K-report
 

Archiv diskuse Tratě v Ústeckém kraji do 28. 08. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » Tratě v Ústeckém kraji » Archiv diskuse Tratě v Ústeckém kraji do 28. 08. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2360
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 21. srpna 2011 - 21:03:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

budoucnost železnice: příměstská, dálková, nákladní a rekreační.

Jj,opisovat ode mne umíš dobře

>soukromých dopravců, kde nebude tolik lidí "od fochu", ale víc manažerů

Ty woe,já mám trochu o tomto přehled,ale to jsou,pokud chtějí uspět,hlavně dobří lidi od fochu s rozhledem a "vědomí souvislostí".

Rbk nechám místním,ale obecně roztrháním R nic nezískáš a finanční úspory taky ne.
A tvoje touhy po Os ? Hloupost už i na 200,tam ze zastávek jezdí jednotky ks.

EDIT-jinak samozřejmě může R pokračovat jako Os,kdyby se soudruzi dohodli.. jinak právě R(Sp) Rbk-Nbk jezdily přesně tak...Doufám,že to někoho inspiruje.



(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 690
Registrován: 3-2010
Odesláno Neděle, 21. srpna 2011 - 21:10:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: doporučil bych tady většině diskutujících zajet se podívat do Švýcarska a koukat kolem sebe. Samozřejmě víkend na to nestačí , já tam jezdím od roku 1990, mám tam nejen mezi ajznboňáky spoustu přátel. A pak pochopíte jak to vlastně je. Vše začíná u vlastníka dráhy a provozovatele drážní dopravy (zpravidla státu nebo kantonu), který současně má rád svoji přírodu, ví že údržba silnic není levná záležitost, má k tomu správně nastavené zákony, atd. Takže, když tam vedou koleje, tak má autobusák smůlu, licenci nedostane. Samozřejmě může obsloužit třeba souběžné údolí s vesnicemi, kde koleje nevedou, ale u kolejí skončí. Kamion má prostě smůlu, neboť jinou variantu než se přepravit po železnici nemá. Osobní auto může jet přes průsmyk za mýtné např. 20 Franků, ale vlakem tunelem to má za 5 a ještě k tomu dostane kafe zadara... atd.
Ale protože v naší republice je to systém dobře nasměrovaných penězovodů, tak ty priority jsou úplně nekde jinde, bohužel
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 691
Registrován: 3-2010
Odesláno Neděle, 21. srpna 2011 - 21:12:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

? pramen ?
application/vnd.ms-excelTady
SFDI.xls (311.8 k)
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5394
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 21. srpna 2011 - 21:19:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov
klidně za korunu.
Prosím, já s tím nemám problém. Ale co když se žádný kupec nenajde ani za tu korunu?

Je současné řešení/neřešení lepší ?
Současný stav je mimo zákon. Pokud je zájem po trati jezdit, je správce povinen zajistit její sjízdnost. Ať se zájemci brání soudně, pokud jim to za to stojí.

Rvát do tratě,kde nic nejezdí milony ze státního-to vám připadá OK ?
To mi rozhodně nepřipadá. Peníze se mají cpát do tratí, které jsou k užitku.

On ten soukromník bude mít třeba desetinové náklady než vykazuje SŽDC a pomůže to i tuhle firmu trochu "odmološit".
To je možné, ale rozhodně ne jisté. I soukromník zřejmě nebude chtít být v záporu.

Když se tady takových lidí kasá,jak je moc potřeba -dejme jim příležitost.
To známe. Všichni mají nejdřív "plnou hubu keců" a když dostanou příležitost, tak zalezou a nejsou vidět.

Přednosta:
Já bych chtěl vidět, jak by se zachovalo Švýcarsko na mnohých našich lokalkových cancech. Nevěřím tomu, že by i ve Švýcarsku drželi tratě odpovídající mnohým našim lokálkám v úpadku, na kterých se v nedávné době zastavil provoz.
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2361
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 21. srpna 2011 - 21:20:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přednosto,i já jsem byl poprvé v CH r. 1990.Ale je třeba si uvědomit,že to,co místní doprava stojí by český stát nikdy nezaplatil.
A když je leckde dilema R či Os tak to prostě musíme nějak rozlousknout a snění o Švýcarsku je bohužel jen snění. On to tady občas docel výstižně popisoval -aa-. Každé nové vozidlo je oproti busu velmi drahá záležitost. Cena za vlkm není prostě tam,kde je frekvence na 810 nahraditelnou busem dlouhodobě akceptovatelná.Na tom ani soukromník moc nezmění.
A to neokecáte.
Franta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 988
Registrován: 9-2003
Odesláno Neděle, 21. srpna 2011 - 21:21:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes Přítkov na Kozině, vysekaný přejezd, rozhledové poměry lepší než za provozu a trať lepší, než na mnoha místech jinde.

