kdo by to luštil. A i kdyby ano, tak těm lidem není jasné, proč nesmí tam nebo onde stát, že třeba brání průchodnosti soupravy při nehodě. Pro ně jsou to jenom nesmyslná omezení. A pořádání akcí jako světový rekord v počtu přepravených bicyklů v soupravě metra, kde se kola nacpala všude, kde to šlo, obecnému povědomí o SPPo jistě příliš nepomáhá.
„Nu, tedy dobrá. Dostali jsme rozkaz zlikvidovat diverzanta, muže bez povolení ke vstupu do kolejiště. Zaujali jsme pozice na sedmém nástupišti a skryli jsme za služební budkou. No to mohlo bejt tak kolem půl třetí, přichází k nám muž s batohem…“ – „Jistě. Byl to narušitel a nejspíš vrah. A s takovými se musí jednat bez milosti. To není jako práce s buzolou, děti.“
Wolkum
Neregistrovaný host
Odeslán z: 95.154.230.253
Odesláno Neděle, 17. července 2011 - 14:29:27    Odkaz na tento příspěvek  

Lukfi, kdysi nesměla kola do metra vůbec, později jen na poslední plošinu soupravy, nyní na poslední každého vozu a ještě jim to je málo.
Vykopat to ven úplně a bude klid. Máš kolo, tak na něm jeď a neobtěžuj ostatní!
Kdo by to luštil? "Neznalost zákona neomlouvá!" Nečteš, tvoje chyba, třeba tam bude napsáno, že při nedodržení psaného je možno kolo zabavit. Přeprava je smluvní vztah. Chceš mnou přepravit? Tak za dodržení mých podmínek můžeš. Nelíbí se ti moje podmínky? Zkus to u konkurence, najdeš-li ji u tramvají a metra.
Peta303
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1514
Registrován: 6-2005

Odesláno Neděle, 17. července 2011 - 15:37:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Wolkum - to jsou ale i kočárky (už jsem na plošině zažil i tři a dost neomalené majitele).

Nejlepší by bylo vyházet sedačky mezi prvními a druhými dveřmi obou koncových vozů, povolit přepravu kol a kočárků pouze tam a byl by klid.
Wolkum
Neregistrovaný host
Odeslán z: 95.154.230.253
Odesláno Neděle, 17. července 2011 - 15:51:40    Odkaz na tento příspěvek  

Kočárky CO? Ty mohou přece v metru všude.
Kalanis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1666
Registrován: 12-2006

Odesláno Neděle, 17. července 2011 - 22:44:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vás bych chtěl vidět, jak jedete do kopce na kole Holešovice (KB), Můstek (NM) nebo Smíchov (NB). Obzvlášť na to první by byl jistě výživný pohled...
Doprava nebo něčí kapsy? Je to jedno - tunely jako tunely... K-Report do mobilu
Kanalis
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.31.67.68
Odesláno Neděle, 17. července 2011 - 23:02:57    Odkaz na tento příspěvek  

Kalanis, jasně. Kaštani se nechají vyvézt nahoru na kopec jako šleprem a pak sjíždí na kole dolů. Celodenní levná zábava zajištěna.
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 338
Registrován: 2-2009
Odesláno Pondělí, 18. července 2011 - 09:11:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nástupem do dopravního prostředku uzavírá cestující dohodu o přepravě.Tzn že souhlasí se všemi podmínkami SPP.To že jsou lidé líní si podmínky přepravy přečíst je bohužel jejich osobní problém.Je to totéž,jako v případě neznalosti zákona.
Co se týká cizinců,myslíte si,že venku se vás nebude někdo při tomtéž moc ptát.Přístup pracovníků bude možná o poznání lepší,ale při porušení předpisů jsou docela nekompromisní.To jen u nás hledáme cesty jak s tím ....... .
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 606
Registrován: 11-2009

Odesláno Pondělí, 18. července 2011 - 11:39:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlada > jenze ono nejde ani tak o poruseni predpisu - o to se totiz zjevne nikdo z kocarek nakladajicich nesnazil (narozdil treba od zminovanych kolaru v metru) - ale o to, zda a jakym zpusobem se muze cizinec dozvedet, co je v dane lokalite povolene a obvykle a co naopak zakazane.

