K-report
 

Archiv diskuse 471, 671 a 575 LG do 29. 05. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » 471, 671 a 575 LG » Archiv diskuse 471, 671 a 575 LG do 29. 05. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1887
Registrován: 8-2007

Odesláno Pátek, 27. května 2011 - 20:59:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

cestujúcim sa páčia a cítia sa v nich pohodlne.

To není možný.Vždyť tam jezdily perfektní a pohodlné Bdt s peršounem.No toto,to by se u nás stát nemohlo.
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 673
Registrován: 4-2011

Odesláno Pátek, 27. května 2011 - 21:09:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Apollo_17: pro někoho (většinu lidí) jsou elefanty perfektní a pohodlný, pro mě teda rozhodně ne!
á propos: je docela rozdíl, když v Ústí přesednu z 054 do elefantu, tak si říkám, to si snad dělají , že dál musím takovou hrůzou proti tomo před tím.

Technická: jakto, že vložené vozy od 671 mají stejná čísla jako od 471??

Byla by velká paráda, kdyby na rychlíku z Dc do Prahy jezdilo místo jednoho B Bdt!!!! (Tak jako na druhé straně Labe)

(Příspěvek byl editován uživatelem Ostravské_tornádo.)
162dusan163
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 116
Registrován: 8-2010

Odesláno Pátek, 27. května 2011 - 21:17:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Apollo17: Bdt by ešte ušly, ale s BDs a B to už bolo horšie. Nehovoriac o tom že na niektorých spojoch predtým jazdila 811+011(+011), to aby si človek po každej výhybke počítal zuby či ich má všetky. Ale späť k Bdt, sú to dobré vozy len keby neboly na mnohých miestach či už zvonku alebo z vnútra doničené vondalmy, ale celkom sa mi páči ich modernizácia na Bdteer a Bdgteer.
A čo sa týka elefantov tak si myslím že to ludí časom prejde, teraz je to pre nich niečo nové a ešte toho nie sú nabažený.
162dusan163
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 117
Registrován: 8-2010

Odesláno Pátek, 27. května 2011 - 21:23:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ostravské tornádo: v značení 071 je predsa len rozdiel: CZ-ČD 94 54 5 071...
SK-ZSSK 94 56 0 071...
A že výde rovnaká kontrolná číslica s tým už sa nedá nič robiť.
host
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.128.194.2
Odesláno Pátek, 27. května 2011 - 21:24:08    Odkaz na tento příspěvek  

Dusanh 1212.
Kdybys byl nevidomý, tak bys takovou kravinu nenapsal.

Ostravské_tornádo 660. Prakticky totéž. Chci tě vidět, až se budeš zpovídat ze zodpovědnosti za úraz cestujícího z důvodu nedostatečného osvětlení.

Mluví z obou jen hloupost. Takže raději budeme svítit a bzučet, než abysme dali nějakému blbečkovi záminku pro žalobu na odškodnění, ať se to hloupým šotíkům líbí či ne.
host
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.128.194.2
Odesláno Pátek, 27. května 2011 - 21:35:59    Odkaz na tento příspěvek  

162dusan163, kontrolní číslice musí vyjít stejná, jinak by byla někde chyba. Přečti si, jak se vypočítává a možná i pochopíš. Výpočet je tu leckde psán mnohomnohomnohokrát.
162dusan163
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 118
Registrován: 8-2010

Odesláno Pátek, 27. května 2011 - 21:39:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

host: chcel som len podotknúť že značenie nie je úplne rovnaké.
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1888
Registrován: 8-2007

Odesláno Pátek, 27. května 2011 - 22:00:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Byla by velká paráda, kdyby na rychlíku z Dc do Prahy jezdilo místo jednoho B Bdt!!!! (Tak jako na druhé straně Labe)

Rychlíky z Dc do Prahy jezdí rychlostí 140 km/h-Bdt může jen 120 km/h(což postačuje na druhé straně Labe).
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 674
Registrován: 4-2011

Odesláno Pátek, 27. května 2011 - 22:05:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

host: to je dobrý argument. Abychom předešli případnému zranění z "nedostatečného" osvětlení tak budem všude svítit mnohonásobně silnějš a všichni trpět a slepnout. Měly by předělat pouliční osvětlení, klasické výbojky moc světla nedají a taky by mělo to pouliční osvětlení svítit i přes den, co když se na chvíli zatáhne.

