K-report
 

Archiv diskuse Budějovické trolejbusy do 29. 04. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Autobusy a trolejbusy » Budějovické trolejbusy » Archiv diskuse Budějovické trolejbusy do 29. 04. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Vrtule
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 4-2011
Odesláno Pátek, 22. dubna 2011 - 11:45:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

HaHa 600.- za nástup-jízdu bez přijaté sms jízdenky, proč to nejde odesílat před řidičem

(Příspěvek byl editován uživatelem vrtule.)
Žirafa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.209.204.210
Odesláno Pátek, 22. dubna 2011 - 12:10:53    Odkaz na tento příspěvek  

Vyjde nějaká publikace k výročí 20 let trolejbusů?
Žirafa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.209.204.210
Odesláno Pátek, 22. dubna 2011 - 12:48:58    Odkaz na tento příspěvek  

Bude DP vydávat nějakou brožurku k výročí 20 let trolejbusů v ČB?
Lampard
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 321
Registrován: 2-2009

Odesláno Pátek, 22. dubna 2011 - 17:12:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Žirafa Ne žádná brožurka. Pouze pamětní jízdenka.
Budějovické trolejbusy -> bez komentáře prosím..
Kiss Jižní Čechy - Kvalitní mix hudby z diskotékové produkce..
Karosa B741.1922 ev.č. 125 -> Moje srdcovka..
Stonka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 224
Registrován: 2-2010

Odesláno Pátek, 22. dubna 2011 - 21:25:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen tak pro zajímavost..
Každé ráno v PDN, když jedu do školy, tak využívám spoje 5/1 v 7.24 ze zastávky Rudolfov, kostel. Na nádraží, když jedeme bez spoždění býváme v 7.36 (ale taky existují dni, kdy tam dorazíme v 7.50). Na nádraží ve většině případů stíhám spožděnou 7/2, která jede -> Borek, točna. Vystupuju na zastávce Jeronýmova v 7.45 už úspěšně sedím v lavici.
Když 7/2 ujede, tak další dvojka jede v 7.45, né-li později, případně mezitim jede linka 12, jenže co jsem tak vypozorovala, tak linka 2 a 12 maj moc pěknej souběh, takže čekám na další dvojku. Mezitím projedou dvě, případně tři jedenáctky a jedna sedmnácka..
Od nových JŘ mi pojede 1 od kostela v 7.27. Když vezmu v potaz uzavření viaduktů, tak na nádraží budeme v 7.45, né-li dýl. Vzhledem k tomu, že linka 14 bude ráno jezdit pouze trasu do Vráta a ne z Vráta dolu, tak vyhnutí se nádraží ( přestupem na dobrovodské) nehrozí.
Tudíž dostanu se na nádraží, před xichtem mi ujede 11 a další, která pojede a za 10min už mě včas do školy nedostane. Jelikož v 8.00 už zvoní.
Jít pěšky nepřipadá v úvahu, když už si tu MHD platím, budu jí yužívat co nejvíc.
Skutečně je Generel 2011 tak dokonalý?

- Neje*ejte mě tu, jen taková úvaha proč se mi to vlastně nelíbí..

Jinak pro zajímavost, dnes v 20.20 ze Srubce jela na lince 13 284, přitom linka 13 je garantovaná celá, co se stalo, že by nedostatek nízkých krátkých vozů?
Alfou se nejezdí, Alfou se žije...
Irisbus Citelis 18m E3? - Nejlepší vozy MHD.
Stejně je to všechno vrak.
>> 159 <<
Kroclov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 268
Registrován: 10-2008
Odesláno Pátek, 22. dubna 2011 - 23:06:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nedá mi to nereagovat...

takže čekám na další dvojku. Mezitím projedou dvě, případně tři jedenáctky a jedna sedmnácka..
Dvojka má ráno interval asi 8 minut. Pokud během těch "8 minut", co čekáš na další, projedou tři jedenáctky, tak na tom tak špatně jistě nebudeš.

Od nových JŘ mi pojede 1 od kostela v 7.27.
Což si zjistila jak? Jako běžný cestující bys toto (zatím) vůbec vědět neměla. Prosím nepoužívat výmluvu, že u DP pracuješ...

Pokud generel hodnotíš podle jednoho spoje... to už samo o sobě trochu naznačuje... já v tom nevidím ani tak snahu o dobré spojení, ale touhu zamachrovat, že máš nový JŘ... to spíš, že?
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2550
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 22. dubna 2011 - 23:19:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stonka:
co je to prosímtě za blábol? To i dítě ve druhé třídě pomocný školy pochopí, že pokud mu nějaký spoj nevyhovuje:
1.)hledá si spoj jiný
2.)pokud nenajde, hledá jiný způsob dopravy
Nikdo tě přece nenutí jet za každou cenu spojem v 7:24, rsp. ponovu jak píšeš v 7:27.

Takže nějak ten výkřik do tmy moc nechápu. Dále pak pokud čekáš 8 minut na ujetou dvojku a stihnou projet tři jedenáctky s intervalem 10 minut.
Ale nadávat je třeba furt, viď.....

já v tom nevidím ani tak snahu o dobré spojení, ale touhu zamachrovat, že máš nový JŘ... to spíš, že?
Ano, tak to je z toho příspěvku více než evidentní, ukázat všem, ŽE JÁ TO UŽ MÁM HEČ!a hned při tom využít příležitost a opět si do nového systému kopnout, tak jak se pro určitou skupinu lidí stalo národním sportem.
K tomu, že se chlubí datama, který jsou zatím nezveřejněný, lze (krom poťukání na čelo a opětovné úvaze nad náplní hlavy dotyčné v místech, kde by měl být mozek) říct jen jedno: "To neděláš Jaromíre dobře s tou sirkou".... Víc to snad raději ani nerozmazávat.

