K-report
 

Archiv do 20. ledna 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Tramvaje a metro » Transformace DP Praha, a.s. » Archiv do 20. ledna 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3635
Registrován: 4-2003
Odesláno Pondělí, 18. ledna 2010 - 08:22:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jelikož spotřební zboží ale i cestování je tu stejně drahé jako u nás (ano,Radku Š),tak se mám líp.

Na to není nic překvapivýho, protože Norsko je cca 2x bohatší země než ČR. Ani tak ne díky pracovitostí, chytrostí či šikovností svých obyvatel, ale hlavně přírodnímu bohatství.Jinak spotřební zboží samozřejmě stojí +- stejně kdekoliv, ale polovinu spotřeby dělají služby a položky typu nájemné.

Ano,chování to mezilidské je v Česku strašné.Já tam už ani nejezdím.Jen samá závist,zloba,podrazy,ne to fakt ne.Loni jsem tam pobyl 4 dny


Jojo, to je taková logika typu na Novu zásadně nekoukám, ale přesně vím, co špatnýho tam vysílají. Já si nemůžu pomoct. ale rozumíte možná tak n-titě jinde. Ano -v Norsku jsou jiné mezilidské vtahy než v ČR, jiné než třeba v Anglii, Německu, Rusku, USA, Japonsku. Jiné není synonymem pro slovo lepší. V Norsku se ředitel fabriky baví s dělníkem, v Anglii ne. Myslíte že by Angláni měli zbořit léta budované třídní rozdíly a převzít to ?

Pozastavení Radka Š o tom proč asi hledají řidiče jinde je nasnadě a nevím proč si to neumí zdůvodnit sám-vzdělání na to má.Nezaměstnanost činí momentálně 3,2 % a je jedna z nejvyšších od 2.sv.v.A jako jinde ve světě je v hlavním městě nejnižší.Tudíž je tu dostatek práce.A lidi za stejné peníze raději pracují tam,kde nemají směny a takovou odpovědnost.

Ale výkal velebnosti.:-)))

Většina Norů, stejně jako větina Čechů se chce mít dobře a chce studovat a mít zajímavou, dobře placenou a trošku tvůrčí práci. Ještěže jsou ti přistehovalci....
Drak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 929
Registrován: 10-2002
Odesláno Pondělí, 18. ledna 2010 - 08:50:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: ... že moje iniciativa jim ubírá práci, ale ne pozici :-)
Čéče, možná si kápnul na to proč mám problémy s novými manažéry. S těmi předchozími, kteří tu ještě soudruhovali, ty problémy nebyly.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3636
Registrován: 4-2003
Odesláno Pondělí, 18. ledna 2010 - 09:02:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

onehdá nakoupil bonboniery a rozdal „svým řidičům“,samozřejmostí je gratulace k narozeninám,na Vánoce jsme od něj dostali přáníčko-blbosti? Pro Radka Š jistě (máš být přece rád,že dostaneš výplatu a máš v době krize práci),ale ono to prostě psychicky pomůže


Víte já když jdu k šéfovi, tak jsem často počastován velmi kvalitní čokoládou, pro svý podřízený mám taky nějaký ve stole, moje švagrová taky kupuje dárky pořízeným atd. To opravdu není Norský specifikum. Koneckonců i "fojak" Švejk dostával bonbón od paní Baronky. Akorát že to se nedá zavést befelem a jsem docela skeptický o fungování tohoto v megapodniku typu DP Praha.

Co se týče slavení, tak třeba narozeniny v práci neslavíme, protože si to (po odchodu starších ročníků do důchodu či jinam) většina osazenstva nepřeje (sám dodávám slávabohu) místo toho párkrát do roka někam společně zajdeme, třeba do vinárny.

PS: Osobně si myslím, že v DO Oslo mají ten náskok, že už pochopili, že průměrný řidič MHD je bíííp a podle toho je potřeba s ním jednat a zařídit se podle toho. Já bych taky svou ženu nenachal dolejt do auta kapalinu do vostřikovačů, páč by hrozilo, že to naleje do nádobky s fridexem. V DP Praha to ještě nepochopili a nezařídili se podle toho.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1776
Registrován: 7-2006
Odesláno Pondělí, 18. ledna 2010 - 13:50:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

9001: Pokud máš problém, třeba nepřijede tramvaj na střídání, tak jaký je oficiální postup v takovém případě?
Nejdříve je třeba si ujasnit, čí je to problém, a až potom rozhodnout, jak ho řešit. Ani nevím, zda je k tomu nějaká směrnice. Spíš to dnes každý řeší jak se mu líbí. Mne by spíš zajímalo, jak to má řešit dispečink. Má k tomu rozhodně více prostředků a informací než řidič, navíc má vše zdarma(myšleny dorozumívací prostředky).