(Příspěvek byl editován uživatelem Ostravské_tornádo.)
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 675
Registrován: 4-2011

Odesláno Pátek, 27. května 2011 - 22:07:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Apollo_17: no jasně, to mě nenapadlo, tak něco podobného, nebo s nějakou úpravou.

host: jak se počítá kontrolní číslo z mezinárodního čísla nevím, jen z toho normálního. Ale netušil jsem že stačí změnit to mezinárodní číslo a to národní může zůstat stejné. To by se teoreticky po zavedení mezinárodního čísla mohly vložené od 460 přeznačit na 060 jako u 560.

(Příspěvek byl editován uživatelem Ostravské_tornádo.)
Bugear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2034
Registrován: 8-2005

Odesláno Pátek, 27. května 2011 - 23:46:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

@Ostravské_tornádo: Některé vaše myšlenkové pochody mi zůstávají záhadou. Jaký má vliv na možnost či nemožnost přečíslování přidání pětimístného prefixu? Mimochodem přečíslované 063.3 už jako 060.3 jezdí v jednotkách 560.
»Online výpočet kontrolní číslice« »Výpočet kontrolky na mobilu (Java)«
Lekce češtiny pro diskutéry: píšeme výjimka, standard, ližina. Tipovat znamená odhadovat, typovat znamená psát či provádět typovou zkoušku.
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 677
Registrován: 4-2011

Odesláno Pátek, 27. května 2011 - 23:49:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bugear: Mimochodem přečíslované 063.3 už jako 060.3 jezdí v jednotkách 560 logicky, když už teď patří k 560. A na tu vaší otázku bych rád znal odpověď.
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1164
Registrován: 12-2009
Odesláno Sobota, 28. května 2011 - 00:33:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neliší se ve skluzovce?
Já pár karet v regulátoru vypadajících jinak beru jako nepodstatnou věc.

dál musím takovou hrůzou
Teď si představte, jak ZSSK zelefantili ty krásné Bdt, hrůza...

Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 678
Registrován: 4-2011

Odesláno Sobota, 28. května 2011 - 00:48:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ohl: už jsem někde viděl (na vagonwebu asi), hrůza a děs! Teda takhle od pohledu nepoznám, jestli jsou sedačky pohodlný, ale jestli jsou to ty jako v elefantu a navíc to nemá okna otevírací. Jestli nedej Bože budou rekonstruovat naše Bdt, tak ať jsou jako 054.

Mmch, ty hnědočervený koženky výborně barevně ladí k tomu modrému najbrtímu nátěru.

(Příspěvek byl editován uživatelem Ostravské_tornádo.)
ex fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.9.122
Odesláno Sobota, 28. května 2011 - 00:51:26    Odkaz na tento příspěvek  

Ohl: a je v tom Bdt i místo pro vozíčkáře? Možná to zkoušejí a bude to vůz do EC,IC. Dají se otáčet sedadla ve směru jízdy?
Petrof
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 511
Registrován: 3-2009

Odesláno Sobota, 28. května 2011 - 07:51:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peter140001: Mohu se zeptat v kolik hodin je to focené? Přesně tuto soupravu, akorát bez zařazeného jánošíka, jsem týž den potkal na vítkovickém nádraží mezi 13:20 - 13:30 a chvíli tam stála u 1. nástupiště, pak odposunovala zpět a odjela po některé z kolejí za druhým nástupištěm.

(Příspěvek byl editován uživatelem Petrof.)
Jsem pro MHD Ostrava a také pro galerii autobusů.
Máte rádi dobrodružství a nevíte co s časem? Cestujte v ODISu!
Matus7532
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 291
Registrován: 11-2008

Odesláno Sobota, 28. května 2011 - 11:09:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ex fíra je to vozen pre osobaky ma ich byt 70 ks, zatial je ich cca 35 ks, miesto pre vozickarov tam nie je, pre tich sa rekonstruuju vozne Bdghmeer, aj ked tie jazdia hlavne na IC a R, ale ak budu dodane vsetky tak pojdu aj na Os