(Příspěvek byl editován uživatelem vencabocku.)
"Stát si za svým slovem někdy pálí." (Jan Hus)
---------------------------------
ČéZeta: značka, která je věčná, nesmrtelná a nezničitelná
kamilos
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.195.193.173
Odesláno Sobota, 23. dubna 2011 - 01:10:04    Odkaz na tento příspěvek  

to stonka: píšeš aby tě tu někdo za to neje*al,ale po tom co si napsala to ani jinak nejde.....jak už bylo napsáno....najdi si dřívější spoj nebo náhradní způsob dopravy....navíc sem usoudil že studuješ někde u jeronýmovky...což mi teda potom vysvětli proč čekáš na další dvojku 8minut+minuty navíc než z nádraží dojede na jeronýmku což dá baj voko i s tim tvým čekáním 13-15min(snad to všichni pochopili..8min co čeká na bus+dalších nejmín 5min než to dojede do jeronýmovky)za tu dobu od mercury do jeronýmovky dojdeš svižnou chůzí do 10minut s palcem v rektu! psala si že si platíš mhd tak to chceš prostě využít.....takže když budeš mít slevovej kupon na chleba zdarma a přídeš do krámu kde už bude jenom tvrdej chleba tak si ho za každou cenu musíš vzít jen proto že máš slevovej kupon???

akorát tu všich pořád něco kritizujete....už tu jen schaází nystrom...to mu vadí uplně všechno!
kamilos
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.195.193.173
Odesláno Sobota, 23. dubna 2011 - 01:30:09    Odkaz na tento příspěvek  

taky tu někteří pláčou o 2 která už nepojede přes nádro....já se vám nedivim ale vy si neuvědomujete že momentálně je 2 jediná linka která z rožnova k tomu nádraží v krátkých intervalech jezdí.....po reorganizaci tam pojede z rožnova 5 tak co vám vadí??k nádraží se tak jako tak z rožnova lidi dostanou a to stejný v opačným směru...na sadech vám jezdí trojka každou chvilku a docházková dostupnost např. ze senovážnýho taky neni problém....chce si to lidi šáhnout trošku do svědomí! to že 2 vynechá nádraží a jeronýmovku neni vůbec špatný naopak je to ku prospěchu....mě se naopak generel moc líbí....bohužel se najdou lidi co si musej pořád na něco stěžovat a v něčem hledat chyby aby měli do čeho rejpnout a těch rejpalů je tu kopa....!
kamilos
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.195.193.173
Odesláno Sobota, 23. dubna 2011 - 03:01:37    Odkaz na tento příspěvek  

tou docházkovou dostupností např. ze senovážnýho sem myslel kdybyste jeli dvojkou z nemanic...vystoupíte u pošty a když nic nepojede...tak to dojdu...já jen pro přesnot...tady se lidi chytaj i tej největší chujoviny
Vrtule
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 4-2011
Odesláno Sobota, 23. dubna 2011 - 09:25:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nechte stonku na pokoji, tak napsala co si myslí no.
proč tajit co je už jasné a schválené?
zítra jedeme jinak občane, pos.r se?
Stonka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 225
Registrován: 2-2010

Odesláno Sobota, 23. dubna 2011 - 09:42:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kroclov: Dle plánku, co jsem dostala na mobil salonu je napsáno, že 11 bude jezdit každých 10min.
Tim jsem chtěla poukázat na to, jakou má palačák obslužnost.
Výmluvy? Na co? Prostě a jedoduše sem se došla zeptat, jak mi bude jezdit školní spoj, kterým jezdím. Bylo mi odpovězeno takhle.

Vencabocku: Najdi mi jiný spoj, případně jiný druh dopravy.
Ano, vyjíždím z pod viaduktu, jede jedna 11... Přejdu na druhou stranu nádraží, jede další 11. Nasedám do 5/2 (páč mi7/2 ujela), jede další 11.
Nový JŘ nemám, ani po něm nějak netoužím. Jediné o co mi šlo, že ze strany nádraží -> Jeronýmova pojede od nových JŘ pouze jeden (!) spoj, místo stávajících dvou, co jezdí obouma směry.
A osobní spory bych zde vynechala.

kamilos: Jo, dá mi to 7min dojít z nádraží do Jeronýmky.
Jo a ten tvrdej chleba si vezmu, kobyla bude mít aspoň radost.
Alfou se nejezdí, Alfou se žije...
Irisbus Citelis 18m E3? - Nejlepší vozy MHD.
Stejně je to všechno vrak.
>> 159 <<
Vrtule
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3
Registrován: 4-2011
Odesláno Sobota, 23. dubna 2011 - 11:42:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro stonku: a co přesednout mezi Vrátem a viaduktem na novou 14? ale nevím jak časově, možná lepší ne?
BmbČ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3712
Registrován: 1-2007

Odesláno Sobota, 23. dubna 2011 - 13:19:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám prosím dotaz. Budou po "velkém třesku" ještě nějaké spoje č. 11 končit na zastávce Mladé - točna? Nebo jich tam skončí víc, než dosud?
Díky.
Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
Nystrom
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.34.225
Odesláno Sobota, 23. dubna 2011 - 20:09:47    Odkaz na tento příspěvek  

já jsem tady, kamilos - zbytečně osobní, nezdá se ti? Já kritizuju jen nesmysly, které objevím, zatím mi jich nikdo moc nevyvrátil, a ty žádný. Tobě se to líbí, jiným ne. Vidím ale, že je tu spousta zastánců změny, počkejme si na další, zejména JŘ. Změny nočních linek, které jsou také navržené v Generelu, se nějak ututlaly? Nehodí se aby ti, co noční linky rušili (primátor, náměstkyně) ji teď ve stejném znovuobnovovali?
Stonka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 226
Registrován: 2-2010

Odesláno Sobota, 23. dubna 2011 - 20:34:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vrtule: Jo, to jsem chtěla, ale ráno pojede linka 14 z Vltavy do Vráta a ne opačně :-(
Alfou se nejezdí, Alfou se žije...
Irisbus Citelis 18m E3? - Nejlepší vozy MHD.
Stejně je to všechno vrak.
>> 159 <<
kamilos
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.195.193.173
Odesláno Neděle, 24. dubna 2011 - 00:58:57    Odkaz na tento příspěvek  

nystrom:kritizoval si např. 2jku....ze všech tvých příspěvků mám pocit že se ti nic nelíbí....to je všechno!
Lampard
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 322
Registrován: 2-2009

Odesláno Neděle, 24. dubna 2011 - 19:56:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kamilos mám pocit že se ti nic nelíbí Ty se mi taky nelíbíš jak sem píšeš..