PS: A na dokreslení pro neinformované sem napíši vlastní zkušenosti, jak se JPT chová k řidičům. Bez toho lze jen těžko pochopit, o co se v tomto případě jedná. Šikana je pro toto jednání slabé slovo:
- za každou chybičku služební hlášení a pokuta, proti které není odvolání (vlastní zkušenost);
- když se to někomu z dispečinku zdá málo, tak zabavení řidičáku a pohnání na přezkoušení;
- když se to zdá stále málo, tak pohnání k psychologovi.
Takto zrůdně se JPT chová k člověku, jenž se rozhodne jít řídit tramvaj. Za celých 11 let se mnou nebylo jedenkrát lidsky promluveno, za celých 11 let nebyla jedenkrát zhodnocena moje práce. Jen samé sankce a tresty. V lidech to časem vyvolá čirou nenávist. Někteří odejdou z profese úplně, někteří jezdí spokojení a vážení v Oslu.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pondělí, 18. ledna 2010 - 13:54:45    Odkaz na tento příspěvek  

No to bude vono, tohleto nezvratný pozitivní přesvědčení, že všici ostatní jsou bííp, jenom vy jste létadlo. Osobně mám z toho výše napsanýho kupodivu úplně opačnej dojem, totiž že v tom Norsku si to právě na rozdíl od tuzemských parlamentů a managoramentů nemyslej.

Více a obecněji též zde: odkaz
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1777
Registrován: 7-2006
Odesláno Pondělí, 18. ledna 2010 - 14:25:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

prag: Za zamyšlení by též stálo, proč Čína, jako prakticky jediná kultura konzistentně přežila 4 tis. let. Možná proto, že si nikdy nedělala ambice "přetopit svůj kotel". Kolik kultur, kolik rozpínavých říší za tu dobu nenávratně zaniklo. Říše středu je tu stále.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3642
Registrován: 4-2003
Odesláno Pondělí, 18. ledna 2010 - 14:37:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Za celých 11 let se mnou nebylo jedenkrát lidsky promluveno

Tak proč tam setrváváte nejdete dělat někam jinam, kde s Váma a budu mluvit lidsky ? Takových firem je po Praze hafo. Nebo můžete třeba k těm Eskymákum, ti si přeci nestěžujou, že máte vodevřenou kabinu a tam řve na plný pecky rádyjo.

Více a obecněji též zde:

Jako vysvětlovat něčí nespokojenost v jednom podniku Fukuyamou, to je tedy nářez.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1778
Registrován: 7-2006
Odesláno Pondělí, 18. ledna 2010 - 14:45:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Radku, drž nervy na uzdě.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3643
Registrován: 4-2003
Odesláno Pondělí, 18. ledna 2010 - 14:57:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

drž nervy na uzdě

Spíš mimické svaly.
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 17072
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 18. ledna 2010 - 17:18:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Za zamyšlení by též stálo, proč Čína, jako prakticky jediná kultura konzistentně přežila 4 tis. let.

Asi proto, že Číňani se k sobě chovaj hezky a lidsky mezi sebou komunikujou. Celý jejich dějiny jsou toho plny.


Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 17073
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 18. ledna 2010 - 17:21:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Za celých 11 let se mnou nebylo jedenkrát lidsky promluveno

Jsem sám, kdo v tomhle výroku cítí určitý protimluv?


Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Akribius
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 859
Registrován: 4-2003
Odesláno Pondělí, 18. ledna 2010 - 17:30:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Radku Š-zůstanu u těch "Eskymáků",protože je to tu lepší.Tady si o mě,ale asi ani o jiných zaměstnancích šéfové zkrátka nemyslí,že jsou bííííp.Skutečně ne.
Ano,ještěže jsou přistěhovalci-paradoxně většina přistěhovalců tu vykonává právě ty "lepší práce" (spousta lékařů,IT,konstruktéři,geologové).
A ta ropa a plyn-opět mýtus.Zisk státní ropné firmy putuje do rezervního fondu a to již od roku 1994.Nikoliv do státního rozpočtu.Ty peníze se budou používat až jednou ropa nebude.Momentálně má fond hodnotu asi 2,6 bil.NOK.Před cca půl rokem premiér sice připustil,že v době krize by se z něj mohlo čerpat,ale odmítli to samotní občané země.
Mimochodem,právě Vy byste tu jako manager neuspěl už vůbec-prostě myslet si o svých podřízených,že jsou bíííp,je ta špatná cesta vedoucí k nedůvěře mezi vedením jakékoliv firmy a jejími zaměstnanci-byť by ten zaměstnanec byl sebenevzdělanější čistič hajzlů.
Akribius
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 860
Registrován: 4-2003
Odesláno Pondělí, 18. ledna 2010 - 17:44:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