Sedacky su tam rovnake ako v 671, tj take ako v najnovsej serii 471, podla mna su dostatocne pohodlne, stale lepsie ako povodne a to ze sa neda otvorit okno je len vyhoda, konecne je v tom vozni znesitelne, ziadny prievan a menej hluku.
história a aktuálne nasadenie HDV 350,362,363 ZSSK http://knihajazd.tk/
T4440276
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1016
Registrován: 9-2009

Odesláno Sobota, 28. května 2011 - 11:24:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 679
Registrován: 4-2011

Odesláno Sobota, 28. května 2011 - 12:37:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Matus7532: sedačky v 671 (471 od 61 výše) jsou ještě horší, než ty od 17 do 60. Ty v Bdt jsou luxus proti tomu! A že se kvůli neotevíratelnému oknu nedá kouknout ven, jakou máme návěst, nebo proč se tu, nebo jinde jede pomalu, nebo stojí, nedá se poslechnout si hlášení, nebo jen tak stát u otevřenýho okna a místo tohu se můžeme dusit tím puchem z klimatizace, kterému se nijak nevyhne (nevyvětrá otevřeným oknem)je vážně výhoda
osme.pendo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.60.148
Odesláno Sobota, 28. května 2011 - 12:45:25    Odkaz na tento příspěvek  

OT:
1. sedačky - každý cestující má jiné preference, takže tohle je čistě subjektivní
2. co je za návěst - od podávání informací je vlaková četa, většina cestující ani neví že navěstidlo je návěstidlo a ne semafor
3. proč poslouchat rozhlas, když veškeré potřebné informace opět podá vlaková četa
4. hnusný vzduch z klimatizace? A kde, možná ve Vašem autě, ale všechny soupravy pravidelně prochází čištěním filtrů a další údržbou klimatizace.

A teď jedna otázka off-topic: Jak dlouho tohle bude ještě ve vlnách přicházet? Nejdřív tady byl Mono mono, ze kterého se stal celkem normální přispěvovatel, potom všechnoznánejlépe Marek 3 a teď zas OT, co přijde potom?
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4480
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 28. května 2011 - 12:55:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to by se asi Penik musel stát moderátorem a smysluzbavený to tu mazat a udělovat banány za offtopic.:-)
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1165
Registrován: 12-2009
Odesláno Sobota, 28. května 2011 - 12:57:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Spíš mi to připadá, že si někdo dělá srandu.
Tak přece normální člověk snad uvažovat nemůže.
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 682
Registrován: 4-2011

Odesláno Sobota, 28. května 2011 - 13:03:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

osme.pendo: Sedačky můžou být subjektivní, protože každý má jinak tvarované tělo a je jiného vzrůstu a podobně, tak každému vyhovuje něco jiného, to chápu. Na ty návěsti asi tak, vlakem necestujou jen obyčejné lidi, kterým je jedno co za návěst tam je a co se při mimořádném zastavení, či zpomalení děje.



Neumím si představit, kdyby po odvysílání hlášení šla půlka vlaku za vlakvedoucím a zeptala se, co hlásili.........

A klimatizace? Svezte se někdy elefantem a pak říkejte, jaký vzduch tam je.

Ohl: teď jste se prozradili

(Příspěvek byl editován uživatelem Ostravské_tornádo.)
osme.pendo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.60.148
Odesláno Sobota, 28. května 2011 - 13:33:21    Odkaz na tento příspěvek  

OT: bylo to myšleno tak, že pokud by říkal ten rozhlas něco důležitého pro cestující, kteří pokračují dál, tak to vlaková četa rozhlásí vlakovým rozhlasem, případě informuje ústně, přesně jak má nařízeno v interních postupech.

A představte si že jsem se na elefantech něco najezdil a nestalo se mi, že by v některém byl původ zápachu z klimatizace.

Ale jak sleduji Vaše příspěvky tady, tak vysvětlovat Vám něco je jako házet hrách na stěnu!
Slanour
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 217
Registrován: 6-2008
Odesláno Sobota, 28. května 2011 - 13:37:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ostravské_tornádo: Má pravdu předseda, nevím jak sou na tom elefanti v Ově, ale ty pražské sou humus humus a zase humus..v létě klima nefunguje a nebo vyloženě mrazí, a v zimě? v zimě tak chladí, že když toho člověk vleze, tak má chut zas vylézt ven, bo je tam teplejc a vím o čem mluvim, páč sem s tím do práce jezdil denně.takže asi tak..a sedačky v nových seriích sou opravdu děsné o tom žádná..
Slaňour
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 683
Registrován: 4-2011