Jinak kdo si dneska všiml změny na lince č. 19?
Pár



Budějovické trolejbusy -> bez komentáře prosím..
Kiss Jižní Čechy - Kvalitní mix hudby z diskotékové produkce..
Karosa B741.1922 ev.č. 125 -> Moje srdcovka..
Jpribil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3931
Registrován: 5-2003

Odesláno Neděle, 24. dubna 2011 - 20:10:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vencabocku: že pokud mu nějaký spoj nevyhovuje:
1.)hledá si spoj jiný
2.)pokud nenajde, hledá jiný způsob dopravy


kamilos: najdi si dřívější spoj nebo náhradní způsob dopravy

Bravo pánové, to je ukázkový přístup k zákazníkovi! Jen tak dál, nechcete si jít sednout do vedení DP nebo jiné přepravní společnosti, kterou je třeba co nejdříve zrušit?

Změna na lince 19 - samozřejmě důvodem je pouť na Dobré Vodě a kloubáky tam jsou zcela oprávněně. Akorát je zajímavé, že jsou oba Euro 5, které tam jeden čas nesměly z důvodu problémů při otáčení...
Dokud je pár skutečných přátel, nepotřebuju Facebook....
Některé lidi prostě asi nikdy nepochopím.

Proč? Proto....
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2551
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 24. dubna 2011 - 20:46:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bravo pánové, to je ukázkový přístup k zákazníkovi! Jen tak dál, nechcete si jít sednout do vedení DP nebo jiné přepravní společnosti, kterou je třeba co nejdříve zrušit?
No budeš se asi divit, ale to je standardní postup u všech dobrých firem.
1.) zákazníkovi nabídnout alternativní řešení
Ve výše uvedeném případě nabídnu předchozí spoj s tím, že dotyčná bude mít o 10 minut víc času na přestup a nemusí se tak rozčilovat.
Drtivá většina zákazníků pochopí, poděkuje za nabídnuté řešení a je spokojená
Druhá skupina (zde zastoupená sl.Hulíkovou, tebou a dalšími podobnými experty) ovšem pochopit nechce a je evidentní, že nepřišla hledat řešení, ale že se přišla za každou cenu pohádat, hlavně pohodit špínu apod. Po chvíli rozumný člověk dojde k závěru č.2 mnou výše nastíněného:
2.)nemá cenu hledat řešení, protože druhá strana o řešení fakt nestojí, jde ji o to pohádat se a pomluvit, pak následuje z mé strany omluva, že já prostě už jiné řešení nemám, že se omlouvám, ale pokud se dotyčnému nastíněná řešení nelíbí, že musí hledat jiný způsob dopravy.

S tímto se my, co přicházíme s lidmi, kterým říkáme zákazníci, střetáváme téměř denně. Standardní postup, pokud si chci místo, o které stojím, udržet. Takže tvůj vzlyk nad tím, že by se ta firma měla zrušit, určitě není na místě.
"Stát si za svým slovem někdy pálí." (Jan Hus)
---------------------------------
ČéZeta: značka, která je věčná, nesmrtelná a nezničitelná
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 60735
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 24. dubna 2011 - 22:19:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Preventivně smazáno. Osobní antipatie zkuste vynechat, ideálně nejen zde.
Díky.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


kamilos
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.195.193.173
Odesláno Neděle, 24. dubna 2011 - 22:42:35    Odkaz na tento příspěvek  

JPribil: to co sem napsal,tak za tim si stojim....nezlob se na mě,ale když když vim že mám bejt někde v 8 jak píše stonka a doprava v čb je téměř každý ráno ve všední den na určitých místech strašná,tak si najdu spojení který mi bude dostatečně vyhovovat...já jezdil do k budvaru od samsonu dvojkou v 7:20 tušim a škola mi začínala za 5min 8h k budvaru to přijíždělo ve 49-51 téměř často a to proto,že lidická byla a asi i je pořád ráno zasekaná...k tomu to ani u toho nádraží neni zrovna dvakrát průjezdný....ale jezdil sem s tim spojem protože sem věděl že to pokaždý stihnu....a když sem ten spoj nestih jel sem další dvojkou ve 28....tu školu bych nádherně stíhal i timhle spojem....ale u budvaru to na čas podle jíz řádu z loňska mělo bejt za 20min....takže když byla ráno doprava ve městě uplně normální tak to byl cajk...jenže to bylo sotva jednou za tejden(....to mi nikdo nevymluvíte)....napsal sem ti jen názornou ukázku toho,jak se někam dopravit pohodlně abys stíhal(je mi jasný že nikdo neovlivní jiný problémy který můžou nastat).....prostě a jednoduše kdo chce tak tam tu pointu vidí!

Lampard: mno tak se ti nelíbí jak sem píšu....veřejný forum kde můžu sdělit svůj názor....nevidim problém,tak to nějak zkousni :*
kamilos
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.195.193.173
Odesláno Neděle, 24. dubna 2011 - 22:50:17    Odkaz na tento příspěvek  

Vencabocku: plnej souhlas...mě tady de jen o to že tu pořád někdo na něco nadává..a když mu někdo řekne že to jde i jinak tak se na něj všichni vrhnou....místo aby se tu řešily konstruktivní věci,tak se tu řeší jak někomu pojede spoj o 3min. dýl....
Jpribil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3934
Registrován: 5-2003

Odesláno Neděle, 24. dubna 2011 - 23:47:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kamilos: Kruci, mě přijde, že tu snad píšu do dubu...
Mě nejde o názor na nějakých pár minut nějakého konkrétního spoje. Já reagoval na tvrzení najdi si dřívější spoj nebo náhradní způsob dopravy, nic víc! Proč je nutné ve všem hledat ihned nadávání a kydání špíny? Do , to tu maj všichni psát jak jsou všechny změny v MHD dokonalé, vyjímečné a jak všem vše vyhovuje? Proč když tu někdo napíše jeden KONKRÉTNÍ případ, proč se mu dokonalý generel nelíbí, tak hned kydá tuny špíny a nadává? Ať čtu jak chci ten příspěvek, tak tam vidím jen povzdech nad konkrétním případem, nevidím žádné vulgarismy a osobní osočování jako tu předvádí jeden kolega.
Proč tu prostě nejde sdělit SVŮJ NÁZOR, byť neshodující se s většinovým názorem? Od toho je to přece diskuze a nějaké mě tady de jen o to že tu pořád někdo na něco nadává je přece taky názor - ano, asi to čtete neradi, ale i to "nadávání" na jeden spoj je názor, a ten sem patří stejně tak jako ten příklad s dvojkou k Budvaru.