9001-nehodu jsem neměl a rovněž si ani na mě nikdo nestěžoval.Postup u nehody je jasný-jsou tu pravidla silničního provozu.Pokud bude protistrana rozporovat,že jsem se bavil (což ale smím já i řidič auta),tak je tu kamera,která třeba odhalí,že jsem se nejenže bavil,ale i jsem čuměl na toho s kým jsem se bavil a tudíž se nevěnoval řízení-pak mám smůlu.
To rádio Ti tam samo nesmí řvát,prostě Ti normálně hraje.To jen Radek Š má utkvělou představu,že jeho povolení by vedlo k rockotékám v prostředcích MHD.
Jinak to bavení-jsme tu pro zákazníky,takže pokud chtějí vědět spojení,chtějí lístek atd. tak prostě nemlčíme a reagujeme-i za jízdy.Samo,když řešíš složitou situaci,tak ne,ale to i většina kaštanů pochopí a nechce nic.Kabiny nemáme-jen takový ohrazený prostor.Zkusím najít foto.
Akribius
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 861
Registrován: 4-2003
Odesláno Pondělí, 18. ledna 2010 - 18:00:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Naše "kabina"
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 816
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 18. ledna 2010 - 18:11:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Muj nazor je takovyto.
Norove se k pristehovalcum chovaj jako vsude na svete, ale nadrizeny vi, ze se k podrizenym z jine zeme nemuze chovat jinak, bo by prestal byt nadrizenym.
Doprava v Norsku je dle mne o necem jinem, mne by zajimalo, jak casto se Ti za dobu Tveho pusobeni stalo za normalnich okolnosti, ze si nemohl z duvodu previsu poptavky zavrit dvere?
Videl jsem MHD v Kristiansandu a takovou dopravu bych v Unhosti chtel mit taky. Je evidentni, ze do dopravy tecou naprosto odlisne penize (ono je i naprosto odlisne jizdne).
Te pohadce, jak se ridic s rodinou se svym platem ma lepe nez v Praze (podotykam v Praze), uprimne neverim. Na DP-arene jsem si precetl, ze Tvoje partnerka zije v CR a ze se ji do Osla nechce. Takze prosim, nalevej cisteho vina a do vydaju zapocitej prosim vse, ne jen naklady na bydleni, ale taky naklady na skolku (chuvu) a podobne veci. Protoze sluzby jsou v Norsku vyrazne drazsi nez v CR a ve skolskych zarizenich se teprve ukaze, jak jsou lide z jinych zemich rovnopravni.
To ale nemeni nic na tom, ze jsem rad, ze se Ti tam libi a ze mas svoji praci rad.
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2838
Registrován: 2-2006

Odesláno Pondělí, 18. ledna 2010 - 19:09:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A hele Akri, je tady další co tě bude přesvědčovat, že se máš ve skutečnosti daleko hůř než si myslíš...
Tak hlavně neztrácej naději, třeba i tady bude líp - ODS se děsí: V Praze má rekordně málo voličů...
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Akribius
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 863
Registrován: 4-2003
Odesláno Pondělí, 18. ledna 2010 - 19:32:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Démon-no občas mě přijde,že jsem si ekonomicky pohoršil,ale já Ti nevím,asi já nejsem já :-)
Gabuliatko:
Manželky hlavní důvod je ten,že se tu bojí samoty,neboť v DPP jsem pracoval zcela běžně 220-240hodin a ona byla sama s děckem a pochopitelně jí z toho lehce "hráblo".Ono když ale máš díky podpoře státu o 14.000 měsíčně méně,tak holt makat musíš.Prostě nechce být v cizině a sama.Řeč umí,práci už tu dojednanou měla.
Ekonomika 2 dospělí+1 dítě v Norsku
Byt 3+1/B vybavený..........11500
energie.......................500
jídlo........................4500
školka (celý měsíc)..........2000
kraviny (oblečení,zábava)....2000
CELKEM 20500

Příjem
já 100%pr.poměr (145hodin) 18500
žena 50% pr.pom. (72,5h.) 10000
přídavek na dítě 970
snížená daň (část.úvazek kvůli děcku)
2000
CELKEM 31470

To je v plusu 10970 (přes 33.000CZK) a to prosím při polovičním pracovním úvazku manželky).
Jak bych žil ze 145 hodin v DPP a manželka by měla 72 hodin v DPP jako řidička?

Připočítej:
na letní dovolenou +25.000
na Vánoce +5.000
Až bude auto,tak odpočítej cca 1.000/měs. (benzín,povinné,mýto,parkování),legitku na MHD máme zdarma.

Další dítě?Mateřská je 100%platu pro první rok,pak 4200.
Nemoc? 100% náhrada mzdy
Hnidopich
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 896
Registrován: 6-2004
Odesláno Pondělí, 18. ledna 2010 - 19:35:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

D3:

ODS se děsí: V Praze má rekordně málo voličů.

Ale zřejmě také kucí mají plán: <http://domaci.ihned.cz/c1-39996560-prazsti-obcansti-demokrate-maj i-plan-jak-vysachovat-male-strany>
Drak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 930
Registrován: 10-2002
Odesláno Pondělí, 18. ledna 2010 - 19:50:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RadekŠ: Ty opravdu dáváš podřízeným bonbóny? Kdyby mi dal šéf bonbón, tak nevím co si o tom myslet. Já tedy od šéfa očekávám něco jinýho a ať si třeba pes a nelida.
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2839
Registrován: 2-2006

Odesláno Pondělí, 18. ledna 2010 - 20:19:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak já třeba taky kupuju na porady bonbóny a má to celkem úspěch. Aspoň cucaj a blbě nekrafou...
Nic špatnýho v tom nevidim.

Hnidopich: Jsou to holt hlavinky, no. Když se něco nepodaří, malinko si přiohneme volební zákon a jede se dál...

(Příspěvek byl editován uživatelem demon3.)
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3645
Registrován: 4-2003
Odesláno Pondělí, 18. ledna 2010 - 20:38:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

právě Vy byste tu jako manager neuspěl už vůbec-prostě myslet si o svých podřízených,že jsou bíííp,je ta špatná cesta

Vy jste to nepochopil, já jsem přeci nepsal nic o svých názorech. To že západní Evropa je třeba plná sekretářek, který prakticky nic neumí a nesmí se po nich nedejbože nic chtít je mi známo na vlatsní kůži a podobně to bude i s řidičema MHD a řadou dalších profesí. U nás v práci holt musí sekterářka otevřít soubor Acrobaru či ve Wordu zaheslovaný proti zápisu v režimu read only a je asi diskriminace a útisk na způsob divokého východu, že. Jeho poslání na tiskárnu už pak rovnou hraničí se šikanou a mobbingem.