Odesláno Sobota, 28. května 2011 - 13:39:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

osme.pendo: co je přímo prapůvodní příčina zápachu jsem nijak nezkoumal, ale smrdí to většinou vždy, když je puštěná, zvláštní náhoda, ale co mi hlava nebere, že to třeba začne smrděn najednou až od určité chvíle, když klimatizace běžela i před tím. Neumím si představit, že mám v tom smradu jet někam dál, to když je to zrovna takový hrozný, tak když už jsme doma tak odtamtud vypadnu na čerstvý vzduch a říkám si ještě vteřinu a bude po mně.
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 684
Registrován: 4-2011

Odesláno Sobota, 28. května 2011 - 13:42:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slanour: jo, přesně tak, v zimě je tam taky pěkná zima, ale podle toho teploměru tam bývá v zimě od 17 do takových 23 stupňů a to málo rozhodně není, doma víc nemáme, ale jak člověk přijde vymrzlý ze zastávky, tak se těší že se ohřeje a ono prd. A když ta klima nejde, tak je tam na chcípnutí a chodí se po vlaku a hledá chlanější místo. S nástupem letních teplot běžný jev.

(Příspěvek byl editován uživatelem Ostravské_tornádo.)
Petrof
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 512
Registrován: 3-2009

Odesláno Sobota, 28. května 2011 - 14:14:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ostravské tornádo: K těm oknům asi tolik: Cestujícím je jedno jestli je na návěstidle >Volno< nebo >Rychlost 80 km/h a očekávejte 60 km/h<. Pokud vlak stojí mimo stanici a pořád nejede, tak se cestující zeptají vlakové čety, jak píše Osme.pendo. Co se týče rozhlasu, také souhlasím s Osme.pendo, prostě cestující všechny potřebné informace má již v nástupní stanici, případně vlaková četa informace podá (pokud se objeví nějaká mimořádnost, pokud si někdo není úplně jistý s informacemi ohledně cesty, atp.), kromě vlakové čety je tady také automatický hlasový a vizualizační systém, možnost podívat se přes okno, ve které stanici se zrovna nachází... Prostě staniční rozhlas je tu proto, aby informoval cestující ve stanici...
Jinak vlaky jezdí proto, aby přepravovaly cestující nejen početnou skupinu různých dopraváků a pokud si chceš užít těchto věcí, které ty popisuješ a baví tě to, zaměř svou kariéru zaměstnance na dráhy (osobně mohu doporučit)...

EDIT: Chybička se vloudila... -> Opraveno.

(Příspěvek byl editován uživatelem Petrof.)
Jsem pro MHD Ostrava a také pro galerii autobusů.
Máte rádi dobrodružství a nevíte co s časem? Cestujte v ODISu!
Ústečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1507
Registrován: 3-2004

Odesláno Sobota, 28. května 2011 - 14:30:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ostravské_tornádo: Tohle je tak úžasnej šotonáhled, že by se měl tesat pro pochopení příštích generací. Jasně, já se taky rád svezu starou Vrakosou, užiju si hukot Ráby v 15Tr, ocenim rozjezd 460, kterýho se už v mé krajině nedočkám. Ale já jsem na druhou stranu rád. Proboha, nebuďme zaslepeni jen kvůli tomu, že ty starý vraky máme rádi. Drtivá většina cestujících si přeje moderní vozidla bez kraválu z otevřeného okna, s klimatizaci, s příjemným personálem - a to oceňují. Koneckonců, já taky ocením Regínu a Ešus před 810 a Žabákem/ Tornádem, už ano. Protože to objektivně pohodlnější prostě je.