Me osobne prijde vzdy (nekde, kde to neznam) rozumne byt co nejblize ridici, protoze se v pripade jakychkoliv nesrovnalosti mam koho zeptat. A zrovna u T3 v klasickem provedeni je u nas obvykle, ze prednimi dvermi nastupuji krabi - mimo jine proto, aby na ne ridic videl. Duvod, proc je u T3 kocarek vzadu, je jen a pouze v prostoru, kam se vejde - a tady neslo ani o cas (bylo to na konecne), ani o prostor (skrz tramvaj projet lze), takze to slo vse resit mnohem elegantneji. A hlavne, s lepsim ucinkem - dotycni kocarek tlacici zjevne dotedka nevi, jaka pravidla plati a pravdepodobne kazdemu ve sve domovine reknou, at k nam s kocarkem radsi ani nejezdi.

Naopak v pripade vysvetleni mohou sami svym znamym jedoucim k nam doporucit, jaka pravidla zde funguji...

Ono nemusime chodit ani za hranice. Staci si uvedomit, co je kde v MHD obvykle - treba v Plzni se do tramvaje nastupuje a vystupuje vsemi dvermi, ovsem trolejbus a autobus ma predni dvere jen pro vystup (nebo nastup krabu) ... a nastup temito dvermi se bere jako poruseni prepravnich podmimek.

Naoproti tomu v Ostrave se do autobusu nastupuje vsemi dvermi, po urcite hodine vecer dokonce pouze vyhradne prednimi. Takze clovek navykly na provoz v Plzni bude zoufale mackat cudlik na otevreni u strednich nebo zadnich dveri a sofer si bude v lepsim pripade myslet cosi o idiotech...
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 608
Registrován: 10-2010
Odesláno Pondělí, 18. července 2011 - 16:36:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Však si vzpomeňme, jak dlouho trvalo, než se lidem v Praze zažilo, že do třístovkových linek se nastupuje předními dveřmi. I teď občas potkám nějakýho umělce, co do autobusu vleze zadníma.
„Nu, tedy dobrá. Dostali jsme rozkaz zlikvidovat diverzanta, muže bez povolení ke vstupu do kolejiště. Zaujali jsme pozice na sedmém nástupišti a skryli jsme za služební budkou. No to mohlo bejt tak kolem půl třetí, přichází k nám muž s batohem…“ – „Jistě. Byl to narušitel a nejspíš vrah. A s takovými se musí jednat bez milosti. To není jako práce s buzolou, děti.“
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1046
Registrován: 4-2011

Odesláno Pondělí, 18. července 2011 - 20:18:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sim: Me osobne prijde vzdy (nekde, kde to neznam) rozumne byt co nejblize ridici, protoze se v pripade jakychkoliv nesrovnalosti mam koho zeptat.

To jsem si myslel až do té doby, co jsem jel v Ústí trolejbusem linky 55 na Žežickou také. Na konečné když vystupuju, tak se řidiče pokouším slušně zeptat, kudy se dostanu zpátky (ze které zastávky) a místo nějaké "kloudné" odpovědi mě s řevem vyhodil, že už jsem na konečné a tak ve voze nemám co dělat.
Mapl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 238
Registrován: 7-2009

Odesláno Středa, 20. července 2011 - 21:43:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen namátkou moje zkušenost s vlakovými četami z Ostravska - včera "Os 3425" z Opavy jel se mnou v jedničce jakýsi vandrák a vlakvedoucí mu akorát řekla, že má lístek na dvojku a dál se zcela nestarala - on tam mezitím smrděl (doslova) a pak cosi dělal dlouho na záchodě, ale od té doby pořád tekl, tak nevím co....
Opravdu podobné báby, které chtějí mít službičku v kliďánku a ani nepožádají o pomoc třeba výpravčího nebo fíru, příp. PČR (stáli jsme v jedné žst. asi 10 minut) mě dostávají. Když jsem jí na Svinově šel oznámit její povinnosti a nespokojenost s jejím počínáním, tak mě odbyla, že to řešit nebude a kdesi cosi a nashle! No uvidíme co na to nadřízení po podání stížnosti ...
Možná mě tady sežerete, ale pak první třída ztrácí svůj komfort, prestiž, když na její dodržování zejména na osobácích vlakové čety tak z půlky kašlou.
Jasný, že zpoždění je negativní, avšak zejména díky křižování po cestě a zmíněnému stání/zpoždění se v pohodě dal poprosit výpravčí nebo nějaký kolega... ach jo!