Ti tam samo nesmí řvát,prostě Ti normálně hraje.To jen Radek Š má utkvělou představu

Já akorát žasnu, z čeho jsou schopni někteří dospělí jedinci v profesi řidiče MHD udělat kovbojku.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3646
Registrován: 4-2003
Odesláno Pondělí, 18. ledna 2010 - 20:50:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A ta ropa a plyn-opět mýtus.Zisk státní ropné firmy putuje do rezervního fondu a to již od roku 1994.Nikoliv do státního rozpočtu.Ty peníze se budou používat až jednou ropa nebude

Zisk je jen ta menší část vytvořené přidané hodnoty z ropy na Norském území.

A až ropa nebude, či jí nehradí jiná technologie, tak na tom budou v lepším případě dost podobně, jako Skotsko, Sicílie a jiné odlehlé části Evropy.

Ty opravdu dáváš podřízeným bonbóny?

Ne , bonbony dávala paní baronka tomu choodny fojak.
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 127
Registrován: 6-2004

Odesláno Pondělí, 18. ledna 2010 - 20:59:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milky: Nic proti, ale ono jde o dost jak se chováte k dispečerovi. Ted vás asi urazím, ale podle vyjadřování bych to viděl na arogantní postup z vaší strany.
Nedávno jsem pospíchal za přítelkyní( měli jsme jet k lékaři) a chytil jsem popeláře u smyčky Radošovická a tak jsem to vzal po kolejích až k hasičárně a tam na mě zastavil policista s tím, že jsem udělal přestupek atd. Slušně jsem mu řekl, že pospíchám a chtěl jsem objel popeláře a tady je sjezd bez skoku. Výsledek. Domluva a jel jsem.

K tomu střídání. No nevím, ale jak pozná dispečink v obrazovce zpožděných vozů, který má zrovna střídat? Ono by stálo, aby na sebe řidič upozornil. Pokud by tohle bylo prokazatelné, pak bych viděl chybu na dispečinku.

Jinak jste mi neodpověděl. Pokud je bordel v celé Praze, tak dva lidi nemůžou všechno uhlídat a řeší věci přednostně. Na tohle taky bude určitě manuál.
Proč budou řešit řidiče na Kobylisých, když jim stojí plná Ječná, Karlák atd.

Akribius: Díky za odpověd.
Akribius
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 864
Registrován: 4-2003
Odesláno Pondělí, 18. ledna 2010 - 21:05:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No já Vám nevím,jako řidiči tady třeba vůbec nečekáme na příkazy dispečinku,ale první,kdo zjistí neprůjezdnost,volá,dělá odklon a dispečer to maximálně koriguje a pak rovná do času,bo má přehled jak na tom kdo je.To v Praze jsme jak nesvéprávní museli čekat na příkaz,který už jsme dopředu znali.
Dispečeři v ulicích,jak je známe z Prahy,tu nejsou,páč řidič je tím,kdo na místě rozhodne.
Takže třeba nejsme tak blbí a tupí.Ale ing. tu z nás nemá nikdo,to je fakt:-)
Ale s tou obsluhou compu to sedí-když po šéfovi chci něco,co bude hledat v něm,tak je to vždy na dlouho.Naštěstí mě to když tak přepošle domů:-)
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 128
Registrován: 6-2004

Odesláno Pondělí, 18. ledna 2010 - 21:16:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Akribius: Nalijme si čistého vína. Kolik řidičů by v Praze bylo schopno vymyslet odklon? Myslím, že to by byl opravdu konec MHD v Praze. "Místní" řidiči by to zvládli, ale tramvaj neřídí jenom fandové...
Akribius
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 865
Registrován: 4-2003
Odesláno Pondělí, 18. ledna 2010 - 21:45:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No s tramkou je to složitější,ale ani tramvajáci tu nemají dispečery v ulicích.Mají jen rychlou rotu na technické potíže.Ale síť je zase znatelně menší.
Ale třeba ty odklony-jde o to,aby se nezacpaly hlavní tahy,takže jedeš-překážka,voláš a jedeš jinudy dle svého uvážení.Ostatní taky.Pak to třeba časem dispečer zkoriguje do jednotného odklonu.
Prostě nejsi tu jen panák,co čeká až se mu řekne,ale chtějí hlavně aktivitu od Tebe,bo oni (dispečeři) tu v ulicích nejsou.
A tohle zvládnou i ti pražští řidiči.Tady řidiči taky nepatří mezi vzdělanou smetánku národa,ostatně tak jako všude.
Akribius
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 866
Registrován: 4-2003
Odesláno Pondělí, 18. ledna 2010 - 21:49:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nojo jdu spát,zítra zase ranní.
Ale tohle je ta hlavní výhoda
zítra 5:42-13:02 (konec už 12:44,zbytek cest.náhr.)
pozítří 5:38-12:13 (konec už v 11:45 zbytek cest. náhr.)
Prostě máš čas i na jiný věci.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3647
Registrován: 4-2003
Odesláno Pondělí, 18. ledna 2010 - 21:55:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak bych žil ze 145 hodin v DPP a manželka by měla 72 hodin v DPP jako řidička?