Jinak dnes na Moldavě vysledován jakýsi posilák (3xdlouhý Balm).
Kvůli kumulaci dvou akcí na trati narušený grafikon, ale lidí jak nikdy. Dráhy "zamakaly" a tak na 10 vlaku jelo v soboru 2x810+3x010+kocourek. I tak našlapáno. Fotku možná zítra.
Rozpočtová odpovědnost teplického primátora by měla být vzorem vládě.

Půjčit si 100 000 a našetřit 100 000 je minimálně 300 000 rozdíl.
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 692
Registrován: 3-2010
Odesláno Neděle, 21. srpna 2011 - 21:27:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Já bych chtěl vidět, jak by se zachovalo Švýcarsko na mnohých našich lokalkových cancech
No však to tady píšu, tím, že to tam mají zmáknuté, tak takových canců mají minimum a ty provozují zpravidla nějací nostalgici, přesto s finanční podporou kantonu.
Mladějov: Přednosto,i já jsem byl poprvé v CH r. 1990.Ale je třeba si uvědomit,že to,co místní doprava stojí by český stát nikdy nezaplatil.
No právě, oni ty peníze nemusí cpát do zničených silnic (jel jsi po Švýcarsku někdy na kole?) a hlavně je prostřednictvím spřátelených firem nerozkradou...takže je mohou cpát do kolejí. A samozřejmě lidi jsou naučeni železnici používat.
McBain
Administrátor

Číslo příspěvku: 19681
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 21. srpna 2011 - 21:31:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky - a atraktivita Podřipských lokálek či Švestkové dráhy je úplně někde jinde. JHMD má taky podstatnou výhodu, že kraje kolem jsou pořád ochotné dotovat ztrátu, což se v druhém případě moc nechce.

Jsem si až doteď myslel, že JHMD na Švestkové dráze jezdí... Jsem se mýlil?


Výpravní budova 16/H

Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2362
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 21. srpna 2011 - 21:31:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hm,hm,hm,0,8 MKč/km/rok..Další argument proti prodlužování agonie..
Jinak pane Orky,koukám,že v podstatě jsme +- na stejných postojích ?
McBain
Administrátor

Číslo příspěvku: 19682
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 21. srpna 2011 - 21:33:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KM - Vidím trochu perspektivu v nárůstu významu soukromých dopravců, kde nebude tolik lidí "od fochu", ale víc manažerů - ti budou víc tlačit aby SŽDC opravovalo, kde chtěj jezdit (nebo si tu trať koupej opravdu celou, nakonec JHMD jste tu zmínili sami). Nyní když se každej z Carga a ČD zná s každym SŽDC protože přece jsou z jednoho podniku je těžký zakročit proti SŽDC.

Všichni na drááááááááze jsou "od fochu" . Už ten kalumet u táboráku fakt tak nehul .
Výpravní budova 16/H

Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
McBain
Administrátor

Číslo příspěvku: 19683
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 21. srpna 2011 - 21:36:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KM - a jak vidno jeden vagón tejdně nestačil.

Nestačil ani ucelenej vlak na cvičení NATO. Ono to máš těžký. Když se lidi "od fochu šprajcnou", taxnima jiný lidi "od fochu" prostě nehnou. No hlavně, že už se určitě brzo dočkáme toho dálničního přivaděče.


Výpravní budova 16/H

Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2363
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 21. srpna 2011 - 21:41:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak se koukněte v tom CH na absolutní částky. To,že je to neinvesticí do silnic je naivní představa.A zavádět u nás železniční povinnost ?
Vždyť bychom ty lidi ani neuměli odvézt.
U nás je fakt nutnost investovat do zatířených tratí a problémovách míst.Jinak odtud všichni utečou. Stačí si tady otevřít mimořádnosti-kařdý den několik průšvihů na síti-strom,trakční vedení,neschopnosti-prostě je třeba soustředit investice tam,kde toho jezdí nejvíc. A když si poslechnu,kolik lidí jezdí třeba na těch podřipských (jednotky ks a ještě zadarmo)a ještě jánevím 40M za údržbu+dotace ? Šílené.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5395
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 21. srpna 2011 - 21:43:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přednosta: Ještě k tomu Švýdarsku: I tam si dovolili ruši tratě, třeba úsek Cama-Mesocco.