Mimochodem - smrad z klimatizace jsem v životě nezažil. A to jezdím minimálně dvakrát v týdnu EC v trase Aussig - Praha, Elefantem tak dvakrát do měsíce. Nefunkční klimatizaci jsem pak zažil v posledním roce jednou, slovy jednou. Nepříjemný personál vůbec.
Slovan!
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2156
Registrován: 9-2006

Odesláno Sobota, 28. května 2011 - 18:06:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ale smrdí to většinou vždy, když je puštěná, zvláštní náhoda

Tak zas pro změnu v 460 a hlavně Bdt smrdí vždycky WC, když tam jsou. Taky náhoda...
Fiqwert
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 402
Registrován: 5-2010

Odesláno Sobota, 28. května 2011 - 19:07:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ostravské tornádo: Ta Vaše ideologie už mě začíná pěkně s.rát!!! Jděte si laskavě stěžovat a prezentovat Vaši propagandu starých vraků jinam! Máte tady diskusní vlákno 460, tam se laskavě odeberte.A pokud se Vám nelíbí sedačky, a nevoní vám klimatizace v 471 apod. stěžujte si u dopravce.A malá rada na závěr: Pokud Vám nová vozidla nevoní, což bude čím dál častěji, tak vlakem nejzděte my Vám to nenutíme.Doufám, že svoji propagandu určitých vozidel si necháte v okruhu přátel, rodiny apod. a nám to tu necpěte.Děkuji.
Bohužel, někteří lidé se ještě neprobudili z let minulých...
Jaimegiacobbe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 80
Registrován: 1-2009

Odesláno Sobota, 28. května 2011 - 19:14:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ostravské_tornádo: Krucinál tak tím ešusem nejezdi, objednej si u ČD vlakovou soupravu složenou z peršingů, Bdt-ček a 460/560. Můžeš jezdit od rána do večera a užívat si čerstvého vzduchu z otevřeného okna a dívat se na návěsti. A hlavně si své problémy svěřuj do jiné sekce, tady na to není nikdo zvědav! Rád bych si přečetl něco normálního a ne jen co se tobě pořád nelíbí. Trhej si rekordní počet příspěvků někde jinde. Díky
České dráhy - váš osobní dopravce
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 686
Registrován: 4-2011

Odesláno Sobota, 28. května 2011 - 19:30:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fiqwert: Helé, co sem taháte 460ky? Řeč je snad o elefantech a co je v nich špatného, nebo dobrého!!

Ústečák: Koneckonců, já taky ocením Regínu a Ešus před 810 a Žabákem/ Tornádem, už ano. Protože to objektivně pohodlnější prostě je. Kdyby tomu tak skutečně bylo, tak neřeknu ani ň. Ono "moderní" nerovná se pohodlnější, nebo lepší.

A to jezdím minimálně dvakrát v týdnu EC v trase Aussig - Praha, O EC řeč nebyla, pravda, moc jsem s níma nenajezdil, naposled teda minulý týden a tam nic nesmrdělo a jízda byla nesrovnatelně tišší, ale sedačky lepší být teda mohly. Byly to ty rakouské vozy na Vindobónu.
V čem je Regionova pohodlnější proti 810? Že víc řve?

A když jste narazil na 15Tr, tak ten hluk je sice strašnej, ale sezení a uspořádání sedaček je bezkonkurenční.

Fiqwert: Váš příspěvek je také "přínosný". Ono nové vozidlo by se taky dalo udělat pohodlný a pěkný, ale nebylo by moderní, protože dnes je v módě nepohodlný vlak. A nebo pes bude zakopaný spíš někde úplně jinde - co si dopravce objedná, to mu výrobce vyrobí. Krásná ukázka může být třeba zrovna ten elefent 001 - 016 co může mít pohodlný a praktický sedačky a ten zbytek ne. Ve smyslu asi: podívejte se, jaké se dají vyrobit pěkné a pohodlné panťáky, ale jsou moc drahý a už nemoderní, tak vám vyrobíme levnější a moderní kraksny.
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 687
Registrován: 4-2011

Odesláno Sobota, 28. května 2011 - 19:34:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jaimegiacobbe: Kdybyste četl diskuzi pořádně, tak přijdete na to, že já jsem s tímto tématem opět nezačal. Tak si prosím stěžujte jinde.
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 689
Registrován: 4-2011

Odesláno Sobota, 28. května 2011 - 19:42:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Penik: čím pak?
Jaimegiacobbe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 81
Registrován: 1-2009

Odesláno Sobota, 28. května 2011 - 19:45:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ostravské_tornádo: A kdyby jsi četl pořádně ty, tak už tu dávno nejsi, když tě všichni s těmi tvými kecy posílají do prdele a hlavně by jsi zjistil, že se tu normálně diskutuje, na rozdíl od tvých "duchaplných" kydů.
České dráhy - váš osobní dopravce
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4482
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 28. května 2011 - 19:47:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ostravské_tornádo: vlastně ničím. Tajné informace jsou tajné. Zdroj informací o tobě mluví jasně a bez servítek.
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 690
Registrován: 4-2011

Odesláno Sobota, 28. května 2011 - 19:48:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jaimegiacobbe: Proto, že mám jiný názor než vy, tak se mám stáhnout? To myslíte vážně? K čemu potom diskuze je?
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4483
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 28. května 2011 - 19:51:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ostravské_tornádo: nejde o jiný názor!!!
Jaimegiacobbe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 82
Registrován: 1-2009

Odesláno Sobota, 28. května 2011 - 19:53:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ostravské_tornádo: Svůj názor sem klidně napiš, v tom ti nikdo nebrání. Ale stačí to napsat jednou a ne to opakovat dokolečka jako kafemlejnek. Chápeš? Jestli ovšem ne, tak už opravdu nevím a je mi líto.
České dráhy - váš osobní dopravce
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 691
Registrován: 4-2011

Odesláno Sobota, 28. května 2011 - 19:54:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslím, že tady to celkem vystihli! Je to tuším z Rytmusu Života 12/2008. Hlavně ten prostřední sloupeček!


(Příspěvek byl editován uživatelem Ostravské_tornádo.)
Ústečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1508
Registrován: 3-2004

Odesláno Sobota, 28. května 2011 - 20:00:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OT: Co oceňuju na ešusu: klimatizaci, sedačky mi pohodlné přijdou, dobré toalety, jednoduché nastupování. Nahradily tu 460: neuvěřitelně hlučné stroje, do kterých se leze jak po žebříku, kolikrát problémy s otevřením dveří, smradlavý záchody, sedačky mi pohodlnější taky nepřišly. Ešusy mám rád a beru je jako generační posun kupředu ve všech ohledech. Až přijdou nové jednotky na větev DC - UNL - TP a dál a Bt/Bdt půjdou do háje, dost to ocením.

A v čem je lepší Regína? Je průchozí, pohodlné nové sedačky, více místa, informační systém, nízkopodlažní část, stahovací okna, záchod, ten zejména oceňuju. Tedy ve všech parametrech. Hlasitější mi taky nepřijde. A cestující to chválí, přestože by si jeden mohl na základě zdejších diskusí myslet opak.
Slovan!
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 692
Registrován: 4-2011

Odesláno Sobota, 28. května 2011 - 20:10:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ústečák: když už diskutujeme na toto téma, tak já na elefantu oceňuju zejména: nízký nástu praktickými předsuvnými dveřmi, pěkný a pohodlný vstup do oddílu, neuvěřitelně jednodušší přechod do dalšího vozu a od 019 (asi) uzavřený systém wc což je úžasné. V podstatě největší + je ta elektronická regulace a použití střídavých asynchronních motorů. To je pěkné, bohužel to celý zazdily tím interiérem. Málem bych taky zapomněl, že za sucha elefant dosahuje dosud nevídaných jízdních dob.

RN:
Stahovací okna a "pohodlnější" sedačky jsou teď už i u šukafónů, nebo přesněji budou. Interiér je hezčí než u šukafónu, to se vyjímečně povedlo. Ale trakční vlastnosti jsou výrazně horší a hlučnost taky. Kapacitně jsou na tom také mizerně.

(Příspěvek byl editován uživatelem Ostravské_tornádo.)
Dlouhá_trakce
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 311
Registrován: 1-2009

Odesláno Sobota, 28. května 2011 - 20:19:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No WC je fajn když je tam to co tam má být, ale většinou to tam není. Voda, toaleťák. a většina wc je stejně nepoužitelná mimo provoz a že by se nějak rychleji ty wc zprovozňovali to se říci nedá. Každý 5 ešus má aspoň jedno nebo dvě wc bezbariérové mimo provoz. co pak vozíčkář nadělá když vjede do řidičáku a pak je to mimo provoz. nikam jinam nemůže.
Es499009
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 725
Registrován: 2-2009

Odesláno Sobota, 28. května 2011 - 20:25:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tornádo:
No tak Rytmus života je opravdu časopis na úrovni.
Oháníš se tady,že tě kamenujou za jinej názor.Ale když někdo napíše,že se mu v tom a v tom sedělo dobře,tak hned napíšeš,ýe ani náhodou a nezapomeneš tam vykřičník.Tvrdošijně obhajuješ starý střepy 460 a 560 a cokoliv jinýho ti vadí.Brno,zeptej se lidí,jak se jim tam v těch krámech jezdí?
Já sem jel s Elefantem mnohokrát a až na jednu nepříjemnost nebyl problém.Ani v zimě ani v létě.

(Příspěvek byl editován uživatelem ES-499009.)
NÁCHOĎÁK JAK POLENO
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 693
Registrován: 4-2011

Odesláno Sobota, 28. května 2011 - 20:39:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Es499009: pokud jste se vy a kdokoliv ostatní cítili v elefantu dobře, tak to vám neberu. 460 a 560(?) je pro mě pohodlnější o 200%, ale třeba takový 054 (pořád dokola) je sice taky "starý střep", ale interiér má úplně nový. A pak že to nejde. Má to nové sedačky, které jsou pohodlné možná ještě víc než ty klasický Bdt a 460kový.
Kamarádka co jezdí z Prahy do DC a opačně jede raději Bčkovým rychlíkem, než ECčkem, protože si může otevřít okno. Přestože je pražanda tak elefanty z pohledu cestujícího nezná, ale když jsmem jí vypodobňoval (při jízdě 054) rozdíly mezi 054 a elefantem, tak řekla: "to né, to ať si nechaj někde"
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1167
Registrován: 12-2009
Odesláno Sobota, 28. května 2011 - 20:40:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OT
z Rytmusu Života
V tom případě jsou mi jasné vaše názory

Slanour
pražské sou humus
Hlavně díky cestujícím. Jestliže po prvních jízdách od nasezení do provozu jsou poničenější než ty ostravské po 5 letech, není to údržbou.
Z klimy jsem nikdy smrad necítil.

Ústečák
...Regína?...Hlasitější mi taky nepřijde.
Řidičák je o hodně hlučnější, než 010. Motor +- stejně.
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 694
Registrován: 4-2011

Odesláno Sobota, 28. května 2011 - 20:48:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ohl: o úrovni Rytmusu Života nevím, už leta mi nepřišel do ruky, ale tenkrát mi připadal fajn. Hlavní je, že ke stejnému názoru dospěl i někdo jiný než já.

A na ten smrad stačí ta recirkulace. Stačí, když někde ve voze něco smrdí, tak díky tomu se to dostane všude, ale ten smrad o kterým jsem mluvil před tím, jsem cítil vždy, když to evidentně chladilo.
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1168
Registrován: 12-2009
Odesláno Sobota, 28. května 2011 - 20:52:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ve voze něco smrdí
Jo, pokud tím jezdí smradlaví čtenáři podobných tiskovin, není pomoci
Je na vině klimatizace?
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 695
Registrován: 4-2011

Odesláno Sobota, 28. května 2011 - 20:54:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ohl: v tom prvním případě klimatizace samozřejmě ne. V tom druhém už nejspíše ano. A takové to stěhovaní po vlaku a hledání oddílum kde je jakž takž snesitelně taky není dobrá vizitka 21. století.
Ústečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1509
Registrován: 3-2004

Odesláno Sobota, 28. května 2011 - 21:13:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V 054 vím minimálně o třech typech sedaček..

Referovat podle nějaký kamarádky je dost zcestný, co já vím, tak mí přátelé si vybírají na trase UNL - PHA výhradně EC, ač je jízdní doba totožná s chebákama a na nich už jezdí v hojný míře dehumusovaný béčka. Já jel zrovna předevčírem z PHY v DB Bimz a musím říct, že mi klimatizace dost chyběla. A speciálně jeden kolega jezdí večer radši o dost déle, ale slonem s klimatizací, než aby musel jezdit béčkem, ale neargumentuju tím, protože to je druhej extrém.

Čímž jsem se oklikou dostal zpět k ešusu. Pamatuju si, jak jsem jel s 471 001 poprvé na nějaké předváděčce z Neštěmic do Děčína zpět, doteď si to překvapení, pohodlí, modernost pamatuju, ze všeho nejvíc mi utkvělo, jak krásně to plulo po kolejích, byť byla nějaká koridorizace kdesi ve hvězdách. Já na ně jako cestující nedám dopustit, když začaly nahrazovat na 090 460/451, radoval jsem se a nebyl jsem zdaleka sám. Mám je rád, vadí mi jediná věc - že se nedá tlumit osvětlení, leč co dráhy chtěly, to maj, škoda. Jinak ale parádní vozidlo.
Slovan!
Jaimegiacobbe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 83
Registrován: 1-2009

Odesláno Sobota, 28. května 2011 - 21:18:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ostravské_tornádo: Přestože je pražanda tak elefanty z pohledu cestujícího nezná, ale když jsmem jí vypodobňoval (při jízdě 054) rozdíly mezi 054 a elefantem, tak řekla: "to né, to ať si nechaj někde"
Hm, vážně bezva! To její hodnocení postavené na tvém vypodobňování stojí opravdu za to. Lepší by asi bylo, kdyby se kamarádka svezla 471 osobně. Protože si dovedu v živých barvách představit, jak tvým vypodobněním dokážeš oblbnout i důchodce, kteří v 471 nikdy nebyli.
Ach bože. Nedá si říct a nedá.
České dráhy - váš osobní dopravce
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 696
Registrován: 4-2011

Odesláno Sobota, 28. května 2011 - 21:29:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jaimegiacobbe: vypodobňoval jsem jí to úplně stejně, jako tady asi 100x jak říkáte.

Ústečák: Ta jízda tím ešusem 001 to bylo nejspíše přesně před 10 lety při oslavě 150 let Praha - Drážďany. Já si na svou první jízdu taky pamatuju. Z Masaryčky do Klánovic a zpět. Mělo to zpoždění, pršelo a měl jsem z toho celkem rozpačité pocity. Moje máma taky elefánt nemusí, jezdí ráda Bčkama do Brna, přestože může jet ECčkem.

Oba jsme se shodli na tom, že elefant je hezký, ale na každodenní jezdění to není.
Kubasek12bkv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 18
Registrován: 4-2011

Odesláno Sobota, 28. května 2011 - 21:48:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To já s mámou taky. Já jezdím na rychlíku atd nejraději Bčkem. na osobáku však víte...460
Dlouhá_trakce
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 313
Registrován: 1-2009

Odesláno Sobota, 28. května 2011 - 21:57:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když už je diskuze od vozech tak já mám rád sedačky ve vozech Bp nasazovány na rychlících do Hradce, a oblíbil jsem si je v krakenovi. A věc, že je plyš nehygienický to záleží na údržbě a úklidu. v pendech jsou docela udržované, i když ty potahy opěrek rukou jsou pěkně na prd. kousavé.

(Příspěvek byl editován uživatelem Dlouhá trakce.)
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 698
Registrován: 4-2011

Odesláno Sobota, 28. května 2011 - 22:03:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dlouhá_trakce: tak to bohužel neznám, u nás jezdí jen to, jsem tady popisoval. Bčka taky nemusím, nevím proč, ale s těma jezdím nerad. Jo a (omlouvám se za tuto větu) dokud u nás jezdilo tornádo a mimořádně jela klasika, tak jsem vždycky nadával (a nejen já), co nám to dali za socku a kdo ví co a jak jsem za tu "socku" teď rád.
Dlouhá_trakce
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 314
Registrován: 1-2009

Odesláno Sobota, 28. května 2011 - 22:09:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ova tornádo:
http://www.vagonweb.cz//ostatni/prospekty/CD_Bp.pdf
Kubasek12bkv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 20
Registrován: 4-2011

Odesláno Sobota, 28. května 2011 - 22:10:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To když u nás v Třinu jezdila karosaa se mnou do školy, nechtěl jsem s ním jet protože jsem si říkal že je na nic a teď bych se s ní vozil i celý rok.
R_1463Úpa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 722
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 29. května 2011 - 00:32:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

v tom prospektu se u Bp píše, že maximální rychlost je 140 kmh. Proč dnes může jen 120?
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1170
Registrován: 12-2009
Odesláno Neděle, 29. května 2011 - 06:57:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OT
dobrá vizitka 21. století není hlavně to, že u vás jezdí takoví, co zasmradí celý vlak, tak, že ani klima nemá šanci to vyvětrat.
Nebo je ještě jedna možnost- že smrad je shodou okolností hlavně v případě vaší jízdy.