Samozřejmě že hůř, protože Norsko je extrémně bohatá země. A to i ve srovnání s Německem, Francií a podobně. O tom není sporu. Všude jinde na glóbusu se musí lidí víc snažit za míň peněz.

Jiná věc ovšem je, že relativní postavení mezd toho řidiče s popisovaným platem je horší, než asi kdekoliv v ČR.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1779
Registrován: 7-2006
Odesláno Pondělí, 18. ledna 2010 - 22:36:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RadekŠ: Nemáš opět pravdu. Je to tvůj dojem nebo máš nějaké podklady? A když ti to Akribius napíše, tak mu nevěříš a dál si vedeš svou.
Je to asi dva roky, kdy jsem zde uváděl žebříček ohodnocení různých profesí v záp. Evropě a u nás. Na Západě jsou řidiči placeni lépe než dělníci ve výrobě či řemeslníci, na rozdíl od ČR. Řidiči u nás tedy rozhodně nemají na růžích ustláno, rozhodně jsou na tom hůře než na Západě.

Jinak jsem dnes četl rozložení chudoby v Evropě. ČR i se Slovenskem je na tom nejlépe. A tolik vychvalovaná Anglie, kterou prý "úžasně" pozvedla Tatcherová, je na tom prachbídně; vzor to našich neoliberálů.

9001: Vztah k dispečinku a JPT nebudu mít nikdy dobrý. Když tě někdo poníží, taky mu to nikdy nezapomeneš. Svou práci mám rád a snažím se ji dělat co nejlépe, ale lidmi ve vedení, jak jste si určitě všimli, pohrdám.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1780
Registrován: 7-2006
Odesláno Pondělí, 18. ledna 2010 - 22:50:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

9001: Jinak jste mi neodpověděl. Pokud je bordel v celé Praze, tak dva lidi nemůžou všechno uhlídat a řeší věci
Zajímavá koncepce JPT a dispečinku. Takže když je bordel, tak se může všechno, resp. nikdo se nikde nic nedozví, a když vše funguje samopohybem bez problémů, tak se lidi nemůžou "ani uprdnout".
Co pořád sonduješ? Mě se neptej, já pravidla - nepravidla nevymýšlím. Nikdo s náma o tom nikdy nemluvil, na školení se desítky let omílá pořád dokola jen to samé, co s problémy vlastního provozu, včetně praktického odstraňování různých závad, nemá nic společného. Jen samá odtažitá teorie. U nás se totiž nadřízení bojí lidí, kteří se chtějí něco dozvědět :-(. Jestli chceš znát můj názor, tak ať to řeší jako v Oslu. Akribius píše, že to lidem dá pocit důvěry a funguje to.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1781
Registrován: 7-2006
Odesláno Pondělí, 18. ledna 2010 - 22:56:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co se týče "blbých" řidičů, které nahrazují lidé ze zahraničí, tak vám mohu říci, že jsou u nás nemocnice, kde jsou skoro všichni lékaři cizinci. Vadí vám to či ne? A když ne, tak proč vám to vadí u "blbých" řidičů?
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Hnidopich
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 897
Registrován: 6-2004
Odesláno Pondělí, 18. ledna 2010 - 23:08:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Akribus se má ukrutně zle, akorát to jako jeden z mála neví, ale on mu to snad časem RadekŠ vysvětlí.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1782
Registrován: 7-2006
Odesláno Pondělí, 18. ledna 2010 - 23:09:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

9001: Já vím, co jsi chtěl slyšet. Tak já ti to tedy řeknu: "podle svého nejlepšího vědomí a svědomí budu v každé situaci jednat". Howg, domluvil jsem.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1783
Registrován: 7-2006
Odesláno Pondělí, 18. ledna 2010 - 23:12:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Akribius holt potřebuje pravidelné PŠM od RadkaŠ.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 129
Registrován: 6-2004

Odesláno Pondělí, 18. ledna 2010 - 23:58:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milky: Tohle ale nikam nevede, když se budeš chovat jako malé dítě. Že ti někdo něco udělal neznamená, že celý dispečink je banda šmejdů. Lidi se mění a pokud se budeš chovat jak se chováš, tak bych zlepšení ani nečekal. Tobě asi nic neříká eskalace konfliktu, že ano?

Co jsi napsal, jsem opravdu slyšet nechtěl. Zajímalo mě co máte za postupy, třeba právě když není střídání. Ty jsi odpověděl že žádné není a je to čistě na řidiči. Chceš volnost jako v Norsku, ale nejsi schopen vyřešit ani základní věc.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3648
Registrován: 4-2003
Odesláno Úterý, 19. ledna 2010 - 07:22:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je to tvůj dojem nebo máš nějaké podklady? A když ti to Akribius napíše, tak mu nevěříš

Kde komu neveřím ? Akribiova uváděná mzda je hluboko pod průměrem v Norsku. To je asi tak , jako kdyby v Praze fachal řidič MHD za 17-18 tisíc hrubýho.

A tohle zvládnou i ti pražští řidiči.