Ale abych se vrátil k mému tvrzení najdi si dřívější spoj nebo náhradní způsob dopravy
- to je typicky česká vlastnost, poraď si sám, mě to jezdí dobře, tak ty se třeba po...
V dnešní době je boj zákazníky důležitý v každém odvětví. Moc dobře to vím, už třetím rokem se o to snažím taky a někdy to není lehký.
Příklad - na půl sedmou mi velkoobchod zaváží materiál na firmu. Velkoobchod z důvodu změn v logistice mi oznámí, že materiál bude zavážet na sedmou nebo na šestou. Zaměstnanci mi chodí do práce na půl sedmou a v sedm odjíždí na stavbu. Takže závoz v 7 nepřipadá v úvahu a na šestou je to prostě brzo - zvýšení nákladů. Ano, dostal jsem od nich alternativní řešení, které mi ale nevyhovuje a nemám o něj zájem. A v případě, že bych od nich slyšel něco ve stylu náhradní způsob dopravy, tak není co řešit, jiní dodavatelé na mojí poptávku čekají.... Pokud takhle fungují "dobré" firmy, pak se nedá divit, že v konkurečním prostředí je takový bordel jako je.
Ano, nedá se to srovnávat, neustálá snaha o snižování nákladů firmy (čas...) a pár minut zdržení běžného občana, ale snad to pro ilustraci stačí.
Opravdu tady nemá cenu řešit konkrétní spoje a neprovázanosti, to bude vždycky a všude, nikdy a nikdo nedokáže udělat 100% fungující systém MHD, který uspokojí všechny přepravní proudy.
Dokud je pár skutečných přátel, nepotřebuju Facebook....
Některé lidi prostě asi nikdy nepochopím.

Proč? Proto....
kamilos
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.195.193.173
Odesláno Pondělí, 25. dubna 2011 - 00:21:53    Odkaz na tento příspěvek  

Jpribil: já chápu na co si reagoval...mě de o to že právě ten onen povzdech je nešťastnej což se asi snad shodnem...a myslím tím to že člověk nemůže povzdechovat nad každou takovouhle maličkostí kdy ten dotyčnej má i jiný možnosti jak řešit dilema s návazností spoje...a určitě máš ve dvou věcech pravdu a to že se nedá udělat dokonalá mhd a v tom že se nedá tebou popsaný příklad srovnávat...já sem na stonku reagoval rozhořčenějc,protože sem v tom příspěvku cítil jakoby měla mhd jezdit jak se lidem nejvíc hodí....a k tomu sem už prostě musel reagovat na ostatní jelikož mi některý příspěvky ke generelu přišli typem jako...co si to kdo vůbec dovoluje že nám tu bude měnit celou mhd ve městě..,ale už se pořádně nepodívá že sou tam věci prospěšný...aspoň v tomhle se tu s někym shodnu?!
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2553
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 25. dubna 2011 - 09:08:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a k tomu sem už prostě musel reagovat na ostatní jelikož mi některý příspěvky ke generelu přišli typem jako...co si to kdo vůbec dovoluje že nám tu bude měnit celou mhd ve městě..,ale už se pořádně nepodívá že sou tam věci prospěšný...aspoň v tomhle se tu s někym shodnu?!
No tak se mnou určitě, vystihl si to naprosto přesně. To souhlas. Nalistuj si pár stran zpět, tam to píšu: prostě musíme se na tu velikou změnu dívat vcelku. Je jasné, že jsou tam věci, které některým cestujícím mohou cestu zkomplikovat, ale pokud je tam většina toho prospěšného, pak je to udělané dobře. A já si dovolím tvrdit, že je tam většina toho prospěšného. A také si dovolím tvrdit, že tu většina nadává z principu, ŽE SE NĚCO mění a už nekouká, jak se to mění, rsp. nesnaží se najít nová řešení nového systému. Ale s tímhle se dá počítat ve velkém i u běžné veřejnosti, nikoliv jenom zde. Holt přeji hodně nervů při vysvětlování, jak jsme tu taky stránku dvě zpět řešili.

Opravdu tady nemá cenu řešit konkrétní spoje a neprovázanosti, to bude vždycky a všude, nikdy a nikdo nedokáže udělat 100% fungující systém MHD, který uspokojí všechny přepravní proudy
Tak s tím naprostý 100% souhlas. Je nutno udělat systém, aby vyhovoval většině. Je jasné, že část jedinců se bude muset i trošičku přizpůsobit, pokud bude chtít službu využít. Znám (zejména Slováci v tom vynikali) 20-ti tisícová města, kde se ve všem snažili vyhovět všem cestujícím, kde systém linek MHD v intervalu linek 1-75 a v intervalu JŘ 30-540 minut byl. Toto vede ovšem akorát tak do pekel.
"Stát si za svým slovem někdy pálí." (Jan Hus)
---------------------------------
ČéZeta: značka, která je věčná, nesmrtelná a nezničitelná
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2554
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 25. dubna 2011 - 09:16:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a k omílanému:najdi si dřívější spoj nebo náhradní způsob dopravy }
Ano, to je moje chyba ve vyjádření, blbě jsem to napsal a beru to zpět a omlouvám se. Správně tam mělo být: A nenašli bychom spolu nějaké jiné řešení, které by vám vyhovovalo? Prostě my jezdíme v 7:14 a 7:24. Nezkusila byste ten v 7:14, protože my už tam fakt spoj mezi nedostanem...
Takto jsem to myslel, blbě jsem to v prvním příspěvku formuloval. Ve druhém jsem reagoval na tuto mou myšlenku, ale blbé vyjádření v textu jsem už neopravil, proto vznikla tato nesrovnalost.
Omlouvám se ještě jednou za nepřesné a zavádějící vyjádření.
Teď už je i ten druhej můj navazující příspěvek lépe k pochopení: jsou prostě ti, co si teda nechají poradit s jiným řešením a podaří se najít a jsou prostě ti, co si přišli zanadávat, příp. ještě postěžovat. Nezlobte se na mě, ale té druhé skupiny mi tu přijde zatím většina, nebo to možná většina není, lze tu a tam zde vidět, že někdo si dokázal poradit a nové řešení najít, ale ty nadávači (jako ostatně vždy a všude) jsou nejvíc slyšet, byť jich může být jenom pár....

(Příspěvek byl editován uživatelem vencabocku.)
"Stát si za svým slovem někdy pálí." (Jan Hus)
---------------------------------
ČéZeta: značka, která je věčná, nesmrtelná a nezničitelná
Vrtule
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4
Registrován: 4-2011
Odesláno Pondělí, 25. dubna 2011 - 12:02:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

stonka: sorry to jsem netušil, že DP zůstane u tak stupidního řešení jako u 5ky
neviš jak bude jezdit 15 taky jednosměrově? dík
Špáňa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3977
Registrován: 9-2007

Odesláno Pondělí, 25. dubna 2011 - 14:14:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  





youtube: http://www.youtube.com/user/Brejlovec754049
ŠOTOUŠ = velký nepřítel moderní veřejné dopravy...
Rožnovský Bořek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.92.253
Odesláno Pondělí, 25. dubna 2011 - 17:43:29    Odkaz na tento příspěvek  

Vrtule: 15 bude jezdit po15min ve špičce a po 30 dopoledne. Klasicky obousměrně. V období 5-19h. Večer už by se to neobsadilo, z Rožnova na Šumavu stačí v té době linka 7 a na Vltavu 5. Už se to tu asi psalo. U linky 14 tomu rozumím, než vozit vzduch ráno do sídliště a odpoledne do Vráta, to radši ať to jede kratším a rychlejším manipulákem. Jela by tím tak akorát Stonka a pár šťastlivců...
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4724
Registrován: 12-2004

Odesláno Pondělí, 25. dubna 2011 - 19:31:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

BmbČ: Něco málo tam končit bude, myslím, že dokonce méně, než nyní.
Jpribil: Kdepak, E5 tam můžou, nesměly tam E4, kvůli horšímu rejdu.
Sauber. Leise. Obus.
StadtBus

ŠOTOUŠ = nepřítel moderní veřejné dopravy
Fousik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 58
Registrován: 5-2010

Odesláno Úterý, 26. dubna 2011 - 06:10:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lnka 15 bude v klloubu nebo sólo.
Pavell
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 20
Registrován: 3-2011
Odesláno Úterý, 26. dubna 2011 - 09:17:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já si skoro myslím, že ten Stonky problém trochu vystihuje jeden z nedostatků nového systému (který jinak je určitě zlepšením)a to přebírání určitých zažitých schémat toho předchozího systému. Prostě 14 je náhradou za 5 a tak jezdí stejně jako ona - jednosměrně, ráno do N.Vráta a odpoledne zpět, jenže 5 spojovala sídliště a průmyslovou zónu (a vlastně dost kopírovala 8), zatímco 14 jede také přes centrum. Myslím, že cestující "zpoza viaduktu" směřující ráno na Sady a oblast Husovy třídy by mnohem raději, než jedničkou kolem nádraží, jeli 14 (že by vozila vzduch není myslím ničím ověřené). Na druhou stranu na Rudolfovské zůstává podle mně předimenzovaná 8, která má význam hlavně jako návoz na směny, jinak právě ona vozí vzduch, a to ještě kloubákem - k obsluze Okružní by stačila prodloužená nová 12 (jako o víkendu) a Rudolfovskou obstará 1; zdroje pro obousměrný provoz 14 by tedy byly. Ostatně po dokončení trolejí na Ev. Rošického (jo vím, že to omílám pořád dokola :-) by 14 prodloužená až na Ameriku (Hl. Horu) mohla vhodně doplnit kombinovaný provoz linky 1 (bus Hakl. Dvory - Rudolfov, kostel, trolej Máj, M. Horákové - Nádraží a chybějící busy na Rudolfov by dodala právě 14 - zase i Rudolfovským by umožnila rychlejší cestu do centra.) - jen takový návrh.
Výhybkář
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.77.165.49
Odesláno Úterý, 26. dubna 2011 - 10:48:05    Odkaz na tento příspěvek  

Ano, 14 je náhradou za 5, tak se to dá chápat. A taky náhrada za současnou 14 tam, kde by to chybělo. Tj. školní spojení k Ratolesti a odpoledne zpátky do sídlistě. Vzduch by nevozila ráno z Vráta do centra, ale zcela určitě z centra na Vltavu. Tam už pojede z Mariánského a Sadů 8 spojů devítky a od Výstaviště 4 spoje patnáctky. ale chápu, že je efektivnější využívat z Vráta páteřní linku. Bylo by ve Vrátě dražší provozovat 1 i 14, když 1 kapacitně stačí a na Vltavu jede i 8. To je asi ten důvod, proč je zachovaná čtrnáctka jednosměrně.
Rožnovský Bořek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.77.165.49
Odesláno Úterý, 26. dubna 2011 - 11:07:03    Odkaz na tento příspěvek  

Pavell: Při prodloužení 14 do Rudolfova by tam byl určitě obousměrný provoz. Náhrada ztraceného spojení do centra po převodu 1 na trolejbusy. Tak s tím počítá i Generel. Druhá linka by jezdila z Rudolfova k nádraží. Ale honit ke Škodě tou trasou (přece jenom tak krátká není) přes Husovu kolonii víc jak jeden spoj za hodinu se zřejmě nevyplatí. Bylo by to už taky zřetelné prodloužení jízdní doby, kterou chce Generel naopak zkrátit.
Pavell
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 21
Registrován: 3-2011
Odesláno Úterý, 26. dubna 2011 - 12:30:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to spojení Škody (Okružní)se bude stejně vést dle generelu po jeho zprovoznění pod viaduktem v Pekárenské, tedy kratší cestou, zcela srovnatelnou s jízdou po Rudolfovské a zatímco 12 by jen popojela o jednu stanici (Husova Kolonie - Okružní, tak 8 musí absolvovat celý úsek Nádraží - Okružní z 90 % po trase shodné s 1. Myslím, že kromě spojů kolem 6,14 a 22 hod. by všechny 8 z Máje mohly končit na Okružní (12 má navrhovaný 30 min int., který by postačil i k obsluze Okružní - ta by dál měla spojení na Pražskou přes 8), čímž by se ušetřil 1 - 2 busy na 8 využitelné na 14. Možná je vůbec otázka zda má celodenní vedení 8 (s výjimkou těch uvedených časů)smysl - právě pro její souběh s 1 na Rudolfovské a s 5 od Strakonické na Máj - kvůli špičce (velmi krátké) je kloubová a tedy velmi prázdná. Možná by bylo lepší tu 12 protáhnout přes Okružní (s tím jejím 30 min. intervalem ve špičce) až na Strakonickou (točit by se mohla na kruháči na Pražském sídlišti)a 8 (kromě uvedených časů) zrušit. Pokud jde o 9 myslím, že je také zbytečně předimenzovaná (dnes má 12 min. a je to O.K.)přitom linku 19 na trase Vltava, popř. Otavská - Nádraží určitě nepoužívalo tolik lidí - jezdila poloprázdná, a to málo vystoupilo na Ludvíka Svobody - aby musela být 9 navýšena cca o 60%) a stačil by int. 10 min., to je další zdroj pro 14. Při ne úplně přímém vedení linky 15 (zajížďka na Šumavu)lze současně počítat s tím, že Vltaváci by využili 14 k Výstavišti (a zpět), kde by přestoupili na 7 nebo 15. Navíc 9 v Suchém Vrbném v int. 7,5 min. aniž by byl omezen některý z tamních busů (opět dosavadních 12. min. stačilo) svědčí o snaze navýšit dopravu na trolejbusových linkách (při snížení jejich počtu) tak trochu za každou cenu.
Vrtule
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5
Registrován: 4-2011
Odesláno Úterý, 26. dubna 2011 - 16:09:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdá se Vám město míň ucpané?
Jinak trochu odbočím, sledujete malování pruhů a přechodů a atd? Já jen nechápu, proč ty silnice nejdřív neopravý, u Koníčka malujou šipky na díry
Zděna
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 559
Registrován: 4-2005

Odesláno Úterý, 26. dubna 2011 - 19:01:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavell: Takhle po zběžném přečtení se mi tvoje návrhy nezdají nezajímavé ...
duken
Neregistrovaný host
Odeslán z: 92.62.227.240
Odesláno Středa, 27. dubna 2011 - 17:33:28    Odkaz na tento příspěvek  

Tak dneska na výluce bus č. 267.
Danses
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4
Registrován: 4-2011

Odesláno Čtvrtek, 28. dubna 2011 - 13:24:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavell: Linka 14 je po převedení linky 1 do trolejbusového provozu (Máj - Nádraží) navrhována v Generelu až do města Rudolfov, samozřejmě s obousměrným provozem. Skutečnost však bude záviset právě na postoji Rudolfova, zda vůbec bude dvě linky MHD na svém území dotovat. Do té doby by měla linka 14 jezdit pouze jednosměrně, protože obsazenost linky 14 v relaci Vltava - Poliklinika Sever byla odpoledne velmi slabá (a ráno v opačném směru). Obousměrný provoz by navíc vyvolal potřebu dalšího vypraveného vozu. Samozřejmě tím ale nevylučuji, že podle provozních zkušeností a přání cestujících zde Dopravní podnik neprovede úpravy, třeba od prosince 2011.

Nemyslím si, že by linka 9 měla být od června 2011 předimenzovaná - jde o jedinou spojnici Vltavy s centrem města (Mariánské nám. - Senovážné nám.) a z průzkumů v roce 2009 vycházela značně obsazená (až 80% kapacity, tj. cca 120 lidí ve vozidle v odpolední špičce).
Danses
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5
Registrován: 4-2011

Odesláno Čtvrtek, 28. dubna 2011 - 13:29:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K lince 8 na Rudolfovské třídě: ve výpočtech Generelu je uvažováno, že budoucí linka 13 (Žižkova - Rudolfov) bude počtem spojů plně odpovídat objednávce města Rudolfov (dnes cca 60 spojů v pracovní den, tj. špičkový interval 15 minut). Chybějící spoje z budoucí linky 13 na Rudolfovské třídě nahradí právě spoje linky 8 - proto "osmička" zůstala zachována v dnešní podobě.
Martin_pavel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 236
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 28. dubna 2011 - 13:29:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jestliže se bude jezdit opravdu tak, jak to vypadá podle těch prezentací na netu, tak musím říct, že se konečně začalo s MHD v CB něco dělat. Před cca dvěma lety jsem tu nadával na souběhy a nezapamatovatelné odjezdy (Pravidelný interval 13 minut na lince 3 je pro matematické génie).
Problém nadávalů v CB mi přijde v tom, že neumí přestupovat, a tak hledají jen přímou linku. Lidi si snad uvědomí, že když jim pojede 3 každých 10 minut a na ni bude navazovat 2+5 taky každých 10 minut, tak nemá cenu čekat na 7 nebo 15. :-)
Další návrhy:
1) Neinvestovat do zbytečností jako jsou off-line informace o odjezdech na zastávkách. Pokud by to bylo on-line, tak super, ale takhle je to k ničemu, když to pod světelným panelem visí na papíře.
2) Pořádně informovat lidi o návaznostech. Našel jsem je jen na netu, ale na zastávkách by to vůbec nebylo od věci.
3) JŘ upravit tak, aby bylo jasné, kam a přes které zastávky spoj jede. Např. u linky 1 směr Rudolfov je v tom s prominutím bordel, protože něco jede ke kostelu, něco na Ameriku (že to nejede ke kostelu se ale v JŘ nepíše), něco až na Hlincovku, něco ke Scanii (tam ale nejedou spoje, které jedou až do Rudolfova, což u nich opět není napsané) a Rudolfovské spoje zastavují ve Vrátě jen některé.
4) Zavést zastávky "na znamení". To že to v CB není snad neznamená, že to nemůže být.
5) Vyřešit obsluhu území, kam je dlouhá docházková vzdálenost: Kaufland, Švábák, ulice U Lesa, Mladé, části Rožnova,... Jasně, dojít se to dá, ale třeba v případě toho Kauflandu a Švábáku by to docela řešil mikrobus přes Švábák až do Šindláků.
6) Zřídit nové zastávky v místech, kde nyní chybí. Tím myslím např. Křižovatku E.Rošického × Husova pro linky (14, 19), Kaufland (7,19) a Litvínovice (6 - vše podle nynějšího vedení).
7) Zavést návaznosti na vlaky v brzských raních a pozdních večerních hodinách. Např. na rychlík -> TA -> BN -> PHA s odjezdem ve 4:01 nejede vlastně nic.

Jinak stále chválím za tarif. ;-)

(Příspěvek byl editován uživatelem Martin Pavel.)
Mám vlaky stále rád, ale České dráhy se snaží ze všech sil, abych je rád neměl.
Pavell
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 22
Registrován: 3-2011
Odesláno Čtvrtek, 28. dubna 2011 - 13:44:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Danses : díky, jen bych se zeptal - ta druhá uvažovaná linka do Rudolfova (vedle 14) by měla být 13 (viz generel) vedená jen k Nádraží, nebo ještě připadá v úvahu ten kombinovaný provoz linky 1 (část spojů trolejbusy Máj - Nádraží, a část autobusy Hakl. Dvory - Rudolfov), jak jsem někde slyšel ? Jednička jen z Máje na Nádraží už by asi neměla parametry páteřní linky za kterou je dneska označována, nebo v čem je vlastně ta "páteřnost"? Trolejbusová jednička na Máji se bude točit na Ant. Barcala, nebo bude mít vlastní točnu ?
Mimochodem v generelu se do budoucna mluví o 11 provozované v kombinovaném režimu /asi to řeknu technicky blbě/ "trolejbusy s baterií", protože dráty nelze vést přes přejezdy v Mladém a Hodějovicích. Proč se o něčem podobném neuvažuje třeba právě pro jedničku, nebo i pro Dlouhou louku (7,15)? Jak to vlastně technicky funguje - resp. zkoušelo se to někde v CB nebo vůbec v Česku, je levnější natáhnout a udržovat dráty, nebo zakoupit tyhle speciální vozidla ?
Sivon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 84
Registrován: 10-2010

Odesláno Čtvrtek, 28. dubna 2011 - 14:29:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavell: křížit trolejbus s vlakem jde:odkaz
VDP Šotov
Škoda 21Tr 4ever. Změny v MHD? Na co? Stejně je to pořát MHD...=Vždy se najde něco, co je špatně...
Pavell
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 23
Registrován: 3-2011
Odesláno Čtvrtek, 28. dubna 2011 - 15:30:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sivon : aha, to jsem nevěděl :-) odkaz super.
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4725
Registrován: 12-2004

Odesláno Čtvrtek, 28. dubna 2011 - 15:47:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To jsou fotografie patrně z Prešova. Česká legislativa trolejové křížení trolejbus x železnice nepovoluje.
Sauber. Leise. Obus.
StadtBus

ŠOTOUŠ = nepřítel moderní veřejné dopravy
Martin_pavel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 237
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 28. dubna 2011 - 18:54:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavell: Trolejbus křížený s elektrobusem jsem ještě neviděl, ale již několik let jezdí v Plzni (linka 12) a Bratislavě (linka 33) trolejbusy křížené s autobusy. Vlatsně jsou to trolejbusy s dieslovým agregátem.
Ale opravdová lahůdka tohoto druhu jezdila ještě v 90. letech minukého století v Essenu. Trolejbusy s dieslovým agregátem tam zajížděly i pod zem, kde používaly boční vedení jako spurbusy. V podzemním úseku jezdily ve stejných tunelech jako tramvaje a měly stejné zastávky, takže byly vybaveny dveřmi i na levé straně.
http://www.youtube.com/watch?v=jUsRg9kkPPc&feature=relmfu
To jen něco pro zajímavost a pro připomenutí, že nic není nemožné. ;-)
Mám vlaky stále rád, ale České dráhy se snaží ze všech sil, abych je rád neměl.
Sivon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 85
Registrován: 10-2010

Odesláno Čtvrtek, 28. dubna 2011 - 19:09:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jmenuje se to Oberleitungesomnibusbahn a už to tam neexistuje. Možná kvůli názvu... To, že nelze v Česku křížit trol X vlak svědčí o určité neschopnosti naší legislativy.
VDP Šotov
Škoda 21Tr 4ever. Změny v MHD? Na co? Stejně je to pořát MHD...=Vždy se najde něco, co je špatně...
Depemje
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 696
Registrován: 8-2009
Odesláno Čtvrtek, 28. dubna 2011 - 19:26:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Křížit trolejbus s vlakem? Do takovýho trolejbusu bych v životě nevlezl!
Sivon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 86
Registrován: 10-2010

Odesláno Čtvrtek, 28. dubna 2011 - 21:00:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Depemeje): Trolejbus je faradeiova klec, takže nakopnutí se bát nemusíš a je to odizolovaný.
VDP Šotov
budějovická veřejná doprava
Škoda 21Tr 4ever. Změny v MHD? Na co? Stejně je to pořát MHD...=Vždy se najde něco, co je špatně...
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4726
Registrován: 12-2004

Odesláno Čtvrtek, 28. dubna 2011 - 21:18:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neřekl bych, že to je neschopnost legislativy. V minulosti úrovňová křížení na území dnešní ČR byla, kupříkladu v Praze. Podle mého laického názoru se rozumně hledí na bezpečnost. Pominu-li nějaké teoretické přeskočení napětí (je-li vůbec možné, tak dalece tomu nerozumím), tak každé křížení s sebou nese riziko vypadnutí sběračů. Trolejbus se 150 lidmi na palubě stojící kvůli výpadku na železničním přejezdu na který se řítí rychlík, není zrovna pěkná představa. Ostatně se něco podobného v tom Prešově stalo a z toho Sanosu tenkrát moc nezbylo.
Sauber. Leise. Obus.
StadtBus

ŠOTOUŠ = nepřítel moderní veřejné dopravy
Michal_Šimek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 707
Registrován: 1-2009

Odesláno Čtvrtek, 28. dubna 2011 - 21:47:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M__r: Takže trolejbus x el trať se křížit nesmí a trolejbus x trať bez drátů se křížit smí (jestli jsem to dobře pochopil)? Tam je riziko spadnutí sběračů také.
80 000 km vlakem za rok (z toho 1/4 v zahraničí)
www.michalsimek.borec.cz
Depemje
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 697
Registrován: 8-2009
Odesláno Čtvrtek, 28. dubna 2011 - 21:53:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Faradeiova klec: To ano, ale jede přes koleje (ty jsou železné), co když se utrhne kardan při přejezdu kolejí a zároveň spadnou klacky.
Wearts
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 76
Registrován: 11-2009
Odesláno Čtvrtek, 28. dubna 2011 - 21:55:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Křížení Trol x vlak u nás nemůže být, protože napětí v troleli 25kV, už by mohlo způsobit přeskok el. oblouku na troleje trolejbusu. V Prešově mají 3000V ss. Křížení s neelektrifikovanou tratí by neměl být problém, viz několik křížení s vlečkou.
"Teherán" - nejkrásnější nátěr
wearts.hys.cz - 600mm v Trainz...
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2556
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 28. dubna 2011 - 22:20:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No teoreticky by nemělo být problémem ani křížení elektřinaxelektřina, protože se mi zdá, že zrovna v tom Prešově (ale možná si to pletu s jiným městem, tak mě neberte až tak za slovo) je křížení uděláno tak, že železniční vedení je v tom místě úsekově bez napětí a vlaky ho projíždí se staženými sběrači.
Ještě ke zmíněné nehodě Sanosu: k té došlo tak, že trolejbus objížděl jiný zdechlý trolejbus+dílenské vozidlo a nějak to tam nevyšlo se sběrači. Cestující stihli před příjezdem vlaku včas a bezpečně vozidlo opustit. Navíc podle těch fotek bych i řekl, že ten brejlovec, co to do toho trolejbusu napral, vypadá i hůř....
"Stát si za svým slovem někdy pálí." (Jan Hus)
---------------------------------
ČéZeta: značka, která je věčná, nesmrtelná a nezničitelná
Shaman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 499
Registrován: 12-2006

Odesláno Pátek, 29. dubna 2011 - 09:27:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Depemje: a co když na něj spadne meteorit?! To bych pak trolejbusy zrušil uplně, protože jsou nebezpečný
Stavba modelu trolejbusu 15tr 1:13
trolejbus.kx.cz

Fandím //REGIOJET, protože ČD konkurenci potřebuje!
Houmr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1426
Registrován: 9-2005

Odesláno Pátek, 29. dubna 2011 - 12:47:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a co když na něj spadne meteorit
Tvoje reakce mi připadá trochu irelevantní. Vypadnutí sběrače, zejména na českém přejezdu (všichni víme, jak kvalitní povrchovou úpravu některé stavební firmy dokážou udělat) je proti pádu meteoritu trochu někde jinde... A pokud by byla v troleji nutná ještě nějaká armatura podobná děliči, výhybce, křížení, tak už by to skutečně byl hazard se životy.
Legislativu v tomhle případě neznám, ale za rozumné bych viděl nepovolovat jakékoliv trolejbusové křížení s železniční tratí, kde Vmax v kombinaci s rozhledovými poměry je vyšší než zábrzdná vzdálenost.
Na elektrifikovanost trati bych nebral zřetel...
Renault Espace 1989 2,1TD a Fiat Mulipla 2000 1,6 s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG)
25.11.09 Renault Espace 1986 vyřazen a prodán novému majiteli
31.1.2010 Zařazen Fiat Multipla s alternativním pohonem na CNG do běžného provozu
Ještě mne nemáte dost? Tak čtěte taky tady
Sivon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 87
Registrován: 10-2010

Odesláno Pátek, 29. dubna 2011 - 14:40:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na dvojce jezdí žlutá Karosa a před nádražím se houfují Autobusy (i historická Karosa) a many, je to tam (jako i na Strakonický) úplně neprůjezdný.
ještě B941E se zasekla na J. Bendy-nechce se rozjet.
VDP Šotov
budějovická veřejná doprava
Škoda 21Tr 4ever. Změny v MHD? Na co? Stejně je to pořát MHD...=Vždy se najde něco, co je špatně...
Kroclov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 269
Registrován: 10-2008
Odesláno Pátek, 29. dubna 2011 - 15:00:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ještě B941E se zasekla na J. Bendy-nechce se rozjet.
Byla to 150 na 7, druhé dveře se nechtěly zavřít, nejspíš to nepovolilo jízdu..

před nádražím se houfují Autobusy (i historická Karosa) a many
Tam se stala chyba někde jinde.. kus za místem kde autobusy na výluce stojí je parkoviště (?) pro auta, kde by busy (alespoň z části) stát mohly... ale jsme v Budějcích, takže autobusy u nádraží třeba zrušit úplně, jen aby mohly jezdit auta...
Shaman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 500
Registrován: 12-2006

Odesláno Pátek, 29. dubna 2011 - 16:43:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Houmr: šlo mi spíš o utrženej kardan
Stavba modelu trolejbusu 15tr 1:13
trolejbus.kx.cz

Fandím //REGIOJET, protože ČD konkurenci potřebuje!