McBain: JHMD byly prodány za 1 kč v poměrně špatném stavu, jenže jsou v turisticky atraktivní oblasti. Firma, která je získala, to s nimi myslela dobře, chytla se jejich unikátnosti a využila jejich polohu. Chtěl jsem jenom naznančit, že ne každá trať prodaná za 1 kč je zachránitelná, a že je dost věcí, které mluví do toho, kam budesměřování tratě směřovat.

Mladějov: Na podobných postojích určitě.
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
McBain
Administrátor

Číslo příspěvku: 19685
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 21. srpna 2011 - 21:44:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak se koukněte v tom CH na absolutní částky.

Byl by nějaký odkaz? Taky by mě to zajímalo.
Výpravní budova 16/H

Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
McBain
Administrátor

Číslo příspěvku: 19686
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 21. srpna 2011 - 21:46:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JHMD byly prodány za 1 kč v poměrně špatném stavu, jenže jsou v turisticky atraktivní oblasti. Firma, která je získala, to s nimi myslela dobře, chytla se jejich unikátnosti a využila jejich polohu. Chtěl jsem jenom naznančit, že ne každá trať prodaná za 1 kč je zachránitelná, a že je dost věcí, které mluví do toho, kam budesměřování tratě směřovat.

Byly především prodány za úplně jiných okolností - zcela unitární ČD a podobně.
A v dnešní době je snad dost vidět přesah aktivit této firmy i jinam: Jemnice, Doupovka, právě ta Švestkovka a podobně.
Výpravní budova 16/H

Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Franta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 991
Registrován: 9-2003
Odesláno Neděle, 21. srpna 2011 - 21:54:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kluci z JHMD jezdili v začátcích do Velenic prakticky se vším, co našli, jestli to nejde nějak použít. Naučili se šetřit a efektivně utrácet. Dnes jim to nese ovoce. To bohužel neumí ani jeden ze tří na drahách (ČD,CDČ,SŽDC) a rozhodčí (DÚ) si netroufne zapískat.
Jinak parní tarif je podstatně "výživnější", aby se zaplatil. Ale servis odpovídá.
To je to, co ČD neumí, nebo nechce umět.
Za peníze nabídnout odpovídající službu.
Rozpočtová odpovědnost teplického primátora by měla být vzorem vládě.

Půjčit si 100 000 a našetřit 100 000 je minimálně 300 000 rozdíl.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2364
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 21. srpna 2011 - 21:55:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

McB: Bohužel takhle instantně ne.. Nějaké údaje jsem měl v PC o společnosti BLS,co jezdí mj. příměstskou Bernu,ale přišel jsem o to..
Prostě cenu za vlkm násobte tak 3-5,když to hrubě zjednoduším.Kvalita něco stojí. Jinak je to na širokou diskusi,ale žel.doprava není nic levného.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2365
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 21. srpna 2011 - 22:02:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

McB: Já vím,že přímý prodej vůbec je už dnes prakticky nemožný. Ale už kvůli těm 0.8 M/km/rok je šílené ty neprovozované tratě i řadu jiných ve správě SŽDC nechávat.
Tzv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2466
Registrován: 12-2004

Odesláno Neděle, 21. srpna 2011 - 22:09:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Ke stotřicetsedmičce, tu trať záchranily před čtyřma rokama dvě věci. Němci a požadavek starostky Vejprt na zachování alespoň turistického provozu.

Jinak se mě už také stalo i na této trati, že jsem jel v přeplněné 810 sám s vlakovou četou.
Autobusy v ÚK Klášterec N/O Chomutov
Trať 137 Chomutov - Vejprty
McBain
Administrátor

Číslo příspěvku: 19687
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 21. srpna 2011 - 22:54:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov - Prostě cenu za vlkm násobte tak 3-5,když to hrubě zjednoduším.

No to minimálně. A v podobných relacích to tlačej i do silnic. A také si to nechají zaplatit - třeba tím, že prodávají jen roční známky, a to i pro motorky. Státní nenažranost, jaká nemá v Evropě obdoby.
On i v tom šotomýtickém Švýcarsku je chleba o dvou kůrkách, jaxe tak říká .

A provoz na Gotthardské dálnici stoupá a stoupá... Viz třetí odstavec tohoto textu.
Výpravní budova 16/H

Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 872
Registrován: 1-2006

Odesláno Pondělí, 22. srpna 2011 - 06:33:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže, když tam vedou koleje, tak má autobusák smůlu, licenci nedostane. Samozřejmě může obsloužit třeba souběžné údolí s vesnicemi, kde koleje nevedou, ale u kolejí skončí. Kamion má prostě smůlu, neboť jinou variantu než se přepravit po železnici nemá. Osobní auto může jet přes průsmyk za mýtné např. 20 Franků, ale vlakem tunelem to má za 5 a ještě k tomu dostane kafe zadara... atd.

Tedy "Přednosto", buď blouzníte, nebo bohapustě lžete - ani jedno z vámi napsaného není pravda.
Mmmch, kde například je ve Švýcarsku průsmyk s mýtným ??
Viděl jste vůbec někdy zblízka, jak tam fungují "autovlaky" skrz tunely (Furka, Lotschberg, Veriena) ?
/malá nápověda - z auta se nevystupuje/
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 693
Registrován: 3-2010
Odesláno Pondělí, 22. srpna 2011 - 06:37:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přednosta: Ještě k tomu Švýdarsku: I tam si dovolili ruši tratě, třeba úsek Cama-Mesocco.
Na jedné ouzké bych asi celkovou filosofii nestavěl. Kdyby tu trať nepustila RhB, tak se možná jezdilo dodnes.
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 873
Registrován: 1-2006

Odesláno Pondělí, 22. srpna 2011 - 06:46:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A také si to nechají zaplatit - třeba tím, že prodávají jen roční známky, a to i pro motorky. Státní nenažranost, jaká nemá v Evropě obdoby.

Jenže jejich celoroční známka stojí "závratných" 40,- CHF - neboli vztaženo k tamním příjmům (nebo třeba ceně lístku na vlak) naprosto zanedbatelný pakatel (ke kterému se na rozdíl například od Rakouska nemusí nic připlácet za každý průjezd klíčovými tunely).
A jen tak mimochodem - není tam žádná trasa (ani skrz pohoří), která by se osobákem/motorkou nedala projet místo po dálnici i po "normální" silnici bez potřeby jakékoli známky.

Takže o "státání nenažranosti" bych vskutku netočil.
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 694
Registrován: 3-2010
Odesláno Pondělí, 22. srpna 2011 - 06:47:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

McBain: A také si to nechají zaplatit - třeba tím, že prodávají jen roční známky, a to i pro motorky.
A co je na tom špatného?
A provoz na Gotthardské dálnici stoupá
A jak je v odkazu zřejmé, cílené řešení mají vymyšlené.
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 874
Registrován: 1-2006

Odesláno Pondělí, 22. srpna 2011 - 06:53:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na jedné ouzké bych asi celkovou filosofii nestavěl.

Člověče nešťastná, ve Švýcarsku bylo opuštěno podstatně víc tratí než jedna jediná.

A mnohem podstatnější je, že takové tratě, jaké jsou "na odstřel" v ČR (jejichž hlavním a začasté jedinm účelem bylo vození řepy do dávno neexistujících cukrovarů či uhlí z již neexistujících dolů) ve Švýcarsku ve velkém nestavěli a tudíž je ani nemuseli rušit.
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 695
Registrován: 3-2010
Odesláno Pondělí, 22. srpna 2011 - 07:07:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ve Švýcarsku bylo opuštěno podstatně víc tratí než jedna jediná.
V 21. století? Porovnávejme, prosím, porovnatelné.
U nás bylo také v sedmdesátých letech zrušeno několik tratí. Pro zajímavost výše zmíněný úsek trati Cama - Mesocco byl zrušen 8.8.1978.
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 875
Registrován: 1-2006

Odesláno Pondělí, 22. srpna 2011 - 07:21:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V 21. století? Porovnávejme, prosím, porovnatelné.

Aha, takže další lekce z demagogie ?

Račte pochopit, že Švýcaři nejsou takoví rozhazovační hlupci, aby v v 21. století rušili to, co přestalo být potřebné již o desítky let dříve či dokonce u nich nebylo postaveno vůbec (tedy analogii tratí "ke zrušení" v ČR).
Franta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 993
Registrován: 9-2003
Odesláno Pondělí, 22. srpna 2011 - 08:48:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Švýcar nevyhodí nic co má a může se někdy hodit. V tom by se mohli i Skoti co učit
Rozpočtová odpovědnost teplického primátora by měla být vzorem vládě.

Půjčit si 100 000 a našetřit 100 000 je minimálně 300 000 rozdíl.
Josef_sandr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 112
Registrován: 6-2009
Odesláno Pondělí, 22. srpna 2011 - 08:56:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výluka ZZ
Ale copak se to se zabezpečovacím zařízením bude dělat, že to má trvat více než 14 dní?
Dan1977
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 99
Registrován: 5-2010
Odesláno Pondělí, 22. srpna 2011 - 10:00:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem - Můžete prosím blíže vysvětlit Vaši myšlenku, jak to se tratí č. 132 dopadne? Předpokládáte její zrušení?
Jinak někdo zde uváděl, že trať 137 do Vejprt je tratí celostátní, což již myslím neodpovídá skutečnosti. Dle mého názoru došlo ke změně na trať regionální

(Příspěvek byl editován uživatelem Dan1977.)
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2367
Registrován: 3-2007
Odesláno Pondělí, 22. srpna 2011 - 10:08:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad 137 celostátní-to jsem uváděl já,důvody byly síťové-přechod do SRN,vojenské-dtto a o překvalifikaci nevím. Jetli ano,tak prosím důkaz.Mimoto nedávné zvyšování rychlostí na 137 až na 90 km/h (!!!!) mi dává indicie,že je trať stále celostátní.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10958
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 22. srpna 2011 - 11:10:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

dan1977: Bohužel nemohu, vysvětloval jsem to tu již několikrát a vždy to vzbudilo nelibost, dohledejte si to, nebudu zbytečně zase čeřit vody. Naposledy někdy během měsíce jsem si dovolil něco dokreslit do jednoho ze zdejších obrázků, tak hledejte.
McB: Jinde ti sice píšu, jaxi pamatuju, ale na jméno toho druhýho člověka co chce jezdit do Ostravy si nevzpomenu - ten tuším jasně deklaroval, že ho železnice zajímá jen jako zdroj zisku, žádnej vztah k ní nemá. Ostatně o Jančurovi to lze říct taky. Tihle asi nebudou trpět to co ČD, resp. nedovolí to ani svým podřízeným. Ber to jako věštbu.
Jinak k tvému 19683 o šprajcu: No jistě a proč myslíš, že tam ten šprajc je?
Jinak bych prosil nesrovnávat se Švýcarskem, to je podobný jako s dráhou na letiště - tam se taky hledaly nejnemožnější metropole bez vlaku aby se zdůvodnilo, proč ruzyně bez vlaku vydrží.
NIC NEBUDE
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 697
Registrován: 3-2010
Odesláno Pondělí, 22. srpna 2011 - 11:21:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

že trať 137 do Vejprt je tratí celostátní
Podle platného Prohlášení o dráze je trať Chomutov - Vejprty regionální.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2368
Registrován: 3-2007
Odesláno Pondělí, 22. srpna 2011 - 11:41:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak vojáci přehodnotili doktrínu :-)
Tím hůř pro ni.
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 699
Registrován: 3-2010
Odesláno Pondělí, 22. srpna 2011 - 12:02:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Abych řekl pravdu, vůbec si neuvědomuji, že by tato trať kdy byla celostátní...a většina tratí, které hojně využívají vojáci, jsou regionální.
McBain
Administrátor

Číslo příspěvku: 19692
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 22. srpna 2011 - 13:34:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KM - Jinde ti sice píšu, jaxi pamatuju, ale na jméno toho druhýho člověka co chce jezdit do Ostravy si nevzpomenu - ten tuším jasně deklaroval, že ho železnice zajímá jen jako zdroj zisku, žádnej vztah k ní nemá. Ostatně o Jančurovi to lze říct taky.

Taxe ty chytrolíne podívej, jakýma lidma se Jančura obklopil. A jakýma se bezpochyby obklopí Paštikář. Pořád jen vaříš ty svoje teorie z vody, už to fakt začíná být nuda.
Výpravní budova 16/H

Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Dan1977
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 100
Registrován: 5-2010
Odesláno Pondělí, 22. srpna 2011 - 13:35:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové, dovoluji si citovat z usnesení mimořádného zastupitelstva Města Vejprty dne 28. 7. 2010: Usnesení č. 111/10
Zastupitelstvo města se seznámilo se zprávou o jednání rady města se zástupci
Ministerstva dopravy ČR ve věci změny kategorie dráhy celostátní Chomutov – Vejprty
a za zařazení do kategorie „ regionální dráha“ podle § 3 ods. 1 písm. b) zákona č.
266/1994 Sb. o dráhách a na základě těchto informací z jednání rady města
r e v o k u j e své usnesení č. 106/10 ze dne 24.června 2010 a
s c h v a l u j e souhlas s navrhovanou změnou kategorie této dráhy.
Usnesení

Viz http://www.vejprty.cz/index.php?option=com_docman&task=cat_view&g id=29&Itemid=40
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10964
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 22. srpna 2011 - 13:39:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

McB: jsem snad jasně napsal že ti dva to svejm podřízenejm nedovolí, ne? Na to jak moc musim vařit z vody je to až příliš často sežráno i s udicí (a realizováno). Nakonec voni ty tvoje tajnosti typu "my nesmíme ani naznačovat" a kolotoče detailizujících otázek taky nejsou žádný počtení a přesto ti to nevyčítám
NIC NEBUDE
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 700
Registrován: 3-2010
Odesláno Pondělí, 22. srpna 2011 - 13:45:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dan1977: Díky za objektivní informaci
McBain
Administrátor

Číslo příspěvku: 19693
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 22. srpna 2011 - 13:49:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jsem snad jasně napsal že ti dva to svejm podřízenejm nedovolí, ne?

Prosimtě, celej vlakovej žlutej Student Agency je jeden velkej nádražáckej kompromis lidí "od fochu". Peršingy, ojetý vagony z Rakouska... Nějaký Jančurovy představy (ani tvoje) a co on komu dovolí nebo nedovolí není vůbec podstatný. Tak je to na Drááááze se vším, jednou na přijde i Paštikář (ty asi těžko, ale u tebe je to naštěstí jedno ).
Výpravní budova 16/H

Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1234
Registrován: 5-2009

Odesláno Pondělí, 22. srpna 2011 - 14:40:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes zahájena výluka části tratě č.132 Telnice-km 34,800(teplárna), důvod rozkradení žel.svršku.Ukončení výluky 31.12.2011.
Rambuteau
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 240
Registrován: 9-2006

Odesláno Pondělí, 22. srpna 2011 - 15:15:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ten tuším jasně deklaroval, že ho železnice zajímá jen jako zdroj zisku, žádnej vztah k ní nemá. Ostatně o Jančurovi to lze říct taky.

Toto lze bezpochyby říct i o Žaludovi.
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 701
Registrován: 3-2010
Odesláno Pondělí, 22. srpna 2011 - 15:39:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes zahájena výluka části tratě č.132 Telnice-km 34,800(teplárna), důvod rozkradení žel.svršku.Ukončení výluky 31.12.2011.
Nějak dlouho k vám jdou informace...z důvodu této výluky nám nebyla přidělena KDC již 19.7.
132
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.222.218
Odesláno Pondělí, 22. srpna 2011 - 16:00:50    Odkaz na tento příspěvek  

Pro: Přednosta - nevíte jak to dopadlo s ukončením výluky Děčín - Telnice,ještě ráno byl červený terč v kolejích v Děčíně zastávce.

Ukončení výluky Telnice - km 34,800 k 31.12.2011 je poměrně zajímavé datum,pak už asi opravdu nebude po čem jezdit.
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 702
Registrován: 3-2010
Odesláno Pondělí, 22. srpna 2011 - 16:08:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

132: výluka má končit dnes, tak večer zadám do KADRu trasy na příští víkend a uvidíme...
132
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.222.218
Odesláno Pondělí, 22. srpna 2011 - 16:27:21    Odkaz na tento příspěvek  

Přednosta : děkuji za informaci,sám jsem zvědav co se po výluce na trati změnilo.

Nevím o tom,že by se na trati něco dělo.
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1236
Registrován: 5-2009

Odesláno Pondělí, 22. srpna 2011 - 17:43:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přednosta:
Já to vše vím, jen sem dával do systému novou úpravu.Jinak nedělejte si naději.Od Děčína západu po Telnici taky žádná výluka ukončena nebude i když to mělo být dneska.Jen se čeká na vyjádření SŽDC.
Dzouza89
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 104
Registrován: 3-2009

Odesláno Úterý, 23. srpna 2011 - 08:20:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes Legios v Ústí n./L. - Střekov na vlečce Setuzy. Asi do hodiny pojede strojově do Děčína pro vlak do Břeclavi.

http://www.lokomasinky.unas.cz
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1197
Registrován: 4-2011

Odesláno Úterý, 23. srpna 2011 - 15:58:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Franta: Příspěvek
Dotaz: jsou tam prosím ještě torza těch VÚD výstražníků, nebo už se zloději, či SŽDC postarali o jejich likvidaci??
železniční provoz
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.175.203
Odesláno Úterý, 23. srpna 2011 - 20:19:29    Odkaz na tento příspěvek  

Další z více aktualit kolem Kozí dráhy.


http://www.zelpage.cz/zpravy/8283
132
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.222.218
Odesláno Čtvrtek, 25. srpna 2011 - 01:35:57    Odkaz na tento příspěvek  

Pro: Přednosta - nevíte jak to dopadlo s výlukou na Kozině v úseku Děčín západ - Telnice?

Červený terč je stále umístěn v koleji v Děčíně zastávce - směr Oldřichov u Duchcova.
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 705
Registrován: 3-2010
Odesláno Čtvrtek, 25. srpna 2011 - 06:43:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vím, výluku prodloužili do 31.12.2011 a KDC nám opět odmítli přidělit. A tak za tento nefér přístup k dopravci dáme nejen podnět Drážnímu úřadu.
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 882
Registrován: 1-2006

Odesláno Čtvrtek, 25. srpna 2011 - 07:59:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen aby výsledkem nebylo doplnění návěstních předpisů o červený terč uprostřed se zdviženým prostředníčkem
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1239
Registrován: 5-2009

Odesláno Čtvrtek, 25. srpna 2011 - 08:01:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přednosta:
Říkám pořád je to marný, je to marný.

Hungry_bear:
To už dávno platí:-)

Dnes na 132 opět nějaký vláček.Uhlí do teplárny.:-)

(Příspěvek byl editován uživatelem Dispečer O11.)
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 708
Registrován: 3-2010
Odesláno Čtvrtek, 25. srpna 2011 - 09:16:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dispečer_o11: mě na tom s..., že neumí říct rovnou, že to prostě do konce prázdnin provozní nebude. Ušetřil bych si spoustu práce. Tohle je jasný opakovaný naschvál a my už víme od koho a hlavně proč...

Hungry_bear
červený terč uprostřed se zdviženým prostředníčkem
Tomu moc nerozumím, zatím platí Zákon o dráhách jeden jediný!
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1241
Registrován: 5-2009

Odesláno Čtvrtek, 25. srpna 2011 - 09:27:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přednosta:
Já vim, neuděláš nic.Jsou to jen prachy a vyšší zájmy.A to neni jen tohle, ale raději mlčim.Rozčilovat se, nemá cenu.:-)
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 709
Registrován: 3-2010
Odesláno Čtvrtek, 25. srpna 2011 - 10:19:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dispečer_o11: však já se nerozčiluju, jen to zamrzí...
Glagol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 295
Registrován: 10-2006
Odesláno Čtvrtek, 25. srpna 2011 - 12:09:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak se podělte o své poznatky s nic netušící naivní veřejností.
PROČ?
"Detailní znalost předpisů, grafikonů a služebních pomůcek ke každému uprdnutí nenahradí všeobecný politicko-společensko-ekonomický rozhled" - Kuzma Atomovič Malomozkov, vedoucí noční směny JE Černobyl, 26.4.1986.
Dzouza89
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 105
Registrován: 3-2009

Odesláno Neděle, 28. srpna 2011 - 12:57:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

R 889 do Kolína v celonajbrtí soupravě. V čele 163 257-9
http://www.lokomasinky.unas.cz
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10996
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 28. srpna 2011 - 18:17:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zkuste Přednosto požádat o pronájem jednoho pruhu na přivaděči. Uvidíte, že vám bude vyhověno natotata. I s termínem Volby + 3 roky.
NIC NEBYLO