A oni po tom nějak touží ? On je v tom nějaký zásadní problém ? Kdyby to vedení DP třeba odednes zavedlo, tak tady bude okamžitě kolovrátek na téma "jak se vedení snaží hodit další povinnosti na chudáky řidiče".
Drak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 931
Registrován: 10-2002
Odesláno Úterý, 19. ledna 2010 - 08:02:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Svou práci mám rád a snažím se ji dělat co nejlépe, ale lidmi ve vedení, jak jste si určitě všimli, pohrdám.
Já bych řek že to přenášíš i na profese které ti nic neudělali, jako třeba nedávná diskuze o personálu na stanicích.
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 17075
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 19. ledna 2010 - 08:53:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milky - Jinak jsem dnes četl rozložení chudoby v Evropě. ČR i se Slovenskem je na tom nejlépe.

Líp než v Norsku?


Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 17076
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 19. ledna 2010 - 08:57:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Svou práci mám rád a snažím se ji dělat co nejlépe, ale lidmi ve vedení, jak jste si určitě všimli, pohrdám.

To bude asi ten problém. Mmch. musím říct, že já jsem ve vozovně 4 neměl s lidmi jako je D., Č. nebo Hl. nejmenší problém, i to lidsky teplé slovo jsme občas prohodili. Ale možná, že se z nich staly až po kariérním postupu.


Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 817
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 19. ledna 2010 - 09:13:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud se někdo, kdo má manželku s dítětem 1400km daleko a vidí je jednou za xx týdnů má dobře, tak mu tiše závidím.
Sledovat, jak děti rostou, hrát si s nimi, učit se s nimi se dle mého názoru nedá ničím zaplatit.
Ano, školka stojí 1000NOK, ale s kým si tak to dítě bude hrát, když Norskému žvatlání nebude rozumět. Život není (dle mého názoru) jen o volantu, nadřízených a penězích.
Ano, Akri má výrazně více CZK, než by měl v ČR a věřím tomu, že se má v Norsku dobře. Já mu to přeji, o tom není sporu. Otázkou je, zda to jeho žena vidí stejně. Ostatním to může být fuk.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1595
Registrován: 2-2004
Odesláno Úterý, 19. ledna 2010 - 10:19:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Demon3, Hnidopich: No, pokud si ODS nastaví limit 10% pro vstup do zastupitelstva, jen ať to udělá. Oni totiž nedostanou ani těch 10% :-).
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 818
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 19. ledna 2010 - 12:50:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: ano a ČSSD to vylepší
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1596
Registrován: 2-2004
Odesláno Úterý, 19. ledna 2010 - 12:52:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ČSSD patří k nim, šak tenhle systém spolu rozjížděli, ty v Praze taky nikdo volit nebude :-). Ovšem otázka koho tedy? je opravdu na místě...
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1784
Registrován: 7-2006
Odesláno Úterý, 19. ledna 2010 - 15:32:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mcbain: Tabulka hodnotila státy EU, jehož členem Norsko není.
Gabuliatko: Akri má víc než by měl v DPP, ale to, co se nedá penězi vyjádřit, je fakt, že si je vydělá v podstatně kultivovanějším prostředí s pracovní dobou o 5, a kdyby jezdil v Norsku tramvají, tak o 6 hodin týdně kratší než v DPP. Přitom neřidiči mají v Oslo, jak jste se mohli z reportáží dočíst, 40 hod. prac. týden. A jak jste se mohli dočíst včera, tak si pochvaluje, že je tím pádem daleko méně unaven a má mnohem více času na rodinu. To hovoří za všechny komentáře.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Akribius
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 867
Registrován: 4-2003
Odesláno Úterý, 19. ledna 2010 - 15:38:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Gabuliatko-míříš naprosto přesně.Když už aspoň se ten blbeček v Norsku etabloval a daří se mu pracovně,tak ať aspoň ta rodina od něj odejde.Aspoň něco ať je špatně.
Ano,rodinná tragédie ovšem nezačala mým odchodem do Norska,ale už monhem dřív,kdy jsem jen pracoval a pracoval a s rodinou jsem sice denně přespával,ale to bylo tak všechno-párkrát do roka byla dovolená.A hlavní důvod té práce-potřeba zacelit tu 15 tisícovou díru při mateřský.Stát totiž nepomohl,ačkoliv daně vybíral.
Takže pro uklidnění svědomí-boj o rodinu jsem prohrál a trápí mě to.Ale tímhle stylem bych ho prohrál i v ČR.
A co se týče cizích jazyků a dětí-pro děti je to to nejmenší.Malá mě tu vyjmenovala všechny hračky v Norštině po 14 dnech.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1785
Registrován: 7-2006
Odesláno Úterý, 19. ledna 2010 - 15:39:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drak: Já bych řek že to přenášíš i na profese které ti nic neudělali, jako třeba nedávná diskuze o personálu na stanicích.
Tak to prrr. Dedukcemi tohoto typu se dá zdůvodnit všechno, třeba i zemětřesení na Haiti.
Ta diskuse se tehdy týkala ryze věcné záležitosti, totiž rozložení pracovního zatížení a s tím související absencí elementární spravedlnosti v DPP. A klidně si to můžeš porovnat s probíhající diskusí s Akribiem.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1786
Registrován: 7-2006
Odesláno Úterý, 19. ledna 2010 - 16:01:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

9001: Ale houbeles. To bychom se mohli dohadovat věčně, kdo udělal chybu, kdo za co může a kdo co má řešit. Celý problém neskutečné malichernosti JPT a dispečinku vůči řidičům, ale na druhé straně obrovské bohorovnosti a velkorysosti, ti ukážu na dnešním zážitku, a pak
mi odpověz, kdo může za to, že cestující do Vršovic dnes po desáté nevěděli, co se děje. Čekali na Pavláku na l. 22, ale ta byla odkloněna. Ptali s mne, co tam tedy jede a jak a kdy se tam dostanou. Řidiči věděli jen to, že jsou odkloněni do Bruselské. Cestující na IPP ale také nikdo neinformoval. Kdo tedy zanedbal své povinnosti?