(Příspěvek byl editován uživatelem Mapl.)
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4873
Registrován: 9-2003

Odesláno Středa, 20. července 2011 - 23:27:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Máte pravdu..dodám postřeh z praxe..Výpravčí..proč?už se vidí u SŽDC,potíže dopravce s vandráky jsou zcela mimo jeho oblast tj. řízení dopravy..Kolega?kde? většinou na Os četa 1 ks..Strojvedoucí?kromě souprav motorových vozů či jednotek..Těžko poleze rád z mašiny řešit nějakého špindíru který se provinil kromě odéru jen tím že sedí v jiné třídě,než kde má jízdenku..Máte pravdu..je to realita..Na druhé straně co si průvodčí na někom vezme..má riskovat zdraví jako nedávný případ v okolí Prahy..ne,vykašle se na to,a ani se občas zvláště u žen nedivím..Vím,je to špatně,ale je to realita..
..pořádná mašina má kotel a komín..
Maplovi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.186.195.34
Odesláno Čtvrtek, 21. července 2011 - 02:36:29    Odkaz na tento příspěvek  

Mapl, hrdino, co jsi udělal ty pro to, aby ses jí zastal? Nic. Zbaběle jsi mlčel a pak buzeroval ji místo toho smraďocha. Tyhle třasořitky mám nejraději.
Mapl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 240
Registrován: 7-2009

Odesláno Čtvrtek, 21. července 2011 - 09:46:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vážený neregistrovaný hoste, prvně se prosím naučte číst a nepřekrucujte fakta!
Rozhodně jsem jí nebuzeroval, jen jsem se jí zeptal, proč to nezkusila řešit a informoval jí o porouchaném WC; ona mě pak skutečně drze odbyla, tak jsem na ní byl též "méně slušný", ale rozhodně se nejednalo o buzeraci. Takže laskavě mírněte svá slova a toho, aby cestující zajišťovali plnění služebních povinností, se asi k vasší lítosti nedočkáte.
Cestující, kteří řádně platí, nejsou ve vlaku od toho, aby vykydávali hnůj!! A už vůbec ne v první vozové třídě! Rovněž se zkuste chovat slušně, také nevím, že bychom si tykali.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mapl.)
Substrát
Neregistrovaný host
Odeslán z: 146.102.97.26
Odesláno Čtvrtek, 21. července 2011 - 11:59:21    Odkaz na tento příspěvek  

Pokud cestující poruší přepravní podmínky, takovým strašným způsobem, že nakládá kočárek předními dveřmi, tak je zcela na místě, že tramvaják ty "debily" seřve, protože je mají znát, že ano.

Pokud PLATÍCÍ zákazník se ozve proč průvodčí neplní své povinnosti, tak je zcela na místě tohoto zákazníka sepsout a nadat mu do hrdinů, který měl tu práci udělat místo průvodčí, zatímco si tam tak pohodlně hověl za svoje peníze.

Modrogumnost některých názorů mě opravdu nepřestane překvapovat.
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 614
Registrován: 11-2009

Odesláno Čtvrtek, 21. července 2011 - 12:19:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Alf > jenze stejnym pristupem se pak da rict, ze co si cestujici na kom vezme, kdyz si zaplati jednicku a smrdi mu tam nekdo, kdo tam nema co delat

Maplovi > koukam, je jina doba, host vyhazuje vrchniho ... ne, vlastne jinak. Cestujici ma vykonavat cinnost vlakove cety? A jeste za to platit? Supr, bezte na nabrezi, tam vam za tento zlepsovaci navrh daji jeste premie!
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 315
Registrován: 6-2010

Odesláno Čtvrtek, 21. července 2011 - 12:42:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Toho neregistrovanyho trotla 93.186.195.34 si nevsimejte, ten tady vsude akorat provokuje...
Utúlien aurë...
Mapl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 245
Registrován: 7-2009

Odesláno Čtvrtek, 21. července 2011 - 15:17:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Neregistrovaný trotl" má pravdu, že by bylo hrubé průvodčí hned drze buzerovat a seřvat jí, což jsem ovšem vskutku i dle mého prvního explicitního vyjádření neudělal, takže .... už no comment.
Ousťák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.202.65.71
Odesláno Pátek, 22. července 2011 - 13:36:32    Odkaz na tento příspěvek  

Můžete mi, prosím, někdo z vás říci, v čem ona průvodčí neplnila své povinnosti? Ona přece onomu "smradochovi" oznámila, že má jízdenku jen do druhé třídy a sedí v jedničce. Určitě mu také řekla(což nám už ale "spravedlivě rozhořčený" Mapl nenapsal), aby se odebral do patřičného oddílu. Že ji neuposlechl, to už není věcí oné průvodčí, ale "vychování" onoho pasažéra. Ona nad ním nemůže stát celou cestu a přemlouvat ho, aby ji uposlechl, má také své pracovní povinnosti, např. výpravu vlaku v zastávkách. Nemluvě o nějakém donucování z její strany, např. někakým tělesným kontaktem, i kdyby mělo jít jen o vzatí za loket, to vůbec nepřipadá v úvahu! tím by už překročila své pravomoce a dotyčný by ji také mohl(a což také podobní týpci velmi rádi činí) žalovat. A pokud jde o zásah policie v dopravním prostředku(nejen vlaku, ale i v buse), zažil jste to už někdy? Já ano, dokonce několikrát, a nikdy se policisté ani neráčili obtěžovat vstoupit do autobusu a viníka vyzvat k podání vysvětlení, popř. ho aspoň napomenout. Jednoduše řekli, že tohle není v jejich kompetenci, že si to mám vyřídit sám jako zástupce dopravce a odjeli nebo odešli.
H.-nereg.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.113.51.27
Odesláno Pátek, 22. července 2011 - 14:15:47    Odkaz na tento příspěvek  

A proto tedy sláva dobytku! Nebo si to představujete jak? U autobusu je ovšem zřejmá výhoda. Stačí, aby řidič řekl, že dál nepojede a cestující si problémáka už rádi vyhodí sami.
Ondra_málek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 985
Registrován: 10-2005

Odesláno Pátek, 22. července 2011 - 18:00:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a cestující si problémáka už rádi vyhodí sami

Jenže otázka je jestli se mezi cestujícími někdo takový najde.... Mezilidský vztahy se neustále zhoršujou, s tímhle se moc počítat nedá. A tohle snad neplatí jen pro autobus ale i pro vlak, vlakvedoucí taky může říct, že se dál nejede, dokud nevystoupí "problémák". Ale následky?? Však se to tu probíralo tolikrát
TrainWeb - železniční fotogalerie ==> http://trainweb.cz
Sdružení přátel železnice v Chotěboři ==> http://spzch.wz.cz
takymamvlakyrad
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.53.46
Odesláno Pátek, 22. července 2011 - 18:47:16    Odkaz na tento příspěvek  

Pokud chce provozovatel dál provozovat luxusnější třídu za více peněz měl by se sám postarat, aby kvalita odpovídala té zvýšené ceně. Jinak se mu může za čas stát, že nikdo nebude ochotný utrácet více peněz za "vyšší kvalitu" a koupí si druhou třídu a sedne si kde ho zrovna napadne. Třeba i do té první když je to vlastně jedno a nikdo s tím není schopný nic udělat.
Mapl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 247
Registrován: 7-2009

Odesláno Pátek, 22. července 2011 - 19:11:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přesně tak. Já jsem řádně platící klient a je mi naprosto jedno, jak si to dopravce vyřeší a tím, že si to nevyřešil, neumožnil mi komfort v první vozové třídě, tak je naprosto legitimní, že si na onoho zaměstnance posléze (i po jejím následném chování, jak jsem psal výše) budu řádně a přímo stěžovat a žádat nápravu.
Tímto přístupem, kteří zde někteří píší, se pak nedivím, že lidé neradi jezdí veřejnou dopravou, když si dopravci nejsou kolikrát schopni sjednat pořádek. Já třeba vlakem jezdím často, rád a v 99,9 % bez problémů a v cca 95 % i naprosto spokojen. S tímto jsem však spokojen nebyl, protože 1. třída se rázem změnila v "sedmou" a já si takto veřejnou službu v mém případě za 22 500,- Kč nepředstavuji.

takymamvlakyrad: Přesně tak. A až na mě přijde průvodčí, tak se na ní jen usměju.... snad přece tohle opravdu někteří z vás nechcete!

(Příspěvek byl editován uživatelem Mapl.)
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8323
Registrován: 11-2002
Odesláno Pátek, 22. července 2011 - 19:18:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

takymamvlakyrad: a jaké tedy navrhuješ řešení a postup v těchto případech?

(Příspěvek byl editován uživatelem jena.)
takymamvlakyrad
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.53.46
Odesláno Pátek, 22. července 2011 - 22:19:15    Odkaz na tento příspěvek  

a jaké tedy navrhuješ řešení a postup v těchto případech?
Tak kdyby záleželo na mě..... mohl by stačit jeden osožák s pendrekem, který by přistoupil v nejbližší větší stanici.

Ale to je dnes v době kdy i policajti přepadávají banky, určité skupiny obyvatel jsou zcela beztrestné apod. těžko proveditelné.

Takže to vidím na zrušení vyšší třídy, protože stejně za určitý čas v ní budou jezdit cestující za normální jízdné.

Ovšem pokud to nedopadne tak, že se cestující nerozhodnou jezdit zcela zadarmo. Průvodčí pak cestujícímu oznámí, že cestuje bez platné jízdenky a vyzve ho k opuštění vlaku. Splní si tím svoji povinnost. A že cestující neuposlechne bude pouze ny "vychování" toho cestujícího. Průvodčí přece nad ním nebude stát celou dobu a přemlouvat ho, aby opustil vlak......
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1063
Registrován: 4-2011

Odesláno Pátek, 22. července 2011 - 23:31:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

takymamvlakyrad: už jsem viděl, že nedobrovolně vystupovali za asistence průvodčí, protože neměli jízdenku asi 2x a jednou průvodčí u nás jednoho kluka do vlaku vůbec nepustil (nebo taky vysadil), nevím co bylo za problém, kluk ho prosil, že se potřebuje dostat do Roudnice a on že né, tak začal řvát a nadávat, kopat nejdřív do ešusu a pak rozkopal výplň budky na zastávce.
Mapl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 249
Registrován: 7-2009

Odesláno Pátek, 22. července 2011 - 23:37:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

takymamvlakyrad: To si ovšem dovolím nesouhlasit - rušit první vozovou třídu by nebyl moudrý a rozumný krok. Mnoho lidí je ochotno si za nadstandart připlatit, ale je potřeba důslednější kontrola a lepší kooperace s bezpečnostní agenturou, která pro ČD zajišťuje ostrahu některých vlaků. Samozřejmě nemohou být všude, ale jejich navýšením bude cestující, který řádně zaplatí, spokojen, ale samozřejmě je tu problém a to peníze....

Ostravské tornádo: To, že kluk nebyl vlakovou četou vpuštěn, neměl-li jízdenku nebo nechtěl-li si jí koupit (za těchto předpokladů), je naprosto v pořádku. To, že ničí vybavení ČD/SŽDC je už spíše věc pro policii, která by mu měla namlátit, aby si to zapamatoval, že se takové věci nedělají.
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1064
Registrován: 4-2011

Odesláno Pátek, 22. července 2011 - 23:44:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mapl: samozřejmě, ale je vidět, že se to dělá (vyhodit, nepusti) a ne že se nic nedělá. Jednou jsem jel autobusem MHD v Ústí někde ve Vaňově a nevím jak poznal, že mu tam chce jít někdo bez lístku a vůbec je do autobusu nepustil, ani snad neotevřel a to bylo keců.
Mapl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 251
Registrován: 7-2009

Odesláno Pátek, 22. července 2011 - 23:47:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tornádo: Ano, vidět to je; já už jednou vyloučení z přepravy kouřících výrostků zažil (Ústí u Vsetína) a právě proto se mi v prvním z mých nynějších příspěvků v tomto vláknu nelíbilo, že to ostravská průvodčí na onom Os 3425 zcela neřešila....
22Michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.13.123.3
Odesláno Neděle, 24. července 2011 - 00:48:46    Odkaz na tento příspěvek  

takymavlakyrad- a kdo by toho osožáka platil? V dnešní době, kdy se musí šetřit.
Všem vlakovým hrdinům bych přál, aby se do nich ve vlaku začal někdo navážet, jak by reagovali (být v kůži oné průvodčí). Je to trochu blbý výběr (neco jako Sophinina volba)- buď si nechám rozbit hubu nebo taky třeba dostanu podmínku za ublížení na zdraví. A navíc asi každý cestující kolem bude rád, když se s někem začnu "bavit" a třísknu s ním o někoho poblíž sedícího. Mě stačilo loni na zábavě, kde se do mě debil začal navážet, tak jsem s ním rozmlátil stůl- ač kolemsedící viděli a slyšeli, že jsem si nezačal, tak jsem si ještě vyslechl- "já mám košilu od červenýho vína, jak to mám vyprat".
Jó, můj otec v důchodovém věku mi neříkal nadarmo: "sto kilo váhy a provokativní ksicht, to je blbá sestava"- proto se už raději do ničeho moc nemotám.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5429
Registrován: 10-2003

Odesláno Neděle, 24. července 2011 - 09:50:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ot: samozřejmě, ale je vidět, že se to dělá (vyhodit, nepusti) a ne že se nic nedělá

Kolem Prahy na ešusech i několikrát denně, jenže tam to tak nezamrzí, když do půl hodiny jede další. Taky už mám svoje "cestující", po kterých chci nejdříve vidět peníze nebo jízdenku a pak teprve můžou nastoupit.
Podporuji zřízení spojek traťových kolejí u Mokropes.
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8333
Registrován: 11-2002
Odesláno Neděle, 24. července 2011 - 19:02:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

takymamvlakyrad: myslel jsem skutečný návrh, ne blábol. Modelovou situaci máme "nakousnutou", tedy cestující bez platné jízdenky pro danou třídu sedí ve vlaku, na upozornění ani výzvu průvodčí vlaku nereaguje. Jak postupovat, aby nebyla nařknuta z nečinnosti, neomezovala práva dotyčného, neriskovala vlastní újmu na zdraví, nezpůsobila zdržení vlaku čekáním na příjezd PČR (to by bylo totiž taky řečí) atd?? Prostě řešení, které by bylo účinné a efektivní.
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 526
Registrován: 6-2007
Odesláno Neděle, 24. července 2011 - 19:30:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jedině několikrát takovou situaci vyřešit examplárně:

Zavolat policii (a státní policie by podle mě měla pomáhat při zajišťování pořádku ve veřejné dopravě objednávané státem), dotyčného zadržet, nechat ho zaplatit tučnou pokutu za zdržení vlaku (klidně by mohla být vyšší než dnes) a především situaci medializovat, případně uvádět pak jako důvod zpoždění "nekázeň cestujícího".

Když budou takoví lidé vědět, že to neprojde, nebudou to zkoušet příště.

Najmout jako průvodčího nějakého barového vyhazovače, který bude vypadat a jednat drsně, zároveň bude na cestující příjemný jako letuška, a zároveň bude schopen pochopit tarif ČD, nevidím jako reálné. Takových lidí moc není.

(Příspěvek byl editován uživatelem oto.)
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8334
Registrován: 11-2002
Odesláno Neděle, 24. července 2011 - 19:36:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oto: Tebou navrhované řešení (zavolat policii, zadržet, nechat ho zaplatit tučnou pokutu za zdržení vlaku) je sice rozumné, ale bylo i přímo zdejšími diskutéry již několikrát v minulosti pranýřováno, že takto NE. Že si krz "pár korun" nemůže dráha dělat ze zbytku substrátu (řádově stovky lidí) rukojmí. Tedy, že Ti mají právo dojet načas a dráha, ať si to zařídí jinak. Proto se ptám jak?
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 527
Registrován: 6-2007
Odesláno Neděle, 24. července 2011 - 20:08:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je ale jenom první krok, který nestačí (uvidí to jen účastníci akce). Tím druhým by musela být ta medializace. I těm potencionálním prudičům, kdo tam nebyli, musí být do budoucna jasné, že by to takhle nešlo.

V médích proběhly podobné zprávy o letadlech. Kdy celé letadlo donutil přistát opilec, cestující byli kapitánem vyloučení z přepravy, atd. ... takový jeden soud o 100 000 Kč vyčíslených škod by jistě prospěl.
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 316
Registrován: 6-2010

Odesláno Neděle, 24. července 2011 - 20:59:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oto: Ovsem dopadlo by to tak, ze nikoli neukazneny cestujici obtezoval a zdrzel ty ostatni, ale zla dotovana draha si dovolila vysadit chudacka, ktery ji plati ze svych dani. ZNAME CESKA MEDIA.
Utúlien aurë...
Ex141detvan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 125
Registrován: 8-2007

Odesláno Pondělí, 25. července 2011 - 16:55:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jediným řešením, je kontrola jízdenek před vstupem do vlaku. U většiny vlaků neproveditelné. Toto provozuju u EN 444/445 a to máte vidět to rozhořčení některých cestujících, že musí vytahovat jízdenky už na nástupišti, co to zavádím za novinky atd. Ale myslím, že je to lepší, než si tam pustit kohokoliv bez jízdenek ( a že jich je, hlavně Ostrava - Bohumín ) a pak se těžce doprošovat aby vystoupili a nedej bože po někom chtít pokutu za nástup do vlaku s vnitrostátní jízdenkou.

(Příspěvek byl editován uživatelem Ex141Detvan.)
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9181
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 25. července 2011 - 17:25:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V sobotu na U1 u třech vlaků na trase Děčín - Most a zpět 9 černých pasažérů. Pouze 3 z nich byli černočeši. Vše vyřešil jediný urostlý vlakvedoucí středních let.

Před měsícem na U4 ovšem mladší a daleko méně urostlý vlakvedoucí dostal od vocasa s papouškem na rameni za zabavení falešné průkazky ZTP hlavičku, až se složil a odvezla ho záchranka.
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 533
Registrován: 6-2007
Odesláno Pondělí, 25. července 2011 - 17:29:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V EN 445 neplatí vnitrostátní jízdenky?

Ano, je tam vnitrostátní přeprava vyloučena, na českém území je vlak jen pro nástup. Ale vnitrostátní tarif v něm podle mě platí.
Ex141detvan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 126
Registrován: 8-2007

Odesláno Pondělí, 25. července 2011 - 20:07:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vnitrostántí tarif platí, bežně se používá navazování jízdenek vnitro po Gr. a pak slovenské dále od Gr.,ale jedná se o to, aby vlakem nejezdili cestující např. Praha - Pardubice a podobně, protože ty 2 vozy k sezení by nestačily v některých dnech pokrýt frekvenci na Slovensko, kdyby byli mezi něma i ti "místní" cestující.
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2827
Registrován: 1-2007
Odesláno Pondělí, 25. července 2011 - 21:54:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ex141Detvan: Pokud mám kombinaci jízdenek In-gold (IN 100) + Slovak Junior a např. v Ově vystoupím, tak mi stejně nikdo nic udělat nemůže... Jde ale o to, abych měl jízdenku alespoň do Čadci. Když vystoupím dřív, je to už můj problém. Obdobně u Nesebaru.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4676
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 25. července 2011 - 23:37:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tzn., že například režisti tím klidně mohou jet, kde vystoupí, tam vystoupí.
Rozčilovat se znamená ničit si nervy pro blbost druhých.
Hlavně se nepředposrat.
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
Nick
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 520
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 26. července 2011 - 12:23:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

@Ex141detvan: ... jedná se o to, aby vlakem nejezdili cestující např. Praha - Pardubice a podobně ...
Bohužel, občas to vede k poněkud tragikomickým situacím:

Cestující se v Kolíně při přestupu na poslední osobák do Pardubic nějak špatně zorientoval, ten mu ujel před nosem a tak chtěl využít za ním jedoucí Slovakii. Ač bylo ve velkoprostoru maximálně 10 lidí, průvodčí si pro něj došel a vyvedl ho ven. Nepomohlo vysvětlování, prošení ani "úplatky". Za dvě hodiny jede ještě Excela, Slovakia má vyloučenou přepravu vnitro cestujících, takže nazdar.

Ještě dříve byl GVD naplánovaný tak, že sudá Slovakia zastaví v Záboří a nechá se předjet Silesií. Slovakia ale jela s náskokem a Silesia měla asi +10, takže Slovakia projela až do Kolína, kde měla na příjezdu -15. Ale odjezd měla pevně daný, takže se 20 minut čekalo. Cestující čekající na Silesii tedy chtěli nastoupit do prázdných velkoprostorů (3 sedačky krátce po zavedení -> využití minimální), ale byli buď nevpuštěni, nebo promptně vyvedeni. Mezitím přijela Silesia, ale jelikož tou dobou byl Kolín rozkopaný a bylo k dispozici jen jedno "pražské" nástupiště, musela čekat v ranžíru, než Slovakia odjede. Ve výsledku tedy hromada cestujících čekala 20 minut na mrazu (leden) před vytopeným a prázdným vlakem (sedačky), přičemž 10 minut mohla koukat na svůj vlak v dáli čekající na vpuštění k peronu, aby pak jeli do Prahy na stojáka. Hned v další změně naštěstí u Slovakie zavedli otočené téčko, kolínští "all stars" bohužel zůstali...
Ex141detvan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 127
Registrován: 8-2007

Odesláno Úterý, 26. července 2011 - 22:16:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nick: Věřte mi, že většina průvodčích, jsou ti poslední, co mají z toho radost, že se musí např. v tom Kolíně při cestě do Prahy dohadovat s cestujícíma, že i když je to prázdné, tak nemohou nastoupit. Často to zkoušejí revizoři, jak budeme postupovat, takže si každý dává raději pozor.
Pes 38: Ano, pokud řekne režista, že jede do Žiliny, tak neudělá nikdo nic. A právě toto je skupina cestujících, kteří mají největší kecy, když musí vytahovat "řežii" už před vlakem.
Tadeas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 27
Registrován: 2-2007
Odesláno Čtvrtek, 28. července 2011 - 10:55:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

D-FENS cestoval vlakem
http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2011072601
nostalgik
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.153.54.13
Odesláno Čtvrtek, 28. července 2011 - 19:15:52    Odkaz na tento příspěvek  

viz DRN: ja vim jak na cerný pasažery a cigoše: KOMUNISTICKÁ METLA, TO NA NĚ PLATILO, OSOŽACI TO VYČISTILI A BYL KLID DYŽ NĚCO,ale dneska?tutu nunu to sou zakaznici jen ne nasili....tohle je nejhorši režim jakej kdy byl
Pavel_v
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 676
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 28. července 2011 - 19:34:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nostalgik: nostalgie maluje minulost narůžovo. I za komunistů se ve vlacích děly drsné věci. Nevím jak vy, ale já si na to vzpomínám, ač jsem byl ještě malý. Řešily se pořezané sedačky, jezdilo se na černo, ničila se vlaková WC. Vzpomínám si na hodně nepříjemnou jízdu do prahy s opilcem v kupé. Věřte, že žádný hrdinný osožák nás nepřiběhl zachránit.
Podívejte se na film Proč?, natočený dokonce ještě za socialismu podle skutečné události.
Jestli vám tento režim připadá nejhorší, odstěhujte se třeba do Běloruska. Naši zemi už můžete svobodně opustit kdykoli se vám zlíbí.
Fotogalerie na ALOU