PS: Asi poprosím Martina Šubrta, aby mi dal na sebe kontakt, abych mu mohl zavolat, když něco bude haprovat, a aby byl tak laskav a postavil se na zastávku a lidem byl ochoten říci, co se děje, a rozptýlil tak jejich strach a nejistotu. DPP má málo peněz, tak snad to uděláš zadarmo. Protože v západní společnosti jsou lidé stále neurotičtější a rozhází je každá prkotina, platí si firmy profesionály-psychology, kteří lidi uklidňují. DPP ale nemá peníze, navíc má strašně málo lidí, kteří by mohli něco dělat, tak mu snad vyjdeš vstříc.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1787
Registrován: 7-2006
Odesláno Úterý, 19. ledna 2010 - 16:13:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A na závěr vás upozorním, že jste, asi omylem, převedli diskusi o nenavazování spojů v Praze do osobní roviny. Proti tomu se zde několikrát důrazně ohrazoval i Káem. Já si to tedy také vyprošuji.

Původní diskuse byla o tom, že řidičí jsou špatní, protože doprava v Praze nefunguje, jak si představujete. A já jsem vám odpověděl, že viníte toho nesprávného. Vzpomínáte si ještě, že jsem psal, že "ryba smrdí od hlavy". Tak si to, prosím, zapamatujte.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 130
Registrován: 6-2004

Odesláno Úterý, 19. ledna 2010 - 16:32:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milky: Předpokládám, že si na IPP měl střídanou pauzu a viděl si jestli 10,16 pokračují rovně či nikoli. Popř i při hlášení kdyby byl průser na Náměstí Míru byla by hnaná i 10 a 16 Vršovicemi/ Jindřišskou. Případné cestující odkázat na 135 a ty co potřebovali dál, že od Koh-i-nooru jedeš normálně.

Uznávám, že byla chyba v nepřítomnosti dispečera na IPP. Pokud by ses chtěl chovat jako v Norsku, počem tak toužíš, tak by si to stejně musel tohle zvládnout sám a to se nepovedlo. Co myslíš? Jinak doporučuji se podívat na modré stránky. Po 10 letech od většího nasazování vozů s BUSE nejsou schopni ho řidiči používat. Další ukázka vašich kvalit.

Akribius: Myslím, že nikdo by nikomu nepřál rozpad rodiny zvlášt s malým dítětem. Tohle bude trochu do soukromí, ale je aby si obě strany uvědomily co chtějí. Když potřebuješ zaplácnout díru v rozpočtu, tak ti nic jiného nezbývá než více pracovat, jinak se na tebe banky/úřady atd sesypou jako supy a budeš ještě ve větší pr... než jsi byl. Podporu státu ani nemá cenu rozebírat. Kvůli jistým lidem krouhá v sociální oblasti co se dá, ale pak takhle dopadají i slušní lidé...

MŠ: Spíš bych to viděl na střídání stráži mezi ODS a ČSSD. Projdi si polistopadové vlády a zjistíš, že každých 8 let se střídají ODS a ČSSD, protože jedna strana vždycky něco udělá a tím si znelibí voliče a zase naopak. Třeba lidem dojde až bude schodek rozpočtu 250 mld, že užívat si nebyla ta pravá volba.
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 17077
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 19. ledna 2010 - 17:07:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milky - Tabulka hodnotila státy EU, jehož členem Norsko není.

Jo, už jsem ten nicneříkající blábol v denním tisku taky zahlédl. Podle všeho produkt nějakého dobře "ograntovaného" výzkumu .
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 17078
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 19. ledna 2010 - 17:08:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ne, že bych se chtěl rýpat v něčím soukromí, ale po přečtení Akribiova příspěvku č. 867 mi začíná být leccos jasnější...
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1597
Registrován: 2-2004
Odesláno Úterý, 19. ledna 2010 - 17:37:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

9001: Já píšu o komunálních volbách v Praze. Tady ČSSD volit nikdo nebude náhradou za ODS... Velké volby jsou trošku něco jiného, ale i tam ten přeliv nebude tak výrazný v hlavním městě.

Milky: Předpokládám, že bylo generální hlášení, které jezdící řidiči slyšeli. Při střídání jej stručně vysvětlili kolegovi a na IPP každý vyhlásil do salónu, co věděl :-). Stejně byl průběžně kolegy informován hlouček připravený ke střídání :-). Asi tak by přece fungoval lidský model, nebo norský model, a dispečer by nemusel být široko daleko ani jeden :-).

DP peníze má, jen je často směruje špatným směrem, byť zrovna tento druh informace dělá obvykle nejlepší reklamu podniku a městu, když tedy je běžně dostupný. Lidi ocení snahu, i když široko daleko třeba nejede hodiny ani kolo. Časy, kdy jsem měl dvě práce a tu druhou dělal z půlky zadarmo, už jsou ale pryč. O zlepšení nebyl moc zájem. Nebyl tam ten lidský :-) přístup. Obecně základ je, aby se jezdilo, ale dostat k těm prázdným soupravám lidi, to je horší. Ono se dispečerům a vlastně komukoliv mezi lidi pochopitelně nechce, když to často schytají za všechny představitele města :-). Mně to zase baví, jsou to super zkušenosti :-).
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1788
Registrován: 7-2006
Odesláno Úterý, 19. ledna 2010 - 23:03:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: Na co tedy si ty dispečery platíme? Řidiči jsou sice "blbí", ale lidi v pracovní době, pokud to jen trochu jde, po Praze alespoň povozí. Je to tak, dispečeři jezdí po Praze s papalášema, ale s cestující veřejností se jim moc mluvit nechce. Já osobně s lidmi také rád mluvím. Je to příjemné zpestření každodenní rutiny. A aby nedošlo k mýlce, proti dispečerům nic nemám. S celou řadou z nich mám výborné zkušenosti. Jako v celém DPP je "zakopaný pes" ve vedení. A tak je tomu i u řidičů. "Jaký pán, takový krám" :-).

Akribius: Jsi mladý, navíc velice schopný člověk, jenž ná stále život před sebou. Není třeba si dlouho zoufat. Život je přesto přezevšechno krásný.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1789
Registrován: 7-2006
Odesláno Úterý, 19. ledna 2010 - 23:11:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mcbain: Ale ty mudrlante. Mohl bys být tak laskav, a občas nám sem dávat ty "skutečně pravdivé" informace? Určitě máš důvěryhodné zdroje.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1790
Registrován: 7-2006
Odesláno Úterý, 19. ledna 2010 - 23:14:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mcbain: Jo a abys měl na noc co číst http://www.tady.cz/hawkmoon/.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 132
Registrován: 6-2004

Odesláno Úterý, 19. ledna 2010 - 23:36:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milky: Dispečery platí DP především za řešení MÚ a zajištění plynulosti dopravy. Zrovna s dispečery bych tu vytíženost viděl nastejno, ptž stejně jako řidič mají dny kdy je klid (soboty,neděle,večery) a dny kdy se nezastaví. Cestujicí ve výsledku ocení vyřízení MÚ v kratší době, než aby dispečer, který by se mohl podílet na uvolnění, mluvil s cestujícím.

Jinak konečně si napsal dobrou věc a uznal, že na dispečinku nejsou JENOM paka,který touží po buzeraci řidiče. Osobně jsem mysel že na tohle je bílá fabie...
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 819
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 09:34:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Akri: Lukáši promiň, ja si vůbec nemyslím, že si blbeček. Naopak obdivuji Tvoji snahu problém řešit. Je mi to fakt líto, že to vypadá, jak píšeš, v Tvém článku na DP Aréně to ještě vypadalo nadějně.
Ale zažil jsem, že moje ex- za lepší naukou Angličtiny odjela na rok do Englandu a pak byl akorát rozvod.
A moje děti choděj do školky s černouškem a moc dobře vím, jak se k ní ve školce chovaj ...
Tak proto jsem měl takovéto dotazy.
Neber to prosím osobně, jen bych rád, aby zde diskutující žijící v ČR pochopili, že sebrat se a jít jezdit (stavět, programovat) tisíce km od domova není zas taková legrace, jak se zde snaží naznačovat.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1598
Registrován: 2-2004
Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 09:36:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milky: Dispečerů zase tolik není a jsou skutečně hlavně na MÚ. Byť součást MÚ by mělo být i info lidem. Já jen popsal, že lidský přístup, o kterém tu bylo psáno, obsahuje naprosto bezproblémové zvládání situace i řidiči. Řidiče platíme za řízení, dispečery za řešení MÚ. Ideální je, aby se do informování systémově zapojily obě složky. Dokud v tom systém není, mohou to prostě dělat jen ti, kteří mají v obou složkách lidský přístup :-) a ještě mohou cestujícícm rozdávat bonbóny :-). Já třeba v Zurichu při výluce dostal gumové medvídky v podobě tramvají s čísly linek ve výluce :-). jen chci říct, že vedení v DP sice moc nešlape, ale cesta není jím pohrdat, cesta je být jiný a z toho koloběhu pohrdání jít vlastní cestou bez ohledu na to, kdo, co, jak, proč a co si o tom bude myslet. Pak se přidají další, spolehlivě...
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1999
Registrován: 5-2003

Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 10:41:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milky:
Větší než malé množství Václava Bělohradského
Větší než malé množství... není to trestné?
Hromadná doprava, pořádná votrava a kdo se rád mačká, užije si, stačí kačka (Ivo Jahelka)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 17082
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 13:07:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milky - občas nám sem dávat ty "skutečně pravdivé" informace

To bude problém. Žádné "skutečně pravdivé" informace totiž neexistujou.

Všude je chleba o dvou kůrkách, tady, v Číně, v Británii i v Norsku. A je na každým, jak se s tím popasuje.
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici